Új privát üzeneted érkezett!

...enyém lett a laptetőőőő!!! Remélem szerencsét hoz :wink:
tapedli
 
 


Tapedli úgy legyen!
ÉN is kívánok mindenkinek a jövőévre egy ilyet:
Kép

azt hiszem ennél jobbat nem lehetne kívánni!

Kép
kissedi
 
 


SZIASZTOK CSAJOK!!!

Nagyon boldog zebrákban gazdag új évet kívánok kedves topiktársaim!!! :lol: :lol: :lol:

Jocek! Csodaszépek a babák!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

 
 

Sziasztok,

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

A babára váróknak pedig kitartást, és zebracsíkos teszteket!!! :)
Jucus
jucus31
 
 


Sziasztok!

Talán még emlékeztek Rám.... :oops:


Nagyon-nagyon rég nem jártam már felétek... de örömmel néztem,hogy azért csak összejött pár 2010-es babóka! :wink:
UTÓLAG IS FOGADJÁTOK GRATULÁCIÓMAT!!!!

Bár megkésve,de annál nagyobb szeretettel kívánok Boldog,Sikerekben,Örömökben,Szerencsében Gazdag Boldog Új Évet!!!!!
Remélem jól van mindenki!!!!!
Puszi:
BEA
horváth beáta
 
 


Szia BEA!!!!!!!!!!!!!

Dejó, hogy itt vagy!!! Miért nem mesélsz magatokról is? Gyere légyszi gyakrabban!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Hello!! sehol senki????
Merre jártok? mindenki el van havazva így év elején?
Jocek hogy vagytok? KÉpet nem kaphatunk a picikről?
Bea tök jó, hogy jelentkeztél. Gyere gyakrabban! Én is szívesen látnék képeket a kicsiről.
Jucus mi újság? hogy álltok?
Tapi hogy álltok a lakással? már az újban laktok?
KÉpzeljétek ma meglett az injekcióm amire évek óta várok. (gynevac) a héten már nyomjuk az elsőt! aztán jövök a pozi teszttel! :wink:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok,

Kissedi,

Szorítok nagyon, hogy bejöjjön az új szuri :)

Jól vagyunk, már elég szépen nő a Párom pocija, már érzi is néha a gyerkőcök mocorgását. Most már az étvágya is kezd visszajönni, mert eddig nem sokat evett, de ez biztos a babáknak is köszönhető, mert már több energiát igényelnek.
Jövőhét szerdán megyünk dokihoz,18heti uh.ra, akkor hozok képet újra.
Akkor már lehet kiderül a nemük is. :)

Többiek, hogy vagytok?

Üdv. Jocek
jocek
 
 


Sziasztok,

Jocek, már a 18. hétenen vagytok?! Atyaég, hogy rohan az idő.. Örülök, hogy minden rendben veletek, és várjuk a képeket :) Párod dolgozik még?

Edi,
Mi ez az injekció? Nődoki írta fel?
Hajrá pozitív teszt!!!! :)

Rólunk:
Dec.elején elmentünk egy másik andrológushoz. (az előző juliusban és októberben is 6mill/ml, és 10% mozgót mondott)
Ekkor már 6. hónapja vitaminoztunk, nagyon bíztunk a jó eredményben. (igaz a párom csak okt. elején hagyta abba az antidepresszánst, elvileg még nem telt el a 3 hónap)
Az eredmény 1mill/ml. Sokkolt minket, alig vártam, h kijöjjünk a rendelőből. Aztán 2 napig bőgtem, hiába volt a sok vitamin, meg minden, amit megtettünk, hogy javuljon az eredmény...3. nap aztán felhívtam a tapolcai meddőségi központot és kértem időpontot. Január 6-án voltunk, nekem volt nődoki vizsgálat, vérvétel, páromnak vérvétel + andrológia. Az eredménye 15 mill/mill 10% mozgó.
Nah, ezt már végképp nem értem. 15 mill??? Erről csak álmodtunk eddig. Igaz a mozgékonyságuk nem a legjobb, de arra most még plusszban fruktózt eszik és azonnal visszaálltunk a vitaminokra, amit abbahagytunk decemberben a csalódástól, és jövö héten megyünk újra megnézetni.
Még nem tudom melyik nap, mert a 3. ciklusnapon kell menni, sztem kedd körül. Majd megírom, mi volt. Drukkoljatok, hogy jó legyen az eredménye!!
Bocsi, h kicsit hosszú lettem..
jucus31
 
 


Jocek! Örülök,hogy jól vagytok. VÁrunk a képekkel!
Jucus a 15 jó eredmény. Remélem használnak a vitaminok és még tovább javul a mozgás is. Nekünk is volt ilyen. A megyei kórházban mindig rosszat mondtak, aztán a Kaáliban mindig jók voltak az eredmények. Végül kiderült, hogy a megyeiben nem vizsgálták meg azonnal, csak majd mikor vége volt a rendelésnek (3 óra múlva kb. :twisted: )
Az injekciót a háziorvos írta fel. Ebben nincs semmi hormon, tejsavat tartalmaz, gyulladáscsökkentő. Emiatt, hogy nekem is sokat van gyulladásom, lehet a meddőség is, mert más okot nem találnak. Az injekciónak köszönhetően 70 %-os a terherbeesés valószínűsége. Remélem benne leszünk a 70-ben. :wink:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!
Remélem ez az év a mi évünk lesz!

Jocek!
Tőletek kérdeznék valamit: ugye jól emlékszem, hogy a Róbert Károly Klinikára jártok? Írsz nekem róla, hogy milyen? És mennyibe kerülnek a dolgok? Milyen kezeléseket, műtéteket végeznek?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Jucus,
A párom a punkció óta itthon van, mert amikor kiderült hogy ikrek, már mondta is a doki, hogy ne is menjen vissza.

Hidd el minél több idő telik el az antidepresszáns után annál jobb lesz az eredmény, de a stresszmentesítés is sokat segíthet. A fagyasztáson nem gondolkodtatok még? Ha ilyen jó eredmény lesz biztosítsátok be magatokat szerintem, mert nagyon megnyugtató lesz a Párodnak is, akár Lombik, akár inszem lesz, de ha spontán jön majd akkor nem kell semmi. :) Egyébként én 20ezret fizettem 1 évre, szerintem ennyit megér, ha meg megvan a baba('k), utána már nem kell.
Örülök, hogy ilyen jól haladtok, biztos vagyok a sikeretekben.

Bumi,

Jól emlékszel, mi a Róbert klinikán voltunk, és csak jókat tudok mondani róluk. Nem azért, mert nekünk sikerült, hanem mert tényleg mindenki kedves, és náluk nem úgy kezelnek, mint egy beteget, és mindenkinek segíteni akarnak, hogy babás legyen.
Fülöp doki mindent korrektül elmond, nem beszél mellé, és nagyon kedves.

Az árakat a honlapjukon találod és ezt be is tartják, sose több, és nem kell jattolni, ehhez a gyógyszerek és injekciók jönnek hozzá, de az mindenhol ugyanannyi, bármelyik patikában vettük meg. :( sajnos sehol sem olcsó.
Belinkelem:
http://www.robertklinika.hu/index.php/c ... rasok.html

Gyakorlatilag mindent csinálnak férfinak nőnek egyaránt ami a babásodáshoz kell.
Kérdezz nyugodtan, szívesen segítek.

Üdv.Jocek
jocek
 
 


Sziasztok,

Köszi a bíztatást :)

Edi: Remélem bevállik az injekció! Nagyon drukkolok! Azért a 70% nagyon jól hangzik! :)
Ti most akkor spontán próbálkoztok?

Jocek: Hát igen, most szüksége is van a pihenésre. Egyrészt felesleges kockáztatni, másrészt ha megszületnek a babák, úgysem lesz már nagyon ideje lazítani, muszáj most rápihenni :)

Mi jövö héten meglátjuk mennyi lesz az eredmény, most már bízunk a további javulásban.
Fagyasztáson még nem gondolkodtunk, nem is tudtam, hogy ezt csak így, most is kérhetnénk, de jövö héten akkor erre is rákérdezünk.
jucus31
 
 


Sziasztok,

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Jocek rohan az idő! És már a nemük is ki fog derülni,ha nem lesznek túl szégyenlősek a babák! :D

Bumi, osztom Jocek véleményét az RK-val kapcs. Nem egy mézesmázas társaság, de korrektek és kedvesek.

Az árakkal kapcs. Csak az 1. konzultációért meg a kezelésért fizetsz a klinikán. Asszem a sperma vizsgálatért is kellett, de ezt most nem tudom biztosan. A vv-ek meg a cikluskövetés benne van a kezelés árában, és ha később akarsz beszélni a dokival, nem úgy van, hogy akkor ujabb konz.díj. Nálam volt olyan, hogy szólni kellett a lányoknak,h én ám még nem fizettem, mert soha sem szóltak, elfelejtették... :oops:
Ami meg a statisztikákat illeti, nyilván egy fizetős helyre 90% olyanok mennek akiknek nem jött össze simán a naaagy és híres TB-s klinikákon...
És biztos lehetsz benne , hogy Fülöp dr tüzetesen átnézi a leleteket, és csak a szükséges vizsgálatokat végzi el újra. Szerintem, ha úgy érzitek, hogy váltani kell, nem fogtok csalódni!

Tapi!?!? Ők is oda járnak!

Lucus, Vaya szépek a babák nagyon! :)

Mi jól vagyunk babó szépen fejlődik. Már átalussza az éjszakát, nagyon rendes baba egyébként is. Imádom. :D

puszi mindenkinek
beni
benigna
 
 


Sziasztok,

Megvolt az uh., és minden rendben a Babákkal. Már 243 és 245 grammosak, és egyformán fejlődnek. :)
Az egyik biztosan lány :) , a másik nem látszott rendesen, de talán fiú. :lol: Egyébként mindegy csak egészségesek legyenek.
Kedden megyünk még genetikai uh-ra, akkor már többet tudunk, mert ezt csak a dokink csinálta a magánrendelőjében. Képet nem tudok hozni, mert gyakorlatilag semmit nem látni rajtuk, mert úgy összeérnek már, hogy mindig eltakarják egymást, így csak részeket látni.

Csajok! Veletek mi újság?
jocek
 
 


Jocek gratulálok! Neveken gondolkoztatok már?
Várunk kedden a hírekkel!
Mi ha minden igaz holnap kezdjük a szurit. Elég nehéz sajna olyan embert találni aki farizomba beadja. :?

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!!

Már nagyon rég nem jelentkeztem, ezért ezer bocsi! A lakásfelújítás minden időnket lefoglalja, mert teljesen szétkaptuk. Kicsit jobban belemerültünk a tervezettnél, de a végére nagyon szép lesz és ez a lényeg :wink: Közben pedig, TALÁLTAM ÚJ MUNKÁÁÁÁT! Hétfőn megyek lefixálni, hogy pontosan melyik naptól kezdek, de nagy valószínűséggel február 7-től :lol: Szóval most nagyon pörög körülöttem minden, nem igazán koncentrálok a baba kérdésre. Úgy gondolom nyáron vágunk bele ismét valamibe.

Bumi,
mi is Fülöphöz járunk, én is csak jót tudok Róla elmondani. Azt is hallottam, hogy a laparoszkópos műtétek terén ma Ő számít az országban az egyik legjobbnak. De mint ember is nagyon normális. Mi "lassú beszédűnek" hívjuk Apival :D ha találkoztok majd, megérted miért.

Jucus,
nagyon drukkolok, hogy ilyen szépen javuljon az eredmény tovább! Jelentkezz hogy mennyi lett a friss érték!

Beni,
de jó, hogy írtál!!! Nagyon örülök, hogy ilyen cuki babócád van és ilyen jó baba. Egy képecskét teszel fel valamikor Róla? Olyan kíváncsi vagyok :D

Bea,
de jó, hogy Te is benéztél! Hogy álltok a baba kérdéssel?

Luci,
Nagyon szépségesek a gyerkőceid! :D Jöhetnek még fotók :wink:

Vaya,
az iwiwen megkuksiztam aképeid, dönörűűű a csajszid! :D

Kissedi,
a szurihoz nagyon drukkolok! Mi is megkaptuk a párommal mindketten és amíg kaptuk óvszert kellett használnunk. Nekünk valószíű azért nem vált be, mert én sosem voltam hajlamos a gyulladásos bajokr, nem ez az oka, hogy itt tartunk. De ha Neked sokszor van, simán megoldódhatnak a babaügyek tőle, drukkolok nagyon! :wink:

Jocek,
olyan nekem a Ti történetetek mint egy valóra vált álom. :D Annyira jó, hogy minden rendben van veletek! Olyan jó, hogy van itt ilyen igazi pozitív példa! :D

...nagyon remélem nem hagytam ki senkit, de ha mégis akkor tudjátok be annak, hogy nagyon fáradt vagyok és a férjecském itt csacsog mögöttem. :D

Szép estét mindenkinek!
T
tapedli
 
 


Sziasztok!
Nálunk eddig semmi nem történt azóta babaügyben nem is foglalkoztunk vele.Különköltöztünk az ifjúházasokba élveztük a különlétet. :) Jó is volt ennyi pihenő,most kezdünk gondolkodni megint hogy belevágunk újra... Hál isten munkahelyem rendben kaptam határozatlan szerződést jan.1-től csak sajna állandó délelőtt így fogalmam sincs hogy oldom meg hogy eljárjak Tapolcára majd.De állítólag felröppent a hír,hogy lehet,hogy febr.21-től 2 műszak lesz majd igaz csak 3 hónapig de az pont jó lenne könnyebben meg tudnám oldani.Remélem igaz lesz és akkor nekünk is itt lesz újra az idő.:)

Amúgy nem tudjátok minden a régi menet,nem változott semmi lombik ügyben??? ( törvényileg stb... ) Remélem Tapolcán se változott semmi. :oops:
horváth beáta
 
 


Tapi nekem nem mondták, hogy közben védekezni kellene.... :roll:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok,

Kissedi,

Egy nevünk már rég óta biztos, Izabella :) , több még nincs, majd ha már tuti lesz a babák neme.

Tapi

Hidd el nekünk is olyan, mint egy valóra vált álom, és szeretném is a mi példánkat mások felé is felmutatni, akik ebben a cipőben járnak.

Drukk, az új munkádhoz.

Bea,

Nektek is drukkolok, az eredményes folytatáshoz.


Üdv Mindenkinek

Jocek
jocek
 
 


Sziasztok,

Jocek, nagyon szépen fejlődnek a babák :) Mi volt tegnap az ultrahangon?
Az Izabella nagyon szép név, nekem is tetszik ( nagymamámat és a nagynénémet is így hívják :) )

Edi: Elkezdtétek akkor a szurizást? Mennyi van még hátra? Nagyon drukkolok!!

Bea: Mi is Tapolcára járunk, és teljesen meg vagyunk elégedve, mindenki nagyon kedves. Azt nem tudom, hogy régen hogy mentek ott a dolgok, mi még csak most kezdtünk odajárni, de szerintem sok változás nem lehet. Max. az árakban.

Tapi: gratula az új melóhoz! De jó! :) a lakás is biztos nagyon szép lett. Akkor most már hajrá nyár!!! :)

Velünk semmi extra, voltunk mult héten tapolcán, de nem vártuk meg az eredményt, úgyhogy most nem tudjuk mennyi az annyi.
Jövő hétfőn megyünk legközelebb, akkor már nem lesznek vizsgálatok, az eredményeinket mondják el, és azt, hogy azok alapján milyen eljárást javasolnak.
Nagyon várjuk már, remélem következő hónapban kezdhetünk!!
jucus31
 
 


Sziasztok,

Megvolt a genetikai ultrahang, minden rendben a Babákkal, nagyon fickándoztak a vizsgálat alatt. Kár hogy itt a kórházban nem csináltak képet pedig olyan jól látszottak most. :(
Megnézték mindenüket és szépen fej-fej mellett nőnek, és nagyon úgy néz ki mindketten lányok :) , de a doki még azt mondta azért az egyik még nem tuti, a legközelebbi vizsgálaton még nézzük meg. :)

Jucus

Drukkolok, hogy jó legyen az eredmény, várunk a hétfői hírekkel.


Üdv

Jocek
jocek
 
 


Jucus!
De jó újra 1 Tapolcás!!! :lol: :wink:
Ti akkor még csak most az elején vagytok?Török dokinál voltál vagy a másiknál?Még mindig Piri a recepciós? :) Amúgy mi is nagyon szeretünk oda járni,mert tényleg tök rendesek,kedvesek mindenki,semmi "kórházi" hangulat! :)Most sincs remélem fél éves várakozás lombikra.Mi 2 lombikot és fagyibeültit is végcsináltunk... most 1 év szünetet tartottunk.
horváth beáta
 
 


Jocek örülök, hogy minden rendben, és szerintem is szép nevet választottatok! Nekem nagyon tetszik!
Jucus még csak 1 ampullát kaptunk meg. 10 naponta kapunk egyet, és van 5. úgyhogy még van hátra.

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!
Ma telóztunk Tapolcára azt mondták kedden menjünk vérvételre.De sajna azt mondták újra előjegyzés van lombikra! :evil: :cry: Így jártunk.
horváth beáta
 
 


Bea :cry:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok,

Jocek, gratula a jó hírekhez! :)

Edi, akkor még bőven van hátra.. De drukkolok, hogy ezzel a kis rásegítéssel most sikerüljön!!

Bea: Mi még csak most kezdük, jan. 6-án voltunk először Tapolcán, Akkor Török doktornál voltam. És még mindig Piri a recepciós :)
Tegnap nem rendelt a doktorúr, igy a másik főorvossal beszéltünk.

Képzeljétek, a párom eredményei annyit javultak, hogy nem lombik lesz, hanem inszem!! Velem semmi gond, minden eredményem rendben van.
De mivel még soha nem volt petevezeték átjárhatósági vizsgálatom, azt meg kell még csináltatnom itt a helyi kórházban. A ciklus 6-7. napja körül csinálják majd és ha megvan az eredmény rögtön hivhatom Tapolcát! Gondolom a következő ciklus akkor ugrott, mert nem tudnak már stimulálni a 7. nap után az inszemhez. Vagy nem stimulálnak minden esetben? Lehet hogy megpróbálják februárban anélkül??
Hát nem tudom. De ha nem a következőben, akkor márciusban elkezdjük, addig is próbáljuk taratani a jó eredményt :)
jucus31
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk Tapolcán vérvételen.De mint kiderült már nem ingyenes 14500Ft-ot fizettem. :( Pár dolog változott még.Doki már nem volt,így vizsgálatra nem került sor.Kérdeztem előjegyzés van de csak 1 hónapot kell várni így elvileg márciusban lombikozhatnánk.Bár nem tudom hogy oldom meg munkahelyen,hogy ennyiszer elengedjenek. :( :(

Jucus!
Örülök, hogy inszemezhettek.Mennyi lett apid eredménye?Mi is csináltunk 2 inszemet,de utána mi átálltunk lomikra.Inszemet minden hónapban lehet csinálni sorban egymás után... mindig clostyt irnak fel meg 1 tüszőrepesztőt.
horváth beáta
 
 


Jucus,

Tudtam, tudtam, tudtam, Hurrá, hurrá, hurrá :)

Éreztem , hogy az antidepresszáns lesz a hibás Nálatok is, nem is tudom az andrológusok miért nem veszik komolyan azt a dolgot.

Nektek külön drukkolok, mert nagyon hasonló cipőben jártunk mi is. Hidd el hogy sikerülni fog, csak kitartás. A Párodnak mond meg hogy GRATULÁLOK!!!! Tudom mit érez most. Elmondhatatlan volt Nekem is ez az érzés. Így tovább.

Bea,

Dejó, akkor nemsokára kezdtek, a munkahelyet biztos sikerül valahogy elrendezni.


Üdv.Jocek
jocek
 
 


Sziasztok!

Ha nem veszitek tolakodásnak, szeretnék csatlakozni hozzátok. Sajnos herevisszér tágulat miatt nálunk is alacsony a férjem spermaszáma. Májusban műtötték meg, de sajnos azóta sincs baba, és az eredményei is javulhatnának gyorsabb ütemben. A műtét előtt 4 m/ml volt a koncentráció, szeptemberben pedig 8 m/ml lett. A műtét óta folyamatosan próbálkozunk különböző vitaminokkal és október óta hormont is kap.

Bár tudom, hogy ti már ismeritek egymás történetét és én is próbáltam elolvasni a korább hozzászólásokat, de kíváncsi lennék, hogy van-e köztetek olyan, akinek ugyancsak herevisszér tágulat okozta a meddőséget, műtét után javultak-e az eredményei, és az is érdekelne, hogy milyen gyógyszereket szedtek.

Jocek, Lucuzs és Vayacon gratulálok a babákhoz!!!! Hajrá mindenkinek itt a fórumon és sok-sok babót!!!!!!

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdvözlettel: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Bea, nem is tudtam, h régen ingyen volt minden. Amikor mi mentünk január 6-án, akkor 13000 ft volt a női hormon vérvizsgálat. Jan. 7-től drágult 14500-ra. De a többi még ingyenes. 1 hónap várakozás még nem vészes, akkor mindketten márciusban kezdünk :) Párom eredménye jan 7-én 15mill és 10% mozgó volt , jan 17-én 15mill és 30% mozgó. Remélem inszemig tovább tudunk javulni.

Jocek! Köszi!! Nagyon aranyos vagy! :) Így igaz, nagyon boldog volt a párom, és tudjuk, hogy már elindultunk a javulás útján és még ennél is jobb lesz inszemre az eredmény!!!

Erna, üdv itt. Nekem nincs tapasztalaton hereviszér témában, de az biztos, hogy megfelelő vitaminokkal és étrendkisgészítőkkel sokat lehet javitani az eredményen. (ha érdekel mi mit szedünk szivesen megirom) . Én csak azt tudom neked javasolni, amit nekem javasoltak itt anno: minél előbb keressetek fel egy meddőségi központot és hidd el, ők biztos tudnak segíteni!
jucus31
 
 


Jucus,

Ha jól emlékszek, nálatok ugye valamilyen antidepresszáns szer okozta az alacsony spermaszámot??? Amúgy Ti mennyiről indultatok? Kapott a férjed valamilyen hormont is? Jól gondolom, hogy az antidepresszánstól a férjed hormonértékei nem jók?
Már voltunk 2 meddőségi központban is csak a jelenlegi eredményünkkel nem sok esélyünk van inszeminációval próbálkozni. Ehhez nekünk is kellene legalább egy 15 m/ml-es koncentráció. A herevisszér miatt amúgy a férjem tesztoszteron szintje is leesett, arra gyógyszert is kapott. Remélem, ha rendeződik a hormon legalább mi is elérjük az inszeminációs szintet. Vitaminok közül mi az alábbiakkal próbálkozunk: FER14, Ferulant, Maca Vibe, Peponen. Tudom, hogy jó rá még a cink, a szelén, de elvileg ez benne van az előzőekben. Tudsz még valamit? Köszi előre is a segítséget.

Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,

A párom 2009 szeptembertől 2010 októberig szedte a gyógyszert. Sajnos az antidepresszáns elég alattomos, "láthatatlanul" pusztít :( A párom minden eredménye rendben volt/van : hormon, tenyésztés, szervi. Tavaly juliusban 6mill volt 10% mozgással, most januárban 15mill 30% mozgással. A mozgásjavulást egyértelműen a fruktóznak tudjuk be. Mi ezeken a bogyókon kívül, amit ti is szedtek még szedjük a lenkei alapvitamincsomagot - ez azért jó, mert ebben, minden vitaminból nagy dózis van, + omega3 kapszula és mindezt cink pezsgőtablettával issza. (egyébként eddig még ezeket szedtük: E, B vitamin, vas, szelén, folsav, koenzimQ10, aloe vera gél, ginzeng+méhpempő ampulla).

A meddőségi központban erre az eredményre nem javasoltak lombikot? Vagy ti nem akartok lombikozni?
jucus31
 
 


Jucus,
Köszi az infot. Azért elég szépen javult a férjed eredménye. Gratulálok!!! Inszemmel biztos sikerülni volna és a férjed eredményei is tovább fognak javulni szerintem. Amúgy a gyógyszer szedése előtt tájékoztatták a férjedet arról, hogy milyen hatása lehet, ha babát szeretnétek???
De igen, lombikot csak javasoltak, csak addig nem akarjuk elkezdeni amíg, van esélyünk egy inszeminációs szintre feljavulni. Még a tesztoszteron szintje alacsony, addig nemis lehet jó eredményünk. Ezt a hormont meg ugye gyógyszerrel simán lehet rendezni. Három hét múlva megyünk endroklinológushoz. Másrészt még a herevisszér utáni minimum 6 hónapos várakozási idő is csak most telt le és az orvos szerint akár egy év is lehet mire a műtét eredménye megmutatkozik. Üdv
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna

Az orvosok hozzáállása kicsit furcsa ezekhez a bogyókhoz. Nemhogy a szedés elkezdése előtt nem tájékoztatták, hogy milyen "mérget" adnak neki, de azóta is tagadják - mind a pszihológus, mind az andrológus, - hogy ennek bármilyen ilyen jellegű mellékhatása lenne. Mindegy, mi tudjuk, hogy ez okozta nálunk a rossz eredméynt, és rajta vagyunk az ügyön, hogy sikeresen feljavitsuk :)
Mi amugy már teljesen fel voltunk készülve a lombikra, és teljesen ledöbbentünk, mikor azt mondták, h inszem. Megmondom őszintén, első pillanatban nem is tudtam örülni neki, mert nem láttam olyan biztosnak a sikert. De most már nagyon boldogok vagyunk és várjuk hogy elkezdhessük :)

A tesztoszteronproblémán tényleg simán lehet gyógyszererrel segíteni. Drukkolok nektek, hogy minél hamarabb eljussatok inszemre!
Ti mióta próbálkoztok?
jucus31
 
 


Jucus,
Hát majdnem 100%-ra vettem, hogy az orvosok így álltak a dologhoz, azért is kérdeztem rá. A neten viszont egyértelműen azt írják, hogy igenis befolyásolják ezek a szerek a férfiak nemzőképességét. Ha jól értelmezem viszont, szerencsére nem véglegesen, azaz egész jó esélyeitek vannak akár spontánra is. Sajnos azonban nem mondható el ugyanez a herevisszérről, a tartós meleg és a rossz vérkeringés miatt akár az is lehet, hogy sohase jön helyre, bár ezt nem mondta az orvos, csak én gondolom. Szóval az is elég nagy lutri, hogy a tesztoszteron rendeződésével jobb lesz-e a férjem eredménye. Pár hónapot még megér rá várni, de nyárnál tovább mi sem akarjuk ezt a kérdést elhúzni. Májusban műtötték a férjem, szóval addigra lejár az egy év is.
Visszatérve az egészségügyre azt sem értem, hogyha már sok pasinál ez a herevisszér okoz a későbbiekben problémát, sőt egyre többnél, miért nem lehet ezt egy egyszerű vizsgálattal még pubertáskor körül szűrni! A tüdőszűrés meg ugye már 18 éves kor után évente javasolt. Na, kérdezem én a kedves ésszerű, takarékos döntéshozókat, hogy melyik a gyakoribb betegség egy fiatal férfinál???? A röntgensugárról meg már nemis beszélve. De ha már másra nem futja, legalább tévében vagy az újságban lehetne szó időként ezekről a dologról, és az ember önként, magánorvosnál megnézetné magát. Azért egy ilyen információ csak hasznosabb lenne annál, minthogy Dunkával, Kiszel Tündével és a társaival mi van. Azért elég furcsa, hogy az ismeretségi körömben még senki sem hallott erről a betegségről, ezt a két nevet pedig biztosan hallotta már mindenki az országba, pedig én még tévét is alig nézek, és nem olvasok semmilyen bulvár újságot. A méhnyakrák elleni védőoltásról viszont már hallottam a közérdekű hirdetések között a tévében valószínűleg azért, mert ez is egy vagon pénzt hoz a gyógyszergyáraknak. Bár ezt egyáltalán nem kritizálom, hiszen ez legalább mindamellett egy rendkívül hasznos dolog is. Az antidepresszánsok ugyancsak pénzt hoznak a gyógyszergyáraknak, ha később gond lenne, egye fene végül is a lombik is egy marha nagy üzlet!!!!! Bocsánat, hogy így elragadtattam magam! A lombik, az egy nagyon jó megoldás azok számára, akiknek valamilyen megakadályozhatatlan okból (pl. petevezeték elzáródás) nem lehet gyerekük, no de én úgy érzem, hogy a mi férjeink problémája nem ebbe a kategóriába tartozik, a Tietek meg aztán főleg!!!!
Amúgy pont egy éve próbálkozunk. Szerencse a szerencsétlenségben viszont, hogy előtte elmentem a nőgyógyászomhoz, akinél rákérdeztem, hogy milyen vizsgálatokat javasolna, hogy nehogy hiába próbálkozzunk. Nos, a spermatogram is közte volt, így elég hamar megbuktunk a vizsgán. :( Üdv
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Erna,

Üdv köztünk.
A visszérről nem tudok sok mindent. De az eredményeitek láttán, biztosan meglesz a Baba, ha végigjárjátok az utatokat.
Nálunk sokszor 0 volt a spermaszám, és most 2 Kislány is fickándozik a Párom pocijában. Egy lombik és egy Fagyibaba után sikerült a 2.lombik. Ez is mutatja, hogy mindig van esély, és soha sem szabad feladni!!!!!!!!!
jocek
 
 


Jocek,

Hát igen, a nulláról indulva a két kislány nagyon szép teljesítmény. Gratulálok!!! A Róbert Károlyon volt mindkét lombikotok ugye? Mik tapasztalataid? Megnéztetek amúgy másik intézetet is?

Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
Igen, ezeket a kérdéseket már én is feltettem magamnak, ami az egészségügyet illeti, de hát sajnos ilyen világban élünk. Azért örülök, hogy legalább internet van, és az ember maga is tud tájékozódni, tenni a dolgok ellen, utánajárni, ha már egyszer ilyen az orvosok hozzáállása.
A hereviszérről én tényleg nem sokat tudok, még anno olvastam róla pár dolgot, hogy ki tudjuk zárni, de azt láttam fórumokon, hogy nagyon sokaknak rendezedőtt idővel az eredmény. Drukkolok, hogy ti is legalább az inszemig fel tudjátok tornázni, de inkább a spontánig!!!! :) Viszont tényleg, ha nem látjátok hogy nyárig javulna az eredmény, nem érdemes tovább várnotok.
jucus31
 
 


Erna,

Mindkét lombik+a fagyibaba beültetés is a Róbert Károlyon volt, csak pozitívan tudok róluk beszélni, kedvesek, segítőkészek, és Fülöp doki szakmailag is elismert. Egyetlen hátránya, hogy fizetős a lombik.
Mi voltunk a Kaáliban is, csak olyan rosszak voltak az eredményeim, hogy várólistára sem tettek, ezért küldött az andrológusom a Róbert Károlyba, ahol azzal a rossz eredménnyel is kaptunk volna egy esélyt, de időközben javult az eredmény is, és nem elsőre, minden rendben alakult. :)
jocek
 
 


Jucus,
Igen, én is olvastam már jó pár olyan esetet, ahol a műtét segített, csak sajnos olyat is, ahol nem. :(
Remélem, hogy nálatok jól sikerül az inszem, és a férjed a lehető legjobb formáját hozza!!!!! Szorítok Nektek!!! Majd kérlek, mindenképp számolj be.

Jocek,
Mi is ebben a két intézetben gondolkozunk. Az andrológus ajánlotta a Róbert Károlyt??? Csak nem Ti is Szabó dokihoz jártok?
Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,

De igen, ezt a véletlent :) , tényleg Szabó Ferenchez jártam, és ő ajánlotta a RK-t, mert ott is rendel.
Voltam már más andrológusnál is, de ő volt a legkorrektebb, ő nem adta fel egy percre se, mindent megpróbáltunk, pedig a MÁV kórházos főnöke már azt mondta hogy nem lehet gyerek, és nincs mit tenni, csak donorsperma lehet.
Ha előbb rátalálunk sok mindentől megkíméltem volna magam, de a lényeg, hogy sikerült, és ez neki is nagyban köszönhető.

Üdv. Jocek
jocek
 
 


Jocek,

Mi ugyan más andrológusnál nem is voltunk csak Szabó Ferencnél, de eddig mi is meg vagyunk elégedve vele és szimpatikus is (kopp-kopp-kopp). Másoktól is jókat hallottam rá eddig, és remélem, hogy ez így is marad.

Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok

egy kép biztatásnak

Kép

még egy mosolygós

Kép

Kép
vayacon
 
 


remélem mindenki jól van mennek a drukkjaim. Bea örülök hogy indultok újra.

ami nekünk segitett fer14 1000 mg C ill E vitamin. 3-6 milliósból csinált 20 millio körülit. mi is inszemezhettünk lombik helyett és sikerült

mi jól vagyunk nagyon édes a kiscsaj. vannak persze rosszabb napok pl ma, mikor csak rajtam hajlandó aludni de amúgy egy tündérkénk van és már elmúltunk 3 hónaposak. rohan az idő...

Kép
vayacon
 
 


Vaya,

Nagyon édi a kiscsaj, látszik milyen jókedvű baba. :) és milyen nagy haja van. :)

Köszi a képeket.

:)
jocek
 
 


Vayacon,

Gratulálok, nagyon szép baba és egy ki biztatás valóban ránk fér.
Jó egészséget Nektek!

Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Vaya örülök, hogy jelentkeztél. Nagyon édes a kis Noni! Levettem a mintát! :wink: :lol:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ki ismer és ki nem, régi motoros vagyok...

Hogy lelket rázzak belétek és bizonyítsam azt, hogy érdemes küzdeni!!!!!!!!!!! Még akkor is, ha azt mondják, soha nem lehet közös gyermeketek!!!SOHA NEM HITTEM EL!!!!! Mindig tudtam a lelkem mélyén, hogy megtapasztalom a nagypocakos időszakot is és ANYA leszek. Hittem ebben, jobban mint bármiben!!!

2011.Február 03-án 19:00 órakor Új értelmet nyert az életünk!
Drága Kincsünk, Dominik 3500gr-mal, 52cm-rel jött a világra!

(Szeged, Kaáli, dr. Krizsán Mária - lombikbébi)

Kép Domika néhány naposan
tea77
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: