Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Baba, azt gondoltam, mára már kibújik Fannika :wink: !

Vovanda, nagyon édesek a gyerkőcök!

Ma reggel távozott a nyákdugóm (tudom ez nem jelent még semmit...). Apa bezzeg parázik :P !

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bols, szuper!:) Onnan azért még pár nap van. Nekem a nyákdugó után aszem 2 nappal jött átlátszó zselés valami pár csepp, már a magzatvíz volt. De volt, akinek 1-2 héttel utána lett csak szülés. Ugye, csajok?

Baba, ezek bíztató jelek. Hajrá Fannika!
Vendég
 


Nyuszika!
Nagyon boldog szülinapot a két kis tündérednek!
És utólag boldog névnapot is...
Pussz

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 

 
 

Bols, azért arra is készüljetek, hogy a nyákdugó távozása után akár 12 órával is beindulhat a szülés! :D

Nyulasz, nagyon boldog szülinapot az ikreknek! 8)

skrisz72
 
 


Megjöttünk. El vagyok kenődve, folyton sírok mindenért. :oops:
Ctg-t 2* kellett csinálni, mire jó lett. Méhszáj bő egy ujjnyi, nem használtak a fájások. A magzatvizet nem tudtuk megnézni, mert annyira fájt, hiába próbálkoztunk. Közben majd sírva fakadtam, hogy milyen béna rakás sz.r vagyok....Mondta a dokim, hogy gyulladás van és emiatt fáj és nem csinálja tovább. Adott kúpot és holnap reggel 7-ig ügyel, 7-re be kell menni és megpróbálja megnézni. Úgy félek már magától a vizsgálattól...Mondta, hogy sétáljunk sokat, így elmegyünk Ikeába venni egy vágódeszkát, az jó kis séta lesz. Max egy kis Tescozás is lesz.
Ja, még annyi, hogy ha péntek reggelig nem szülünk meg, akkor péntek reggel burokrepesztés és szülésindítás.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nyulasz, nagyon sok boldogságot a Piciknek és neked is gratulálok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Szar éjszakát sajnálom :cry: , kitartás mingyááá péntek legkésőbb akkor megszületik életetek új kis csodája!!!!Nagyon de nagyon fogok szorítani a gyors könnyű szülésért++++++++++++++++++++

Bols!
Kezd izgi lenni, neked is ugyan azt a hasonló minden jót kívánom amit Babának+++++++++++++++++++++++++

Nálunk is nyugtalan éjszaka volt, Kornél 2x másfél órát nyüsszögött, elég nehezek nekem ezek az órák, de gondolom mindenki átesett rajta, nem nyavalygok....
Amúgy tök jó itt a Balcsin, nappal nagyokat alszik babukám.Tegnap meg volt az unokatestvérei keresztelője, aztán étteremben ebédeltünk Kornél végig aludt :P közben 2x megszoptattam a kocsiba.

Vanda!
Gyerekek nagyon édik.Én is azt hittem fülbevaló van Dani fülében :shock:

KépKép

Kép
keny
 
 


Babim, Nyulasz bébik, Eszterke, Krisztinák: Boldog szüli- és névnapot! Kép

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Így pöffeszkedtem tegnap az uncsitesók keresztelőjén :)
Kép

KépKép

Kép
keny
 
 


Nagyon édes Kornélka.

Puszedli, köszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Én nagy pocakkal mikor így vizsgálgattak, akkorákat csalódtam magamban, gondoltam, hogy fogok én szülni ha ez ennyire car, fáj meg minden. Mégse vagyok Kszéna, hanem Nyafkakirálylány. De hidd el nincs összefüggés a kettő között, a vizsgálatok carok, de a szülés egész másfajta "jó" fájdalom. Istibizi.

Vanda!
Jujj de nagyonnagyon szépségesek a porontyok, együtt-szunyálós kép a pasikról besz@rás édes :D

Keny!
Kornél annyira tündérbogár, úgy megrágnám kicsikét :oops: :oops:

SkriszEsztere!
Isten éltessen Tündérlány! :D

NyulaszKisnyuszkói!
nagyonnagyon boldogat, és mostan már aztán képeket ide de iziben!! :lol: :lol:

Rani!
Milán okospofis, nagyon cuki! Akkor bejött a karika?? Nem nyeklik benne így hogy még nem ül??

Bolsi!
Nyákdugó :arrow: Hűha :D :D :D Híradózik rólad valaki?? :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Baba!
Huhh, lemaradt :arrow: Nagyon boldogat, bár ez már az én jókívánságaim nélkül is meglesz :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Twist!
De gáz ez a paposdi :shock: :shock: :shock: Hülye vagyok hozzá, azért kérdezek ám zöldeket :oops: Én amúgy azt hittem, hogy egy kisbabát meg kell keresztelniük kérésre, csak a felnőtteknél támaszthatnak feltételeket.

Hunci!
Végül múlthéten elmentetek a tudodhova?? :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois: bizony én is azt hittem, hogy bejelentkezünk és örömmel megkeresztelik a babát. Soha senki sem mondta nekem, hogy "kötözködnek", húzodoznak és szinte könyörögni kell érte. Nagyot csalódtam különben, egész nyáron hajtottam, hogy meglegyen a keresztelő, de több helyről elutasítottak, egy helyen pedig nem volt elérhető az illető, aki szervezi, ez sem vállalja, az sem vállalja stb. A hozzáállás miatt mélységesen megsértődtem. Azt hittem, hogy örülnek neki, hogy a mai világban valakinek még fontos a keresztelő. Többször feladtam már, de most kézen fogott az anyósom és mondta, hogy majd segít elintézni. És sikerült.) Nagyon hálás vagyok neki!

Nyulasz, boldogságosat nektek is! Puszi nektek!:)

Krisz, ma lesz (vagy volt) a szülinapi buli? MIlyen volt, örült Eszti az ajándékoknak, tortának? Belecsapkodhatott a tortába?
Vendég
 


Kisnyusziknak boldogat!

Skrisz!
A két taxi egy ikres ismerős ajándéka, az ő csajai már nem használják. :D Én amúgy is szerencsés vagyok: ugye ott a tesóm 3 fia meg az egy szem lánya, ruhákat onnan öröklünk, meg Baluról is maradt. Abba bele sem merek gondolni, mi lenne, ha mindent vennünk kéne.

Baba!
Kitartás!!! Nem vagy béna, tényleg. Hátha beindul péntekig magától.

Bols!
Neked is mindjárt finish!

A többit meg elfelejtettem, bocsánat... :oops:
vovanda
 
 


Drágák vagytok.Puszi

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nyulasz, kisnyuszkóknak, akarom mondani, babáknak nagyon boldogat!

Baba, péntekig hátha, drukkolok nagyon ++++++++++++! Nem vagy béna, szépen kihordtad Fannikát!

Keny, Kornélka nagggggggggyon édes!

Lois, Baba és Hanna30 számát tudom, remélem egyikőjük majd hiradózik. (Szépen megkérem őket :D !) Bár Baba már Fannikával lesz elfoglalva remélem. Esetleg priviben valaki megadhatja a számát és akkor megy az sms :oops: .

Amióta elment a nyákdugó, barnás folyásom van... Nem vészes. Mai ctg második fele a dokim szerint szuper, fájásokat nem mutat.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bols, éjjel nekem is volt barna folyásom. Azért még ráérsz.+++++++++++++Ha vagyok, szívesen híradózok..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny, isten ments, hogy beleszóljak az életetekbe, de a kéthetes picúrral tényleg étterembe jártok? Nem féltitek, hogy benyal valamit? Még nagyon gyenge az immunrendszere. De szóljatok rám nyugodtan, ha túl aggályosnak tűnök. :oops: :oops:

Baba, a magzatvízvizsgálat nekem is állatira fájt. Nincs ezen semmi szégyellnivaló.

Twist, szülinap megvolt. Nem olyan lett, mint szerettem volna. A férjem szülei nem jöttek el. Most itt nem részletezem miért, nem számít. Torta volt, még az orrában is volt Esztinek. Felvettük videóra. Ajándékdömping nem volt. Mi csak egy apróságot vettünk neki, anyuék meg nyári ruhát és nacit vettek. Szerettem volna nagy csindadrattát rendezni az első szülinap alkalmából, de így elég csendesre sikeredett. Mindegy, megünnepeltük. A picúr úgysem tudta, hogy milyennek kell lennie egy szép születésnapnak. Na majd legközelebb. :( Torta ízlett neki, túrótortát kapott. :)

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Minden szülinaposnak és névnaposnak nagyon sok boldogságot kívánunk! Nyulasz, kis Nyuszik, Baba bocsánat akit nem írtam de nem vagyok épp a toppon.
Nagyon nehéz lett Grétivel, olyan jó kedvű baba volt és most meg mindenért sír, :cry: :cry: :cry: ma már vele sírtam. Voltunk vásárolni vettünk neki asztalt a szobájába , tök ari meg hozz két kis fotelt a Kikába. Meg rucikat a Brendonba ami akciós volt. Remélem kiheveri hamar a betegséget és megint csupa mosoly lesz.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Skrisz, az a lényeg, hogy tortát kapott Esztiket és hogy még az orra is olyan lett.)) Király lehetett:)

Babuci, mizu? Tudtál aludni? Most képzeld, én nem tudtam aludni, mindenfélén idegeltem magam, már azon is, hogy Dorka egyetemi tandíját miből fogjuk fizetni:) Ez tiszta gáz, hogy féléves korában emiatt nem alszom. Vannak ilyen aggódós éjszakáim, rossz nagyon.

Nikó: csak jobb lesz egyszer, nagyon sajnálom Grétikét és téged is:(

Kornélka nagyon cuki!!! Nagyon csini volt a cuccában!

Vanda: a taxis srácok szuper helyesek!:)
Vendég
 


Drága Baba,
nem csodálom, hogy sírós lettél. Ilyenkor már nagyon nehéz, tudom.
Remélem nem kell péntekig várnod! Amikor végre kibújik, te leszel a legmosolygósabb anyuka, hidd el!

A mi hibánk, biztos túl sok babaragacsot küldtünk.... küldök oldószert meg léleksimit.

Kép
lona1
 
 


Skrisz!
Én anno Baluval ungot-berket bejártam. Amit benyaltunk, azt a tesóm gyerekeitől szedtük össze. A miniket meg olyan 5 hetesen vittem plázázni, de ők téli babák+korák, másképp biztos, hogy hamarabb nekiindulunk. Ha el akar kapni valamit, el fogja otthon is. Ha más nem, viszik a bacikat a látogatók. :D

És én is mindig nagy bulit tervezek, aztán soha nincs belőle semmi. 8)
vovanda
 
 


Vanda, Keny, oké, akkor eldugulok étterem és pláza ügyben. :wink:

skrisz72
 
 


Keny!
Nekem sem voltak fenntartásaim, hogy vigyem e a miniegeret, nyitott kerthelyiséges kajáldába miért ne. Sokáig úgy sem mehettek már, mert hamar múlik ez a mormotaságos minikor és jönnek az aktívabb idők. Na meg az ősz.

Skrisz!
Nagyon sajnálom, hogy nem pont olyan lett a szülinap, mint tervezted. Én ezért nem is hagyatkozom a "családra", hogy is mondjam szépen a férjem családja idióták gyülekezete, pl. a "nagypapa" ( a szó megcsúfolása rá ezt használni) 3X látta eddig.
Ezért család csak szűk számban, és inkább a barátaink hozták a szülinapi csődület fílinget :roll: Mi vagy húszan voltunk, és klassz volt, sok gyerekkel. Mindenkinek javallom, végül is ez nem karácsony, hogy kizárólag családi banzáj lehet :roll:

Nikó!
Szegény Grétilány :( Remélem hamar túl lesztek rajta :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


A családot sajna nem cserélheti le az ember. Bár én most hallgatok, Balu anyámnál volt a hétvégén, de gyanúm szerint ezzel a következő másfél évre le is tudta a gyerekezést. Ne búsuljatok, nem a gyerek veszít sokat, hanem a nagyszülő. Amikor meg rájön, késő lesz...
vovanda
 
 


Mai ctg: 40 perc szülőszobán, majd séta 2. kávé és újabb 20 perc a terh.ambin. Dokimmal már nevettük reggel a szülőszobán, hogy bármit csinálunk, nincs hatással a Picire. Egyet moccan és alszik tovább. 2. ctg-t elfogadta. Vizsgálatot vagy elfelejtette, vagy nem akart mégsem bolygatni a gyull.miatt. Hát lapítottam is, nem szóltam. Holnap megyek hozzá reggel, gondolom már nem marad el a vizsgálat. Esküszöm, életemben nem paráztam még úgy semmitől, mint most a gyulladás melletti magz.víznézéstől. :oops: Közben pedig szégyenlem magam..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist, bocs, de rajtam is túlteszel aggódásban :lol: :lol: :lol:

Lona, én is mondtam a dokimnak, hogy túlságosan bebetonoztuk...pedig mennyit kellett aggódni, hogy nehogy előbb kibújjon..

Skrisz: neked privit írtam.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
nem kell szégyenkezni. Az amnioszkópia még egészségesen sem egy harsonás diadalmenet. Fel a fejjel, nem sokára túl lesztek mindenen és babázhatsz!
vovanda
 
 


Baba!
Nem vagy béna sem nyafogós!!!Baromi kellemetlenek a vizsgálatok, amikor utoljára megvizsgált a dokim a szülés elött, majd besz@rtam pedig nekem nem volt gyulladásom, és azt hittem még aznap kibújik Kornélkám.
pusszantalak!

Skrisz!
Nem vagy tolakodó, csak kicsit aggódósabb mint én.Azt mondta egy orvos barátom, hogy amíg szopizik egy ilyen kisbaba szinte le is lehet hányni (már bocsánat a kifejezésért) akkor sem lesz semmi baja, mert védi a tej magas immunanyag tartalma.Amúgy apukájának a múlt héten volt brutál beteg, mandulagyulladás antibiotikumot is kellett rá szednie, de Kornélnak meg sem kottyant.Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor jöhet minden baci, féltem és óvom Őt, ez csak kivételes eset volt, a keresztelőről még sem maradhattunk le :wink:

Nikó!
Grétinek jobb kedvet :P

Amúgy minden okés, Kornél szépen gyarapszik 1 hét alatt 260grammot hízott.Nem csoda tegnap este fürdés után 140 grammot szopott.Ja és leesett végre a köldökcsonk, így 3 hetesen!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny: nálunk a közösség jött házhoz, az első perctől kezdve mindkét család totál megszállt minket, több turnusban jöttek naponta. Nagyon aggódtam is, de mégsem kapott el semmit Dorka. Apa beteg volt, hangja sem volt, NeoCitránt szedett, hogy jobban legyen, de Dorcit védte az anyatej és semmi baja sem lett. Amikor pici volt még Dorka, akkor az én anyumék hoztak szájmaszkokat, hogy úgy szabad csak a baba közelében lenni, de a férjem családja ezt sértőnek találta, így nem vették fel. Mégsem lett semmi baja a csajszinak:)

Babuci, örülök, hogy megúsztad a mai keményebb vizsgálatokat. Nekem nem fájtak a vizsgálatok: csak hogy legyen jó példa is:)
Vendég
 


sziasztok!

Rövid leszek, tegnap du, hazajöttünk a nyaralásból (laptop itthon maradt), Hévízen voltunk, csodás napok voltak.
Most meg mindjárt indulok a melóba, amihez kedvem nulla. :(

Először is minden Krisztának boldog névnapot, és a szülinaposainkat, kicsiket/nagyokat Isten éltesse sokáig!!!!!

Baba, üzenem FAnninak, bújjon elő, és hagyja ott a "fészket".puszillak.

Bols++++++++++++++++++++++++ !

pussz mindenkinek,
17+4
nani72
 
 


Nani, örülök, hogy jó volt a nyaralás, de ne erőltesd a sok munkáét. Látod, hogy siettem azzal a hajvágatással, aztán tessék..

Keny:szépen hízik, de nem látjuk a képet! Tessék feltenni!
(Egyébként elnézést, de én is a féltősebb brigád oldalán vagyok. Én nagyon nem szeretném, ha megszállnának a rokonok és nem is áll szándékomban hurcolászni sehova az első hetekben. Persze ez mindenkinek a saját döntése és nem vagyunk egyformák.)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jéé, a mai napot mindenki kihagyta. Lehet, hogy ez lesz a befutó (na nem mintha lenne bármi jele..)
1281350226.356.doc

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


üdv!
rég voltam, benézek végre.
se nyaralás, se semmijó, hülye bárányok sajna engem is letaroltak :(
hát nem volt egy sétakocsikázás így felnőttként. vagyis még benne vagyok, de a legszarabb fázison már túl. izületeket is támadja, bal kezemet napokig alig tudtam mozgatni, klafa volt.
kiscsaj már túl, de sajna marad rajta kráter, pofin is :( , pedig nem is vakarta :roll:
és úgyamúgyse vagyok top mostanság.

no meg elmaradtam kissé :oops: , talán Nyulaszbogyók köszöntéséről nem, boldogat nekik! utólag Esztinek is boldog elsőt, és névnapot a Kriszitnáknak!
képek aranyosak, Dani haját én is elsőre fülbevalónak néztem :)

Baba,
még egyben 40+3? :shock: nos akkor legyen ma a napja, de ha nem is ma, most már Fanni kifelé! :wink:

Bols,
most már akkor erősen mindennapos vagy! :wink:

Twist,
na keresztelős nehézségtekről tudnék mesélni, mint majdnemnemkeresztanya futottam bele :roll:

bocsánat, most ennyi :?

Xandra,
írok majd mélt v. privit!

angel37
 
 


Angel!
Basszus én meg azt hittem nagyban nyaraltok valahol..... :oops: :oops: :oops: És te is?? Huhh, mekkora szívás :? :? :?
Ilyenkor azért még a pofiról elhalványul nem?? Olyan sokat változik még a bőre, tán nem fog látszódni. Legalábbis láttam már minik durva sebhelyeit, és később nyoma sem volt.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Keny!
Micsoda szívós csonk :shock: :shock: :shock:

Nani!
Azért ne hajtsd túl magad :D

Twist!

Sértő volt a maszk?? Na hadd ne mondjak erre semmit :shock: :shock: :evil:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel, aztaaa..én meg mondtam Loisnak, hogy nyaraltok. Sajnálom.
Fannikám a héten kijön, ha így, ha úgy...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ja, tényleg, Twist: na menjenek már a ......

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Angel!
Daninak is maradt nyoma, de már most alig látszik, szerintem felnőtt korában nagítóval kell majd keresni a heget.
Neked jobbulást!
vovanda
 
 


Angel :(
Szegénykém :( Jobbulást! Várom a privit :D
Ja, tesóm is kapart el, meg az Uram is, de olyan halvány, alig látszik. Nem csúfít!
Most egyébként adtál egy lökés arra, hogy én is beadassam magamnak a védőoltást, mert nem voltam himlős. És a fiúkat hiába oltattam be, én is találkozhatok simán bárányhimlős gyerekkel úgy, hogy nem tudjuk még, hogy az...

Baba drága, ne szégyenkezz. Én már minden sms-re amit kapok, azt hiszem, a Tiéd! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Visszaolvastam kicsit…

Szöcsi, Lois, köszi!

Vanda! Nagyon más ám egy 1 éves múlttal szemüveget megszoktatni, meg egy 2 évessel. Egyrészt ügyesebb, másrészt akaratosabb és rafkósabb már a 2 éves. Viszont még nem elég értelmes ahhoz, hogy megértse, miért kell a szemüveg. Nálunk maga a szemüveg jó és jól is illeszkedik, a doki néni személyesen választotta neki úgy, hogy mindenben jó legyen. Csak leveszi, ledobja azonnal.
A napszemcsijét viszont órákig magán hagyja. Nem dioptriás persze…. de kezdetnek nem rossz :D Egyébként azt is csak azért, mert Milán is felveszi. Így az lesz most a következő, hogy Milán is kap egy üveges szemüveget… hátha…

Baba
Gyönyörű a pocid!

Eszternek boldog szülinapot!
Azoknak a Krisztáknak pedig boldog névnapot, akikről én nem tudtam, hogy Kriszták :oops: :)

Nyuszi
A múltkor az István házban voltunk, most pedig voltunk a talán Ludwig? házban és az Erzsébetben is, mert hosszabbítottunk. Utóbbi nem volt túl jó… a legjobb az István ház volt. Persze az a legújabb…

Ja és Milán durszánk és Kornélka is csoda édes!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Angel, jaj de sajnálom! Azt hittem nyaraltok. :? Jobbulást mindenkinek!

skrisz72
 
 


Xandra, köszi :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vettem málnalevél teát. Ki mennyit és hogyan elkészítve fogyasztotta?Jelszavam: jobb későn, mint soha...max.nem használ...:)))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szandra!
Az elején nálunk is ez ment. Felraktam, Dani meg azzal alendülettel eldobta. Tiszta mázli, hogy Réka nem segített benne... :D
vovanda
 
 


Baba :)
Miattad nézelődök be már egy jó ideje, de most már szeretném, hogy tudd, hogy Én is (itt a háttérben) izgulok ám Értetek!!! Nagyon, de nagyon!!!! Kitartás!!! :) Fannikádat hamarosan a karjaidban tarthatod és ez elfeledtet majd minden kellemetlenséget!! Nagyon szorítok és kíváncsian várom a fejleményeket és persze Fanni babát!!!

Minden kedves régi ismerőst puszilok és ölelek!!! Gyönyörűek a babák és a gyermekek egytől-egyig!!!!!!!!!!!!!! :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!

Twist mi is épp keresztelőt kezdünk most intézni, de én is azt hallom mindenkitől, hogy nem könnyű dolog.
Csomó feltétele van.
Én azon néztem nagyot mikor egy ismerősünknek azt mondta a pap, hogy csak az lehet kereszt szülő aki volt elsőáldozó. :shock:
Már nem elég, hogy meg legyen keresztelve a keresztszülő.
Nos nekünk nővérem (kerimami) nem volt és így csak valami kereszt tanú lehet vagy mi! :shock: :(
Én is így vagyok ezzel, hogy inkább örülnének ha még a mai világba ez fontos valakinek.
Na aztán még a jópár misére járás, értekezések a kereszténségről sőt valahol még családlátogatás is van.
Remélem senkit nem sértek meg azzal ha azt írom ez már röhej!
Jó lenne szept. végére nekünk is össze hozni szóval bele kell húznom.

Vanda nagyon édik a picik, és szupi a kis "taxi"!

Baba mennek a drukkok Fannikának!

Kép

Kép
raniko
 
 


Baba neked adom a laptetőt!!!
Fannni gyere ki!!!!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Már 20 hónapos nagy dumás. :)

Kép

Kép
Kép
kiscsillag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: