Új privát üzeneted érkezett!

Eta, köszike a szopis tippet!
Szerintem vidd ki nyugodtan!!! Mi múlt héten, mikor 11 napos volt Zocsi kivittük, mert szép idő volt! Előtte beszéltem a védőnővel és ő is azt mondta, h. nyugodtan, hiszen majdnem 20°C volt, ahogy most is és a tavaszi-nyári babákat már 1-2 hetesen ki lehet vinni! Na ne az Osanba v. Teszkóba menjetek vele :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Na várjunk csak... és hol melegítem meg séta közben? :shock: Vagy indulás előtt fejek és addigra nem is romlik meg, meg langyi is marad??? :oops: Jajj, bele kell tanulnom!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Kitartást minden kismamának!

Sophie
Mi jól vagyunk. Nincsenek nagy elvárásaim Daviddal szemben, elfogadom, hogy ő csak egy kisbaba. Így nem stresszelem mindenen magam... próbálom túlélni a napokat... :lol:

Eta
Elvileg a gyerekosztályon lesz a munkahelyem... :wink: Érdekel a koraszülött ellátás, a gyerekintenzív... a gyereksebészet... valami ilyesmit szeretnék... :lol: :wink:
Szerintem, nyugodtan kiviheted Gizust. A friss, tiszta levegőtől semmi baja nem lesz!

Navared
Séta közben lehet olyan helyet találni, ahol tudsz szoptatni. Vagy a lefejt tejet viszed magaddal. Van olyan cumisüvegtartó, ami megőrzi a hőmérsékletet, vagy vannak kicsi hűtőtáskák :wink:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés még itt vagyunk a kórházban, holnap mehetünk haza. Jól vagyunk, Noni nagyon aranyos, egyelőre nyugodt baba, van tejci is, csak szeret bealudni a cicin, ezt még meg kell oldanunk. Próbálok feltölteni képet róla.

Gratulálok az újonnan megszületett babácskákhoz!

Otthonról majd próbálok jönni a szüléstörténettel, nem volt könnyű, de nagyon örülök, hogy sikerült természetesen megszülni.

puszilunk mindenkit

Vaya és Noni

a haja csak először volt fekete hullámos most már barna egyenes :P

sajna túl nagy a kép mérete, nem tudom hogy lehet lekicsinyiteni jön majd be a párom majd megkérem hogy oldja meg

Kép
vayacon
 
 


Szisszka!
Isten éltessen Névnapod alkalmából!!!Szorítok,h a hétvégén történjen valami!!!

Puszii

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok csajok!!

Vaya, Ebba, Hajni, Akra, Gyancsi !!!!!!!!! Gratula, sok-sok tejcsit, és sok boldogságot!!!! Puszi mindenkinek!!!!!

Sophie - 10 napos pici babád :shock: :shock: Aztaaaaaaaa :lol:
Cici - pici szünet után újra szopi van, persze megint fáj :? De már annyira hiányzott, nem bÍrtam tovább. Olvasgattam a La Leche oldalon, mindjárt tréningezünk, meg vizsgálódom, hogy mi lehet a gáz.....
Szép nagy pocak!!!! De persze már kÍvül tágasabb lenne :wink:

Csillag - tiszta magzatvíz :D

Nav - kicsi Zo :lol: :lol: :lol: IWIW-es ismerkedésben én is benne lennék. Zorka nagyon édes a fotókon a fotók!!!!! :D

Vivi - egyik ciciből szoptatsz mindig, vagy mindig mind a kettőből? Azon túl, hogy fájnak a bimbijeim, nálunk Adél éjszaka ritkábban eszik.
Atival ment a bimbóvédős szoptatás, ott teljes volt az öröm. De most megint ott állok, hogy rettentően fáj :cry: :cry: :cry: Annyira szeretném, ha nem fájna, és maximálisan örömömet lelném a szoptatásban. De így az egyik szemem sír.....aztán a végén már mind a kettő. :cry: :cry:
Ati - ma voltam egyedül a két gyerkőccel sétálni. Egész jól ment. És igen, úgy látom javul a helyzet Atival, ma már megtörölte Adél popiját is pelenkázáskor. Meg általánosságban is elmondható, hogy normálisabban viselkedik. Persze azért még van hová fejlődni, de ne akarjak mindent egyszerre, igaz?

Sírás van, mennem kell....

mikegirl
 
 


sziasztok!

most csak gyorsban....

"Örömmel tudatom, hogy 2010.10.13-án 16:38-kor megszülettem. Nevem: B.Dániel, hosszúságom: 57 cm, súlyom: 3970g. Mindketten jól vagyunk!"

Szisszka, sok boldogságot itt is, és gratulálok a kis névnapi meglepidhez! :)

sophie27
 
 


Szisszka,
szuper névnap!
Szívből gratulálok Dani baba érkezéséhez!
Jó egészséget, sok tejcsit, örömet, boldogságot kívánok! :D :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziszka!

gratulálok!!!! Nőjjetek nagyra!!

rabbe78
 
 


Szisszka!!!!! Gratula!!! Dani a legszebb névnapi ajándék!!!!! Gyors felépülést, sok-sok tejcsit!!! Puszi!!!

Telokin - nem volt könnyű Neked annó. De most másképp lesz!!! :wink:

Angie - elszúrt TB :? De a lényeg, hogy ügyin helyre hozattad!!! Jövő héten kezdjük mi is az intézkedést, tegnap jött meg Adél tb kártyája.
Csajok, és ne felejtsétek el a 2 nap szabit a gyerkőc után!!! Persze apának, nekünk egy ideig nem lesz rá szükségünk.

Henne - én olyan rossz állapotban voltam a szülés után, hogy nem javasolták és én sem kértem végül az egyszemélyes szobát. Mondták, hogy oda nem jönnek fel, nem hozzák fel a gyerkőcöt, és a lift is el szokott romlani időnként......
Kitartás, már csak párat kell aludni!!! :wink:

Kriszta - Dávid nagggyon komolyan cumizik :lol: :lol: Annyira édes!!!!
Adél ezt valahogy maga alakította ki nálunk. PL az elmúlt éjszaka úgy telt, hogy szopizott este 8-kor, aztán hajnali 2-kor, 6-kor, és innentől indul a kb. 3 óránkénti szopizás. A 6 és 4 órás szünetek alvás és cicbimbók szempontjából jók, viszont szétdurran a cicim, folyik a tej. Te hogy bírod ezeket a hosszabb időszakokat?

Dorka - köszi az érdeklődést. Cicim egy tragédia, Ati javulgat, bár még a viselkedése hagy némi kívánnivalót maga után. De alakul. Jövő héttől hárman leszünk itthon, apa már dolgozni fog. Na, akkor ugrik a majom a vízbe, és derül ki, hogy mennyire tudok a mély vízben úszni.....

Eta - olyan jó idő van, szerintem menjetek ki nyugodtan. Konkrétan Adél 4 napos volt, mikor vittem magammal varratszedésre. És ma is voltunk sétálni.
Ma kicsit ingerült vagyok/voltam, és szomorú az egyre fájóbb cici miatt.

Várunk haza Vaya, és várjuk a képeket!!!

mikegirl
 
 


Szisszka, tiszta szívemből gratulálok Dani babához!!!!!!!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


[color=violet]Szisszka! Hatalmas gratula Dani babához!!!!
Sok-sok tejcit, boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek![/
color]

Kriszta, igen, végül rájöttem én is, h. kell vennem vmi melegentartót! :wink: Amúgy fejtem kicsit, azt vittük magunkkal... kellett is :D de most a melegben nem volt gond!
Nagyon szép szakmád lesz... azaz inkább hivatásod! Elismerésem!

Mike, jelöllek!!! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Halihó!

I. SZISZKA: ISTEN HOZTA DANIT!

Mindenkinek köszi, kivittük Gizust szopi után és tök jót sétáltunk!
Aztán jöttek a barátok, de persze Gizus végigaludta a sétát, és 3 óra alvás után fel kellett ébreszteni. Aztán fürcsi, szopi neki alvás, nekünk X faktor, aztán ébresztés és kaja, és most ALVÁS!
Áldott jól alszik! Eddig 1 kivételével minden éjszakát átaludt. És napközben is kelteni kell! Nyugtassatok meg hogy ez normális hogy ennyit alszik...

Mikelány:
Gondolj arra hogy "csak" a cicid fáj! Ez azt jelenti babád van: )) Ami SZUPER! mellesleg elég kellemetlen amikor a póló vagy a melltartó vagy a melltartóbetét vakarássza.....
Nekem is nagyon Fáj- Ez nyugtasson meg :wink:
Ja mély vízben lehet 2-féle képpen úszni: a, kalimpálva, a túlélésért küzdve mint az a szerencsétlen az olimpián
és úgy hogy élvezed, mint mark spitz: )
Szerintem Te a Mark Spitz kategória leszel!!!!!

Navi:
Otthon felmelegíted, és az cumisüveget amiben viszed belerakod egy cumisüvegtermoszba. Azt hiszem 500 ft-ért már lehet kapni ilyet, de nem tudom az mennyi ideig tartja a meleget.....
Én is akarok iwiwiwiwiwwellnni: ))

Kriszta:
Ott hány év a rezidensi képzés? vagy hogy van az orvosi rendszer? Én a gyerekintenzívet biztos nem bírnám, de a többi az gyönyörű!!!
Mikor államvizsgázol? Miből írtad a szakdogád?

Dorka:
NA túl vagy a mélyponton?
Meddig lesz segítséged? bejött a tipp vagy más volt a probláma a sírós napon?


Azon tűnődtem, hogy már 3 hetesek a nagyobbak!A kicsik meg még pocakban: ) Tök vicces!

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Csajok!

Üdv a kórházból!!! :D

Köszönjük a rengeteg gratulációt és jókívánságot!!! :lol:

Most csak a gólyhírekre reagálva:
Vaya! Akra! Haynii! Ebba! Szisszka! Sok-sok boldogságot kívánok nektek a babákkal!!! Sok tejcit és nyugodt éjszakákat!!! :lol: :lol: :lol:

Mi jól vagyunk, szépen megy a szopi Balázsnak, nekem meg egyre jobban megy a csücsülés. :wink: :lol:

Az első napokban volt egy kisebb-nagyobb gond körülöttünk, ezért sem jelentkeztem, amíg nem simult el a vihar.
Az történt, hogy szülés után jött a gyerekorvos, hogy csak saját felelőségemre szoptathatom Balázst, mert antiepilleptikumot szedek, ő nem támogatja, de nem is ellenzi... Megszületett a döntés, szoptatok.
Aztán másnap Balázs gyógyszermegvonási tüntetket produkált, mikoris kiderült, hogy nagyonis szükség van a szoptatásra, sőt minél hamarabb el kell érnie jelentős mennyiségeket, mert az anyatejjel 10%-ra csökkent a gyógyszeradagja a méhben töltött időszakhoz képest. Reméljük nem ismétlődik többet nála a tünet!!!

Ja, és a szülés: az nagyon jól sikerült! :D
Bogi után minden vágyam az volt, hogy gyorsabb legyen. át ez a vágyam beteljesült. :D
Részletek később!!! :lol:

Puszi mindenkinek!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


még valaki kimaradt :oops: , pedig pénteken sokat gondoltam rá!!!

Gyancsi! Hatalmas gratula nektek Lili baba érkezéséhez!!! Sok boldogságot és rengeteg tejcit kívánok nektek!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


sziasztok!

Tatjana bent van a kórházban, most üzent reggel, hogy 5 perces fájásai vannak, egyelőre nem mondanak semmi, csak CTGt csináltak, de a lényeg, hogy valami elkezdődött! :)

innen is szurkolunk!

később jövök én is!

sophie27
 
 


Tatjana!!!! Mennek a drukkok!!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!!!

Kellett nekem tegnap dicsekedni - most 3 óránként keltünk szopizni az éjszaka. Kissé kómás voltam reggel a keléskor, de ez legyen a legnagyobb bajom :)

Nav - ok! :) Én meg vissza!!!!

Eta - Adél is sokat alszik. Szerintem ez még normális. Egy picit még várni kell a hosszabb ébrenlétekre. Úgy emlékszem Atinál is később jött el az az időszak.
Ja, és köszi a bizalmat!!!! Igyekszem Spitz-esre venni a figurát!!!! :lol: És igen, próbálok elvonatkoztatni a fájdalomtól. Szopikor igyekszem ezeket a receptorokat kikapcsolni.

Lucuzs - Örülök, hogy Balázs jobban van!!! És hogy nem lesz több ilyen!!! A gyors szüléshez pedig külön gratula!!!!

Tataja - mennek a drukkok!!!!!!!!!!!!

Ma nem is tudom mi lesz a program. Mosás, séta délelőtt, a többit meg majd még kitalálom. Alvás biztos lesz napközben is. Na megyek, játszok egy kicsit Atival.

Szép napot mindenkinek!!! Majd még biztos jövök.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Iwiw-et én is! Légyszi nekem is küldjetek nevet privibe vagy szóljon aki fenn van és küldöm én! :) :) :D

Sziszka
Szívből gratulálok Dani érkezéséhet! Jó egészséget és sok-sok tejcsit! :D :D :D

Tatjana
Megy a drukkk!!!! Könnyű és gyors szülést kívánok!

Mikegirl
Örülök, h Atival javul a helyzet! A jövőhéthez: hajrá!!!! De ügyes anyuka vagy és megoldod!
Szopi:
Én csak egy alkalommal csak az egyikből szopiztatok, mert így a másik tud "pihenni". Nagyon feláztatná a bimbót, ha mind a kettőből enne. (Meg így ezalapján állt be a kereslet-kínálat)
Ha nem jól veszi el a bimbit, vagy nagyon sokáig cumizi rajta akkor nekem is szokott fájni. Ilyenkor muszáj elvenni tőle és újra a szájába adni, mert 10perc után már kegyetlen rossz... (Nekem is mindig lelkiismeret furdalásom van, amikor elszedem tőle....
:oops: :( )

Eta
Én is tök aggódom mindig amikor kihagy egy szopit éjszaka. Most éjjel is elaludt fürcsi után 6kor és éjfélkor kelt fel enni.... Nem tudom, h normális-e ez ilyen kicsi babánál..?
Amúgy napközben szépen kel és enni kér 2,5-3óránként.

Navi
Én úgy szoktam, h szopi után viszem le sétálni, és akkor nem kell készülni. Ha elkezd esetleg nyüsszögni (bár ez ritka mert a levegőn elnyomja az álom. :D :D ) akkor visszafordulunk.

Köszi a jelölést! :) Visszaigazoltalak!

Lucuzs
Várjuk a szülés sztorit!

Kriszti
Olyan szuper h ennyire jó kis fiad van, és ennyi mindent tudsz csinálni mellette!

Dorka
hogy vagytok? Javult a helyzet?
Mi tegnap úgy nyugtattuk meg a pocakját, h ruhapelust átvasaltam és ezt melegen rátettem a pocakjára. Vagy ettől jobban volt.

Csillag
Drukk, h mielőbb meginduljon! Nagyon rossz lehet már így a vége!

Sophie
Remélem a második szülésed könnyebb lesz!
Ahogy így halványulnak nálam is a szülés emlékei, és márcsak arra emlékszem, h mennyire kis picurka volt és elfért a doki hatalmas kezén, alakul a helyzet, de azt hiszem el kell telnie pár évnek, h esetlegesen újra belevágjak. :roll: :oops: :?
Hogy vagy ma? Jóslók voltak?


Egy gyors kérdés:
Ti adtok a babáknak a tejen kívül mást? Mármint teát vagy vizet? Mert én nem nagyon... (Néha 1-2 kanál vizet, de ennyi...)

Mindenkinek szép napot!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Lányok!

Mikegirl,
nekünk tegnap-ma 19:30-kor, 23:30-kor, 04:00-kor és 7:00-kor volt cici. Remélem ez így rendben van.
24 óra alatt 8-9 szopi van mindig.

Lucuzs,
sajnálom au ijedelmet és örülök hogy már rendeződni látszik!
Fantasztikus hogy ilyen ügyesen megszülted ezt a nagy fiút! :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Tatjana-nak mennek a drukkok ezerrel!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok,

Mi elég rég jelentkeztünk, annak ellenére, hogy rendszeresen olvassuk a friss híreket.
Mi is gratulálunk már minden új Föld-lakónak és mamának, a többieknek meg kitartást kívánunk.
Eddig babonából nem mertem leírni, hogy nálunk még mindig semmi, azaz még mindig 2in1 vagyunk, mert akkor még úgy is maradunk. De úgy tűnik, hogy a mi pocaklakónk egyáltalán nem akar nekiindulni, babona ide vagy oda.
Vayacon: Köszi a praktikákat, már szinte a 90%-át végigpróbáltuk, de konkrét hatást még nem fejtettek ki. De azért addig folytatjuk, amíg nem lesz vmi, vagy a doki mást nem mond.
A doktornőnk elég laza felfogású, eddig azt mondta, hogy amíg minden rendben van a kicsivel és velem is, addig még nem kell aggódnunk a 42. hétig. De már az is vészesen közeleg…
Már egy héttel ezelőtti vizsgálaton is elég nagynak mérte az UH (3925g-nak becsülték), és minden más is rendben volt vele (áramlás, méhlepény, magzatvíz). Csak még teljesen zárt volt a méhszáj, és még a fejecskéje sem volt rendesen beékelődve.
Pénteken voltunk utoljára CTG-n, hát ott is elég aktív volt a rosszcsont, és az ottani doki is azt mondta vizsgálat után, hogy még zárt a méhszáj, max egy ujjhegynyire nyitott, és hogy nem lesz itt még baba.
OK, hogy azt mondják, hogy repülő fent és baba bent még nem maradt, de meddig kell még rá várni???
Drukkoljatok nekünk, hogy magától nekiinduljon a mi lustaságunk, mert nem szeretnénk, ha mesterségesen kellene őt elindítani. :)
Hajni

Kép


Kép Pocak [/img]
bedoha
 
 


Vivi
iwiw - megírtam.
Nekem egy cickó tartalma egy evésre nem elég, ezért nem tudok váltva szopiztatni. 100+ g-ot eszik az esetek zömében, ez egy cickóból nem jön ki.
Én semmit nem adok Adélnak. Szerintem az anyatej jó mindenre: szomjoltó és kaja is egyben.

Eclipse - szerintem teljesen rendben van :wink:

Bedoha - mennek a drukkok az önkéntes kiköltözésért!!!!!! :lol: Az a zárt méhszáj nagggyon gyorsan el tud kezdeni kinyílni :wink:
Csini kismami vagy, helyes nagy pocakkal!!!!

mikegirl
 
 


Csajszikáim, ma vagy holnap lesz a mi napunk a dokim szerint!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ha addig be nem indul magától a dolog, akkor 5-re vissza kell mennem a kórházba és újra megnéz. Most bő két ujjnyira vagyok kitágulva és Gergő feje iszonyatosan lent van. Ha tovább tágulok, akkor burkot repeszt és állítása szerint pikk-pakk meg fog születni a bébikénk. :D :D :D Ha nem repeszt burkot, valószínűleg akkor sem enged haza, nehogy a kocsiban vagy a liftben szüljek.
:shock: :shock: :shock:

Annyira izgatott vagyok, hogy most nem tudok reagálni semmire... nézzétek el nekem! :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


sziasztok,

sziszka: gratula Nektek! jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok! ;):)

tatjana, mennek a drukkok! :)

bedoha: szép nagy poci. Mennek a drukkok, hogy a babó magától meginduljon kifelé ;)

mikegirl: köszi. akkor majd nálam is meglátjuk, mi lesz, és hogy leszek a császár után. :oops:

lányok, már csak hármat kell aludnom.. :oops:
holnap ctg, utána doki. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Hajrá Csillag!!!!!!! Mennek a drukkok!!!!!!!

mikegirl
 
 


Mikegirl, kösziiiiiiiiiiiiiiiiii!

Azt még elfelejtettem írni, hogy csak pénteken voltak jóslóim, azóta semmi fájás, mégis tágultam rendesen... :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


SZISZKA! NAGY NAGY GRATULA! JÓ EGÉSZSÉGET!ÉS SOK_SOK TEJCSIKÉT KÍVÁNOK!

Kép
Kép
Kép
kankalin.
 
 


Halihó!

Hajrá Tatjana!Mennek a drukkok!

Bedoha: Neked is szurkolunk nagyon, tényleg jó lenne ha simán elindulna!

CSillag!
Veled drukkolunk a melöbbi porontyért!

Wivi:
Szerintem normális, bár én is mindig aggódok.
Az összes tesóm azt mondta a gyerek az jelez... Éhes gyerek nem alszik, hanem sír.....
És ők aztán csak tudják, van egy pár nekik: )

Mikelány:
Én is tök büszke voltam, hogy aztán 23.00 után már csak 7 kor kell felkelni, és milyen rendes kislány: ) Erre ma este 2, 5.30, 9 kor jelzett: ) No comment de a babáink nagyon egy húron pendülnek: )
Na lesz ez még így se.....

Én már nem is nagyon merek előre tervezni semmit: )))

Megyek is gyorsan vasalni amíg csönd van!
Remélem Sophie hírekre jövök vissza: )

Lucuzs:
Az mi az a antiepilleptikum? miért kell szedned? mennyire súlyosak a tünetek??
Igazad van Én is szoptatnék! még akkor is ha rohadtul fáj: ((

MINDENKINEK 100 akat eszik a babája???? akkor szarul áll a szénánk :cry:

na megyek merd dől a ruhahegy...................

Pussszaaa !

Kép
Kép
eta
 
 


Szisszka
Gratulálok! nagyon szép névnapi ajándékot kaptál! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mikegirl
Nekem az éjszaka a 11-6-ig terjedő időszakot jelenti... :wink:
Nálam a szopimentes időszak eddig max. 5 óra volt. Közben fejtem...
Bimbóra: lanolin, szellőztetés, meleg levegő(pl. hajszárítóból)... Jól van Adél szájában?

Eta
Rezidensi képzés itt is hasonló, mint Mo-n. Szakmától függően 4-6 év a rezidensképzés.
Államvizsga nov. 22-23-án lesz...
Szakdolgozat: NEC kialakulása koraszülötteknél
Én keltem nappal (6-23-ig terjedő időszak) max. 3 óránként Davidot... és éjszaka is eszik legalább egyszer.
Gizus nem sárga? Születési súlyát meghaladta már?

Lucuzs
Sajnálom a kezdeti gondokat :cry:

Tatjana, Behoda, Csillagvirág
Drukkok mennek!

Wivienne
David se másabb, mint a többi baba. Csak én elfogadom, hogy ő még kisbaba...
Általában nem mellette csinálom a dolgaimat, hanem vele... :wink:
Tejen kívül én nem adok mást.

Eclipse
Ügyesek vagytok! Nagyon jó a 24 óra alatti 8-9 szopi!
Vendég
 


Dorka, Mikegirl
Köszönöm!
Jelöltelek mind a kettőtöket! :D :)

Eta
Ne aggódj, Barni még életébe nem evett 100g feletti. :?
Mi 30-40g körül kezdtük, aztán 3.hét körül 50-60g lett utána pedig már nem mértem, és azóta szépen eszik én pedig nem vagyok ideges. :oops: :oops: :oops:
Szóval ezzel kapcsolatba nekem azt mondták- Kriszta majd javíts ki, ha tévedek- h amíg van megfelelő mennyiségű pisis és kakis pelus, és szépen hízik, addig megfelelően eszik. Nem biztos, h neki szüksége van annyi kajára. (Ha meg igen, akkor úgyis sír...)

Behoda
Nagyon szép pocak!Megy a drukk, h ne kelljen indítani!

Csillag
Hajrá!!!! Drukkk+++++++!!!!!!!

Eclipse
Nálunk tegnap 6, 24, 4, 6, 9,...
Tényleg nagyon jó, h 8-9 szopi is meg van naponta! :)

Kriszta
Nagyon szép hivatásod lesz! :)
Kívánok hozzá sok erőt és kitartást!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Napi folyadékszükséglet: 150ml/kg... ezt el kell osztani a napi szopik számával... :wink:
És ezek csak ÁTLAG mennyiségek! Minden baba más... az a lényeg, hogy pisiljen rendesen (napi 5-6 jócskán pisis pelusa legyen), kaki annyira nem mérvadó, mert anyatejes babánál az is normális, ha minden pelusban van, de az is, ha csak 10 naponta van...
Vendég
 


Életkor Elfogyasztott mennyiség
(ml naponta)
1. hét 200-300
2. hét 450-600
3. hét 500-650
4. hét 550-700
5. hét 600-750
6-7. hét 700-850
8. hét 720-870
9-14. hét 750-900
15. hét 750-850
Vendég
 



Eta - azt a 100+-t nem azért írtam!!!! Most nehogy elkezdj parázni!!! Nem Te írtad, hogy jelez, ha éhes? :lol: :lol: :lol:

Kriszta - nyelvét néztem, az jól van. Alsó ajak kitüremkedik. Amennyire tudom, udvarostól teszem a szájába. Persze nyithatná nagyobbra is....... nekem meg nincs több kezem.....egyikkel tartom Adélt, másikkal fogom a cicit, aztán kérem, hogy nagyra, birizgálom az ajkát vele, és ha úgy látom, hogy viszonylag nagyra nyit, akkor hupsz, magamhoz húzom. Nekem kellene mégegy kéz, amivel a kis ajkát finoman lehúzom, hogy nagyobbra nyisson. Szóval ennyi telik tőlem :oops: :oops: :oops: La Leche-t is átolvastam, mit írnak. Lehet Adél harap is közben, de amit ott írnak rá, azt végképp nem tudom megcsinálni.....

mikegirl
 
 


HALI!

Kriszta De sárga volt a kórházban most többnyire piros és Vörös (ha sír: )))

De megnyugtattál mert a napi 300 megvan és pisis pelus is: )

Ja ezt akartam küldeni, mert nekünk ezzel gratuláltak a haverok:


/www.youtube.com/watch?v=tGjAxmypt6Y&feature=related


puszi !

Jóétvágyat: ))

Kép
Kép
eta
 
 


Wivi, igen én is szpoi után vittem sétálni, de sajna éhes lett! Még jó, h. volt nálunk tejci! Valszín kicsit felizgatta magát, mert nem kis sétát tettünk... még én is kidőltem utána :roll: Tényleg kell ez a 6 hét regenerálódásnak!

Eta, küldtem privit!

Lucuzs, örülök, h. szülés neked is jó élmény!!! :D

Tatjana, hatott az indító-gépezet!!! :wink: Dejóóóó :D

Csillag, úgy látom nálad is jól alakulnak a dolgok! Ez szuper... tudok én :oops: :lol:

Kriszta, ha én tudnám, h. mennyit eszik??? :shock:
Lehet túl lazára vezsem a figurát, de nem méregetem, anyatejnél meg nem tudom megállapítani, h. mennyi megy a gyomrába :D
Azaz 3-4 naponta azért rátesszük a mérlegre és az alapján gyarapodik és eszik is mint a gép! Szóval már 3100 gramm a drága kicsi Zo! :D
Ha minden kaja előtt, után mérném lehet kiakadnék, h. miért csak ennyi, meg annyi... :?

Cici: mindig egyből kap... ez most még elég neki és utána 2,5-3 órát bírja, bár néha 2 órát csak! Szerencsére nem sebes a bimbi és csak akkor fáj, mikor elkapja!

Írtátok korábban a depit: mekem aznap durva volt, mikor hazahoztuk (hallucináltam, bőgtem, stb...), azóta ma vagyok kissé feszültebb :( Szégyellem is magam, de nem tudok mit csinálni... lehet csak annyi, h. ma itthon van Zoli és nem úgy vannak a dolgok, mint 7köznap :roll: Persze, jó h. itt van, mert segít, csak olyan rendetlen és annyit pakolok, mint egy marha! Azt hiszem, ebből visszább kell vennem... mármint a pedantériámból, már ami a lakást illeti :oops:

Behoha, minden okés lesz, meglátod!!!
Egy kis indító neked is... ártani nem árthat :D
:arrow: :arrow: :arrow: ((((((((((((((((((((O)))))))))))))))))) :arrow: :arrow: :arrow:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Na mondjuk elég jól kezdődött a napom (bár már azt sem tudom, mikor kezdődik és ér véget... :oops: :D )
Szóval kicsilány újfent lef@sott hajnal 5 órakor, én meg ideges lettem, mert alig éltem és a kakis pelust lecsesztem a földre és még abból is kifröccsent, úh. a szőnyegpaldó megint gyönyörűen néz ki! :? Szegény Zoli csak nézett, h. mi van velem, de majdnem elbőgtem magam :cry: hogy már megint takaríthatom a szőnyeget!
Soha többet szőnyegpadló!!!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Őszintén szólva kicsit irigylem azokat (közületek), akiknek a babucija éjszaka alig kel fel! Lehet, ha kialudnám magam, nem lennék ilyen nyügi :?: :?
Na jó, nem sopánkodom itt tovább, inkább hasznosítom magam!
Ja ma jön anyum és a fiúk (Zoli és apum, kizárólag etetés után) leviszik kicsi Zot sétálni, addig mi takarítunk :roll: Muszáj lesz, mert nem bírom a port elviselni!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Csillag, véééégre! de jó! komolyan maradok magnak! :S de annak örülök, hogy szépen, sorjában beindulnak a babók kifelé, és nem kell mindenkinél macerálni!

Eta, jó lett a vonalzód! miért lett kettő? látom, hogy az egyik magyar, a másik nem., de amúgy!?

jó kis sétálós idő van! tök jó, hogy már szinte mindenki megy a babókkal sétikálni! nekünk annó annyit mondott csak a védőnéni, hogy ha visszük le Benit, akkor ne hajoljanak be kisgyerekek a kocsiba, amúgy mehet a menet! :) használjátok ki, jön a lehülés úgyis!

éjszakai alvás, azért sokmindentől függ, hogy kell-e kelteni a babát, pl. elsődleges, a sárgaság! nekem kellett keltegetnem! ...

fejést így már értem, bár a védőnőtől kapott felicitas, vagy milyen könyvecskében is az volt, hogy az első hetekben fejjünk... hát. ez is olyan, hogy ki így, ki úgy vélekedik róla, csak ne gyulladjon be! az a lényeg! esetleg szopi előtt egy gyors meleg cicifürdő, az is oldja a csomókat! meg ugye mindig a csomók fele kell, hogy nézzen a baba álla, és így onnan szívja ki, ahonnan kell!

poci elvan! inkább a combtövem fáj, hogy mitől, nem tudom, de biztosan oda is nagy teher nehezedik már! derekam csak estére fájdul meg!

sajnálom, hogy csalódást kell okoznom, de sajnos nem rajtam múlt! :S eddig semmi további infó Tatjanaról! :(

iwiw, facebook, lehet, hogy a születéses tábliba kellett volna beírni a teljes nevünket, és azt továbbküldeni mindenkinek priviben, aztán, ha valaki jelöl, akkor jelöl, ha nem, akkor nem. hm!? szívesen megcsinálom, csak küldjétek el a teljes neveteket priviben! ;) időm, mint a tenger...

Navi, sajnálom, hogy Zorkának is rossz napja volt, meg a ma hajnali attrakciót is! :(

remélem, hogy hamar belejöttök a napi rutinba, és a depi is hamar tovább áll! mennek a drukkok!

Krisztina, na jó, persze, ha az ember nem görcsöl rá dolgokra, akkor nyílván sokkal könnyebb, csak nem mindenki ilyen ügye! :) de tökre jó, hogy tudsz Dáviddal mindenfélét csinálni! tanulni főleg, mert gondolom, hogy most ez a legelső!!!

Vaya, sajnos a kép eddig nem jött össze! :( örülök, hogy minden okés veletek! Noni nagyon cuki lehet!!!

Mike, sajnálom, hogy nyüglődtök cici ügyileg! a barátnőm járt hasonlóan, de nem adta fel, a mai napig szopiztatja a lányát, pedig már ő is 2 múlt! szóval nagyon durva dolgok történhetnek meg, de tudom, hogy erős vagy, és menni fog, csak az eleje húzós ennyire! :) fel a fejjel!!!

örülök, hogy Ati is oldódik! szuper! na meg, hogy állod a sarat egyedül is! ügyes vagy, komolyan!!!

Lucuzs, de jó, hogy be tudtál jelentkezni a kórházból is! amúgy ezt hogy csináljátok? van mobil net? vagy mobiltelefonról? függő vagyok... jó lenne valami megoldást találni, de olyan hülyén érezném magam, ha bevinném a netbook-ot :P

sajnálom a kezdeti zűrt! remélem, hogy többet nem fordul elő! egy hős vagy, hogy így is szopiztatsz, de azt hiszem, hogy ez a normális!!! ;) egyébként Boginál nem volt ezzel gond, vagy csak azóta kell szedned ezt a gyógyszert?

alig várom a szüléssztorid! ;)

Vivi, köszi a kérdést. jól vagyok. igazából nem érzem a közelgő nagy napot... persze a combtövem fájdogál, meg dagad a lábam, stb., de amúgy közérzetileg jól vagyok teljesen! jóslóm nem igazán van... néha mensis szerű görcs, de nem számottevő!

Behoda, jó, hogy jöttél! nem semmi, hogy ilyen sokáig hagynak még egyben, bár persze benne lehet a pakliban az elszámítás is, és, ha jól vagytok, akkor miért ne!? mondjuk én megőrülnék, de rajtad nem látszik a fotón, hogy annyira megviselne! :)

a fotón nagyon csini kismami vagy!!! dobsz valakinek sms-t, ha megszültetek?

Henne, hááát, neked sincs már sok hátra! beleegyeznék, ha egy napon szülnénk! az a 17-e nekem is szimpatikus! :)

szülésindítót nekem is küldhetnétek! :) jövő kedd-szerda magasságában jók is lennénk! :P

sophie27
 
 


Hali!

Nedkem most jön a mélypont azt hiszem................. etetem bealszik leveszem ciciről (20 perc után) aztán böfi. De mire kijön a böff már megint éber és sír ha leteszem!
És ez ment ma délután.............. Ilyenkor mi a szart kell-ene csinálni????
már rohadtul elegem van!!! Miért nem eszik eleget akkor mikor rajta van a cicin???????????


Na megyek mert szegény zoli még etetni sem tudja!!!!!!!!!!!!!!4

Majd ha még élek jövök. Pussz Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Eta! Az antiepileptikum az epilepszia elleni gyógyszer, ezt kell szednem, már 3 éve. Balázs is kapta méhen belül, aztán megszületett és megszűnt az utánpótlás. A megvonási tünetek rángatózásban jelentek meg, nem volt durva, de nekem is furcsa lett. Még szerencse, hogy éppen akkor beszéltem a fő csecsemős nővérrel, aki azonnal kiszúrta, és már vitte is a dokihoz. Valaki nagyon vigyázott Balázsra…

Egész délutános sírást sajnálom, Balázs nekem is hasonlót nyomott ma, meg tegnap este is. Fárasztó de nem borít ki, mint anno Boginál. Nálunk a rengeteg és gyors szopás miatt fáj a hasa és mint minden nyűgét szopizással szeretné megoldani. Ami meg újabb hasfájást volt ki, mert nem fér már oda több.
Lassan rendeződni fog náluk, meglásd!!!

Ja, és megkönnyeztem a köszöntődet…

Sophie!
Én laptopról nyomom, mobil nettel. Nem gáz egyáltalán. Amúgy csak most hozattam be, mert elment a szobatársam és nagyon egyedül maradtam.

Ja, és igen, jó sejtetted, Boginál még nem szedtem a gyógyszert, másfél éves volt mikor az első rohamom lett.

Vivi! Én nem adok Balázsnak anyatejen kívül semmit! Nem is fogok, Boginak sem adtam. Az anyatej minden szükségletét fedezi, ez benne a csodálatos, hogy annyira a gyermekeinkért van!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Hali!

Lucuzs:
Nem is tudtam hogy ilyen gyógyszert kell szedned: (
De legalább gyorsan reagáltak a dokidék!
Az meg hogy van nálad laptop, tök jó!
Ezzel a hasfájással csak az a bajom hogy össze-vissza csúszik miatta a szopi, és ráadásul ugye nem alszik semmit Ettől tök fáradt: (

Most troggyantott egy óriásit de már megint üvölt!!!!
Masszír után mit lehet még tenni?
Csak mert az már tuti hogy nem etetni kell mert attól fáj a poci!De AKKOR MIT TEGYEK????????

Kép
Kép
eta
 
 


Eta, nálunk ez volt 0-tól 24-ig, és a kezdetektől jóóóó sokáig. tudom, hogy baromi fárasztő, és idegörlő :S de nálam más baj is volt, mert nem volt elég tejcsim. szóval kitartást. nem lehet minden gyerkőc mintababa. vannak rosszabb napjai a jó babáknak is! jön a front... :( elhiszem amúgy, hogy idegesít, vagyis, hogy tehetelennek érzed magad, sajnos ez ilyen, aztán vagy ő javul meg, vagy Te tanulod meg jobban kezelni a dolgot! ha tényleg hasfájósság, akkor az még eltarthat hónapokig is, persze azt mondják az okosok, hogy lányokat kevésbé visel meg! ;) fel a fejjel!!!

Tatjana még mindig nem üzent... :roll: Csillaggal is lehet már valami! :roll:

Lucuzs, és meddig kell még bent maradnotok? és most Balázsnál hogyan kezelik ezt a gyógyszerhiányos állapotot? nagyon jó, hogy észrevetted/észrevettétek és sikerült is gyorsan meglesnie a dokinak. csak az a furi, hogy ha tudták, hogy szeded a gyógyszert, és ez Balázskának is átmegy a lepényen keresztül, akkor miért nem készültek rá, hogy gond lehet!? vagy ez egyedi eset lehetett? de gondolom, hogy sajnos nem?

Vivi, szerintem sem kell semmi mást adnod Barninak a cicin kívül! még a nagy nyári melegben sem ajánlanak további folyadékpótlást!

én nyüglődök... nem fáj semmim, csak egyszerűen szar a közérzetem... ebédre anyós féle, jó zsíros bableves volt, azóta azt büfizem... királyság! :(

sophie27
 
 


Sophie: nálunk anyósféle zöldborsó főzelék utáni büfiparty van. :)
Na de majd jól lenyomom egy fincsi sörrel. Persze alkoholmentessel. :D
Aztán jöhet egy isssteni szegfűszeg-fahéj-gyömbér koktél.
És ha esetleg minderre megszomjaznék, iszom egy kis málnalevél teát.
Ha ettől sem indul el kifelé Oli, akkor....
bedoha
 
 


Sziasztok!

Szisszka,óriási gratuláció Dani babához!!!!!

Rólunk annyit röviden,h Beki napközben egy angyal,eszik,alszik,nézelődik.Aztán 6körül pancsi van nálunk és utána,mintha kicserélnék. :roll: Érdekesen viselkedik.Pár percenként rájön a pocigörcs,akkor a cumi repül(sajna,ha fáj a pocija,csak attól nyugszik meg)amúgy nem kell neki.Ha csitul a görcs,meg a cumiért sír.Elalszik ölben,de nagyon felszínesen,és mihelyst letennéd már nyílnak is a szemei.Éjjel rendszerint 1órakor,3kor,de volt,h fél ötkor sikerült először elaltatni az esti fürdetés után legközelebb.Gondolhatjátok.... :shock: Viszont utána meg alszik 6-7-8órát is egyhuzamban,ha hagyom.
Tejcim elapadt,tápozunk :cry: :cry: :cry:
Anya szerint azért kínlódik,mert idő kell neki,h átálljon a tápra.HUMANA HA Start tápot kaptunk a dokitól.Vélemény?Valakinek tapasztalat?
Infacol-t tolunk mi is,minden evés előtt,böfi,puki van is általában minden evésnél.Bár ahogy néha látom a puki is nehezen jön néha,görcsökkel jár.Kaki napi egyszer,néha 2x.Bár tegnap pont nem volt egyáltalán.
Enni eszik szépen.100-120at betol egy evésre.

Azt olvastam,h a hasfájás,ugyanúgy,mint pl. a láz is este jön elő,mert összefüggésben van a holddal.Hát ,nem tudom.Kezdem elhinni,mert napközben semmi baj,de ha az estékre gondolok már előre remeg a gyomrom.Megőrít a tehetetlenség.
Tornáztatom is,de egyszerűen,ha rájön...

Ne értsétek félre,sajnálom ezeket a kis angyalkákat,de nyugtat a tudat kicsit,h nem csak nálunk vannak nehézkesebb órák.Fojtogat a sírás,amikor órákon keresztül próbálkozok és nincs eredménye.

Örülök,h itt vagytok és ti is leírjátok a tapasztalataitokat,sokat tud segíteni.

MOst mennem kell... :( :(

KEZDŐDIK :cry: :cry: :cry:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sophie!
Köszi a lelkesítést! Fosóka van, tehát valószínű ettem valami olyat Gizus nem bír.
Ez a mai tejciben lehetett.... de most kapott tegnap előtt lefejt tejet, mert nagyon éhes volt! Most úgy tűnik ez működik....
De azért a párom elment a gyógyszertárba valami varázsszerért!
Egy valamit azért remélek: ha már délután nem aludt semmit remélem az éjszakát átalussza: )

Háát nem lehetett könnyű tejci nélkül hasfájósan...

Mellesleg azt honnan lehet tutira látni ha egy gyerek sárga? Csak mert Gizus olyan sápadt de kajálás közben pedig kivirul,aztán bealszik, nyújtózkodik meg ilyenek..............
hmmmm izgalmas dolgok ezek

Azért jó lehet már tapasztalt Anyának lenni: tudjátok mikor mi a helyzet nem???

Lucuzs:
Az hogy lehet hogy ha szoptatsz, és szeded a gyógyszert akkor nem jut a szervezetébe a gyógyszer? ezt nem igazán értem.....
Egyébként ezt naponta hányszor kell szedned? vagy ritkábban?

Bedoha:
Hát szépen rágyúrtál!!! Van hatás???

Na sírás van megint.......................

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Lányok!

Már nagyon régóta olvaslak Titeket és végre rászántam magam, hogy írjak Nektek. Ezúton szeretnék csatlakozni Hozzátok, ha még lehet :) Remélem nem zavar Titeket, hogy eddig csak olvasó üzemmódban voltam, szinte a kezdetektől :oops:

A már megszületett babák mind nagyon édesek, akik pedig bent vannak még hamarosan kibújnak, kitartás minden kismaminak! ;)

Rólunk röviden annyit, hogy kislányunk november 2-án született, Laura Gréta. Azóta is olvaslak Titeket és látom sokan küzdenek szopi problémákkal, mi is. Az éjszakázást is nehezen bírom, nappal próbálom pótolni 1-2 óra alvásokkal.

Remélem nem baj, hogy írtam, jó lenne megosztani Veletek a naponta felmerülő problémákat és persze az örömteli pillanatokat is! :)

Puszi mindenkinek!
lilgee
 
 


Sziasztok Csajok!

Látom ez a szopi, böfi, sírás mindenkinél mumus.Nálunkk is ez van 19órakor fürdünk, szopi aztán amikor már rágja a cicit elveszem, aztán nyűgös.Most is el-elsírja magát, igazából ez a tehetetlenség a legrosszabb szerintem is!Igazából Lucának szerintem nem is a hasa fáj, csak szereti rágni a cicimet vagy nem is tudom.....
Ma nagyon sokat aludt, úgyh. tuti jó éjszakánk lesz!!!!

Képzeljétek, ma szétesett a lapos csizmám, úgyh. elszaladtunk Győrbe venni, ááááááááááá már azt hittem megőrülök, Lucababa addig a mamánál maradt, pedig csajok mi életünkben nem haladtunk ennyire célirányosan, és szuper hatékonyak voltunk, de én úgy rohantam befelé!!!!Őrület,h. mennyire imádom!!!!!!!

Tatjana, gondolunkRád, mennek a drukkok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csillag, végre lesz vmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Drukk hegyek!!!

Bedoha, nektek is már tutira lassan készülődik, de naggyon jól nézel ki a képen!!!!

Visszarakom még a cicire hátha.....

Még remélem jövök!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Eta, na, jó, hogy rájöttél, hogy mi is lehetett a baj! tényleg bánthatta valami Gizust! tej, tojás, K betűs, puffasztós cuccok :roll: millió és egy dolog :( sajnálom! apa milyen varázsszert vett?

ami meg a tapasztaltságot illeti... én nagyon sokszor azt sem tudom, hogy Beninél mi volt, meg hogy, csak a kardinális kérdésekre emlékszem! :roll: :oops: és az sem garancia, hogy a kisasszony ugyanolyan lesz, mint a bátyja, szóval én is jövök ám még tanácsért hozzátok! :) erre mérget vehetnék!

én úgy csináltam, hogy szopi ment 8 hónapig, de max. 40-50 jött a két cicből, a többi tápszer volt! nem bánom, hogy ezért a minimális mennyiségért fenntartottuk a szopit, hiába volt fárasztóbb, de a dokinénink szerint már a 20 milivel átmennek azok a fontos ellenanyagok, vagy mik, amik kellenek a babának!

Aranyoska, pont gondoltam rád pár perce, hogy nagyon el vagytok tűnve! most már értem! :( tejcsit sajnálom, de hidd el, nem lesz baja Bekinek, ha csak tápit eszik, akkor sem! ezek a mai tápszerek nagyon profik! nehogy egy percig is lelkifurid legyen emiatt, majd a következő gyerkőcnél máshogy lesz (én is ebben bízom! :oops: )! Beki is fel fog nőni, szép nagyra így is! :)

amúgy mi is ettük ezt a tápit, de végül nekünk a BEBA HA Start Aktív vált be, ettől naponta tudott Beni kakilni 1x, addig sokszor napokon át csak kínlódtunk! sajnos parlagfű allergiás vagyok, szóval a HA az alap volt...

Lilgee, üdv közöttünk! hozol kicsi lánykádról fotót!?

Behoda, köszi a privit, küldtem a választ! :)

lányok! dobjátok a teljes neveteket priviben!!! persze csak aki akarja, hogy megtalálható legyen a közösségi portálokon a többiek számára!

unatkozom, és türelmetlen vagyok... pfff.

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: