Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is gyors leszek... (Mint újabban mindig :( :( ).

Eclipse: Bence újabban kevesebbszer kakil, és egy picit jobban hízik (így se döntünk rekordokat). Lehet, hogy Nálatok is inkább ez a helyzet!! Én tényleg úgy gondolom, hogy a 200ml nem kevés fejés - különösen, ha Molli ilyen szépen alszik!!! Lehet, hogy most állt be a kereslet-kínálat. Egy szopi alkalmával úgyse tud 400ml-t megenni, és ha nem fejed le, akkor úgyis beáll arra, amennyit ténylegesen igényel a baba!

Rabbe: Nekem is az a gondom, hogy BKVs vagyok!

Lucuzs: Én is érzek vmi hasonlót... Pedig Bence nem egy nagy baba. Én is próbálom tornáztatni, attól sokkal jobb!

Vörösmaccs: Hú, ezek de jó hírek!!! Szurkolok nagyon, hogy együtt legyen a család karácsonyra!!!!

Haynii: Nálunk se volt még meg az áttörés :). Mire odajutunk, én már alszom...

Vikoo: Boldi nem semmiket hízik!! Ügyi "kispasi"!!!

Eta: Részvétem :(.

Mike: Remélem azóta lement Ati láza!! Adélka jól van? Apa? És Te????

Puszi!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


sziasztok!

Mike, Atinak, apának jobbulást! ez még mindig az a betegeskedés, vagy valami újabb nyavalya!? :S

babaképek szuperek, minden kisbabóka irtó édes!!!

Vörösmacs, Kittikének nagyon örülök, ügyes kiscsajszi, és Baluci irtó édes!

Eta, részvétem! :(

Eclipse, nem hiszem, hogy gond lenne a tejcsivel! egy idő után már nem érezni azt a nagy telítettséget a cickókban. meg simán lehet fejlődési ugrás is, szóval no para!

nálunk végülis minden okés! Eszter köldöke megjavult, vagy legalábbis jó úton haladunk! még picit piroskás, de szerintem az már a sok macerálástól! :(

enni nem eszik olyan nagy mennyiségeket, mint anno Beni, pedig súlyra nagyobb lenne, elvileg! este nálunk is megy a nem alvósság, illetve csak kézben van el, aztán éjfél tájban beájul, és akkor alszik. kelni olyan 2-3 körül kel, aztán következőre meg 6 körül. ekkor már megint nehezebben alszik vissza. nem tudom, hogy mi lehet az oka, mert közben meg a kajcsival jól kiüti magát. sokat bukik is, főleg, ha egy húzásra tolja befelé a motyót! 60 kiegészítést kap, plusz mellette a cici. próbálkozom én is fejéssel, de pár cseppnél több nem jön... nem tudom, hogy miért!? pedig érzem, hogy valami van, mert fura érzés van a cicimben...

Beni elég kis zizi lett az utóbbi napokban. szerencsére nem agresszív Esztivel szemben, csak hisztizik mindig, meg nem akar aludni, illetve nagyon nehéz elaltatni...

nem tudom, hogy mit is akartam még!? bocsi!

képeket dobok a kiscsajomról, és Beniről is! karácsonyra semmit nem tudtam még intézni... Szisszka, köszi a tippet, ez a bögrés nagyon bejövős, csak nem tudom, hogy bármilyen bögre jó hozzá? ikea-s legolcsóbb is? meg só-liszt gyurmázni is szerettem volna... na meg mézeskalit sütni... idén dr. oetker-es porból, idő hiányában, de lehet, hogy ez sem lesz meg!? :(

na, és akkor a képek! puszi nektek, és jó adventozást!

Kép

Kép

Kép

sophie27
 
 


Sophie
Szerintem bármelyik bögre jó, én tescoban vettem a bögrét 200 ft-ért :)

szisszka
 
 

 
 

Lányok, most csak nagyon röviden... bocsánat!!!
A jó büdös q... szóval nem is folytatnám, mert mindjárt felrobbanok... nekem miért nem mondta még senki, h. ne egyek csokit???? :twisted: :twisted: :twisted: Lehet idióta vagyok, de erre nem gondoltam, h. bajt okozhat és sajnos baromi sokat zabálok belőle :( Mindjárt elbőgöm magam, h. miattam fáj ennek a kicsi lánynak a pocija. Ezt csak én nem tudtam??? :cry:

Eclipse, sajálom a füled!! Ugye, nem nyúkálsz bele a könyöködnél kisebb tárggyal??? :roll: :D

Köszi Lányok a felvilágosítást! Holnaptól se csoki, se joghurt az tuti fix!!!

Most megyek, mert szegény Zorka nagyon sír... biztos attól a kib...ott sok édességtől, amit én marha ma is magamba tömtem :cry:

Holnap jövök bővebben, ígérem :oops:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Csajok!

Gyorsan 1-2 dolog:

Atinak most is 38,4 a láza. Nurofen, Germicid, és egy hosszú, hűvös fürdő után :cry: És olyan, de olyan rondán köhög, mint állat....
Apa sokat segít, gyakorlatilag Atit Ő gondozza. Holnap elmegy dolgozni, durva lesz nekem. Szerencse keddtől már itthon lesz elvileg.

Apának megint nagyon fáj a torka, de azért holnap elmegy dolgozni. Fájt a gyomra is, most megy a hasa, mint Atinak.

Adélka és én megvagyunk.

Macs - ez nagggyon jó hír, annyira örülök!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Nav - ne bosszantsd magad, gyakorlatilag mindentől fájHAT a hasuk. Babája válogatja. Majd innentől nem lesz csoki.

Sophie - ez a nyavalya abból a nyavalyából lett. Szépek a gyerkőcök, és bakker, Eszterke már fülbevalóban nyomja. De jó!!!!! :D Én is mondtam apának, de ő azt mondta, barbár dolog :shock: De mivel nincs közös megegyezés, téma jegelve, később újra elő lesz hozva. :wink:
Karácsonyi hangulatom egyáltalán nincs, még ajándékok is hiányoznak, a porcicáktól lépni sem lehet, és annnnyira fáradtnak érzem magam.
Fejés közbe szoktat masszírozni a cickót? Úgy több kijön.

Tali - tartsuk meg mindkét helyen :lol:

Eclipse - nálunk minden pelusban van kaka. A pukiszökevénytől az óriásadagig, mindenféle verzióban. Tejcid szerintem nem kevés, Mollikában is van annyi életösztön, hogy üvöltene, mint a sakál, ha éhes. Szex - csütörtökön lesz egy hete majd, hogy szedem a gyógyszert. De energiám az semmi, kedvem még csak-csak lenne, de az első helyen még mindig az alvás áll. A másodikon egy nyugodt vacsora.... Szülinapozás jól sikerült?

Vikoo - bocsesz, Boldog szülinapot! - így utólag, lassan jó lesz ez a köszöntés a következőre is :oops: Igen, igaz, hogy a babák többet tudnak kiszívni. Apának jobbulást!!!

Eta - részvétem a nagypapád miatt!

Tejfagyasztás - bocs csajok, nem kioktatás, csak saját káromon tanultam meg. Idővel nem csak az összetétele, hanem az íze is változik. Nekem annó Ati nem itta meg a viszonylag régebben fagyasztottakat, ugyhogy ment mind a kukába. (Rengeteg volt.) Szóval rotálni kell a készletet.

Haynii - én oldalt is altatom, hason is. Oldalból elficánkol a hátára, kezeit magastartásba rakja, és jókat szunyál. Ilyenkor hagyom, de magamtól hátára nem fektetem. Oldaltfekvésnél figyelni kell, hogy ne mindig ugyanarra az oldalra, mert elfekszi a fejét.

Mozgás - tök jó, amit Macs írt. És igen, erőltetni kell a hason fekvést. Annó Ati utálta, én meg nem fektettem úgy, nem is csinált semmit egy jó darabig. :oops:

Aranyoska - Beki baba egy tündér!!! Te meg hogy pörögsz :shock: Vonalzód jól számol?

Szép estét!!!! Puszi mindenkinek, szurkoljatok, hogy holnap boldoguljak!!

mikegirl
 
 


Nálunk általában egy nap egy nagy adag kaki van, több apróbb. Tegnap reggel Balu telekakilta a tenyeremet, éppen krémeztem a popsiját, amikor nyomott egy nagy adag fosit, tele lett a tenyerem, azt sem tudtam mit hováá töröljek.... :shock:

Maccs
vörösmacska
 
 


Atit most viszi be apa a kórházba, 39,7 fokos lázzal :cry: :cry: :cry:

mikegirl
 
 


JAJ! Atinak jobbulást!!!!! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

Maccs
vörösmacska
 
 


Jó reggelt!

Betegeknek jobbulást!

Babák gyönyörűek!


Anya evése
http://www.lll.hu/node/185
http://www.lll.hu/node/11
Mértékkel, túlzásoktól mentesen mindent lehet enni!

Oldalt fekvés
Ne legyen sokat úgy a baba! Csípőnek nem túl jó!

Vizsgákhoz mennek a drukkok!

Anyatejes babáknál nem hiszem, hogy öszefüggés lenne a kakik száma és a súlygyarapodás között.
Egyébként se veerseny ez! Minden baba a maga megfelelő ütemében gyarapszik! Az a lényeges, hogy egészségesek legyenek!
Vendég
 


Kép
Kép
Kép


Az én nem éppem "mintagyerekem"... még mindig nem bírja ki a 3 órát kaja nélkül... éjszaka legalább 2-szer kel enni... és sok testi közelséget kíván... :oops: :wink:
Vendég
 


Jó reggelt!

Túl vagyunk az első átaludt éjszakán :) Dani este 10-kor elaludt és tolta reggel 6-ig :) Még sok sok ilyet kívánok magamnak :D
És most kaja után még vissza is aludt, szóval alhatnék még :D

A babucik nagyon szépek! Olyan jó nézegetni őket, jó, hogy ennyi képet tesztek fel!

Hízás:
Minden baba a saját ütemében gyarapszik, én még a két gyerekemet se nagyon hasonlíthatom össze!
Pénteken voltunk méreckedni, Dani 56 cm, 4930 gramm, két hét alatt 450 grammot hízott.
Marci 98 cm, és 13,5 kg :)
Azt néztük a kiskönyvben, hogy Marci 3 hósan volt 5 kg, Dani meg épphogy elmúlt 1 hós, és már majdnem annyi... :D

Kaki
Csütörtökön Dani olyat kakált, hogy szó szerint nyakig sz@ros lett.
Gyors mosdatás, pelus csere, ruha áztatás, mosás. Elinditottam a mosógépet is... Mosógép lejárt, szépen kiteregettem, veszem fel Danit, hogy megetessem. Érzem, h picit nedves a rucija, kérdezem tőle, hogy: "igy bepisiltél fiam?" Megnéztem jobban a gyereket, ház megint nyakig sz@ros volt :shock: :D :twisted:

Mike
Jajj, szegény Ati :( Jobbulást Neki!!!!!

Navi
Ehetsz csokit, meg édességet, csak csökkentsd az adagot :) :wink:
Én pl. nagyon nagyon édesszájú vagyok, imádom a csokit, kb. mint Gombóc Artúr :) Most alig-alig eszem csokit, de néha megváltás az 1-1 szelet vagy kocka csoki, vagy a Győri Édes Duplajóból 2-3 szem kekszecske :D

szisszka
 
 


Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mikegirl,
jajj, remélem hamar meggyógyul szegény Atika! :cry:

Kriszti,
tök jókat limkelsz mindig. Tudom h nem lóverseny a súlygyarapodás, de nálunk ha nem hozza a 15dkg-ot/hét, akkor a pisis-kakis pelusok száma és általános jókedv ellenére tápszerrel riogatnak... :? :?

Szisszka,
kaki :lol:

Eszter,
gyönyörűek a gyermekeid, Esztike nagyon nőcis a fülcsivel.

Most két mellből szoptatok, remélem hízni fog a kiscsaj.
27-én viszem oltásra, akkor megmérik úgyis.
14-én voltunk, akkortól kezdve min. 30 dkg hízást produkálni kell.

A családi örökséget bezzeg nem nézi senki hogy párom 53 kg, tipikus futóalkat, és pici korában olyan vékony volt, h a doki azt mondta az anyjának, hogy MEG FOG HALNI! Közben tök egészséges volt, erős is, csak vééééékony.
Meg az anyukája is 49 kg volt volt 9 hónapos terhesen... meg én is kistermetű vok...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Fektetés:
szerintem nincs ebben se tuti módszer.
Nekem a kórházban azt mondták, h csak és kizárólag hanyatt fektessem, hason csak a játék, tornáztatás kedvéért, de nem hagyhatom úgy. Oldalt meg egyáltalán ne fektessem, mert a vállízülete bánja. A védőnő ugyanezt mondta. Speciel én csak hason aludtam és itt vagyok.
Van olyan ismi, aki meg csak oldalt fektette a gyereket, és nem lett semmi baja sem a vállának, sem a csípőjének sem a fejének.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!

Mike, mi van Atival!? nagyon durván magas láza volt szegénykének! remélem, hogy semmi komoly! drukkolok!!!

Navi, szerintem tök gyerekfüggő, hogy mitől fáj a pocakjuk! :S sajnálom, hogy nálatok gond van a csokival, de ez az időszak arról szól, hogy próbálkozni tudsz csak, hogy mitől lehet a hasfájósság!

nálunk pl. Benihez képest nem beszélhetek hasfájásról, de azért Eszter is tud szenvedni... pukizgat napok óta irtó büdiket, de kakilni már 2 napja nem kakilt! most erre várok...

Kriszta, nagyon cuki David! :)

Szisszka, nem semmi súlya van Daninak! :) (bár Eszter is hajaz már az 5 kilóra... 3 hetesen szerintem meglesz neki tutira! ok, ő tápszert is eszik)

ma lehet, hogy megsütjük a mézeskalikat! ha Eszter is úgy akarja, és lesz idő gyúrni, szaggatni! ;)

sophie27
 
 


Eclipse, tudod, ez a hízás dolog olyan, hogy van egy nagykönyv szerinti mérétkű, elvárható hízás, amihez orvosok, védőnők szeretnek ragaszkodni, de attól még tök egészséges gyereked lehet, mert nem hozza ezt a normát! a tápszer meg szerintem olyan, hogy rákényszeríteni nem tudnak, ha te nem akarsz adni neki, mert úgy gondolod, hogy elég a kicsidnek csak a tejcsi, akkor nem adsz, persze ezzel jöhet egy csomó más vizsgálat, amire beutalhatnak a nem olyan mértékű hízás miatt, pl. gasztro... a fölöttünk lakó kislánya, februárban lesz 1 éves, és még nincs 7 kiló... amúgy már mindenféle vizsgálaton voltak, egyszerűen nem hízik, pedig amúgy jól van, és nem is beteg!

köszi a dícséretet gyerekek ügyében!

Mike, fülit még a kórházban csináltattunk, hazajövős napon csinálták meg neki. biztosan sírt, de biztosan nem fog emlékezni rá, legalábbis remélem! :)

sophie27
 
 


Mindjárt indulok a kórházba, Adélkához jön bébicsősz. (Ati volt bölcsis gondozónénije.)
Az eddigi vizsgálatok alapján nem tudják mitől van a magas láz. Tüdeje ok, és még csak a torka sem piros. Most várjuk a vér- és vizeletvizsgálat eredményét.

mikegirl
 
 


Helló Csajok!

Csak ezt az oldalt tudtam visszaolvasni.....Én nem tudom, hogy csináljátok, hogy tudtok minidg írni, pedig Lili egy tündér bogyó és még is olyan gyorsan eltelik a nap, hogy hihetetlen :wink:

Maccs-Ez egyszerűen fantasztikus ez a Kislány, hihetetlen miket fejlődik és javul....Kívánom, hogy haza vihessétek minél előbb kis Macskalányt :wink: Balázska pedig nagyon ügyes illedelmes nagyfiú :wink:

Rabbe-Én simán tepernék hozzátok, de miért lakok ilyen messze???? :shock: :evil: ÁÁÁÁÁÁÁÁ :? 8 óra alvás egyhuzamban???? :shock: Azz hogy csináljátok?????Lilit alig bír kis 4 órát kaja nélkül!

Eclipse-Szerintem is nagyon fontos, hogy ne idegeskedj.....Hanem tedd minél többet cicire Mollit és akkor a tejecske is több lesz!!!Ez a hízás dolog tök alkati kérdés.....Egyik baba jobban hízik, másik kevésbé, de még időszakok is vannak mikor ugyanaz a baba többet vagy kevesebbet hízik szerintem....Ne izgulj, úgy is jól fogod csinálni!!Te aztán nem fogod feladni, nem ilyennek ismerünk :D Kiváncsi vagyok este mit fogsz mérni, nagyon szorítok!!!Jó szülinapozást!

Aranyos-Végre életjel :D Topikindító Anyánk, aztán nem eltűnni :wink: DE megbocsájtható a ritka bejelentkezés :wink: Beki Baba csodaszép !!!!!Jó utat a Balcsira!

Hayniii-Mi is mindig oldalt altatjuk Lilit ( nagy ritkán hason, mert nem mindig tetszik neki), én egy szopipárnával szoktam megtámasztani és próbálok arra figyelni, hogy nagyjából ugyanannyi időt legyen az egyik oldalon, mint a másikon :wink:

MikeGirl-Úristen :shock: Jobbulást Atinak, nagyon sajnálom :( :( Remélem hamar meggyógyul a kis Ördögfióka!!!

Kinga-Tényleg király életed van :D Mi a helyzet a fogaiddal??Most már minden oké??

Lucuzs-Gratula az egyedül fürdetéshez és lefektetéshez :wink: Minden elismerésem, én még nem csináltam egy babával sem egyedül, nem hogy kettővel :wink: De eljön az idő hamarosan, januártól kezdődnek az edzések Apjuknak :roll:

Dorka-Én is úgy tudom, hogy vagy melegvízbe áztatod, vagy szobahőmérsékleten hagyod felengedni!

Eta-Akkor jó kis családi bababemutatásban volt részetek :( Résztvétem!....Gratula Gizusnak a hízáshoz :D Hogy szuperál az új füled??

Vikoo-Sajnálom , hogy nem úgy alakult a szülinapod ahogy szeretted volna :roll: Remélmem nem lesz beteg Boldi baba.....Jót röhögök mindig a dolgain, ahogy leírod őket :D Nekem is elkéne kezdenem valamit mozogni, csak lusta vagyok :D :D

Amidaa-Nálunk is elvileg karácsonyi ajándék lesz az összebújás, mondjuk nekünk pont 24-én telik le a 6 hét! :wink:

Sophie_Gyerekeid gyönyörűek!!! :D Mi újság van köldök ügyben???Lemaradtam!

Én minig oldalt fektetem Lilit....Ezek szerint nem kéne?????? :shock:

Szissz-Tőled is kérdezem, hogyan csináljátok ezt a 8 órás alvást egyhuzamban????? :shock: Mondjuk mi eleve 8 max 9-kor fektetjük.....DE akkor is legkésőbb 1-kor fent van. aztán olyan 4 körül megint és reggel 7-kor újra.....jajj nem is tudom milyen az egyhuzamban 87 órát aludni :D

Kriszta-De cuki Dávid ahogy kiterült a padlószőnyegen :D

Navi-Én sem tudtam, hogy nem szabad csokit enni, úgyhogy ne idegeld magad!!!!innentől kezdve csökkentsd és kész :wink:

Angie, Rodi, Ebba-Nagyon régen voltatok!!!

Nálunk minden rendben, nemsokára indulunk babakocsival a boltba...Valamelyik nap másfél órát aludt a kisasszony a kertben, bejött neki a friss levegő :wink: Tegnap előtt bazi szar éjszakánk volt és nem Lili miatt, hanem mert migrénes fejfájás gyötört,de olyan szinten, hogy sírtam, annyira fájt, több órán keresztül nem tudtam aludni, mire rájöttem, hogy Algopyrint be szabad vennem....Bevettem egy felet és megváltás volt, komolyan mondom :wink:

Na lépek, mert Liike ébredezik a kendőben, szerintem éhes, mert 7-kor evett utoljára, ennyit nem szokott kibírni egyhuzamban :shock:

Puszi

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


SZiasztok!

Mike: +++++++ Drukk!!!

Eclipse: Ilyenkor áldom az én gyerekdokim és védőnőm. Én is stresszeltem azon, hogy nem hízik annyit (volt, hogy egyik héten 100g-t, másikon 120-at, majd 220-at hízott). Még ezzel is elégedett volt mindkettő. Összességében gyarapszik, és hozzám képest nem olyan pici. Soványnak se nevezném, bár tény, hogy nem egy hurka-gyurka típus. Te se stresszelj (könnyű mondani), jó kedélyű, alvós babád van! Csak nem fognak tápra!
Mondtad nekik az "örökséget"?
Amúgy ez a hízás dolog is olyan csalóka szerintem! Teljesen függ attól hogy mikor evett, mennyit pisilt-kakilt...

Navi: Te se edd magad, ki tudja, tényleg attól volt-e/van-e! Persze szar érzés :(

Nagyon tetszenek a babafotók!!! Cukiság mindegyik! Rakok én is!

Kép

Kép

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Eclipse: Amúgy nem kioktatni akarlak, remélem, nem tűnik úgy! Csak szerintem mi még úgy se állunk, ahogy Ti!
Ugye nálunk a szülőszobán kezdődött az egész, a szülésznő nem tudta cicire tenni. Utána a kórházban mindig kellett segítség (3 kezes mellretevés), itthon, amikor már úgy-ahogy "ülve" is tudtam szoptatni, már egyedül is ment, de még mindig akad, hogy csak nyammog - csak akkor eszik, ha éhes. Ha keltegetem, nem igazán. És a tejjel is bajlódok, általában van elég, de akad, hogy nem. Pl ma éjjel :S Éreztem, hogy nincs annyi, evett, és éhes maradt. Kb 20 perc múlva visszatettem, és utána megnyugodott. Mindeközben a mélyhűtő csurig van a fagyasztott tejekkel - 7-5-3 fejek, sokat iszom, igyekszem pihenni, de ez van, ilyen rapszódikus. 1 hónap alatt a minimális fél kg-t hízta.

Amúgy tök büszke vagyok rá, tök jól tartja a fejét!!!!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsi, hogy ismét önző módon csak magunkról írok, de megint nincs egy szem időm sem. Tegnap megéltül életünk legsz*abb napját. Zsombornak borzasztóan fájt a hasa, déltől este 10-ig ordított 5 perces szünetekkel. Már a végén magát hergelte bele, és átesett a holtponton, aludni sem tudott. Aztán nagy nehezen megnyugodott. Már indulni akartam az ügyeletre vele, mert nem tartottam normálisnak, amit csinált. Ma is nyűgi, kitettem a babakocsiba, ott alszik, de ott is ébred 10 percenként. Kicsit kivagyok, tegnap már én is bőgtem vele. Szörnyű volt, hogy nem tudtam a saját gyerekemet megnyugtatni, annak ellenére, hogy tudtam, hogy mi a baja. Ma kipróbáljuk a grippe watert. Ismeri valaki?

Én nem hiszem, hogy tudok karácsonyra készülni. Még jó, hogy anyuéknál leszünk, és nem kell főznöm. De még sütni sem fogok tudni, ha ez így megy tovább, mert Zsombor egész embert igényel, egész nap. Még szerencse, hogy éjjel alszik, kivéve azt a két alkalmat, amikor felkel enni. Én úgy gondolom, hogy a koraszülöttsége miatt nagyon fejletlen még az idegrendszere, és azért ilyen kis mimóza. Szilárd hozzá képest egy kőkemény kispasi volt, pedig ő is pont annyi időre született. Ki érti ezt?!

Mindenkinek kívánok a miénknél sokkal szebb napokat!!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Ja, és a tegnapi stressztől totál leállt a tejtermelésem, alig tudtam 60-70 milit adni neki, amikor neki 130 az igénye. Ki kellett vennem a mélyhűtőből. Az is igaz, hogy leálltam a More milk kapszulával, mert kíváncsi voltam, hogy magától termelődik-e, de pont akkor jött ez a stresszes nap, és fogalmam sincs, hogy most melyiktől ment el a tejem. Ki gondolta volna, hogy második gyereknél nehezebben fog menni a tejtermelés, mint az elsőnél. Szilárdnál stabilan beállt, 4.5 hónapos korában volt egy mélypont, de annyira visszaállt, hogy este kellett csak 100 milit hozzápótolni. 11 hónapos koráig szopizott. Hát most örülnék, ha kitartani még 2 hónapig.
Na megyek, mert már megint sírni hallom..........................

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Navi: nincs semmi baj… 1ébként nem 100%, h emiatt fáj a pocija, de jobb kizárni… Én pl napi kér óriás pöttyöst benyomok, plusz ha olyanom van a vaníliás karikát is tolom pofiba, DE táblás csokit, szóval csokis csokit nem eszem.. meg úgy 1ébként semmit sem… Rám nagyon rám ijesztettek egy páran én meg jól beszartam és konkrétan nem eszem sem narit, sem semmi rostost, így rostos levet sem, sem nagyon fűszeres, hagymás, fokhagymás dolgokat, minden zöldségről lehámozom a héját, igen még a csemege ubiról is… viszont egy kicsit sem vagyok előrébb, mert Boldi csak úgy is képes bömbizni egy csomót! :-D

Kaki téma: nekünk sem ritkultak a dolgok, mármint Boldinak nem, nekem igen, mivel 0-24-ben lefoglal, kicsit nehéz megoldani, de most nem is rólam van szó… szóval mi újabban azt játsszuk, h felül jön a büfi, így levegőt kap és azzal a lendülettel alul is jön a pukiii kakiii, de nem ám akármilyen Apa lent azt hiszi, h éppen átrendezem a szobát, olyan robaj van. :-D

Mikegirl: Atinak millió gyógyító puszi, Neked pedig kötél idegeket…

Kriszti, David imádni való… jól látom 2x kel fel enni??? Mi 2 óránként kelünk!!!! 1ébként így szabad „ültetni”, mert nekem az a mániám, h nem bírja a gerince??!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sikerült visszaaltatni (talán másik 10 percre :evil: )

A hasfájósságról meg nem tudom, hogy mit higyjek. A szomszédnőm fia nagyon hasfájós volt, és azt mondja, hogy a végén már főt krumplin élt, més mégis fájt a hasa a gyerekének. Én is eléggé odafigyelek (csokiról én sem tudtam, de azt amúgyis nagyon ritkán eszek), és mégis teljesen rapszódikusan fáj a hasa. Volt egy jó hetünk, azt hittem, azért van, mert szopik között pihenünk, aztán tessék, péntek óta ismét fáj a hasa, akár mit csinálok. És hallom is, ahogy kortyog a kis hasa. Olyankor sír is utána.

Nehéz idők, de én a végét nézem, hogy egyszer ezen is túl leszünk, és emlékezni is alig fogunk majd rá. Várom már azt az időszakot :roll: :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szia lányok!!!

Csak gyorsan...

Angie:Grape water-mi isszuk hetek óta és bár nem szeretném elkiabálni,de úgy veszem észre hatékonyabb,mint az Infacol.Bár az van ráírva,h evés közben vagy utána tanácsos beadni,de nekem azt javasolták,h inkább előtte adjam be és szerintem is így a jobb.

Fektetés:nálunk a kórházból haza jövetel után,amennyire bejött a hasonfekvés,most annyira nem.Oldalt teszem le,hol egyik,hol másik oldalára,de ő addig kepesztet,míg hanyatt nem fordul.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Volt kint a Doki, vmi felső légúti hörgése van Boldinak… Kapott orrcseppet, meg illóolajat, amit a ruhájára kell cseppenteni, és nurofent, ha esetleg lázas lenne. Szerintetek ne is vigyem ki sétálni? Ezt elfelejtettem megkérdezni, mert, h szerdán megyünk oltásra, ha addig nem lesz lázas. Jajj, szegénykém… úgy sajnálom, ráadásul totál kudarcnak élem meg. :-( BÁR mióta „beteg” sokkal többet vigyorog és gügyög… ki érti ezt? Most alszik, a kiságyban!!!! Most már biztos, h beteg! :-D :-D :-D
Én meg lassan reggelizem vmit! Pusziii

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Vikoo:nyugodtan vidd ki!Főleg ebben a gyönyörű időben.Na jó nem most,mert már sötétedik,de holnap holnapután felmelegedést mondanak.Csak lázas babát nem szabad levegőre vinni én úgy tudom(mellesleg így is tettem.)

Mike:hogy van Ati?Mi lett az eredmény?Szegénykém....

Szofi.nagyon szép gyerkőceid vannak!

Eclipse:bocsi,de szerintem igen nagy hülyeséget mondtak Neked!Nyugodtan fektesd hasra-oldalra-hátra,az ég adta világon semmi baja nem lesz Mollinak.Panki pl csak hason tud elaludni.

Ancsa:köszi szépen,fogaimmal minden rendben!

Eta:részvétem. :(

Amida:nagyon szépek vagytok!

Pankussal minden oké,voltunk ma koponya-hasi és csípő uhun.Ez is kipipálva.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Még mindig nincsenek meg az eredmények. Du 3-kor 39,2 volt a láza, utoljára mikor telefonáltam, vizes lepedőben ücsörgött, és hallottam a nyöszörgését :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Én meg itthon bömbölök.

mikegirl
 
 


Drága Mike!

Annyira sajnálom!Tiszta szívből kívánom,hogy Ati újra jól legyen és otthon borzolja az idegeidet!
Kitartást Neked és szorítok Atiért!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Mikegirl!

Remélem, Ati már jobban van, és nincs semmi baj! Jelentkezz, ha tudsz már valamit! Nagy ölelés és kitartás neked! Atinak gyógypuszikat küldünk!

rodina74
 
 


Köszi a drukkokat, ránk fér.

A laborleletek alapján a tüdőgyuszija gyógyulóban, nem attól van a láz. Bepuszilt mellé valami vírust. Addig nem jöhet haza, amíg ilyen magas láza van. És figyelmeztettek, hogy óriási baj lesz, ha ezt Adél elkapja, mert túl kicsi :cry: :cry: :cry: :cry:

Félek.....félek attól, hogy Karácsonyra nem jöhet haza, félek, hogy Adél elkapja. Eddig is padlón voltam, de ez a figyelmeztetés a pincébe küldött, és rettegéssel tölt el.

Szerdára nem találtam senkit, így aznap nem tudok látogatóba menni. Csütörtökre sincs, és vajon ki vállalja be a Karácsony előtti napon? Mindenki a nagy családi ünnepre készülődik majd. Tudjátok, nekünk nincs segítség, egy-két ismerősöm tudom csak megkérdezni. Egyébként aznap viszem Adélt is uh-ra.

Ati enni egyáltalán nem eszik, inni is alig. Bár a mai folyadékfogyasztására azt mondták, hogy elég.

Ki vagyok, totál.....

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Mike
Jajj istenem szegény Ati :(
Remélem mielőbb meggyógyul, Nektek pedig erőt, kitartást kivánok!!!!
Azért remélem, hogy sikerül valakit találni, h tudj menni látogatóba!

Viko
Jobbulást Boldonak, biztosan hamar meggyógyul!
Mondjuk én nem nagyon viszem ki Danit ilyen időkben :oops:

Növekedési görbe:
nah ez is olyan, h akkor Marci az átlag alatt van :D Tény, h gebe, de a dokik nem aggódnak miatta, azt mondják alkati dolog...

Eclipse
Nálunk 120 grammot "kell" hiznia a babának. Bár olyat is hallottam, hogy ha azt látják, hogy egészséges és kiegyensúlyozott a baba akkor nem lovagolnak a súlyán. Bár amúgy minden orvos/védőnő más. Marcinál pár hós korában volt, hogy a védőnőnk szerint nem hízott eleget, és vissza kellett mennünk mérésre 1 hét múlva. Akkor egy másik védőnő volt, és ő mondta, h semmi gond nincs a gyerekkel, a lényeg, h hízott, jókedvű, nem minden gyerek hízik egyformán, ez alkati kérdés is, és látja, hogy én sem vagyok egy nagy darab, igy ő nem tartja ezt aggasztónak.

most mennem kell mert mind2 gyerek hiányol
majd jövük még

szisszka
 
 


Sziasztok Lányok!

Mikegirl,
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Biztos jó lesz minden, muszáj hinni benne!
Puszi nektek!

Ami, Kinga, mindenkinek igaza van. Dehogy vettem okításnak.

Szisszka,
én is így gondolom.

Angie,
Te írtál a More Milk kapszuláról, teegnap beszereztem a Brendonban, és 1000 Ft kedvezmény is volt rajta Anyák lapjás kuponnal. :D Majd beszámolok az eredményről!
Remélem neked is kitart a tejecske!

Tulajdonképpen már új védőnőnk van, mert elköltöztünk és ide már új tartozik, de nem hívtam még fel, és idén már nem is fogom :oops: :oops:
De a doktornő maradt, aztán majd meglátjuk mit kezdünk egymással.
Sajnos olyan furcsa, egyoldalú vele a kommunikáció...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


csak gyorsban, időm semmi..

Mikegirl,

Először is Adélka anyatejes baba, tehát olyan nagy baj BIZTOSAN nem lesz, mert az megvédi. Teljesen nyilván nem tudja, de egészen máshogyan alakul nála minden.
Talán emlékszel mi miken mentünk keresztül. Nátha, krupp, 39.4 fokos láz, hányás, köhögés, felváltva a két kicsinél. Marcikánál a kórházban azt állapították meg, hogy vírus okozza mindezt. És egy légtérben tartózkodtunk, nincs elkülönülés. És Hannának annyi baja lett, hogy kicsit taknyolt, majd 37.9-ig felment a hője, majd ugyanazon a napon el is múlt. Szóval ne hagyd légyszíves, hogy beparáztassanak a dokik! Nem a levegőbe beszélek, én is így jártam pont. :?

Fel a fejjel, erős csajszi vagy Te is!
gigii
Budapest
 
 


még egy gondolat...
Az nagyon jó, hogy folyadékot iszik, az evés le van sz...va. Nekünk mindig ezt mondták. Lényeg, hogy ne száradjon ki a gyerek ugyebár, de nyilván ezt tudod. Fülét nézték? Az is tud galibát okozni.
Milyen lázcsillapítást adtatok/adnak? Speciel nálunk a Nurofen annyit ért, mint halottnak a csók. Ellenben a Cataflam cseppek mindig lehúzza a lázat.
Remélem hazamehettek, mert a lázcsillapítást, hűtőfürdőt otthon is lehet folytatni.

Kitartás, később benézek.
gigii
Budapest
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

MikeGirl-Nagyon sok erőt kívánok neked és mielőbbi jobbulást a Kis Kópénak, minden rendben lesz, ebben kell hinni és úgy is lesz!Remélem a Karácsonyt már veletek ünnepelheti egészségben!!!!Kitartás!!!!!

Most mennem kell , mert karácsonyi sütit sütök ( idén először nem saját magam készítem, hanem porból van :wink: , de nem érdekel :D )

Mindenki nagyon vigyázzon magára és a babákra ebben a ronda időben!!

Puszi
Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Most én is csak gyorsba:

Mikegirl
Kitartást! És kívánom nektek, h Karácsonyra minden rendbe legyen és Ati is meg gyógyuljon!

Angie
Nagyon sajnálom, h ennyit sír Zsombi! Remélem hamar javul a helyzet!

Eclipse
Nálunk is ez van kb. mint nálatok. A Párom 185cm magas és 3éve mégcsak 65kg volt. (Jó, azóta felszedett vagy 15kg még, de az ráfért...) és Barni sem lesz egy vasgyúró alkat úgy tűnik. A havi minimális 600g-ot produkálja. De nekünk is azt mondták, h amíg ez megvan havi szinten addig nincs gond. (én nem fejek csak azt szoktam ellenőrizni, h miután levettem ciciről még marad-e benne tejcsi, és mindig szokott, úgyhogy ehetne ha akarna. Sőt már vagy 40-50percig tuti szopiztatom, de ennél több nem "rakódik" rá.)

Dorka
Mégegyszer innen is boldog szülinapot!
Ez nagyon vicces, h nemcsak egy évben, hanem majdnem egy napon is születtünk, és a gyerekeink között sincs egy hónap sem. :lol: :lol: :D

Vikoo
Sajnálom, h Boldi beteg!
Levegőztetés: Én akkor viszem csak ki Barnit, ha -5°C felett van a hőmérséklet.
Ne haragudj, h így utólag de: nagyon boldog szülinapot neked is!

Ebba
Kb. hasonló a helyzet nálunk is. Kézben altatás és úgy kiságyba tevés. Jobb esetben folytatja az alvást, rosszabb esetbe 10perc után felsír és kezdődik előröl.

Kriszta
David is olyan aranyos kisManós! :) :D

Nagyon édesek a babafotók!

Próbálok majd jönni még mesélni.
Szép napot mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wivianne 2010.12.22 11:39-kor.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Mikegirl!
Nálunk is megvolt a nagy virusbenyalás Szilárddal az oviban, és kruppos is lett, láz, stb. Én külön szobában tartottam a két gyereket, folyamatosan szellőztettem, és mégis elkapta Zsombor. Láza nem lett, az orrát kellett óránként szívnom, és el kezdett köhögni, ami miatt nem is tudtam a hátára rakni, mert rögtön ingerlődött. Már két hete, és még mindig bőven van az orrában, és néha köhög is (amikor lecsorog neki a válladék a torkára). De komolyabb baja nem lett, pedig Szilárd agresszív virusait kapta el, és nála nem lett a taknyolásnál komolyabb baj. Szerintem az anyatej sokat véd. Ne aggódj a kicsi miatt. Atikának pedig jobbulást kívánok, és szerintem haza fogják engedni az ünnepekre, mert a vírusoknál általában 3 napig van magas láz, a többit pedig tudod otthon is kezelni. Valahogy magyarázd meg neki, hogy pár napig ne menjek a kicsi közelébe, de mondom, ha elkapja Adélka akkor sem hiszem, hogy nagy baj lenne. Az idióta orvosok csak ijesztgetnek (mintha jobb dolguk sem lenne), a tapasztalat a környezetemben tejlesen mást mutat. A védőnőm nem esett kétségbe, hogy Zsombor már másodszor kapta el két hónap alatt, és neki lett igaza, egyik alkalommal sem lett semmi komoly baj. Kitartás!!!
Tejjel hogy állsz?

Eclipse!
Nálam a More milk nagyon bejött. Én már beszedtem egy 120-as dobozzal, és addig rendesen volt tejem. Átlagban napi hármat vettem be, volt amikor négyet. Kitartott 6 hétig a doboz. Annyira figyelj oda, hogy 20 perccel előtte meg utána ne igyál folyadékot. Én általában szoptatásokkor vettem be, és mire túl lettünk a szoptatási procedurán, már el is telt a 20 perc, és lehet utána inni. Az is fontos, hogy sok folyadékot igyál mellette.
Mi a patikában vettük, mert van egészségpénztár kártyánk, és azt lehúzzák, és mivel ezt az egészségpénztár elszámolje, így nem kerül nekünk semmibe (a kártyára a pénz a cég által kerül). Kíváncsi vagyok, hogy nálad be fog-e válni, de a védőnőm szerint a nők nagy százalékán segít. Majd mindenképpen számolj be a tapasztalataidról!

Nekünk tegnap jobb napunk volt, de csak kézben van el. Legalább nem egész nap üvölt (2szer volt görcsrohama).

(ezt a hsz-t kemény 3 óra alatt sikerült megírnom :twisted: :twisted: )

Igyekszem majd még jönni................

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm a biztatásokat, kicsit rágörcsöltem a csoki-nem csoki témára, de aztán észhez tértem! Most csak a vaníliás karika megy (pár szem), de abból nem engedek, Vikoo te biztos megértesz :lol: Egyszerűen szükségem van az édességre, úh. mostantól sütizem, nem csokizom! :D

Vikoo, remélem Boldi baba jobban van!!!

Májki, szegénykém!!! :( Sokat gondolok rád/tok és nagyon sok erőt kívánok! Szegény Ati, remélem gyorsan meggyógyul!

Maccs, jó olvasni, h. jól alakulnak a dolgot!!! Igazán örülök!

Ancsa, én meg semmit nem sütök, úh. annál még a por-süti is jobb :wink:

Szex: öööööö....hát nálunk eleve csúszott a kontrol, azóta meg - mióta zöld utat kaptunk mi is - hát dög fáradtak vagyunk... :oops: :roll:

Nektek is Cerazettet írt fel a doki fogamzásgátlásnak? Van róla vmi tapasztalatotok?

Tejci: szerencsére nekem van elég, kereslet-kínálat jól működik!!! Zorka szépen gyarapszik, de most már kevesebbszer szopizik, viszont kezd elmaradni az, h. 5 perc szopi, alvás és 1 óra múlva újabb 10 perc, hanem első körben 10-15 perc és azalatt jól is lakik, cicimet is kiüríti, így mindenki jól jár :) Szóval kezd egyszerűbb lenni az élet és szerencsére az éjszakák is jobbak, bár felkel és ált. 2-3 (néha 4) órát tudok egyszerre aludni, de már jobban bírom!

Alvás: eleinte mi is oldalt altattuk Zorkát, aztán egy idő után magától hátrafordult, úh. nem erőlködünk vele, ráadásul ezek szerint sem a csípőjének, sem a vállásnak nem jó... :? Hason csak nappal van néha, de Zoli van hogy hajnalban is úgy teszi vissza, ha esetleg ő böfiztetné, de nagy átlagban a hátán alszik!

Na majd holnap is próbálok jönni, aztán csütörtöktől már itthon lesz Zoli és akkor sokkal könnyebb lesz minden! :)

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Kedves Angie,

ide írok, mert látom, hogy olvasod az oldalt, a többiektől elnézést kérek, hogy ismeretlenül írok, de ha Zsombi baba nem igyekszik annyira, akkor együtt szülök Angival egy orvosnál. Egyébként 3 gyerekes mami vagyok, fáradt és álmos. Két közepesen nagylány és egy pici fiú anyukája, totális időhiánnyal és ha nem haragszotok néha olvaslak benneteket, mert erőt ad, hogy mások is vannak ezen a bolygón, akik az én cipőmbe járnak......

(szóval röviden: végre eljutottam a doktornőhöz, vmelyik gyerkőc mindig megbetegedett, minden ok velem, Kori február körül lehet, hogy dolgozik).
Amiért írok, mert olvastam Zsombika nagyon hasfájós, nekünk egy Sab Simplex nevű szer jött be, babaevés előtt kell neki 15 cseppet kanállal beadni és nincs hasfájás, próbáld ki hátha segít, nekem már Esztivel nagyon bejött. Ez egy régebbi szer, mint az Infacol vagy a Gripp Water, de nagyon jó. A tápszer miatt féltem, hogy nagyon hasfájós lesz Dani, de ez mindig használ.
[size=7][size=9](két ünnep között próbáljunk beszélni)[/size][/size]
Sziasztok
Zs
zsozsu72
 
 


nava! Veled, meg vikooval tartok, én is mellőztem a csokit, mert ugye van a süti, ami még jobb találmány :) Én eddig nem mertem éjjel hasra tenni, de akkor megpróbálom, ha ti is szoktátok.

Angie! Ez a more milk nem okoz hasfájást a babának? Mennyibe kerül?

vivi! Most olvastam, hogy éjjel akkor ne büfiztessek, ha a kiságyba szeretném tenni. Kipróbálom.. Vágyom egy jó alvásra!!! :) Meg azt is olvastam, hogy jól tele kell tenni este a pociját, lefekvés előtt 2óránként etetni, lehet cumisüveg pótlás. Na, majd ma ezt is kipróbáljuk. Mert a csúcs az az éjjeli 4.5 óra, de utána 2 óránként szopizik

ancsa! Holnap én is próbálkozom egy sütivel, majd 4részletben sütöm ki :)


eclipse! És ki kommunikál? :) Nálunk az a helyzet, hogy kijött a gyermekorvos, aki ráadásul ismerős, én hülye megkérdeztem, hogy mennyivel tartozom: Ezt figyeld!!!!
Ha, ez segít, 2-3 ezret szoktam kapni!!!!
Na, ezek után csak akkor hívom ki, ha beteg Jankóca.


Kép
ebba
 
 


Hoztam képet. Puszilok mindenkit.

Bazsi
Kép

Kittuval
Kép

Valaki említette, hogy rostos üdítőt ne, nekem is ezt mondta a védőnő a klinikán, de egy másodjára babázó anyuka azt tanácsolta, hogy rostos őszibaracklé tuti. Nekem is bejön, főleg a Sió Prémium 50%-os, és nem hasfájós Bazsi.

Drága kisfiam már totál beállt arra, hogy csak fürcsi után eszik és reggelig nem jelentkezik, csak valamikor hajnal 4 óra és 7 óra között kezd el jelezni, hogy talán enni kellene.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vörösmacska 2010.12.22 13:21-kor.

Maccs
vörösmacska
 
 


Nekem a fejlődésneurológián írásba is adták, hogy csak hason legyen, aludni is és ébrenlétben is, pedig minimális nyaki hipotóniája sincs. Persze hozzá kell tennem, hogy a Katona módszerben ez a mániájuk. De a klinikán és a Péterfiben is csak hasra teszik őket, ritkán vannak hanyatt. Ebből kifolyólag én már úgy hoztam haza, hogy megszokta és szeret is úgy lenni. Persze van légzésfigyelőnk.


Nektek nem volt még olyan a babával, hogy "húúú, de jó, hogy ezt nem látta senki???????" Nekem volt egy bakim, úgy szégyenlem magam érte. A fejlődésneurológián leszúrtak, hogy nem fordítom meg fürdéskor a gyereket, én nem láttam szükségesnek. Aztán valamelyik nap érettnek láttam az időt, hogy megtegyem. Aztán ahogy megfordítottam és mosogattam a hátacskáját, a feje, vagyis az arca egy kis időre vízbe merült :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: , de nem sírt, nem szólt egy szót sem, sőt, kimondottan tetszhetett neki.. csak azt vettem észre amikor visszafordítottam, hogy az arca csupa víííz . De gáz vagyok :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok Anyukák, Babák!

Ezt nem fogjátok elhinni!!!!!
Barni olyan szinten rákapott a hason alvásra, h ha alapos böfi után teszem be a kiságyba akkor EGYEDÜL(!!!!!) elalszik hason! (Az esetek 3/4ébe. De a többi tutuj időre meg amúgy is szükségem van! :oops: :? :roll: :D :D :D :D
Igazi nagyfiú lett a kisfiamból!!! :D :)

Éjszakai evés:
Nálunk ez úgy működik, h teljesen mindegy, h mikor teszem le aludni éjjel 1és 3között ígyis-úgyis ébred enni. (Utána pedig szépen 3óránként...) De nem bánom, csak hízzon! (Még mindig nem értük el a 4kg-ot... :( :? )

Hátha nem tudok már addig írni:
Kívánok Mindenkinek Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket! És nyugodt alvással teljes éjszakákat!



Jajj: mennem kell! Hív a Főnök!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Macs, ne izgulj, én pont ezt csináltam Zorkával, hogy amikor megfordítottam a kádban, annyira rúgkapált, h. belemerült az arca a vízbe, de észre sem vettem, csak mikor megfordítottam :lol: szegény csak hápogott (hang nélkül)!
Amúgy én sok hülyeséget csinálok (apróságokat), pl. néha nem szépen érinti a feje a pelenkázót, hanem picit puffan, babkocsival néha nekimegyek a járdaszegélynek, na az is izgi... szóval szerintem nem lesz tőle semmi bajuk... edződnek :lol: Ja és még nem reklamált Zorka semmi miatt :lol:
Na a legjobb, h. a kádban 3-4 hétig meg sem fordítottam, azaz nem mostam meg a hátát... anyu kérdezte meg, h. azt nem szoktad megmosni??? :shock: :D tiszta dinka vagyok!

Nagyon szép nagyfiú Bazsi és Pöttöm Panna is nagyon cukika! :D

Hasra fektetés: nekünk a kórházban oldalra tették, az ortopédus azt mondta, h. hason nem szabad, de közben pedig olvastam, h. mindenhogy kell lennie, háton és hason is! Hasonfekvésnek pont a későbbi mozgásfejlődésben van szerepe, háton pedig jól tudja mozgatni kezét-lábát!

Ebba, éjszaka nem szoktuk, inkább csak hajnalban-reggel hasra vágni :wink:
"Most olvastam, hogy éjjel akkor ne büfiztessek, ha a kiságyba szeretném tenni" :?
Ezt nem értem??? Hol olvastad? Miért nem kell akkor büfiztetni?

Na mennem kell, zaba jön!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Mike! Most olvasom, mi van a gyerkőccel! Kitartást, meg tudtad oldani a baba felügyeletet? Senki sincs a közelben?

szisszka! Nekünk minden napra jut egy nyakig kaka:)












Kép Kép
ebba
 
 


Wivi, örülök, h. Barni ilyen ügyes! Már nálunk is javul a helyzet... kop-kop-kop :D

Ebba, Janka baba nagyon-nagyon szép! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Lányok!

Baki: 1x komoly, de örökre emlékezetes - meg kellett igazítanom magamon a kendőt benne a babával. Rugózni kell hozzá és közben hátul húzni a kendőt h feljebb kerüljön. Túl nagyot rugóztam/húztam, és Molli feje nekiütődött az államnak. A baba álmában felkiáltott, nekem meg le kellett ülnöm mert rámjött a bőgés-remegés :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


kérdés:ad le valaki anyatejet?
én most voltam vizsgálatokon miatta.

Kép
ebba
 
 


Wivi: Irigy vagyook!!

Maccs: Kittike is milyen nagy már!! Bazsi nagyon cuki!

Janka baba nagyon szép!

Baki: Benci nagyon sírt és beraktam a mei taiba. Közben viszont már nagyon éhes voltam, gondoltam bedobok egy rántott husit. Nagyban fogyasztottam, amikor eltört a husi és ráesett Benci fejére + a keze ketchupos lett :oops: Még jó, hogy éppen langyos volt a husi, a kezét meg gyorsan lemostam...

Altatás: Benci egy ideje hason alszik jókat. Nehéz volt először rávenni, de utána nagyon megszerette! Háton akkor van, amikor éberebbnek ítélem és rárakom a játszószőnyegre. Ugyan még nem érdekli igazán :lol:

Kaki: Pont az előbb szoptatás közben akkorát kakilt, hogy nem csak a bodyja, a korbársony rugija, de büfizésnél az én melltartóm és cicim és kakis lett :twisted:. Máskor meg (Libero 1), szintén szopi közben hallom, ahogy pisil, és érzem, ahogy az egész rámfolyik. Úgyhogy az utolsó darabokat ki is dobtuk.

Kép

Kép
amidaalah
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: