Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nemrég érkeztem a Praxisból. Minden rendben van, mindene megvan. Még kukija is KépKép Kisfiú!!!
Lujza
lujza
 
 


Lujza Kép
gratulalok a fiucskahoz Kép

Hello Kép
Voltunk UHn. BPD 88 es 87 mmm, aramlas tokeletes. Szoval minden a legnagyobb rendben.
A csokkentett adagu infulzioval is jol elvagyunk, igy holnap megint megprobalkozunk a leallassal.

Orsi + 2 Kismaczko
34+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Kép
Látom az éjszaka átalvása kardinális Kép kérdés.
Nálunk is az, mert egyik barátunknak 2 hónapos kislánya 3 hete átalussza az éjszakát (9-től reggel 7-ig), a mi kis Bálintunk pedig kajál Kép
Nem véletlenül 5870 gramm 8 hetesen Kép
Íme egy link az alvásról. Jó hosszú, de érdemes elolvasni szerintem.
http://www.iboly.hu/faq_sleeping.htm

Orsi és Kismaczkók Kép
Ügyesek vagytok, már a 35. hét? Ez szuper.

Lujza Kép
Gratula a kukishoz Kép

Orsoly Kép
Egy ilyen házias legény nálam is elkelneKép

Alenáról van valami hír?

Megyek készítek valamit apának vacsira, mert most alszik a legény, így kihasználom az időt.
Puszi, Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 

 
 

LujzaKép KépKépKépKépKép gratulálok a trónörököshöz!!!

Orsi Kép SZia, remélem minden oké Veletek! Végig bent kell lennetek??

ui: sajnos nekünk nem sikerült a lombik, janurában megyünk legközelebb Kép
pusz, bocs a kontárkodásért, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok Csajok!
Már kedd óta itthon vagyunk, de csak ma kapcsolták be az ADSL-t. Sajnos nincs sok időm, a babák lekötik minden időnket, lassan már fotoszintetizálok, mert nagyon leterhel minket a párommal a 24 órás szolgálat. A 3 nap alatt kb. 3 órát aludtunk. Elég sokat sírnak a prüntyik, nem mindig tudjuk, hogy mi a bajuk. Mintha a szelek is bántanák őket, de az elalvással is gondjaik vannak, így virrasztunk mi is. Egyszerre nem tudnak sokat szopizni, bealszanak mindig, de aztán 15 perc múlva megint ordítanak a kajáért.

Köszönöm szépen az aggódást értünk, a felettünk lévő topik lakóinak is.

A párom feltesz egy pár képet, mert Samu kéri a cicit.

Kép

Kép

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Szia CatKép
Nagyon gratulálok és vigyázz rájuk egy kis angyalokKépKép
IldikóKép
ildikó_4
 
 


Cat Kép

Istenem, GYÖNYÖRUEK!!! KépKépKép
Nagyon sok boldogságot nektek mégegyszer Kép

Soraya-Kriszta
soraya
 
 


Sziasztok,

Reditke Kép
Aranyos vagy, hogy kerestél. Meg vagyok, még egyben vagyunk. Egyenlőre semmi jele, hogy a kisfiú ki szeretne jönni. Ma voltam ultrahangon, a gép is 3490 grammra becsüli, és még van kb. 3 hetünk. Szép nagy lesz. Jó volt látni megint őt.

Lujza Kép
Gratulálok a kis tököshöz. De jó, hogy minden rendben van.

Orsoly Kép
Nagyon helyesek a gyerekek. Lackó milyen kis házias!

Doris Kép
Egy kis késéssel ugyan, de nagyon boldog szülinapot kívánok a gyerekeknek. Sok boldogságot és jó egészséget nekik a továbbiakban is.

Cat Kép
De jó, hogy újra leszel rendszeresen. Jó újra látni a babákat, olyan szépek.

Puszi, Alena
alena
 
 


Cat,
gyönyörűek a fiúk! Örülök, hogy jól vagytok, biztos nagyon nehéz lehet a két gyerkőccel!!

