Új privát üzeneted érkezett!

Persze, ha nincs autótok, akkor minek vettetek volna olyan hordozót! :lol:
Lehet, h az olcsóbb kategória, de nagyon kényelmes és praktikus! És ez a fő lényeg!!! :lol: Nálunk s ezek voltak az elsődleges szempontok, aztán jött a szerelem első látásra érzés. :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


jó, hogy az óccsóba is tudok szerelmes lenni :)
anno, mikor párommal már 2-3 éve voltunk együtt és vett egy új robogót, mondtam is neki: naná, hogy csak a pénzéért vagyok vele! :lol: :lol: :lol:

de egyébként ha lenne kocsi, tuti mi is jobban beruházunk, de így felesleges lett volna.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mse! Nekem tejet és zsemlét kellett fogyasztanom terhelésnél, nem pedig cukros löttyöt! Valószínű neked is az lesz ha az örsre jársz laborra.

Juli! Nem marad meg az újjnyom, ha erősen odatolom lábamhoz…
Mumi, nekem is tud feszíteni a gyerek! Húzza-nyúzza a bőröm! Tolná ki magát már…

Babakocsi: mi is olyat vettünk ami autóba rögzíthető, mind a mózeskosár, mind az autósülés része. Persze használtan vettük, de nagyon jó állapotban. Nekünk sem volt rá 100 ezrünk… A másik fő szempont pedig a közlekedés volt: sokat utazom BKV-val így könnyű babakocsit szerettem volna!

Kép ez a vadi új kinézete...

Kép ez pedig amit vettünk használtan

Kép

Kép

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Tigris, Nagyon jó lesz Beni babakocsija is!!! :D Praktikus, esernyőre csukható... :D tényleg könnyebb lesz vele BKV-zni.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


tigris!
király ez a járgány is ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


köszi Lányok!

Hát igen nem mindegy h a kocsi 20 kg vagy csak 10-12 kg...és kis helyen is elfér kicsi lakásban :D meg az autóban se veszi ki a teljes csomagtartót.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


mienké mobil 8 kiló alatt van... legnehezebb állapotában (mózessel)... persze gyerek nélkül.
egyik fő szempont ez volt. és nem is találtam nála könnyebbet.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Youlcsi! Én a PCOS-ra nem szedek semmit, mert a gasztós doki a metformint nem ajánlotta, ezért az AVANDIA-t kezdtem volna el szedni, de kiderült, hogy terhes vagyok, úgyhogy maradtunk csak a diétánál, mert azt nem lehet kismamáknak szedni. Úgyhogy ez van, marad a szigorú diéta.
mse26
 
 


mse!
a mettel én is a gsztrós miatt álltam le... de neki nem volt különösebb ellenvetése... csak annyi, hogy a végére már muszáj volt mindent kiiktatni, ami kicsit is hat a bélműködésre (hiába mondtam neki, hogy a hasmenés régebb óta van, mint a met :))

mást nem tudsz tenni, mint valóban a diétára nagyon odafigyelni. de egyébként 12. hét után nincs is rá bizonyíték, hogy megelőzné a met a terhességi diabetes kialakulását... szóval ha akar jönni, akkor jön mellette is, nélküle is.
annyi, hogy így már 12hetesen vsz lesz egy terhelésed...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Na mi a nagy helyzet? Mindenki eltűnt!!!???

Mi vagyogatunk. Tegnap elkezdődött a méh összehúzódások... Elég kellemetlen volt munkába menet... Először nem tudtam mit érzek. ilyen még nem volt eddig. Aztán jött 1 erősebb "fájás", akkor beugrott: edz a méh a szülésre... Fantasztikus... Kihagynám szívesen. Egyre érdekesebbek Beni nyújtózkodásai is, egyre jobb helyeket talál meg... Szóval hurrá!

Tegnap voltunk Uzsokiban előadáson a szonográfus volt... Hát mondott olyanokat amiket az én dokim nem csinált vagy nézett meg UH-n... Szóval érdekes volt...
Felmentünk külön férjemmel a szülészetre is, de csak végigsétáltunk a folyosón, ahol kint voltak az apró kis csöppségek a látogatóknál... Nagyon édesek voltak... Majd 2 hét múlva lesz körbevezetés a szülészeten hivatalosan, akkor nézzük meg a szülőszobát stb-t.
A köv előadások a szülésznőről és a szoptatós nővérről, védőnőről fognak szólni... Kiv leszek.

Elkezdtem émelyegni is reggelente megint, így visszatértünk a kekszevésre kelés után... az segít...

Na kb ennyi van velünk...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris!

Mi is ott voltunk :D
Kb. a 3.vagy a 4.sorban ültünk (magas, szemüveges, ősz pasi a férjem :) ), nagyjából a számitógép mögött voltunk. De kár hogy nem ismerkedtünk össze :(
Én már a múltkor láttam a szülőszobát, csak most a páromnak is meg akartam mutatni...remélem 2 hét múlva is el tud jönni és meg is tudjuk nézni akkor...
Tegnap reggel is az Uzsokiban voltam, NST-n, aztán meg mentem a saját dokimhoz, minden rendben van, hálIstennek.
Na legközelebb valami ismertetőjegyet kérek Rólad :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


hahó!
ilyenek vagyunk:
Kép lusták és bújósak. sajnos lényegében ezzel a képpel kellett beérnünk a 4d-n... de kit érdekel? szélesorrú-csodaszép :lol:

holnap doki... aztán majd kiderül a folytatás. kíváncsi vagyok, mi a helyzet a méhszájjal.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szisztok Lányok!

Tigris, épp itt volt az ideje a fájások beindulásának... :roll: Néha, olyan tud lenni nálam is, h a frász jön rám!!! :roll: Alig várom már, h jövő héten szerdán menjünk a dokihoz és újabb infókat tudjak végre... :roll:

Youlcsi, csodálatosan szép és édes a Bébitek!!! :lol: Nagyon jó a fotó róla! Majd referálj, h mi volt az orvosnál!

Ígértem, h én is teszek fel képeket Dani szobájáról. Hát...még nincs készen (apa kicsi lusti szerelést tekintve... :lol: :twisted: ), de nem bírtam tovább. :lol: Körbefényképeztem a szobát. Némi magyarázat azért jár a képekhez. :wink:

Kép
A kiságy kicsit feljebb fog kerülni a falon és a babzsák helyén lesz a szoptatós fotelom, amit még meg kell vennünk az IKEA-ban.

Kép
Egyelőre még a kisasztalon a képek, amik Dani ágy fölé fognak kerülni... :wink:

Kép
A kiságy és a hatalmas ablakunk.

Kép
Egyenlőre a rumli polc, amin majd a játékok és könyvek sorakozhatnak... :lol:

Kép
A pelenkázó sarok

Kép
Dani betűi és az évek óta féltve őrzött holdlámpa... :lol:

Kép
A falvédő és az ágyneműnk mintázata. Imádom! :D

Kép
És a beépített szekrény.

Nem tipikus "kisfiú kék" szoba, de nem is akartunk soha olyat! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Lica akkor amellett a lány mellett ültél aki az otthoni szív uh-ról kérdezett ugye? Mert mi mögötte ültünk férjemmel… :D
Majd köv előadáson max találkozhatunk… Arra is megyünk majd ha nem jön közbe semmi.
Engem nagyon érdekel a szülőszoba!!! Én is bízom benne 2 hét múlva! :D

Juli nagyon édes bébid van!!!

Mumi nekem tetszik Dani szoba!!! Olyan „meleg” otthonos ez a sárga szín. Nekem bejön! Én sem kékre festeném a szobáját ha lenne… Barnás vagy zöldes árnyalat is tetszik…
Majd jövő héten hívjuk önkormányzatot lakás ügyben... Jó lenne ha már döntés születne... Ez a bizonytalanság rossz...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

Igen!!! Na akkor titeket pont nem láttalak :(
Remélem akkor 2 hét múlva találkozunk (ha addig nem tekintem meg "élesben" a szülöszobát :D


Youlcsi,

nagyon édes ez a babó!!!Moci is alszik minden képen :) Nekem most a méhszájhoz 1100 értéket írt a doki (elótte végig 2000, csak az elején 3000)

Mumi,

Gyönyörű a szoba! Hát én kilógok a sorból, mert nálam, azaz Mocinál dominál a kék...ennek az az oka, hogy imádom a kéket :D
Megjegyzem, engem kiskoromban is sokszor öltöztettek kékbe (tán azért mert, "kék a szemem..." :D), úgyhogy nekem ez lett a kedvenc színem. Az előző lakásunkban minden kék volt (függöny, szőnyeg, konyha, bútor...), de a mostaniban inkább a melegebb tónusok dominálnak, viszont a fürdőszobában meg most Moci szobájában kiélhetem a kék-mániámat :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lányok, köszi a tetszés nyilvánítást! :lol:

Tigris, nekem is nagyon tetszik a zöld szín, ráadásul nyugtató hatású is. Gondolkodtam is az elején, h Dani szobája zöld legyen wenge színű bútorokkal, de aztán a nappalink lett ilyen színű + bézs. :lol: Szóval a gyerekszoba már nem lett ilyen... :twisted:

Hogy van az émelygésed? (neked is visszatért az első trimeszteri állapot...:roll:)

Lica, a kék színt én is nagyon szeretem! Sőt, az egyik kedvencem! :lol: a legtöbb ruhámnak is kék színe van... :wink:
De valahogy a gyerek cuccoknál és kiegészítőknél nekem személy szerint soha nem jött be a "kéknek kell lennie mindennek, mert kisfiú" és "rózsaszínnek, mert kislány" nézet. Sokkal jobban szeretem a meleg pasztell színeket: zöld, sárga, narancs, bézs és ez unisex! :lol: DE mindenképpen kíváncsi leszek Moci szobájára, szóval majd kérünk képeket tőled is!!! :wink: :lol:

Fúúú, TE már tényleg finishben vagy!!! :wink: Bármikor jöhet Moci!!!! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
szép a szoba... olyan... napsütéses :D

nálunk sztem marad a régi szín... olyan kicsit tejeskávés-cappuchinós :)

lica!
az 1100 az már elég komoly! szinte eltűnt a méhnyak, és elkezdtél nyílni... mennyi van még hátra? most már bmikor jöhet a baba ;)

én még kaptam a dokitól egy kis haladékot... szerencsére nem nyíltam tovább, így ha komolyan pihenek, sokat fekszem és emelem a magnéziumot, akkor még ellehetek itthon egy darabig :)

prücsök nevében köszi a dícséreteket :) hízelgő rá nézve :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi,

hát azért még van 1 hónap , de ki tudja...a doki nem mondott ezzel kapcsolatban semmit, tartja magát az első dátumhoz, ami okt. 30. ...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


lica!
37 (ha elég nagy, akkor 36) hetesen már nem korababa!!! a 40 hét csak amolyan "irányadó" :lol:

én pl kiegyeztem a picurral, hogy ha a mikulásra hazaengednek, akkor már jók vagyunk (dec 17-re vagyok kiírva... de sztem szűk 1 héttel még később kellene)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Lica csak nem jön előbb 1 hónappal Moci!!! De hát ki tudja! A mai gyerekek is siethetnek vhová… :D
Amúgy azon csodálkoztam amikor a szonográfus mondta h a babák születési idejét a 12. hét után nem módosítják, hisz utána eltérően fejlődnek. De nálad úgy látszik ez nem igaz, hisz pakolgatták az időpontot…

Mi úgy kaptunk eddig ruhákat és mind csupa kék! Szóval nagyrészt az. Engem mondjuk nem zavar. Persze én is szeretem az uniszex színeket, szóval olyanokat fogok majd venni ha kinövi ezeket…

A fürdőnk nekünk is szép kék. A konyha és előszoba napsárga, a szoba narancsos barackos vegyítés,
a WC meg rózsaszínes barackos…

Mumi émelygésem jobb így h eszek kekszet reggelente, bár most meg este és éjszaka a „torok érzettel” küzdök, olyan gombócot érzek meg savat… De nem vészes… És még mindig rengeteget iszom. A hasam meg úgy meg tudom „rázni” mintha labda lenne: más testrészem nem mozdul csak a gömböm… :D Gondolom ez a keményedés része…
A folyással küzdök most. Nem viszketős annyira, így szerintem ez az alap. De 3 hét múlva úgyis vizsgálja doki…

Személy szerint én örülnék ha Beni 1-2 héttel előbb akarna kijönni fészkéből. :D Túlhordani nem akarnám. De persze nem én döntöm el.

Mindenkinek jó hétvégét!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Youlcsi, köszi a tetszést! :D
Hallod, akkor tényleg pihenj sokat és vigyázz magatokra fokozottan! :wink: Azért mégiscsak jobb otthon, mint a kórházban... :roll:

Egyébként én sem gondolom, hogy takra kihúznánk a 40 hetet. :lol: Egyezkedem Manóval, hogy a 38. hétig legyen bent a pocakomban, után jöhet. (na persze kérdés, h mit mond doki bácsi jövő héten, mikorra fogja kitűzni a császárt... :roll: ) Na persze, ettől még beindulhat magától is a dolog... :roll:

Lica, igaza van Youlcsinak, a 40. hét tényleg csak irányadó... :roll: A legtöbb bébi a 37-40. hét között jön világra! :wink:
Szóval, készülhettek bármikor már! :oops: :lol: :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hát Lányok, akkor jó lesz ha felkötjük Mocival a gatyánkat :D , azaz felkészülünk a "roham-csomag" elvitelére a kórházba...(be van már amúgy pakolva minden).
Mondjuk, még elég sokat mocorog, állítólag a vége felé kevesebbet fog...bár ugyanaz a szonográfus (akit Tigrissel kedden végighallgattunk) azt is mondta, hogy az ő gyermeke végig sokat mocorgott, még szülés közben is :roll:

Mindenki azt mondja, nagyon "lent" van a hasam, de nekem 2-3 hónappal ezelőtt is "lent" volt... Ha emlékeztek arra a fotóra amit felraktam ide - ott is olyan, mintha lent lenne :shock:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


lica!
kezdd el mérni az ébredési hődet (ugyanúgy, mint a project kezdetén szokás). sokaknál láttam/olvastam, hogy a szülés napján, vagy előtte 1-2 nappal leesett a hő... ugyanúgy, mint amikor vége a ciklusnak.
persze ez nem tuti (mint ahogy az egész hőmérőzés nem az ;))... de azért kicsit legalább fel tud készülni az ember :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Lica, én is hallottam a hőmérős módszerről, amit Youlcsi mondott. :D Lehet, h nem 100%, de ennyit megér a dolog reggelente. :wink:
A "roham csomag" már nálam is készen van olyan 99%-ig. (sose lehet tudni) Épp most fogunk majd menni vásárolni és még megveszem a hiányzó darabokat. Ez lényegéban csak a WC papír és a betétek... :roll:

Tényleg lent volt a pocid már azon a képen, akkor most hol tart?! :lol:

Tigris, örülök, h jobb a reggeli émelygésed! :D Akkor kekszre fel!!!! Érdekes, nővérem is küzdött a savval és torok érzettel esténként... :roll: Ha a népi hiedelmeket tekintjük, akkor tuti nagy haja lesz Beninek, mert ilyenkor szokott gyomorégése lenni a maminak! :lol: És tényleg, Marci is hatalmas "lobonccal" született!!! Ez esetben viszont, Dani tök kopasz lesz, mert nekem egyáltalán nem ég a gyomrom és nincs savam sem... :roll: :lol:

A pocakom nekem is olyan, mintha lenyeltem volna egy focilabdát... :lol: és fent van, hiszen Dani szépen ül benne... :oops: :twisted: Bár én nem tudom "rázni"... :lol:

Szurkolok, h doki bácsi ne mondjon rosszat a folyásra...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Youlcsi, Mumi,

én nem méricskélem magam reggel, ha Moci jönni akar, úgyis jön, függetlenül mindentől... :) Készenlétben állok (amennyire lehet, persze. :roll: )

Hát, Mumi, lent van a pocim, de ha ezt nekem nem mondogatják feszt, valszeg fel sem tünne :o azt gondolnám, ilyen lett a hasam és kész...

Valamelyik nap éppen megszületett baba képeket nézegettem (ismerőseinknél most született egy kislány) és elsírtam magam, utána meg úgy éreztem elkezdett valami csordogálni belőlem :shock: és tényleg csordogált, de nagyon picit és végülis azt hiszem pisi volt :) Meg hát utána nem volt semmi...

A hüvelyváladék-vizsgálat eredménye jó lett, hálIstennek, úgyhogy azzal a kis folyással ami időnként van, nem kell foglalkozni, doki bácsi is azt mondta...(Már arra is gondoltam, lehet, hogy a Xalazin kúp okozza :idea: :?: )

Puszik,

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!
Hát úgy néz ki egyre jobban megyek bele a „végébe” a terhességnek…
Azt hiszem h más már nem jöhet, de igen…
Most elkezdődött a medencecsont fájdalma, először a bal majd a jobb oldalon. Nagyon kellemes ez a tágulási szakasz. A combom meg csak vastagszik. Remélem lemegy majd szülés után…
Az elalvás előtti fél óra az is csak „nyögésből” áll, mire megtalálom a megfelelő pozitúrát stb…
ezek alapján nem is akarom kihúzni a 40 hetet. Reméljük nem is kell! :D

Viszont jó hír is van: rájöttünk h nem adjuk el a sarokülő garnitúrát, hanem picit házilag átalakítjuk és máris használható lesz a szoba közepén. így megmarad 100 ezer Ft-unk ami nem mind1. Vasárnap átrendeztük a szobát, h milyen lesz majd novembertől. Jó lesz úgy, hely is marad még… Szóval ennyi.
Nov.1.-én hozzuk fel nővéreméktől kiságyat, így majd utána tudok feltenni képet szobáról.
Most még szőnyeget keresünk a kiságyhoz, mivel a padló nagyon nyomja a hideget ha nem takarjuk le valamivel…

Mumi neked már 100 h császár lesz??? Hiszen azt mondogatják h az utolsó pillanatban is befordulhat még a baba.
A hajra kíváncsi leszek!!! Apja szeretne hajas babát, nekem mind1! Egészséges legyen…

Képzeljétek múltkor éjszaka arra ébredtem h ütemesen mozog a hasam: csuklott Beni!!! Jó pofa volt! :D

Én nov. 1.től tervezem a kórházi csomag összekészítését. Addig biztos kibírja még…

Van 1 kérdésem: ha a doki nem csinál UH-t akkor honnan tudja h befordult-e babó? Tapizással?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Újabb fejlemények: novembertől TGYÁS-ra megyek, így a cégnek is "olcsóbb" leszek... Dolgozni fogok csak szabadabb időbeosztásban. Így már kibírható lesz. Azt szerettem volna kérdezni lányok, h a könyvelő azt mondta, ő intézi ezt, viszont kell neki hozzá a nőgyógyásztól egy igazolás h mikortól mehetek stb. Szóval ezt ott helyben megírja vagy vissza kell menni a papírért? A nőgyógyász vagy a háziorvos írja a papírt? Hogy van ez? Érdemes előtte telefonon szólni neki h elkészítse előre?

A BKV-nál a kisgyerekes bérletre csak a szülés után vagyunk jogosultak? (Tudom beszéltük már, de rég volt és visszakeresni macerás...)

köszi előre is a válaszokat!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

Mintha én írtam volna a fenti soraidat, nekem is most már állandóan fáj valahol valamim...alvás, fekvés,nyögés, pisilés... :?

Én is TGYÁS-ra megyek, az intézéséhez kellett egy kis nyomozásos macera...a dokim adott egy igazolást, ami végülis nem kellett, az Uzsokiban nem tudtak adni semmilyen papírt (mert ők nem terhesgondozást végeznek :?: ) és végül a körzeti orvosom adott egy ún. kezdő beteglapot (rozsaszínű) amit egy nyomtatvánnyal együtt elküldtem a könyvelőhöz, aki majd ezt beadja az OEP-hez. A nyomtatványt nekem a könyvelő küldte el.
Szerintem a dokidtól mindenképpen kérj egy igazolást,mert sosem tudhatod mikor fog mire kelleni (lehet még nekem is be kell majd azt is küldenem, bár most a könyvelő azt mondta nem kell, de hát Magyarországon vagyunk, tehát nem árt magunkat felvértezni egy csomó mindenféle papírral :evil: )

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


+ válasz : nekem a múltkor a dokim kitapizta Moci kobakját :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Köszi Lica!!!
Akkor hasonló cipőben járunk! Szerencsés vagy h a vége felé kezd fájdogálni itt-ott!

Na elértem nőgyógyászomat és azt mondta hogy a terhes gondozóba kell mennem a papírért! Jee!!!
Úgyis menni kell majd a labor beutalóért is 36. hétre valamikor, szóval akkor kettőt egy csapásra!
Majd becsörgök időpont miatt vmikor.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szisztok Lányok!

Tigris, Lica, csatlakozom a szenvedők táborához... :roll: már nekem sem megy semmi és szenvedek mindentől. Az estéktől és az éjszakáktól kifjezetten irtózom, mert egyszerűen sehogy nem jó... :( Ja, és elkezdett lemenni a hasam... :roll: Szegénykéim, gondolom az sem jobb érzés, ha rendesen befordult a bébi és a fejecskéjével nyomja a medencét... :oops: :roll:

Szerdán megyek dokihoz, akkor beszéljük meg a továbbiakat. :lol: Azt mondanám, h jelenleg 90% a császár. Szerintem is "tapizni fog", de én is meg tudom erősíteni neki, h továbbra is ugyanonnan és ugyanúgy érzem a mocorgásokat, mint eddig. :lol: Szóval nem fordult meg! :D Tudom, h még az utcsó pillanatban is változhat a helyzet, de nem fog, mert Dani hallgat anyájára! :wink: :lol: Egyébként nagyon bízom benne én is, h a 38. héten "szülünk". Egy kikötésem van, ha programozott császár lesz a vége: nem akarok november 1-2. szülni! :roll: :oops: (kicsit morbid...) Aztán, ha Dani mégis akkor jönne, akkor nincs mit tenni... :roll: :lol:

TGYÁS: október közepétől én is azon leszek és már szintén kérdeztem a könyvelőnket, h mi a teendő. Ő azt mondta, h kell egy nyomtatvány, amit ők töltenek ki (és küldenek be OEP-be) és kell a terhes kiskönyvem teljes másolata. Abban benne van ugye a hivatalosan kitűzött szülési időpont utcsó menzesztől számítva. És ennyi. Szóval, ezt a héten lemásoltatom az urammal és elküldöm neki. Ma voltam táppénzes papírért a körzetinél és nekik is szóltam, h majd intézzük a TGYÁS-t és ennek megfelelően írjanak majd ki táppénzről. ŐK sem szóltak semmit + igazolásról, de majd szerdán erre is rákérdezek a nőgyógyitól is.

Kismama bérlet: csesszék meg... :evil: csak GYES ideje alatt lehet igénybe venni... Kell hozzá igazolás a GYES-en létről és kismama bérletigazolványt is kell majd csináltatni hozzá...

Tigris, Dani is zabálnivaló, amikor csuklik! :D Remeg az egész pocakom tőle. És elég sokat szokott csuklani... :roll: Van, h 1 nap 3X is... :lol:
Tényleg csak az a lényeg, h egészségesek legyenek a bébieink, de azért a haj dologra én is kíváncsi leszek!!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok Lányok! Szomor-szomor a fájdalmaitok miatt, de kitartás! :)

Tigris, hogyan lesz elhelyezve a sarokgarnitúr? Tökjó, hogy ilyen kreatívak vagytok! :-)

Egyébként nektek a várandósság elején nem is voltak medencefájdalmaitok? Amikor tavaly terhes voltam, szinte rögtön az első hetektől állandóan fájt a csípőm és nem is tudtam csak háton aludni (amit ráadásul utálok), annyira rossz volt mindenhogy. :oops:

Kép
manguszta
 
 


Hát Mumi én nem vagyok benne biztos h befordult Beni. Nem érzek semmi változást a mozgások helyeinél...

Felhívtam terhesgondozót, de elküldtek, h majd 2-3 hét múlva kérjek időpontot, most még korai. Az igazolást állítólag nem készíthetik el előbb!!! Szóval október utsó hetére kell időpontot kérnem, hogy utána hétre kiadhassa a beutalót és talán az igazolást is...
De majd telóba lebeszélem vele mikor nem kell 2x mennem. akkor megyek!

Te is kérdezz rá Mumi erre az igazolásra, mivel az OEP oldalán ez van írva:
"Ha a kérelem benyújtáskor még nem született meg a gyermek
Aki a szülési szabadságot úgy kezdte meg, hogy őt az orvos terhesállományba vette, de még nem szült, akkor csatolni kell:
• a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolást, vagy
• ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, a terhesgondozási könyvet

Az ügyintézés határideje: a kérelemnek az eljárásra hatáskörrel és illetékességgel rendelkező egészségbiztosítási pénztárhoz (kifizetőhelyhez) történő megérkezése napjától számított 22 munkanap.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a hiánypótlásra, illetve a tényállás tisztázásához szükséges adatok közlésére irányuló felhívástól az annak teljesítéséig terjedő idő nem számít be az ügyintézési határidőbe."

Szóval figyelj a papírok meglétére!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Mangu átszereljük a karfákat, meg lecseréljük a magas hátfalakat alacsonyra de majd teszek fel képet előtte-utána effektusban h lássátok a különbséget! :D

Nekem eleinte nem voltak ilyenek fájásaim, szóval ez új...
Semmi fájásom nem volt, csak kicsi émelygésem.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, köszi az infókat a papírokkal kapcsolatban! Ezek szerint mindenképpen kell igazolás nekem is, mert terhes állományba vett a körzetim... :roll:
Figyelek mindenképpen!!! :wink: Jó lenne, ha nem kellene hiánypótolgatni, mert azzal is csak az idő megy... Így is a táppénzem is pont 1 hónap csúszásban van folyamatosan... :(

Kíváncsi leszek az átrendezésre nálatok! :D Majd jól meglessük a képeket, ha teszel fel. :lol:

Legutóbbi uh-n mit mondtak Beni fekvésére? :shock: Hogy feküdt? Hogy/hol érzed a mozgásait? Miből gondolod, h nem fordult be? A legtöbb bébi általában félidőben befordul... :roll: Dani a maga farfekvéséval a fejét dugja ki a cicim alatt (arca a gerincem irányában), a hátát a hasam jobb oldalán mutogatja, és a kezével-lábával a "fenekem irányába" (így tudnám megfogalmazni) érzem a kapirgászásait. :lol:

Mangu, érdekes, h nekem sem voltak ilyen jellegű fájásaim. Se az elején, se most... Sőt, a hátam és a derekam sem fáj! :lol: Kérdés, h még meddig... :oops: :wink:
Esküszöm, terhesség előtt és főleg ovulációtól menziig majd leszakadt a derekam minden egyes hónapban, de azóta semmi... :shock: Kíváncsi leszek, h vissza fog-e térni megint, ha visszaáll majd a testem a normál kerékvágásba...

Tigris, Lica, Youlcsi
ti hogy álltok a méhösszehúzódások gyakoriságával és napszaki megoszlásával? Megfigyeltem, h nekem leginkább este/éjszaka vannak összehúzódásaim... :roll: És estére "kövül" meg a pocakom...majd kezdődik az "elalvási, nem találom a helyem, sehogy sem jó" mizéria...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Igen 22 munkanap az ügymenet sajna és utólag fizetnek persze nem előre, így minden hó 10.-e a határidejük. Így gondolom én logikusan először dec. 10.én kapok pénzt majd OEP-től...
Az nem is lenne rossz! Novba még úgyis dolgozok amíg tudok, azzal kihúzom...

Átrendezés végeredményére én is kiv leszek!!! Majd ha minden a helyére kerül, a szekrények is stb. Én is izgulok milyen lesz. Biztos nem olyan szellős mint tietek vagy Juliéké, mivel 1 szobába vagyunk a bébbel, így 2 fal csak szekrény... De majd meglátod képen kb 1 hónap múlva...

Beni fekvése szept végén: a bal oldalamnál volt a háta, a jobb oldalamnál a feje, amolyan c alakba feküdt. A lába, keze pedig lefelé a hasamnál... De vicces, mert pont tegnap este kezdte úgy érezni h a "szeméremdombomat" feszíti és ott mozog enyhéket... Szóval már nem tom mi van. Persze ugyanúgy érzem bal és jobb oldalamon is továbbra.

A méhösszehúzódások vagy enyhék lettek (elkezdtem szedni emelt dózisba a magnéziumot) v nincsenek most, mert nem tapasztalom. Inkább a medencecsont fáj nagyon ha úgy mozdulok vagy fekszek.
Hátfájásom még nekem sincs, csak néha nagyon kicsit érzem h kisugárzik oda vmi... Maradjon is így!!!
A derék az változó. Van olyan is h este fekszem és olyan mintha nem lenne pocim, egyszerűen nem érzem... Nem rossz értelemben. Biztos a baba is jó helyen van olyankor és nem nyom semmit sem! :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


halihó!

most írt iwiw-en a védőnőm, hogy mától indul a szülésfelkészítő tanfolyam. atyaég!!! már itt tartunk :?: :lol: olyan hihetetlen :)

tigris!
azért annyira nem szellős ám az elrendezés nálunk sem. prücsök szobája igen... mert én ragaszkodtam hozzá... de ennek az lett az eredménye, hogy mi kiszorultunk a franciaággyal a nappaliba... szóval most ez olyan, mint egy bútorraktár :))
(fotókat tudtok nézni az iwiw-en, mint youlcsi :))

keményedések:
nekem teljesen változó, hogy mikor vannak... talán ha fekszem, akkor sokkal kellemetlenebb, mint ha mozgás közben érne utol. de nem gyakoribb este sem, mint máskor. óránként azért 1-2 elő szokott fordulni.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Tigris, ahogy leírtad Beni fekvését, még akár "faros" is lehetne :lol:, ami viszont nagykülönbség lehet, az a "szeméremdomb" feszítés... :roll: na nekem az egyáltalán nincs. Sőt, teljesen puha az alhasi területem... :lol:

Persze más, ha egy szobában lesztek Benivel, nem lesz olyan szellős a hely, mintha külön szobája lenne, de szorítok, h mielőbb sikerüljön az Önkormányzattal dűlőre jutni és egy nagyobb lakásba költöznötök!!!!! :lol:

Na az jó, h Neked se nagyon vannak derék és hátfájdalmaid! :D Te most mennyi magnéziuomat szedsz naponta? :roll: :wink:

Youlcsi, meglestem a képeidet iwiw-en! :lol: Olyan jó látni téged! Végre normálisan tudok arcot kötni a névhez!!!! :lol: :wink: Engedelmeddel megjelöltelek :wink: Szerintem egyáltalán nem lett túlzsúfolt a nappalitok, h kiköltöztetek. Kicsit más "életforma" lesz, mint egy külön háló, de én is úgy vagyok vele, ha lehet, akkor a gyerek legyen külön szobában... :roll:

U.i.: Ha gondoljátok, engem is megtaláltok iwiw-en Mumigugo alatt... :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Én is most realizáltam, h nemsokára SZÜLÜNK CSAJOK!!!! :lol: Egyrészről már nagyon várom, másrészről félelmetes, h elment ez a pár hónap!

Emlékszel Youlcsi, mikor Manguval örömködtetek, mert pozitív lett a tesztem... :lol: aztán jött Tigris... :lol: aztán szurkoltunk Neked 1000-rel, mikor bizonytalan voltál pár hónapja és tényleg te is bebabásodtál :lol: és jött Lica is, aki a végén beelőzőtt mindegyinkünket :lol: :twisted: !!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Én is bejelöltelek Juli ha nem baj! Mumi téged viszont nem talállak ez alatt a név alatt!!! Keress rám: Hugee (utolsó előtti leszek...)

Keményedés: a sok menéstől alakul ki nekem még mindig!

Mumi a szemérem rész nem állandó amúgy, pl tegnap este éreztem fekve... Most nem...

Én nem bánom amúgy ha tavaszra adnának egy nagyobb lakást (önkormányzat), mert most nem sok kedvem és időm lenne rá. Akkor meg jó idő is van már akkor tovább van világos stb. Szóval mondják meg h nyertünk pályázaton és fél év múlva adják a lakást. Az lenne jó. Télen a babó úgyis picike, csak alszik,eszik stb. nem kell akkor még neki akkor mozgástér.

Én 3x1 magnéziumot szedek ami feltolható 3x2-re is. A Magnerotot szedem, nem tom mennyi a mennyisége sajna, nincs nálam papírja...

Hát igen elment ez a pár hónap!!! Tényleg most volt h elkezdtem ide írni! :wink:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, bejelöltelek! :lol: Nem tom, miért nem dobott ki Neked engem, de mindegy... :wink:

Tény, h jobban járnátok a tavaszi költözéssel! :roll: Most kisebb gondotok is nagyobb lesz, ha megjön Beni... :lol:

Nekem is a Magenrotot ajánlotta múltkor a doki, amikor be kellett mennünk az ügyletre, de laktóz van benne, szóval bukta... :oops:

Esküszöm, még nem vártam úgy életemben, h mehessek doki bácsihoz, mint most! És még mindig 1 nap... :roll: Ma össze is fogom írni az összes kérdésemet, nehogy kihagyjak valamit.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszi Mumi! Vissza is igazoltalak!
Szép pár vagytok!!! Szép menyasszony voltál!!!

Na majd kiv leszek mi lesz dokidnál! Referálást várunk!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


:lol: Köszi a bókot! :lol: Te sem panaszkodhatsz, mint menyasszony!!! Meg egyébként sem! :wink:

Mindenképpen referálok majd!!!! :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hú de sokat írtatok, csajok :)

Mumi, a méhösszehúzódásokkal, keményedésekkel kapcsolatban : nekem is általában este, lefekvéskor szoktak lenni, de azért előfordul napközben is néha. Ma pl. az NST alatt is volt egy, kérdezte is a nővérke, hogy "érezte ezt?" és mutatta a papíron a vastag csíkot, ami azt jelezte...a következő kérdése az volt, hogy "ugye be van pakolva már minden?" :D Úgyhogy, most már a neszeszeremet is bepakoltam...

Érdekes, hogy napközben olyan jól elvagyok, alig fáj valami, aztán jön az este, a kínszenvedés :cry:

Hát igen, mindjárt szülünk!!!!!Már a párom is hormonálisan beindult :) mármint olyan értelemben, hogy bemegy Moci szobájába csak úgy, és látom rajta, hogy el van lágyulva :wink:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Na Lica!!!! Nem semmi!!! :lol: Akkor tényleg készülhettek ezek után bármelyik pillanatban... :lol: WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napközben nekem is szokott lenni, összehúzódás, de az a ritkább. Én is az estékkel bajlódok...

Édes, amit a párodról írsz! :wink: :lol: Tuti, h a pasik is megérzik az időt! :D :roll: Mindenképpen referáljatok nekünk!!!! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Persze, majd beszámolok :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Mindenki!

Na tegnap megvolt a hosszú menet: 13 órakor eljöttem munkahelyemről és mehettünk 15 órára temetésre (távoli rokon). A Beni a ravatalozóban annyira ficánkolt, ennyire még sohasem éreztem... Biztos "érezte" h hol vagyunk... Másra nem tudok gondolni... Aztán végig kellett járni a rokonságot ha már ott vagyunk így este 21 órakor értünk haza. Elégé elfáradtam...

Reggel jött a para, mert a vizeletemben kicsi vért láttam (pirosas), majd jött egy "folyás" és a tiszatásgimban is megjelent enyhén a pirosas vér. Aztán második wc-nél már csak "mályva" színű folyással vegyített anyag volt, most meg karamell színű folyás van már csak.
Szóval arra gondoltam h a baba fordulhat befelé, mert este olyan furán nyomott lent meg most is egész nap a jobb oldalamon érzem meg lent h feszít...
Úgy vagyok vele h ha újra jelentkezik a "vérzés" akkor felhívom a dokit, de most még nem, mert elmúlt és görcseim sincsenek...
Szerintetek?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


"tiszatásgimban"=tisztasági betétben

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Sajnálom a rokont! DE vigyázz Magatokra te lány!!!! :roll: Valószínűleg a tegnapi egész napos "események" nem tettek jót se neked, se Beninek...
Nincs kizárva, h tényleg most fordul és azért volt a vérzés/barnázás is, mert feszíti a területet. :roll: Mindenképpen figyeld ma még és ha megint jelentkezne (szurkolok, h ne így legyen!!!! :wink: ) azonnal hívd a dokid! Bár lehet, h így sem ártana, ha megnézne... :roll: A 30. hét fölött nem szabad játszani már semmivel (nem hiányzik egy koraszülés...)
ÉS ÉPPEN ITT LENNE AZ IDEJE, H PIHENŐ PÁLYÁRA TEDD MAGAD!!!!!!!!! :oops: (bocsi, ez az én személyes... :oops: )

Egyébként lehet, h az időjárás is kihatott rájuk, mert tegnap Dani is meg volt őrülve. Este úgy ficánkolt, h az folyamatosan fájt és nem "édes" bébimozgás volt! :cry: :oops: Néha tényleg olyan érzésem volt (és látványra is olyan volt), mintha Alienként átszakítaná a fejével a hasfalamat, mert ki akar jönni... Még az apja is csodálkozott, h ilyeneket azért nem szokott csinálni. Fordulni ő nem fordult...legalábbis a mozgásait változatlan helyeken érzem... :? :roll:
És a hab a tortán az volt, amikor lefeküdtem, olyan összehúzódásom volt, h azt hittem gond lesz belőle...de aztán abba maradt...Hála az égnek!

Mindenképpen írj, h mi van veletek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Tigris, szerintem szólj a dokidnak, az a biztos, valszeg semmi baj nem lesz ebből, de azért szólni kell ilyenkor...És igaza van Muminak, ha egy mód van rá, ne terheld magad most már nagyon semmivel! :!: Amikor az első trimeszterben voltam, meghalt a egyik legjobb barátnőm anyukája, de senki sem várta el tőlem, hogy elmennjek a temetésre (nekem azért megfordult a fejemben,de lebeszéltek), ilyenkor az ember - tudjuk jól- azonkívűl hogy más testi-, más lelkiállapotban is van (ezért hívják "másállapotnak"), úgyhogy nem kell magunkat egyik téren sem túlterhelni és ezért senki sem tehet szemrehányást! :!: (ha meg valaki ilyet merészel, az hülye, már bocsánat és el kell küldeni...)
Tegnap Moci is meg volt őrülve! Ahogy Mumi írta, pont úgy mocorgott, ficánkolt Moci is este,néha már meg is ijedtem, mondogattam neki, hogy "mi van kisfiam, mi a baj?"...pedig már a napokban megállapítottam, hogy kevesebbet mozog,mert nyílván kevesebb a helye, erre...Bezzeg az NST vizsgálaton nem mozgott ennyire (ott meg kellett volna) :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: