Új privát üzeneted érkezett!

neva: én is kérnék cd-t. és ott rendezem én is. köszi.
nagyon várom a talit!!!!
most megyek mert mennem kell Ádiért
puszi holnap jövök

rabbe78
 
 


Sziasztok,

Rabbe,
életveszély!

Haynii,
ha nem túl szoros vagy laza, akkor a kendő pont természetes állapotában tartja a hátcskát, hogy meg le legyen az S-kanyar, de ne görbüljön. Ha túl szoros, azért veszed észre, mert a gyerek teljesen nekifeszül a mellkasodnak és egyikőtök se kapna levegőt, tehát ilyen nem történik. Ha túl laza, akkor meg összecsuklik a pici háta, és az álla a mellkasa fele lógna, és az egész baba lent lenne, de azt is észreveszed, ezért nem történik probléma.
Ideális tartásban a két kis térde picit feljebb van mint a popsija, és a fejecskéje teteje a te állad alatt kb. 3 centire, akkor a tuti.
Kenguruban nem elégséges a csípőterpesz állítólag! Bár, mint mondtam, attól sem lett még senki csípőficamos... És az is tény, hogy természeti népeknél, ahol 24-ből 16 órát van a gyerek kendőben, ott sem lesz senki nyomi, sőt, baromi jó a fizikumok és a teherbíró képességük, csak ugye a gyengébb eü. rendszer, védőoltások, higiéné stb. hiánya miatt jóval magasabb a gyerekhalandóság.

Én nem izgulok, mert úgy vittem őt UH-ra, és megdicsérték, hogy milyen szépen van benne, plusz a házi gyerekorvosnak is tetszett, sőt most a Madarászban is látták a dokik, és ők is dicsérték :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hajni:

Csajok,
tudja valaki, hogy az AngelCare-en a "sound, movement, tic" mivel több a "sound, movement-nél?

minden mozgásnál "tic" hangot ad ki, hogy is írjam :roll: pittyeg egyet, szóval folyamatosan pittyeg. Érthető voltam? :?:

Maccs
vörösmacska
 
 

 
 

"TAVASZT AKARUNK" klubot ezúton szívélyesen tájékoztatom, hogy a krókuszok már ácsingóznak kifelé a kertemben, szóval már látni a fényt az alagút végén :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Visszatérve a kendő témára: nem lettem meggyőzve... nem baj :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!

Apa ma a férfiak gyöngye - ebédet főzött, babázott, most meg nekiesett a Rabbe-féle bögrés sütinek :D Majd fürdetni is fog.

Tanulok, tanulok...

Macsmama,
nem baj, ha van akinek már van kendője, de nem tudja, miért, annak is jó.

Eta,
nálunk is penészesedés forog fent! :twisted: :twisted:
Ti hogyan oldottátok meg?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Jó estét!

Mielőtt mindenki tőlem kérné a Rékás dvd-t, szeretném eloszlatni a tévedést: nem én ajálottam, h. megírom, mivel nekem sincs még meg, bár már írják állítólag, ráadásul én sajna a talira sem megyek... :(
Azt meg tudom kérdezni, h. a haver -barát honnan tölti le, de itt Dorka írta nekem, hogy ha szeretném megírja és el is küldi, szóval tőle kérdezzétek, okés?! És bocsesz, ha félreérthető voltam... :oops:

Eta, nem, nem nincs edzőim? Bár szeretném, ha lenne és a nem túl hosszú távú terveim között szerepel is :wink: Amúgy honnan gondoltad??? Olyan (ki)oktató szagú volt a "képzeld el, h. szép vagy és az leszel" kijelentésem? :lol: Én inkább úgy fogalmaznék, h. a gondolatnak teremtő ereje van!!!

Sapi témára visszatérve: fürcsi után kicsi Zoo is kap, mert nagy a hmérséklet különbség a fürdő és szoba között!

Macsi, Bazsi ééédes!!!! És nagyon tudja a rendet! Örülj neki!!!
Én most küzdök Zorkával, h. ellegyen egyedül is: játszószőnyeg, zene, stb... eddig azt hittem milyen szuper ügyes anyuka vagyok, de kezdek ráébredni, h. lehet már el is kényeztettem :? A kendőről meg csak annyit, h. ha Zorka szeretné, akkor én is többet hordoznám szívem szerint, de az eszem meg azt súgja, h. inkább tanítsam önállóságra. De mivel nem annyira csípi a hordozást, marad a másik verzió, azaz csak maradna, ha lenne kitartásom hozzá :lol: mert igaz, h. kendő nem a szíve csücske, de azért kézben imád lenni!

Tegnap itt nyünyörögtem, h. nem alszik semmit napközben, ma meg fel sem lehetett szinte kelteni??? :roll: :D
Ti tudjátok, mennyit kell enni kb. egy ekkora babának? Csak mert Zorku ma kétszer egymás után (most pont megmértem, amúgy nem szoktam) 140, ill. 160 ml-t evett! Ez nem sok egy alig 5 kg-os gyereknek? :shock:
Most meg 8-kor nem mértem - pedig nem ártott volna - és szerintem alig evett, mert ugyanakkora a mellem és most így nem fogja kibírni 3-ig :( pedig milyen szép is lenne! :wink: Ja és most is alszik...

Eclipse, gratula Apidnak :D

Bögrés süti nálunk is sláger volt egy időben, csak nekem nem mindig sikerült, volt, h. olyan lapos lett, úgy kellett kivakarni a bögréből :lol:
Egyébként ma egész nap eszem, főleg sütit és egyéb nasit...ááá...tiszta hasas kezdek lenni :oops:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi a súly alapján számítandó a napi kajamennyiség. Nekem Balu 5 kilójához a dokinőm 5x130 ml-t mondott, mert mi már csak ötször eszünk, mivel nagyon szépen gyarapszik és jól érzi ezzel a laza napirenddel is már magát, főleg, hogy totál végigalussza az iccakát. Ma 1/4 8-kor keltünk, de nem ő, hanem én riadtam, hogy úristen!!!

Maccs
vörösmacska
 
 


Én aludnék, a gyerekem viszont játszana... lehet, hagyom magában játszani... :oops: :wink:

Mikegirl
Nagyon édes a csodálkozó Ati! :lol:

Eclipse
Ügyes vagy a vizsgákkal!
Szépek vagytok :lol: :lol: :lol:

Cicamama
Gyönyörű a Kandúrkád! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Nem kell, hogy mindenkinek tetszen a hordozás. Mások vagyunk, mások a gyerekeink...
Neked szerencséd van, hogy Balázska olyan nyugodt baba, hogy elvan... nálunk David jobban szeret testközelben lenni, mint az ágyában... én meg nem viselem el, ha hosszasan sír... (szándékosan nem hagyom sírni...)

Ebba
David minden lehetséges védőoltást megkap!
Szépen fejlődik Janka!

Fürdés után én hajszárítóval fújatok meleg levegőt David "hajára"... azt szerti, vigyorog hozzá...

Rabbe
A Prevenar már több éve forgalomban van... hasonlóan, mint azok az oltások, amik kötelezőek... (hiába régi oltások, az oltóanyag folyamatosan megújul... :wink: )

Navared
Kajaigény: 140-150ml/kg naponta. ÁTLAGOSAN!!!!!
Vendég
 


vörösmacska írta:Navi a súly alapján számítandó a napi kajamennyiség. Nekem Balu 5 kilójához a dokinőm 5x130 ml-t mondott, mert mi már csak ötször eszünk, mivel nagyon szépen gyarapszik és jól érzi ezzel a laza napirenddel is már magát, főleg, hogy totál végigalussza az iccakát. Ma 1/4 8-kor keltünk, de nem ő, hanem én riadtam, hogy úristen!!!



Valamit akkor én nagyon rosszul csinálok... :oops:
David olyan 2-2,5 óránként eszik, éjszaka is legalább 2-szer kel... :roll: :cry:
Vendég
 


Jó reggelt!

HIHI ahogy leirtam hogy beállt a rend, fél napra rá egyből borult, és azóta sem állt vissza: ))

A babaágyat két napja csak ágynak használjuk.. és szerencsére nem nagyon akar játszani benne, úgyhogy talán nem rontottam el annyira a babaszőnyegezést.
azóta a nagyágyra teszem a játszószőnyeget, mert még nem jutottam el habtapit venni... remélem majd a hétvégén.

navi:
az edzőit a tornaórák és a korcsolya miatt kérdeztem... Régebben én is akartam csinálni, de azt hiszem ez mostmár elmarad.. valószínű nem az álmaiamból fogok megélni

én a revenalon gondolkodom, de én is majd csak később adatnám be...

gyerekek tegnap nagyon megijedtem!
Iszonyat migrénes fejfájással ébredtem, ami nekem hányással, meg szédüléssel jár, és ha nem tudok legalább egy-két órát aludni akkor meghalok...
Az első etetés után majdnem le is ejtettem Gizust: (
Szerencsére jó anyám át tudott jönni hogy amíg alszik én is tudjak aludni. két hányás között pihentem is... így ment el a délelőtt. Aztán szerencsére a levegő jót tett....
De estére ugye vendégeket vártunk 7 re, és a lakás meg sehol... na gondoltam majd etetek aztán Gizu ahogy szokott alszik 2-2,5 órát addig sima liba megcsinálok mindent... DE PERSZE HOGY NEM ALUDT!! SŐT HA LETETTEM JÁTSZANI ORDÍTOTT, AMI NEM JELLEMZŐ RÁ.... úgyhogy félkézzel takarítottam!! Most már biztos hogy beszerzek egy kendőt, vagy valamit Az ilyen esetekre.
Az villant az agyamba hogy mi lesz ha megbetegszünk és nincs segítség? hmmm bele sem akarok gondolni!!!
Kezdem érteni édesanyámat, és egyre jobban tisztelem, és nézek fel rá! Nem tudom ő hogy csinálta 6 gyerekkel4 valószínűleg soha nem volt ideje magával foglalkozni. És hogy beteg lett volna? nem is emlékszem rá, vagy bazi jól tűrte és titkolta.

Ti nem vagytok ettől betojva?
Remélem ez a szar migrén sem lesz mindig ilyen mumus....

na megyek mert még tenni venni akarok mielőtt felébred: ))

SZép nAPOT

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon rosszul kezdődik a nap!
Bazi car időre ébredtünk, fúj a szél mint állat és szakad az eső! Na kíváncsi vagyok, a mókuskák hogy fogják megérezni... nem is mondtam, pedig 3 napja, amikor minden baba nyűglődött, az enyém is nyűglődött, de a következő 2 nap már jó volt!

Elestem a gyerekkel a kezemben!!! Most büfiztetés közben! Ááááhhh!!!! nem volt rajtam papucs és zokniban elcsúsztam a parkettán!! Akkora akrobatikát vágtam hogy fenntartsam a levegőben, de sikerült! Én jól odavertem mindenemet, sípcsont, térd, csípő, váll, fej... a baba meg azt hitte szerintem h új móka! Jajjj még most is remegek!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Eta,
nagyon jsanálom ezt a rosszullétet! De ti sokan vagytok testvérek, egy betegség esetén csak besegítene valaki, nem? vagy már mindenki messze költözött?
(penészes kérdésemre tudsz válaszolni, ha jobban leszel....? :oops: millió köszi! )

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok,

Most volt az első olyan éjszakánk, hogy többet aludtunk. Oli evett este 10-kor, azután csak egyszer keltett minket enni (3-kor), utána csak 6 körül ébredezett, hogy megint kajálna. Végre nem vagyok egy élő zombi a kialvatlanságtól. Tegnap Tomi szüleinél voltunk Olivérrel, így délután is tudtam egyet aludni náluk, addig ők vigyázták a kishercegem álmát. Ennyi alvás után egész türelmesnek, emberinek érzem magam :)
Ma délután megyünk csípőszűrésre a rendelőintézetbe, remélem, nem kell majd sokat várni, mert babócám nem az a türelmes fajta. :roll:
Jövő szerdán meg a 2 hónapos oltásra megyünk. Felhívtam a doktornőt, hogy felírja-e az ajánlott oltást, hogy előtte kiváltsuk, de azt mondta, hogy most 2 hónaposan nincs semmi, a rota lesz majd 3 hónaposan. De olvastam, hogy nektek a Prevenart most adták be. Lehet, hogy a doktornőnk megfeledkezett róla, vagy a Prevenart később is be lehet adni? Ti mit tudtok erről?

KépKép
bedoha
 
 


Helló!!
Itt is cudar az idő:( Az országban a leghidegebb, és szakad az eső. Éjjel Janka jól volt, adtam be egy fél kúpot neki, nehogy gond legyen az oltás után...De nem mondhatnám, hogy elájult, ugyanúgy felkelt éjjel enni, csak nem nyűglődött annyit a cicin, hanem aludt tovább.

eclipse! Nekem is a mumus, hogy elesek Jankával..egy nagy lépcsőnk van itt bent, ami még nincs beburkolva, és attól félek, egyszer ott csúszok el. Milyen penész: Szájpenész, vagy szobai ??


eta! Nekem mióta Janka megszületett, folyton volt valami bajom, pedig nem vagyok gy beteged. Derék becsípődéssel kezdtem, majd jött a nyak izmainak beállása, még kórházban is voltam (gyomortükrözés, meg röntgen) Nem tudták, hogy biztosan az e mert nagyon ritka. Na szóval, anyukám állandóan itt volt, mert Csabi sokat dolgozik, este meg már kidől. Janka szerintem azt hiszi, hogy 2 anyukája van. Ugyanúgy beájul anyánál, mint nálam, másnál meg csak nyűglődik (Csabi legnagyobb bánatára).
Milyen jó, hogy ilyen szüleink vannak, nem? Remélem, én is ilyen áldozatkész leszek. :)
Mi a babaágyat tárolónak és dísznek használjuk :)

kriszta! Nem csinálsz semmit rosszul! Tudod, te szoktad mondani, hogy minden baba más.....

maccs! Itt még nagyon szar az idő! Csak bent van az asztalon egy jácint, hogy ha ránézek, akkor legalább jobb kedvem legyen:) kendő: Lehet, hogy ha Balud többet vágyna ölbe, akkor már te is beszereztél volna egyet, mielőtt leszakad a derekad :) de Balu kis ügyi önálló :)


nava! Én is el akartam végezni, mert lett volna rá lehetőségem, hogy júniustól tartsak tornát..de baromi sok pénz, és a nélkül is lehet tartani itt az általános suliban...Csak hát Janka közbeszólt :)


hajnii! Hogy halad a kendőzés???

Ancsa! Én úgy oldom meg a netezést, hogy most is itt szuszog Janka a kendőben, így mást hanyagolok :) Oltás? megvolt?


Kép
ebba
 
 


Eclipse: Remélem, nem sérültél meg komolyabban!
Én csak mindig nekimegyek vminek, de az kevésbé fájdalmas mint egy esés.

KépKép
bedoha
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Az én Manóm 7x130-at eszik és 5.3 kg.

Rabbe,
sütirecept elmentve! :wink: Legalább lesz hova elhasználnom a csokimikiket.

Maccs,
az akkor miért is jó? (TIC) Nem elég, hogy hallom ha megmozdul még tic-eg is állandóan, minden kicsi mozgásra? Van valami előnye csak én nem látom?

Neva,
bocsi. Valahol félre mehetett az infófeldogozás. Én kezdtem el a Réka cd-s balhét. De akkor ki ajánlotta fel? Emlékszem valaki azt mondta, hogy a talira elhozza ha kell valakinek. Álmodtam?!?!

Ebba,
az elől keresztessel nyomolunk. Ritkán mert ellenkezik az elvemmel de nem a fizikumommal és idegeimmel. 8)

Csajok,
én a leejtéstől félek mindig. Nem akkor amikor a kezemben van akkor eszembe se jut hanem mikor csak úgy gondolkodom.

Szép napot Nektek!

Kép
Kép
haynii
 
 


Jó reggelt!

Mi is ma megyünk csípő uh-ra.Talán nem veszik fejemet,h nem vittem el 4.-én.De hát csak megértik,h betegen nem viszem sehova.
Tegnap a kisasszony úgy összetojta magát,h ell ciciig,hátul pedig lapockáig egymerű trutyi volt.Szaladtunk is vele a csap alá.
Délután úgy bealudt a csapfürdős sztori után,h azt hitte szerintEm ez volt a fürdés.Így az este elmaradt.Felkelt 7,10,1,5,8kor enni aztán szunya tovább.Nem jellemző,h éjjel is kel 3 óránként,nem tudom mi volt vele.
Én viszont szinte semmit sem aludtam,mert Beki elég felszínesen nyomta 1órától a szunyát és minden kis mocorgását hallottam.Nem sírt még csak magánál sem volt teljesen,csak sokat mocorgott és nyögdécselt.Én meg minden neszre kaptam fel a fejem.
Délelőtt is 11ig húzta a lóbőrt.

Lassan készülődünk,mi is.
Bedohához hasonlóan én is abban reménykedem,h nem lesznek ezren,de itt Sopronban ez sajnos általában nem így megy.

Eclipse:sajnálom az esést.Függetlenül attól,h magadat sajnos nem sikerült megkímélni,ügyi vagy,h a csöppségre így tudtál vigyázni.

Nálunk a körömvágásnál esik szegény szinte mindig áldozatomul.10 ujjacskájából,egybe biztos,h mindig sikerül belecsípnem. :( Hála égnek nem vészes,na de akkor is.Pici sírás,pár másodperc és ismét szép az élet,de olyankor majdnem vele sírok én is,h lehetek ilyen balf*sz.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Fényképekhez gratula!!! :D

Bedoha - Prevenart később is be lehet adni. Mi dokink is mondta, hogy most nem adna elsőre rögtön 2 oltást (2-hós + Prevenár). Lássuk, hogy reagál az egyre. Úgyhogy a Prevenárt mi is 3 hósan kapjuk meg.
A rotát azt viszont mi megkaptuk most. De az is ráért volna, mert 6 hós korig kell mindet (2-t vagy 3-t) megkapnia. Szóval semmivel nem vagytok elkésve :wink:

Eclipse - még szerencse, hogy akrobatikából is jó vagy!!! Nálunk lépcső van a házban, és én is mindig félek.... na meg ha Ati itthon van, akkor játékok a földön.
Csüngő has - Te írtad? Sajnos én is :(

Eta - betojva nem vagyok, de azért mi igazán meg lennénk lőve, mert segítségünk nem igazán van amúgy se. Atival volt az, hogy hányós beteg volt, mire meggyógyult, addigra elkaptuk mi Karesszal egyszerre!!!! Nem bírtunk felkelni, olyan rosszul voltunk. Egy idősebb barátnőmet kértem meg, hogy jöjjön át egy kicsit, sőt ha lehet, vigye el hozzájuk Atit, mert konkrétan gond a pelenkázás is, nemhogy a többi. Elvitte, estére visszakaptuk, szóval volt egy napunk, hogy összeszedjük magunkat. A helyzetek valahogy mindig megoldódnak. Tudod, úgy még nem volt, hogy ne lett volna sehogy :wink:
Revenal - az mi?

Kriszta - ahogy előttem is írták, nincs két egyforma gyerek. Szóval nem Te vagy a hibás. Annó Ati is nagyon sokáig rendületlenül 3 óránként evett. Más gyerekek már rég átaludták az éjszakát, csak mi nem......

Nav - talira miért nem? :( Az odajutás a gond?

Hajni - én is úgy tudom, ahogy Macs írta. Szóval ha aludni is akarsz, kerülendő ez a funkció :lol:
Lázmérés popiban: 0,5 fok levonandó.

Rabbe - bögrés süti. Mekkora bögrébe fér ez bele?? :lol: Kipróbálnám... de most néztem, a mi mikrónk 750 watt-ot tud csak. Akkor neki se álljak?

Ancsa - én is úgy tudok ide jönni, hogy más teendőt későbbre halasztok vagy hanyagolok bizonytalan ideig :wink:

Ebba - nekem is egy gatyám van, egy farmer, ami korábban nagy volt rám. De akkor sem veszek, mert lefogyok, és hát akkor pénzkidobás lenne, nem igaz? :lol: :lol:

Csajok, az én problémám az, hogy nem tudom hasra tenni Adélt. Állandóan jön akkor belőle a kaja. Még evés után másfél órával is. :( Viszont ha nem teszem hasra, akkor meg nem tud megtanulni dolgokat. De tegnap is olyat odabüfizett, hogy szabályos arcpakolást készített magának. Még a homlokát is befedte bőven, ráadásul a büdi fajtából. Persze, szépen emeli és tartja a fejét így is, ha ölben van, de így nem jön az átfordulás, a mászó mozdulatok..... :( :(

Pusszantás!!!!

mikegirl
 
 


Helli!

Eclipse!
Te drága én is biztos remegnék még utána!
Szerencsére nem lett nagyobb bajotok! Ügyi Vagy!
Penészre nekünk a legjobb a spray-s szavó volt a legjobb! Azzal lefújod a falat, és vársz 20-30 percet és utána száraz ruhával letörlöd. Ruhát utána dobd el vagy mosd ki 90 fokon.
Ja és mindezt szellőztetés mellett ajánlatos mert valami klóros oldat van benne, és iszonyat meg tud fájdulni az ember feje tőle!
Mollikát meg tartsd távol ettől a területtől 1 napig ha lehet.

Mike:
Te jó ég! Még Jó hogy vannak emberek akikben meg lehet bízni!Sajnálom hogy neked is kijutott a jóból!De szerencsére mindig megoldódik valahogy!

Ebba:
Még jó hogy az anyák kéznél vannak: ))
Hát nem lehetett egyszerű.

Itt sincs jó idő de mi CSAKAZÉRTIS elmentünk sétálni.
Na jó nincs szél és az eső is csak szitál! Nekem baromi jól esik ez az 1-1,5 ora a szabadban!!

ÉN IS TAVASZT AKAROK!!!!!

meg ebédet :roll:

Nyammmmmmm nagyon jó étvágyat mindenkinek!

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Eta,
SZAVÓ spray? :shock: azt hol lehet kapni... de köszi a tippet!

Mikegirl,
nem én írtam h csüng a hasam, de én sem vagyok formában ezt írtam, és nem tudok sportolni.
De megvan a kitűzött időpont: febr.12-n, 3 és fél hónaposan fog Mollika először teljesítménytúrázni! Kemény 6 km-es babatúra lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1,5 órára tervezem!
Egyébként sétált már ennyit, a kendőben, de ez most rendezvény lesz, tehát hivatalos! :D :D :D :D

Ebba,
(szobapenész)
gyomortükrözés, jajjj!

tavasz: Ez most csúnya lesz tőlem, de én minden évszakot szeretek, és a rossz időtől sem ijedek meg, persze miattatok beállok én is a tavaszváró sorba!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


HALI!

Eclipse:
Háztartási boltban, én festék-boltban szoktam venni, de ez itt tatabányán van. Fess- festékbolt a neve: ))
Hogy Bp-en hol lehet azt nem tudom... De nem rossman és nem obi... sajnos.... Talán a tescoban is lehet kapni nem tudom....

HAJRÁ CSAJSZI

Kép
Kép
eta
 
 


szobapenész? igen, a szavó tényleg a legtutibb. Az auchanban is lehet venni, nézz szét a hipermarket háztartási osztályán...

Én mondtam, h a hajdani lapos hasam csüng, de ekkora cicivel, mint most nekem van, nem mernék kocogni sem.

eclipse! még ezt a szar időt is szereted? én nem viszem ki ebbe a ködbe Jankát, olyan fullasztós az idő






Kép Kép
ebba
 
 


Juhéééé!!!!

Csípőuh. NEGATÍV!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

...és megjöttünk az ékszerésztől és a kis fülecskéi kilőve!!!!

Majd hozok fotót,de bealudt a drágám!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Mi is ma voltunk csípővizsgálaton, nálunk is minden ok :). Elég gyorsan végeztünk.

Mi is csak 5x eszünk, átlag 130at (szeretnénk). :D

Nekem is csak a terhesfarmerem jó csak :) És úgy vagyok vele, mint Mike :) Pénzkidobás lenne másikat venni :)

Eclipse: Milyen jó,hogy jól estél!!!! :shock:

Rabbe: A recept nekem is birizgálja a fantáziám, de nekünk is csak 750 Wos a mikrónk. Gondolom ki kell próbálni hosszabb időre betenni ;) Rendesen megsül, mintha sütőben készülne?

Na mennem kell :)
Szép estét!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Voltunk fejlődésneurológiai kontrollon Baluval, minden okés vele még mindig. 1 hónap múlva újra megyünk. Második csípőszűrésre jövő hét után megyünk.

Hát kilókról ne is beszéljünk:!: 7 kilóval vagyok több, mint amikor a szülés után a kórházból hazajöttem, csak tudnám mitől. Nagyon gáz, szörnyű a tükörben látni. :oops: Én azt hittem szoptatás alatt fogy az ember, nem hízik!!! :shock: A téli kabátomat csak úgy tudom összehúzni, ha csak egy vékony réteg van alatta :oops:

Maccs
vörösmacska
 
 


Eclipse - akkor bocsesz, hogy összekevertelek valakivel. :oops: Hajrá a túrához!!! Jó neked, én időjárás terén finnyás vagyok.

Aranyoska - mielőbb dobjad azt a fotót, kíváncsi vagyok!!!! :lol: Grat a jó eredményhez, és a fulbevalóhoz!!!!!

Amida - nektek is jó a csípő szűrés eredménye akkor :)

Macs - Milyen ez a kontroll? Szemügyre veszik Balut, forgatják, mozgatják, a reflexeit próbálgatják? Örülök, hogy minden ok!!!!!
Én sem fogyok, de tudom mitől. Attól a rengeteg nasitól, meg a nulla mozgástól.

Szegény Ati kb. egy órája dobta ki a taccsot. Remélem 'csak' a köhögés miatt, és nem valami vírus..... Teljes ágy csere kb, hálózsák és pizsicsere, és még a haját is meg kellett mostni, mert az is olyan lett. Mindenesetre itthon lesz velünk holnap.

És a szerdát lemondta a védőnő, holnap jön ő is.

mikegirl
 
 


Hali!

Jó reggelt mindenkinek!
Hmm úgy tűnik nemsokára mi is hordozó-tulajdonosok leszünk, mivel itt a jó idő és apa túrázni akar holnap: )) Juhujj!!! Családi szabadprogram.
De lényeg a lényeg: eredetileg ugye mei-tait akartunk venni, mert az jóval egyszerűbb de ezt arra az esetre terveztük ha máárciusban végre kisütne a nap!! DE MÉG CSAK JANUÁR VAN!

A kérdésem felétek:
Szerintetek ha csak néha használjuk a mei tai-t 3 honap előtti korban az árthat-e? illetve tud-e valaki olyan mei-tai kötést amit minden honlapon speciális-nak hívnak, amivel lehet kisebbeket is vinni? Ha tudja valaki akkor küldje el nekem!!!!
Remélem holnap lesz egy szép túránk, és ha megvesszük bármelyiket akkor esélyesebb a tali is: )))

Na felkelt a kisasszony!!
köszi a segítséget előre is !!
Pussza: ETa

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Süti: én nem is néztem mekkora teljesiményű a mikronk. Nyugodtan probáljátok ki! az időt ki kell tapasztalni, nekem kb 1 perc és jó, ha nagyon tovább sütöm akkor kiszárad egy kicsit. sőt most próbáltam kis sütőporral, jobb lett tőle.
szerintem lehet modositani pl kakao helyett gyümit beletenni(meggy). és akkor meggyessüti lesz. probacseresznye :D

eclipse: ügyik lesztek. mi 4 órát túráztunk január 2-án persze nem teljesitménytura volt, d epicur jól birta.

Most tuti utálni fogtok d e leirom: tegnap válogattama ruháim ééééééésss beleférek az összes régi rucimba!! Még pár hete visszatettem a szekrény tetejére, mert szinte semmibe nem fértem bele, már a combomnál elakadtak, d e most már a cipzárt is feltudom huzni. csak azt nem értem hogyhogy hisz súlyban nem fogytam :shock: de azért bevallom, hogy a hasam nekem is lóg egy kicsit....de tegnap este száműztem az összes terhesnacit a szekrényből, amit essig is hordtam :-D

időjárás: én elvagyok ebben az időben , csavargunk is, nem zavar.... persze azért a kellemes napsütést jobban kedvelem, d e anyarat(hőség) nem szeretem!

rabbe78
 
 


De bizony ez valami vírus. Talán influenza. Hányni azóta nem hányt, viszont folyik belőle a kaka. Most be van pelenkázva szegény, mert annyira folyik :(
Most péntek van. Szerintem ezzel eldőlt a keddi tali sorsa részemről. :cry: :cry: Félek, hogy ha holnaptól egyikünkön sem lesznek tünetek, a vírust azért cipeljük.
Kriszta, hogy is van ez?

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Talán van pár percem, gyorsan jövök én is!

Bogi oviban, Balázs meg a 6 órás evés után még visszaaludt, így most épp egyedül vagyok, fura is, nem találom a helyem, és olyan szomorkás a hangulatom.

Ma jön hozzánk a doktornő kontrollra, megkértem, hogy jöjjön ki, többször már nem akarom betegek közé vinni Balázst, főleg, hogy talán most már gyógyul. 11-ig van rendelése, utána kijön.
Ha Balázs nem kel fel rövid időn belül, akkor nem tudom, hogy fogok addigra kitakarítani... :roll:

Tali miatt nagyon irigy vagyok. Ha Balázs nem lett volna beteg, szerintem ott lennénk. Legalábbis apa noszogatott, hogy menjünk, de én még nem merek akkora tömegbe menni, amikor épp csak meggyógyult.
Na majd ma még megkérdezem a dokinőt!
Amúgy mikor is lesz pontosan???????????

Ja, és az iwiwes névsorban én nem szereplek asszem. :( Szabad bekunyerálni magamat? :oops: :wink: Én is szívesen nézegetnélek titeket!!!
Ki gyűjti a neveket? Kinél kell jelentkezni?

Rólunk:
Balázs elhagyta a 6 kg-t! Betegen többet hízott egy hét alatt, mint egészségesen (általában 15 dkg-t szokott, most 22 lett). :shock: Legalább ezért nem kell izgulnom.
Szopi:
Hát mi is rengetegszer eszünk még egy nap, 8-10 alkalom is simán összejön. :oops: Bár én nem izgatom magam rajta, ha kér, kap, egyszer majdcsak ritkulni fognak...
Éjszaka általában 2x kel fel, de ma csak 1x evett!!! :lol:

Még mindig alszik, akkor visszaolvasok, és próbálok reagálni!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Mikegirl! Sajnálom a betegséget! Gyógyulást Atinak!
És a karácsonyfacsodálós kép gyönyörű!!! :D

Eclipse! Esés: szörnyű!!! kirázott a hideg, mikor olvastam!
Én is folyton rettegek, mert rengeteget lépcsőzöm Balázzsal.
A képek nagyon helyesek!!!
Hajrá túra!!!!

Rabbe! Csábító a sütirecepted! De mond meg nekem, ilyen menü mellett, te hogy tudsz ruhatárat váltani?:wink: Irigy-irigy!

Aranyoska! Várjuk a sztárfotót!!!!:lol: :lol: :lol:

Vayacon? Rodina? Szisszka? Sophie?

Kilók:
Rajtam is van felesleg bőven... :oops: Tegnap viszont erőt vettem magamon, és egy év után újra felültem a szobabiciklire!!! Most nagyon büszke vagyok magamra!!! :lol: :lol: :lol: És igazán jól esett! Igaz azért óvatos voltam, és 20 percnél leálltam, mert nem akartam iszonyat izomlázat, hátha Balázs nem örülne neki.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


mi még a két hónapos oltást sem kaptuk meg, de lehet a dokinő még jövő héten sem fogja engedni...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Hali !

elszállt amit az előbb írtam: ((
Az volt a kérdésem hogy szerintetek árt a babának ha már most mei-tait vennénk?? csak mert szeretnénk elmenni hétvégén túrázni , de valószínű utána megint rossz idő lesz, tehát csak párszor használnánk 3 hó előtti korban.
Írják azt is hogy van valami spec kötési mód direkt 3 hó alattiaknak mei tai hoz... ismeri ezt valaki??

segítség4 holnap szeretnénk megvenni... vagy jobb a rugalmas kendő???

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Mike: Sajnálom :( :( Szegény Ati! Jól kijut neki a vírusokból :(.

Lucuzs: Balu is gyógyuljon meg!

Eta: Amit a múltkor feltöltöttem, abban úgy van megkötve :). Ha a mei tai body része nagy, alul a pántoknál lehet tekerni rajta A lábait fel kell húzni, bekiflizni, amíg nem lesz elég nagy, hogy oldalt kidugja, a felső pántokat a végén a mei tai body részén kell keresztezni, hogy tartsa a hátát, és egy textil pelust is lehet a baba tarkója mögé tenni összetekerve, hogy tartsa a fejét.

Videó: http://www.youtube.com/v/gG_I4MV_QHU&hl=en&fs=1&rel=0

Lányok! Ti csináltatok vmit, hogy kakiljon a babó? Ez az 5. nap, hogy nincs kaki. Már jó lenne :)

Szép napot!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Eta: Nem szállt el :D Amúgy, ha hordozót vesztek, akkor szerintem próbáljátok ki, hogy melyik a legszimpibb Nektek (van rá lehetőségetek, vagy neten rendelnél??)! Rugalmas kendő azt hiszem 9 kgig ajánlják, de gondolom az a legjobb pici korban. A kendőt sem olyan bonyolult megkötni, csak elsőre tűnik annak, viszont a hossza miatt gyakorlat kell, hogy ha utcán, vagy más helyen vagy, ne mosd fel vele a padlót :D
Nekem most 3 hordozóm van itthon (mei tai, kendő és Emmy-féle), és a mei tai van most az utolsó helyen a rangsorban...

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Ami! Mi az az Emmy-féle?
Képzeld, pár napja Janka a kendőbe tevéskor kitekeri a nyakát, szinte hátrafelé néz. Mi változott szerinted? nandu kendőm van, eddig tökre jól volt benne. Vagy csak kinyílt neki a világ? Lehet, hogy másik kötési módot keresek. Érdekelne ez az Emmi féle, mindent írj le róla, köszi. És melyik áll az első helyen?

eta! Nem szállt el, olvastam, én ebben nem tudok segíteni, nekem Nandu kendőm van, az bevált, voltunk kint vele, konkrétan nem is voltunk azóta másban, mert utálja a babkocsit!! Vagy csak a bundazsákos történetet :)
Hová mentek túrázni?
Itt még mindig ramaty az idő. Nem is tudom, kimenjünk-e, mert esik és köd van, vagy mi, szóval ááááááááá.TAVASZ, GYERE MÁR!!!



Kép
ebba
 
 


Csajok, a tali hetfo vagy kedd? A hetfo nekem nem jo tobb okbol is.
gigii
Budapest
 
 


csak kutyafuttaban :)

Mikegirl,
jobbulast a nagyfiunak! Nalunk is jart ilyen foso virus a hetvegen, de csak a lanyomon tarolt. En is bepelusoztam :oops: kerte is ejszakara. Penteken kezdte es hetfore mehetett oviba es senki nem kapta el. Tudod van ez a 3 napos virus, a dokink szerint az volt. Nem tudsz mit tenni, dietaztatni kell. De nyilvan ezt tudod. :)

Oviban megint brihimlo jarvany van, szerencsere mi mind voltunk, kiveve Hannat persze. Ugyhogy most elkeruljuk az ovit a babaval. :)
Tegnap o is megkapőta aszurit, 1 honap alatt 3 centit nott es 1 kg-t hizott, igy mar o is tobb, mint 6 kg. :) Semmi baja nem lett az oltastol, adom mondjuk a hozzavalo homeost.
gigii
Budapest
 
 


Köszi Gigi. Ati vizen meg háztartási kekszen tengődik most. Per pill csendespihi - remélem már alszik, és du majd főzök neki egy kis krumplit. Nem fog neki tetszeni.....
És folyamatosan itatom vízzel, de csak mindig pár kortyot. Meg 3*1 normaflore-t kap, vízbe, ami szintén nem annyira király... Mondtam, vagy ez, vagy a HIPP ORS, de inkább a normaflore-t választotta.

mikegirl
 
 


Sziasztok én is csak gyorsan írok.Tegnap igen rossz napunk volt egész nap fájt a pocija Tamáskának.Csak este fél tízkor csendesult el szegénykém.Adtam neki espumisant az segített neki végul is.

Most nem olvastalak el titeket de majd bepótolom.

Udv mindenkinek

Rita

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok Lányok,

A keddi talin nagyon szeretnék ott lenni, már mondtam is a Férjemnek, h úgy intézze, h minket el kell vinni… bár azért egy kicsit félek, mert mi még nem voltunk Boldival ketten sehol… 1, mert baromi NEHÉZ!, 2, mert rossz a kocsim, 3, mert még ketten is alig bírjuk összekoordinálni a dolgokat…
Szóval, ha kendőben viszem, mert hát csak abba kéne, akkor el fogok szenvedni az tutiii. De addig majd kitalálom. Meg gyúrok rá!!!

ÉÉÉSSSSS, képzeljétek, Boldi egész héten napközben a kiságyában aludt el, egyes 1edül. Most is ott alszik!!! És azt hiszem már van napirendünk is! Én olyan büszke vagyok rá, h csuda! Mivel nagyon jókat el tud játszani a nappaliba felállítottam a cseppet sem kicsi járókát, mondanom sem kell Boldinak nagyobb helye van mint nekünk… Sebaj, majd befekszem mellé. :-D
Az esti szopi utáni átcsempészésnél lebuktam, és az nem tetszett neki, de nem adom fel, egyszer majd csak aludni is külön fog! 1ébként pedig nem erőltetem, imádok vele aludni, ébredni!!!
Ami viszont hihetetlen, h jó rá a 74-es body… hogy is mondják, inkább ruháznám, mint etetném? Na ez nála nem igaz!!! Ne haragudjatok, de most csak ennyi voltam, rohannom kell egy kört és az atom támadás maradványait el kell takarítanom, mert már összevesztek a disznók a porcicákkal. Majd még jövök ám!! :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok Lányok!

Eta,
még kiegészítésül annyit ahhoz, amit Ami írt, hogy van olyan mei-tai, aminek van buksitartó kis csuklyája, így nem kell textilpelussal kitámasztani, de annyival drágább, hogy inkább a textilpelus.

Mikegirl,
:cry: :cry: szegény Atika! Gyors gyógyulást kívánok!

Lucuzs,
élvezd ki a kis szabadidőt :D és persze megértjük hogy nem jöttök, de azért hiányolni fogunk titeket is!

Ebba,
időjárás: tegnap Mollika sem volt kint, de tényleg nem zavar az idő, olyan vagyok mint Rabbe!

Rabbe,
hurrá, régi ruhatár!
:D

Vikoo,
gratula! Pont erről írtam korábban, hogy a babák fejlődőképesek! enyim is fejlődik, csak én nem is próbálkozom a külön altatással, szimplán, mert nem akarom külön altatni egyenlőre! :lol:
De nagyszerűen eljátszik magában, és már nem annyira ölbebaba, és kendőbe is csak közlekedéshez kell beletenni.

Ebba,
enyim is úgy tekergeti a kis nyakát, így tanulnak, nézelődnek, szívja az infót! :D

Eta,
hajrá, vigyétek fel a Turulhoz!!!!

viszont van egy rossz hírem, a ma délelőtti vizsgát megszívtam, 100% h nem lett meg :cry: így valszeg jövő pénteken újból kell mennem, és nem fogok tudni menni a talira, mert jövő szombaton még egy vizsga lesz és 2-re kell tanulni :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

A talival kapcsolatba:
azt hiszem ezt most mi is kihagyjuk Barnival, de a tavaszira már mi is megyünk! (Majd Angie-val egyeztetünk! :) :wink: )
Viszont mindenkinek, aki el tud menni: Jó szórakozást, érezzétek jól magatokat, és fotózzatok nagyon sokat!

Most csak nagyon röviden, mert bármikor felébredhet a Főnök Úr! - (bealudt cicin, de annyira, h azt sem vette észre, h kivettem a cicit és, h kijöttem mellőle...)

A szopi talán rendeződni látszik. Elmúlt a hiszti. (kopp-kopp-kopp!) Úgy tűnik, h meglesz a 600g is szerencsére. (Én már többel nem is számolok...)
És úgy tűnik úgy beállt a rendszer, h 6-7 körül fürcsi (tovább sehogy se bírja, kínozni meg nem akarom.) és 8körül alvás kiságyban egyedül kis hátisimi után. És kb. 2körül ébresztő majd 4-5kor és utána csak 7kor. (Apa általában 5kor kel munkába és mindig benéz hozzánk, ez a kis Vacak meg vigyorogva fogadja hajnalba(!)--->... úgy látszik nem anyja fia...)
Napközbe továbbra is szeret ölbe aludni. (Néha negyed órát eljátszik a játszószőnyegen, ha szerencsém van.)

Mikegirl
Szegény Ati! Mindig rátok jár a rúd! :( Jobbulást neki!

Vikoo
Rettenthetetlen Boldi is "megjavul"?. :D Hatalmas ez a fiúcska! (lassan kétszer akkora lesz mint Barni. :shock: )

Navi
Elmúlt a depid? Nekem most határozottan jobb. (Itt volt anyu 2napot és besegített. Kicsit feltöltődtem.)

Gigii
Neked kell küldeni privibe a neveket az iwiw-hez?

Babafotók csodaszépek!
Az összes betegnek pedig jobbulást!
Azt hiszem ennyire futotta... (Sorry!!!! :oops: )

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Most ment el a dokinő! Balázs végre MEGGYÓGYULT!!!! :D Semmit sem talált már nála.
Rákérdeztem a Pestre, azt mondta ő mostanában nem vinné közösségbe, emberek közé. Szóval majd legközelebb!!! Addig meg erősödünk!
Ja még nem is mondtam, én elkezdtem szedni Lenkey vitamint, hogy erősítsem mindkettőnk ellenálló-képességét. Azóta sokkal nyugodtabb is lettem, és nem vagyok olyan iszonyat fáradt sem, pedig nem alszom többet egy perccel sem. Lehet, hogy csak beképzelem, de nekem már ez is elég! :wink: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Azt hiszem téves riasztás...

Eclipse
Sajnálom! :( Több drukk a következőhöz! (De még bizakodjunk amíg nincs eredmény!)

Rabbe
Irigy-irigy!!!!! (A régi ruhatár miatt!) Nekem is nagyon tetszik a bögrés süti. Köszi, ki fogom próbálni!

Ebba
Esőbe és ködbe én sem viszem ki Barnit :? :roll: De ha csak szimplán hideg van (de még -5°C felett), akkor simán.
Csatlakozom a tavaszt akarok klubhoz!!!!!!

(Én az igazi telet szeretem, de ezt a nyálkás latyakot már nem, úgyhogy: NAPSÜTÉST AKAROK!!!!)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Lucuzs
Gratula Balázsnak a gyógyuláshoz!!!!!!!!!!!!!!! Ügyesek vagytok!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Kép
Barni vigyorog

Nem olyan jó minőség, mert a telommal csináltam, de végre elkaptam egy vigyort! :) :D :D :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


pár kép:

amivel elmaradásban vagyok, a karácsonyi:
Kép

Balázs:
Kép

gyerkőcők mostanság:
Kép

szoptatunk :lol: :
Kép

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Luczus: d e jó képek! nekem az nagyon tetszik mikor a nagylány fogja a kicsit! szuper!

Wivi: nagyon édi! én is mindig vadászoma mosolyt, mert sajnálja a fényképről! nekünk rengeteget vigyorog, d ealig bírjuk lekapni :D

Csajok! Most akkor jön valaki a talira? Én annyira vártam......d e lehet hogy egyedül vagyok már csak? :D
sajnálom, hogy ki-ki ezért meg azért le kell mondja. Remélem hamarosan mindannyian tudunk talizni.

De ha jön valaki akkor én ott leszek!! :D
Ha másik időpontot találtok ki kérlek titeket csak kedd legyen! :-)

jobbulást a betegeknek.

rabbe78
 
 


HALI!

Rabbe: Nekünk holnap derül ki megyünk-e a talira: ))

Ami: Köszi a linket! Válaszolva a kérdésedre: ezúttal inkább kipróbáljuk, nem neten rendelünk...
Ki szeretném próbálni, meg meg is szeretném kérdezni az eladót erről arról... meg ugye nem mindegy hogy milyen érzés az anyagot megfogni.. stb... Remélem azért összejön és bejön....


Eclipse: A szülés előtt is azt mondtad hogy nem ma fogsz: ))
A vizsgád is meglesz, max nem csillagos6-os: )
Köszi a hozzászólásokat a mei tai-al kendővel kapcsolatban: )

Lucuzs!
Ahogy Bogi szoptat az nagyon édi: )) neveld az új generációt nyugodtan: )) Tündéri!

Csillag???
Aranyos??
Ancsa??
Dorka??
STB???

na megyek befejezem a kaját: ))

Kép
Kép
eta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: