Új privát üzeneted érkezett!

Margó,

üdv a csapatban! Pconak egyéb tünetei vannak nálad? Apcival minden rendben?

Bettike,

kitartást. nekem egyáltalán nem fájt a császi. utánna néhány napig kellemetlen volt, főleg azért mert náthás voltam, és rossz volt orrot fújni, tüsszenteni, és köhögni. ezek miatt is nagyon vigyázz addig magadra. szerintem fáj a sima szülés után is, csak máshogyan. lényeg, hogy a babának jó legyen.

BOLDOG, BABAESŐBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Kép
gota79
 
 


boldog új évet mindenkinek!

Kép
horibol
 
 


Sikerekben és Boldogságban Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

És ne feledjék a babára vágyók! Új Év, Új Babások jönnek! :wink:

Kép


Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
nanicke
Székesfehérvár
 
 

 
 

sziasztok!

BÚÉK!!!

akit érdekel, születéstörténet a blogomban :arrow: [www]

bettike!
drukkolok ezerrel!!!

nekem sajnos nem volt jó élmény a császár...
(ma nővéremet is megcsászározták. így már nem a legfiatalabbak vagyunk a családban... igaz, még mindig a legkisebbek :oops:)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


gota

sajnos én is megfáztam de már jobban vagyok hála az égnek.örülök hogy neked nem volt olyan rossz,remélem én is igy számolhatok majd be róla.

j

miért kellett nővéredet is császározni?

KépKép
bettike83
 
 


j: Elolvastam a szüléstörténetet és hát nem semmi amin keresztül mentél. Az én szülésem is hasonló volt, csak nekem sikerült orvosi segítséggel és edával megszülni. Nekem már a méhszájam a terhességem majdnem felétől nyitva volt, szóval azzal nem volt gond, de nekem is oxival és burokrepesztéssel indult a szülés. A fájásaimat nem mutatta a ctg, pedig már tolófájásaim voltak. Ja, nekem nem fájt a burokrepesztés, én tényleg csak a melegséget éreztem belőle. A szülőszobán és a szülészeten még én is azt mondtam, hogy nem lesz tesó, azóta már ez változott. Felejt az ember. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


BUÉK MINDENKINEK!!!
BETELJESÜLT BABAVÁRÁST KÍVÁNOK MINDENKINEK!!

youlcsi

én olvasnám a blogod de nem tudom a címet, megírnád priviben?
etike
 
 


Sziasztok Lányok!

Rég jártam erre, és mennyi minden történt a topikban! :lol:

Youlcsi! Gratulálok nektek Áron baba érkezéséhez! :lol:

Bettike! Drukk neked jövő hétre (jövőre)!!! :lol: :lol: :lol: Hamarosan anyuka leszel!!!

Hófehérke! Itt is millió puszi nektek!!! Gratulálok!!! :D

Nanicke! Gratula a babóhoz és a szívhanghoz!!! :D

Lányok! Csak így tovább! Hajrá jövőre is zebra és babaeső!!! Boldog új évet mindenkinek!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok

MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!
KISBABÁT MINDEN KEDVES BABA NÉLKÜLI TÁRSUNKNAK!!! :D :D :D


-j-!
Én is elolvasnám a blogodat.... Hogyan lehet oda jutni???

Kép
mók
 
 


Ha rákattintotok Julcsi hozzászólása alatt a www-re, akkor a bloghoz visz.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Örömöd sok legyen, bánatod semmi,
segítsen a Sors boldognak lenni.
Legyél mindig vidám, örülj a sok szépnek,
kívánok Nektek Boldog Új Évet!
szti1
 
 


Sziasztok!
Boldog, babásodós új esztendőt kívánunk, és jó egészséget!
Sok puszi: Eclipse és Imola baba

Kép

Kép

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hali.

Boldog uj evet kivanok mindenkinek:)

Kép
monyo83
 
 


j blogját a www cimen lehet elérni,ahol a profil,pű,email és van akinek
www is van,az üzije alatt.


j

én is elolvastam,hát nem semmi amin keresztül mentél,nagyon sajnálom.még olvasni is sok volt,de a lényeg h rendben megszületett a pici,igaz h nagyon megszenvedtél,de idővel ez elhalványodik csak a szép marad meg :)

lucuzs

köszi a drukkot,már nagyon izgulok :) és persze félek is a műtéttől,de túl kell esni rajta és nem lesz baj,erős vagyok és hamar rendbe jövök,ezzel biztatom magam :)

KépKép
bettike83
 
 


Imola baba nagyon édes :)

KépKép
bettike83
 
 


Hófehérke gratulálok!!!!

Youlcsi sajnálom, hogy így sikerült a szülés. Szerencsére mindketten jól vagytok! Sok tejcit és kitartás!

Bettike megy a drukk 1000rel!

Eclipse nagyon édes Imola. Szép baba.
szti1
 
 


Xtina hogy vagy/tok?[/b]
szti1
 
 


bettike!
nővéremnél az első baba is császár volt... így csak akkor nem vágták volna fel, ha nagyon gyorsan haladnak a dolgok. megvolt a 2 óra stresszelés, aztán irny a műtő.

de egyébként a doki (aki nálam a szülést vezette -volna- le) azt mondta, hogy valószínű, genetikai is, hogy magas egyenes tartással vannak a babák... szóval lehet, Kéra sem tudott volna kibújni.

vicky!
köszi :) remélem, felejteni fogom a kórházban történteket (amúgy 19. héten kezdtem keményedni, 22. héten nyílni), de egyenlőre nem tudom elképzelni sem, hogy egyáltalán gondolkozzak tesón.

Imola baba tündéri!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


j: Akkor tényleg elég hasonló volt a terhességünk. Nekem keményedéseim egyáltalán nem voltak, bár szerintem ebben közre játszik az is, hogy naponta 3000 mg magnéziumot szedtem meg még egy másik gyógyszert, hogy meg ne szüljek hamarabb. Egyébként 6 hét múlva, amikor már az orvosi kontrolon is túl van az ember, akkor én már nem emlékeztem annyira a szülésre. Az emberi test csodálatos.

eclipse: Imola baba gyönyörű.

bettike: Hamar túl leszel rajta és a kezedben lesz a baba.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky!
egyenlőre úgy tűnik, ki sem bírom a 6hetes co-ig. tegnap, hogy bent voltam a nővéremnél, megmutattam az egyik szülésznőnek a hegemet... tiszta vörös végig, és az egyik oldalon felette van egy fél tenyérnyi vörös folt.
nem fáj jobban, mint eddig, csak éppen kevésbé sem :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, én is elolvastam, és az év első bőgése volt 8) A lényeg, hogy veletek van a picurkátok! Sok boldogságot Áronkának, jó egészséget Nektek, sok tejecskét!

Szti, jól vagyok, minden oké, néha húzódik a méhem, fáj a hasam, mindjártmegjön-érzésem van, gondolom nő a babszi ezerrel, nyűlnak a szalagok. Veled mizu? Hogy alakul a görbéd?

Eclipse, nagyon édes Imola baba, látom, mosható pelust használtok. Én is ki akarom majd próbálni...

Kép
xtina75
 
 


Csajok, nekem nem jön be semmi a www-re joulcsi blog linkjénél.
Valaki meg tudná adni a teljes címet!

Előre is köszi!!
etike
 
 


j: Sajnálom, remélem nem lesz gond. Hőemelkedésed nincs? Ehhez nem tudok hozzá szólni, nekem a gátsebem szépen gyógyult. Mit mondott akinek megmutattad?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 



youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


j

akkor lehet tényleg genetika...sajnálom h nem gyógyul a sebed.nem adtak rá semmit amivel kenni lehetne?

köszönöm lányok a drukkokat,most rám fér :)

KépKép
bettike83
 
 


Youlcsi a kolleganőm is azt mondta, hogy nem szül többet, mert neki is elég megrázó élmény volt. Kb mint a tied. A kisfiú már 5éves, és azóta sem akarnak kistesót. Úh az emlékek nem mindenkinek halványulnak el. :wink:

Xtina nagyon jó dolgokat vettél, olvasom a blogodat. A pólya nekem is tetszik. A görbém érdekes. Nem is tudom értelmezni. :( Most meg olyan szúrások vannak a jobb petefészkembe, hogy állni sem tudtam. Ülés közben is fáj. Nálad volt vmi jele a beágyazódásnak? Bocs, ha már írtad.
szti1
 
 


szti, muti a görbéd! 8) Beágyazódás: nekem két csepp vér volt... de van, akinél szurkálás, van, akinél semmi....

Kép
xtina75
 
 


Xtina köszi szépen. Este már 37 volt a hőm, fáztam, rázott a hideg, nem tudom, van-e köze a dolgohoz. De görbe alapján nincs. És most is szúr, ahogy ülök.

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/c ... 26400_.png
szti1
 
 


Bettike,

ez már nagyon a finish!!!!!!!!!!

Julcsi,

sajnálom ami a szülésnél volt. amúgy én is azt mondtam soha többet nem akarok szülni, de én már teljesen elfelejtettem a kellemetlen emlékeket. Ugye nekem is kijutott, én a kötelező felkelés után kezdtem el vérezni, de úgy, hogy ömlött belőlem, és éjszaka volt még egy sürgősségi műtétem, vért is kaptam.

Bettike,

még annyit, hogy nem tudom a te kórházadban milyenek a nővérkék, szerintem legyen nálad egy kis pénz, 1-2e Ft, hogy a császi után, ha olyan a nővér, adjál neki, hogy segítsen a felállásban. lehet nem kell, de én mondjuk olyat fogtam ki, aki csak odajött, és mondta, hogy fel kell állni, és ki kell menni wcre. semmi segítség. ne kelljen, de inkább legyen úgy nálad, és legyen eszedbe, ezen ne múljon semmi. szerintem neked nem lesz semmi különös, hiszen nem lesznek fájásaid, csak megcsinálják az előkészítést, és ennyi. arra vigyázz, de gondolom úgyis elmondják, hogy a 12órás fekvésnél ne emelgesd a fejed. puszi neked, és kitartást! holnap már babázol!

Kép
gota79
 
 


Köszi Gota a tanácsokat,igyekszem őket fejben tartani :) nem tudom milyenek a nővérkék,eddig legalábbis amit láttam,vagy akit,az normális volt,fene tudja,majd kiderül.
miért nem szabad emelgetni a fejet?valahogy a picit is szopiztatni kell nem?12 ora alatt biztos hozzák enni.

holnap fekszem be,és kedden lesz a műtét.

KépKép
bettike83
 
 


gota!
császárnál is kell vajúdni. nem csak előkészítés van. 2-3 óra minimum kell a babának stressz, mielőtt kiemelik a pocakból. kell neki, hogy beinduljon a szülés.

egyébként rossz olvasni ezt a "legyen nálad pénz" dolgot.
persze nekem könnyű, hiszen ott dolgozom a kórházban... de nem tudnám elképzelni, hogy a nővérek máshoz máshogy állnának hozzá... mindenki olyan kedves volt. az orvosok is (leszámítva a rajtam való poénkodást :))

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


bettike!
nem viszik enni. nálunk nem. az örzőbe max odafektetik az ember mellé... és aztán még 2-3 napig simán nem is tud cicizni. legalábbis Áron nem tudott.
amikor lekerültem a szülészetre, leülni sem tudtam. bementem az újszülött osztályra, és mondtam, hogy én csak álldogálnék mellette, és csodálnám egy kicsit :D
3. nap este tettem először cicire.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Boldog új évet mindenkinek, és persze babát, akinek még nincs. (magamnak is... :lol: )

szti, szurkolok!!!

horibol, Nálad van valami változás, javulás a lapar óta?
jud81
Szolnok
 
 


BUEK mindenkinek.

j, eclipse: gratulalok gyonyoru babak!

meg annyit, hogy nalunk csaszar utan is egybol hoztak oda a picit es tettek mellre. es utana is vegig velem volt ejszaka is elso perctol kezdve.

Kép
deepgirl
 
 


j

nálunk is azt hiszem hozzák rögtön a picit cicizni.de nem is baj,be kell induljon a tejcsi,meg kell szoknunk igy külön is egymást :) meg ki sem birnám h ne láthassam.

KépKép
bettike83
 
 


Bettike,

nálunk sem hozták oda a babát. fejet tudomásom szerint azért nem lehet emelgetni, hogy utánna ne fájjon. ez a gerincérzéstelenítés miatt van.

Julcsi,

mi aznap hatan voltunk az őrzőben, és látszott, ki a protkós (az egyik csajnak doki volt a férje). volt, hogy 1-2órát nem is láttuk a nővért (itt csak egyről beszélek, az előtte lévő egy angyal volt). a csaj, aki az előttem lévő ágyon feküdt, és 3órával előttem szült, mikor a kötelező felállás és wc után visszafeküdt az ágyba, sírva hívta a férjét, hogy teljesen kivan a nővér nem segítése miatt. pedig 36éves volt, és ez volt a 3. császára. aki a nővérváltás után került az őrzőbe, nem volt nézve a hasa, nem volt cserélve a katéter, és nem volt cserélve alatta a betét... pedig ő, aki ott dolgozik, tudhatta volna, hogy, hogy egy császár, és 12óra mozdulatlanság után nem egyszerű felülni minden segítség nélkül az ágyban. szerintem nekem ő volt az oka, hogy felszakadt a sebem (itt kell hozzátennem, hogy sajna a súlyom száz felett van, tehát alapból megterhelőbb sztem a felülés, mint egy 60kgosnak. sokan kérdezték utánna, miért nem panaszoltam be, de főleg eszembe sem volt, örültem, hogy az egészen túl vagyok. de még 5napig ott feküdtem, kétlem, hogy díjazta volna a panaszt. lehet, hogy itt ő egyedül volt olyan, hiszen utánna, mikor elmentem a szoba előtt, két nővér segítette az anyukákat a felülésben. ráadásul a főorvosnál szültem, nem is egy friss dokinál.
az előkészítésnél akkor tévedtem, lehet nekem azért volt így, mert felment a vérnyomásom, és csinálták egyből.

Bettike,

remélem nem ijesztettelek meg, nem volt szándékom.

Kép
gota79
 
 


bettike: drukkolok holnapra neked!
jud81: normálisabb lett a görbém szerintem, de nézd meg.

Kép
horibol
 
 


lányok,

nézegetem a netet, mert a korábbi 55 napos ciklusaim (p.é.nélkül) helyett már megint kb. 90 napja nem jön meg 3*500 met mellett... lehet, hogy a szept. végi closty kavart be, lehet, hogy amúgy sem jött volna meg. nem tudom. Szerintetek hozzá lehet szokni a methez? lehet, hogy egy idő után nem használ és értelmetlen szedni? hiába mozgok többet, és odafigyelek a kajálásra. semmi eredmény, csak annyi, hogy már 50 kg sem vagyok...

nézegetem a többi gyógyszert is, az avandametet betiltották ahogy látom, viszont van valami eucreas nevű gyógyszer. ez hasonló? elég jókat írnak róla. ismeri valaki?

horibol, tényleg jobbnak tűnik :)
jud81
Szolnok
 
 


Jud, nem értem, miért tiltották be az Avandametet... vagy én miért kaptam azt... de 2 hét szedés után teherbe estem...

Kép
xtina75
 
 


xtina,
állítólag a káros mellékhatások miatt: http://pcos.comlu.com/09news.html#avandia

korábban szedtél metformint is? aztán átálltál az avandametre? ha igen, miért? vagy korábban csak a diétát tartottad és mozogtál?
jud81
Szolnok
 
 


eureas nagyon erős ha nem lesznek 40napnál rövidebb ciklusaim akkor azt fogok kapni.

Kép
horibol
 
 


horibol, akkor lehet, hogy nekem is azt kéne szedni a 90+ napos "ciklusaim" mellett. már alig várom, hogy eljussak az MM-be.
nem értem, hogy a dokim miért műteni akart már 3 hó met eredménytelenség után.
jud81
Szolnok
 
 


gota

dehogy ijesztettél meg :) gondolom elmondanak majd mindent,mit is kell csinálni.na majd csak túl leszek rajta lassan,kedden lessz az én napom.

horibol

köszönöm a drukkot :)

KépKép
bettike83
 
 


Sztem el is búcsúzom tőletek lányok.gondoljatok rám kedden :)

blogmban talán irnak majd a fejleményekről.szombaton remélem már itthon leszünk :)

KépKép
bettike83
 
 


a mensben biztos hogy segíteni fognak. Én nekem is csak megemlítette mert 23 kg fogytam és több mint 1 éve szedem a metet de nem változtak az eredményeim. A műtét is ezért volt hogy mennyire sikeres nem tudom de ha nem rövidülnek a ciklusaim akkor telefonálnom kell és küldi a receptet.

Kép
horibol
 
 


Jud, szedem a Meforalt februártól, és sem májusban, sem szeptemberben nem lett jobb az éhgyomri inzulinom (10.8), a terhelt szépen javult. Erre kaptam az Avandametet, hogy szedjem a ciklus első felében, merthogy ezen segít. PÉ után meg a Meforalt (azért, h ha teherbe esem, már akkor ne szedjem) Két hétig szedtem, utána PÉ, vissza a Meforalhoz, és utána pozitív lett a teszt. Remélem nem lesz baja a babának...

Kép
xtina75
 
 


az 10.8 lenne, csak 8 meg ) az 8)
xtina75
 
 


xtina, és február előtt voltak ciklusaid? csak az inzulin volt rossz? nekem 15 év alatt négy ciklusom volt kb. (abból is kettő gyógyszer utóhatása).
mire mondják, hogy IR? nekem éhomi inzulint nem néztek, a terhelt lett 28 v. 29, hozzá 3.6-os cukor. a legtöbb helyen pedig 80-120-as inzulinokat olvasok.

bocsi a sok kérdés miatt..

bettike, sok szerencsét. biztos minden rendben lesz.
jud81
Szolnok
 
 


köszi jud :)

KépKép
bettike83
 
 


jud,

Voltak ciklusaim, csak hosszabbak 38-41 nap, de 61 is 1x, és nem volt peteérésem.

februári:
Glucose terhelés 0 perc 6.09 mmol/l * 4.10 - 6.00
Glucose terhelés 120perc 6.17 mmol/l 3.30 - 7.80
Insulin terh 0 perc 20.19 mIU/l 2.60 - 24.90
Insulin terh 120 perc 53.64 mIU/l

májusi:
Glucose terhelés 0 perc 5.40 mmol/l 4.10 - 6.00
Glucose terhelés 120perc 6.31 mmol/l 3.30 - 7.80
Insulin terh 0 perc 10.79 mIU/l 2.60 - 24.90
Insulin terh 120 perc 66.53 mIU/l

szeptemberi:
Glucose terhelés 0 perc 4.97 mmol/l 4.10 - 6.00 (jó)
Glucose terhelés 120perc 4.59 mmol/l 3.30 - 7.80 (nagyon jó)
Insulin terh 0 perc 10.20 mIU/l 2.60 - 24.90 (magas, 5-7 körül ideális)
Insulin terh 120 perc 28.02 mIU/l (45 alatt jó...)

Kép
xtina75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?