Új privát üzeneted érkezett!

Timi, itt nagyon ösülök nektek sok puszi az egész családnak!!!!!!!!
snooopy
 
 


tudom én mikor kell előkerülni:))))))


gratulálok a kis Annához az egész családnak:))))))))

Kép

Kép
polixeni
 
 


Drága Tigrincs Timim!!!!


Szívből gratulálok a kis Anna megszületéséhez. Ügyesek voltatok, s mondtam én neked, hogyha már bent kellett maradnotok, akkor bújjon már ki az a Drága!
Nagyon jó egészséget kívánok az egész családnak és sok-sok tejcsit!

Millió puszi te három gyermekes édesanyuka!!!!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 

 
 

Timi:

GRATULÁLOK!!!!!!!Nagyon sok boldogságot és sok tejecskét kívánok!!!!!!


Mostmár 3 topikbaba van, akik 15.15 perckor születtek :-) (Iván, Beni és Anna) :-)))

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


ISTEN HOZTA KICSI ANNÁT!
SOK SOK BOLDOGSÁGOT AZ EGÉSZ CSALÁDNAK! :D

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


ORSI-éééés laptetős hír!-jóóóóó vagy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


ORSI-éééés laptetős hír!-jóóóóó vagy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Timi!
Gratulálok! sok egészséget nektek!

Brigi!
http://www.sopronianna.hu/

Orsi!
Elmondanám hogy az új oktatási törvény szerint 2 és fél évesen kezdheti meg a gyerek az óvodát ha megvan a helye!!!!!

Rita!
Fogadd őszinte részvétem! :(

Most csak ennyi hulla vagyok ma voltak először a kicsinyeim...

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 


egyszer akartam :roll: :lol:

BRIGI-aztaaaa Te milyen adatokat tudsz??? :lol: :wink: ott vagy a szeren 8)

KATA-és veletek mizujs????dobhatnál pár infót :wink: :lol:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Basszus beszéltem a Timivel, s olyan volt a hangja, mintha egy átlagos nap lenne, mintha nem is szült volna. Pedig ám életet adott egy gyönyörűséges kislánynak, gyönyörűséges tökéletes méretekkel. Pont jó!
Le a kalappal, belevaló egy csajszi. Ő az a csaj, akinek mindig szülnie kéne :) Vannak ilyen típusok, bár szerintem ritka.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Tenc, tényleg laptető :lol: :lol:...ezt észre sem vettem.

Brigi, hogy vagytok?

Borsa, igen tudom, de én nem akarom még beadni rendesen. először csak néha bejárunk, hogy szokja a helyet, személyeket majd csak délelőttre, ha szeret ott lenni akkor egész napra. nekem nem sűrgős a dolog úgyis itthon vagyok Noellel, nem hajt a tatár, hogy minél előbb járjon.
snooopy
 
 


15.15-kor kibújt, még kint sem volt, csak vállig, sírt egyet, aztán szopizott.
És aztán Timi fürdött, kisétált, mintha mi sem történt volna. Karcsú, mint a nádszál, kicsit sápadt, de nagyon helyesek mind a hárman - apával együtt. A többit meg majd a Timi elmeséli.
Szeretettel
Köszönöm mindenkinek az együttérző rámgondolást.
nováky_rita
 
 


[quote] írta:
[quote]L írta:e a kalappal, belevaló egy csajszi. Ő az a csaj, akinek mindig szülnie kéne

SISSY-és milyen igazad van :D :D :D :D ezt már Én is tudom...mikor Jázmin megérkezett olyan 10körül már tudtam-mentem keresni:ül a szobában eszi az elkészített kajcsiját-mint a suliban mikor szünet van :lol: :lol: :lol: és várja hogy történjen már valami-olyan pakoljunk és mehetünk is haza :lol: :lol: :lol:majd megkérdezzük négyeske? :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:

RITA-azért hallottam valaki más is nagyon ügyes és profi volt...Nagyon!! :D :D közös munka közös siker :D :D :D

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Én is szeretnék Gratulálni Anna Mirának! Isten hozta!
Sok-sok tejcsit és jó egészséget kívánunk Mi is Nektek! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Nem sok közöm volt az egészhez.
Csak meghallgattam a szívhangját, hogy jól van-e a kislány, biztattam az édesanyját és odatartottam a kezem, amikor érkezett.
Tényleg!
Szépen csinálták végig, szépen együtt voltak mindhárman, klasszul.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Tenci!

Meg bizony!!!! :) Három a magyar igazság és egy a ráadás!!!! :)

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Rita!

Szerintem egy igazán jó szülésznő azt is tudja, hogy kinél mit kell csinálni, s mi a sok, s kevés. Kinél mennyit, hogy ne túl sok, vagy éppen ne túl kevés legyen. Nincs igazam??
Sokszor egy ilyen helyzetben nehéz eltalálni, hogy kinek mi a jó, s mikor mennyi biztatás, ott lét szükséges, de egy profi ezt is vágja.
Asszem nálatok így volt. :) S ismét egy gyönyörű életet segítettél a világra. És még csak azt mondod, hogy odatartottad a kezed??!!! Ne szerénykedj, hisz az sem mindegy, hogy ki hogy tartja oda és hogyan fogja meg elsőként azt a picurit. Nekem biztos remegne ezerrel a kezem, ha egyszer véletlen arra kényszerülnék. De reméljük ilyenre nem kerül sor, s marad a hozzáértőknél.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


TIMI!!!!
NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK! NO ÉS PERSZE JÓ SOK TEJCSIT! NAGYON ÜGYESEK VAGYTOK!!!! GYÖNYÖRŰ MÉRETEI VANNAK A NAGYLÁNYNAK! :D SOK PUSZI NEKTEK!!!! :D

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


sziasztok,

Timi,
Gratulálok Anna Mira érkezéséhez :D Nagyon jó egészséget nektek!!!


Tenc,
nem vagyok én főnök... Csak ilyekor egy szinttel lejjebb kerül a meló, ha a főnök nincs. De most már mindenki visszajött szabiról, úgyhogy vagyunk rá hárman. Ettől függetlenül nem nagyon tudok jönni, mert zárás van, úgyhogy ezer a meló... Néha beugrok olvasni, de az írásig nem jutok már el...
Na majd írd meg hogy megy az ovi Mickeynak - vagy hogy bírják őt az óvónők :wink: :D

Rita,
nagyon sok erőt Neked a történtekhez!

Steff,
jó téged is látni :D Már akartam neked írni mailt, de oda se jutok el :oops: Hogy vagytok? Martin és az ovi??

Bocs csajok, de mennem kell...Pedig még rengeteget akartam írni :( Igyekszem még jönni, de nem ígérek semmit :oops:

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Timi!
Szívből gratulálok Anna Mirához! Gyönyörű név egy gyönyörű kislánynak gyönyörű méretekkel! Jó egészséget nektek, sok örömet egymásban!
Puszi

Brigi!
Mirci 15:12kor született...

Kép

Kép

Kép
steffi
Kerepes
 
 


első sztárfotó Agócs Anna Miráról... :D Kép ...kis gyönyörűség :D

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Sziasztok!

Voltunk bent ma Timiéknél. Nagyon jól vannak, jól néznek ki. A Timi mint ha mi sem történt volna. :) És csak mesél, mesél, mondja, cseppet sem látszik rajta a fáradtság apró jele.

A kicsi Mira :) :) :) tündéri, nagyon édes zabálnivaló. Pont szuszikázott mikor mentünk. Kis hajas baba, de pont annyi hajacskája van, amennyi kell.

Olyan furcsa, hogy milyen kis apróság, mennyire csöppség. Kérdeztem, hogy a miénk is ekkora volt??!!! Még szép, persze. De még csak most született, s olyan gyorsan nőnek. Majd teszek fel képet Tomi babáról is, de most a kicsi Mira a sztár!!!


És a szépséges Mira Baba szeptember 1-jén:


Kép

Kép

Kép



Na most már megyek!
Jó éjt mindenkinek!


ui: Timi! Jó volt látni Téged, s találkozni Veled/Veletek, még ha csak ilyen kis időre is. Olyan mintha ezer éve ismernélek.

Puszi

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Timi drága!

Szeretettel gratulálunk itt is!!!
Gyönyörű ez a kicsilány! De hát nem is vártunk mást, hisz láttuk már a Növérkéket! :-)))
Sok sok puszika nektek!!!
És hosszú, boldog egészségben gazdag életet kívánunk a mostantól 5 tagú "kis" családodnak!
:wink:

ancsaboszi
 
 


Orsi!
tök jó, hogy ez a hír, laptető lett!
Nagyon kis ügyes vagy!

Tencikém! Sissy!
Köszönjük a képeket!

sok puszi

ancsaboszi
 
 


beszéltem Timivel, jó vannak, Anna próbálgat szopizni csak Timi melle bekeményedett és nehezen megy neki.
ha sikerül ma én is meglátogatom őket és hozok képeket.
snooopy
 
 


édes AnnaMirababa :D :D

Szóval:ovikezdés-tegnap beindultunk mi is :D szerdai nap olyan semmilyen-Mikey igazándiból nem is tudta miről szól a történet...bevittem a csoportba-voltak ismerősök,rögtön bandáztak-és észre sem vette,hogy leléptem-persze közöltem vele ebéd után jövök...sírás nem volt-határozottan utasította az ovónőciket-sms-t anyának hívják fel-jöjjön értem....vagy 20x :D :D :D meseolvasás közben közölte -na most már elég,ezt ismerem inkább menjünk ki....ilyenek és hasonlóak...De mikor mentem érte és meglátott :D na ilyen nézést nem sokat kaptam-ez csak Mikinek járt eddig :lol: :lol: boldogsága határtalan volt-kérdezték jössz holnap?-válasza határozott nem.....mai nap már így indult reggel-ugye anya nem gondolod,hogy megyek oviba???? :roll: :roll: mondom kicsifiam gondolom vagy még három évig :lol: :D hiszti kezdődött....és folytatódott az oviban....nem is kicsit :roll: :roll: bevittem otthagytam....még kint dumcsiztam csajokkal csökkent a zajszint....-lenyugodott és ha mi sem történt volna tök jól elvolt-bontogatja szárnyait mások felett-próbálkozik :roll: :lol: :lol: és várja az ebédet :lol: anya a desszert :lol: :D
tömören ennyi-hisztis/tutulós napoknak nézünk elébe de ez van....majd megszokja hiszen ez az élet rendje :D
egyébként mindent elmesél olyan édes tetszik neki csak még szokni kell a változást az életében-ami nem kicsi feladat-persze nekem is...de ők még olyan kicsik de mégis......nagyok :készen a feladatra :D
Benedek meg élvezi Mikey mentes délelőttöket :D :D délután pótlás megvan :lol: :wink: :lol:

ORSI-akkor most Ti nem is otthon?-oviügy??? :roll: sikerült bemenni Timihez?

ANCSA-milyen volt a Balcsin?-ovit megkezdtétek??? :roll: csajok jól vannak???

JUDESZ-ez a sok melóóóóó-remélem ha már ennyit dolgozol a hónap elején jól nagyon jól érzed magad! :lol: :wink: :lol: :wink: :lol:
Ancsa is megkezdte a bölcsit?-és akkor most autóval nyomjátok?

többiek merre vagytok??????

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Tencikém!

Kedden tértünk vissza csak a Balcsiról, így még a romokat takarítom. Lara a keresztelő előtti héten iszonyú féltékeny lett, és ez azóta is tart, szóval kemény napok vannak.
Most tudtam rendet tenni, mert eddig nem lehetett.
És még munkám is van, de a szemem egy hete be van vérezve
én észre sem vettem, mert nem is fáj, csak a másik. :)
De azért próbálom nem megerőltetni, olyan egy körül már ágyba is megyek.
Szóval Balcsi jó volt! még fürödtünk is 3 napot, meg kirándultunk, szóval volt sok családi progi.
Csak hát nagygép sajnos nem mert eljönni, Lara új FP gépe meg nem egy Canon, még enm is Sony, szóval képek nincsenek, témák voltak nagyon, nagyon jók. így anya szenvedett. :-)))

Elolvastam a tegnapi és a mai napod.
Hát ezen a pasin mindig megáll az ész, édes lehetett, hogy mondta az sms-t. meg kell zabálni :-)))
És hát biztos menni fog. csodálkozom, hogy Ő hisztizett.
Szóval mi hétvőn kezdjük. kiváncsi leszek, mert úgye Ő maradt kiscsoportos, a barátai meg középsősök, így félek tőle.
De bizom benne!!! Olyan ügyes, ha bízom benne, azt érzi, imádom.

Szofikának jön a foga ismét. nagyon fáj neki.
napi 4-5 váltás ruha.
de a mosolyt még ez sem tudja lefagyasztani az arcáról
csak éjszaka kiabál
ja, és 21-én készen lett a szobája, és ott is aludt, és nyaralásból is oda tért vissza, és nagyon örült neki.
:-))
Ja és úgye 22-én volt, Apa 35. szülinapja, és ezen a napon volt Szofika keresztelője is:
Szofika nagyon jól viselte, Apával végig bent volt a misén, és utána a keresztelőn is csak magyarázott, aztán mikor lelcsolta az Atya akkor meg csak nézett, hogy hoppá nem mondták hogy merülés, és különben is ki locsolgat itt Apa helyett.
Szóval édes volt.
hát sokan voltunk.
de mindenki el volt alélva a helytől
Úgye a gyerekek nézték az állatokat, meg etették, olyan helyen ültünk, ahonan láttuk a gyerekeket, akik a játszón játszottak, és ebéd után meg lehetett lovagolni.
És hát a torták is tetszettek mindenkinek.
Apának két pálmafa összefonodott tortája volt (szív alakban) Szofikának meg egy hatalmas szív tortája volt. Köszönet érte a Horváth cukrászdának, és bár eddig nagy Szépvölgiy úti cukrászda fun voltam, de ez azt hiszem most itt véget ért, ismét bebizonyította, hogy nem oda kéne vinni a pénzt.



Beszéltem ma Tigrincsemmel, és hát rákérdeztem, mert úgye többször írta, hogy Anna nem az tuti, mert Ő nem akarja.
és hát igen, úgy van ahogy gondoltam, Apa Annának hívja, és így Zizi is, mert úgye még kicsi (de majd ha Anya otthon lesz akkor már nem :-))) Adri meg persze úgy hívja ahogy Anya, hát persze hogy Mira a kicsi lány, de hát olyan Mírás is :-)))
Csak godnoltam megírom, mondta hogy majd jön ha tud és megírja, de hátha így időt sproltam neki :-)))
Pénteken mennek haza, ja és hallottam a pici nagy lány hangját, Ő vetett véget a beszélgetésnek!

Na megyek, mert még valamit akartam csinálni.

na hát ennyit rólunk. bocsi, hogy itt ragadtam.
majd valamikor jövök és olvasok is talán vissza. :oops: :oops:

Puszi mindenkinek

ancsaboszi
 
 


Timiék ma még kórházban-kicsit besárgult AnnaMira...ha minden okés akkor holnap mehetnek haza-amúgy tök jól vannak.....tejci bőven :D :D :D

ANCSA-Balcsi jól hangzik,akkor volt minden-ez olyan jó :D ovikezdéshez drukk -menni fog Larának!Ő már nagy lesz a kicsik között-meg amúgy is nem egy kicsilányka! :lol: :wink: :lol:
olvasom sűrű volt a program-akkor most kicsi lazulást kérünk :lol: :lol:
keresztelő képek???és hol is voltatok? :roll:
ééés SzofiDó meg egy tündér-csak mosolyog és mosolyog...mennyi fog van már?
szemésznél nem voltál?azt mondtad,hogy mész!-tessék elmenni!!!! :!: nem játék-vigyázz magadra IS!
ez a Horváth cukrászda nem Diósdi?mert azt mi is ismerjük és tényleg szuperek......

RENÁTA-Ti hogyan-ovi megkezdődött??? :D

VERÓ-ha itthon gyere!!!!!!!!! :lol: :lol:

VALENTINA-két szóra gyere-Vikóovi???? :roll:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Ohh, én meg már azt hittem, hogy Timiék ma már élvezhetik az öttagú család örömeit. Sajnálom, hogy bent tartották őket, de nyilván így volt a legjobb. Remélem holnapra már minden rendben lesz, s tényleg mehetnek végre haza.

Sokszor puszilom őket!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


TIMI-!gyere várunk....................ha kicsit engedi az időd+a csajok :D :D

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Sziasztok!

Fél 1-re hazaértünk! :wink:
Minden rendben! Amint lesz időm, jövök és mesélek! :wink:

Rita!

Szuper voltál, mint mindig! :wink: Áldom a sorsomat......életem végéig! :wink: :D A többit tudod! :wink: 8)

Zsuzska, Orsi, Katiék! Köszönöm a látogatást és az ajándékokat! :wink:
Tenci! Kabbe! :mrgreen: :wink: :lol:
Csajok! Mindenki! Köszönöm a válasz sms-eket, a hívásokat a ránk gondolást és a drukkokat! Időben odaértek és segítettek! :wink:

Most megyek és pihentetésként nézek egy kis híradót! :lol:

Sok puszi Mindenkinek! :wink:

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Timi!!!! örülök, hogy ottho vagytok már.
jó a vonalzó () :lol: :lol:
snooopy
 
 


Most csak zanzában írok, mert nincs agyam :roll:

Vki írta, hogy Linda bizti szomorú, hogy Iván elmegy oviba. Hááát, ezt nem állítanám. Inkább örül, hogy végre egy kicsit csak veel is foglalkozom. szeretik egymást, de azért....mindkettő szereti, ha csak róla szól a dolog néha. Amúgy is, meg az oroszlán temészet :roll: Linda már földrevetős hisztizik, ha ki akar csikarni egy kis "ülj levelem játszani" dolgot :roll: :shock:

Ovisoknak sok erőt! Azért sztem elég undok a "mostantól te itt, anyu el" féle beszoktatás mentes hozzáállás :evil: Ezzel az erővel bárhol otthagyhatná az ember a gyerek, ahol szakember felügyel rá. Mondjuk én azt sem támogatom, mikor a szülő hetekig a csoportban téblábol, mert akkor jogosan kérheti a gyerek számon, hogy ha eddig itt voltál, akkor most ugyan miért mész el? És nem a biztonság érzet miatt, hanem csak 1xűen, mert szeretné, ha te is részese lennél a napjának. De igen...1ik gyerek ilyen, másik olyan :wink: Iván pl. csütörtökön kidobta a taccsot és már ebéd utántól furán viselkedett pusztán azért, mert kölcsönóvónéni volt velük délután. Ismerte már, sokat bejárt....mégis. Nem vette be a gyomra a változást. Főleg, hogy én hülye elfelejtettem neki mondani....Még a szünet előtt szóltak, hogy néha lesz ilyen, mert az egyik óvónéni ösztöndíjat kapott...De Ivánnál nem ez az első ilyen jellegű. Mostani kicsik között van egy kisfiú, aki nem eszik és nem iszik semmit, de SEMMIt az oviban!!! Pedig még ott van az anyukája, de még így is utálja. Másik kissrác meg folyton ki akar jönni a folyosóra mert " Olyan sokan vannak bent! Miért van itt ilyen zaj?" :roll: Hát a porontyok változatos dolgokat bírnak produkálni :)

Timi
NAgyon cukorka ez a csajszi!!! Most nekem mind2 alszik (mégszép :D ) úgyhogy ebben a pillanatban azt gondolom, hogy énisénisénisénisakaroooook :lol: De majd reggel felébrednek és gyorsan átértékelem, hogy egyenlőre tuti elég 2db én központú akarnok gyerek :lol: Talán még pihenek egy kicsit, hátha később elfelejtem, hogy ez a 2 sajtkukac milyen mozgékony kis energiabomba :lol:
Őszintén....Kissé csalódott voltam, mkor megjött az sms és látom: Agócs Anna Mira (vagy Míra?) Húúú, mondom nem máááá, megadtad magad Jánosnak???? :shock: Ááááá, az sztem nem te vagy :lol: Gondoltam, azért így, hogy mindenkinek meglegyen az öröme és az Anna Mira jobban hangzik, mint a Mira Anna és úgyis Mirának hívjátok majd :D Látom nem sokat tévedtem :lol: És János tényleg Annázza te pedig Mirázod? :lol: Pár hónap és lenyomod Jánost :lol: Legalábbis gondolom :wink:
Szomszéd kislány, Iván csopitársa Míra...2006.08.31-én született :) Az óra-percet nem tom :roll:

Orsi
Nálatok ovi?

Borsa
Ha már úgyis viszed közösségbe, akkor nem jobb ha oviba viszed 2,5 évesen és nem bölcsibe? Úgyértem, ha 2,5 évesen vinnéd először közösségbe! Vagy te arra írtad ezt, hogy Kolosnak azt mondták, hogy mivel még nincs 3 rá más "szabályok" vonatkoznak beszoktatás terén? :oops:

Már megint 1/2 1 :shock: :twisted: Megyek

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reni!
Pont azért írtam ezt a 2,5 évet Orsinak mert ez egy új rendelet de szeretik átverni vele a szülőket. Ez azt jelenti hogy 2,5 évesen ugyanolyan jogai vannak már mint 3 évesen.

Orsi!
Jó hogy így gondolkozol. Nálam van olyan aki már alig vártak hogy bepattintsanak az oviba és ne legyen otthon pedig az anyuka otthon van a kicsivel. Nem próbálkoznak fél napokkal, nem nem ott van reggeltől estig már az első héten :(

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 


Timi!
(Anna) Mira :D:D szóval gyönyörű kiscsaj! Ezúton is gratula!

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 


Timcsi!

Örülök, hogy otthon vagytok már, s hogy minden rendben. Szívesen látogattunk Titeket, édesek voltatok, hát még a kicsi Mira. Jó volt látni Titeket. A baby kelengyének meg remélem hasznát tudjátok venni. :)
Kicsit felerősödtek bennem a régi élményeim, jajj, annyira jó volt. Nemrég még mi voltunk bent, s minket látogattak. Hogy szalad az idő.
Mikor eljöttünk a férjemmel mondtam is neki, hogy nekem is kell még egyszer egy ilyen picurika, egy ilyen gyönyörűség. S ha ráadásul pont kislány lenne...


Csatolok még pár képet, ami akkor készült, amikor a nálatok voltunk bent. :)


Itt vártunk még rátok:


Kép

Kép

Kép


Kép


Mikor haza értünk Timiéktől:


Kép

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


sehol senki???????? :roll: :roll:

VALENTINA-ha járnál erre.....VIKTORNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!! :D :D így utólag is..........

TIMI -de jóóóóó,már otthon :D :D :D remélem minden zökkenőmentesen zajlik-de azért kivi vagyok hogy hogy is vagytok :lol: :lol: mit szóltak csajok AnnaMirához??? :D :D -és AnnaMira sztorit is várjuk......na meg most Anna vagy Mira???-tudod sóginőméknél is RolandZénó-és apa R-anyaZ... győzött Zénó :D nálatok??????????????????????? :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:
Adri elkezdte az ovit?-nem akart inkább otthon maradni?? :roll: :D annyi kérdés lenne még...............de majd,csak még nem zaklatlak :lol: :wink: :lol: :wink:

Tomibaba :D :D ééés már mekkora....................................


gyorsba voltam....megyek szülőire :D :D még kimondani is nehéz-hiszen most született :roll: :D :lol: :D

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Sziasztok!

először is ...

Timi!
tündéri kicsajt Mira! :D nagyon édes! én is kíváncsi vagyok, hogy akkor most hogy is hívjátok!? :lol: :lol: várjuk a születéstörténetet! :wink: örülök, hogy minden rendben volt! :D


rólunk:
mi tegnap este 9-kor haza értünk, 25 óra ótazás után angliából :? :shock: :lol: :lol: :lol: különben minden rendben. Zsófinak volt 1,5 napig 38 fokos láza Svájcban, de ahogy jött úgy el is ment :shock: :D majd 1 héttel később ahogy beértünk London belvárosába kocsival, kirókázta a reggelit :oops: de az is múló rosszullét volt. :D Laci most alszik, azt hiszem őt viselte meg a legjobban hogy 24 órán át a lányaival volt ilyen hosszú időn át :lol: vele is volt a legtöbb "baj" az úton :lol: én reggel óta mosok, még szalad a lakás, a bökcsességfogamtól lassan száj zárat kapok :shock: meglehetősen fáj! (ez nálam visszatérő dolog, elmúlik magától).
ja! és még valami! :lol: franciaországban találtam egy benzinkútnál közel 14 ezer forint értékben angol fontot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tudom nem szép dolog, de nem tudtam visszaolvasni, csak Mirát akartam már nagyon megkuksizni :lol: majd jövök ha tudok! :D

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


sziasztok,

eltűnt bárányka újra... :oops:
bocs, de hónap elején zárás van, ilyenkor örülök, ha levegőt venni van időm... Szerda óta 10-11 körül érek haza este, Ancsát is csak reggel láttam amíg elvittem a bölcsibe :? Namindegy, túl vagyunk rajta, tegnap fél 10-kor jóváhagyták a riportot, úgyhogy erre a hónapra letudva :D

Timi,
Mira olyan kis gyönyörűség :D De rég volt ilyen pici Ancsa... :roll:
Egyébként mikor megkaptam az sms-t, pont az jutott eszembe, hogy Ancsánál a Míneát mennyire nem ismerték a SOTE II-n, úgyhogy volt hogy Anna Mira volt ráírva a bodyjára :roll: :D

Tenc,
gondoltam hogy Mikey alkot valamit :D "küldjetek smst anyának, hogy jöjjön" hát ez annyira jó :D :D
Ancsának nem is volt bölcsiszünet, úgyhogy ő folyamatosan jár ;) A nyaralás után volt egy kis hiszti reggelente, de csak 4 napig tartott, azóta rendben vagyunk ;) Kocsival nyomjuk igen :D
Első szülői tényleg fura... Nekünk majd szerdán lesz :roll: Kíváncsi leszek, külön írták, hogy a céges emberkék a bajaikat lehetőleg ne hozzák szóba a közös szülőin, nekünk utána lesz még egy kör :roll:

Ancsa,
örülök, hogy végül jól sikerült a Balcsi :D Képek rólatok?

Ren,
hát az élesben beszoktatás tényleg elég gáz :? Nekem még az a gyors beszoktatás is gáz volt, amit Ancsánál csináltak - első nap együtt, aztán 1 órára ott kellett hagyni, harmadik nap délelőttre, negyedik nap már ott is ebédelt, ötödik nap már ott is aludt :roll: Minden bajom volt tőle... De Ancsa viszonylag simán vette és most is szeret bejárni, ritka az igazi hiszti (két hetes otthonlét után persze volt), inkább csak eljátsszuk anyának a nagy balhét aztán megyünk is játszani :D

Borsa,
nálatok hogy megy az ovi?? Bár ott anya mindig a közelben van legalább :D

Sissy,
ti is szépek vagytok :D Tomika is mekkora már :shock: :D
Köszi a fotókat :D

Vero,
ilyen 1,5-2 napos láz Ancsának is volt - állítólag valami vírus :roll:
Örülök, hogy jól sikerült az út :D Majd ha időd van, azért részletesebb beszámolót kérünk!! :wink:

Na megyek, indul a nap :D Legyetek jók, majd igyekszem jönni... Szép napot!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Sziasztok!

Élek még.....és küzdök! :mrgreen: :lol: :wink:
Tanulom a 3 gyerekes Anyák életben maradását!!!! :lol: :wink:
Na jó, ennyire nem gáz a dolog, főleg hogy du. 5-ig "csak" két gyerekes vagyok! 8)
Adri "nyomja" az ovit, már alig várta, hogy mehessen! :wink: Persze volt egy kis csalódása, mert ketté választották az óvó nénijeit :( ....bár ez nekem is rossz meg a másik csopiba áthelyezett óvó néninek is! :? ....mert "gyakorló ovi" lettek, ami azt jelenti, hogy a fősulis óvó néni jelöltek hozzájuk mennek "gyakorlatozni/tanulni" és így....szerintem.....a két "legszuperebb" óvó néni párost....Adriét és a Lila csoportos óvó néniket......"robbantották szét"! :?
Adrim persze feltalálta magát és az udvaron...mert ugye ott találkoznak..... "szeretgeti tovább" Gabi nénit! 8)

Ja és a válasz a névre, mert azt többen is kérdeztétek..... 8)
Anyakönyvezve : Agócs Anna Mira......rövid i-vel!!! És igen, Apának Anna, nekem MIRA!!!!! 8) Nekem nagyon nem jön a számra, az hogy Annázzam :oops: :roll: de ez biztos azért is van, mert én nagyon nem akartam! De burokrepesztés előtt, :shock: már nem volt kedvem vitatkozni, ezért Apa azt mondta, hogy akkor legyen mindkettő én meg rábólintottam! 8)
Igen, Zizi Annának nevezi....Apa megtanította Neki 8).......én Mirának, Adri meg közölte, hogy Ő Húginak fogja inkább hívni, mert Apa mindig rászól, mikor "leMirázza" ...pedig neki is az tetszik jobban....., így legalább nem szólhat rá! :oops: :roll:
Mondtam is Jánosnak, hogy nem kéne "leszólni" a Gyereket emiatt :evil: bár engem is állandóan kijavít és mondja a magáét, de közöltem vele, hogy jobb lesz, ha beletörődik, mert én tuti SOHA!!!!! nem fogom Annának hívni. Örüljön, hogy belementem abba, hogy első neve az Anna legyen. Szóval kicsit dúl-fúl János, de nem érdekel!!!! :roll: Majd megszokja.....vagy nem! Úgy hogy mindkét nevén nevezve van a Kisasszony! :roll: Aztán majd ha nagyobb lesz, eldönti melyiket szeretné! :)

És BOCSÁNAT!!! minden Annától és e név viselőjétől, és mindenkitől akinek tetszik, de megint annyira "tucatnév" ...Anna, Hanna, Panna, Panka.....,hogy már csak ezért sem akartam Neki adni! :oops: :roll: Meg tudjátok, egyébként is "gondban" vagyok/voltam a lány nevekkel! Mert tényleg, ha annyira "szerelmes" lennék az Anna névbe...vagy bármelyik másik lány névbe....., mint fiúban a Bálintba, akkor totál nem érdekelne, hogy Anna, de így...... :oops: :roll:
Szóval nekem mindig is MIRA LESZ!!!! 8) (rövid i-vel :D ) És már beleszerettem a nevébe...úgy, mint a Nagyokéba!!!! :lol: :wink:

Most hirtelen ennyi! Mosógépen lejárt, megyek teregetni, du. valamikor jön a védőnő....doki bácsi már tegnap tiszteletét tette! :D Egyébként a Lányok nagyon "jól működnek együtt"!!! Egy rossz szavam sem lehet Rájuk! :wink: Főleg így 4 nap után! 8)

Ha lesz egy hosszabb szusszanásnyi időm, ígérem jövök és mesélek.....mint Benedek Elek! :lol: :wink:

Sok puszi Mindenkinek! És szép napot! És köszi a vonalzók dicséretét!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


ADRINAK SOK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!

TIMI-na akkor éljél és küzdjél!!! :D :D :D de olvasom azért hozzáállás pozitív... :D :D :D még jóóóóóó-egy kis lekvárfőzés is belefér még??? :D :D :D :D
de komolyan....gyere és mesélj :D én perpill el nem tudnám képzelni Benedek mellett egy kis csöppséget...még így sem,hogy Mikey oviban van félig :lol: :wink: :lol: :wink: de persze ezért vagyunk különbözőek-és mint írtuk...mintha erre születtél volna :wink: :lol: :wink: :lol: de még a kérdéssel várok :wink: :lol: :wink:
azért AMira-de jó még így is :wink: :lol: :wink: nem lesz egyszerű mert nálatok azért János sokat van otthon.....de nekünk Mira :lol:
ZIZI hogy kezeli a helyzetet???nem lett anyásabb??? :roll:
Adrit meg értem :wink: :lol: pussz neki külön is! :wink:

JUDY-vannak beszólásai az tuti :wink: tegnap úgy jöttünk ki az oviból:Anya-ez a nap legjobb része....hogy mehetünk haza :lol: :lol: amúgy minden reggel sírás-ugye nem gondolod,hogy ma is oviba megyek???-mondom Mikeynak-de gondolom-még vagy 3évig :roll: -ez van:lassan de biztosan szokjuk az ovit :D
szülői milyen volt?balhéeljátszás ismerős.....
gondolom autózni egyszerűbb -mikor indultok így?

VERÓ-gyere van mit mesélned!!!! :wink: :lol:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


TIMI-jaaaa a vonalzó...ott van :lol: :lol: :lol: aMira-ez írnám ki :wink:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Adrinak nagyon boldog névnapot kívánink mi is!!!!!
snooopy
 
 


Sziasztok! Vagy inkább szép estét! :wink:

Csajok alszanak, Apa alszik a kanapén és a köv. etetés előtt van még egy laza órám, úgy hogy most jövök és mesélek! :wink:

Szóval: 30-án hétfőn, 11.30-ra mentem Nst-re. Semmi extra nem volt, csak a Kisasszony....akit most már nyugodtan nevén nevezhetek, Mirának! :D ...kicsit lustizott és ezért az Nst-s nő átküldött a dokihoz a másik szobába. Ott a doki kérdezte, hogy mikorra vagyok kiírva, mondtam mára. Erre ő, hogy jó, akkor menjek át UH-ra, mert a szonográfus nézze meg, hogy milyen a flo-m meg a magzatvíz helyzete. Persze minden totál normál volt, de azért doki bá felküldött a kórházba, hogy jelentkezzek be a szülészeten az ügyeletes dokinál.
Okés, gondoltam ha ez a kívánsága, hát legyen. Erre felmegyek, ügyes doki megvizsgál és közli, hogy engem ugyan nem enged sehová, mert 2 ujjnyira nyitva vagyok! :shock: 8) Kérdezi, tényleg nincsenek fájásai? Mondom tényleg nincsenek! Azért 3. gyereknél csak felismerek már egy fájást, nem?! 8) Bent kell maradnom, hozzam fel a pakkomat. Kértem, hogy had menjek haza, megetetem lefektetem a Lányokat és estére visszajövök. Persze azonnali NEM volt a válasz, mert mi van ha út közben elfolyik a magzatvíz stb.? Szóval blabla szöveg a doki részéről, nem kockáztat. :evil: Na ekkor már fél 3!!!! volt és közben János a Lányokkal lent várt az autóban! :shock: :roll:
Lementem, közöltem mi van....hát nem nagyon örültem neki.....pakkomat felkaptam, Jánost hazaküldtem a Lányokkal.
Persze mehettem az 5 ágyas vajúdóba, nulla fájással. :evil: És még szegény Ritát is "berángattam", mert a doki azt mondta, hogy hívjam fel, mert bármi lehet. :evil: :roll:
Aztán jött egy szülésznő, felkötött Nst-re, megbökdöste Mirát, aki természetesen produkált neki egy szuper Nst-t :lol: úgy hogy doki bá megnyugodhatott, hogy minden okés a gyerekkel csak délelőtt még szunyókált! Amit persze én tudtam, mert ugye Mira éjszaka élte az életét a pocakomban. 8)
Közben jöttek 3-an, akik már tényleg vajúdtak, elfolyt a magzatvizük, 3-5 perces fájásaik voltak, stb. Én ott drukkoltam Nekik, hogy nyugi lányok Ti ma még megszültök! :wink: 8) Néztük a tévét :D ....mert az is van a vajúdóban..... beszélgettünk, ők vajúdtak én drukkoltam Nekik :wink: stbstbstb. Aztán este 1/4 10 körül, jött egy szülésznő, hogy becuccoltasson a Gyerekágyra....itt vannak azok, akik már megszültek vagy be vannak fektetve valami miatt....., mert minek "nézegessem" a "komolyan szülés előtt állókat" inkább pihenjek. Köszi! Na nem mintha valami bajom lett volna a "vajdós Csajokkal"! 8) Egyébként csak úgy megjegyzem, hogy mindhárman tényleg megszültek még éjfél előtt! :lol: :wink:
Így kerültem egy két ágyas szobába a folyosó majdnem legvégére! :D A szobatársam jó fej volt, már meg volt a kisfia és másnap már mentek is haza. Úgy hogy egyedül maradtam.
31-én, reggel 9-kor jött a vizit és prof magával intett. Mentem utána a vizsgálóba, megvizsgált....még mindig 2 ujjnyi voltam nulla fájással....és közölte, hogy két választási lehetőségem van. Vagy burkot repesztenek és még megszülök ma, vagy bent maradok egész hétre és várjuk a "medvét"! :shock: :twisted: Na ezzel úgy "felhúzott", hogy közöltem vele, hogy okés, akkor repesztés, de csak azután,miután beért a szülésznőm meg a párom. Ebbe simán belement. Aztán felhívtam Ritát, közöltem Vele mi a szitu, mondta jön, pattan a vonatra és kb. 11 körül beér. Jánost is hívtam, Ő is mondta, hogy kb. 12 körül legkésőbb bent lesz. Na ezt közöltem velük és vártunk.
Aztán megjött Rita is és János is és fél 1-kor egy nagyon vicces és kedves doktor bácsi burkot repesztett! :wink: Mondta, hogy szerinte simán, magától megindul majd a fájás/szülés és kb. fél 4-re meg is lesz a baba! Hát nem sokat tévedett, mindössze negyed órát! :wink: Megbeszéltem Mirával, hogy amint burkot repesztenek, tessék szépen "beindulni", mert anya nem szeretne oxit kapni. Ugyanis "bunyi dokinő" közölte még délelőtt, mielőtt bármi is történt volna, hogy ha burokrep. után 1 órával nem indulnak be a fájások, akkor oxit kapok. Gondoltam magamba ja, ahogy te azt elképzelted! :evil: Na mindegy! Kishercegnőm nagyon rendes volt és hallgatott rám, mert 1 órakor már szerintem laza 10 perces fájásokkal kezdtem! (Rita! javíts ki, ha rosszul emlékszem! :wink: ) Aztán annak rendje és módja szerint, csökkentek a fájások közti idők. Majd jött egy másik nagyon kedves doki bácsi, aki láttam, hogy mi Hárman....Rita, János meg én.....nagyon jól működünk együtt és csak annyit mondott, ha bármi kell, akkor ő itt van, szóljunk! :wink: Kb. 3-szor nézett be ránk, "nem zavarva" minket, szóval tényleg nagyon kedves volt! Harmadjára már bent maradt, mert a kitolási szakasz legvége felé voltunk, de akkor is tök nyugiban ott állt mellettem és csak figyelt ill. biztatott! Mira még csak félig volt kint, de máris felsírt :shock: :D :wink: aztán még egy-két nyomás és kicsusszant a kis teste is! Szóval 15.15-kor kibújt Mira teljes életnagyságban! :D Rita rögtön pocakra tette, a Kishölgy ordított, ahogy kell, aztán megvártuk,míg leáll a köldök zsinor pulzálása és én magam elvágtam a köldök zsinort! :D Aztán bebugyolálták, megkapta a karszalagját :wink: aztán megkapta Apa dédelgette, míg engem kicsit rendbe szedtek, majd vissza a pocakomra és egyből cicire kattant! :shock: :D :wink: Szopizott ezerrel bár még ugye nem volt mit! 8)
Ja, egyébként itt az volt a jó, hogy a szülőszobából ki sem vitték, mert itt minden van a szülőszobán ami a baba "tisztításához/ellátásához" kell. (fürdető, pelenkázó, melegítő, stb.)
Aztán a szokásos 2 órát "lepihentem" :wink: a szülőszobán, majd ahogy Rita mondaná, kiugrottam az ágyból és mentem fürdeni. :D Aztán átrobogtunk Jánossal meg Ritával a gyerekágyra vissza a szobámba :wink: Mirát meg elvitték a csecsemősök felöltöztetni, meg hogy megnézze a gyerek doki.
Aztán bent töltöttünk 5 napot...pénteken jöhettünk volna haza, csak a Kisasszony besárgult és két napig szoliznia kellett.... és szombaton jöhettünk haza. :D Ja egyébként a szolizás jó volt, mert nem bent volt a csecs. osztályon, hanem mobilis...vagyis kiskocsiba rakható.....volt és ott lehetett velem a szobában! :)

Na "röviden" ennyi! :wink: 8) Remélem meg vagytok velem elégedve. Ha van még kérdés, tegyétek fel és válaszolok! :wink:
Ezt most gyorsan elküldöm, nehogy elszálljon! 8)

Szép estét Mindenkinek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


És...............

Köszönöm Adri nevében is a köszöntést! :wink:

Vali Viktorjának mi is boldog névnapot kívánunk utólag is!

És (nagy) Adri, ha erre járnál, akkor Neked is boldog névnapot!

Orsi!

Nem semmi, hogy még laptetős hírt is csináltál Mirának! :lol: :wink: Köszönjük! Hozzon ez Neked szerencsét majd Hármaskánál! :wink:
Köszi még egyszer a látogatást! :wink: Rugi nagyon tetszett Jánosnak is! :wink: Lányok meg köszönik a macit! 8)
Remélem Fiúk nem nyúzták meg nagyon Szabi idegeit míg magukra hagytad őket! :wink: 8)
Jó volt kicsit beszélgetni és újra látni!

Sissy!

Szintén köszi a látogatást! És Tomi babát meg kellene zabálni, annyira cukkancs volt! :wink: :lol: Kár hogy nekem már nem lehet fiacskám! :oops: :roll:
Maci ott figyel az ágy sarkában és a takaró is jó szolgálatot tett, azzal betakarva vittük haza! :wink:
Képeid szuperek lettek! :wink:

Kati!

Nektek is köszi mindent! :wink: Body kimosva, szerintem a jövő héten már avatás lesz! :wink: Kendra Nina szintén egy zabálni való Kishölgy! :wink: És hogy milyen szép!!! :shock: :D Bár azért ezen annyira nem csodálkozom! :wink:

Borsa!

Nekem is tetszik a zárójeles (Anna)! :wink: :lol: Nem sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan is írjam ki a nevét a vonalzóra, hogy tudjátok, hogyan nevezzétek inkább! :wink: 8)
Kis ovisok beszoktatásához meg sok sikert és türelmet! Remélem minél kevesebb sírás van már! :roll:

Tenci!

Mikey szövegeken behalok! :lol: Hova lett a nagy Hős?!?!? :lol: :wink: De azért remélem, tényleg hamar megszokja az ovit. Tényleg, ebédelni bent ebédel? Vagy azt is inkább otthon? Milyen volt az első szülői?

Vero!

Ha befejezted a mosás-vasalást és érzel magadban ismét erőt, írjál egy pár sort, hogy milyen volt a nyaralás! :wink:
Csajok nyomják az ovit/bölcsit? :wink: Nem vagy magányos? 8)

Boszi!

Lara is jár már oviba? Ő is a héten kezdett, mint Adri?
Szofi baba hogy van? Gondolom már Ő is jön-megy a házban! :D

Judy!

Nekem meg mindig "leAnnázták" a lányomat! :twisted: :wink:
Aznap este, mikor Mira született, szóval este 8-kor jött a csecs.nővér....akkor ébresztett egyébként az első szunyókálásomból......és mondta, hogy csak fél 10 felé mehetek Annáért, mert a doki néni kb. akkorra végez a délután született gyerekek vizsgálatával. (du. születtek vagy 5-en és ügyeletes gyerek doki néni csak este 8-ra jött be) Néztem rá, mint Rozi a moziban, mert nem tudtam, hogy kiről beszél, ki az az Anna?! :shock: :roll: 8) Aztán látta az arcomon a meglepődést vagy értetlenséget...mondom akkor ébresztett..... és gyorsan a kezében lévő papírjára nézett és "kijavította" magát, hogy bocsánat Anna Miráért mikor mehetek! 8) Na akkor leesett, hogy kiről is van szó! :D
Szóval szoknom kéne az Annát...mert a legtöbben ugye még így szólítják, hisz hogyan szólítanák másképp, mikor hivatalosan ez az első neve?! ...., de nagyon nem tudok ráállni! :oops: :roll: És valszeg nem is fogok! 8)
Idegeneknek elnézem.....jó fej vagyok, mi? 8) .....de azért jó lenne, ha a közelebbi ismerőseim/családtagjaim inkább Mirának szólítanák, mint Annának! :roll: Persze velük sem "erőszakoskodom", de............. :oops: :roll:

Rita!

Neked még egyszer köszönök mindent! És akármit is mondasz, nekem mindig TE leszel a CSÚCS......!!!!! :wink:
És várom ám a címet! 8)


Időm lejárt! Agyam is befáradt! :wink: :lol: Megyek mert mindjárt evés van! 8) Aztán húzom a lóbőrt én is! :wink:
Képeket is igyekszem még a héten varázsolni! 8)

Szép álmokat Mindenkinek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Tigrisem!

De jó volt olvasni is!!!
Nagyon ügyes voltál Te és a Tündér Mira is:-)
Adriank kicsit megkésve, de nagyon boldog névnapot!!!!

Majd még jövök de most már nagyon álmi vagyok.

PUszika

ancsaboszi
 
 


Tigrincs!

Tényleg jajj de jó volt olvasni a születéstörténetet!!!! Óriási voltál/voltatok.
Örülök, hogy macika tetszik, kiszúrtam ám a képen, hogy ott figyel. Egyébként nagyon köszike őket. De jó, hogy abban a takaróban vittétek haza. Tök jó érzés. :)
A cumit nem biztos, hogy fogjátok használni, sőt, de annyira jópofa volt rajta a figura, hogy nem bírtam ott hagyni. :roll: De lehet, hogy nem is vagytok cumipártisok. :oops: Mindegy.

Oxit miért nem akartál? Mi volt az oka? Mindent természetesen szerettél volna? Lehet nekem is meg kellett volna beszélnek Tomikával, hogy repesztés után induljon be??? Hát most már mindegy, én nem voltam ennyire rutinos.
Gátmetszés sem volt? Egyik lányzódnál sem?


Adri nagylányodnak meg nagyon boldog névnapot kívánok!!!


Na jó most már tényleg húzok aludni.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan dobok két képet Miráról.

Itt szolizik az én Gyönyörűségem.....
Kép

Ez pedig a kórházi kedvencem. :)
Kép

Ja és képzeljétek, tegnap a Kis hölgy "eldobta a köldök pirszingjét"...vagyis a kzs csonkot! :lol: :wink:

Robognom kell!

Pussz Mindenkinek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Timi!
Szüléstörténet :D:D olyan jó! Ezek szerint jó élményekkel távoltál a szt imi-ből :D

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 


Hú úgy látom írni sem tudok... kicsit hulla vagyok :D Sajnos sokat sírnak a kicsik :(

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?