Új privát üzeneted érkezett!

Lois, micsoda sztárfotók! klassz! :D :wink:
Igen, isofix talpra gondoltam, amibe beilleszthető a babaülés, majd az azt követő gyerekülés is (már ha van ilyen) .

VAnda, meg kellett mosolyognom a félreírásod: "ami gátra van,az elröpül". Hát, ha eljön az ideje, röpüljön is! :lol:

Krisz, tényleg, szimpi az új orvos?
nani72
 
 


Köszi Lányok!

Vanda,
sütőtök. :lol: Imádja a Drágám. Most is van a sütőben egy adag. Olyan jó illat van az egész házban. Ezt szeretem az őszben.

Nani,
Jaj de jó lehetett az uh. Én mindig úgy szerettem nézelődni, hogy mit csinál, mennyit nőtt, és igen nagyon hajlékonyak. Örülök, hogy minden rendben van.

Lois,
Jaj de édes KisZé. Már nem is kicsi. :lol: Nagyon huncut szemei vannak. :lol:

Dominak szerintem más az alsó fogacskája is napokon belül kint lesz, ha már nincs kint. A felső viszont nagyon érdekes, mert csak egy kis fehér pont van, de az nagyon látszódik már.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Szupi a Mikoi akkor még átbeszéljük.
Felmerült némi probléma apa nem akar beöltözni! :evil: :(
(vanalit ki kell találni erre)

Lois igen és itt is vannak a kiscipők.Nagyon jók imádom őket.

Képzeljétek Milán ma átaludta az éccakát el se hiszem!
Na tuti ez csak véletlen!

Jajj olyan édik a babákok annyira jó nézni ahogy növögetnek.

Lois gratulálok Zécske fogacskájához!
(Milán még nagyon sporol velük)

Jelentem elkezdtem a Karácsonyi vásálást!!
Jippppííííííííííííííííííííííííí úúúgy élveztem!

Én is dobok két képet ha nem gond.

Kép Lányok idén én vagyok a Mikulás hívjatok!!

Kép Na kinek mit hozzak..?:O)

Kép

Kép
raniko
 
 

 
 

Nani!
:oops: Kialvatlan ikres anyuka-szindróma... :oops:

Rani!
Nekem is kezd "télapó-fejem" nőni, már fenyegetem a pasimat, hogy kaparhatja le a szekrényből a karácsonyi lomokat. :D
vovanda
 
 


Babák szépek!

Nani és persze, akit érdekel.Petrányi honlapot indított: http://pcos.comlu.com/07gravid.html
érdekes dolgok vannak benne, olyan mint a pco-szindroma oldal, de azért voltak újak is.
És írja, szoptatás alatt nem káros a met szedése:)
Vendég
 


Rani, a te fényképeiden mindig mulatok. :lol: :lol:

Lois, hát Zé tényleg nem babás már. Nagyonpasi. 8) És gyönyörű.

Nanikám, gratula a jó eredményekhez. Okos kislány, már irányban van. :D

Lányok, a többi babakép is csúcs!!! Büdös kölkei. :lol: :lol:

Eszti megkapta az MMR-t és Prevenart. Egyet vállba, egyet combba. Eddig jól vagyunk. De gondolom majd később jön a java. Gyerekorvos szimpi. Olyan Csernus fazon. Csak nem bunkó. Határozott, de laza. Mindent alaposan átbeszéltünk. Remélem rendben leszünk egymással. 25 éve praktizál, ahol született ott is él a mai napig. Tősgyökeres.

skrisz72
 
 


Visszaolvasni sajnos nincs időm megint, sorry.
Skrisz, ezt viszont olvastam és örülök!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

Skrisz, a Csernusféléket bírom. :D
Jól bírta a kicsi az oltást,ügyeske!

Rani, vicces a kisMikulásod. :lol:

Hunci, nagyon klassz az oldal, köszi! :wink:

Mennem kell ma a nődokimhoz kötelező vizitre.
30+1
nani72
 
 


Nani.akit írtam neked doki,ő is ilyesmi.döntöttél gyerekdoki ügyben?

Skrisz.remélem,beválik.
Vendég
 


Hunci, a blogomon már megbíráltak a doki miatt. De nem érdekel. Szerintem jobb lesz ez a doki, mint az előző. Nem akarok rettegni, hogy felveszi-e telefont a doki vagy sem, mikor baj van.

skrisz72
 
 


imádom az ilyen megbírálásokat :evil: bár nem olvastam a blogodat, de azért klassz amikor te hallgatsz valakire, megbízol benne, más meg persze okosabb mint mindig.
Vendég
 


Mindenkinek köszi a Littinek szánt képüzenetet!

Lois!
Igen arra a Mininmaxos egyvelegre gondolok és van egy másik CD Legkedvesebb gyerekdalaink címmel.Nem egy hosszú, mert kb. 30 perc, de nagyon jók a feldolgozások. Nekem a hangszerelése nagyon tetszik. És van egy Halász Judit CDnk is, de az nekem annyira egyhangú
Zétény tényleg nem babás, hanem macsó. :lol:

Nani!
Készülődéssel hogy álltok? A kis jövevény külön szobában lesz vagy veletek? Vagy esetleg majd te alszol vele egy ideig?

Lili!
Jaj, de irigyellek, hogy ilyen hamar jönnek a fogacskák. Littinek 9 hósan jött az első, de képzeljétek most 9 nél tartunk. Két hónap alatt kijött négy foga. Ahhoz képest elég jól tűri szegénykém.
A sütőtök illatot én is imádom, múlt héten sütöttem is. Legnagyobb bánatomra a sütőtök zabáló csecsemőmből most sütötök utáló kisgyermek lett. :( Majd még azért próbálkozom. Hátha csak a foga miatt nem fogadta el éppen.

Rani!
Azt, a de ügyes Milán. Azóta is ilyen jól alszik?
Karácsonyi bevásárlást én is szeretem, de párom utálja, pedig ő nem is nagyon szokott benne részt venni. Meg is beszélta anyósomékkal meg sógoromékkal, hogy mi lenne ha nem ajándékoznánk csak a gyerekeknek. :( Nem nagyon tetszik a gondolat, mert én imádok adni is meg kapni is. :oops: Nem beszélve arról, hogy akkor anyósoméknak nem lesz karácsoniy ajándék, mert egymásnak nemigen vesznek. Szal asszem én ebbe még bele fogok szólni.

Annyira nem tudom Littinek mit vegyünk. Gondoltam egy tanuló kutyusra, mert unokahuginál tetszett neki, vagy egy járó Angelina babára, amelyik sétáltatja a kuytusát. De nem is tudom. Olyan gyorsan megúnja a jétákokat. Nincsen olyan igazán kreatív ami lekötné. Mondjuk van egy fűzős játéka, amyeliket nagyon szereti,meg a képkirakókkal is elszórakozik egy darabig, de az még nem nagyon megy neki.

Skrisz!
Esztikének jó "bödönözést!". Lehet én ezt elrontottam, mert Littinek mér régen vettem egy sütifalót tesz-veszen és már meg is unta.
Az orvosválasztás meg egyedül a te ügyet, jó hogy mindenbe beleszólnak akiknek nincs közük hozzá.
Remélem Eszterke is jól viseli majd az oltást, mi eltoltuk 17-re.
Nekem a múltkor a Sparban azt mondja az eladó ( ugyanis vettem úgy tíz üveg gyümölcs és darabos bébiételt) hogy elég nagy már ez a gyerek ahhoz, hogy ilyeneket egyen. Úgy felhúztam magam, mondom neki, hogy ha ninc minden nap ideje, ereje főzni az embernek vagy pl. ha éppen úton vagyunk jól jön egy üveg étel. Erre persze már hangsúlyt váltott, hogy hát igen, annak idején amikor neki volt kisgyermeke mennyivel olcsóbban voltak a bébiételek, mert támogatott volt, most meg egy vagyon.
Tényleg néha az emberek beleszólnak dolgokba úgy hpgy végig sem gondolják és nem tudják a körülményeket. :evil:

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


sziasztok!

KAterina, megértem a Kicsikédet, én is utálom a sütőtököt! :D

Nálunk egyenlőre nem lesz babaszoba, szép nagy hálónk van, úgy gondoltuk kb. fél évig mellettünk lesz a kicsilány. Éjjel ha majd hangoskodik, Apjuk átköltözik a nappaliba, hogy tudjon aludni.

MA beoltottak h1n1+ a influ ellen. (nőgyógyom is javasolta).
Aztán futottam 1 kört apasági nyilatkozat ügyben, mert nem élünk házasságban.
Első körben igazolnom, kell, hogy "hajadon" vagyok. :lol: :lol: :lol: Ez olyan röhejes. :lol: :lol: :lol:
Mindjárt indulok a népességnyilvántartóba, szerencsére sétaútban van.

puszi mindenkinek!
nani72
 
 


Nani, körülményesebb, ha nem vagytok összeházasodva. De mire megszületik a picúr, addigra úgyis letudod a hivatalos köröket. :wink:

Tegnap este bent kellett ülnöm Esztinél, míg el nem aludt. Ez volt az első ilyen eset. Viszont felébredt éjjel 2-kor, és 4-i fent volt. Egy órán át vártam az ágya mellett, hogy visszaaludjon, de aztán már fáztam és álmos voltam, ő meg felállt a kiságyban. Úgyhogy kivittem a nappaliba tévézni. 4-kor hajlandó volt egyedül is visszaaludni. Ma picit nyűgösebb. Nem nagyon, de azért érezhető.

skrisz72
 
 


Halihó :D
Zétény-dicséreteket köszönjük szépen, nagyon kedvesek vagytok :roll:

Rani!
Kicsi kecskeszakállú Milán-télapód nagyon cuki :D
Örülök, hogy tetszenek a cipők :wink:
Nembeöltözés :arrow: Részemről nem gond, EnyémGyerek szerintem totál beparázott volna csak tőle :oops:
Első ajándék és némi dekoráció hazajött már velem is :roll:

Nani!
Van egy pár olyan ülés, aminek a bázistalpa isofixes, de olyat, aminek a talpára később nagyobb ülést is lehet rakni én csak nem isofixeset tudok. De ettől persze még biztos van ilyen.
Magánvéleményem :arrow: Szerintem a háttal ülésnél még nem akkora királyság az isofix, láttam törésteszteket hogy miként védenek a hordozók, az isofix előnye a nagyobb, menetirányba néző üléseknél jön ki.

Skrisz!
Örülök, hogy tecc az új doki. A bloggerkedés velejárója a kommentelés :wink:
Mi alvásban ma rekordot döntöttünk, este 9-től délelőtt 10-ig :shock: De amúgy itt is hullámzó, sokszor ébred hajnalban és át kell hoznom. Én nem vagyok akkora hős, hogy ott huhogjak míg visszaalszik :oops:

Katerina!
Kocsiban mi nem hallgatunk zenét :oops: Igény sem merült fel rá, nekem anélkül is elvan :roll:
Halász Juditot nem hallgatunk egyáltalán, de vasárnap megyünk koncertjére, érdekes kísérlet lesz, nem tudom hogy fogjuk végigülni :roll:
Én szeretem a karácsonyi ajándékozgatást, nekünk komoly szertartásaink vannak erre, anélkül nem lenne az igazi :roll:
Én még nem találtam ki semmit Zének, vagyis egy ajándék már van, de úgy tervezem hogy több kisebb ajándék lesz, nem egy nagy. De persze ezt még felülírhatom 8)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hunci!!!
Ha olvasol: te kormánytisztviselő vagy? ha igen, konzultálnék veled (priviben, nem szórakoztatom itt a jónépet 8) ).
vovanda
 
 


Vanda, okés.
Vendég
 


sziasztok!

Skrisz, Esztilánykával most nem könnyű.

MA voltam cukorterhelésen, remélek holnapra 1 jó leletet. No meg kiváncsi vagyok mit javall T. dr., hogyan folytassam a metszedést?

Holnap oep-ezek és apeh-ozom..........micsoda jó programok mi? :? :lol:

Lois, köszi az "ülés" infót.

pusz mindenkinek!
nani72
 
 


Sziasztok!

Vanda, még nem gratuláltam. :oops: Sok boldogságot, nagyon szép család vagytok!

Lois, kisZé már kész nagyfiú! Nagyon gyönyörű!

Baba, jó látni Téged is!

Skrisz, Eszti megnehezíti az életed! Kitartás!

Nani, drukk a jó eredményhez! Pocifotót nem kapunk :?: :?: :?:

Tegnap megkaptuk a 2 hónapos oltást, Péter sírt, de nem sokat. Jó fiú! Nem lázasodott be, ugyanolyan víg kedélyű, mint általában.
Múlt hét szerdán védőnő megmérte 5270g és 58,5cm volt.

Kép

Puszi babáknak és mamáknak!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki igen elfoglalt!
Én is csak gyors életjel!
Apával beszélk és akkor Dec. elején mindenkit szívessen látok nállunk!
(nem nagy a kégli de szerintem ez nem lesz gond)
Milán 5 napja nem kel éccaka hurrrrráááááá
Reggel 6-7 között kel reggeli aztán vagy pici szunya még vagy játék fél 8-ig az ágyba!
Fogacskák már biztos itt vannak mert nagyon fehérlik az ínye, még felül is be van degadva!
Mondtam is hogy egyszerre hány foga jöhet!? :roll:
Ma voltunk kontrol Dévényen és minden ok. nem kell menni többet csak ha már egyedül megy és akkor is csak egy kukkantásra!

Bols Peti nagyon szép!
Nagyon édi ez a kép!!

Puszi mindenkinek!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, volt olyan, hogy Esztinek egyszerre négy foga jött. Most van egy kis szünet. Kop-kop-kop.... :wink:

Nani, mikor lesz cukor eredmény?

Bols, csudaszép Péter. Kezd pasisodni. :wink: Gratula az első oltáshoz.

skrisz72
 
 


Bols!
Micsoda kisfickó!

Én is adok életjelet, nálam helyzet változatlan. Munkahelyi szarságok, alvás részletekben. Vagy két napja alig tudok enni, oda lesz az 53 kilóm. :-(
vovanda
 
 


Jó reggelt!

Bols, Petid nagyon aranyos kisfiú!

Rani, örülök, hogy rendben a gyerkőc! Fogakhoz kitartás.

Tegnap du. és este nagyon sok dolgom volt, nem tudtam jönni.
Cukoreredmény jó lett, 0 perces 4.8 , a 60 perces pedig 5.8.
Már többet szülésig nem kell menni, a metet szednem kell végig, kb. szülés előtt egy héttel hagyhatom abba.
Szülés után nem javasolják a szedést, csak a diétát. ( ha nem lenne anyatej, akkor más lesz a helyzet)

Tgyás ügyem sínen van, de az apehhal még nem kerültem "zöldágra".
(könyvelési nehézségek)Hihetetlen, hogy az apeh-ban újabb verzóval álltak elő, hogy hogyan folytassam a vállalkozást, miután szültem!!!!!! Eszem megáll!
Ráadásul egyik kollegám felmondott. :?
Szóval vannak dolgaim, de lényeg a lényeg: baba szépen mocorog, már érzem,ahogy csuklik. :D
MA megyek a kórházba amolyan szülésfelkészítőre, ill. a szülésznőkkel lehet találkozni.

puszi mindenkinek.
nani72
 
 


Nani, örülök a jó eredményeknek! :D Jó barátkozást mára a szülőszobához!

Vanda, miért nem alszol? Fogak? Vagy nyomaszt valami?

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Nem semmi Esztinek egyszerre 4 fog! :shock:
Mi most jól alszunk kopp kopp olyan vihar elötti csend van.
Bár ahogy látoma szályába a fogacskák már nagyon itt vannak.

Nani szupi a cukorterhelésed!! :wink:

Vanda azta 53kg! :shock:
(gondolom ahogy írtad ez nálad nagy szó mert ha jól tudom nem nagyon tudsz hívzni)

Én most 57kg vagyok jeeeeeeeee!!!!!!!!!!
A cél az 54-55kg.

Jövőhét pénteken megyek Tűű dokihoz kíváncsi vagyok mit mond.
Lányok a merkformíntól lehet hízni? :roll:
Én azt szedtem a 800-ast de akkor nem figyeltem mert csak egy hónapot szedtem a pocak elött.

Kép

Kép
raniko
 
 


Skrisz!
Fogzok én is a gyerekkel (nő a bölcsességfogam), de igazából a munkahelyi baszakodáson vagyok kibukva. decembertől kormányhivatalnokok leszünk, jóval kevesebb fizuért, mint eddig. A családi adókedvezmény kompenzálni fog ugyan valamennyit, de így már akkor sem opció a részmunka, ha valamilyen csoda folytán kapnánk egy olyan főnököt, aki partner benne.De persze ezt csak a törvénytervezetekből tudjuk, mert a drága jó főnökünk nem mond semmit.

Rani!
Kemény esti csokizabálások árán lettem 53. Most megint le fogok menni 51re. :-(
vovanda
 
 


Rani, ellenkezőleg, fogyni lehet, sőőt..attól függ melyik, de én a Meforallal nagyon fogytam, az Avandamettől meg nem. Én is voltam a Mensben hétfőn. TSH, T3 és T4 jó lett. L-Thyrox.megy tovább.
Tegnap voltam a szülészdokimnál, végre itthon van. A mellemmel még mindig gond van. Max.akkor gyógyul meg, ha elapasztjuk a tejet. Ha akkor sem, akkor újabb műtét vár rám. :cry: Tej doszta, 1,5 hét alatt több, mint 7 liter van a fagyiban, pedig a Kicsikém tegnap is megevett 1 LITER tejet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kis zabagép! Sokat mosolyog, kacag, gügyög. Igazi kis tündér!Hétfőn kapott oltást+Rota elelni oltást is.Legközelebb Mikuláskor kap 2 szurit+Rota elleni anyagot.

Bols, szupiédes Péterke.

Keny, jelentkezz és képet is kérünk!

(((Skrisz))), ((Esztike))).

Fannika is nyálzik hetek óta és tömködi a kezét, lehet a fogak előjele..
Szépen hízik, 61,5 cm és 5400 g volt hétfőn.

Nani, örülök ajó híreknek, de rakhatnál képet is! Apeh miatt sajnállak, de majdcsak rendeződik. Tudod a bürokrácia útvesztői...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Most ne sajnáljatok, minden rendben van Esztivel. Most épp jól alszik, jól eszik, rohangál egész nap. Semmi gond vele. Néha hisztikézik, ha nem sikerül neki valami úgy, ahogy azt elképzelte.

Baba, szörnyű ez a cici mizéria. Ilyet még nem is hallottam, hogy ennyi idő alatt sem gyógyul meg. :cry:

Vanda, ez elég carul hangzik.... :? A csokizabálás miatt nem sajnállak, ha nem gond. :wink: :lol:

skrisz72
 
 


Skrisz, bizony. 2 hétig szenvedtem, majd megműtötték és a műtét óta is eltelt már 7 hét! :cry: :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Skrisz!
Majd alakul. Nem mi járunk a legszarabbul, meg fogunk élni, csak egészen mostanáig virult a fejünk, hogy de jó lesz, családi kedvezmény, meg a most már egész pofás fizu, hűdejólesz. Így meg nem lesz annyira jó.

Baba!
Sajnálom nagyon, hogy így alakultak a dolgok, nagyon gyors gyógyulást most már neked.

Többiek?
vovanda
 
 


Vanda!
Bölcsességfog? Akkor hadd csatlakozzam :?
Igazából el kéne mennem egy panorámaröntgenre, hogy megnézzék egyáltalán ki tud e bújni :?
Tegnap este találtam a gyerekem szájában két őrlőfogát :shock: :shock: Mentségemre szóljon mostanában cseppet sem hagyja hogy benézegessek neki, benyúlni meg nyúljon a rosseb. Múltkor is majdnem bennmaradt egy fél ujjam :oops: :D
Szervezetváltást sajnálom, remélem az új adózás azért kompenzál valamicskét :?

Rani!
Én Adimetet szedek attól mindig fogyok...akkor is már mikor nem akarok.
Zémnek felül egyszerre jött négy fog anno májusban. Meg most eléggé egyszerre jönnek a rágók átellenben.
Dévény vége :arrow: Juhujuhu!! :D

Baba!

Bibis mellből az ragyogó!! Le a kalappal, ügyes vagy. A gondokat azért sajnálom, car lehet :?
Nyálzás, kéztömködés inkább életkori dolog, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Nekünk innentől kezdve még nem volt fog vagy 5 hónapig.

Bolsika!
Pétered csodaszép fiúcska, bejövős nekem nagyon :roll: :D :D

Nani!
Szuper cukor!! Sajnálom a mhelyi gondokat :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Néha gondol egyet a fogam, és nő egy kicsit. Viszont a fogdokim szerint addig ne nyúljunk hozzá, amíg magával a foggal nincs baj. Szívem mélyéből egyet értek, úgy vagyok vele, hogy ha egy szerkezet működik, akkor ne piszkáljuk a gombokat (még tömött fogam sincs :oops: ).
Zé: szerinted én be merek nyúlni a szájukba? :D
vovanda
 
 


Vanda!
Én fogam is pont így csinál. Felül kinőttek, de alul csak a csücsök van kinn. Nekem azt mondta a fogdoki, hogy van az az eset mikor pl. szemben nő az egész fogsorral, tehát fizikai képtelenség, hogy kibújjon. Ezt csak panorámaröntgennel lehet látni. De én is húzom az időt..ez a beszélgetésünk akkor zajlott mikor még terhes voltam.... :oops: Én fogaim is hibátlanok, cseppet sem lelkesednék, ha ki kéne műteni szegény csökevényes bölcsességfogaimat a számból... :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, Vanda, nagyon irigy vagyok a fogaitokra. Az enyémek már mind tömve vannak néhány kivétellel. Vannak pótlások is. Car az egész. Apámnak voltak ilyen rossz fogai.... :? Megfogadtam, ha egyszer sok pénzem lesz, megcsináltatom az összeset szépre.

skrisz72
 
 


Skrisz!
No igen, ez nálunk sem az én érdemem, hanem a gének, én Anyukámtól örököltem. Férjemnek nem túl jók, remélem ha mást nem is de ezt az egyet tőlem örökli a Fiam.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Nálam is genetika, bár a családban abszolút rekorder vagyok.
vovanda
 
 


Tegnap este megint a klinikán kötöttem ki és tűt kellett szúrni a mellembe és leszívni belőle a tejet, mert elzáródott a sebem és nem ürült a tej és nagyon fájt. Végeredmény: el kell apasztani a tejet. 8,5 liter van a fagyasztóba, az kitart egy ideig, majd a tápszer mellé naponta adok neki tejcit is. Már szedem a Bromocriptint, így a tejet innentől kezdve ki kell önteni. Nagyon elkeseredett vagyok és csak sírok, de az orvos azt mondta, hogy ezzel már én kerülök veszélybe, ha ezt így folytatjuk és megegyeztünk az apasztásban. Nagyon szomorú vagyok és sokat sírok, de tudom, hogy ez az ésszerű döntés, csak tudjátok annyira szeretett szopizni a kis Drágám, a szívem megszakad....
puszi nektek.
(Bocs, h. önző módon csak a híreket írom és nem is olvasok, de most nagyon szar...)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babi,
csak azt tudom neked vígaszként mondani, hogy bár bizonyára fantasztikus dolog a szoptatás, az együttlét a piciddel, az a fajta összhang, amit szoptatás alatt érezhet egy anya, de hidd el, itt most már TE VAGY A FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 éve mikor a méhenkívülimbe majd belepusztultam, ezen (szerintem okos) szavakat kaptam én is, mert a te életed, egészséged nagyon is lényeges, ép-erős anyukára és feleségre van szükség, és egyáltalán nem kell,hogy sírj, vagy bánkódj, mert nem fogsz szoptatni. Kisoroszlán aranyos, kiegyensúlyozott gyerek, legyen neki egy szintén kiegyensúlyozott anyukája!
Más gyerek is felnőtt tápszeren, na és? mi van abban???
Én már az előtt is kalapot emelek, hogy eddig bírtad a sok fájdalmat, kellemetlenséget a ciciüggyel kapcsolatban. Hidd el, a legtöbb nő már szinte azonnal apasztotta volna el a tejét, mint hogy tűrje a fájdalmakat,ami ezzel jár.

Nem ér annyit az anyatej, mint egy ANYA!!!!!!
gyógyulj meg mielőbb ezt kívánom!
nani72
 
 


BAba, osztom Nani véleményét.Egy gyereknek boldog anyára van szüksége, nem az anyatejjel lesz valaki jó anya.Hanem mert boldog, szereti a gyerekét és a gyereke mosolyog, ha meglátja, mert látja, anya boldog.Ha valaki szenved csakazértismertígykötelező-alapon, és a gyerek érzi, hogy valami gond van, nem jó, sőt. Fontos az anyatej, de nem a legfontosabb.

Én szaranya voltam sokak szerint annó, de úgy érzem, jó anya vagyok, csak rá kell nézni a gyerekemre.
Vendég
 


Baba!
Te erőn felül mindent megtettél, nincs okod keseregni. Sőt: legyél nagyon büszke magadra! Ha még emlékszel: nekem "csak" állandó tejcsatorna-elzáródásom volt, és az állandó fájdalom miatt 4 hónap után elapasztottam a tejemet. Te ennél százszor többet álltál ki a gyerekedért. Nincs miért szemrehányást tenni magadnak! Így hozták a körülmények.

Hunci!
Mitől voltál te szaranya???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2010.11.13 13:39-kor.
vovanda
 
 


Köszi lányok...
Hunci, te NEM vagy szaranya!!!!!!!!!!!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba Drága!
Néha a körülmények felülírják azt, amit szeretnénk.
Inkább gondolj arra, hogy már ez is milyen szuper volt, hogy ennyi ideig tudtad szoptatni, sokaknak ez sem jön össze. Az én nővérem az elsőszülöttjét 6 hétig tudta, a másodikat 3 hónapig, és ettől nagyon boldog volt, mert ez igenis nagy dolog!!
Az anyai minőség pedig nagyon nem itt dől el... legalábbis én még sohasem hallottam olyat, hogy egy felnőtt ember ha az édesanyjáról beszélt az érdemei között felsorolta volna, hogy mennyi ideig szoptatta :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


babaimado írta:Köszi lányok...
Hunci, te NEM vagy szaranya!!!!!!!!!!!!!!!!



Bizony nem 8) mert nem a szoptatás számít, hanem az, ahogy a gyerekét az ember neveli.
Én nem küzdöttem sokat, mert rájöttem, mi a fontos.A harmonikus, boldog baba-mama kapcsolat.

Ezért bánkódj kicsit,sírasd meg, majd emeld fővel lépj túl a dolgokon és élvezd a bébikéteket.Szuper anya vagy már a küzdéseddel bizonyítottad, most már legyetek végre boldogok felhőtlenül!
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk!

Baba sajnálom a tej dolgot de én is osztom az elöttem szólókat!!!
Most te vagy már a fontos!!!
Na és akkor mi van ha tápszer lesz belőlle!
Enyém gyerek is felnőt azon és semmi baja mikor én kifogytam!
(tudom más ha elfogy és más ha apasztani kell, de tényleg nem ettől függ az ember lánya jó anya e)

Lois Milánnak alul 4 fogya nagyon fehér és felül is kettő!
Na de mégegyik se bújt sajna ki!
Remélem én is valami fogyasztós tabit kapok ha kapokde szerintem tuti kell valami megint 33 napos a ciklusom.

Mi ma Komárnóba voltunk Búcsúba és vettünk Milánnak igazi jó minőségű babaszánkót!!!
Jipííííííííííííííííííííííííííí!

Kép

Kép
raniko
 
 


Baba!
Olyan nehéz az, amikor az ember úgy érzi, hogy valamit nem adhat a gyermekének, amit nagyon szeretne, de sajnos tényleg bele kell nyugodnunk, hogy van, amikor a a körülmények nem teszik lehetővé. És ettől még nem szabad rosszul érezni magunkat. Főleg olyan esetekben, mint a tiéd, hiszen tényleg mindent megpróbáltál és most már az a legfontosabb, hogy végre egészséges legyél. Sokat összebújtok majd a kicsi manócskáddal és biztosan érzi, hogy anya ne, szeretheti jobban a gyermekét. Fel a fejjel, most már muszáj hogy nem csak egészségileg, de lelkileg is jobban legyél!!!!

Rani!
Fogzás az nálunk nagyon extrémre sikeredett. Egy évesen mindössze négy foga volt, most meg 11 van. Nem egészen négy hónap alatt kijött hét foga. De olyan fura, alul elől kinn van kettő, meg hátul kér rágó. A ketteske és a négyeske még késik.

Bols!
Petike nagyon édibogár, hasonló "nem regaálást" kívánok a többi oltáshoz is. :wink:

Rani!
Jaj, de jó, hogy Milán ilyen jól alszik. Littike mostanában jutott el oda, hogy "csak" kétszer kel, de van hogy háromszor. Nekem már ez is öröm. Gratula, hogy nem kell már járni a Dévényibe.

Nani!
Örülök, hogy jó lett a cukorterhelés.
Húúú, Litti mennyit csuklott a pocimban, Apropó, ő még a szlőcsatornában is csuklott. :lol:

Vandus!
Hát a csokizabálást azt én is irigylem. Nem is tudom mikor ettem meg annyi csokit, amennyit szerettem volna, és ha eszem, akkor is mindig azon jár az eszem, szabad-e ezt nekem. És ugye ezt nem csak a súlyom miatt.

Ehhez kapcsolódva jut eszembe, sokat töprengek, lehet nekem is el kellene menni a Mensbe, mert én most nem szedek semmilyen bogyót, de a kórházi cukorterhelésen az inzulint ugye nem is nézik. :( Nem is tudom. Bár a múltkor azt mondtam egészséges vagyok és kész, de azért bennem van a félsz, hogy lehet megint kijön a terhességi cukor, és nem lesz elég a diéta. Na persze, előbb kéne egy kis pocaklakó. És én nem fogytam azutóbi időben, mert nincs még egyenlőre lelkierőm a 150g-os diétához, amit a doktornő fogantatás előtt három hónappal javasolt. Én most 50-51kg vagyok,. Littivel 47 voltam amikor fogant, persze az kevés volt. De ez meg sok. Hát nem tudom.
Bocsi a hosszú gondolatmenetért, de annyira örlődöm ezen.

Puszi

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!!!


Lányok ne haragúdjatok, de úgy néz ki sajna nem tudom Decemberrel össze eggyeztetni a talit! :(
Nagyon sajnálom, de az egyetlen szabad hétvége (amire én gondoltam ) becsúszott egy osztálytalálkozó!(10 éves)
Nagyon szeretném a talit, de ha nem baj akkor időbe picit csúsztassuk. :roll:
Ha lesz hó januárba mág egy jó szánkózást is össze lehetne hozni! :D
Tényleg sajnálom, és remélem megértitek! :oops: :roll:

Katerína igen köszi Dévényen most is csak kontrolon voltunk (2 hónap kihagyás után) és minden ok hála.
Már csak egy bekukkra kell mennünk, ha Milán magától jár mert a tornász néni megnézné!(igen lelkiismeretes)

Kép

Kép
raniko
 
 


Ranikám!
Ne viccelj már, jövőre ugyanolyan jó lesz. Őszintén szólva, nekem is kezd betáblázódni rendesen a decemberem :roll: Ezzel mások is így vannak, talán később többen tudnának jönni. pl. Hunciék.
Szánkózás meg überkirályság lenne :wink:
Én nem tudom miként lenne a ciklusom met nélkül, mikor elkezdtem menstruálni 10 hós korában, a köv. ciklusban már szedtem a metet is. Naptárilag rendben volt, ebben a ciklusban néztem ovu teszteket is, szép középidős peteérésem volt.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Baba drága, pityeregj még picit, de aztán nézz előre. Az én Anyukám engem csak három hónapig tudott szoptatni, mert elfogyott a tejcsi. Bebizonyítottad, hogy nagyon szuper Anyuka vagy, mert minden kínlódás és fájdalom ellenére 100%-osan elláttad Fannikát. Muszáj magaddal is törődnöd, mert belebetegszel, ha nem teszed. Fannika hamar megszokja majd, hogy cumisüvegből kap enni. Később majd nem lesz gond a ciciről leszoktatásnál. Ez is egy szempont. Sovány vígasz, de az a lényeg, hogy mentálisan rendbejöjj. Fanninak és a férjednek is kiegyensúlyozott anyára, feleségre van szüksége. Én is sírtam, mikor átálltunk tápszerre, de aztán beláttam, hogy jobb így Eszternek, és nekem is. Egy-két nap, és minden szuper lesz!

skrisz72
 
 


Sziasztok CSajok!

Szokatlanul szép idő van most novemberben, gondolom a szabadban vagytok, mint itt a sz.gép előtt. :)

Tegnap megnézhettem a kórház vajúdóját, szülőszobáit, nagyon kultúr hely (szt.Imre kórház), megnyugtatólag hatott.
A szülésznő is szimpatikus volt.
Az orvosi papírt is beszereztem az apaságihoz.

puszi mindenkinek!
nani72
 
 


Sziasztok!

Baba,
együtt érzek veled szopizás ügyben. Én is sírtam egy pár napig, mert már nem volt tejcsim és Domi is szeretett szopizni nagyon. Most viszont a te egészséged is fontos nagyon. Már nagyon jó tápszerek vannak. Nagyon jó anya vagy, hidd el. Ez sajnos rajtad kívül álló okok miatt történt. Már ez is nagyon jó volt, hogy eddig is tudott szopizni Fannika. Próbálj túllépni ezen, mert Fannika megérzi, ha nem vagy kiegyensúlyozott, és ő is idegesebb baba lesz. Ölellek!!!!!!!!!!!!

Mi jól vagyunk, Dominak két alsó foga végre áttörte az ínyét, viszont felül 4 jön egyszerre. A nappalok húzósak, az éjszaka még jó. Most lekopogom. És már sír is.

Kismamáknak, babáknak, mamáknak puszi!!! :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: