Új privát üzeneted érkezett!

JA AMIDA!

Nálunk is visszajött a kis köcccsög penész, de szerencsére nem a gyerekszobában....
Hát ja szavó aztán szeva.... ez van: ((

csak figyelni kell nehogy nagyon elterjedjen, mert így még kezelhető.
Remélem sikerül kiírtanotok a mocskot!! Hajrááá

Kép
Kép
eta
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Eta! Sajnálom a nem hízást! Fogalmam sincs miért lehet. De az tuti, hogy te nem csinálod rosszul!!!
Figyi! A mai védőnős mérlegelés előtt mennyivel evett Gizus? Nem lehet, hogy már tök üres volt a hasa, múltkor meg tele volt? Csalhat a mérés... több adat kéne, hogy tuti legyen, szerintem.

Nem mérsz otthon? Egy megbízható gépet esetleg kölcsönözhetnél!

Most hirtelen ennyi ötletem van...

De a szopit ne add fel!!!!! Az nagyon kell a babának!!!!!

Ja, tényleg, és te rendesen eszel? Bár nem tudom mennyit változtat a tej minőségén.
És még valami: azt tudom, hogy a szopi elején mindig vizesebb tejci jön, a vége felé jön a zsírosabb, az hízlal jobban!!! Rá kell venni a gyereket, hogy küzdjön meg érte!!! :roll:

Talán Kriszta tud sokkal okosabbat!!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Sophie,
éljen, háromszoros hurrá Esztike érkezéséhez!
Nagyon ügyesek vagytok!

Csajok olyan jó hogy mind megvagyunk :D :D :D nekem is hiányozni fog a gólyahír lesés!

Eta,
nagyon sajnálom :cry: és sajnos tippem sincsen! :cry:

Lucuzs,
remélem megmaradnak a képeitek! :?

Ma volt a védőnő, el is köszöntem tőle mert az új címünk már nem az ő körzete. Mollika mozgása mint egy háromhónaposé, azt mondta, nagyon bivaly a baba :lol: :lol: :lol: 90 fokban tartja a fejét, és úgy kúszik hogy a fejével letolta a pelenkázóról a motyókat, úgy nevettük :lol: :lol:
A BCH oltás helye kezd kijönni, szegénykének fájni fog majd :cry:
Nálunk beállt az éjszakai rend :D

32 000 Ft-ot kerestem novemberben fordítással baba mellett, elégedett vagyok, és az anyasági is megjött! :D

És eladtam a szekrényt! A többi még gazdára vár.

Haynii,
az első két hétben nekem is szó szerint pánikrohamaim voltak, de aztán csitult... még lehet a hormonok utóhatása! Remélem a homeo hatni fog! Sok erőt kívánok. A két pasid nagyon helyes együtt, az a cinkos nézés :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 

 
 

Helló Csajok!!

Bocsánat, hogy mindig csak mentegetőzöm a "nemjövésemért", de ígérem ahogy egyedül maradok Lilivel az én hozzászólásaim fogják beteríteni az egész oldalt, majd csak győzzétek olvasni :D
Most még élvezzük Csabi társaságát, egész jövő héten is itthon van még velünk, ráadásul ma elment Anyós ( hála istennek Csajok, nekem már az agyamra ment a dolgaival, mindig okoskodott, hogy minek kelek fel Lilihez annyiszor éjszaka ha éhes, miért nem adok neki teát hiszen 2 hetes kortól már szabad adni stb.... :evil: :evil: ÁÁÁÁÁ :evil: :D )...Na de elment ez a lényeg, ma este viszont érkezik Apum és Öcsém, bár ők csak egy éjszakára jönnek, de nekem ez is nagy szó, hisz tudjátok, hogy Apu azóta nem volt itt mióta meg van az " új asszonya".....De persze hatalmas havazás, leterelték őket Bécsnél az autópályáról és ott kóboroltak nem tudom mennyit mire vissza tudtak hajtani.....Szóval nagyon nehezen érnek ide, remélem Lili még nem fog aludni mire ideérnek :wink:

Engem is úgy megérintett Lányok, hogy mindannyian túl vagyunk a szülésen és a kezünkben tarthatjuk a Csöppségeket, hihetetlen és fantasztikus :D Annyira örülök,hogy veletek izgulhattam végig ezt a csodás 9 hónapot, jó kis csapatunk van, ez biztos :D ...Ezért is van lelkiismeret furdalásom, hogy kicsit most hanyagollak titeket, de "Asta la Vista"-azaz VISSZATÉREK :D :D

Eta-Nem lehet, hogy nem elég zsíros a tejed?????Másra nem tudok gondolni, bár sajnos nem tudom, hogy ha tényleg az a probléma akkor mivel lehet orvosolni.....Szerintem ne stresszelj, tápszeren is felnőttek már gyerekek, te mindent megtettél és ez a fontos, ne emészd magad Drága!

Mindenkit nagyon sajnálok akik szar éjszakákon, nappalokon vannak túl, kitartás Lányok!!!!!!!

Én lekopogom, de Lili még mindig tündér, nem igazán hallottam még sírni, csak akkor hangoskodik ha kaja idő van, na akkor megeszi a ruháját is :D Ja és tegnap leesett a köldökcsonkunk végre, viszont alatta egy picit váladékos, az normális???Most vigyázok , hogy ne nagyon érje víz fürcsinél aztán remélem meggyógyul....

És egy pár kép a mi Törpénkről:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Mindenkinek nyugodt éjszakákat kívánok!!!

Puszi
Lili baba és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Eta, kössszi! Csak még annyi, hogy Mecsek teát adtatok neki v. sima kizárólag édeskömény teát??? Ízesítés???
Lehet bepróbálkozunk, mert nagyon nehéz ez a kaki-dolog :(
Úúúú sajnálom a nemhízást szupermodell-Gizusnál! Nem is értem én sem :roll: de az logikusnak tűnik, h. akkor tele hassal mentetek, most meg nem, nem??!!
Meg az is, h. a végét nem eszi ki... vagy igen?
Hát azért ne add fel, okés?!

Ancsa, Lili baba imádnivaló!!! De jó neked, h. még mindig ilyen angyalka! (Majd megváltozik :lol: )
Végre vége anyós hadjáratnak, és ép ésszel megúsztad... már ez is valami! :wink:

Vikoo, ja tegnap nem kopogtam le, h. Zorka jóban van az ágyával... ööööö... ma nem annyira voltak nagy haverságban és rajtam aludt délután! Kipróbáltam, milyen az, ha a mellyemen durmol :lol: Eredmény: neki szuper volt, nekem is, csak aludni nem tudtam :?
Sajnálom, h. Boldi ilyan ordítógép! És no para, ha kialvatlan vagyok (ami előfordul néha :roll: ), akkor én sem tudok annyira türelmes leni, de igyekszem!

Csillag, szerintem én sem vagyok paragép: no mérlegelés, no légzésfigyelő, no stressz, ha fürcsi közben sír, sőt ha kaja közben akkor sem (mindig :oops: )

Lányok! Nálatok előfordul, h. kaja közben megy a visítás? Nem mindig tudom, h. túlságosan jön-e a tej v. éppen nem annyira v. a hasa fáj-e v. kakis.... nem egyértelmű, de délután minden etetés ordításos :(

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Kép fürcsizem... és nem sírok :)
Kép anyát nézem!
Kép imádooom!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Gondoltam, dobok én is pár képet! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Zsófi:gratulálok Eszter babához!Sok boldogságot kívánok Nektek!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztok!

Sophie
Gratulaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!! Eszterke, köszöntünk ezen a jelenleg szép, hóval borított világon! :D :)

Várjuk majd a gyors szülés részleteket! (Had irigykedjek kicsit! :wink: :) )

Eta
Először is szerintem nyugodj meg. Nekünk is volt egy ilyen hetünk. Nekem azt mondták, h ne egyek tejterméket és semmi olyat ami felfújhat. Próbáljak sok husit enni és elég szénhidrátot.
A hízást majd jövőhéten meglátod. Ha huzamosabb ideig (2-3hétig) így megy, akkor van probléma. De az a legfontosabb, h TE ne idegeskedj és pihizz sokat!

Ezek a baba-fotók gyönyörűek! Grat mindenkinek! (Tényleg mindenkinek egészséges szép babája lett!:) )

Nekem is hiányozni fognak a baba-hírek, és kicsit nosztalgiával gondolok vissza a terhességemre is. (Annyira szupi volt!!! Csak nekem a vége lett nagyon hirtelen....)

Bocsi, h nem írok mindenkinek külön, de mindjárt fürcsi lesz.

Rólunk:
Mr. Nyikk-Nyikk is hideg-front érzékeny. Egésznap kézben volt, (totál izomlázam van...) csak úgy aludt 20-30perceket. Ezen felül pedig sikítós sírás.... Kicsit kivagyok...

Mindenkinek nyugodtabb éjszakát, mint a miénk volt tegnap!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Eta, ha dugig vagy tejjel, akkor én azt tennék cumisüvegbe, aztán ha ez sem működik, akkor adnék tápszert.
Enni eszel rendesen? SOTE-n azt mondták, hogy így kellene:
napi 1-2 alkalommal hús- és húskészítmény, napi fél liter tej, tejtermék vagy ezzel egyenértékú sajt, tehéntúró, napi 50 dkg zöldség és gyümölcs (persze nem azok, amik nem ajánlottak).
Mert az anyatej legfontosabb összetevői: fehérje, cukor, zsir és Ca.
A fehérjéknek jó minőségű, fele részben állati eredetűek legyenek.
Na szóval, ez volt az iromány, nagyjából így kajálsz? Persze, én sem nézem, de minden nap eszem húst, gyümölcsöt, min. egy joghurtot és egy pohár kakaót, szóval nekem sacc per kb megvan.

Adél 42 g / napot hízott az elmúlt 27 nap átlagában. Akkor volt egy mélypont. Most 4500 g. Ehhez kb. szopinként 110g tejcit iszik meg, és általában 7x eszik egy nap.

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyancsi és Navi, gyönyörűek vagytok a kishölgyekkel! :D :D :D

Eta,
szerintem Mikegirlnek nagyon jó ötlete van, fejjél és üvegből etesd meg, így kontrollálod h ténylegesen mennyit eszik. Nem szabad könnyen feladni az biztos!

Vikoo,
Mollika is frontérzékeny, mások is mondták de már én is belátom, hogy sokkal inkább frontérzékeny mint hasfájós.
Tegnapelőtt, amikor közeledett a hó, délután hisztis volt, és amint leesett a hó, egy nyekk sem jött ki belőle, és aludt sokat. Ez múltkor az első hónál is így volt.
Most túlaludtuk magunkat, én legalábbis, és ez sem jó.
Most a napi egy engedélyezett tejeskávémat iszogatom.

Ma apa is itthon van. Várjuk a telefont, lehet hétvégén költözködünk. Boltba kell menni, takarítani, hajat mosni mert már csimbókos :oops: :oops: :oops: meg az öthetes elburjánzott gazt leirtom jövő hétre :lol: :lol: :lol:

Egyébként szült valaki rajtam kívül az ügyeletesnél?

Mert az a gond, hogy nem tudom kinél kéne megnézetni magam 6 hetes kontroll címszó alatt!!!

A kerületi terhesgondozó dokinál?? :shock:

Egyébként full fittnek érzem magam :D

Mozgás: én most kezdem érezni hogy meg kell fogni magamat, mert most fogok elkezdeni hízni! :? De mondták hogy ez lesz annak, aki a várandósság alatt nem hízott... szóval jövő héttől kíméletesen, de a kocogás beindul... először kocogás/gyaloglás felváltva 5 perces időközönként.
A bnőm is kocog szoptatás mellett, nem befolyásolta a tejcsit.
Szóval előkeresem és leporolom a futócipőt, ruhát!
Meg remélem apa is le fog porolni, máshogy, mert hiányzik :oops:

Most megyek mert nyekergés hallatszik.

Puszi, nyugodt szép babázást mára mindenkinek!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok

csak egy gyors tanácsra jönnék mert még ma fogat mosni sem volt időm. Érdekes módon tegnap kislányunk az egész napot végigdurmolta hogy itthon volt a férjem ma már több mint egy órát altattam. Nagy színész. szóval a kérdés hogy mi most adagoljuk az Infacolt mert hasfájós a drága de most két éjszaka is volt hogy vagy 3-4szer berottyantott, szóval lehet hogy átfordult a ló túlsó oldalára és már túlságosan meghajtja? Lehet inkább át kéne nekünk is térnünk a köményes teára? csak nem tudom hogy abból mennyit kell adni. viszont pukik, büfik, köpik nem nagyon vannak elhagyni sem merem teljesen. szóval ötletek?

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok!

Gigi
Valamelyik nap nekem is iszonyatosan fájt a fejem, én algopyrint vettem be, fél óra múlva már semmi bajom nem volt!

Rita
Szépek vagytok a képeken :) Nálunk is mindenki egy szobában alszik :D Marci velünk, Dani a kiságyban :D

Rodi
Ti hogy vagytok???

Lucuzs
Jajj, de ari apa, hogy megcsinálta a gépet :) Remélem a képeket sikerült megmenteni!!!

Tatjana
Szupi a teljes tábla! :)

Dorka
Hát igen, végülis az ágyunk le van cserélve 3 db 90X200-as matracra :D Igy egyenlőre elférünk :D
Remélem már jobb éjszakátok volt! Lehet, h Lucababának bújhatnékja volt!!! Nálunk Marcival voltak ilyenek, h nem akart leszállni a ciciről. Dani ebből a szempontból is más, ő szopizik, jól lakik, és nem cumizik a cicin, cumi sem kell neki.

Navi
Írtam is, hogy azért teszem Danit a kiságyba, mert félek, h Marci ráfekszik, vagy valami. Plusz ugye a rossz tapasztalat... Sokszor olyan gonosznak érzem magam, h Danit beteszem a kiságyba, Marci meg ott alszik velünk... :oops: de Dani szeret is a kiságyban lenni.

Amida
Szerintem egy picike forralt bort ihatsz :) Amikor Marci pici volt, mi apával forralt borral koccintottunk szilveszterkor, akkor Marci 3 hetes volt, semmi baja nem lett :)
Jaaa, és azt olvastam valahol, hogy az Ikea féle forraltborban nagyon nagyon kevés alkohol van, állítólag azt nyugodt szívvel lehet inni

Csillag
A másodiknál szerintem mindenki ügyesebb, talpraesettebb, kevésbé kétségbeesős :) Biztos a rutin miatt :) nálunk is igy van :)

Eta
Sajnálom, hogy nem hízott most Gizus rendesen, de lehet, hogy ez csak átmeneti nem??? Azért ne add fel a szopit! És ha egy picit lefejnél a szopi előtt? És akkor kevesebb vizesebb tejcit enne Gizus, nem telitené el úgy a pocakját, és akkor a zsirosabb tejciig is eljutna jobban... hülyeséget nem akarok mondani, ez csak egy ötlet...

Ancsa
Uh, anyós...
Én úgy vagyok vele, h nem adok teát :oops: Szomjoltásra teljesen alkalmas a tejci ami a szopi elején jön...
Állítólag a teával le lehet szoktatni a babót, h felkeljen éjszaka, legalábbis nekem ezt mondta a védőnő annak idején Marcival, h teáztassam, lesz egy két szörnyű éjszakánk, mert sirni fog a ciciért, de utána legalább nem kel... Hááát én erre képtelen voltam, szépen elhagyta magától az éjszakai szopikat később :)
Szép kiscsalád vagytok!!!! :)

Eclipse
Ügyes vagy a fordítással! Szupi, hogy van időd ilyesmire.
Szupi, hogy elkezded a mozgást! Neked biztosan másképp fog reagálni a szervezeted, hiszen te a terhesség előtt is rendszeresen mozogtál, futottál, ugye?

Most mennem kell...

szisszka
 
 


Lányok!
Nem dolgozott valaki bankban esetleg??? Kellene egy kis segítség a dolgozatomhoz :oops:

szisszka
 
 


Sziasztok!

Eta: Úgy sajnálom :(. Akkor jogos volt az aggodalmad. Otthon szoktad mérni? Nem lehet ez a mérlegek hibája? A tápszert meg gondolom a tejcihez hozzákeverve kell adni, ugye? Haladékot nem kaptál?

Eclipse: Jó gyorsan történnek a dolgok! Remélem lesz elég időtök összepakolni! Dokihoz nem tudok érdemben hozzászólni, csak ötletelni: Ha tetszett az ügyeletes doki, és ezután is hozzá szeretnél járni, akkor hozzá, ha nem, akkor gondolom oda is mehetsz, ahová eddig jártál. Ki volt az ügyeletes (ha nem titok)? A kocogáshoz meg hajrá! Nekem is kellene vmit csinálnom (csak ugye előbb teljesen fel kellene épülnöm), mert csak itthon növesztem a hátsóm...

Vaya: Az Infacol nem hashajtó, csak a lenyelt levegőt rendezi egy nagyobb buborékba, így az könnyebben kijön.

Szisszka: :D Akkor egy picit iszom!!! :)

Kép

Kép
amidaalah
 
 


vaya! Passzolom, a kérdést. Én naponta 1x azért adok Jankának pár korty Mecsek teát, és az infacolt is, de csak 10 cseppet 2-3 etetésenként.



Már nem is tudom mi van, 10 óra óta eszik folyamatosan , 3x volt kakis peluscsere, és mindig belealszik az etetésbe...imádom, de már sokkkk!!
Na megyek, mert megint bömbölés van, asszem 2 percet aludt!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
ebba
 
 


Sziasztok!

Ami,
dr. Horváth Zsoltnak hívták az ügyeletes dokit, idősebb fószer, meg is voltam ijedve amikor bejött, mert Erika mondta h éjszakai ügyeletbe inkább fiatalokat szoktak beosztani. Szóval attól féltem h majd jól "meggátmetsz" de hótt jó fej volt, semmit nem csinált, csak a végén összevarrta azt a kis repedést, aminek nem maradt hege sem és nem is fájt.

Csak az a gond, h nyomoznom kéne, h mikor dolgozik, bemenni, aztán még a végén pénzt várna, az meg nekem nincs :oops: szóval nem szeretném.
A végén még a választott szülésznőt is lemondtam...

A terhesgondozós doki is csak az sztk-s volt, aki nem bírta elviselni, h nem kértem fel fogadott dokinak...

nem egyszerű.

Szisszka,
igen, én sokat sportoltam, meg a várandósság alatt is, csak most álltam le, bár sétálunk a babával sokat, de többet eszem mint mozgok :?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse
Én most elkezdtem kutyát sétáltatni :D Ez is több mint a semmi, azt hiszem, és ki is kapcsol kicsit, van időm gondolkodni kicsit, sokat számit az a kis idő gyerekek nélkül :D
Szerintem a 6 hetes kontrollra mehetsz bármelyik sztk-s dokihoz nyugodtan! Én is ügyeletesnél szültem, és az sztk-ba mgyek majd vissza.


Na, most mennem kell takarítani :shock:

szisszka
 
 


Eclipse: Így már értem. Ha ennyire "minimális dolga" volt a szülésnél, akkor lehet, hogy tényleg felesleges hozzá visszamenni :)

Szisszka: A kutyasétáltatás is jó program! Én mióta ilyen havas az idő, nem tudom magamat rávenni a sétára. :S

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Na, talán most rendesen vissza tudom olvasni az oldalt és reagálni. Kitoltam az erkélyre Barnit, és egyenlőre csend... (kopp-kopp-kopp)

Dorka
Nagyon sajnálom a szörnyű éjszakát/napot! Biztos Luca is a havat érezte, mint a legtöbbünk babája. :(
Ilyenkor a megemésztett tejre még rákajál a komfort szopival és attól meg a pocakja fáj és kezdődik az ördögi kör... Nekem azt mondták, h ilyenkor 1-2korty vizet lehet neki adni, és megpróbálni letenni (elaltatni) aludni. Te adtál cumit Lucának? És azt sem fogadta el?

Navi
Ez a görcs dolog nálunk is van. Amikor nem sikerült neki kakilni, akkor előfordul, h szopi közbe is felsír. (Vagy amikor fáj a hasa.) Ilyenkor felhúzza a lábát, mint a töltött csirke, onnan tudom, h nem a tejjel hanem a pocak/kakival van a gond.

Ancsa
Odaértek tesód és Apud? Milyen volt a találkozás apuddal?
Megértelek anyós téren... (Nekem azt mondta, h támasszam ki a fejét két oldalt pelenkával és akkor gyorsabban visszagömbölyödik a buksija... :? :? :? :? :roll: Mondanom sem kell, h teljesen kiakadok a tanácsaitól...)
Nagyon szép kis család vagytok! ű
(Tök jó a képek alapján szerintem kb. egymagasak vagyunk! :D )

Eclipse
Gratula a fordításos suskához! Ügyes vagy nagyon!
Szerintem Bármelyik Sztk-s dokihoz visszamehetsz, ha nem volt fogadott dokid. Ugyanúgy mint terhesség alatt.
Kocogás szuper! (Nekem is kellene mozogni, mert már szerintem nem 3kg a plussz 3kg... :? :? :? :( :? :? :? )

Amida
Szerintem a forralt bort nyugodtan ihatsz egy pár kortyot. Ugyis az alkohol nagyrészét kiforraljuk belőle.

Ebba
Nagyon sajnálom! Lehet, h akkor a cicire visszatevés nem a legjobb megoldás, mert már attól is sírhat, h nem bírja megemészteni.

Csillag
Nagyon ügyes vagy, h ilyen jól bírsz a 2gyerekkel!

Sziszka
Szerintem ha elvan a kiságyába, akkor nem csinálsz rosszat Danival, ha ott altatod!

Lucuzs
Remélem sikerül megmenteni a képeket!!!!! Drukkk++++!!!!
Nagyon rendes a Párod, a netet beállította neked!

Vaya
Ne haragudj, de én sem tudok ez ügyeben segíteni, de szerintem sincs hashajtó hatása az infacolnak, csak a szelet köti meg.

Vikoo
Mekkora kópé ez a Boldi baba!
Sajnálom, h frontérzékeny Ő is!

Mikegirl
Atival van valami javulás? Nagyon drukkolok, h mielőbb hozzászokjon a helyzethez, és befejezze a hisztit! Nem lehet könnyű neked!
Viszont örülök, h Adélka ilyen jó kislány! :)

Mindenkinek szép napot!(A miénk sokkal jobb, mint a tegnapi! :D Éjjel is sikerült egyedül elaludnia, nem kellett se ringatni se semmi! Tartsa is meg Barni a jó szokását! :D :D :D )

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vaya, ahogy írja Amida az Infacol nem hashajtó, DE: már mástól is hallottam, h. fosott tőle a baba :roll: szóval nem tudom! Lehetséges...
Én ma adtam először édeskömény teát neki: azt mondta a védőnő, úgy csináljam, h. kb. 1 deci vízhez 1 csipet (én egy teáskanálnyit tettem) kömény és a vízbe tegyek 1 csapott kiskanál cukrot, ne a végén ízesítésnek, hanem főzzem bele!
Mecsek teát is csináltam (abban kamilla is van), de még azt nem próbáltam, csak elkészítettem: 1 filtert áztattam 5 percig 3 dl vízben és szintén ugyanúgy cukroztam arányosan!
És max. 20 ml-t itattam vele... aztán hogy bejön-e, még nem tudni :roll:

Eclipse, köszike!
Én nem ügyeletesnél szültem, no idea! :?
Nálunk is frontérzékenység van :?

Eta, tényleg jó ötlet a fejés szopi előtt!! Próbáld ki!!!

Májki, Zorka a 28 napos átlaggal nézve 45 grammot hízott :shock: Gondolom, ez majd most beáll és nem lesz karácsonyra kismalacunk :lol: :lol: röf-röf-röf :D

Szissz, szerinted nálunk is segítene, ha Zorkának nem adnék annyi vizes tejcit az elejéből, ami ráadásul ömlik belőlem? Hanem kicsit lefejnék és a már zsírosabbat kapná, mert 5 perccel az evés kezdetétől számítva mindig tekereg és görcsöl... megy a visítás 10-15 percig :roll: Aztán kaki (jó esetben), peluscsere, mert nem bírja, ha sz@ros és utána már normálisabban eszik! Így aztán egy etetés egy óra :roll: Kész vagyok néha! Nappal még nem gáz, de éjszaka :shock:

Ma reggel nem volt hajlandó enni Zorka, amúgy is nehéz éjszakánk volt, tuti a front miatt, és fogtam lefektettem magam mellé, odanyomtam neki a cicim, ha kell neki, majd eszik alapon és aludtunk még 2 órát!!! :D Amúgy nem evett, de aludtunk egy jót, mellem meg akkora lett, mint egy kézilabda :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Piálás: múlt héten szombaton ittam egy kupica Ouzot, nagyon keveset (2 centet max.)! De úgy megkívántam... :D amúgy abszolút nem iszom, csak néha pár korty sört! Szóval nem lesz semmi baja a babáknak! És aki sört iszik, h. legyen teje???? :roll:

Fejfájás: én is Algopyrint "szoktam", először féllel próbálkozom, ha nem elég, akkor jöhet a másik fele!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hízás: jó lesz nekem is vigyázni! Már feljött 1 kg, ami tudom, h. nem sok, tekintve, h. így is sovi vagyok, de ha így folytatom (sok-sok édesség), akkor bajok lesznek :D
Aztán az is lehet, h. most kezd visszaállni az eredeti súlyom, de vmi mozgásfélét én is szeretnék és egyedül a futás jöhet szóba, amit bármikor lehet! Pedig egy jó kis aerobik, jó zenével, jó társaságban de hiányzik!!!

Na megyek, eszem egy túrórudit :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Wivi, akkor kezet foghatunk kaja közbeni visítás miatt :(

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Lányok! Bocs, Anyák!

köszi olyan drágák vagytok! Jól esik hogy mindenki próbál segíteni.
Üvegből nem akarom itatni, mert leszokna a ciciről.
Az előfejést megpróbálom, bár ha 30-40 perc szopi után nem jut el a zsírig akkor mikor??
ti hány percig szoptattok?
a másik ami érdekes, hogy ha éhes lenne akkor gondolom nem aludna 3 órákat, hanem jelezne hogy éhes nem??
Lehet máshogy kéne kajálnom..... majd kipróbálom a májki étrendet hátha az segít.....

milyen gyümölcs tiltólistás???
a zöldségeket nagyjából tudom..... köszi csajok nagyon szeretlek titeket!!!!

PUSZA ETA

Kép
Kép
eta
 
 


Eta drága, nagyon szívesen, na nem mintha én túl sok okosat írtam volna :oops: szóval, én 15 percig szoptatok, azaz tisztán 15 percet eszik kb. csak egy óráig elhúzva...
Én sem tudom, mikor jön a zsíros tejci :oops: Valaki mondja meeeg! Hány perc múlva vagy hány milinél?!
Szerintem, itasd pohárból, ha félsz, h. leszokik a ciciről!
Amúgy szerintem sem éhes, ha ennyit alszik!!!

Jajj, képzeljétek, Zorka már 2,5 órája alszik és ez azt jelenti, h. lassan 4 órája kezdett enni! :D
Ha tudtam volna, aludtam volna :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Tényleg, milyen gyümi van a tiltólistán??? Banán? Kiwi? :?

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Nekem a narancsot, mandarint és minden "rostos" gyümit mondott a védőnő! Mert azt nem tudja megemészteni a pocija... Ti mit esztek, úgy 1ébként, mert engem az elején mindenről letiltottak... így sem borsó, lencse, paradicsom, paprika, ubik csak héj nélkül, brokkoli, hagyma, fokhagyma... szóval én alig eszem vmit... Húst és rizst, meg krumplit, azt ennyiii!!!

Lányok kérdeztem, h miért süpped be Boldi kutacsa, ha biztos, h nincs kiszáradva, van vkinek tapasztalata, vagy ötlete???

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo! Már az első kérdésedet is olvastam, de bocs, fogalmam sincs! :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Eta! Nálunk is 10-15 perc a tiszta szopiidő, ez olyan 3 mellrehelyezésből. Ehhez jön hozzá, a kb. 5 perc pihi, közben böfiztetés, kaka és pelusozás... Ha gyorsak vagyunk úgy 20-30 perc alatt megvan az egész.

A zsíros tej fogalmam sincs mikor indul. :oops: Talán mikor már nem ömlik a szájába, hanem szívnia is kell. Meg rémlik, hogy mikor régen fejtem, akkor az elején tényleg inkább átlátszó ami összegyűlik az üveg alján, és később lesz csak tejfehér. Talán ekkor keveredik hozzá a zsírosa, de ezt sosem mértem mennyi idő után van.
Az tuti, ha fullra kiszívja a mellem, akkor megvolt a zsírosa is. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ja, és úgy tűnik a képek nem szálltak el... kopp-kopp

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok

na próbálok reagálni végre pár dologra. lányok nem semmi hogy mindenki megszült tök hihetetlen. én néha ránézek a kiscsajra és úgy érzem magam mint valami álomban el sem hiszem hogy már itt van velünk. ugyanakkor hihetetlen gyorsan mennek a napok olyan messzinek tűnik már a szülés

közben persze fölébredt a kiscsaj mindig olyan jól alszik csak amikor kéne akkor nem.. visszaaludt :)

nekem is hiányozni fognak a baba hirek meg a doki kórház is kicsit nekem olyan érzésem volt mintha egy táborból jöttem volna el, mondjuk ott meg alig vártam h hazajöhessünk :P

Eta talira én tuti megyek már naon kiváncsi vagyok rátok

Szissz én is jót mulattam az állatkerten

Mikegirl általában a fiúkkal minden nehezebb biztos h mindent megtettél

Dorka Andrisnak boldog névnapot nem tudom mér akarhatott ennyit cicizni Luca esetleg néha adhatnál neki cumiból forralt vizet teát. nekem legalábbis ezt ajánlotta a védőnő h kihúzzuk a 3 órát

Navi de jó h már tudsz többet aludni. nem csoda h idegesek vagytok a nem alvástól én már akkor osztom szegény férjem ha kicsit többet vagyunk fent éjszaka a hasfájás miatt

Amida remélem sikerül megszabadulni a penésztől. szerintem nyugodtan mehet egy kis forralt bor én barna sört innék

Csillag tök jó h könnyebben mennek a dolgok ügyik vagytok

Vikoo sajnálom a szar éjszakát kitartás

Eta sajnálom a tápot esetleg konzultálj még egy szoptatási tanácsadóval

Ancsa megértelek anyós nekem is tud jó dolgokat mondani. szépek vagytok nagyon

Navi adnánk egy kis kakit Zorkának nekünk meg túl sok van sztem köszimindenkinek a tanácsokat megpróbáljuk fokozatosan elhagyni az infacolt aztán lehet áttérünk a teára. képek naon jók főleg az uccsó

Kinga mi van veletek?

Vivi huss hidegfront h Beni jobban legyen

Eclipse mozgást én is el akarom kezdeni egyelőre itthoni tornával bár rólam a szopival lejött 3-4 kiló de igy is van mit leadni

képzeljétek tesóméknál kiderült h a második baba is fiú lesz 2,5 héttel szülés elött pedig tutira mondták a lányt. hú remélem vmi nyugodtabb természetű kiskölyök lesz mert az elsővel nagyon megszenvedett

Noncsi amúgy megint kis tündér csak ez a hasfájás ne lenne tegnap apósom és anyósom között aludt el a kanapén tök magától. csak néha jön rá h idegelje anyát a nem alvással

Kép
vayacon
 
 


akkor a mi kismalacunk tényleg sokat eszik ált 30 perc igaz néha bealszik este le is mérjük mennyit hizott

Kép
vayacon
 
 


Az elmúlt pár órában semmit nem sikerült csinálnom :D Viszont néztünk Télaput és Marci még evett is :D Rendkivül rosszul eszik mostanában, de a mai nutellás gombóccal ki volt békülve :D
Viszont most mindkét fiam alszik, csend és béke honol a lakásban :)

Amida
Én imádom a havat, meg a telet :) Tegnap itthon hagytuk Danit apával, mi meg Marcival átmentünk anyuhoz, meg egy jó nagyot sétáltunk, Marci vagy másfél órát kacagva szaladt a hóban :D

Vivi
Boldog Névnapot!!!! :D
Tudom, h nem teszek rosszat, h beteszem Danit a kiságyba, csak olyan izének érzem magam ilyenkor, mert közbn meg Marci ott szuszog a nagyágyban velünk... és olyan mintha kivételeznék, pedig nem...
Remélem Barni jót aludt a levegőn!

Navi
Hallottam már olyat, h azért fájt egy baba hasa, mert túl sok volt neki a "vizes" tejci. Próbáld meg, hátha :wink: A zsirosabb tejciért viszont jobban meg kell küzdeni, mert az nem ölmik úgy a szájukba, van, hogy nálunk is van belőle kisebb hiszti :)
Ismerős az egy órás etetés, nálunk Marci csinálta ezt, majd aludni sem volt hajlandó, tehát egy óra seggrázás és sétálás a szobában volt a menetrend minden kaja után. Aztán belejött, pár hónaposan már rendesen szopizott ő is. Szupi, hogy vissza tudtatok aludni reggel :)

Eta
Remélem azért sikerül elkerülni a tápit, de ha nem, hát akkor nem :) Sok gyerkőc nőtt fel tápin...VISZONT: a szopit semmiképp ne hagyd abba, inkább ha kell, akkor pótold a tápival.
Szerintem minden babánál más, h mennyi ideig szopizik, nekem Marcim egy órán keresztül nyammogott, Dani meg 15 perc alatt megtölti a pocakját.
Arra figyelj, h ha Gizus ugye 30-40 perceket szopizik, h ne csak az legyen, hogy az elején szopizik, és megtölti a pocakját, később meg már csak cumizik a cicin.

Tiltólistás gyümik: nekem a kórházban a narancsot mondták, meg az eper, málna, szilva.


Kaják:
Én ma pl. juhtúrós sztrapacskát ettem baconnel :D Mostanában én is leginkább krumplit, rizst, husit, meg tésztaféléket eszem, meg leveseket, főtt kajcsiként, amúgy meg joghurt, gabonapehely,bundáskenyér... Viszont nekem nem mondták, a paprikát, paradicsomot, uborkát, úgyhogy ezeket eszem rendesen.
A borsót, babot, k-betűseket én sem tolom most.

Viko
hát én sem gondolnám, h Boldi ki lenne száradva, ahogy írod, szépen eszik :) Néha Marcinak is beljebb ment a kutacsa, de nem volt vészes, semmi baja nincs neki :) Nem lehet, h csak túl parázod? Ha nem vagy nyugodt, akkor kérdezz rá a védőnőnél, vagy mutasd meg neki, vagy a gyerekdokinak, de én nem hinném, h bármi baja lenne Boldinak!

szisszka
 
 


Vikoo: Én is láttam a kutacsos kérdésed, de sajnos ötletem sincs...

Eta: Nem hiszem, hogy pont a mi tapasztalatainkra vagy kíváncsi (ugye mi sem vagyunk hízóbajnokok), de Bence is sokáig eszik. Kb 40 perc, hol sokkal több, hol kicsivel kevesebb. Most, hogy végre megindult a gyarapodás nem az idő változott, hanem az intenzitás. Most tényleg fal, nagyokat nyel és keveset pihen, régebben többet pihent.

Szisszka: Régen én is szerettem a havat, de újabban csak a hátrányait látom - félek, hogy megcsúszok, beázik a cipőm, fázom... (de vén nyanyásan hangzik :D). Bencével remélem megint visszatér a tél öröme - és végre eljutunk egyszer síelni!!!

Kaja: Nekem csak a k- betűseket, borsót és a rostosakat mondták... Grr.

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Kicsit szétestem... David elromlott. Vagy rájött, hogy én az ő anyukája vagyok, és kizárólagos jogot formál rám... egy testrészemre legalábbis. De az is lehet, hogy fél, hogy a hidegben befagy a tejcsi és most inkább eszik éjjel-nappal...

Eta
Ha nem hízik, akkor én keltegetném, igyekeznék minél gyakrabban, akár másfél-két óránként is cicire tenni. (3 órán belüli szopinál ne váltogasd az oldalakat...)
Lehet próbálkoni, hogy lefejed és cumisüvegből adod
Ha kell, akkor tápszerrel kiegészítesz
Egyet ne tegyél: nem szabad magadat hibáztatnod!

Eclipse
Ha nem volt választott orvosod, akkor oda menjél vissza, ahova terhesgondozásra jártál.

Evés
Én a káposztát, a szemes babot hagyom ki...

Vikoo
Kutacs besüppedhet teljesen normálisan is. Sőt, finoman a vér pulzálását is lehet érezni rajta.

Hasfájós babák anyukájának a tejet, tejterméket érdemes elsődlegesen kihagyni... a tej fehérjéiből juthatnak át olyan fehérjék, amiket a baba nem, vagy nehezebben emészt meg....
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak pár sorra van időm,muszáj megosztanom Veletek a boldogságom okát:Flórival minden rendben+PankiMankinak nincs vesetágulata!
Hurrrrrrrráááááááááá:nagyon boldogok vagyunk! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Jó reggelt!

Nálunk egy nyűglődős este után 6-kor ébredtünk, most is alvás van.

Viszont az én császár sebem begyulladt (a zsírszövetnél van a gyulladás, piros alul fölül és, nem véletlenül volt érzékeny, szétnyílva nincs) és lórugás antibiotikumot írt fel a dokim, amit szednem kell, Duomox 1000-esből 3x1 szemet naponta! Háromszor rákérdeztem a szopizásra, és mondta mehet. Még a gyerekdokinkat is felhívtam, ő is azt mondta. De annyira szeretném elkerülni! :( Azt írja, hogy átmegy egy része az anyatejbe. :(Le is betadinozta, én is kezelgetem, és abban reménykedem, hogy elmúlik, de élek a gyanuval, hogy nem és el kell kezdjem szedni mielőtt nagyobb baj lesz. Annyira megjártam most negyedjére, már eleve ez a császár, most meg ez.. :roll: :cry:
Bocs, hogy panaszkodom, nem szoktam csak ez most betette a kaput. :(

Kinga
örülök, és abszolút átérzem az örömödet, én testközelből ismerem a dolgot sajnos, nálunk műtét lett a vlége, de mára minden rendben.

Olyan szépek a fotók, amiket feltettetek! Ha elkészül az iwiw-es lista, akkor én is mutatnék képeket. :)
gigii
Budapest
 
 


Sziasztok!!!!

Amida
Pedig a hó jó dolog :D Én imádom! Régen annyira ki voltam akadva a téltől, de pár éve megőrülök, mindig annyira várom a karácsonyt, a havat :)

Kriszta
Lehet, hogy David csak bújós mostanában, nem ? :)
Köszi, hogy megemlitetted a tejtermékeket, eszembe sem jutott most, azt hiszem visszaveszek belőle, hátha az sok Daninak, és azért fáj a pocakja

Kinga
Örülök, hogy jól vagytok!!! Szuper, hogy a pici Panka veséjével minden okés!!!!! Nagyon örülök!!!!!!!

Gigi
Sajnálom a gyulladást! Ha azt mondják, mehet a szopi, akkor ne aggódj!!! Fontos, hogy te rendben legyél!!!! Jobbuást!!!!!

MIlyen iwiw-es lista készül??? Én lemaradtam :o


Képzeljétek, most voltunk mázsáláson Danival. A kórházból 3790 grammal jöttünk haza, ma a fiacskám 4480 gramm :D Szóval hízik szépen :D
Meg megkaptam a ROTA oltás első részéhez a receptet.

szisszka
 
 


Jó reggelt Anyucik!

Már akinek jó… Boldi a tegnapelőtti borzasztó nap után a tegnapit átaludta, viszont az éjszaka kőkemény másfél – 2 óránként keltünk enni. Most még jól bírom, de gyanítom estére már kevésbé fogok emberien kinézni.

Mindenki jól van?

A kutacs kérdésen túltettem magam. Majd kedden megyünk a Heim Pálba, rákérdezek, de szerintem Boldinak ilyen…
Most viszont úgy hallom, h bizonyos testhelyzetekben elkezdett szörcsögni… ha nem folyik és nincs az orrlyukában semmi, akkor is porszívózzam neki. Csak arról meg azt hallottam, h minél jobban ingereljük a szívással annál több fog termelődni… Tapasztalat??

Jó, h szóba jöttek az oltások: Nekem pl a ROTA-t nem javasolta a védőnőm, viszont a Prevenát és a Hepa C-t igen, Ti milyen választható oltásokat fogtok majd kérni? Azt mondta a rotáról, h így, h nincs itthon másik gyerek, nincs kitéve akkora veszélynek, és 2 éves koráig egyébként is megszűnik a védettség…

Na megyek mert már dünnyög, mindenkinek szép napot!!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Csajok, ma egész nap egyedül nyomom a két gyerekkel. Apa elment fél 8-kor, este Karácsonyi partizik, szóval ébren sem leszünk, mikor megjön. Küldjetek sok-sok energiát, türelmet. Tele a gatyesz. Fürdetés, miegymás....

Délelőtt alig tudtam valamit csinálni - csak a gyerekek ruháit vasaltam ki, mert Adélka össze-vissza evett. Aztán meg a beszorult böfiket tessékeltük kifelé....

Ati nincs oviban, mert szerintem kötőhártya gyuszija van. Annyira ronda volt az egyik szeme tegnap, ma már nem annyira, de így akkor sem mehet oviba. Meg éppen lebetegedőben, szóval így lett 3 nap, hogy kúráljam.

Most várom a gyerekdokit. Oltás topic lesz!!! Adélhoz jön eredetileg - 1 hós állapotfelmérés, de egyúttal Atit is megnézetem.

Vikoo - de azért közösségbe biztos mentek: játszóház, játszótér. Vagy egy hozzátok látogató, ismerős gyerkőc is odaviheti egy vendégség alkalmával, aki viszont jár közösségbe. És nagyon csúnya egy valami az a vírus. Mondjuk az oltás meg piszok drága: Rotateq: (3x kell beadatni) 3x 14.627 Ft Rotarix:(2x kell beadni) 2x 17.981 Ft. De én megfinanszírozom.
Én voltam Atival kiszáradás miatt kórházban. Tehetetlenül sírtam, mikor ott kapálozott a kezembe órákig, ordított a kimerevített keze miatt, az infúziós csövön láttam, hogy folyik vissza a vére, amit totál ki voltam, és persze nem tudtam megnyugtatni.

Tegnap Árkádban voltunk Mikulás és Kari ajándékokért. A gyerekeké megvan!!!!
Ééééés beszéltem Sophie-val is telefonon. Úgy saccoltuk, hogy hétvégén hazamehet, és mivel lesz segítsége, azt mondta, hogy tud is majd írni nekünk. Tök jó kis szülése volt. Nagggyon profin nyomta a csaj :wink:

Cumisüveg helyett - ettől nem lesz lusta szopizó a baba, mert olyan erősen kell szívni, mintha cickóból inna. Csak kicsit drága.
http://www.brumimaci.hu/termek/medela_habermann_eteto
És egészséges babucik is használhatják természetesen.

Szopi idő, mennem kell.

mikegirl
 
 


Sziasztok Csajok


Megpróbálok visszaolvasni, nem tudom, h. menni fog-e.
Kórházban vagyunk:(
De most már minden ok, tegnap dlelőtt küldött be minket a gyerekorvos, mert a bukásból erőteljes hányás lett...iszonyatosan megijedtem, na mindegy, nem részletezem.Kivizsgálták, minden rendben, makkegészséges Lucababa.
Arra tippelnek, h. valami enyhe lefolyású vírusfertőzés, szervi baja 100°%, h. nincsen.
Úgyhogy most már ny8ugodt vagyok, egyébként szerintem iszonyatosan túleszi magát rendszeresen, úgyh. holnap bérelek egy mérleget.
Bocs, a hibákért fura ez a billentyűzet.

Úgyhogy nekünk ezt hozta a havazás:(












4

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka, ez ijesztő... annyira sajnálom, de az a lényeg, hogy nincs komoly baj. A mérlegelés jó ötlet!

Mikegirl, fogom a kezedet az egyedül eltöltött nap és este alatt. Én is ezt csinálom már vasárnap óta. Bence ugye nálunk még nem ovis, így egyedül nyomom itthon a két gyerekkel, a férjem meg úgy dolgozik (zenesuli + színházi zenekar), hogy délelőtt van itthon és esténként enyém a két gyerek etetése, fürdetése, altatása. Nem egyszerű, de úgy fogom fel, hogy ezt ÉN MEG TUDOM CSINÁLNI!!!!!!!!!!!!!!!! Általában 2 órát vesz igénybe míg mindkettőnek mindene rendben van...

Vikoo. a rota vírus elleni oltást mi sem adatjuk be. a másik kettőt amit írtál viszont igen.

Kinga, de jó, hogy rendben vannak a gyerekek!!!!!!!!!!!!! el is hiszem, hogy nagy az öröm!!!!!!!!!!!! Puszi!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:

Vikoo:a szörcsögés nálunki is meg van.De valójában nem náthás.2X próbálkoztam kiszívni a kis orrát,de szinte semmi nem jött.A doktornő azt javasolta,h tegyek vizet a radiátorra vagy egy nedves törülközőt,h párásítsa kicsit a levegőt.Elképzelhető,h kiszárad a nyálkahártyájuk és az okozza ezeket a hangokat.Kicsit a malacröfögéshez hasonlít :lol:
Állítólag az ilyen kisbabáknál természetes is lehet,h hallatnak néha ilyen különleges hangokat,de ez nem feltétlen nátha.

Mikegirl:sajnálom Atit,Bekivel mi már eleve úgy jöttünk haza a kórházból,h gyulladt volt a bal szeme :cry: Kaptunk rá ott egy szemcseppet(amiről itthon derült ki,h le van járva a szavatossága)Utána dokinőm újra felírta,de kamillás vattával is nyugodtan kezelheted neki szerintem.Az a lényeg langyos legyen,és mind két szemét másik pamaccsal.(Bocsi,nem kioktatni akarlak ám) :oops:
Nálunk sanszos,h a könnycsaornája is el van záródva azon a szemén,ezért a csípa folyton odaszárad ébredésre.

Dorka:szerintem én is összecsináltam volna magam,ha Beki elkezd hányni..de örülök ,h "csak" ennyi a baj.Jól megijesztettél,ahogy az első sorokat olvastam.JOBBULÁST LUCA BABÁNAK!!!!

Kinga:ÖRÜLÜNK,ÖRÜLÜNK!!! :lol: :lol: :lol:

Szisszka:Dani baby nem pöcsöl :wink: :wink: ,szép gyorsan rántja magára a dekákat,Ügyi baba! :) Iwiw lista nekem is új...beavat minket valaki?Úgy látszik elsiklottam felette. :roll:

GIgi:Jobbulást a sebednek! :)

Kriszta:Kitartás doktornő,tökös csaj vagy te!!!! :wink: :wink: :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Vikoo:a tengerisó-oldatos orrcsepp is segíthet! :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Kép
Kép

Ritka pillanat... David az ágyában alszik :wink:
Vendég
 


Kinga
Ezek nagyon jó hírek!

Gigi
Én beszedném azt az anibiotikumot!
Duomox: amoxicillin a hatóanyaga (penicillinszármazék) az egyik legjobb antibiotikum általában. Anyatejbe kicsi része választódik ki... kisebb baja lesz attól a mennyiségtől a babádnak, mint neked, ha a gyulladás szétterjed a szervezetedben!!!! (a bacik egy idő után a seb környékéről "bemásznak" a mélyebb szövetekbe, a vérpályába kerülhetnek, az egész szervezetedben elterjedhetnek...)

Vikoo
Boldi felcseréli a nappalt és az éjszakát?
Oltás: David megkap mindent. Én azon vagyok, hogy nem véletlenül hozták létre ezeket az oltásokat...

Mikegirl
Kitartást! Meg fogod oldani a dolgokat!

Dorka
Jobbulást Lucának!
Vendég
 


aranyoska001 írta:Kriszta:Kitartás doktornő,tökös csaj vagy te!!!! :wink: :wink: :wink:


Akkor főleg, ha David hozzámnő :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Sziszka
Köszönöm szépen!:)
Grat a szép Dani hízáshoz!

Gigii
Nagyon sajnálom, h antibiotikumot kell szedned! Mielőbbi gyógyulást!

Kinga
De jó!!!! Örülök,h nincs baj!

Kriszta
Jaj!!!! Ha már David is "lázad".... :shock: Pedig eddig mindig olyan megnyugtatólag hatottak rám a soraid :? :shock:Drukk, h mielőbb vissza kapd az eddigi minta babádat!
Édesen alszik!

Vikoo
Rota: nekünk sem javasolta a gyerekorvos, mert, h mi sem vagyunk veszélyeztettek... Én pedig teljen tanácstalan vagyok azután amit Mikegirl írt....
Meg nekünk azt is mondta a gyerekorvos, h nem egy gyerek volt aki egyszerűen kiköpte, vagy visszabüfizte az "oltást" . (Mert, h ezt szájon át kell beadni.) Így 2X15.000Ft a kukába... :? :(

Aranyos
Barni is szörcsög, röfög nyöszörög álmába.
Mielőbbib gyógyulást Bekinek!

Csilla
Ügyes vagy nagyon, h ilyen jól koordinálod a két kicsit!

Dorka
Jajjjj!!! Én is nagyon bepánikoltam volna!
De örülök, h semmi szervi baj nem volt!

Mikegirl
Ügyes csaj vagy! Menni fog! Nagyon drukkolok Neked/Nektek!
Remélem Ati minél előbb meggyógyul!

Rólunk:
Sajnos pocsék éjszaka... (két-két és fél óránként fenn volt, legalább 40perc szopi, majd böfi és sok-sok visszaaltatás! És pici alvás után minden elölről...) és ugyanez ment délelőtt és délután is... Most Apa dajkálgatja. Állva el tudnék aludni!
De csak optimistán: Ma már bizti jót alszunk!

Nyugodt estét mindenkinek!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Kriszta, te tökös csaj :)! Ez jó duma, hogy David elromlott..én is mondtam már ilyet, én most próbálom megjavítani az enyémet. Lentebb olvashatod. david cukker!!!

vikoo!
Hihetetlen, hogy a babák milyen hangokat képesek hallatni, néha a szívbaj jön rám is, röfögni szokott a tied? :)

aranyoska!
Jankának is gond van a könnycsatornájával állítólag. Én is mosogatom, meg szem cseppezem időközönként. Azt mondta a védőnő, hogy kinövi majd, hát...mire leápolom tetőtől talpig, 10 perc. Még jó, hogy a köldökét már nem kell!


Dorka!
Mikor jösztök haza a kórházból, Remélem nem ottalvós a dolog!!!

Mike! Stramm csajszi vagy!! Szorítok, hogy jól vedd az akadályt!! :)

Rólunk:
hajnal 2 óta fönn volt Janka és ordított. Délelőtt felhívott a védőnő( imádom) és hallotta a sírását. Miután megetettem, pelus csere is megvolt(kakis) Rájött, hogy a gyereknek valószínűleg nem a hasa fáj, hanem nagyon álmos, és túlhergelte magát!! Ugyanis rá kell szoktatnom, hogy ne ölben aludjon el, mert már nem bírom, szóval nekem is elromlott Janka :)
Szóval...Betettük a kiságyába, ahol ugye nem sokat tartózkodik, és fél óra alatt sikerült elaltatni. ÚÚúúgy ordított. No de sikerült. 20 perc után felkelt, majd megint elaludt.. De nem akarom elkiabálni, hogy egy szopi után azóta is ott alszik a kiságyban!! :)
Juhééééééééééé!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csak azt nem tudom, hogy akkor ezt éjjel is folytassam? Ezt a szoktatást?
Szerintetek?
Azt mondta a védőnő, hogy 1-2 napig fog csak tartani és átszokik, az igazi helyére (megjavul).


Kép
ebba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: