Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lois ok akkor tali elnapolva és köszi mindenkinek a megértést!!!

Mi dögrováson.
Én itszta takony torkom nagyon fáj és sajna Milán is kezd egyre többet tüsszögni!
Remélem nem lesz valami komolyabb belőlle!

Mindenkinek szép hetet nem tudom, hogy fogok tudi jönni.

Ja a csúcs most, hogy az osztálytali elfoglalta az utcsó hétvégém decemberben meg is kaptam hogy igazán össz kaphatnám a talit mert elég rosszul áll!
Jó mi?

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, gyógyuljatok meg mihamarabb!!

CSajok ,tettem fel 2 uh. képet a közös gmail-re. Akinek van ideje rákukkanthat a pufók pofijú 30 hetesemre. :)
nani72
 
 


Fú, Csajok, olyan reggelem volt...
Danikám Balu szobájában az íróasztal fiókját csavarostól-mindenestől leszakította, rá Rékára. Valszeg kihúzta és rácsimpaszkodott. Én pont öltözni akartam, csak a csattanást hallottam, rohantam be, Réka tiszta vér volt. Vérzett az orra, a feje, megállt a szívem kicsit. És a mázli: semmi komoly baja nem történt, kicsit felrepedt a bőre, lesz egy nagy kék dudor a fején. Agyrázkódás jeleit nem látta doki néni, pár napig fokozottan kell figyelni. Jó reggel volt...
vovanda
 
 

 
 

Vovanda, ÚRISTEN!!!Sajnálom.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vanda, az szép! :shock: :( Szegény kislány. Gondolom Dani is megijedt. Szerencsések vagytok.

skrisz72
 
 


Réka ijedt meg talán a legkevésbé. Balu meg én borzalmasan. Angyalkám közölte is, hogy ma nem megy oviba, itthon marad vigyázni Rékára. :D
Mázlink volt, tényleg, mostanra nyugodtam meg úgy-ahogy...
vovanda
 
 


Vanda, a két kicsi már mos fogat? Mikor kell elkezdeni?

skrisz72
 
 


Vanda!
Basszus ez nagyon durva, ijesztő lehetett :?

Skrisz!
Zétény már jó ideje mos fogat, gyakorlatilag mióta van foga.

Nani!
Megnéztem a béjbidet, nagyon cukipofi :D
Láttam Twisték képeit is...nem is tudtam, hogy csinált mappát :oops:

Ranikám!

Gyógyuljatok sebtiben :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Skrisz!
Mi is hamar kezdtük, már csak azért is, mert tőlünk látták, az meg képtelenség, hogy akkor ők ne... Kávéznak is, szóval kis majmok, utánoznak mindent.
A DMben lehet kapni tanuló fogkefét (gyakorlatilag fogkefe alakú rágóka), azzal kezdtük, most már rendes fogkeféjük van, és kapnak picike fogkrémet is.
vovanda
 
 


sziasztok,

Lois, kösz, azért oda tettem fel ,mert ide túl nagy volt a kép, és hát kicsinyíteni meg nem tudok. :? :)

Vanda, mára remélem már minden és mindenki megnyugodott.
Tetszik, hogy kávéznak a gyerekek. :lol:
nani72
 
 


Nani!
Akarod hogy feltegyem ide?? Mert nagyon szívesen :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda, Lois, nekünk is van három darabos fogkefe szett, azt a rágókásat rágcsigálja minden este. A szőrössel egyszer próbáltam, de csiklandozta és kiröhögött. Azt is csak rágcsálja. Akkor vegyek fogkrémet és próbálkozzunk?

skrisz72
 
 


Skrisz!
Szerintem mindenképpen. Nekünk is volt mindenféle fogkefe rágóka, de most már egy ideje rendes fogkefét használok. Mi baby Elmexet használunk fogkrémnek. Fürdés közben van fogmosás, egyelőre lefekvés elé még nem sikerült kiviteleznem, mert akkor tejcsizve alszik el.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, és te mosod a fogát, vagy ő maga?

skrisz72
 
 


Skrisz!
Én hagyom őket, nem is nagyon tehetek mást, szirénáznak, ha segíteni akarok. Figyelnek nagyon, és másolják a mozdulatokat.
vovanda
 
 


Tegnap röhögésbe fulladt a kefés fogmosás. Eszti tátotta a száját, azt gondolta, valami finomat kap. Helyette csiklandoztam a száját a fogkefével. Jókat kacagott. Fogmosásnak nem nevezném, de jól szórakoztunk. :))) Ezt a kefét is szívesen rágcsálja, asszem elkezdek előtte fogat mosni, hogy lássa a mozdulatot. Erre eddig nem fektettem hangsúlyt. :roll:

skrisz72
 
 


Lois, ha a közös fiókból "le tudod venni", felteheted ide is a 30 heteskét.Megköszönöm. :wink:

Skrisz, akkor Esztinek be fog jönni fogmosás! :)

Ma vettem egy nagyon cuki anorákot, amibe hazahozható lesz a gyerkőc a kórházból. 62- (inkább )68-as méretű, rózsaszín lepkehímzéses. Nagy gyerekre számítunk, 56-osokat mellőzöm, hamar kinövi. A munkahelyem közelében van 1 használtruhás, onnét való, 2500 ft volt.
Néztem ilyen anorákokat bababoltokban, de dobtam 1 hátast, mikor megláttam, hogy 8000-be kerül újonnan! :shock: 2-3 havi hordásért én nem adok annyit.
nani72
 
 


Skrisz!
ha magának mossa, már nem fogja csikizni. Baluval mi is mindig vihogtunk.

Nani!
Teljesen igazad van, a boltban én is mindig megcsodálom, aztán próbálok hasonlót vadászni emberi áron...
vovanda
 
 


Nani babája :wink:

Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Rani!
Én még nem írtam, hogy persze nekünk sem gond, hogy nem lesz csak januári tali. Egyébként megyünk Mikulásozni bölcsibe. Azért én is attól tartok, ogy nagy ordítás lesz a vége.
Jobbulást neked és remélem nem lesz Milánnal semmi gond.

Nani!
Jaj, de szép ez a kis pocilakó. És már nem sokára kibújik, hogy anyucit kívülről is megszemlélhesse. :wink:

Skrisz!
Nekem védőnő azt mondta fogmosással kapcsolatban, hpgy csak vízzel szabad ilyen korban, de úgy látom itt senki nem tartja ezt.
Különben én rágóka helyett már nagyon régóta veszem folyamatosan a fogkeféket Littinek, már vagy hatot elhasznált. Ezalatt azt kell érteni, hogy teljesen szétállnak a sörtéi. :) Én sose tutdam még tönkretenni egy fogkefémet sem így, mondjuk hogy az időtartam miatt cserélem, de mondjuk párom havonta egyet simán elhasznál. Na úgy nézem, Litti is apja fajtája. :)

Vandus!
Húúh, ezt tényleg egész jól megúsztátok, de gondolom, hogy nagyon nagy volt az ijedelem.

Litti tegnap megkapta a 3. prevenart meg a 15 hós kötelezőt. Bízom benne, hogy nem lesz semmi tünete.

Lányok!
Ti is úgy tudjátok, hogy a terhes mamik tejcsije nem ízlik a gyerekeknek?

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Nani!
Fotogén a bébi! :D

Kat!
Fogmosás: irtó minimális fogkrémet kapnak, igazából csak picit belemártom a fogkefe sörtéjét. De nem tehetem, hogy nem kapnak, látják nálunk, látják Balunál...
És igen, jó nagy volt az ijedtség. Doki nénink szerencsére igazán jó a paramamik megnyugtatásában, legalábbis ha nem a saját unokájáról van szó. Olyankor ő is csak egy aggódód nagymama. :D
Tej: olvastam-hallottam ilyet, hogy mensi alatt vagy terhesen változik a tej íze, és nem minden baba fogadja el. De teljesen lutri a jelenség. Nekem sose volt ilyen gondom, a barátnőm kisfia meg minden hónapban sztrájkol pár napig...
vovanda
 
 


Nani, mennyire hasonlít rád már most, elképesztő!!!!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Katerina, ki terhes???

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nani, nagyon szép kislány! 8) Olyan szép a pofikája.

Kat, nálunk nem volt ilyen tejcsi gond.

Tegnap megint odaadtam Esztinek a fogkefét. Már most szétállnak a sörték. Rágja de nagyon. Ha én csinálom neki, akkor meg röhög.

skrisz72
 
 


sziasztok!

Lois, ezer köszönet! :)

Skrisz, pár nap alatt kicsinálta Eszti a fogkeféjét? :lol:

Babi, sztem totál apukája. ( bár nagyon vágyom rá, hogy belőlem is jusson)
( a képen jól látszik, hogy a köldökzsinórt, mint 1 sálat, úgy használja, végülis téli -gyerek. :lol: )

Littikének tünetmentes napokat az oltás után!

Ma aláírtuk az apaságit. Kész röhej, hogy be sem hívnak az ügyintéző szobájába, a folyosón ( mindenki előtt) elkérték a szükséges iratokat ( hajadonság, orvosi ig., szig.+lakcím k.) és ennyi.
Majd kihozták a hivatalos papírt, nézzük át, és ha jó, mehetünk be aláírni.
Akkor közöltem a hölggyel, hogy rendelkezünk -a lombik miatt- kaalis közjegyzői irattal, amiben már élettársként szereplünk, nekem az apaságihoz, meg olyan mondat szerepelt, hogy NEM ÉLEK ÉLETTÁRSI KÖZÖSSÉGBEN.
Na ez borította a bilit, hogy most akkor mi is van?????Hogy is csinálják???
Elképesztő, hogy nem tudják....
főnökhöz be, anyakönyvvezető felhív, végül is az lett, mivel nem tudni melyik intézményben ( hányadik kerületi ) , melyik anyakönyvvezető ,mit fogad el, így aláírtuk a "sima" apaságit, oszt ha elég nekik a lombikos közjegyzői határozat is, akkor az lesz.
Duplán be vagyunk biztosítva.

Különben megtudtam, hogy ( aki már házas) a szt.Imrében nem kérnek friss házassági okmányt, ott jó a 10 évvel ezelőtti okmány is.
Ezt is kórháza válogatja...............mi van ebben az országban???

puszi, és köszi a babacsajszim dicsérését! :D
nani72
 
 


Nani, ebben az országban jó nagy kupi van. :? De a lényeg, hogy minden papírotok rendben van. Jöhet a picúr. Persze nem most, még nyugodtan héderelhet két hónapot. Szép karácsonyotok lesz az idén. :D

skrisz72
 
 


Hol vagytok, mit csináltok? :wink:

skrisz72
 
 


Jó reggelt.

Csak gondoltam megírom, hogy volt tegnap ir és pcos konferencia. Szuper volt.Nagyon sok új eredményt mutattak be a met-meddőség-ir kérdéskörében.Már kifejezetten meddőségi témákkal is foglalkoztak. Emellett nagy hangsúlyt fektettek a lelki dolgokra,az pl szuper volt és egyben megbotránkoztató.
Szerintem a pcos honlapon nemsokára rajta lesz az előadásanyag, aki érintett vagy nem annak is érdemes meghallgatnia.

Lona, neked külön örültem, hogy ismét találkozhattunk:)
Vendég
 


Hunci, örülök, hogy hasznosnak találtad. Miért volt megbotránkoztató?

skrisz72
 
 


Kriston Andrea tartott előadást a meddőség lélektani részéről, ez volt a megbotránkoztató. Szerintem sokan ilyen dolgokra nem is gondolnak. Soknak eljut a tudatukig, hogy menjenek pszichómókushoz, de az, hogy mélyen nagyobb bajok lehetnek, szerintem sokunknak nem is jut el az agyukig.Nem lehet leírni igazán, azt át kellett élni, mármint az előadást. És azért is volt megbotránkoztató, nem is jó szó ez, mert inkább a modern szemlélet erre jobb szó, meg a megborzongás. Mert a szexről, szexualitásról ennyire nyíltan nem hallottam beszélni senkit sem.És ezt a meddőséggel keresztezte.Szóval nagyon hasznos volt.
Vendég
 


Hunci, örülök, hogy jó volt a pcos találkozó!
MAjd lesem a honlapot.

Nálunk ma pihi lesz, tegnap vacsi-vendégség volt.
nani72
 
 


Kristonról:
pár évvel ezelőtt voltam nála intimtorna tanfolyamon.
A szünetben odamentem hozzá, és feltettem neki egy akkor aktuális kérdést ( tejcsorgásom volt) magamról, a meddőségemről.
Megdöbbentő választ kaptam tőle.....napokig,hetekig rágódtam rajta. Igaza volt!
NAgyon klassz nő!
nani72
 
 


Skrisz!
Vagyok én is, tegnap nem voltunk itthon. Meg nagy munkában, felhoztuk a pincéből a dohányzóasztalt, beraktuk Balu szobájába, annál elfér az összes gyerek (gyurma, rajzolás). Kaptunk hozzá 4 kisszéket anyámtól, sima keri műanyag (fúj), most éppen azokra varrok huzatot (két kicsi kezemmel).
vovanda
 
 


Sziasztok!

Nani jajj de édes ez a baba!!! :D
Olyan rég láttunk Uh képeket!
Lányok kellene még ide egy pár terhes kismami nem? :roll:
(most nem magamra gondoltam elsősorban)

Hunci szupi lehetett az előadás!
Nővérem is volt ő is PCO-s.
Engem is hívott de sajna nem értem rá! :(

Lányok normális, hogy Milán állandóan nyávog?
De szinte szó szerint, lóg rajtam és ahogy meg nyávog mind egy kiscica.
Nem nagyon foglalja el magát a lelkem sajna.
Mindíg anya anya anya.
Fogunk még mindíg nincs pedig van olyan barátnőm akinek a gyerekének már van és belenézve a Milán szályába azt mondta, hogy óóó már csak egy két nap és kinnt vannak a fogak.(na eltelt azóta is 3-om hét!) :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Na talán most sikerül (szaggat a netem)... :twisted:

Rani!
Egyrészt lehet szeparációs szorongás, másrészt felfedezte, hogy van egy csomó minden, amire kiváncsi, de nem éri el/nem tudja megcsinálni. Teljesen normális, csak bírd idegekkel a folyamatos nyávogást.
vovanda
 
 


Köszi Vanda próbálom kibírni!
Állandóan a gatyámon lóg, most is rajtam mászik!
Aludni napközben csak rajtam vagy apán úgy másfél órát alszik amúgy csak 20 percet!

Kép

Kép
raniko
 
 


Jó reggelt!
jelentem: haldoklik a topik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

Igen nagyon el van mindenki tűnve!!!!
Hahóóóó mindenki!

Kép

Kép
raniko
 
 


Én időnként be-benézek, de annyira nagy a csend, inkább nem is írok... :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Én is benézek minden nap, de sehol senki...
vovanda
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok...
Két napja nem jutottam még odáig sem, h bekapcsoljam a gépem. :oops:

Tegnap voltunk Dévény-tornán, nagyon aranyos a konduktor csajszi. Peti persze végig sírt, nagyon sajnáltam.
Azért mentünk, mert úgy éreztem a nyakizmai nem tökéletesek (sajnos igazam volt), nincs nagy gond, de néhány alkalommal mennünk kell, h a "nagy mozgásokkal" ne legyen gond. A fejét előszeretettel jobbra fordítja hason és hanyatt is. Forgatja ugyan, de nekem nem látszott tökéletesnek. Így sikerül (remélem) hamarosan orvosolni a problémát!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bols de ügyi vagy, hogy észrevetted!!!
Nagyn jó a Dévény torna nekünk nagyon soka segített! :wink:
Igen sajna Milán is végig ordította mindíg a tornákat! :(

Kép

Kép
raniko
 
 


sziasztok!

Miért van az, hogy manapság szinte minden kisembert dévényezni kell???
Ez olyan fura nekem.
Sőt ,lassan minden kisgyereket nevelési tanácsadóba küldenek 'ezzel-azzal'...........hmmmm

MA voltam szülésfelkészítőn, nem sok újat mondott, a szülésről volt szó, némi légzőgyakorlat kivételével semmit se ért.
A legközelebbi témája a szoptatás, majd a csecsemőápolás lesz, azoktól többet várok.

Holnap nagy munka lesz minálunk, kihívtam egy szőnyegtisztítóst ( ismerős vállalkozó) , mélymosást csinál a szőnyegpadlós szobában, ahol a picikénk is lesz.
Én majd csak nézem, a pasi meg dolgozik. :)

Elmesélem nektek, hogy tegnap milyen szép kislánynál voltam , meglátogattam BabiFAnnikát. :wink: Annyira formás Tündérkirálynő! ÉS nagyon jól viselkedik. Az anyukájával is meg vagyok elégedve, jól néz ki! :wink:

puszi mindenkinek!
nani72
 
 


Nani!
Azért a "szinte minden kisembert dévényezni kell" cseppet túlzó kijelentés :wink: Azért a babák többségét nem kell szerencsére :) És szuper, hogy ha mégis van egy kis bibi, akkor van ez a nagyszerűség, mint pl. a Dévény Anna tornája :D
Én szülés előtt kivágtam az összes padlószőnyeget (nekünk a hálókban azok voltak, de amúgy sem volt "Pizsi-kompatibilis" :oops: )
68-as anorákba bele fog veszni a kiscsaj :D Átlag méretű újszülöttre az 56-os méret is nagy ám :wink: Az én fiam (cseppet sem kicsi méretével) 68-asat 3.5 hónapos korában kezdett hordani és bő 7 hónapos koráig kitartott, de inkább 8.

Bolsi!
Hajrá torna, sírás kemény a szülőnek, de ez az ára sajna, hidd el kevéssé a fájdalom, inkább a nyúzás miatt megy süvöltés:roll:

Rani!
Gatyán lengedezés húúúdeismerős :lol: Túl lesztek rajta idővel, legalábbis én ezzel biztatom magam :D ÁÁá, azért ez így túlzás, nálunk már jó a helyzet, csak akkor jön ez a rám-tapadós nyaff, ha nagyon fáradt, de jó darabig ment ez, hogy egy folytában becserkészett, és mászott fel a a lábamon :roll:

Katerina!
Van olyan fogkrém piciknek, amit lenyelhetnek. Az elmex, amit mi használunk 6 hós kortól mehet. Még ha nincs is sok értelme, én akarom, hogy így szokja meg az egész szertartást, hogy kinyomjuk a kefére a fokrémet etc.

Skrisz!
Először megmosom neki én, közben kántálom, mikor el akarja venni, hogy előbbanyaelőbbanya, majd utána megkapja a sikamika után, hogy mókázzon kicsit egyedül is vele :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is benéztem egy kicsit.

Bols:

nagyon ügyes vagy!

Rani:

Kitartás, Grétinek is volt ilyen időszaka de kinőtte. Ő is akkor lóg rajtam ha fáradt vagy beteg.

Baba:

Jól vagy ?

Vanda:

Fiókos baleset nem semmi, én is megijedtem volna az tuti.

Nani:

Uh.-kép nagy édes a kis picur.


Rólunk:

Gréti továbbra is egy nagy kópé és úgy imádom. Rajzol mindenhova és ha megkérdezem miért a falon van a bogár akkor lelkesen hozza a lapot és közli: bogár ide! Szóval tudja csak engem szivat, szinte mindent mond utánunk amit hall. Nem mindent mond tisztán de ezzel még nincs elkésve gondolom. Viszont amin tök jókat nevetünk az a télapó, szegény el lett keresztelve répának, majd ma este répapa lett belőle de télapó az véletlen se. Hiába mondom nem répa és nem répapa télapó és mondja: iden répa. Na eldugultam sziasztok.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, üfgyes a bébikéd:).
Köszi, jobban, apad a tej, de még mindig sok idő és kérdés, h. utána meggyógyulok-e v. újra kell műteni. PÉntekig kell szedni a Bromocriptint, azt nem tudom, meddig kell fejni, bár már cska kb.2x fejem naponta.

Nanit imádta Fannika. Nem is kellett strapálnia magát. Bejött, szólt neki, az én kicsikém már mosolygott is fülig érő szájjal.

Skrisz, mikor jöttök Esztikémmel????????

Lois: puszi

VAnda, mit szóltak a gyerekek a doh.asztalhoz? Ugye nem akartak rágyújtani :lol: :lol: :lol:

Bols, köszi az iwiw-es hsz.t, Péterkét én is szoktam nézegetni. Nagyon helyes!

Remélem, nem hagytam ki senkit. Tök sok emberrel vagyok úgy, h. sokat járnak eszembe, de totál eltűntek...szomi vok emiatt..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hali csajok!

No eldőlt: nov. 27től kormánytisztviselők vagyunk. Pénteken lesz a főnökségnek értekezlet, melegen remélem, hogy végre közölnek valamit hivatalosan is.

Túl vagyok egy 2 napos migrénen, kicsit még kótyagos vagyok, de ez már kibírható... :S

Baba!
Rajzolnak rajta ezerrel, minik zabálni próbálják a zsírkrétát. :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám én is. :wink:

Nani,
nagyon édes babátok van!!!! :lol: ruhával kapcsolatban szerintem azért vegyetek 1-2 56-os darabot. A 68-as tényleg nagy lesz. Sőt mi azt a méretet átugrottuk. Nagyon csini kismami vagy!!!!!!!!

VAnda,
fiókos történet :shock: nem tudom, hogy mi lesz ha nálunk is kezdődnek az ilyen balesetek.

fogmosós babák édesek lehetnek. :lol: :lol: :lol:

Baba,
Fanni nagyon édes baba! Pont ma néztem iwiw-en.


Nálunk Domi nem tud még mindig forogni hasról hátra és fordítva. Doktornéni elküldött tornára. A csajszi szerint most két hétig hasaltassam, ha sír akkor is. Két hét után fogassam és ha akkor sem működik a dolog vigyem vissza. Elmondta, hogy ha nem sorban csinálja a dolgokat és nem mászik stb milyen problémák lehetnek később. Én ezt nem is tudtam. volt valaki ilyen helyzetben?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


sziasztok,

Mindenki megnyugtatására írom, még 50-es rugikkal is rendelkezünk :D , pusztán a téli anorák mérete 62-68-as, de van egy 56-os bundazsákunk is.
Szóval nem fog befagyni a lányka popója. :lol:

Jövő héten jön egy ultrabrutál ruhacsomag (ismerőstől), 0-2 éves korig full ellátmány. :shock:
Hova fogom tenni???????????????????, :shock:
(még keresztelőruha is van benne)

Vanda, gratula a munkához!!! ( ez okozta a fejfájást?)

Lili, jó tornáztatást!

Túl vagyunk a szőnyegtisztításon, nagyon szép lett.( de minimum 24 óra száradás kell,fűtés meg alig) :?
nani72
 
 


Nani,
megnyugodtam. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ruhacsomag szuper!!!!!!! Rengeteget lehet vele spórolni. Sajna mi nem kaptunk, mert csak csajszik vannak a családban és a baráti körben. Döbbenet! Dominak nagyon jó dolga lesz. Így még nem is közelítettem meg a dolgot. :lol: :wink:

Vanda,
Remélem pénteken már okosabbak lesztek. Migrén jó, hogy múlóban. Szörnyű tud lenni. Én is utálom.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: