Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg jó téma ez a hordozás… csak mert emlékszem az elején tökre úgy éreztem, h mennyire kilógok, ill mennyire kilóg a sorból Boldi baba, azzal, h Ő már az elején sem maradt meg sehol, közben pedig itt mindenkinek mintababája volt, na jó talán Mollika volt még ilyen... Aztán most meg már egy kicsit fordult is a kocka… És tényleg Ebba, nem lesz mindig ennyire szükségük ránk. Én már Boldin is tapasztalom az „elszakadást”. Szeret a játszószőnyegen lenni, méghozzá 1edül, ha ott vagyok rögtön elkezd panaszkodni, biggyesztett szájjal, ha meg nem észre sem veszi, és eljátszik fél órát is. Imádja a hintát, és a kendőt már túl kötöttnek érzi. Nem tud kapálózni és nézelődni. Amit nem is bánok, mert nagyon nehéz!!!!!! Viszont csak mellettem tud aludni éjszaka, és imádok vele aludni, bár éjszaka olyan bal horgost kaptam, h huhh… mi lesz még itt?
Nekünk már „csak” a 2 óránkénti kajával kellene vmit kezdenünk. Ma sétálni voltunk, ahogy kiértünk bealudt, viszont 1óra 58 perc után elkezdett ordítani, még tök messze voltunk, de sebaj, nem is baj ha megismerik Boldit az utcában. :-) Nem bírta ki azt a 2 percet, amíg nem volt a szájában a cici nyomta a dünnyögést! :-)

Attiláknak nagyon boldogságos névnapot!!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Angie semmi gond, köszönöm.

Maccs
vörösmacska
 
 


Én pont az ellentétetek vagyok :) BKV miatt muszáj lesz hozzászoktatnom Bencét a hordozáshoz, erre már régóta készülök - más kérdés, hogy csak agyban :D. Az elején szerette, aztán egy jó időt kihagytam, és most annyira nem jó (még) neki. Mindig "fel akar állni", kapálódzik. De aztán megnyugszik.
Kipróbáltam a kendőt is, nem volt olyan bonyi, mint amikor még nem volt mei taios tapasztalatom sem :)

Kép

Kép

Kép

Kép
amidaalah
 
 

 
 

Ami,
pont úgy akartam én is lefényképezni, hogy kikönyököl a baba és nézelődik.

Vikoo,
pontosan ezt tapasztaltam én, részleteztem is, hogy Mollika is már egyre jobban elvan magában a szőnyegen :D :D :D :D
Meg kell adni nekik, ami a kis-nagyfőnököknek jár :lol:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse: ;) Még azt akartam írni, hogy örülök, hogy ilyen normális dokit fogtatok ki! Mért nem így csinálja mindenki???

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Macs! Igen, szerencséd van, hogy Balázsod ilyen önálló fiúcska! De ugye mint mi is, minden baba is más....Hidd el, néha szeretném, ha Janka is kicsit kevesebbet igényelne engem, és többet a környezetét, de!! olyankor azt gondolom, hogy fogom még én visszasírni ezt az időt 18 év múlva :)

ami! Bence nagyon cuki! Az első képen az egy eredeti darab? Mert hallottam, hogy lehet egyszerűen varratni is. Mondjuk nekem teljesen bevált a Nandu kendő, abból is az elől keresztezett pozíció.

vikoo! Mi tegnap a kocsikázáshoz szoktattuk. Csabi tök ideges volt, mert amikor kiértünk a faluból, mentünk Miskolc felé, rázendített. Erre csabi, hogy az én kedvtelésem miatt nyígatom.. :) Hiába, az apák nem bírják a hisztit:)

berni! De hogy adod az anyatejet az orrába?


Kép
ebba
 
 


Ebba: Az első képen egy Lilliputi mei tai van rajtam, de sokan varrnak ilyen hordozót (szóval nem én készítettem). A mamami fórumon nézelődök én is mindig, ott nagyon sok eladó kendő, hordozó van (új és használt is).

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Hali!

Látom belelendültetek a témába. én mindenkit megértek!
Macs, a mi lányzónk is mindenhol nagyon jókat tud aludni, imád kint lenni a levegőn és szuper jól elvan a babakocsiba és az ágyban. Néha viszont rájön a hiányérzet, és akkor jó lenne egy mei tai, vagy egy kendő!
aztán meg ugye nagy naivan elhatároztam hogy elmegyek 18.án a talira, mert ugye IKEA: )) és mert Bpest nincs messze DEE
nekem nincs kendőm és így kb a tatabányai vasútállomásig jutnék, de a vonatra nem tudnék már felszállni, mert van vagy 40 lépcső... Szóval elég hamar elakadnék.. Aztán Bp sem éppen a mozgássérültek és kismamák igényeit figyelembe véve lett kialakítva.... sajnos

Ebba: az tuti hogy amit nem használunk ki azt később már sajnálhatjuk... az az idő elmúlt....
Sajnálom hogy apa nem bírja a hisztit...
Nekem van egy nagy fegyverem :wink: kiveszem a hallókészülékemet, és akkor "csak " látom hogy sír :lol:

Eclipse üzletről majd dumcsizunk ok? egyenlőre örülök hogy luk van a .......

Szerintetek gáz ha a kiságyba tesszük a játszószőnyeget?? nagyon hideg a talaj, és nem akarom lerakni a földre a szőnyeget, mert tuti felfázna......

Na megnézek egy jóbarátokat aztán szunya!

Mindenkinek jó éjszakát!

Sophie, Lucuzs, Aranyos Tatjana..... stb merre jártok???

Kép
Kép
eta
 
 


Jó reggelt!

Látom hétvége van....
Remélem már senki sem beteg...

Ebba: tessék gyorsan kendőt venni és eljönni a talira!!!!!!
Nagyot nevettem a "fegyvereden" :D
Képzeljétek ma éjjel felkellett kelnem fejni-ilyen már hetek óta nem volt- mert szopi után is nagyon feszitett tele voltam :D Pedig mostanában mindig az a képzetem, hogy nincs elég tejem.....de ha van elég pisis pelus és hizik is szépen akkor ugye elég neki? Merthogy sokat sir állandóan cicin lenne ha meg engedek neki akkor rengeteg tej jön vissza.... azt mondta a védőnéni hogy az emésztetlen"friss tej" azért jön vissza mert tuleszi magát. Merthogy akárhogy "óvatosan" cumizgat csak csurran-csöppen és nyeli.

Most visszaaludt a hintába... anniyra édes :-)
Küldenék képet d e bonyolult kicsinyitenem, így akit érdekel talál a blogomban :D A karácsonyi bejegyzésnél van a kedvencem: pomeló sapkás :lol: :lol:

Kérdés: most akkor hányan leszünk a talin? kik jönnek? Én pndurpandurommal ott leszünk ;-)

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Vikoo:Eloszor is ne kezdjél semmit a két órás kajával.Mink is úgy eszunk.Nappa-éjjel is. Nagyobbik is két óránként evett nekem.Majd magától beállt.Ezzel ne azt higgyed hogy gyonge a tejunk.Nekik kicsi még a gyomrocskájuk.Nekem általában tíz perc alatt eszik és ha tobbet adok neki akkor már ki is bufizi a folosleget.

Nekem nem maradna meg Tamáska a kendoben így is nem szeret sokat kézen lenni, csak ha fáj a pocija.Jobb neki kapálódzni az ágyon vagy ahova éppen lerakom.

Amdiallah szupi képek.

Majd még jelentkezek.Pá

KépKép
ritya
 
 


Köszönjük a névnapi köszöntéseket!!!!

Tali - Rabbe, Mikegirl, Eta?, Amida, Gigi, Eclipse?, Haynii, Vikoo - akikre én emlékszem.
De a teljességért felelősséget nem vállalok!!!

Eta - akkor neked tényleg kell valami a hordozáshoz. Jó lenne, ha 18-ig megoldódna a dolog.
Sirály a fegyvered!!!

Ebba - Nem hiszem, hogy a kocsitól volt a sirdogálás. Én sem láttam még 10 éves gyereket,
akit az anyja hordozott volna :-)) Egyébként én sem tudom elképzelni, hogy Adélkát magamra
kötözve tengessem a napjaim itthon - elmenetel, közlekedés más dolog, de ha nektek ez jön be, és műkszik, akkor jó!!!!!
Szóval ne értsetek félre, nem tudok ezzel azonosulni, de nem is bántanék érte senkit.
Szóval Ebba most nehogy az "okos ismerőseid"-hez sorolj!!! :-)))))))
És Eclipse által leírt előnyöket sem vitatom!!!!

Berni - Fekve szopizáskor, ha cici nagyon tele, időnként anyatej csepeg Adélka orrából.
Nemtom hogy, de ezek szerint jót tesz.

Rabbe - legalább már nem fáztok!!!

Gigi - lehet Sophie eljutott már vmeddig a listával, mert annó Ő kezdte gyűjteni.
Adélka is dettó, járókában nyomja. Nem tehetem le akárhová, mert Ati szeleburdi,
aztán még átszalad rajta.

Angie - Rendezd a soraid, aztán ha tudsz, gyere!

Csajok, nem tudom mi van Adéllal, de csak alszik, alszik és alszik.
Tegnap este fél 8-kor kajált, majd hajnali 5-kor, reggel 8-kor, közben végig aludt,
8 óta is folyamatosan alszik, immár négy órája. A cicim meg szétrobban.

A tegnapi ebéd a szüleimmel jól sikerült. Igaz, a bugyim is majd leszakadt, hogy 12-re minden
meglegyen.

Na megyek, mert a fiúk megjöttek. Puszi

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom! Tegnap este (meg ma reggel is) iszonyatosan sírt szegény Bencu, és amikor végre elaludt nem keltettük fel még fürdésre se. Így fél7kor két kőkemény cicivel és egy remek hideg folttal a pólómon keltem (már rég volt ilyen, reménykedtem is nagyon, de csak 10mlvel volt több a szokásos reggeli adagnál). A homeos bogyó vmennyire hat, többet eszik meg, mint eddig, de nem eleget - viszont kevesebbet tudok fejni :D

Éhes, megyek!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Rabbe: Patrik nagyon édesen morcog :D :D

Kép

Kép
amidaalah
 
 


egy hónapja nem láttam napot!!! Tavaszt akarok!!!!!!!!!!!!!

Mire számítsak az oltáskor?

mike! Janka meg pont fordítva. Éjjel 2 (!) óránként kelt, nézelődött evett, társadalmi életet élt...


Kép
ebba
 
 


Hali!

Hát majd igyekszem beszerezni valami hordozót: )
Lehet előre kikönyörgöm a szülinapi mei tai-t: ))

Mike: Gizus dettó ezt csinálja! Alszik eszik alszik eszik!! Hmm remélem nem vashiányos!
Nem akarom elkiabálni, de úgy látszik nekünk beállta rend: )
2.30, 6.00, 9.30, 12.30, 16.00, és egy esti szopi... ugye ez nem kevés?
Nyugtassatok meg hogy ennyivel is jó lehet lakni, ha 30-40 perceket eszik....

na megyek befejezem a vasalást, aztán fürcsi

Jó éjt! Puszka

Kép
Kép
eta
 
 


Jó reggelt! :)

Jaj csajok, most látom, hogy milyen tapló voltam, hogy a talinál másodiknak soroltam fel magam az utolsó helyett :oops: :oops: :oops: Ne haragudjatok!!!!!

A tegnapi hétalvós nap után kelés éjfélkor, hajnali 3-kor. Nem tudom mi volt, talán az időjárás. Tudtam, hogy ez lesz, mert este lefekvéskor meg nem is evett szinte semmit. De elvégre a mi napjaink sem egyformák, az övéké miért lenne az?

Ma IKEA-s tali próba, a kolléganőimmel fogunk ott ebédelni :lol:

Ebba - csatlakozom a "Tavaszt akarok" klubbhoz! :lol: :lol:
Oltás - bármire számíthatsz, gyerekenként más a reakció 8) Lehet Janka meg sem érzi.

Eta - Adélnál ez a sok-sok-sok alvás tegnapra volt csak jellemző.
Gratula a rendszerhez!

Sírás, megyek, puszi

mikegirl
 
 


Eta!
Én nem tenném be az ágyba a játszószönyeget! Védőnő és gyerekpszichológur is az mondja hogy az ágy CSAK alvásra szolgáljon. Inkább tegyél takarókat összehajtogatva a játszószönyeg alá és adj a babókádra még egy réteg ruhát, de ne keverd össze azalvó és játszó helyét. Nagyon hamar, amikor aludni teszed be, azt fogja gondolni hogy játszhat.

Mike!
Ma először aludta át az éjszakát Zsombor. Igaz, az 5 órás szopi után nagyon nehezen aludt vissza, de azán aludt fél 8ig és fél 9kor ismét beájult. Szerintem ez nálunk is csupán egy egyszeri esetről van szó. De leálább ki tudtam pihenni magam. Én is lefeküdtem 9 körül, így hónapok óta megvolt a 8 órányi alvás, ami nálam alap mennyiség a türelem és nyugalomhoz. Borzasztó elviselhetetlen voltam az utóbbi időben. Remélem, feltöltődtem most egy időre :wink:
Lányok! Mi a különbség a mei taj és a kendő között?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a kölcsönkendőt, de sajnos Bencének nem jön be a téma...olyan nagyon türelmetlen, h képtelen kivárni míg felközöm magamra, meg az se tetszik neki, h le van korlátozva a mozgásban...

Itt csak az én gyerkőcöm nem akar aludni???????????

Evett éjfélkor, aztán 3:30-kor, aztán úgy döntött, h nem alszik és csak forgolódott össze-vissza, aztán 5 után megint evett és elkezdett nézelődni...kb. 6:30-ig küzdöttem, h elaltassam, de semmi. Aztán feladtam és megkezdtük a napot. Azóta is csak 20 percet aludt...és ez így megy már kb. 2 hete!!!!!!!!!!!!! Lassan kezdek kidőlni.
Persze a kezemben aludna, de én kiságy párti vagyok :lol: Mondjuk most is itt szuszorog a kezemben...naaaaaaaa, talán lassan elalszik!!!!!!!!
Ehhez még hozzá jön, h minden este torka szakadtából ordít. Szerintem addigra már annyira fáradt, h nem bír magával szegényem.

Egyik nap megmértem a lázát: 37,5 oké, levonok belőle, de akkor is 37. Ma is annyi volt, amikor mértem. Doki lepattintott, h ez még normális...szerinntetek?????????

Eba:
gyógyszertárban vettem olyan kis pipettát és azzal csöpögtetem az anyatejet. Mondjuk nem túl bababarát, mert üvegből van és ha rángatja a fejét, akkor könnyen meg lehet a baj, úgyhogy ki kell várni egy nyugodt pillanatot. Egyik ismerősöm kiskanállal csinálja...de hogy hogyan???????

Elaludt!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Megpróbálom becsempészni az ágyába, hátha...
berni01
 
 


Sziasztok!

Eta,
én egy rossz pokrócot tennék a játszószőnyeg alá a padlóra, vagy ami még jobb , egy isoliert! Nálam is itt van a földön a szőnyeg, itt rángatja a csörgőjét bőszen a drágám :lol:
Nálunk az éjszakák már tényleg szuperek, közös villanyoltás, komfortcici, és alvás. Baba már tudja, ha villanyoltás, alvás lesz :shock: :D

Nagyon jó ez a szőnyeg, de Cicám néha behergeli magát hogy nem jön le a játék, nem tudja megkóstolni :lol: ezért kapott kis kézi csörgőt is, azt rázza meg csócsálja :lol:

Mikegirl,
néha Mollinak is kijön az orrán a tejcsi! Nem is volt még szortyogós sosem.

Megyek tanulni, péntek-szombat vizsga :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!


A gyengélkedő tagozat is megérkezett:)

Hétvégén itt voltak anyuék,esélyem sem volt jönni.Örültem nekik.Anya hozta a formáját,és mire elmentek haza idesütött egy raklap rétest,meg fini rákos pizzát.IMÁDOM :oops:

kENDŐ:nekünk nincs és nem is tervezek venni.Jópofa dolognak tartom,és most nem pálcát törve senki feje felett,írom,h én még azelött leszoktattam az állandó ölbenlétről,mielőtt még rászokott volna.
Nálunk az a rendszer,h hinta és játszószőnyeg,ha játék és társadalmi élet van.Kiságy,ha alvás.Ölben,ha evés és pocakfájás van,illetve ha beteg.
Sajnos eljátszottuk pár alkalommal,h hagytam picit sírni(5perc)aztán bementem,nem szóltam hozzá,csak visszaadtam neki a cumit,vagy felvettem,míg meg nem nyugodott és szó nélkül visszatettem.Aztán az 5-ből,lett 10perc,h azért érezze,h nem hagytam magára,de azt is,h nem ugrok,mert egyet nyekken.
Én sokat vagyok egyedül,és az elején elhatároztam,h akármilyen nehéz lesz,de hozzá fogom hamar szoktatni,h aludjon el magától,és,h nincs egész nap popsirázás.
Nehéz,meg kur*a nehéz volt hallgatni,h sír,de következetesnek kellett lennem,mert tudtam,h hosszútávon,neki és nekem is így lesz jó.
Persze,ne úgy képzeljétek el,mint egy kiképzőtábort :lol: :lol: :lol: Rengeteget játszom vele,és ölben is szívesen fogom,csak figyelek a mennyiségre,mert hát a jót hamar megszokják :wink:

Berni:én úgy tudom,h a láz a picibabáknál is épp úgy van,mint nálunk.Most,h Beki beteg volt(hál égnek megúsztuk láz nélkül),de azt mondta a doktornő,h 37,5nél lehet neki adni egy félnél picit nagyobb kúpot,de addig semmit.4 Órának pedig el kell tellnie a két kúpozás között.Aztán cáfoljatok meg,ha rosszul tudom.

Mi holnap megyünk délben gyógytornára,sajnos múlthéten a takony miatt nem értünk oda.Délután pedig csípőuh.-ra.Én a héten tervezem kilövetni a kislányunk fülét,,de kicsit féltem.Jövő hét hétfőn megkapjuk a 3 hónapos oltást,aztán elhúzúnk Balcsira pár napra.Apa szabin lesz,így egyik nap mi kereket oldunk anyuéktól és édes kettesben elmegyünk picit megáztatni a hátsónkat. :lol:
ALIG VÁROM.

Beki egy tündér,rengeteget mosolyog,gagyarázik.Az étvágya most kezd helyrebilleni a betegség után,de az alvókája továbbra is jó,ami az éjszakákat illeti.Enni napközben eszik 3 óránként,de éjjel van,h eszik 10kor,aztán meg reggel 6kor,7kor...változó.

Csajok!!!

EGY KÉRDÉSEM LENNE:ti beadatjátok a ROTA vírus elleni oltásokat???

-mi nem tervezzük.Nem az ára miatt,bár az is húzós.2x20.000.-,hanem ,mert nem igazán vagyunk ennyire oltáspártiak.Szegénykémnek sosem lesz rendesen kialakult immunrendszere,ha minden szarra beoltják.Tudom,h az ő érdeke,de én a bárányhimlő és a kullancs oltást szorgalmaznám majd,ha aktuális lesz.Állítólag,amelyik gyerek elkapja a rotát,az 95%,h kórházba is kerül..és a gyerekek nagy része sajnos elkapja,bár én még nem hallottam senkitől.Akkor mitől véd?
Na mindegy ez az én véleményem,de érdekelne,ti,h látjátok.

A babócák gyönyörűek.

Janka édes ahogy pucsit;)

Majd még jövök.Pusszantás!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Lányok, Ti hogy vettétek észre, h szájpenész van a babátoknak?? Mi tapasztaltatok?
puszii

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo:nálunk nincs,bár mi nem tejcizünk sajna,hanem tápozunk.Bár attól úgy tudom,h ugyanúgy lehet.De a tapasztalat negatív :wink: Nálatok van?

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk nincsenek jó hírek. :cry: :cry: :cry:

Múlt hét csütörtökön voltunk újra dokinál. Bogi meggyógyult, mehet oviba. Balázs viszont nagyon szaporán vette a levegőt, így elküldött minket tüdőröntgenre, és a kezünkbe nyomta a gyerekosztályos beutalót, ha találnának valamit. Szerencsére negatív lett.
Ma újra behívott minket, hogy megnézze Balázst. És hát nem javul, új gyógyszer és 1 nap haladék :shock: , holnap újra doki és ha úgy látja, akkor kórház.:cry: :cry: :cry: :cry:
Azt mondta a légzése rendeződött, de a hallgatózása semmit sem javult, sőt... ez egy nagyon csúnya hörghurut, és tart tőle, hogy már most is nagyon engedékeny, ezzel az 1 nap haladékkal.

Kész vagyok, vagyis még tartom magam, bele se merek gondolni mi lesz velünk, úgy vagyok mint más súlyos helyzetben, akkor omlok össze, ha már elhárult a baj.

Bogi oviban, Balázs alszik, megyek elterelem a gondolataimat...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs:nem lesz semmi baj.Én nagyon-nagyon drukkolok,h,ne legyen szükség a kórházra.Tarts ki,erős csaj vagy te,megérzi az a csöppség,is,ha rágódsz.
Jobbulást BALUNAK :)

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Lucus!
Azért reméljük, nincs semmi komolyabb baj. Jobbulást!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Berni!
37,5 popsiban nem láz! Zsombornak egy kiadós sírás után még 37,7et is mértem, és nem volt beteg. Csillapítani 38-38,5 fölött szokták mondani, de a védőnőm amondó hogy csecsemőt lássa orvos, ha lázas.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


vikoo!
Állítólag pici fehér pöttyökkel kezdődik, ami pár nap alatt úgy elszaporodik hogy egybefüggő fehérséget képez, és kifele terjed az ajkak felé. Elég gyorsan, pár nap alatt egyértelművé válik hogy az. Nekem azt mondta a védőnőm hogy nem lehet nem felismerni. Nekünk még nem volt egyik gyereknél sem.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


vikoo :azt hallottam hogy ki lehet csípve a kicsiny popsija ha száj penésze van.

lucus:remélem nem kórház lesz a vége.Drukkolok hogy jobb legyen Balunak.

hát tegnap megszo.... a roma szomszédokkal.Amióta terhes lettem a férjem kint cigizett a folyosón.A szomszéd úgy dontott hogy rá szól a férjemre hogy ne cigizzen.osszevesztek erre ki ment az anyó meg após is hogy ne legyen verekedés és a roma befutott a lakásba.Valami húsz romát ossze hívtak ránk.Majdnem kirúgták az ajtónkat szó szerint.Még rajta a lábnyomok.Anyós kapott meg az após is okollel.Kihívtuk zsarukat.erre ok hazudtak nekik.Nem tettunk feljelentést mert komplikált lenne.Éppen most mentek el és már hallottam is a folyosón hogy ki ne rakja az orrát senki mert temetoben végzunk.Minden romát felhergelnek ellenunk.Hát most be vagyunk szarva mert romák mégis tobben vannak elég nekik csak egy telefon hívás.Basszus apósék 25 éve itt laknak ok meg csak három éve de mindenki toluk van beszarva.

Bocsika hogy ide panaszkodtam ki magam .

KépKép
ritya
 
 


aranyos!
Ügyes vagy a következetességben! Én is így terveztem, de Zsombor olyan szinten hasfájós lett hogy egész nap fogni kellett es még úgy is legtöbbször sírt. Most próbáljuk kialakítani a napirendet, egyelőre nem tetszik neki ha leteszem, mivel úgye kényszerből jól el lett kényeztetve. De muszáj lesz vmi kiszámíthatóságot kialakítani mivel ott a másik gyerekem, aki eddig türelmes volt, de nem lehet sokáig ót sem félretolni. Biztos nálunk is lesz bömbi :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Az már a kritikus része a szájpenésznek ha a popsi is piros. Addig tutira észreveszed. Állitólag nem fáj a babának.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Lucuzs:
Biztos minden rendben lesz!

Ritya:
Hát ez nagyon durva!!!!!!!!! Ki se mernék menni ezek után...

Aranyoska:
Felbátorodtam miután elolvastam, a nevelési módszeredet :lol: Épp szerettem volna ebédelni, de Bence megint úgy döntött, h nem alszik és bömbölt. Na jó, nem bírtam 10 percig, csak kb. 2-ig, már így is a falat kapartam a konyhában :D Aztán bementem, cumi szájba betol és 2 perc múlva elaludt!!!!!!!!! Mondjuk nem csodálom, mert egész de. szinte semmit se aludt. Ez 3/4 órája volt, azóta 1x kellett cumit beadnom és durmol :lol: :lol:
berni01
 
 


Lucuzs,
pont most akartam kérdezni, miért vagy eltűnve, de már megírtad... nagyon sajnálom és drukkolok hogy ne legyen komolyabb baj!

Aranyos,
hajrá családi pihenés! remélem Beki babán segített a gyógytorna és szépen fejlődött a csípője!

Vikoo,
nálunk volt szájpenész még 2 hetesen, de csak a nyelvén, olyan tejfehér lerakódás, és nem terjedt tovább sehova!
Ha szopi után fehér a baba nyelve a tejtől, az a következő szopiig lekopik, a szájpenész foltja nem jön le.
Boraxos kenegetástől egy hét alatt elmúlt.

Ritya,
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
keservesen utálom a fajtájukat is.... :twisted: :twisted: :twisted:
nehogy bajotok essen!!!! én inkább el is költöznék, de könnyű mondani, főleg idősebbeknek mint anyósodék... :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok,

Gyorsan rólunk: egyszerűen nem tudom eldönteni, h ez most penész vagy sem. Van egy fehér pötty a felső szájpadlásán, de már mióta megszületett, lerakódást nem látok az oldalán, inkább csak szürkébb egy kicsit nem olyan pirosas az a lágy része, ill a nyelve szinte mindig fehéres mivel a 2 óránkénti kaja és az állandó visszabüfi miatt le sem tud tisztulni. Most benyúltam kitisztítottam, de semmivel sem lett másabb. A popija nem piri és kiütések sincsenek… Szerintem szerdán elmegyünk a védőnőhöz, úgy is a Férjem be akarja adatni a Rotát…

Aranyoska: nagyon ügyes vagy a következetességet nézve, meg Beki is ügyes, h hagyta magát betörni… Erről már beszéltünk itt… mi is megpróbáltuk, de Boldi valszeg addig üvöltött volna míg levegő van a világon. Sajnos, ő nem az a „20 perc múlva úgy is abba hagyja és elalszik” típus.

Láz: a mi dokink annyit mondott, h popiban mérésnél 38,5 foknál már lehet adni egy kúpot. Ebből nincs levonva a fél fok.

ROTA: én nem ragaszkodnék hozzá, bár már attól is rosszul vagyok, ha vki a kezéhez ér… mert én is sokat olvastam róla, és még a szakemberek véleménye is megoszlik erről a témáról. A védőnőim azt mondják ez inkább csak a gyógyszeripar nyomulása. A doki meg, h miért ne ha már van? 1000 hasmenéses, hányásos vírus és baci van, amit ezen kívül is elkaphat, csak 2 éves koráig véd, tehát mikor bekerül a közösségbe úgy is fog találkozni egy másik uilyen vírussal… És nálunk még azt is számba kell venni, h bizony Boldiból néha még a tegnapelőtti kaja is visszaköszön, tehát elég sanszos, h a textil pelusban kötne ki a 20 ropi… Szerdáig eldöntjük…

Lucuzs: Nagyon sajnálom ezeket a rossz híreket. Balázsnak gyógyulást, és bár nagyon rossz lenne ha kórházba kellene mennetek, de nyugtasson meg az a gondolat, h ott viszont addig haza nem engednek ameddig ez a pici baba teljesen meg nem gyógyul. Én nem vagyok egy nagyon ijedős fajta, DE már 3 vagy 4 hete tart a taknyossága, és ugyan mondta a doki, h ameddig tart a fűtés szezon, ill. ilyen nyálkás az idő számítsak erre, de félek nehogy legyen vmi szövődménye. Néha már azt érzem ha választani lehetne inkább 2-3 nap a kórházban, csak múljon el végre a szörcsögése, meg az, h néha olyan nehezen kap levegőt… :-(

Ritya: nagyon sajnálom, ezt a roma kérdés nagyon félelmetes. Én is mindig rettegek nehogy rosszul nézzek az utcában élő roma társainkra… Hál istennek velük nincs baj, meg ők 1ébként is azok a kategóriák, akiknek csak a kocsija többe kerül, mint a házunk… csak nyílván nem a napi 8-10 órás melóval keresik meg… :-(

Boldi ma nagyon nyűgős, és ezt már én is nehezen viselem, h a két nap alatt kialakított „napirendünk” csak úgy ugrott… most az a legújabb, h szopi alatt belaszik. Soha nem volt ilyen, én meg ugye arra törekszem, h szopi, pelus csere, játszi, aztán alvás… Most kicsit totál kivagyok!!! És már a 2 órát sem bírjuk ki kaja nélkül… :-( Na megyek. Mert már nagyon türelmetlen a kispasim!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Én nagyon be vagyok szarva de Danikát oviba kell vinnem.Ma reggel miután nagyon keveset aludtunk az ijedségtol, felkeltunk idoben és feloltoztettem a két kis krapekot és elsétáltunk az ovikába.Kicsiny Tamáska is aludt még én meg kiszelloztettem a fejemet.

Amúgy én is hagyom sírni a Tamáskát kivéve akkor ha fáj a pocija azt a sírását már ismerem.Aztán o is elalszik magától.

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok!

Próbállak olvasni benneteket, de írni nem nagyon van időm. Sajnos a sulival elég ramatyul állok. A 7 vizsgából még csak 2 van meg, meg az egyiket elküldtem a tanárnak, de még nem osztályozta :( Amit régebben írtam dolgozat, szerencsére sikerült.

Most csak Vikoo-nak szeretnék írni: nekünk is volt sajnos szájpenész :( Amikor sírt, akkor vettem észre az ínyén néhány fehér pöttyöt. Gyorsan elszaladtam a dokihoz, boraxos kezeléssel 2 nap alatt elmúlt.

Most megyek, mert szopiidő van. Ja, lehet íratnom kell ki tápszert, mert estére elfogy a tejem :( . Pedig reggel még olyan sok van, hogy fejni is tudok, általában azt adom este pótlásként, de ma kiszopizta mindkét cicim, alig tudtam valamit kifejni. Pedig iszom a szoptatós teát is, meg vettem more milk kapszulát is. Nem értem, hogy miért nem indul be rendesen :( Lehet a vizsgák miatt?

Szép napot!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Hali!

Angie, Eclipse! Köszönöm a tanácsokat! Elég Logikus ....De mi az az Isolier? Bocs ha ezt tudnom kéne....

Eddig ezt azért nemm mertem mert ugye pokrócok kicsit puhák.... és ha hason nézelődik ból baj lehet ha nem tudja magát kinyomni! De mostmár elég erős aazt hiszem.
Szerencsére eddig nem volt baj z altatásnál... mert mindig simán elaludt!
Ti olvastok már esti mesét? milyen hosszúakat érdemes?
és bábozást mikor érdemes elkezdeni szerintetek?

Ritya!!
H ők felhívják rokonságot Te hívj minket!! Ez nem tűrhető módszer, hogy megfélemlítéssel elérhetnek mindent!
szemét egy bagázs...bár van kivétel!!! Testi sértésért be lehet perelni a köcsögéket is nehogy már azt higgyék hogy nekik mindent lehet!! Mellesleg sajnos már nem is kisebbség: ((
Mindig felszalad a pumpám ezektől....És trébányán is annyian vannk: ((

LUCUZS!!
NEM ÖSSZEZUHANNI SEMMI BAJ NEM LEHET!! Az anyatej mindent[l megv;di a picike!
Benyomtam valamit ;s osszekutyulodtak a betuk... jajjjj segitseg

Kép
Kép
eta
 
 


Na itt, leraktam a kisfiamat tombolni a játszi szőnyegre. Remélem kipüföli magából az ideget és utána jól elfárad és alszik legalább 1 órát egybefüggően… Örülnék neki!!!

Tatjana: és mindenki aki segített, nagyon köszi az infókat… neki „csak” az az egy pötty van a szájában, de az már bazi régen, én eddig azt hittem, az hozzá járt, de most vmiért (anyai ösztön) kezdem azt hinni, h az penész, de mondjuk akkor eddig miért nem jött ki, vagy terjedt tovább??? Mind1, ezt már csak a nagyokosok fogják nekem megválaszolni szerdán!
Az esti tejci fogyást sajnálom, én manapság megiszom egy citromos alkoholmentes sört ebédre és estére dagad a didi! Szerintem 1ébként sem lenne kevés, de jó érzés az a feszítés. :-)
Ha már kipróbáltad a csodaszereket, akkor még annyit tegyél meg, h picit gyakrabban teszed cicire, esetleg össze is bújhattok, pihizz egy kicsivel többet, egyél finom, tartalmas ételeket és hátha ezek egy picit tudnak segíteni… Ne add fel és főleg ne görcsölj rajta!!!

Eta: mi még nem meséltünk Boldinak, mert ő ugye cicin és mellettem alszik el… így leírva azért gáz, végülis ennél jobban elrontani sem tudnám. :-D na mind1, viszont mi napközben sok babazenét, mesét és mondókát hallgatunk. Nem tudom Boldi mennyire értékeli, de nekem nagy segítség, mert kb egyet sem tudtam rendesen, így meg mire nagyobb lesz nem fogok égni a csigabigával… A bábozást Boldi már értékeli, főleg ha olyanja van… Úgy is fogod látni Gizuson, h élvezi e, ha meg nem akkor sincs baj, jöhet vmi más…

Kép

Kép
vikoo
 
 


TATJANA!!!!

Milyen gombot nzomhattam meg<

jajj de idegesito!

Nekem az a furcsa hogy meg van tejem, de sir hogy nincs..... n eyt nem ertem...... pedig mindig marad egz csomo... ey hogy lehet?

Kép
Kép
eta
 
 


vikoo! A gyerekeinket össze lehetne kötni. Múltkor hagytam sírni, mert wc-znem kellett (képzeld, ezt is kell néha ) És már mire beértem, addigra szinte lila volt. Be is tojtam...este cicin alszik el Janka is. És nap közben meg a kendőben csak. De már nem érdekel, mint olyan sokszor írtam :) Olyan jó, ahogy itt szuszog.A babáknál természetes a fehérség a szájban, Jankának is van.

eta! Én nem tudom, pedig már nekem is volt ilyen. e nem emlékszem.Te figyusz! Nincs laminált padlóból maradék habszivacs, vagy olyan zaj csökkentő? az jól szigetel. Vagy még az is lehet, hogy veszel olyan játék izét.. na: mint a nagy puzzle, csak szivacsból, és színes.És betűk vannak rajta. 990 Ft szokott lenni egy csomi, és később is jó lesz. Tudod, miről beszélek? Gyakorló anyukák!! Help!! :)

Lucuzs! Szorítok, hogy semmi baj ne legyen!!!! Mindenképp gyere a hírekkel, mert mindig rátok gondolok!!!


Kép
ebba
 
 


Kriszta! Merre vagy? Betemetett a hó? A sípályákon száguldozol? Mondd, hogy nem!! :)

Kép
ebba
 
 


eta!
Én sem isolier néven ismerem. Polifomra gondolhatott Eclipse. Lehet kapni játékboltokban összerakhatóst. Én is használok olyat. De a takarón sem fullad már meg mert már ügyesen tudják forgatni a fejüket. De ha nem vagy ot, akkor inkább ne tedd hasra. Gondolom, még nem fordul magától hasra. A meseolvasás szerintem még túl korai. Inkább tanuljom meg stabilan aludni. Én úgy gondolom, hogy akkor érdemes elkezdeni, amikor már érdeklik a képek. Énekelni, mondókázni már inkább lehet ilyenkor. Nekem van 2 kesztyüm aminek az ujjvégein különböző figurák vannak. Azt már nézegeti pár percig Zsombor.

Vikoo!
Zsombor nyelve mindig fehér, de nem szájpenészes. A nyelv mástol is lehet fehér. Ha nem terjed a fehérség máshova a szájban, akkor nincs szájpenész. Annak a pöttynek a szájpadlások szét kellett volna terjednie születés óta, ha szájpenésze lenne. Zsombornak is fátyolos oldalt a szájában. Az is normálir. Szerintem nincs szájpenésze a fiadnak.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Vikoo: köszi a tanácsot, lehet kipróbálom a sört is (bár nem szeretem :( , de Ádámért mindent).

Eta: átváltottál angol billentyűzetre. Ha van a jobb alsó sarokban EN/HU, akkor ott tudod visszaállítani.

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Eta, Angie,
az, vastagabb polifoam! Jobban szigetel.

Tatjana,
az alkoholmentes sör és a More Milk kapszula nálam csodát tesz!
A vizsgázás tuti nem jó a tejcsinek, de nekem is kell. :(

Ebba, Vikoo,
"csak" többemberesek a babák! Nincs gond! Fő a következetesség, és hogy ne érezzünk lelkiismeretfurdalást semmi miatt, amit teszünk, mert itt mindenki szuper anyuka! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


csajok!
Jankát nagy nehezen kikötöttem a kendőből, és!! alszik tovább!! Mondjuk már fél órája ennie kellene, de úgy örülök!!! Nem keltem fel, megnézem, mennyit alszik így! Ráterítettem a kendőt, hogy annak az illatát érezze, meg az meleg is :)

eclipse! :)
ebba
 
 


Lucuzs, jobbulást Balázsnak!!! Sajnálom... :(

Hétvégén nem voltunk itthon nagyrészt, azért nem jöttem, ma meg egész nap hisztis Zorka... front van, nem?! Remélem, csak az a baja... :roll:
Egyébként az a legújabb, h. alig alszik napközben, délelőtt fél órát sikerült és most bírtam letenni, na persze a karomban aludt el! Szóval annyira fáradt, de nem képes elaludni szinte ölben sem, na nem hogy egyedül :?
Kendőben sem alszik el, max. ha már félig amúgy is aludna, kiságyban addig nézelődik, míg fel nem kelti vmi jól az érdeklődését, szóval most kicsit bajban vagyok... lehet Aranyoska módszerét kell alkalmazzam??? :roll: nem nagyon szeretném bőgetni, mert ő sem az a megunós fajta, hanem alig kap levegőt úgy visít :(
Szóval Vikoo, Ebba kezet foghatunk :roll:

Zorkának is fehér szokott lenni a nyelve, én nem foglalkoztam vele eddig és nem terjedt sehova, viszont a popsija néha piros... olyankor én Alsolt kenek rá és elmúlik!

Ritya, basszus hát nem irigyellek! Én is fosok tőlük! Sosem lehet tudni, h. melyik énjük jön elő... félelmetes és sajnos már tényleg nem kisebbség :twisted: Nagyon vigyázzatok!

Tatjana, tényleg ne add fel!!! Én sokszor azt hiszem, h. nincs is elég tejcim, mert tök puha a mellem már és amikor kiköpi, mert végzett a szopival a kisasszony, akkor folyik ki a szájából! De hál'Isten nekem azért van bőven és csak a Hipp Natalos teát iszom, napi 1 csészével, pedig 4-6 csészével javasolnak!
Szóval nekem nincs ötletem, de látom a lányoknak van! :wink:

Mi nem adatjuk be a Rotát! Nem a lóvé miatt, bár tényleg nem kevés :shock: :roll:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Én csak habtapinak hívom azt a színes puzzlet. Én már nyárra fel is tankoltam belőle, jó lesz majd ha elkezd jönni menni, vagy mondjuk amilyen kis dagi, gurulni… 1ébként vaterán lehet szerezni jó minőségben, alig használtan rakat szám és sokkal olcsóbb…

Jajj, ma olyan kaki kedvem van, és szegény Boldinak is, ketten kakilunk itthon… Előbb felkötöttem, hátha elalszik miután már bevetettem mindent, de semmi… most bepakoltam az örök ellenség kiságyba… míg nem üvölt, úgy örülnék ha aludna egy kicsit… sebaj, nézzük a jó oldalát legalább majd éjszaka nem 2 óránként kelünk! DE mikor lesz már tavasz???????? Napot akarok!!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok Csajok!

Vikoo, nekem már szinte mániámmá vált a szájpenész dolog.Állandóan nézem, és mindig látok vmi fehéret....
De szerintem Boldinak már terjedt volna, ha valóban az!Szuper, h. elvan a játszószőnyegen:)

Ryta, óóóóóóó én maximálisan megértelek, én roma referensként dolgoztam(soha nem megyek vissza) és amíg ezt a munkát nem csináltam semmi bajom nem volt velük, most viszont, inkább ne is részletezem!
Szerintem rájuk se nézzetek, ne szóljatok vissza nekik!Legyetek erősek!!!És írj!!!

Lucuzs, gyógyuljatok meg, és nyugodj meg!!!Bár tudom könnyű írni, de tényleg próbáld úgy felfogni, hogy ha kórházra kerül a sor, ott pár napot kell csak kibírni, és ok lesz!!!

Tatjana, nekem is volt pár napom, h. estére nem volt elég, illetvve én azt gondoltam, pihentük Lucával, ráraktam akkor is, pedig már fájt, és most újra szuper minden!Vizsgák :twisted:

Eclipse, egy kalappal, és kitartás a tanuláshoz!!

Csajok, irigykedem a tali miatt, én is szívesen mennék, de nem tudok!

Eta, én is leteszem Lucát a játszószőnyegre, alatta csak a szőnyeg van.

Navi, azt hiszem mi sem adatjuk be a rotát.

Kendő: párszor használtuk, igazából nem tudom, én nem merem elengedni, azt hiszem, h. kiesik vagy nem is tudom.....

Luca egész nap olyan ügyes, és estére nagyon elromlik, nem értem, sírdogál.Már nem mellettem alszik éjszaka, nagyon ügyes éjfél 1 körül leteszem az ágyába,kel 6 körül aztán még alszunk, akkor már általában egymás mellett 10-ig.

Andris most kezdett a dolgozóban, nagyon hiányzik:(

Puszi csajok

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Halihóóó!

GYorsan még a tanfolyam előtt bekukkantok...kukkantottam: ))
Na köszi a habszivacsot én is ismerem... hát ki is fogom próbálni, mert őszintén szólva eddig a mi nagyágyunkra tettem a játszószőnyeget, és ott voltam a közelben: ))
De akkor most már talaj lesz: ))

Vikoo: gurul mi?? elképzeltem :wink:

Tatjana: köszi közben rájöttem mi a billentyűzet csodája:wink:
Remélem sikerülnek vizsgáid, és akkor tervezhetsz nekem egy programot, mivel pénzt lehet szerkeszteni, nyomtatni anélkül hogy lebuknánk: ))

Eclipse:
neked hogy sikerültek a vizsgáid eddig?

Angie: köszi a tanácsokat, akkor ideje megtanulnom rendesen a mondókákat....mindnek csak a felére emlékszem......
Az éneklést meg rábízom a gryllus testvérekre: )
vagy valaki másra.

NA megyek is .... puszi mindenkinek!! Jó éjtszakát, szép álmokat

Kép
Kép
eta
 
 


David is általában 2 óránként evő ölbebaba... vagy ha nem is ölben van, de a közelünkben...
Kiságy az mumus... :oops:

Berni
A 37 fok az teljesen normális!
A testhőmérséklet egyébként napszakosan is ingadozik :wink:
Én 38 fok alatt nem is nagyon foglalkoznék vele, ha más riasztó tényező nincs. (riasztó tényező: nem fogadja el az ennivalóját, hasmenése van, hány...)

Eclipse
Jó tanulást!

Aranyoska
David megkapta...

Lucuzs
Inkább pár nap kórház, mint nagyobb baj legyen!!!!

Vikoo
http://www.cardio-baby.hu/index.php/cikkek/349

Tatjana
Kitartást a vizsgákhoz!
A stressz csökkenti a tejet... és ha nem is tudsz megfelelő gyakorisággal szoptatni!!!!

Eta
Én folyamatosan duruzsolok Davidnak... akár az ebédfőzést mesélem el neki... vagy amikor tanultam, a tanulnivalómat mondogattam hangosan (doktorálhat már a fiam :lol: :wink: )
Mondókák, mesék mehetnek nyugodtan... legfeljebb a közepénél abbahagyod...

Ebba
Sípályákat elkerültem... Sopronban "nyaraltam"... élveztem anyukám kényeztetését :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Csajok! Tudom, tudom, hogy ha kórház, hát kórház, a legfontosabb, hogy meggyógyuljon!!!
Hármunkkal nem is lenne gond (apa, Balázs és én), de Bogi... hát nem tudom, hogy bírná. Nagyon érzékeny mostanában, akkor nyugodt, ha mind a négyen együtt vagyunk.
És mikor kiderült, hogy kórház van a pakliban, akkor azonnal mondta, hogy "menjenek a fiúk". Nem volt boldog, mikor felvilágosítottuk, hogy Balázs még szopizik, muszály nekem menni vele. Elfogadja, megérti, de tudom, hogy mély nyomokat hagyna benne...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: