Új privát üzeneted érkezett!

Eclipse ma nem megyünk jógára a strandolás miatt. a héten amugy megnézünk egy másik helyet, de csak azért mert tesóm 2szer akar járni egy héten és van ott a közelükben egy hely. de jövő héten megint megyünk ide is. Erikát üdvözöljük.

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok csajok én is itt vagyok de csak olvasó üzemmódban, eddig.

Már csak a hónap végéig dolgozok aztán otthon pihenés módban.Elég szépen gombolyodok és főnökömék úgy döntöttek hogy jó lesz nekik a csaj akit betanítottunk.Tehát augusztus elsejével már otthon leszek.

Babóka sokat mocorog és élvezzük apával mert már o is érzi.

Július 20.án megyek dokihoz és már remélem nálunk is majd beszínesedik a táblázat.Csajok nincsen semmi megérzésem hogy fiú vagy lány lesz-e.

Olvastam a szülés történetek szuperek voltak.Igen szeretek ilyeneket olvasni.Szabadom lesz akkor én is ide pendítem majd.

Üdvözlet mindenkinek

KépKép
ritya
 
 


Én már most kivagyok a melegtől megint, szerintem mindjárt kimegyünk a kacsaúsztatóhoz (marci kismedencéje). a teraszon ilyenkor még árnyék van. Csak kellene takarítani is :(

Eclipse
A szalonás hagymás tojásrántotta istenien hangzik :) nekem apukám csinált mindig nagyon finit :D
Ügyi vagy, h találtál rejtekhelyet a kis cuccoknak :wink:

Vaya
Igen, az a legjobb, ha mindegyik kocsit megnézitek, kipróbáljátok, cibáljátok, emelgetitek, toljátok :D Amúgy idővel szerintem bármilyen könnyű a babakocsi, baromi nehéz lesz cipelni gyerekkel együtt (főleg ha vásárolsz is)
Én majd meg szakadtam, pedig csak 7 lépcsőfokot kellett cipelnem a babakocsit a liftig. Az első babakocsink kb.13 kg lehetett. A második sport babakocsi meg 7 kg körül( Hauck), azzal már barátibb volt a cipelés, de azért az sem könnyű, pedig Marci nem egy nehéz gyerek, most 12 kg.
Babakocsik: nekem a Graco meg a Peg perego a kedvenceim, nagyon tetszenek.
Nekem még ez tűnik jónak, elég sok minden van hozzá, és alu vázas:
http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?productid=12349&groupid=676&mainid=15

Rita
No, akkor kitartás, már nincs sok a melóból! :wink:
20-ára mennek a drukkok!!!!!

szisszka
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos még nem tudtalak titeket olvasni, péntek óta nem vagyok képben... hiányoztok :-)
Most is csak egy percet kaptam a bátyám gépéről-telefonos net-egyébként végül lent maradtam a balcsin(anyumék, tesomék itt nyaralnak-és csak szerda este megyek haza.
Remélem mindenki jól van. Mi jól vagyunk nagyo :-)

rabbe78
 
 


Szisszka, sajnálom, hogy nincs olyan jó kedved... és nem bírod a meleget... Marci nem alvása most átragadt Bencére, egy hete nem hajlandó délután szunyálni...

Ancsa, várjuk a beszámolót (esetleg képeket) a Balcsiról! :D

Vaya, szerintem is jól nézzétek meg a kiszemelt babakocsikat. Nekem az első 14 kg volt, minden nap össze kellett csuknom, mert csak így fért el a lakásban és levegőztetéskor csak a családi házunk teraszára kellett kitennem naponta, meg néha kicipelnem az autóhoz (gyerek és egyéb cucc nélkül), mégis baromi nehéznek találtam. A sportkocsink csak 7 kg, azzal nincs gondom.

Eclipse, le a kalappal! Nagyon ügyi voltál ezzel a "lomtalanítással". Biztos szép lett minden és a Párod el volt ájulva! :D

Sophie, tetszik a dekoráció, lehet, hogy én is megnézem azokat a matricákat!

Én ma délután megyek dokihoz, de csak manuálisan fog megvizsgálni, meg megmondja, hogy mikor menjek cukros lötyit inni... :?

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Helló Lányok!

Először is köszönöm a sok-sok hozzászólást ehhez a pszichés rosszullétes nyavalyához. Képzeljétek csináltattam pajzsmirigyre labort, és tökéletes lett, szerencsére nem jött vissza a betegség. Azt mondja a doki, hogy valszeg túlbuzognak bennem a terhességi hormonok.
Cukorterhelésem tökéletes-3,8 :D

Aranyoska-iszonyatosan cuki a babód,olyan kis husis pofija van már

Mi is menni szeretnénk valamikor, csak várunk még egy picit, hogy zsírosodjon :D a baba, mert ez lesz az utolsó. Mi előzőleg Bp-n a 13.kerületi Kárpát utcában voltunk. Csak ajánlani tudom mindenkinek, szép környezet, és iszonyatosan kedves emberkék.

Telokin- köszi az előtejes ismertetőt, számomra nagyon hasznos volt. Annyira-de annyira édes Virág :D

Cukorterhelés- szintén 13.kerületben voltam. Nekem azt mondta a nő,aki levette a vért, hogy nyugodtan igyak,h híguljon a vér. Aztán megittam a cukros lötyit, két citrom levével. 2 órán keresztül nem mehettem el a rendelő elől,de nekem kifejezetten kikötötték, hogy min. fél liter vizet igyak meg a 2. vérvételig.

o.agi-ez a bababútor FAKTUM Nelli,ugye??? Nekünk is ilyen lesz, illetve az egyik része már meg is van

Na egyelőre ennyi, írjatok jó sokat, hogy legyen mit olvasni :D :D :D

Akra

Kép
akra
 
 


Én is itt :D

Csinálgatom a dolgokat itthon, de aztán mindig pihi... :D Lusta is vagyok, meg túl sem akarom hajtani magam...

Rabbe
Elhiszem, h szivesen maradtál még a Balcsin!


Lányok!
Annyian voltatok/vagytok a Balcsin, h simán talit is össze lehetett volna hozni :lol:

Csillag
sajnálom, h Bence nem alszik délután. Most Marci is hébe hób szundizik egyet, de szerintem a meleg miatt van.
Érdekes, mert egyébként imádom a meleget, és nagyon jól elvagyok, de most valahogy nem :roll:

Akra
Jó, hogy jelentkeztél, és szupi, hogy a cukor is rendben van! :wink:

Cuki eredmény: én megnéztem, h mik voltak az értékeim Marcival: a sima 4, a cukros lötyi után 2 órával 4,6. Erre azt mondták, h jó. Kiváncsi vagyok, h most mi lesz majd?!

szisszka
 
 


Vaya, én nem értek sajna a babakocsikhoz… :oops: még fogalmam sincs milyet vegyünk :roll:
Nálunk sincs lift, de szerencsére van tároló, úh. felcincálni legalább nem kell a 4.-re!

Rodi, tök jó volt a Shrek! Szerintem megéri megnézni, bár én nem vagyok ez kifejezetten rajzfilm rajongó, de tetszett! :D
Akkor majd iwiw-en meglesem a képeket, ha már fent lesznek! Nagyon kivi vagyok!

Szakértő párom megnézte a Ikeában a babaágyakat, de azt mondta, h. elég gagyik, akkor már inkább pár ezerrel többet adunk, de normális legyen! Bocs, ha valaki ott vette, de egy asztalos nem lehet megvezetni :roll:
Pelenkázót viszont pénteken meghozta, olyan gyönyörűséges, pedig a fiókelők még hiányoznak is! :lol:

Freestyler, szülésznőt én is mindenképp szeretnék! Ha pénteken megyek a dokihoz, akkor szólok is az asszisztensének, mert ő szülésznő is, h. elvállalna-e?! Remélem, még időben vagyok, mert állítólag egy hónapban csak 4-5 szülést „csinálhat” :?

Csillagvirág, eddig minden szüléstörténeten elbőgtem magam, ahogy a tiéden is!!! Kívánom neked, h. most is min. ilyen szép legyen!

Szisszka, hát én, egyébként nagy meleg élvező, nagyon szarul viselem a hőséget! De hát nyár van!
Csini a babakocsi!!! :D

Eclipse, csak nem a „BMC-s” Csucsuról van szó?
Az én férjem is annyit tud zabbantani, h. néha már rossz nézni és abszolút nem kövér!
Tegnap Balcsin ettünk egy kétszemélyes tálat (mármint a rajta lévő kaját :lol: ), ami inkább 3 személyes volt… na kb. az 1/4-éd vagy max. 1/3-át bírtam megenni, de minden elfogyott!

Rabbe, jó Balcsizást!

Mi is voltunk tegnap Siófok Szabadin! Mentünk vízi biciklizni és pont amibe beszálltunk, abból 2 terhes csajszik mászott ki… tök vicces volt: mondtam is, ez a terhes-taxi! :lol:

Mi pénteken megyünk dokihoz, nagyon várom, de kicsit félek is :roll: tiszta hülye vagyok, de már ezer éve láttam a babucit és kétségtelenül mozgolódik ezerrel, de vajon jól fejlődike?! :oops: Pedig rosszra gondolnom sem szabadna! :?

Na megyek teregetni, aztán meg lassan ebéd!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!


Mindenkinek köszi a visszajelzéseket! Bocs de mostanában eltűnőset játszom. Szerencsére ez mind nyaralás miatt van, de sajna nincs térerő az erdő közepén...
Gyors ruhacsere után újra megyek erdőbe aztán már rendszeresen leszek. Remélem!

Azt hiszem írtam mindenkinek privit! de de nem biztos....

a lényeg.... Szó lehet még a júli 31 ről is mint találkozási dátum, hátha akkor majdnem mindenki el tud jönni. Aki tud kocsival bárkinek a fuvarban segíteni az nagyon jó lenne.

Mindenkinek jó D vitamingyűjtést, és barnulást, jó videózásokat, és élménydús nyaralást kívánok!!

Csütörtökön jövök!! (nem fenyegetés)

A született babókához gratula!

Vigyázzatok magatokra(most láttam egyhalálos balesetet az M3 on) :(


mindenkinek puszi: back to the jungle......(ott legalább hűvös van) :lol:

Sziasztok: Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Navared,
igen, ő a fő kismamaruha és babaruha beszállítóm! :D

Eta,
jujj elnézést kérek, elfelejtettem visszaírni, pedig én is ráérek 24-én vagy 31-én, és Tatáig tudok utazni vonattal.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Helló Lányok!!

Nagyon hiányoztatok ám már nekem, de sajnos ezen a héten is rohangálni fogok, így kevesebbet, de azért jövök :D

Rodina- Ha jól értelmezem ( csak ezt az oldalt sikerült visszaolvasnom) akkor férjhez mentél?? :D :D Hát ez szuper, tiszta szívből kívánok neked nagyon sok boldogságot :lol:

Dorka- Jó nyaralást nektek és a párodnak jó ugrást...Élménybeszámolót már most várom :D

Szisssz- Sajnálom, hogy kikészítenek a szúnyogok....Előző héten a Balcsin volt hozzájuk szerencsém, hát kibírhatatlan volt már este az állapot, nem tudom, hogy ti akik víz közelben laktok, hogy bírjátok, de minden elismerésem :?

Eclipse-Párod egy igazi terminátor, nem semmi távokat visz véghez :D 4D bizti szuper lesz :D

Vaya- Nekem is felcsillantottad a szemem erre Smarty Beep-re, nagyon tetszik a formája, hasonlít az ABC Design-hoz ami nekem az örök szerelem :D De persze Apjuknak nem tetszik ez a Smarty-én meg mondtam, oké akkor marad ABC Design kétszer annyiért :D ( az igazat megvallva minidg próbálok nézelődni hátha beleszeretek valami olcsóbb kocsiba, mert annyira sajnálok ennyi pénzt kiadni rá....Hiába na skót vagyok :D )

Ritya- Szuper, hogy augusztustól neked sem kell már dolgoznod :D

Jajj Csajok képzeljétek 1-2 hete olyan szinten érzem már Lili babát, hogy kirúgja a ház oldalát, megzabálom :D

Rabbe- Cuki vagy, hogy bejelentkeztél :D

Csillag- Még nem töltöttem le a képeket, de lefogom és akkor nyomok fel párat a Balatoni túráról :wink:

Akra- Örülök, hogy rendben a pajzsmirigyed :wink:

Babszoba nálunk már kifestve, bútorok összeszerelve :wink:

Navared- Mi az Ikeában vettük a bútorokat a babának, de nem veszem ám magamra, azért egy asztalos nyilván más szemmel nézi, mint mi laikusok :D A tiétekről majd tehetnél fel képet :wink:

Eta- Nekem jó lenne ( sőt a legjobb lenne) ez a július 31. és ha valakit Budapestről kéne hozni akkor eltudok vinni magammal 4 embert ( vagyis 8-at a pocaklakókkal együtt :D )

Nekünk szuper volt a Balaton, 3 nap szép idő- 2 nap kaka :wink: Sétáltunk sokat, ettünk magyar kajákat, túrós tészta, túrórudi, zacskós kakaó, tudjátok nekünk ezek mindig hiányoznak idekint :wink: A barátnőm Melcsó, akinek a kisfia van, róla már többször írtam, ő szervezte meg a 30-ik szülinapomat is, na most az ő nyaralójukban voltunk ( egy picike lakásban)....Neki van egy 14 hónapos gyönyörű kisfia, akivel babázni szoktam.....Képzeljétek 10 hetes terhes :D Jön a második náluk :D Egyszerre vagyunk várandósak, annyira szuper :D

A genetikai Uh július 19-én lett volna, de lemondtam, mert ebben az itteni kórházban nem bízom ( minek után a múltkor a csaj elmérte a nyaki redőt ), így csak 31-én tudok menni otthon Hajdú Krisztinához, akkor már 24.hétben leszek, de leszarom, inkább nézzen meg a 24.héten Hajdú Kriszta, mint a 23.héten egy itteni fogalmatlan vaddisznó ( kétszer annyi pénzért)!!

Na most futok, mert szalad a lakás én meg utána :D

Puszi
Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok Lányok!
Anyuéktól gyorsan jelentkezek. Most nyugi van, mert kiment Szilárd anyuékkal a reptérre a rokonok elé, és repülőket nézni.
Voltam ma dokinéninél, aki mindent a legnagyobb rendben talált, zárt méhszáj, normál magzatvíz mennyiség, lepény hó helyen, melső falon a funduszban. Baba méretei megfelelnek pontosan a 21 hétnek. Most boldog vagyok, mert még mindig hihetetlennek tartom, hogy idáig eljutottam problémamentesen.

Szissz!
Régi szép emlékel :) ..... komolyan, megkönnyezted, és tényleg emlékeztél rá?

Vaya!
Azért kellett EDA, mert Szilárd 35 hétre született, és a koraszülöttség miatt az ő életét nem akarták kockáztatni. Nem tudták az okát, hogy miért indult el hamarabb, és nem akarták a véletlenre bízni, hogy a kitolást nem tudom jól csinálni a fájdalom miatt, és esetleg ő elakad. Ugyanezen ok miatt volt gátmetszés, mert eredetileg gátvédelemre készültünk, mivel anyu mindkettőnket vágás nélkül szült.

Mindenkinek kívánok kitartást a nagy meleghez! Én egyelőre bírom, nincs bajom vele. Majd még benézek, ha lesz rá lehetőségem!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Helló drágaságaim!

Hát ..hazatértem és egész nap takarítottam,reggel pedig terheléses cukin voltam.Holnap gondozó...:cry:
Jövök holnap és mesélek,valamint megpróbálok majd visszaolvasni,de ha valakinek van kedve és ideje címszavakban leírná nekem az elmúlt hét témáit és fontosabb eseményeit?

Lányok!!!,akit érdekel van még eladó popsitörlő!

Remélem mindenki jól van...már alig vártam,h jöhessek...hiányoztatok :oops:

Puszi mindenkinek!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Eclipse, akkor jól sejtettem! Üdvözlöm, mert mostanában nem jön a BMC-s topicba... igaz már nekem sem kellene, de nehéz az elszakadás :lol:

Ancsa, jajj remélem is, mert nem akarok senkit megbántani! Gondolom kinézetre a mienk is pont olyan lesz, mint az Ikeás, de majd teszek képet, ha egyszer meglesz! Párom látott ott is jó minőségűt természetesen (most faggatom :lol: ), csak ami olcsóbb volt az volt gagyi! Egyszerűen összecsapták, de amúgy mi is bírjuk az Ikea cuccokat! :wink:
Hűűű, ennyire nem jók a dokik abban a kórházban, külhonban? Szegény! :(

Angie, szupi, h. minden rendben!!! Már én is szeretném ezt újra hallani! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


sziasztok!

huh, nagyon beindultatok a 7végi pangás után! nem is igen tudom követni, mert ez a hőség iszonyatosan kizökkentett a megszokott hétköznapokból! iszonyatosan készen vagyok... pedig én ezt már egyszer végigcsináltam, ráadásul a végét, de akkor is! nagyon nehezen viselem ezt a nagy hőséget! :( ráadásul mi már nem is megyünk nyaralni, párom szabira sem igen tud jönni már! :( pedig úúúúúúgy vágynék vízpartra! :(

ne haragudjatok, de nem is igazán tudok reagálni a mai hsz-ekre, csak így, ami hirtelen eszembe jut!

Aranyoska, Gyancsi, örülök, hogy otthon vagytok, épségben, egészségben!

babakocsi téma, az örök... szerintem az sem gond, ha nem tudod vízszintesig dönteni! persze jó, ha közel vízszintig igen, de semmi baja nem lesz a babának, ha picikét lejt a háttámla. most nem tudok fokokat mondani, de 10-20 fok még nem a világ! szóval akkor is egyenesen van a háta, és még egyáltalán nem fog ülni a kocsiban! ;) szóval no para!

főleg télen, nem is feltétlen fogjuk tudni kivinni őket, ha olyan hideg lesz, akkor meg a kiságyban fog héderelni, az pedig tutti vízszintes! :) ezért felesleges szerintem külön anyagi kiadásokba verni magunkat!

nálunk egyébként Beni már 6 hónapos kora előtt felült magától, ügyesen, de a sportkocsit én csak olyan 7 hósan vettem meg (bébé go), és csak attól kezdve használtuk az egyszerű, pár kilós kocsit! a bergonom azért elég masszív darab! olyan 13 kiló... :) elsőn lakunk, igaz a tároló a házban a miénk, de sokszor volt, hogy felcipeltem, mert még aludt, és azért a tárolóba csak nem tolom be a gyereket! :D szóval ment ki a teraszra!

Aranyoska, engem lehet, hogy érdekelne a pampers popsitörlő! hogy is van a lebonyolítás!? talán ezt borítékban is el tudod majd postázni? ára 50-60 Ft?

Eclipse, huh, megirigyeltem tőled a goffrit, így én is azt csinálok holnap, csak el kell mennem vásárolni... receptet esetleg tudsz dobni? nekem van egy, de, hátha a tiéd egyszerűbb... meg Te esetleg cukor helyett mást teszel bele? vagy ebből csak apa eszik? (mondjuk én megeszem a cukisat is!)

Ritya, tökre jó, hogy már csak pár hét, és nincs több meló! :) kitartást ebben a hőségben!

valaki írta a cukiterheléses eredményét. bocsánat, hogy nem tudom, hogy ki, de nekem elég alacsonynak tűnt... 3,valamennyi, én azt hittem, hogy az kevés! :roll: bocsánat, ha hülyeséget mondok!

na, ennyire tellett tőlem mára! apa még bandázik, gyerek már alszik, és hőség van még mindig! :( kiakaszt! megyek is inni valamit, mert kitikkadok!

jó éjt mindenkinek!

babacuccokról tessék fotókat tenni! :) én is igyekszem majd. holnap megyek PM vérvételre, már a tököm kivan ezzel is!

sophie27
 
 


Jó reggelt Drágasssszágaim! :)

Mai táblánk: 2010.07.13.

Kép
Kép

szisszka
 
 


Jó reggelt Csajok!!

Még sosem voltam az első, trárááááá :D

Angie- Örülök, hogy minden okés ketteskével a pocakodban :wink: Jó pihenést neked Anyudnál.....jajj már csak másfél hét és mi is megyünk haza 2,5 hétre, ebből majd egy hét Balcsi aztán otthon :wink:

Aranyoska- De jó, hogy te is megérkeztél :wink: Milyen lett a cuki eredményed??Engem lehet érdekelne a popsi törlő, hisz eláll :D Mennyi van még??

Navared- Igen, mi is láttunk az IKEA-ban olyan gagyi cuccokat ( legalább is számomra gagyi ami tiszta műanyag bútor), de amit vettünk igazi fenyőfa ( állítólag) :D Na kiváncsi vagyok ám a tiétekre is, majd mutizd meg :wink: Ja, nem annyira jók a dokik itt kint, főleg mikor kiadok egy vizsgálatért 160 eurót akkor ne olyan vizsgáljon meg aki 15-ször elméri a nyaki redőt.....Na mindegy, nem is hergelem fel magam ezen, ezért döntöttem úgy, hogy inkább otthon megyek UH-ra és nem itt :wink:

Sophie- Kitartást ebben a nagy melegben!!Nagy pocakkal valóban nem egyszerű, bár nekem még nem annyira nagy :wink:

MIndjárt dobok is pár képet a Balcsiról meg a kis Pocaklakómról :wink:
Ő Melcsó és a kisfia Noel:
Kép
Noel és én:
Kép
Ő Brigi ( Melcsó barátnője), aki szintén novemberben szül:
Kép
Így küldtük be a Mojitot ( persze alkoholmenteset):
Kép
Ez én és a pocakom:
Kép

Ma jönnek hozzánk a barátaink Hollandiából és itt is alszanak, úgyhogy nem lesz ma unatkozás :wink:

Mindenkinek szép napot!

Puszi
Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Szisszka- Nem hiszem el, hogy beelőztél :D :D :D Egy perccel :D

KépKép
gyancsi
 
 


Most viszonylag jól aludtam :) 10 után sikerült elaludnom, este is rohadt meleg volt :shock: Legalább a szúnyogok nem terrorizáltak annyit de már sztem be is képzelem a szúnyog zümmögést :D
Hajnalban egyszer fel kellett kelnem, mert fájt a pocim, nagyon kellett pisilni! Aztán mire felmentem, Marci nyűglődött, mert szegény bepisilt nagyon.

Navared
És álombabakocsi sincs? Amibe belszerettél esetleg?
Mi nem veszünk másikat, maradnak a régiek :D
Mi az ikeában fogunk venni pelenkázót, az olcsót :D A kórházban is olyan volt, és ott nekem jónak tűnt, azt a kis időt csak kibírja :D Bár persze nálatok apa tök más szemmel nézi a dolgokat! Én örülök, h a Zuram egyáltalán össze tudja szerelni ezeket :D Amikor megvettük az első ikeás cuccunkat kb. fél nap volt mire apa összeszerelte a nagy munkaállomást :D Most már nagyon belejött :D Nekünk azért is jók ezek az ikeások, mert van köztük helytakarékos, no, meg szét lehet őket kapni seperc alatt, ami a költözésnél igen előnyös, ugyanis mi vándormadarak vagyunk.
Babókád miatt ne izgulj, tuti minden rendben van vele, és szépen fejlődik! :) Mindig csak pozitivan! :wink:

Ancsa
Szerencsére nem közvetlen vízparton lakunk,volt már olyan is Szigethalmon, meg Battán is közel volt a Duna, bár Battán aztán írtottak hetente kb.
Örülök, hogy jó volt a Balcsi! És BOLDOG SZÜLINAPOT utólag is!
:wink:

Kép

Angie
Naná, h megkönnyztem, annyira, de annyira szépen írtad le :) Brillékre is sokat gondolok ám!

Emese
Jó, hogy jöttél, már hiányoztááááál!!!! :D

Sophie
Te egy hős vagy egyébként, h Beni nyáron született. Én annyira, de annyira reméltem, h nem kell nyáron szülnöm, szerencsére most sem igy lesz. Mindig valahogy féltem attól, h nyáron szülni kánikulában... :oops:
Cukieredmény: ez is olyan sztem, h mindenhol kitolódnak a határok, mint az afp-nél nem? szóval mindenhol más-más.
nekem a régi intervallum 3,6- 5,8-ig volt. A 0 perces 4,0 lett a 120 perces 4,6.


No megyek, mert felkelt Marcipán és kéri a kakaót :D

szisszka
 
 


Sophie,

én apa kajájával nem szórakozhatok, mert velem ellentétben ő neki minden kalória és szénhidrátra szüksége van. Így cukorral készült.

A recept iszonyú egyszerű és finom!!

Hozzávalók:
3 tojás
25dkg liszt
4dl tej
1 cs vanílás cukor
2 tk. cukor
2 tk. sütőpor
2 csipet só
2 ek. olaj

Elkészítés: A tojás sárgáját és fehérjét szétválasztom. A tojás sárgáját összekeverem a tejjel, hozzáadom a lisztet, majd a cukrot, vaníliás cukrot, sütőport, sót, olajat, csomómentesre keverem.
A tojásfehérjéből kemény habot verek, és hozzáadagolom a tésztához, óvatosan homogén állagúra keverem. Lehet is sütni, kivajazott gofri sütőben.

Isteni finom, könnyű, lágy tészta, apa imádja. (1-et ettem én is...)

:D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szisszka,

a kismamáknál igen kitolódnak az intervallumok a cukorterhelésnél, és még a cukorterhelés fajtája is befolyásolja, hogy az adott eredmény még elmegy-e vagy sem.
És az is befolyásol, hogy tényleg melyik héten ment a kismama.
A standard a 24. hétre vonatkozik.
A 75gr glükóz szirupos ivásnál, amit mi csinálunk, ott 3,3- (7,6) 7,8
az intervallum. Ugyanez próbareggelinél már csak 7,0.
Ugyanez az eredmény a terhesség korábbi szakaszában cukorgyanús, és mondjuk a 12. héten már terhesség előtt is meglévő, rejtett cukorbetegséget tételez fel.

Ezért volt az, hogy a 7,2-re a 24. héten nem mondtak semmi rosszat sem a doki, sem a védőnő, pedig utóbbi szeret parázni, és a Mensben is megígérték, hogy megmutatják a kezelőorvosomnak, és ha aggasztónak találja, akkor fel fog hívni, de nem tette, így elég 29-én a konzira mennem.
Hozzáteszem barátnőmnek ugyanekkor 7,1 volt, és arra se bagóztak, nem is lett semmi.
De a saját jól felfogott érdekemben igyekszem jobban diétázni.

Egy teljesen jó, érthető cikk az alábbi:
http://www.babanet.hu/publ/cukor.htm

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!

Balaton... hogy milyen sokan voltatok ott a hétvégén. Nálunk is szóba került, de végül csak a Tisza-tóig jutottunk. De ez is nagyon jó volt:) kapott egy kis színt a pocakom, már nem olyan fakó a manólak:)
A vasárnap pedig a legnagyobb idillben otthon apával:) Ő barkácsolt a gyerekszobában, én meg főzőcskéztem és ribizlidzsemet csináltam. Mikor végeztem, a párom meglepődött, hogy nincsenek benne a magok:) Hát igen, nem hiába álltam órákig a konyhában paszírozóval 4 üveg dzsem miatt. De szeintem megérte:) Majd jó lesz gofrihoz. Köszi eclipse, hoyg emlékeztettél rá. Már én is olyan régen csináltam.

Vaya!
Szerintem a babakocsi miatt mindenképpen látogassatok meg egy csomó boltot, mert lehet, hogy amit neten jónak találsz, az élőben nem az igazi, vagy éppen fordítva. Meg kell fogdosni, nyitogatni, csukogatni, emelgetni. Például van olyan kocsi, ami valóban nagyon könnyű, de a tervezők például egyáltalán nem törődtek azzal, hogy könnyen meg lehessen fogni, így lépcsőházban cipelni igazi kínszenmvedés lehet.

Akra!
Valóban Faktum Nelli a bútor. Minél többet nézegetem és fogdosom, annál jobban szeretem. Szerintem nagyon jó választás volt. Egyébként a babaszoba gazdagodott egy szőnyeggel is. Így már egyre pofásabb, ahogy szinesedik:)

Gyancsi!
A képek alapján olyan életvidám, pozitív csajszi vagy. Szeretem az ilyen embereket:)

Na most már ideje dolgoznom is egy kicsit. Majd még jövök.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.13 10:41-kor.
Vendég
 


Ancsa, tetszenek a pocakos képek! Ennyi babás csaj egy helyen :D Nagyon csini vagy!!! :wink:
Hát igen, Apa azt mondta az ágyra, h. ocsmányul volt összefogatva, instabil, stb... de nem vagyunk ám amúgy ilyen kekecek :wink: csak ő nagyon igényes a munkájára és ezt másoktól is elvárja/ná! :D
Majd dobok képet, de nem mostanában, mert jövő héten nem leszek, ezen a héten meg nem tudjuk megvenni, majd csak később kerül rá sor!
Úhh nem mondod, h. 160 Ojró egy ilyen vizsgálat? :shock: :roll: bakker és még el is cseszik... no comment :?

Szisszka, egy problémám van a babakocsikkal: baromira nem értek hozzájuk :oops: tehát, ha tetszik is kinézetre és jónak is tűnik, nem tudom, h. valójában tényleg jó-e... ja és persze mindig a legdrágábbak tetszenek! :lol: Szóval konkrét álom babakocsi nincs még :oops: :lol:
Tudom, tudom, csak pozitívan! Amúgy ma megmértem a pocim, ahogy a védőnő is csinálta (eddig sosem odatettem a mérőszalagot a derekamnál, ahova kellett volna :lol: ) és 2 hét alatt nőtt min. 1 cm-t! :shock: :D Szóval növöget a babci is az tuti, csak egészséges is legyen!!!! :wink:

Lányok, lenne egy kérdésem...
Eddig sosem zavart különösebben a dolog, de most h. lassan közeledik a szoptatás, kezd aggasztani a mellbimbóm :roll: Annyi lenne, h. pár éve már a felülete sötétebb és a bőr kissé meg van rajta keményedve. Nem fáj, nem viszket, nem váladékozik, nem zavaró és nem is egybefüggő ez az úgymond bőrkeményedés, csak hát nem kellene ott lennie. Ha felázik (pl. fürdőruciban), akkor le is tudom szedegetni és alatta normális rózsaszínes bőr van, de mindig újra visszanő ez az izé rá :roll:
Ötlet??? Hogy mi lehet vagy h. ez baj-e egyáltalán? Még nem mutattam meg a dokinak, mert nem gondoltam, h. gond lehet, de most már idegesít kissé :?

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Halihóóó!

Rodina, olyan kis feledékeny voltam tegnap.. kifelejtettelek, pedig Neked akartam először írni...
Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek és legyen csodálatos életetek Kitti babával!

Szisszka, tegnap volt délutáni alvás!!!! Látod, csak egy kicsit panaszkodnom kell és máris bedobja a szunyát Bencus! :D :D :D
Ja, és Sophie-hoz hasonlóan én is augusztusban szültem 33 fokban...

Navared, nem tudom, hogy mi lehet az az izé a mellbimbódon, de én a helyedben megmutatnám az orvosomnak vagy egy bőrgyógyásznak! Még van idő rá, hogy rendbe hozzák!
És ne aggódj a babád miatt, tutira szépen növöget és tök jól érzi magát odabent.

Sophie, nekem is van gofri receptem, de még egyszerűbb:

25 dkg liszt
12,5 dkg vaj vagy margarin (én Rámával szoktam csinálni)
1 ek cukor
2 tojás
1 cs vaníliáscukor
tej (ezt érzéssel szoktam beletenni...)
egy csipet só

Én nem szoktam külön kavarcolni a dolgokat, hanem mindent összeöntök és robotgéppel összekutyulom. :wink:

Tegnap a dokinál minden rendben volt, méhszáj zárt, azt mondta, hogy gyönyörű a terhesség! A haskeményedések viszont nem tetszettek neki, ezért fel kell emelnem a napi magnézium adagomat a duplájára... Mondtam neki, hogy amikor Bencét vártam, ugyanígy korán jelentkeztek a keményedések és sikerült kihúznunk a 39. hétig, de ennek ellenére óvatosságra intett és mondta, hogy pihenjek minél többet, mert ha túl sokat feszül a pocim, akkor idő előtt kinyílhatok.
Hiszek neki, mert gondolom azzal, hogy szültem már, meg hogy volt egy műszeres befejezésem a vetélésem után (mesterséges méhnyaktágítással), lehet, hogy már gyengébben működik...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csillagvirág14 2010.07.13 11:55-kor.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok Lányok,
Örömmel olvasom, h mindenki szuper jól van. Nagy a jövés-menés, de így is van jól. Bár most vigyázzatok a nagy melegben, én már attól megszédültem, h beültem a kocsiba… pfuuu, baromiii meleg van!!!
Most csak gyorsan, mert reggel óta olvasok vissza… és Boldi már reklamál, h ne üljek, hanem feküdjek, mert így nem kényelmes neki, néha, akkorákat tud rúgni, h tökre megijedek. Tegnap már azt hittem, h pukkadt a burok, már vártam, h mikor folyik a magzatvíz, de hál’ istennek nem volt semmi baj…

Csillagvirág: milyenek a has keményedéseid, és milyen időközönként jelentkeznek? Mennyi magnéziumot kell szedned?
Jó, h minden rendben volt és pihizz, amennyit csak tudsz!!!

Navared: sztem is muti meg dokinak a bimbit, mert ha olyan inkább gyorsan hozzák rendbe, és akkor a babuci nyála már nem fogja áztatni…

Babakocsi: én most is csak azt tudom mondani, h mindenkinek a saját környezetéhez és igényeihez megfelelőt kell megtalálnia. Nekem hiába tetszenek azok a nagyon szép dizájn babakocsi, ha egyszerűen nem megfelelőek a mi környezetünkhöz. Most itt volt a barátnőm a kislányával és asszem olyan babakocsija van, amire rá lehet kattintani a hordozót (travel system rendszer). Viszonylag nagyobb kerekei voltak, mégis teljesen alkalmatlan volt a sétához, össze-vissza ment a kereke, volt, h nem is forgott, csak tolta… Biztos vagyok benne, h hamarosan mindenki megtalálja a legeslegjobb babakocsit. És persze azt se feledjétek, h téli babáink lesznek, jöv nyárra pedig már akár elég is lesz egy kis esernyő babakocsi, amit már könnyebb lesz hurcibálni.

Gyanci: nagyon szép vagy a képeken!!!!

Eclipse: Én a 22. héten voltam terheléses vércukor vizsgálaton, holnap megyek az eredményért, a doki már hívott, h minden rendben, de én is kíváncsi vagyok a pontos eredményre. Majd megírom…

Most már mennem kell, mert Boldi tökre feszeng bent. :-)

Mindenkinek puszi, majd még jövök!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült végigolvasnom a hozzászólásokat, most már mindenkiről tudok mindent (na ez nem igaz, de nagyjából képben vagyok) :D

Akkor először is a genetikai uh-ról: múlt héten voltam terhesgondozáson és amikor elmeséltem a dokimnak a vizsgálatot, magától felajánlotta, hogy menjek be a kórházba ezen a héten csütörtökön és részletesen megnézzük a Babókánkat (már nagyon várom), és mivel eddig sehol nem vizsgáltak meg normálisan uh-gal, így mondta, hogy a nemét is megpróbáljuk kideríteni. :D

Aranyoska: ha kell, tudok én ám beszélni, csak pofátlanságnak tartottam volna a magam részéről, hogy csak úgy a topik közepébe becsöppenve, senkiről semmit nem tudva írjak. Ezért is akartam először végigolvasni a hozzászólásokat, csak a munkahely miatt elég lassan haladtam, ti meg nagyon sokat írtok... :)

Angie: nem tudom, hogy a doki, aki vizsgált profi volt-e, de amikor a doktornő megnézte a leletemet, akkor mondta, hogy nem a másik doki volt, aki csütörtökönként szokott lenni és ezután mondta, hogy menjek be és megnéz ő is. (Ebből nem akarok semmire sem következtetni, de örülök neki, hogy ő is megnéz.)

Eclipse: örültem, amikor megláttam, hogy te is az Istvánban fogsz szülni, csak az a kár, hogy én később fogok szülni, így biztosan nem leszünk együtt bent. Viszont, ha esetleg van infód a kórházzal kapcsolatban, akkor arra kíváncsi vagyok, mert igazából én a doktornőhöz mentem és csak később derült ki, hogy ő az Istvánban dolgozik.
(Ja és csak halkan megjegyzem, hogy a neveddel megegyező "csodálatos" cégnél dolgozom... :? )

Vörösmacs: gratulálok a babókáidhoz. Én általános iskolás korom óta ikreket szeretnék, de mióta tudom, hogy babát várok, azért örülök, hogy csak egyedül van, mert így is duplán kell dokihoz járnom a pajzsmirigy betegségem miatt. És nekem is van egy átokfalvi vörös macskám (Dödi :) ), csak sajnos ő otthon maradt édesanyámnál, mert ő oda született még 2001-ben, én meg még csak 2 éve költöztem el és ő kinti-benti macsek, nem bírta volna a lakásunkban a bezártságot, neki kert is kell, ami sajnos nincs.

Szisszka: ha lehetséges még, akkor én is szeretnék felkerülni a táblira. 31 év, november 20-ra vagyok kiírva, 1. baba, a Szent István Kórházban szülök és sajnos még a nemét nem tudjuk. (Ha fiú lenne, akkor Ádám, de sajna lánynévben még nem tudtunk megegyezni.) Hátha most csütörtökön kiderülne.... :)

Vikoo: olvasva a blogodat és a hozzászólásaidat, minden elismerésem a tiéd. Nagyon erős csajszi vagy! Láttam, hogy te is Varsányi vagy, bár biztosan nem azon a "gáz" környéken laksz, ahol mi :( . Melyik védőnőhöz jársz? Én Nagyné Könözsi Katalinhoz. Ja és nagyon szép pocid van és nagyon fotogén vagy, iszonyatosan jó képeket csinál a párod rólad.

Akra: tudom, hogy már nem aktuális, de azért leírom. Nekem sajnos 3 éve derítették ki, hogy pajzsmirigy hiányom van (25 kilót híztam, pedig alig ettem :( ), azóta kezelnek gyógyszeresen. És mindig, amikor megemelik az adagot, kb. 1 hétig, amíg a szervezetem hozzá nem szokik, minden bevétel után rám is rám tör ez a kézremegés dolog. A dokim azt mondja, hogy olyankor a szervezet úgy viselkedik, mintha túlműködne. De olvasom, hogy szerencsére neked minden rendben van az eredményeddel. :)

Eta: írok privit is Tatával kapcsolatban. Sajnos apától függök a vezetés miatt, így ha 24-dike akkor vonat, ha 31. akkor talán kocsi és akkor másokat is el tudunk vinni, de sajnos semmi nem biztos, mert lehet dolgoznia kell.

Bocsi a többiektől, legközelebb mindenkinek írok.

És akkor most magamról egy kicsit:
Már írtam, hogy sajnos pajzsmirigy hiányom van és Debrecenben a doki azt mondta, hogy kb. 2 évem van már csak a babavállalásra, mert el fog fogyni a pajzsmirigyem, valamint készüljek fel, hogy legalább fél év kell majd, hogy teherbe essek. Ezért meg is beszéltük a férjemmel, hogy ha februárban hozzákezdünk a "projekthez", akkor szeptemberre talán összejön a Babó. Erre rögtön az első próbálkozásra sikerült. :D Aminek nagyon örülünk, mert ezek szerint annyira nem lehet gáz a szervezetem...

Suli: én is bővítem a suliba járók táborát. Sajnos amikor tavaly elkezdtem a mesterképzést, nem gondoltam, hogy az első évet már babásan kell megcsinálnom. Nem is volt egyszerű... Főleg a vizsgára való bejárással voltak problémáim, mert 4 óra vonatozást nem nagyon bírtam még májusban (sajnos a rosszullétek kitolódtak a 16. hétig), így szinte az összes vizsgámat 3 nap alatt csináltam meg a vizsgaidőszak végén. De az a lényeg, hogy túl vagyok rajta egy időre. :)

Munka: sajnos szinte ugyanabban a helyzetben vagyok, mint Dorka, legalább szeptemberig dolgoznom kellene, mert amióta babát várok csak a negatív dolgok kerülnek előtérbe. Először az én munkahelyemen, majd most közölték apával, hogy bezárják azt a műhelyt, ahol ő dolgozik és elküldenek 18 embert.
Igazából a munkával nincs is bajom, hanem amíg bejutok a 14. kerületbe... :( Naponta 1,5-1,5 órát kell tömegközlekednem. Amivel az a problémám, hogy sem a buszon, sem a vilin nem adja át senki a helyét, mert még nem látszik annyira a babapoci, inkább szerintem kövérnek néznek :(
Jogsim meg hiába van, mert sajnos nem Pesten tanultam vezetni, hanem vidéken és amikor először vezettem pesten, rögtön dugóba kerültem, a kocsi folyamatosan leállt alattam (állítani kellene valamit rajta, mert csak 1000 fordulat felett nem áll le), dudáltak, én ideges lettem, így azóta pesten nem vezettem egy métert sem. Vidékre anyuékhoz simán hazavezetek, szoktam is, mert nagyon nem akarom elfelejteni a vezetést.

Volt szó a Vidék vs. Budapest témáról: én a vidékimádók táborát erősítem :). De sajnos programozót máshol nem nagyon keresnek csak pesten, így oda köt a munka. De amint volt lehetőségünk, az aggromerációban vásároltunk egy kis lakást.

Ezentúl folyamatosan fogom követni az eseményeket, így nem terhellek benneteket ilyen hosszú írásokkal. :D
Mindenkinek szép napot kívánok!!!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Voltunk a klinikán: összefoglalva minden okés a kicsikéimmel és velem is! - ez a lényeg

Másik nagy hír, hogy úgy néz ki, hogy vegyespáros helyett :shock: :shock: KÉT FIAM LESZ!!!!!
:)))))))) B baba is egyértelműen kispöcsös, de ő A-ra nem mondott semmit, viszont őt a doktornő mondta tuti fiúnak!
De az amnio eredmény jövő csütörtökön pontot tesz az i-re, az majd megmoondja most már a tutit!
Toxoplazma negatív lett, megvizsgált és méhszáj teljesen zárt, méhre azt mondta nagyon rendben van, puha, keményedésnek jele sincs.

Kb 1 hét van köztük megint méretben, de erre a különbségre nem mondott semmit, azt mondta minden okés velük, és ha a doki azt mondta, hogy minden rendben, akkor elhiszem neki.

Ahogy megjelentek a monitoron, mit látunk? :shock: :shock: Még a doki is megcsodálta őket :lol: , játszottak :lol: :lol: , simogatták :D egymást az elválasztó membránon keresztül a kis kezecskéjükkel, nagyon cukorfalatok voltak, csodálatos volt ezt így látni!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Augusztus 31-én megyek hozzá UH-ra, meg vizsgálatra legközelebb, akkor leszek 27 hetes 5 napos.
Addig is mennem kell az SZTK-ba megcsináltatni a terheléses cukrot meg az újabb vérképet.
Azt mondta az 5 kiló hízásra, hogy okés, tartsam ezt az iramot.
Megkérdeztem lehet-e már beszélgetnünk a szülésről, de azt válaszolta, amit gondoltam, hogy majd legközelebb. :roll: JA és most mindkettő fejvégű. NAgyon az az érzésem, hogy amilyen mázlista vagyok ezzel az egész terhességgel, sima hüvelyi szülésem lesz, de bátran állok elébe :lol: :lol: :lol: :lol:
Rákérdeztem a kórházi befektetésre, azt mondta nyugodjak meg, ha nincs semmi gond a 34. hétig nem fektet be, de utána muszáj lesz. Megörültem, mert engem azzal riogattak, hogy 24. héttől befektetik az ikreseket a Baross utcában.

Na ha az amno is igazolja a két fiú elméletet, akkor a nevek:
Krisztián és Balázs
(lány: Kitti, Izabella)

Még 1-2 hét és mi is elkezdünk beszerzni, pakolgatni, rendezkedni, még mindig semmit nem vettünk.

Gyancsi nagyon csinik vagytok!!! :lol: :lol: :lol:

Navi nem tudom mi lehet ez a cickóval, mutasd meg a védőnőnek, ha tapasztaltabb, vagy tényleg a dokinak.

Maccs
vörösmacska
 
 


Ancsa
csak éppenhogy "megelőztelek", és csak a táblival :)
Szupi lehetett a Balcsin, jók a képek, csini kismami vagy! :)

Eclipse
Amit én írtam értéket, meg intervallumot, szintén 75 gramm glükózos volt, 24. héten. Ez akkor volt, amikor Marcipánt vártam, 3 éve. Pont ezért is írtam, hogy kiváncsi leszek, h most majd milyen intervallumok lesznek, mert az afp intervallum is más lett azóta.
Amúgy meg tök hülye vagyok az ilyen cukor dolgokhoz, a cikket köszi, ahogy lesz időm, belevetem magam!

Navared
Babakocsi: először úgyis az a lényeg, hogy tetszen, aztán amikor már odakerültök, h vesztek is, akor majd jól elmentek mindenféle bababoltba, és jól megvizsgáljátok, h tényleg megfelel- e nektek :) Meg lehet olvasgatni a neten is véleményeket. :)
Mi az első babakocsit kaptuk, tehát nem túl sok választási lehetőségem volt :) Annak is örültem, hogy egyáltalán lesz babakocsink :D
A második babakocsi meg azért kellett, mert amit kaptunk az gyerekkel együtt már nagyon nehéz volt! kinéztem egyet neten, az volt a szempont, h minél könnyebb legyen. De amit neten kinéztem, az valahogy nem jött be, amikor megnéztük, igy kértük, h ajánljanak nekünk hasonlóan könnyű és hasonló árkategóriájú babakocsit. Apa kb. 20-szor kérte meg az eladó csajt, h mutassa meg hogy kell kinyitni, összecsukni, tologattuk, rángattuk, beletettük Marcit is, úgyhogy jól megnéztük :) Ez amúgy egy Hauck Touragoo babakocsi. Érdekes, mert neten azt olvastam róla, h nyikorgós, meg ilyen-olyan bajai vannak, a miénkkel semmi probléma.
Ezt a cici dolgot említsd meg a védőnőnek, vagy a dokidnak, ők biztos tudnak okosat mondani!

Csillag
Marci most sem alszik délután... ilyen melegben nem tud :( Cserébe este korán elalszik :)
Jujj, nem semmi lehetett azért 33 fokban szülni :shock: Elismerésem!
Örülök, h a doki mindent rendben talált! Tessék akkor pihizni, amennyit csak tudsz :) Pocakosan amúgy sem árt :)

Majd jövök még, csak épp megjött apa :)

szisszka
 
 


Macs nagyon gratulálok a két fiuhoz. Csütörtökön lesz az eredmény hirdetés. Akkor tuti nincs semmi baj hisz már értesítettek volna. Szépen fejlődtök nem lehet mindenki egyforma.

Vaya látom beleástad magadat a babakocsitémába. Na az espiróval az a gigszer hogy spotrész csak kagylóban dönthető, tehát ülve alszik. Én nekem az a bajom vele hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor nem tud benne szunyálni a strandon pl. Mert olyan kicsike. De mindenkinek más az igénye. Nézd még meg az elefani diszkontot tök jó kocsik vannak én a Giordani 3per8 babakocsit néztem kicsire csukható. Minden van hozzá. Egyébként hogy vagy? Néha átjövök hozzátok olvasgatni. Mert ugye a decemberi topikba vagyok. És nézem a felmerülő kérdéseket? Mi vár rám??

Nava hát olyan szép lányneveid vannak hogy tisztára megirigyeltem őket. De azért én is kutakodok. Csini a pocakod láttalak az iwiwen. Olyan édes vagy. Mocorog már rendesen?

A többi kismaminak pocaksimit, és vigyázzatok magatokra nagyon a nagy melegben.

Ja lányok kaptam kölcsönben egy szívhang halgatót olyan csodás érzés minden nap halgatom egy kicsit. Laurámnak is nagyon tetszik.

Puszantyúúú

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Pancsi sziaaaa! Kép :lol: :lol: :lol: Puszika. Remélem minden ok, minnyá átmegyek olvasni. Különben is majdnem ide kéne jönnöd :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , ha jól emlékszem december 1-re vagy kiírva :!:

Maccs
vörösmacska
 
 


Aranyoska!
Nagyon jó képek! Annyira édes! És már milyen jól látni a vonásait!

Ti már milyen aktívak vagytok a bútorvásárlásban! Hihetetlen! A húgom végül babakocsit nem hozott, de minden mást igen. Én végül úgy döntöttem, hogy használt babakocsit veszek! Nálam most a Bergon babakocsi a nyerő, igaz nem a legtökéletesebb, de nem akarok sokat költeni rá, és mi a földszinten lakunk.

Sophie!
Látom neked is Bergon van! Látom, te is hasonlók miatt választottad!

Nagyon szépek voltak a születéstörténetek! Köszönjük, hogy leírtátok! Én még csak elképzelni tudom, milyen lesz! Azt viszont már leszűrtem belőle, hogy ne induljak majd el túl korán a kórházba!

Gyancsi!
Igen, már férjezett asszony vagyok! Köszönöm a gratulációt!
Nagyon szép a pocakod! Biztos jó volt néhány napot a Balcsin tölteni a barátokkal!

Sziszka!
Remélem, most is ilyen jó kis cukor eredményed lesz!

Navi!
Örülök, hogy jó volt a film! NA akkor mi is megnézzük valamikor!
Tényleg, már nem is tudom, hogy kinél voltak olcsón babacuccok, pelusok, törlők, meg ilyesmik! Még él ez a beszerzési lehetőség?
Szerintem, a cicidet mutasd meg egy dokinak!

Eclipse!
Köszi a receptet, le is mentettem! Én még soha nem csináltam, pedig van gofrisütőnk!
Nekem a 22. héten kell mennem a terheléses cukorvizsgálatra. Úgy tűnik, értesz hozzá. Hogyha korábban megyek, akkor ez hogyan befolyásolja az eredményt?

Csillagvirág!
Nagyon szépen köszönöm neked is a jókívánságodat!
Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál! Most mennyi magnéziumot szedsz? Ne izgulj, minden rendben lesz!

Vikoo!
Örülök, hogy rendben az eredményed! Majd mindenképpen írd meg, hogy én is tudjam majd viszonyítani az enyémhez!

Vörösmacs!
Nagyon örülök, hogy veletek is minden rendben van! Édik lehettek, ahogy szerették egymást! Már most jó testvérek! Csodás lehetett látni!
Látom, a Kitti név nálatok is bejön! :lol:

Pancsikám!
Olyan régen voltam itt, hogy nem is tudtam, hogy te is itt! Jaj, úgy örülök nektek!
Hogy vagy? Apának van új kocsija? Ja, most látom, te a decemberi topikban vagy, de azért gyere át nyugodtan, legalább tudok rólad valamit!

rodina74
 
 


Lányok, nagyon köszönöm a tanácsokat cici ügyben! Mivel nem egybefüggő ez a bőrréteg, szerintem szoptatásnál "csak" annyi lenne a gond, h. felázik... ahogy Vikoo is írja! De persze mgmutizom majd mindenkinek, ha akarja, ha nem :lol:

Csillag, pihizzél sokat, de tutkóra nem lesz semmi baj, viszont ebben a melegben jobb is ha bent hűsölünk! Örülök, h. doki szerint gyönyörű a terhességed! :D

Szissz, na látom jól ki vagy művelve babakocsi téren! Nemsokára én is kileszek! :lol:

Pancsi, szevaaaa! Először azt hittem véletlenül írtál ide :D
Örülök, h. jól vagy és köszi a név-, ill. pocidícséretet!
Igen, mocorog a kis édes! Neked is ugye?

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Rodi, szerintem Csucsu lesz a mi emberünk... kérdezzük meg Eclipse-t!!! :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


mármint babacucc ügyben!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Rodina,
a 22. hét szerintem nem fog osztani-szorozni.
A terhesség folyamán folyamatosan romlik a szénhidrát háztartás mindenkinek, annak is akinek nincs IR-je, cukorgondja stb., ezért elméletileg a korábbi szakaszokban alacsonyabbnak kell lenni a vércukornak, mint később. De nem ezen a 2 héten múlik. Akkor lenne fontos a különbség ha a 16-18. héten mennél.
Biztos minden rendben lesz!!! Drukkolok!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Igen, a mi :D Csucsunkról van szó babaruci ügyben:lol: :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok Csajok!

Aranyosak vagytok :-)
Ide-oda belekukkantottam, és csak sajnálhatom, hogy jól ki- és lemaradok :(
De már csak kettő hét ezzel együtt, aztán utána már másképp akarom!!!!

Tegnap beteg voltam, hányásos cucc. Szerintem vírus, mert délután még émelyegtem, rossz volt a gyomrom, de ma már semmi baj :wink:
Ezzel buktam a tréninget, de már úgyis túl sok volt.

Dokihoz jövő hét pénteken megyek, még az is lehet, hogy meglepődöm, mint vörösmacs 8) Arra számítok, hogy eldől Picúr neme, és akkor azért lehet vásárolni, na meg adott esetben szobát festeni.

Ha már szoba: berendezve, csak semmi dísz, semmi kipakolás még. Díszítés - én innen terveztem rendelni:
http://www.meska.hu/Shop/index/358

Szép estét, és további kellemes gömbölyödést!!! :lol:

mikegirl
 
 


Rodina hát te is itt. Igen majdnem én is ide tartoznék. De majd meglátjuk. Mindenesetre itt is nyomom. Teszek nektek is egy kis képet pociügyben. Szerintetek is kicsi? Kép

Nekem is mocorog a drága. Még nem tudjuk mi lesz az orvos lányt tippelt. De majd eldönti a kromoszoma vizsgálat aug3 az én időpontom. Vettem a vaterán egy tök jó kókuszmatracot brendonos meg hozzá két vadi uj gumis lepedőt 6000- ért szerintem tök jó cuccok vannak fent. Használt babakocsik is vannak.

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Lányok, köszönöm a biztatást! Valahol belül tudom, hogy minden rendben lesz! Amikor Bencét vártam ugyanilyen korán jöttek a keményedések, akkor nagyon be voltam sz@rva miattuk, mégis kihúztuk a 39. hétig. Bízom benne, hogy most is így lesz!
Amúgy most napi 3X2 Magnerot az új adagom. Még csak egy napja álltam át a dupla adagra, de már jobb a helyzet! Sokkal kevesebb pocikeményedésem volt! :)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Pancsikám!

Szerintem nem kicsi a pocid! Szerintem az enyém nem sokkal nagyobb.

Én is vadászni szoktam a teszveszen meg a vaterán, és fogtam ki jó dolgokat!
Gyere ide is! Jó, hogy legalább itt taliztunk!

rodina74
 
 


Mellbimbó gonddal szoptatási tanácsadó is jó megoldás.

Nekem ő többször segített: http://www.iboly.hu/

Babkocsi meg... szóval menjetek el egy brendonba, és próbáljátok tolni, összecsukni, befér-e az autóba? Lakásban hol lesz a helye? Milyen helyen laktok? Mert vidékies útviszonyokkal hiába a design, a nagy kerék, jó rugózás a lényeg. És akkor már tágas mózes. Nekem nagyon bejön az ezeréves perego. fillérekért ki lehet fogni. És a régiek jók. Az újak.. volt egy plikom, amiben az a jó, hogy fektethető, nagyobbacska alhat benne. De egyszerűen olyan vacakok voltak a kerekei, hogy izomból kellett tolni. Most egy TFK buggster van az autóban végső esetre, ehhez lehet hordozót (vagy mózest) csatlakoztatni, ha az ember úton van. Jó nagy az ülőrésze, úgyhogy ha gond van, nagy bele, kicsi kendőbe, és kész. :) Ja, és dönthető. És őrülten dízájnos is, de az véletlen. :)))

freestyler
 
 


Jó reggelt!

Mai tábla: 2010.07.14.
Kép
Kép

szisszka
 
 


Tatjana
Be is írtalak a tábliba! :)

Macs
Gratula a fiúkhoz! :) Beszineztem kékre, és beírtam a fiúk nevét! (ha esetleg változik, javítjuk :) )

Pancsi
Üdv itt :) Szép pocid! :)
Nekem is van szívhanghallgatóm, én is nagyon szeretem :)

Rodina
A Bergon jó választás szerintem, Sophie is annyi jót írt róla, én is nézegettem neten, jó áron is vannak :) Később úgyis cseréli az ember lánya a babakocsit egy jó kis könnyű rohangálósra! :wink:

Mikegirl
Jobbulást neked!
Aranyos kis díszeket néztél ki :)

Megint nagyon meleg van már megint :shock:

szisszka
 
 


Sziasztok Lányok,

Navared, Vörösmacs,
igen a BMC-s Csucsutól szereztem be a cuccokat.
Tegnap mindent elrejtettem :D
azokkal együtt, amiket anyukám vett, azt hiszem a 0-3 hónapos széria meg is van. Plusz van már pár 3-6 hónapos darab is.

Vörösmacs,
nagyon gratulálok a két kisfiúhoz, és nagyon örülök hogy minden rendben!!!
Biztosan nem kell a 34. hét előtt befeküdnöd, szurkolok.

Sajnos én most nagyon rosszul vagyok :cry:
Még sosem voltam ilyen rosszul a várandósság alatt.
Hiába volt a nyitott ablak, egyáltalán nem kaptam levegőt éjszaka, fuldokoltam, ömlött rólam a víz, fetrengtem, hánykolódtam, a babuci is rugdosott folyton, neki se volt jó :cry: Egy lepedővel próbáltam takarózni, de azt is csutkára szétizzadtam.
Hajnalban 3 fele, amikor kezdett hűvösebb hajnali levegő bejönni, akkor tudtam elaludni, de 5:45-kor csipogott az óra.
Olyan szédüléssel, fejfájással és légszomjjal ébredtem.
Alig bírtam bejönni a melóba.
Most még csak pihegek, semmit nem tudtam csinálni. És a hasam is bekeményedett, és nincs nálam magnézium.
Még egy ilyen éjszakát nem bírok ki, a mentő visz el.
Apa meg húzta a lóbőrt.
:cry: :cry: :cry:

Ráadásul mindenki b@szogat az aug. végi svájci út miatt, hogy nem szabad, ne menjek, túl veszélyes stb.
De nekem muszáj kísérnem apát.
Hát ki kísérné ha nem én?
És idehaza megenne az ideg a verseny miatt.
De már az edzője is rászállt, hogy ne hozza a várandós asszonyt...
Teszik belém az ideget, hogy nem vagyok elég jó anyuka, nem vigyázok eléggé a picinyemre meg magamra, felelőtlenség...
Az a baj hogy a túl nagy idegtől tényleg lehet koraszülni.
Nagyon félek nehogy ott kipottyantsam a gyereket a 31. héten...
:cry: :cry: :cry:

Bocsánat a panaszkodásért.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mikegirl!
Nagyon klasszak azok dekorációk hungarocellből. Köszi a tippet:)

Eclipse!
Ne hagyd, hogy baszogassanak. Ha nektek jobb ha ott vagy, akkor menj el a pároddal. Azt meg felejtd el, hogy nem vagy jó anyuka. Ekkora baromságot hogy tudsz leírni. Különben is, terhesek vagyunk, nem pedig betegek. Nem kell azzal foglalkoznunk, hogy mások mit mondanak. Azt mondják, hogy ha valami jó az anyukának, az a babaának is jó. Addigra meg már annyira ki fogod ismerni minden rezdülését a kicsinek, hogy el fogod tudni dönteni mi a legjobb neki. Másokra meg szerintem ne hallgass.
Bocsi, hogy így elragadtattam magam, de annyira bosszant amikor én is hallgatom a hülyeségeket, amik szerint nem vagyok elég felelősségteljes. Az utóbbi időkben ezekhez a gyöngyszemekhez volt szerencsém. Persze mind más-más embertől.
- ne menj a napra;
- ne egyél sok dinnyét, mert bevizesedsz;
- iszol te eleget?
- komolyan nyaralni akarsz menni terhesen, és fürödni is fogsz a tengerben? De hát ott halak vannak...
- minek mész még dolgozni? Otthon kellene maradnod és feküdnöd, hogy ne legyen semmi baj...
És végül a legszebb gyöngyszem:
- minek ilyen korán megvenni bármit? És ha történik valami?

Szóval Eclipse!
Csináld azt amit jónak látsz és ami mindhármótoknak a legjobb!
Vendég
 


Eclipse
Én sem nagyon bírom az éjszakákat, nehezen alszom. Folyamatosan megyek a fürdőbe, és hűsítem a csuklóm a csap alatt, meg a tarkóm vizezem, arcom mosom. Nagyon durva ez a hőség, pedig egyébként semmi bajom a nyárral, meleggel, nagyon jól birom. Marcinál sem volt gondom, de ez most nekem is sok. Kitartás! Nem tudsz kivenni pár nap szabit, amig picit enyhül az idő? Egy kis pihi járna neked is!
Utazás: Ha úgy érzed, h mennél, akkor menj csak nyugodtan és kisérd el apát! Ne másra hallgass! Apával gondolom ezt megbeszéltétek, h akkor mész te is vele, az számit, h nektek mi a jó! Ha az megnyugtat, akkor kérdezd meg a dokidat, h neki mi a véleménye erről, akár beszéld meg vele, h indulás előtt elmennél hozzá, h minden rendben van e. (no, de miért ne lenne rendben, eddig is szép, problémamentes a várandósságod!) Sőt kérdezd meg Erikát is, tuti meg fog nyugtatni! :)
Nyugodj meg szépen, ne idegeskedj, ilyen butaságokra meg ne is gondolj, mint a koraszülés!!!! Gyorsan verd ki ezt a buksidból!!!!


Ági
Az ilyen megjegyzéseket én is imádom... olyan baromi okosak az emberek... :shock: Egyébként sokszor szerintem észre sem veszik, h mit mondanak, csak mindenki baromi tapasztaltnak érzi magát és okoskodik :roll:

szisszka
 
 


halihó

Rita kiváncsi vagyok kisfiú vagy kislány. szuper hogy nemsokára te is otthon

Szisszka én is néztem ezt a Hauckot, viszont valahol azt olvastam, hogy csak a váz 8 kg. de nem volt egyértelmű, úgyhogy lehet, mégis megnézzük. ne is mondd a szúnyogokat engem imádnak most is terhesen minden második éjszaka szétcsipkednek.

Akra nem semmi hogy a hormonok tudnak ilyet okozni. és jobban vagy már elmúltak ezek a rosszullétek?

Navi majd azért gondold meg a babakocsit mert tesóm csak úgy kiválasztott egyet ami tetszett neki, és hát nem volt tökéletes. De hogyha nincsenek nagy igények pl nem utazol bkv-val sem akkor tényleg nem gond ha nehezebbet választotok. Én is akarok Shreket nézni :D Jó ez a terhes taxi sztori :D Nincs mitől félni, babuciddal minden rendben tutkó!

Babacuccok: Aranyoska árult még ilyeneket popsitörlő stb.

Eta nekünk szerintem mindegyik dátum jó, majd úgy szervezzük a dolgokat. De azért remélem nem lesz ilyen dög meleg, mert ez gyilkos.

Ancsa nagyon jók az ABC kocsik is, de sajna nekünk az is túl nehéz :( Már nagyon várom, hogy meg tudjuk nézni, amiket kinéztem, talán jövő héten el tudjuk kezdeni. De jó, hogy ennyire érzed a baba mozgását. Én érdekes módon a nagy melegben megint olyan pillangósan érzem de tegnap este és hajnalban is nagyon sokat mocorgott. Férjem hallgatózott de csak bugyborékolást hallott :D Noel nagyon szép kisbaba gratula a barátnődnek. te is nagyon csini vagy ám

Angie akkor már értem az EDA-t, hát igen gondolom vannak esetek amikor muszáj. bár én azt sem zárom ki hogy akkor is fogom kérni, ha nem muszáj, meglátjuk hogy birom majd a fájdalmat

Aranyoska gyere majd mi van veled. Huh szerintem annyi mindenről volt szó, hogy nehéz összefoglalni én ilyenkor nagyjából átfutom a régi hsz-kat mindent úgysem fogsz tudni amilyen aktivak vagyunk :D

Navi olvastam a másikban hogy Csucsuval valami történt. Jaj remélem semmi komoly. Majd irok is neki.

Zsófi a babakocsi vizszinttel kapcsolatban szerintem is igazad van csak annyira mondják az okosok hogy milyen fontos is ez. de szerintem simán meg lehet oldani mondjuk egy 170 fokig lefektethető kocsinál hogy vizszintbe hozzuk, ha valaki nagyon aggódik (pl én:)

Csillag remélem elmúlnak a haskeményedések. nagy ritkán én is érzem de nekem csak nagyon picit keményedik. én azt hittem ilyenkor már ez természetes vagy nem?

Tatjana nem egyszerű ez a pajzsmirigy probléma :( de a lényeg hogy összejött a babó és biztos a második is hipp hopp meglesz :D

Macs húha két kiskrapek, nem semmi :D akkor mégsem volt igazunk a vegyespárost illetően :) én is meghatódtam a szeretgetésükön nagyon szoros kapcsolat lesz köztük és ez ennyire jó. nekem is van ikertesóm úgyhogy tudom milyen. és hogy ez már az anyaméhben elkezdődik ez tényleg csoda

Pancsi de jó hogy irtál ide is :D jó sokan összegyültünk itt bmc-sek tök szupi. köszi hogy leirtad az espirot hát ez tényleg nem jó hogy nem lehet dönteni. akkor ez ki is lőve.. nehéz mert mindegyiknek van valami hátránya kompromisszumot kell kötni. nekem a graco jön be nagyon csak arra meg azt irják hogy a lábtartó van rossz helyen hát az sem túl jó. na majd lecsekkoljuk élőben. Giordani kocsikat nem ismerem de megnézem azt is. Mi szuperul vagyunk és nagyon jól viselem a terhességet nálunk ez genetika :D pocakod nagyon helyes. gyere ide is mert kiváncsi vagyok rátok :D

Mikegirl sajnálom a hányást jó hogy hamar túllettél rajta

Freestyler TFK szerintem nagyon szupi kocsi én is azt néztem ki korábban de már csak zöld szinben lehet kapni nekünk az annyira nem jön be. A narancsot néztük ki, ha esetleg tudsz valami helyet, ahol kapható, megirhatnád. használtan nem nagyon látom

Eclipse kezet foghatunk én is nehezen birtam az éjszakát. voltam olyan okos hogy este megittam két jegeskávét plusz a meleg betett. fél 1 körül aludhattam el és fél 5kor már fent voltam. olyan szinten nem tudtam aludni a melegtől hogy vettem egy hideg zuhanyt utána már nagy nehezen vissza tudtam aludni. 7kor kelnem kellett volna, de lenyomtam az ébresztőt és húztam a lóbőrt fél9ig. sajnálom hogy neked melózni kellett menni. kitartást mára. repülővel mennétek Svájcba? mert ott meg van szabva meddig lehet utazni de szerintem neked ez még simán belefér. mért ne mennél ha jól vagy? te érzed mit birsz el, a többieket meg le kell kakkantani

Ági igazad van ezek a tanácsok már nekem is az agyamra mennek. a kismama érzi a legjobban mi a jó a babának. én pl most kicsattanok jobb a közérzetem mint terhesség előtt. jól esik jönni menni és jól tudom mi az amit megtehetek.

Kép
vayacon
 
 


Csak gyors bejelntkezés,mert mennem kell táplálékot gyártani.

Gyancsi:örülök,h te is megjöttél,Én alig akartam haza jönni,olyan jó volt otthon a Balcsin.Medencéztünk nagyokat,az unokahugomat pesztráltam,aki egy tünemény és nagyokat ettünk ittunk..imádtam. :wink: Te sem tudnád letagadni,h nagyon jól érezted magad!!! :wink:

Sophie:igen 50.- a popsitörlő és van még elég sok,ha érdekel írjatok nyugodtan,valamint van még cumi és kistányér is.

Cukormérés:meg volt hétfőn.Éhgyomri 4,6, ivás után 2 órával 4,9.

Amennyit tehetem hűsölök,mert kicsinál ez a meleg,tegnap is elmentünk strandolni a terhesgondozó után.Két hét múlva kell mennem újra,akkor kapok beutalót a következő ultrahangra.

Apa kifestette a babakuckót,amíg én Balcsin voltam.Nagyon szép lett.Az egyik ismerősöm amikor meglátta azt mondta,h "De jó,puncs és vanilia fagyi" :oops: Már a bordűrt is megrendeltük hozzá.Szerintem tündéri lesz.A varrónő ismerősöm is nekiállt a sötétítő függönynek és az ágynemű huzatnak és lepedőnek.

Megjött a babakocsi is,eszméletlenül jól néz ki és senki meg nem mondaná,h használtan vettem olyan szép állapotban van.
Jah és sikerült vennem egy nagy táska babaruhát 9000.-ért,de annyit,h 400.-ra jön ki darabja.Nagyon trendi csajos kis rucik.Bár ezek már inkább majd 3-6 hónapos korban lesznek jók.
Majd teszek fel képeket is később.

Macs:neked pedig gratula a kis pöcsösökhöz.A Krisztián név nekem is tetszik nagyon :wink: Örülök,h jól vagytok!

Szisszka:olyan drága vagy,h nem felejtesz el és mindig hiányolsz,jól esik nagyon!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Az a gond hogy kocsival kell mennünk Svájcba. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Aranyoska,
én is kérek szépen még a popsitörlőből, amennyit lehet.

Köszi szépen.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Itt van pár kép,remélem nem gond,ha felteszem őket mutogatni :oops: Kép az otthonom Kép szintén az édes kis hazám...imádom Kép szobaszín,de még a bordűr hiányzik..és kupi van,tessék nem nézni!!!:) Kép kis csillár:) Kép babakocsink...szerintem szupi Kép Hanna(unokahugom és szerelmem) Kép mindig íncselkedik Kép Afrika múzeum...sexmegvonási tünetek első jelei:)

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: