Új privát üzeneted érkezett!

Én most nyomtam be 3/4 tábla epres Milkát :S

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok Lányok,

íme Boldi: a részletekkel majd jövök, írtóra bénázok és ez bizony rengeteg idő. Még szerencse, h marha nyugodt, leszámítva akkor mikor nem ömlik a szájába a tej, ez kb 3 perc... de még ez is sok neki. :-)
Szóval, csütörtökön, okt 21-én 15:15-kor megszületett, 4000 gr, és 56 cm. Még jó, h kedden 2800-3000 gr körül mérte a doki. Szóval, szép volt minden, majd mesélek, most pár kép és olvasok vissza ameddig aluszik. :-D

2 naposan
Kép

6 naposan
Kép

Kép

Kép
vikoo
 
 


HALI!

Látom öcsém itten mindenki vagy filmet néz, vagy alszik vagy csokit majszol: ))

Na lányok köszi hogy azt hiszitek mazochista hajlamom van (ha így lenne már szültem volna 6-ot), de csak sima tömés volt. Meg egy kis fúrás előtte. De ha a tűt a számhoz teszik az jobban kiakaszt mint ezt végigcsinálni! Ráadásul a doki a haverom és nagyon ügyes! nem fáj amit csinált!! Az egyetlen ami kellemetlen az a hülye hideg víz ami kijön a fúróból hűtés végett. Ellenben ma egész nap zsibbadt a szám, mert annyira hátul van a fogam, és annyira pici a szám hogy elég rendesen tátanom kellett.


De anyum szerint elkezdett dagadni az alsó ajkam: )
Majd csinálok egy filmet..... eta laide (jolie ellentéte franciául :wink: ) művésznéven hátha az nézhetőbb lesz mint a mostani filmek!
Sok van ami nagyon sztori nélküli csöpögős.... de pl. a pankrátor Mike Rurke-így írják??? -kal nekem nagyon tetszett... Hát nem egy romantikus filmecske...
Látta már valaki a Julia Roberts-es filmet- Az ízek álmok szerelmeket... Ha igen MILYEN??

na megyek mert vár a kert... és mivel gyönyörű idő van van hozzá kedvem is :shock:

Ancsa:
Sajnálom hogy buktál a bulin....... de a gyogyó kevésbé fájdalmas mint a vágás.......

AKRA-val mi van? csak mert nem szóltam még neki, hogy lassan mehet szülni :lol: , lehet hogy már Ő is Édesanya??????
Ha valaki tud róla Jelezze, hogy rendezzem a telepatikus megérzéseimet....
Na megyek mert várnak a földön a diók meg a gesztenyék....... nyammmmmmmmm

PUSSZA

Kép
Kép
eta
 
 

 
 

VIKOOOOO!!!

NAGGYON ÉDESSSSSS ez a BOLDI GYEREK!!!!

Gratula mégegszer!!!!

Kép
Kép
eta
 
 


vikoo: nagyon édes Boldi baba! :)

gyancsi: remélem, most már megoldódik ez a dolog. azért a gyógyszer csak jobb,mint egy felvágás. :oops:
mennyi ruhácskája van Lilinek! :)

mikegirl: remélem,a csokinak sikerült egy picit magadhoz térítenie ;)

nava:örülök, hogy csökkentek a májfunkciós értékek ;)

eta: csak óvatosan azzal a gesztenyeszedegetéssel ;)

megjártam a védőnőmet is. 12 kg hízásnál tartok. :)
kimostam ma az utolsó babaruhákat és ágyneműket is.
az elkövetkezendő hetekben sokat leszek majd a férjem nélkül, 2 hét alatt 6 ügyelete lesz.. :( de ezt csak azért csinálja, hogy novemberben majd itthon lehessen velünk. :) de édes, mert minden estére beszervezett nekem itthonra valakit, hogy ne legyek éjszaka egyedül, ha esetleg valami történne. :)

a csokira én is nagyon rá vagyok mostanában bukva.. :oops: :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Vikooo végreeee!!!!!!! :D

Boldi baba egyszerűen gyönyörűűűűűűűű :D :D

KépKép
gyancsi
 
 


Cicamama
:lol: :lol: :lol: :lol:
Nem találok szavakat...

Sophie
Itt akár szülés után pár órával is hazamehetsz (ambuláns szülés), vagy1-2-3-4 nap után... (vagy állapottól függ)

Andabella
Részvétem :cry:

Mikegirl
Nálunk a kórházban adtak eldobható bugyit. Olyan papírszerű, mint amilyen pl. a szájmaszk is.
Normális vajúdásnál elvileg nincs vérzés. Szülés után van, a méhlepény helyéről, amíg az erek el nem záródnak...
Nekem ma már elég a sima betét...

Gyancsi
Jobbulást!
Jó sok ruhája van Lilinek :wink:

Navared
Javulás :lol: :lol: :lol:

Vikoo
Gyönyörű :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


és... itthon vagyunk... :wink:
Vendég
 


Drága Macss, zokogok és nem tudom elmondani mennyire sajnálom. Olyan igazságtalan az élet, sajnos én is tudom, és bár sosem fogom megbocsátani a fentieknek a történteket, DE nem szabad elfelejtenem azt sem, h kárpótoltak vmennyire és most itt szuszog mellett a mi kis csodánk!! Őszintén nagyon-nagyon-nagyon sajnálom!!!!
Vigyázzatok nagyon magatokra, sok erőt és kitartást!!! :-( :-( :-(

Minden kismamából lett Anyukának millió ölelés és gratula, a többieknek pedig hajrá, már nincs sok hátra!!!

Megpróbálom röviden a történetünket:

Csütörtökön tehát menni kellett kontrollra, CTG-re és mivel már ott voltam, üzent a dokim, h vizsgáljon meg a szülésznőm. Kedd óta már voltak görcseim, de 1ébként semmi. Mikor megvizsgált mondta, h bő két ujjnyi, és nincs méhszáj, na addig turkált, (nem fájt), h elpukkant a burok és kiömlött vagy másfél liter finom meleg magzatvíz. Ez volt kb 11:45-kor. Ezután jött néhány fájás, de rendszertelenek voltak. Befutott a dokim, ott örömködött, h végre szülünk. Aranyosak voltak. Kaptam oxitocint a legenyhébbet és abból is csak fél adagot, na az úgy hazavágott, h lihegtem a labdán és az én drágám nem győzte masszírozni a hátam, h kibírjam a fájásokat. Fájdalomcsillapítás smafu, már idő sem lett volna rá, meg minek, így volt vele a szülésznőm, a tágulás ment mint a karikacsapás. És végül 15:15-re kibújt Boldizsár, gátvédelemre törekedtek, de hát nem könnyű egy 4 kg-os babát kipréselni. :-) Így sem vágtak, csak repedtem, ott ahol 1ébként vágott volna is a dokim, szépen összestoppolta, belül felszívódóssal, kívül lepergőssel. Vasárnap engedtek haza minket, nem sárgult be, addig már csak itthon egy kicsit, de erre meg azt mondta a doki, h normális, bár most nézem, h nem múlik, kb mikorra várható, h visszanyeri az eredeti színét? Tejem 4. napra lett, dögivel, folyik orrba-szájba így átálltam az egy cicis szopira, mert Boldi hajlamos túl sokat szívni és a felesleg visszajön.
A fejéssel kapcsolatos tapasztalatokat szívesen veszem, továbbá parám még a bukás is, marad benne igaz???
Mindkét mellből fejjek, még akkor is ha csak az egyikből evett?
Hát kb ennyi is lenne, nagyon nem tudok koncentrálni semmire, és totál el tudok bénázni, szóval jól jönne egy-két bíztató szó a többi kezdő vagy haladó anyukától is. :-D
Ne haragudjatok, h csak most jöttem és csak így futtában, de nem igazán tudom beosztani az időmet.. remélem mihamarabb belejövök, mert nekem írtóra szükségem lesz a segítségetekre és a tapasztalatokra. Addig is millió pusziii

Kép

Kép
vikoo
 
 


Pusszantás Boldi babának!!! Nagggyon szép!!!!
Szüléstörténet - szuperul csináltad!!! Gyors voltál, és hát gratula a 4 kilós Boldi babához!!!!
Labda segített?

Vikoo - nyugalom, belejössz!!!! Talán olvastad az én 2007-es idemásolt bejegyzésem......ez benne van a génjeinkben, mindannyiunknak menni fog!!!!

A bukással kapcsolatban annyit, hogy bármilyen soknak is látod, marad elég kajci Boldiban. :wink:
Annó nekem azt tanácsolta a gyerekdoki, hogy a matrac feji végét egy picit emeljem meg. Aláhajtott takaróval pl. Azt meg én tapasztaltam ki, hogy ha kaja után rotty van, akkor a pelusozásnál nem megemelni a seggét, hanem csak jobbra - balra fordítani a babát, pelust így alátolni, annál is kevesebb jön vissza.

Fejés - a védőnő most azt tanácsolta, hogy az első időszakban azért kell vigyázni a kétcickós fejéssel, amikor teljesen kiszívod a tejet mindkét mellből, mert ilyenkor az igény szerinti szoptatás a lényeg - mondjuk még nem állt be a 3 óránkénti szopizás, és mi van, ha lefejem, aztán esetleg nemsokkal később még szopizna a kis drága....... én meg frankón kiürítek mindent.....
Én annó szerintem kifejtem a maradékot a szopiztatós ciciből, és a másikból is fejtem, ha úgy éreztem, hogy nagyon feszül. Elővigyázatosságból talán csak annyit, hogy kibírjam egy későbbi szopiztatásig, aztán amikor szépen beállt a 3 óránkénti szopi, akkor meg talán teljesen, mert tuti biztos volt, hogy addigra lesz másik adag. Húúúú de nagyon régen volt......

Ati egyáltalán nem volt sárga, úgyhogy erre vonatkozóan nincs tapasztalatom. Csak később az orra a sok répától :D - de jóval később.

mikegirl
 
 


Sziasztok

Vivi ígérte nektek:

Baba anyakönyv:
Kórházban átvehető volt a szülést követően 4 munkanappal

Baba lakcímkártya:
Kórház intézi, kipostázták 1 héten belül.

Baba taj-kártya:
Kórház intézi, kipostázták 2 héten belül.


Családi pótlék:
Formanyomtatvány letölthető:
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/130 oldalon

Egyszeri anyasági segély:
Formanyomtatvány letölthető:
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/135

Ide kell az eredeti igazolás arról, hogy a kismama legalább 4 alkalommal részt vett terhesgondozáson. (Doki adta a szülést követően)

Dokumentumok, melyek másolata kell az előbbi nyomtatványokhoz:
Baba:
-anyakönyv,(valahol kérik az eredetit)
-lakcímkártya
-tajkártya
Anya:
-lakcímkártya
-tajkártya
-személyi ig.
- adókártya

Ezután a fenti két adag papírral be kell sétálni a helyi Államkincstárhoz, s ha rendben vannak a papírok, 5 perc az ügyintzés. Együttes beadásuk esetén elég mindenből egy másolat.

T-GYÁS:
Ezt a mi esetünkben a cég intézi, be kellett neki adni:
-táppénzes papírok, kórházi ellátásról papír
- baba adatai(lsd fentebb)
-anya adatai(lsd fentebb)
Ezt követően ki kellett tölteni:
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... MMINTA.PDF

Valamint adott egy nyilatkozatot a HR-es, amiben Vivi kérte a fizetés nélküli szabit 2 évig. Ezt alá kellett iratni a munkahelyi vezetővel.

Majd vissza a HR-es kolléganőhöz az aláírt papírokkal.

Na mi most itt tartunk.

Esetleg helyileg lehetnek egyéb sajátságok.

Üdv mindenkinek,

Barni apuka

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Kép
Jövünk haza

Kép
Van hangja is :wink:
Vendég
 


Vikoo
Nagyon édes Boldi baba! Mégegyszer gratulálok! :D :D :D :D

Én most ott tartok, h szépen beállt a tejcsi 2hét alatt a "keresletre".
Egyébként azt mondta a védőnőm nekem is, h csak azt a cicit kell fejni amiből evett. (de azt is akkor, ha szeretnél fagyasztani.)

Sárgaság:
A Párom "kis Kínai Hercegnek" hívja a kisfiunkat. :D
Barni még a kórházban besárgult, most kezd múlni...
Azt mondta a gyerekorvos, h erre az anyatej a legjobb megoldás és befűteni, levetkőztetni és napoztatni. (zárt ablaknál) :) :D

Kriszta
David is nagyon édi! :) :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vikoo
Szopi-projekt... sok mindent mondanak, sokszor egymásnak ellentétes infókat :?
Nekem azt javasolta a szoptatási tanácsadó a kórházban, hogy legalább 2-2,5 óránként tegyem cicire Davidot. Fejni nem szükséges folyamatosan, csak akkor ha nagyon feszül a cicim, és akkor is csak annyira, hogy a feszülés megszűnjön.
Bukás: élettani a babáknál. Amíg a súlya fejlődik, amíg nincs gyakori légúti fertőzése, nem kell ezzel foglalkozni.
Sárgaság: általában 2 hétig tart (van, hogy akár egy hónapig is)
David is kicsit sárga, ettől lehet kicsit aluszékony. Ezért is javasolták, hogy gyakran szopizzon, mert a sárgaságot okozó bilirubin lebomlási terméke főként a széklettel ürül...
Vendég
 



Sziasztok!

most csak bekukk, igyekszem olvasgatni, meg követni az eseményeket, de írni sajnos most nincs időm :( Marci most teljesen lefoglal

Viko, Kriszta
Szépek a babócák! Gratulálok!

Én már nagyon szenvedős vagyok, éjszaka is ébren voltam, 3 előtt kezdődtek az 5 perces fájások, 30-35 mp-esek, erősek voltak, de nem annyira, h nekiinduljak a kórháznak. Háromnegyed 5-ig voltak, aztán elkezdtek gyengülni, majd abbamaradtak... hát már nagyon mennék szülni, mit ne mondjak.
Hisztis is vagyok, meg érzékeny... apa sem segít a helyzeten, no comment, de nem részletezném most itt... :twisted: :evil:

szisszka
 
 


Sziasztok!

Macs: veletek sírok ;-( kitartást és sok erőt kívánok és a legjobbakat! Remélem Balázskát már magadhoz tudod szoritani otthon!!! Veletek vagyunk mindannyian!

Csajok: annyit irtok :-) tök jó olvasni, csak nehéz reagálni.

babafényképek: gyönyörűek!!!

vérzés vajúdásnál: ha tágul akkor normális lehet ha vér is jön. Nekem múlthéten azt mondták attól volt a vérzés.

fejés: én anno mindekettőből lefejtem mindent mert adtunk másik babának is.

maszir: nekema férjuram inkább elvárja, bár mostanában nem és a talpamat szivesen többször is megmaszirozta már az utóbbi hetekben :-)

Ma nekem is nyűgösebb napom volt és egész nap csokit akartam enni d e nem volt itthon
holnap megintr nem leszek itthon, megyek edzést tartani, utoljára pocakosan, legközelebb csak januárban.

bocsánat hogy csak igy röviden tömören d e már mennem is kell vacsiztatni :-)

Még annyit két napja úgy alszom mint a bunda, ma 7-kor órára keltem. Azért felébredek 2-3X de visszatudok aludni, nem fájnak a combjaim, forgoim

Puszi mindenkinek, jó éjt!
:shock:

rabbe78
 
 


Lányok!

A páromat most kérdeztem meg, nézzétek meg a Feláldozható című filmet. Szinte az összes akcióhős szerepel benne, és nekem nagyon bejött. Jó kis akciófilm! (Csak a címe nem jutott eszembe!)

Sophie!
Szerintem minél hamarabb rakd össze a kórházit is… :lol: , lehet, hogy hamar szükséged lesz rá!

Navi!
A méhszájam még beton kemény, semmit nem változott!-ebből gondolta a dokinő.
Jaj, a Jövő emlékei (Flashforward!)- az nekem is nagyon tetszett, kár, hogy nem csináltak 2. évadot! Ezt is ajánlom csajok, szerintem bombasztikus!

Örülök, hogy jók lettek az eredményeid! Na, meg, hogy tudsz aludni, az is szuper!

Ebba! Haynii!
Engem Raikkönennek hívnak a kollégák és a párom is! A szüleim szerint meg nagyon sportosan vezetek! Pedig szerintem nem, igaz Haynii? Mondjuk, mióta terhes vagyok, jobban vigyázok magunkra!

Vikoo!
Nagyon szép Boldi baba! Gratulálok még egyszer! Várjuk majd a születéstörténetet! Látom, közben megkaptuk! Nagyon szép szülés lehetett! Egy ilyet én is elfogadnék!

Kriszti!
Jaj, nagyon helyes Dávidka! El tudom képzelni, hogy milyen nagy hangja lehet!!

rodina74
 
 


Vikoo, gyönyörűséges Boldika!
Én is szeretnék így szülni!!!
Ne izgulj, hamar belejössz... mondom én :oops: :D no tapasztalattal! A védőnő nem segít? Hozzánk még aznap kijön, h. hazajövünk.

Rodi, jaja nekem is eszembe jutott, amikor már kikapcsoltam a gépet, h. Falsh Forward :lol:
Húú de az a másik, már bocs, de az öcsém szerint is, aki 14 éves, baromi szar... :oops: De természetesen ízlések és pofonok! Ne hari, végül is én nem láttam, de ezek után nem is tervezem. Sok kiöregedett akcióshős... :roll:
Megnéztem a Nagyfiúkat... nem volt rossz, néha röhögtem is, de egyszer elég volt!
Biztos furi ízlésem van amúgy, nagyon sok mindenkivel nem egyezik ilyen téren a véleményem, úh. lehet, az én készülékemben van a hiba :lol:

Rabbe, te milyen edzést tartasz még ilyekor is? :shock:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Lányok!!! Ezek a babák!!! Olvadok, irigykedek!!! :oops: :lol: Mind egytől-egyig tündériek!!! :D :D :D
Most, hogy szép lassan hazaér az első csapat a kórházakból, és mindenki be-be jelentkezik, babázós témákkal... hát nekem elszállt az agyam... most már nem akarok több napot várni!!! Szülni akarok és kész!!! :lol: :lol: :lol: Persze semmi jele annak, hogy jönni akarna Balázs... :roll:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Most lett vége a fotózásnak - Adélkának már elege volt belőle. Apa ihletett kapott, és mostani várandósságom idején először jött, hogy akkor csinálna pár képet. Jobb később, mint soha 8) Majd még akar....mondtam persze, ha lesz rá idő.......

Csajok, úgy látom filmek terén igencsak különbözünk :lol: :lol:
De kit érdekel, ha papás-mamás-babás ügyekben mindent meg tudunk beszélni :wink:

Na megyek, eszek gyümit meg sajtot, mert éhen halok. Vacsi nem kellett......

Hülye egy nap volt ez........

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Olvaslak benneteket de az írásig sosem jutok el pedig úgy szeretnék. Most csak röviden mert nem vagyok jó passzban nem tudok ülni a gép előtt.

Macs annyira nehéz bármit mondani én is csak rengeteg erőt tudok kívánni remélem Balázska enyhíteni tudja a fájdalmatokat. Én is olvastam a betegségről akkor emiatt volt szegénykém kisebb súlyú :( Hát nem tudom jó lett-e volna, ha hamarabb kiderül a betegség, nagyon nehéz döntést kellett volna meghozni, így meg legalább ott van nektek Balázska bár igy is iszonyú lehet ezt átélni. Még egyszer sok erőt, az idő talán némileg enyhiti majd a fájdalmatokat.

Andabella borzasztóan sajnálom ami apukáddal történt ez nagyon szörnyű és nagyon nehéz lehetett ilyen állapotban átélni. őszinte részvétem

nekem mint irtam nem volt jó napom, ctg-n voltunk Noni eleinte szépen mozgott de aztán bealudt és ijesztgették azzal a berregős micsodával. na aztán úgy felháborodott hogy egész nap mocorgott rugdalózott és úgy fel tudja nyomni a kis lábikóját a bordáimhoz.. úgyhogy jól lefárasztott a kis drága aludtam is délután másfél órát. de a lényeg hogy minden rendben vele. nekem sincs olyan érzésem hogy a napokban szülök szerintem tuti kivárja a kiirt időpontot

bocsánat hogy most másnak nem reagálok holnap próbálok jönni hosszabban

Kép
vayacon
 
 


sziasztok!

Vikoo, de jó, hogy jöttél, és hoztál fotót is! nagyon édes Boldi bébi! gratulálok még egyszer, és csak nyugi, erre van a gyermekágyas időszak, hogy összeszokjatok, belerázódjatok! hidd el, neki is új, és szokatlan a helyzet, nem csak neked! ;)

amúgy a napirend az egy olyan dolog, hogy lehet hozzá már a kezdetektől is ragaszkodni, de tény, hogy sokkal jobb, ha a babához igazítod az életed (jó, normális kereteken belül), de pl. együtt alszotok, meg ilyesmi, és csak akkor tevékenykedsz, ha van valaki, aki mondjuk tud Boldizni, amúgy meg letojod a háztartást, és élvezed minden percét az új életednek!

fejés... hááát, én nem fejtem, de nekem nem is nagyon volt mit! :( két ciciből etettem, így is alig volt anyatejem, szóval a kezdetektől pótoltuk tápszerrel. remélem, hogy most másként lesz, bár Etának átpasszoltam a mellszívót, de, ha úgy adódik, akkor bérelek majd egy elektromosat! ;) én szerintem amúgy csak akkor fejnék, ha nagyon feszülne a cicim, és csak annyit, hogy a kellemetlen érzés megszűnjön, amúgy meg mindig csak mellre tenném, ha úgy látom, hogy kezd éhesedni a bébim. szóval nem vagyok a folyamatos fejés pártján!

védőnő amúgy tényleg segíthetne!

és még egyszer! tényleg ne paráztasd magad, belejöttök szépen a dolgokba!

Boldi mennyire hasonlít amúgy a bátyuskájára? :oops: remélem, hogy nem haragszol meg a kérdésért!

szüléssztori nagyon klassz! sárgaság... nem emlékszem, de Beni is itthon sárgult be inkább, de eltartott egy darabig. és tényleg jó kis lusti volt, szóval éjjel is kelteni kellett, hogy szopizzon! jaaaa, de azt elfelejtettem, hogy nálunk a kakilás is nagy mumus volt, szóval ezért is lehetett a hosszabb ideig tartó sárgaság! :( Benit nagyon megfogta a pótlásként adott tápi, szóval volt, hogy heti 1x kakilt csak! szegénykém! annyira sajnáltam, mert közben meg próbálkozott, meg sírt, meg minden!

Krisztina, örülök, hogy már ti is otthon! nagyon cuki Dávid! :)

ambuláns szülés! igen! tudom, vagyis sejtettem, mert a másik fórumon, ahol írok, van egy Németországban élő kismami, és ő mindig így csinálja. igaz, neki már volt otthon 4 gyerkőce, mikor most szült, szóval ezt is megértem! :)

Lucuzs, én is ezen filóztam, hogy pár nap szünet után, biztosan megindulnak megint egy páran kifelé! legyél Te az elsők között, ha ezt szeretnéd! én drukkolok! ;)

Navi, ne aggódj, Te hamarabb mész szülni, mint én, szóval dobd csak azt az sms-t! :)

örülök, hogy jók lettek a vv eredményeid, és a viszketés is alább hagyott! csak így tovább!

Amidaa, hát én is bízom benne, hogy nem mástól volt reggel az a jelenség... bár azóta sincs semmi, szóval lehet, hogy mégis fertőzés... jövő csütörtökön megyek a dokihoz, akkor megemlítem neki! :roll:

Ebba, jobbulást! szerintem amúgy, ha fáj a torkod, akkor pl. a tantum verde terheseknek is szedhető, vagy a C vitamint nyomathatod, hogy esetleg hamarabb gyógyulj! de jó, hogy nem köhögsz legalább!

a fertőtlenítésre visszatérve... én az első 3 hónapban főztem ki Beni cuccait, ha valaki ezt a hagyományos eljárást szeretné csinálni, akkor egy jótanács: vegyetek a patikában citromsavat, és ezt is tegyétek bele a vízbe, mondjuk egy kiskanállal, mert így nem lesznek csúnyák a műanyag cuccok, pl. cumisüveg! ;)

Eta, közel a vég... ha kezdesz vízesedni, az már állítólag annak a jele... legalábbis Benim születése előtt egy kedves barátnőm is mondta, mikor meglátott, hogy katasztrófa a szám! :D

Henne, nyugi!!! csak megvárja Levi baba, hogy apája is ráérjen! de az tényleg tök kedves tőle, hogy szerzett az éjszakás napokra társaságot neked! :)

Barni apukája, köszi a sok hasznos infót! ti melyik kórházban szültetek amúgy? ottani lakosok is vagytok?

csak azért, mert pl. itt a Szt. Imrében (XI. ker. és ide is vagyok bejelentkezve állandó lakcímre) úgy volt, hogy mikor jöttünk haza Benivel, szülés után 3 nappal, akkor kézhez kaptuk a lakcím kártyát és a születési anyakönyvi kivonatot is! ;)

Szisszka, sajnálom, hogy ennyire el vagy tűnve! már Te is mennél? vagy még bírod amúgy egyben? Marci biztosan érzi, hogy anya pár napra nélküle lesz, és ezért is ilyen kis ragaszkodó most! apát pedig rúgd bokán... :S

Rabbe, örülök, hogy jól alszotok! viszonylag én is, csak az elalvás necces... holnapra egy kalappal az utolsó órádra így pocakosan! :)

Rodi, okés, holnap ígérem bepakolom a kórházit is! :P ma mostam egy adag nagyi-bugyit, mert én sajnos már most is csak ezt tudom elviselni, a többi mind nyom, legurul a hasamon, stb... szóval most majd jól elpakolom, és sűrűbben mosom az itthon maradt csúnyácskábbakat! :D

a film címe pontosan amúgy feláldozhatóak, nem!?

Mike, sajnálom, hogy ma ilyen nyügi napod volt... a fotók amúgy publikusak? ha igen, akkor dobhatnál egy-kettőt! ;)

Vaya, jó pihit nektek! sajnálom, hogy nem úgy alakult a CTG, ahogyan azt szeretted volna! :S

várom már a többi újdonsült anyucit is haza, hogy nézhessünk babaillatú gyönyörű fotócskákat a pici babucikról! Dorka, Aranyoska, Eclipse... hamarosan csak mindenki hazakerül!

jó éjt lányok! én ma még tuti nem megyek szülni! :P jöhetnek az sms-ek! :)

ja, és egy vicces gyerekgondolkodás! Benivel fürödtem ma, és locsolgatja a hasamat a kis műanyag kannájával, mire elkezdi az egyik anyajegyemet mutogatni, a két mellem között, hogy ott jön majd a tesó, a köldökömre meg azt mondta, hogy ott kukucskál a tesó!
amúgy egyre többet foglalkozik a pocimmal! :) és én úúúúgy imádom!

valamelyik újságban egy kismami fotóját nézegette, csak a hasa látszott, mire szalad ki hozzám, hogy ott van anya pocakja, és csak kacagott! :)

és még egy tegnapi. összevízezte a body-ját, így elkezdtem átöltözteteni, mire a kis pucér pocakját simogatta, és kidugta, mire mondta, hogy nézd anya, ott a tesó! :D kész vagyok, hogy miket kombinál! kis okoska! :)

na, lépek, bocsi, hogy ilyen hosszúra nyújtottam! :oops:

sophie27
 
 


Sophie!

Igen, a pontos címe -többesszámmal - Feláldozhatóak! Te láttad? Neked, hogy tetszett?
Bugyikkal pont így vagyok, ahogy te. Én is már csak a telibugyikat tudom hordani, azok a kényelmesek. A jobbakat, valamint az újakat már becsomagoltam, és a régebbieket hordom.

Navi!
Sajnálom, hogy az öcsédnek nem tetszett a film. Szerintem pedig érdemes megnézni, már maga az érdekes, hogy ennyi kiöregedett akcióhős együtt játszik egy filmben. Na, meg amikor Stallone és Schwarci találkozik - kb. 1 perc - az egy humoros rész! :wink:

rodina74
 
 


Köszönöm szépen!

Nagyon szépek a kis babák, mégegyszer gratula mindenkinek. Igyekszem majd jönni többet :oops:

Kép
Kép
andabella
 
 


Jó reggelt!

Olyan jó olvasni titeket!
Azt álmodtam hogy éjjel megszült valaki innen, d e sajnos nem emlékszem hogy ki volt... :roll:

Kérdésre válasz: görkorcsolyát és labdástornát(ez az óriáslabda zenére) tartok.
Mivela múlthéten elmaradt ezena héten kétszer tartok... Korizni már nem korizok velük, csak osztom az észt ;-) de a labdáson eléggé aktikodom, az jól esik. Persze szoktam nekik mondani, hogy én már nem birok mindent pontosan megcsinálni( Pl: lábemelés arc elé.. ) tehát nekik jobban kell emelni hacsak nem terhesek vagy nyugdijasok. na ezen mindig röhögnek. Egyébként olyan édesek, mert ha körülöttem vannak, mindig valamelyik lóg a hasamon. :-) Mindig simizik, odabújnak. persze ilyenkor aPatrikom csak ugy lapul, megnem mozdulna.

Ma kell mennem ujra nst-re elvileg este mikor bent lesz a szülésznő (múlthéten választottam egyet mikor bentvoltam, nem akartam, d e szerintem hasznosabb mint az orvos...) , d e telefonálok neki, hogy mivel délelőtt ugyis arrajárok(munkahelyemtől 2 perc) ezért nem bánnám ha megcsinálnák még ha más is csinálná, hogy ne kelljen este is bemenni(benzin :oops: )

Egyébként tudjátok teljes káosz van az én várható időpontom körül, d e tegnap elővettem az összes uh-t meg azt a terhes korongot és majdnem mindegyikre (és fogantatás alapján is)november 20 jött ki. tehát nem tudom hogy a doki miért írt majd egy héttel későbbre a kiskönyvembe. Szóval ha találkozom vele akkor megmondom hogy modositsa mert semmi alapja a 27 nek vagy a 25nek. sőt amikor a kórházban voltam és visszadobott 34 hetesnek akkor meg december4-ére lennék kiirva. szóval most kicsit megrendülta bizalmam... :cry:
Erősen gondolkoom rajta hogy majd meglátom ki lesz az ügyeletes orvos szüléskor és ha szimpatikus (elég sokat ismerek) akkor be sem hivatoma z enyémet. Szerintetek nagyon gáz? Lehet hogy megsértődne, d e hát elvileg többet nem szeretnék szülni és az éves rákszürésre meg mehetnék máshoz is ha ezek után nem vállal... majd ezt is megakarom beszélni a szülésznővel, hogy ő mit gondol...

rabbe78
 
 


Még két dolgra akartam reagálni, bár most csak az egyik jut eszembe :-D

Az én fiam nagyon besárgult már másnapra mert az egész feje szinte vérömlenyes volt, mert annyira megszorult a nyakán a köldökzsinór és a doki nem vette észre :twisted:
Szóval miután az a sok vér elkezdett felszivódni és a mája nem birta azt a nagy iramot :arrow: besárgult, nem kicsit :x
már majdnem egy éves volt mikor azt mondták rá hogy tökéletes, elmúlta sárgasága. Én el sem akartam hinni hogy van ilyen hosszan elhúzódó, d e a gyrekorvos szerint nem egyedi eset volt :shock:
Egyébként 8 naposan engedték haza, addig kékfényezték és arra nem emlékszem hogy infuziót is kapott vagy csak igérték :oops:
aztán egy hónapos volt mikor másért visszakerülta kórházba és azért nem akarták hazaengednni, hogy még mindig nagyon sárga....
Egyébként a vérömleny napok alatt letisztult, tehát valószinű hogy a gyors ütem miatt sárgult jobban...

másik hozzászólás: nem jut eszemb :oops: na majd később :-D

Legyetek jók, majd estefelé jövök.
Ja és ma megveszem a gipszpólyát és ha kapok akkor megcsináljuk a pocakmintát :-D (régebben irtam erről) remélem sikerül :-)

rabbe78
 
 


jó reggelt! én itten lennék! természetesen egyben! :)

Rodi, nem, nem láttam még a filmet, csak öcsém is mondta, hogy most ez az újdonság, szerintem ő, és a párom biztosan megnézik, engem nem nagyon izgat... :roll: :oops:

Rabbe, azért csak óvatosan azon a ladbás tornán! :) gyerekek cukik lehetnek! ők ovisok, vagy nagyobbak?

sajnálom, hogy a dokidban megrendült a bizalmad, de, ha így érzed, és semmi pluszt nem ad a szülésnél, akkor felesleges behívatni, bár lehet, hogy érzékenyen fogja érinteni... egyébként a szt. Imrében nagyon sokan ügyelnek egyszerre, így még az sem biztos, hogy annál szülsz, aki amúgy vizsgált, mint ügyeletes... szóval nehéz lenne kivárnom, hogy ki lesz a szülést vezető dokim, de nekem nincs fogadott dokim, így nem lesz nehéz a döntés!

szülésznőn én is gondolkoztam, de végül azt sem fogadtam, állítólag itt mind nagyon jó! majd meglássuk. Beninél véletlenül alakult úgy, hogy ügyeletesnél szültem, és nagyon pozitív tapasztalatom volt, szóval most sem lesz ez másként!

remélem, hogy megcsinálják napközben a ctg-t, nehogy már duplán kelljen menned a városba! :twisted:

jaaa, egyébként éjjel megszült egy másik topictársam (augusztusi)! túlhordta már a kiscsajt, úgy 1 héttel, és 63 cm és 4260 gramm lett! :shock: :lol: de nem hinném, hogy őt álmodtad meg, csak úgy leírom, érdekesség képpen! :)

szép napot mindenkinek! remélem, hogy ma is jó idő lesz!

sophie27
 
 


Jó reggelt!

Nekem ma 4-kor volt ébresztő :?

Rabbe - lábemelés - nekem egy zokni felhúzás is gáz :oops: :lol:
Jó fej doki, hogy csak úgy tologatja a szülés várható időpontját :shock:
A doki iránti feltétlen bizalom nekem nagyon fontos - egy szüléskor azért elég sok forog kockán, még ha az esetek nagytöbbségében nem is történik semmi rendkívüli és ha pusztán magát az élményt tekintjük csak, szóval ezért megértelek.

Sophie - kakesz gáz volt nálunk is. Gyerekdoki javaslatára vettem a gyógyszertárba puki csövet (hivatalosan szélcső a neve, de én csak így hívtam), és az használt. Nevét meghazudtolóan jött ott minden.....
Fotók - hálóinges, bugyi nélküli képek, de úgy csináltuk, hogy a pocakon kívül semmi ne látszódjon hab testemből :lol: Apa letölti, aztán egyet dobok majd (arcom sem szokott rajta lenni).
A Beni sztorikon jókat nevettem :lol: :lol:
Ja, és amit a vizesedésről írtál - ámen!!! :wink:

Vaya - ctg-n mi az a berregős izé? Hétalvó kis albérlődnek pocaksimi nem segít? Azzal nem tudod ébren tartani?

Már szült csajok, van még kérdésem a tegnapi után :oops: Sokszor, sok helyen olvastam a szülés fázisairól, és írtak arról, hogy van egy rész, amikor az anya rájön, hogy nem Ő irányítja a dolgokat, és hogy olyankor pánikba esnek kicsit mert ez ijesztő és addigra már kimerültek, és hogy úgy érzik, nem bírják végig csinálni. Azt írták, hogy ki elcsügged, ki sír, ki kiabál, hangot ad.........ezt a részt Ti hogy éltétek meg? Tartok tőle, hogy csalódást okozok magamnak adott esetben, mondjuk amivel csak később szembesülök. Most nagyon hülyének tartatok, igaz? :oops:

Na, ma elkezdem a szokásos heti takarítás rám eső részét. Közben várom a gázszerelőt - egy másikat, remélem ez nem ver át.
Aztán találtam egy egyszerű kevert süti receptet, azt összedobom, mert Apa holnap itthon lesz velem a dokker téma miatt, és szereti, ha sk süti van reggelire. Na meg egy bolti lista, mert délután bevásárolni megyünk hármasban. Kong a hűtő, nincs miből főzni. Bezzeg a fagyasztó...... :lol: :lol: :lol:
És dobnom kellene valamikor egy kis szunyát, mert hulla fáradt vagyok. Mondjuk a gázszerelő után, aki 10-13-ig ígérkezett. Ovi előtt éppen beleférne...

mikegirl
 
 


Jó reggelt!

Nem tudom ki írta de szerintem is szült valaki.... Én Akrára gondolok: )
Remélem jól van!


Zsóf:
A vajúdós és a kórtermes csomit érdemes külön tenni?
Mert én egybe bapakoltam mindent, és tök nagy lett.
Nem tudom hogy válogassam szét. Pl a szülőszobáról elvileg gyalog megy az ember a kórterembe igaz?
Tehát akkor kelleni fog rögtön a szülés után a zuhanyzós cucc és a f.köpeny nemde?? mi kell még az első pakkba szőlőcuki, rágó.......?????

Lassan már össze kellene pakolnom, mert bármennyire is csak a végén akarok bemenni a kórházba állítólag a vajúdás alatt már nem nagyon tud gondolkodni az ember.....

SÁRGASÁG:
A szülésznő azt mondta hogy az normális ha egy baba besárgul egy kicsit... és a Sotén is kék fényeznek mindenkit......


RABBE:
Nekem mindenki azt mondta hogy a szülésznő a fontosabb, mert ő csinálja a lényeget... Ha meg nem bírod a dokidat akkor miért ne válthatnál? szerencsére ma már van alternatíva: )


DORKA, ECLIPSE, ARANYOS, ANGIE, + ANYUKÁK!!!!!
Tessék jönni mesélni: ) nem eltűnni LÉCCCCIIIII
Pusz Eta+Gizu

Kép
Kép
eta
 
 


Jó reggelt! A mai tábli:

Vaya, Behoda: gartula a 39.héthez!
Rodi: neked pedig a 37. héthez!

Akra: már csak 1 nap... vagy már meg is szültél? :)

Kép Kép Kép

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok!

igyekszem felvenni a fonalat újra, mára nem sokmindent tervezek...
már mostam, teregettem, még elmosogatok, meg elpakolok, amúgy pihit tervezek.

Lányok!
Én úgy emlékszem, hogy Start-nak volt úgy, h be kell feküdnie programozott császárra, október 22 körül... tud róla valaki valamit?
Egyébként kíváncsi vagyok, ki lesz a következő anyuci :)

Sophie
no, végül nem rúgtam bokán apát, este leültünk és átbeszéltük a dolgot...
Én már mennék szülni, dehát látod, Dani jól érzi magát a pocakban :)

Rabbe
Én is ügyeletesnél fogok szülni, ha megsértődik a doki, hát megsértődik, ha úgysem fontos, h utána is menj hozzá, akkor ne érdekeljen :wink:

Mikegirl
Én emlékszem erre a kétségbeesős fázisra...
Nálam ez úgy zajlott, h nem a szülőszobában voltam. Át kellett mennem a vizsgálóba, a szülésznő úgy döntött, hogy akkor ő ott burkot repeszt, és ad beöntést. Ezután szó szerint rohannom kellett a wc-re, viszont elkezdtem érezni a toló fájasokat is. Én akkor elkezdtem beszélgetni Marcival, ilyeneket, hogy most aztán nagyon ügyesnek kell lennie, egy picit még bírja a pocakban, aztán már mindjárt kibújhat, és találkozunk. Meg hogy most anyának nagy szüksége van a segítségére... meg ilyenek :oops: lehet, hogy most hülyének tűnök :oops: :roll: de nekem ez nagyon sokat segített, igy hamar sikerült is túljutni ezen a kétségbeesésen.

Eta
Engem tolószékben áttoltak a gyermekágyra, nem erőlették a sétát. Volt olyan szobatársam, akit ággyal együtt toltak be a gyermekágyra, mert nem tudott felkelni.
Én egy kisebb táskába pakoltam be a vajúdós cuccot.
Ebbe került:
hálóing (amiben szülök)
egy zokni
tena bugyi
tena betét
labelló
hajgumi
szőlőcukor
papucs
apásszülés ruha
ide lehet tenni a szülést segítő homeós bogyókat, gátmasszázs olajat.
indulás előtt ide tesszük be apa papucsát, ásványvizet, rágcsit, csokit :D meg az iratokat (leletek, házassági anyakönyvi kivonat, kiskönyv, ilyenek)

A nagy csomagba a tetejére tettem a köntöst, meg egy törölközőt, hogy könnyen elérhető helyen legyen.

Sárgaság:
Marci is besárgult picit, vettek tőle vért és épp a határon volt az érték, másnap is vettek tőle vért, akkor is pont a határon volt az érték. Kapott homeós cuccot a kórházban, és mivel ügyesen jól szopizott ezért hazaengedtek minket, 3 nap múlva kellett visszatelefonálni a kórházba, h rendben van e, mit mondott a gyerekorvosa. De persze rendben volt szerencsére.

szisszka
 
 


Sziasztok!

Hát én azt álmodtam, hogy megindult a szülésem, tök részletesen fájásról-fájásra megéltem, de csak az itthoni vajúdás részét, a kórház már nem volt benne. Néha szerintem fel is ébredtem, de nem tudtam eldönteni, melyik a valóság. :D Aztán reggel kiderült... :roll: :D
Ez van, Balázs várat magára...
Egyre többet jut eszembe, hogy lehet a doki időpont-változtatásával is csak rosszabbul jártam. Mert ugye nov. 9 majd 7. és most 5. a dátum. Én várom már nagyon az 5-öt, és mi van, ha Balázs meg a 9-et, vagy akár még tovább bent maradna...
Egyenlőre még van türelmem, de lehet nem tart soká... :roll: :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Macs
-őszintén sajnálom Kittikét.Kitartást kívánok Nektek!!! :(

Angie-nagyon szépségesek vagytok!

Andabella-sajnálom a veletek történteket! :(

Sophie-nagyon szép fiad van! :) Macs Kittikéjével kapcsolatban pedig pontosan ugyanazok jutottak az eszembe, mint Neked. Hogyan lehetséges ez???A magzatvízvétel elvileg 100000% pontossággal szűr…Tuti 2x nézték a kisfiút. :( egyébként hogy vagy?van valami változás, görcs?

Gyancsi-az a ruhásszekrény tényleg jól tele van :D remélem, hogy jobban vagy!!!

Vikoo-annyira édes Boldi!!!:)és már 6. napra milyen sokat változott… :D köszi, hogy leírtad a részleteket, imádom olvasni.

Kriszta-teljesen le vagyunk nyűgözve a kis babódtól. A páromnak is nagyon tetszik Dávid :D

Eta-nem jeleztél, így én nem mentem szülni :D

A táblával ellentétben én mára vagyok kiírva.de semmi előjele nincs annak, hogy Máté ki szeretne bújni.Tegnapi ctg-minden OK.Belső méhszáj zárt.Csak azt nem tudom, hogy lehetséges ez, amikor a múltkor már egy ujjkúpnyira nyitva volt…
Azt mondta a dokim, hogy egy hete várunk, aztán ha sehol semmi, akkor beindítjuk a szülést.
jaaaa..és 2 napja tök jól alszom.

Akra

Kép
akra
 
 


Szia Akra! Szóval akkor még egyben... hát a lányoknak akkor nem volt pontos a megérzésük. :wink: :lol:
Drukk, hogy Máté minél hamarabb megunja bent. :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aranyoska hírek:
"Szia. A dr.nő szerint mindenszentekre leszünk otthon. Nunus már csak antibiotikumot kap, kék fényt nem. És már az evés is szépen alakul. Puszika"

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


sziasztok!

Eta, hááát, itt a Szt. Imrében így kérik, hogy külön legyen a cucc, lehet, hogy azért, mert közös a vajúdó, 5 ágyas, ha jól rémlik, és sok motyó nem fér be...

engem ágyon toltak át! nem tudom, hogy a vérveszteség miatt, vagy miért, de nem kelhettem fel! zuhizni első nap nem is tudtam elmenni, ha jól rémlik, vagy max. nagyon este...

amit én ide tettem:

köntös, hálóing (ebben szülök), nagy bugyi, nagy TENA, papucs, zokni, apa ruha+papucs, szőlőcuki, csoki, ásványvíz, kisebb törölköző, ha elmennék zuhizni, papírok terhességi és személyes, fényképező, mobil, pzs, wc papír

Akra, akkor ezek szerint most nem volt jó megérzése Etának, illetve nem szólt, így lemaradtál a szülésről! :D

egyébként semmi változás, gyanakszom, hogy lehet, hogy mégsem az volt, aminek először látszott... :S mindegy, én 2 hetet még kb. ki akarok húzni!

Mike, szerelő utánra jó pihit! recit feldobhatnád, hátha kedvet kapok hozzá... na meg majd a képet is! kíváncsi vagyok nagyon, bár biztosan szuperek lettek! :)

Szisszka, örülök, hogy meg tudtátok apával beszélni a dolgokat! jaaa, és azt tudtad, hogy van a kórháztól nem messze, konkrétan pár utcára (fejér lipót út), egy OEP kirendelteség!? lehet időpontot foglalni oda, és intéznek TAJ kártyát is... esetleg tudtál velük amúgy beszélni?

Dani meg még jól elvan bent, akkor biztosan jobb is neki ott, mint itt kint a hidegben! még vár egy pár napot, aztán irány kifelé! de neked amúgy mi volt az első időpontod? nehogy neked is mellényúlt a Zs....

Lucuzs, elképzelhető, hogy voltak tényleg fájásaid, de nem keltél fel rájuk? Balázs lehet, hogy készülődik kifelé!? de egyébként nekem is a legvége volt Benivel is idegőrlő... :( az a várakozás!

sophie27
 
 


Jó reggelt Csajok!!

Nagyon jól aludtam ismét, múlik a fájdalom az alsó fertájamon :D ( Bár fizikailag még mindig ott van :roll: )

Egyre többször álmodok Lilivel, hogy a kórházban vagyok és már megszültem.....Nekem nagyon fog hiányozni a terhesség, egyszerűen imádom azt az érzést, hogy reggel kinyitom a szememet, lenézek a pocakomra és látom, érzem, hogy ott van Ő aki minden napomat széppé teszi :D ...Bár azt gondolom ez fokokódni fog ha Ő már mellettem fog feküdni....Jajjjjj én annyira várom :D :D :D

Viszont tegnap egész nap Maccsékon járt az eszem.....Nem tudok napi rendre térni a dolog felett.....Annyira bánt, annyira szeretnék nekik segíteni valahogy..... :roll: ...Próbálok a miértekre választ kapni, de nem kapok....Igazságtalan az élet sokszor, abban reménykedem, hogy a Jóisten kárpótolja őket valahogyan!....Remélem Balázskából tudnak elég erőt meríteni a talpraálláshoz!

Henne-Nagyon cuki a párod, hogy így gyűjtögeti a szabikat és gondoskodik a felügyeletedről :wink: Én abban bízom, hogy Lili vagy délután-éjjel indul el kifelé vagy hétvégén, mert különben Csabi úton lesz és azt mondták, hogy a melóját akkor is meg kell csinálnia és csak utána jöhet hozzánk a kórházba :shock:

Kriszta-Dávid annyira kis cukker, meg lehet zabálni :D Van tejed rendesen?

Vikoo-Ilyen szüléssel én is kiegyeznék, nagyon ügyesek voltatok :wink: Szerintem se izgulj, belejössz a dolgokba, ezzel minden kezdő Anyuka szembesül, mi is fogunk :wink: Pár nap és már flottul fog menni minden :D

MikeGirl-Én is kiváncsi vagyok a fotókra :wink: Én is könyörgöm már egy pár napja, hogy csináljunk párat amin Csabi is rajta van, de halogatja a dolgot....Mondtam neki, hogy csak nehogy késő legyen :D

Wivi-Nagyon szuper, hogy ha ilyen gyorsan beállt a kereslet-kínálat nálad, én is reménykedem egy ilyenben :wink: Nekem sajnos nincs mellszívóm, arra gondoltam ha majd kell, akkor Csabit elzavarom venni :D

Szissz-Örülök, hogy jobb a hangulatod ma....Éjszaka tudtál aludni rendesen???

Rabbe-Le a kalappal előtted, ahogy Eszter is írta, én a cipőmet is nehezen húzom fel :D Én tuti , hogy az ügyeletest választanám akkor a helyedben, a doki nem túl szimpi dolgokat művel....Nem tudod valahogy az anyagiakra fogni??Pl. hogy jött egy váratlan kiadás és emiatt nem tudsz dokit fogadni, bármennyire is szeretnél bla-bla-bla....Ezen csak nem sértődhet meg!

Rodi-A Flashforwardot mi is megnéztük, nem volt rossz :wink:

Navi-Filmek terén akkor egyezik az ízlésünk, mert a Nagyfiúkra mindenki mondta, hogy mekkora szuper meg minden, nem mondom volt benne egy-két jó poén, de hát azért messze nem röhögtem az egész film alatt....Mostanában amit láttam és tetszett az a Robin Hood volt, Russel Crowe-val a főszerepben...Na az nem volt rossz! :wink: ...Örülök, hogy nem lettek rosszak az eredményeid és a viszketés is elviselhető :wink:

Lucuzs-Átérzem a türelmetlenségedet :D Én megszavazom neked, hogy mehess szülni :wink:

Akra-Te tényleg lehet már babázol?...Most frissítettem és látom, hogy még egyben :D Úgy néz ki babóca nagyon jól érzi magát odabent :wink:

Vaya-Örülök, hogy jöttél és hírt adtál magatokról! :wink:

Sophie-Akkor még te is egyben :wink: Beni mennyire kis édes, ahogy várja a kistesót :D Ez komoly, hogy 63 cm és 4260 grammos baba született?????? :shock: :shock: Bakker akkor neki kapásból a 68-as cuccokkal kell kezdeni :D Óriások a szülei vagy micsoda??

Eta-Peidg fel kell készülnünk, hogy ha már mindenki megszült akkor gondolom kevésbé fog pörögni a fórum, legalább is az első pár hétben tuti, amíg mindenki összeszokik a babájával..... :wink: De én is nagyon várom már a képeket , beszámolókat :D :D

Tatjana-Köszi az Eclipse híreket :D Tényleg nálatok akkor most mi van, fiú vagy lány?Lesz még UH a szülésig?

Na csajok én is lépek, kiakarom takarítani a fürdőt, wc-t,konyhát, meg boltba kéne menni, főzni...Este pedig szülésfelkészítő :D

Mindenkt puszilok!

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Csak egy kis szösszenet gyorsan, mert rengeteg a dolgom...

Szóval takarítok, épp nekiállnék főzni, mikor látom, hogy nincs víz. :shock: :evil: Hívom azonnal apát (víz-gáz-fűtés tervező-szerelő cégük van), hogy megkérdezzem mi a teendő, mert fostam, hogy elfagyott a rendszer, mert hát napok óta mínuszok vannak éjjel, mi meg persze még nem víztelenítettük a kerti csapokat... :oops:
Megcsörgetem, visszahív, én meg így szólok bele: "Nincs vizem!" Erre azonnal jött a kérdés, hogy "Magzatvized?" :D
Szegényt, nagyon beugrattam, én meg persze bele sem gondoltam, hogy félreérthető lehetek. :oops: Kértem a bocsokat ezerrel, mert persze bármikor hívom mindig ez az első gondolata, hogy talán indulni kell a kórházba.
Olyan béna vagyok!!!! :oops: :lol: Szegény párom!!! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt Lányok!

Ebba,
minden okés. Amig te nem szülsz én sem aggódom, tudod, mindenben követlek egy nap késéssel. Mikor szüljünk? Valamelyik pénteken kéne. :wink:

Rodi,
szuperül vezetsz. Sportosnak sportos de ez kell BP.-n. Miért is baj a sportos vezetés?????

Ma voltam CTG/UH. Hááááát, a fejmérete 99mm. Nem lesz kis baba. Úgy tudtam, hogy a medencecsont közti távolság 10 cm-es, akkor, hogyan is fog kijönni a drágaságom?????? :roll:

A feláldozhatóak nekem tetszett. Egy bajom volt vele az Sal. Tul nagy volt a mozivászon és nagyon lehetett látni az arcát. Szörnyű, azok a szemöldökök?!?!?! Én ebbe a fasziba szerelmes voltam!!!!! VOLTAM!!!! Az új favoritom az Jason Statham. Isteni a csávó és nagyot alakít benne. Igazából csak két vén játszik benne Sal és az a svéd pasi. Ja és amiért még tetszik az az, hogy Sal nem erőltette, hogy ő küzdjön meg a fő gonosszal a végén vénségére és nincs csókjelenet a végén!!!!!

Filmajánló,
Felpörögve természetesen Jason Stathammel.

Tudom már ezerszer leírtátok de nem igazán vagyok homeos ezért átugrottam ezeket a részeket. Most mégis rászánom magam egy nagyon kedves szülésznő ismerősöm tanácsára. Szóval elmondanátok a málnalevél tea elkészítését és adagolását? Ja és ami még kéne az a képes gátmasszás doksi amit valaki felrakott.

Előre is köszike.

Szép napot mindenkinek

Kép
Kép
haynii
 
 


sziasztok,

rabbe: nem semmi, amit még csinálsz. :) ahogy mikegirl is írta, nekem már a zoknit is nehezemre esik felvenni.. :)

gyancsi: én is egyre többet álmodom a kisfiammal. most éjszaka is vele álmodtam. :) előtte meg azt, hogy beindult, és indulnom kell szülni. ::)

lucuzs: aranyos lehetett a párod. :) az én férjem is mindig azt hiszi ha napközben hívom, hogy talán menni kell szülni.. :)

mikegirl: kíváncsi vagyok a képekre, hogy milyenek lettek. :)

az éjszaka megint 2 órán keresztül a falat bámultam. nem tudtam aludni.
ma reggel sem voltam a toppon, megint émelyegtem.
most készítek valami ebédet, meg össze kellene picit pakolnom. de valahogy semmihez sincs kedvem. :)
holnap megyek majd a strepto leletemért, remélem rendben lesz. :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Van valakinek valami könnyen elkészíthető, finom almás süti receptje???

Kép
Kép
haynii
 
 


Akkor is meg lesz a lap teteje!!!!!!!
Miért nem ugrik már?

Kép
Kép
haynii
 
 


Igggggggen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezaz! 8)
Készülj Ebba!!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok Csajok!

Megjöttünk tegnap a kórházból, nagyon jól vagyunk, én vagyok a világ legboldogabb embere!!!!!!!!!

Köszi mindenkinek a drukkokat, nagyon sokat gondolok rátok, nem tudok még visszaolvasni, de próbálkozom estefelé!!!

Millió puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


SZIA DORKA!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Üdv újra köztünk!!! :lol: :lol: :lol:
Nem is fontos, hogy visszaolvass, előbb hozzál képeket!!!! :wink: :D :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Gyancsi, örülök, hogy rendeződnek a soraid! :) tök jó, hogy már álmodsz a babáddal! és látod is őt, hogy milyen lesz, vagy csak tudod, hogy már megvan!?

a topiktársamék nem óriások egyébként, de már túlhordott volt a kicsi lány, ez pedig sokat nyom a latba... ugye az utcsó 1 hónapban híznak, és nőnek sokat a manók! :)

azért csak ne hajtsd túl magad! a hátsódra nem mondták a pihit!?

Lucuzs, nem semmi vagy! :D ez a víz sztori! apa meg nagyon ari, hogy így aggódik! nálunk is meg volt beszélve, hogy csak akkor hívom én, ha para van, na persze, amikor meg volt, akkor nem vette fel! :D tipikus!

Haynii, azért ne izgulj ennyire ezen a fej méreten! 1. el is mérhették, 2. az a kis fejecske el sem tudod képzelni, hogy milyen formákat tud felvenni annak érdekében, hogy kiférjen! ;) apa mesélte, hogy mit látott, mikor Beni született! szerintem nem akarod azt tudni! mármint apa nem lett rosszul, vagy ilyesmi, csak mondta, hogy el sem képzelte volna addig, amíg a saját szemével nem látja! szerencsére Beni feje pikk-pakk rendeződött a szülés után! anyuék 2 órásan látták, illetve azt a képet is raktam be nem olyan régen, és ott már olyan szép kis kerek feje volt, hogy csuda! :)

almás sütiket nem annyira szeretem, így sajna recit sem tudok hozzá dobni! :(

Henne, te miket álmodsz Leviről? streppto biztosan okés lesz! én csak jövő csütörtökön megyek érte!

sajnálom az éjszakát! nálam szerencsére nincs ilyen gond (egyelőre), hiába kelek 3-4x is pisire, rögvest vissza tudok aludni!

Dorka, üdv újra itt! jó, hogy jöttél! fotót aztán el ne felejst tölteni a kisasszonyról! ha lesz időd, feltétlen írj szülés sztorit és minden egyebet!

elhiszem, hogy nagyon boldog vagy! anyud ott van akkor és segít most? párod már dolgozik, vagy ő is otthon?

én elvagyok! kicsit mensi előtti fájdogálásaim vannak, de rendszer nincs bennük, és nagyon enyhék is, így gondolnám, hogy csak készülődik valami. a tegnapi jelenség azóta nem ismétlődött meg, most azon izgulok, hogy nehogy tényleg valami fertőzés legyen! :S

a játszón azt mondta az egyik barátnőm, hogy most más vagyok, mint eddig... hogy mire gondolt, nem tudta kifejteni, végül abban maradtunk, hogy látszik, hogy jön a véghajrá! :) na igen, az egészen biztos!

férjem szerint meg talán picit lejebb ment a hasam... végülis, talán kevesebbet köhögök, lehet benne valami! :) azért be vagyok már sózva, de a jövő csütörtököt mindenképpen megvárnám! egy utcsó uh, meg legalább egy NST, aztán felőlem mehet a menet! :)

sophie27
 
 


dorka: de jó, hogy haza jöttetek. :) kérünk majd képeket. :)
na meg sztorit, ha lesz időd ;)

Hayni:próbálj meg ne aggódni ezen a fejméreten. ezek még csak becslések ;)

sophie: álmomban én most hoztam haza a kórházból már Levit. és azon dilemmáztam (amin még most is), hogy melyik ruciját adjam rá. :) és olyan jó érzés vele álmodni.. :) utána pedig már itthon voltunk, és öltöztettem. (már megint.. :) )

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Szisszka - köszi, hogy leírtad, milyen is volt az. :)

Akra - hajrá, a nap végéig még még rengeteg idő van!!! :wink:

Sophie - pihit előbbre kellett hoznom, mert totál ki voltam..... a postás ébresztett délelőtt, és éppen akkor jöttek a szerelők is. Kicsit kába voltam, de a lényeg, hogy eljöttek, megvolt, túl vagyunk rajta!!!!! Ami kevésbé tetszik - potom 15 ezerbe került :? Süti még sehol - de mindjárt összerakom:
http://mindmegette.hu/kakaos-kevert-sutemeny.recept
, most kajáltam, és benyomtam a tegnapi csoki másik felét, meg kb. fél liter almalevet - moccanni sem tudok. :?

Gyancsi - tök jó, hogy múlik az az izé :wink: A jó alvás miatt pedig irigy-irigy :lol:

Lucuzs - vízes sztori :lol: :lol: :lol:

Haynii
Gátmasszázs: http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 5.8029.doc
A tea készítése rajta van a zacsin, 2x1 börgre reggel és este, de ihatsz többet is, max 1 L-t / nap.
Én 1 L-t megcsinálok, aztán eliszogatom egész nap.
Almás süti:
Van ez a kiszemelt almás süti receptem, de még nem sütöttem meg, hétvégén tervezem:
http://mindmegette.hu/agica-almatortaja.recept
Ennyi ember csak nem téved 8) Beelőzhetsz, ha gondolod :wink:

Szia Dorka!!!! Üdv újra itt :lol: Ha tudsz, gyere - minden érdekel!!!! És sok-sok fotót kérünk!!!!! :wink:

mikegirl
 
 


Hajni
Laptető :) Hajrá!!! :)

Sophie
Köszi az infót az oepről! Nme tudtam, hogy itt is van! sajnos nem értem el őket telefonon, majd még próbálkozom. Most nekem is görcsölget a hasam, de szintén rendszertelenül.
Zs. sem vizsgált meg amúgy a strepto lelet óta... :roll:
Nem tudom, h mennyire nyúlt mellé Zs. a kiírás időpontjával... az eredeti időpont november 13 volt, aztán a 20. heti uh alapján Zs. nov. 8-at számolt a méretek alapján, majd az utolsó uh-k nov.3-ra jósolták Danit a méretek alapján.
nst: én holnap megyek 9-re, ez már a 3. lesz! durva... a következőt megpróbálom akkor csütörtökre kérni, hátha tudunk talizni :)

Dorka
Szupi, hogy otthon vagytok, várjuk a beszámolót meg a fotókat :)

Henne
Sajnálom a rossz éjszakát!

Lucuzs
Aranyos ez a szösszenet :) Ezt is lehet majd mesélni a gyerkőcnek :D Köszi a hireket Emeséékről, remélem mielőbb hazamehetnek! Ha beszélsz velük, sok puszit küldünk nekik! :)

Ancsa
Igen, szerencsére sikerült aludni, és tényleg a kedvem is jobb :) Marcinál én is így voltam, hogy nagyon szerettem pocakos lenni :) És szülés után is furi volt, hiányzott a pocak :D Most is szeretem a pocakosságot, de most igy Marci mellett más egy kicsit a helyzet. Inkább azt várom már, h lássam, képes vagyok megbírkózni a két gyerekes léttel, hogy Marci nem féltékenykedik, h beáll a napirend, ilyesmi :)

szisszka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: