Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük Lányok :roll: :roll: :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KISZÉNEK!!! :lol: Isten éltesse sokáig erőben egészségben Anyával és Apával együtt!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


üdv! nemigen jutok géphez.

Keny,
leginkább miattad néztem most be.
nahát, látod 38 is meglett! :lol: nem hitted volna néhány hete...
még a végén húzzátok kiírásig 2in1! :wink: az az én szülinapom is 8)

kismamák, kitartás ebben a rohadt hőségben :roll:

KisNagyZnek boldog 1. szülinapot! :D :D

angel37
 
 

 
 

Angel!
Ez nagyon kedves tőled :lol: de már nem húzzuk sokáig :wink:

KépKép

Kép
keny
 
 


Zétény Babának .Nagyon Boldog Születésnapot kívánok .Sokszor puszillak . Kép




Dalmi
dalmácia
 
 


Kép


Kép

Egész éjjel borogattam, ma így néz ki....ááááááááááááá :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kitartás Pocisok!!!
Már nincs sok hátra!!!
vovanda
 
 


Baba, jujjjj!
De különben ne aggódj, mert nekem is ilyen volt. Aztán szülés után kb. 8 nappal hirtelen lemegy a víz, napi 1 kg-t fogy az ember és olyan zerge lábaid lesznek, hogy csak na.
Most vége lesz a kánikulának, talán segít majd. Itt már hűvös szél fúj, nagyon jó érzés.
Vendég
 


"Dagadó bokák
A várandósság ideje alatt a női szervezet visszatartja a vizet, a gravitáció hatására pedig leginkább a bokák felé igyekszik a folyadék. Így aztán a nap végére nem ritka a puffadt láb. Különösen kellemetlen lehet a helyzet nagy melegben, szűk cipőben, és ha kénytelenek vagyunk sokáig állni.

Kismamatanács:
Ha leül, egy csapásra jobban érzi magát. Még jobb, ha fölteszi a lábát a kisasztalra vagy egy másik székre, és bokakörzést végez. Amikor midenképpen állnia kell, feszítse meg időnként láb- és farizmait.

A bába tippje:
Fogyasszunk bőségesen folyadékot, a felesleg úgyis távozik. A vízbevitel korlátozásának súlyos következményei lehetnek. A dagadt, túlterhelt lábaknak felüdülést hoz a langyos, sós lábfürdő. Ha a lábak nagyon megdagadnak, csak a pihenés segíthet, lehetőleg feküdjünk ilyenkor. A vesék munkáját támogathatjuk zsurló- vagy csalántea fogyasztásával, rágcsálhatunk petrezselyemzöldet, de nagyon sokat segít egy pohár tiszta víz is éhgyomorra. Bizonyára mindenkinek vannak tapasztalatai arról, hogy milyen ételek, italok könnyítik meg nála a vízkiválasztást: ez lehet uborka, szőlő, esetleg sótalan krumpli.
Más elbírálás alá esik, ha a vízfelhalmozódás a fizikai megterheléstől függetlenül nemcsak a lábon, hanem az egész testen, az arcon is jelentkezik, magas vérnyomás kíséretében. Ez betegségtünet, amellyel orvoshoz kell fordulni."


http://www.kismama.hu/babavaras/mamatip ... heckpoint2
Vendég
 


Sziasztok!

Ma hazamenekültünk a klímás lakásba.(vagyis este be a kocsiba, mivel férjecském úgy néz ki eltörte a lábujját)
Most tudtam gép elé ülni csak.

KisZének Hatalmas és Sok Sok Boldog Szülinapot Kívánok!! :D

Baba nem semmi a lábad te szegény.
Ma lent volt az egyik barátnőm a nyaralóba és ő kb 21-re van kiírva.
Szegénynek a lába sajna hasonló jellegű és nagyon nehezen viseli már az egésszet.
Imátkozik a frontért, hogy Luca baba előbújjon!

Keny drága neked és kornélkának is hatalmas elismerés, hogy ilyen jól kihúztátok.(bevallom én azért is nagyon drukkoltam, hogy a 32. hétig sikerüljön bent tartani)

Fúú még annyi mindent akartam írni és vissza olvasni de le kell, hogy feküdjek mert alig élek!

Kép

Kép
raniko
 
 


Én is itt, buli megvolt, utsó vendégek nemrég tipliztek, szuper volt, bár nyűgösen aludt, mert büdösegyéveskölke megint aludt délben 50 percet, és hisztipicsaként ébredt :?
De aztán sikerült lenyomnom szolid erőszakkal még egy másfél órára, utána már heppigyerek lett teljesen. Élvezte a vircsaftot, tetszettek neki az ajándékok, kente a tortát ésatöbbi. Fényképek nem vannak, mert szerintem valakinek sikerült elcsomagolni a fényképezőmet félrészegen :roll:
Na megyek punnyadni, pá :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

KisZ-nek és minden szülinapos babának nagyon boldog születésnapot kívánunk!
Nagyon szenvedtünk ebbe a melegbe de ma végre itt az enyhülés, nem is tudtam jönni mert Grétus nem hagyott.

Voltunk a Balcsin tegnap isteni volt, nagyon jó a part Balatonlelle Napfénystrand. Homokos és sekély olyan mint a tengerpart. Rengeteg kisbabás család volt. Gréti nagyon imádta úgy pancsolt a Balatonba :lol: :lol:
felkelt mennem kell, éhes........

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Lois,Isten éltesse KisZét :D :D :D

(csak sikerült lemaradnom róla :oops: )

Kismamik,kitartás :D
Vendég
 


Rani, szegény párod! Figyi, ilyenkor begipszelik a lábat? Nekem pénteken történt ilyesmi a kislábujjammal és hétfőn megyek röntgeneztetni, csak ilyen melegben nem akarok gipszet, nagyon meleg. Lila és nagyon fáj a lábujjam. Még sosem tört el semmim, lehet, hogy most is csak zúzódás. A párod balesete hogy történt? Tuti, hogy törés?

Lois, szép az új vonalzója KisZé-nek! Jó lehetett a buli.
Vendég
 


Keny, Keny, jelentkezz, vétel!:-) Ma van az általam lefogadott nap. Érzel már valamit? :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

KisZének - utólag is - "Isten éltesse sokáig füle érjen bokáig", szóval nagyon boldog első éves születésnapot kívánunk, gondolom hétvégén még tart a buli :lol: !!!

Keny: azta mekkora pocak :shock: , én már vesztettem a fogadást, Twist még versenyben van :lol:
Kívánom, hogy Kornél baba egész életében ilyen szófogadó kis srác legyen, mint most, még véletlenül sem született meg idő előtt, hallgatott anyukájára és kivárta az idejét. :lol: :lol: :lol: :lol:


Bokadagadásra nekem is a csalánteát ajánlották, de nem bírtam sosem meginni, valami iszonyat íze van :roll:

Twist: ma írok ígérem.
Vendég
 


Keny?????????????????????????????????????

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok!

Kicsi Zé! Isten éltessen mindenki, főleg szüleid nagy örömére!

Baba drága, óóó, ez nem éppen egy "babaláb". :?

Keny??? (jött 1 hidegfront)

Végre lehűlés jön....ennek ellenére éjjel fent kolbászolok, vagyis olvasok alvás helyett. Legalább letudom a restanciámat, jól is esik olvasni, de aztán nappal mint akit fejbevertek. :?

puszi mindenkinek.
14+3
nani72
 
 


Sziasztok Csajok!

Itt vagyok nyugi, csak kialudtam a fejszéből a nyelet :P már este 10 kor lefeküdtem és most nem rég ébredtem fel, még pisilni sem voltam!!Így hat rám a front, se görcs se keményedés.

Baba!
Lábad brutál :shock:

Lois!
Akkor kitettetek magatokért :lol: kiffiad biztos élvezte, nem kevésbé a társaság, pláne aki elvitte a géped :roll:

Twist!
Köszi az ödéma elleni tanácsokat.Dorcika, hogy van?Lábujjat nem gipszelnek be.

Rani!
Szegény férjed, jobbulást neki!Milán jól van?

Sannah!
Lesz Neked is hatalmas pocakod :wink: Azzé vannak még versenyben egy páran!Holnap reggel megyek a dokihoz, megláttjuk mit mond??? :roll:

Nani!
Hideg front HURRÁ!!!!Továbbra is jól vagy ugye?

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny, reméltem, hogy csak hétalvóskodsz, ráértek még.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny, hát te még 2in1? Pedig most aztán front is volt, vihar, minden ínyencség.

Sannah, okés, várom a levelet:)))
Jaj olyan jó ez a lehülés, ahhhh! Sokkal jobb a kedvünk mindannyiunknak. A kutyusok is jobban vannak. Reggel nagyon ugattak, amikor vihar volt. Az enyéim nagyon félnek a dörgéstől és a széltől, tisztára Sir Lancelot mindegyik.)

Baba, te jól vagy? Lábad kisebb lett?
Vendég
 


Jövök a nyaralós képekkel, bár aránylag kevés lett.

Nem bánták volna, ha ebben is fürödhetnek (Gyula):

[törölt kép]

Kiskutyák pórázvégen:

[törölt kép]

Réka fagyizott:

[törölt kép]

Nézzetek már apára!

[törölt kép]

Utolsó reggel:

[törölt kép]

Balu Rékával:

[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda, nagyon édesek!
Twist, köszi, megint vacakul néz már ki. Hajnal óta gyűjtöm a 24 órásat :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vanda nagyon cukik a kicsik!!!

Twist akkor te is szegénykém.
Páromnak szerintem törése van.
Mi most össze tapasztottuk a mellete lévő lábujjával! :lol:
Tuti ő nem megy dokihoz.
Szerintem amúgy nem gipszelik!!

Milán jól van köszi csak baromi nyűgős és állandóan rágja a kezét!
Vannak rágókái de nem kell neki!
Ja és mondamon se kell egyedül nincs el a lelkem szórakoztatni kell.
:roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


A szél fúj, én meg görcsölök rendesen..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Rani, én úgy tudom, nem gipszelik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, kitartás a görcsök miatt. Reméljük, hogy nem bújik még ki Fannika.

Rani: ha mozog a lábujjam, akkor lehet, hogy nem történt baja, ugye? A törésnél nem tudnám mozgatni, ugye?

Dorci ma nagyon jól viselkedik, tök jót játszottunk délelőtt, most meg alszik. A hűvösebb idő jót tett neki is.
Vendég
 


Rani!
Lábujjat nem gipszelnek sajna.

Twist!
Ha tört, akkor is tudod mozgatni, sőt, ha nem mozdult el, akkor be sem dagad. (sajna van rutinom a törésekben).
vovanda
 
 


Vandus, neked volt törésed, vagy gyerkőcöknél? És amúgy érdemes orvossal megnézetni a lábujjat, ha úgysem gipszelik be? Mert a sebészeten annyit kell sorban ülni, hogy csak na. Egyszer szétvágtam üveggel az egyik ujjamat és délelőtt végig sorban ültem, már nagyon feszengtem és untam.
Vendég
 


Igen szerintem se gipszelik.
Sikeressen belerúgott egy hatalas beton kőbe így lett sánta a lelkem.


Twist de jó neked, hogy Dorcinak ilyen jó napja volt.
Sajna Milánról ez rég nem mondható el.
Ha alszik akkor is csak max 10 percet.
Dörzsöli a szemét ordít és aludni nem akar.
Alvás után leve már sírva kel a lelkem.
Szerintem egyre inkább a foga.
Melege most nem lehet a lakásba jó idő van.
Északa meg nagyon forgolódik tegnap velünk alutt mert a hálót tudtuk lehűteni ahogy haza jöttünk este.


Baba csak nem? :roll: :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Vandus, a nyeremény focilabda megérkezett? Szép?

Rani, sajnálom, hogy Milánka így szenved. Dörgöli a fogínyét? Esetleg van kenőcsötök rá, vagy gyógynyaklánc?
Vendég
 


Jó reggelt!

Rani: ááá, nem, csak a szél amikor fúj, arra nagyon érzékenyek lettünk. Rossz volt a tegnapi nap. Lábam is vacak. Ma megyek a klinikára. Dokim szabin és beutalót kell szereznem a 24 h-s vizeletminta vizsgálatához. Remélem, nem fognak akadékoskodni. Dokim ráírta a magánrendeléses papírjára, hogy kéri. NA ez a gyűjtés is frankó volt. Már majdnem lejárt a 24 ó, amikor az egyik adag kiesett a kezemből. (Ugyanis az egészet egybe kell gyűjteni, hogy mennyi a mennyisége és abból kell mintát vinni.) A víztől állandóan, főképp éjjel iszonyat dagadt a kezem,m fájnak az ízületeim és alig tudok fogni. Nos, ennek esett áldozatul az egyik adag. :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, extra korán keltél:) Remélem, hogy a vizeletgyűjtéssel valamit megállapítanak és kitalálnak valami megoldást.

Keny, nem volt esemény?
Vendég
 


Twist!
Én aprítottam magam, többszörösen.
Labda itt van, jól néz ki. nincs szívem eladni, kihasználni meg nem fogjuk, úgyhogy arra jutottunk, hogy megkapják a tesóm srácai.

Csoda esett: 7 és fél 8 között keltek a gyerekeim, Réka némi anyai terror hatására egyszer nyekergett 2 percet, ALUDTUNK!!!!
vovanda
 
 


Sziasztok!

KIS ZÉNEK utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Baba, Keny
kitartás nektek!
Vendég
 


Motoros csaj:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

KisZének kicsit megcsúszva nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Keny! Nagyon finisben vagy! Drukkolunk.

Baba! Kitartás!!! Nemsokára a karodban tartod Fannit!

Csodaszépek a bébik. :)

Vanda: szuper lehetett a nyaralás.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Jaj, akartam írni, hogy Vandus, nagyon szépek vagytok a képeken. A póráz tutkó! A párom mondta, hogy Amerikában is látott ilyet, így sétáltatták a babákat. Azt hittem, hogy a kiscsaj tigrisnek van kifestve, erre olvasom, hogy "csak fagyit evett".)))))

Keny, megvagy?
Vendég
 


Kiszének nagyon 1.kívánunk boldog szülinapot !

Baba, én a végén nem bírtam járni, csak tolókocsival, és szintén nagy fájdalmaim voltak. Férjemék valamilyen patikás zsíros testápolóval kenegették a lábamat, az hozott némi enyhülést, ill. minden reggel fáslizta a gyógytornász a lábaimat combtőig, de ez nyilván kórházi körülmények között zajlott. Együttérzek veled. Szülés után leapad, csak én még be is pánikoltam, hogy többé nem fogok tudni járni. :shock:
Persze úgy futok a 2 gyerkőc után, mint a nyúl, lábaim fittek, csínosak.

Nagyon szurkolok, kitartás.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Bocsi, de reggel 7-től most értem haza a klinikáról!

KENY HÍREIM VANNAK!!!
Reggel 9-kor írta:

"Szülőszobán vagyok 2-3 perces fájásaim vannak, burokrepi megvolt."

KENYIM, NAGYON SZORÍTUNK!!!!!HAJRÁ KORNÉLKA! REMÉLEM, GYORSAN ÉS KÖNNYEN MEGSZÜLETIK A BABA!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Én hírek:
Megvolt a gyűjtött vizelet leadása. Pénteken majd megyek a szülésznőmhöz és megnézzük az eredményt és ctg is lesz. Megkérdezték reggel a beutaló adásánál, visszamegyek-e ctg-re, így visszamentünk. Ilyen szép ctg-t magánban nem produkált még Fannikám. Mizgett-mozgott, feszengett, de nagyon ügyes volt. Vizeletet is nézték és vérnyomit is. Minden oké.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny,
Drukk ezerrel!! Hajrá Kornélka!!!

Lois,
KisZének Boldogságos Szülinapot kívánunk!!!!!

Vandus,
szépek vagytok! jó a póráz :)

Baba,
Kitartás, ügyesek vagytok Fannikával!! ismerős a lábdagadás de hamarosan megszabadulsz tőle :wink:

puszi Mindenkinek:
pocakosoknak
babáknak és anyukáknak :P

KépKép
tobi
 
 


Hajrá KenyKornél!!!!

Baba!
Te vagy a következő. :D
vovanda
 
 


Tobi, de jó, hogy benéztél. Iwiw-en szoktam nézni a képeket. Olyan cukik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
Cuki Nagyfrancisok :P
hamarosan Fannikázhatsz Te is :)
örülök, h minden oké!!!!

KépKép
tobi
 
 


Keny,
hűha, mire jövök! :wink:
mindjárt foghatod kicsi Kornélt! :D

Baba,
bizony te jössz!

Twist, Vanda
képek cukik! :) :)



mi meg bárányosak vagyunk :roll:
lövésem sincs honnét szedte :shock:
no leglább letudjuk, hátha nem kapom el, még nem voltam...
úgy néz ki, mint egy kis bolondgomba :roll: :D
eddig nem vakarássza (koppkopp)
a héten szobafogság, remek lesz :roll:

angel37
 
 


Sziasztok!

1000 éve nem jártam erre....nem sok időm van...

Utólag kívánok boldog szülinapot KisZ-nek!

Kenny!
Drukkolok egy gyors és szép szüléshez és csodás találkozáshoz a kisfiaddal!!!

Vanda!
Nagyon édesek a gyerekeid!A póráz néha nekem sem lenne hülyeség... :roll: :lol:

Pocakosoknak kitartás!

Mi jól vagyunk.Az ikrek heti 2x bölcsibe járnak (CSANA),akkor tudok kicsit szusszanni.Rasikám egy álombaba,jobbat kívánni sem lehetne.A babázás minden örömét és szépségét most élem ki vele.Az ikrekkel sem volt semmi gond,csuda jók voltak,de Rasi, valahogy Ő egészen más.Teljes elolvadás ez a kiscsaj,rajongok érte.
A nagyok is kópék,főleg a fiam.Ő szinte 1 emberes amikor rájön az elevenség,de Ő valahogy olyan kis eredetibb,poénosabb,vele nagyobbakat lehet mókázni,Pannikám kis nyugisabb,huncut kislány.

Puszi mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Angel!
Mikor jöttek ki a pöttyök? Kb. a 3-4. nap körül tetőzik. lázára figyelj, de Nurofent ne adj, inkább Panadolt. És toljad bele a fenistil cseppet, napi 3szor annyi csepp, ahány kiló a gyerek. ne kend a pöttyöket semmivel, inkább zuhanyozzatok naponta kétszer, az jobbat tesz.

Pálgi!
Jó bizony a póráz, főleg, ha egyedül vagyok. De amúgy is: Dani kitépi a kezét séta közben, így legalább nem szalad el.
vovanda
 
 


Vanda,
kb ott tartunk, 4. nap! :wink: csak az elsőre a pofiján, itt-ott, azt hittük, tuti szúnyog (Duna mellett voltunk).
jaja, így teszünk, ahogy mondod :D
nem kenem, szódabikarbónát tegyünk max a fürdőbe, azt mondta drnő. Fenistil is megy. meg Cebion.

eszembe is jutott Réka meg Dani! :)

lázra Germicid van itthon.

angel37
 
 


Keny drága: mennek a drukkjaink! Csodás szülést kívánunk. Életed legcsodálatosabb napja a mai.

Angel: jobbulást Diókának.

Baba: örülök, hogy jó lett most minden. Már te leszel a következő aki babázik. Élvezd a pocakosság hátralévő napjait ki. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: