Új privát üzeneted érkezett!

Nadina,
Te kérdezted ugy emlékszem. A dadus nagyon jo. Egy 30 koruli lany, nagyon kedves és van tapasztalata csecsemokkel. Egyelore napi 3 orat jon.
Ma el kellett mennem a szulésznohoz. Mire hazajottem, Elisa szépen aludt és mosolyogva ébredt. és mikozben alszik, kitereget, vasal, ha kell és minden nap foz vmi egyszerut, mert a fiuk nem jarnak menzara (nem akarnak) és hazajonnek enni (itt 2 ora az ebédszunet a sulikban, tudjatok a franciaknak nagyon fontos a kaja)
s.orsi
 
 


Na! itt az éjszakás műszak??? Á Orsi, én is el tudnék képzelni egy ilyen dadust :) De majd a harmadik gyerekkel. Szerintem hagyd aludni Elisát! Majd szól, ha baj van! Mitől tartasz egyébként?
monde
 
 


Nem tudom, mitol tartok. csak, hat ez az elso alkalom. eddig mindig a hatan aludt és jol aludt, csak elaludni nem tudott egyedul. csak ennyi gond volt.
s.orsi
 
 

 
 

Monde, ti mikorra tervezitek a 3-t?
s.orsi
 
 


Hát egy nagy huszárvágással úgy gondoltuk, hogy ott is olyan 2 éves korkülönbség kellene. Szeretném Borit is sokáig szoptatni, nekem meg olyan hülye szervezetem van, hogy amíg szoptatok, addig nem nagyon valószínű, hogy összejön a tesó szóval majd meglátjuk mikor sikerül. Jó lenne 2- 2 és fél éves korkülönbség.
Én még csak 29 éves vagyok amúgy, szóval lenne időm, de a férjem 40 (na nem mintha ez sok lenne egy pasinak), és ő mindig szövegel, hogy ő már öreg, és ezért siessünk a "focicsapattal" :)
monde
 
 


A fiad hany éves?
s.orsi
 
 


Most volt 2 és fél. :D És nálatok mekkorák a fiúk? Már nagyok, ahogy a képeken látom. És ők hogy élik meg francia-magyarságukat?
monde
 
 


A fiuk 8 és 6,5 évesek. Nekunk azért lett olyan kevés korkulonbség a két fiu kozt, mert még javaban szoptattam és azt hittem nem leszek terhes. Elsore az lettem. :)

A kétnyelvuség hosszu téma. Jol beszélnek magyarul, de az iskolaval nehéz lépést tartani. és szerintem elsosorban francainak fogjak magukat érezni, ha itt maradunk. Probaltam megtanitani oket olvasni magyarul, kicsit tudnak, de nincs ido semmire, sok a dolguk, az iskola, sport, stb.. néha jatszani is kell. szoval a magyarra nyaron lehet koncentralni.
s.orsi
 
 


na, megyek aludni! Ki tudja milyen lesz az éjjel?!?
s.orsi
 
 


Hú, hát igen, ez nem semmi, másfél év közöttük, de nekik biztos tök jó! :) Hát én azt mondom, hogy már az is nagy szó, hogy beszélnek magyarul, az én nagynéném Németországba ment férjhez, és a gyerekei egyáltalán nem beszélnek magyarul, sosem beszélt hozzájuk magyarul, nem is értem miért, olyan buta dolog ez, ha azt nem is nézzük, hogy ez az anyanyelvük, akkoris megfosztotta őket egy plusz nyelvtől, amit magukba szívhattak volna. Azt írod, "ha itt maradunk", lehet, hogy máshova költöztök?
monde
 
 


csak gyors, nem is tudom, ki kérdezte, talán orsi, ebbe a walkerbe szerettem bele:
http://www.vtechuk.com/products-and-acc ... by-walker/
nagyon jó hangok vannak benne :roll:

jó éjt holnap visszaolvasok

hibernia
 
 
 


Hibernia,
az ilyen muanyag walkerek elég instabilak, szerintem.
és ha mar walker, akkor arra valo, h jarni tudjon vele, kint, bent, stb.
majd ha lesz idom, teszek neked linket wooden walker-ekrol, amik szerintem sokkal jobban megfelelnek a funkciojuknak. persze csak akkor, ha érdekel...
s.orsi
 
 


jajj ebben csak a "konzol" tetszett, az leszedhető... :) meg igazán sétálónak olyan szeretnék, aminek van széke is és bele lehet tottyanni, ha elfárad... :)

na rohanok, ma délelőtt vendégek jönnek, jövök délután.

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Balu 22:45kor aludt el és 7kor kelt először :shock: Mi ütött ebbe a fiúba?? :lol: már több mint két hete kel hajnalba is :D Jajj de örülnék neki,ha tényleg fejlődési ugrás miatt lett volna a kelés,és túl lennénk rajta :D Aztán együtt aludtunk (igen,velem aludt az ágyban reggeltől :roll: ) 10ig :shock: Most meg habtapizik a lelkem,azon forgolódik. :lol:

Hibernia:nálunk ezt járássegítőnek hívják :D Én nem hallottam túl sok jót róla.

Orsi:nekem Balu születése óta hason van. A koraszülött intenzíven mindig úgy tették,mert ugye ha bukik,így szépen kifolyik,míg ha háton van félrenyelheti.Ott mindent leegyszerűsítenek,hogy könnyebb legyen ennyi babával.Viszont jó kis napirendet is kialakítottak,mindig ugyanakkor volt kaja,és ezt én rontottam el ithon.Erőltettem a szopizást(kórházban napi 4szer lehetett szoptatni 20 percet aztán mérés és tápi),és Balu egész nap cicin volt,egész nap éhes volt,üvöltött.Ezt bírtam 3 napig,aztán nem bírtam nézni hogy folyton üvölt,főleg hogy már nem is akart szopizni, alig 5 perc és utána üvöltés hogy nem jön több :? Nekem 2 cicibe volt 40 ml össz-vissz :? Balu már akkor 60akat evett szóval nem csoda hogy elégedetlen volt még két cici után is.Na de lényeg a lényeg hogy én sose féltettem hason altatni.inkább attól paráztam ha háton aludt el.Mondjuk van légzésfigyelő,de így is ha Balu háton alszik el este mindig megfordítom,mert úgy én nyugodtabban alszom.

Ercsi:nálunk most lett rá pénz,és párom meg bekattant hogy akkor most és azonnal :lol:

Na megyek mert balu nyüszít

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hali,

megjártuk a szakadó esőben a napi délelőtti sétát. Eleinte izgis volt esővédővel babakocsit tologatni, Krisz részéről is érdekes volt így a táj. De amikor már a dzsekim és a cipőm is átázott hazajöttünk. :roll: :)

Hibernia: wooden walker-t megnéztem és tök jó fejlesztő játék. Kíváncsi vagyok Orsi féle járást segítőre. :)
Orsi a tengerpartos képek nagyon tetszenek. Gratulálok a három gyermekhez. :wink: Eleve hármat szeretettek volna, vagy lányt szeretettek volna a fiúk mellé?

Krisz alig tanulta meg a hasonfekvést, már ülni szeretne! :shock: Egyszer így tettem az ölembe, hogy kipróbálhassa ezt pózt is. Persze fogom a hónaljánál, mert még ő gyenge a tartáshoz. De azóta is vigyorog, ha így fogom. :)

KépKép
charlott
 
 


Charlott:itt is szakad az eső.Én tuti nem megyek ma sehova.Na meg ma hozzák a konvektorokat is,de azt nem mondták hogy mikor.
Nálunk is így kezdődött,de akkor Balu még 3 hós se volt.Most már elég szépen ül,viszonylag stabilan de persze tehermentesen :wink: Most már azon méltatlankodik ha az ölembe fektetem,akkor ülni szeretne.Ölembe vagy ülve van el,vagy fekve ha altatom,egyébként fekve nem.

Küldtem egy vidit megint gmailre.Felvettem ahogy Balu átfordul :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány: meghozták már a konvektorokat? Ide is lehetne valamilyen melegítő tárgyat hozni. Nagyon fázom, hát még szegény gyerek hogy cidrizhet! :? :roll: Egy olaj radiátorunk van, de az mire felmelegszik "lemegy a nap"! és csak úgy pergeti a villanyórát. :?

Az átfordulásos video szuper!! :lol: Balu nagyon ügyes!

KépKép
charlott
 
 


Charlott:még nem,ugyhogy várok -.- Egyébként nálunk a légkondi megy :lol: Na nem kell félreérteni,olyan légkondink van ami hűtő-fűtő.Szóval még nem indítottam be a konvektorokat,de azért jó meleg van a szobába :) Tartjuk a 22-23 fokot :)
Köszi a dicsit :)
Itt még mindig esik,most csinálok valami ebédet (sült krupmli rántott sajttal :lol: ).
Krisznek eltűntek a piros foltjai?Kiderült mi volt az?Mit kentél rá?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nem tudom mi van velem, sik ideg vagyok ma.

Az éjjel sz@r volt. Na nem a hasonalvas miatt. aludt 4ig Elisa utana szopott, elaludt rogton, ES 15 perc mulva felébredt. Felvettem, visszaaludt a kezemben. ezt mar 2. éjjele csinalja. utna aa férjem horkolt és Elisa 6.20kor ujra felébredt, kénytelen voltam megszoptatni. kozben férjem horkolt (ha nagyon faradt, horkol). Fuu, de mérges voltam.
Reggelinél mar rogton felhuzott Maté, aki sajat magat huzta fel, mert nem tudta rakenni a hideg vajat a kalacsra, mert az szétment... és ez azota is igy megy...

Charlott,
eredetileg 4 gyereket szerettem volna, 3nal szerintem megallunk és igen, vagytunk egy kislanyra is, foleg Apa.

Bocs, off:
ez a fa jarnitanito gurulus talicska. A jobb fajtak abszolut borulasbiztosak. ugy kell elképzelni, hogy egy térden felfelé kapaszkodo gyerek a teljes sulyaval ratamaszkodik, akkor ne boruljon ra.
http://www.google.fr/images?q=lauflernw ... CEQQsAQwAw

kisautobol pedig ez a legborulasbiztosabb, pedig muanayag:
Boby car, az egy éves szulinapra kivalo
http://www.google.fr/images?um=1&hl=fr& ... =&gs_rfai=

és a kedvencem volt, a wooden walker, magyarul futobicikli, 2-3 éves kortol. errol egybol a 2 kereku biciklire ultek, mert a potkerék mar nem kellett,
like a bike
http://www.google.fr/images?q=like+a+bi ... CEMQsAQwAw
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi, nagyon köszi ezeket a linkeket, bevallom én elég felvilágosulatlan voltam ilyenekből. De most akkor már tudom mi mire való és mit kell szempontnak venni vásárláskor. Így talán nem veszünk majd meg megint ezernyi felesleges cuccot :) csak ami ilyen és jó.
Ez a like a bike-os fabicaj most kezd itthon is divatba jönni. Én meg nem értettem, hogy akkor ennek mi a funkciója, de most már világos.

Nem tudom ki hogy van vele, de Gréti ma extra nyűgös...vagy az idő, vagy a tegnapi oltások, vagy passz. Semmit sem akar, se aludni se kézben lenni se játszószőnyeg, se hason se háton, áááá. Most épp a mózesben alszik, de közben szipog a nagy sírás után szegény.

Barba, nekem nem a tejből állapították meg a baktériumot, hanem a mellemből vettek mintát (megkapargatták a tetejét és azt küldték el) A kenőcs, amit kaptam antibiotikumos és talán már javul is tőle. Várok pár napot még, ha nem lesz jobb, akkor kikövetelem azt amit Te szedtél. Tök jó, hogy neked elmúlt tőle.
Rota még csak az első volt tegnap.
Laktózallergiára meg igazából én gondoltam csak, mert olyanok a tünetei Babucinak. Híg néha nyálkás széklet, kaja után 15-30 perccel iszonyat üvöltés, néha csalánkiütés szerű foltok a lábán, hasán, és persze a hasfájás. De dokit nem hatotta meg a feltevésem. Szerinte nem az. Bár nem hiszem, hogy ezt ránézésre meg lehetne állapítani, de esze ágában sem volt kivizsgálni, vagy legalább egy nyomorult vérvételre beutalni.... nem is tudom mit csináljak. Megint felvetődött a gondolat, hogy elviszem egy magándokihoz. Csak még nincs ötletem, hogy hová. Lehetne kapásból magánkórházba, ahol teljes kivizsgálást csinálnak. De egyrészt iszonyat pénz, másik meg, hogy nem is biztos, hogy komoly baja van, akkor meg minek kínozni szerencsétlent. Szóval most itt tartunk.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Charlott, mi is fűtünk, szerencsére nálunk egyedi fűtéses a lakás, így én már napok óta bekapcsoltam, melegnek meleg van, csak ez az iszonyat pára... dehát mosni meg muszáj, nem tudom mi lesz télen, ha állandóan bent száradnak majd a ruhák. Lehet tényleg jól jönne egy szárítógép, csak nálunk már egy talpalatnyi hely sincs egy újabb ketyerának sajna.
Én esőben nem tudom rávenni magam, hogy kimenjünk. Grétinek csak bentről mutogatom az esőt :-) Gondolom, hogy Krisznek tetszett a "fura" időjárás.

Csöpplány, köszi a kengurus infókat! A felújításhoz meg kitartás! De tuti jó lesz utána, ha minden kész lesz és szép új lesz. Majd fotót kérünk :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csöpplány: a piros foltok kezdene eltünedezni - akartam is írni már. :oops: Használtam az általad ajánlott kenőcsöt, de azért megkérdeztem a védőnőt is, hogy ilyenkor mi a teendő, kell-e bőrgyógyászhoz menni? Azt ajánlotta, hogy hintport szórjak a kezembe, dörzsőljem össze a két kezemet és így masszírozzam a baba piros foltos bőrére. :wink:

Orsi: nagyon jók az általad ajánlott játékok. én is jobban szeretem a plüst és a faanyagból készült tárgyakat. :wink: A fakerékpár tényleg elterjedt már Mo-on. Férjem már ki is szúrta sétánk alatt, hogy a gyerekek mivel is tekernek. :)

Nadina: a szürke, hideg időtől vagyunk nyomottabbak és a babákra is hatással van ez. :roll: Ezért is mentünk le sétálni, mert a friss levegő csak segít valamit a hangulatunkon. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Hallo!!!

Jól olvasom,hogy egy-két baba már forgolódik?Nem semmi.Enyimé egyáltalán nem akar. :?

2napja hozzátáplálódunk.Persze csak szép lassan.Uzsira kapott sütőtököt és igen bejött neki.Lehet még korai,de ez van.Ma őszit eszünk.
Szopinak teljesen vége,a tejem is elapadt végleg 2 hét alatt. :( Sz@r ügy,de legalább már a tej miatt nem stresszelek.

Rekedtség elmúlt,tartott egy napig,nem tom mitől lehetett.

Hétfőn mi is plázáztunk és legnagyobb meglepetésemre Bubu hihetetlen jól viselkedett.Pedig féltem tőle,hogy beingerlődik,de végig nézelődött,aludt.Szóval most egy szavam se lehet.

Itt is szakad egész nap.Mi sem sétáltunk ma.Talán estefele.

Hibernia,b@sszus,gyönyörű helyen éltek...Hatalmas irigy.Férjed aki gitározik,ugye?

Csöpplány,Balu nagyon ügyes.És édes.Milyen kis szöszke naffiú!! :D

Sírás,még érkezem

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok,

néha én is vagyok csak állandó program van beindult az ovi én meg takaríthatok végre,délutánonként meg játék, barátok miegymás!

nagyon édesek a babák és ügyesek! Kristóf még hátról csak oldalra fordul!
Az első gyereknél még úgy sietettem mindig hogy mikor lesz már mikor eszik, meg forog, mikor mászik már, most meg legszívesebben megűllítanám az időt olyan tündérke! :P Persze nagynak is az lesz, de mégis, talán azért mert azthiszem nem lesz mégegy baba a családban :roll:

Botond fiamat megcsípte a méhecske és beödémásodott a keze, kőkemény lett és szinte lila, nagyon ijesztó volt, kapott rá antibiotikumot is és már szebb neki sokkal!

mi is levegőztünk ma, mondjuk kényszerűségből mert vinni meg menni kellett a nagyokért az oviba, így én is felavattam az esővédőt meg vettem új babakocsit, de nagyon jól bevált annyira szuper, nem tudom hogy mentünk volna ma, mert apánál van az autó!

Orsi, ma én is ideges vagyok, lehet a front... meg a nagyok, ma elhatározták hogy halálra bosszantanak :twisted: De nem hagyom magam :lol:

Kristóf is imád ülni, az új babakocsi 5 fokozatban dönthető(a régi csak2) így már én is megdöntöm neki kicsit és így szeret nézelődni!
Aludni viszont csak hason, babakocsiban szokott néha háton elaludni de vagy megfordítom vagy kb. 10perc múlva fölkel...

Én is fűtök már, nem szeretek fázni!

Nekünk volt úgynevezett bébikompunk, sokan rossznak tartják, de szerintem ez is olyan hogy ha ésszel használja az ember nem okoz semmi bajt, nyilván nem ült benne egyik gyerek sem órákat. Nekem például szerették és semmi bajuk nem volt a járással 1 évesen mindketten mentek!

Ja és a másik szuper találmány a műanyag kismotor annál jobb szerintem nincs, néha még Ábel fiam is aki 5 éves használja, de már lassan leér a térde is :P

kriszta0612
 
 


Mayday:gondolom élvezed végre apa társaságát :) Foggal hogy álltok?Még mindig nagyon fáj szegény Bubunak? :( Képek nagyon állatok,jó rég nem láttuk már Bálintot.Írtózatosan sokat változott,és egészen komoly fiatalember lett :D Tényleg nagyon sokat komolyodtak a vonásai,mintha már nem is baba lenne :)
Szerintem ne aggódj ezen a hozzátápis dolgon.Egyesével,ártatlan dolgokkal kell indítani és nem lesz gond.Mondjuk ma Balu répát meg krumplit kapott húslevesből és öklendezett tőle :shock: Pedig babavízzel hígitottam hogy ne legyen túl fűszeres.A sima vízben főtt répa-krumpli-alma kombót viszont pusztítja :D Érdekes Balunak pl nem jött be a sütőtök,meg székrekedése lett tőle :?
Balu is tündér mikor plázázunk,vagy bevásárolunk.Bezzeg itthon azért néha kibújik belőle a kisördög :D

Kriszta:én nem siettetem de folyton aggódom hogy ezt meg azt miért nem csinálja már.Mint pl ezt a forgás dolgot is.Amióta tudja hogy kell folyton forgolódik,de túl sokat nem bír hason így sír.Akkor visszateszem fél perc múlva már megint hason van.Most ebből áll a napom hogy Balut forgatom :D Mintha palacsintát sütnék :D

Bébikomp:én egyszer majdnem előre estem vele,mert megakadt a küszöbben.Anyu úgy bevágta a sarokba hogy apró darabokra tört.Én nézegettem ilyen dolgokat de mindegyiknél előhozakodnak valami Negatív dologgal.Pl nekem nagyon tetszik a rugós hinta,és Balunak azt szeretnék venni 6 hós fordulójára :) Viszont azt olvastam hogy árt a gerincének meg a járását is hátráltatni fogja mert lábujjhegyen löki magát ilyenkor ugye.Ezt írták a kompról is,hogy ezért rossz.Járássegítőre is hallottam rosszakat pedig az is tetszett.Egyszerűen már azt se tudom hogy mit vegyek Balunak mert fogalmam sincs hogy mivel használok és mivel ártok.De néha kell egy kis nyugi,amikor szabad a két kezem.És sajna napközben a fél órák nem elég arra hogy mossak,teregessek,főzzek,bevásároljak.Szóval ilyenkor olyan jó jönne valami olyan eszköz amiben elvan a gyerkőc,szórakozik,biztonságban van,kis helyen elfér vele(pici a lakásunk)és mellette nyugodtan csinálhatnám a teendőimet.Gondolkodtam most a járókán.Talán az még beférne a konyhába valamelyik sarokba.Kivagyok ettől a sok mizétől :D
Ilyen kismotorom nekem is volt.Sőt,volt egy nyuszimotorom,a fülét kellett fogni,imádtam :D
Merre jártok lányok?Alig van ma itt forgalom,pedig nincs jó idő.
Eltűntek?Csigaby,Mucus?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


sziasztok

megvolt a buli, Peti tündért játszott, alig nyikorgott, sétáltunk 2 (!) órát és végigszunyálta. :shock: este beugrunk sütizni is egy barátunkhoz, kiváncsi vagyok hogy fogja bírni... :roll:

sajnálom a fos időt, hány fok van, hogy fűtötök??? durva.. itt most süt a nap + 22 fok kinn... meggyulladunk. a hétvégén meg hétfőn meg itt esett egész nap, úgy tűnik, most cseréltünk. :)

ercsikati, ha megyek abba a boltba hozok nektek mosdóbigyut, persze! ;) én füleseset akartam neki, mert az a kék :lol: de aztán nem vettem, mert nem használunk ilyet akkor minek... :)

az előbb éhes volt erre bealudt 2 korty után most itt az ölemben huny én meg zsibbadok meg bepisilek. murphy.

folyt köv

hibernia
 
 
 


Csöpplány,foggal még mindig küzdünk. :? Szépen szélesedik,egyre "búbosabb",de még mindig nincs kinnt.Már lassan másfél hónapja így megy.
Ti már kombóztok?Az igen.Tápit mennyit kap még Balu?

Őszivel csődöt mondtunk. :roll: Kiköpte,sírt,pofákat vágott.Kiütötte a kanalat a kezemből,tiszta őszi lett a szemöldöke.Akkor persze röhögött.Édes pofa. :D

Szerintem nálunk most van a fejlődési ugrás.Ebédre 260at bezabált,uzsira 190-et.150-170eket szokott enni. :roll:

Én járókát mindenképpen szeretnék neki venni.Meg kismotort.Bébikompot én nem.Küszöb miatt.Szerintem is veszélyes.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday: tök jó az iwiwes képek! :wink: Köszi az ötletet, hogy miképpen legyen mellettem a baba, míg nekem főznöm (vagy mást) kell. A babahordozó kosár!! HOgy ez eddig nem jutott az eszembe. :shock: :roll: :lol:

KépKép
charlott
 
 


Csopplany,
forgatod, mint a palacsintat :) :) :)
Ha megtanul ulni, meglatod irto jol el fogja magat foglalni. Még 2-3 honap és logathatod a labad.

Bébikompot én sem veszek.

Jarokank van, oriasi nagy, 6 szogletu. ugyangy fel lehet allitani a matracot benne mint a kisagynal. Elisanak ez volt eddig a nappalija, de most mar jobban szeret a foldon fekudni, ahol mi vagyunk. Mi egyébként nem hasznaltuk a jarokat, csak kényszerhelyzetben, mert utaltak a gyerekek. Akkor viszont jo volt, mikor megjott a kisteso, o is mindig ebben volt csecsemoként, h a nagyobbik ne tudjon hozzanyulni.

Voltunk oltason. Siras, de utana mosolygott ram. a dokira meg végig gorbitett... Laz semmi, viszont mar 8tol alszik. Hason. Egyedul. Hurra.

Ja és 61,5 cm, 5520 gr. 3,5 honapos.

Doki elkuld mindket kicsit alaposabb kivizsgalasra, mert Elisa elég gyakran nagyon hangosan veszi a levegot. 1 honapos koratol. Minden honapban mondom neki. Ujszulottkori asztmaféleségre gyanakszik, mégpedig enyhe reflux miatt. Nem bukik soha, ha vmi feljon, azt lenyeli, ez valszinu ingerli a nyalkahartyat... De lathatolag ez Elisat nem zavarja.

Itt a csipojét nem is nézik soha. Furcsa.

Hibernia,
akkor Peti is kirakatgyerek. Gyakran kell vendéegeket hivni és minden ok lesz. :)

Forgas nalunk tovabbra sincs.
s.orsi
 
 


Charlott,nagyon szívesen!!! :lol: Pihiszék hiányában musz kreatívnak lennem. :roll: :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok, na ma mi csavarogtunk egész nap, anyukámhoz bedobtuk a gyerekeket, mi meg IKEA-ztunk, Árkádoztunk, nagyon jó volt, csak ez a trágya idő...

Csöpplány, klasz a forgásos video, ügyes fiú!

Ezekben a járkálós kütyükben én nem hiszek, szerintem a legjobb járássegítők a bútorok, ami mellett ezerrel tekernek a lurkók, aztán egyszercsak azt venni észre, hogy a kanapé és dohányzóasztal közötti táv megtételéhez már nem ül le mászni, hanem lelépegeti. Onnan meg már néhány nap csak az egyedül járás. Én kifejezetten babycomp ellenes vagyok, nekünk neurologus mondta a fiamnál, hogy eszünkbe ne jusson. (Volt a fiamnak egy enyhe izomletapadása és amiatt vizsgálta neurologus, de szerencsére semmi baja nem volt.) Nekünk járókánk sem volt, szabad garázdálkodás van itthon, ha valaki csöngetett, vagy pisilni mentem ilyesmi, akkor beraktam a gyerkőt az etetőszékbe, ágyába, vagy pihiszékbe addig.

Viszont bobbycar tutijó, fiam kedvence, még ma is gyűri, látszik is az egyik fotón amit küldtem, nekünk Audis van, munkahelyi ártalom :) Aztán futóbringa is nagyon király, mi mondjuk nem a fából lévőt kultiváljuk, nekünk Puky van, (www.puky.de), iszonyat jó. Persze ezek azért már nagyobb gyerekeknek szólnak, illetve futóbringától néha szívrohamot kapok, mert ugye iszonyatosan be tud gyorsulni a lejtőkön, szóval sík terepen nyugisabb. :D

Hibernia, tök jó érzés amikor a gyerek bemutatkozik a barátok előtt az angyali énjével, gratulálok! Csak utána az a bosszantó, amikor nekem itthon műsorozik. :D
monde
 
 


B@ccus,most nézem,már van 2011es májusi topic.Hát lányok,megvénültünk. :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ma Samu is egész nap ölben volt, és még így is néha ok nélkül sírdogált. Olyan rosszkedvű! :( Azért szerencsére néha elfelejti, hogy milyen rossz neki, és megenged magának pár fülig érő vigyort. :) Délutáni alvás mei taiban ment, mert ahogy lerakom, felébred, és sír. Éjjel meg kettő után kipattant a szeme, másfél órát szórakoztunk... Persze 6-kor megint kajaidő volt... De csak a 9 órás szopi után ébredtünk. :)

Nadi, drukkolunk, hogy használjon a krém! :wink:

Mayday, látod, még nem késtél el Bubu vásárlásra nevelésével! :D Barnus folyton mondja Samunak, hogy majd megtanítja spórolni, ha már anyának nem megy... :oops:

Na, ezt valamikor délután írtam. Elküldöm, és folytatom...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


2011. május... :D Csöpplány, nem küldöd el nekik a babamontázst, hogy jó babavárást kívánnak a 2010. májusi babák? :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Csak jöttem beköszönni.
Jól lemaradtam,azt se tudom kivel mizu. :oops: :(
Koli jól van,hízik,huncut.... :D
Domival vannak gondjaim mostanság azért is nem jövök nagyon sok erőmet leszív....... :roll:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Azta, Balu rettenetesen ügyes! (Most néztem a videót.)
Bubu tényleg nagyfiú lett, nem aprózza el, rögtön egész répával kezd? :D :D Nagyon édes a játszós kép!
És Krisz mennyit vigyorog már! Az utolsó képen annyira szép, hogy azzal be lehetne nevezni versenyre. :) Amúgy nagyon hasonlít az apukájára, ugye? Vagy csak én látom így?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hali

na jó hulladék vagyok, persze még mindig nem olvastam vissza, no majd talán holnap. :( most nem is stresszelem magam azzal, hogy visszaolvassam ezt a sokat, úgysem tudnék reagálni mindenre és az idegesítene. no ezt kifundáltam. :lol:

voltam gmailen, küldtem pár gyakorlatot.

Samu nagyon-nagyon aranyosan nevet! :) Zsó, mondd meg neki, hogy csinálja gyakrabban olyan jól áll neki! :lol:

Balu hihetetlenül ügyes! hátról hasra pedig nehezebb is fordulni, nagyon kis törekvő. :) jól látom, hogy mellette egy göbzi figyel? :)

Bubu télies fotója nagyon komoly és persze az elmaradhatatlan cumi. :) és milyen vagány a játszón is!!! olyan kisfiús feje van már neki is, úgy értem, olyan felnőttes!

Kriszről az első kép a kedvencem, nagyon szépek vagytok!!! nálunk is szereti apa így emelgetni. :)

na elteszem magam holnapra, jól kifáradtam, holnap hétvége, de ugye délelőtt gokart. :(

hibernia
 
 
 


Hibernia:nálunk 15-20 fok között van nappal kint :? Ezért is vagyok megzavarodva mit is adjak Balura.Olyan hirtelen nagy váltás volt a hőség meg most ez között,hogy félek alulöltöztetem.De ha így haladok akkor mit adok rá télen? :D Meg Balunak folyton hideg a keze,lába,meg a füle :lol: Tarkója jó hőmérsékletű,mégis tartok tőle,hogy nem-e fázik.Áááá...kész para.

Mayday:tápit Balu napi 4-szer kap.Általában 1, max két étkezésre kap mást Balu.Tápiból most 150 et eszünk/alkalom.Ma pl csak 4szer akart enni.Én meg megtömtem még szegénykémet (10kor ekkor lett volna a kövi kajaidő,előtte 7kor evett).Ma evett 7kor,11:30kor,16:10kor és 19:10kor.Ma pl nem fogadott el hozzátápit.Ilyenkor nem erőltetem,kap helyette tápit :)

Orsi:ügyes elisa,hogy egyedül alszik.Na meg szépek a méretei is.!

Barba:jó ötlet :) ár szerkesztettem egy másik montázst,amelyiken a babák első képei vannak.De azt valamiért nem fogadja el amikor tölteném fel :? Lehet hogy azt teszem akkor ami gmailen is van,csak azon nincs rajta mindenki,mármint az új csatlakozók babái :?

Gmail:Krisznek az utcsó képe a kedvencem,az a huncut nézés!Meg kell zabálni:D
Petinek meg az első nagyon haláli :D

Nekünk vacakul indult az elaltatás.Gondolom ehhez hozzátartozik az is,hogy szegénykém ma kétszer is felriadt az alvásából,és nem tudta kialudni magát.Kb másfél órát harcoltunk.Megint úgy üvöltött hogy berezonált a dobhártyám :? Ilyenkor annyira nem bírom :( Mire sikerült megvigasztalni,próbált elaludni,és pár perc múlva megint elkezdett üvölteni.És ilyenkor feszíti ki magát a kezemből.De ha leteszem akkor vigasztalhatatlan.Általában az működik hogy függőlegesbe teszem és sétálok vele,akkor megnyugszik.Teljesen kivagyok,pedig egész nap mintababa volt,nem tudom mi lehetett ez megint :(
Na elteszem magam én is,ki tudja mit hoz az éjszaka.Az előbb nyöszizett,megfordítottam a hasára,és most alszik tovább.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Peti, de menő! Az utolsó kép nagyon vicces! Az van írva az arcára, hogy apám, ha ez a csaj átfordul, én kilapulok! :lol:
A habtapi nagyon jó! Bár én is ilyet vettem volna! Már azon gondolkozom, hogy beleragasztom a betűket. :roll:

Csöpplány, kitartás! :)

Mucus, mi a baj Domival? Az ovistársak hatása, vagy Koli miatt akar belőled többet?

Banyek, megint 1 óra!!! :( Képtelen vagyok időben lefeküdni!
Ja, és találtam többféle big bobbyt, ha valakit érdekel. Nekem nagyon tetszik. Samu tuti kap utánfutót is hozzá, hogy segítsen apájának a fűnyírásnál. :D
http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... 8&f=ra_145

Ja, és ma kapott csomó little people figurát, mert féláron volt a tescoban. :) Én választottam, mert ő aludt a mei tai-ban. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia, holnap átadom az üzeneted Samunak! Köszi a bókot! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barba nem vagy kerek, ezen röhögök reggel óta, hogy "kilapulok". :D :D :D jól indult a nap, köszi. :)

ilyet veszünk ma: http://www.brightstarts.com/p-201-flexi-ball.aspx alig várom. tegnap volt a kislánynál ilyen és nagyon jól meg tudta fogni + rázogatta, ez ilyen csörgő-pótló.

a bébikompról lebeszéltetek, oké, oké. :lol: mondjuk a konzol nekem még mindig tetszik azon, amit belinkeltem, ha nem is járásra, csak úgy nyomkodni kéne... :roll:

orsi, köszi a linkeket. kriszta itt nincs az a műanyag motor, de beszéltük, hogy nekünk olyan kell. :lol: otthon mindenki olyanon nyomul, láttuk. :)

ami itt divat az ez, hihetetlen, egyszerűen mindenkinek van:
http://www.toys.ie/Shop_Product_List.as ... ery=fliker
rá kell állni és riszálni, attól megy. :lol: haláli.
nem ilyen babáknak való persze, de mondjuk 3-4 évtől már keményen nyomják vele... :)

jaj nem is írtam, este átugrottunk egy barátunkhoz, volt nála egy kis party, voltak vagy ezren, tök hangzavar volt, ez a kis mulya meg végig aludt. :shock: le is fotóztuk, majd elküldöm. :lol: vicces. kár, hogy nem lehet hangos képeket küldeni, az még jobban ütne. :lol:

mayday, köszi a dicséretet, igen, szép ez a hely. :) az előbb fotóztam egy bazi nagy szivárványt az erkélyről. :shock: (mondjuk ez azzal jár, hogy süt a nap és ömlik az eső egyszerre általában...)

orsi, kirakatbaba, ez jó. :lol:

remélem megjavultak a bolondgomba gyerkőcök, biztos az eső + hideg volt nekik baj... :(

botond jobban van már?

na megnézem, mire nem reagáltam, igyekszem. hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

hibernia
 
 
 


orsi nálunk is mindig hason alszik Peti, máskülönben ébred elég hamar. :?

monde, orsi, elhiszem én, hogy jó a szoptatás, persze, csak nálunk nem úgy jött ki a lépés... :( még jó, hogy vasbimbóim vannak és még sosem fájtak (koppkopp), ha még fájdalmas is lenne a szopi, már lehet, rég feladtam volna. :? tényleg nagyon gáz, hogy nem elég neki ez a tejci, egyszer fel kéne venni, milyen tragikomikusan is eszik, micsoda harcokat folytatunk... :? ráadásul ha evett 50-et, utána kezdem ugye csinálni a tápit (előre nem csinálom meg, mert van úgy, hogy délután 150 tej van, akkor nem kap tápit, de van olyan is, hogy 50-60 a tej, akkor kell neki adnom), szóval az az 5 perc, míg elkészül a tép, hát maga a pokol. higgyétek el, én is jobban szeretném, ha nem kéne így szenvedtetnem szegényt... :(

jut eszembe táp, tegnap vettem 2 dl-es dobozos tápit... készen van, csak oda kell neki adni. :lol: elég vicces. azért vettem ilyet, hogy megnézzük ízlik-e neki és ha igen, vesszük ezt a típust por formában, ha nem, akkor kóstolhat egy másikat. nem tudom, melyiket fogja csípni, gondoltam kipróbáljuk őket kicsiben először, aztán veszek csak nagy dobozt, mert az azért elég húzós áron van.

na felébredt, jövök még. :)

hibernia
 
 
 


nadina ha kiütések is vannak tényleg mi a francért nem néznek vérvizsgálatot??? ááááá
én a helyedben elvinném magándokihoz, bármilyen gáz ez. :? a nőgyógyászom ajánlott egy rendes gyerekdokinénit, ha gondoom előkeresem a számát!

mayday jó sok mindent eszik Bubu, a sütőtököt hogy adtad neki? hogy készítetted el? furi, hogy eddig itt Peti eszi egyedül az őszit. :) neki ízlik. igaz, mást nem kapott még. a tegnapi barinője hozott neki szilvát, kisüvegeset, kecskeméti, azt fogjuk holnap - a hónapfordulón :lol: - kipróbálni.
jó, hogy bírta a plázát!! :D
260 mg??? te jó ég! én már a 220tól kiakadok... :D

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is! :) Kendra alszik, az idő pocsék, apa pedig ma viszi az autót a szerelőhöz! Kíváncsi leszek mit fog mondani! Remélem nem kell otthagyni, mert el szeretnék ma menni az Achan-ba, mert akciós a pelus, és szeretnék venni!

Hibernia!
Amit belinkeltél az a színes labda, nekem nagyon bejön! :) El is mentettem a linket, és majd beszélek a bátyámmal - tudod ő Skóciában él - hogy hajtson fel nekünk is egy ilyen labdát! Az ára sem vészes, és szerintem nagyon el lenne vele Kendra! :) Köszönöm az ötletet! Ha megint látsz valami jót, ne habozd belinkelni nekünk! :)

Mayday!
Szuper, hogy ilyen jó evő Bubu! Büszke lehetsz rá! Szerintem az őszit is el fogja fogadni, csak légy vele türelmes! Bár én úgy hallottam, hogy a sütőtököt érdemes utoljára megkóstoltatni velük, mert hogy az a "legédesebb"! Hát nem tudom! Mi még nem tartunk itt! Kendra csak anyatejet eszik, de azt elég jól! Mondjuk, hogy mennyit, azt nem tudom csak időben, és az is változó! Van, hogy eszik 10 percet, van hogy 30-at! De azt viszont én is észre veszem, hogy hízik és jönnek a hurkák sorra, így nem izgatom magam a hízás miatt! :)

A bébikomphoz akartam még egy pár gondolatot, tudom Hibernia lebeszéltünk róla, de szeretném megosztani veletek! Az egyik ismerősöm kisfia májusban volt 1 éves, és nagyon sokat kompozott! Nagyon szerette a fiú, és az anyja úgy volt vele, ha szereti hagy menjen! Volt hogy egész du. a kompban volt! Na ennek az lett a következménye, hogy a kisfiú a mai napig csak a lábujjhegyén tud menni! Már elvittél orvoshoz is, és a doki is egyből azt kérdezte, hogy ugye sokat kompozott a gyerek?! Na hát csak ezt akartam! Tesómnál is kompozott mindkét srác de nem egész na. Semmi bajuk nincs! Most ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem kell bébikomp, hanem hogy "ésszel" kell a gyerkőcöt beletenni! :)

Most megyek, majd még lehet jövök!
Pusszantás!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Laptető! Küldeném Micinek és Barinak a Dévais oldalara! :) :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hat, ha ez igy menne hosszutavon, akkor szabadalmaztatom a lanyom. Marha jol alszik a hasan és azota is egyedul alszik el. CSak azt tudnam miért kellett 3,5 honapot varni, hogy hajlando legyen a hasara fekudni??? Ma hajnalban viszont megint éberen aludt és én nem tudtam aludni tole, meg a férjemtol. most a férfiak elmentek délutan kalandparkba, Elisa most aludt el, megyek és lefekszem. Micsoda luxus!

Hibernia, akkor Peti tényleg kirakatgyerek. Tarsasag kell neki. Ilyen labdat én is most lattam egy ujsagban és szerintem is szuper. Nekunk van ilyesmi henger formaju, de még nemigazan jatszott vele Elisa. Napok kérdése csak, ma mar lattam, h egyik kezébol a masikba is at tudja tenni a jatékot.

Sutotokot én anno Hipp bébiételbol adtam, teljesen folyékony és krumplit tortem bele, h surubb legyen. Répat eleinte ugyanigy, amig csak par kanallal kellett.

A bébikompot egyesek bébiszitternek hasznaljak. Igaza van Ercsikatinak, mindent szabad, csak modjaval. Nekunk akkor sem lesz komp.

Itt visszajott a nyar! ragyogo napsutés, 25 fok.
s.orsi
 
 


Halihó!

Sz@r kezdés után sz@r folytatás volt a tegnapi este.Este 9kor megetettem majd nagy nehezen ugye elaludt.Aztán 2 órakor keserves sírásra keltem.Ahogy vettem ki a kiságyból egy hatalmas büfi kíséretében visszaköszönt a vacsi.Persze Balu jól megijedt és éktelen sírásba kezdett.Aztán elkezdtem átöltöztetni,de annyira sírt és kapálózott,hogy nem sikerült.Levettem a felső rugiját,még szerencse hogy nem ázott át.Aztán így végül csak egy rugiban aludt.Magam mell tettem és jól betakartam.Aztán 3kor megint sírt,puki bántotta,azt jól kitornáztuk és visszatettem hasra az ágyába.Fél perc és aludt is.Aztán csak 7kor kelt.Onnantól már minden frankó volt.
Viszont kicsit köhécsel Balu,meg hörög is,szóval szerintem jól megfázott :? Én idióta,miért nem öltöztettem fel :? Inkább hallgatnom kellett volna a sírását :( Remélem hamar kimegy ebből.Ma megint jófiú volt,viszont ma is csak 4szer evett 150-et.És nem kapott hozzátápit,viszont ma is sokat ivott.Egész nap jókedélyű volt,most küzdünk megint az elalvással.Most aludt egy órát és gyanítom hogy fent lesz most 2 órát,tehát jó ha sikerül 11kor ágyba dugni :?

Bocsi hogy nem reagálok,de még tengernyi dolgom van,és már mindjárt fél 10 :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szia Barbazso!
Domi eddig is nagyon anyás volt(tudom én rontottam el :oops: )de most,hogy elkezdődött az ovi még jobban., :roll:
Egyik énem sajnálja másik énem dühös rá mert lassan 6 évesen megérthetné,hogy semmivel nem szeretem jobban Kolit mint Őt.
Mivel ez a tanév iskola előkészítő és ha nem fejezi be a sírásokat anya után nem mehet suliba mert szociálisan nem érett. :evil:
Ezért most megpróbálkozok a homeopátiával hátha segít túl jutni ezen az időszakon.
Folyton a sírás kerülget Engem is és a tejem is egyre kevesebb ennek köszönhetően.Dióhéjban ennyi.... :wink:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Hali,

nem aludtam egy percet sem :evil: , no nem Krisz miatt - a fiúk húzzák a lóbőrt - hanem tegnap egy autóbemutatón voltunk és kaptunk ebédet és kávét is hozzá. És ez a kávé olyan erősre sikeredett, hogy azóta nem tértem magamhoz. :?

Hibernia: Petinek boldog születésnapot! :lol: Nagyon helyes babóca, a tekintete sokat mondó - a képet nézve, egészen fotógén.

Mucus: próbálj meg lazítani és nem rágörcsölni az óvikezdésre! :wink: Nem akarok okoskodni, de olvastam (az Elég jó szülőben), hogy ha nehéz az indulás óviba, isibe a gyerek részéről, akkor ez azért van, mert az anyuka feszült, nyugatalan és a gyerekben ez félelmet kelt. Na, persze a testvéri féltékenység is, az anyaszeretetért való harc miatt is lehet ez a nyűgös viselkedés. :roll: :oops: Tudom könnyű írni erről, mint..... :oops:

Mayday: kirpóbáltuk a babakocsis hordózóhasználatát a lakásban címűt és tök jól működik! :lol: Végre együtt ehettünk apával! Odatettük hozzánk közel és láthatta, hogyan falatozgatunk. Érdeklődve szemlélte végig az eseményeket! :wink:

Csöpplány: remélem nincs nagy baj Baluval és mára meggyógyul!

Egy tipp a milupa honlapján regisztráltok, akkor ingyenes tápszer mintát küldenek. Már négy hónapos kortól adható dolgokat! :wink:

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt!

Charlott, köszi a milupás tippet, már regisztráltam is :D Sajnálom, hogy nem tudtál aludni, azért próbálj meg akkor napközben, ha bírsz. Gáz, ha kimarad egy éjszakai alvás, én legalább is ilyenkor készen vagyok napokig, mire be tudom hozni valahogy.
Krisz nagyon cuki a gmailes fotókon, tök jó, hogy a játszószőnyegen hason is ilyen jól elvan! Meg azok a mosolygások :lol:
Minden baba nagyon édi, megnéztem, csak már nem emlékszem kinek mit akartam írni :oops:
Jó gyorsan nőnek a lurkók! Mindegyiknek hogy változik az arca, hipp-hopp és már mehetnek oviba :lol:

Mucus, sajnálom, hogy ilyen nehezen megy az ovikezdés. Persze ilyenkor könnyű mondani, de próbálj meg nem idegeskedni,mert a tejcinek nem tesz jót. Én 6 éves voltam, mikor a húgom született és arra emlékszem, hogy nem a féltékenység volt a szar (igazából nem voltam féltékeny, mert megértettem, hogy anyu engem is szeret :D ) hanem az volt a rossz, hogy mentem oviba és tudtam, hogy ők ketten meg jól elvannak otthon....szóval nekem ez volt a gáz. Nem laktunk messze az ovitól és anyu napközben odajött a hugicámmal sétálni és próbálta úgy beállítani, hogy csak és kizárólag azt várják egész nap, hogy én haza mehessek :lol: meg hogy az ovi olyan, mint apunak a munkahely és milyen jó, hogy már ilyen nagy vagyok, hogy nekem is vannak kötelezettségeim. Valahogy én így emlékszem erre vissza, és ettől nem volt olyan borzasztó ez az időszak. De nagy kitartást hozzá!!!

Tegnap voltunk bornapokon Grétivel. Hihetetlen ez a gyerek! A legnagyobb zenebonában húzta a lóbőrt :shock: Ja és azt élvezte a legjobban, ha az ezernyi ember körbeállja és neki magyaráz :lol:
Ma meg megyünk anyuékhoz délután.

Szép napot mindenkinek! Talán ma már nem esik és lehet menni sétálni.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?