Új privát üzeneted érkezett!

Afp táblink:
Kép

szisszka
 
 


Elnézést a zavarásért. Ha valakit érdekel, írjon pü-t. A szürke-narancs 25 eft, a rózsaszín 20 eft.
KépKép KépKép

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


sziasztok,

aranyoska: igen, nagyon bevállt a szopipárna. Azóta olyan jókat alszom. :)

rabbe: szép pocifotó! :)

vikoo: aranyos kutyusaid vannak :)

eta: nagyon jó volt az anyaságos történeted. .:)

Macs: vigyázz nagyon magatokra, pihenj sokat! :)

gyancsi: mennyi kis ruha! :) nagyon édesek!

angie: nagyon szép nagy pocid van már. :) a genetikai uh-ra drukkolok, minden rendben lesz!

lucuzs: mekkora poci! :) :)

mikegirl: elég húzós napod volt. nem irigyellek érte téged. a betörést sajnálom. :(

én tegnap vizsgáztam, ez volt az utolsó vizsgám. most januárig nincs vizsga. :) vagyis pénzügyi angolból megyek majd nyár végén nyelvvizsgázni, ha sikerülne jó lenne. baba mellett nehezebb lesz.
én csütörtökön megyek genetikai uh-ra, az Istenhegyire, már nagyon várom, hogy megnyugtassanak. :oops:
ma szerintem majd főzőcskézem, és lustizom. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Sophie,
a téli overall bolti ára 6e volt, ill. az extra meleg, extra gyönyörűséges téli hálózsák, na azok ketten tették ki kb. az ár felét, de egyáltalán nem bántam, csodaszép darabok! :D

A turis tippért köszi, biztos hogy el fogok még menni! :D
Csak nem tudom milyen ott a számozás? Honnan tudjam a külföldiből, melyik az 56-os, 62-es? :oops: :oops:

Képzeljétek tegnap Vayaconnal és a testvérével találkoztam az Erika-féle jógaórán :D 5 hete nem voltam jógázni, és annyira jól esett.
Sajnos aztán megint kibillentem az egyensúlyomból, mert apával összevesztünk :cry:
Most nagyon sz@r kedvem van, haza is akarok menni.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!
Nincs időm visszaolvasni, mert most értem be a mh-re, de ha egy rendes kismama nem enged be maga elé, most is ott ülnék az ÁÉK-ban HK rendelője előtt. 7re odamentem, de már vagy 20-an voltak előttem :roll: :roll: köszönhetően HK múltheti távollétének.
Lényeg: minden rendben van a babával, nagyon pörgette, és 3 perce volt összesen, de gyorsan mindenét megnézte, és rendben is találta. A lábaközé is sikerült bekukucskálni, és repetázunk, ismét fiam lesz :lol: :lol: :lol: Jó sok embernek okozok most "csalódást", mert valamiért MINDENKI kislányt jósólt nekem, magamat kivéve :lol: :lol: Még apa is letört egy pillanatra :)

Majd még jövök ma, csak muszáj a munkámnak nekilátni!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk dr.-nőnél.
Minden rendben van úgy örülök neki :D :D :D :D :D
Az afp 0.92 lett.azt mondta a dr.nő hogy az jó.
Apa is látta a picikénket,olyan aranyos volt.Megijedt,mert azt hitte úgy látszik majd mint a már megszületett babák.Haj,bőr és rendesen minden.
Látszott rajta,hogy meg volt ijedve nagyon aranyos volt.Örültem neki,hogy végre ő is láthatta a picikénket. :D
Azt mondta a dr.nő,hogy nagyon aktív.Ennek én nagyon örültem,mert ez jó.

Az a baj csak,hogy sajnos egy kicsit duci vagyok és ezért egy kicsit nehezebb az uh.Így sajnos még nem tudom,hogy fiú vagy lány.Csak a megérzésem biztos,hogy fiú.

Szisszka!

Az afp eredményből látszik esetleg,hogy milyen nemű.Ha igen és te tudok akkor írd meg nekem légy szíves.Köszönöm szépen. :)



Csütörtökön megyek genetikai uh-ra,már nagyon várom,egy kicsit mostanában szétszórt vagyok.Biztos a terhesség miatt azok a fránya hormonok.
Tegnap úgy jöttem haza,mint aki nem is a földön jár,mert végre újra láthattam az én picikémet.Ha lehetne minden nap megnézném őt és akkor lennék igazán nyugodt,így néha ideges vagyok,mert nem tudom hogy minden rendben van e. :oops:
Tiszta bolond vagyok mi?

Bocsánat,hogy ilyen sokat írtam,de ezt muszáj volt leírnom.
Szép napot kívánok.

ágica78
 
 


Angie!

Tiszta szívemből gratulálok,nagyon örülök nektek :D :D .
Nagyon jó,hogy minden rendben van a babával.

ágica78
 
 


Angie,
nagyon-nagyon örülök, remélem most már végre vége a félelmekkel teli időszaknak, és jöhet az igazi boldog babavárás!
És nagyon gratulálok a kisöcsihez! Az a letörés nem lehetett igazán komoly apácska részéről, ő is örül az egészséges szép gyereknek gondolom :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Terheléses vércukor: Nekem a dokim a 22. betöltött hétre rendelt be a kórházba, mivel nekem a fejemen látszik nagyon a víz, sztem fél nehogy vmi sunyi cukrom legyen… Bendinél volt a 16. héten a 24. környékén… Sokat olvasgattam és úgy 1ébként nincs időhöz kötve, inkább orvosa válogatja

Eclipse: fel a fejjel, az összeveszésben a legjobb a békülés. Szuper, h a jóga jó volt, én is úgy mennék egy kicsit mocorogni…

Angie: Gratula a kisöcsihez!!!!

Megpróbáltam visszaolvasni, nagyjából sikerült is, és örülök, h mindenki jól van!! Mostanában nem készültek sztár fotók a babákról, én sajnos csak egy fütyivel tudnék jönni az nem olyan izgi, de ha van vkinek én már olyan kíváncsi lennék, h milyenek ezek a kis Pöttömök odabent…
A pocakok nagyon szépek, a ruhácskákról meg már nem is beszélve… Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én már nagyon be vagyok sózva. Holnapután már július!!! :D Szeretem kiélvezni a napokat, de még jobban szeretem látni ahogy telnek a napok! Mindenkinek szép napot!!! pusziii

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Dorka szerintem nekem nem fog kifordulni a köldököm, mert nagyon mély és úgy tudom, inkább a soványabb lányoknak szokott. de amúgy kicsit megváltozott az alakja, érdekes.. Látom nagy koncentre járó vagy :) Én nem hiszem hogy baja lenne tőle a kicsinek. De úgyis kitapasztalod majd mit szeret.

Ancsi most hogy mondod van egy barátnőm, aki fotós tanfolyamra jár, na lehet, megkérjük őt. Majd csináltatunk ikerttesómról meg rólam is amikor már nagyobb pocink lesz, vicces lesz. Most olvastam 21 hetesnél 5-7 kiló hizás az átlag, úgyhogy te teljesen jól állsz :D szerencsére nálam sem szaladtak még el a kilók. mennyi ruha :D nagyon klasszak

Angie neked is szépen gömbölyödik a pocid, most már nekem is egyre jobban látszik olyan jó. nem olyan vészes a 4,8 kiló! jó hogy minden rendben volt HK-nál, szóval akkor már biztos hogy két kispasid lesz :D

Rita örülök, hogy minden rendben veletek.

Navi üdv újra itthon, irigyellek Horvátországért, én nagyon szeretem. Érdekes, hogy nem mindenki érzi ezeket a kis pukkanásokat, tesóm sem, nekem meg nagyon sokáig az volt. Most kezd rugdosássá válni. nagyon csini a pocid Én a 24. héten megyek vissza terhesgondozásra, valamikor utána van a cukorvizsi.

Lucus nem semmi pocak ;)

Eclipse nagyon örülök, hogy megismerhettelek, meg annak is hogy együtt járunk jógára most már én is szeretnék menni minden héten a szülésig. Sajnálom összeveszést Apival remélem hamar rendeződik. Mi olyan jól éreztük magunkat jóga után, mindenen röhögcséltünk, pedig előtte folyamatosan vitatkoztunk hülyeségeken. Meg is beszéltük milyen jó hatással van ránk.

Mikegirl nagyon szép nevet választottatok. Durva dolgok történtek veletek főleg a betörés. Anyóst sajnálom néha borzasztóak tudnak lenni. Atit biztos megviselte tegnap a meleg. biztosan rendeződnek a dolgok

Rabbe remélem fejfájás elmúlt. nekem terhesség elején jó párszor fájt, egyszer extra durván de most már nagyon rég nem. Én mondjuk a hormonváltozásokra vagyok nagyon érzékeny, tehát érthető.

Zsófi ne aggódj az AFP miatt, nem lesz semmi baj. tudod hogy milyen hülye vizsgálat ez. a kombinált és a geneteikai vizsgálat a mérvadó,ott meg nem lesz semmi gond meglátod.

Henne tök jó hogy túl vagy a vizsgákon. ugye te voltál egyszer Erikánál jógázni? Fogsz még jönni? jó lenne :D

Ágica örülök hogy minden rendben a babával. afp 1 érték alatt elvileg lány, de nálam nem jött be. meg neked nagyon közel van az 1-hez, elvileg bármi lehet. Aranyos Apid hogy egy kifejlett bébit várt :D

Képzeljétek tegnap Api érezte, ahogy rúg a baba, eddig még mindig csak bugyborékolást hallott. Olyan jó :D Ma reggel meg, mikor keltem, nagyon aktív volt és most már igazi kis rúgásokat érzek. ezt nem lehet megunni :D:D

Na megyek, mert már rég dolgoznom kéne és még Apinak is kell névnapi ajándékot venni, meg gyógyteafüveket a várandós teához.

Kép
vayacon
 
 


Jó reggelt minden kismaminak!

Angie- Nagyon ügyes vagy, hogy kertészkedtél, nem is kell mindent egyszerre csinálni, majd szépen lassan :wink: Nekem is az egyik kedvenc kutyusom a labrador, annyira édes :D Mi is nagyon szeretnénk kutyust, de egyelőre nem, mert gyerek mellett most nem merem egyedül bevállalni :roll: Gratula a kiskukishoz és hogy minden rendben, ez szuper :D

Dorka-Hol van tetoválásod?Nekem a hátamon egy, meg a bokámon egy :wink: Mi szeretnénk az elejétől a saját szobájában altatni a Picúrt, persze az első időkben ott alszom majd vele ez tuti :wink:

Ritya- Örülök, hogy minden rendben a Babóval :wink:

Navared-Nekem is ilyen okból kifolyólag kellett vennem ezt a tankinit, hogy a saját fürdőrucijaimba felül nem fértem már bele :D
Hát te tényleg nem híztál sehova, nagyon szép vékony vagy, csak a pocid látszik :wink:

Lucuzs- Aztaaaaa, szerintem te viszed a pálmát pocakméret-ügyileg :D :D :D Ha nem tudnám, hogy hanyadik hónapban vagy, azt mondanám most mész szülni :D

Szissz-Holnap jó szórakozást Anyudnál, majd gyere a beszámolóval....Ne is mond ezt a vásárlás dolgot, én nagyon durván tudnék vásárolni össze-vissza mindent, de valahogy meg kell próbálnom ésszel :D

MikeGirl- Nem egyszerű napjaid vannak, résztvétem :shock: Reméljük most már nyugisabbak következnek!!!És elvittek valamit a betörőK???Min vesztél össze Anyóssal?

Rabbe- Majd teszek fel képet ha teljesen kész lesz a szoba, addig nem akarok félkész állapotában, de szerintem nagyon szép lesz :D Micsoda családi drámák zajlottak a rendelőben azta, mint valami brzail szappanopera :D

Sophie- Tudod, hogy az AFP-re nem kell adni, mindenki ezt vallja, a tied pedig éppenhogy egy ici picit alacsonyabb, tuti, hogy minden rendben van, feleslegesen ne idegeskedj emiatt :wink:

Henne - Gratula az utolsó vizsgához :wink: Csütörtökre mennek a drukkok, minden rendben lesz, ez nem is kérdés :wink:

Eclipse- De jó neked, hogy összefutottál Vayaékkal :D Sajnálom az összezördülést a pároddal, biztos megoldódik, ilyenkor mi is azért érzékenyebbek vagyunk, mint máskor :wink:

Aranyoska- Hol vagy??

Ágica- Örülök, hogy minden rendben a babóval és hogy végre láthatta a párod is :wink: Csütörtökre egy nagy kalappal a genetikára+++++ :D

Lányok én most megyek barátnőzni és babázni egy kicsit!

Szép napot mindenkinek!
Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Jöttem pihenni, reggel óta megint pörgés van :D

Henne
Gratula a vizsgákhoz ügyes vagy! :) Jó ötlet a nyári nyelvvizsga, mert aztán ha megszületik a baba, akkor egy húzósabb időszak jön :) Nekem kb. Marci 1 éves kora körül lett úgy időm, h tudtam tanulni. De aztán meh megint nem... :roll:
Csütörtökre mennek a drukkok, aztán várunk majd a hírekkel! De biztosan minden rendben lesz!

Eclipse
Jajj, elhiszem, hogy gyönyörűségesek az overall meg a hálózsákok! Én úúúúgy tudok olvadozni a baba ruhák láttán! :)
Egyébként mikor tervezed elhozni őket?
Hülyeséget nem akarok mondani, de szerintem a 0-3 hós az 56-os méret, a 3-6 a 62-es... Legalábbis én igy emlékszem.
De megnézem neked még ma rucikon :D
Elhiszem, h jó volt a jóga, néha én is úgy mennék ilyesmire, kellene a feltöltődés...

ANGIE
HATALMAS GRATULA AZ ÖCSKÖSHÖZ meg hogy minden rendben!!!!!!!

Név ötletek vannak már? Naaaaa, akkor mész a hordozóért??? :lol:

Ágica
Gratula jó uh és afp eredményhez! :)
Az afp-ből nem látszik h milyen nemű a baba, ez csak egy játék, vagy bejön, vagy nem. :)
A játék szerint neked lányod lesz :D Elvileg 1 alatt kislányok, 1 felett fiúkat jósolnak. Bár nekem Marcival 0,9 volt az apf-m és fiú lett :D
A genetikain csak megmutatja magát a babócád :)
Egyébként kicsit feljebb tettem egy afp-s táblát (sárga tábla), ott benne vannak az afp értékek, meg h az afp alapján mi a baba jósolt neme, meg az is, h uh-n mit láttak végül :D
És ne idegeskedj, minden rendben van a babáddal, az eredményeid is jók, szóval no para :wink:


Megyek, mert Marci nyaukkol...

szisszka
 
 


Ágica!
Köszönöm!
Én majd két hét múlva megyek a dr.nőhöz. Genetikára a MÁV-ba küldött? Ha oda mész, akkor számítanod kell egy hatalmas tumultusra. Az okosabb kismamák már kitapasztalták a módját, úgyhogy ha érdekel, hogy hogy lehet időt spórólni a sorbanállással, akkor szólj, és megírom. Neked is ki fog hamarosan derülni a neme.

Eclipse!
Szerintem apa nagyon beleélte magát a lányba (pedig mindig mondogattam neki, hogy ne tegye, mert én úgy érzem, hogy fiú). Mindjárt bejön az irodámba, és majd megvigasztalom :) Én nagyon élvezem a fiús anyaszerepet. Egy fiú tesó és 4 fiú unokatesó mellett nőttem fel, és a barátnőm is három fiú anyukája, így nekem egyáltlán nem furcsa ez a felállás, sőt, szerintem ez is való nekem :lol: :lol:

Ancsi!
Mi nagyon fej-fej mellett haladunk, és még a babánk fantomneve is ugyanaz :)
Nekünk azért nem lesz kutyusunk, mert mi sokat szeretünk mászkálni, utazgatni, és két gyerek mellett még egy kutya nagyon sok lenne, főleg, hogy egy csomó helyre nem is viheti magával az ember. Ha meg otthon marad, nincs akire rábízni. Majd, ha öregek leszünk, és nem lesz már kedvünk mászkálni a nagyvilágban :) De akkor Labradorunk lesz, az tuti.

Vaya!
A baba mozgását sosem lehet megunni. Sőt, megnyugtató, hogy életjelt ad magáról :) Apukáknak is szenzáció az érzés :)

Vikoo!
Ha gond volt az előzőnél, akkor most kiemelten oda kell figyeljenek. Általában a 24. hétben csinálják a terheléses cukrot.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


sziasztok,

köszi lányok a gratulációkat. :)
vaya: nem, nem én voltam jógázni. :) én még csak tervezem. :)

angie: gratula a kisfiúhoz. :) és hogy minden rendben! :)

Ágica: Neked is gratula a jó afp eredményhez, és az uhhoz! :)

sziszka: hát, igen, egy kicsit még parázom is, mert novemberi lesz a babóm, és januárban meg vizsgáim lesznek. juniusban meg államvizsga. :shock: de valahogy csak megoldom majd. :D

én most főzök, marhahúslvest, és rakott karfiolt.. :D

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Tök jó, már az 50. oldalon tartunk :D

Ancsa
Én is úgy vagyok vele, hogy jajj ez is kéne, meg az is kéne :D Apa szokott leállítani :D Én még mindig bele vagyok szerelmesedve Vikoék Micimacis babakocsijába :D Meg láttam egy tök jó Graco babakocsit is ami tetszett :D
Nagyon kíváncsi vagyok a babaszobára :) biztosan nagyon szép lesz :) Jó babázást neked mára :)

Holnap én a FlashMob-ra vagyok kíváncsi nagyon, élőben még sosem láttam ilyet :) Elvileg olyan lesz, h meg van adva az időpont és aki részt vesz rajta, annak fekete szárnyakkal kell megjelenni és Miley Cyrus új dalára kell majd táncolni, meg is van adva, h melyik részt kell eltáncolni a klipből :D

Angie
sokszor mi is úgy vagyunk, hogy a kutyák miatt nem tudunk menni valahova.... De imádom őket :D

Henne
Fincsiket főzöl, nyammm :D
Hát valahogy csak összehozod a vizsgákat! ;)
Nekem elvileg októberben lesz okj, ha meglesz a 15 ember. Utána meg decemberben lennének a bankis vizsgák... azt szerintem kihagyom, és majd az osztályozó vizsgára megyek el szerintem.
De még lesz egy pótvizsgám is augusztusban :D

szisszka
 
 


Jajj, meg becopy-zom gyorsan amit a dokim adott Terhesgondozási Terv néven :D


Terhesgondozási terv:

12.hétig:
terhesség megállapítása
uh vizsgálat
bHCG
Cytológia (méhnyakrák szűrése)
Laborvizsgálatok, Vércsoport Rh + ellenanyag vizsgálat
EKG vizsgálat
Fogászati vizsgálat
Leletekkel felkeresni a védőnőt, aki kiadja a terhesgondozási kiskönyvet
Jelentkezés a háziorvosnál általános vizsgálatra

12-13 hét:
Uh vizsgálat – nyakiredő mérése
genetikai tanácsadás

16-17. hét:
A betöltött 16. hetet követően a 17. terhességi héten vérszérum AFP és HBsAg szűrés. További laborokkal kiegészíthető

18-20. hét:
Lehetőleg AFP szűrés eredményének ismeretében genetikai uh vizsgálat

24-28. hét:
Vércukor terhelés (75g glükóz elfogyasztását követően)
Esetleg további laborvizsgálatokkal kiegészíthető

28-32. hét:
Magzati méretek meghatározása uh vizsgálattal.

32-34 hét:
Hüvelyváladék tenyésztés

36. hét
Laborvizsgálatok
CTG vizsgálatok megkezdése – 40. hétig hetenete, majd hetente 2x

38.hét:
Uh vizsgálat – magzati méretek meghatározása +keringésvizsgálat.

szisszka
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm,nagyon aranyosak vagytok örültem a sok gratulációnak.

Angie!

Nagyon érdekelne,hogy hogyan lehetne minél hamarabb bejutnom az ultrahangra.Igen a mávba küldött,azt mondta legyen ott megcsinálva ahol az első,utána hívnom kell,hogy mi volt.Ha minden rendben van akkor csak a 23-dik héten kell hozzá mennem.Nagyon örülnék neki ha megírnád,légyszi. :D
Előre is köszönöm.

Szisszka!
Köszönöm a választ,aranyos vagy.Bízom benne,hogy meglátom végre,hogy milyen nemű a picikém.A genetikai ultrahang jobb,mint a sima azt mondta a doktornő tegnap. Bizakodom nagyon :D

ágica78
 
 


Ágica
Igen a genetikai uh-n jobban megnéznek, hosszabb is az uh :) Nekünk akkor derült ki, h fiúnk lesz megint :D Drukkolok, h nektek is kiderüljön! :)

Lányok!
Lehoztuk Marcival a babakocsikat meg a kisruhácskákat :D
Nem győzzük csodálni őket :D Nem is emlékeztem rá, h Marcinak ennyi ruhája volt :D
Találtam olyat is, ami vállfán van még, és a cimke is rajta van, sosem hordtuk :o 3-6 hós méret, kis farmernadrág felsővel :D
Hihetetlen :lol: Meg a sok kis apró body, rugi, cipőcskék :D

szisszka
 
 


Sziasztok Csajok!

Gondoltam ideje bejelentkeznem végre. Minden nap olvaslak benneteket, igyekszem követni az eseményeket. Annyira jó, hogy már csak elvétve ír valaki rosszullétről. Mostanában szinte minden bejegyzésből a gondtalan, boldog várakozás érződik.
Látom egyre jobban beindultak a vásárlások:) Nagyon helyes. Soha nem lehet elég korán elkezdeni.

Mi is beindultunk a vásárlással. A bútor után sok-sok kör és ráfordított idő után végre tegnap mi is babakocsi tujsaldonosok lettünk. Este egy csomó ideig tologattuk, nyikogattuk, csukogattuk:) Már most imádom, úgy várom, hogy a Manócskánk is benne legyen:)
Apával tegnap végignéztünk egy babakelengye listát felmérve, hogy még mi mindenre lesz szükség:) Imádom, hogy a párom ennyire aktívan részt vesz a babaával kapcsolatos dolgokban, olyan boldog vagyok, hogy vele élhetem át ezeket az élményeket.

Egyébként egyre biztosabb vagyok benne, hogy fiú lesz. Minden este, amikor leülünk az esti meccset nézni, a picurkánk aktív mozgolódásba kezd:)

Basszus, már megint mennem kell:( Majd jelentkezem még.
Vendég
 


Mikegirl, meglehetősen mozgalmas egy nap… gondolom ez elég gyakori nálatok :roll:
Betöréééés, úh ti szegények, sajnálom én is! :(
De azért anyóspajtival még szóba állsz nem… ha nem is holnap???

Rabbe, akkor most én panaszkodom egy kicsit, mozoghatna többet is, de nem akarom piszkálni, sokat kell még pihiznie is! :D
Hát igen, vannak olyan rucijaim, amiben nagyon látszik és van amiben alig-alig :oops:
Én is tök jól vagyok, de a melegben mászkálás nagyon nem fekszik, ráadásul most tegnap este óta feszül a pocim alja… remélem csak nő a méhem, nyúlnak a szalagok és semmi gond nincs!!!

Macs, képzeld, néztem a születéses videót (amúgy már láttam tv-ben) és abba kellett hagynom, mert nem tetszett a bébimnek… :roll:

Sophie, ne izgulj, külföldön sok helyen már nem is néznek AFP-t, mert hogy elavult és sokszor ad rossz eredményt (persze a tied nem rossz abszolút!)… minden okés! :wink:

Szisszka, köszi a táblit!
Az Afp-sbe beírhatod, h. 1.00 MoM na akkor most fiú vagy lány? :lol:
Most szinte csak lent érzem Nyunyókát, mondtam neki jöjjön feljebb, de nem akar :?
Ez komoly ám, h. vénás vas… vagy vas injekció kúra :shock: :? :shock: Nem nagyon hiányzik az életemből!

Henne, remélem, h. megnyugszol csüt-ön… minden okés lesz!

Eclipse, én is gondolkoztam a jógán, de aztán beszereztem néhány terhes tornás dvd-t… amit persze még nem csináltam meg :oops:
Mondjuk én inkább társaság miatt járnék, de elég lesz majd a felkészítő is!
Remélem, hamar kibékültök apival!

Angie, gratula a kissráchoz! :wink:

Ágica, én is így vagyok vele, h. jó lenne majdnem minden nap látni, de nem hiszem, h. a babák annyira odalennének az álladó uh-ért, meg állítólag annyira azért nem egészséges :roll:
Most képzeld el, h. régebben nem is volt uh :shock: akkor hogy kilettünk volna :D

Vikoo, hát én csak júl. 16-án megyek legközelebb dokihoz, de ígérem, h. normális képet kapok, felteszem! Majd 4D-s-re is akarok menni, de még nem tudom mikor…

Tényleg lányok, ti mentek 4D-s uh-ra? Ha igen, mikor?

Vaya, nekem is baromi mély a köldököm, azaz csak volt, most már kijjebb jött, de szerintem talán kifordulni nem fog.
Én a 23. héten megyek vissza, de csak a 25. fogok tudni elmenni a cukkerra, ezért is kérdeztem, h. az még nem késő-e, de csüt-ön megyek védőnénihez, majd ő megmondja a tutit!
Nekem az egész család azon élvezkedik, h. rugdos a pici… én meg nem csípem, ha tapiznak, csak ha én szólok, h. most akció van…
Várandós tea??? Az mire jó pontosan és mi van benne? Leírnád?

Ancsa, azt hiszem talán én kicsit most fogok beindulni hízásilag… folyton ennék! Nálam a nyár mindig ilyen amúgy, más csak inni tud. Én meg ennék annyit! :shock:
Jó babázást!

Húú, ma még nekem is főznöm kell, de nem tudom mit… pedig muszáj lesz! :roll: na húzok is!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés mert aztán rohanok tovább.

Az összejövetellel kapcsolatban: ebéddel egybekötött, vagy inkább általunk hozott, esetleg egy cukrászdás megoldás lenne tetszetősebb?

Mindenki pontozzon lécci!

A legszimpatikusabb ötlet 3 a második 2 a harmadik 1 pontos!

Így lassan el tudom kezdeni a dolgokat: )

Én egy szombatra gondoltam, de ha valakinek kell akkor lehet szállást is kérni. És Tata vagy Tatabánya lenne a helyszín.

Na mennem kell: bocs, mindenkinek puszi, szombaton jövök hosszabban is: ))

Eta

Kép
Kép
eta
 
 


sziasztok!

köszönöm a nyugtatgatást, és én is tudom, hogy tök baromság ez az egész AFPs vérvétel, de azért, ha az ember van olyan szituban, hogy látja az eredményt, ami be van csillagozva, akkor azért csak átfut az agyán valami halvány para, hogy akkor most miért is lett alacsonyabb, vagy akár magasabb, mint a normál érték! a másik meg, hogy én sajnos nem jutottam el a vérzésem miatt a sejtbankos féle kombi tesztre sem, amit így utólag sokkal jobban bánok, mint akkor, amikor aktuális lett volna. de ez van, majd pénteken minden kiderül! ;)

Eclipse, igen, ahogyan Szisszka is írja, a 0-3 hónapos kor az 56-os, aztán 3-6, 6-9 és így tovább folytatódnak a méretek, aztán persze ez 1 éves kor után már lelassul, szóval ott már 12-18 hónapos korra való body van, stb. stb.

sajnálom az összeveszést Apival, remélem azóta már ki is békültetek, vagy max. este kibékültök! :)

lányok, gratula mindenkinek a jó uh eredményekhez! Angie, nektek a kisöcsihez! :)

Vikoo, remélem, hogy minden okés veled, de amúgy a vízesedés és a cukor nem igen van összefüggésben! a vízesedést a magas vérnyomival szokták összepárosítani, és az szokott lenne a terhességi toxémia, ami persze neked nincs, csak szerintem nem a cukor miatt vízes az ember feje! :) szóval minden okés lesz! Bendinél sem volt gáz a cukiddal, nem?

Ágica, AFP eredményes játékot én hoztam fel annó, szóval semmi orvosi háttere nincs, nem szabad készpénznek venni azt, amit az AFP MoM értéke mutat, nálunk a 2008. augusztusi topikban többé kevésbé bejött, de itt azért elég nagy az eltérés, és ugye adhat fals adatot azért is, mert esetleg túl korán, vagy túl későn vették le a vért... szóval csak egy vicces játék, vagy be jön, vagy nem! ;) majd pénteken referálok, hogy nálunk mi lett a "játék" eredménye! :)

Benim szegény tiszta szunya csípés... vettem Fenistilt, hát nem tudom, hogy használ-e neki, mert annyira nem vakarja, de iszonyat csúnya dagadt neki :( na meg a naptejes kiütései! készen vagyok, hogy ilyen érzékeny a kis bőre, pedig a délelőtti játszózás után le is tusoltam, szappannal megfürdettem, stb. és mégis délutáni alvás után úgy nézett ki, mint, aki benéz! :( most anyut ráizzítottam egy speckó napkrémre, remélem, hogy kap a gyógyszertárban náluk!

ja, és pénteken jön ki az öcsém, mert itt van dolga, így ő fog minket bevinni a XI. kerületbe, meg aztán ott maradunk anyuéknál, és csak apa jön majd este értünk! :) szóval mi péntken nagyizunk!

Szisszka, én nekem fogalmam sincs, hogy mi ez, amit írsz a holnapi progitokra... mindjárt rá is keresek! ;)

nagyon meleg van, vigyázzatok magatokra, meg a pocakokra is! igyatok sok vizet, stb. stb.! :)

sophie27
 
 


Sziasztok!

Hú, tényleg nagyon sokat írtatok most.Tegnap egyszerűen nem volt időm írni.A párom délutános műszakban van,ez azt jelenti hogy 14.00-22.00-ig dolgozik.Főztem,a Virággal játszottunk,kiszórtam neki a homokot,úgy élvezte,tiszta homok volt az egész gyerek.Két macska van az udvarunkban, azokat üldözte.Estére persze, szerencsére jól elfáradt,de még így is olyan nehezen aludt el.
Most alszik,közben a változatosság kedvéért ismét főzök.

Örülök,hogy mindenkinél minden rendben van!!!
Holnap kell mennem dokihoz,végül sikerült még tegnap délben elérnem telefonon,és így megbeszéltük.Előre ő időpontot nem szokott adni,csak mindig mondja mikor hívjam fel és akkor megbeszéljül.Elég elfoglalt,nagyon jó diagnoszta és jól műt,most meg összevonták a klinikát a megyeivel így minden kismama a klinikára jár.Képzelhetitek mekkora felfordulás van,rengetegen vannak.

Az AFP szint:1,27 MOM

Lehet,hogy holnapra többet tudok meg az UH alapján.

Kép
Kép
telokin
 
 


Sziasztok!

Megvettük a gyerekülést, de végül nem azt amit ide belinkeltem :) Egy még jobbat találtunk, ami ráadásul csatlakoztatható a Römer sport babakocsinkhoz egy adapterrel (ami nekünk meg is van, majdnem ki is dobtam, mert nem gondoltam, hogy szükség lesz rá).
Így néz ki:
http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... &mainid=16
Annak a zöldnek a lába között volt egy hatalmas műanyag adapter (amivel lehet állítani a vállpánt bőségét), ami nagyon nem tetszett. Általában ezek az adapterek rejtve vannak a huzat alatt, itt pedig kint volt, és jó nagy is. Úgy gondoltam, zavarná a lábacskáját.

Tali: Tata nagyon szép hely, sokat járunk le a tóhoz. Ha ez a végső döntés, akkor megpróbálunk elmenni, már úgyis terveztük apával :) Szerintem a piknikes verzió lenne jó. Lehet utána sétálni, fagyizni.
Eta, miért pont Tata? Középútnak tűnik? :)

Ágica!
Lényeg az, hogy vigyed apát vagy anyukádat, aki épp ráér. Már fél 7-re menjetek oda, és a kisérőd maradjon fent, a te pedig menj le a kartonozóba 7-re a TB kártyáddal, személyiddel és lakcímkártyáddal bejelenteni. A rendelés legkésőbb negyed 8-kor elkezdődik, és gyorsan pörög, csak ha egyedül mész, és mire kiállod a kartonozóban a sort, és felmész az uh-ba, addig a sok apuka vagy kísérő már ott ücsörög, és hiába, hogy te már bejelentkeztél hamarabb, utánuk fogsz csak következni, mivel a fenti érkezési sorrend az érvényes, nem pedig a kartonozós. Remélem, érthető voltam. Kérdezz nyugodtan. Kedden és csütörtökön menjél, de ha teheted, inkább kedden, mert akkor van HK.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Csajok!

Szisszka, örültem nagyon, hogy bejelöltél Facebookon :D Remélem összejön a nyaralás, én nagyon utálom a pénzt!!Én állandóan számolgatok...
Magadtól keltél korán?Már lehet ráállt a szervezetd!Marci mikor ébredt?
Érezd jól magad nagyon holnap!Remélem anyukádnál tudsz pihenni!

Mikegirl, csodaszép nevet választottatok.Sajnálom, h. ennyi rsooz történt veletek.Én azt hiszem, már tényleg összeteszem a két kezem az anyósomért.Nagyon nagy kárt csináltak a betörők?

Rabbe, ez a köldök dolog engem is egyre jobban izgat :D

Csajok, ti hogyan álltok köldök ügyben?

Sophie, megértem, hogy aggódsz az Afp miatt, mindannyian azt tennénk, de tuti, hogy nincs gáz, és nem is nagyon van a határ alatt.
Miért kell bőrgyogyóhoz járni?

Henne, gratulálok a vizsgákhoz!Nagyon ügyes vagy!!!

Eclipse, remélem kibékültetek apával, biztos érzékenyek vagyunk mi is, vagyis én tuti.Neked is most lett vége a vizsgáknak, suli, meló.Tényleg meddig tervezed a munkád?
Nagyon szuper, hogy találkoztatok Vayaconnal.Honnan ismertétek meg egymást?

Angie, gratulálok a kiskrapekhoz!!!!!! :D Volt aztán apa a munkahelyen?Biztos ő is nagyon boldog, csak ő meg lehet, hogy kislányt érzett és meglepődött!

Ágica, nagyon örülök, h.minden ok!Ne mond azt, hogy bolond vagy!
Igazából én is olyan boldogságos lennék, ha minden nap láthtnám őt, de szerintem mindenki :D Bár az igaz, hogy régen még ennyi lehetőség sem volt az u.h-ra, sőt semmi.

Vikoo, reméljük nem cukor van a dologban!!!

Vayacon, nagyon komoly lesz a fotó az ikertesóddal az tuti.Van nagy különbség a pociméretetek között?

Gyancsi, a derekamon van a tetkó.Te is vadászod a kocsikat :D Én állandóan azokat vadásztam, azért vettük már meg, mert mindenkit kiborítottam :D Szuper az új kép az iwiwen, most neked is nőtt a pocakod! :D

O.Ági, gratula a kocsihoz :D Nem raksz képet róla?

Eta, Tata szuper lenne, az tényleg ilyen félút féle. Pontozni nem pontozok, mert teljesen mindegy.Ha egész nap leszünk, akkor kell majd valami kaja, piknik, vagy a Faló vagy bármi, ha nem akkor a cukrászda is jó.Köszönjük, hogy nekilátsz a szervezésnek:)

Telokin, gyere majd az eredményekkel!

Csajok, én mától táppénzen vagyok.Reggel nagyon erős folyásom volt, szó szerint átáztam, bementem melóba mire odaértem, addigra történt, hazajöttem, elmentem dokihoz, és kiírt, nem akart hallani a munkáról, 22-én kell visszamennem.
A folyás ttól volt, hogy elkaptam valami fertőzést.Azt mondta nem gomba vagy ilyesmi, és valószínűleg meg sem éreztem volna, ha nem vagyok kismama, mert most gyengébb az immunrendszerem.Megijedtem, féltem, hogy a magzatvíz, de szerencsére minden ok!
Úgyhogy most itthon nyomulok
:D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Megjöttünk,voltunk sétálni,meg a volt munkatársakkal találkozni.A Virág nagyon élvezte,össze-vissza produkálta magát,fütyült,táncolt,mindent evett,mindenkitől kért,szóval elvolt.De még így sem fáradt ki eléggé,pedig már azóta az udvaron is voltunk.Most itt prümmög,köpködi a nyálát,mindent pakol,amit még lehet.

Kép
Kép
telokin
 
 


Sziasztok Lányok,

Szerencsére talán nem vagyok cukros, de ez jöv7-en úgy is kiderül. Mint azt Zsófi is mondta, a vizesedés a magas vérnyomás miatt van, hát ez nem volt tiszta, és erre nem is gondoltam, mert nekem is mindig éppen nem a béka segge alatt van. Szóval, most, h már ezt is tudom elképzelni sem tudom, mitől lesz víz fejem, de sajna van, mind1, legalább a bokám még formás, ki tudja meddig?! :-)
Ma nagyon kellemetlen fejfájásom volt, nem is értettem mitől hiszen szép kis időnek indult, aztán délutánra mire enyhült a fejfájásom megjöttek a felhők. Tisztára olyan lettem mint egy luffi, ami melegben megpuffad, hidegben összeszottyan és közben még a szelet is megérzem. :D

Dorka, nagyon félelmetes lehetett az sok folyás, de mint tudjuk itt senkinek semmi baja sem lehet, szóval gondolni sem szabad olyanra. De ügyes voltál, és a doki is jól döntött, kaptál vmi kúpot, vagy gyogyit?

Köldök: nekem elég fura köldököm van, olyan tölcsér forma, és csak egész mélyen lehet látni a legalját, Boldi pocaknál most tartunk ott, mint Boldinál a legvégén, h kezd egy kicsit kinyílni a tölcsér és a babaolaj pl már belefolyik. :-)

Tetkó: nekem is két tetoválásom van egy a derekamon az olyan indás, virágos. És egy a bokámon, egy angyal fiú, macikával a kezében. Azt a barátnőm rajzolta meg nekem az elképzelésem alapján, Bendikét ábrázolja, pelusban. Vicces, mert mindenki azt kérdezi, h miért olyan szögbe helyeztük el a bokámon, hát azért, mert amikor majd szülésnél felhúzom a lábam, Ő egyenesen odalát majd, ahol Boldi ki fog bújni. :D

Eta: Tata sztem nekünk jó lenne, mondjuk én tuti vinném Apát is, mert olyan messzire én már nem merek elindulni kocsival…

Angie: nagyon szuper az ülés, és az pedig még jobb, h lehet csatlakoztatni a babakocsihoz, nagy segítség tud lenni, ha nem kell megbolygatni a babát, hanem csak rádobod és már tudtok is menni..

Telokin, holnap gyere a hírekkel, meg képpel is, nekem már tisztára kukkolhatnékom van. :-)

Vas: Nektek mondta már a doki, h kezdjetek el plusz vasat szedni? Csak, mert bendinél kellett, ott éreztem is, h nem tudok annyit pihizni, h friss legyek, mindig fáradt voltam, aztán a vérkép is kimutatta, de most nem nagyon lesz vérvétel, és a dokimmal is csak júli vége felé találkozom, szóval ti szedtek vasat?

4D: sokat gondolkodtam, mert Bendinél a 27. héten voltunk és gyönyörű képeket csináltak, tény 6db szilvás gombóc után sem volt túl aktív, pont nagyon aludt, de így legalább élesek lettek a képek. Viszont így kimaradt a dokimmal a 28 hetes genetikai uh. Ott is megnéztek mindent, sőt talán még jobban is, mégsem a dokim volt és így utólag kicsit bánom. A 26. hét előtt nem mennék, Bendi a 27. héten már jó husi volt, még a kezén lévő kis gödröcskék is látszódtak, azt mondják a 30. hétig éri meg, mert utána már bújócskáznak. Lassan időpontot is kell kérni, ez olyan izgiiiii!! Már úgy várom! Ti mikorra tervezitek?

Szisszka, mi az a Flash Mob? Jó szórakozást holnapra!!!

Na, megyek mert nagggyyyon nézzük a meccset! Puszi mindenkinek!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Angie! Gratula a kisfiúhoz!!!! :lol: Ugye, egy anya ezt megérzi?! :wink: :lol:
Szuper az autósülés!!!

Eclipse! Kibékültetek már???
Ja, és baba méretek:
Bogi 50 cm-vel született, ekkor az 56-os bodyk voltak jók, de egy hónap múlva már vennem kellett több 62-est, mert az 56-os már kicsi volt. És nálunk ez így is maradt sokáig, hogy bodyból mindig egy számmal nagyobb kellett, míg a rugik le voltak maradva. Talán a pelus-bugyor miatt.

Dorka! Ez a folyás nekem is volt pár hete, nekem is megfordult az agyamban a magzatvíz, de nálam nem talált semmit a doki.
És most akkor már vissza sem mész dolgozni?

Eta! Én a tatai pikniknek adom a 3 pontot!!! :lol: Szívesen sütnék-főznék egy ilyen szupi talira!!! Már forog az agyam, hogy mit is...:wink: :lol:
Nem tudom amúgy ki-hogy készül, de én is apástul, Bogistul érkeznék. Remélem belefér! :wink:
Várom már nagyon, hogy kitűzzed a tali napját, mert sűrű a nyarunk, de nagyon szeretnék menni!!!!!!

Köldök: Nekem már kifordult, már dudorodik a póló, pedig Bogival még a végén sem volt ilyen...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt!

Mai tábli 2010.06.30.

Kép
Kép

szisszka
 
 


Gyorsan írok:
aztán gyors takarítás, meg készülődés

Marci ma hihetetlenül korán kelt, még 5 előtt :shock: de aztán szerintem visszaszundizott mellettem :D Meg elvolt csendben, én csak 6:15-kor keltem :)

Ági
Örülök, hogy jelentkeztél :)
És végül milyen babakocsi mellett döntöttetek? Teszel nekünk képet? Egyébként az első babakocsival mi is igy voltunk, tologattuk, szétszedtük, összeraktuk nyúztuk :)

Navared
Afp-vel megfogtál :D Azt mondják, h egy alatt lányok, egy felett fiúk. De neketek már kiderült, h kislány :)
Jujj, ennek a vénás vasnak fele sem tréfa! :shock: De biztosan nem lesz gond! Milyen torna dvd-ket szereztél be??
Én szeretnék menni 4d-re, úgy terveztük, h valamikor a 24-28. héten megyünk, de meglátjuk, h jut e rá a keretből :) Mivel most is kaptunk egy 60.000 ft-os gázszámlát :shock: Pedig diktálós módszer van, de elvileg valami rendszer hiba volt és az egyik hónapban nem rögzitették a diktálást ezért csak saccoltak... hát kössz.... anyátok... kb.

Köldök:
Nekem is mélyebb köldököm van, már jobban kint van, de nem fordult ki, Marcinál is csak a vége felé, 8. hónapban fordult ki sztem.

Tali:
Tata jól hangzik, meg a piknik is, ha mi tudunk menni, én arra szavazok ;) Bár egyáltalán nem 100%, h tudok menni, mert apát nem tudom rávenni ilyenekre, főleg nem hétvégén :shock: plusz a kocsink nem alkalmas hosszabb utakra. Egyedül Marcival és pocakkal vonattal meg nem hinném, h be merném vállalni... :roll: De még meglátjuk :)

Telokin
nem semmi kiscsajod van, jó nehéz lehet kifárasztani :D
Drukk az uh-hoz, gyere majd beszámolni!

Angie
Tök jó hordozót vettetek, szupi, hogy csatlakoztatható a babakocsitokhoz is! :)

Dorka
Igen, tegnap magamtól keltem :D
Sokszor számolgatok én is, főleg amikor ilyen váratlan számlákat kapunk :evil: grrrrr....
Jobbulást neked, és hurrá otthon :D

Flash mob:
villámcsődület :D emberek előre szervezett csoportosulását jelenti; hirtelen jön létre valamely nyilvános helyen, a résztvevők valami szokatlant csinálnak, majd a csoportosulás ugyanolyan hirtelen fel is oszlik. :D
Ilyen volt pl. amikor az emberek egy bizonyos időpontban az utcán nekiálltak párnacsatázni. Vagy azt hiszem a nyugatinál volt, h egy adott időpontban a résztvevők kinyitottak egy sárga esernyőt és táncoltak vele bizonyos ideig, majd tovább álltak, mintha mi sem történt volna :D

Sajnos nem biztos, h el tudunk menni az Alle-ba rá, mert jönnek hozzánk hangyát írtani...:roll:

szisszka
 
 


jajj, még annyi, hogy hallottatok már a szúnyogriasztó karkötőről???

Valakinek van ilyen? Használ?

Aki nem hallott róla, a blogomba ma írtam róla pár sort, meg tettem képet.
http://fecsegek.blogspot.com/
Nekem még tetszik is :D

szisszka
 
 


Szissz!
Állítólag valamilyen tapaszt is lehet kapni az OBIban, ami gyerekeken is alkalmazható. Még nem jártam utána, de az is jó lehet. Azt hiszem, annak nincsen szaga. Én sajnos nem bírok semmilyen szagot huzamosabb ideig, még a jó illatokat sem (és nem kell ahhoz terhesnek lennem). Így az illatosított cuccok nálam kilőve. Testápolóm is illatmentes, vagy csak nagyon enyhén illatos, ami gyorsan elpárolog. Még a hónalj stifteket sem bírom, csak ami nagyon lightos vagy egyáltalán nincs illata :roll: :roll: :roll:
De lehet, hogy ez a karkötő jó gyerekre, és Sziszkót nem igazán zavarják a szagok.

Belepróbáltuk tegnap az ülést a babakocsinkba, és tényleg jó bele. Mondjuk, ettől függetlenül inkább a fekvő babakocsit fogjuk használni hosszabb sétákon, mert én nem vagyok kibékülve azzal, hogy a baba hosszabb távon görnyedt pozícióban feküdjön. Az anyaméhben akárhogyis folyadék van, nincs gravitáció, és a gerinc sincs terhelve. Viszont idekint már sajnos teljesen megváltoznak a fizikai hatások, és én úgy gondolom, hogy nem igaz, hogy a hordozóban ugyanolyan biztonságos a gyerek gerincének, mint az anyaméhben. Ez a babaülés gyártok elmélete!

Köldök: Az enyém nem fordult ki Szilárdnál sem, és úgy látom, hogy most sem fog, mert jó mélyen fekszik, jó nagy a lyuk.

Kilók: Ma reggel ráálltam a mérlegre, és kevesebb voltam, mint három napja, visszament 0,8 kg :roll: Pedig tegnap is jól bezabáltam még este is :roll: Mondjuk, nem bánom :)

Szissz!
Jó anyukázást nektek!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szép jó reggelt csajszikák!

Ancsa milyen volt a babázás?

Henne bocs akkor összetévesztettelek valakivel. :D Hát neked is lesz dolgod a baba mellett, nem lesz egyszerű a vizsgákra készülni. de majd megoldod ;)

szó volt a cukor terhelésről, nekem oda a 26. héten kell menni. 4D a 24. héten lesz (nálunk benne van a terhesgondozásban), valójában akkor már két nap híján 25 hetes leszek.

Szisszka akkor Marcipánnak jól bevásároltál (tetszik ez a becenév :D) én is biztos igy leszek vele, csomó felesleges ruhánk lesz. de a kismamik már csak ilyenek :D

Navi ne aggódj hogy nem mozog olyan sokat a baba, ez sok mindentől függ lehet hogy úgy fekszik hogy nem érzed annyira. az enyém sem viszi túlzásba de azért minden nap bejelentkezik :D szoritok hogy elkerüld a vénás vast.

Azt még nem is meséltem, hogy a jógán lehetett kérdezni a babától, és én azt kérdeztem tőle hogy jó lesz-e a Noémi név, tetszik-e neki és jelzett hogy igen. Meg utána még egyszer, amikor megkérdeztem hogy biztos? én nem hittem az ilyenekben, de tök egyértelmű volt.

Várandós tea: cickafarkfű, orbáncfű, csalán, málnalevél, citromfű és zsálya. 1 liter vizet felforralod, utána 1-1 kávéskanál mindegyikből. 10 percig állni hagyni, leszűrni. én pici mézet rakok bele. max ennyit lehet meginni belőle egy nap

Eta piknik nekünk is jó megoldás, én is csak Apival tudnék olyan messzire menni. Szerintem második a cukis, harmadik az ebédelős változat.

Zsófi szorítok péntekre, de minden rendben lesz! szegény Beni rohadt sok szúnyog van most. próbáljatok beszerezni elektromos vagy ultrahangos riasztót. esetleg azt a karkötőt nem lehet gyerekeknek?

Dorka Eclipse szólított le minket, mivel tudta hogy van egy tesóm, meg gondolom az is segített,hogy nekünk is Erika a dúlánk, és odajött puszit adni. Ügyi volt, hogy megismert :D Szerintem tesóm pocakja nagyobb, pedig ő decemberben szül. de neki van egy másfél éves kisfia szóval jobban ki vannak nyúlva a szalagok. Nagyon jól tetted hogy eljöttél táppénzre, pihizz!

Vikoo sajnálom a fejfájást én is megérzem az időjárást de nekem most olyan jó a közérzetem igy a második trimeszterben. én nem szedek vasat, majd akkor ha esetleg a doki mondja. az elején szedtem, de akkor jó volt a vérképem úgyhogy abbahagytam.

Nekem ma meló, aztán délután megyek babázni keresztfiammal, uncsitesókkal. Meg jó lenne ma meghirdetni a kocsimat is. ha esetleg tudtok valakit, akinek kéne egy 10 éves jó állapotban lévő suzuki swift szóljatok

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok Lányok!

Dorka,
francba a folyással! :( remélem múlik hamar!
Vayával természetesen csak innen a fórumról ismerjük egymást :D

Vikoo,

a vizesedést okozhatja a magas vérnyomás, amire oda kell figyelni, és ha magas, akkor vizelettesztet kell végeztetni a védőnővel, amiből a fehérjét kell nézni, mert a fehérjevizelés+magas vérnyomás a terhességi toxémia tünete, és akkor kórházba kell menni.

De önmagában a vizesedés lehet a melegre rosszul reagálás, fiziológiai ödéma, ami híg csalánteával, petrezselymes krumpli evéssel és fekvéssel kezelhető (tudom mert átestem rajta, és a vérnyomásom végig jó volt. Szerencsére azóta nem jött elő.) Erikával meg a védőnővel is megbeszéltem, mindkettő ugyanezeket mondta.

Köldök:
nekem nagyon szupi, mély pici csinos van. Mostanra egy kicsit szétterült, de nem dudorodik ki, és remélem így is marad minél tovább. :D

Más:
a doki által felírt vastablettát el kell hagynom, nem bírom.
Eddig semmi gond nem volt a nagydologgal, igen szerencsésnek is éreztem magamat, de most szorulásos lettem durván, és ha sikerül is eleget meditálnom ahhoz, akkor is szénfekete kecskebogyó.
:( Az mellékhatásként oda van írva hogy fekete lehet, de nekem akkor sem tetszik, és ha ez így marad, aranyeres leszek, szóval leteszem. Bioboltban lehet kapni természetes vaspótlókat, és mivel eleve nem volt gond a hemoglobinnal, vasszintemmel, nem is értem, minek kellett "csak úgy" felírni.
Elnézést kérek az ecsetelésért... :oops: :oops: :oops:

Persze a szorulástól a pocim is fájogat, feszül.
Ehhez hozzátéve, tegnap a nagy melegben nap közben alig éreztem babamozgást, csak este már lefekvés után éreztezm, de akkor már túl kómás voltam ahhoz, hogy tudjak rá figyelni, és elaludtam :cry:

Valaki írta régebben, hogy a nagy melegben a babák is megülnek, lelassulnak.
Remélem tényleg ezért van, meg a szorulás miatt.
Ellenkező esetben bepánikolok, és megint mehetek a 4D Genezisbe mint a múltkor amikor a genetikain szívatott meg a köcsög kis szemüveges bunkó. :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Jó reggelt Lányok!

Csak bekukkantottam egy kis drukkért....10-re megyek dokihoz, légyszi szorítsatok, hogy Gombócka terpesszen egy óriásit végre :D ...Utána jövök beszámolóval!

Puszi
Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Gyancsi.....DRUKK...DRUKK..DRUKK..DRUKKKK! :wink: :wink:

Megvárom az élménybeszámolót és utána jövök én is...addig összeütök valami könnyű ebédet :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Ancsi!
Mennek a drukkok!!! Hátha beláttok ti is a lábaközé :)
Gyere, amint végeztél !!

Vas téma:

Eclipse!
Nem tudom milyen vasat kaptál, de nekem az orvosom azt mondta, hogy folsav nélkül majdnem fölösleges vaskészítményt szedni, mivel a folsav segíti beépülni a vasat a szervezetbe. Nekem sem szoktak alapból szorulási gondjaim lenni, de a terhességem alatt néha meggyülik a bajom. Az is igaz, hogy ez elején nem tudtam inni, mert rosszul lettem egy korty víztől, és tutira attól volt a szorulásom, hogy elszívta a gyomromból a szervezetem a folyadékot. De most már többet iszok (még mindig nem eleget). Én minden második nap szedek vasat (akkor jut eszembe), de minden nap bekapok két teáskanálnyi feketeribizli dzsemet, ami szerintem a legjobb vasbánya :) Labor csak a 24 hét körül lesz, így csak akkor derül ki, hogy hogy állok vas-ügyileg. De ha neked rendben voltak az értékeid, akkor tényleg fölösleges szedned, főleg ilyen mellékhatások mellett. Igyál nagyon sok vizet (ha tudsz, napi 2-3 litert), és egyél sok rostosat (gabonapelyhek, rostos gyümik, sok joghurt), mert ezek mind segítenek.

Vénás vassal vigyázz. Azt már nem is vállalják a háziorvosok, hogy beadják, mert nagyon kockázatos. Talán kórházban még csinálják kritikus esetekben, de ahhoz majdnem nulla kell legyen a vas a szervezetben, vagy ha valamilyen ok miatt egyáltalán nem bír beépülni a vas a szervezetbe. Emellé valami más kezelést is adnak.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie,

Maltofer-Folt kaptam, amiben van folsav nagy adagban, de ettől függetlenül ez a tabletta nekem nem jön be. :(
Jövő héten megyek úgyis laborba, ha nem klappol a vas, akkor propoliszt fogok enni meg mákot. Vénás vassal valakit már riogattak, csak dinka vagyok és nem bírom megjegyezni, hogy kivel mi történik, csak nagy vonalakban :oops: ; az már tényleg csak extrém rossz esetben jöhet. :shock:
A folyadékbevitelem az nagyon jó, mindennap 2 liter ásványvíz, tea, 4-5dl leves, 1 pohár 100% gyümölcslé, 1 tea így jön össze 3l fölé.
Általában színtelenet pisilek, az a jó, akkor jól hidratált az ember.
mindennap eszem kefirt vagy joghurtot, és zöldséget, gyümölcsöt, de mindezek ellenére nagyon felrúgta az emésztésemet ez a hülye tabletta :( ma már nem veszem be és várom hogy rendeződjenek a dolgok... :?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse!
A táplálkozásod teljesen jónak tűnik. Simán lehet a tabletta. Mióta is szeded? Azt mondják, hogy van akinek beáll rá a szervezete egy kis idő után. De valóban a természetes vasbevitel a legjobb. Egyél sok sötét bogyós gyümölcsöt. Ribizli, szeder, áfonya nagyon jók. A mákot nagy mennyiségben azért nem biztos, hogy lehet enni, bár ehhez nem értek, mert én annyira nem vagyok oda érte :) A propolis viszont tutira nem árt.
Én az elején nagyon sárgákat pisiltem, de ez nem is csoda, hiszen napi egy pohár vizet tudtam magamba préselni. A teát sem bírtam, pedig előtte napi 1 liter teákat ittam meg. Most azért már sokkal jobb nálam a helyzet, és én is világosakat pisilek :)

Vaya!
A gyógytea-keverékkel azért vigyázzál. Málnalevél teát CSAK a 36. hét után szabad inni, mert annak tágító hatása van. Azt szigorúan szülés előtt pár héttel javasolják elkezdeni, mert beindíthatja a szülést. A többinek nem néztem utána, de nekem mondta a doki még Szilárdnál, hogy terhesség alatt nagyon vigyázzak a gyógyteákkal, inkább ne igyam.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


A várandós teakeverék ebben a szakaszban is teljes biztonsággal iható, a Bába válaszol c. könyvben is ez a recept van, és Erika diktálta le Vayának meg a tesójának, és ő még kismamának rossz tanácsot nem adott soha. :D
Én most a homeopátiás szerek miatt nem iszom ezt, mert kiütik egymást. Majd kicsit később.

Mákból 1 teáskanálnyi darálva 1 teáskanál propolisszal keverve. De ne legyen rá szükségem.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse! Akartam már kérdezni, hogy nem úgy volt, hogy mostanában mész táppénzre? Vagy?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Helló Csajok!

Vaya- Remélem sikerül megbeszélni a barátnőddel, hogy fotózzon le titeket, mindenképpen megéri, mert soha vissza nem térő alkalom ez :wink: Nagyon jó volt tegnap a babázás :D

Angie- Nagyon egymás mellett haladunk, igazad van :D A labrador kutyus nálam a nagy kedvenc, illetve a Golden Retriever, na az a másik, olyan cuki szőrgombóc mind a kettő :D Jó a gyerkülés, a Römer márkáról csak csupa jót hallottam :wink:

Ági- Babakocsiról kérünk képet, nagyon kiváncsiak vagyunk :D

Navared- Remélem nem kell vénásan adagolnod a vasat, azért az tényleg durva lenne :wink: Nekem is érdekes módon nyáron nagyobb az étvágyam :D

Eta- Én is Tata és piknikre szavazok, mert ott jobban elvannak a már gyerekesek is, szabadtér stb :wink:

Sophie- Sajnos otthon a sok árvíz, belvíz nagyon kedvez a szemét szúnyogoknak.....Apum is mondta, hogy akart venni szúnyogriasztót de sehol sem volt, mindehol felvásárolták :shock:

Dorka- Nekem a köldököm még normális, belefé van a lyuk :D Babkocsit már én is venném, tolnám-vonnám-húznám szívem szerint :D Örülök, hogy a folyás nem vészes annyira!!Nagyon ügyes vagy a táppénz miatt, így kell ezt :D

Vikooo- Nagyon szép lehet a tetoválás a lábadon, nekem ezek jönnek most már be, amiknek jelentésük van :wink:4D-re apa nem akar nálunk menni, azt mondta majd úgy is meglátjuk hogy néz ki ha kibújt :D Én pedig nagyon mennék :roll:

Szissz- Erről a Flash Mob-ról sosem hallottam még, de nagyon vicces lehet :D Megyek megnézem a szúnyogriasztós karkötőt, lehet meglepem vele Aput :D

Eclipse- Sajnálom ezt a vasdolgot nálad is, szerintem se szedjed ha nem vagy jól tőle....Biztos van több fajta is, kérdezz rá! Szerintem ne izgulj, a babóval minden okés, ez biztos :D

Lányok és akkor rólunk:
Hát úgy néz ki, hogy a mi 70%-os kisfiúnkból mára lett egy 90%-os kislány :D Úgyhogy Szisszka kérnék egy rózsaszín csíkot a mi kis Lilinknek :D Az egy kicsit bosszant, hogy a kislányt sem mondta 100%-ra.....Így nagyon remélem, hogy ha 3 hét múlva megyek a genetikai UH-ra akkor nem fog megint valami mást benyögni, mert akkor lerúgom az ultrahangost a gépével együtt :D Nekem mindegy, hogy kisfiú vagy kislány, csak jó lenne már 100%-ra tudni, hogy tudjak vásárolni stb :wink:

Mindenkinek szép napot!
Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sophie, én az intergrál tesztet is megcsináltattam, ami a kombi + 4-es tesztből áll, mert tiszta para voltam, de minden okés, hál’Istennek. Igaz ezért fizetnem kellett 15.000-et! Ne izgulj, nálad is minden okés lesz tesztek nélkül is! :wink:

Telokin, akkor az Afp-s játék szerint kissrác lesz :D

Dorka, folyás miatt én is beijedtem 1-2 hete, de aztán egész jól helyreállt! Nekem is az jutott eszembe, h. magzatvíz :shock: :shock:

Vikoo, én szerintem a 24. hét után megyek 4D-sre, de még nem tudom pontosan mikor? Túl későn nem akarok, de hamar sem, h. már a kis pofikája kivehető legyen!

A húgomék egy csomó Flash Mobra jártak Fehérváron és Pesten is! Tiszta idióták, de nagyon vicces, sokszor bent volt a szervezésben is!

Szissz, hááát igen, a doki is elcsodálkozott, h. még sosem találkozott ilyen értékkel, h. 1.00, mert hát nyilván megvan az esélye, de baromi ritka :roll: :)
Amúgy én még óvatosan hiszem el, h. kislány, nem vásárolok be pinkből!
Dvd: vmi ismeretlen, noname tornák, az egyik egy edzésprogram, a másik pedig relaxáció, légzéstechnika tornával megspékelve!
Jó kis gázszámla, szegények! :( Ez sosem jön jókor, de most mikor egy csomó cuccos kell a babának különösen durva. És nem tudtok vmit kiokoskodni ez ügyben? Vagy már nem lehet…? :roll:

Látom, sokan szenvednek ezektől a dög szúnyogoktól, főleg a gyerekek! Én nem tudom, mi van, de amióta terhes lettem, egy dög sem csípett meg… konkrétan rám szállnak, megszaglásznak és azzal a lendülettel elhúznak :lol: Régebben sem nagyon szerettek, de most… Remélem, a babát is utálják majd :wink:

Vaya, köszi, amúgy ma aktívabb, mint tegnap, de azért este hozta a formáját: Zuram csak lesett :D
Jajj, de édes lehetett, ahogy jelzett, h. tetszik neki a neve! Én azt kérdeztem tőle, h. fiú v. lány, de csak nem akarta megüzenni :? :D
És amúgy ez a tea mire jó? Látom van benne nyugtató, vízhajtó… de csak úgy általánosságban tesz jót?

Angie, én írtam a vénás vasat… nagyon nem szeretnék semmi ilyet! De hallottam olyat is, h. injekciókúra formájában adják :roll:
Az elején én sem bírtam inni, tök gáz volt, féltem, h. baj lesz emiatt, de aztán átvészeltem! Most már én is átlátszót pisilek régóta!

Eclipse, szóval én írtam a vénás vasas dolgot :)
Nekem Neo-Ferro-Folgammát kellett szednem 3 hétig, elég brutál mennyiségben és féltem is, nehogy problémáim legyenek a klotyón, de legnagyobb meglepetésemre nem lettek, viszont első 1-2 napon nagyon szarul voltam tőle: gyomorfájás, hányinger, aztán kaja közben vettem be néhány napig és elmúlt, utána pedig, ahogy a tájékoztatón volt: nem lehet fehérje, ill. gabonafélékkel egyszerre :roll:
A mákot én is hallottam, kicsi mák + méz! Lehet én is megpróbálom… :?:

Ancsa, naaaa? Terpesztett? Jajj, most látom, h. igen :lol:
Szóval pöcsös a kiscsaj, reméljük, nem „gondolja” meg magát :lol:
Akkor együnk jó sokat… a nagy hőség örömére :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Jah, és ha semmi nem használ a vérképre, akkor traszfúzióóóó :shock: :shock: :shock:

Szopipárna: nektek van, vagy tervezitek, h. vesztek? Vélemény?
Lehet, már kitárgyaltátok... akkor bocsesz :oops:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Vas!
Nekem már az első vérvizsgálatkor vérszegénységre utaló eredmények születtek. A dokim viszont azt mondta, hogy ő még nem látja indokoltnak, hogy vasat szedjek, csak a terhes vitamint (én a femibiont szedem). Az "nagydolgot" nagyon megnehezítené...

Dorka!
Sajnálom a váladékozást, de szerintem a pihenés részét Te sem bánod:)

Zsófi!
Beltérre mindenképpen szerezzetek be elektromos szúnyogrisztót. Nekünk nagyon bevált. Kintre meg szerintem a legjobb megoldás a hosszú ujjú póló és nadrág este:(

Köldök
n nem látok sok változást a köldökömön, de a párom szerint korán sem olyan mély mint eddig. Én azért remélem a kifordulós fázis majd csak később jön.

Köszönöm a kocsival kapcsolatos gratulációkat:) Még nem fotóztam le, de a lenti linken megnézhetitek. Végülis a Quinny buzz négy kerekű változata mellett döntöttünk. A sportrész Midnight(kék) színű, és a férjem kérésére a Maxi Cosi hordozó pedig bordó (Tang Red). Szerintem nagyon jó akcióban sikerült kifogni, már csak egy mózest kell hozzá beszereznünk.

http://www.minimano.hu/termekeink/babak ... rdozo.html
Vendég
 


Gyancsi,

akkor gratulálok a kislányhoz! :D

Lucuzs,
sajnos én mostanában nem megyek, mehetek táppénzre, hacsak valami nagy baj nincs. Innen megyek szülni is, idézőjelben...
:?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ancsi!
Kislány!! De a 100%-ig még ne kezd el fodros ruhácskákat vásárolgatni :)
Te tudnál talira jönni? Wellsből hazaugranál? Vagy nyáron hosszabb ideig leszel itthon? Jó lenne megismerni :D

Eclipse!
Azért olvasgass bele ezekbe a linkekbe a málnalevél teával kapcsolatos. Középidős terheseknek kifejezetten tiltott. Terhesség korai szakaszában és a legvégén javasolt.
http://www.bionivo.com/pages.php?pageid=48
http://tundervirag.freeblog.hu/archives ... alnalevel/
http://www.noinetcafe.hu/index.php?opti ... &Itemid=14

Ági!
A minimanóban vettétek meg? Gondolom 10 ft-ért a hordozót nem hagytátok ott :)

Navared!
Nagyon reméljük, hogy annyira súlyosan nem leszel vashiányos, hogy vénásan kelljen kapnod. Próbálj jó sok vastartalmú kaját enni. Ha van energiád, akkor készíts olyan ételeket (brokkoli, cukkini, spenót), amiben kimagaslóan sok a vas. Ha feltuningoltad a szervezetedet, akkor már csak szinten kell tartani :wink:

Szopipárna: én folyton vacilálok, mert nekünk volt kölcsönbe Szilárdnál, és két dologra használtam: a kiságyat azzal rövidítettem le, hogy egy kicsit zártabban legyen a 140*70-es ágyban az alig 3 kilós gyerek. Aztán később, amikor már ülni tanult, azzal támasztottam ki. Összekötöttem, és nem tudott eldölni. Engem zavart, ahogy zizegtek benne a gyöngyök, így nem tudtam azzal aludni. Egy jó nagy tömött párnát betöltam a lábam alá, az jobban bevállt. Lehet, hogy venni fogok, de szerintem most sem fogom másra használni, mint Szilárdnál.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


De furi a lap tetején lenni :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Vaya,
szerintem még valakit kérdezzetek meg nyugodtan a várandós teakeverékkel kapcsolatban, aki kimondottan fitoterapeuta, mert egymással tök ellentmondó dolgokat lehet olvasni itt fent a linkeken, meg a könyvben ami nekem meg Erának van! :?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!

Eclipse, sajnálom a wc-zést... szerintem se szedd a vasat! ha nem indokolt, mi a francnak? elég egészségesen étkezel, ahogy leírtad, nem hinném, hogy bármilyen vitaminban, stb. hiányt szenvednél... lehet, hogy esetleg sápadtnak látott a dokid, és ezért írta fel, de labor nélkül... :roll:

kibékültetek apival?

Ancsi, gratula a kislánykához! mikor is mondták nektek a fiút? tök durva, hogy "ekkorát" tévedtek, mármint, szóval azt nem szeretem, hogy miért mondják a 12. héten, hogy mi a neme, ha nem látják, akkor inkább mondaná azt, hogy majd legközelebb kiderül. nem? azért csak belevoltatok izgulva már a kisfiúba... de jó lesz a kislány is! :)

köldök Beninél sem fordult ki, szerintem most sem fog! befelé van, és elég mély is, szóval nem hinném, hogy más alakja lenne a pocakomnak. amúgy tudom, hogy nem kívánság műsor, de nekem valahogy nem is tetszik az, amikor kifordul a köldök, persze tudom, hogy erről senki sem tehet! ez csak az én baromságom! :S

Szisszka, na? tudtatok menni anyukádhoz, meg az alleeba? egyébként elrohantam hirtelen felindulásból a DMbe... tényleg van az a karkötő (a CBA mellettibe voltam), de 1100 Ft egy db! én azt nagyon soknak tartom! ráadásul, ha a kezére rakom, lehet, hogy a lábát még megcsípik simán, szóval a normál szúnyogriasztó spray-k is ilyen árban vannak, azt pedig a teljes testre rá tudom fújni, kenni. én szerintem kihagyom ezt! :oops:

Eta, nekem is a tatai ötlet tetszik legjobban, bár apát én sem nagyon tudom rávenni ilyesmire, Benivel egyedül meg elég necces, szóval nem tudom, de majd megpróbálok eljutni, esetleg Szisszkáékkal együtt elmegyünk, úgyis szomszédok vagyunk! :P

ha van majd konkrétum, akkor jobban körüljárom apát... :)

Dorka, sajnálom, hogy megijedtél, de annak örülök, hogy újra otthon vagy! hihi! :) melóhely bekaphatja! :) igaz, így kevesebb a pénz is... :S lehet, hogy most mégsem jött túl jól?

egyébként a bőrgyógyászhoz azért kell járnom, mert sajnos május elején, mikor volt a melanóma világnapja, elmentem megnézetni magam, ahol is minden okés volt az anyajegyeimmel, viszont találtak egy rakás szemölcsöt a talpamon... :( szóval azt fagyasztgatják! egyébként baromi fájdalmas, és időigényes... hetente csak 1x lehet fagyasztani, egyébként ecsetelni kell, meg kapirgászni, szóval katasztrófa, de most már ki akarom írtatni! :(

na, gyerekem felkelt, pedig még nem is aludt eleget... lehet, hogy éhes, mert nem ebédelt délben, mert akkor meg már fáradt volt nagyon, szóval most sütöm a virslikét neki! :)

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: