Új privát üzeneted érkezett!

kivasaltam és babóm még alszik..... mosható pelusban, először teszteljük :-) kivi vagyok nagyon.

rabbe78
 
 


Köszi Drága Bedoha, Kriszta, át is adtam Boldinak, köszöni nagyon… :-)

Mi tegnap voltunk a 2 hós oltáson, megkapta a kötelezőt és Prevenart, a Rotával még várhatunk 4 hós koráig… Boldi még mindig nagyon bukik nem merem megkockáztatni… Elég nyüszi volt, meg mondta a védőnő, h a hájas babáknak jobban szokott fájni utána, így ahogy hazaértünk tettem rá borogatást. Estére már nem is nagyon látszódott, viszont egy fél kúpot tettem fel neki, mert nagyon sírt még a cicin is, pedig az nagyon nem szokás… aludt egy nagyot és mára kutya baja sincs.
Most mennem kell sajna, mert tegnap elsemmittettem a napot! :-D
puszik

Kép

Kép
vikoo
 
 


Boldinak: nagyon boldog névnapot kívánunk mi is!!!!

rabbe78
 
 

 
 

Sziasztok!
boldog névnapot Boldinak! :D

Rabbe,
hajrá pelus!

Mollika 5kg 8 deka! :D :D :D Belehúzott a hízásba amióta két ciciből eszik.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok,

A talival kapcsolatban én is az Ikeára szavaznék, ott tényleg bababarát minden, és még finomakat is ehetünk. :lol:
Mikortól meddig lesz a találkozó? Gondolom, egy hosszabb intervallumot kellene megadni, hogy mindenkinek jó legyen a szopik - alvások miatt. Én már nagyon várom, hogy kikerüljek egy picit itthonról, és hogy megismerjelek titeket! :)
Babakocsizni az utcán mennyire szoktatok? Ebben a nagy hóban én eléggé megszenvedek, mert a járdák nem igen vannak letakarítva. Mostanában hótalpak kellettek volna a babakocsira, hogy tolni lehessen. Azért remélem, most már olvadni fog ez a rondaság.

Hajni

KépKép
bedoha
 
 


Sziasztok!

Először is:minden baba annyira de annyira cuki! :D

Boldinak mi is boldog névnapot kívánunk!

Tali:érezzétek jól magatokat és tessék jó sokat fényképezni!

Flóri február 1-én kezdi az ovit,már most tiszta beteg...Csoda hogy PankóMankó még nem kapta el.
Kisebbik terroristám már 5310 g és 55 cm.Eléggé kikerekedett. :lol:
Nálunk így néz ki az esti menet:Fló fél 8-kor fürdik a nagy kádban,én addig előkészítem a kisebbet.Megfürdetem,elrendezem és huss már 8-kor az ágyában csicsikál.Apuka addig Flórit rendezi.Pankó leghamarabb 3-kor kel enni,de olyan is volt már,hogy én ébresztettem fél 7-kor. :shock: Vacsorázunk közösen,utána megnézünk egy Kis vakondot aztán Apuka viszi Flórit aludni.
Apjuk szerint túlságosan jól tart engem ez a két gyerek. 8)

Eta:iwiw-en én vagyok az a bizonyos Nagy K....inga


Mostanában ilyen dumákat kapok:
1.Sétálunk a faluban,Fló mellettem én tolom a babakocsit.Jön az első számú hülye:Szia!Jéé,megszületett a második?Őt tolod most a kocsiban?Nem vazze a kutyát tettem bele!!!
2.Boltban vásárolunk,odajön egy számomra tök idegen nénike.
Kérdi:második gyerek kisfiú vagy kislány?Mondom:lány.Erre ő:nem baj,majd a harmadik csak fiú lesz.Kérdem én?Miért baj az,ha a harmadik is lány lesz?És ha nekünk így jó?Miért jön mindenki azzal,hogy kell egy fiú is?ááááááá....Na mind1.
3.hülye és egyben a leghülyébb:(egyébként anyósom szomszédjáról van szó,akivel már találkoztam amióta szültem,de ez mellékes!)Bemegyünk a boltba én Flórával,férjem hordozóba hozza Pankit.Meglát minket és jó hangosan ezt mondja:nektek már van második gyereketek?Nem is tudtam róla!Na itt pattant el a cérna....Mondom nem,csak az ünnepekre kölcsönöztünk egyet.
Láttam férjem csúnyán nézett rám,hogy most ezt miért kellett....Utánunk jön,kérdi a szokásosat:válasz:kislány.Erre ő:Mi van Sanyi?Aludtál közben,hogy még egy kisfiút sem tudsz összehozni?Nem baj....majd a következő fiú lesz....
Hogy lehet ennyire tapló valaki?Soha nem jutna eszembe ilyent mondani senkinek...

Na jó,hosszú lettem nem panaszkodom tovább...

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Kép
Csajok Karácsonykor

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Halihó!

Tali - IKEA sokkal szuperebb hely!!!!! Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe :shock: :lol: Időpont: jan 18, érkezés 12-13 óra, folyamatosan. Rabbe érkezéséig nem kajálunk. És tart, ameddig tart, elvégre étkezési lehetőség mindenkinek van - szóval spontán végződés lenne :lol: :lol: Igy ok? Nekem spec fél 3kor lépnem kell, mert megyek Atiért az oviba. De nagyon kíváncsi vagyok rátok, és a múltkori taliról is lemaradtam.

Boldi babának nagyon boldog első névnapot!!!!! :D

Rabbe - mosható pelus - egy újabb csodálatra méltó, takarékos és környezetbarát anyuka!! Én erre nem vagyok képes :oops: :oops:
Köszi, hogy megítad a Pólus helyzetet - tényleg gáz :evil: :evil: A Duna Plázában bőrfotel, két puff - akár lábtartónak, nagyon barátságos, tiszta helyiség, kézmosóval - még kézmosó és papírtörlő is van! Ami hibádzik, hogy ennek az előszobájából nyílik a gyerek wc, és az apukák is úgy rohangálnak be kopogás nélkül, az ajtó pedig premier plánba a szoptatós fotelre nyílik!!!
Én csak hordozó, mikor vásárolok.
Elromlott fűtés - reméljük mielőbb megcsinálják, és hogy baráti áron megússzátok!!! 17 fok az elég hideg már, még aludni is. Nem hogy nappal.
Hason alvással mi a baj?

Eta - hurrá, hogy semilyen fronton, irányból nincs próbléma! :D Mi jövő hét kedden megyünk oltásra, akkor kapja Adél az első rotásat is.

Bedoha - nem igazán babakocsizom most. Próbáltam sétálni, de alig bírom tolni. Ez vidék kérem, nem Pest kérem, ide a hókotró is azután jön, miután letaposták a havat, az meg szépen lefagyott :lol:

Eclipse - gratula Mollikának!!!!! :D

A mai napom durva volt. Itthon pakolás, főzés, aztán Adéllal megjártuk az Aldit és a TESCO-t, hazafelé jövet hívnak az oviból, hogy Atinak nincs mit felvenni.... 3 v 4 váltás ruhája van, de mindannyiszor becsorgatta a pisit, úgyhogy a ház előtt megálltam, berohantam ruháért, el az oviba, mert hogy akkor már el is hozom. Ott fél órát várni kellett, mert még ebédeltek, hazajövetel, Adél tombolt az éhségtől, úgyhogy lóhalálában átöltözés, romlandók és fagyasztottak kipakolása, bemosdás, peluscsere, szopi, Ati fektetés + mese, közben Adél büfiztetés, és végre ebéd - a sajátom. Most a gyerekek alszanak, én meg hulla vagyok.
Este apával vacsizni megyünk a hétfői elmaradt szülinap helyett.
Mandulám miatt antibiotikumot megúsztam!!! Viszont folyamatosan köhögök. Éjjel nem nagyon aludtam, és Adélkát is zavartam.

Ja, TESCO - majdnem vettem 2 plüss rugit Adélnak, de láttam, hogy felmentek az árak. Mindkét db egyenként 3400 Ft körül volt. Mondtam ok, hogy ennyi egy rugi, de ezért a pénzért nem TESCO-s rugit veszünk akkor. Kissé felmentek ott az árak :shock: :shock: :shock:

Sírás van, folyt köv később.

mikegirl
 
 


Vikoo, Boldi abbának én is boldog nevenapját kívánok!!!! :D

Ancsa, azt elfelejtettem írni, h. esetleg megmérnéd a csíkos kendődet? Köszi!

Látom, mindenki alakít baki-ügyben :lol:
Én bevágtam a fejét a fürdőben, mikor vettem ki a kádból, mert felette van egy kisszekrény :oops: Azóta hasra fordítva veszem ki és berakásnál is nagyon figyelek... sírt egy kicsit nagyon :cry: :D Hát ez van... nem gépek vagyunk, hanem anyukák!

Tali: irigy-irigy! Nem elfelejteni fotózni!!! Mert lesz ejnye-bejnye, dá-dá-dá! :wink:

Kinga, először is gratulálok a két gyönyörűségedhez!!! Igazán szépségesek!
Micsoda éjszakátok van, húúú de jó lenne ilyen nekem is! :wink:
Tudod, a hülyék, azok hülyék, engem is ki szoktak akasztani... nem bírom a gyagya kérdéseket... mikor valami egyértelmű dologra kérdeznek rá :roll: Én attól kaptam agybajt, h. megkérdezték, h. gyerek lesz-e vagy lány? :shock: anyád :twisted:

Májki, szép kis nap... nem semmi vagy! Én örültem, h. ma időben el tudtunk menni az oltásra, úgy értem, Zorka nem volt éhes, nyűgös, stb... :D
Állítólag nálunk Tescoban leárazás van a gyerekruhákból... pont holnap akarok benézni. Lehet, ahol te voltál, ott már az új dolgok drágábbak? :roll:

HELP!!!!
Ma megkapta Zorka is a 2 hós oltást, hát iszonyúan sírt szegény :cry: Aztán itthon nyügi volt, épp adtam volna neki kúpot, de bealudt, pedig már rég ennie kellett volna :? Nem lázas és hőemelkedést sem érzek (bár nem hőmérőztem, de olyan a kis homloka, amilyen lenni szokott), viszont nagyon alszik... Ez normális? Azért dugjak neki egy fél kúpot vagy hagyjam? :? Szerintetek??? Olyan kis bágyadt volt, mikor hazaértünk :(
Nekem ez újdonság: az is hogy ennyit alszik, ill. az is, h. rosszul lehet, meg a szuri, stb... kezdő anyuka vagyok :oops:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


először is a kendő


Kép

nandu kendő. ancsa, a te csíkosad az elasztikus?
épp etetek így csak egy kézzel írok nagy b. nélkül...

Kép
ebba
 
 


nava én nem tom, mert csak szerdán kapjuk meg a szurit.

én is irigykedem a tali miatt. és még ikea is....

kinga a csajok nagyon szépek. És az a haj!!! jók a beszólások:)

Kép
ebba
 
 


az gáz, ha nagyon sokat van a kendőben Janka? Mondjuk majdnem egész nap?

Kép
ebba
 
 


Lányok nagyon szépen köszönjük a névnapi köszöntést! Boldi cserébe ma sokat aludt, hálás egy gyerek! :-)

Kinga: Csajok szépek!

Ikeás talira én is mennék, majd megpróbálom Apát rávenni, h aznap legyen vmi dolga pesten, hátha ki tudna dobni minket vmerre… tökre örülnék!!!!

Mikegirl, nem semmi nap, nem irigykedem! De le a kalappal!!!

Navi: én nagyon féltem az oltástól, és Boldi is pont így viselkedett, bár ott pont uúgy üvöltött, mint mindig, de mikor hazaértünk, még a cicin is sírt, ezért is adtam neki egy fél kúpot, h ne hergelje magát tovább, beborogattam, majd elaludt. Aludt 3 órát, ami nagyon ritka, de éjszaka már 2 óránként keltünk. Szerintem Zorkának nem kell kúp csak ha nagyon sírdogál, mert akkor pl fájhat a lábacskája és a kúpban fájdalomcsillapító is van. Aztán simán lehet, h felkel és már jókedvű is lesz! Én egész éjszaka puszilgattam, h milyen a homloka, de nem ment fel a láza. Hál Itennek!!! Mára pedig már semmi sem látszik és reggel jókedvűen ébredt. :-)

1ébként, náthásoknak mondom, h a dokink most azt mondta, h ne szívjam tovább a nóziját, mert lehet már attól van ennyi taknya, mivel folyamatos inger alatt van a nyálkahártya. Bár eddig sem szívtam napközben csak éjszaka… na most akkor sem, és túléltük, lehet, h van benne vmi. Azt mondta max 21 fok legyen a szobába alvásnál… és amint egy kicsit jobb lesz az idő de. és du. legyünk kint a levegőn. Fürcsi után pedig napi 20 perc infra. 1ébként pedig az idő javulásáig számítsak arra, h ez marad. :-(

Bedoha: milyen lett a hinta? Képet tessék hozni!!!! Mi most mellőzzük a kendőt meg a mai-tei-t is, az isten a hinta! Napközben csak abban alszik! :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Ebba, szerintem ameddig bírod nem gáz, és főleg ha Janka is szereti... csak gondoljunk azokra a kultúrákra ahol tényleg reggeltől estig fel vannak kötve... Boldi már közel 7 kg, és megmondom, őszintén nem tudom olyan szakszerűen felkötni, h 1-2 óra után ne szakadjon le a hátam. :-(

Kép

Kép
vikoo
 
 


Köszi Vikoo! Miután felkelt sírt és adtam neki fél kúpot, aztán próbáltunk enni, de folyamatosan sír, ha cicire teszem, közben meg baromi éhes :( El- elalszik, de amint bekapja a cicit üvölt... nem tudom, mit csináljak vele, mert több kúpot nem adhatok (nem is akarok) de közben no kaja és semmi sem segít :(

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


vikoo, íme Olivér, aki éppen a nagy Hintaistenhez imádkozik. :D:D:D

Kép [img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1294337225.8083.jpg[/img]

navared, szegény kicsi Zorka baba! Sok-sok puszit küldök neki, hogy azzal feledtessem a szuri emlékét!

Tamás, a fórum-rajongó Oli apuka ;)

KépKép
bedoha
 
 


Köszi Oli apuka, aranyos vagy, de sajnos már lassan 1,5 órája egyfolytában sír :cry: tényleg nem tudom, mit csináljak... :? Vízesborogatást tettem a combijára, de látom, h. fáj neki vmi... tehetetlen vagyok :(

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi: Esetleg nem próbálsz meg neki egy kis lefejt tejet kanállal adni? Megnyugtatásként még vizet is hallottam.

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Mike és Eclipse a tanácsokat! Folyamatosan olvasok, csak írni nincs időm... Tápit akkor egyszerűbb vinni pótlásnak... Szopis tanácsadótól "félek" (cumizunk...).

Mike: Csak pörögsz! :)

Eclipse: Vagány metrós csaj vagy! Mi is azok leszünk (egyszer)!

Eta: Akkor hasonló a helyzet nálunk is, bár most befogom a szám. Tényleg csak azon ámulok, hogy hasonló helyzetre milyen másként reagálnak a dokik (Bence 3150nel született, 2860nal jöttünk haza a kórházból, és most vagyunk 4kgsak). A dokim persze írt tápit, de csak akkor kell adnom neki, amikor elmegyek itthonról és nincs tejcim. 30 ml amúgy tényleg nem tűnik soknak!!!

Boldinak boldog névnapot!

Úgy néz ki, ma egy kicsit javult a szopi helyzet - mindkét ciciből 5-10 percenként váltva evett, és nem kellett pótlás. De persze az estiek a leggázabbak. Akkor általában 60 körül van, de volt már 30 is :( Szóval ez sajnos nem a zsírosság miatt van. A homeos bogyókat is szedem, moremilket abbahagytam.

Ma itt volt sógornőm, kölcsönkértem a kendőjét, kipróbálom! Bencének mintha nem lenne most annyira jó a mei tai - az újszülött tartásban folyamatosan igazgatom a lábát, vhogy nem jó neki, kidugni meg még nem tudja. Szombaton megyek az Emmy féle hordozóért. :D

Még régebben vettem egy nagyobb kabátot, abban szerettem volna kimenni Bencével, de egy bálnának érzem benne magam. Az a rémképem, hogy nem férek fel vele a buszra :) Úgyhogy elkezdtem egy betoldást csinálni a kabátomra (nem lesz egy remekmű, de a célnak talán megfelel ;) ).

Ikeás tali: Nálam kérdésessé vált - elég körülményes odajutnunk. Jó lenne addig belejönni a BKVzásba.

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Amida, köszi! Végül azt csináltam! Felhívtam védőnőt, aki mondta, h. fájhat neki a lába, úh. úgy szoptassam, h. találjuk meg a jó pozíciót... de hát nem lógathatom a szájába a cickót :shock: úh. fejtem le tejcit és cumisüvegből adtunk neki. Ettől megnyugodott és utána még cicre is rá tudtam tenni! Azóta csend van és böfi... huhh, ezt megúsztuk! Közben meg borogattuk a lábát! Annyira tudtam, h. nem lesz egyszerű menet, de valahol el kell kezdeni... :roll:
Megyek is és eszem vmit, mert éhen veszek!
Jó éjt mindenkinek!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Szép estét!

Csak rrviden mert pityereg már...
Akkor ikea? Szerintem remek váélasztás és odaérek fél egyre már!! :-)
Minél többen gyertek! Mmindnekit látni szeretnék! :-)
mosható pelus probánk: első: tiszta pisi lett mindne-csak egy betétet tettem bele. nem adtam fel, átöltözés és jött a második proba: kaki is lett benne és semmi nem folyt ki, és simán kimostam csap altt mososzer nélkül aztán mosogépben átmostam(öblitő nélkül) a többi rucival és már száraz is. nagyon hamar szárad szóval holnap ujra. megy. a harmadik pelus már kicsi mert az nem állitható, más fajta.
szaladnom kell, majd holnap még jövök. ja fütés még nincs kandallozunk a nappaliba kiköltöztünk talán holnap 40-50000 ft-ért lesz ...

rabbe78
 
 


itt is vagyok félkézzel:D
mi hétfőn voltunk oltásért... szerencsére semmi extra nem volt tőle.

amida: tessék jönni a talira, tudom nem könnyű az utazás, de belejösz:)

rabbe78
 
 


Jaj csajok, légyszi HELP ME!!!!!!!!!

szopi gondunk akadt.
Kb. negyed óra szopi után minden érdekesebbé válik, mint a cicim. :( És emiatt nappal 2óránként (néha kevesebb) enni kér! Tejem van bőven, mert miután a fiatal úr befejezte, ha megfejem, még spriccel is.
Én ezt totál nem értem. Ahelyett, h jól belakna... :cry: :(
Van valami ötlet, javaslat, bármi?!?!?!

A másik pedig: tegnap óta nem jó neki a fekve szopi. (Éjjel sem :( ) Ennyit a jó kis együtt alvásokról...

Nagyon elkenődtem. :( :( :( :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


wivianne: szerintem próbálj meg kiiktatni minden figyelem elterelő tényezőt szopi közben. Ha kell, sötétíts be, hogy ne tudjon nézelődni se. Akkor még nyugodtabb is lesz.
Szopipárnátok van? Valószínűleg kényelmetlen neki a testhelyzet, esetleg nyomja valamijét és azért nem szereti.
bedoha
 
 


Helló Mindenkinek!


Most jöttünk haza a János kórházból.Fló vasárnap este szenvedett azzal,hogy nagyon fáj a hasa és nem tud kakilni.Jól megtornáztattam és éjszaka sikerült wc-ni.Hétfő-kedd-szerda semmi kaka,erre ma már üvöltött,hogy nagyon fáj a pocija akar kakilni,de nagyon fáj....Du adtam neki kúpot semmi.Jól 'meg hőmérőztem' semmi.Na itt döntöttük el,h kórház.Doki kézzel megvizsgálta-semmi.Aztán kapott beöntést.Szegénykém annyira sírt.Végül is sikerült...
Tény és való,hogy az ünnepek alatt sok csokit evett...az meg ugye székletfogó.
Most jön majd a csoki böjt.

Örülök,hogy lassan vége a napnak.

Jó éjt Mindenkinek!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Jó reggelt!

Behoda
Köszönöm.

Próbáltam a fekve szopinál, h teljesen oldalra fordítom és kitámasztom a hátát, h kényelmesen feküdjön, de nem tetszett neki az sem. Csak húzkodja a száját a bimbimen, és nézelődik. Még az ágynemű mintája is érdekesebb neki.
Ülve szopi:
Úgy próbálom, h a kiskezét a hónom alá teszem és teljesen magam felé fordítom. Az első 15percet szépen csukott szemmel enyhén mocorogva tölti, utána kipattan a szeme és hiába próbálom, nem kér többet. "Jobb esetbe" a bimbim a szájába marad és úgy nézelődik, vagy van, h teljesen el is engedi és akkor már visszatenni esélytelen.

Eddig ilyen nem volt! Szépen evett fekve, majd félóra után böfi és még vissza. (És tök jól kibírta a 3órákat....)

Kinga
Szegény nagy lányod! Mielőbbi jobbulást neki!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Lányok!

Rabbe,
én is megyek Ikeába egy kicsit :D
A mi pelusaink 1 betéttel kb. 2órát bírnak. Két betéttel elég sokat! Vagy 1 betét+1 tetra pelus hajtva, az is szuper.
milyen fajtákat vettetek?
Nagyon ajánlom a Mamami fórumot, ott aztán ki lehet kupálódni!

Ami,
hol laktok?

Wivi,
sajnos nem tudom mi változott meg Barninál :(

Navi,
elképesztően sajnálom Zorkát :cry: :cry:

Ebba,
annyit kendőzöl, amennyit bírsz!
Nekem napi átlag 6 óra, de nem egyben, több részletben.
Arra ügyelek, hogy mindennap legyen játszószőnyegezés, meg fürcsi előtt vagy után "tornaóra" meg masszázs apával, hogy minden jóból kijusson a Pöttömnek :D

Bedoha,
nekem is nagyon tetszik a hinta, de most nincs rá pénzünk sajnos :(

Tegnap voltunk a Madarász kórházban a köldök gombával (nem gomba, sarjszövet, csak megtévesztő a neve, az alakja miatt...)
Hát tudom h kicsit későn volt , de úgy akartam, hogy apával tudjak menni, mert horrort olvastam a lápiszos köldök "kiégetésről". és nem bírtam volna ha kínozzák a gyerekemet.
Így apa ment be vele :oops: :oops: :oops: :oops:
Iszonyú jó fej volt a gyermeksebész, azt mondta, ő ellenzi a lápiszolást, és inkább hívott még egy kollégát, és kibányászták a tövét a sarjadzásnak, és lekötötték :D :D :D
A baba nem sírt, sőt gagyarászott a dokiknak, el voltak tőle ájulva.
Kapott rá betadinos kötést, kedden kell visszanézni, doki azt mondta, addigra frankón leszárad, és nincs tortúra :D :D :oops: :oops: :oops:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kinga,
sajnálom a kaki-gondot :cry: :cry: :cry:
beöntés, jajj :cry: nekem még nem volt olyan, de senkinek se kívánom, főleg nem pici lánykádnak :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


BUÉK Mindenkinek! :)

Meg 8 napon belul vagyok. :)

Vivi
sztem novekedesugras lehet nalatok, ezert ker tobbet es tobbszor. Masik dolog, hogy nalunk is 10-15 p a szopi, mivel nagyon hamar megtomi magat, ahogy nonek a babak egyre hamarabb vegeznek. Szerintem ne aggodd tul a dolgot. :wink:

Kinga
mi is megjartuk anno ezt 3 eves volt Marcika. De hasonlo a multunk. :roll:

Eclipse
orulok, hogy jol sult el a dolog a Madaraszban.

Kislányom itthon van ma, mert enyhe hasmenese volt, de mar semmi baja. Ugyhigy csajok vannak itthon. :)
gigii
Budapest
 
 


Lányok,
ez csúcs - eddig ma Mollika totál elfoglalta magát a játszószőnyeggel, csak akkor nyünyögött ha éhes volt, és szopi után folytatja a játékot, vagy elalszik :D :D :D :D :D
Ez azért szuper, mert holnap vizsgázom, és tanulni kell, és így még tudok is, mert nincs nyaff-nyaff :D
Úgy látszik, ha általában ki van elégítve a testközelség iránti vágya (együtt alvás és hordozás) akkor más időpontokban tökjól elszórakoztatja magát és anyunak lesz ideje tanulásra :lol:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kinga: pusszancs lánykádnak, szegényke akkor jól megkinlódta...

Szopi: most tegnap én is elkezdtem ujra a szoptatósteát inni, mert nem érzem a mellemen annyira hogy telitva lenne és babómn is sürübben kér ujra. Az a baj hogy Patrik sokat lóg a cicin (valószinű hogy van elég tejem és így szivja is amikor csak cicizni akarna) és ettől viszont rengeteget bukik vissza. kezdek aggódni, hogy refluxos lenne, vagy csaka felesleg jön vissza? nem kis mennyiség és időnként tényleg sugárban jön ki...
Uh-n látták volna ha valami nem jó a kis gyomrával nem?
Mégegy kérdés: a ti babáitok is kicsit felfelé néznek amikor kommunikálnak veletek? azt vettük észre hogy amikor ránk figyel olyan mintha elnézne felettünk vagy hajunk végét lesi vagy az auránkat... :-D
NAgyon várom az Ikeázást!!!! Mindneki jöjjön el!!!!! Na jó 200km-re levők felmentést kaphatnak ha nem tudják megoldani.... :-D

Eclips: köszi a tanácsot. a duplás bejött. Használtan vettük, coolababy márkájú. Nekem nagyon tetszik az anyaga, nagyon kellemesnek tünik. Feltéve nagyon aranyos, d e ha duplabetétet tezsek bele akkor kicsik a ruhák a babaára :-D

Egyébként hétfőn voltunk méreckedni: 5,8 kg volt. NAgyon megvoltak elégedve, csak lestek milyen jóltáplált és milyen erős. talpraállitották, leguggolt és simán kinyomta magát állásba. Ezen meglepődtek. JA meg állandóan felakar ülni,(fekvésből félülésbe feljön hasizommal) simán megcsinál egymás után több felülést is mielött sirni kezdene. utál feküdni. így a mózest lassan el is adhatom, mert már ébren nem szereti.

Fáj a fejem...... bevettem egy fél algot, remélem hatni fog. Fütésszerelő nem hivott még pedig délelőttre igérte az új alkatrészt.(kb 40000ft) erre ma a férjem tovább nézegette, probálgatta és elindult :-D ujra megy a szivattyú :-D most nem tudjuk hogy akkor várjuk a szerelőt vagy mondjuk le, mert már 2x is csinálta hogy megállt majd eltudtuk inditani 4 napra...

rabbe78
 
 


Helló Mindenki! :)

Ma Adél ölbe babást játszat velem. Még a porszívó sem használ, fognom kell. Pedig be kellene fejeznem a takarítást, mert holnap ebédre jönnek a szüleim, és de sütés - főzés lesz. Per pill lakás szétpakolva, el kell még mennünk sütiért meg lőttem Adélkának pár használt rucit, azt is el kell hozni. Ma meg Ati névnapozunk ha apa hazajön :)

Gigii - kellemes csajos napot! :D

Eclipse - Rendi volt a doki a Madarászban! :D
Az éjszakákat kibírja a pelus?

Wivi - ahogy Gigi írja. Egyre profibban nyomják a szopit, ahogy nőnek!
És Barniban is van annyi életösztön, hogy ha éhes, eszik :wink: Szerintem tele eszi ő magát, csak az ugrás miatt hamarabb megéhezik.

Kinga - pocifájást sajnálom! :cry: Beöntés maga nem gáz. Reméljük, mielőbb visszaáll a régi működés!
A csajos kép naggyon jó!!! Fló barna haja és kék szeme pasivadítóóóóóó :lol:
Hogy mennyi hülyéhez volt szerencséd mostanában :shock:

Rabbe - műkszik már a fűtés?

Nav - fájós lábikóval minden ok?

Amida - itt az ideje, hogy elkezdd a BKV-zást. Gyere a talira! :D Amilyen peches vagyok, majd Ati lebetegszik addigra :?

Bedoháék - szuper a hinta! És édi benne Oli, de nagyon!

Vikoo - 7 kilós Boldika, nem semmi :)
Takit sajnálom. :( Jobbulást!!! Adélnak is van vmennyi, de neki a torkán folyik le, szívásra semmi nem jön. A kakiján látszik, mert nyálkás időnként.

Na, megpróbálom letenni, mert ebédelnék.....
Pussz

mikegirl
 
 


Jányok, ha van kedvetek próbáljatok meggyőzni, miért jó ha a gyerek az anyján lóg egész nap a kendőben? Vagy ha nem is egész nap, de sokat. Mondjuk azt megértem, ha nincs autó és nincs segítség és mindent egyedül kell intézni és vinni kell a gyereket egyedül mindenhová... de nekem eszembe sem jutott, hogy beszerezzek egyet... én mért működöm rosszul? vagy ez divat kérdése?

Maccs
vörösmacska
 
 


Drága Macsek, szerintem a számos jótékony hatása mellett, főleg olyan babáknál előny akik utálnak vízszintben lenni. Boldinak is az első 6-7 hétben gyakorlatilag 0-24-ben szüksége volt rám, a bőröm közelségére. Sehol nem maradt meg és sehol nem aludt el. Mára már javult a helyzetünk a hinta segítségével, de ha az nem lenne még 7 kg-os létére is fel kellene kötnöm. Szerintem a babák tudják mi kell nekik, mi pedig addig próbálkozunk amíg nem jövünk rá. Balucid nagyon ügyes baba, rendre „tanították” a kora osztályon, ezért én személy szerint kicsit irigykedem is… Én mindamellett, h abszolút a kötözés mellett vagyok, számos helyről hallom, h a kis hátuknak még mindig a vízszínt a legeslegjobb! Tehát, szerintem örülj, h Baluci ilyen ügyes nagylegény és tudja a rendet, ha pedig jelzi, h szüksége van Rád, Te azonnal ott teremsz és jó erősen magadhoz szorítod! :-) most mennem kell, mert jelzett a nagyfőnök, puszik!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Attilának
Kép
Vendég
 


Ciciamama
A hordozás, a testi közelség segíti a babák fejlődését...
http://www.lll.hu/node/345
http://www.babaszoba.hu/articles/A_szer ... 1120184141
Vendég
 


Bocsi lányok az eltűnésért, de szörnyen hasfájós volt Zsombor, minden délutánt átordított, még ügyeleten is jártunk, mert nem tartottuk már normálisnak, de ott is csak egy papírt kaptunk róla, hogy erősen hasfájós. Úgy tűnik, hogy kifele vagyunk belőle, 3 napja nem sír a pocija miatt. A folytonos ölben tartás miatt úgy elkényeztettük, hogy most próbálom rászoktatni, hogy ellegyen egy picit magában is. Még pár hét, amíg fel tudok majd lélegezni. Szilárddal is be szeretném pótolni az "elhanyagolást". Olyan ügyesen felfogta és megértette, hogy most egy kis ideig más időket élünk, és neki háttérbe kellett vonulnia, de mégis úgy érzem, hogy kárpótolnom kell a kedvességéért. Nagyon büszke vagyok rá!!!

Gyancsi!
Köszönöm a hiányolást. Csak kutyafuttában néztem át az előző oldalt, és megakadt a szemem a nevemen a hsz-edben. Nagyon cuki a kislányod, és te is szuperül nézel ki.

Macs!
Én sem vagyok kendő párti. Kaptam kölcsön egy két darabból álló rugalmas kendőt, de Zsombor nem szereti benne. Nekem pedig le akar szakadni a hátam 10 perc tartás után, úgy hogy én sem fogok beszerezni magamnak kendőt. Örülök, hogy ilyen szépen fejlődik Balázskád, és hogy Kittike is a körülményeihez képest ilyen jól van (csak a karácsony körüli hsz-eidet olvastam, a frisseket nem volt időm visszaolvasni, remélem nem maradtam le semmiről).

Vivi!
A babák hétről hétre változnak ilyen pici korukban. Ha már nem tetszik az együttalvás, fekvecicizés, akkor szerintem kísérletezz, hogy mi jön be neki. Semmiképpen ne erőltesd rá a te akaratodat/elképzelésedet. Kinyílt az értelme, és szeret nézelődni. Ez is el fog múlni, csak most minden fel akar fedezni. Próbáld meg besötétített szobába, ingerszegény környezetbe szoptatni nappal is, hátha akkor nem terelődik el annyira a figyelme. Én megtanultam a Szilárdnál, hogy semmiért nem szabad kétségbe esni, mert két hét múlva már úgyis minden másképp lesz, és most ehhez tartom magamat, alakulok a gyerek után :)

Bocsi, hogy most másnak nem tudok írni. Anyuéknál vagyok, befesti a hajamat, mert a fodrásznőm csak vágásra tudott beírni, és már nagyon ronda a fejem a sok ősz hajszál miatt. Jövő héten pedig sehova sem tervezek menni, mert végre nem fáj a hasa és valami napirendet ki kellene alakítani. Eddig a hasfájása irányította szegényt, és össze-vissza alakult minden napunk. Szilárd is otthon volt az ünnepek alatt, és amiatt sem tudott nyugton lenni Zsombor, mert akárhogy suttogott a Szilárd, mindig felébredt 10 perc alvás után minden játékkoccanásra.

Egyébként hihetetlenül nő a mi kis "minikénk". Már 5,5 kg, több mint duplája a súlyának, amivel hazahoztuk a kórházból. Éjjel egyszer ébred egy gyors szopira 2 és 3 óra között, utána még 6 körül, akkor hol sikerül hol pedig nem a visszaalvás, de egyre többször visszaalszik még fél 8-ig.

Zsuzsi!
Próbáltalak hívni. Majd még kereslek. Köszi a tanácsot, bevállt a Sab Simplex. Ugyanaz a hatóanyaga, mint az Infacolnak, csak töményebb, és ami még jó volt, hogy kevesebbet kell beadni, könnyebben le tudja nyelni. Ja, és sokkal olcsóbb, és tovább tart, mint egy doboz infacol.

Láttam, hogy talit szerveztek az Ikeába. Én is nagyon szívesen elmennék, de szerintem most még nem tudunk elmenni. Nagyon arra vagyok ráállva, hogy napirendünk legyen, és ahhoz idő kell, hogy beálljon és ne boruljon fel egy nagyobb kirándulástól (nekünk azért messze van az Ikea Váctól). De ha lesz tavasszal, akkor arra mindenképpen el szeretnék menni, jó lenne látni azt a sok szép babát.

Puszi MINDENKINEK!!!
Jó babázást!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


En sem vagyok egy magamrakotos. Es inkabb kenguru parti.
Nincs is mar meg a kendom, anno probaltam, mert szimpi a dolog, de uvoltes volt benne, gondolom azert, mert nem voltam magabiztos es tul megnyugtato a dologban. :lol: Igyhat eladtam a kendomet. Nekunk a kenguru valt be, ezzel elmentunk kirandulni is a hetvegen a hegyekbe, tokjo volt. Baby Björn Active a tuti szerintem, van hozza esovedo zsakocska is, jo meleg a baba benne. De hogy a lakasban magamra kossem.. :roll: en teszek-veszek, tobbi gyerekkel foglalkozom, fozok, takaritok idonkent :) nem is tudnek sertepertelni kendoben babaval. :shock: Sztem ez azoknak valo a lakasban inkabb, akik egy babaval vannak otthon.
Es amit en meg megfigyeltem, hogy anno Hanna is ugy aludt el 10 bol 8szor, hogy rajtam, a kezemben, de ez megszunt, most is a jatszoszonyegen alszik a jarokaban.

Apropo jaroka. Nem akarom elkovetni most azt a hibat, hogy nem szoktatom jarokaba a leanyzot. Sikerult beszerezni egy nagyon jo darabot. Osszecsukhato, nagy, 3 szintre emelheto a fekvoresze, nagyon szuper. Ugyhogy nappal abban tevekenykedik a legkisebb gyermekem. Betettem a jatszoszonyeget, jatekokat, szoval nem egy bortonhangulat uralkodik ott. :) A tobbiek is ott irigykednek, hogy be akarnak maszni.. :lol:
gigii
Budapest
 
 


oltas
mi jovo heten megyunk a 2 hosra. Olvasva az elmenyeket Ti adtok homeos bogyokat vagy csak en vagyok itt ilyen maniakus?
gigii
Budapest
 
 


Oltás: Zsombor kettőt kapott a két hós oltásnál, és szegénykém nagyon elfehéredett, szerintem sokkot kapott a kettőtől. A három hósan 17-én fogja kapni, de azt már a kórházban, emiatt az elsápadás miatt.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Tenyleg mi van azzal az iwiwes dologgal? En is ugy mutatnek kepet. :) Ha gondoljatok en szivesen osszesitem, ha priviben kuldtok azonositot (nevet, varost), akkor elkezdenem. Epp raerek. :wink:

Tali
Mennenk mi is , ha nem beteg epp senki. :wink:
gigii
Budapest
 
 


Angie,
írtam pü-t.

Gigi,
úgy általában a hordozás pozitívumairól beszélgetünk, nem csak a kendőkről, így a kenguru is beleszámít, bár egyes vélemények szerint az nem biztosítja a tökéeltes csípőtartást. Bár még nem hallottam azt sem, hogy valaki csípőficamot kapott volna a kenguru miatt.

A pozitívumokról:
- az emberi újszülött evolúciósan is "hordozásra termett", mert átkaroló-és fogó reflexszel rendelkezik, amit főemlős őseinktől örököltünk. A majomkölyök persze erősebb fizikummal születik, ő még maga csimpaszkodik a mama szőrzetébe, az embergyereknek már hordozó eszköz kell, mert ugyebár programozott koraszülött mind egy kicsit.
- a testközeli hordozás előnyei - az anyai/apai test melege, a szívverés és légzés érzékelése a baba számára.
- a fel/le, jobbra-balra, előre-hátra mozgások folyamatos érzékelése nagymértékben fejleszti az egyensúlyérzékelését és a térérzékelését, térlátását, konkrétan a belső fülben lévő egyensúlyi szervre hat. A hordozott gyerekek később kisebb eséllyel lesznek autóban hányósak, ill. tengeribetegek.
- A gyermek a hordozó ringatásában jót tud aludni, de ha akar, jót elnézelődhet (ha hagyjuk), ezáltal sokat tanul (látvány, szag, hangok).
- Mindamellett, ha túl sok inger éri, "visszavonul", ráborul, odabújik az anyu mellére, és elpihen, kikapcsol.
- A függőleges tartásban a baba kevesebbet bukik (tapasztalat is) és könnyebben büfizik, ez a gyomor alakjából következik (szoptatási tanácsadótól)
- A helyesen hordozott baba csípőtartása tökéletes, nincs szükség terpeszpelenkázásra (a térdek feljebb vannak, mint a popsi, így a baba leginkább egy lapított M betűt formáz).
- A helyesen hordozott baba gerincét természetesen S-kanyarulatában támasztja az eszköz.
- A helyes kötés elsajátításához ha kell, kérjük képzett oktató segítségét.

Ámen :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok

Maccs: Anyám szerintem ölt volna vmi hordozó eszközért, ha akkor tudott volna erről. Üvöltöttem, mint a sakál, ha le akartak tenni :S.
Amúgy a hordozás "veszélye" - súlyos függőséget okozhat a hordozók beszerzése :D :D Olllyan szép anyagok vannak! MINDET AKAROM! :)

Eclipse: Itt lakunk: Újpest, Baross u. közepe. Nem a legjobb környék, de ez van :). (Metró gyalog 20 perc, busz enyhén szólva is megbízhatatlan). Szóval Ikea majdnem 1 óra. De majd gyúrok rá!! Ha nem itt írogatok a varrás helyett :S

Mike: Boldog Ati napot Nektek! Rendeltem cumiüveg melegen tartót. Hátha!

Gyancsi: A képen anyósoméknál vagyunk, de nekik is és nekünk is gyökeres fánk van. Karácsony után mennek ki Fótra (családi telek). Anyámék pedig szintén műfenyőznek :).

Rabbe: Jött már a szerelő??? Akkora urak!!! :twisted: Hozzánk egyszer 1 órával korábban jött. Még jó, hogy otthon voltam :). Képzelem, mikor jött volna legközelebb!!!!

Na megyek. Még varrnom kell!!!!! :shock:

Szép napot mindenkinek!!!!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


hordozás: Nekem komoly lelkiismereti problémát (vagy mit) okozott, míg beláttam, hogy Janka komoly anya függő, és ölbe baba. Így mielőtt depresszióba süllyedtem volna (de tényleg) vettem egy kendőt. Úgy gondoltam, h olyan babám lesz, aki ellesz a kiságyban éjjel, és többet nélkülem nappal. De már a védőnő is rögtön mondta, mikor látta, h érzékeny nagyon az idegrendszere...
2 hétig nyígattuk éjjel a kisággyal, míg egyszer csak magam mellett felejtettem éjjel, és láss csodát, egy szopival megússzuk az éjszakát.
Nappal: tőlem külön 10 percet aludt, a kendőben pedig 1.5 órát.
Maccs! Pedig hidd el, nem így indultam!!! A friss levegőn babakocsiban ordít, pedig többször próbáltam lecsillapítani, a kendőben meg rögtön bealszik. így van egy szupi divat kocsink.
Tényleg napokat sírtam át, mert nem akartam állandóan ölbe venni. De ez megszűnt a kendővel.

Persze az okos ismerősök próbálnak még mindig oltani, h ez nem jó a gyereknek, meg nekem sem, mert majd mi lesz később.
De csak nem fog 10 évesen az ölemben lenni!!! :)
Annyit stresszeltem előtte, h már a tejem sem volt olyan sok,.most meg..adok is le. Majd csak el kezd "távolodni".


Ancsa! Szóval a csíkos kendő elasztikus? Olyan jól néz ki. Az enyém sima mezei Nandu.

csajok! Van már valamelyik babának kifúrva a füle????
janka kezd kopaszodni...

Kép






Sab Simplex
ebba
 
 


Kép
ebba
 
 


Kép
ebba
 
 


Tényleg nagyon szerencsés vagyok Baluval. Eszik, játszik, elalszik, ott ahol leteszem....ágyában, nappaliban, idegen helyen, mindegy. Hason, hanyatt, ölben, mindegy... Imád kint lenni, nagyokat horpaszt a babakocsiban. Átalussza az egész éjszakát.
Egyébként elértük az 5 kilót, kedden megyünk 3 hós oltásra.

Maccs
vörösmacska
 
 


Drága Macs!
Írta Eclipse priviben a szomorú hírt! Bocsánat hogy elkerülte a figyelmemet. :oops: :oops: :oops: Öszinte részvétem. Majd az én kisangyalkám vigyáz Kittikédre. Eâen biztos vagyok!

Eclipse!
Köszi hogy szoltál?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


itt vagyok, most ment el a szerelő. rendes volt, megakarta javitani a szivattyut, de be kellett látnunk: menthetetlen volt. igy 40.000 be fájt nekünk. és van legalább 60000ft csekk itthon. csak pénz nincs.... annyira hogy hétvégére maradt párszáz(400) ftunk:-) de nem baj, meleg van és jól vagyunk:D
babahordozás: nagyon ellene voltam, de én is beláttam, hogy Patrik ölbebaba. Még a kendőt sem veszi szivesen itthon, de uton bevált. és tényleg kényelmes, de multkor kirándultunk és 2 óra hurcolás után átadtam apának. szóval kb 2 órát birom.

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Élünk ám mi is, csak Bence mostanában nem könnyíti meg a dolgomat...

Macs:
Nagyon elszomorított, hogy Kittike már nincs közöttünk. Nekünk is van odafent egy kisangyalkánk, bár ő még igen pici pocaklakó korában hagyott el minket, de biztosan odafent van Kittikével együtt!!!!!!!!

Látom a kendős dolog jó témát ad :lol:
Alapesetben nekem se jutna eszembe kendőt használni, csakhogy Bence mostanában úgy döntött, h ő ugyan nem hajlandó a kiságyban 20percnél tovább szundítani...erre pont most hív az egyik ismerősöm, h odaadná kölcsön a kendőjüket, mert nekik van már másik. Szóval jövőhéten én is kipróbálom, bár jobban örülnék, ha Picúr inkább az ágyában aludna...

Oltás:
Állítólag Árnika balzsammal kell kenni...valaki tapasztalat ezügyben esetleg?????????

Mindenkinél gyönyörűek a babák :lol:

Jaj úgy irigyellek Titeket, h tudtok találkozni...sajnos mi a távolság miatt nem tudunk menni, de tessék jó sok képet készíteni!!!!!!!!!

Mi szépen gyarapodunk (talán túl szépen is, lassan alig bírom el :) )
More Milk nekem is bevált!!!!! Nagyon hamar hatot szerencsére.

Nátha kicsit minket is utolért. Állítólag jó a picik nozijába az anyatej is orrspray helyett.
Most vettem a vaterán egy pihenőszéket. Szorítsatok, h bejöjjön a fiatalúrnak!!!!!!!!!!!!!!!!! Megkönnyítené a mindennapokat :D

Na, megpróbálom Bencét "becsempészni" az ágyába, hátha...
berni01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: