Új privát üzeneted érkezett!

xtina: Gratulálok. Csak sikerült. :)
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Laptetőm a többi várakozóé.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


xtina: gratula

Kép
horibol
 
 

 
 

xtina!
Kép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszönöm 8) 8) 8)

Szeretném, ha ez éltetné azokat, akik próbálkoznak. Éés, mint itt olvastam, itt mindenkinek van egy babás párja, szóval ki jön utánam..? :lol: :lol: Hajrá, lányok!!

Az Arnold mondta, hogy hihetetlen, erről tanulmányt kellene írni: néha semmi, de októberben 10 páciensének egyszerre sikerült!

Kép
xtina75
 
 


Lucuzs
Gratulálok a gyönyörű kisfiatok születéséhez!


Tina
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lucuzs! Gyönyörű nagyfiú!

Tina! Akkor az utolsó clostis hónapban összejött???? Nagyon örülök neki!
franci
 
 


Tina!
Elárulod hogy mennyi volt a HCG-d?
franci
 
 


Kedves Kismamak!

Tovabbra is szeretettel ajanlom figyelmetekbe uj webaruhazunkat, melyben sok kulonleges es praktikus termeket talaltok.
Tobbek kozott baba-agynemut, labzsakot, babakocsi-parnat, es a Magyarorszagon eloszor kaphato az USA-ban kifejlesztett uj, biztonsagos kisagy-racsvedot.

www.babymarket.webs.com

Termekeink nevreszoloan is megvasarolhatoak, kerlek, lepj kapcsolatba velunk, amennyiben egyedi elkepzelesed van.

Tovabbi kellemes babazast/babavarast!

littlebabymarket
Budapest
 
 


Sziasztok!

Xtina,
nagyon-nagy gratula!!!!!!!!!
Gondtalan babavárást kívánok Neked!

Ki lesz a zebrapárod???????
Lányok!Kiadó egy hely! :wink: :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Xtina.Gratulalok,boldog pocakosodast.

Lucuzs,gyonyoru a fiad,nem is latszik rajta hogy nemreg szuletett.

Kép
monyo83
 
 


Lucuzs gratulálok!!! Sok-sok-sok tejcit és erősödést kívánok mindkettőtöknek!!

Xtina éljeeeeeeeeen!! Nagyon örülök! Megérte a várakozás. Ezért nem voltál mostanában annyit? AMúgy Arnold hol rendel most magánban?

Youlcsi nemsokára eljön a te időd. Elhiszem, hogy már nehéz. Kitartás!
szti1
 
 


Lányok a tanácsotokra/segítségetekre lenne szükségem.
Újabb dolgok történtek velem és kiváncsi vagyok a TI véleményetekre. Hosszú lesz, sajna.

Voltam a saját magánnődokimnál. Abban maradtunk, hogy elkezdem a clostit, napi 2*0,5, és a 14. napon menjek vissza uh-ra.

Közben beprotezsáltak a SOTE-n egy nagynevű dokihoz, aki endo és nődoki is egyben.
Elmondtam neki, hogy a saját nődokim pco-t állapított meg. Aztán tartott pár perces beszédes a pénzlehúzós nődokikról és magán endokrinológusokról. A beteg meg szív, mert elkölti az összes pénzét, a szívbajt hozzák rá, aztán közben meg kiderül, hogy kisebb baj. Az uh-okat megnézte, de szte nem egyértelmű, hogy pco-s ciszták, mert nincsenek feltüntetve se db számok, se a ciszták méretei. Mert mielőtt peteérés van, a sok kicsi tüsző is úgymond ciszta, ami nőni kezd, és abból 1-2 lesz a domináns. Ja, peteérésem nincs. Nem tudott megvizsgálni, mert persze pont aznap jött meg. Elmesélte, hogy a fogigátló mit tesz a szervezettel, miután abbahagytad, hogy állítja át a hormonokat. Magas a prolaktinom (túlzott tejtermelés), amitől nem jön a baba. Kilapította a melleimet és jött belőle a tejci. Bár annyira nem volt vicces, inkább ironikus.

A hormonokat azért kérte újra, mert ahány labor, annyi érték, és akkor így az ő eredményeiért "felelősséget vállal". A pajzsmirigyet mondta, hogy a 2. leleten alulműködést lát, de majd ugye ez is tisztázódik most. Barátomat elküldte andrológiai vizsgálatra. Tőlem levették vért, kaptam időpontot uh-ra és terheléses vizsg-ra. És ha minden eredmény meglesz, akkor megyünk hozzá vissza.
Kaptam vmi Bromocriptin-t, amiből 5napig 0,5-t kell szedni, utána 1et. A clostira meg azt mondta, hogy napi 2!!!! Ezeket kell szednem. Azt mondta, hogy 1-2hónap (vagyis ciklus) múlva terhes leszek. Én meg ismerem a closti hatását, és el is olvastam a gyógyszer tájékoztatóját, ahol írják, hogy az alap 50mg (1db). Én ehelyett szedjek 100-at (2). Igaz, hogy azt mondta, hogy szte nem egyértelmű a pco. De az új leleteim még készülnek, ő uh-t nem csinált a vérzés miatt, tehát a saját szemével konkrétan nem győződött meg róla. PErsze ő a szakember, csak annyi "szakember" van ebben a témában, hogy lassan mindenhol fenntartások vannak. És sajnos láttunk már arra is példát, hová vezet az, ha nem megfelelő adagban, kontroll nélkül szedetik ezt a bogyót. Úh a kétségeim továbbra is fennállnak. Eldöntöttem, hogy 1et fogok szedni belőle, már csak azért is, mert a sima nődoki is 1et engedélyezett.

És megvannak a hormoneredmények is. Az 1. napi uolyan mérvadó, mint a 3. napi????
szti1
 
 


Ez az 1. napi hormoneredményem. Összehasonlítottam a pco oldalon lévővel, de vhol mások a mértékegységek. Azt meg nem tudom, mik a váltószámok. Megnéznétek nekem? ELőre is köszi.

TSH: 1,38 mIU/L
T3 szabad: 2,49 pg/mL
T4 szabad: 1,08 ng/dl
FSH: 5,11 IUI/L
LH: 4,46 IUI/L
Prolaktin: 11.14 ng/mL
Kortizol: 212 nmol/L
DHEAS: 7.17 umol/L
Ösztradiol: 60 pg/mL
Tesztoszteron szabad: 4,5 pg/mL
Progeszteron: 0,7 ng/mL
SHBG: 111,9 nm/L (18-114)
Totál tesztoszteron: 0,321 ng/mL

Amúgy jan-ban megyek Tűű dokihoz az MM-be. De a SOTE-ra meg muszáj volt elmennem, nem akartam hülye helyzetben hagyni az ismerőst. Amit bevastagoztam, ez nem tetszik. De lehet más sem jó, csak nem látom. Bár a prolaktinnak többnek kellene lennie, ha a doki szerint az magas, nem? Jövő szerdán megyek a terheléses cuki/inzura.
szti1
 
 


Most szules teren jon joulcsi,aztan aszem meli es utanna???

szti ,en eloszor egy szem clostit szedtem 5-10ik napig.ettol lett egy tuszom,kovetkezo honapban mar 2ot szedtem,ettol valtozo mennyi lett,1-4,fokozatosan csokkent a tuszoim szama.
azt nem irtad hogy visszavar Uh kovetesre?vagy ezugyben a sima nodokihoz mennel?

hormonertekeket igy nemtudom.

Kép
monyo83
 
 


ja es a cisztas petefeszekrol anyit,hogy nekem van rola Uh kepem es meg en is latom az apro cisztakat rajta.Nekem ez a sok kicsi pete elkezd erni es egy ketto lesz dominans gyanus,szerintem ez nem igy van,ez az en velemenyem.

Kép
monyo83
 
 


Monyo egy hónapot szedjem úgy, hogy meg sem néz. Majd csak az utána lévőben. Azért nem akarok 2t bevenni, mert mi van, ha téved, és mégis pco, és nem is néz rám. Aztán betesz a closti. Arról nem is beszélve, hogy mindenféle bogyó nélkül is növesztettem már 2db nagy cisztát. Utána meg egy 4,3*4,5cm-eset. A sima nődoki meg egyből mondta, hogy akkor uh, ha closti is van.
De lehet, hogy csak én parázok rá a dologra.
szti1
 
 


Xtina!

Óriási gratula!!!!! :D

Kép
mók
 
 


ha closty mindenkepp UH,anelkul en be se szednem,nemhogy 2ot.
ugye nem Elek az orvos neve?

Kép
monyo83
 
 


Nem Elek. :D
szti1
 
 


Sziasztok,

Köszi mégegyszer a gratukat :!:

Franci,
Igen, a 3. (utolsó clostis) hónap jött össze. De persze muszáj voltam eltitkolni, mert be voltam tojva - egyszer már megégettem magam. Eredményeim:
25. nap hcg: 11.8 mIU/ml progeszteron: 117 nmol/l
30. nap hcg: 210 mIU/ml progeszteron: 190.8 nmol/l = 60 ng/dl-nek felel meg
5. hét hcg: 3002 mIU/ml progeszteron: >190.8 nmol/l (máá kiakadt a mérőműszer :lol: :lol: :lol: )
Azóta nem nézték, csak UH van.

szti,
Este majd átolvasom a hormonjaidat, és ha tudok valami okosságot, reagálok!

Kép
xtina75
 
 


Szti
Írd le, hogy hol más a mértékegység! Akkor talán tudok segíteni!
Ha több orvost kérdezel meg egy problémáról, nagyon ritkán fogsz azonos véleményt kapni! :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tina!
Köszi! A 25. napod az pé után hány nappal volt?
Arnold az első eredményre mit mondott? Jó ez? Mármint a 11-es hcg? Bocsi hogy zargatlak!
franci
 
 


xtina, gratulálok Nektek!

szti, én sajna 1*1 clostytól visszacisztásodtam teljesen, úgyhogy most ott tartok, ahol 7 hónappal ezelőtt. Persze lehet, hogy nem tisztult még le teljesen a cukormáz, többet kellett volna várni a met hatására, de megint teljesen rossz minden értékem. :cry:
Én mindenképp kérnék a helyedben vizsgálatot, mielőtt beszedem.
De nyilván mindenkinél máshogy hat, én a szerencsétlenebb kategóriába tartozom ezek szerint...
jud81
Szolnok
 
 


franci,
Kérdezz nyugodtan. a 11.8-as hcg a 25. napon, okt 15-én volt, DPO 9 vagy 10 volt. Mert okt 4-én kaptam meg a tüszőrepesztőt, ami 24-48 óra múlva repeszt, úgyhogy vagy 5-én, vagy 6-án estem teherbe. Erre az értékre Arnold azt mondta, hogy "annyi bizonyos, hogy megtermékenyült", ugye 5 alatt nem terhes 5 és 25 közöt TALÁN, 25 felett terhes.

szti,
Arnoldról, hogy hol rendel, küldök privit.

Kép
xtina75
 
 


szti,

TSH: 1,38 mIU/L - ez ugye jó, mert 2 alatt
T3 szabad: 2,49 pg/mL ref.: 1.4-4.4 pg/ml
T4 szabad: 1,08 ng/dl ref: 0.8-2 ng/dl
FSH: 5,11 IUI/L - LH:FSH arány jó, majdnem 1:1 (nekem azt mondta Arnold, nem kell csontra megegyeznie)
Az FSH az ovarium stimuláhatóságát mutaja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulálható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnozisa valószínű.
LH: 4,46 IUI/L ref.: < 7 mIU/ml
Prolaktin: 11.14 ng/mL ref.: < 24 ng/ml. Hol magas ez..?

Kortizol: 212 nmol/L ref.: 260-720 nmol/L - stresszhormon - A kortizol napszaki ritmusban termelődő hormon. A vérszintje hajnalban-kora reggel a legmagasabb, éjfél körül a legalacsonyabb. Ha a vérvétel 8 óra után történt, akkor az alacsony érték oka az, hogy ilyenkor már csökken a keringő hormon szint a vérben. Hánykor vették le a vért?

DHEAS: 7.17 umol/L 35-430 ug/dl Olyan váltót találtam, hogy ng/mL x3.47 = nmol/L
Ösztradiol: 60 pg/mL ref.: 25-75 pg/ml
Tesztoszteron szabad: 4,5 pg/mL ref.: 0.7-3.6 pg/ml

Progeszteron: 0,7 ng/mL ref.: < 1.5 ng/ml
SHBG: 111,9 nm/L (18-114) Szexhormon-kötő fehérje. Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.

Totál tesztoszteron: 0,321 ng/mL ref.: 6-86 ng/dl

Én nem vagyok orvos, de a saját logikámmal azt gondolnám, hogy tényleg nincs PCO-d, vagy csak nagyon enyhe. Viszont a férfihormonokkal gond lehet, és ilyenkor szokott az lenni (ha jól tudom), hogy ha meg is termékenyül a petesejt, nem tud megtapadni. Az egyik barátnőmnek voltak ilyen gondjai, és azt mondta neki Tűű, hogy addig ne is próbálkozzon, míg meg nem gyógyul. Ezt látta már a doki? És ő mit mondott? Miért nem várta meg, mielőtt clostit, bromot javasol? Ezeket mondjuk nem értem... (főleg, ha már csak a saját laborjában bízik..)

Kép
xtina75
 
 


Szti,
én a hormonokra annyit mondanék, hogy azért, mert nem rosszak, még lehet pco-d!Simán!
Nekem mindig jók voltak a hormonjaim, még az lh/fsh arány is majdnem tökéletes volt.A papirjaimon rajta is van, hogy PCOS, amit a laborok nem támasztanak alá!De mégis az van!
Várjuk meg azt az inzulin terhelést, az majd pontosabb eredményt mutat!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Lombikbaba majd újra összehasonlítom a mértékegységeket. Ahhoz nekem papír kell. :D

Jud sajnálom, hogy a clostitól visszaestél. Én nem szedek metet.

Xtina nagyon szépen köszönöm az elemzést. Sokat segítettél! Írtam még privit, ha nem baj.

Meli akkor neked mi alapján mondták ki a pco-t? Persze, megvárom a terheléses eredményeket. Arra aztán nagyon kíváncsi vagyok. Mivel az IR-em is csak enyhe. Állítólag.

Sztetek létezik az, hogy július óta ennyit javult az eredményem a semmitől? Okt-ben mondták a leleteim alapján is, hogy pco. Ott az FSH/LH arány majdnem 2 volt, a TSH meg 5,25. Egy hónapja csinálom csak a diétát, mást nem. Torna is csak párszor volt, okt elején. Igaz a 2 labor nem egy helyen készült, de max csak a referencia tartományok változnak egy kicist, nem?
szti1
 
 


Szti,
nekem a tünetegyüttesre mondta a doki!
Cisztás petefészkek, szabálytalan ciklus, peteérés hiánya!És nekem is enyhe Ir-em volt......

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Meli így már értem. Ez a 4 dolog nekem is megvan. Kíváncsian várom mit fognak mondani.

Xtina én sem értem a dokit, hogyha annyira kell a saját laborja, akkor miért nem következetes?
szti1
 
 


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára lombikbaba 2010.11.13 07:39-kor.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szti
DHEAS: 7.17 umol/L (/ 2.39-7.3 umol/l )
A hormonképzés alapja, a DHEAS-ből képzi a szervezetünk a férfi és a női nemi hormonokat. Alacsony szintje a mellékvesekéreg alulműködését jelzi, a magas érték a mellékvesekéreg daganatát, petefészekcisztát, a túl sok férfihormon termelését mutatja.

Nálad ez is a felső tartományban van... :?
Én IR-t vizsgáltatnám ki mindenképpen... és még ha enyhe is, kezelni kell! (diéta+mozgás+metformin)
Nem csak a babásodás miatt fontos, hanem azért is, mert a tartósan magasabb inzulinszint az ereket károsítja!!!! Érelmeszesedések kialakulása gyakoribb!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


szti!
ha tudta a dokid, hogy magas a prl (aminek a mértéke sztem nem mérvadó a ciklus elején, mert elvileg éppen a PÉ-t akadályozza), az miért nem volt kezelve? ilyenkor egyértelmű, hogy elsősorban az lehet a gond... (ha jól rémlik, a pcos kimondásának egyik feltétele, hogy minden mást kizárnak)
nekem alsó határ körüli prl-em volt, mégis a bromó indukált először ovut :)

a clostinak valóban 2x1 a normál adagja...

ha hiszel a saját dokidnak, minek mentél máshoz? ha nem hiszel neki, akkor minek jársz hozzá?
az ilyen csak összezavarja az embert.
ha jó az orvosod, ha bízol benne, akkor azt kell csinálni, amit ő mond...

egyébként a "sok pete kezd érni" szöveg igaz is lehet... ebben az esetben primer tüszőkről van szó... de ilyenkor kicsik és különböző méretűek kell, hogy legyenek.

most legyél okos! ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok,

Kicsit elvesztem mostanában, nem véletlen, de azért zugolvastam folyamatosan!
Gratula a babásoknak!!!

Xtina neked is hatalmas gratu az elejétől figyeltem mikor elkezdtél irogatni!!

Velem annyi a helyzet, hogy auguzstusban meghoztuk Norcoluttal majd Closti 2x1, Nekem mindig 2x1et mondd a doki aztán néztük a tüszőket nem volt domináns, és a doki full életmódváltásra ítélt!
Ebből a mozgást hébe hóba a diétát már jobban sikerül tartanom!
KÖzben a munkahelyemen előléptettek jöttek az újabb feladatok, így úgy döntöttem nem foglalkozom a témával, adok a szervezetemnek fél évet kicsit térjen magához a sok gyógyszertől.
Gondolkodom, hogy keresek Pesten dokit, mert eddig otthon jártam csak.
Most több mint 1 hete spontán megjött örülök neki, bár az első napokban csak csipp csöpp, és még mindig tart, de hagyom a szervezetem hagy csinálja amit jónak gondol.!

Aki nem emlékezne rám rólam annyit, hogy a doki PCO-ra utaló UHt látott, amit a vér és egyébb eredmények nem támasztottak alá, így nem kezdett el ennek megfelelően kezelni, fogi abbahagyása óta( pont egy éve ) 1szer menstruáltam spontán, akkor amikor szabin voltam. Úgyhogy én erősen gyanakszom arra, hogy Nekem a munkahelyi stressz igen rendesen belejátszik ebbe a dolgoba ( ezt sajna a munkatársaim is alátámasztják akik sorban babásodnak miután elmennek a cégtől ), csakhát a pénz nagy úr így nem tudok olyan könnyeb ugrálni!!!
etike
 
 


Szia etike!

Örülök, hogy visszatértél, köszi a gratut. Munkahely: az enyémnél kevesebb stresszes munkahely van, csak egy jellemző hirtelen, naponta odajönnek az asztalomhoz és rázzák a székem háttámláját, hogy mikor jön már be ez vagy az???!!! Iszonyatos a stressz, de fél éve sikeresen alkalmazom azt a technikát, hogy

l e s z a r o m

(bocs). Elvégzem a munkám, precízen, profin, senki nem köthet bele, pókerarccal válaszolok a kérdésre, és nem hagyom magam felidegelni. Lassan tökélyre fejlesztem a dolgot, tőlem toporzékolhatnak is körülöttem. Enyém a cég? Nem. Van részvényem? Nem. Kaptam 1x is fizuemelést? Nem. Jó, kaptam valami dicsi-pénzt tavaly, de ezzel nem vették meg a stresszhormonjaimat! És a peteérésem sem hagyom! Erre szoktam gondolni, és leteszem a lantot fél 5-kor. Egyébként, mióta nem zsizsgek az idegtől, azóta sokkal jobban is haladok. Szépen, kiegyensúlyozottan, módszeresen... És azóta van peteérésem. (Na jó, clostival...)

Kép
xtina75
 
 


Lucuzs,

hatalmas gratula gyönyörű Balázs babához!

Tina,

neked is gratulálok! Biztos nagy a boldogság!

Princzike,

epekőnél nem lehet metet szedni? mert nekem is van...

Én most pihizek. szerdán be akartam menni a melóhelyre babót megmutatni (sokáig gondolkoztam rajta, menjek vagy ne, ugyanis senki rám sem emeli a telefont, hogy mi van velünk), és már az elsőn jártunk, mikor elnéztem az utolsó előtti lépcsőfokot, és lezúgtunk. szerencsére babót jól tudtam tartani, nem lett semmi baja, csak megijedt. én térdre estem. lesántikáltam, fájt nagyon a bokám. elmentem még anyáékhoz kocsival, mondtam jöjjön le a gyerekért, mert nem tudom felvinni. apám bevitt a balesetire. szerencsére nem tört a bokám, de kaptam 1hét fekvőgipsz sínt. mondjuk már szerintem darabos a talpa, de azért igyekszem.

ja és utálom anyósom. még mindig. fodrász, és megbeszéltük, hogy géppel 2cmesre levágjuk a haját babónak, hogy erősödjön, és hogy összenőjön a többivel. erre levágta 1cmesre. azt hittem rosszul leszek. az én gyönyörű hajasbabám kopasz lett. utánna nem sikerült beszélni vele, mert ugye babó sírt, megfürdettük és etettem, ő meg elhúzott. de azt nem fogja zsebre tenni, amit tőlem még kapni fog. UTÁLOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
gota79
 
 


Lucuzs
[color=red]Gratulálunk ehhez a gyönyörűséges kisfiúhoz! Sok-sok tejcsit nektek!!! [/color]

Xintia
Grat neked is :lol:

Kép

Kép
princzike
 
 


gota
Szerintem lehet, mert én is úgy szedtem, hogy volt, csak azt nem tudtam, hogy az van. Nekem valami miatt műtétnél állították le. Passz, hogy miért. Utána a doki ugye a terhesség további részénél meg már valami miatt nem akarta, hogy akkor már tovább szedjem. Igaz az volt a terv, hogy egész terhesség alatt szedem.

Kép

Kép
princzike
 
 


gota,

köszi. Anyósod: hát ez gáz.. és a babáknak azért még nem nő olyan gyorsan a hajuk.. de azért reménykedjünk, hogy most begyorsul. Bosszantó az ilyen nagyon. Az összes fodrász ilyen különben, mindig jobban tudják, mennyit kell vágni, de sokszor igazuk van. Csak itt még bejátszik az "anyós faktor" is (ők is mindig mindent jobban tudnak, csak nem mindig van igazuk...)

Jobbulást a sérülésedhez!

princzike,
köszi. Nekem is abba kellett hagyni műtét előtt annó, 2 nappal, és 2 nappal utána se lehetett szedni (hiszteroszkópiám volt, méhsövényt távolítottak el). Állítólag az altatás miatt kellett.

Kép
xtina75
 
 


Tina! Köszi!

Gota! Sajnálom Rebeka haját. Pár hónap és megnő neki szépen.
Lábadnak jobbulást.

Szti!
Szerintem ahoz a dokihoz menjél, akiben TE megbízol. Nem nekünk kell hogy megfeljen.
pl: Arnoldot itt sokan nem szeretik. De Tina, Csibus és én is megvagyunk vele elégedve.
Tényleg csak az a lényeg neked ki a jó! Te mit érzel.
franci
 
 


Sziasztok!

Annak ellenére, hogy ezer éve jártam erre, megvagyok, és mindannyiótokat puszilom.
Röviden annyit rólam, hogy Tüű doktor szavaival élve teljesen meggyógyultam, (mármint amennyire a PCOS-ből lehet), horonjaim tökéletesek, peteérésem stabil, minden hónapban 45-60 -as a progi szintem, 28-30 naponként menstruálok. Már nem pecsételek mensi előtt, szóval ezzel minden klappolna. Mivel baba ennek ellenére sem jött, elmentem egy átjárhatóságira, ahol ugyan mindkét petevezetékemre azt mondták, hogy csodálatos, de találtak egy méhsövényt. Ezt meg is műtötték. És most pont azért írtam, mert olvasom, hogy Krisztinának is ilyen műtétje volt. Tőle szeretném megkérdezni, hogy mennyivel a műtét után sikerült a baba? Mert engem júliusban műtöttek, és most már kezdek ideges lenni. Tökéletes hormonokkal és szép méh-vel miért nem sikerül?
És még az is érdekelne, hogy ki műtött?

A másik kérdés: volt közületek valaki, akit azért állítottak le a Metről mert allergiás lett rá? Állítólag igen ritka, 10.000 emberből talán ha egy érzékeny rá. Na, hát nekem ezt a lécet is sikerült megugranom. Tiszta kiütés vagyok, amióta elkezdtem szedni, úgy jó 2 éve, de mostanra tarthatatlan lett a dolog. Tüű sürgősen felrendelt magához és azt mondta, soha többet nem kaphatok semmi met származékot. Volt esetleg valaki így közületek? Most kaptam valami mást, de ez nem úgy hat mint a met. Be vagyok gazolva, mi lesz ez után. Félek, hogy a 2 év alatt rendbe tett ciklusom megint borul.

KépKépKép
bikfy
 
 


Xtina a vérvétel 11 után készült.

Youlcsi a saját nődokim júl-ban nem mondott semmit a leleteimre, csak annyit, hogy ez nem rossz. Aztán az MM-ben a dr nő nem csinált velem semmit, megállíptotta, hogy nem jó az FSH/LH arány, az 5,25ös pajzsmirigyemre azt mondta, hogy ezzel még nem kell foglalkozni, enyhe IR, diétázzak és 4hónap múlva fáradjak vissza. Csalódott voltam, mert úgy éreztem, nem foglalkoztak velem 100%-ig.
Ezután mentem a SOTE-ra, ismerős által. Ez a doki szerint nem vagyok pco-s, mert nem vagyok szőrös, túlsúlyos, pattanásos. A júl-i labort átfutotta, ennyi. Terheléses vizsgálatokról egy szót nem szólt. Ő mondta, hogy magas a prolaktinom, mert megnyomta mellem és jött belőle tej, és ez annak a jele. Azt meg végképp nem értem, mert a 30 perc múlva elvégzett labor szerint meg nem. Amit persze ő még nem látott, majd csak vmikor dec-ben a kontrollon fog. Csak szedjem a bromót meg a 2 clostit úgy, hogy hüvelyi uh sem volt a vérzésem miatt. ÉS akkor majd 2 hónap múlva terhes leszek. Ez ügyben elég szkeptikus vagyok. És tanácstalan, mert semmivel nem támasztotta alá azt, hogy NEM vagyok pco-s, csak mondta a szöveget. A vizsgálatok folyamatban vannak, szerdán lesz terheléses vizsgálat. És azért mentem el ide, mert az ismerősömet nem akartam sz..rban hagyni, ha már beprotezsált.
Úh eddig 1 nődokinál és 2 endorkinológusnál voltam. A nődokiban mondjuk megbízok, de ő megmondta, hogy a pco-val menjek endodokihoz, mert ő ehhez nem ért. Az 1. endokrinológust (a dokinő) a fent leírtak miatt mellőzöm. A SOTE-s öreg meg minden nélkül diagnosztizált. És ezért nem tudom, hogy mennyire bízzak benne. Eddig egyiktől sem kaptam meg azt a konkrét „bánásmódot”, amire többször felhívtátok a figyelmemet. Nem akarom, hogy az egyik így, a másik meg úgy kísérletezzen rajtam. Az idő meg telik és nem jutok előrébb. Ezért megyek vissza az MM-be jan 10én, de most a pasi dokihoz, akiről szinte csak jót hallottam. Őt még meghallgatom és nem megyek többet új dokikhoz. Addigra megkapom a Sote-s öreg diagnózisát is, a saját laborja alapján. Ezek ismeretében döntök. Közben pedig a closti miatt a nődokimhoz.

Lehet, hogy hülyének tűnök, hogy ennyire akarok megoldást találni. De ismerek pár embert, akik a 3-4 dokit elfogyasztottak, mire megtalálták a megoldást. Nem áll eltökélt szándékomban, hogy havonta újhoz menjek, de az sem akarom, hogy a mostani állapotomat tovább rontsák.
szti1
 
 


Etike elhiszem, hogy örülsz a spontán vérzésnek. Remélem beindul rendszeresen. A stressz tutira rátesz még pár lapáttal.

Xtina a leszarom technika amúgy tényleg hatásos, én is alkalmazom. A saját érdekünkben jobb, ha nem stresszelünk, mert attól nem lesz jobb. Jól csinálod! :lol:

Gota jobbulást a lábadnak, szerencse, hogy ne lett nagyobb baj. Húha, anyósod nem semmi, én is kikészültem volna! REmélem karácsonyra már nagyon cuki kis hajacskája lesz.

Franci köszi azon vagyok, csak hát elég nehéz.

Bikfy gratulálok a szuper javulásodhoz. Ismét egy pozitív példa. :wink: REmélem az új gyógyszer nem fog bekavarni nálad!
szti1
 
 


Lombikbaba köszi a linkeket, megnéztem őket, el is raktam magamnak.

Amúgy a magas tesztoszteronnal mit lehet kezdeni, arra mi a megoldás?
szti1
 
 


Sziasztok.

Bikfy jo halani rolad,es hogy ilyen szepen helyrejottel.
Met allergiarol meg nem hallottam,remelem tud valaki segiteni.

szti,nekem is jott a mellembol a tej,masnap a proklatinom tokeletes volt.Tulajdonkepp egesz probalkozas alatt nyomasra tej jott mindket mellembol,bromot igy nem szedtem,hisz a proklatin nem indokolta.Mas miatt mell Uh an is voltam,ott sem talatak elvaltozast,aniyt mondott csak a dokino hogy nagyon sok tejcsatornam van,ennyi.
attol fugg menyire magas a teszto,altalaban a met helyreteszi,nekem nagyon magas volt a met nem segitett igy maradt a diane35,ami utan meg is maradt a baba,Noemi.

Kép
monyo83
 
 


nekem meg ugy nez ki szetesett a ciklusom :roll: vagy kesobb volt pe,vagy megint tonkrementem.

Kép
monyo83
 
 


bikfy,

Jún 1-én műtöttek méhsövénnyel, és okt 5-e körül estem teherbe. Lintner műtött a Jánosban, Arnold ajánlott be.

Met-allergia: az a kérdés, hogy a metforminra, vagy a tabletta egyéb hatóanyagára vagy-e allergiás. Meg az sem biztos, hogy allergia, lehet, hogy nem jól reagál a szervezetetd. Az utóbbit ki lehetne próbálni másik gyógyszerrel. Nekem pl a Meforal nagyon jó volt, majdnem tuti, de az éhgyomri inzulinomat nem vitte le. Váltottam Avandamentre, de ezt meg csak a ciklus elején, PÉ-ig lehet szedni, mert árthat a babának, a ciklus 2. felében Meforalt szedtem - és az első ilyen vegyes hónapban, 2 hét Avandamet után teherbe estem. Ezt próbáld meg megbeszélni a dokiddal szerintem - ennyit megér. Nálam is ez volt, hogy minden hormon oké - bár closti kellett a megbízhatatlan progi és PÉ miatt - méhsövény leműtve, mégsem jött a baba. Ennyi kellett, egy új fajta met.

szti,
Nekem van olyan ismerősöm, aki 18 dokinál járt mire gyereke lett, úgyhogy emiatt ne érezd magad hülyének. Akarsz valamit, és teszel is érte - ehhez ez kell. Mi két év két hónapot próbálkoztunk, ebből 14 hónap bénázás volt, de utána jó kezekbe kerültem és mentem előre, mint egy úthenger :D :lol: :lol: :lol:

Kép
xtina75
 
 


Monyó remélem az első verzió van nálad, és nem lettek rosszabbak a hormonjaid.
A szabad tesztoszteron 4.5.
A totál meg 0.32.
Gondolom ezek nem extrém adatok. Vmi nagy uh-ra megyek dec 1-én.

Xtina köszi a bíztatást, igyekszem pozitívan hozzá állni a dolgokhoz. Terhesség alatt meddig fogod szedni a gyógyszert? Tudom, korai kérdés, de nevekkel hogy álltok? Ha szabad érdeklődni.

Akkor most nincs is értelme szednem a bromot????? Kezdek ideges lenni.
szti1
 
 


Sziasztok!

Gota,
anyósodra inkább nem mondok semmit! :evil: :evil: :evil: :evil:
De fel a fejjel, hamar megnő majd a kisasszony haja!

A metet akkor állítják le pár napig, ha valamilyen kontrasztanyagos műtétre, vagy beavatkozásra kerül sor, mert sajnos a kontrasztanyag károsítja a vesét, mint ahogy a met is.Ha mindkettő egyszerre van jelen, akkor lehet, hogy nem bírja a vese, és akut veseelégtelenség lép fel!Én már láttam ilyet a munkám során.De ha valaki teljesen egészséges, akkor nem okoz gondot, de elővigyázatosságból pár napra mindig fel szokták függeszteni a szedését!

Bikfy,
remélem jön majd valaki, aki tud segíteni!

Monyó,
sajnálom, hogy megkavarodott a ciklusod!
Nócit szoptatod még?Nem lehet, hogy az is bekavar?

Szti,
énsem értem, hogy miért írt fel bromót a doki, ha nem is magas a prolaktinod. :roll:
Fontos, hogy egy olyan orvost találj, akiben megbízol.Sajnos ez nehéz dolog, tudom! :roll:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Xtina!
Én már több fajta Metformint próbáltam, Meforallal kezdtem. Arra is allergiás voltam. Legalábbis kiütéses.

Szti!
Nekem ultra magas volt a tesztoszteronom. 1 napig zokogtam miatta. Azt hittem, megállíthatatlanul férfivá válok. Aztán a Met gyönyörűen rendbe tette. De kellett hozzá 1 év.

KépKépKép
bikfy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?