Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

próbálok visszazökkenni, de nem egyszerű, mert betegek vagyunk! az oldalt úgy, ahogy átolvastam, senkiről nem tudok semmit, vagyis Mike hívott a minap, róluk igen, többiekről semmit! :(

most itt van anyósom, Eszter is kel lassan, szóval most megint mennem kell, de igyekszem, ígérem...

sophie27
 
 


Rabbe: Sárga vagyok az irigységtől!! :) De tényleg...

Ebba: Még tesztelek, de az Emmy-féle MOST a nyerő. De ízlések és pofonok, illetve korszakok :)

Eta: Jól teszed, hogy kipróbálod!

Eclipse: Hátha a vizsga egy jó meglepi lesz!!! ;)

Ha eltolnánk a talit 1-2 héttel akkor többen lennénk?

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok Csajok!

Nem is olvastam még vissza,lenne egy elég fontos kérdésem hozzátok!
Csak ha Luca ébred, nem tudom befejezni.

Szóval már napok óta késő délutánra elromlik Luca, elkezdtem mérni, szerintem kevés a tejem, 80-90-t eszik már délutántól, és eléggé sűrűn kéri is.Reggel pl. ma még 160-t evett.
Szedem a homeos bogyót, összebújunk, nem vagyok fáradt, nem értem!!!
Ma délután nagyon sírtam, meg Luca is, mert éhes volt, aztán Andrissal elmentek sétálni, aztán két mellből evett 105-t.
De ez tuti nem elég egy közel 5 kg-os gyereknek.
Andris vett téápszert.
Amikor regel megeszi a 150 feletti adagot, akkor tök jól elvan.Szerintetek egészítsek?
Vagy most mit csináljak?
Sír és nyugtalan?
A dokinőt már nem akartam felhívni, meg ő igazából már 27-én, mikor oltáson voltunk, is mondta, h. keveset hízik, kellene a pótlás.
A ti kis manóitok mennyit esznek?

Nagyon várom, h. mi a véleményetek!

Puszi

Még alszik, úgyh. nekilátok a visszaolvasásnak!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 

 
 

Drága Dorka, csak gyorsan az alternatívákat, MoreMilk, ami itt többeknek is bevált, Karamalz, alkoholmentes sör, kora du. az is nagyon meg tudja dobni a tejecske mennyiségét estére, ill. hát igen a tápi, amivel szerintem nincs semmi, de semmi baj, a LÉNYEG, h Luca jóllakott és boldog baba legyen, mert ha Te ezt látod még a tejecske is visszajöhet!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Éjszak hányszor keltek Lucával, mert a védőnőm még annyit mondott, h ameddig Boldi éjszaka is rendszeresen kel, nincs baj, nem kell napközben fejni, vagy egyéb más módszerrel gyarapítani a tejecskét, mert éjszaka történik a tejszaporítás másnapra… Elképzelni nem tudom a mechanikáját, de nekünk aztán nincs is baj a tejcivel! Szóval, én hiszek neki! Esetleg megpróbálhatnád éjszaka még 1x pluszban kelteni, h ha félálomban is de egyen még! Talán… vagy még annyit írtak itt többen, h mivel reggel van több tejük, akkor fejnek és azt kapják meg pótlásnak… Tényleg a fagyiban nincs már tejci, Te is raktál el nem? Lehet nem jól emlékszem?! Nyugi és nem lesz semmi baj! Puszii

Kép

Kép
vikoo
 
 


Dorka! Én nem méregetem Balázs evéseit. De annyiszor rakom cicire, ahányszor csak kéri. Ez azt jelenti, hogy délelőtt akár 3 órát is kibír, délután viszont a 2-őt is alig. És reggel nekem is majd szét durrannak a melleim, délután meg lógnak.
Nem tudom segíthetek-e neked az ötleteimmel, de rakd gyakrabban mellre, illetve kezd el fejni a melled szopik után. És ha hiszel benne, hogy tudsz szaporítani (mert tudsz!!!), akkor sikerülni fog!!!

De a tápis bepótlás sem a világvége!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


- Homeopátiás bogyók: Urtica urens ch5 naponta 3x5, vagy ricinus communis ch5 naponta 3x5, vagy agnus castus c12 2x3 naponta, ha használ abbahagyni és újrakezdeni ha megint kell.

- Illetve most olvastam egy receptet:
Hozzávalók: 250 gramm őrölt búza, 150 gramm őrölt árpa, 100 gramm őrölt zab, 100 gramm durvára tört, vagy darált kesudió, 150 gramm vaj, 150 gramm barnacukor vagy méz.

Elkészítése: A búzát, árpát, zabot és kesudiót egy serpenyőben aranybarnára pirítjuk, majd hozzáadjuk a vajat és a mézet vagy barnacukrot. A jól összedolgozott masszát ezután levesszük a tűzről és hagyjuk egy kicsit kihullni. Ezután egy kis vízzel (néhány evőkanálnyi, amennyit felvesz) felhigítjuk. Jól összekeverjük és nedves kézzel néhány centis kis golyókat formázunk. A fenti adagból legalább 30-40 gabonagolyó gyúrható, ebből naponta csak legfeljebb 5 golyócskát javasolt elfogyasztani, mert enyhe hashajtó hatással bír. Akinek nagyon nem ízlik, tegyen bele több mézet, mártsa finom lekvárba vagy szószba, vagy keverjen az őrleményhez főtt rizst.

Majd kipróbálom!

- További ételek, amik másoknak segítettek: őszilé, tészta, krumpli, zab

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Lucuzs: Sajnos nekem a fejés nem igazán vált be :( Pedig hittem benne és csináltam is!!! :( :( Mindenesetre jó, hogy eszembe juttattad!

Sokaknak ez vált be: 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 percig kell mellszívózni felváltva a ciciket akkor is, ha nem jön belőle semmi.

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok!

Tali: én eddig sem mondtam, h. tudunk menni, pedig annyira szeretnék, de ezt nem merem bevállalni, Andris dolgozik, én autóval vagy tömegközlekedéssel Lucával,még nagyon korai!
Peedig annyira jó volt nyáron is Tatán!

Mike, Atinak jobbulást!Most már nálatok csak és kizárólag szuper időszak következhet!!!

Lucuzs, de örülök Balázsnak!
Gyönyörű gyerekeid vannak, Bogi egy királykisasszony, ahogy szopiztok!
Jól látom a fán valódi gyertyák vannak?

Rabbe, gratulálok a ruhatárhoz!
Megcsináltam a sütit, nagy sikert arattam:)Nagyon szuper!!!

Eta, köszi a hiányolást!Mei taihoz nem értek, nekünk Nandu kenőnk van, de igazából csak itthon kötöm fel, ha úgy van.
Jó kirándulást!!!!Merre mentek?

Vikoo, szuper!!!!!!!!Boldi igazi nagy vagány fickó!
Együtt alvás: én is magam mellett altatom el, aztán megy a csempészés , és az esetek többségében felébred, aztán még kínlódunk egy picit!
Én is most járókát vadászok, nagyon jó lenne, mert a mózesben már kicsi a tér, a földön meg nem szeretem tárolni...
Mi baja van a kisautódnak?
Belinkeled nekem azokat a babakocsikat, amiket mondtál?Ami könnyű?Persze, ha van rá időd valamikor:)

Vivi, édes Barni:)

Megyek, mert már Andris dajkálja Lucát!

Puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Mármint ezt nem letorkollásból írtam!!! Szóval Dorka próbáld ki azt is!!! Mindenkinek más válik be :).

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, Luca éjjel nem kel fel, 11 éjfél körül elalszik, és 5-illetve 7 között kel.
Lucuzs,az utóbbi naokban kb. fél óránként volt cicin és semmi.
Most lezuhanyozok, összebújunk, és holnap optimistán állok a dolgokhoz!

Van a mélyhűtóben tejci, de már csak kevés, de azt hiszem reggel megpróbálok fejni.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka,
A More Milk 36 óra alatt brutál tejet csinált!
Az alkoholmentes sör szintén jól szintentartja a tejcsit.
A Karamalz 24 óra alatt szintén brutál tejet csinált!
Van remény!
pussz nektek!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Dorka! és még van a sokat emlegetett, mágikus "3 mellből szoptatás"!!!
Nekem Bogival az mentette meg a szopit!

1. pl. bal cici kiüríteni
2. jobb ciciből is etetni
3. vissza a bal cicire, amiben ekkorra már megint van tejci!!!

ettől aztán begazulnak a mellek!!! De türelem kell hozzá, nem elbizonytalanodni, ha következő szopiig nem érzed még a hatást!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Húúú! Van választék rendesen!!! :lol:
És tudom, hogy a legnehezebb higgadtnak maradni.

lehet, hogy most páran megbotránkoznak, de szerintem ilyen helyzetben a baba méregetése csak még jobban beparáztatja az embert, én nem tenném. A baba sem gép, nem ehet egész nap minden etetéskor ugyanannyit, nem vezet jóra, ha összehasonlítgatjuk...
én magamon vettem észre legjobban:
Boginál rengeteget mértem, izzadtam is sokat a szoptatás miatt.
Balázsnál egyáltalán nem. Aztán egyszer csak kedvet kaptam, hogy emlékbe eltegyem, mikor mennyit evett. Már az első mérés elbizonytalanított, hogy ez most elég neki? nem eszik keveset?... én nyugtalanabb lettem, hát persze, hogy Balázs sem maradt kisimult...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Dorka! Bocs, ha úgy jött át, de egyáltalán nem akartam elbagatelizálni a helyzetet! :oops: Tudom, hogy most min mész keresztül... remélem megtalálod a megoldást!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem... :oops: :oops: :oops:

Eta, köszi a hiányolást!

Dorka, nekem az a 7-7-5-5-3-3-1-1 perces szaporító fejés nagyon bevált! Szilveszter előtt volt rá szükség, mert a jó ég tudja, hogy mitől, de totál megcsappant a tejcsi mennyisége. 2 nap alatt hozta vissza és azóta is megcsináltam már 2 este amikor éreztem, hogy kevesebb a tej. Emellett van egy új bogyó, olyan, mint a Laktoherb tea, csak kapszulák (Milk &Love a neve, 3500 pénz 60 db), én ezt is szedtem, illetve szedem most is, csak már csökkentett adagban.
(Mondjuk nálam a kevesebb tej oka az, hogy 2 gyerekem van és a nagyobb is itthon van velem, még nem ovis. Ez így bizony nagyon fárasztó. Olyan, hogy pihi, hááááááát az napközben nincs...)

Ja, és még valami, olvastam, hogy a MoreMilk egyik fő alkotóeleme a görögszénamag, ami nagyon jó tejserkentő. Ha megnézed a www. gorogszena.hu oldalt, akkor láthatod, hogy meg lehet rendelni a patikákban ezt is és olcsóbb, mint a MoreMilk. Az ára egy doboz tápszerével egyenlő. (Én ezt is ki fogom próbálni, ha szükséges lesz rá.)

Na, és akkor rólunk...
Azért nem jelentkeztem, mert nem tudnék reagálni senkinek sem
és nem szeretnék önző módon folyton csak magunkról regélni... 8)

Gergővel mi is megjártuk a kórházat, volt egy nagyon sz@r hetünk dec. közepén. Egyik vasárnap pelusozás közben észrevettem a lágyékánál egy jó nagy dudort. Kb 1 cm széles és 3-4 cm hosszú volt. Totál kétségbe estem, próbáltam hívni a védőnőt meg a gyerekorvost, de vasárnap lévén, egyiket sem értem el. Így elvágtattunk az ügyeletre, ahonnét beutaltak bennünket a kórházba, mondván, hogy lágyéksérve van Gergőnek. Ott aztán megvizsgált egy doki, de ő nem volt sebész, így nem mondott véleményt, inkább behívta az ügyeletes gyereksebészt. (Hétvégén nincs bent a kórházban sebész, csak akkor jön, ha hívják.) Ő is megnézte, majd azt mondta, hogy ez nem lágyéksérv, hanem vízsérv, egyelőre nincs vele teendő, mert felszívódhat, de azért figyeljem, mert ha bármi változás van, vissza kell menni. Megtanított arra, hogy hogy vizsgáljam meg Gergőt és berendelt minket 2 nap múlva kontrollra. Akkor is megnézte és mivel változatlan volt a helyzet, így továbbra is azt mondta, hogy figyeljem. (A gond akkor lenne, ha béltartalom is kerül a sérvbe, mert ha az kizáródna, akkor azonnal műteni kell.)
Szerencsére azonban úgy tűnik, hogy ez a sérv visszavonulót fújt! A héten voltunk újabb kontrollon és már nem lehetett érezni. Mondjuk mondta a doki, hogy bármikor kiújulhat, de az is lehet, hogy soha nem jön már elő. Na, én ez utóbbinak drukkolok.

Karácsony előtt aztán én is lebetegedtem, 3 napig lázas voltam és alig bírtam mozdulni, úgy fájtak az ízületeim... A szoptatást nem kellett abbahagynom, de nagyon nehezemre esett.

Az ünnepek nálunk is jól bekavartak, kicsit égő kimondani, de nagyon vártam, hogy újra kezdődjenek a hétköznapok és szoktathassam végre a fiacskáimat egy normál napirendhez. ez most már többé-kevésbé működik is! Végre le tudom őket tenni délután egyet aludni. (Igazából ettől voltam kiborulva, hogy sem Gergő, sem Bencus nem akart délután aludni... :oops: )
Most úgy állunk, hogy reggel 7-8 között ébrednek kb egyszerre, Gergő délelőtt alszik kb 40-50 percet a pihiszékben, ebéd után együtt alszanak kb másfél-2 órát, majd Gergő szunyál még egy rövidebbet, de ezt már nem az ágyában.
Éjszakáink nagyon szuperek, Gergő a kiságyban alszik és pontosan tudja, hogy éjjel aludni kell! Szopizni 2x kel fel, de általában 10 perc alatt végez és azonnal vissza tudom tenni az ágyába és alszunk is tovább. Így, bár nappal nagyon lefáraszt az én kis 3,5 évesem + a szopik meg játszogatások Gergővel + a házimunka, de legalább éjszakánként tudok aludni! 8)

Most ennyi... igyekszem néha bejelentkezni... Mindeninek NYUGODALMAS éjszakát kívánok!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Dorka: én is hasonlóhelyzetben vagyok. Tápszert kiírattuk és már két este adtam is belőle az utolsó szopi kiegészítéseként. Akkorra mindig elfogyott a tejem. A méréssel kapcsolatban Lucuzsnak lehet igaza van, de pl. amikor volt bőven tejem és nem mértem, azt vettem észre, hogy este nagyon nyűgös, sírós, akkor megmértem és kiderült, hogy a 2 ciciben csak 60ml tej volt! Nem csoda, hogy éhes volt. Most szedem a More Milk-et, iszom a Vikoo által ajánlott sört és pl. ma már nem kellett kiegészítenem az evést. Igaz, Ádám még csak 3,60 kiló, így neki csak 500 ml-t kell naponta ennie, de ma olyan jó volt, hogy reggel, délelőtt és délben 1 ciciben is megvolt a 100 ml, reggel még tudtam fejni is.
Ha nem vizsgáznék 1 héten belül 5 tantárgyból (nem biztos, hogy meg fogom tudni csinálni), akkor biztosan növekedne a mennyiség. Úgyhogy szerintem te is próbáld ki ezeket a javaslatokat. Tápszer meg jó arra, hogy megnyugszol, ha esetleg szükség van rá, akkor tudsz adni. Meg amíg nem áll be a tejcsi, addig kiegészítésnek jó.

(Sajnos talira én sem tudok menni, mert 18-án vizsgázok.)
Szép estét mindenkinek!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Babák gyönyörűek!

Betegeknek jobbulást!

Dorka
Az természetes, hogy délután, este valamennyivel kevesebb a tej... viszont olyankor nagyobb a tápanyagtartalma.
Ne méregess... inkább figyeld azt, hogy pisil-e rendesen Luca!
Mi se eszünk mindig egyforma mennyiségeket :wink:
Amit én még tennék: éjszaka, hajnalban fejnék, ha a gyerek nem kel fel.
Tejtermelésre az a legrosszabb, ha hosszú időn keresztül nem ürül ki a mell!!!!
És akkor se történik tragédia, ha tápszert kell adni!
Nyugtasd meg MAGADAT, hogy így, vag úgy kap kaját Luca. A stressz is tejcsökkentő tényező!
(ma már a tápszerek is egészen jók!)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Megint fősulin vagyok, 9kor vizsga.... megmakkanok :cry: pedig semmi jogalapom pofázni, mert én választottam, lehet passzív félévet is kérni... jah és most kaptam egy rakás fordítanivalót... annak is örülni kéne, mert pénz, de.
Na jó, eldugulok végre, mert mindenhol nagyobb bajok vannak, ld beteg pindur pandúrok, és meg itt nyirmizek.
Sajnos Mollika rosszul viseli az anyahiányt, nyűgös, hisztis, pedig kaja van, meg szeretgetés is van apától, de csak megérzi a hiányomat, meg azt is hogy szét vagyok esve.
de legalább az éjszakák jól telnek.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ezt a vizsgát is megszívtam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
és ezt csak jövőre lehet újra felvenni, már nincs több időpont :cry: :cry: :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse! sajnálom....miből vizsgáztál?


dorka! csak ne idegeskedj!!! sörözz!! az a legegyszerűbb. meg tényleg kezdj el fejni. tegnap Janka is csak hisztizett a cicin, pedig én még adok is tejet, annyi van elvileg. de sztem valamennyivel többet evett, mert ne tudtam fejni sem. Mondjuk sörözni sem söröztem:)


Kép
ebba
 
 


már átvittük a kiságyat a hálószobánkba, hátha így alszik nélkülem. na!! 3/4 órát ment is, utána alig tudtam visszaaltatni..

Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Gáz van, Adél elkapta a vírust. Tegnap fél 3-tól úgy ment a hasa, és az utolsóban már véres nyálkadarabok voltak.
Dokkert hívtam, azt mondta, hogy ez még nem annyira gáz. Majd ha tényleg véres lesz a kaka, na, akkor irány a László.
Este megítam a listát, hogy ha menni kell, mit viszek. Tiszta ideg voltam, sírdogáltam...... Este kapott normaflore-t, éjszaka kelt 3-kor, reggel 6-kor, aztán evett 9-kor - már mindkét ciciből kellett adnom neki, kaka azóta nem volt. Most alszik. Úgyhogy talira biztos nem megyek, ezt még az ellenségemnek sem kívánom, nemhogy Titeket tennélek ki ennek a veszélynek. Meg amúgy is, egyelőre Ati is beteg, itthon lesz velem.

Most Apa Atit ápolja - szóval egyedül kellene a Lászlóba bemenni, ami nekem elsősorban lelkileg nehéz - aki folyamatosan lázas, a hasa már nem megy, ma reggel megint kijött belőle a sima víz. 9-kor evett két ht kekszet, még odabent van. Már enné a harmadikat. Mondtam, ha apa hazajött (elment vásárolni). így legalább két óra fog eltelni. Reménykedünk...

Király ez az új év, de nagyon, és még csak jan 15-öt írunk. Totál ki vagyok.
Komolyan mondom csajok, tényleg az egészség a legfontosabb, a többi le van sz.rva.
Szép / szebb hétvégét mindenkinek!!!!

mikegirl
 
 


Mike: +++++++++++ Drukk, hogy Adélkának segít a tejci és nem súlyosbodik tovább! És hogy Ati is kilábal végre ebből!!Elég idegtépő időszakon mentek keresztül! Legyen már végre vége!!! :( :(

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Mikegirl! Szörnyű! :evil: :cry: Nagyon sajnálom! :cry:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs: teljesen 1et értek Veled, Boldi is jó kis evő, de mikor egy nap reggelire megevett 170 gr-ot, aztán meg „csak” 90-et halálra pánikoltam magam, aztán most meg már közel 7,5 kg! Szóval én sem vagyok a mérlegelés híve, főleg nem minden kaja előtt és után… arról nem is beszélve, h néha már úgy üvölt az „éhségtől” (sok ám a 2 óra kaja nélkül), h esélyem sincs lemérni…

MikeGirl: Fel a fejjel Drága!!! Én mindig csak azt kívánom 31-én, h a januárt éljük túl!!!

Dorka, remélem sikerült megnyugodni egy kicsit, és az éjszakátok is jól telt!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Mikegirl, ez szörnyű! :cry: Remélem Adélkát már "meggyógyította" a fincsi anyatej! Rettenetes hogy hetek óta felváltva beteegek vagytok! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Vikoo,
jó hír, hogy a párom azt mondta, a sok kudarc meg idegeskedés után lazuljak, ne erőltessem a következő vizsgát, inkább menjek el kedden a talira! És úgy döntöttem, hogy ő majd vigyáz Mollikára, én meg elmegyek a talira, és kicsit kikapcsolódik. Úgyhogy majd én nagyon szívesen fogom Boldi úrfit, ha már elfáradtál :lol: :lol: úgyis meg szeretném szuttyongatni a kis pufókát! :D És őt már asszem Boldizsárnak kell szólítani, ilyen méretekkel :lol:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Én egyetértek azzal, hogy nem kell minden evés előtt és után mérlegelni a babát, ha nincs gond, és rendesen eszik-hízik! De ha vmi gond van, akkor szerintem érdemes. Jó tudni, hogy attól sír-e, mert éhes, vagy azért mert fáj a pocakja.

Éljen, akkor Eclipse Te is jössz!!! Hányan vagyunk?

Kép

Kép
amidaalah
 
 


sziasztok!

mike: sajnálom a betegséget, de bízzunk benne, hogy tényleg segít az anyatej. állitólag mindenre jó. arra nem gondoltál, hogy a nyagynak is adj? lehet hogy az bent maradna és segítene:-D csempészd be a bögréjébe :-)

Eclipse: sajnálom a vizsgát, de igaza van a párodnak: (és nagyon rendi tőle) gyere és kapcsoodj ki, megérdemled. Mi ott leszünk :-) Az én babómra is ráfér egy kis pesztrálás, mert imád kézben lenni :-9

Szopi, mérés: egy időben én is probáltam mérni, kiváncsiságból, aztán amikor sikerült lemérnem azon aggódtam hogy miért nem evett eleget egy-egy etetésnél.... később meg nem tudtam már lemérni mert annyira ugrál a mérlegen, hogy képtelenség lemérni, ekkor meg ezért idegeskedtem. szóval én összecsomagoltama mérleget és feltettem a szekrény tetejére... ha sír akkor ciccire teszem, ha intetnziven sziv gondolom akkor éhes még, ha meg csak cicizne akkor meg ugyis érzem hogy csak nyammog(na ekkor elveszem egy rövid idő után tőle) . amikor megint nagyon sir megint mellretszem, szóval igazából nem is tudom hogy mennyit eszik, de gyanitom, hogy amikor 2 óránként kér akkor keveset vesz magához ha meg 4 órát bir akkor többet. szóval tökre változó. ha ugy érzem hogy kevés a tej(sürün kér és sokat sir) egy nap teázás nekem segitett(laktoherb vagy mia neve...) Sört nem szeretem a kapszula nagyon drága :oops: persze ha nem segitene a tea akkor vennék azt is proba képpen. d e első proba a sürü ciccretevés :-)

nemrég jöttünk haza a sétából, jó volt nagyon . ebédeltünk, aztán most néztem ki az ablakon: mennyire hatalmas szélvihar keletkezett odakint. még jó, hogy ebéd előtt voltunk. még reggel sütött a nap is
:cry: :cry:

ebba: miért akarod már most átszoktatni? már nem eszik éjjel? lehet mindannyian nyugodtabban aludnátok ha maradhat veletek :-D

nekünk nagyon bevállt az ágyunk mellé helyezett babaöböl. csak este teszem bele, mikor mi is megyünk aludni, kicsit nyüszizik, de hamar elalszik így magától ha halja hogy mi is fekszünk...(probáltam már korábban oda betenni és én kijönni d e akkor vigasztalhatatlan volt és nem aludt el magától. )

eclips: hogy álltok a mosható pelusokkal? Milyet használtok és mennyi van belőle nektek? elmenetelnél eldobhatósat használtok?
használ még valaki?
nekünk bejött aza akét darab proba ami volt, ugyhogy februárban veszünk többet, már meg is beszéltem akitől veszem.

valaki még nyugtatja ugy a babáját, hogy az ujját(felnőtt) teszi a szájába? én ezt cikinek tartom, de csak erre nyugszik meg, ha nincs komfort szopi.... csak így van nyugalom, különben sokat sir. már megprobáltuk a saját ujjára szoktatni meg vagy 8 féle cumira, d e neki csak a mi ujjunk kell(gondolom tudja hogy akkor nem tesszük le) sokszor el is kapja és határozottan beirányitja a kisujjunkat a szájába. még a dőlésszög sem mindegy, beirányitja. nagyon édi, de nem praktikus.....

rabbe78
 
 


Dorka: küldöm a linkeket priviben, és mellékesen megjegyzem, h mi most meg is vettük nyárra a könnyebb kocsit… Már nem emlékszem ki mutizta meg a Hauck kocsiját a Malibut, de most a Brendonban kupon akcióval csak 24 ezer. Szóval ma Boldi verdáinak a száma még 1gyel nőtt! Ami miatt mellette döntöttünk, h nekünk ugye a másik is Hauck és a hordozó kompatibilis vele. A micimackósat pedig eladom!!! Fáj érte a szívem, mert imádom, de nem kell kettő!

Eclipse: milyen édes Molli Apu… Tisztára, mint az enyém Apa, mindig mikor látja, h már túl stresszeltem magam pihenőt fúj és annyit mond sz@rd le. És én ezt teszem, utána pedig jól fellélegzem!! Imádom Őt ezért is!!!
Jó hír, minden deréknak, h most már tudom vinni ezt a babakocsi vázat és erre már rá tudjuk tenni Boldit, h másnap mindenki meg tudja emelni a saját gyermekét is!! :-D

Olyan jó volt a mai nap, jöttünk-mentünk csavarogtunk, és Boldi 4 órát aludt! Az ikeában már megettem, de szerintem még kibírta volna hazáig is. Nagyon ügyes volt!!! Igaz, h lassan már 3 hónapos, de bennem még csak most kezd kiteljesedni a szerelem, a mindent elsöprő és mindenen felülálló, IGAZ és önzetlen SZERELEM! Ahogy ránézek totálisan megsemmisülök, és bár néha nagyon nehéz vele, (a nehezet érthetjük szó szerint is) amikor kitisztul az agyam rájövök, milyen szerencsés vagyok!!! Na, most megyek kiropogtatom a hátam a nappali padlóján, mert totál beállt! :-D :-D

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Ati már "csak" lázas. Vacsira kapott üres húslevest tésztával, de csak egy nagyon keveset. Persze Ő már csokit enne....

Adélkának tegnap este 6 óta nem volt kaksi. Nemtom mitől félek legjobban. Hogy nincs kaka, vagy hogy van, és akkor az milyen. Az esti 6-os volt a véres nyálkás. Gyakrabban eszik, azaz enne, ha lenne mit. Délután már óránként raktam cicire - szét szívta a cickóimat, este lefekvéskor azért kapott egy kis tápot - persze cicizés után, hogy aludjon. Az a baj, hogy a cickóim lassan telnek meg a kialakult napirend miatt. Most viszont a gyakoribb evés úgy kiürítette, feltelni pedig nem volt idő..... Pedig most nagyon kell a tej.

Vikoo - én dobtam a linket. Az a kocsi nekünk is nagyon megtetszett, azonnal bele is szerettem!!!!

Dorka - nálamnál idiótább méregetős a világon nem volt. Atinál több hónapon keresztül éjjel-nappal minden kajánál mértem. Adélnál is így kezdtem, de már régen abbahagytam. Már csak az x időszakonkénti esti, puccendárés mérlegeléseket írom. És úgy vagyok vele, hogy már nem érdekelnek a ml-ek, ha éhes, rádobom a cicire. És kísérletezem mindennel. Alapjáraton napi egy söröcske és 2 liter Mecsek (4 teafilterből).

Eclipse - sz.rd le a vizsgát :wink: Élj egy kicsit a mának. Mollika olyan gyorsan fel fog nőni, majd meglátod. A vizsga meg jövőre is ugyanaz lesz!

Megyek vacsizni és vasalni, most lett vége az esti lefektetéseknek.
Puszi

mikegirl
 
 


Vendég
 


vikoo! Olyan szépen tudsz írni!! És annyira meg tudod fogalmazni az én érzéseimet is :)

rabbe! Dobnál egy képet a babaöbölről? Nem tudom, mi legyen, mondjuk a mi ágyunk 2x2-es, bazi nagy, inkább együtt alszunk, mint hogy rohangáljak hozzá.

Janka rászokott a cumira. Csak az a bibi, hogy kiesik állandóan a szájából, akkor meg tök ideges:) horkantgat is :)

szegény mike!! Küldök +++energiát!!


Kép
ebba
 
 


Rabbe,
babaöböl - nekem is, nekem is! De a legolcsóbbat 20-ért láttam... mostanában nem lesz :cry:
Ujjszopás - Mollinak sincs cumija, ezért több és hosszabb komfortciciket kap, és az öklét szokta enni, meg eszi a játékokat, de azt már nem úgy mintha szopizna, anyám szerint mintha már az ínyét dörzsölgetné, egy korai fogzási előjelként. Mivel én 4 hósan fogzottam, semmin nem lepődök meg. Az én ujjamat még nem dugtam a szájába, csak boraxozás céljából.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Én is nézegettem a babaöblöt, csak nekünk ennyi hely sincs az ágy mellett :) :)
Mi (és sógornőmék az ő babájuknak) is dugtuk az ujjunkat a szájába - mi pl szopireflex ellenőrzése miatt is, de meg is nyugtatja. Mondjuk furán néz ki :).

Mike: +++++++++++ Továbbra is!!! Én is ilyen voltam/vagyok, mint Ati - viszonylag hamar rendbej ön a pocakom és utána vmi ütőset (csokit..) szeretnék enni. Nálam ez már jó jel, remélem Atinál is!!!! Adélkánál is talán a javulás jele, hogy nincs kaksi! Biztos mindent hasznosít. Pihenj sokat Te is!!!

Mi ma is Emmys hordozóval sétáltunk (nagyon büszke vagyok magamra), Bence jól elaludt, és így a szél miatt sem kellett aggódnom :). Tejcim egyre több van, bár elég lassan növekszik a mennyiség, de nagyon bizakodó vagyok :) Kezdek rászokni a Karamalzra... Ha tehetném csak azt innám :shock: De így is napi 2 üveg lemegy...
Viszont kaki még mindig nincs - ez a 6. nap. Itattam vele cukros kamillateát (cukor is állítólag hashajtó), hőmérőztünk, és semmi. :( Még nem kínlódik, csak olyan büdiket pukkant (sorry mindenkitől)... Ha hétfőn sincs semmi, megint hívom a dokit.

Kép

Kép
amidaalah
 
 



Kép

Kép
amidaalah
 
 


Jó reggelt!

David egy hajnali pacsirta... 5-kor ébredt, evett, játszik, megint evett... és még most is vigyorog az apjával...
Pedig én szretnék sokáig aludni! :oops:

Babaöböl
A szülői ágy mellé tett kiságy oldalrácsait leszedni... :wink:

Ami
Bencét zavarja, hogy nem kakil?
Anyatejes babáknál előfordulhat ilyen sok napi kakimentesség, jól hasznosítja a tejet.
Próbálkozhatsz hasmasszírozással, azzal, hogy a pelenkázón hátára fekteted, a lábijait nyomogatod a pocakjához...
Ha Bence fájlalja a pocakját, akkor egy kis lactulose-sziruppal próbálkozhatsz.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Mikegirl,
Ati már biztosan túl van a nehezén ha csokit szeretne, éljen!
Adélkával remélem minden rendben!!!
Puszi nektek!

Kriszti,
bicepszmutogatós fotó :lol:

Képzeljétek mekkora mákom van, a tegnapi vizsgán írt össze-visszaságomra kaptam egy hármast :oops: pedig köze nem volt a tananyaghoz, de a tanár értékelte a kreativitást. És tegnapról mára kijavította! :shock: úgyhogy nem lesz tárgyújrafelvétel jövőre! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse: jaj d e jó!
Babaöböl sajnos drága, d e szerinte ügyes apukák olcson kitudják hozni vagy egy kiságy oldalait levenni: ez még sokkal jobb mert tovább használható. a gyári öböl elég kicsi igy szerintem féléves után már nem fér majd bele :-)

Kaki meghozatal: nekünk is volt már probléma, d e már üvöltött a fájdalomtól. patikában kapható glicerinkúp :arrow: pár perc és jött a java. másnap is jó volt, aztán egynap megint szünet azóta magától van ujból napi vagy 2 is. állitólag azt sem szabad sűrűn használni, mi egy felet adtunk akkor(5napig nem volt akkor adtuk)
most megyünk sétálni puszi

rabbe78
 
 


Kriszta, Rabbe: Köszi a tippeket, Bence még viszonylag jókedélyű, csak a pukkok előtt fáj a pocakja. Masszírozzuk, mozgatjuk, tapogattam a pociját, szerintem nem kemény. Remélem ma már alakít vmit! Glicerines kúp amúgy van is itthon :) Olyan szirupért meg lehet, hogy holnap elmegyünk. Hogy legyen itthon, ha mégis elkezd neki fájni.
Kriszta: David cukiiiii!!!! Már barna a szeme, vagy csak én látom rosszul?

Eclipse: 8) Gratu!!! :)

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok!

Ha kell valakinek Cer... nevű fogibogyó, keressetek priviben, nekem nem vált be...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok,

Most csak gyorsan két kérdésem lenne hozzátok:

1) Van vkinek pelenkára csiptethető légzésfigyelője?
http://www.snuza.hu/index2.php
Ha ismeritek, akkor milyenek a tapasztalatok?

2) Olivér már olyan kis husi, hogy rengeteg kis hurkája van. A múltkor néztem, hogy kicsit piros a bőre a hurkák tövénél, pedig mindig próbáljuk teljesen szárazra törölni fürdés után. Ti használtok hintőport ilyen helyekre? És ha igen, milyet??

Köszi,

Hajni

KépKép
bedoha
 
 


Sziasztok!
Probalok majd ujra tobbet jonni es ujra felvenni a fonalat, csak kicsit suruek a napjaink mostanaban...

Megvannak a vizsgaim, viszont kiderult, h februar 1-2-3 lesz a penzugyi szamviteli okj-m, ugyhogy folyamatos tanulas van mostanaban.

Gyerekek jol vannak, Marci huncut, egyre okosabb. Dani penteken kapta meg a kotelezot meg a prevenart, nem erintette jol szegenykemet. 28-an kapja majd az elso rotat. Nagyott nott, 60 cm es 5710 gramm.

Csillag
Mi a baj a cerazette-el? Efyebkent nekem sem igazan jott be en annak idejen szedtem par honapig amikor marci poci volt. En nagyon hisztis lettem tole es hiztam mint egy malac...

szisszka
 
 


bedoha, hurkák közötti piros csíkokra inkább olajat- nekem így mondták. Először én is hintőport használtam, de az úgy összegyűlt a csíkban.

Lábujjacskák között nálatok is összegyűlik a szöszmösz???

Maccs
vörösmacska
 
 


Kép

Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Szisz, elkezdtem össze-vissza pecsételgetni a bogyótól, ezért inkább abbahagytam... majd máshogy megoldjuk. 8)
Gratulálok a vizsgáidhoz! Le a kalappal előtted, hogy két pici gyerek mellett ezt tudod csinálni!
Dani szép méretekkel rendelkezik! Gergő majd csütörtökön kapja meg a 2 hós oltást, kíváncsi vagyok hogy hogy viseli majd.

Macs, nekünk is összegyűlik a szöszmösz az ujjacskák között. :)
Balázska gyönyörű kisfiú! (Mi is ilyen kopaszkák vagyunk. :lol: )

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Macs, köszi a tippet! Sima gyógyszertári napraforgó olajat használsz?
Balázska már kész nagyfiú! :) Vagány ebben a szerkóban!

Szöszmösz?

"Mért van két kis lábujj közt szösz?
Ott lakik a lábujjközszösz." :D

Oli is szorgalmas lábujjközszösz gyűjtögető!

Szisszka, gratula a vizsgákhoz!

KépKép
bedoha
 
 


Sziasztok!

Visszaestünk. Ati megint hányt, szó szerint folyik belőle a kaksi, és 38,5 volt a láza.
Most Smecta-val és elektrolit oldattal próbálkozunk. Ha nem jön be, akkor irány a kórház. Táska becsomagolva.....

Adélkánál ma este volt az első kaksi. Vér nem volt benne, viszont zöld volt, mint a spenót. Gondolom a betegségtől.

Annyira félek. Mi lesz Atival, Adéllal. És közbe küzdök, hogy legyen elég tejci, jusson estére is. Ma nem kellett pótlás. Reméljük holnapra javul a helyzet, minden szempontból.

Bedoha - én már a 3. üveg olajat kenem Adélra. (Gyógyszertári, napraforgó olaj). Fürdés előtt a hurkákat azzal kenegetjük. Utána meg átsimogatjuk egy kis BABE testápolóval (kimondottan babáknak), de ez már csak olyan extra, lélekápoló babának, anyának és apának :D

Szép estét!

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Macs,
hogy ül már a nagy babaülésben Balázska! :shock: :D

Bedoha,
én 100% mandulaolajat kenek az olyan kényes helyekre.
Lábujjszöszt mi is gyűjtjük, hajjaj! :lol:
Ami viszont gond, hogy a toka redőkbe nagyon gyújti a retket a baba... ha hozzáérek, már leszegi a kis fejét a mellkasára nehogy hozzáférjek.

Én érdeklődtem a Respisense pelenkára csíptethető légzésfigyelő iránt, de nem telt rá.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: