Új privát üzeneted érkezett!

Vissza is tértem, apa felvette!!!

Davallia, köszönjük a híreket!!!!Gratulálok Keresztanyuka!!!

Vaya, nagyon várjuk a képeket!!!

Navi, nálunk úgy van, h. szopi, böfi, aztán séta, annyi időre meg nem megyünk, h. újra megéhezne!
Sajnálom a rossz napot!Kitartás!!!

Mikegirl, nekem is nagyon fájt a cicim, és szerintem nálunk is az volt a baj, h. nem kapta be rendesen, én bár anya meg anyósom lecsesztek, azt csináltam, h. lefejtem, egy szopi mindig kimaradt, vagyis üvegből ment, Rossmannban vettem krémet-nem kell lemosni, jó vastagon bekentem, és váltogattam a ciciket.Így elmúlt, bár még most is fáj azért!De ez már jóval kibírhatóbb!!!
Nagyon örülök, h. Atival sikerült előrébb jutni, majd meglátod alakulnak a dolgok, csak a türelem, az ne fogyjon el, az a lényeg!!!

Sophie, én nem vagyok olyan profi, mint Navi, de küldöm én is a szülésindítót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mondjuk, 17-e HEnnével?

Eta, köszi a tippet!!!Nagyon pörögsz, remélem, mire ezt olvasod, elszáll a mélypont nálatok is!!!!!!!!!!
Igazából én akkor vagyok szarul, amikor fáradt vagyok.
Anya még keddig lesz itt, aztán vége!Igazából azért félek, mert anya nagyon fog hiányozni, olyan rég voltunk ilyen sokat együtt!!!

Lucuzs, nagyon örülök, h. jól megy a szopi, és a csücsülés is egyre könynebb!Jól döntöttél szerintem szopi ügyben!!!
Nagyon kíváncsi vagyok már a szüléstörténetre!!

Vivi, köszi a jelölést!!:)
Én böfi után szoktam adni 1-2 korty vizet, többet nem is fogad el!!4

Kriszta, te nagyon ügyes vagy!!!

Aranyoska, én is alig bírom,ki, h. ne sírjak, valamikor nem is sikerül, de Andris mindig azt mondja, h. érzi, ha feszült vagyok, így próbálok higgadt maradni.Néha sikerül!!!
Sajnálom a tejcit.
Jó lenne tudni, h. ez is mitől függ!!!

Lilgee, üdv köztünk!!!Gratulálok a babához!!

Na, befejezem, Andris ma kb. éjfélig nyomja majd a papírmunkát, ami kikészít!
Nagyon hiányzik már nekem!!!!!!!!!!!!

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!!!
Csillag, Tatjana hajrá!!!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Halli!


Sophie: smekta-t vett meg valami antibiotikumot, de az egyenlőre nem fog kelleni.
Tejet egy cseppet ittam, tojást nem k-betűs is tiltólistás de a borsó meg a hüvelyesek is kerülendők................. nem is tudom mivel táplálom ezt a gyereket: (
De ettem pizzát tegnap amin a jó ég tudja hogy mi volt a műanyag.........
Mellesleg én is szellentgetek, tehát tuti én vagyok a fosóka oka....
Szegény kislány: (((((((((((


LILGE:
na helló!
Megnyugtató tud lenni a tudat hogy más is küzd! És jó együtt örülni a többiekkel ez is tény!
Jó hogy jöttél , Isten hozott!


valaki Macsékról tud valamit?


na megyek aludni, mert nem tudom mit hoz az éjszaka....................

good night :wink:

Kép
Kép
eta
 
 


Csajok, a tojástól is fájhat a poci?Én rengeteg tojást eszem....

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 

 
 

Köszönöm az üdvözléseket :) Örülök, hogy szívesen fogadtok!

Eta, Dorka,

Nálunk is az a gond, hogy cicire teszem, egy darabig szépen kortyolgat és aztán meg csak cumizik. Na olyankor elveszem tőle és cici csere. Általában 2 kör megy így, aztán megnézem mellszívóval mennyi maradt a cicijeimben, általában csak pár csepp. És a leányzó ekkor még mindig éhes. Közben lemérjük, 40-50 gramm a két ciciből. Ezután adok neki tápszert, és még abból is megeszik 30-40 grammot. Hihetetlen mekkora étvágya van!
Nem akartam neki tápszert adni, de szerintem az sem jó, ha egy szopizás eltart 1,5-2 órát.

Lányok, Ti mit gondoltok erről? A doki nénink szerint nincs olyan, hogy nincs elég tej, de én ezt nem így látom...

És végül egy kép Lorkáról, a mai fürcsi előtt készült :)
Kép Lorka baba
lilgee
 
 


Dorka, helló! igen. a tojástól is! :( szerintem legalábbis...
17-e megfelelne! apának is, nekem is! :) köszi! :)

nálunk is apa volt mindig a leghiggadtabb kettőnk közül, és ezt ma is tartja! :) szóval jó az, ha a párunk nem olyan, mint mi, meg persze nem is feltétlen érzi át, ami nekünk nagyon szarul esik, de ez meg már csak azért is lehet, mert ők nem anyák... :P

Eta, a pizzán volt sajt, az is tejtermék! :S simán lehet, persze tény, hogy ilyenkor az ember szinte semmit sem eszik, és mégis van valami nyűg, szóval mindenre rá lehet fogni, hogy biztosan ettől, vagy attól! jobbulást akkor nektek pocak fronton!

jaaa, a legjobbat még nem is meséltem! persze nem babás téma... bocs az off-ért előre is! kaptam egy levelet a munkáltatómtól, hogy táppénz túlfizetés miatt, közel 92.000 Ft visszafizetésére köteleznek! jó, mi!? jól elb@szták a bérszámfejtést, és most én szívok! most írtam egy kérvényt, hogy fizethessem 6 havi részletben... kíváncsi leszek, hogy mennyire lesznek kegyesek hozzám! :(

és a másik házim az anyósomnak volt, mégpedig a napirendünk Benivel! kicsit félek, hogy mi lesz itthon, amíg én nem vagyok, na nem azért, mert én olyan tökéletes lennék, vagy vele lenne baj, csak, hát mégsem az anyukám, és ez így olyan furi! :S

jó pihit lányok az éjszakai műszak előtt! mindenkinek kitartást, jönnek a frontok, biztosan ezt is érzik a babócák! :(

sophie27
 
 


Lilgee, jajj, nagyon cuki Lorka baba! ugyanilyen body-t vettem az én kiscsillagomnak is! :) milyen méretekkel született Lorka? én 62-es rucit vettem ebből a szériából! :P

na. én is ugyanígy voltam Beninél, mint Te! csak nálunk Beni 4120 gramm volt, szóval esélyem nem volt elég tejcsit adni neki, hiába lógott tényleg egész nap rajtam! :S mondjuk én azt gondolom, hogy nálunk a technikával is baj volt... nem nagyon strapálta magát a fiatalember, először a sárgaság miatti aluszékonyság miatt, aztán meg már biztosan a cumisüveg miatt! de utólag már mindegy is! azt viszont imádtam, hogy a cicin mindig bealudt, pl. napközben, ha csak nyüglődés volt, és nem farkaséhség, illetve este a cumisüvegen kajálta magát kómásra, és így tettük át a helyére, az éjszakai műszak előtt! :)

sophie27
 
 


húúú, de ráérek! ... :oops:

sophie27
 
 


Sophie,

Igen, Lorka is nagy baba, mint Beni volt, 3840 gramm és 52 cm-el született. Már a kórházban is kapott tápszert, pedig egy szobában voltunk, így volt lehetőség az igény szerinti szoptatásra, de sajnos nem volt elég.

Te is a Tescobam vetted a body-t? Nekünk is 62-es, a 0-3 hó-ig méret.

Eta,

Én eszek tejterméket és nem vettem észre, hogy fájna tőle a pocija. Lehet nem az volt a gond, hanem egyszerűen csak rossz napja volt. Szorítok, hogy elmúljon Gizus hasfájása! ;)

Jó éjt lányok, kezdek kidőlni és még nekem is menni kell zuhizni:(
Mindenkinek probléma mentes éjszakát! :)
lilgee
 
 


S.O.S

Csajok, honnan tudom, h. van-e elég tejem, már mnindkettőt leszívta, és még kérne, üvölt.
De szerintem már nincs bennük vagy nem tudom!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, mert a babák ilyenkor fürdeni vannak, meg ekkor vizsgálja őket a doki.

Hazamenetel: Nagyon jó lenne már ma, de nem merek reménykedni, gyakorlatilag Balázstól függ mikor engednek el minket. Drukkoljatok, hogy minél hamarabb!!
Amúgy még nekem is van "dolgom" itt, mert a doki még nem vette ki a varrataimat, remélem délelőtt erre is sor kerül!

Eta! Balázshoz elér a gyógyszer az anyatejjel, de sokkal-sokkal kevesebb, mint a vérrel a méhlepényen keresztül. Ezért lett elvonási tünete.
És igen, én is ki vagyok készülve, hogy ezt miért nem látta előre egy doki sem!!!! :evil: :evil: :evil:

Hasfájás: Nekem tegnap este a hasamon fektetés vállt be, tekergett így is, kopácsolt a fejével, kereste a megnyugvást jelentő cicit, de nem üvöltött annyira, és szép lassan elaludt. Így is 2 óra keményen sírással telt. Persze aztán mikor vissza akartam rakni a helyére, akkor újra kezdte, de legalább így kitelt az idő két estetés között és már nem okozott újabb hasfájást, hogy végül engedtem a szopinak.
Tényleg könnyebb, hogy már mindezen átmentem Boginál. Mert ott iszonyat stresszes voltam, idegileg teljesen megviselt. Most viszont nyugodt tudok maradni, csak erővel kell bírni, mert már most iszonyúan fáj a hátam a sok cipeléstől, meg hulla fáradt vagyok a napi 4-5 óra alvás nem elég.

Szóval kitartás lányok!!! Túl leszünk rajta előbb, vagy utóbb!!!

Dorka! Még neked akartam írni, hogy valószínű, ha este üvölt a ciciért és már mindkettőt kiszopta, akkor inkább a hasa fáj és már valójában nem éhes. Csak keresi a cicit, mert az rövid időre megnyugtatást jelent számára.

Viszont ha más esetben is kiszopja mindkettőt és úgy tűnik nem elég, rakd újra az első mellre, mert addigra termelődik benne megint egy kevés. Az lehet elég már, illetve ezzel üzensz a szervezetednek, hogy termeljen még több anyatejet, mert nagy a kereslet! :D Ez az ún. "3 mellből szoptatás" technikája, ami szuper tejtermelés fokozó módszer!!!

Tatjanaról és Csillagról nincsenek még hírek????

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


HALI!

Jó reggelt!

Lucuzs:
Remélem hazaengednek ma! A varratokat nálunk mindenkinek a hazamenetel napján szedték ki (engem, meg a császárosokat kivéve).
CSak mert nekem felszívódósat rakott be a dookinő.
ÉS Igaza volt eclipsenek- nem feltétlenül jobb ez! mert szépen be tud gyulladni: (
Gizus már tök régóta hason alszik! kb mióta kivettük a pólyából!
Ha háton van akkor csak nézelődik.

Dorka!
Mennyit eszik Luca? Jó ég 3 mellből??? az szép mennyiség!

Kriszta:
Ha nincs meg az a napi mennyiség amennyit írtál akkor mi van?
Van egy digitális mérlegünk de az össze-vissza mér!
A súlyoson pedig a mozgás miatt lehetetlen pontosan lemérni hogy mennyit evett!
Na majd igyexem!

Sophie:
Hogy vagy Ma reggel?
Semmi sms-r nem kaptál Tatjanatól?
A megoldás a tegnapi fosókára:
Mig az emberem elment a gyógyszertárba én adtam neki a lefejt tegnap-előtti tejemből! ÉS BEVÁLT!
Azóta nincs fosóka! Estére is egy régebbit adtunk neki (fagyaszottból), és ma reggel megint cici..........

Kiváncsi vagyok bejött-e . Így nem kellett neki smectát adni!

Remélem a mai nap könnyebb lesz!
Mindenkinek!

Pussz Eta

Mikeleány? Navi? Kriszta? Vaya? Macs? Aranyos? Eclipse? Sziszka?
stb.............???????????????????????????????????????????????

Kép
Kép
eta
 
 


sziasztok!

most küldtem Tatjananak sms-t, mert eddig nem írt... már több, mint 24 órája! :roll:

Lilgee, igen, én is tesco-s body fan vagyok! :) nekünk nagyon bevált, csak rossz, hogy már ilyen drága az is, persze a minősége is jó, csak eddig sokkal jobb áron lehetett kapni! :S

na, Lorka nagyon kis husi nyuszi! nem gondoltam volna, hogy ő is ilyen nagy súllyal született, a fotón is nagyon szép, és arányos!

Lucuzs, tök jó, hogy tudunk rólatok! drukkolok, hogy hamar mehessetek haza, bár, ha Aranyoskából indulunk ki, akkor ott, Sopronban nagyon szeretnek bent tartani :( persze értem én, ha a baba, vagy a mama állapot megkívánja, de remélem, hogy titeket most már kilöknek! ;)

Eta, hááát, a 3 mellből szoptatás biztosan durva lehet, akinek egy mellében is annyi van, mint másnak a 3-ban! ;) sajnos ez nem törvényszerű :(

örülök, hogy jobban van Gizus! remélem, hogy nem is lesz szükség a varázsszerekre! :)

köszönöm a kérdést, jól vagyok, az éjszaka szokásosan telt. fájdogált a pocim, de semmi számottevő, vagy különleges! a 17-ét irányoztuk elő apával, csak aztán nagyon csalódott leszek, ha akkor sem lesz semmi... pedig az esély meg van rá!

ma jön a védőnő, meglátogat minket, bár igazából nincs semmi gond, vagy ilyesmi, de mégis!

most hívott Tatjana. kérné még a drukkokat, mert tegnap hajnal óta semmit nem változott a helyzet, vagyis annyit, hogy éjjel voltak már 2 perces fájásai is, de a méhszája továbbra is 1 ujjnyi csak, így a dokija azt mondja, hogy ez csak jóslónak tekinthető... :( éjfél óta vérezget is, nagyon kivan már fáradva! ma kap valami szurit, annak függvényében dönt a dokija, hogyan tovább!

:twisted:

én ilyenkor nem értem, hogy miért kell hagyni, hogy az ember szenvedjen 24 órákat, miért nem lehet megcsászározni!? vagy neki még nagyon sok lett volna a kiíráshoz? most nem látom a táblit... :S

jajj, szóval Tatjana, drukk hegyek mennek továbbra is!!!! +++++

egyben lévőknek továbbra is kitartást! különváltaknak pedig mihamarabbi napirendet! :)

sophie27
 
 


Sziasztok,

Most hívtam a doktornőmet, hogy akkor megvizsgál-e ismét a pénteki CTG után, mondta, hogy azonnal menjek el hozzá, megnéz, mert holnap reggel elrepül. Ha sikerül reggel 6-ig megszülnünk, akkor vele, ha nem, akkor átad egy másik dokinak...

Eddig is elég ideges voltam, de most már még jobban beindult a PÁNIK....

Kép
bedoha
 
 


Sziasztok!

Ime az igért képek. Aztán próbálom utolérni magamat visszaolvasni stb.

Kép

Kép

Kép
vayacon
 
 


bocsi nem igy akartam

Kép

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedoha és Tatjana, mennek a drukkok!

Lucuzs, remélem már otthon vagytok!

Én szopi ügyben Navaredhez csatlakozom, 3-4 naponta mérjük csak a babát, és fogalmam sincs mennyit eszik, de a feszes mellemet puhára leszívja és mindig tele a pelus.
Tegnap este kilőtt másfél méterre és mindent beterített a kaki, sírva röhögtünk :lol:

Tegnap apa kendőjében hosszabb kirándulásra mentünk, elmentünk a Szemlő-hegyi barlangba, végig aludta, nagyon elvolt, utána szopi, és átsétáltunk a Pálvölgyihez is, ahol találkoztunk a párom barlangász ismerőseivel, és megmutattuk a kicsit :D
Nagyon bejött a babának a kendő, várom szerdán a csajt hogy én is megtanuljam!

Kép Büszke hordozós apuka

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Megvolt a reggeli, most szunyókál a leányzó, végre :)

Tatjana és Bedoha, nagyon szorítok, hogy gyorsan meglegyenek a bébik!!
Én sem értem, hogy hogy hagyhatnak 24 órát szenvedni valakit, nem jó az az anyukának és a babának sem :S
Bedoha, remélem sikerül a dokidnál szülnöd, elhiszem, hogy pánikolsz :(

Lucuzs,

Szorítok, hogy végre haza mehessetek és Balázska is jól legyen! De biztosan így lesz! ;)

Vayacon,

Ha jól emlékszem Noni a kislányotok, ugye? Nagyon édesek Apával, ennivaló baba :)

Eclipse,

De jó, hogy már hosszab túrákat is tudtok tenni! Mi tegnap kezdtük a levegőztetést, 7 percet voltunk kint az udvaron, de már alig várom, hogy hosszabb sétákat tegyünk, nehezen bírom a bezártságot :S

Sophie,

A Tescosok biztos rájöttek, hogy adhatják drágábban is a body-kat, mert úgyis megvesszük :S Nekem is bejönnek nagyon :)

Köszi a Lorka dicséreteket is, remélem hamarosan a Te lánykádat is dicsérhetjük már!

Lányok, megyek most alszok egyet, amíg még lehet, mert utána kezdődik megint a program, tiszta pelus, szopi, tápszer, büfi, tudjátok...
lilgee
 
 


Na helló!

Rendeződtek a dolgaink kicsit!
Most ment el a védőnő és tök megnyugtatott, hogy minden a legnagyobb rendben, és szerinte a súlya is jó!
Csak hagyjam abba a mecsek-teát: ))
NAGYON MEGNYUGODTAM!!!!

Eclipse!
Hát tényleg jó a kendő!Jó Kép: ))
és hogy ennyit tudtok vele menni azt nagyon irigylem! Én is próbálkozom, de ennyit még nem sikerült megtenni!
Hogy szopiztattál?
Én ma tervezem hogy elmegyek vele "ebéd" után egy kicsit.
Aztán ha minden ok, akkor este elmegyek jelnyelv tanfolyamra is!
Jó lenne nem nagyon lemaradni mert nemsokára vizsga........
na de persze nem halok bele ha ez arrébb csúszik.

Vaya:
Ez egy kétágyas szoba? Tök jól néz ki!
És apa milyen nagynak tűnik a pici mellet: ))
Nagyon jó kép!


Bedoha!
Ne parázz minden ok lesz!Bár könnyű azt mondani Igaz?
Mindenesetre szurkolunk!

Tatjana:
Ő csak 26-ra volt kiírva ha jól emlékszem..
De akkor is egy kis oxitocin, és kint lenne a baba. Mellesleg én is 1 ujjnyival kezdtem! Csak nekem 5 percenként jöttek a fájások........... Szerencsére engem nem küldtek "szobára" hanem befektettek szülni!
HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ TATJANAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!
szupercsaj vagy kibírod! Még ezt is!!!!! Drukkolok az TUTI!

Puszi mindenkinek: eta

Kép
Kép
eta
 
 


sziasztok

no van egy kis időm két szopi és peluscsere között. néha alszik 4-5 órákat is Noni most úgy látom elég jól elpilledt

akkor először is a szüléstörténet már elkezdtem visszaolvasni de van még mit :P

nekem 9-én este 7-kor kezdődtek a fájásaim amik egyre jobban erősödtek és sűrűsödtek illetve hosszabbá váltak. éjfél fele már 4-5 percenként jöttek és kb 40 percig tartottak. bementünk a kórházba és én direkt rákérdeztem hogy nem jósló e mert akkor még lehet haza mentünk volna. azt mondta a szülésznő hogy nem az ehhez képest nekem is az volt hogy semmit nem tágultam egész délelőtt viszont a fájdalom egyre erősödött és egyre jobban kimerültem. folyamatosan vizsgálgattak valaki azt mondta jósló valaki azt h nem. még osztályra is le akartak rakna miközben már kiabáltam a fájdalomtól. végül is kora délután jött be a dokim, amikor minimálisat elkezdtem tágulni. kaptam oxit ami nem is volt rossz mert meggyorsitotta a dolgokat. edát is kértem de annak nem sok értelme volt mert nem sokkal utána már jöttek a tolófájások és sokat nem ért. hát őszintén olyan fájdalmaim voltak már akkor vszeg a kimerültségtől is hogy könyörögtem a császárért de hál isten a dokim a lelkemre beszélt hogy olyan közel vagyunk már hogy végig csináljuk. mondjuk határeset volt a műtőt is előkészitették az ügyeletes is bejött megnézni megszülethet e természetesen. aztán összeszedtük magunkat Nonival és 17.30 kor kibújt a kislány. nagyon boldogok voltunk bár nekem kellett egy kis idő mire feldolgoztam a szülést éjszaka könnyek között arra gondoltam hogy soha többé természetes szülés. de másnap már büszkén fogadtam a gratulációkat hogy egy ekkora bébit meg tudtam szülni (4,5 kiló:) nagyon nehéz nap volt de életem legboldogabb napja

remélem senkit nem rémitettem meg azt tudni kell hogy nálunk a családban ilyen nehéz szülések vannak és hát ugye nagy bébik akiket nehéz megszülni. de semmi mással nem cserélném fel ezt az élményt. de sokan vannak akik 2-3 óra alatt megszülnek..

cserébe viszont kaptam egy nagyon nyugodt bébit legalábbis eddig az volt de én úgy látom rajta hogy nem lesz egy hisztizsák. eddig 6-7 órákat tudtam aludni éjszaka persze nem egy huzamban de csöppet sem érzem fáradtnak magam.

remélem nem voltam túl hosszú. bedobálom a kakis rucikat aztán jövök folytatni a visszaolvasást :)

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok Csajok!!!!

Drága Tatjana, veled vagyunk, nagyon szorítunk!!!!!!!!!!!

Csillag, rád is nagyon sokat gondolunk!!!!!!!!!!!!!!!!

Macsékról nincs senkinek sem híre?

Csajok, köszönöm a tippeket Lucababával kapcsolatban!Olyan éjjel 1kor elaludt, addig szünet nélkül sírt, én már teljes pánikban, aztán aludt 05.15-ig, a délelőttöt is végigsírta, most elnyugodott picit, de még könnyen vagyok, mert itt van anyukám, még szerncsére holnap is, aztán vége!Most mindjárt ebéd, aztán megyünk sétálunk egyet a szép időben!
Próbálkozom ma azzal, h. cserélgetem a mellem!

Lilgee, Lorka nagyon szépséges kiscsaj!!!!!!!!!!!

Lucuzs, remélem ma hazamehettek!!!Köszönöm a tippet!

Egy pill. és jövök

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Visszatértem, közeben hozta a postás az anyasági támogatást állambácsitól:)

Szóval, Lucuzs, kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nekem sem elég a 4-5 óra alvás, de bizony, majd lesz ez még máshogyan, az a lényeg, h. a kismanóink itt vannak velünk!!!!!

Eta, nem tudom, mennyit eszik, mert én nem mérem, nem idegesítem magam vele!
Bár ma este lemérem, mert kíváncsi vagyok, h. mennyit hízott!
Hogy telik a nap?Most olvasom, h. minden ok, nagyon örülök!!!

Sophie, hajrá 17!!!!!!!!!!!!Én sem mértem, miért hagyják ennyire szenvedni!!!

Bedoha, szorítok!!!

Vaya, nagyon édes a manód, és milyen pici apa kezében!!!
Ügyes voltál nagyon!!!
Bizony nem is érdekes mennyire fáj, ha már velünk vannak!!!

Eclipse, szuper kendő!!!!!!!!Én is szeretnék, és apa valóban nagyon büszke!!!!

Mennem kell, mert ébredezik a manócskám:)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors beköszönésre futja ma azt hiszem. :(
Nehezen bírok Barnival. Egyszerűen nem akar aludni. Szopi után nem tud elaludni, és kb. fél óra nézelődés után pedig olyan fáradt, h sír. :cry: :(
Most kicsit csendben van...

Súly-gyarapodás-alvás:
Azt mondta a védőnő, h amíg hízik heti 130-140g-ot addig akár alhat is éjszaka ha neki úgy jó. Felesleges ébresztgetni.


Majd folyt...
Felsírt.
Jaj.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


sziasztok,

gyönyörűek a babák! :)

tatjana: kitartás! ++++++++++++

mi ma voltunk ctg-n, jó lett, bár már kicsit lusti Levi. :)
úgy néz ki a szerda lesz a mi napunk. délután kettőre megyünk majd be, este 8 körül lesz majd a császár. :)
görcsölgetek, keményedek, de nem rendszeresen. :oops:
szerdáig már kibírjuk, azt mondta a dokim.

Jaj, lányok, már nagyon izgatott vagyok. :)
Ma és holnap átnézek mindent, megvan-e, beraktam-e. Aztán megpróbálom a gondolataimat csak a kisfiam érkezésére fordítani.. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Tegnap 20:17-kor megérkezett Gergő, 3620 grammal és 50 centiméterrel.

Itt is hatalmas gratula Csillagnak, igazán gyorsak, és ügyesek voltak! :)
Vendég
 


Csillag, szívből gratulálok nektek! nagyon sok tejecskét, mihamarabbi regenerálódást! szüléstörténetet, és fotókat nagyon várunk! :)

szerencsére nem lett annyira nagy baba Gergő! ;)

Henne, ez jól hangzik! akkor szerdán megláthatod Levit! de jó!!! ha amúgy előbb indulna meg, akkor is császár lenne, igaz? szóval nem hagynák, hogy természetes úton megszülessen.

Eclipse, nagyon helyes apa a kis Mollival! szuper fotó! :) a túrához külön gratula! esetleg, ha nem ismernéd/ismernétek! egy 2008. augusztusi topiktársam honlapját, pont nektek való! :)

www.kirandulababa.hu

Vaya, hááát, nem volt könnyű az út idáig, de most már szuper, mert Noni csudaszép és egészséges kislányka, megérte a sok-sok fájdalmas órát! :)

Eta, szuper, hogy minden okés Gizussal! amúgy a Mecsek teát Gizus itta, vagy Te, tejszaporítónak? nálunk is gond volt a tejszaporítós teával, erre is érdemes odafigyelni! :)

huh lányok! nagyon fáj a derekam! :S jött a védőnő délelőtt, és kiporszívóztam a lakást... lehet, hogy ezzel rátettem egy lapáttal, és tényleg megszülök ma, holnap!? :roll: :oops: megyek is vízszintbe, csak kellene valami néznivaló, mert aludni azt hiszem, hogy nincs kedvem!

Tatjana hírekkel remélem, hogy jövök hamarosan, egyébként pedig jó sétát a picurkákkal, gyönyörű idő van!!!!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Csillag:gratulálok Nektek!

Gyorsan pár sort rólunk:Flóóval alig lehet bírni,nagyon kifordult magából amióta hazajöttünk.Szegénnyel egész nap csak kiabálok.
Pankának nem elég a cici,pótolnunk kell tápszerrel.Közben hasfájós is lett,így az espumisan adok neki.
Nekem meg kijött az aranyerem,ma vettem kúpot és krémet is.Remélem hamar helyrejövök.

Ezt nem hiszem el.Leültem írni és felébredt az egyik..... :? :? :?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.......folytatás 2060-ban várható..........
Puszi pá Mindenkinek!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztok!

Gratula a babáknak és anyukáknak!!!!

Mi még egyben vagyunk, holnap megyek nst-re, majd remélem a doki is megnéz.Elméletileg holnapra vagyok kiírva, de szerintem semmi nem lesz. A párom éjszakás lesz a héten, remélem azért nem éjszaka jön rám a szülés, mert emlékszem hogy nagyon fárasztó volt tavaly is.

Most látogattam meg az egyik volt munkatársam, ott 1 hónapos a baba, szintén hasfájós és a szopi sem megy igazán.
Remélem, vagyis nem is tudom elképzelni most milyen problémáink lesznek nekünk is.Virágnál 7 hónapig tudtam szoptatni,még a fagyóba raktam is el kevés tejet, de a végén már két foga volt és annyira megharapott hogy tisztára kisebesedett a mellem.


Hasfájós babák anyukáival együttérzek, de gondoljatok bele mindennél van még rosszabb is és ahhogy itt olvasom a beírásokat nem olyan vészesek ezek a helyzetek, mint ami nálunk volt(fél évig nem kakilt egyedül!!!). Napközben volt hogy semmit nem aludt anno a Virág, és amikor végre átaludta az éjszakát akkor meg jött a fogfájós időszak...

Még mindig építkezésben vagyunk,a szigetelés már félig kész, de még hétvégén csinálják.

Kép
Kép
telokin
 
 


Sziasztok!!!

Első napom egyedül.....elég durva. Reggel 5 óta nem álltam meg, most éppen ebédelek.

Csillag!! Óriási gratula!!! Sok boldogságot, sok-sok tejcit!!!! Puszi!!!!!

Dorka
Anyasági támogatás :D

Vaya - köszönjük a történeted, hogy megosztottad velünk, őszintén. Nagyon ügyes voltál!!!!! Adélka vagy egy kilóval kisebb volt, de könyörgős részeim nekem is voltak. A méhszájvizsgálatok nekem annyira fájtak - nem tudom mit csinált a doki - , hogy ott könyörögtem, hogy kérem ne :oops: :oops: :oops: :oops: És ha jól emlékszem elég sok volt belőle.....
Apa és Noni - annnyira helyesek :D

Eclipse - milyen ügyik vagytok, hogy már ilyen nagyokat kirándultok!! :D Hordozós apuka - jó kép :D

Bedoha - ne pánikolj!!!! Dokicsere nem túl jól hangzik, sajnálom, de inkább magatokra koncentrálj. Mennek a drukkok a mielőbbi szülésért!!!!!!! Ja, és ananász, az is jó kilakoltatásra :wink:

Sophie - Tesco-s body fun clubba én is belépek!!! És bírják a mosást is!!! Nálunk nem is akármilyen igénybevétel volt Atinál.
Hajrá 17!!!!! :wink: Volt laptetűd vasárnap, úgyhogy holnap mentek szülni, kibújás 17-én :wink:
Védőnő 6-ik hétig nálunk hetente jár. Én jókat dumcsizok vele :D
Táppénz visszafizetés :?
Vedd úgy, hogy dobtam a teljes nevem :lol: :lol: A telefonszámmal annó elment. Tegyél fel légyszi engem is a tábliba. Köszi!!!!!!


Tatjana - mennnek a drukkok!!!!!!!!!!!!!!
Biztos nagyon fáradt lehetsz már, de kitartás!!!! Ne add fel!!!!!!!

Eta - Örülök, hogy rendeződött a fosóka!
Köszi az érdeklődést. Próbálom Spitz-esre venni a figurát. Rohangálok a két gyerek között, reggel volt a legdurvább. Adél szopizott, Ati felkelt, Adélt büfiztettem, Atit öltöztettem, vissza büfiztetni a nyüglődés miatt, vissza Atihoz, mert kaksizott, Adél megint sírdogál - megvigasztal, gyors zuhany, mosógép lejárt, teregetni, ruhacsere a gépben, reggeli, süti sütés, pakolás, Ati többször pisi becsorgatás - ruhacserék, Adél szopi, délelőtt séta, Ati ebédeltetés, lefektetés - mesével, én ebéd csak leves, Adél szopi és büfiztetés, én ebéd második, és az ebédidőm alatt írok ide - már egy jó ideje írom....most vissza kell mennem Adélhoz.

itt vagyok.
Tapasztalt anyaság - csak az a gáz, hogy nincs két egyforma gyerek :lol: :lol: :lol: , ahogy Sophie is írta. Látod, hogy mit bénázok össze a szopival, pedig múltkor simán ment.....
Hasfájásra - cseresznyemag párna? Én szopi közben is büfiztetem, nem csak utána. (Szopi, bealszik, függőlegesen büfi, aztán még szopi folyt köv, bealszik, büfi). Gripe water? - csak nem tudom, hogy mikortól adható, utána kellene nézni.
Bealvás - egy kiadványban azt olvastam, hogy a cicizéskor az elején valami híg változat jön, és az oxitocin miatt alszanak be. Tessék macerálni evés közbe. Tarkó, fül, nyak simi, hát simi, én szoktam a kis karjával is körözni, nóziját simogatom, és akkor magához tér annyira, hogy párat szippant és nyel. Ha már nem is nyel, leveszem, semmi értelme otthagyni.

Dorka - reméljük a 3 cickós taktika nálad beválik.
Egy ideig én is fejtem és cumisüvegeztem, de félek tőle, hogy a cumisüvegezéssel meg tönkre teszem a szopi technikáját. Ma reggel képzeld betejcsizett az egyik ciciből, csak az egyikből!!! Talán hamarosan mehet a váltott cici, és akkor tud a bimbi pihenni. Az a gáz, hogy az egyik még mindig nagyon rossz állapotban van, a másik mintha javulna. És a rosszabbikból nem bírok többet, mint 10 perc szopi, így kellett még a másik cici is most. De talán majd idővel.....

Tejtermék - én úgy tudom, hogy tejből max 1/2 liter / nap javasolt, a savanyított, feldolgozott változatok nem korlátozottak. Azt tudtátok hogy a füstölt cuccok is okozhatnak hasfájást? Nekem új volt...

Szia Lilgee!!!!! Dorka baba egy kis tündér!!!!!! :D
Könnyű távolról okosnak lenni, de ha kifogyott a két cici, a gyerek pedig ott sír, hogy éhes, na, annál borzasztóbb nem is lehet. Homibogyót próbáltál? Egyéb? Ilyen-olyan tea, maláta ital, akármi? Semmi nem segített? Iszol eleget? Bocsi, nem okoskodni akarok, de én ezeket tudom. Meg persze a gyakori cicire tétel.....de a társaságban én vagyok a legbénább szoptatásból, szóval nézd el nekem :oops: :oops: Egyébként védőnő azt mondta, hogy van, aki mindent megtesz, mégsincs tej...... és szerintem ő elég sok kismamival találkozik.

Aranyoska - mintha Bekinél el lenne kicsit tolódva a nappal - éjszaka kérdés. Suttogó szerintem ír erről. Nem nézted?
Elapadt tejcsi - sajnálom. De nem tragédia. Én tápszeren nőttem fel, éééééééééés, látsz valami különbséget????? 8)
Hasfájós időszak :? Sajnálom :(

Nav - kaja után viszem sétálni.
És igen, kialvatlanul mindenki nyűgös......
Feszült vagyok én is, de próbálok visszavenni. Nehezen tolerálom Atit. PL. ebéd - Villával döfködi az asztalt, mondom ne, akkor kitalálja, hogy huzigálja rajta, mondom ne, akkor két kézzel csapkodja az asztalt, mondom ne, akkor a combjait ütögeti. De én etessem, mert lusti a kanalat a szájához emelgetni. Mondtam is neki, hogy ha ennyire unatkozik kaja közben, mi lenne, ha egyedül enne, az talán kellően lefoglalná. Persze nem igazán sikerült higgadt maradnom :oops: :oops:

Henne - mennek a drukkok!!!!

Kinga - jobbulást!!! Flóó átérzem :?

Telokin - nem létező problémákon ne agyalj :wink: Mennek a drukkok, az építkezéshez pedig sok-sok energiát!!!!!

Na megyek, lehet még szusszanok egy kicsit. De teregetnem meg vasalni kellene.
Ja, képzeljétek, mint a hülye amerikaiak, csináltam magamnak egy hetirendet, ahol minden napra felosztottam a tennivalóimat, hogy hétvégére apának a porszívózás és felmosás maradjon a rendes takarításból. (Felmosni azért hétközbe is felmosunk.)

Na még ezt leírom. Programozó matematikus férjecském szerint axióma, hogy hetente takarítani kell. Keresi a megoldást - ha megtalálta, megírom nektek is - hogy elég ritkábban is :lol: :lol: :lol: Most pl azzal kísérletezik, hogy először felmos, majd felporszivóz. Per pill meg van győződve róla, hogy így majd nem kell hetetnete takaríani, mert kevesebb lesz a por mindenütt. Szerintetek??

Szép napot, pusszantás mindenkinek!!!!

mikegirl
 
 


Jajj de jóóóó! :D

Csillag szívből gartulálok! :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Vaya!

Nagggyon szépséges :D :D :D
És ezek az Apucival összebújósak.... :D :D :D
énisénisénisénisénis :)

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Jaj, úgy szégyellem magam :oops: :oops: :oops: hogy csak fehérholló módjára tudok jönni. Még mindig nincs kint a net kábel a nappaliban, mert nem ért rá apa ismerőse, én meg nem tudok az irodaszobába beülni a babával, mert nem bababarát módon lett kialakitva a helység. Most épp alszik, és gyorsan bekapcsoltam a gépet, hogy legalább egy pár sor erejéig bejelentkezzek.

Gratulálok az ujabb babákhoz, Szissz, Ancsa és Csillag!!!! Gyors hazatérést és sok tejcsit a babáknak!!!

Zsófi!
Ha neked nem okoz fáradtságot, akkor én szivesen venném azokat a babazenéket. Ha mondod, hogy honnan lehet letölteni, akkor máris mondom apának, hogy intézkedjen.

Rabbe!
Köszi a Rossmannos tippet. Nem nagyon van Rossmann a környékünkön, de majd apát mozgósitom, hogy nézzen utána. Nagyon kellene már valami zene, mert egyértelműen megnyugtatja.

Nálunk is van néha hasfájás, de csak időszakos, és ha kakilt, akkor megnyugszik. Adok neki infacolt, de csak a délutáni szopizásoknál, hogy estére ne jöjjenek a rohamok. Nappal nem szokott gond lenni, de úgy látom, ahogy telik az idő, egyre könnyebben intézi el a kaki/puki ügyeit. Szerintem 6 hetes korra szépen beáll minden babának a bélmüködése. A tipikus hasfájás (én úgy tudom) kb 3 hetesen kezdődik, és az olyan, hogy semmi nem vigasztalja meg a babát, és képes fél éjszakát, ha nem az egészet átsirni. Úgy veszem észre, köztünk nem sok ilyen baba van, bár még sokan nem is érték el a bűvös 3 hetet.

Lányok!
Nagyon remélem, hogy most már hamarosan kikerül a vezeték a nappaliba, és tudok rendszeresen is jönni, mert igy képtelenség lépést tartani, és már kinosnak érzem, hogy sosem reagálok az irásaitokra :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Max megnézem a mobilomon, hogy épp ki szült meg, azt viszont naponta többször is, mert nagyon érdekel, hogy kivel mi van :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Eszter!
Sok puszi neked is. Sokszor eszembe jutsz, de a BMC-be sem tudok mostanában benézni. Puppyra is olyan sokszor gondolok. Ha van időd, irnál pár sort priviben róluk, na meg magadról is, hogy épp hol tartotok, mert a vonalzód sem árul es túl sokat :wink: Lehet, hogy fel fogom hivni valamikor, de addig is mond nekik, hogy puszilom őket!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, d e én is csak gyorsban... :oops: :oops: egyszerűen annyira lekötöm magam... :lol:
Gratulálok az újszülötteklnek és mamájuknak!!!
Nagyon drukkolok a hajráá előtt álloknak!! és nagyon átérzem a leirt problémákat a már meglévő babákkal.

Sok szopizás-bealvás-cicizés-éjszaka fent-hasfájás csoportba mi is beállunk, bár szerencsémre Patrik nem sir, de ha ébren van(főleg éjjel) és nyöszög akkor én már reagálok rá, mert ugysem tudok ugy aludni, és ha hagynám tuti üvöltene. Nekem csak annyi szerencsém van hogy 3-4 óra alvás majdnem elég :-D
Ma éjjel már lámpát sem kapcsoltam mindig, megprobáltam megtalálnia száját. Nálunk sajna a megtalálás-bekapás okoz némi problémát, d e halovány javulást látok e téren...
egyszerüen az ösztönök nem alakultak ki, hiába simizem az ajkát arcát, nem nyit.... simán áthuzza a nyitott száját a bimbin és keresi hol van :-D
Nappal ezen röhögök, d eéjjel nem találom ilyen viccesnek...

És tegnap délelőtt kiborultam: kétszer is elsirtam magam, d e hogy miért azt nem is tudom.... végül is a család úgy döntött, hogy most jött ki rajtam az aggódás(ugye volt 4 vetélésem) , a szülési izgalmak(császár) , a boldogság, a kialvatlanság stb... szóval miközben bömböltem hajtogattam hogy nem is tudom miért sirok, na meg nagyon boldog is vagyok :-D
Azóta rendben vagyok :-D
Ádival is mintha könnyebb lenne, ebben segit hogy ki is mozdulunk. Bár még csak ma 2 hetes a prücsköm, d e mi bizony majdnem mindnennap akár több órára is kimozdulunk, persze nem áruházakba, meg tömegbe, hanem friss levegő, nagymamák stb. Hálát adok az égieknek a jó időért, mert ugye nem érek rá percenként növelni a kinti időt, hisz menni kell a nagyért a suliba, edzésre vinni stb, szóval nem állt meg az élet. Viszont igy mire jön a szar idő, talán már nem kell olyan óvatosnak lenni iylen szempontból...
tegnap városligetben csatangoltunk, állatkertet akartuk, d e sokan voltak így nem mentünk be...
Ma is szinte egésznap kint v ooltunk levegőzni...
És ma hivott a gyerekorvos, hogy holnap jönne, d e mivel éppa nagyért voltam suliban, mondtam hogy utána inkább én beviszem ugyis leszeretném méretni... hháááááááát képzeljétek3660g, tehát fél kilót hizott10 nap alatt :shock: :shock: :shock: nem akartuk elhinni, bár sejtetttem mert kezd szoptatásnál nehéz lenni. :-D így engedélyt kaptam hogy akár 3 óránként is szoptathatok(sárgaság, korababa miatt 2 óra volt).
mivel ott szopiztattam mert idő volt, így mértünk etetést is és 130g-t evett...
Mindent rendben találtak szerencsére.

rabbe78
 
 


Csillag, szívből gratulálok, jó egészséget, sok boldogságot kívánok nektek!!!!

Sophie, köszi a linket!

Dorka,
ez csak a legolcsóbb Nandu kendő, 6800 Ft, kérjél valakitől ajándékba!

Eta,
apácska bennfentes, így a személyzeti szobán szopiztunk :wink:

Ma végre nekem is sikerült megkötni a kendőt, és elmentünk a szigetre Mollikával! Kép

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Tatjana elhiszem hogy nagyon nehéz lehet neked. szoritok nagyon hogy minél hamarabb túl legyél rajta

Zsófi képzeld neked is küldtem neked sms-t de valamiért nem ment át. azért óvatosan azzal a porszivózással. hú nemsoká eljön a ti időtök is

Dorka Lucus kitartást nektem hamarosan biztos többet alszanak a bébik

Csillag hatalmas gratuláció sok sok tejecskét nagy boldogságot a picihez

Eclipse nagyon édesek Apid a babával

Kinga kitartást neked is hamarosan összeáll a kép nálatok is. Flónak is szoknia kell az új helyzetet. Nekem is csúnya aranyerem van :(

Telokin nemsoká ti is szültök drukk hogy elkerüld az éjszakázást. tudom miről beszélsz..

Mikegirl én is egyedül voltam ma végül is annyira nem volt vészes bár én is négy részletben ebédeltem. nálatok más két gyerek hú nem lehet könnyű. nálunk Api holnaptól itthon csütörtökig aztán anyukám egy hétig

még azt nem is irtam hogy köszönöm a gratulációkat sokat gondoltam rátok bent a kórházban kivel mi lehet

Eszter nagyon ari vagy hamarosan te is ;)

Eta örülök h minden rendben veletek igen kétágyasban voltam de annyira nem néz jól ki mint a képen kicsit csalóka de összességében egész jó volt a hazai viszonyok között

Lilgee üdv nálunk nagyon cukker Lorka baba

Lucuzs remélem már otthon vagytok ha nem holnap már biztosan.sajnálom ezt a gyógyszer dolgot :(

egyelőre ennyit lassan készülödünk a fürcsihez Apa jön haza 7re. bár Noni egész délután alszik félek ha felkel farkaséhes lesz. meg remélem nem fog éjszakázni emiatt.

Kép
vayacon
 
 


Rabbe nálunk is gond a bimbi megtalálás nálunk azért mert elég pici nem áll ki annyira. én azt olvastam h a szájpadlásához kell érinteni akkor nyitja ki a száját. mondjuk nem egyszerű mutatvány de próbáld ki hátha segit

cicibimbó nekem is kirepedezve az egyiken tartok egy kis szünetet csak fejem a tejcit. annyira fáj h csillagokat látok. dokinő szerint a neoganormon kenőcs a legjobb rá

Kép
vayacon
 
 


Csajok, eltúnt a tejci :cry: :cry: 4-kor szopi volt, azóta nem jön a belövellés. :cry: :cry: :cry:
Nekem szokott, elég ha a szopira gondolok, vagy gyereksírást hallok, de most semmi...... :shock:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

mikegirl
 
 


csak olvasni jöttem... velünk minden okés! Tatjanáról azóta sincs hírem! :(

jövök később, vagy holnap! puszi!!!

sophie27
 
 


Sziasztok! ITTHON VAGYUNK!!! :lol: :lol: :lol:
Csodálatos volt a mai nap!!! :D :D :D

Viszont hulla vagyok, úgyhogy lépek is!

Csillag! Hatalmas gratula Gergő érkezéséhez!!! :D :D :D

Tatjana! Szorítunk érted!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Hali, Jó reggelt!

mikelány:
Sajnálom tejcit: (
Abszolult semmi??????????????????????
Mit lehet ilyenkor csinálni? Nincs semmi boszorkánypraktika?
Te szopiztattál vagy csak fejtél és azt adtad üvegből?

TATJANA!
Hát öregem HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
nem tudom mi lehet veled de nagyon szorítok hogy minden rendben legyen.

Lucuzs!
Örülök hogy hazaengedtek. Ezek szerint nagy bibi nincs!
Lányod hogy viseli? Pakolja még a cuccokat a kiságyba?
Van segítséged?

DORKA!
Halihó! Remélem sima napod lesz! Van még anyukád, vagy ez az első Szóló nap? Milyen volt az éjszaka?

Mi hajnalban megszenvedtük a magunkét, de most azért kiengesztel minket Gizus!
Evett alszik..... Remélem ez így megy ma egész nap!
Tegnap is ügyi volt! Sétáltunk vagy 40 percet! VÉGRE KI TUDTAM MOZDULNI! nagyon megkönnyebbültem! Nem tudom mi lesz ha jön a szar idő! Remélem nem leszek depis! Bár lassan advent, lehet mire készülni, talán eltereli a figyelmemet.

Na megyek "törődöm magammal", "mert Megérdemlem" : )

Mindenkinek SZÉP NAPOT!!!!!!!!!!!!
Pusz Eta+Gizu

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Lássuk most meddig jutok az írással! 8)

Tatjana:nagyon sokat gondolok Rád,eszembe jut az én szülésem,ugyanígy 5 perces fájásokkal mentünk kórházba és 36 óra múlva született meg Pankus.Remélem azért Te nem szenvedsz ennyit.

Vaya:nagyon cuki Noni baba!Hányas szobában feküdtél?Rodival sikerült találkoznotok?Nagyon ügyes vagy,hogy sikerült kipottyantanod egy 4,5 kg-os babát.Pálmaival meg voltál elégedve?Aranyérre mit használsz?

Tényleg Rodi!Hazaértetek már?

Eta:irigykedem a 40 perces séta miatt.Mi még nem tartunk itt...

Lucuzs:örülök,hogy hazajöhetettek.

Sophie:küldök privit iwiw-el kapcsolatban.Amúgy hogy vagy?

Mike:sajnálom a tejcit!Van valami változás?

Hát csajok!Tegnap délután Pankuci bevágott 100 ml lefejt anyatejet.Utána nem hazudok másfél órán keresztül ordított.Mindent kipróbáltunk,de semmi nem használt.Szegénykémet annyira sajnáltam.......

Ennyi volt az írás.Mennem kellllll
páááááááááááááááá

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztok,

Én tegnap voltam ismét a doktornőmnél. Mondta, hogy ma reggel elutazik, így ha éjszaka nem szülünk, akkor átad egy másik doktornak, mert egy hétre elutazik külföldre vmi orvos konferenciára.
A vizsgálatoknál minden rendben volt, CTG-n úgy ficánkolt Oli hogy ennél jobb görbéket nem produkálhatott volna, UH-on is minden rendben volt, van még bőven magzatvíz, méhlepény is bírja, áramlás is tökéletes. Aztán megvizsgált a doktornő, és a méhszáj még mindig zárt. Kérdeztem, hogy akkor hogyan tovább. Azt mondta, hogy mindenkinek más a biológiája, és mivel minden rendben van a kicsivel is meg velem is, ezért nem ajánlatos a szülést mesterségesen indítani. Na jól van, de a kiskrapek a pocakomban egyre nő, már 4200 g-nak becsülte az UH, hogy fog így kiférni...

Hát éjszaka nem szültünk :)
Így ma reggel hívott a reptérről a doktornő, hogy ma menjek be 12-re a klinikára, és keressem Dr. Rigó János professzort, mert ő fog megvizsgálni, illetve neki ad át a doktornő.

Ismeri őt vki??? A neten találtam róla egy fotót, de semmi egyebet nem hallottunk róla.

Pánik, pánik, pánik....

Hajni

Kép
bedoha
 
 


jó reggelt lányok!

Tatjana, neked továbbra is drukkok, bár lehet, hogy már babázol, csak éppen kihevered az elmúlt napok történéseit! :S nagyon hosszúra sikeredett/sikeredik ez a szülés project! :( +++++++++-k mennek!

Behoda, mennek a drukkok, hogy nálatok is megszülessen a kismanó! sajnálom a doki cserét, ha arra kerül sor! csak azt nem értem, hogy ezt anno nem tudta neked mondani!? csak így az utolsó pillanatban derül ki, vagy ő sem hitte, hogy eddig egyben maradtok!?

sajnálom, hogy éjszaka nem volt semmi...

Rigó János az I. nőgyógy. klinika vezetője! ;) keresztanyám járt hozzá, csak most már olyan elfoglalt, hogy képtelenség kivárni, így ő váltott, szóval nem az orvossal volt a gond! szerintem jó kezedben leszel! de azért már inkább indítanák meg... nem!? mert oké, hogy minden oksi, de lehetséges, hogy ennyivel elszámolták nálatok a terminust? mit gondolsz? türelemből jeles! adhatnál egy picit kölcsönbe! :)

Vaya, jajj, nagyon jó képeket hoztál nekünk! :) nagyon cuki apa és a bébi! :) micsoda hajacskátok van! ;)

az sms-t nem tudom, hogy miért nem kaptam meg! :( pedig van, akitől 2x is megkapom... lehet, hogy valamit a vodafone kavar, és rossz válaszüzit küldd!? :( a lényeg, hogy jól vagytok! :) és jött a hír!

Eta, na!? mész a jelnyelv tanfolyamra? amúgy gondolom, hogy oda Gizust is vinnéd! nem félsz, hogy a zárt térben valaki megfertőzi valamivel? az a rossz, hogy most jönnek az influs időszakok... és még olyan picikék! :( vagy magadra kötöd kendőben?

megnéztem, 20-ra volt Tatjana...

Kinga, aranyérre kitartást! :( nekem szerencsére nem fájt, vérzett, vagy viszketett, egyszerűen csak kint van/volt/lesz...

Flóóhoz meg még nagyobb türelmet neked! ;)

na, jó, hogy jöttél ma is egy kicsit, sőt, kicsit többet, mint tegnap! :)

Pankának jó az étvágya, ha a 100 nem volt elég, vagy esetleg lehet, hogy sok is volt, és a poci fájt? iwiw-es infót várom mindenkitől! gyűlnek a nevek! :)

Telokin, valahogy én sem vágyom az éjszakai szülésre... Benivel akkor kezdődött, de csak másnap 15:10-kor lett meg. most is ilyesmi időpontot időzítenék, csak remélem, hogy nem éjszaka jön rám a szülhetnék, mert a dokim azt mondta, ha jönnek 1 órán keresztül 10 percenként, akkor menjünk be! :S és onnan még eltarthat hosszabb ideig is!

nem lehetett egyszerű Virágoddal, ahogyan leírod! tény, hogy minden baba más, ahogyan minden szülés is más! állítólag! majd hamarosan megmondom, hogy igaz-e rám ez az állítás! :)

Mikegirl, nem semmi kis hsz.! :) szerintem ügyes voltál az első napodon! nagy meló lehetett, de jól vetted az akadályt, még, ha kicsit káoszosnak is érezted!!!

a 17-i dátum jó lenne szülésnek, de nem szeretnék már ma hozzákezdeni... elég nekem holnap délelőtt szülni menni, és persze csak úgy kipottyantanám! :)

észre sem vettem, hogy laptetőm volt! :P köszi, hogy emlékeztettél rá, így most már tuti megyek szülni! :D

Atival kapcsolatban... ne légy túl szigorú önmagadhoz sem, és Atihoz sem! ez egy tök új szitu mindegyikőtöknek! sajnos én sem vagyok a türelem mintaszobra, szóval aggódom is rendesen, bár nálam lesz segítség 1 hónapig biztosan, addig hátha megszokjuk az új szitut!

ez a takarításos elmélet, szólj, ha bejön! :)

tejcit ne add még fel! gyorsan valami tejszaporító csodaszer. homeos bogyi, vagy tea, vagy akármi! ;) biztosan minden okés lesz, lehet, hogy csak elfáradtál az első egyedüllévős naptól!!! ne add fel!

Eszter, üdv itt! mennek a drukkok nektek is! biztosan sikerülni fog most már!!!! Maccsékról nem tudsz véletlenül valamit? kicsi Kittike!?

Angie, jó, hogy jöttél! ne szégyelld magad! csak gyere, és helyzetjelents, hogy mizu veletek! majd, ha úgy lesz időd, úgyis jössz többet! :)

a babazenéket megcsinálom, ha Beni alszik, és dobok privit, hogy honnan tudjátok leszedni! ;) ok?

Rabbe, azért úgy látom, hogy Te nagyon ügyesen összefogod a bandát! :) gratulálok hozzá! nagyfiad pedig tök jófej! persze lehet, hogy a közös alvás is rátett erre, hogy most már nem érzi háttérbe szorítva magát! amúgy nem zavarja az öcsike sírása, és éjszakai kelése? mennyit vesz észre belőle?

a kiborulás szerintem tök természetes ilyenkor! és igen, szerintem is az a baj, hogy most jön ki rajtad a stressz! de hidd el, hamar elmennek a felhők, és minden csodaszép lesz újra!!!

Eclipse, nagyon jól áll rajtad Mollika! :) csinik vagytok csajok!

Lucuzs, szuper!!!! Bogi mit szólt Balázshoz? vagy már a kórházban is látta őt? írj, ha lesz időd!!!

velünk még mindig minden okés! nyugis volt az éjszaka. persze sok pisiszünettel, meg nehéz elalvással fűszerezve, de összességében jól aludtunk!

gáz idő van kint. minden tiszta köd! :( lehet, hogy már ma rossz idő lesz? :( a front meghozhatná sokunk babuciját! nem bánnám én sem! az az igazság, hogy nem akarok 2naponta, vagy akár naponta CTGre járni, Miklósról azért nem olyan egyszerű! :(

kellene valami reggelit néznem, aztán indulhat a nap! mosnom is kellene...

ha bármi van, akkor üzenek, illetve jövök!

ja, és, ha nem bánjátok, Tatjanát már nem macerálom, szegény biztosan kilehet, szóval, ha ír, akkor jövök én is a hírekkel!

Szisszkának is írtam még vasárnap, de nem reagált :S talán őket ma már kiengedik és bejelentkezik a fórumra! :)

sophie27
 
 


Halihó!

Sophie: nem mentem tanfolyamra, mert a délutáni altatás elhúzódott, egészen pontosan kimaradt: (
elvileg 5-re mentem volna, de ugye apa 5.30 ra tudott volna csak hazaérni. Ami tök korainak számít. A lényeg:
Sétáltunk 16.00 ig aztán még hagytam aludni, mert úgy terveztem hogy kb 18.ra odaérek , és akkor tudok maradni a végéig (20.00).
De: Megetettem, és a böfinél megint felébredt. Na mondom ok, akkor még egy kis altató adag és minden ok.
Meg is kapta a desszertet, leraktam, de 10 perc múlva sírt. Na mondom akkor most már nincs tej, jön a cumi és altatás. Hááát ez eltartott 18.30-ig. aztán megint felsírt...................
Na mondom szupper, de végül is tök mindegy akkor egy gyorsat (3 perc) fürdettünk (persze végig üvöltött). aztán szopi. NNA ezután már elaludt. Mi is gyorsan ágyba, mert ugye ki tudja. De csak 0.30 kor kelt. aztán szopi és 2 kor újra aludt. aztán már csak 6 kor ébredt, amikor apa amúgy is kelni szokott....................De most azóta újra alszik.
De szerintem lassan kelni fog.

Rövidebben válaszolva a kérdésedre: nem voltam: (

Kinga!
Hú azannyát! nem semmi szülés!
Kezdem magam nagyon nagy mázlistának érezni! Vagy csak nagyon meg vagyok áldva! A séta nekem nagyon jól esett, és be vagyok tojva, mi lesz ha jön a hidegebb!


Bedoha:
Ne parázz, ne pánikolj, hanem Szülj meg gyorsan!!!!!!!!!!!!!!!!
Ennél jobb ötletet nem tudok adni!
Nekem a doki azt mondta hogy minden fejben dől el!
Tehát NEM PARÁZNI, Hanem arra kell gondolni, hogy csak úgy tágulsz mint a vonat alagút kijárata miközben közelítesz felé. (először kicsinek tűnik de mire odaérsz nem csak Te de az egész vonat simán kifér rajta!) És mire teljesen feleszmélsz addigra ott mered két nagy szem, és egy mosolygós kis száj az arcod előtt! És Ő a Te babád lesz! Pici ujjakkal testtel, de Óriási lélekkel! Erre koncentrálj! KIT ÉRDEKEL KI A DOKI????? Te anya és Ő a baba!!! Ez a l;nyeg

puszi> eta

Kép
Kép
eta
 
 


Lányok, tegnap nem sikerült jönnöm, de nem azért mert baj van!!! csak takarítás, séta, babázás, hasfájás... a szokásos műsor :roll:
Úgy látom, hellyel-közzel mindenki szenved kicsit... sajnálom :(

Csillag! Gratulálok Gergő babához!!!
Sok-sok tejcit, jó egészséget és gyors felépülést!


És megint hatott a szülésindítóm :lol:
Zsófi, akkor mikorra is kéred???? :wink:

Mikeleányzó, a Gripe Watert 1 hónapos kortól lehet adni! Az Infacol nekiünk nem sokat ér, sajna :? Úh. várom már, h. ezt is kipróbálhassuk!
Sajnálom, h. Atival ilyen nehezen mennek most a dolgok, de kívánom nektek, h. hamar helyrerázódjon a kis lelke!

Szóval hasfájás: én is úgy tudom, h. az "igazi" hasfájás 4 hetes kortól kezdődik... annyira nem szeretném, mert ezzel a mostanival azért lehet kezdeni vmit - általában, de azzal semmit! NEM AKAROM MEGTAPASZTALNI!!!! :shock:

Tegnapi séta jól sikerült, persze vittem sok tejcit... ami persze nem kellett, de inkább legyen nálunk! :wink:
Ma is visszük szopi után!

Cicibelövellés: ma reggel össze-vissza evett, mert fájt a poci és ilyenkor egy kis tejci beindítja a kaksit! Szóval már azt sem tudom, melyik mellemből adjak neki a köv. etetésnél :roll: Én ha meghallom, h. sír, már ömlik is... mindkettőből! Elég kellemetlen, de ettől függetlenül nagyon örülök neki!!!

Vaya, nagyon édes Noni baba! Mondtam én, h. gyönyörű lesz!!! :D
Sajnálom, h. megszenvedtél... képzelem, h. könyörögtél a császárért, hiszen még én is felvetettem a szülésznőnek, aztán cirka 2 óra alatt túl voltam rajta! Mondjuk én nem gondoltam komolyan... :)

Na most csak ennyire telt, mert készülnöm kell a követzekő felvonáshoz! :lol:

Bedoha, minden rendben lesz!!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Eclipse, teccik a kendő... nem túl bonyolult??? :?
Mi maradunk majd a kengurunál tavasszal, most meg a pihenőszéknél... :roll:

Lányok, ha tegnap (megmértem etetés előtt, után) 100 grammot evett, az mit jelent? Hány ml?
Szóval etetés előtt 3430 g volt, utána 3530 g, akkor az mennyi, úgy értem azon kívül, h. 10 deka... vagy hülye vagyok? :oops:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Eddig a vonalzó alapján kerestem az uccsó hsz-omat, most már ez nem megy :lol: a'sszem kell újat csinálnom! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


sziasztok,

csillag: gratula Gergő babához! jó egészséget és sok sok tejcsit kívánok! :)

sophie: reméljük, a front meghozza majd a babádat. :)

lányok, nekünk holnap lesz a nagy napunk, ha minden igaz. :)
Holnap császár. :) már nagyon izgatott vagyok, mindenféle gondolat kavarog a fejemben.. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Csillag
Sok szeretttel gratulálok!

Babák gyönyörűek!

Eta
Én nem tudom, hogy David mennyiket eszik. Nincs itthon mérlegünk. :oops: :wink:
Ha pisil eleget, ha nem száraz a nyelve, a szájában a nyálkahártya, ha egészségesen fénylik a szeme, akkor valószínűleg eszik eleget... :wink:

Sír a baba
Nem csak attól, hogy éhes, hogy fáj a hasa. Sokszor csak testi közelségre vágynak...
Ha azt nézzük, megszületéskor nagyon kis tehetetlenek...egyedül még szinte testhelyzetet se képesek változtatni, nem tudnak magukon segíteni :wink:
Nálunk legtöbbször David vagy mellettem, vagy rajtam fekszik... vagy apukán... de azt nem bírja sokáig, mert apuka csak műcsomagolásos tejet tudja neki adni :wink:

Mikegirl
Próbálj meg nem stresszelni. Ha nincs anyatej, tápszeren is felnő Adél.
Amit még tehetsz, kb. 24-48 órán keresztül legalább 2 óránként tedd mellre a kisasszonyt. Egyél, igyál rendesen!

Hasfájás
Sokszor a stressz okozza a babáknál, később a gyerekeknél.
Vendég
 


Stresszelek a vizsgám miatt, ezt David is megérzi, nyűgösebb, mint szokott lenni... Úgy tanulok, hogy az ölemben, a szopipárnán fekszik a gyerek... és cici a szájába...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: