Új privát üzeneted érkezett!

Karmen Kép
Ne haragudj, lemaradtam. Friss képek itt vannak:
http://babanet.hu/album/main.php?album=3181

Lányok Kép
Máté most minden evés után sirdogál, nem tudom, mitől lehet. Megeszi az adagját (70-100gr), nem pisis a pelus, nem fázis... stb., de amint leteszem az ágyába elkezd keservesen visítani. Kézben sem mindig nyugszik meg, meg persze nem lehet állandóan valakinek a karjában. Van valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozzunk?
Cat Kép Nálatok ez a probléma?

Tudom, hogy volt már szó róla, de nem írtam fel. Meddig lehet eltartani az anyatejet???

Na, megyek, megsimizem egy kicsit.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Nem lehet, hogy még szopizna ? Vagy esetleg szélgörcs, vagy beszorult levegő ? Elalszik utánna ? Vagy csak a karotokban nyugszik meg?

LujzaKép
Örülök, hogy minden rendben Veletek! Nevet választottatok már ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsi Kép idézek Besztitol Kép

Az anyatej tárolási ideje a homérséklettol függ.
- Szobahomérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható. Nyilván ne hagyd elöl sokáig ha 30 fok van.
- Hutoben (0-4 C fok) 8 napig
- A hutoben lévo fagyasztórekeszben 2 hétig
- Fagyasztóval kombinált hutoben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig
- Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább.

A magas homérséklet árt a tejnek, ezért a hutött, fagyasztott tejet csak lassan, fokozatosan szabad felmelegíteni, legjobb langyos vízbe állítva a tasakot, üveget.
Nem egyszerre fejt tejet lehet összeönteni, de arra figyelni kell, hogy ne legyenek különbözo homérsékletuek. A korábban hutobe tett tejhez úgy lehet hozzátenni a frissen fejtet, ha elobb azt is lehutöd.

Soraya
soraya
 
 

 
 

Cat Kép
Nem alszik el a karunkban sem, hanem fenn van (most épp mindkettő ezt csinálta).
110 gr után még enne?

Soraya Kép
Köszi

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
És nem túl gyorsan ette meg a 110gr-ot ? Nem nyomja a pociját a habzsolás miatt ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Megnézegettétek Orsiék képeit? Hihetetlen, hogy a 4d-s Levente meg a kibújt Levente tök ugyanolyan, nem? Komolyan ezen én teljesen fennakadok. Hol tart már a tudomány? De komolyan!!!
Azért Orsi olyan izéség, hoyg egy darab pocakos képet sem láthattunk rólad!

Szöszi! Beteg a BAlu? És mi baja? És már jobban van? Lemaradtam kicsit.

Sziszus, Móni, Lujza!Gratula!!!

Mindenkinek szia
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Cat Kép
DE! 15 perc alatt. De mit tegyek, hogy lassabban egyen????

Viszont most gondolkoztam azon, hogy reggel óta nem volt kakis pelusunk. Eddig szinte minden etetés után rotyogtattak... Ehettem valamit, ami megfogta őket?
Tudok valamit tenni, hogy segítsek rajtuk?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi Kép

próbáld olyan pózba tenni ahol kicsit lassabban tud csak enni és nem ömlik a tejci a szájába. Pl oldalt fekve? A lényeg hogy lehetoleg ne lefele legyen a cicid Kép
soraya
 
 


Lányok,
Jobbulást kívánok minden beteg babócának!!!

Cat,
Köszi a választ! Egyébként ezt a vizsgálatot a 12. héten nézik, ugye?

puszi
Hóvirág
Hovirág
 


Hóvirág!Kép
Én is csak itt olvastam a nyaki redő méréséről és anno rákérdeztem a dokimnál, hogy méri-e. Azt válaszolta, hogy csak akkor méri, ha látja, hogy kell. Mert már ránézésre tudja, hogy normális, csak ha valami eltérést lát akkor kezd el méricskélni.

Orsi!Kép
Nem kizárt, hogy a kaki zavarja, de nem biztos. Ne aggódj, anyatejes babáknál nem gond ha pár napig nincs kaki, nem kell csinálni semmit. Esetleg megpróbálhatod megmasszírozni picit a pocakját és megtornáztatni, hátha kijön a szél vagy a kaki.

Cat!Kép Soraya!Kép
Köszönöm érdeklődésetek, jól vagyunk, csak a háztartás meg Dana sok együtt, meg jön a fogacska, az elsőnek vasárnap bukkant ki a hegye. Ingadozik a tejcsi is, szerintem a fogzás miatt, van amikor keveset és ritkán szopizik, máskor meg rengeteget. Közben megkezdtem a hozzátáplálást is, de a kanál látványától szájzárat kap a lány. Kép Majd teszek fel képet. Szóval zajlik az élet.

Sziszus!Kép
Gratulálok!!!Kép

Andi!Kép
Jaj, az nagyon rossz lehet! Remélem már meggyógyult!

Szöszi!Kép
Remélem a te Balázskád is makk egészséges már!

SziszusKép, MóniKép, HóvirágKép!
Táblázatba jelentkezzetek ha már úgy gondoljátok! Holnap teszek fel egyet, az alapján kérem az adatokat!Kép

Leone

KépKép
leone
 
 


Köszi Lányok! Kép de majd a gratulációkat akkor ha a kezembe lesznek Kép

Sajnos a babás dolgokhoz nem tudok hozzászólni ... a pocakosodás pedig még semmi különöset nem jelent most.

Karmen, ezek a dolgok hozzánk tartoznak, szóval semmi baj a kérdésselKép.

Leone, Bp. 34 éves vagyok, ma 13+2, 2 Manócska, a "Hányadik baba" rovatot kihagynám ha lehet.

Szöszi, remélem a gyönyörű kisfiad meggyógyult, ígérted lesz még éjszakai műszak Kép én szokás szerint nem tudok aludni Kép Kép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok,

Sziszus, Móni Kép
Szívből gratulálok.

Hóvirág Kép
Engem megnyugtatott a 12. heti nyaki redő mérés. Na meg jó volt 3D-ben látni végre a babócát.Kép

Bogár Kép
Isten éltesse Esztert!

Lányok, nevessetek ki, de tegnap teljesen beparáztunk, hogy túl nyugodt ez a gyerek. Végigaludta a napot, és semmivel nem tudtuk felébreszteni. Enni is csak úgy evett, ha ráerőszakoltam a cicire, és akkor csukott szemmel evett rendesen. Aztán aludt tovább. Este felhívtuk a Bethesda alvásambulanciáját, ott volt ügyelet. Azt mondták, ha eszik, és széklet is van rendesen, nem lázas, akkor csak a front hat rá. Ha több napig ilyen lenne, azért hívjunk orvost.Kép Ma úgyis jött a doki néni, megvizsgálta. Semmi baja, mint a makk olyan. Szerencsére ma azért sokkal élénkebb volt, magától jelentkezett evésre rendszeresen. De sírósnak nem sírós, azt meg kell hagyni. Ha éjfél körül megetetem, akkor éjjel csak egyszer kell kelni hozzá.
Így utólag persze már röhögtem magamon, hogy azon aggódom, túl jó a gyerek. Mit gondolhatott magában szegény: anya, mit akarsz? Ha sírok, az sem jó, ha jó vagyok, az sem? Kép

Puszi, Alena
alena
 
 


Alena Kép
ez így van. mindenen képes aggódni az ember Kép
de majd a 2.-3. babánál milyen tapasztaltak leszünk Kép Kép Kép

Bálint: Doki volt tegnap, nincs nagy gáz (kopp-kopp), szerencsére időben riasztottam.
Hőemelkedés, kis torok gyuszi meg takony.
Kaptunk cseppeket, köptetőt meg ilyen lightosabb típusú gyógyszernek nem nevezhető szereket.
És persze szigorúan kell porszívós orrszívóval 4 óránként szívni az orrát a kis drágának.
Szóval, orrszívás. Kipróbáltam magamon, nem fáj. Ő nem ordít tőle, inkább megdöbbenten tekintget, bezzeg az orrcsepptől visít, mint akit nyúznak.
Ma meg anyatejet is cseppentettem az orrába, állítólag az jó. Úgy sírt szegény..
A gyakorlott porszívós orrszívós anyukáktól kérdezem, mennyi ideig kell tartani 1-1 lyukban és milyen mélyen és forgatni kell? Mert az igazság, hogy hallom, h tele van, de nem sok minden jön. Mondjuk inkább úgy tűnik, hogy hátul a torok tájon hörög. Jó guszta téma, mi?
Bocs

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

RekacsKép
Isten eltessen!!!

AlenaKép
Jo nagy mazlista vagy! Barcsak hasonlo gondokkal kuzdottem volna az elso 6 hetben!Kép Ugye, LeoneKép, Te is kiegyeztel volna vele?

Sziszus!Kép
En mar tudok(nek) aludni!Kép De azert egyszer megejtjuk, majd megdumaljuk Sorayaval is!

Bazsi jobban van, orrmandula gyulladasa volt, antibiotikumra amit kapott allergias lett (amoxicillin), majd a gyogyitol kicsit szopasi sztrajkolt, de vegul megoldodott. Meg ma kapja a gyogyszert, de a kedve mar lassan a regi.
Es tegnap elott minden elozmeny nelkul MEGFORDULT hasrol hatra! Kép

szoszi
szoszi
 
 


AlenaKép
Tündéri gyermek. Legalább ki tudod magad pihenni mellette.
CatKép
A választott nevünk Botond.
Lujza
lujza
 
 


Alena Kép
Bálint így csípi az időjárást:
Kép

Szöszi Kép
Ügyes Bazsi a fordulás miatt Kép

Rékacs Kép
Boldog Réka napot!

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


AlenaKép
Irigy..irigy.. vagyok. Beutalom a mieinket hozzád, hogy ne legyen olyan csendes a házKépKépKép
Mit nem adnék 3 óra folyamatos alvásért!

LujzaKép
Szép nevet választottatok!

Minden beteg babának jobbulást!

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép

KépKép
leone
 
 


Leone Kép
De jó látni már magunkat a másik táblában Kép Kép
Máté 44 cm-rel, Levi 43 cm-rel született.

MA VAGYUNK 3 HETESEK! Ennek örömére lemázsáltam a fiúkat.
Máté: 2680 gr, Levi: 2650 gr Kép Kép Hétfő óta röpke 100 gr ugrott rájuk Kép és megint Máté a "súlyosabb" egyéniség.

Lányok Kép
Ti mikor vinnétek ki a fiúkat először? A védőnénink azt mondta, hogy várjuk meg a 3 kg-os határt (ha így haladunk, akkor még 1 hét és elérjük Kép).
Persze esőben-szélben én sem vinném őket korábban, de ha gyönyörűen süt a nap és jó a idő?

Edit Kép
Épp reggelizve olvastam az orrszívós storyt Kép Kép Gyönyörű a manó Kép Ez a halálra ette magát póz?

Szöszi Kép
Gratulálok az ügyes fiadhoz Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Leone Kép remélem te nem vagy jósnő Kép a szülés várható ideje május 15 Kép a március 27 kicsit korán lenne.

Szöszi, jajj nekem egyszer volt orrmandula gyulladásom baromira fájt, szegény Bazsi.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


HóvirágKép
Igen a 12. héten kell nézni. Engem megnyugtatott az eredménye.

OrsiKép
Mi levittük őket 2 hetesen amikor ilyen szép napos idő volt mint ma. Persze jól beöltöztetve,sapiban. Bevágták egyből a szunyát. Amikor nem párás az idő, dél fele ki lehet vinni őket. Mi nem vártuk meg a 3 kg-os súlyt.

Nagyon szépen gyarapodnak a lurkók! Lassan a kora pelenkát le lehet cserélni minire!KépKép

Most látom, hogy elfelejtettem válszolni Neked tegnap. Hát hiába a hormonok hülyítenek. SorayaKép már megíta, hogy próbáld fekve szoptatni Őket, ha túl mohók. Még szerencse, hogy nem buknak sokat. Az enyémek ilyenkor buknak utánna.Kép

Nem baj, ha nincs minden nap kakis pelus, ha esznek rendesen, és nem bántja őket a székrekedés.

Látom nálad is megy a multitasking. Reggeli közben netezniKépKép Én büfi közben teregetek, mosást teszek be, szopi közben kávézom stb.KépKépKép
Hát át kell szervezni az embernek az életét az biztos.Kép

LányokKép
A mieink ma 5 hetesek, itt az albumunk, az eddig eltelt időről. Olivér tegnep elérte a 4 kg-t, Samu 3920 gr.

http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=7367

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szia CatKép
Megnéztem az albumotokat nagyon édik a fiku és a legutolsó kép valami tüdériKépKép
5 hetesek úristen hogy repül az idö KépKép
Jó egészséget mindenkinek mamáknak és a babáknak is na meg a pocilakóknak és a friss kismamiknakKép
Sziasztok Ildikó(a ma megint megjöttböl)
ildikó_4
 
 


Szia CatKép
Megnéztem a albumotokat nagyon szépek a fiúk és a legutolsó kép nagyon tündériKépKép
Minden anyukának,babának,pocaklakóknak,és friss kismamiknak kivánok jó egészségetKépKépKép
Ildikó(a ma megint megjöttbölKép)
ildikó_4
 
 


Szia CatKép
Megnéztem a albumotokat nagyon szépek a fiúk és a legutolsó kép nagyon tündériKépKép
Minden anyukának,babának,pocaklakóknak,és friss kismamiknak kivánok jó egészségetKépKépKép
Ildikó(a ma megint megjöttbölKép)
ildikó_4
 
 


Bocsi de meghülyült a gépemKépbiztos ez az időKépKép
Ildikó
ildikó_4
 
 


CatKép
Megnéztem az albumot. Gyönyörű babák!!!! Hol vettétek ezeket a csodaszép rucikat?
LeoneKép
Majd átírnád a táblázatban a várandósság napja 20+3 Kép, a korom pedig már sajna 36 Kép
Lujza
lujza
 
 


Cat Kép
ilyen szerkónk nekünk is van... csak 62es Kép így még egy darabig nem lesz jó Kép
Már van olyan 50es szerkó, ami majdnem nem nagy a fiúkra Kép Kép
Multitasking Kép máshogy nem menne. Büfizni és enni a netnél szoktam általában Kép Emellett megtanultam bal kézzel gépelni, enni, egeret használni. (most is ezt teszem, mert Levi még szopizik a jobb oldalon Kép)

SzopipózKép A folyós ciciből már csak szinte hanyatt fekve szoptatok. A 100-120 grt így is megeszik belőle, de legalabb 20-25 perc alatt. (mégsem 10 perc, mint korábban).
Szerencsére nem bukós babák. Sőt büfizni sem szoktak mindig.

A jobb cicimet sikerült azt hiszem beindítani, ugyanannyi idő alatt ugyanannyit esznek belőle, mint a másikból. (ez is folyós cici lett, a nehezen szopizható helyett)

Na, beviszem Levit a helyére.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


IldikóKép
Köszönöm szépen. Főleg a párom fotózta, de van nekem is 1-2 jól sikerült képem.KépKép

Remélem hamarosan már én is gratulálhatok Neked, egy zebrás teszthez!

LujzaKép
A La Halle-ban vettük az egyik szerkót. Majd nézzétek meg, mert ott akcióban nagyon édes rucik vannak néha. Botondnak biztos találtok helyes dolgokat! A C und A is jó bébicuccban. Mondjuk csak 1-2 darabot vettünk ott, mert anyagilag a 2 fiúnak húzós lenne mindent ott venni.

ZsuzsaKép
Örülj neki, hogy fejlettebb a koránál Áron. Tényleg szép súlya van. Nekünk az ikreket a 27. héten mondták ilyen súlyúnak. Jó kis vasgyúró leszKépKép További problémamentes babavárást kívánok!Kép

OrsiKép
Az 50-es 1 db szerkónkat kinőttük 1 hét alattKépKép
Az 56-osok még jók rájuk, de már nem lógnak, sőt találtam olyan 62-est a szekrényben ami már majdnem kicsi Olira, kb. 1 hétig lesz még jó, mert azt hittem, hogy az valódi 62-es, de attól kisebb sajnos.
Figyelni kell állandóan a ruhatárat, mert pikk-pakk kinövik.Kép A tieid is utálnak öltözni ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Nálunk az öltözés az hangulatfüggő. Ma mindketten végigordították reggel az öltözést, de tegnap se reggel, se este egy hangjuk nem volt öltöztetés közben.
Mi még egy kicsit kisebbek vagyunk Kép Kép Bár a manók súlyukhoz képest már születésükkor is rövidek voltak (44 és 43 cm, mert láttam olyan 2300 gr-os manókat, akik már inkább az 50 fele hajlottak). Az 50esek még hosszúak egy kicsit, de az 50es body pl. ma már "feszült" Mátén Kép na jó, egy kis túlzással... de már nem lógott annyira rajta, mint 1 héttel ezelőtt Kép
Az 56os szerkókkal meg sem próbálkozom még Kép A mamim míg kórházban voltunk vett egy komplett 50es ruhatárat, így rucijuk van bőven Kép

Ha a hétvégén szép idő lesz, akkor kimegyünk egyet sétálni... remélem, napsütés lesz Kép Mennyi időre vigyük ki őket első körben?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Nekünk 1/2 órát mondott elsőre a védőnő, de mi sétáltunk 1 órát, mert a mamát is kellett már levegőztetniKépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Leone,
Ilyen nagy lányod van már? Hogy rohan az idő!
Még várnék két hetet a táblázattal! Csak babonából!

Alena,
Gratulálok a jó gyerkőchöz! Másodikra én is ilyet kérek, könnyű szüléssel!!!

Most már csak azon töröm a fejem, hogy hova menjünk UH-ra. Mert most olvastam, hogy a Mega-Toys-ból elköltöztek (az volt a leközelebb hozzánk).
Azt hiszem, hogy a MOM-ba meg távoli ismerős csinálja!

Puszi
Hóvirág
Hovirág
 


Cat Kép
Köszi az infót. Akkor ha a hétvégén szép az idő, akkor átsétálunk a Millenárisig, meg vissza... az olyan fél órás séta.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok LányokKép
Bocsi, nem tudok gyakran jönni, mert nem tudnám nyomon követni az eseményeket...
CatKép
Gyönyörűek a babák, nagyon édesek és sokat nőttekKép GratulálokKép
OrsiKép
Ti is nagyon szépek vagytok és gyönyörűen gyarapodtokKépKép Örülök, hogy a rossz cicid is beindult, kitartásKépNekünk azt mondta a gyerekorvos vigyük Őket bátran sétálni, de lehetőleg jobb levegőjű helyet válasszunk, igy mi felautóztunk a Gellért-hegyreKépKép Lényeg, hogy melegen, szárazon legyenek öltöztetveKép

Nálunk Gergő a héten felálltKép))13 hónapos de korrigált kor szerint 10 és félKépKép Lilluska meg megtanult felcsücsülni és ki is tud jönni az ülésből, térdelve eléri a konyhai fiókokat, HI-FI-t stb...vége a nyuginakKépKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris Kép
Köszi. Remélem, szép nasütés lesz a hétvégén, és akkor megyünk sétálni egyet... már nekem is hiányzik a levegő.

Lányok Kép
Az éjjel a fiúk "ki kapja be rosszabbul a cicit?" játékot játszottak, így negyed óra volt minden szopi elkezdése, majd 10 perc után úgy aludtak, hogy nem bírtam felébreszteni őket... agí műsfél óra múlva meg persze ébredtek, mert üres volt a poci Kép jó éjszaka volt Kép
Máté ma nem valami falánk... 50-60t evett eddig, persze én sem eszem minden nap ugyanannyit Kép

puszi. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Doris Kép
kezdődik a rohangálós időszak Kép

Leone Kép
ti már olyan fél éves körülk vagytok, ha jól számolom, ugye? Egy kérdés, te írtad, hogy soha nem hagytad ágyban sírni a babát, amikor hasfájós vigasztalhatatlan sírás volt, akkor is inkább kézben.
Kérdésem, hogy ettől függetlenül most már el lehet hagyni magában játszadozni egy kicsit, vagy abszolút végig igényli a társaságod még most is.
Kérdésem azért van, mert én sem hagyom sírni, így rengeteget van kézben és ha játszik pl. a játszószőnyegen, anya akkor is ott kell, hogy feküdjön mellette, különben 5 perc után ordítás van.
Egy ismerős meg most a 3,5 hónapos gyerekét "neveli". hagyja sírni fél órákat, hogy előbb utóbb csak megtanulja, hogy egyedül is játsszon. Én erre képtelen leszek tudom, de azért van remény, hogy cipelt kölyök is el kezd "önállósodni" pár hónap múlva?

Szöszi Kép
ti meg ujj szopósok voltatok, emlékszem a képre. Mi van azóta? Műveli vagy leszokott? Bálint mindig tömi az ujjait, de csak kaja előtt.

Na, megyek eddig tartott egyedül a szőnyegen Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


DorisKép
Köszönjük szépen. Valóban gyarapodnak, persze én meg állandóan izgulok, hogy elég-e nekik a szopi. De ezek szerint elég.

OrsiKép
Ezt a játékot mi is el szoktuk játszani, hogy nem tudják a cicit jól bekapni. Ne izgulj a kevés kajáláson, nálunk még mindig van olyan, hogy 70 gr-ot esznek csak meg, és hiába tukmálom nem kell több nekik. Például ma volt Samuval, hogy reggel 8-kor csak 70 gr-ot evett, de most 1/2 12-kor 170 gr-ot. Azóta nyűglődik is, nem alszik.Kép Nekünk sincs mindig ugyanolyan étvágyunk. Persze nekem most a szoptatás miatt van!!!!KépKépKép

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok lanyok!

Nincs sok idom, igy most csak uzletelekKép van par vadiuj tupperware cuccom elado, hatha valamelyikotok szeretiKép olcsobban adom mint a katalogusKép

http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=325675
orsoly
 
 


Orsi Kép

a kaja mennyiségek miatt tényleg ne aggódj.
Az én 12 hetes 6,6 kg-os gyerkőcöm is van, hogy csak 60 gr-t eszik, mégis nő mint a bolondgomba Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Orsi, én is megerősítem a kajamennyiség miatti aggódástalanítást Kép, az én kis vasgyúróm (kb:8kg) is 60-80grammokat hamizott az elmúlt időszakban.

Most 3,5 hónaposan, javítok 16 hetesen képzeljétek hátáról hasra fordult. Ezt ma csinálta először, de ma sokszor, lefilmeztük lemértük 25 mp alatt fordul át. Peryze hasról még nem tud hátrafordulni ezért nyögés és óbégatás van ha ügyes volt Kép

Reditke én semmiképpen nem hagynám üvölteni még nevelés címén sem. Csak abba gondolj bele mit érezhet a kisbaba. Ő ugyanúgy egy emberi lény, nincs sokmindenre szüksége csak a szeretetedre és törődésredre. Nem akkor amikor te akarod hanem amikor neki szüksége van rá. Most te vagy neki a biztonság. Ha így fogod fel könyebben elviseled a nehéz időszakokat. Jól csinálod, hogy 5 percekre egy-egy email erejéig egyedül hagyod, egy ilyne pici gyereknek nem is köti le hosszabb ideig semmi sem a figyelmét. Aki pedig bőgetteti és utána büszke magára hogy miylen jól megnevelte a gyerekét lám eljátszik magában hááát szerintem csak rezignált lett az a baba. Viszont ezekre a rövid eltávolodásokra szükség van ezért is mondom, hogy jól csináltad, utána ha sír és mész látjs, hogy ha most nem is látom anyát ő biztos visszajön ha szólok neki, és ezek az eltávolodós idők egyre hosszabbak lesznek. Türelem és szeretet. És ha épp fogy a cérna gondolja arra mennyire akartad ezt a gyereket és mennyit vártál rá.
Cat, Orsi tündériek a babáitok. Cat a cumin mosolyogtam, hogy milyen nagy még nekik, aztán majd ezt a cumit is "kinövik". És még a kisingeken mosolyogtam, úgy látszik ez minden kórházban ugyanolyan, nekünk is pont ezzel a mintával volt Kép
Doris, Lilus igazán ügyes nagylány már. Akkor most mindent feljebbköltöztethettek az alsó polcokról Kép
Mi amikor hazajöttünk éjjeli szopikor dög meleg volt és nyitva volt a hálószobánk ablaka, Balikát apucija áthozta szopizni, majd rájöttünk, hogy hát akkor az első sétát meg is ejtettük a nyitott ablakkal Kép. Persze most hidegebb van de ha teljesen egészségesek és szépen süt a nap, alaposan bebugyolálod őket szerintem simán kiviheted őket, csak emberek közé ne menjetek még. Elég a napsütötte szélvédett terasz is. A séta inkább az anyukáknak hiányzik eleinte Kép

Zsuzsa ne aggódj, hogy most nagyobbnak mérték, az még nem jelent semmit, hogy óriás lenne. Nekünk volt hogy a nagyátlagnál nagyobbat mértek de volt olyna is hogy a frászt hozták rám, hogy nem fejlődik eléggé mert kicsi. Aztán tessék 4550gramm lett. pl két madárcsontú ember ne várjon óriásbébit, ezek az átlag méretek, ráadásul ahogy idekint is úgy a pocakban sem egyenletesen nőnek van hogy nyúlnak van hogy híznak, és ezt nem feltétlen pőont azobna héten produkálják amikor mérik őt. Ráadásul ez nem hajszálpontos mérés. Ultrahang. Ami ugye csak.Ahogy súlyban úgy a hosszban is tévedhet. Nyugi, bízz magatokban, teljesen egészséges a kisbabád.
Lujza, nem tudtam nem észrevenni a korod után a Kép-t. Ne aggódj emiatt, a babó megfiatalít, én mindig azzal vígasztaltam magam, hogy a késői gyerekek okosabbak lesznek, érettebbek vagyunk és megfontoltabbak, talán valamivel jobbak a körülményeink és mivel volt időnk rákészülni szerintem jobb szülők leszünk Kép
Megyek megsétáltatom a kis pörgőforgót (olyna ügyes)
puszkamuszka Erika
hurki
 
 


Cat Kép
A terhesség alatt én nem voltam kívánós.... bezzeg most Kép Kép Kép a vasszöget is megenném Kép

Edit Kép Cat Kép
Ja, nem aggódom azon, hogy mennyit esznek. Úgy gondolom, hogy az ő étvágyuk is ugyanolyan változó lehet, mint a mienk. Tegnap alig ettek 90 gr alatt, ma meg 80 fölött nem esznek... de még a 60 gr is bőven elég nekik, ha a "nagy könyvet" nézem Kép
(7szer esznek 7*60=420... ők 2700 grammosak, vagyis 2,7*150gr=405gr... szóval még ezzel is jók lennénk, de ennél ma azért jóval többet ettek).

Levi most épp nem akar aludni 2 evés között Kép de a hordozóban jól elvan. Holnaptól lesz hordozókendőm, így akkor magamra tudom ilyenkor kötni majd, és együtt tudjuk intézni a házimunkát Kép
Az nem baj, ha 1/2 órát a hordozóban tölt, ugye?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika Kép

Vasgyúród irtó ügyes, hogy így pörög-forog Kép Gratulálok neki Kép

Köszi a véleményt, nekem nincsenek kételyeim azt illetően, hogy sírni hagyjam-e, mert nem fogom az biztos, csak érdekelt, hogy az ilyen sírni nem hagyott gyerekek is megtanulják-e az önállóságot. Amire persze tudom a logikus választ, de olyan jól esik korban pár hónappal előttem járó anyukáktól is megerősítést kapni Kép
A rezignáltságot illetően egyet értek Kép

Egyébként lehet, hogy kétségbeesett, türelemvesztettnekl tűnt a hozzászólásom, de ez most egyáltalán nincs így. Imádom, hogy már lehet vele kommunikálni és nem vagyok magam alatt egyáltalán Kép

És egy nagy hír (csak le kellett írnom az 5 percet Kép ). Bálint ma 2x fél órát elgügyörgött a játszószőnyegen a karticabogárnak és a kis vonatnak, úgy hogy pár méterrel odébb voltam tőle és csak 1-2 alkalommal kellett mondanom pár szót, amikor kezdte felhergelni magát és a hangom hallatán újra elfoglalta magát.

Íme, ahogy küzd Kép

Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Reditke, az a katicabogár igen jó társaság Kép
Látom a flakon víz neked is mindenütt ott van Képnálunk is a nappaliban a hálóban és a gyerekszobában is van egy-egy üveggel.
Erika
hurki
 
 


Erika Kép
Hajjaj milyen jó társaság, ráadásul még sípol is, de azt még csak én tudom megszólaltatni.
Nem is beszélve arról, hogy a büdös bébi pukikat is mindig a katicára fogjuk és ilyenkor nevet a gyerkőc, mintha értené Kép
Víz Kép tényleg mindenütt, pont most számoltam össze, hogy 4 bontott üveg van a lakásban. Termelek rendesen Kép
A legény megint gügyörög már 20 perce, pedig most csak a lámpát nézi Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Cat Kép
Megnéztem az albumotokat, nagyon helyesek a fiúk.
Mi is szeretnénk már sétálni menni, holnap leszünk két hetesek. Ma is annyira szép idő volt, úgy kimentem volna. A dokinénink azt mondta, várjunk még egy hetet, de hát mire?

Doris Kép
Ügyesek a babák. Most aztán futhattok utánuk!

Edit Kép
Nagyon helyes Bálint, ahogy küzd a kanapén. Már a múltkori képen is megfigyeltem, hogy csoda helyes pulcsikban van mindig. Jobban van már a náthája?

Erika Kép
Ügyes kis vasgyúród van.

Szöszi Kép
Nektek is gratula a megforduláshoz!

Lujza Kép
Akartam kérdezni, miért kellett a magzatvíz vizsgálat? Csak a korod miatt?

Puszi, Alena
alena
 
 


EditKép
Nagyon komoly ez a képKépKép Tündéri, ahogy kémleli a környezetétKép
HurkiKép
Bazsika nagyon-nagyon ügyes, gratulálokKépKép
LujzaKép
Boldog Szülinapot utólag isKép

Köszönjük a dicséreteket a babák nevében isKép

Betegeknek jobbulást kivánokKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Alena Kép
Köszi az érdeklődést. Láz továbbra sincs, köhögés minimális, náthát meg nem tudom hová tenni, mert krákog, de közben nem jön semmi az orrából. Szóval szerintem nem is beteg Kép
Van néhány pulcsija és olyan klassz, mert 68-tól már csak olyan rucikat vettünk neki, ami lábfej nélküli (nem növi ki olyan könnyen) és nagyon férfias (kantáros nadrág, pulcsi meg ilyenek).

Doris Kép abban az irányban pont a TV van Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Alena!Kép
Ne várj, vasárnaptól megint hideg lesz, használd ki a pénteket és szombatot! Szerintem jobb a jobb időben egy héttel korábban kivinni, mint a fagyos szélben egy héttel később.
Bár november van, de nem az évszakank megfelelő az időjárás, mondták, hogy virágzanak az ibolyák és bújik ki a nárcisz, még ők is összezavarodtak.Kép Dana májusban született, 1 hét múlva már kivittük, pedig nem volt még nagyon meleg. Előtte 2 napig nyitott ablaknál treníroztam.Kép De neked erre nincs időd, mert elmúlnak az utolsó meleg napok.
Nagyon édes Zéti azon a beájultan alvós képen!Kép

Reditke!Kép
Bálint is milyen édesen dolgozik!Kép
Jól tippeltél, Dana pont most szombaton lesz fél éves. Kép
Jó hírem van, igen ez változik, fokozatosan egyre több időt tölt el magában. Külnösen ahogy fejlődik a mozgása és már nem kell a segítséged, hogy egy-egy játékot odaadj, hanem megszerzi magának. Dana mostmár kutyázik: négykézláb előre-hátra hintázik, ezzel halad is, bár még csak hátrafelé. Ezért ha nyüszizik be kell mennem, mert előre akar menni egy játékhoz, de ő fokozatosan távolodik tőle, aztán bemérgesedik. Bár most sem tölt el egyedül 10-15 percnél többet, ha nem vagy vele egy légtérben. Mások is írták már, de nem hittem, hogy ez Danánál is összejön, de reggelente amikor felkel, bent hagyom az ágyában játszani, én meg még 20-30 percet alhatok. Csak annyit csinálok, hogy széthúzom nála a függönyt, kiveszem a kiságyból a babafigyelőt, mert egyik reggel arra mentem be, hogy az antennájánál fogva a feje fölött lengette és attól félek kiüti vele a szemét vagy a torkára dugja (mint a kanalat) ezért azt elrakom, én meg visszafekszek a másik szobában az ágyba és csak ha már áthallatszik a méltatlankodása akkor kelek fel. Nem vihetem át a mi ágyunkba, mert a gagyarászástól és ficánkolástól én nem tudok aludni. Mostmár sokkal kevesebbet sír, először csak méltatlankodni, panaszkodni kezd ha valami baja van. Bejött, hogy éneklek neki ha valamiért nagyon fontos kimennem a szobából amikor ő nem akar engedni mert fáradt, ilyenkor nagyon figyel, hogy honnan jön a hang.Kép
Nap közben még látótávolságban kell lennem, de már nem is mindig kell beszélnem hozzá és eljátszogat egy ideig, akkor is csak kimerül a sok gyakorlatozásban, vagy felbosszantja magát, hogy valamit nem tud megcsinálni.
De ha fáradt, akkor le sem lehet tenni, ugyanúgy mint régen. De nem ragaszkodik személy szerint hozzám, apukája meg nagymama is elvan vele 1-2 órát is, de csak azok, akiket sűrűn, rendszeresen lát. Dana amúgy két emberes: úgy a legjobb neki, ha egy ember fogja, míg a másikat nézi mit csinál. De ugye ez ritkább, így ha csak kettesben vagyunk szórakoztatnom kell. A játékait időről időre megunja, el kell tennem párat, hogy később újdonságként üdvözölhesse.
Mostanában próbálok vele jobban takarítani, amíg portörlök elmondom mi micsoda, amikor porszívózok meg figyel vagy játszik. De lehetett volna hamarabb is kezdeni, csak én sajnáltam, hogy nem vele foglalkozok.
Nagyon szereti gyerkek társaságát, figyeli őket, el is kezdtünk járni Mazsola Muzsikára, meg összejárunk más vele egykorú gyerekekkel is.
Ez most jó hosszú lett, de már olyan régen írtam magunkról.

Erika!Kép Reditke!Kép
Nálunk is még mindig mindenhol ásványvizes üvegek vannak.

Szöszi!Kép Erika!Kép
Gratulálok a forgolódáshoz!

Doris!Kép
Nektek is gratula a csücsüléshez és az álláshoz!

Bogár!Kép
Eszternek utólag is boldog szülinapot!

Elnézést ha valaki/valami kimaradt, most is nagyon fáradt vagyok.

Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Leone Kép
Köszi a kimerítő választ, jó volt olvasni rólatok.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


szia Leone!

köszi az átírást a táblázatban Kép
viszont a dátumok most nem stimmelnek, mert 10-én én kerek 35 hetes voltam...
szerintem az utánam következő se stimm...
ugye ezt is kijavítod majd? köszike Kép
Babóca
babóca
 
 


Lányok, elkészült az album:

http://babanet.hu/album/main.php?album=3911

ZsuzsaKép
Én sajnos nem tudom mi lehet ez a fájdalom, de remélem javult és semmi komoly.

Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?