Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Baba nagyon sajnálom a babót remélem hamar meg gyógyul!!!.
Olyan szép őszi idő van mi is sokat sétálunk.

Milán jól van kb 8 kg és rossz mint az ördög!
Mindíg az kell amit ugye nem szabad (tudom ez olyan gyerek dolog)
Imádja a telefonokat a távirányítókat na és a laptopokat!!
Van saját távírányítója na az persze nem érdekli pedig az is egy rendes TV hez van.
Multkor a kaptopból szedett ki egy betüt hát apa legózott vele egy darabig míg vissza varázsolta.
Mondta is neki, hogy szóljak a gyereknek, neki gyorsabban ment!!? :lol:
Most is itt garázdálkodik melletem.

Lois szerintem nem keverem a babanetes talit "hazaiakkal" így csak ti lennétek.
Hétvégén lenne a tali tuti és kispapákat is szívessen várok.
Ülőhely a füldön a habtapin! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda, köszi, még mindig szarul, pedig több, mint 5 hete műtöttek. Nagyon el vagyok keseredve. Gyógyulgat, de még messze a jó. Ráadásul senki nem tudja megmondani, adhatom-e a műtött mellből a tejet a babának. Tegnap 1 órát telefonálgattam, mire kiderült, hol tudom a tejet megvizsgáltatni. Egy magánlabor vállalta, hogy csinál bect.tenyésztést. Keddre lesz eredm.. Ma sebészhez és nőgy.hoz megyek a mellemmel. ELEGEM VaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaN

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Szerintem simán adhatnád, ha gyulladással lehet szoptatni, akkor szerintem ezután is lehet.
vovanda
 
 

 
 

Ráadásul 5 hete volt a műtét és 3 hétig brutáldózisú antibiotikumokat szedtem. De egyik orvos szt.pár nap múlva lehet TALÁN (!!!), másik szt.várjunk..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Hívj fel egy szoptatási tanácsadót az LLL honlapjáról. Elvileg őket nemzetközileg képezik, valszeg többet tudnak erről még az orvosoknál is.
vovanda
 
 


Hunci, nem vagyok evás, sima szja szerint megy minden.
( az egyik könyvelő szerint csak szja-t kell majd -a bérleti díjak után- fizetni, a másik szerint szja+minimál utáni járulékokat is, harmadik nagyokos azt mondta kell 1 segítő családtagot bejelentenem, mert nem maradhat "ember" nélkül a vállalkozás.....ÁÁÁÁÁÁÁ, még ennyi infót! )
CSak azt nem értem, a tgyas-os/gyed-es állapot nem pont ugyanaz, mint pl. a mostani táppénzes állapotom?? Mert most sem dolgozom, csak kiadok havonta 4 számlát oszt jólvan. ( bérleti díjak a kolleganők közt elosztva).

Baba, remélem megfelelőnek találják a tejcsidet! KisBabának gyógyulást!

VAnda gyerkőcöknek is jó egészséget!!!

Rani, ront/bont a gyerek?? :D

Tegnap a mi kis picurunk focis estét rendezett a pocakban, kb. fél órán át erőteljesen rúgkapált. Itt-ott nem esett jól, olyankor 'rányomtam' a kezem, hogy hagyja abba. :D
Minden nap növeli az erejét. :wink:

puszi mindenkinek!
nani72
 
 


Ha csak simán évi bevalló vagy mint egyéni vállalkozó, elég a bérleti díj szja-ját bevallani szerintem, azonban mint magánszemély évente a tgyás és gyed, valamint a tp. utáni járulékok és adókat kell bevallani.

Tehát egyrészt mint vállalkozó, másrészt mint magánszemély fizetsz.Gondolom, két adószámod is van...
Azért nem szabad számla nélkül maradni, mert olyan mintha szüneteltetnéd a céged, amúgy azt is meg lehet csinálni, kérsz szünetelést és akkor csak mint magánszemély vagy...csomó megoldás van...de a segítő családtag???na az sztem hülyeség...minek?

Na majd jól végiggondolom és megírom:)
Vendég
 


Kimondtuk az igent :D:


[törölt kép]


[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda azta ez most komoly!
Csak így "mondod"?

:lol: Szívből gratulálok, és sok boldogságot!!!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda!
Nem mondod......... :shock: :shock: :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Pedig nagyon mondtad, hogy te többé már nem kötteted be a fejed :wink:
Szívből gratulálok Nektek, gyönyörűek vagytok!! :D Eszméletlen csini vagy, Pasi is roppant jól fest, gyerkőcök szépségesek :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!


Vanda:

Gratulálok, nagyon sok boldogságot kívánunk!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Köszi lányok! :D Azért hogy ne legyen annyira romantikus, házassági szerződést írtunk. 8)
Pasim majd akar pótbulit szervezni...
vovanda
 
 


Sziasztok!

A Vanda hírére be kellett lépjek. 8)

Vanda!
Gratulálok Nektek!!!Nagyon szépek vagytok!Sok boldogságot! :D

Mindenkinek puszi

Nekem beállt a biológiai órám...hiába aludhatnék még... :roll: ...na,a nagyobbik lányomnak is,épp most jött ki az ajtón. :D

Szép napot mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Sziasztok!

Gréti is korán kelt.

Ma tejszínes gombás husi lesz ebédre, szerintetek Gréti ehet belőle? Vagy neki főzzek mást? Már nem akarja megenni a bébiételt. Tegnap elcsent egy tollat az asztalról és összefirkálta a lábait. Kérdeztem tőle ez mi? Közölte gogár. ( bogár) A habtapira pedig cicát rajzolt és nagy ártatlan arcot vágott az egészhez.

Baba:

Gyógyuljatok meg!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Ma egész friss vagyom Milán jól szuszizott! :D
Nemsokára tuti kint lesz a ét alsó fogacska mert jó kis bucikra van dagadva ott az inye és szép fehérek.
(már alíg várom)
Most épp apával reggeliznek.
Bocsánat a hasonlatért de olyan mint egy kiskutyus!!
Ott van a lábadnál és nagy szemekkel néz hogy hamma neki is, ha nem veszed észre még a lábadra is rálép és tartja a száját!
Meg lehet zabálni.
Na persze csak kiflidarabokat szokot kapni és tegnap némi sonkát is.
ÚÚÚgy cuppog!! :lol:
Tegnap elösször felállt a kádba, kapaszkodva, azt hittem rosszul leszek, úgy féltem, hogy kicsúszik alába.

Lois végre lesz kiscsipőnk, a héten rendeltem kettőt!!
Jipíííí!
Nagyon jó árba jött ki a két darab.

Kép

Kép
raniko
 
 


Nikó!
Nyugodtan adjál neki. Ami nem nagyon fűszeres, azt már eheti. Ilyen idősen már az enyémek is kiköpték a babakaját.
vovanda
 
 


Lányok most olvasgattam a Kaális párok fórumát.
Bevallom Milán óta nem nagyon nézegettem, valahogy babonából. :roll: :oops:
Nincs senki ismerős ott, Puszit kerestem.
Tud valaki róla valamit?
Ki mikor akar kistesót, hogy ne legyek "egyedül" a másik topida?! :roll: :wink: :D

Szerintetek a genetikai vizsgálatonkívül van valami ahol meg tudnák nézni miért nincs párom vonalán kislány?
Tényleg nincs és jó lenne Milánnak egy hugica.
Genetikain már voltunk és ott mindent rendbe találtak, sőt azt is mondta a doki, hogy pont fordítva szokott lenni, hogy fiuk nincsenek. :shock:
Mivel most még rengeteg időm van gondoltam egy két + vizygálat is beleférne.
Megyek Tűű dokihoz is 19-én a Szent Imrébe.

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Rani:

Mi 11-én megyünk konzira és januárba kezdünk majd.

Vanda:

Köszi , akkor adok neki és nem főzök külön.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Vanda,szívből gratulálok!
Szépek vagytok!
mi is írtunk ház. szerződést :oops:
Vendég
 


Nikó ez szuper!!!
Én tuti megvárom szintén míg Milán egy éves nem lesz aztán valamikor malyd belevágunk.
Lehet hogy tavasszal! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda, Hunci!
Mégis mit lehet elvárni a jogászoktól???? :lol: :lol: :lol:

Ranikám!
Ha az neked támogatás, akkor én bevallom e hónaptól én már iszom a málnalevelet és bestokiztam egy rakat tesztet :roll: :roll: :roll:

Nikó!

Én gombát nem adok, de a többit simán. Mármint adnék a te kajádból neki, csak a gombát én enném ki belőle :wink:

És jippijájé :arrow: 8.-ik fog kifigyelt..csak 3 hónapig vártunk rá.... :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Az elsőnél még nem írtam. Én marha. :lol:
vovanda
 
 


Vanda, sok boldogságot Nektek! :D
nani72
 
 


Vanda, nagyon sok boldogságot nektek! Gyönyörű kis család vagytok!! :D

Lois, csak neeeem? :lol: :lol: Akkor hajrá!!

Enyimgyerek elromlott. :cry: Az esti lefekvés totál borzalom. Hiszti, ordítás. Ahogy rácsukom a szobaajtót, már ordít. Tegnap 8 percet hagytuk ordítani, a vége hányás lett. Át kellett húznom az ágynemüt. Hajnali fél 2-kor aludt el, de akkor is úgy, hogy rekedtre ordította magát. Nem tudom mi lelte.... :roll:

skrisz72
 
 


Lois, hát ja, ha mán ez a szakma, kihasználom az előnyeit.

hajrá mindenkinek, aki kistesóra gyúr!

Nani, megvan a megoldás: ahogy gondoltam, úgy a jó, de azért beszéltem más okossal is:)
szja marad egyértelmű, de a gyed miatt más nem kell mivel saját jogon kapod a gyedet, és mivel nincs két adószámod. :wink:
Vendég
 


Köszi, Lyánykák, mindenkinek. :D

Lois!
Mi a szemfogakért küzdünk vagy 2 hónapja. Egy áttört, egy már majdnem, kettő átfehérlik. Danikám meg éjjelente 10 és hajnal 1 között fél óránként nyüsszög.

Skrisz!
Lehet szeparációs szorongás. Enyémeket is őrizni kell elalváskor 1 éves koruk óta. Addig csak bepakoltuk őket, elaludtak. Mondjuk most sem kell csinálni semmit, csak bent csücsülni, amíg elalszanak.
vovanda
 
 


Vanda, gratulálok! Tényleg, csak így mondod...

((((Skrisz, Esztike, Esztiapu)))))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Skrisz:

Enyém gyerek is úgy alszik el , hogy ott ülök az ágyánál.


Tanácsért jöttem ismét:

Gréti üvölt az autóba , főleg ha én vezetek. Tök mindegy ül valaki hátul vagy nem. Ha apa ott van vele még csak csak elvan de mással nem. Képes 1 órán át üvölteni ha egyedül megyek vele valahova. Concord ultimax ülése van így vissza raktuk előre, mert az 13 kg-ig beköthető menetiránynak háttal. De itt meg az a baj, hogy eléri a lába az ülés háttámláját, szinte fekvőre kell dönteni az első ülést így nem éri el a lába a támlát. Akkor így nem szabad használni? a héten 2-szer is megyek vele egyedül autóval és nem tudom mi legyen, vissza tegyük az ülést vagy ne. Miért üvölt szerintetek? Mit csináljak vele?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Nikó Milán pont uyan így van a kocsiba.
Az én kocsimba mellém van bekötve fordítva és apánál is fordítva van csak én mellé ülök.
Nem épp elalvós fajta a drágám a kocsiba. :roll:

Lois akkor hajjjjrááááá! :wink:
Olyan jó lenne megint kb együtt babázni.
Én a mai éccaka után ugyan erősen gondolkodóba kerültem mert katasztrófa folt.
Állmába fojton sír és forgolódik.
Nem tudon ez tényleg a foga e.

Lányok az lehet hogy ha nekem 33-34 napos a ciklusom akkor ma a 20. napon van pé-m?
Úgy szúr az oldalam. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda, Nikó, már én is gondoltam szeparációs szorongásra, de ha ott vagyok vele, ugyanúgy ordít. Szóval nem tudom. Tegnap hál istennek 10-15 percet sírt, és elaludt. Ma viszont napközben elviselhetetlen. Megállás nélkül nyűgösködik. Még nem volt 10 perc szünet. Valamelyik fogra tippelek. Már csak a két alsó szemfog és a négy hátsó rágófog van hátra. Egész nap turkál a szájában, folyik az orra. Már nem tudom, hány napja megy ez. Kicsit kezdek lemerülni.

Hunci, nálatok nem játszik a kistesó? :wink:

skrisz72
 
 


Nikó!
Van ilyen időszak, amikor nem szeretnek autózni, főleg egyedül, unalmas. Szerintem nyugodtan maradjon melletted elöl, ha úgy nem üvölt. El fog múlni. Balu is volt így, az ikrekkel már nem volt ilyen gond, elszórakoztatják egymást.

Skrisz!
A foga lesz. Dani is küzd, tarts ki, 2 hónapja szenvedünk a szemfogakkal.
vovanda
 
 


Nikűó, ne keress okot, van ez így és lesz is.

Skrisz, majd kijön a fog akkor okés lesz.

kistesó, nem.most karrier.nagyon karrier.egyrészt enyém, másrészt apa irodát nyit, rengeteg kiadás, nagy rizikó, de bevállaltuk.akinek kell ügyvéd ócsón, szóljon jan.1-vel nyitunk...kistesó úgy 2 év múlva lesz aktuális.
Vendég
 


Hunc!
Bátrak vagytok! Szorítok nagyon!!!
vovanda
 
 


A "napszámos kislány" :-)
Kép

Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok!

Hunci, puszi, köszi! :wink: ez jó hír nekem.
2 év a tesóig?? nem sok, de nem is kevés, bár még ifjú pipi vagy. :D

Baba, Kisbaba nagyon széééép!

Sírós, fogzós babáknak és szüleiknek ölelés.

Holnap megint fogászat, betömődök. :)

Vasárnap elefáni és minimanó boltokban jártunk, babakocsiban még nincs döntés, de isofixes autósülést szeretnénk ,ez eldőlt legalább.
nani72
 
 


Baba de gyönyörű a kiscsajos!!!!! :wink:
Ez a mosoly!! :D

Lányok Milán nagyon rosszul alszik.
Nem viccelek fél óránként fennt volt.
Puha a széklete lenyomatot hgy a popó, lehet a fogától van minden?

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!


Köszi mindenkinek a véleményt és meg nyugtató, hogy nem csak Gréti nem bírja az autózást.

Baba:

Nagyon édes kicsi lányotok van.

Rani:

Simán lehet a foga, nem használsz neki dentinoxot? Grétinek nagyon bejött. Sokat felsír megint Gréti is és egész nap folyik a nyála. Tuti nálunk is fog lesz.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Akkor még egy kis ízelítő, ha már ennyit dícséritek :oops: :D :



Kép Kép Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Micsoda kerek pocak! :D
vovanda
 
 


Baba, mikor alszik, tiszta apja. Mikor meg nyitva van a szemecskéje, akkor meg teljesen rád hasonlít. 8)

Hozzánk ma jön az új gyerekorvos. Doktor bácsi. Ha egészségesnek találja a kiscsajt, akkor kaphatja a 15 hós oltást. Jaj szegénykém. Vettem neki sütifaló bödönt. Nagyon izgatott volt tőle, vigyorgott ezerrel. Mintha csak tudtam volna, hogy ma nem lesz jó napja.

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Baba!
Nagyon édes a kis Oroszlánod. Enyimkém is oroszlán. Hááááát, nem könnyű vele, ollllyan akaratos, hogy az nem is igaz. Remélem mihamarabb rendbejössz és a tejcsikérdés is megoldódik.

Rani!
Milán nagyon ési kis tök. :) A Mikulásos bulira mi is nagyon szívesen mennénk, annál is inkább, mert már olyan régen szeretnék én is talit, csak egy-két kivételtől eltekintve úgy tűnik senki sem akarta. Azon is éppen törtem a fejem, honnan legyen Mikulásunk, ugyanis, a párom munkahelyén eddig volt Mikulás ünnepség idén beszüntették. :? Szóval mi nagyon örülnénk, ha mehetnénk.

Lois!
Köszi az iwiwes üzenetet. Ide még csak azért nem értem képpel, mert nem tudtam válogatni párat, rengeteg van és amíg megnézem, addigra ált. már mehetek is innen ilyen-olyan okokból. De most hátha arra is marad időm. :) Kistesónak hajrá, mi még egy-két hónapot várunk asszem. De ha itt így lelkesültök, lehet bennem is beindul az ösztön. :lol:

Nikó!
Valahol azt olvastam 1 év körül bírják legkevésbé a gyerekek az autózást, aztán elmúlik. Littike ált., bírja, de ha mégse akkor gyerekdalok CD-t hallgat és máris csend lesz.

Skrisz!
Biztos ez csak átmeneti állapot. Melitta külben csak 6 hós koráis aludt el egyedül, azóta ott kell lenni vele a szobában, de úgy érzem, most már lassan ezt is elhagyja. Bár nem akaromelkiabálni. Ő is nagyon fogzik, így nem tudommikor lesz nyugalom. Tegnap első este nem tettem a kiságyába, mert egyszerűen nem fér benne. és sokkal jobban aludt. Most valami jó kis leesés elleni módszert kell kitalálnom, hogy ne kelljen minden este behurcolni a székeket a kanapéágy mellé. :)

Vandus!
Szívből gartulálok!!!!! Nagyon szép család vagytok. :)

Na akkor képet míg el nem felejtem:

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép
Kép

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok Lányok!

Vanda,
Gratulálok Nektek!!!!!!!!!! sok boldogságot kívánok!! Szépek vagytok! :lol:

Lois, Rani,
de jó, hogy már a kistesóra gyúrtok. :lol: Mi jövő év második felében jelentkezünk be konzultációra. Ez a terv. :lol:

Baba,
gyönyörű Fanni baba! :lol: Jobbulást nektek!

Dominak a felső fogacskája már látszik. Az éjszakát végig aludja, de a nappalok nagyon fárasztóak. Szinte nem alszik semmit. Délelőtt fél óra, délután fél óra és kész. A tanácsaitokat megfogadtam, előke nincs és lassan már egy üveg babakaját is benyom, ha jó hangulatban van. :lol:
ezek után pedig így nézünk ki. :lol:

Kép

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


A leírások lemaradtak.
1. Amikor felálltam
2.Bájoska
3. Na ezt nem szabad, de csakazértis!!!
4. Van nekem Vízipókom!
5. Nézem a mesét
6. Most már nagyon melegm van
7. Anya megtaláltál?

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina,
nagyon ééééééééééédes Leánykád van!!!!! Látom a scamp nektek is bejön. :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Kat!
Irtózatosan vigyori!! Tüneményes! És sokkal rendesebben fodrászolt, mint az én lánykám, el kéne már vinni. :D

Lili!
Répa vagy sütőtök volt a menü? :lol:
vovanda
 
 


sziasztok csajok!

Irtó édesek a gyerkőcök!!!!
Klassz ezt a sok fotót végig nézni. Köszi mindenkitől!

Nekünk ma megvolt a 30. heti 4d-s uh Hajdú drnőnél.
Befordult fejvégbe a picilányunk. :wink:
1,6 kilónak méretődött, formás a kicsike. :)
Jelenleg szerintem pont olyan közös szerzemény, fele apukája,fele én. Rögtön megmutatta mindenét, egyből profilba vágta magát. A hajlékonysága határtalan, az uh 3/4 részében az egyik lábfeje végig a fejénél és a szeme mellett volt. Nevetni kellett rajta. Még pofákat is vágott, száját nyitogatta. Minden szerve ,egyebe megvan, lepény jó helyen.
A köldökzsinór úgy áll a nyakán, mint 1 sál, nincs rátekeredve, csak lóg a nyakán. A dr-nő mondta, nehogy parázzak emiatt, jól van ez így.
Hát ez történt ma.
puszi mindenkinek.
nani72
 
 


Jujjdeszépbabákok :D :D :D És micsoda Scamp reklám-felület van itt kéremszépen :D

Katerina!

Litti zabálnivaló. Őt még valahogy tökre babásnak látom, enyémet egyre kevésbé :roll: Ez a vöröses hajacska nagyon szép különleges :D Raniék taliján akkor tuti találkozunk :wink:
Milyen gyerekdalokat hallgattok? Aminek van a mondókás verziója is? Na ez így kusza lett. Tehát van a Gyerekdalok és Mondókák című opus, erre gondolsz? Mi a mondókákat nézzük orrvérzésig, Zétény imádja.

Lili!
Dani irtó cuki, imádom az ilyen képeket. Nekünk van egy céklás, az a kedvencem :D

Baba!
Azta :shock: :shock: :shock: Alig tudom követni Fanni fejlődését, tegnap még kis miniegér volt, most meg kész nagylány :D Szépséges :D

Rani!
Akkor elveszítetted az ebay-szüzességedet? :wink:
Milán hogy van? Jobb a helyzet?

Nani!

30 hét, hűha, lassan finiselsz :wink:
Isofixes hordozóra gondolsz? Mármint aminek van isofixes bázistalpa?

Skrisz!
Oltás megvolt? Milyen az új doki?

Rólunk :arrow: Még egy fogcsücsök, szóval már van 7 és két egynegyed fogacska. Amúgy macsósan tűr, nincs fájdalomcsillapítás. Ma shoppingoltunk egy új babakocsit, de még kipróbálni nem tudtuk, mert ótvar az idő. De hétvégére 20 fokot( :shock: ) mondtak és nagy túrát tervezek vele.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Pár egészen friss fotográfia Zémről:

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nani!
Gratula a szép méretekhez! Mindjárt szültök, ami gátra van, az már elrepül...

Lois!
Télleg nagyon hasonlítanak a pasijaink. Danim is pont így villogtatja a fogsorát. És tényleg nem nagyon babás már, komoly nagyfiú!
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: