Új privát üzeneted érkezett!

Igen, hetente. Júl utolsó 2 hetébne lesz szabin én meg aug.6-ra vok kiírva.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak tegnap átjöttek a leendő keresztszülők este egy koccintásra és megszemlélni a "gyerekszobát". Így megtörtént a hivatalos felkérés, vagyis megint sikerült teljesíteni egy fontos feladatot az előkészületek listájáról :D
A ctg szuper volt, Babaimado, én egy 10-15 perccel előtte vetettem be a csokit, így elég élénk volt mire odaértünk. De volt ott egy sírós kislány is, Blanka pedig elég érzékenyen reagál a gyereksírásra, így valószínűleg ez is hozzájárult... Az utolsó laborral is minden rendben, a streptoc. pedig negatív. Így már csak várakozó állásponton vagyok, remélem már nincs sok időnk hátra a szülésig...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, Babaim örülök hogy minden rendben van nálatok! :-)

Szecs, G.I-hez még kell menned vizsgálatra, vagy már csak ctg-re jársz hetente?
Amikor csak ctg-re mész mennyit kér? Gondolom azért is elkér 3-5 eFt-ot. Nem?

Képzeljétek az én "férjecském" megbolondult amióta megnősült (kemény 6 napja), tegnap azt mondja nekem, hogy akkor már eldöntöttem, hogy hogy fogják hívni a mi drágánkat? Mondtam, hogy már el, Judit (miután nem jutottunk dűlőre). Erre azt mondta, hogy abból van már 3 a családban, jó lenne valami más szép név.
Mondtam, hogy július végén szabin lesz, mi is rendezkedünk még, akkor tessék nekiülni és gondolkodni, hogy milyen név is legyen :-)

Ezeken a pasikon néha nem lehet kiigazodni! :wink:

Kép
judit70
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó rég jártam erre, nem tudom nagyon szinten tartani a netezést a kettő mellett, de ez nem panasz ám :)
Nagyon visszaolvasni sem nagyon tudok, csak pár hsz-t, éppen egy mosást kellene elindítanom, de nem vagyok valami lelkes ezügyben.
Alig hiszem el, hogy Linda már elmúlt két hónapos! Hihetetlen! Ha jól emlékszem, itt is mindjárt babaeső lesz, drukkolok a finishez közeledőknek!
Egyébként jól vagyunk, csak melegünk van. Samu tegnap nem aludt itthon, elment anyuval hozzá, őrület lelkesen vitte a hátán a kis hátizsákját, benne a váltás ruhát :) Szerencsére nagyon szereti az összes nagyszülőt, és jól elvan velük, kb két évesen ő maga kérte, hogy ott aludjon anyósoméknál (na jó, főleg azért akart ott maradni, mert utált öltözni az induláshoz, de akkor is, ott maradt, és teljesen jól viselte magát. Reggel azért apja nyakába ugortt, mikor ment érte :D) Pedig alapvetően nagyon ragaszkodik hozzánk, de ettől függetlenül sikerült úgy intézni, hogy a nagyikhoz is nagyon kötődik, mint régen, amikor a gyerekek még igazi nagycsaládban nőttek fel :)
Ittvannak fent képek a gyerekekről, ha valakit érdekel :)

Judit, a ctg 3ezer GInél.
danann
 
 


Danann...nagyon szépek a képek! Aranyosak vagytok rajta mindannyian.
Nálatok nagy kedvenc a hordozókendős lét ugye?

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs...nagyon jól tartod magatokat a tervekhez :)

Judit...a szülőszobán mindenképpen el fog dőlni hogy nevezitek majd a kisasszonyt :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak tönkrement a gépem, szerezni kellett egy másikat. Kissé el vagyok úszva az olvasással, majd pótolom.

Látom, már nincs sok hátra pocakosok, kezd izgi lenni a dolog :lol:

Vivi beteg volt, köhögött, náthás volt, alig akarta bevenni a gyógyszert. Milyen hülyeség, a dokinő felírt egy orrcseppet, amit pipettával kell cseppenteni az orrba. Na most magyarázd meg egy 2 évesnek, hogy anya csak jót akar.
De már jól van, egyre ügyesebben bilizik, szinte nem is pisil a pelenkába éjjel sem, ha lent vagyunk, szinte száraz a pelus, itthon pisil a bilibe. Ja és kezd beszélni, annyira édes :lol:
Na majd jövök még, olvasgatok...

Judit, sok boldogságot nektek!!

KépKép
b_judyt
 
 


Kép 35+0 Kép Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép Kép

KépKép
b_judyt
 
 


Cuki Vivi.

Danan, hihetetlen, már 2 hónap..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judyt...nagyon ügyes Vivi és nagyon szép is :)
REmélem hamar kilábaltatok ebből a fránya náthából.
Miket mond?

Babaim...a Te pocidról már enni lehet :) Vagyis megáll rajta a tányér :D Szép nagyra megnövesztetted! Látszik, hogy Fanni jól érzi magát odabent :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok,

Judyt, micsoda ügyi Vivi! Nálatok akkor most jó sok minden fejlődik :). Tényleg, miket mond Vivi?

Babai, még mindig csini! Elmehetsz egy kismama ruhabutik modelljének :) .

Danann, aranyosak a gyerekek :) valóban száll az idő...
Nálunk Győző hasonlóan viszonyul (nagyszülők - szülők), mint Samu, és ennek nagyon örülök.
Tegnap este jöttünk meg nyaralásból, végre jó volt :P !
Leendő szülőknek is ajánlom Hajduszoboszlót; igazán gyerek- és bababarát, főleg az új Aquapalace.

Kép

Kép
ripley
 
 


Babaim. nagyon szép poci, és micsoda ruhák! Én télen voltam igazán terhes, a kabát mindig eltakart.

Timi, Zsoltibaba miket csinál már? Kúszik-mászik?
Lehet írtad már, de 1 hónapot most nem tudok visszaolvasni :(

Ripley, tőled is ugyanezt kérdezném :lol: Ha jól emlékszem, Vivi 8 és fél hónaposan kezdett mászni. Karácsony táján.
Hány napot voltatok nyaralni? Idén is kimarad nekünk, de az erkélyen Vivi tud pancsizni, minden nap :lol: Úgy élvezi!

Vivi első szavai között volt a kuki, nuna, cici :lol: Ezeket már régóta mondja. Tartó, tessék, szia, helló, csáó, víz, szív, kaja, stb. Ugyebár nagyon oda kell figyelni, hogy a szülő hogy beszél. Nálunk rossz szokás, hogy nem igen-t mondunk, hanem csak:ja. Vivit is kérdezem, és igen helyett azt mondja, hogy ja :lol:
Mióta tudja mondani, hogy tartó, azóta az ágyneműtartóban akar feküdni, és kéri, hogy csukjam rá, jó mi? Imádom!

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt...nálunk a kúszás dominálja a közlekedést. Már jó két-három hete kúszik tudatosan előre, így szinte egész nap mozog :)
Valószínűleg ezért is hízott csak 5 dkg-t két hét alatt...pedig ma már fél üveg főzelék bement natúrban, délután meg egy üveg körte-gabonával. Tehát az étvággyal nincs gond.

Úgy egy hete négykézláb áll és hintázik...de abból még nem akar elindulni :)

Cuki lehet Vivi az ágyneműtartóban :D Belefér? :)

Nekünk hiába van erkély, nem szívesen tenném ki Zsoltit még...talán majd jövő nyáron :)

Ripley...örülök, hogy jól sikerült a nyaralás :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Jajj, olyan édesek ezek a picik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Judit, még Danann által ismert kondíciók vannak érvényben a ctg-t illetően, vagyis én is 3e Ft-ot fizettem.
Danann, tündériek a gyerekek! Bevallom, én max. pár hetesre tippeltem volna Lindát, annyira elhagyott az időérzékem :lol:
Judyt, Vivi is rengeteget nőtt, ez látszik a képeken! De ezek szerint rohamos iramban fejlődik is, nagyon aranyos lehet :D :D :D Mostmár tessék gyakrabban benézni!
Ripley, örülök, hogy jól sikerült a nyaralás és észben tartom az ajánlást a jövőre nézve :D
Babaimado, tényleg nagyon csini vagy!!! És szépen nő a pocak! Nekem a 36. hétig túlzás nélkül, szinte napról napra érezhető volt a változás (volt olyan felső, amit a szárítóról szedtem le, pár nappal azelőtt viseltem, de legközelebb már nem volt kényelmes :shock: ).
Timi, Zsolti olyan aranyosan hintáztatja magát, hogy szinte kár, hogy hamarosan elindul és ezt a fázist valószínűleg kihagyja négykézlábra helyezkedéskor :D
Van tippetek a "Szia! Egyben vagytok még?" kezdetű telefonhívások kezelésére??? :lol: Kezd egy kicsit elegem lenni a rokonságból...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

ripley, húúúú de jó nektek, hogy voltatok nyaralni, biztos jól éreztétek magatokat. :-)
Az idővel sem volt gondotok.
Most már tudom, hogy miért tüntél el!

b_judyt nagyon édes a Vivi. Ezek szerint akkor már elég beszédes a kisasszony. :-)
Én is élvezném a pancsolást az erkélyen!

danann, nagyon édesek a gyerkőcök. Nekem pont a héten jutott eszembe, hogy Linda már 2 hónapos. (nem volt megjegyeznem, ugyanis anyukám szülinapján született, Ő sajnos már nem él)

Timi, igen a szülőszobán eldől a név az aztán biztos!!! :-)

Babaim, nagyon vagány a pocid!
Szép nagy!

Szecs, hát elég nehéz lehet kezelni, ezt az "egyben vagytok még" telefonhívásokat. Képzeld, tegnap már én is kaptam egyet, pedig én hol vagyok még tőled.!!!
Éppen tegnap gondoltam bele, hogy G.I. augusztust igért nekem, hát közeledik az is.

Kitartást kívánok nektek ebben a melegben.!

Kép
judit70
 
 


Engem még nem hívtak ilyennel.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...fognak majd szerintem pár héten belül :)

Ez ellen nem lehet sok mindent tenni...max annyit lehet mondani szerintem, hogy "a kiírási időpont után kérem ezt a kérdést feltenni" :)

Szecs...én is remélem még, hogy egy darabig nem mászik ...egyelőre a kúszik és a négykézláb hintáz is elég kimerítő :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Én azt mondom:majd szólok, ha esemény van.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!
Nagyon-nagyon gáz estém volt. Olyan 7-től éjfélig azt hittem, a kórházban kötünk ki. A derekam le akart szakadni és olyan erős mesis görcseim voltak, hogy kezdtem nagyon megijedni és azon gondolkodtam, hogy lehet azt eldönteni, hogy mi az a határ, ahol irány a kórház. Éjjel 1,5-2-óránként keltem, wc-járat, de éreztem, egyre jobb. Na, ezek tuti jóslók voltak. Mondtam is apának, tuti nem húzzuk ki augusztusig...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket :D Persze tudom, hogy a rokonok-barátok túlzott lelkesedését kezelni nem lehet, csak eltűrni... De már én is annyira szeretném ha hárman lehetnénk, hogy másra sem tudok gondolni.
Babaimado, tegnap én is mondtam a férjemnek, hogy pihenjen, mert lehet, hogy éjszaka indulunk a kórházba. Talán valami front volt, mert nekem is eddig nem tapasztalt erősségű összehúzódásaim voltak. Kb. 1 hete ez mindennapos, különösen éjszaka, de tegnap egész nap jelentkeztek, egyre sűrűbben és erősebben...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Bizony, ez már a jóslófájás. Majd ha oda kerültök, meg tudjátok majd különböztetni a kettőt. A lényeg, hogy az igazi rövidebb ideig tart, de egyre intenzívebb, és nem múlik, amíg a baba meg nem születik.

Szecs, neked már bármikor jöhet a baba, de azért még legalább 1 hetet bírjatok ki :)

Könnyű nekem mondani ebben a dög melegben, pocak nélkül is rosszul vagyok...

Ja, és mielőtt szülni mentek, jó lenne, ha írnátok pár sort, had izguljunk itthonról :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Babai, ez elég ijesztő lehetett :o . Jobban vagy azóta?
Talán valami front okozta, ahogy Szecs is írta.

Szecs, ha eszembe jut valami frappáns válasz, leírom!
Már nem kell sokat várnod Blankára :) .

Nálunk Zalán gurulva, forogva és tolatva közlekedik. Amióta ezt tudja, leköti a figyelmét még egy szöszmösz is a padlón :lol: . És közben jár a szája: táj-táj-táj, pá-pá-pá, engye, stb. Mindeközben mosolyog, nevet akárhányszor ránézünk :) :) :)

Kép

Kép
ripley
 
 


Kép első nyári csobi élmény

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, jajj, de édessss!!
Jobban vagyok, de több kismama panaszkodott arról, amiről én, így gondolom valami időjárási befolyás is lehetett. Estefelé és de. azért eléggé fújt a szelecske is.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ripley...nagyon cuki!!!!!

A padlóvizit ismerős...onnan tudom, hogy valamit talált Zsolti, hogy olyankor ő elhallgat és elmélyülten figyeli a pöszmöszt vagy egy dinnyemagot a földön :))))

Viszont pár napja vettem neki babavizet...és napi 1-1,5 decit megiszik belőle. Ebben a melegben nem is csodálkozom rajta :))
Igaz, most még cumisüvegből, de nemsokára kap majd csőrös poharat...aztán abból tanulunk inni :))

A mai nap legjobb része az volt, hogy délután teregettem, a ruhákat betettem egy műanyag lavórba a teregetés előtt...erre Zsolti szépen kezdi kihúzgálni a kupac aljáról őket és közben kacag, kacag, mintha ez lenne a legjobb móka :D

Timi
Kép
vt72
 
 


De jó fej :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szecs, Babaim, szegények kitartás.
Babaim, borzasztó lehetett az ilyen éjszaka. Ilyenek a jóslófájások?
Biztos, hogy front is, mert nekem is fájdogált a pocim (bekeményedett) este. Persze nem úgy mint nektek.

ripley, jajjjjjj de édes, nagyon élvezte a pancsit?

Most éjszaka nálunk aludt, az egyik picibaba a nagymamával (holnap lesz 9 hónapos), hát egy tünemény volt. Éjszaka felkelt 1 óra körül, evett, és reggel 1/2 8-kor kelt.
ripley ez a picur és állandóan a padlón van, máshol nem is marad meg. Ha kúszhat-mászhat nagyon jól el van. Egyébként nyűgös.
Állandóan kapaszkodva felállt és utána csücs, azt gondolta, hogy Ő már tud járni.
Nagyon édik ilyenkor, de fárasztóak is.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Bár tapasztalatlan vagyok e téren, de szerintem már nem húzzuk ki egy hétig sem :D Tegnap délután Apával már le is pakoltattam a kocsiba, mert sokkal erősebbek voltak a fájások és egy órán keresztül rendre 20 percenként jöttek, akkor azt hittem, hogy éjjel mehetünk is a kórházba. De egy zuhany után tompulni kezdtek, majd el-elmaradoztak és eddig csak időnként jelentkeztek, de már sokkal-sokkal enyhébben.
Ripley, tündéri ez a kép, Timi sztoriján pedig a teregetésről jót mulattam :lol: Nagyon várom, hogy csatlakozhassak a babások táborához...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, nagyon szorítunk!!!! Kitől fogunk kapni üzenetet???

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...reményeim szerint tőlem :)
Amennyiben a hétvégén esetleg bármi történne...mi pénteken elutazunk és nem tudom, hogy lesz-e ott net...én értesítem Ripleyt és ő majd ír ide :)

Szegénykéim...ezeket a fájásokat sajnálom. Nekem nem volt...csak aznap mikor született Zsolti. Igaz, álomterhességem volt végig...nem is gondoltam hogy ilyen szerencsés leszek :)

Szecs...legyen minden úgy, ahogy Ti szeretnének!!!

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs, nagyon szorítok! :-)
Próbálj pihengetni.

Minden rendben lesz!

Kép
judit70
 
 


De aranyosak vagytok, köszönöm szépen! :D
A fájások egyébként nem szörnyűek, sőt, én végig azt vártam, hogy legyenek egyre erősebbek és tényleg szülés legyen a vége. Nem akarok ám panaszkodni, az egyetlen dolog ami miatt el vagyok keseredve, ez az eddig még nem tapasztalt mértékű türelmetlenség.
Timi, külön köszönöm, hogy a nyaralásra való készülődés mellett még erre is van energiád, hogy megszervezd az információáramlást :D Nagyon köszönöm!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Nem baj Szecs, kitartás ez már a vége, már nem sokáig kell türelmetlennek lenned.

Nekem meg a szeméremcsontom fáj pár napja, az normális?

Kép
judit70
 
 


Uuuh, Szecs!! :o :D :D
Mi a helyzet azóta?

Kép

Kép
ripley
 
 


Voltam a védőnőmnél. Vizeletemben cukor van. Frankó. Lazítottam a diétán és tessék...
Vérnyomim 2 kv. után is 90-es. Holnap jön hozzánk a védőnő, megejtjük a látogatást.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judit, igen, normális, mondták már nekem is mások, hogy fáj-e, de nem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim, köszi, hogy megnyugtattál. Én megijedtem, hogy mitől fájhat, illetve gondoltam, hogy a baba helyezkedik, csak nem korai ez még?

Én már túl vagyok a védőnős látogatáson 2 hete, semmi különös nem volt csak beszélgetett és megnézte, hogy hova kerül majd a szobában a babaágy, illetve elmondta, hogy a következő találkozásunkkor átvisz, bemutat a gyermekorvosnak.
Nagyon tetszett neki, hogy van kert, hogy milyen jó helye lesz a babának a friss levegőn. Bár egy udvarban 3 család van, de nagyon jó szomszédok nincs velük gond, igaz jobb lenne önálló, de annyi hitelt nem kaptunk.

Szecs azóta hogy vagy?

Kép
judit70
 
 


Remélem, ez a vihar nem indította be a szülését. Nem szeretem ezt a h... időt. Én is görcsölgettem, de nem annyira gáz, baba is nagyon ficánkolt.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Semmi hír azóta, de köszönöm, hogy ennyire izgultok :D
Tegnap délután voltak fájások, de ahogy hűlni kezdett az idő, egyre elmaradtak. Én is féltem tőle, hogy ez a front majd beindítja a dolgokat és egy tömött szülőszobán kell majd szülnöm, de szerencsére nem ez történt.
Babaimado, drukkolok a mai naphoz! Nálunk is csak kávézós-beszélgetős vizit volt a védőnénivel, úgy kellett rávennem, hogy egyáltalán nézzen körül (akkor még nem voltak meg a bababútorok, szóval el kellett neki magyaráznom, hogy mi hol lesz pontosan). Kb. 10 percet volt itt.
Nekem ő csak 1x nézett vizeletet, a többi ilyen ellenőrzés a nagy laborok alkalmával volt. Szegénykém, most kell valamit változtatnod az étrendeden?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...megelőztél :) Akartam írni, hogy nem kaptam még sms-t, úgyhogy Blanka jól van :)

Mi tegnap összeraktuk az utazóágyat, hogy Zsolti szokja kicsit. A lakásban igaz, már lépni is alig tudok :D

Babaim...mit kell most csinálnod? Újra szigorú diéta van?

Timi
Kép
vt72
 
 


Holnap majd megkérdezema dokimat, de sztem nem. :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki rendben van, örülök neki :-)

Hát ez az idő biztos, hogy nem normális, nekem bekeményedések vannak 1-2 napja.

Szecs, kell menned csütörtökön G.I-hez, ha addig nincs semmi? Nekem megint eltelt a 2 hét, így én megyek a szokásos "lábvizitre", és uh-ra.

Nekem a védőnő sosem csinált vizeletet, pedig már 4. hónaptól vizesedek, így nem lett volna rossz, hogy a fehérjét nézze legalább.

Timi, húúú hát nem kisdarab az utazóágy sem, gondolom, akkor nálatok lapjával lehet közlekedni, mintha nálunk lenne felállítva, de nagyon jó dolog :-)

Kép
judit70
 
 


Megpróbálok egy pár képet felrakni az esküvőről, lesznek még, most csak ízelítőket kaptunk email-ben, majd a többi jön cd-n rakok majd még fel, jó?

Jahh és nem kinevetni a Duci-Jucit :-)
+ 13 kg

Kép
judit70
 
 


Kép Esküvőnk

Kép esküvőnk1

Kép Itt már az igen után

Kép
judit70
 
 


majd ha lesznek még képek, akkor rakok fel olyat is ahol a pocak jobban látszik :-)
30. hétben férjhez menni! :-)

Na Szecs, ha esetleg egyidőben megyünk G.I-hez te már megismersz

Kép
judit70
 
 


Judit...nagyon csinos vagy! Egyáltalán nem Duci-Juci :D
És tényleg nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!!!

Timi
Kép
vt72
 
 


Juci, tényleg csini! Kár, hogy a pocit nem látni. Meg olyan kedves a mosolyod is. Dokinál magánban sem nézik a fehérjét a vizeletben? Látjátok, nekem meg nem nagyon vagy se vizsgálat, se vvétel, se Uh...Mindenki másképp csinálja, más protokoll szerint..
Judit, a szeles idő is betehet ám..
Védőnő még sehol, de az előbb hívott, hogy később jön.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszike, igérem lesz majd pocis kép is.

Timi neked is köszönöm!

Kép
judit70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?