Új privát üzeneted érkezett!

Cat Kép olyan nagyon szép vagy a két picurral! Szívből gratulálok mégegyszer!
Férjed nagyon büszke papa lehet! Kép

AlenaKépnak nagyon szorítunk. Remélem 1-2 óra mulva kapod az smst, hogymegszületett Zétény. Kép

Orsi Kép kitartás! küldjük a sok-sok energiát neked!

Puszi
Noémi
(már megint a fenti topikból Kép)
Vendég
 


Lányok!Kép

Ismét egy vasgyúróval bővült a gyerkőcök tábora.Kép

AlenaKép most hívott, hogy 11.11-kor megszületett Zétény 4000 gr-al és 58 cm-el, nagy hajjal.KépKép
Könnyű szülése volt, epidurálra nem is volt idő.Kép Jól vannak, idézem Alenát: "szopik mint a szivattyú" KépKépKép

GRATULÁLUNK A KIS CSALÁDNAK, JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK-SOK ÖRÖMET KÍVÁNUNK!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Nagy-nagy gratula Alenanak, gyonyoru nevet valasztottakKép

Cat: nem ertem, miert csak plexin keresztul lathatja apa a fiukat? jaaa, rajottem, sote 2. hmmm, en ha nem volt csecsemos a kozelben, biza kitoltam Botit apahoz. Nem is ertem, az oke, hogy ne toduljon be mindneki a korterembe, de apa man hadd lassa a csemeteitKép

orsoly

ps: ediiii, fasirtreceptet szeretneeek!Kép
orsoly
 
 

 
 

AlenaKép
Gratulalok!!!! jo nagy lett a gyerek, remelem nem vettel tul sok 56-os rucit!Kép Sok boldogsagot az uj csaladtaggal!!!

CatKép
Megneztem a kepet, csak ugy sugarzol! Nem is latszik a faradtsag es a fiuk...Nagyon szepek, minden udvariaskodas nelkul. Igazi szerelemgyerekek!Kép Es olyan csokos szajuak, nem? Ez szopi utani kep?

Atadnad OrsinakKép hogy meg picit tartson ki, otthon minden sokkal sokkal jobb lesz!!!

szoszi
szoszi
 
 


AlenaKép
Nagy nagy gratula Kép
Szép nagy baba sok tejcsit nekiKépKép
CatKép
Édesek vagytokKép
Ildikó (a fenti topicbol)
ildikó_4
 
 


Alena nagy gratula a nem kicsi csöppséghez, sok tejet és alvós éjszakákat kívánunk.
Papamaci tett fel újabb fotókat az internetre:
www.robi.csajozas.hu
pusz Erika
hurki
 
 


Sziasztok!

Alena!! Gratulálok, szívbőll és remélem minden tök oke!!!

Cat! Először is szuper a kép rólatok. Angyon jól néztek ki minahányan. Azán meg köszi az infot a csajokrólKép! És Orsinak kitartás!

Szöszi! Mi újság? Hogy vagytok?

Velünk minden oksi. tegnap voltam dokinál. A cukrom a felső alsó határ, vagy mi? Ezért ma csak túrórudit ettemKép Hanga épp akkora ahány hetes. És 1471 gr a becsült súly. Tudom, hoyg ebben semmi tuti nincs, de örülök, hogy majdnem másfél kiló, mert állítólag az a határ.
Ma leadtam az utolsó munkámat, innentől havaj!

na, mindenkinek szia
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


AlenaKép GRATULÁLOK A BÉBIHEZ!! GYÖNYÖRŰ NAPOKAT NEKED!KépKépKépKépKépKépKépKépKép
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


IldikóKép
KöszönömKépKép

SzösziKép
Nem szopi utáni kép. Nekik ilyen húsos szájuk van, de nem tudom kitől örökölték, mert a páromé nem ilyen.KépKépKép
Ma tényleg nem voltak fárasztóak, jó napjuk van.Kép

RékacsKép
Nekem is magas volt a cuki, de le se tojtam. A kontrolon már normális lett. Pedig az Arni rám akart erőltetni egy jó kis diétát. Addig nem kívántam az édességet, de utánna csakazértis..

HurkiKép
Igazán gyönyörű Balázs. És irigy vagyok ezért a sok alvásért.Kép A legtöbb képen békésen alszik.KépKép

Pusz
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat! egyszerüen csodaszépek!!

Alenáéknak gratulálok, szép nagy baba lett!

Bogár! nem eröltetek semmit, azota rájött Orsi hogy kell felülni, most már ügyesen megy ez is.

Edit! a lényeg van tejcsid!! örülök neki.

Orsiék remélem mielöbb hazamehetnek, ügyesek a fiuk ilyen nagy az étvágyuk!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat!Kép

Olyan szépek vagytok!!!KépKépKép

Alenának óriási gratula!!!KépKépKép

Puszi, Zita (aki sajna még mindíg illegálisan van itt)

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

AlenaKép
Óriási gratu és sok-sok tejcibejci!!!

CatKép
Nagyon csecse a családKép
Lsz el tudnád küldeni sms-ben Alena mobilszámát az új számomra, mert magánban kérdezett néhány dolgot. Csak ő úgy előrerohantKép és a netet mostanában nem hiszem, hogy olvasná. szóval leesemezném vele a cuccost. előre is köszke

RékacsKép
Neked is mailtem a profilban található címre. Remélem megkaptad.

ZitusKép
Köztünk nincs illegálisan senki. Aki felettünk van, az itt is vanKép szóval én nagyon örülök, ha felénk jártok és bármikorKép

LányokKép
Körülöttem most már majdnem mindenki "megint kismama"Kép hi-hi Ma tudtuk meg az egyik barátnőmről, hogy kislányának testvére lesz. Ez az október nagyon termékeny hónap voltKép

pusza
bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Már napok óta készülök irni....

Alena! Hatalmas gratula ehhez a szép nagyfiúhoz! Kép Örülök, hogy könnyű szülésed volt! Nagyon fogy a várandós lista, remélem gyorsan érkezik utánpótlás a másik topikból. Kép

Cat! Csak ugyanazt tudom mondani, mint mindenki előttem. Kép Sok nyugis napot! Kép Kép Kép
Orsi! Kitartás a hátralévő néhány kórházi naphoz! Kép Fiacskáid nagyon ügyesek, hogy ilyen jól megy a szopi. Kép
Bogár! És Te még nem kaptál kedved? Kép Én lassan igen, de apa sajnos még várni akar. Kép
Én is állandóan hallom ám, hogy mit kellene csinálnom a gyerekkel. Néhány rokon ki van akadva, hogy már elmúlt egy éves és még nem megy. Na, meg persze mindenki jobban tudja, hogy mit adjak neki enni. A múlt hétvégén azt hallgattam anyóséktól, hogy mennyire jó a csoki, adjak már a gyereknek, mert az serkenti az agyműködést. Kép Igyekszem ezeket meg sem hallani, de persze nagyon nehéz.

Szép napokat mindenkinek! Kép Kép Kép

puszi!
Andi
andi28
 
 


Cat!
Gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűek vagytok!

Alena!
Gratulálok, és minden szépet s jót kívánok a bébihez! A fiúcskának még sok-sok tejcsit is!

Kriszta

mohácska
 
 


MohácskaKép
Köszönjük szépen!KépKép

ZituskaKép
Igaza van AndinakKép, hogy a várandós listánk vészesen fogy. Remélem karácsonyra sokan átköltöztök a másik topikból.KépKép

Andi28Kép
Szerintem igaza van BogárnakKép, hogy mindent a maga idejében fog csinálni a gyerkőc. Nem szabad semmit erőltetni, minden baba másképp fejlődik. Lehet, hogy PéterKép nevet magában a sok aggódó rokonon, és a legváratlanabb helyzetben fog elindulni.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Kép

Először is AlenaKép nagyon gratulálok nektek és sok boldogságot kívánok. Majd a szülés sztorit és a baba képeket várjuk.

Cat Kép
én is csatlakozom, nagyon szép a trió Kép

Velünk semmi extra, de az jó Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Még élek, de nincs netem. Jól vagyunk Bertold baba 6340g és gyönyörű,jó baba. Látom sokan megszültek, mindenkinek gratulálok!
Szaladnom kell, de majd megpróbálok benézni még.

Puszi Egcsi és Bertold baba, 3 hónapos és 4 naposKép

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Alena gratulálok sok tejcsit és nyugis napokat kívánok!
Egcsi Bertold baba nagyon jól néz ki, szépek ezek a megint megjött fiúk
Andi nagyon tetszett a csoki agyserkentősége anyósodék igazán kreatívak
Balinak nagyon viszkethet az ínye mert bedugja a szájába az ujjamat és már nem szopizza hanem rágicsálja. A legtöbb rágóka semmire se jó mert bele se fér a szájába a hátsó részhez nem érnek el.Olyan kéne mint az ujjam.Láttatok már olyasmit? Enni is alig akar. Eszik pár kortyinkát és vége. Ezen a héten csak 60 grammot hízott apuci nagy kétségbeesésére. Megvettük a akrácsonyi ajándékát. Még senki másnak nem vettünk de neki igen, igazából a fél játékboltot szerettem volna megvenni .
Cat, a fotókkal ellentétben nem alszik sokat sajnos. Nagyon szép a fotó a kis cslaádodról, már csak apuci hiányzott róla.
Orsiékról hír? Alenáékról?
Pusznyusz Erika
hurki
 
 


Hurki: az elso fogak ugye elol jonnek ki, ott szeret ragcsalni (szerintem), szal jok azok a ragokak (vagy barmi amit szeret ragni balazsKép) En felnek olyasmitol mint az ujj, leszaladhat a torkara....nyilvan a foga miatt nem eszik, de a novekedes miatt amugy sem aggodnek, ha igy folytatna, kisse nagydarab lenne felnott korara, szal apanak nyugiKép

Mit vettetek neki karacsonyra?Kép

Botond 5 hetesen 6100 grammot nyomott, hat ize....Kép remelem tenyleg leall majd ez a novekedes, mar most is nagyon nehezKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok Csajok! Kép

Én is átpártolok hozzátok a "megintböl". Ma vagyunk 12+5 hetesek, és lenne is rögtön kérdésem:
a dokim azt mondta, 18. héten kell menjek genetikai UH-ra. Még rá is kérdeztem, mert én totál azt hittem, hogy 12. héten szokták. Kinek mikor kellett menni?

Pusz Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MinyuKép
A 12. héten csak tarkóredőt mérnek. Az AFP után kb. a 18. héten van a genetikai UH, szóval ne izgulj, jókor rendeltek be.KépKép
Végre elkezd fogyatkozni a felső topik, nagyon örülök, hogy itt vagy!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsoly, bizti igazad van a rágókákat illetően de azokat nem szereti, ma vettem neki másfélét egész jónak találom olyan ami rendesen belefér a pici szájába. Karácsonyi ajándék zörgős szárnyú zenélős pillangó auchandesign Kép+fürdős játékok kissé korai tudom Kép ha nem lennék estére hulla a kádban pancsizáshoz már ki is próbálnám Kép
Puszka Erika
hurki
 
 


Sziasztok!

Alena,
gratulálok a kisfiadhoz! Jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok Nektek!

Lányok!
A Ti gyerkőceiteket nem zavarta meg az időátállítás.
Nálunk a fogzás is bejátszik most, de napok óta olyan rosszul alszik. Már hajnalba átviszem közénk és így is olyan korán kel, hogy már alig bírom.

Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


Cat, én csak most tudok irni, de megnéztem a profilodban a képet, és valami iszonyat milyen édesek vagytok igy hármasban!!!KépKépKépAnnyira boldog maminak látszol, gondolom igy is van...

Hóvirág, kicsit nálunk is bekavart az óraállitás, de csak annyira, hogy kb fél órával hamarabb megyünk fürödni. Éjjel alszik a lelkem, bár most Ádám is fogat növeszt, szóval van pár ébredséünk, alig várom,hogy áttörjön,mert ez csak addig ilyen vacak...

Mi újság Orisékkal? Mikor mehetnek haza, úgy emlékeszem mostanában...

Na,megyek is, ennyire futotta.
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Régen jártam "író módban" erre, de olvasni rendszeresen olvaslak benneteket.Kép
OrsiKép
Remélem már az otthon melegét élvezitek, jelentkezz minél előbb, ha tudszKép

CatKép
Tüneményesek a fiaid és nagyon ügyes vagy, mert (a kép alapján) abszolút nem látszik rajtad, hogy fáradt lennél.Kép

EgcsiKép
De jó Benneteket is látni. Kár hogy nem tudsz sűrűbben jönniKép

Teszek fel én is képet a kis Drágámról. Szombaton voltunk 3 hónaposak (szalad az idő nagyon!!)Kép:


Kép

Üdv:
Melinda
Bnm
 


Szia Minyu!

Gratulálok a babóhoz! Genetikai UH tényleg a 18. hét. A 12. hetit enkem is kihagytuk ezen ne rágd magad. Melyik kórházba jársz?

Melinda! nagyon helyes a kiscsaj. Mostanában azon tűnődök akarok-e majd az enyémnek fülbevalótvagy sem. Ti mikor lyukasuztottátok ki a fülét? És nem kényelmetlen? Nem gyúlladt be? És fájt neki?
Nekem két hetes koromban lett fülbevalóm és ezért nekem mindig tök természertes volt. De lehet, hoyg nem is az?
Ráérek mi?
Majd elmúlik!!!Kép

na szaisztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


MelindaKép
Gyönyörű a kiscsaj! Jó lenne, ha sűrűbben tudnál jönni !

BarbiKép
OrsiékKép ma este mentek haza, szerintem ha lesz ideje bejelentkezik. Biztos van most tennivaló. Ismerős a dolog.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Lányok!

Képek nagyon édik és már ők is mennyit öregedtekKép

AndiKép
A csoki tényleg agyserkentő, én is azt használomKép, de a törpimnek nem kell serkenteni, mert ő anélkül is turbóagy-működésűKép

ErikaKép
Én vettem az Eszternek rágókát, ami olyan, mint egy fogkefe csak gumiból van a teteje, meg van benne még egy hasonló darab, csak annak kör alakú bumszli van a tetején. …és nem szalad le a torkán, mert van a bumszli alatt egy tányér. A Corában lehet kapni. Egy műanyag hengeralakú dobozban van. Asszem 1500 körül volt.
Eszternek az ajándéka már nálunk tán már a következő évi névnapra is megvanKép

MinyuKép
Gratula, és csak így egyszerűen: „átpártolok”?! és mit csináltál a 12+5-ig? Titkolóztál?KépKép. Te vagy az, akiről Szöszi hallgatott? Igen a 18. hét a genetikai uh.

HóvirágKép
Milcsit átviszed? ÉS hogy fogod majd bírni két törpivel, ha már mindketten a ti ágyatokban alszanak?! Helycserés támadás? Időátállás? Nekünk most minden bekavart, óra, a más környezet, a csajom reggel 6-kor már randalírozott. Én már alig bírtam követni, még jó, hogy apacuka is velünk voltKép

RékacsKép
Sikerült elérned a szülésznőt?

Rólunk:
Eszter már tudja utánozni a nyuszit, mondja, hogy ba-ba. Ha azt kérdezem, hogy csinál a kutyus, akkor vau-vauzik egyet (Na jó most elég sok állat csak vau-vauzik nálunk). És pillanatokra már megáll egyedül is a lábán. Akkor a legédibb mikor azt hiszi, hogy kapaszkodik, de csak fogja a pólómat.

Na pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a drukkolást és a sok gratulációt. Ma délután jöttünk haza a kórházból.
Lehet, hogy másik gyereket hoztunk haza, mert a kórházban sokat sírt, de amióta hazajöttünk, egy hangja nem volt. Eszik, alszik. Most fürödtünk, azt is nagyon szépen tűrte. Szerintem ott nagyon meleg volt neki, mert állandóan izzadt volt a kis feje, itthon meg kellemes hőmérséklet van, na meg persze mégis csak otthon a legjobb. Kép)

A szülés nagyon jó élmény marad. Csütörtök este még a barátnőmnél voltam, aki szintén babát vár. Babaruhákat nézegettünk, és jó későn értem haza. Lefeküdtünk aludni, majd olyan hajnali 3 körül ébredtem, hogy kicsit fáj a hasam. Nem volt vészes, de ahogy néztem az órát, láttam hogy elég rendszeresek. Valami női megérzés azt súgta, hogy menni kell.Kép Felkeltem, zuhanyoztam, még hajat is mostam és szárítottam. Aztán felkeltettem a páromat, hogy szerintem menni kell. Háromnegyed 5 körül értünk a kórházba. A méhszáj egy ujjnyira volt kinyílva. Rálegyintettek, hogy ebből egyhamar úgysem lessz semmi, de azért felvesznek. Mivel nem volt szabad ágy, a szülőszobában tudtak csak elhelyezni. A férjemet hazaküldték, hogy inkább pihenjen, mert itt sokára lesz még valami. Azt mondták, a szülésznőmnek is ráér még szólni. Olvasgattam, kicsit el is aludtam. 8 körül éreztem, hogy most már fáj. Megvizsgáltak, a méhszáj már bő 2 ujjnyi. Telefon a férjemnek, mégiscsak induljon vissza. Telefon szülésznőnek is. 9 körül értek oda mindketten, amikor a méhszáj már 3 ujjnyi volt. Akkor kezdett fájni igazán. Innentől kezdve gyorsan zajlottak az események. A fájások egyre erősödtek, aztán már éreztem, hogy nyomni kell. 11.11-kor pedig megszületett Zétény 4 kilósan és 58 centiméterrel. Rögtön a hasamra tették, majd a büszke apuka elvágta a köldökzsinórt. Még 2 órát ott maradtunk a szülőszobában együtt. Közben persze a doki még összevarrt.
A kórházban egész tűrhető volt. Az volt egy kicsit nehéz, hogy rengeteg látogató jött, és nem volt idő pihenni meg a babával foglalkozni. Persze örültem nekik, jó volt, hogy velünk együtt örülnek, csak most úgy érzem magam, mint akit kifacsartak. De tudom, lesz ez még rosszabb is.KépKép
Természetesen az egész család el van ájulva Zétitől. Mi is a férjemmel állandóan csak nézzük és csodáljuk.
Teszek fel két képet. Az első most készült itthon, amikor betettük a kiságyába. A második a kórházban a születése utáni napon.

Puszi, Alena

KépKép
alena
 
 


Sziasztok!

Alena,
Micsoda gyönyörű hajas baba Zéti!!! KépKépKép Nagyon nagy gratula hozzá! Azthiszem mindenki ilyen szülést kíván magának, mint a tiéd volt. Van tejcsid?

Cat,
Nagyon aranyosak vagytok így hármasban a képen. Csodaszépek a fiúk, te pedig sugárzol a boldogságtól. Ugye jól látom? Kép

Melinda,
Réka gyönyörű baba és már most nagyon, de nagyon kislányos. Tüneményes! Kép

Kristóf fél éves lett. Kis lusti... na jó, csak kényelmes. Kép Még mindig nem csinál semmit, csak oldalra fordul és úgy gyűjti be a játékokat. Mikor kezdek megijedni, hogy mostmár azért illene forognia, kúsznia vagy valami akkor bemutat egy-egy újdonságot, aztán soha többet nem csinálja (megfordult, négykézlábra állt, félig dölt helyzetből felült, de mindent csak egyszer, aztán hetekig semmi). Szerintetek az normális?

Pusza,
Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Alena! Csodaszép hajasbabátok van! És én is ilyen szülés, csk mondjuk fél kilóval kevesebbelKép

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


AlenaKép
Zétény csodaszép, nyugodt baba! És milyen szerencsések vagytok. Nálunk ordítással telt itthon az első este és a fürdetés is. Nehezen szoktak meg pólya nélkül. Remélem az éjszaka is ilyen volt. Van tejcid ? A fürdetés könnyen ment ?

HumiKép
Köszönöm. Tényleg nagyon boldog vagyok, ha éppen a fáradtság nem nyomja el.KépKép Most éppen az vagyok, mert gyerkőcök alszanak, Apa csinálja a reggelit, én meg netezemKépKép

BogárKép
Eszter nagy dumás lesz, mint az AnyukájaKépKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép

Most már tanultam, nem szabad semmit elkiabálni.KépKép Hosszú délutáni alvás után az egész éjszaka ordítással telt. De nem ám akárhogy, hanem tele torokból. Én szédültem a fáradtságtól, apa meg egész éjjel sétált vele le-fel. Még szopni sem akart, csak hisztizett nagyon. Hajnal fele nyomott el minket az álom, persze úgy, hogy közöttünk feküdt az ágyban. Most megint békésen alszik.Kép
Eljátszottuk azt is, hogy ahányszor bepelenkáztuk, újra bekakilt, úgyhogy kezdhettük elölről.
Sajnos a tejem még nem indult be igazán. Iszom a teát, eszem a homeopátiás bogyót, meg hát gyakran mellre teszem, hogy gyakoroljunk.

Puszi, Alena
alena
 
 


AlenaKép
Valamitől azért csak kakil az a gyerek! Akkor tuti van tejci. Ezen ne idegeskedj, tudod nálam is ez volt, és mégis beindult. Mi 6. nap jöttünk haza, és aznap éjjel még kevés volt nekik a tej, aztán 7.-8. napra beindult. Fejni sem kell, és van 1-1 etetésre 100-120 gr mindkét ciciben.
Rájöttem, hogy rám lelkileg nagyon rosszul hatott egy paraszt csecsemős nővér beszólása. A 4. nap este mivel ordítottak a fiúk az éhségtől levittük őket a csecsemősökhöz, hogy adjanak nekik anyatejet, mert éhesek. Erre beszólt az egyik csecsemős nővér, hogy "Anyuka talán meg kellene szoptatni őket, mert ők már 1 hetesek" Én kijöttem mert nem akartam elsírni ott magam előtte. A párom kiosztotta, hogy 4 naposak mindössze, és nem tehetek róla, ha nem indult be a tej. Ez engem nagyon megviselt, főleg, hogy a hormonok is dolgoztak.
De akarni kell nagyon, és lesz tej. Nagyon jó, hogy sokszor mellre teszed ! A homeos bogyó hatni fog, de kell neki 1-2 nap.

Ha sétál vele a párod akkor is sír ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Mamik!

Tegnap óta itthon vagyunk. Most csak távirati stílusban leszek.

4,5 hét után szuper volt elhagyni a kórházat Kép Kép Kép Kép

A kórházban szuper fiaink (ettek és aludtak), az éjjel bemutatkoztak Apának, mert valamelyik visított az etetés után. Egyszerre szerencsére nem csinálták, hanem az egyik etetés után az egyik, a másik után a másik. Levi 1 órán keresztül kizárólag sétálgatva volt hajlandó csöndben maradni, néha még úgy sem.
Lehet, hogy a változás viselte meg őket?

Apa ma dolgozik Kép így egyedül vagyok itthon. Védőnéni már járt itt, holnap jön a gyerekorvos is.

Tejci van bőven.... sok is. Napi 1200-1600 ml termelődik, a diúk úgy 650 ml-t esznek ketten együtt. A védőnéni szerint is kicsit kevéske ez... de szerintem amíg heti 140-170 grammokat híznak, addig nagy baj nem lehet. És kezdem észrevenni, hogy azért folyamatosan többet esznek.
Minden szopi után kb. 30-40 percem fejéssel telik... ez az ami kicsit rossz Kép mert ekkor ugye pihenhetnék is. A fagyasztót lassan megtöltöm a tejjel Kép

Tapasztalt Mamik Kép Be fog valaha állni a kereslet-kínálat tejügyben, vagy számítsak arra, hogy amíg szopnak a fiúk én fejek? (minden szopi után olyan 160-220 ml közötti felesleg szokott lejönni. Éjjel nem fejek, akkor csak szopiznak a fiúk)

Éjszaka. 2szer keltek fel szopizni. Egyelőre még külön esznek, mert ugye a kórházban nem tudtam őket egyszerre szoptatni, majd megtanuljuk itthon.

Cat Kép
Nálatok hogyan alakult ki, hogy egyszerre eteted a manókat. Mármint arra vonatkozik a kérdés, hogy Máté 3 óránként óramű pontossággal ébred, éjjel meg 4-4,5 óránként, Levi viszont aludna még tovább, így őt én miután Máté evett fel szoktam ébreszteni. Nálatok egyszerre kelnek, vagy ébreszted valamelyiket? milyen időközönként esznek nálatok a fiúk (tudom, hogy nálunk más a helyzet, mivel kisebb a súlyuk és korababák is... ezért kell a 3 óránkénti etetés)

A császár nekem szuper élményként maradt meg. Story későbbb.

Képek jönnek, amint a párom hazaér a géppel.

puszi mindenkinek.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Én egyszerre etetek, már a kórházban is így csináltam. Itthon eleinte 2,5 óránként, mostmár 3-3,5 óránként éheznek meg, éjjel isKép. Ha előfordul, hogy egyik tovább alszik, akkor a másikkal megpróbálunk még sétálni ill. cumival húzni az időt. Ha látjuk, hogy már nem megy az időhúzás mert nagyon éhes, akkor felébresztem a másikat. Egy egyszerű átpelenkázás megoldja a gondot, vagy ahogy a mérlegre teszem felébred.KépKép A védőnő egyébként is azt mondta, hogy 4 óránál ne hagyjam tovább aludni őket, amíg pici súlyuak, mert kell nekik a folyadék.
Nekem pont annyi tejem van amennyi nekik kell, én már fejni nem tudok mellette. (Ők 100 gr körül esznek 1-1 ciciből) Beállt kereslet-kínálatra, első perctől. De nagyon jó lesz még a sok tejci a fagyóban Neked később. Csak sajnos sok idő megy vele fejni.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Köszi. Megyek etetni Kép
Ti még minden evésnél méritek őket? (bent a kórházban nekünk is kellett, nem tudom, hogy itthon mérjem-e őket)

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Éjjel nem mérjük a fiúkat, de napközben mindig mérem. Engem megnyugtat.
Samu aki a kisebb most vágott be 140 gr-ot.Legalább tudom, hogy mitől fáj a hasaKépKép

CsajokKép
Mellékelem OrsiKép képét a fiúkról. Tündériek!!!!

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, Rékacs, Humi!Kép
A kiscsaj nevében is köszi a dicséretetKép

Rékacs
Két hete lövettük ki a fülét, sírt szegénykém nagyon, de nem a fájdalomtól (na jó egy icipicit biztos, hogy fájt), hanem megijedt a kattanástól ahogy belőtték neki. A másodiknál már annyira sirt, hogy levegőt sem akart venni. Jött a csel az arcába fújás, na akkor kikerekedtek a szemei, vett levegőt és light-osabbra vette a figurát, aztán egy perc múlva megnyugodott, jól körülnézett, megnézte a csajt magának. (gondolta, na ide se jövök többet, majd csak 15 év múlva, de akkor orrba, vagy köldökbeKépKépKép)

OrsiKép
De jó, hogy végre otthon vagytok és milyen sok tejcid van!!! Örülj neki!!Kép Majdcsak kialakul valami rendszer meglátod, alakítják ők maguknak, csak egy kis terelgetés kell!Kép

AlenaKép
Gratulálok a hajasbabához. Nekünk is nagy hajunk volt (mostmár ritkul és világosodik), de Ti leköröztök mindenkitKép Sok boldogságot Nektek mégegyszer.Kép

CatKép
Igyekszem sűrűbben jönniKép

BogárKép
Eszti nagyon ügyes, hogy ilyen édes dolgokat produkál márKép

HumiKép
Kristóf elmélete szerintem az, hogy minden napra egy csodaKépKépKép Aztán oszd be anya magadnakKép

Puszi mindenkinek:
Melinda
Bnm
 


SziasztokKép
Nagyon édesek a babák a képekenKépGratulálokKép
CatKép
Hogy vagytok, könnyebb már?
OrsiKép
Nagy-nagy gratula NektekKépKép De jó, hogy már otthon vagytokKép Gyönyörűek a Fiúk, nagyon szépek, GratulálokKépKép Sajnos evés ügyben nem tudok tanácsot adni, mert az enyémek tápszeres babák igy sosem szoptattam. Nálunk mivel két hónaposan jöttünk haza a PIC-ről nagyon sokáig pontosan ébredtek 3 óránként éjjel is nappal is. Ha szerencsém volt, akkor egymás után kértek enni, de gyakran kellett egyszerre etetnem. Ilyenkor egyiküket a pelenkázóra tettem a szopispárnára a másikukat a karomban tartva fék kézzel etettem a pelenkázónál állva és az ott fekvő babának tartottam az üveget a szájába. Ha
Te mindkettőjüket szoptatod tényleg szerencsésebb lenne egy időben csinálnod... Az kizárt, hogy felébreszd a másikat is mikor az egyikük enni kér? Kitartás, nagyon ügyesek vagytokKép

Puszi:Doris
doris
 
 


SziasztokKép
Nagyon édesek a babák a képekenKépGratulálokKép
CatKép
Hogy vagytok, könnyebb már?
OrsiKép
Nagy-nagy gratula NektekKépKép De jó, hogy már otthon vagytokKép Gyönyörűek a Fiúk, nagyon szépek, GratulálokKépKép Sajnos evés ügyben nem tudok tanácsot adni, mert az enyémek tápszeres babák igy sosem szoptattam. Nálunk mivel két hónaposan jöttünk haza a PIC-ről nagyon sokáig pontosan ébredtek 3 óránként éjjel is nappal is. Ha szerencsém volt, akkor egymás után kértek enni, de gyakran kellett egyszerre etetnem. Ilyenkor egyiküket a pelenkázóra tettem a szopispárnára a másikukat a karomban tartva fék kézzel etettem a pelenkázónál állva és az ott fekvő babának tartottam az üveget a szájába. Ha
Te mindkettőjüket szoptatod tényleg szerencsésebb lenne egy időben csinálnod... Az kizárt, hogy felébreszd a másikat is mikor az egyikük enni kér? Kitartás, nagyon ügyesek vagytokKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Orsi: gyonyoruek a fiukKép ugyes vagy hogy ennyi tejed vanKép az a baj a fejessel, hogy rodogi kort csinal, mivel ha fejsz, a cici is ugy erzi, termelnie kell, ergo nem fog beallni a kereslet-kinalt. Bezsti ennek a nagy szakertoje, hatha o tud valami tanacsot adniKép esetleg en annyit mondanek, ha el akarod hagyni a fejest, naprol-napra csokknesd a kifejt mennyiseget, igy csokken majd a tejhozam is, es talan beall.

Kepzeljetek, Pucur is elokerult (van meg aki ismeri ot, Doris, te igen, ugy?). Most irt a korhazas topikba, jon naluk is a tesoKép

orsoly
orsoly
 
 


Orsi: gyonyoruek a fiukKép ugyes vagy hogy ennyi tejed vanKép az a baj a fejessel, hogy rodogi kort csinal, mivel ha fejsz, a cici is ugy erzi, termelnie kell, ergo nem fog beallni a kereslet-kinalt. Bezsti ennek a nagy szakertoje, hatha o tud valami tanacsot adniKép esetleg en annyit mondanek, ha el akarod hagyni a fejest, naprol-napra csokknesd a kifejt mennyiseget, igy csokken majd a tejhozam is, es talan beall.

Kepzeljetek, Pucur is elokerult (van meg aki ismeri ot, Doris, te igen, ugy?). Most irt a korhazas topikba, jon naluk is a tesoKép

orsoly
orsoly
 
 


DorisKép
Nem akarom elkiabálni, de picit jobb a helyzet nálunk.KépKép Szerintem ez azért is van, mert a fiúk kezdik megszokni az otthonukat, akklimatizálódnak, és az emésztőrendszerük is egyre erősebb (tegnap voltak 4 hetesek). Sajnos a hasfájásra semmi nem vált be igazán, így ezen az időszakon túl kell lenni. De az a nagyon élesen visítós hasfájásunk már nincs. Inkább a nyögdécselős, hörgős, orrán-száján bukós időszak van.Kép Éjjel már 2 etetés között tudunk aludni 2 órákat, ami nagy szó, mert így legalább 4 órát alszunk. Persze külön a párommal 1-1 gyerkőccel. Nappal a nappaliban egy járókában töltik a napot a fiúk, aminek az alját megemeltem egy dobozzal, így bármi hasfájásuk van, kéznél vannak.KépKép

OrsiKép,AlenaKép
Hogy telt az éjszaka ?

LányokKép
Zsuzsuról nem tudtok semmit ? Olyan régen jelentkezett!

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


DorisKép
Nem akarom elkiabálni, de picit jobb a helyzet nálunk.KépKép Szerintem ez azért is van, mert a fiúk kezdik megszokni az otthonukat, akklimatizálódnak, és az emésztőrendszerük is egyre erősebb (tegnap voltak 4 hetesek). Sajnos a hasfájásra semmi nem vált be igazán, így ezen az időszakon túl kell lenni. De az a nagyon élesen visítós hasfájásunk már nincs. Inkább a nyögdécselős, hörgős, orrán-száján bukós időszak van.Kép Éjjel már 2 etetés között tudunk aludni 2 órákat, ami nagy szó, mert így legalább 4 órát alszunk. Persze külön a párommal 1-1 gyerkőccel. Nappal a nappaliban egy járókában töltik a napot a fiúk, aminek az alját megemeltem egy dobozzal, így bármi hasfájásuk van, kéznél vannak.KépKép

OrsiKép,AlenaKép
Hogy telt az éjszaka ?

LányokKép
Zsuzsuról nem tudtok semmit ? Olyan régen jelentkezett!

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Hello Mamik Kép

Cat Kép
Köszi a kép-közvetítést.

A bal oldalo Máté, a jobb oldali Levi.

Az éjszaka elég zűrösen telt. Mindket gyerek az ágyunkban kötött ki.
Levi éjféltől szibte óránként felébredt és kesevesen sírt. Máté éjjel 4 órára ébredt, vele meg elaludtam szopi közben, így ő azért maradt.

Van valami ötletetek arra, hogy miért sírhat keservesen egy manó. ha teli a pocija, nem fázik, nincs alatta kakis pelus? Levi éjjel elkezdte és most sem jobb a helyzet. Ha a vállamra fektetem, akkor megnyugszik, de akkor sem alszik el... most is itt van a karomon.
Nem kapkodom fel azonnal, de 20 perc sírás után azért már érte megyek. Vagy nem kellene?

Na, fejnem is kell... így a gépelős kezemre most máshoz lesz szükség.

Orsoly Kép
szopi ügyben. Ha nem fejek, akkor iszonyúan fáj a mellem.

A mell alsó részén is vannak tejcsatornák? Mert valami iszonyúan fáj ott nekem. Próbálom borogatni melegvizes ruhával, talán javul.

Na, megyek

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello Mamik Kép

Cat Kép
Köszi a kép-közvetítést.

A bal oldalo Máté, a jobb oldali Levi.

Az éjszaka elég zűrösen telt. Mindket gyerek az ágyunkban kötött ki.
Levi éjféltől szibte óránként felébredt és kesevesen sírt. Máté éjjel 4 órára ébredt, vele meg elaludtam szopi közben, így ő azért maradt.

Van valami ötletetek arra, hogy miért sírhat keservesen egy manó. ha teli a pocija, nem fázik, nincs alatta kakis pelus? Levi éjjel elkezdte és most sem jobb a helyzet. Ha a vállamra fektetem, akkor megnyugszik, de akkor sem alszik el... most is itt van a karomon.
Nem kapkodom fel azonnal, de 20 perc sírás után azért már érte megyek. Vagy nem kellene?

Na, fejnem is kell... így a gépelős kezemre most máshoz lesz szükség.

Orsoly Kép
szopi ügyben. Ha nem fejek, akkor iszonyúan fáj a mellem.

A mell alsó részén is vannak tejcsatornák? Mert valami iszonyúan fáj ott nekem. Próbálom borogatni melegvizes ruhával, talán javul.

Na, megyek

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Egész közeli a tapasztalatom.KépKép Ugye Levi a jobb szopó? Nálunk ugyanez volt Olivérrel. Egyszerűen csak emészt, és még fejletlen az emésztőrendszerük, és ez megviseli őket. Fáj a pocija, szélgörcsei vannak.Kép Nincs rá gyógyszer, csak ölben nyugszik meg, vagy sétálva, de ezt ki bírja? Sajnos Máténál is lesz ilyenKépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


OrsiKép
Egész közeli a tapasztalatom.KépKép Ugye Levi a jobb szopó? Nálunk ugyanez volt Olivérrel. Egyszerűen csak emészt, és még fejletlen az emésztőrendszerük, és ez megviseli őket. Fáj a pocija, szélgörcsei vannak.Kép Nincs rá gyógyszer, csak ölben nyugszik meg, vagy sétálva, de ezt ki bírja? Sajnos Máténál is lesz ilyenKépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Szóval akkor készüljek fel, hogy egy darabig ez várható... szép kilátások.
Köszi az infót.

puszi. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?