Új privát üzeneted érkezett!

Csillag! Annyira cuki!!! Csókos szájú :) Örülök, hogy minden a legnagyobb rendben van! Olyan nagyon boldog vagyok!!!!!!!

Kicsit már én is tűkön ülök, hogy mi lehet a pocakomban, de erre még 18-áig várnom kell :(

kovacszsuzsi
 
 


Zsuzsi, annyira cukker mindegyik ruci!!!!!!!!!!!!!!!! Itt olvadozok a kanapén!!!!!!!!!! :D :D :D Nagyon ügyes vagy, hogy megcsípted őket!!!!!!!!

Bogárka, sajnálom a Párodat, de Zsuzsival értek egyet. a prosztatagyulladás nem az a dolog, amit anitibigyó nélkül meg lehetne gyógyítani... Sőt, azt hallottam erről a betegségről, hogy sokszor jó nagy adagra van szükség. Én sem szeretek ilyeneket szedni, de vannak esetek amikor egyszerűen nincs más választás... Viszont, ha jót akarsz aZuradnak, akkor szedess vele valamilyen probiotikumot is, hogy legalább a bélflórája ne károsodjon a gyógyszertől.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillag GRATULÁLOK!!! Gyönyörű a Kis Gergő Baba!!! Örülök, hogy boldog vagy!!!! Tényleg megérdemled!!! Puszi!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 

 
 

Zsuzsi, 18-a mindjárt itt van!!!! Én annyira de annyira kíváncsi vagyok arra, hogy kisfiatok vagy kislányotok lesz-e!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


CsillagVirag nagyon szep Gergo!!!:):) De klassz ez a 4D! Meg sosem lattam ilyet. Orulok, hogy boldogok vagytok es orulsz es szarnyalsz es es es jol vagytok!!:):):)

Igen, igen, sajnos Zsuzsi is ezt irta, hogy erre antibigybogy kell.:(:( Nem orulok de evvvvvan!! Probiom van szerencsere itthon ezt is adom majd neki okes, jo, hogy irtad mert eszembe nem lett volna! Asszem.
Vendég
 


Zsuzsu, 18. mar a nyakadon!!!:) En is varom am, hogy mi lesz, fiu vagy lany!!! Biztosan megmutatja majd magat!!!

Most megy a TVben a Magyar Himnusz. Mindjart elbogom magam.
Vendég
 


Zsuzsi édesek a cuccok!!!!!!!!!!!!!

VIRÁG GYÖNYÖRŰ GERGŐ!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol:

rám nem kiváncsi senki hogy lányom vagy fiam lesz??????? :P :P :) :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi a dicsiket, lányok!!!!!!!!!!!!!!!! Aranyosak vagytok, hogy így tudtok velem együtt örülni!

Nita, csak nem...??????????????? :wink:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


bogár: szedje csak be az urad azt az antibigyót hiszen ez nem egyszerű torokgyulladás hanem annál azért sokkal komolyabb és ha nem kezelik rendesen később nagyon komoly gondokat okozhat neki. és mivel nem szed kemikáliákat ez rendbe is fogja őt hozni mert nincs hozzászokva a szervezete

Nita: mit te mondasz?????????? csak nem jön a harmadik itt fű alatt????????

Zsuzsi: csudaszép rucikat vettél:) én is nagyon sokat vásároltam a teszveszen :)

Csillag: nagyon édes Gergő baba:):):

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Hétvégén jövök bővebben, addig is Bencének utólag nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


E ni, elokerult Beze!:) Gyere majd!! Meselj!
Vendég
 


Nika, szedni fogja, szedni fogja. Francba, hogy meg ez is!!! Marmint a betegsegre ertem.

Virag, meg szep, hogy Veled orulunk!!
Vendég
 


nem vagyok terhes CSAK GONDOLTAM MEG VICCELEK TITEKET!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
de azért szerettek ugye????? :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, odavagyokahumorodert!! Tudod!!!!:):)
Vendég
 


Bogi köszi:)))))))) :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


bogárka

biztos valahol felfázhatott a párod és abbol lett ez a gyulladás.nagyon sajnálom,most összejöttek a bajok nálatok is.


látom regiztetek lányok az ikres oldalra :wink: :)

csillag

de édes,szép kis orrocskája van és a szája is szép :)

KépKép
bettike83
 
 


nita: persze hogy szeretünk :):):) amúgy te már nem akarsz több gyereket? teljesen letettetek róla?

nika70
Salgótarján
 
 


Beze, köszi, Bence nevében is!

Betti, Nika, Nektek is köszönöm a Gergő dicsit!

Nita, Te kis lókötőőőőőőőőőőőőőőő! Már azt hittem, hogy a surranópályán beértél a célba! tudod, csak úgy suttyomban! :D :P :lol:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!!!!!!

Nika én már nem szeretnék de néha elcsábulgatok........de igazából nem szeretnék mert semmi segítségem nincs.....api dolgozna anyuék is...és 3 gyerek nagyon kemény meló.......

Virág ha nem szednék bogyót már tuti terhes lennék :))))....api rám néz már terhes vagyok.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Zsuzsi
Nem baj, hogy felhoztad az aloe-s témát, sőt némelyik tényleg kétes eredetű, mert az aloe olyan részét is tartalmazhatja, ami ártalmas lehet. De az FLP-s aloe gél fogyasztható terhesség alatt, nincs ellenjavallat, de pl. a FLP Freedom ivólé-nél meg oda van írva, hogy terhesség alatt nem szabad, szóval elég jó az infó.
Meg most már úgy sem merném abbahagyni, mert Reginél is így minden rendben volt, szeretnék mindent úgy csinálni.
Egyébként az a baj, hogy a neten sok téves infó van, nagyon kell szelektálni.
Szépek a rucik, tényleg nagyon megérte. Én is szeretem a fehér, sárgás babaholmikat.
18. nemsokára itt lesz, én meg AFP-re megyek, a védőnő szerint már sokkal pontosabb, mert csak az idegcső-rendellenességet nézik vele, de azért parázok egy kicsit.

Csillag
Nagyon helyeske, gratulálok a szép méretekhez.

Bogárka
Szerintem is kell a gyógyszer, de mellé ehet propoliszt. A férjem kristálycukorra csepegteti. Már elfogyott neki, meg kell csinálni egy újabb adagot, csak alkoholt kellenne venni a patikában.
Mielőbbi jobbulást a párodnak!

Na, nekem meg viszatértek enyhén a keményedések, úgyhogy újra magnézium, most már nem fogom abbahagyni, mert ezek gondolom úgyis erősödnek majd.
Vendég
 


lányok,kb hány textil pelus kell a babának?akarok venni de nem sokat.

ezek oylan szépek:

http://baba-mama.vatera.hu/hasznos_baba ... 26922.html

KépKép
bettike83
 
 


Mi vettünk kb 15-t. Hamar tejes lesz, sokszor büfizik a baba. Érdemes a legolcsóbbat venni, 180 Ft. körül volt darabja. De vehetsz egy-két jobb minőségűt is, arra fektetheted, amikor szoptatod.
Ha majd lesz időm, írok neked egy listát (meg akiknek még első babájuk) hogy miket érdemes beszerezni, meg hogy mit vigyél magaddal a kórházba.
Vendég
 


köszi rita :)

nálunk elég drágák s textilpelusok,800ft körül vannak.de majd szétnézek jobban,meg most találtam olcsóbbat teszveszen is ujakat.

KépKép
bettike83
 
 


Betti, osztom Rita véleményét textilpelus ügyben. 15 db tutira kell. Én úgy csináltam, hogy sima fehéret vettem (cseh tetra pelust), az nem drága és jó a minősége. Aztán vettem egy-két mintásat is (ezeket tettem a kiságyba a feje alá, mert jól nézett ki), de nem ilyen Disney figurásat, hanem valamilyen kisbabás minta volt rajta. Ezeket a mintásakat egyébként a Tesco-ban mindig lehet kapni.

Először 15 db pelusunk volt, de nekünk ez kevésnek bizonyult, mert sokszor bukott Bence a kiságyban is, így volt, hogy naponta többször ki kellett cserélni a feje alatt. Meg persze büfiztetéshez is kell, meg ha lefekteted valahová a lakásba, meg én mindig betettem 2 db-ot a pelenkázótáskába... lehet, hogy elég lett volna a 15 db, de nem akartam minden nap mosni... Az a pár plusz pelus jobban megéri az árát, mint egész nap hallgatni a mosógépet, meg vasalni... stb. Házimunka helyett inkább én is lepihentem, amíg aludt Bencus....

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Betti, szoktál máskor is teszveszről rendelni dolgokat??????? a postaköltségre feltétlenül kérdezz rá, mert ha csak pár pelust veszel, nem biztos, hogy megéri...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Bettike: Szerintem 15-20 kis alakú textilpelus minimum kell, ahogy Rita is írta. De nagyon jól jön a nagy alakú, ún. tetra kifogó is, mert nagyon jól szívja a vizet. Mi eleinte frottírtörölköző helyett is ezt használtuk, mert olyan érzékeny a bőrük még az elején. Ebből volt kb 3 db.

Nekem van egy listám, hogy mi kell a kórházba:

VAJÚDÁS

• Papírok: anya személyi fénymásolat, apa személyi fénymásolat, Orvostól papír, hogy voltál gondozáson, anya TAJ, leletek, kiskönyv

• Intim törlőkendő
• 1 pár melltartóbetét
• Papír WC ülőke
• Zsepi
• Tena Lady EXTRA
• 2 eldobható bugyi
• Sima bugyi
• 1 kicsi törölköző
• frissikendő
• Zokni
• papucs
• apának is papucs
• hálóing, pizsama
• fényképezőgép, elem
• Ásványvíz: 2 mentes, 1 bubis, 2 jeges tea
• Keksz
• apának vmi kaja
• Szőlőcukor
• 2 textilpelenka


GYERMEKÁGY

• Keksz, süti, víz, üdítő
• Köntös
• 2 zokni, 3 bugyi
• Hálóingek, vagy pizsik
• eldobható bugyi
• melltartó
• törölközők
• zuhanyzós papucs

• Betétek: tena, always éjszakai
• melltartóbetét
• Intim törlőkendő, Fertőtlenítő kendő
• Fogkefe, fogkrém, dezodor, tusfürdő, sampon, testápoló, körömvirágkrém, (aranyér kenőcs), folyékony szappan
• Papírtörlő, papír zsebkendő
• 2 WC papír, nedves WC papír

• Evőeszközök: kanál, kiskanál, villa, éles kés
• Bögre, pohár, 1 tányér
• konyharuha

• telefon, töltő
• Babanapló, üres füzet írni, keresztrejtvény, újság

• 4 textilpelenka, 2 tetra fürdőlepedő, 1 cs pelenka, 2 arctörlő
• 1 doboz popsitörlő, vatta
• Fültisztító pálcika
• Gyerekruhák: takaró, 3 r. ujjú body, 2 h. ujjú body, 2 rugi, 1 „kiskabát”, 1 hálózsák, 1 pár kesztyű, 3 pár zokni
• Mellszívó + alkatrészek

kovacszsuzsi
 
 


Ezt is találtam:
Egyik lista

Mamának
• Iratok
• Személy igazolvány
• TB kártya,
• Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi!),
• Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja)
• Korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)
• Borítékok
• Ruhaneműk
• 2 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt
• Köntös
• Zokni
• Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz
• Melltartó (lehetőleg nem szivacsos és nem merevítős)
szoptatós melltartó
• Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies)
• Bugyik (nagy, sötét színű), Tena bugyi (gyógyszertár)
• Esetleg hasleszorító bugyi (Gyógyászati segédeszköz boltban kapható, vagy van az Anitának is ilyen bugyija. Segít megtartani a szöveteket, amíg a helyére vissza nem rendeződnek a szervek. Nem szabad császárosoknak használni, és a hüvelyen szülteknek sem egész nap!)
• Tisztálkodó szerek
• Tusfürdő
• Intim mosakodó gél
• Fésű
• Fogkrém, fogkefe
• Egyéb kozmetikai szerek (sampon, krémek, testápoló, körömvágó, csipesz, …)
• Hajszárító
• Hajcsat, hajgumi
• Egy csomag (18 db) Tena Lady Extra
• Törölköző - külön az alsó, a felső testrészeknek ill. külön a mellnek)
• Több (!) csomag nagyon-nagyon puha WC papír (pl rózsazsín tollpelyhecskés ZEWA soft vagy nedvesített Kamill)
• Papírtörlő - Alsó fertály törlésére törölköző helyett. Nem lesz a törölköződ véres, illetve a fertőzések is így kerülhetők el legjobban, megy egyszerűen a kukába!
• WC ülőkére helyezhető papírülőke
• (Domestos) törlőkendők
• Papírzsebkendő
• Mellszívó
• Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő

Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak
• Hypermangán: ez egy fertőtlenítő szer, amit halványrózsaszínre kell higítani, és a gáttájék lemosására alkalmas
• Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni
• „Szoptatós” tea: Laktoherb (filteres), Milla (instant tea)
• Orbáncfűolaj - a gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen
• Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre
• Arnica Montana C30 (A sebgyógyulás segítésére szolgáló homeopátiás szer. A szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 golyócskát, a szülés után 1-2 napig (amíg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt.)

Kényelmi eszközök
• 2 dl-s dobozos üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni
• Ásványvíz a vajúdáshoz
• Csoki, szőlőcukor
• Ülőpárna / szoptatós párna
• Kispárna
• Olvasnivaló
• Walkman, kazetták, elemek, elemtöltő
• Fényképezőgép
• Óra
• Mobil + töltő / telefonkártya
• Evőeszközök, kistányér, pohár, bögre, szalvéta, konyharuha, konzervnyitó
• Íróeszköz, papír

Papának
• Harapnivaló, innivaló
• Fényképezőgép
• Papucs

Babának
kórházfüggő, van, ahol mindent adnak)
• Pelenka
• Pospsitörlő,
• 5 db textil pelus,
• Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.
• Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!
• Esetleg cumi
• Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Pl. Nuk újszülöttes. Így csökken a cumizavar esélye, és a szájpenész beszerzésének esélye is...)

Egy másik lista

• Személyi igazolvány, TAJ kártya, lakcím kártya
• Apa személyi száma
• Házassági anyakönyvi kivonat
• Terhes kiskönyv
(benne előkészítve a Streptococcus szűrés eredménye és a 38. heti UH lelet)
• Terhességgel kapcsolatos összes lelet, ill. társbetegséggel kapcsolatos leletek, zárójelentések

• Ásványvíz, szőlőcukor, csokoládé
• Szendvics: a szülés elején a szülőnőnek és a vajúdás alatt a papának
• A szülés utáni napokra napi 2-3 liter folyadék (szűrt gyümölcslé, szoptatós tea stb.)

• Köntös
• Hálóingek /lehetőleg elöl gombos, könnyebb a szoptatás /
• Papucs, zuhanyzó papucs
• Együttszülés esetén a hozzátartozónak is ajánlott a papucs viselése a szülőszobán
• Törölközők igény szerint
• Szoptatós melltartó + betétek / igény szerint melltörlő kendő/
• Tena bugyi
• Betétek, különböző méretben /ajánlott: 4-5db nagy, többi közepes méretben/

• Fogkefe, fogkrém, tusfürdő, igény szerint testápoló, arckrém
• Kanál, villa, kés, kistányér, pohár, bögre
• Szalvéta, papírtörlő, WC papír, papírzsebkendő

• Algopyrin
• Szoptatáshoz Garmastan vagy Burow krém
• Aranyeres panaszok esetén: Az addig használt krém, kúp (Pl. Aurobin)
• Vérszegénység esén a terhesség alatt szedett vaskészítmény

• Fényképezőgép, töltő
• Igény szerint kamera és tartozékai
• Telefon, töltő

Újszülöttnek:

• Textil pelenka 3-4db
• Eldobható nadrágpelenka napi 2-3db, nedves törlőkendő
• Cumisüveg /jelölve vagy névvel ellátott/
• Igény szerint body és rugdalódzó, takaró
• Újszülött zokni vagy kesztyű, sapka

Újszülött hazaviteléhez az évszaknak megfelelő öltözetet javasoljuk.

kovacszsuzsi
 
 


Ez egy eléggé bőséges lista:
1281613091.1341.xls

kovacszsuzsi
 
 


Ezekből jól össze tudod válogatni, hogy neked mi kell!!!

Rita: Egészítsd ki, ha gondolod, mert ezeket csak régen elmentettem a gépemre, lehet, hogy vannak jobb listák is :)

kovacszsuzsi
 
 


betti tényleg szépek a pelusok de én nem vettem ilyet mert előbb utóbb hipózni vagy fehéríteni kell vagy a gyerek le bukja meg hasonlók...na eehz túlságosan szép a pelus....nekem kb 21 db textilem van....de már nem használjuk őket........

kismamik ha kell valakinek szivesen oda adom őket.........
meg van 2 csopmag bontatlan TENA betét is.........

Virág a rucik a padláson vannak api lehozza majd őket.....átmosom és feladom..........nincs elfelejtve ám:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Rita, koszi! A propoliszt mar adom neki:) az antit meg majd vissza kell menni feliratni itt maskent mukodnek a dolgok. Sajnos. Meg egy orvos meg fogja vizsgalni es O irja majd csak fel. Addig is propoliszt szed. Utana neztem, elvileg ez is nagyon hatasos ra foleg, hogy meg frissen kaptuk el, csak 1-2 napja panaszkodott de azonnal kuldtem dokkerhoz. Aztan az antigyogyival egyutt fogja szedni.

Rita, en tajekozatlan vagyok vagy csak nem esik le, de mi az az FLP??? Ha mas tudja megirhatja mas is, Rita hatha nem jon ma vissza, engem pedig naggggyon izgat a dolog!!!
A kemenyedesek ellen, drukk!!!

Betti, ezek tenyleg edes pelusok!:)

Csajok ezt a listat en is lementem, ha nem gond. Kesobb majd jol jon meg a haznal!!:):) Koszi Zsuzsi!! Amugy csak dulllledtek a szemeim mennnyi minden kell, nem is gondoltam volna. Illetve de, csak igy latvan....sokkolt. :shock: :shock: waaaa waaaaa waaaaa!!!

Kati!!!! Kakukkk!!!!
Vendég
 


Leesett mar mi ez az FLP! Forever-es cuccok. Na, nekem ebbol van a propoliszom amit adok az uramnak.
Vendég
 


Sziasztok!!! :)

Gondoltam adok magamról már egy kis életjelet is :wink: Hogy vagytok?
Velünk nincsen semmi extra,elvagyunk :)

Igen Bogárka nagyon sok minden kell :shock: :) gyors gyógyulást uradnak :!:
Vendég
 


Bogi a kelengye lista így nem is olyan sok.........de pénzbe már annál inkább :P :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


hú akkor tényleg jó sok pelusra van szükség.én is inkább a fehérre gondoltam mert ugyis hypozni kell ahogy nita irja.

csilag

mindig belekalkulálom a pket mert sokszor ugy már nem is éri meg.

zsuzsi

jó bő lista,ha mindent beszerzek,teherautóval megyek a kórházba :D :D :D :D

KépKép
bettike83
 
 


Bettike nem kell minden a listából............nehogy mindent megvegyél......jó hogy fel van írva meg minden de van ami "hülyeség"..tapasztalat......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


még egy tanács a textilpelusokhoz:
vásárlás előtt nézzétek meg, hogy hogy szegték be a széleit... sajnos jártam úgy, hogy nem bontattam ki a csomagot és olyan ramaty módon volt elvarrogatva a széle, hogy pár alkalom után feslődni, rongyolódni kezdett az anyag... még az a szerencse, hogy Anyukámnak van varrógépe és be tudta őket szegni normálisan. :P

Nita, még van 3 hónapom szülésig (vagy majdnem annyi...), úgyhogy bőven ráér a dolog...
Tena betét nekem köszi, de már nem kell. ez az egyetlen dolog amit már megvettem.

Ja, és nézegettem Zsuzsi listáját. Ha elfogadtok egy jó tanácsot (mármint azok, akik először fognak szülni :) ), szoptatós teát NE IGYATOK a tejbelövellés előtt!!!!! Attól nem lesz hamarabb tejci, viszont okozhat iszonyat fájdalmas mellgyulladást!!!!!!!!!!

A listán szereplő "olvasnivalón" is jót röhögtem... Nálunk legalább is bababarát kórház van, ami azt jelenti, hogy már a szülőszobáról úgy tolnak ki tolókocsiban, hogy a kezedbe adják a babádat és onnantól kezdve végig melletted van! Csak fürdetni segítenek. Na ezért röhögtem azon, hogy olvasnivaló... Nem elég, hogy hulla vagy a szülés miatt, még éjszaka is neked kell gondoskodni a babukádról. Tehát onnantól kezdve, hogy kibújt, nincs alvás!!!!!! nemhogy olvasgatás...
Lehet, hogy durván hangzik, de én örültem volna, ha legalább az első éjjelen a csecsemősök látták volna el Bencét... én annyira kimerültem a szülés alatt, hogy a megfeszített izommunkától belázasodtam, kétszer majdnem elájultam mire úgy össze tudtam szedni magam, hogy egyedül sikerült kimennem a mellékhelyiségbe. (csak azért nem ájultam el, mert visszazuhantam az ágyamba... arra is képtelen voltam, hogy felüljek...)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nita, ha ezt mind bepakolnank a 20kg-os utazos borondom lenne vagy sem lenne eleg. Milyen volna mar, megerkeznek a korhazba egy akkora boronddel, mint aki Balira keszul 2 hetre nyaralni!!hihihi Pedig csok, csak szulni jottem! :):):)
Vendég
 


Meg most komolyan az iroeszkoz, minek? Es a konyharuha? es meg 1-2 cucc is ezeken kivul. Mobil+kartya+tolto....es tarsai.
Vendég
 


Bogi, biztos azért, kell az íróeszköz, hogy olvasgatás közben hátha van egy rejtvény is az újságban... hihihihihihihihhi

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virag, most olvastam amit irtal. Nem semmi. Marmint, hogy olyan nagyon nem jol voltal az elso napokban. Az olvasnivalo is igen egy olyan dolog ami...miert letszukseglet egy szuleshez? Nem, mintha unatkozna az anyuka. Viszont egy csomo olyan dolog is van benne amit ha nem latok meg sem utne az agyam. Sok dolgon pedig jokat mosolyogtam mert ha valoban mindent becipel az ember ahhoz egy nagyobbacska borond kell.
Es azt honnan lehet tudni, hogy melyik korhaz bababarat? Bocsi a hulye kerdesert de foggalmam sincs. :oops:
Vendég
 


Ezeket a netről töltöttem le, nem azért, hogy mindent megvegyetek róla, csak nekem is ezek segítettek az indulásnál. Én pl. vittem be olvasnivalót és keresztrejtvényt is, mert Panna sokat aludt és olyankor unatkoztam. Ezek közül egyik sem szentírás, mindenki szabhatja a maga formájára. Lehet, hogy hülyeség volt betennem :oops: :oops:

Szoptatós tea: Szerintem sem kell inni a belövellés előtt, de szerintem ez is egyéni, én pl ittam, mert senki nem mondta, hogy ne igyam, de nem lett tőle mellgyulám.

Pannát majdnem minden éjjel leadtam a csecsemősöknek, asszem a tejbelövellés utáni éjjel volt velem. Szerintem ez nem gáz. Az anyáknak is kell pihenniük.

Bogár: A konyharuha azért van felírva, mert nem minden kórházban tiszták a dolgok, és én pl vittem be saját tányért, poharat, evőeszközt, amit mosogattam magamnak, ahhoz jó volt törölgetéshez. Mobiltelefon szerintem nagyon fontos, az nem a szüléshez kell, hanem előtte, utána akármikor. Töltő szintén.

De majd mindenki meglátja maga....

kovacszsuzsi
 
 


Zsuzsi, dehogynem jol tetted, hogy bemasoltad csak most olyan hahoraszos hangulatban vagyok nem kotekedesbol irtam hanem mert elkepzeltem, hogy ha ezt valaki mindet bepakolja...anyaaaam, mekkora csomag lenne! Ugy latszik most ebben a ket napban nagyon nem jol tudok fogalmazni, nem vagyok jo passzban. :oops: :oops: Ismet bocsi, nem ugy ertettem amit irtam!!
Vendég
 


betty: nekem kb 12 db volt a pelusokból de csak alváshoz feje alá meg büfihez stb ilyenekre használtam :)

na megvolt a "vizsga" hétfőn háromra kell mennem :) állandó délután nem tudom hány nap a héten lehet hogy mindennap lehet hogy csak két nap stb nem tudok még semmi részletet.

listához:) nekem volt listám és szortíroztam tapasztaltabb anyukák mondandója alapján:) a felét sme használtam :) mobil és töltö azért jó ha van mert akkor tudsz küldeni nekünk sms-t hogy kibújt a baba :)nálunk bababarát kórház volt pelenkát nem kellett vinnem meg fürdetőt semmi ilyesmit a babára kellett csak rucikat.magadnak vigyél két három gombolható pizsit vagy hálóinget bár én a második naptól tréningbe mászkáltam :) tenna betét nagyon ajánlom jobb mint a legvastagabb eü betét :)bár nálam bevált a bella betétje is :)
könyv szerintem sem kell :)meg hát ha valami hiányzik akkor apuka családtagok be tudják hozni:) nálunk a kórházban mellszívó is volt de azt is jó ha viszel mert akkor nem kell rá várrni :)

bogi: bababarát kórházakban a room-in szolgáltatás van ahol veled van kezdetektől a babák.meg sok egyébb ,nem tápszerezik a babát első napokban stb van egy lista szerintem neten megtalálod,nekem egyik éjszaka elvitték hogy had aludjam ki egy kicsit magamat rendesek volt a nővérkék :)

nika70
Salgótarján
 
 


Na, egyet aruljatok el nekem, mit jelent az, hogy "belovelles elott"???? Ezt is pl. meg eletemben nem hallottam, jo, mondjuk nem is szultem meg, de akkor is, olyan kis hulyenek erzem magam. Tenyleg nem tudom.
Vendég
 


szoptatós tea: én ittam nem élett több a tejem :):): sok folyadék sok cicre rakás és pihenés amennyit lehet ez a sok tejcsinek az alaja:9persze tudom nehéz betartani de hát ez van :D

nika70
Salgótarján
 
 


Bogár: Én meg hormonális vagyok, vagy nem tom, de mindent magamra veszek. Ezeket csak azért tettem be tényleg, hogy mi mindenre kell/lehet gondolni. Én sokkal több mindent vittem, mint amit használtam, de így is egy sporttáskába befértem. Aztán tényleg ha kellett még valami, akkor behozta a férjem.

kovacszsuzsi
 
 


A belövellés az, amikor a tej beindul a cicikben és el tudod kezdeni etetni a babát. Általában lehet is érezni, olyan fura érzés... nem tudom megfogalmazni.

kovacszsuzsi
 
 


Ja, előtte is jön valami, azt előtejnek (kolosztrum) hívják, és nagyon értékes a baba számára. Ezért teszik rögtön a mellkasra a picit szülés után. Egyből megtalálja a cicit és szopizni kezd. De akkor még nem tejet szopizik, hanem előtejet, amiben nagyon sok immunerősítő anyag van a számára.

kovacszsuzsi
 
 


Ahhaaaaaaaaaaa, room-in!! Ertem!! Koszi!!

:wink: :D
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?