Új privát üzeneted érkezett!

Szívből gratulálok az újdonsült kisbabákhoz! Sok-sok egészséget, ez a legfontosabb.
Küldök egy képet Balázsomról...

Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok lányok!
nemrég jöttünk haza NSt-ről. Minden rendben, de a méhszáj még mindig zárt, UH-n is meglesett a doki, de nem mondott semmit.

Maccs! De aranyos Balázsod!!Hát igen..a név kötelez!! Csak szép Balázsolkat ismerek(meg okosak is)
Kittikéd hogy van? A kis lelked hogy van? Nagyon sokat gondolok Rátok. puszi

Dorka! Eclipse! Gyönyörűek a babók!!!!

Eclipse! Én ebben a pillanatban kaptam meg a mi légzésfigyelőnket, ha megérkezik Janka, majd jövök a kérdésekkel:) Am kókuszmatracunk van, még nem tom, hogy kell feltenni ill. letenni alá....

Dorka! Hát igen... eléggé érdekes az emberek hozzáállása. Hm.
Milyen sütit sütsz? Én tegnap sütöttem un. Fekete rózsát. Ismered? Csak nem mákkal, hanem dióval. elégé pepecs, de isteni finom. Apa szerelems a gyerekébe, azt látom a képen :)




Kép
ebba
 
 


dorka! Szerelmeset akatam mondani:)


]Kép
ebba
 
 

 
 

Macs, nagyon gyönyörűséges Balázs!!!!!!Nagyon sokat gondolok Rátok!!!!!!!!!!!

Angie, nem csodálkozom, h. nem mered letenni, mi nem is vettünk légzésfigyelőt, csak babyőrt!

Libero New Born-szerény véleményem szerint nagyon rossz!Párat használtam el belőle, először azt hittem, ennyire béna vagyok, de a csecsemősök a kórházban azt mondták, h. ez ilyen....Többet nem kell venni!De remélem másoknak nincs vele, vagy nem lesz vele rossz tapasztalata.

Eclipse, nekünk, már leesett a csonk, de én is mindig aggódva figyelem!!!

Ebba, nagyon örülök, h. minden ok volt :D
Nem ismerem azt a sütit.Én csak egy un. csokitorta egyszerűen című mutatványt gyártottam, hogy legyen mibe beletenni anya gyertyáit, de hát majd meglátjuk...remélem ehető lesz, külsőre ronda, mert béna vagyok:)

Megyek, míg Lucababa alszik, fejek egy kis tejet, mert szétesnek a melleim!!!

Csajok, akiknek még nincs a kezükben a babájuk, én úgy szorítok nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Jajj, Drága Eclipse, ne csüggedj, detto uígy érzek, hál istennek a férjem kompenzál. Majd minden helyre áll, legalábbis én így szeretném. Addig is kapaszkodom a Férjembe, nézegetem Boldit, sokat beszélek hozzá, és ismerkedünk! Rájöttem túlságosan féltem, és persze a legeslegjobbat szeretném neki, DE neki csak RÁNK van szüksége, nem másra. Nyugodj meg, és ne feledd nem vagy egyedül, itt vagyunk mi is, és a Lányok sokat tudnak segíteni, engem már a második napon megnyugtattak. És tudod mit, rájöttem ösztönösen úgy cselekedtem ahogy Ők is írták!!! Sok pozitív energiát küldök, ma szerencsére akad nekem is tartalék! :-D +++++++++
És gyönyörű a kislányod!!!!!!!!!

Dorka, szépségesek vagytok Ti is!!!!

Maccs: Balázs egy angyal, békés, nyugodt a képen. Rengeteget gondolok rátok!!!!

Most csak ennyire futotta, megyek mert szétdurran a mellem, Boldi már több mint 2 órája alszik, és a cicim óramű pontossággal, 2 órát bír, után megindul a tejci!!! :-)

pusziiik

Kép

Kép
vikoo
 
 


Helóka csajok!

Nagyon gyönyörűek a babókák.(eclipse,dorka vikoo ,vorosmacs)

Amit emlegettem a faromon, szombaton fel kelett vágni mert nagyon fájt már és nem tudtam kiegyenesedni, szó szerint.Ma voltam átkötésen, holnap újra.Ez a része nagyon fáj.De aztán eltelik egy óra és nem érzem.Kedden mennem kell ginihez, de hogyan fekszek neki fel az ágyra hanyatt nem tudom!

Eclipse én is csak annyit mondok, hogy ne csüggedjél ahogy összeszoktok annál jobb lesz.

most fekve írok majd ha ülni tudok akkor majd reagálok többre is.
remélem még bent mard Tamáska míg egy kicsit begyógyulok ezen parázok éjjel- nappal. :(

KépKép
ritya
 
 


Gyönyörűek a babák :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

És mindenki nagyon jó anyája a gyerekének!!!
Azért mert nagyon szeretjük őket!

Én azt mondogatom, hogy Davidnak én vagyok a világ... nem számít, hogy sír a gyerek (próbálom kitalálni, hogy miért), nem számít, hogy a pelusból kifolyik a tartalom :oops:

Eclipse
Köldökcsonkot bőségesen törölgessed alkohollal, nem lesz baj...
Nekünk sincs légzésfigyelőnk. :wink:

Vayacon
Én úgy tudom, hogy az utolsó hetekben kb. 20-25dekát híznak a babák hetente! (ezért is örültem, hogy David a 37. héten kibújt :wink: )

Rabbe
Salzburgban szültem, a tartományi kórházban.... :wink:

Tatjana
A hintánknak az ülő része hasonló, mint a hordozó.

Méhlepény
A 36. hét után általában a 3-as érettségű a jellemző. Ha a baba nem jut elég tápanyaghoz, nem növekszik megfelelő ütemben, a baba kevesebbet mozog! (babamozgás megváltozásakor azonnal érdemes orvoshoz menni!)

Ritya
Jobbulást!

Gyancsi???????
Vendég
 


Sziasztok!

CSak gyorsan dobok pár puszit, mert a tesom gépéről írok, mert a mi netünk szarozik: (

Hát szívesen belépek az UTÁLOM AZ OKOS BOLTI DOKIKAT csapatba
: )

De az biztos, hogy én nem fagyasztok semmi kaját, mert anyóspajtás úgyis átjön majd mindig valami fincsivel..... csak győzzem a kívánságokkal :wink:

Hát mennyi gyönyörű baba van itt kérem szépen!

Eclipse:
A hülyeségeket hagyd meg nekem jó???
Akinek ilyen tökéletes szülése és ilyen babája van, aki ilyen nyugodtan alszik, az NEM LEHET ROSSZ ANYA!!!

A rossz anya nem foglalkozik a gyerekével és FEL SEM MERÜL BENNE EZ A GONDOLAT!!!! AZ A ROSSZ ANYA!

Mi csak tapasztalatlanok kezdők vagyunk.... ennyi.....
HÚÚ de okos vagyok: )

Remélem AKRA nemsokára jön a hír hogy megszültél, bár véleményem szerint még nem te leszel a következő: )

TATJANA:
Magamnak mit szeretnék???
MINDEGY, csak gyorsat... és ha lehet valami olyan napon amikor más nem született a családban!!!! (nov 3, 5, 8 13) A többi nap már tele van szülinappal..... :roll:

Na megyek.... Mert tesóm vár a gépre!
AKI SZÜL ANNAK GYORSAT? ÉS KÖNNYŰT KÍVÁNOK,
Aki rosszul szokott aludni annak egy ÓRIÁSI ÁLOMMANÓT küldök 8)

BYE BYE Eta+GIZU

Kép
Kép
eta
 
 


Vaya, hát, akkor lehet, hogy az én ismereteim hiányosak, de végülis a lényeg, hogy mikor kibújik, akkor egészséges legyen, és viszonylag könnyen kiférjen! ;)

hú, köszi a tippet, mindjárt lesem Navi babáját!

köszi a dícséretet is, küldöm a linket majd, hogy hol lehet megnézni a kiskrapekomat, illetve, majd egy hatalmas szívességet is kérek tőletek, de azt majd csak később!

Tatjana, örülök, hogy jobb lett a vérnyomid! figyi. van olyan gép a Szt. Imrében is, ahol nem kell nyomkodni a gombot, hogy mi a neve, azt nem tudom, de a CTG, és az NST kb. ugyanazt figyeli, lehet, hogy egyik a gombnyomogatós, a másik meg ahol nem kell nyomizni... passz, ezt én sem tudom! :S

Vivi, szerintem a legfontosabb, hogy nem szabad görcsölni! mondom most, persze Beninél én is mindig 1000%-an akartam teljesíteni, aztán hamar rájöttem, hogy ez nem így megy! a lényeg, hogy a babának is akkor van jó kedve, ha az anyucinak is jó a kedve, szóval egy kipihent, persze lehetőségekhez képes, anyuci sokkal többet ér, mint egy szupermami! :) nyugiiii! :)

Eclipse, hidd el, nem vagy béna! ezt kell első körben beprogramozni magadban! ez Neked annyira jól megy!!! a másik, hogy ha aggódsz a köldökcsonk miatt, akkor simán beviheted a dokitokhoz az egészséges tanácsadásra, vagy biztosan van másik védőnő a tanácsadóban, aki szívesen ránéz Imola köldökcsonkjára!

szerintem ez az egyik nagy parája minden friss anyucinak, hogy jól ápolja-e a köldökcsonkot, én is fostam, aztán megmutatta a védőnő, többször is, és rájöttem, hogy meg lehet fogni azt határozottan is, nem csak úgy, hogy közben 5x leizzadsz, szóval csak nyugi. de tényleg hívd fel a dokit, ha úgy érzed, hogy megnyugtatna, biztosan rá fog nézni!

a pánikbetegséget nagyon sajnálom, de reméljük, hogy ez "csak" a szülés utáni depresszió, ne ijedj meg, a védőnőm szerint ez kb. minden anyukával előfordul, és legalább 2 hétig is eltart, persze lehet, hogy tovább is, de, ha úgy érzed, akkor igenis kérj segítséget, ne őröld fel magad!

Imola iszonyat cukika! és nagyon szépek vagytok a közös fotón is!!! gratulálok hozzá újra is!

a szüléstörténeted mesébe illő! irigy-irigy! :)

légzésfigyu egyelőre nekünk sincs... :S én is nyugodtabb lennék, de venni tutira nem tudunk! :( kölcsönbe pedig nem tudom, hogy tudnánk-e kapni! egyébként, ha ott vagytok egymás mellett, még, ha közös ágyban is, azt mondják, hogy nem lehet gond, mert a Te légzésedet veszi a baba is, szóval ő is olyan ritmusban szuszizik! nyugi!!!

Lucuzs, az nem semmi, hogy 1es a lepényed még most is! ;) gratula hozzá! Balázs is szép súlyú lesz biztosan, bár az uh is csalhat. Bogi mekkora volt?

Dorka, nagyon édes Lucababád! én már iwiw-en is megcsodáltam! :)

Angie, jajj, ez a légzésfigyus dolog a rémálmom! nálunk is volt Beninél, bár már nagyobb korban... 3 hós koráig egy szobában, de külön aludtunk, addig nem használtuk... a kütyü érzékenységén nem tudsz állítani!? lehet, hogy nagyon érzékeny, és hülyeségeket jelez, sőt, szerintem ez a tutibb!!! nálunk inkább lemászott róla, még akkor is, ha elvileg ilyen nem lehet!

Vörösmacs, gyönyörű Balucika! ez már otthoni fotó??? Kittikédnek millió puszi!!!!

Ebba, örülök, hogy minden okés veletek! ezt a süti recit meg tudod adni? rá vagyok, vagyis lennék kattanva a mákos cuccokra! pedig itthoni mérlegelés szerint már +16 kilónál járok! :S

Vikoo, Dorka, de jó, hogy ennyi tejcsitek van, na meg Eclipse, neked is! annyira jó ez! amúgy a szopiztatással hogy álltok? mármint nem sebesedett ki nagyon a cicitek, vagy hogy bírják a strapát? én már nem emlékszem, hogy az elején mi volt, de tudom, hogy most rengeteget gondolok rá, hogy újra szopiztatni fogom a babám, és már előre olyan jó érzéssel tölt ez el! :)

Ritya, és végül mi volt ez a nyavalya!? nem semmi, hogy Te vagy már a 2., akinek ilyen jellegű gondja van! jobbulást!!!!

Krisztina, mit értesz az alatt, hogy megváltozott babamozgás? most kicsit beparáztam, bár nem mondanám, hogy nem mozog a bébim, de inkább csak dugdossa magát, azok a nagy rúgások és egyéb mocorgások átváltoztak! nem csak azt kell figyelni, hogy naponta x-szer megmozduljon? bocsi a hülye kérdésért, csak most nekem ez így kicsit furi!

Gyancsi!!! hol vagy???? igaz, hétvége van, de nem írtad, hogy nem jönnél, vagy igen!?

Eta, nincsenek nagy igényeid! :) ez jóóóó!

velünk minden okés, kezd fájdogálni a pocim, mármint olyan mensis szerűen, de semmi komoly, csak gondolom alakulgat a helyzet... jövő csütörtökig nem tervezek semmi. nagymamám szülinapja 6-án van, de apának még van sok dolga a melóban, szóval én maradnék a majdnem kiírás közeli naphoz!

voltunk ma a szabadban, szuper idő volt! gyerekem édes volt, képeket majd hozok, ha lesznek, de ezek most nagyon jól sikerültek! amúgy hajnalban fittyet hányva az óra átállításra, 7kor keltünk! :S most már kómás szegénykém, de apa viszi is aludni hamarosan!

én meg megyek tusizni, aztán filmezünk ma is, szerintem! így könnyebben ment az elalvás! :)

jó éjt mindenkinek! puszi!

és akkor a szívesség, aztán tényleg eldugulok...

voltunk a Corvin Plázában, és holnaptól lehetne szavazni Beni fotójára. sajnos regisztrációhoz kötött, szóval pár percet mindenképpen igénybe vesz az életetekből, de, ha esetleg megtennétek, hogy dobtok ránk egy-egy szavazatot, aki jobban ráér, akár naponta is, annak nagyon nagyon hálás lennék, persze tudom, hogy sok idő, szóval nem lesz harag, ha nem szavaztok :P akkor csak lessétek meg! köszipuszi!

na, akkor a linket holnap, mert nem tudom most feltenni, mert eltűnt az oldalról... a szavazás úgyis csak holnap 12-től él! majd jelentkezem a linkkel!

sophie27
 
 


Mikegirl üzente, hogy holnap valószínű már otthon lesznek Adélkával, bár picit besárgult, de a laborja jó lett!!! ;) teje van dögivel, és már 10 kiló körül le is hussant róla, a többi meg a melle :D

mindenkinek kitartást kíván, aki még egyben, ja, és marhára hiányzunk neki! :P

sophie27
 
 


Rabbe 6:30-kor: elment a magzatvíz, megy szülni!
Patrik baba végre tényleg kibújik ma! :D :D :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hú, milyen hírek!!!!!!!
Patrik baba, ügyes légy, ne hagyd anyut sokat szenvedni :wink:


Zsófi ! Itt a recept, keresgéltem, mert nem volt kedvem beírni a gépbe.
http://mindmegette.hu/fekete-rozsa_1.recept
Annyival csináltam másképp, hogy tettem a mákos(én diósan csináltam 20dkg dióval) töltelékbe egy almát reszelve. És nem 5 lapot sütöttem, hanem 6-t. A tésztába annyi tejet öntöttem, hogy tudjam nyújtani. Na, abban nem vagyok profi, vonalzóval csináltam :) Annyira kiadós süti!!!! És nem émelyítően édes. És hát gyönyörűen néz ki. Akkor süsd meg, ha többen összeültök családilag, vagy barátilag, mert 2 szeletnél többet senki sem bír megenni :) (csak én)


mikegrl! Kíváncsi vagyok, mikor nézel be, annyra várom :)))))

vikoo, Dorka!! Hogy van a cicitek? Nem sebesedett ki?

Ajj, ez az óra átállítás! Nem tudtam már aludni, itt ülök a gép előtt egy órája. Én!! Ha ezt a barátnőm tudná! Amúgy hatalmas alvókám van/volt...

Aztaaaa! 7 napom van hátra

]Kép
ebba
 
 


Szép jó reggelt!

Rabbe izgi szorítok a kis Patriknak és az anyujának.

Babanövekedés: akkor lehet, hogy én tudom rosszul, ha mindenki azt írja hogy ilyenkor sokat növekszik. Vagy Erika csak nyugtatni akar...

Ha valakit érdekel, találtam az egyik könyvben túlhordás esetén tippeket. De ezt csak a kiírt időpont után szabad elkezdeni. Amúgy tök érdekeset olvastam, azt írják, hogy Amerikában a szakemberek már azon gondolkoznak hogy az időpont helyett terminust adnak meg a szülésre, mert ez annyira csak becsült dátum, illetve egyénileg más, kinél meddig tart a terhesség. Illetve hogy ott a legtöbb helyen már csak a 42. hét után beszélnek túlhordásról. Úgyhogy akinek nem időben, jön a baba, nyugi. (Ezt magamnak is mondom :P )

Zsófi én fogok szavazni :wink:

Anyukák ez a bizonytalanság érzés teljesen természetes ilyenkor, nagyon hamar belejöttök majd. Ha van rá lehetőség és úgy érzitek, kérjetek segítséget lehetőleg szakszerűt.

Rita jobbulást!

Macs Balázska nagyon szépséges! Kittikét én is ölelem.

Dorka ti is gyönyörűségesek vagytok a képeken.

Eclipse nekünk se lesz légzésfigyelőnk, nálunk is babaöbölben alszik majd Noni közvetlen az ágy mellett. Bizom benne ha lenne valami észrevenném.

Kép
vayacon
 
 


Jó reggelt!

Visszaolvastam az utolsó hozzászólásokat és előre módosítottam a táblit!

Rabbe: gondolok rád! Minél gyorsabb és könnyebb szülést kívánok! +++++

Start: gratula a 40. héthez! Bár lehet, hogy te is megszültél már....
Ebba, Szisszka és Andabella: gratulálok a 39. héthez! Már csak 1 hét csajok! :)
Amida: neked a 38.héthez gratula!
Gyancsi: végezetül neked pedig a 37. héthez gratula! :)

Kép Kép Kép

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Eclipse, köszi a híreket!

Rabbe, nagyon drukkolok, hogy minden jól menjen, és Patrikot hamarosan a karodban tarthasd!

Vaya, köszi! aranyos vagy nagyon!!!

majd, ha arra kerül a sor, de inkább ne, akkor áruld már el, hogy Erika milyen szülésbeindító fortélyokat mondott! ;) köszi!!!

és akkor végül a link, amit tegnap ígértem!

regisztrálni kell, és 12 órától lehet szavazni, minden nap egyet, a 4 korcsoportban! ;) a szavazás vasárnap 10 óráig tart!

köszi és puszi érte mindenkinek, aki csak meglesi, annak is! :)
http://mosolyolimpia.hu/site.cgi?a=gyer ... &poz=7----

sophie27
 
 


Eclipse: nincs olyan, hogy rossz anyaság! Ne aggódj! Össze kell még szoknotok!
És Molli baba gyönyörű a képeken!, de élőben is az az volt! :)
Köszi a szüléstörténetet és a kórházi leírást, jó olvasni, hogy jól döntöttem a választásban :)

Amida: hááát, 7-re megyek vérvételre, aztán elvileg 9-től van a ctg, arra is be akarok még menni, hogy csütörtökön ne kelljen, gondolom fél 10 körülre végzek.
A vérnyomás elég jó, sajnos a víz az maradt :(, de a doktornő azt mondta, hogy ne is reménykedjek, hogy szülés előtt le fog menni.
Hát igen, sajnos a táppénzből is kell adózni :(

Dorka: Luca baba gyönyörű :) És milyen édesek együtt apával :)

Macs: Balázska gyönyőrű és már milyen nagy baba! :) Kittikére mindennap gondolok!

Eta: én szerencsés vagyok ebből a szempontból :) Senkinek a családból nincs se szüli, se névnapja :) Úgyhogy novemberben bármikor jöhet a Manócskánk! :)

Zsófi: küld majd a linket! Én szívesen szavazok minden nap :)

Ebba: recept nekem is megtetszett :) lehet megcsinálom.

Tegnap egész nap konyhaszekrényt szereltünk, és még nincs kész :( Olyan kupi van a konyhámban, mert minden edényt ki kellett pakolnom onnan, ahova megy a sarokszekrény. Viszont az a része már kész van és már most imádom :)

Mára csak főzés és mosás lesz tervben, mert sajnos Jani dolgozik este fél 7-ig, azután még próbáljuk befejezni a szekrényt.

Puszi mindenkinek! Szép napot!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok Lányok,

Kriszti, Wivi, Sophie, mindenki aki szólt jó szót köldök vagy légzésfigyelő ügyben, nagyon köszönöm!
Segítségem szerencsére van, anyukám jön-megy Hódmező és Pest között, mert van 90%-os utazásija, 2 napot itt van, harmadnapra hazamegy a 80 éves nagymamámhoz, mert őt se lehet magára hagyni, de aztán jön vissza megint.
Ő csinál mindent háztartásban, meg nyugtatgat, nagyon jóóóó

Dokinéni holnapután jön házhoz, addig talán kibírjuk a köldökkel...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Rabbe! Drukkok mennek ezerrel! Na most már nem fognak baba nélkül hazaküldeni!!! :wink: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


sziasztok,

rabbe: mennek a drukkok, hogy Patrik gyorsan kibújjon. :)

dorka: nagyon szép Luca baba. :)

macs: Balázs tüneményes! :) Kittikét ölelem.

sophie: én is regisztrálok, és naná hogy szavazok. ;)

egyenlőre még én sem érzem azt, hogy mennünk kellene szülni. Időnként, (főleg éjszaka) picit görcsölget a hasam, de ez minden.
Levinek vannak lustább napjai, és vannak nagyon aktív napjai. :)
az éjszakai alvással szenvedek, illetve mostanában éjszaka rám tör a hányinger is. :oops: nem tudom hova tenni.
szerdán ctg, már várom. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Rabbe
Drukkolunk mi is nagyon!!!! :)

szisszka
 
 


Jó reggelt Lányok,

Rabbe, megy a drukk, bár szerintem Patrik már a karjaidban… Várjuk a híreket!!!

Bimbi: a melleim szuper jól bírják, bár szerintem ennek az egyik oka az, h szinte ömlik Boldi baba szájába, tehát nagyon szívnia sem kell… most is itt ülök már átázott felsőkben, mert már több mint 2 órája alszik. A fejőt nem használtam már 3 napja, mert ahogy Boldi eszik a másikból uannyi kifolyik. Már több mint 450 ml van lefagyasztva, és elfogytak a tejtartó zacsik, nem számoltam azzal, h ennyi lesz! Viszont amiből szopizik azt teljesen kiüríti, egy csepp sem marad benne. :-) Ami a jó hír, h most már éjszaka is 2 óránként kelt fel, nem óránként, ennek nagyon örülök!!!!

Lányok ti mikor viszitek ki először a levegőre? Nekem a doki 2 hetet mondott, de én már tegnap vittem volna egy kicsit a napocskára… ma meg nálunk be van borulva…. Szóval, marad a csütörtök, addig meg megörülök idebent. :-D

Köldökcsonk, én sem merem megfogni és kiemelni, viszont megpróbálok jó mélyen alátörölni. Komoly műtét jellege van mikor nekiesek. :-)

Babamasszázst csinál vki? Én esténként a gyógyszertári olajjal átsimizem, ez idáig még nem értékelte, de lesz ez még jobb is. :-D

Légzésfigyelő: nekünk van, BÁR nem sokat használtuk eddig, egyszerűen nem szeret a kiságyban lenni. Nyugtalan és felületesen alszik. Nappal még csak-csak, főleg ha egy kiadós kaja után kiütötte magát és észre sem veszi, h ott alszik, ilyenkor bekapcsolom és legalább ki tudok menni a szobából, de éjszaka mellettünk alszik….

Mindenkinek szép napot!

Kép

Kép

Kép
vikoo
 
 


Rabbe!
Nagyon szurkolok nektek! Ügyesek legyetek, bár lehet, hogy már boldogan szorongatod Patrikot!

Sophie!
Én is szavazni fogok!

Eclipse!
TE JÓ ANYA VAGY!
Ne izgulj, minden rendben lesz, és szép lassan belejössz! Nagyon ügyes vagy, és a szeretet, amit Mollinak adsz, az minden kezdeti sutaságot kárpótol. Nagyon szépek vagytok Molli babával!

A szülésfelkészítőn nekünk azt mondták, hogy akkor van baj a köldökkel, ha egy piros karika, kör alakul ki a köldökcsonk körül a hasi részen. Az fertőzést jelent és rögtön hívni kell az orvost. Ha bármi más van, az nem baj, használjunk több hintőport.

Macs!
Balázska gyönyörű! Kittikére nagyon sokat gondolok!

Tegnap egész nap anyukáméknál voltunk. Tök sokat beszélgettünk, Kittiről, meg hogy neki milyen volt velünk a terhessége és a szülése. Olyan jó volt. Na, majd visszaolvasok, hogy mi volt tegnap!

rodina74
 
 


Sziasztok!

Először is hatalmas gratuláció az újdonsült anyukáknak!!!
Mike, Dorka, Rabbe, a többiekről tudtam már :wink:
Másodszor köszönjük szépen a gratukat!
Majd töltök még fel fotót ha lesz még egy kis időm!
Zorka baba jól van, épp apuci karjaiban alukál :D
Fantasztikus szülésem volt: szuper gyors és kibírható, úgyhogy jöhet is a következő :lol: Na jó azért nekem is fájt ám :wink:
Ja meg a méhlepény nem akart kijönni, úh. altattak 15 percet, de legalább addig varrtak :wink:
Majd jövök hosszabb történettel is, de kicsit később!

Egy gyors kérdés a már szült anyukáktól: mellcsomók? Szétrobban a cicim, eszik eszik ezerrel és ügyesen szopizik is, de nagyon be vagyok durranva és nem tudom magamnak kimasszírozni. Fejek is, de nem merem túlzásba vinni, mert akkor még több termelődik és ott pang :?
Illetve vizelettartási gondok? Elég gáz, de nem érzem, ha pislantani kell :oops: Úgyhogy megyek óránként! Ez elmúlik és normális vmennyire vagy nagyon nagy baj?

Most csak ennyi, sajna nem tudok visszaolvasni :(
Puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi vizelettartási gondokra lehet megoldás: http://www.corewellness.hu/ bár azt nem tudom, szülés után mennyi idő mire el lehet kezdeni a tornát, illetve hogy van-e még erre energiád :roll:

Zsófi megnéztem Benit nagyon csábos az a mosoly :lol: Persze leirom majd a praktikákat, bár reméljük nem lesz rá szükség

Vikoo tündéri Boldi :) én is tervezem a babamasszázst

Kép
vayacon
 
 


Nekünk bébiőrös Angelcare légzésfigyelőnk van, kórházban is ez vigyázott rá mindkét helyen, haza sem hozhattam volna, ha nincs, majdnem nem érkezett meg időben és nem is engedték volna el úgy a kórházból, ez volt a doktornő első kérdése, mert koraszülött. Megbízható, sem ott sem itthon nem riasztott tévesen, mert tudom, hogy sok mindenki ezért nem használ, a felesleges parák miatt.
Így a légzésfigyelő miatt nyugodt vagyok, és ha Balázska alukál, nyugodtan tudom végezni a dolgomat, egyre több mindenre van időm, ahogy szokjuk egymást. Tisztába tevés, szopi, cumis pótlás, büfi, fejés, ez nagyjából 1 és 1/4 órát vesz igénybe, utána szabad vagyok, mert ügyesen elalszik hason, aztán félidőben nyöszörög, hogy fordítsam meg, megfordítom és csicsizik tovább.... valamilyen szinten ezek a babák, akik ennyi időt kórházban voltak szigorú rendhez szoktak és Balázska egyébként is a koraszülött osztály legtürelmesebb babucikája volt. Őt a Péterfyban már csak 7x etették, így éjszaka nem kell 3 óránként kelni, elhúzza 4-4,5 óráig is. Persze így is zombi vagyok, néha úgy érzem elalszom amikor büfiztetem.

Köldökcsonk ügyben szerencsés vagyok, három hetesen esett le neki a kórházban és nem az én kezemben maradt.

Navi szívből gratulálok!!!! Szerintem mellcsomókra a masszírozás, meleg vizes borogatás jó lesz. Ne hagyd benne a tejcit, fejd ki mindet, mert attól lesz szerintem csomós.

Maccs
vörösmacska
 
 


Ja és szülés illetve császár után kb két hétig folyton úgy éreztem bepislantok, ha kellett, szaladni kellett, nem tudtam visszatartani, de ez elmúlt.

Maccs
vörösmacska
 
 


Vikoo, Boldi nagyon cukker! olyan édesen szunnyad! ez szopi utáni kiütős alvás!? bár gondolom! :)

és tök jó, hogy ennyire sok a tejcsid, maradjon is így! ;) ügyes vagy!

Navi, lesem a képeket a másik topikban! ti már otthon vagytok? akkor minden okés volt, nem sárgultatok, vagy ilyesmi!

a pisi gondot én is hallottam már! :( nekem szerencsére nem volt ilyen nagy gondom vele, de ismerősnek tartott 2-3 hónapig! :( nem nagyon tudsz mit csinálni vele! max. ezt, amit most is csinálsz! :) szerintem egyébként teljesen normális, csak nem mindenkinek hasonló mértékű ez az inkontinencia...

mellcsomók! fontos lenne pedig fellazítani valahogyan! van az LLL, ott szerintem telón is tudsz segítséget kérni, vagy akár lehet, hogy ki is jönnek! nehogy mellgyulladás legyen belőle! szopi előtt langyos, meleg zuhanyzás a cicire, aztán kis finom masszír, és utána a szopi! szerintem jobb, ha most inkább kifejed, hogy ne feszüljön, aztán majd beáll a kereslet-kínálat, ne kísérletezz inkább ezzel, mert a mellgyulladás tud súlyos formákat is ölteni! nem akarlak beparáztatni, de a lényeg, hogy inkább önts ki felesleges tejet a mosogatóba, mint baj legyen! ez csak az én véleményem, de holnap már tudod hívni a védőnénit is!

a szüléssztorid az altatást leszámítva csudijó!

Rodi, de jó lehetett a beszélgetés anyukáddal! gondolom, hogy fejben már Te is nagyon készülsz! én szívesen szülnék úgy, ahogyan anyu az öcsémet... Benit kb. úgy szültem, mint annó ő, engem! esetleg lehet rá esélyem! ;)

Henne, sajnálom a hányingert! nekem is előjöttek a mensi előtti fájogatásaim, de semmi rendszer nincs bennük, ráadásul órákig sem tartanak. néha érzem, aztán hipp-hpp, már el is múltak!

Eclipse, örülök, hogy van segítséged! apa amúgy hogy áll a dologhoz? mennyire veszi ki a részét Imolázásból? vannak olyan pasik, akik annyira nem érzik rögtön az erőt, mások meg kapásból fürdetik, pelusozzák, stb...

Tatjana, majd dobj fotó az új konyháról! :)

a szavazás csak holnap délben kezdődik, gondolom, hogy kifelejtették a számításból, hogy ma Mindenszentek van... :oops:

mi voltunk kint levegőzni picit, most altattam el Benit, aztán meg délután úúúúgy mennék cukiba, mert egyszerűen meghalok a mákos cuccért, legalábbis úgy érzem, csak sajnos apát elég nehéz rádumálni... :(

sophie27
 
 


Sziasztok Lányok!

Megvolt az első kicsi séta a ház körül :)

Rabbetól még nem kaptam hírt Patrik baba születéséről.

A vizelettartási gondot én is éreztem pár napig, nem szabad hagyni túl sokáig telítődni a hólyagot, inkább gyakrabban elmenni pisilni.
Jah és én már újrakezdem a gáttornát, nem fáj, de nem is bírom még olyan erősen összehúzni, de majd alakul.

Sophie,
apa elképesztően nyugis, lelkes és boldog apuka, őt semmi nem billenti ki :shock: jobban el tudja ringatni a kicsit, mint én, olyan ügyes. Én meg stresszes vagyok....

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse, hát, ez nálunk is így volt/van/lesz! :) apa kapta ki Benit a kezemből, mikor én a gyerekkel együtt sírtam, mert annyira fájt a pocakja, ő meg tök higgadtan, persze lehet, hogy azért, mert nekik sokminden fel sem merül a gondolatukban, szóval biztosan más az apai ösztön, mint az anyai! :)

lesz új vonalzód???

Vikoo, sétára visszatérve, szerintem a teraszra nyugodtan kimehettek, ha odasüt a napocska, és nincs olyan nagyon hideg! pl. most is! :)

szerintem sok védőnőből csak az óvatosság beszél! ha fel van öltöztetve a gyerkőc, meg nincs akkora szél, simán ki lehet vinni! én sem fogok tudni itthon ücsörögni, főleg, hogy van egy nagyobb is, akinek meg kell a levegő, persze mínuszokban azért más lesz a szitu...

sophie27
 
 


Rabbe 16:30-kor:
"Még mindig semmi :( nem jók a fájások, így nem is tágulok. Már a 3. oxitocin megy le... várunk hogy beinduljon mert nagyon jó a szívhang, jól érzi magát."

:( :( :( :( :(
Szurkolok nagyon!!!!!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Rabbe hajrá!!! Mindent bele! ++++

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok!

Maccs: Nagyon édes a kis Balázska! Babuzsgatnivaló kiskrapek!! :)

Dorka: Lucababa hogy vigyorog :) Ennivaló!

Vikoo: Édesen alszik Boldi baba!

Angie: Sajnálom a riasztást, nagyon ijesztő lehet. :S

Ebba: Jónak tűnik ez a recept nagyon! Lementettem!

Navi: Gratulálok a gyors és kibírható szüléshez!!!! Viszketés? ;) Remélem a csomókat sikerül kimasszíroznod, vagy vhogy megszabadulnod tőlük!

Sophie: Megnéztem Benit, kis huncut! Már tudtam szavazni…Legalábbis ezt írta.

Tatjana: Akkor holnap fél 10re megyek és csörgök. Megmondom őszintén, azt hittem már az osztályon lesz addigra a lakhelyem :D Teljesen bezsongattak azzal, hogy nem sokára szülök, és mégse :S. Örülök, hogy a vérnyomásod jobb! A víz meg… Majd lemegy :(

Nekünk is lesz légzésfigyelőnk, sógornőméktől kaptuk kölcsön. Még nem tudok róla semmit :S

Olyan, mintha megint lejjebb ment volna a hasam – pedig azt hittem, hogy már így is nagyon lent van. Benci feneke vhol a köldököm és a bordám között van. És ha matat, akkor már szinte a hasam alatt érzem. És megint vannak összehúzódásaim, rendszertelenek és nem fájnak. De legalább megint vannak :) Azt hiszem, így is ki lehet húzni még egy jó darabig :)

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sophie!

Én is tudtam szavazni! :wink: :lol:

rodina74
 
 


Rabbe 17:30-kor:
"Már a 4. oxi megy. Ha nem indul be, császár :( "

:cry: :cry: :cry: :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


:S :S :S :S Azt hittem ennyi fájás és összehúzódás után Patrik majd kipottyan :(.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép

Kép
amidaalah
 
 


De a lényeg, hogy akkor nem sokára kint lesz!!!!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


jajj, Rabbe, remélem, hogy azóta már megszületett Patrik, és természetes úton, de, ha császár, hát legyen, csak ne legyen semmi gond veletek!!!! +++++++

Ecl. köszi a híreket!

lányok, köszi a szavazatokat, de furi, mert most meg azt írta a honlap, hogy csak holnaptól kezdődik a szavazás! :S érdekes! én is megpróbálok akkor nyomni egyet a fiacskámra!

jajj lányok, én annyira meg vagyok őrülve a mákos cuccért, apa pedig nem volt hajlandó elvinni a cukiba, így marad a lekváros kenyér, mint vacsi, vagy nasi! :P

Amidaa, na, akkor lehet, hogy te leszel a következő, és még most az éjjel!? :)

sophie27
 
 


Rabbe
Hatalmas drukkok mennek!

Sophie
A baba mozgásait önmagához kell viszonyítani! A hirtelen változásokra kell mindenképpen felfigyelni!

Vizelettartási zavarra az intimtorna nagyon jó!
Vendég
 


Elvileg szavaztam Benire!
Olyan "nagy kópé" kinézete van. Benne van a huncutság! :wink:
Vendég
 


rabbe: mennek a drukkok, hogy most már minél hamarabb túl legyetek rajta. :oops: ;)

macs: mi is Angelcare-es légzésfigyelőt vettünk. remélem, nem lesz riasztásunk. :oops:

kisfiús anyukák: a pampers vagy a libero vált be nektek a babáknál?
vettem pampers new born pelust, csak gondolkodom rajta, hogy vegyek e még liberot is. :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Henne: Libero newbornt ne vegyél. Csak rosszat hallottam róla! (Én is azt vettem, de szerintem e fogjuk cseréltetni 2es méretűre.)

Sophie: Én már 2 hete azt hiszem, hogy esélyes vagyok, aztán baromira nem :D

Kép

Kép
amidaalah
 
 


én is szavaztam. :) Sophie, nagyon tüneményes Beni. ;)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Henne!
Nehogy vegyél liberót! Én is csak rosszat hallottam róla, és sajnos én is azt vettem, de én is becserélni készülök!

rodina74
 
 


Macs de jó hogy Balázska ilyen türelmes baba, nagyon ügyes kisfiú

Zsófi én is nagyon szeretem a mákos édességet, kár hogy nem tudtál enni de majd jól bepótolod ;)

Eclipse de ügyik vagytok, hogy már sétáltatok. Ma délután nagyon jó idő volt, jó lenne ha ilyen lenne még egy picit. Abban is ügyes vagy, hogy már csinálod a gáttornát.

Rabbéval remélem minden rendben, várjuk majd a hírt róluk. Sajnálom, hogy nem jók a fájások. Tényleg furi hogy ennyi jóslója volt, és most meg mégsem indult be rendesen. (illetve remélem hogy aztán mégis)

Amidaalah úgy irigyellek a fájásokért nekem semmi :( pedig elvileg 3 nap múlva szülnöm kéne. Most kicsit kezdem elveszteni a türelmem, pedig nem kéne.

Kriszta jó az új vonid ;)

Nekem rossz periódusom van, megőrülök a vas tablettáktól, teljesen felborítják az emésztésem, először hasmenés most meg székrekedés, úgy feszül a hasam tőle :( én inkább abbahagyom és próbálok inkább olyan kajcsikat csinálni, amiben van vas, mert ez igy borzasztó.

Kép
vayacon
 
 


Köszi Lányok! Ma azért már kicsit jobb a mellem, mint tegnap, de azért holnap védőnéni is megnézi!
Most csak ennyi, mert sivít Zorka :cry: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


1 db kép van fent a BMC-s topicban a 1089. oldalon (asszem) és az iwiw-en is van, de ma folyton ledobott...

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Jaj Csajok, annyira gyönyörűségesek a babák, hogy csak olvadozok!!!!!!!!! El sem hiszem, hogy az én pocakomban is ott bújik egy hasonló kis babuci, aki remélem hamarosan egészségesen megpillantja majd a kinti világot! :D

Rabbe, nagyon sokat gondoltam (gondolok) Rád!!!!!!!!!!!!! +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Henne, nekünk pelusból a Pampers volt a nyerő Bencénél a kezdetektől fogva és mivel nem volt pici baba (3920 g), a 3-6 kg-os kiszerelést vettük neki.

Sophie, mindjárt megkukkolom Benit és természetesen szavazok is rá!!!!! :wink:

Velünk minden OK, egyelőre "csend" van.Néha görcsölgetek (főleg éjjel), de rendszer nincs benne, így várok türelmesen.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Minden baba gyönyörűséges! :D

Rabbe:mennek a drukkok++++++++++

Holnap OVSZ-be megyek vérvételre,aztán ctg,ultrahang és még kitudja mi vár rám.....

Pusza:legyetek jók! :D :D :D

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztok Csajok!

Képzeljétek, ma Andris elvitt fagyizni, arra a fél órára a mama maradt Lucababámmal.Hááát csajok, mintha ketté szakadtam volna!
Úgy futottam felfelé a lépcsőn, mint kb 10 éves koromban :D

Rabbe, nagyon nagyon sokat gondolok Rátok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ryta, gyógyulj meg gyorsan!!!!

Sophie, én is mindjárt szavazok!Apát holnap vedd rá a cukira!!!!!


Ebba, Sophie Szerencsére van tejci bőven, a kórházban az egyik mellem besebesedett, de aztán szerncsére elmúlt.
Rossmannos krémet vettem rá, amit nem kell lemosni, és szuper jó.
Holnap veszünk zacskót fagyasztani is!Napi egyszer cumisüvegből kap, vagy kétszer, mert le kell fejnem, szétdurran, de ha lesz zascim, akkor nem lesz cumisüveg, de szopizik rendesen, csak nagyon mohó!
Nekem a böfiztetés a mumusom!

Mikegirl, de jó, h. holnap otthon lesztek!!!!!!!!!!

Tatjana, kitartás a konyhához!Örülök, h. nem rosszabb a vérnyomásod!!!

Eclipse, hogy van a kis lelked?Nálunk is nagyon nyugodt Andris, és sugárzik belőle a szeretet a kislánya felé!

Vikoo, nagyon édes Boldi!!!!!!!!!

Amnidadalah, csak nem?
Amúgy én is azt hittem, h. nem megy lejjebb a pocakom, aztán 22-én délután már nagyon lent volt :)

Henne, szerintem sem vegyél new born liberot, nagyon rossz!Vafgyis nekünk nem jött be!

Vayacon, sajnálom ezt a vas dolgot....Tesóddal mi újság?

Gyancsi merre vagy?

Aranyoska, ti hogy vagytok?


Navi, Zorka baba nagyon édes, megnéztem iwiwen :)
Viszketés?

Macs, én is böfiztetés közben félek mindig, h. elalszom!

Húú, nem is tudom még mit akartam.Lassan felkel a szerelmem
szerintem..

Csajok, mennyi ideig vérzik az ember általában?
Gátsebbel, akik már szültek?Tapasztalat?
Meddig fáj/fájt?

Mindenkinek jó éjszakát!!!
Rabbe remélem már a kezedben tarthatod a kisbabádat!!!!!

Puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Rabbe!

Nagyon szurkolok, hogy már túl legyél rajta! Remélem már szorongatod Patrikot!

rodina74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: