Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Nagyon elfáradtam múlt héten,amikor minden nap este 9 körül értünk haza a Virággal.Ezért nem írtam.

Csütörtökön még voltam a védőnőnél:1 kg híztam(szerencsére),mindenem jó,kb 1 hónap múlva kell mennem.Virág 1 éves kontrollja egy nagy nulla volt:fejkörfogat,mellkas,súly,hossz(3 hónapja egy centit sem nőtt)fogazat vizsg.,mindene jó,legközelebb 15 hósan kell vinni, akkor kap oltást.
Utána rohantam a nődokimhoz:1 órát vártam rá,de most már biztos hogy kisfiú,láttuk a fütyit:)Legközelebb 5.-e körül kell mennem.

Azóta járjuk a köröket a városban,játszótér,koncertek,kürtöskalács...


Irigylem azokat akik nyaralni voltak vagy mennek!De jó nektek!!!!

A babaszobák nagyon de nagyon szépek,ezt is irigylem!!!

Alvással kapcs:én is egyre nehezebben alszom,vagy pisi vagy elzsibbadtam vagy a savam.Ált. oldalt fekszem de van mikor háton kelek fel.
Cukorterhelésem még nem volt, majd legközelebb ha megyek.

A hirtelen jött lehülés egy kicsit gyors volt szerintem.Virág nagyon nyügi tud lenni.Az én hasam is többször keményedik.

De jó hogy tudtok találkozni,remélem jó lesz.Beszámolót és fényképeket is várunk!!!

Kép
Kép
telokin
 
 


Ja,fiú névben még mindig semmi előrelépés nálunk.Semmi,de semmi!

Ötlet vkinél esetleg?!

Kérdés:hallottatok az adamo hintáról?www.adamo.hu
Vélemény?Használta már vki?Arra gondoltam mivel nálunk még a Virág is elég pici ezért lehet hogy veszek egyet,hogy könnyebb legyen a helyzetem.Vagy egy kendővel magamra kötöm a picit:)

Kép
Kép
telokin
 
 


Lucuzs: akkor a csütörtök lehetne :-) ha mondasz időpontot, akkor a fiukat leküldöm a welnessbe én meg elszökök :-) irj időt, és telefonszámot, aztán egyeztetünk...
Még én is csak a jövöhéten megyek cukira.... vagy esetleg e héten csütörtökön, majd meglátom.
Én örültem az idő változásnak, sokkal jobban érzem magam.

rabbe78
 
 

 
 

ha meg a megmozdulásból számolnának akkor nem járnék jól, én a 10 héttől éreztem. Anno a fiamat (első) is a 14-héttől éreztem és két héttel jött előbb... szóval hülyeségnek tartom. Ja és a védőnőm nem hiszi el,hogy már a 10 héttől öt éreztem de a dokim nekem hisz...egyzser uh-ozott és mondtam hogy most itt éreztem és látta, hogy tényleg rúgott :-) Már most is akkorákat üt-vág csak úgy ugrik a hasam is :-D elég vicces :-)

rabbe78
 
 


Navi
Ragasszátok fel kétoldalú ragasztó csíkkal, azt le is tudjátok szedni! :)
Én is így fogom csinálni!

Telokin
Jópofának tűnik ez a hinta :D
Fiú névre nekünk is nulla ötletünk van :(

szisszka
 
 


adam hinta: én is sokáig lestem, nekem is nagyon tetszik, de végül emellett döntöttünk: Kép graco hinta 3in 1

rabbe78
 
 


Én örülök a lehűlésnek, jobban viselem mint a kánikulát, csak olyan nyomott vagyok, nincs kedvem semmit csinálni, legszívesebben aludnék :D Marci meg nyűgös, de ma is kettős fronthatás van, úgyhogy egyáltalán nem csodálkozom.

szisszka
 
 


Rabbe! Jónak tűnik a csütörtök! Aranyoskát is elcsábítjuk, jó? :wink:
Ha délelőtt, akkor megpróbálom Bogit nagymamánál elhelyezni, ha délután, akkor apa lesz vele, szóval mindenképp szabaddá teszem magam! :lol:
Programnak egy sütizés/fagyizás? :wink:

Telefonszámot küldöm priviben!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


fiu nevek: nálunk a Patrik régóta befutó, bár van egy pár nélv ami nekem jobban tetszik. épp a napokban puhitom apát, hogy a Kristóf névet is kapja meg másodiknak. Háááát nem igazán akarja.... :-(
Nekem még a Máté, Krisztián, Krisztofer is nagyon tetszik.
Amikor kérdezik mi lesz a neve, már többen is kejelenteték, hogy szebb nevet nem tudtunk kitlálni???!!! :twisted: Na ilyenkor nagyon mérges leszek! Mikért kéne totál magyar nevet adnunk, ha az nem tetszik..... főleg miután igyekeztünk olyat választani amit külföldön is könnyen kimondanak, mert ismert. ( Párom családja német, így sokat járunk ki..., sok a német rokon) de különben is akinek tetszik ne adja a gyerekének, azért még másokat nem kéne megbántani. Na ezek az emberkék el is ásták magukat nálam. Elöször apumnak sem igazán tetszett, de mára már megbarátkozott vele és a család már most Rikinek becézi... :-)

rabbe78
 
 


Lucuzs: jó lenne, ha Aranyoskát is elcsábitanád :-) Te jobban ismered a környéket hogy hol mit lehetne csinálni. Jól hangzik egy kis nyaminyami :-) Kinézed hová tudunk helyileg menni? És ha megvan az időpont akkor azt is ird meg, hogy a nap többi részét is tudjuk tervezni :-) KÖSZIIIIIIIIIII!!!!
Engem nem zavarna Bogica, nyugodtan hozhatod magaddal ha akarod! Miattam ne hagyd otthon, de ha neked könynebb azt megértem!
Akkor mi is ugy tervezünk hogy csütörtök.
Nagyon várom!!

MÉG VALAKI? AKI TUD CSATLAKOZHAT HOZZÁNK!!!! :-) :D

rabbe78
 
 


Rabbe,
én nevek terén (is) konzervatív vagyok, de soha nem szólnék be másnak, ez bunkóság tényleg. Eleve nem szép meg csúnya megkülönböztetést használok, hanem hogy a magam gyerekének adnám vagy sem.
De még ha nem is, attól nem csúnya a név, hanem az én ízlésvilágomtól külöböző.

Ma olyan hisztis vagyok a reggeli miatt, hogy azóta se múlt el, közben realizáltam hogy mához 1 hónapra lesz apa versenye, és megint felidegesítettem magamat, és most már engem is zavar, saját magam, és a baba is érzi szerintem mert kirúgja a ház oldalát, nem nyugszik :( A párom mérges amiért ilyen vagyok, meg nem lehet velem beszélni, meg a barátokkal, akikkel utazunk, azokkal is flegmázok, és mindjárt hazamegyek a francba és lefekszem a sötét szobába a kutyával, és mindenki hagyjon békén.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hú, de beindultatok.

Alvás: igazából én is félig meddig a pocakomon alszom, de végülis bal oldalamon...Na, ezt jól elmagyaráztam, én magam alá gyűrök egy takarót, és így nem nyomom a pocakom.De nekem sincsenek túl jó éjszakáim, vagy a görcsre ébredek fel, vagy a pisire...

Tatjana, igaza van Sziszkának, legalább így nem szól bele a védőnő a dolgaidba.

Ebba, gyönyörűséges lesz a babaszoba :D
Én sajnos holnap megyek cukros lötyit inni..... :( :( :( Nagyon jó lenne már túlesni rajta.

Rabbe, igazából én is röhögtem a főnökömön, de ideges is lettem azért!

Navared, annyi, hogy a méhlpényem egészen lent, a méhszájamnál fekszik, így nagy a valószínűsége a császárnak, meg bármikor elkezdhet vérezni a doki szerint.De azért bízom benne, hogy ez még változni fog, bár ahogy nő Lucababa egyre kevesebb rá az esély, h. feljebb kússzon.
Bizony nem is olyan soká jön az utolsó harmad!!!Húúúú :D

Csajok, most izgultunk, hogy legyen szívhang,aztán tessék!!!Olyan gyorsan rohannak a napok...

Eclipse, kiszámoltam, igazad van, nem pontos, legalábbis remélem, mert akkor ah jól számolok október eleje...

Telokin, milyen koncertke vannak most?Pécsi vagy egyébként?Mármint a kultúrális fővárosból gondolom.

De tök jó az a hinta, mindjárt meg is nézem!!! :D :D :D

Ismét elkezdtek lassan peregni a percek, pedig eddig egészen gyorsan haladt a nap!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka,
hú nem is mondtam, hogy engem is kiakasztott a főnököd hülyesége. És nehogy bepótoltassa veled pont most azt a rengeteg mindent, és pláne ne a te benzinköltségeden.
Dakotákhoz én nem mennék, na most jól megnyilvánultam, remélem nem haragszol, más topikokban is voltak lányok, akik hasonló területen dolgoztak, és ott is megnyilvánultam, de emiatt még senkivel nem volt harag, remélem most sem lesz :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Aranyoska: alvás nekem is nehezen megy pár napja, úgy érzem magam minden reggel, mint a mosott rongy... Pedig nagyon vártam a lehülést, hogy kipihenjem magam. Én is félig hason fekszek, de már így sem kényelmes (hason alvó voltam). A sógornőmtől kapok majd szopipárnát, csak eddig még nem adta ide, én meg nem nagyon akarom kérni. :) Azzal lehet kényelmesebb lesz.

Eclipse: ha vonattal jössz a talira, akkor beszéljünk meg egy időpontot, hogy együtt menjünk :)

Ebba: nektek is nagyon szuper lesz a babaszoba :)

Navared: hááát, nem tudtam meg, hogy a védőnő milyen számolási módot ismer, mivel nem is számolt, csak rávágta, hogy jó. De édesanyám azt mondta, hogy első babánál állítólag 4,5 hónapot kell hozzáadni a megmozdulás időpontjához. Ez nekem 18+5 hetesen volt, így a számításaim szerint nem november 20, hanem november 12-én fog megszületni. De mivel sokan írtátok, hogy jóval hamarabb éreztétek, így ez csak elmélet. Ráadásul nem egy sovány alkat :) vagyok, így könnyebben elbújt a pocimban :)

Szisszka: végülis ez is egy jó megközelítése a védőnő kérdésnek :) . Csak amiket itt olvasok tőletek, úgy érzem, hogy kimaradok egy csomó dologból... Pl. nekem még soha nem nézett szívhangot a védőnő, a dokinő is csak 1x.
Jobban örültem volna, ha egy tapasztalt védőnővel lenne dolgom...
Ja, most jutott eszembe, hogy mit mondott még tegnap :lol: hogy ne menjek tóba fürdeni, meg ne olvassak neten fórumokat :D . Ez nagyon tetszett :) Biztos az előző kismaminál volt valami ezzel kapcsolatban és azért mondta, mert én soha nem hoztam fel nála semmi ilyen témát :)

Telokin: lehet megéri a két pici mellett egy ilyen hinta. Nekem is tetszene... (de sajna apa szerint nadrágszíjhúzás van :( )

Dorka: gondolok rád holnap a "cukorivásnál" :) Nekem még szerencsére elég távolinak tűnik az időpont, kb. 2-3 hét múlva kell mennem. De nagyon nem várom.
Főnököd nem semmi, nem lehet nemet mondani ilyenre? Vagy dokitól kérni valami igazolást? Elvileg vannak olyan munkakörök, amiket várandósan nem lehet végezni és akkor pl. a kismamit irodába teszik.

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Teljesen bezsongtam attól a csodaszép a hintától, aztán rákerestem, és az árától is.

Tippek elérhető áron?Hol lhet ilyet beszerezni?
Igazából a sógornőméktől kapnánk, de ennyi pénzért tuti nem, és azt mondta nézzem ki, h. melyiket szeretném, de ő sem gondolt szerintem ekkora összegre.

Tatjana, én amúgy irodában vagyok, csak néha ki kell mennem képzésre stb, amivel nem is lenne baj, ha nem olyan messze lennének a helyszínek....

Védőnő: nekem sem nézett még soha szívhangot, a doktornő is kérésre nézi meg u.h-n Lucababát, de én sem nagyon mertem eddig kérni :(

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka: tudom, hogy irodában dolgozol te is :), csak arra gondoltam, hogy valami olyasmi indokkal lemondani az utat, hogy pl. nem utazhatsz hosszú útra és erről kérni a dokitól valami igazolást :)

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Erre nem is gondoltam, de igazából nem is tudom, hogy megéri-e azért a két hétért a kínlódást....
Ha találkozom a főnökömmel személyesenm ami jelen helyzet szerint pénteken lesz, akkor megpróbálok vele beszélni, elmagyarázom neki, és talán ok lesz, legalábbis remélem, ha nem akkor pedig befejeztem a pályafutást.

Ja, és az előbb kaptam meg a kinevezésem, h. kormánytisztviselő lettem, az eddigi köz helyett :D Csodás....

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka: Gratulálok! Remélem anyagi előrelépéssel is jár! :)

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Tatjana, ez nem jár semmivel, sajnos...ez a kormányváltással történő új megnevezés....

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka! Gratula a kinevezéshez!!! :D :D :D :D Jó fejek, hogy még a baba előtt megtették, gondolom ez anyagilag sem mindegy most...

Ja, és "vonatos" Csajok! Megbeszéljük mikor érkeztek, és biztosan értetek tud menni valaki az állomásra!!! Akár mi, de gondolom, nem csak mi leszünk kocsival. :wink:

Eclipse! A számomat úgyis tudod! Megmondjátok mikor, és ott leszünk! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Dorka! Hát akkor ezzel most ki is törölheted? :roll: Kár...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ezzel igen, ez csak egy új elnevezés :D Plusz papírmunka, mire mindent átírnak stb. :D

Csajok, amjd még Etával egyeztetünk, de én szívesen kimegyek elétek a vasútállomásra, kocsival leszek, és én nem lakom messze Tatától.Úgyhogy gyertek, megoldjuk!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Megjöttem a dokitól.
Semmi jó. :cry:
Említettem nektek,h nagyon lent érzem a babót,hát nem véletlenül.Rosszban a jó,h zárt a méhszájam,de veszélyeztetve lettem és kaptam gyógyszereket,amik gátolják a méhszájirritációt.
Szigorú fekvésre lettem ítélve,csak wc-re kelhetek fel és egy hét múlva kontroll.Ha nem változik,kórház...és könnyen lehet,h a szülésig már haza sem engednek.
Teljesen ki vagyok :cry: Vettek kenetet is,és ultrahangon is megnézték a kis drágát.Hála égnek ő jól van,és most már 1000%,h kis nunis.
Napi 3x1 Nospát,és 3x1 Magne B6-ot kell még ennem a felírtakon kívűl.
A talinak részemről annyi,de majd szeretném,h beszámolnátok..és nagyon jó szórakozást Nektek!

Lucuzs és Rabbe:nagyon jó lenne,ha tudnánk talizni,de sajna ez csak úgy lesz megoldható,ha eljöttök hozzánk,vagy,ne adja isten a kórházba utánnam.Lucuzs tudja a számom.

Majd még jövök..

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Aranyoka! Nagyon sajnálom!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
De szerencse, hogy kiderült, és nem lett nagyobb baj!
És akkor most mit mondtak? Hogy nagyon lent van a baba?
Mert ha jól értem zárt a méhszáj és a többi eredmény is jó...

Így akkor már nem is hívlak a talival kapcsolatban, hogy miként menjünk... :cry:

De a csütörtökit tényleg tarthatjuk nálad! :wink: Viszünk nasit, el vigyorgunk, egy kicsit felvidítunk! :D
Rabbe! Mit szólsz hozzá? :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ja, még annyit akartam írni neked Aranyoska! Hogy minden rendben lesz!!! Pihenj sokat!!! Vigyázz magatokra!!!
És telepítsd a számítógépet az ágyhoz, velünk majd gyorsabban múlik az idő! :wink:

Kitartás!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs:nagyon édi vagy,és én tényleg nagyon örülnék nektek!!!!!

Igazából azt mondta az orvos,h forgolódik a baba és a feje a méhszáj felöl van.Zárt vagyok,de az irritáció könnyen kitágíthat.Erre kaptam gyógyszert..talán meggátolja.Azt mondta,h be kellene,h fektessen már most,de ha megesküszöm,h fekszem,akkor ad egy hetet...és,ha nem változik keddig,akkor be kell feküdnöm. :cry:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska, szegénykém, nagyon sajnálom!!! :( Egyik ismerősömnek is be kellett feküdnie, ha jól rémlik, hasonló okból kifolyólag, de haza is engedték kb. 1 hét megfigyi után, mert minden rendben volt! Nagyon szorítok, h. neked a kórházig se kelljen eljutnod!

Szissz, ez jó ötlet, köszi! :wink:

Rabbe, pont olyan nevet adjatok, ami nektek tetszik... másokkal nem szabad foglalkozni! Én mikor először mondom a mi választásunkat, egy két ember csak néz :shock: majd 2 nap múlva megkérdezi, h. akkor most mi is lesz a neve pontosan? :lol: Lekaka!
Amiket írtál teljesen szépek, nekem bejönnek! :wink:

Eclipse, nyugika, holnap jobb lesz!
Néha én is ideggörcs vagyok: ma pl. bent hagytam egy papírzsepit vmelyik ruha zsebében mosáskor... a földről szedegettem a fecniket, amiket már elvileg a kádba kiráztam, aztán jött a második mosás és még akkor is azt szedegettem a köv. adagról :roll: nagyon boldog voltam :twisted:

Dorka, nem fogsz vérezni! Ne is gondolj erre, okés?! :wink:

Tatjana, akkor e szerint (anyukád féle módszer) nekem is egy héttel előbb jönne kb., amúgy pont azt álmodtam, h. okt. 31-e van és mentem be a kórházba este és tudtam, h. nov. 1-jén fog megszületni... szóval 10-e helyett több mint egy héttel :D
De ezek szerintem is csak találgatások!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukkantásra. Még lehet hogy mi is megyünk szombaton, bár volna mit csinálni itthon de kiváncsi vagyok rátok :lol: lehet jönne az ikertesóm meg a kisfia is. valaki még hozza esetleg a gyerkőcét? majd írok még, egyeztetek a párommal is, elvileg szabin van, el tudna vinni minket

Ma kiderült, hogy tesóméknak is kislány lesz olyan jó, biztos jóban lesz majd a két bébi :lol: nagyon örülünk. ő amúgy a decemberi topikban van

látom sokan szenvedtek az izomgörccsel és a gyomorsavval. én vettem renniet meg salvus vizet. szedem a magnéziumot is 3x2-t most nem is volt az utóbbi napokban

voltam ma jógázni is, mondta Erika hogy milyen sokat nőtt a pocakom alig ismert meg jó volt hallani :D

igyekszem majd jönni több időre is. ma még kell takaritanom főznöm meg egy kicsit melóznom is

Kép
vayacon
 
 


Aranyoska sajnálom szoritok értetek de minden rendben lesz! most semmivel ne foglalkozz csak pihi ezerrel! és nem lesz semmi baj

a mi fiú neveink Sebestyén és Boldizsár voltak de ez tényleg annyira ízlés kérdése...

Kép
vayacon
 
 


Szia Vaya! Gyertek csak minél többen a talira!!!! Olyan jó lenne veled is találkozni!!! :lol:
Igen, mi is hozzuk Bogit Eszem ágában sincs itthonhagyni! :wink: :lol: Végülis a tesóját is viszem! :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aranyoska! Hát ha ezt mondta a doki, akkor szigorúan tartsd be az utasításait és minden rendben lesz!!!
Remélem sikerül lassan megnyugodnod! :roll:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aranyoska, ahogy Lucuzs is írta, számítógép az ágyikó mellé, meg műsorújság, meg dvd, és csak pihenj meg pihenj és nem lesz semmi baj és kész!!!
Teljesen azt érzeted, h. lent van, ott érzeted a súlyt, vagy ahogy mozog?Bocs, ha hülyeséget kérdezek :oops:

Vaya, gyertek szombaton ti is!!!!!!!!!!!!!!!!!!De jó!!!!!!!!!!

Navared, én nem gondolok semmi rosszra, teljesen pozitív vagyok :D Minden okés lesz velünk, csak nem akarok császárral szülni. Az nem is tudom, h. megy.

Csajok, ha valaki előre tudja, h. császárral fog szülni, hogyan zajlik?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Aranyoska: sajnálom, de ha kell akkor csak pihenj. Neked voltak görcseid? Éreztél valamit? Nekem is nagyon lent kapirgál és ugrál, csuklik, konkrétan a szeméremcsontomnál... :shock: de én nem keményedek se nem görcsölök... sőt gyomorsavtól is szenvedek, most akkor hol van ez a babó :lol:
Ha jó neked, akkor szivesen elugrunk hozzád :-) messze laksz a szieszta hoteltől?

Navared: köszi a név dicsit, nekem is tetszenek a ti neveitek és nem"kölcsönösség" miatt irom :-D
Lucus: az nagyon tetszett, hogy a tesóját is viszed :-D

Csináltam képeket, tettem fel többet a blogomra is, de ide is teszek fel egyet-egyet.(vigyázzatok, oldalt lesz :-D ) Kép 24 hét

Kép Ádi szülinap 9 éves

rabbe78
 
 


Sziasztok! Csak sikerlt visszaolvasni. Kiderlt,h van net az apartmanban s a drgm telójn van wlan. Kicsit gz,mintha smst pötyögnk. Pedig annyi reaglnivalm lenne. Ebba a Tatjana nv szerintem nagyon kirly!!! Rabbe nagyon tetszenek a rajztervek. Alvs nehz,pisisokk visszajött,savas torokgs bejelentkezett. Ma megjrtuk az ügyeletet. Egsz jjel fostam. A 3.kicsit vres volt. A doki megvizsglt,szigor dita,normaform s valszn

Kép
Kép
haynii
 
 


,h felsrtettem a vgbelemet a sok wc-ssel. Szerintetek lehet valami baja a babnak? Nagyon aggodom Mtkrt. Remlem a talira rendbe jövök. Nincs valami ötletetek,h lehetne gyorsan remdbe jönni? Nagyon cafatl vagyok. Viva Balaton!!!

Kép
Kép
haynii
 
 


Aranyoska,
elképesztően sajnálom, és nagyon remélem, hogy nem lesz baj.
A baba még elmozdulhat sok irányba, hogy ne terhelje a méhszájadat. Lehet pont a hosszabb fekvő pozíciótól. Ha mégis kórház, biztos akkor sem végig, csak megfigyelésre. Drukkolok nagyon!

Haynii,
a sok hasmenéstől tényleg felmaródhat ott a nyálkahártya.
A babót nem veszélyezteti, addig is amíg az emésztésed nem tökéletes, el tudja venni magának ami kell, ebben biztos vagyok.
A Normaflore nagyon jó hatású szer, bátran ajánlom, és teljesen íztelen. Kitartást kívánok, ezek a gyors vélhurutok hamar levonulnak!!

Puszi nektek!

Eta, Lucuzs,
eldőlt, megyek, vonattal, a Keletiből, az érkezésemet megírom még pontosan, és egy fuvart a helyszínig előre is megköszönök!
:D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Aranyoska!

Nagyon sajnálom, de ne keseredj el! Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen! Én már egy hete fekvésre vagyok ítélve, és ki lehet bírni! A feje már annyira behelyezkedett? A méhnyakad még c3000-s? Nálunk is lent van már a feje, de még nem helyezkedett be! Pedig én csak most leszek 24 hetes, te pedig már mindjárt betöltöd a 28. hetet! Minden rendben lesz, a fő, hogy 34. hétig bent maradjon. Ha pihensz, és betartod az orvos utasításait, akkor simán a 40. hétig is egybemaradhattok! A dokinőm mesélte, hogy az ő barátnőjét a 26.héttől fektette, mert egy ujjnyira nyitva volt, már látszott a burok is, és a 39. héten szült meg. Szóval, ne légy elkeseredve, ez előfordul, és nem lesz semmi baj!

rodina74
 
 


Csillagvirág nagyon csini vagy, :lol: :lol: nagyon helyesek vagytok a kisfiaddal! :lol: :lol: Sajnálom a görcsöket, remélem nem lesz ilyen többet!

Eclipse franc essen a dühítő portásba! :evil: Nálunk 7-től van vérvétel, csütörtökön van kismamanap, de már nyitás előtt az utcán kígyózik a sor. Már előre utálom, hogy jövő csütörtökön mennem kell, és éhgyomorra ott tolongani :( brrrrr!

Dorka nem nagyon tudom meggondolni magam a talival kapcsolatban :( , mert ide vagyok kötve :D , szülinapozunk :lol: :lol: szombaton, én vagyok az egyik ünnepelt, a párom fia a másik… :lol: Nagy munkák kezdődtek igen, hááát a színek valami sárgás lesz szerintem, majd a csíkkal variálunk bele egy kis kéket vagy valami fiúsat…
"remélem az egészségi állapotod satbilizálódott, és meggyógyultál"
– azt hiszi influenzás voltál. tiszta diló???? Sok sikert a holnapi cukros lötyihez! :wink:

Sziszka itt Gyártelepen azt bírom amikor csütörtökön áll sorba a millió kismama a labor előtt, persze vegyül bele egy két „civil” is és egyes kismamák előznek jobbról, hogy ők terhesek….. de nem számít, hogy szinte mindenki az. :?

Tatjana, igen az uram asztalos :D , küldöm az elérhetőségeit, ha szükség van rá. Én is örülnék egy tapasztaltabb védőanyushoz, az enyém 25 éves fiatalka, nincs még gyermeke. Sokszor látom, hogy nagyon bizonytalan, főleg amikor szívhangot nézünk, mert izgul, hogy izgulni fogok, ha nem találja valamelyikét. Leadminisztrálja a leleteket, megmér, megnézi a pisit, vérnyomást mér meg szívhangot hallgatunk, különösebb okosságot még nem mondott…

Luzuzs.. harmadik trimeszter :shock: – furcsa leírni. Még csak most teszteltünk!!!! :lol: Hihetetlen, hogy már itt tartunk, bár én a sor végén kullogok, persze még az is lehet, hogy ugye elsőnek szülök, de nem így lesz! :arrow: :arrow: Megbeszéltem a fiúkkal, hogy 2,5 kg fölé híznak bőven és mindenféleképen csak novemberben jönnek a világra! :lol: :lol: :lol:

Aranyoska.. az alvás. Nekem már most is az óránként (félóránként) kelős verzió van éjszakánként, ha minden pisijárat után vissza tudok aludni, akkor az már jó éjszakának számít. :lol: :lol: :lol: Én háton nem is nagyon tudok aludni, de tényleg egy idő után már nem ajánlatos, van aki UH közben is rosszul lesz, de szerintem ez későbbiekre vonatkozik. Oldalt fekszem, persze szopipárnám még mindig nincs, így a takarót veszem a lábam közé és úgy elég jónak tűnik, ha jó passzban vagyok, de van amikor olyan idegesség van a lábamban és csak rakosgatom-rakosgatom sehogy sem jó, olyankor kimegyek és betestápolózom, lehet, hogy felfrissül a keringés és általában jobb lesz. Nekem az a félelmem, hogy összenyomom a piciket. :shock: Juuuj most látom, nem hiába érezted, hogy valami nem stimmel. Pihenjél!!!!!!! Hát ez az, Rodi is így volt, érezte, hogy valami nincs rendben és már második eset, hogy beigazolódott. Azért, jó, hogy méhszáj zárt. Nagyon sajnálom, ölellek!!!! KépJó lenne, ha nem kellene befeküdnöd és egyáltalán jó lenne, ha nem kellene végig feküdnöd!

Hát én is be vagyok tojva, mert annyira fáj, feszít délutánra a felső hasam, köldök és mell között, mintha szét akarnék repedni, csak fekve jó és mostanában nyilalgat alul is és gőzöm sincs,hogy ez normális vagy nem. Lányok ti hogy vagytok a hajolgatással, mert olyan béna vagyok folyton minden leesik, mindig hajolni kell, nem mindig guggolva megyek le és nagyon nem esik jól. Ilyenkor este már ülni is alig tudok úgy feszít a hasam és nem tudom, hogy ez haskeményedés vagy valami más. Reggelre mindig jó. De azt mondják, hogy haskeményedést nem tudom összetéveszteni semmivel, mert az egész has befeszül, de nekem nem az egész, csak a felső része! Szedek magne b6-ot reggel este és még délben beveszek egy béres magnéziumot, amióta ezek a feszítések vannak.

Ebba asztalosokkal sok a gond! :lol: :lol: Nekem beépített szakim van :D , nem kell hívni, de nem is csinálja, csak ha kedve van, így nem tudom számon kérni sajna.. :wink: Juj de tuti ez a szoba!!!!! :lol: Én ma voltam a vérvételi (cukros, ellenanyag ism., teljes vérkép + vizelet) beutalókért az SZTK-ban és jövő csütörtökön megyek pont 24+0 naposan. Fúúj :P

Rabbe most megnyugtattál, mert van, hogy én is félig oldalt és majdnem hason alszom, ezen kapom magam és mindig úgy megijedek, hogy a piciknek baja esik. Ez a szivacskivágós projekt nagyon tetszik!!! :lol: Kristóf nekem is nagyon bejön, csak a becézéssel van gondom. Jó már olvasom, hogy többen is félhason alszotok! :lol: :lol:

Telokin gratu az 1 kilóhoz és a kispöcsöshöz!
Jópofák ezek a hinták! :lol:

Navi jó lehetett a nyaralás! Azért ügyi vagy az az 5 óra autókázás sem semmi! :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Rodi örülök, hogy itt! :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Dorci,Rabbe:görcsölni nem görcsöltem,csak nagyon éreztem,h feszít a hasam és láthatóan ott kerekedtem.Annyira tolta le magát,h azt éreztem kettéreped a hasam és,ha megfogtam szinte éreztem a kis nunist,h teljesen odafészkelte magát.Mozogni is arra felé éreztem.

Macsek,Rodina,Eclipse:annyira hálás vagyok a szavaitokért.El sem tudom mondani milyen sokat jelent ez nekem.

Sosem gondoltam volna,h egy fórum ilyen nagy hatással tud rám lenni,de mostanság már csak azon kapom magam,h ha valami történik velem,alig várom,h jöhessek és megoszthassam veletek.
NEM akarok nyálaskodni..de így látatlanban is nagyon megkedveltelek titeket,és sokat jelent ez a topik.Remélem,ha lebabázunk sem fog megszűnni!!!!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


mindenkinek köszönöm a dicsiket, Bence nevében is!

Aranyoska, nagyon sajnálom, hogy fekvésre ítéltek! Amikor Bencét vártam, nekem is volt ilyen problémám, hogy túl lent volt a baba (igaz, a sok haskeményedés volt a ludas a dolog kialakulásában). Bár senki nem mondta, de onnantól kezdve mindig úgy feküdtem, hogy egy összehajtogatott paplant tettem a fenekem alá, ezzel egy picit feljebb került az egész csípőm a felsőtestemnél és nem nehezedett nyomás a méhszájra. Tudom, hogy nem kényelmes, de nekem bevált a dolog. A 28. héten rövidült meg a méhnyakam, szülés előtt bő egy hónappal már ki is nyílt a külső méhszájam, de mégis kihúztuk a 39. hétig!

Macs, A haskeményedés nem olyan amiről írsz. Ez kb fél percig tart és az egész méh bekeményedik. Ilyenkor szinte kirajzolódik a baba, látni lehet, hogy merre van a törzse. Nekem ilyenkor a hasam egyik fele magasabban van (ott van a baba törzse), mint a másik. Én most azért félek ezektől, mert egészen bent, a végbelemnél is érzem a kellemetlenséget keményedés közben. (bocs, hogy ezt így részletezem...) Remélem, hogy a méhszájamon még nem hagyott nyomot a dolog... dokihoz hétfőn megyek, majd kiderül...
A hajolgatás egyébként nálam is gáz... nem esik jól és sokszor bekeményedek utána.

Hajni, sajnálom a hasmenést. Normaflore-t mindenképp szedj! Az segít rendbe tenni a károsodott bélflórát!

Dorka, a főnököd... hát elég érdekes figura! Szerintem ez a pár hét munka nem biztos, hogy ér annyit, hogy a romákhoz furikázgass... pláne nem saját költségen!

Rabbe, húúúú, Neked aztán jó nagy a pocakod! Ádi nagyon vagány a szülinapos képen!

Tatjana, az én védőnőm se csinál semmit azon kívül, hogy megírja a beutalókat, meg bekönyveli magának a leleteimet. Pedig kétgyermekes anyuka...

Szisszka, Bence is tiszta nyafogós volt tegnap a h@lye idő miatt. Hazajöttünk a nyaralásból és sehogy se akarta megérteni, hogy szakadó esőben nem lehet újra felfedezni a kis játszóterét a kertben. Na, de ma aztán gyorsan újra kipróbált mindent és szerencsére nyugodtabb is volt.

Telokin, az egy kiló hízás tök jó! Ügyi vagy!

Alvás: Én alapból totális hasonalvó vagyok, ami most persze lehetetlen. Háton soha nem tudtam aludni, így marad a két oldalam. A szopipárnámat Bence lenyúlta és az ő ágyában van, így most a takarót szorítom a két lábam közé és úgy szunnyantok. Még viszonylag jól alszom, pisilni is csak néha kell kimennem, ha sokat iszom elalvás előtt.
Mondjuk elaludni néha nehéz, mert ha a jobb oldalamra fekszem, akkor ott kapirgál Gergő, ha meg átfordulok a bal oldalamra, akkor azért reklamál. de nem bánom, mert ezek a mozdulatok még nem fájnak. tudom, hogy lesz ennél rosszabb is...

Most ennyire futotta, holnap majd jövök és írok a többieknek is.
Puszi Mindenkinek!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


egy utolsóra még beugrottam: Aranyoska: az jutott még eszembe, hogy Ádival már kb a 25 héten mondta a dokim hogy beékelődött és aggódott, hogy legalább a 30.-33. hétig húzzuk ki. Sok pihenést javasolt, de nem tiltott semmitől, tehát még dolgoztam is csak nem emeltem. Fel is készültünk a koraszületéshez, vettünk 50-es rucit is egy darabot, hogy legalább haza tudjuk majd hozni. Erre a 37,5 héten folyt el a magzatviz és bújt ki a "kis" 60 cm hosszúságával. Szóval még az 56-s rucik is kicsik voltak...
nem aggódni, pihenni! :-) Majd megyünk akkor leellenőrizzük, hogy pihensz-e :-)

Csillag: tényleg nagy??? Napok óta rinyálok az uramnak hogy szerintem nem nő. ezért is mértem le tegnap este... :-D

Vörösmacs: mindig annyira várom, hogy jelentkezz! ikresek mindigolyan izgalmasak :-) hajolás nekem sem esik jól, bár én nem élrzek keményedéseket (koppkopp...-ki az? szabad. :-D )

rabbe78
 
 


Ez lemaradt: Jó éjszakát mindenkinek! Holnap szerintem nem leszek, mert csavargós napom lesz. este 8-ramegyünk dokihoz.

rabbe78
 
 


rabbe, Most néztem meg a blogodat, 100 cm a haskörfogatod? Én is a napokban néztem meg az enyémet (pedig nem szoktam) és csak 94 cm. Szóval a Te pocid tényleg nagy... szerintem legalább is... :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Már megint eltűntem egy kicsit bocsánatot kérek,de tele vagyok energiával és inkább intézkedem teszek veszek,mint itt üljek a gép előtt. :D
De nagyon jó volt olvasni amiket írtatok,próbálom utolérni magam.

Szisszka!
Tudom,hogy írtam egy nevet(Tibor),de úgy néz ki változott a név,mert Attila Gábor lesz.Ha megkérhetlek akkor átírnád.Nagyon szépen köszönöm és ne haragudj,hogy ilyen dolgokkal zavarlak.

Ebba!
Nagyon klassz mintákat gondoltatok ki a falra,csúúúúúúúúúúcs.
Nem nagyon szoktam így írni,de ez igazán nagyon jó.Gratulálok nagyon kreatívak vagytok.

Eclipse!
Nagyon szépen köszönöm a nagyon hasznos tanácsokat,aranyos vagy.Gyere nagyon sokat és oszd meg velünk a hasznos információkat.
A védőnő elég furcsa megjegyzést tett lehet,hogy megártott neki a meleg.

Kankalin!
Apa nevében is köszönöm a jó kívánságokat.Nagyon szép a pocid,megpróbálok én is feltenni egy képet,remélem sikerül.

Gyancsi!
Apa nevében is köszönöm a jó kívánságokat.A nyaralást már én is nagyon várom,mert még nem voltunk sehol így ketten,hárman. :D
Apa ott volt katona Keszthelyen és azt mondta,hogy nagyon szép hely.

Vörösmacska!
Tiszta szívemből gratulálok a két kisfiúhoz.Csodálatos dolog.Nagyon szép a pocid.

Úgy néz ki,hogy csak a meleget nem bírják a bokáim,mert most,hogy jó idő van nem dagad a bokám.Nagyon jó lenne ha nem lenne már nagy meleg többször.
Nagyon sok ruhát kaptunk az egész család hozza a babaruhákat.
Úgy néz ki,hogy nem nagyon kell venni babaruhát.Nagyon örülök neki.
Szép napot kívánok.

ágica78
 
 


Jó reggelt!

Mai tábli: 2010.07.28.
Kép
Kép

szisszka
 
 


Mindjárt visszaolvasok

Ágica
Jajj, ugyanmár :) Persze, h átírom :) Imádom a kis táblinkat csinálni :)
Hogy hogy megváltozott a név?

Egyébként nálunk egyáltalán nincs fix :D
Múltkor apának a Bálint és a Ricsi tetszett. Tegnap este rávettem, h nézegessen neveket, írja ki, én is így tettem. Egyetlenegy közös volt, a Dani :D De én alkalmazkodó képes vagyok :D De apának épp tetszett még a Norbi és a Roland is... nehéz eset :D

szisszka
 
 


Sziasztok Lányok!

A francia út miatti izgalmaimra ajánlotta nekem a homeopátiás dokinőm a Bach virágterápiát, konkrétan a Rescue Remedy - Elsősegély szereket.

Akinek szorongós, pánikolós időszaka van, az hatásosan és kíméletesen csökkentheti a feszültséget, kismamák is szedhetik (másképp nem írnám ide)

Bemutatkozó:
http://www.doskar.hu/termek.php?menu1=2&menu2=13&id=210

Termékek:
http://www.doskar.hu/termek.php?menu1=2&menu2=13&id=35

Ezek közül konkrétan a PASZTILLA és a Rescue Kids a legjobb nekünk! A pasztilla 1600 Ft, a cseppek kiszereléstől függően 3100-4500Ft között vannak.

Feszültségmentes boldog babavárást mindenkinek, puszi!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Zsófi
Ha erre jársz: Nagyon Boldog Szülinapot!!! :)
Kép

Rabbe
Legeslegelőször amikor olvastam a Patrik nevet, az első benyomásra nekem is egy picit fura volt, de a következő pillanatban rájöttem, h nagyon aranyos név, és azért volt fura, mert nincs is Patrik nevű ismerősöm :) Nekem egyébként tetszik :wink:
Nahát szép nagy pocakod van ám! Ádinak milyen szép szemei vannak!!!!


Dorka
Én azért drukkolok, h rendesen tudj szülni, bár a császárral sincs semmi baj, a lényeg mindketten rendben legyetek!
Nem tudom, hogy van a császár... szerintem kórháza meg orvosa válogatja, meg helyzettől is függ!
Az egyik szomszédom pl. úgy volt, h azt mondták, h nem fordult be a babája, és már hetekkel előtte megbeszélték, h mikor fekszik be a császár miatt. Akkor egy másik ismerősöm meg aug. végére van kiírva, mégis megcsászározzák aug. elején, ő egyébként pl. nem szülhet természetesen a szive miatt. De én hallottam olyat is, h megvárják, h beinduljon a természetes szülési folyamat, a vajúdás, és csak a vége lesz császár... Nem tudom, szerintem majd kérdezd meg a dokid.
Azért gratula az előléptetéshez :)


Tatjana
Szerintem ne aggódj a védőnő dolgon ;) Minnél kevesebb a macera, annál jobb :D Bár kérdés, h ki mit igényel. Én amiket tudok, azt sem a védőnőktől :D Hanem anyutól, meg tapasztalat, stb :)
Az első védőnőm csak leirkálta az eredményeket, megkérdezte, hogy vagyok, van e kérdés... esetleg 1-2 jó tanács, de őt kiskoromtól kezdve ismertem :)
Aztán a battai tök más volt, vizelet vizsgálat, súlymérés, szivhanghallgatás, leletek átbeszélése, okoskodás... Mikor megszületett Marci, akkor is ment a folyamatos ész osztás, mintha hülye lennék, és az olyan beszólások, h Van játszószőnyege a gyereknek (kb. 2 hetes volt Marci), mondtam, h nincs, nem hinném, h 2 hetesen szüksége lenne rá... vagy amikor 2 hós volt, akkor már azon izélt, h miért nincs a gyereknek járókája, az kell és fontos :D Mondtam, h ha majd eljön az ideje, akkor lesz neki, de ha annyira fontos szerinte, akkor nagyon fogok örülni neki, ha vesz nekünk egyet :D Volt még 1-2 ilyen apró összetűzésünk, de aztán meg tök jóban lettünk :)
A mostani védőnő is lazán veszi a dolgokat, beirja a labor eredményeket, néha megmér, nem is találkozunk sokat, beszélünk pár szót ennyi. De sem szívhang, sem vizelet, semmi extra :)
A doki szokott nekem szivhangot nézni, nála nincs uh a rendelőben, mert sztk-s doki, az uh-ra külön beutaló, meg időpont kell :D De amikor Marcit vártam, akkor még nem nézett szivhangot amúgy...

Emese Drága!
Pihi, pihi, pihi és nem lesz semmi baj :) Egy hét múlva minden ok lesz!!!!!
Bocsi, tegnap mennem kellett fürdetni, már álmos volt Marci.

Babamozgás-szülés:
Én nem tudom, h ennek van e valóság alapja :D Én Marci mozgását a 14. héten éreztem, és pontosan a kiírás napján született :)
A tesót, meg a 13. héten éreztem :D Kiváncsi leszek :D

Hajni
Jobbulást neked! Gyógyulj meg hamar!

Macs
De durva lehet a helyzet a gyártelepen... :( Akkor ezért mondta a védőnő, h inkább pesten csináltassam a laborokat, ha tudom...
Boldog szülinapot!!!! :)
Kép

Délután, este a pocakom nekem is szokott feszülni, de olyan, mintha a bőr feszülne rajta... olyankor szoktam kenegetni testápolóval, az használ.
A keményedés az tök más, szó szerint érzed, h bekeményedik a méhed! Tényeg nem lehet összetéveszteni!

Viko!!!!
Merre jársz?

Eclipse
Remélem, ma már jobb napod van :)

szisszka
 
 


J reggelt kismamik! Mar több mint 12 oraja nem voltam wc-n. :lol: Jol esett az aggodasotok. :wink: Valaki krdezte a Balatonba valo menetelt. En siman bemegyek a tisztanak tuno termeszetes es mesterseges vizekbe,mondjuk szigoruan orvosi engedellyel. A szex temara reagalva,nekunk szerencsere csak az ido szab gatat.

Kép
Kép
haynii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: