Új privát üzeneted érkezett!

Orsi Kép
Nagyon szép mennyiséget ettek a babáid! Zétit egyenlőre ébresztgetni kell, ő is sokszor bealszik evés közben. 80 grammot még csak egyszer evett egy etetésre.
Nem próbálod meg cumisüveg helyett a szájba csöpögtetést? Igaz, hogy kicsi lassabb mint az üveg, de azért elég szépen lehet adni a babának. Én már kétszer próbáltam, és nagyon ügyesen nyelte. Így a szopis reflexének sem árt annyira. Mi vettünk egy gyógyszeradagolónak nevezett valamit a bababoltban, ami olyan, mint egy fecskendő. Azzal próbáltam. Kiskanállal is lehet, de az elég lassú meg mellé is folyik.
Nem tudom, ez jó ötlet-e, de hátha...

Puszi, Alena
alena
 
 


LeoneKép
Mi minden nap fürdetünk az esti szopi előtt (kb. 7-kor). Ilyenkor az éhesebbel kezdjük, addig a másik fekszik az ágyában és megy a zenélő forgóKépKép Utánna a tiszta babát fektetjük a forgó alá, és a másikat fürdetjük. Sajnos 2 emberes meló, mert ugye a kiskádat hozni a fürdő vízzel, cserélni a vizet a másik babának, pelusozni, öltöztetni stb. Ráadásul a 2. fürdetés már zeneszóval megy, mert a tiszta baba éhes és üvölt.KépKép Mától megpróbáljuk az egyszerre fürdetést, a párom fürdeti az egyiket, én a másikat. Szerencsére elég nagy a pelenkázó, elférünk. Azért elég cirkuszos volt eleinte a fürdés, mert mi meztelen súlyt is mérünk mindig, mert a párom diagrammot készít a súlygyarapodásukrólKépKép A gyerekorvos seggreült amikor meglátta.

OrsiKép
Nálunk is be szoktak aludni szopi közben. Először jön az áll alatti simizés, fül mögötti csiklandozás, és fejdörzsölés. Ha ez nem hatásos, akkor jön a durvább módszer. Egy üveg asztal előtt etetek a nappaliban egyszerre. Megfogom az alvó gyerkőcöt, és egy pelusra a kemény üveg asztalra fektetem. Na erre mindig felébred.KépKép Remélem gyámügyes nem olvassa a topikot.KépKépKép

AlenaKép
Milyen súllyal hoztátok ki Zétit ? A mieink eleinte itthon max 60 gr-ot ettek, de még mindig előfordul, hogy csak 80-at esznek egy etetésnél. Ha nagyon éhesek bemegy a 120 gr, de átlagban 100 gr-ot esznek, és Ők már 1 hónaposak. Olivér 3780 gr, Samu 3680 gr. (tegnapi pucér súlyKépKép)

Te mikor etetsz cumisüvegből ? Tudsz fejni ? Én sajnos nem tudok semmit fejni, így a mieink állandóan ciciznek, éjjel-nappal. Sajnos ha elmegyünk valahova akkor is úgy nézünk ki mint a sátorosok, mert visszük a szopispárnát, mert mindenhol szoptatnom kell. Ez eléggé behatárolja a programok körét. Max. a szülőkhöz tudunk menni látogatni.KépKép


U..i: Mellékelek egy képet a kölkökről.Kép Kék rugi Olivér, zöld Samu.


Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


LeoneKép
Mi minden nap fürdetünk az esti szopi előtt (kb. 7-kor). Ilyenkor az éhesebbel kezdjük, addig a másik fekszik az ágyában és megy a zenélő forgóKépKép Utánna a tiszta babát fektetjük a forgó alá, és a másikat fürdetjük. Sajnos 2 emberes meló, mert ugye a kiskádat hozni a fürdő vízzel, cserélni a vizet a másik babának, pelusozni, öltöztetni stb. Ráadásul a 2. fürdetés már zeneszóval megy, mert a tiszta baba éhes és üvölt.KépKép Mától megpróbáljuk az egyszerre fürdetést, a párom fürdeti az egyiket, én a másikat. Szerencsére elég nagy a pelenkázó, elférünk. Azért elég cirkuszos volt eleinte a fürdés, mert mi meztelen súlyt is mérünk mindig, mert a párom diagrammot készít a súlygyarapodásukrólKépKép A gyerekorvos seggreült amikor meglátta.

OrsiKép
Nálunk is be szoktak aludni szopi közben. Először jön az áll alatti simizés, fül mögötti csiklandozás, és fejdörzsölés. Ha ez nem hatásos, akkor jön a durvább módszer. Egy üveg asztal előtt etetek a nappaliban egyszerre. Megfogom az alvó gyerkőcöt, és egy pelusra a kemény üveg asztalra fektetem. Na erre mindig felébred.KépKép Remélem gyámügyes nem olvassa a topikot.KépKépKép

AlenaKép
Milyen súllyal hoztátok ki Zétit ? A mieink eleinte itthon max 60 gr-ot ettek, de még mindig előfordul, hogy csak 80-at esznek egy etetésnél. Ha nagyon éhesek bemegy a 120 gr, de átlagban 100 gr-ot esznek, és Ők már 1 hónaposak. Olivér 3780 gr, Samu 3680 gr. (tegnapi pucér súlyKépKép)

Te mikor etetsz cumisüvegből ? Tudsz fejni ? Én sajnos nem tudok semmit fejni, így a mieink állandóan ciciznek, éjjel-nappal. Sajnos ha elmegyünk valahova akkor is úgy nézünk ki mint a sátorosok, mert visszük a szopispárnát, mert mindenhol szoptatnom kell. Ez eléggé behatárolja a programok körét. Max. a szülőkhöz tudunk menni látogatni.KépKép


U..i: Mellékelek egy képet a kölkökről.Kép Kék rugi Olivér, zöld Samu.


Kép

Cat
Kép
cateye
 
 

 
 

lányok! A DM-ben most akcios az Oral-B gyermekfogkefe 400 ft, erre is van bababonusz kupon!

Cat! nagy gondban vagyok nem tudok dönteni samu v. Olivér legyen Orsi völegénye, szerintem neki sem megy majd könnyen a döntésKép

Orsi! örülök hogy otthon vagytok!
Én is meleg vizes borogatást ajánlom a kezdödö mellgyulladásra! hol lehet megnézni a fiukat, én is kiváncsi vagyok!! már nincs benne a profilodban az albumod cime!

Editke! Még nem láttam ilyen rácsvédöt nagyon szép!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


lányok! A DM-ben most akcios az Oral-B gyermekfogkefe 400 ft, erre is van bababonusz kupon!

Cat! nagy gondban vagyok nem tudok dönteni samu v. Olivér legyen Orsi völegénye, szerintem neki sem megy majd könnyen a döntésKép

Orsi! örülök hogy otthon vagytok!
Én is meleg vizes borogatást ajánlom a kezdödö mellgyulladásra! hol lehet megnézni a fiukat, én is kiváncsi vagyok!! már nincs benne a profilodban az albumod cime!

Editke! Még nem láttam ilyen rácsvédöt nagyon szép!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat Kép

Úgy tűnik, a kevés szopizás azért is volt, mert még rutintalan voltam. Mivel nem volt eddig nagyon sok tejem, tegnap megpróbáltam sokszor mellre tenni. Akkor is, ha nem ébredt fel. Vagy ettől, vagy attól hogy tegnap volt a 7. nap, és most indult be igazán a tej, de éjjel már csöpögött a tej a mellemből, tiszta tej lett az ágy. Ennek örömére reggel is lecsúszott 80 gramm, délelőtt még 90. Hiába, tanulnunk kell egymást. Úgyhogy most már nem aggódom annyira, hogy éhen fog halni.
A kórházból 3780-al hoztuk el. Majd holnap reggel mérek egy pucér súlyt én is.
Cumisüvegből még nem etettem egyáltalán. Kétszer fejtem le kis mennyiséget, és azt adtam oda neki később ebből a fecskendőből csöpögtetve. Majd most megpróbálok újra fejni, hogy így megnőtt a tejmennyiség.

Nagyon édesek a fiúk így útra készen! A súlyuk meg gyönyörű lett, nagyon nagyra nőttek!

Alena
alena
 
 


Cat Kép

Úgy tűnik, a kevés szopizás azért is volt, mert még rutintalan voltam. Mivel nem volt eddig nagyon sok tejem, tegnap megpróbáltam sokszor mellre tenni. Akkor is, ha nem ébredt fel. Vagy ettől, vagy attól hogy tegnap volt a 7. nap, és most indult be igazán a tej, de éjjel már csöpögött a tej a mellemből, tiszta tej lett az ágy. Ennek örömére reggel is lecsúszott 80 gramm, délelőtt még 90. Hiába, tanulnunk kell egymást. Úgyhogy most már nem aggódom annyira, hogy éhen fog halni.
A kórházból 3780-al hoztuk el. Majd holnap reggel mérek egy pucér súlyt én is.
Cumisüvegből még nem etettem egyáltalán. Kétszer fejtem le kis mennyiséget, és azt adtam oda neki később ebből a fecskendőből csöpögtetve. Majd most megpróbálok újra fejni, hogy így megnőtt a tejmennyiség.

Nagyon édesek a fiúk így útra készen! A súlyuk meg gyönyörű lett, nagyon nagyra nőttek!

Alena
alena
 
 


KarmenKép
Samu színész lélek, művész, Olivér igazi mérlegelő, valószínűleg reál beállítottságú lesz.KépKép Majd OrsiKép választ, hogy neki melyik jön be.Kép

AlenaKép
A sok ciciretevés meghozta a tejcit szerintem. Most aztán lehet Zétit tejbe vajba füröszteni.
Nálunk is 2 napja a fiúk 2,5 óránként kérik a cicit, így most "anyaboci" nagyon jól tejelKépKép

EditKép
Nekem is nagyon tetszik ez a fejvédő! Hol vetted, és mennyit kértek érte?

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


KarmenKép
Samu színész lélek, művész, Olivér igazi mérlegelő, valószínűleg reál beállítottságú lesz.KépKép Majd OrsiKép választ, hogy neki melyik jön be.Kép

AlenaKép
A sok ciciretevés meghozta a tejcit szerintem. Most aztán lehet Zétit tejbe vajba füröszteni.
Nálunk is 2 napja a fiúk 2,5 óránként kérik a cicit, így most "anyaboci" nagyon jól tejelKépKép

EditKép
Nekem is nagyon tetszik ez a fejvédő! Hol vetted, és mennyit kértek érte?

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sokszor jövök, csak olvasgatni a sok mamitKép
CatKépKép Annyira édesek, hogy nem is tudom szavakkal megfogalmazni........nagyon-nagyon boldog mami-anyabociKép lehetsz!!!
puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sokszor jövök, csak olvasgatni a sok mamitKép
CatKépKép Annyira édesek, hogy nem is tudom szavakkal megfogalmazni........nagyon-nagyon boldog mami-anyabociKép lehetsz!!!
puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Szia Leone!
Ha legközelebb frissíted a táblázatokat, akkor a 26 évet lecserélheted 27-re.Öregszik a környezetem! Kép
Köszike.Kép
Babóca (34+3)
babóca
 
 


Szia Leone!
Ha legközelebb frissíted a táblázatokat, akkor a 26 évet lecserélheted 27-re.Öregszik a környezetem! Kép
Köszike.Kép
Babóca (34+3)
babóca
 
 


Sziasztok!

Itt minden baba feltűnően csodaszép Kép

Cat Kép és Orsi Kép (kicsit megkésve, de remélem megértitek Kép ) szeretnék gratulálni a fiaitokhoz!

Én is jönnék a "babavárós" listát gyarapítani ha befogadtok Kép Eddig nem mertük nagydobra verni, de mivel túlvagyunk az első harmadon, és ma voltunk dokinál, aki eddig minden rendben talált hát gondoltam bátor leszek... Mi voltunk Szöszi titka, de hát a mi előzményeinkkel inkább megvártuk a 12. hetet, bár ránk senki nem tippelt Kép.

Szilvi + 2 Manócska
Kép

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

Itt minden baba feltűnően csodaszép Kép

Cat Kép és Orsi Kép (kicsit megkésve, de remélem megértitek Kép ) szeretnék gratulálni a fiaitokhoz!

Én is jönnék a "babavárós" listát gyarapítani ha befogadtok Kép Eddig nem mertük nagydobra verni, de mivel túlvagyunk az első harmadon, és ma voltunk dokinál, aki eddig minden rendben talált hát gondoltam bátor leszek... Mi voltunk Szöszi titka, de hát a mi előzményeinkkel inkább megvártuk a 12. hetet, bár ránk senki nem tippelt Kép.

Szilvi + 2 Manócska
Kép

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus Kép Na végre, végre hogy bejelentkeztél!!!!! jaj de jó téged itt látni KépKép

Cat Kép nem lehet fokozni, gyönyöruek Kép

Puszi
Soraya
soraya
 
 


Sziszus Kép Na végre, végre hogy bejelentkeztél!!!!! jaj de jó téged itt látni KépKép

Cat Kép nem lehet fokozni, gyönyöruek Kép

Puszi
Soraya
soraya
 
 


Jo reggelt!

Bar nagyon duzzogok, hogy megirtam beteg Balazs Kép es a kutya se kerdezte mi bajunk, ami nagyon rosszul esett, de beneztem, hogy megirta-e mar Sziszus a nagy hirt! Hat, O lett volna es raadasul dupla-dinamit!!!

SiszusKép
Udv vegre itt !!! Minden rendben lesz, mint mar mondtam!!!

SorayaKép
Hogy vagy? Szemed?

szoszi
szoszi
 
 


Jo reggelt!

Bar nagyon duzzogok, hogy megirtam beteg Balazs Kép es a kutya se kerdezte mi bajunk, ami nagyon rosszul esett, de beneztem, hogy megirta-e mar Sziszus a nagy hirt! Hat, O lett volna es raadasul dupla-dinamit!!!

SiszusKép
Udv vegre itt !!! Minden rendben lesz, mint mar mondtam!!!

SorayaKép
Hogy vagy? Szemed?

szoszi
szoszi
 
 


SziszusKép
Szívből gratulálok!!!! Emlékszel mit jósoltam Neked ? KépKép Egészen friss tapasztalatokkal tudunk majd segíteni OrsivalKép.

SzösziKép
Én meg akartam kérdezni (tudom olcsó kifogásKép), de a nyári babák között megtaláltam a hozzászólásodat, mert oda is be szoktam ám kukkantani.Kép Remélem Balázska már jobban van, és sűrűbben jösz közénk.Kép

AnnaKép
Remélem hamarosan Te is beköszönsz egy "dupla-dinamittal".KépKép

LeoneKép
Mi volt Danával, hogy ennyire nem tudtál jönni ? Remélem nem volt beteg a picur!

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


LányokKép
LujzárólKép nem tudtok valamit ? Lehet, hogy már nem dolgozik, hogy nincs netközelben ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziszus! Gratulálok!!! bocs, de nem tudom az elözményeket, lombik babák? Hanyadikra sikerült! Megértelek hogy hamarabb nem merted elárulni, a köv. én sem merném én is az elözmények miatt. Meg kicsit babonábol már! Képet mikor láthatunk a manókról??

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hello,

Szöszi köszi alakulok! Írtam a nyáriba is épp az imént Kép
Bazsó? Gyógypuszikat kuldök neki Kép

Egcsi Kép szépek vagytok ti is Kép

Orsi Kép hogy alakulnak a szopik? Múlik a pirosság a melledrol? Éjszakák hogyan telnek?

Alena Kép micsoda hajas baba gratulálok mégegyszer! Kép

Minyu Kép udv itt és kellemes pocakos hónapokat kívánok Kép

Edit Kép nagyon szuper a rácsvédo! Kép Olyat is fotozz amin a tulajdonost is látni Kép

LeoneKép hogy vagytok? Dana már biztosan nagyon nagy lány!

Itt egy kép az én kisfiamról Kép
Kép

Szép vasárnapot mindenkinek!
Soraya
soraya
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy írok ide az ikresektől.
Orsinak és a többi babásnak is gratulálok mégegyszer. Kép Gyönyörűek a kis manóitok. Már olyan régen voltak az én fiaim is ilyen picik. Kép Orsinak mostanában nincs ideje az ikresekhez is írni. Nem csodálom. Kép
A szopihoz: Én az elején még a kórházban próbálkoztam a méréssel, de nem nagyon jött össze. Talán lusta is voltam hozzá.Kép Otthon ezekután csak hetente mértük őket. Ebből is kíválóan látszott, hogy szépen gyarapodnak.KépNem az a fontos mennyit esznek, hanem hogy abból mennyit hasznosít fel a kis szervezetük. Kép Az elején főleg a Viki fiam, ő kisebb, 1,5 órákat is zsopott. Persze közben elaludt. Azt hittem sohasem lesz vége ennek, de ahogy nőt, úgy csökkent ez az idő is. Én igény szerint szoptattam, sőt még most kétévesen is szopiznak. Kép
A legújabb LLL hírlevélben olvastam a cumiról, sajnos még nincs az oldalukra felrakva. (XII. évf. 3. szám) Abban van írva:" a cumi negatív hatásai nem feltétlenül jelentkeznek az első négy hétben; a szoptatási nehézségeket a cumi csak fokozhatja;stb..." Érdemes ezeket is végigondolni. Kép
Ha vannak ikres szopis kérdéseitek, gyertek az ikresekhez, ill. az LLL oldalát is lehet böngészni.
Mindenkinek jó babázást! Kép
Eri
simones
 
 


Lányok! nagyon aranyosak vagytok Kép de még többet izgulunk mint örülünk.

Cat Kép csak azt nem mondtad, hogy ketten lesznek Kép

Karmen, két vetélés és egy halva született baba az előzmény Kép
Ők teljesen spontán fogantak. Van képünk róluk, de nem igazán jó, 59 és 65 mm-esek Kép Láttuk kezüket, lábukat, vadul integettek és rugdalták egymástKép.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus Kép
Két manócska???? Kép Kép Kép Kép Ti aztán belehúztatok! Nagyon szép problémamentes terheséget és két szuper egészséges manócskát kívánok Nektek!!! Annyita örülök Nektek!!!!

Mamik Kép
Mi megvagyunk. Az utolsó éjjel kicsit zűrös volt, mert a manók szerintem túlették magukat és fájt a pocijuk. Máté a szokásos 20 perce alatt 100 gr tejct vágott be, míg Levi 80 gr-t... ez úgy 20-30 gr-mal volt több a megszokott adagnál.
Nappal igazi kis angyalok, esznek és alszanak... éjjel kicsit nehezebb, de azért annyira nem vészes az sem.
Holnap Apának dolgoznia kell, így egyedül leszünk! de azért próbálok majd bekukkantani.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mamik Kép
Van valakinek ötlete, hogy mit lehet akkor tenni ha a gyerek már bőven megette az adagját, de még enni kér???
Máté ma este is 100 grot evett, utána visított és kereste a cicit. (zárójelben megjegyzem, hogy 2450 gr és napközben egyszer sem eszik 50 grnál kevesebbet, inkább 60grokat).
Adjam még neki a cicit?
Igazán azért nem merem, mert ennyi kajától meg a pocija fog fájni, és azzal sem vagyok előrébb.

előre is köszi az ötleteket

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Kép
A lényeg, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni!!!
Nyugodtan adj neki még cicit. Kristóf 2550 g-al született és kb. annyi idős volt, mint most Máté amikor beállt a 120-140 g-os evésenkénti mennyiségre (2 hónapos korára megduplázta a születési súlyát és utána lelassult a fejlődése). A doki nénink szerint ez így normális. A kis súllyal született anyatejes babák az első időben viharos gyorsasággal gyarapodnak és ehhez kell a sok-sok tejcsi. Add meg neki amít kér, ő tudja mi kell a fejlődéséhez!!! Ne félj nem ettől fog fájni a pocija. Viszont büfiztesd sűrűbben, egy etetés alatt többször!

No és ha még nem írtam volna: gyönyőrű kisfiúk ám mind a ketten!Kép
Cat, ez utóbbi Olira és Samura is áll.Kép

Puszi,
Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Decemberben akarunk menni (18-20. hét környékén) 4d UH-ra. Már elég sok helyen van, tudnátok segiteni ki-hol volt, és az milyen volt, mennyi ideig tartott, mennyi idövel elöre kell bejelentkezni, stb?

Pusz Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Humi Kép
Köszi az infót... két igazi kis zabagépet etetek Kép Akkor ezek után megpróbálkozom a cicivel.

Minyu Kép
Mi a praxisban voltunk. Kb 1 héttel előtte kell bejelentkezni. Nekünk nagyon bejött. 8e Ft volt a vizsgálat és +3e ha dvd-t kér az ember.

Mamik Kép
Az éjjelünk jó volt, 1&3kor és 6& 1/2 7kor ébredtek a fiúk, így még aludni is tudtam valamennyit. Emellett bevezettük a fekveszopit éjjel, így felváltva aludtak az ágyunkban, így szopi közben együtt aludtunk. Amikor a másik egébredt, akkor vittem vissza a korábban evőt az ágyába.
Máté tegnap az éjjel előtt azért bealapozott. 3/4 órán keresztül keservesen visított, semmi sem segített. Próbálkoztunk a sétával, bugyolálással, mellkasra fektetéssel... rövid időre abbahagyta, majd kezdte előről. Fájhatott a hasija? más tippem nincs.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsi,
Mi is így etettünk éjszaka csak persze egy lurkót. Lehet, hogy a pocija fájt Máténak. Próbáld meg 2-3 részletben etetni és közte mindig büfiztetni. Nekünk az bejött. Cicit pedig nyugodtan akkor és annyit adj nekik amikor, amennyit kérnek. Ez az igény szerinti szoptatás lényege. Amúgy nagyon jó, hogy több kell nekik, mert ez azt jelenti, hogy igyekeznek behozni a súlybeli lemaradásukat. Néha elnézem a nagyfiam és olyan hihetetlen, hogy valaha Ő is ilyen pici súlyú babóca volt. Hú, de hamar felnőnek. Ja, és számíts rá, hogy olyan 3 hónapos koruk újra van a babáknál egy fejlődési ugrás, amikor hírtelen több tejci kell majd nekik, mint addig.

Sziszus,
Gratula a kis pocaklakóhoz!!! Kép Ez szuper jó hír!

Szoszi,
Bazsó jobban van? Ugye nincs nagy baj?

Minyu,
Mi többször is voltunk 4d UH-n, mindig a Praxisban. Ha időpontot kérsz, Győrfy Mátyáshoz kérj(mással volt negatív tapasztalatunk), de Ő nagyon profi. Ha itt a Babaneten beregisztrálsz adnak 1000,-ft kedvezményt. Itt a link ahol megteheted: http://www.babanet.hu/ultrahang.php

Megyek mert felébredt a hétalvó kisfiam.
Ma derül ki, hogy kell-e még antibiotikumot szednie. Kérünk szépen egy kis drukkot, hogy végre gyógyultnak nyílvánítsák.

Puszi,
Humi
humi
 
 


HumiKép
Drukkolok, hogy ne kelljen Kristófnak több gyógyszer.

MinyuKép
Én is a Praxist javasolom, és Győrfy Mátyással mi is nagyon elégedettek voltunk.Kép

LányokKép
Nálunk OrsivalKép ellentétben sajnos nagyon nyűgös éjszakánk volt.KépKép Szélgörcs kínozta a fiúkat, és nem tudtak pukizni, csak tekeregtek. Főleg Olivér. Szopás közben is hirtelen ívbe feszült a kis teste, kapkodta a lábait és keservesen sírt, nyekergett. Aztán persze a nagy erőlködés miatt a fele tejcit visszabukta. Szegény úgy kimerült ebbe, hogy 60 gr szopásokkal is elaludt 1-1 órára, aztán megint megéhezett, és kezdődött az egész előlröl. Fekve is próbáltam szoptatni, de amit megevett, azt 5 perc múlva visszabukta. Samu csak sírdogált, de nem bukta vissza a kaját, bár Ő is kevesebbet evett. Néha akkorákat pukiztak, mogy majd szétreccsent a pelenka. Már alig várom, hogy vége legyen ennek a nehezen emésztős korszaknak.

Na megyek aludni.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Mamik Kép
Volt itt a védőnéni Kép A fiainkat így lemázsáltuk Kép
Levi 2590 gr, Máté 2560 gr
múlt hét szerdán a következő súlyuk volt: 2410 gr és 2310 gr
ez szép hízás 5 nap alatt, ugye? azért látszik, hogy az itthoni levegő nekik is jót tesz Kép Kép Kép

Cat Kép
Sajnálom, hogy ilyen zűrösek az éjszakáitok Kép Kép félek, hogy nálunk is eljön majd egyszer ez a hasfájós időszak... de egyelőre élvezem, hogy most ilyen jó minden. Ezen az éjjel a páromnak fel sem kellett kellnie, így ő végigaludta az éjszakát!!!4 (irigy-irigy)

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziszus gratulálok, nyugodt terhességet és egészséges babókat kívánok.
Orsi csak így tovább tömjed csak azokat a gyerkőcöket Kép
Humi ha elkezdtetek egy adag antibiotikumot azt kúraszerűen a végéig kell szedni akkor is ha a tünetek már nincsenek meg. Különben immunis lehet a köv alkalommal erre a bogyóra. Remélem nem erről van szó, Máté egészséges te pedig megnyugodhatsz.
Hát most én sem örülök. Balika 7-10 naponta kakil, irtózatosakat pukizik, a kakija krémes és büdös és nem is olyan rengeteg mint aki 10 napja nem kakilt. 3 óránként eszik még mindig csak tejet de hamar abbahagyja és 60-100grammokat eszik csak (már mérem mert olyan kevésnek tűnt). Nem kevés az egy ekkora babának? Tejem van bőven, fejem is. Heti 60-90 grammot hízott a múlt és a mostani héten. Elég ez? És feszeng fáj a pocija, nyög nagyokat. Hiába maszírozzuk tornáztatjuk gyűrjük nincs eredménye. Tegnap adtam neki egy negyed glicerines kúpot, na arra sikerült neki ezt a krémes büdöset kipakolnia. Azóta megint semmi. Hány napot várjak a következőig? Úgy szeretném ha a háta közepéig híg anyatejes kakija lenne Képde komolyan.
Ötletek?
Puszka Erika
hurki
 
 


IcsilyaKép
Lehet, hogy nem azért visit mert keveset evett, hanem azért mert ha leteszed hideg az ágy. Próbáld meg takarón szopiztatni és azzal együtt letenni a kiságyba ha elaludt.

Puszi,
MJ - Móni
mj__móni
 
 


IcsilyaKép
Még volt egy kérdésed.

Szükség szerint szopiztatsz vagy beosztás szerint? A baj a pontos időbeosztással az az, hogy a gyerek annyira éhes már a kajaidőben, hogy gyorsan beszopja a kaját amitől meg marha rosszul lesz.

Chris fiam az elején 1,5 - 2 óránként evett, nem volt kialakult program. 3 hónapos korára kialakította a saját kis időbeosztását.

A másik, ha kér még akkor adjál neki még enni. Az anyatejet nem lehet túlzásba vinni. Bár azért volt nálunk is olyan, hogy a fiam annyit evett, hogy kihányta az összeset.

Szóval csak annyit, hogy józan paraszti ésszel kell csinálni.

Pusszancs,
MJ - MÓni
mj__móni
 
 


Móni Kép
Köszi, amit írtál. Saját kistakaróval szopiztunk eddig is. A tegnapi sírás semmire sem enyhült (pl. mellkasra fektetés, összebújás...stb.), így nem hiszem, hogy ilyen egyszerű oka lenne.
Ikrekkel és ennyi tejjel csak rendszerben lehet etetni, mert ha nem fejek, akkor szétdurran a mellem. A fiúk 3 óránként esznek, ennél jobb rendszert nem tudok, hogy mindenre legyen időm. Máté egyébként napközben így is ébred, Levit ha Máté evett, akkor ébresztem fel.

Erika Kép
Sajna nekem ehhez semmi ötletem nincs...

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya,
Hát sajna jobb 5letem nincs.

Lányok
Ide is beírom, hogy újra bezebrásodtam. Ha minden jól megy kismaszat jövő év nyarának kellős közepén fog megszületni. És ezúttal nem 10 hónap alatt sikerült összehozni, hanem már 7. hónapra

Olyan kétségek gyötörnek, hogy csak naaa.......... Biztos rendben lesz minden?

Puszi mindenkinek,

MJ-Móni
mj__móni
 
 


OrsiKép
Köszi a büfipadot. Samu most azon alszikKépKép Először nem tetszett neki, sírt, nyöszörgött rajta, majd bealudt. Azóta nem merjük levenni, mert így legalább alszikKépKép

Nagyon szépen híztak a fiúk, főleg MátéKépKép Ha felébreszted Levit, nem alszik be a cicin ? Szopik rendesen? Nálunk sem egyforma alvásigényű a 2 gyerkőc, de ha felébresztem az alvót, nem szopik rendesen, küszködni kell vele feltámasztani.

HurkiKép
Sajnos én nem tudok segíteni, hátha valami tapasztalt anyuka tudja a választ.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Pelenkázás Kép Kép nálam ez vált be, arra felébred bármelyik, és utána ügyesen szopizik (a kemény felületet még nem próbáltam... még azt is megejtem egyszer). Éjjel nem ébresztem persze őket, akkor esznek, amikor megébrednek (kb. 4 óránként).
Örülök, hogy valamire bevált a büfipad. Már ez is jó!!!! Kép Kép Kép
Jut eszembr. Nektek is bevált a pelus?

Orsi

ps. Zoli kicsit fáradtnak tűnt Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Végül nem vettünk pelust, mert a zuglói barátainknak a DM-be 20%-os kedvezményük van, és Ők hoztak pelust nekünk, ami 26 Ft-ra jött ki. Még ne próbáltuk mert a Pampers 2-5 kilóst kell először elhasználnunk, mert kezdik kinőni.

Leszedtük Samut a büfipadról, és már az ágyában alszik. Napközben lekopogom egész jól voltak.KépKép

A 4 órákért éjjel irigykedem.KépKép

Sajnos az éjjel Zoli sem aludt, mert Samu is nyűgös volt, így többnyire őt tartotta a karjában. De remélem jobb és jobb lesz...

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Lányok!

Alig bírtam végigolvasni a sok hozzászólást, amit hétvégén gyártottatok! : - )

Cat,
Gyönyörűek a fiaid és büszke lehetsz, hogy tudod őket szoptatni, főleg egyszerre!!!

Sziszus,
Gratulálok a babócákhoz!!! Üdv köztünk!

Orsi,
Te is nagyon ügyes vagy, nagyon szépen híztak a fiúk!!!

MJ-Móni,
Gratula neked is! Mi az elsővel is kb. egyidőben voltunk állapotosak!

Lányok tanácsot szeretnék kérni Tőletek!
Ma voltam megint dokinál. Most a 10. hétben vagyunk. Minden rendben van, csökkentenem kell folyamatosan az Utrót. Megnézte UH-n is. Nagyon édi volt, éppen mocorgott.
A problémám az, hogy legközelebb 3 hét múlva kell menni és azt mondta, hogy akkor nem lesz UH. Utána meg majd az AFP.
Mindenki emlegeti a nyaki redő mérést. Ez mire jó? Nem tudom, hogy ezt most megmérhette vagy sem.
Szerintetek menjünk el egy 3D-s UH-ra?

Köszi
Hóvirág 10+5
Hovirág
 


HóvirágKép
Az Arni nem néz tarkóredőt, mert szerinte ez elavult vizsgálat. Ez inkább kifogás, mert sz*r az UH-ja és azon nem is tudja mérni. Mindenáron korionbiopsziára akart küldeni, hogy azon lehet a fejlődési rendellenességet kiszűrni 100%-osan. Mi elmentünk a Praxisba 4D-re, és ott lemérettem, és nem mentem bele a korionba. Ezután az Arni ráírta a kartonomra az eredményét.KépKépKép Egyébként Down kórt tudnak szűrni vele.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Bogár! Eszternek nagyon boldog 1. szülinapot kivánunk! Kép Kép Kép SMS-t megkaptam, köszi! Kép
Sziszus! Hatalmas gratula a két spontán babához! Kép További probléma mentes pocakosságot kivánok! És gyere gyakran! Kép
Szöszi! Jobbulást Balunak!
Orsi, Cat! Minden elismerésem a tiétek, hogy a két fiú mellett még ennyi időtök jut ránk is. Kép Babócák gyönyörűek!

A hétvégén sajnos megtapasztaltam, hogy milyen, ha beteg az ember gyereke. Kép Együtt sírtam a babámmal. Összeszedtünk egy fülgyulladást, de szerencsére doki bácsi nagyon jó szurit adott, mert már aznap du. nem volt semmi gond. Majd csüt-ön megyünk vissza ellenőrzésre. Bizom benne, hogy ott is csupa jót mondanak. Mi meg azóta hibáztatjuk saját magunkat a párommal. Kép

Pussz,
Andi
andi28
 
 


Sziasztok

annyi hozzászólás volt, hogy írni eddig nem is volt időm.

SziszusKép nagyon-nagyon örülök nektek. Most tudom bénán hangzik, de nekem eszembejutottál, amikor Szöszi titkolózott. Nagyon szorítok nektek és nem semmi, hogy spontán 2 picur Kép

SzösziKép
Igazad van, nem érdeklődtünk...bocs.
Jobban van a legény?

CatKép OrsiKép
még mindig gyönyörűek a srácok és tényleg ügyesek vagytok, hogy írni is van időtök.

MóniKép neked is gratula a Zebrához.

Soraya Kép nagyon szép Martin.

fejvédőKép
Régió játék nagykerben vettem a 11. kerben. Oda spéci kártyával lehet csak bemenni sajnos. Nem emlékszem pontosan mennyi volt, de 1000-2000 körül.

Picikém 2 napja nagyon nyűgös, egyfolytában sírdogál és köhög Kép. Tartok tőle, hogy elkapta egy hétvégi vendég kislánytól, akit szimpatikus módon betegen elhoztak a szülei babalátogatóba....no comment. Most beszéltem az orvossal, délután 3 után kijön házhoz, megvizsgálja Bálintot. Remélem semmi komoly.
zerintetek mennyit kell adni? 2000 az jó?

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Andi Kép
beteg babaKép
remélem minden oké lesz

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Jaj rossz olvasni, hogy ennyi baba beteg!

AndiKép
Azt hiszem én is együtt sírtam volna a gyerekkel, ha látom, hogy szenved. Jobbulást Péternek! Mitől kapta el, tudjátok ?

EditKép
Szintén jobbulást Bálintnak. Szerintem 2000 HUF elég a dokinak, mi is ennyit adtunk, de a miénk visszaadta, nem fogadta el. Igaz nem voltak betegek a gyerekek, de munkaidején kívül jött.
Beteg kislányKépKépKép Mi kikötjük minden látogatónak, hogyha a legkisebb betegség jelét is észlelik magukon, akkor ne jöjjenek. Volt már aki megsértődött ezenKépKép

BogárKép
Isten éltesse EsztertKép! A Corában nagy játék akció van, tessék bevásárolni annak a gyereknek istenesen.KépKép

LányokKép
Ma egész istenes éjszakánk volt. Csak 3 óránként enni keltek fel a gyerekek, és utánna visszaaludtak kevés nyűgivel.KépKép Lekopogom, de most is alszanak.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziszus! bocs, nem akartam fájo sebeket feltépni, de most gondolom a 2 picur mindent feledtett! majd ha lesz jobb kép kérünk!!

Orsi! jo nagy étvágya van a sácoknak!! még mindig nem irtad bár kérdeztem mi az albumotok cime

Mj_Moni! gratulálok!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat Kép
Mi is mondjuk mindenkinek, de nekik elfelejtettük, ugyanis gondoltuk 2 gyerek felnevelése mellett eszükben sem jut, hogy betegen jöjjenek Kép Na mindegy, azaz nem mindegy, de ez van.
Picikém most már 1,5 órája alszik (napközben nem szokott max. fél órákat már mostanában), sikerült álomba sírdogálnia magát...

Ébredezik...megyek.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


CatKép
Köszönöm érdeklődésed Kép jól vagyunk. Betegácsiban voltam, mert magzatvízvizsgálatom volt és utána feküdni, meg pihengetni kellett. November 25-re rendeltek vissza kontrollra. Remélem nem lesz semmi gond. A pocaklakó már rendesen mocorog, már Apukája is érzi Kép
Örülök, hogy afiúk kezdik megtanulni a kinti világ rendjét és lassan könnyebb és könnyebb lesz.Puszi,
Lujza
lujza
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?