Új privát üzeneted érkezett!

Timi, akkor lehet, hogy csak nekem csinál uh-t most is a toxémia gyanú miatt, hogy fejlődik-e rendesen. Mindenesetre azt mondta 2 hete, hogy most már 2 hetente akar látni. Na, majd ma kiderült délután. :-)

Kép
judit70
 
 


Judit...biztos, hogy Nálad minden alkalommal megnézi majd...mert fontos a folyamatos megfigyelés.

Mi ma nagyinapot tartunk...lassan indulunk is.
Szép napot mindenkinek!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

DRUKK az UH-okhoz!!

...és szép napot!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Én is szép napot kívánok mindannyiotoknak!

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Megjöttem G.I-től meg uh-zott 1106 gramm a Juditka, azt mondta, hogy jól fejlődik 2 hete 900 gramm volt, szerinte a hétnek megfelelő, szerintem meg lehetne egy kicsit nagyobb, bár Ő a 29. hétnek megfelelőt mondta.
Aggódik a vizesedésem miatt, így folyamatosan mérjem a vérnyomásom, ha felmegy azonnal hívjam. Pihenjek. Felemelte a Magne B6-ot, azt mondta fejfekvésű és nagyon aktív volt, alig bírta mérni.
2 hét múlva újra látni akar. Ezzel nincs is gond csak anyagilag 2 hetente menni állandóan, hát elég húzós!!
Ennyi történt velem

Szecs veletek mi újság, én 3-ra értem oda, te addigra már biztos rég végeztél! Blanka mekkora?

Kép
judit70
 
 


Én ma voltam dokimnál a kórházban. Zárt méhszáj, kaptam kúpot és küldött tenyésztést is a laborba.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Miért mi volt babaim?
Nem is mondtad, csak hogy majd kell menned 30.-án.

Kép
judit70
 
 


Judit...örülök, hogy kisJudit jól fejlődik odabent. Sajnos tényleg nem olcsó két hetente járni...de megéri.

Szecs...Nálad mi volt?

Babaim..ugye nincs gond?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vt72 2010.06.24 19:38-kor.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Tegnap óta rakoncátlankodik a netem, ezért nem tudtam írni.
Minden rendben volt a dokinál, Blanka 2300g körül van, így GI szerint 3000g körüli születési súlyra számíthatunk. Ezzel én meg is lennék elégedve!
Judit, nagyon hamar végeztem, mert nem volt jó a ctg, így az most elmaradt és kivételesen nem volt csúszás! Nem is értettem, hogy miért olyan üres a váró :shock:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Vacakul voltam. Gyulladás, hasfájás, derékfájás, nyilallások...

Szép méretűek a babáitok. Nekem nem volt uh, remélem, szerdán lesz.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szecs...tényleg ideális a 3000 gramm körüli súly. Aranyos, formás kislány lesz Blanka :)

Babaim...azóta már jobban vagy, ugye?

Timi
Kép
vt72
 
 


Még csak ma lehet menni a kúpért a gyógyszertárba, de egyébként most nem görcsöl.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Babaimado, a te babád is szép méretű, majd meglátod!!! Próbálj pihenni minél többet.
Köszi Timi, remélem tényleg minden rendben lesz és pár hétig még jól fogja magát érezni odabent :) Azért a 3000g-ot mindenképpen jó lenne, ha elérné, hogy ne legyen olyan kis törékeny. Engem meglepett, mert én 3500 körül voltam, a férjem pedig valamivel 3900g fölött...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Elég lezs a 3000,ne aggódj:). Könnyebb lezs megszülni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Az tuti, a doki is ezt mondta :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Kikészít ez az idő..kicsit görcsölök megint.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...nemcsak Téged zavar ám ez az idő...Zsolti is nyűgöske nagyon.
Remélem délutánra már jobb lesz az idő...a délelőtti séta elég kurtára sikerült :)

Az aláírás alatt egy fotóverseny linkje van...naponta lehet szavazni. Ha van kedvetek, időtök...szavazzatok Zsoltira :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi! Szavazás megtörtént! :-)
Nagyon édi a kép! :-)

Jajj lányok, már nagyon kezdek fáradni! Reggel óta megy a sütő
sajtos-túrós pogácsa, Sajtos rúd, Leveles tészta (sajttal, és darált husival töltött). Persze mindegyik 1-1 kg lisztből, de van 2 segítségem, de ők is fáradnak már rendesen. És még hol a vége????
Hál' istennek az édes sütit anyós jelölt süti.
Remélem ez lesz holnap az utolsó esküvőm. :)

Reggel jött látogatóba a védőnő és megdicsérte a hajamat, pedig holnap lesz csak megcsinálva, eddig csak vágva lett.

Szecs szép ez a súly is és ki tudja, hogy még mennyit fog nőni! Most még sokat nőhet! :-)

Babaim jobbulást kívánok! Vigyázz magadra és Fannira, pihenj sokat.
Mondom én akinek dupla a lába :-)

Kép
judit70
 
 


Judit köszi nagyon :)

Ennyi süti...csorog a nyálam. Mindjárt megtámadom a nasi-készletünket :)

Szecsnek nagyon szép pocija van ám...kicsit nosztalgiáztam. Sétáltunk egy nagyot...remélem rendszeressé tesszük :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi Timi, nagyon jól esik a dicséret! Bizony, Blanka ma együtt sétált a kis barátaival, már most nagyon élvezi a gyerektársaságot, úgyhogy tutira rendszer lesz belőle :D Leadtam ám a szavazatot, csak még a megerősítő linket várom e-mailben.
Babaimado, azért egyszer-egyszer jelentkezz be mikor a gépnél vagy, hogy tudjuk, hogy mi a helyzet veled. Hamarosan meleget mondanak, de frontok nélkül, akkor biztosan rendbe jössz.
Judit, hánykor gondoljunk rád holnap? Remélem a védőnőd nem hiszi azt, hogy akárhányszor megy hozzátok, ilyen terülj-terülj asztalkámban lesz része :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, én folyton itt vagyok:))).

Juditom, kérek sütit!! Nagyon sok boldogságot kívánunk nektek!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszi aranyosak vagytok, ma este csak sós, sajtos sütikkel tudok szolgálni, holnap viszont küldöm nektek az édes sütiket. :-), :-)

Most lettem kész (lettünk sógornőmmel), szegény Ő még mosogat. Elzavart a konyhából, hogy rakjam már fel a lábam, mert szörnyű.

Holnap 13.00-kor gondoljatok rám. !!!!!!

Végül is 30 fő körül leszünk (+, - 2 fő)

Szecs, ma volt először a védőnő terepszemlén és remélem, hogy nem gondolja, hogy mindig terülj-terülj asztalkám lesz.
ÚÚÚÚÚ, de jó lehetett nektek Timivel, kár hogy senki sem lakik az én közelemben.

Timi nagyon szívesen, máskor is!

Babaim, köszönöm a jókívánságot! :-)
Pihenj sokat!

Kép
judit70
 
 


Sziasztok,
Na végre minden családtagot elhessegettem a gép elől...

Judit, szép ünnepséget holnapra és sok boldogságot egész életre :P !

Babai :( remélem segít a kúp. Már neked sincs sok idő hátra a szülésig. De izgi!!

Timi, Szecs nagyon-nagyon örültem a talinak, és én is bízom benne, hogy rendszeresítjük :)

Kép

Kép
ripley
 
 


Jóreggelt!

Judit...nagyon - nagyon - nagyon szép napot kívánok Neked mára!!!!
És legyetek nagyon boldogok a kisJudittal egyetemben :D

Ripley...be kellene adni a kerületnek, hogy szélesítsék az utcán a járdákat, hogy 2-3 babakocsi elférjen egymás mellett és a gyalogosoknak is maradjon hely :D
Ugyanis egy "kedves" hölgy jól letolt minket, hogy miért megyünk egymás mellett :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Judit, szorítok, hogy jó időtök legyen és nagyon sok boldogságot, egészséget kívánok az egész kis családodnak!!! Majd kérünk szépen kéééépekeeeeet!!!
Ripley, én is nagyon élveztem a sétát és mindenképpen meg kell ismételnünk mihamarabb, mert bár Zsoltit sikerült végül ébren is megcsodálni, a kis Zalánt csak édesen aludni láttuk.
Babaimado, tudtál egy jót aludni?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Lányok, mindenkinek nagyon szépen köszönöm, remélem minden rendben lesz + jó idő is :-)

Ripley, Timi, Szecs, júúúúúújjjjjjj de irigyellek titeket, hogy együtt sétáltatok!
Egy kerületben laktok?

Puszi, mindenkinek, megyek, mert készülődök.

Ahogy lesznek képek, teszek fel.

:D :D :D :D :D

Kép
judit70
 
 


Judit...egy-egy utca választ el minket egymástól :)
Most már túl vagy a nagy eseményen...remélem minden rendben volt!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Túl éltük! Nagyon jól éreztük magunkat! Még tánciztunk is, édes hármasban.
Elfáradtunk, de nagyon-nagyon jó volt! :-)

Ahogy meglesznek a képek rakok fel.
Azt mondták a vendégek, hogy olyanok voltunk mint a tini szerelmes pár, pedig már 10 éve együtt vagyunk. :-)

Hajnalig bírták a vendégek, így mi is:-)

Már reggel 1/2 7-kor babahangra ébredtem, így nem sokat aludtam, de megérte.

Timi! Egy-egy utca? Hányszor egy-egy? :-)

Kép
judit70
 
 


Szeretettel köszöntünk Újasszony-kismama! Várjuk a képeket! Hova teszed? Ide vagy iwiw-re?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judit...úgy van, hogy egymás melletti utcákban lakunk :) Ezt jó értelmesen leírtam :)

Ezek szerint a kisvendégek korán keltek? A fél7 az nálunk extra időpont...Zsolti fél6-6 körül szokott kelni :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Babim, megpróbálom majd ide felrakni a képeket, de lehet, hogy az iwiw-re is rakok. Majd megírom.

Timi, a kisvendégek keltek éjszaka is 2 óra körül, akkor még fent voltam, utána a következő 1/2 7-es keléskor már én is keltem. :-)
Neki álltam ebédet csinálni, utána délután 4 óra körül mentek haza (vidékre).
Hát, elfáradtam. :-)

De nagyon jó volt. Nem is gondoltam, hogy a 2. esküvő is ilyen jól tud sikerülni :-)
Igaz az elsőnél 100 fő volt, ott nagyobb buli volt, de így is jó volt 32 fővel.

Majd most jön a neheze a sok átírás. Ma már megyek személyit+lakcímkártyát csináltatni. 1 hónapja kértem időpontot. Legalább ezen túl leszek. :-)

Kép
judit70
 
 


Judit...akkor nagyon jó alvókájuk van...kicsit irígykedek :)
Zsolti mostanában 2-2,5 óránként ébred...és elaludni is nehezen alszik el. De ez a korszak is elmúlik és annyi szép van mellette, hogy ezek az apróságok elenyészőek :)

Sok sikert az ügyintézéshez...remélem mindenhol kivételeznek majd Veled!

És örülök ám, hogy boldog vagy...mert ez is át jön a hozzászólásaidból!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Jövök majd... megyek a bölcsisért...
Sok Boldogságot Judit! :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Timi! Tényleg boldog vagyok, most úgy mindentől egyszerre, és ez érezhető is a hozzászólásokból?
De jó :-)

Kép
judit70
 
 


Kia, kész már a hidad?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kia, nagyon szépen köszönöm :D

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judit, csak csatlakozni tudok az előző jókívánságokhoz és kis családunk nevében nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!! Remélem nem volt gond az átírásokkal és hamar lezavartad.

Egy kicsit földhözragadtabb, szárazabb téma: Babázók, emlékeztek még rá, hogy az anyasági támogatáshoz szükséges igazolást mikor kértétek el a dokitól? Én valószínűleg már csak egyszer fogok vele találkozni a szülés előtt, csak nem tudom, hogy akkor hozzam szóba, vagy elég a kórházban?

Babaimado, hogy vagy?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, nagyon szépen köszönöm a kis családod nevében :-)

Húú, te már itt tartasz, hogy csak egyszer kell menned. Nagyon izgi! Ezt nagyon jó, hogy megkérdezted, minket is fog Babaim..mal érinteni :-)
Mikor mész? Én a jövőhét csütörtökön megint megyek, tudod 2 hetente kell mennem.
Tegnap voltam személyit és lakcímkártyát csináltatni, a többi még hátravan. Csak egyre nehezebben mozgok, majd ha júliusban szabin apa, megkérem, hogy menjünk még intézni a dolgokat. Addig amit tudok átíratok.

Babaim, te holnap mész a doktor bácsihoz ha jól emlékszem! Beszámolót kérünk!

Kép
judit70
 
 


Szecs...amikor hazamentek majd a kórházból, azok között a papírok között lesz ez is, amit akkor adnak. Zárójelentések, külön Neked és külön a babának. Ez utóbbit elviszi egy példányban a gyerekorvos, amikor kimegy hozzátok.

A papírokkal akkor lehet bemenni az Árpád hídnál a MÁK-hoz, ha meg van a gyerek taj-kártyája, amit elviekben 30 nap, de én telefonon megkérdeztem, pár nap alatt kész és anyum meghatalmazással átvehette. Utána küldtem a MÁK-ba.
Nem tudom apukák mennyire türelmesek, de 3-4 óra a várakozási idő :(

A nyomtatványokat részben ki lehet ám tölteni előre...nekünk szerencsére van nyomtatónk, így nem kellett kézzel töltögetni. Az Államkincstár honlapján vannak fent, ha jól emlékszem.

Születési anyakönyvi kivonatot és lakcímkártyát a VI. kerületi önkormányzat csinál...itt is érdemes érdeklődni majd, hogy el lehet-e hozni személyesen korábban.

Remélem nem hagytam ki semmit :)

Timi
Kép
vt72
 
 


http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/137

Itt van fent minden nyomtatvány. A saját jogú családi pótlék és az anyasági támogatás ami engem érintett. A TGYÁS-t és a GYES-t a munkahelyem küldte/küldi.

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszönöm szépen Timi! Ebben minden infó benne volt amire szükségem van. Csak az kavart meg, hogy eddig azt hittem, hogy a terhesgondozásról a védőnőtől kell az igazolás, de ő a múltkor mondta, hogy a dokitól kell kérni.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Judit! Sok Boldogságot kívánok!!!!!!!!!!!
Én csütörtökre kértem időpontot,mert iszonyúan fáj a hasam ,vagy nem is a hasam ,hanem sokkal lejjebb,olyan érzés,mintha már ott lenne a baba,menni alig birok,már a háziorvos is azt mondta,hogy nagyon lent van a hasam....hát remélem még kibírjuk egy picit,hisz még csak 34 hét!!!!
Valakinek van hasonló fájdalma?
ildibildi
 
 


Ildibildi, szorítok, sztem csak helyezkedik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ildi...én is arra gondoltam mint Babaim, hogy helyezkedik a picurkád.
Pihenj amennyit tudsz!
Várunk a hírekkel!

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt, Judit, nyugodtan rövidítsétek a nevem, :lol: Baba, Babaimi, minden jó. Nem haragszom meg!
Másik Judit merre jár? Nyaral? Vagy betemette a munka mint Kiát?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


ildibildi, szorítok, biztos nincs baj, lehet, hogy melege van bent, próbálj tényleg sokat pihenni és várjuk a híreket.

Timi, te egy szupi csaj vagy, hogy így segítesz nekünk, nagyon köszönöm én is az államkincstáros linket, illetve az infókat.
A 3-4 óra várakozási idő a taj kártyára vonatkozik amikor megigényled?

Babai.. várunk ma a hírekkel, mikor mész?

Már akartam kérdezni, hogy szerintetek az normális, hogy a mocorgásokat, rugkapálásokat én mindig csak alul érzem a hasamban? Max. köldök tájékon.

Igen hol vannak a többiek? b_judyt, ripley, kia?

Kép
judit70
 
 


Judit...örülök, ha tudok segíteni. Én is fórumoztam akkor és azóta is egy zárt honlapon 15 tavaly novemberi kismamával és nagyon sokat segített/segít azóta is a társaság egymásnak :)
A várakozási idő az Államkincstárban volt már a papírok beadásakor.

Chessy is régen volt...a két fiú biztos lefoglalja :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi! Nagyon jó ezeket a kapcsolatokat ápolni, szerintem szükségünk is van rá.
Tényleg jó régen volt Chessy is.

Már megint jól befűtöttek. :-)

Zsolti és a többi baba hogy bírja ismét ezt a meleget, most néztem, még jövőhétre is ezt ígérték, sőt még melegebbet.

Kép
judit70
 
 


Tegnap csak ctg volt. Babácska alukálni akart, pedig ettem előtte. Első percekben elmászkált, akkor az volt a baj, után a meg alukálni akart, akkor meg szóltak, keltsem fel. Ettem diab.csokit, ittam Zéró colát és nagy nehezen értékelhető lett a ctg. Dokim elfogadta, mert mondta, hogy a melegben lustik a babák. Jövő héten ismét ctg. 2 hét múlva fog megvizsgálni, feleslegesen nem piszkál, azt mondta. Sztem akkor lesz UH is, mert utána ő megy szabira.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim, akkor minden rendben van az a lényeg, nem tudtuk meg, hogy mekkora Fannika, nem baj, majd 2 hét múlva.
Egyébként én is észrevettem, hogy most a nagy melegben nekem sem mocorog olyan aktívan a drága. Biztos lustizik.
Most akkor már hetente mész ctg-re?
Addigra visszajön szabiról mire te ki vagy írva?

Szecs, mi van veled? Nagyon eltűntél!

Ildibildi mi volt G.I-nél? Hasfájás ügyben mit mondott?

Kép
judit70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?