Új privát üzeneted érkezett!

ez a barioltás engem is nagyon izgat mostanában azt hallom h 1 a jo...
Vanda: Te mit is mondtál 1 vagy 2 a tuti? :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babusok 2011.01.26 13:44-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus, de drágák lehettek! Fényképezni nem volt időd?
Jövő héten jön az előszoba-bútor (3 év után), abba rakatok majd tükröt, már előre el tudom képzelni, az én majmaim is mit fognak ott művelni.

Csajok, tisztára meg vagyok mekkenve; barátnőm délelőtt hívott, falubeli, pénteken betörtek hozzájuk. A riasztó végett nem tudtak elvinni semmit. Rendőrök szerint az utóbbi időben a várost környékező falvakban 22 betörés volt. És ő is gyeden lévő anyuka, épp hogy elment 2 órára otthonról, és tessék... Ma délután apával közös programot terveztünk a csajokkal, de nem merem itthagyni a házat. Hétvégén riasztó-szerelés, kerül amibe kerül. Szerencsére a vezetékezést már építéskor megcsináltattuk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Vandától vastagítva kérdezzünk, mert szerintem csak átlózva van ideje jönni. Mert engem is nagyon érdekel a barioltás. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

 
 

frizurázást nem fotoztam :oops: de Tamit gyorsan teloval igen el is küldtem Apának :lol:
ja akrobatának készülnek Csajok legujabb mutatvány a kisasztalt odatolják az etetöszékekhez és bemásznak egyedül :shock: a komodra felmászás már csak haba tortán :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


átirtam vastagra :wink:
Törpi: privi ment :oops: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Törpi: oké, nem röhögök, pedig jól esett volna, miután jöttek a gázosok órát olvasni. ezzel nem is lett volna baj, de rátenyereltek a csengőre, Alexa felébredt, nem tudtam időben bemenni hozzá, ami azt jelenti, hogy kb. 1 órát aludt, azóta akármivel próbálkozom, nem és nem alszik. Betöréseket sajnálom!

Babus: akkor már jól van Tami ugye? Frizurák jók lehettek! :D

Ma már kényelmes matracokon alszunk! Szóltak, hogy mehetünk értük! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Köszi a vastagítást, tényleg se időm, se erőm normálisan olvasni. :oops:

Babus!
Kettő tuira véd, de úgy számolj, hogy az oltás darabja 7-8 ezer Ft. Ha egyet beadatsz, amellett elkaphatják a bárányt, de úgy nem gázosak a tünetek. Balunak évekig tökéletesen védett egy oltás, amikor elkapta, kb. 10 pötty volt rajta, és 3 nap alatt lement az egész.
vovanda
 
 


Timi: ááá csengö :evil: :evil: :evil: én már szigoruan kikapcsolom ha fontos bedob egy cetlit postaládába vagy jön legközelebb :lol:
de jo uj matrac :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


[quote="vovanda"]K írta:vovandaöszi a vastagítást, tényleg se időm, se erőm normálisan olvasni. :oops:

Babus!
Kettő tuira véd, de úgy számolj, hogy az oltás darabja 7-8 ezer Ft. Ha egyet beadatsz, amellett elkaphatják a bárányt, de úgy nem gázosak a tünetek. Balunak évekig tökéletesen védett egy oltás, amikor elkapta, kb. 10 pötty volt rajta, és 3 nap alatt lement az egész.

akkor majd megkönnyitjük ezentul a dolgod :wink:
no nekem is ez a verzio a szimpi h elkaphatják csak kevesebb pöttyel, mert ugye mégiscsak jo elkapni Lányoknak igaz?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok: most hogy írod, pár napja a srácok is pöttyösek voltak. Fenistilt adtam nekik, egy adagot, és elmúltak, és Gergő most csak lázas. Semmi más, csak lázas. Azaz ma nem, csak éjjel volt 37,8 hónaljban a hője. Most nem melegek!
Béres cseppet mi adunk. 2x 5cseppet. De úgy, hogy 10 csepp cebiont is kapnak a teájukba. Van hogy nem isszák meg mindet, és némi része a lefolyóban landol. De aránylag jól megisszák.
Szerintem egyébként valamit segíthet, mert azóta csak lightosan valtunk betegek, mióta rendszeresen szedik! Veszek is még van akcióban!!!
Ruhát Verának szülinapjára varrtam! Barátnőm felvetette, hogy miért nem csinálok ezt eladásra. Végül is egyszerűbb mint egy falvédő, és hasznosabb is. Azt mondta, kb 4500ért el is tudnám adni. Most Meskát fürkésztem, és szerintem is eladható. Úgy akarom, hogy tetszőleges felvarrt mintával, és talán név hímzéssel. Bár az kissé bonyolult a kord anyag miatt. De varrok kettőt Vera méretére, és feldobom hátha elkel. Ha pedig igen, akkor varrok még!

BÁRÁNYHIMLŐ OLTÁS: nekem dokinő azt is mesélte, pont egy ikerpárnál, hogy egy oltás után olyan szinten betegek lettek, mintha be se lettek volna oltva. Mi mindenkinek kettőt adatunk be de már írtam párszor!

Kata
labkat
 
 


Timi, éljen az új matrac!!!! Gázóra leolvasás :evil: Na jó, akkor röhögj rajtam :wink: És meséld el Alexának is, hátha neki is jobb kedve lesz délutánra kevés alvással is :wink:

Babus, én csak attól félek, hogy most megóvja őket az oltás, és esetleg egyáltalán nem kapják el. Aztán ki tudja a hatása meddig tart, mert ugye azt írtátok, hogy nincs nagy múltja még, és esetleg felnőtt korban kapják el, amit meg nem akarunk, mert ahogy írtad; csajok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


BAbusok: de hát az oltás olyan, mintha elkapták volna. Kvázi véd. Pl gondolom te is be lettél anno oltva a kötelező rózsahimlő elleni védőoltással, és terhességkor nem igen aggódtál, hogy baj lehet a babókkal, csak mert oltást kaptál, és nem voltál beteg! Nem?

Kata
labkat
 
 


Ja, most olvasom Vandát, hogy egy mellett el lehet kapni. Háááát, lehet, hogy ez a megoldás?
De Kata meg azt írta, az egy mit sem számított. Áááááááááááááá! Most légy okos :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: az utcában volt egy család, ahol a lányokat oltották, és mégis elkapták lightosan a barihimlőt. Az apuka nem volt soha benne. Felnőtt korban elkapni meg ugye gáz. De ajánlotta neki a doki, hogy inkább oltassa be magát is. Így tett. Szerintem az oltás véd. Vagy különben mi értelme lenne???

Na mindjárt megkeresek egy cikket ezzel kapcs, múltkor olvastam. Sok dolog van benne, ami érdekel tieteket!

Kata
labkat
 
 


Kata, van igazság abban, amit írsz :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 



Kata
labkat
 
 


[quote="labkat"]B írta:labkatAbusok: de hát az oltás olyan, mintha elkapták volna. Kvázi véd. Pl gondolom te is be lettél anno oltva a kötelező rózsahimlő elleni védőoltással, és terhességkor nem igen aggódtál, hogy baj lehet a babókkal, csak mert oltást kaptál, és nem voltál beteg! Nem?

Kata igen naná :wink: csak pont most a barival kapcsolatban ezt hallom h nem tudni h tényleg véd-e egy életen át mig a rózsahimlős oltás már régota van...de nem tudom bari ellen miota oltanak

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Én hallottam olyanról is, aki egyszer elkapta, még mi korunkban, és mégegyszer bele került. Eszerint is lehet tény, hogy attól függően, hogy jön ki a betegség, ha intenzívebb, a védelem jobban kialakul. De ha nem intenzív, két oltás akkor is védhet. Mindemellett mivel sok gyereket még nem oltanak, bizonyára kialakul járvány. Így ha közösségbe is viszitek a gyereket, tutira elkapja, ha nem védi az oltás. Ha pedig nem kapja el, védi. Tehát felnőtt korban sem kaphatja el. Elvégre én is csak gyerek korban voltam bárányhimlős, mégis mikor anyám övsömörös lett (épp a srácokkal voltam várandós ha emlékeztek akkor oltattam be a lányokat is másodszor Verát, Johit meg épp kétszer) nem kaptam el. Bár övsömörrről is eltérőket lehet olvasni. Egy egészségügyis barátném viszont épp azt mondta, amiben én is hittem, hogy elkapható akkor is a bárányhimlő az övsömörben szenvedő betegtől.

Na befejeztem!

Kata
labkat
 
 


na mostmár tudom :lol:
Kata: köszi :wink:
a Meskán kell fizetni jutalékot? vagy hogy van ott ez? de megprobálhatod máshova is felrakni pl. az ingyenesekre :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok: meskán is van jutalék 4% meg ha jól emlékszem 30-50ft listázási díj, de három vagy két hónapig fent van. Egy táska varró barátnémtól kérdeztem mi a tapasztalata, és azt mondta, meglepően jó!

Még valamit akartam, de elfelejtődött :(

Kata
labkat
 
 


Kata: igen ez tényleg igaz lehet h közösségben ugyis elkapja ha nem véd :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


[quote="labkat"]B írta:labkatabusok: meskán is van jutalék 4% meg ha jól emlékszem 30-50ft listázási díj, de három vagy két hónapig fent van. Egy táska varró barátnémtól kérdeztem mi a tapasztalata, és azt mondta, meglepően jó!

na ez jol hangzik :lol: akkor érdemes kiprobálni tényleg olyan szépeket csinálsz :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


sziasztok!

barioltás: el lehet kapni, de a lefolyása könnyebb! és azért ez nem mindegy. de most kettőt kell beadatni, és úgy már egy vagyon!

Törpi: betörés?? te jó ég!!!

csat: milyen? ilyan kis csíkos? sztem olyna lesz még majd adok :)

zsuzska80
Szombathely
 
 


Zsófi, miért is? Nem egy év 2 hónaposak vagytok? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsuzska, nem, hanem világoskék.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Babus,na,3 napos láz,akkor már túl is vagytok rajta? :roll:
Ovit kérdezem majd!

Törpi,betörések :evil: Na,majd a riasztó azért megnyugvás lesz.

Timi,ma enyémek is csak alig 1 órát aludtak,Bazsi sírva ébredt,és Noémit is felkeltette,nem tudom miért,de megint ez van délutánonként.
Éljen a matrac :D

Zsófi,fityegő bőr,jujj,még a hideg is kiráz :x

Barioltás,én is totál tanácstalan,védőnő is kettőt javasolt,bár az ővé is csak egyet kapott.No akkor csak üzleti fogás?

Nem is tudom mit akartam még :roll:
Vendég
 


Képek szuperek a találkozóról, majd legközelebb remélem megyünk

Ott most meg is vagyok ragadva, majd ma éjjel visszaolvasok

de addig kérdezném, létezik az, hogy a tápszerváltás 1 éves kor után galibát okozzon? :?: :?: :?:

Réka egész éjjel, hajnal 5ig non.-stop sírt, előtte 2 napig nem volt széklete, (most megint nem violt) kő kemény has és folyamatosan szelel szegény
kaja meg nem volt semmi újdonság csak a táp

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: sztem simán lehet :? gyanus h semmi uj csak ez és jöttek a pocakbajok föleg ha eddig nem volt :? mire váltottál?
Nyulasz: koppkopp pötyik még vannak de hihetetlen és tényleg mulnak már :shock: :lol: és várjuk h Lalun kijön-e :? :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Matracok megvannak! Hurrá!

Eszembe jutott, hogy mit tanultam annó járványtanból az oltásokról. Mivel ez gyengített vírus és immunreakciót ugyan kivált, de nem azt az igazit, ezért általánosan 10 év védettséget ad. Legalábbis ezer éve még így tanultuk. :?
Na megyek, mert az összes könyvemet összetépik. :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Csajok! Nevelési tanácsot kérek! Bármit hajlandó vagyok bevetni, amit még nem próbáltam! Hanga egyre vadabb. A térelválasztón vannak a könyveink nagy része, de nekik is van ott fakkjuk, pont azért, hogy ne a mi9énket bántsák. Hanga napok óta kizárólag az én könyveimet írtja. Próbáltam elmagyarázni 1000x, rácsapni a kezére és meg is mutatom minden egyes alkalommal, hogy ez anyáé, ez a Hangáé. Tudja, meg is mutatja, ha kérem, hogy mi az övé és mi nem. A nem-et is mutatja. És mégis, mintha csakazért is, méregből csinálná. És ami a "legszebb", Alexát viszi bele és utána röhögve otthagyja a letolásnál. Alexa nem nyúl hozzá magától, csak ahhoz, amit Hanga már leszedett. Amikor leszidom őket, akkor Hanga röhögve iszkol el és néz hátrafelé kaján vigyorral, hogy Alexa mit kap és hogy megyek-e utána. Egyszerűen tehetetlennek érzem magam, bármit próbálok csak olaj a tűzre. És mindezt hihetetlen erőszakkal adja elő, sokszor akkor is, amikor ott állok mellette és előtte 2 mp-el kapott ki.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi
Azért csinálja,mert látja,hogy elér vele valamit,jelen esetben azt,hogy jó alaposan felidegesít.Ha elkezdi,egyszerűen hagyd ott és ne szólj semmit.Ha pedig lepakolta (lefogja) és otthagyja,menj oda és egy szó nélkül pakold vissza.Jó párszor el fogja játszani,de ha látja,hogy nem ér vele semmit,nem leszel tőle dühös,semleges maradsz,akkor abba fogja hagyni.

Eszti

Kép
szotyo
Kiskőrös
 
 


Timikém, én Tőled vettem példát az etetésre vonatkozó nyugalomból. Mióta meséled, miket repülnek a kaják és kanalak, én össze teszem a két hátsó lábam, és halál türelemmel kezelem a lányok evési atrakcióit. Valóban, elő kell venned itt is a mérhetetlen türelmedet, és nem kiakadni Hangára. Nálunk is az vált be, ha nem kattantam ki. Sőt, kimondottan segítettem nekik pl az ablakpárkányban mászkálásban, pedig majd rohamot kaptam, mikor esnek le. És lám, megunták. TV, DVD kikapcsolás ugyanez. Így jártál kislányom, akkor most nincs Nyuszi. DVD pakolást viszont eltüntetéssel oldottam meg. Lehet, hogy átmenetileg dobozolnod kellene az értékesebb könyveket. Enyémek ma már hozzáférnek a DVD-khez, de benőtt a fejük lágya, csak néha és nagyon rövid ideig szórakoznak vele. Én hagyom, így az is csak rapid szórakozás. Kiskonyhát szétcincálja Míra, érdekes, csak akkor, ha apa itthon van, és látja, hogy kiakad. Nekem max odahozza és közli, hogy segíts, leesett (sajna cinca nélkül is lejön az ajtaja).
De megértelek, hihetetlen idegesítő tud lenni (nálunk Míra), ahogy a kisördög ott villan a szemében, és nem értem, hogyan szorulhatott bele ennyi komiszság. Számíts rá, hogy még csak ezután fog jönni a hisztis sírás, ha nem az van, amit ő akar. Na, az lesz még egy szép feladat. A többi meg még előttünk áll, és nem is tudunk róla :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: lécccci emiledet küldd át priviben :wink: köszi
Timi: tuti megunják hamarosan :wink: (mondom én akinél még dobozokban a könyvek itt :oops: :lol: ) de tényleg annyi minden nem sláger már nálunk sem, helyette mindig kitalálnak valami ujat :evil: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Timi,könyvek :( Én biztos elpakolnám egy időre.Nálunk is,amit nem szabad,azt akarják,és csinálják,de ha már nem tiltott dolog,akkor elvész a varázsa.Ilyen a tv és dvd távirányító a mi szobánkban(meg rengeteg más dolog),eleinte harcok mentek érte,aztán egy darabig hagytuk,ma már csak akkor fogják a kezükbe,ha azt akarják,hogy kapcsoljam be a tv-t,és nyújtják oda nekem.
De a távirányító túlélte azt az időszakot,a könyveid viszont nem biztos,hogy túl fogják.Az biztos,hogy olaj a tűzre ha anya kiakad...

Milyen volt az éjszaka az új matracokon?

Babus,ezt a 3 napos lázat el lehet kapni?Ez vírus?No azért hátha megússza Lalu!

Móni,szerintem is lehet a táptól,eddig mit ettetek?És most?
Szegénykém,milyen volt Réka éjszakája?

Törpi,komisz Míra :lol:
Vendég
 


Jo reggelt!
Nyulasz: azt olvastam h fertözö (de h meddig passz :? ) de nem minden gyerek kapja el, másikban Eszti mesélte h nálunk 1 honap különbséggel jött ki :shock:
mi délután hoembert épitettünk teraszon majd betoltuk az ajto elé h bentröl is lehessen látni :lol: de Csajok legszivesebben behozták volna :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus,ja értem.Pötyik nem viszketnek?

Hóember :lol:
Vendég
 


nem ám szerencsére :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Köszi Lányok! Lehet az elpakolás lesz a megoldás- bár ezt nem akartam-, mert próbáltam azt is, hogy hagyom, de akkor elkezdik széttépni őket. Még próbálkozom, hátha segít.

Matrac érdekes. Baromira kemény, de évek óta nem éreztem ilyen pihentnek a derekamat.

Babus: hóember :lol:

Nyulasz: nem viszketnek, vírus okozza és elkapható, de nálunk is 1 hónap különbséggel jött.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: nektek is volt? nem is emlékszem :oops: hu nem mondod Nálatok is 1 honap volt??? :shock: :lol: klassz :? addig azért nem szeretnék itthon ülni :evil: :evil:
na tök jo h jo volt matrac :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus, hóember :lol: :lol: :lol: Nálunk most úgy szakad, hogy ki sem tudom vinni őket. Pedig ők is csípnék már a hóembert. Apa este későn jön, már sötét lesz, így kénytelen leszek egyedül megküzdeni ezzel a "feladattal" délután, ha eláll :lol:
Etetőszékbe mászás :shock: Nem semmik a csajok esze, ahogyan ezt kitalálták :lol:

Timi, éljen a kipihent derék!!!! Könyvmoly lányaid :) Próbálkozz még kicsit, aztán ha nem megy, ne keseredj el, pakolj kicsit el, majd jobb lesz később.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Tényleg 1 hónap külömbség,na az klassz :evil: de legalább nem viszket.

Timi,éljen a kipihent derék :D az a jó,ha kemény :wink:

No akkor pár kép,anya meg őszül,ahol még nem sláger,ott készüljetek:

Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Nyulasz: :lol: :lol: :lol: juuuuj váza még megvan??? jol van Ti is akrobata :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyuszi, lányok már leszoktak róla, sokban segített, hogy felkerült a tálca, ami akadályozta őket. Egy ideig, Mírának az sem volt akadály a végén már. Szívbaj ellen én leengedtem az ülést a legalsó fokozatba, úgy már nem volt annyira veszélyes.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Váza még meg :lol: De most ez lett a megoldás:

Kép
Vendég
 


ja,és eredetileg a szekrény mögöttük tele volt csetreszekkel,de pont este raktam el,mert eladtuk a hangfalakat.Szerintem akkor meg sem álltak volna,míg át nem másznak :lol:
Vendég
 


Nyulasz: :lol: Enyémek jó úton haladnak, ahogy látom, most még a tologatás van, meg próbálják felhúzni magukat, de még nem megy, én meg gonoszul vigyorgok, hogy hehehe, ez nem jött össze. Na, akkor ezt kiélvezem, mert pár hónap múlva nem lesz kedvem kinevetni őket. :lol: Azt a vigyori pasit megzabálom! Csak kerüljön már végre a kezem közé!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


ja,nemrég még én is nevettem,most inkább sírnék :lol:
Vendég
 


Rajtam ment a röhögés, mi, mikor panaszkodtam a majom módjára székbe mászásról? Na, most én röhögök, és még fogok is, ha Timi gyerekei is beindulnak :twisted: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Látod, Nyuszika, ezért ebrudaltam ki már hónapokkal ezelőtt az etetőszékeket. :lol: :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Vanda,egyenlőre kisszékkel még nagyot borulnak,ez meg így jó megoldás...egyenlőre :roll:

Törpi,hát ki máson :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?