Puszi
Hóvirág
Hovirág
 


Cat!Kép

Gratulalok, GYONYORUSEGESEK A FIUK!!!!KépKépKép

Kriszta

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


CatKép
Gratulálok, a kisfiaid gyönyörűek!
kirri

KépKép
KépKép
kirri
 
 


CatKép
Nem lehet ragozni, szepsegesek! Kitartas, csak az eleje ilyen nehez!

AlenaKép
Megy a drukk, jelentkezz, ha van valami!!!

LujzaKép
Meg egy fiu a topiknak...Lanyok nem is keszulnek erre?Kép Gratulalok a kukacoshoz!

OrsiKép
Meg egy kicsit legyetek edes harmasban!

szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!

Nagy-nagy gratula Cat-nek a gyönyörű babáihoz!!!
KépKépKép

Babóca
babóca
 
 


Cat!Kép

Csodaszépek a fiúcskák!KépKépKépKépKép

Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Szaisztok!

Cat! Hidd el egyszer csak már maguktól esznek és nem alaszanak el közben no, meg azt sem mondják meg hol voltak az éjjel( meg hogy kivel)KépAddig is kitartás! És melyik-melyik?És a papájuktól van az a helyes csókos szájuk? KépTényleg nagyon szép babák! Gratulálok! És ha tudsz jelentkezz!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Cat!
Gratulálok! És gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűűek! Minden szépet és jót kívánok Nektek mégegyszer!

Kriszta

mohácska
 
 


visszakerultunk az infulziora... Kép nappal nagyon jol elvoltunk, de este elkezdtem gorcsolni... ugyanugy, mint 2 hete Kép

szoval ha a jovo szerdan vegleg lekapcsolnak bennunket, akkor szerintem meglesznek a babak... a 36. heten

Orsi + 2 Kismaczko
34+2

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


IldikóKép,SorayaKép,HóvirágKép,KrisztaKép,KirriKép,SzösziKép,BabócaKép,ZitaKép,RékacsKép,MohácskaKép

Köszönöm szépen a dícséretet, a fiúk nevében is!

Most tettük le a Prüntyiket aludni, és remélem vagy 2 órát nyugtunk is lesz.

Az én szüléstörténetem egyszerű, programozott császár volt, spinális érzéstelenítéssel. Sajnos az ígért 9 óra helyett október 6-án csak 11-kor kerültem sorra, így addig csak nyűglődtem a szülőszobán a beöntés és borotválás után CTG-re kapcsolva. A műtét előtt a dokim elvágta a méhszáj varrást, és kaptam katétert. Na ettől eléggé szenvedtem. Betoltak a műtőbe, és hamar lekaptak a 2 lábamról. Mindenki csinált rajtam valamit. A legviccesebb az volt, amikor mondták, hogy húzzam be a hasam a spinális érzéstelenítéshez.Kép Aztán innen nem volt kedvem viccelni, mert sajnos 3x lettem rosszul a műtét alatt. Leesett a vérnyomásom, nem kaptam levegőt, mert mintha ültek volna a mellkasomon, valamint öklendeztem végig. Halálfélelmem volt addig a pár percig, amíg adták be nekem az ellenszereket, meg nem kaptam oxigént. A babákat hamar kikapták, Olivér 11.33-kor, Samu 11.34-kor ordítva érkezett, nekem meg potyogtak a könnyeim közben. A neonatológusok rögtön megvizsgálták Őket, mindketten 10/10-es Apgart kaptak. A párom végig fotózott,(később a gyerekorvos elárulta nekem, hogy egyfolytában potyogtak a párom könnyei is közben).
Odahozták nekem a fiúkat nagyon mázasan és ott nyöszörögtek, panaszkodtak nekem, hogy milyen rossz bánásmódjuk volt, hogy kikapták őket a meleg, és sötét kis otthonukból. Aztán az intenzív örzőbe vittek, ahol 24 órát nem kelhettem fel, de a piciket már 1 órásan odahozták nekem a paplan alá melegedni, és szopizni. Nagyon ügyesen szopiztak.

Hazatérés: Kedden 6 naposan hazaengedtek minket. Sajnos az a nap rémálom volt, mert este a fiúk csak ordítottak, és nem tudtuk miért. Hiába tettem cicire őket, csak sírtak-ríttak. Este 11-kor rájöttünk, hogy kevés nekik a tejci. A párom felhívta a kórházat, hogy segítsenek rajtunk. Nagyon kedvesek voltak a csecsemősök, mert adtak anyatejet, így éjfélkor volt egy utunk a kórházba. Sajnos akkor derült ki, hogy míg nappal nálam 30-40 gr-okat szoptak a fiúk, a csecsemősök éjjel kétszer is 60 gr-al beetették őket tápszerrel, ami nehezebben emészthető,hogy kibírják reggel hatig csöndben a szopiig. Persze nekem ennyi tejem 2 babának még nem volt. Szerdán veszettül elkezdtem inni a Laktoherb teát, ami segített is, mert szaporodott a tejci, és még szedtem homeo bogyót is.
Sajnos minden éjjel hasfájással küszködtünk. Egy ismerősöm mondta, hogy neki is hasfájós volt a gyerek a Laktoherb teától. Most azt elhagytam, hátha javul a helyzet.

Na megyek, mert üvölt mindkét trónörökös.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, óóóriási gratula mégegyszer ezekhez a tüneményes fiúkhozKépKép!!Nem is tudod,mennyiszer benéztem, van-e hir rólatok, és föleg van-e már fénykép...
Ne hari, de elöször elmosolyodtam, amikor az elsö 3 át-nem-aludt éjszakátokról olvastam, ez még csak a kezdtet..(ami mellesleg szerintem a legnehezebb egy babával, hát még kettövel)
Remélem azért hamarosan normalizálódik a helyzet, drukk a sok tejcsinek és a csendes éjszakáknak!Kép

Orsi, tudom milyen sz@r egész nap infúzión lenni,nekem is volt benne részem, de ha ez a megoldás,akkor azt hiszem nincs alku... Hidd el, megéri neked ez a két hét igy kicsit szenvedve, mint a babáknak esetleg még több kórház.
Drukkolok, hogy most már ne legyen semmi gond!!Kép

Megyek is, csak ezt feltétlen meg akartam irni.
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok Csajok !

Már jövök is jó ötletekért gyakorló mamikhoz.Kép Sajnos a fiúk megint átvirrasztották az éjszakát, és nem aludtunk semmit.Kép Kicsit hasfájósak is, de már meg tudom különböztetni a hasfájós sírást a hisztistől. A cicin megnyugszanak, de utánna ahogy szilárd talajt éreznek a hátuk alatt beindul az ordítás mindkettőnél. Egész hajnal 5-ig ment a dolog este 11-től. Már próbáltuk a kiságyban altatáson kívül a saját ágyban alvást, babakocsiban alvást, nappaliban alvást, egyik gyerkőc apával, másik anyával alvást stb. Semmi sem segített. Nappal semmi gond velük, esznek, böfiznek, alszanak, néha van egy kis nyügi. Nem tudom éjjel miért csinálják ezt.
Bár kegyetlenül hangzik, de hagytuk ordítani is őket huzamosabb ideig, de max. 5 percig bírtuk, mert egyre idegesebben ordítottak, és nem bírtuk idegekkel (na meg a szomszédok sem).(Apa szerint már most el kell kezdeni a nevelést, és le kell törni az egójukat, bár Ő sem bírta az üvöltést)

Nektek volt ilyen ?

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cateye: így ismeretlenül is gratula a babákhoz, nagyon - nagyon szépek. És ne aggódj, hamarosan megtanulod a sírásukat és meg fogod tudni különböztetni, mi a bajuk. Van olyan, hogy unalomból is sírnak.

Az én kicsi lányom hál istennek nem volt sírós, de "apátoknak" igaza van, kegyetlen, de tényleg kell hagyni őket. Oda kell menni, simizni, énekelni, beszélni stb. de nem mindig kivenni. A cumi sem segít? Vagy azt nem akarjátok? Nekünk volt, és semmi gondot nem okozott, de attól legalább megnyugodott.

Tbányai csajoknak:írtam a topikba.

emeseanyu
 
 


Cat!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépCsodaszépek a lurkóóók! Nagyon nagy gratula!

Zsu! (a megint megjött-ből)Kép

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


ZsuKép
Köszönöm szépen!KépKép Ez a két csodaszép csomag most békésen alszik a babakocsiban. Ez ritka pillanatok egyike.Kép

EmeseanyuKép
Sajnos cumival is próbálkoztunk már.Kép Eleinte elfogadták, amíg csak kicsit voltak nyűgösek. De aztán rájönnek, hogy nem oldja meg a gondjukat, bemérgesednek, és kiköpik a cumit, és teli torokból üvöltenek. Utánna olvastam itt neten, több helyen azt írják, hogy ne kapkodjuk fel őket, de félek, hogy megfulladnak, úgy belehergelik magukat a visításba. Bezzeg nappal angyali gyerekek, ezt elcserélném az éjszakával.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Hello Kép
Nem merem elkiabalni, de szombat reggel ota "poraz" nelkul vagyunk... majd kiderul, mi lesz Kép
A ctg-n sikerul 40-50es fajasokat is produkalni, de a szuleszno szerint ez semmit sem jelent. A fiuk jol birjak Kép

Orsi + 2 Kismaczko
34+4

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Cat!Kép

Gratulálok a fiúkhoz, gyönyörűek!KépKépKép

Csak félve kérdezem, biztos nem éhesek? Van elég tejed estére is? Mert nekem estére már sose volt tejcsi, szopizni egyébként se nagyon tudtak, de fejni se volt mit, muszáj volt pótlást adni. Bocs ha hülyeséget beszélek, csak magunkból indulok ki.
Remélem gyorsan kiderül mi a baj, mert két gyerekkel akkor is iszonyú fárasztó, ha az etetések közt alszanak, hát még így...Kép Nagyon-nagyon sok kitartást kívánok nektek. Szívesen biztatnálak, de a magam részéről az első három hónapot nem kívánom vissza. Persze azért napról napra jobb lesz, ahogy egyre jobban megismered mikor miért sírnak. Mindenesetre minden szabad másodpercedet pihenésre használd, még nagy szükséged lesz a rejtett tartalékokra. Remélem nem voltam nagyon negatív, csakhát az emlékek...

Pici fiaidat egyébként mi máris tortával ünnepeltük, merthogy én is aznap szülinapozok.Kép
A 10/10-es apgárotokra meg kifejezetten irígy vagyok, nagyon ügyes voltál, jó, hogy így is lehet ikreket szülni.KépKépKép Zoli is minden jót kíván nektek, apukának külön plusz energiákat küld. (Naná, hogy apukát sajnálja.Kép)

Orsi!Kép
Drukkolok nagyon!Kép Az enyéim ilyenkor már kint voltak, de te még biztasd őket a bentmaradásra!!!
Te még ne olvasd a kialvatlanságról szóló sorokat, te még reménykedj!!!Kép

Puszi, Edi
edi
 
 


Cat Kép

Mentek veluk sétálni? Esti furdés azonos idoben van nagyjából? Ki kellene oket fárasztani nappal, hogy este jobban aludjanak Kép Mi szoktuk Martint furdés elott tornáztatni is, az is kivesz egy picit az energiájából Kép.
Az esti kaját pedig lehet hogy tényleg mérni kellene.

Kitartás!!! Van segítséged amúgy a férjeden kívul?

Soraya
soraya
 
 


Cat! Nagyon - nagyon sgyönyörűek a fiaid. Büszke lehetsz rájuk. Kép És remélem gyorsan megoldódnak az éjszakai balhék is. Kép Drukk hozzá megy, jó? És sok-sok türelem. Én soha nem tudtam a gyerkőcöt sírni hagynai, és mégis egyre gyakrabban megtörténik, hogy átalussza az éjszakát. Kép És h a csak éjsuaka van gond, akkor nem lehet, hogy esetleg fáznak? Vagy egy pici fény sem segítene. Csak tippek. De hátha .

Orsi! És miért kell akkor a 36. héten megszülnöd a babákat? Miért nem maradhattok tovább igyinfizion? JutKitartás!

Puszi!
Andi

Zi
Ui. Bocsika, de nem enged hibákat javitani. Miért?????
andi28
 
 


OrsiKép
Kerdes u.a, miert nem maradhatsz meg infuzion?

CatKép
En is csak kitartast tudok kivanni az eleje nem egyszeru, az teny.
A furdes nem almositja el oket? Igaz, az elejen Balazs is vallon, setalva aludt el es en sem tudtam soha sirni hagyni. Egyszer probaltam, de nem birtam akkor sem. Ha a cici megnyugtatja oket, akkor bizony tedd vissza, meg ehes, csak a faradtsagtol elpilledhet rajta es megebred mikor le akarod tenni. Tudod, a jollakottsag erzes elaltatja, de ahhoz tele poci kell. Szoptatasi tanacsadot is csorgess meg batran!
Hosszu ejszakat Nektek!

szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok LányokKép
CatKép
Szivből gratulálok, annyira szépek ezek a babák, hogy elérzékenyültem a látványuktól no meg mindentőlKépKépKép Ha időd engedi gyerek át az Ikres topikba is(Gyereknevelés cimszó alatt találod)mert ott mindenki átélte ezt az időszakot, talán tudnak majd okosakat tanácsolniKépÉn azért nem tudok mit mondani, mert mire az intenzivről hazajöttünk már egyáltalán nem volt tejem (meg sem indult igazán) igy tápszerrel etettük Őket. Az éhség tehát nálunk nem igazán jöhetett szóba, de Lilluska hasfájós volt és az a sirás semmivel sem volt összetéveszthető, éles, panaszos, és nem szünik ölben sem. Drukkolok és kitartás NektekKépKép

OrsiKép
Vigyázz MagatokraKép
EdiKép
Remélem jól vagytokKépKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Andi Kép Szoszi Kép
A 36. het utan mar sehol nem adnak infuziot. Ez az orvosi gyakorlat.
De mar 36 oraja birjuk a szer nelkul... tehat lehet, hogy megsem akarnak annyira kibujni Kép
es 2 nap mulva ugyis elernenk a 36. hetet

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Cat Kép

Hatalmas gratula a 2 gyönyörűséghez. Nagyon jó pasik! Sok erőt, egészséget és sok-sok tejcit kívánok nektek.

Sok puszi
Noémi és a 9 hónapos Liliána na és a 14 hetes újabb pocaklakó Kép

Ui: talán még emlékszel rám a megint megjöttből.
noémi
 
 


Orsi!
drukkolok nektek, kitartás, ezután jön a gyönyörű java!

Cat!
Mellen is sírnak? szerintem lelkileg nekik nagyon jó anyuci mellén lenni, hallani a szívdobogásodat, a szuszogásodat, érezni a testmeleged, hisz majd 9 hónapig ebben volt részük. én pont az ellenkezőjét gondolom, még most nem kell letörni az egújukat, hanem anyuci kell nekik ahol biztonságban érzik magukat. szóval ha bírnád hónaljtartásban (én nem tudom hogy boldogulnék egyszerre kettővel, de kibicnek semmi sem drága) mellbimbóóügyileg ciciztetni őket, akkor a tejed is jól beindulna és talán ők is megnyugodnának. Egyébként gyögynörűek!!! gratulálok!

marcsi
marcsiria
 
 


Orsi!Kép
Tőlem is megy a drukk!!!!!

Cat!Kép
Először is gyönyörűek a kisfiaid, még jobban sajnálom, hogy személyesen végül nem láthattam őket. Kép
Szerintem ilyen pici babákanak még nincs olyan egójuk, hogy hisztiből sírjanak. Egy baba azért sír mert valami baja van: éhes, fáradt (de nem tud elaludni), fázik/melege van, szorítja a ruha vagy más kellemetlenség, unatkozik vagy csak egyedül érzi magát...
A hasfájós sírásban nekem sajnos nagy tapasztalatom van, igaza van DorisnakKép azt semmivel nem lehet öszetéveszteni. Tényleg, fájdalams, panaszos sírás, még a lábacskáit is húzogatja fel, az arcocskája is megváltozik (eltorzul) a fájdalomtól és egyetlen dologra enyhül: lépcsőzés. Függőleges ringatás, mint amikor a lépcsőn mégy fel: ölbe veszed és rugózva magasakat lépsz. Fárasztó, de én nem tudtam elviselni, hogy fájjon neki én meg semmit ne tegyek és csak ez vált be.
Írod, hogy próbáltátok az együttalvást, de próbáltad-e hogy a hasatokon aludjanak? A szívdobogás talán megnyugtatja őket.
Próbáljátok megkeresni az okát a sírásnak, az előttem szólók mind jó tanácsokat adtak, nem akarom ismételni őket.
Jelentkezz, hogy milyen lett a mai éjszaka!
Kitartás, gondolok rád!

Leone

KépKép
leone
 
 


cat: gyonyoruek az utodok!Kép Ejszakakhoz kitartast, sajna lehet igaza van Edinek, az esti szopi nalunk is tovabb tart, ilyenkor kevesebb a tej (igaz, taplalobb, de lehet ez a babakat nem erdekliKép)

Mi jol vagyunk, ugy tunik, a szerencse lanya vgayok, es a 2. gyerekem is viszonylag alvosra sikerultKép

orsoly
orsoly
 
 


Cat Kép

éjjel Kép az jutott eszembe, hogy esetleg pólyát (vagy ha nincs, akkor bebugyolálást) próbáltátok már? Nálunk az segített az elején, mert Martin a saját kézkalimpálására is felébredt. Kép Meg olyan elveszettek ezek a kisemberek, a nagy tér körulöttuk zavarhatja oket.

Puszi
Soraya
soraya
 
 


Cat!

A babák gyönyörűek!KépKépKép
Az, hogy nappal minden rendben, éjszaka van buli: nem lehet, hogy kicsit cserélik a napszakokat? Próbáljatok meg az éjszakai bulinál minél kevesebb "nappali" dolgot csinálni. Ha ringatjátok, szopiztatod őket, meg bármivel próbálkotok, azt minél csöndesebb körülmények között, félhomályban vagy ha lehet sötétben...
Tudom, ez ikreknél más lehet, de én alapvetően mérlegellenes vagyok (legalábbis a minden szopi utáni méreckedés ellen). Nem ikreknél is igaz, hogy este gyakrabban igényelhetik a szopit, ikreknél ezt nem tudom, hogy lehet megoldani, valószínű csak úgy, hogy egyszerre szopiztatod őket (szopis pozíciókat az Anyaság/Szoptatási pozíciók topikban láttam (ha jól emlékszem)).
Egoletörés: van olyan, hogy ego egy babánál? Pszichológusok szerint a babáknak nincs éntudatuk, ez csak később alakul ki, azt első időben ilyen szinten náluk folytatódik a magzati élet, szimbiotikus kapcsolatban élnek a mamával. Azaz a mama és ők egyek. A te egoddal mit szeretne csinálni a párod?KépKépKép Na jó, félre a tréfát: ha csak megteheted, ne hagyd sírni őket. Biztosan nem "rosszaságból" sírnak, valami nem jó nekik nem feltétlenül éhesek, de nagyon sokminden lehet, egészen addig, hogy akár csak anyahiányuk van,ikreknél egymáshiány, biztonsághiány (képzeld el, hogy ők eddig szorosan egymás mellett és pluszban még a te meleg és biztonságos pocidban voltak: lehet, hogy sgeítene, ha egymás mellett takarnád be őket szorosan (többször láttam a kórházban, hogy attól nyugodtak meg a babák, ha "alaposan becsomagolták"KépKép őket) egy takaróba?).
Türelem, pihenj sokat, ha a babák hagynak!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Cat!Kép

Én még csak a megint megjött... látogatója vagyok Kép, de hatalmas gratuláció, a babák tényleg csodaszépek!!!!

És remélem hamarosan aludni is fognak a lurkók éjszakaKép

Mea
mea
 
 


CatKép
Olyan gyönyörűek a fiacskáid!!!!Nagyon drukkolok, hogy mielőbb könnyebbek legyenek a napjaitok.
Lujza
lujza
 
 


Sziasztok !

EdiKép
Az esti szoptatásokat is mérjük, mert az elején féltem, hogy nem lesz elég tejem. Már akkor félhomályban etetünk, nyugi van, és mindig higgadtan beszélek hozzájuk. 80-90 gr-okat megesznek este (az Ő adagjuk a súlyukhoz mérten 40-50 gr lenne). Szépen gyarapodnak, már meghaladták a születési súlyukat 1,5 hét alatt. Székletük is mindig van, minden pelusozásnál. A kajcsi után hosszan böfiztetünk apával, majd amikor már azt hisszük alszanak letesszük Őket. Na itt indul a rajcsúr. Szerencsére tegnap éjjel csak az egyik manó volt nyűgi, a másik 3 óránként ébredt csak szopira. De bevetettük a cumi intézményét is.KépKép

SorayaKép
Sétálni még nem mehetünk velük, még csak 1,5 hetesek. Ráadásul itt olyan kaka idő van, hogy ha lehetne sem vinném még ki őket.

Tegnap jól bebugyoláltam a plédjükbe őket, mert a kórházban is pólyában voltak, és egymás mellett altattunk, hogy hallják egymás szuszogását. Sajnos így a légzésfigyelőt nem tudjuk használniKép, így én voltam nagyon nyugtalan miattuk, és ugráltam 1/2 óránként hozzájuk.

SzösziKép
Egész éjjel nem tudom a cicimen tartani őket, mert hulla kimerült leszek, és ráadásul nem is éhesek, mert jól esznek. A komfort szopi megnyugtatja őket, de ahogy leveszem ciciről jön a rajcsúr.

DorisKép
Köszönöm az elismerő szavakat, mindenképpen ha lesz időm átmegyek az ikres topikba is.KépKép

NoémiKép
Hogyne emlékeznék Rád! Gratulálok a kis 14 heteshez. Neked sem lesz könnyű dolgod velükKép

MarcsiKép
A cicin nem sírnak, de nem tudom alvás nélkül végigcsinálni az éjszakát.Kép Hónaljtartásban szoptatom mindkettőt egyszerre nagy szopispárnán. Nagyon szépen szopnak, ezzel első pillanattól kezdve nem volt gond. Még a böfinél is úgy néz ki, hogy bealudtak, csak utánna van a rajcsúr. Próbáltam a mellkasomon is altatni őket, félmeztelenül is, de utálnak hason feküdni, és ott is megy az ordítás. Ha közöttünk alszanak az ágyban, és egyiket apa öleli, másikat én, akkor 5-5 percre elhhallgatnak, és aztán kezdik a sírást. De talán jó megoldás lesz az egymás mellett altatás, jól plédbe burkolva, mert ma már Samu végig aludta az éjszakát, csak a szopikra kelt fel.

OrsolyKép
Botond gyönyörű, és nagyon hasonlít Lackóra! Mégegyszer gratulálok hozzájuk!KépKép

LeoneKép
Nem tudom igazából, hogy fáj-e a pocijuk, mert mérgesen ütnek-rúgnak, de nem torzul a fejecskéjük ilyenkor. Az igaz, hogy ölben és cicin megnyugodnak, de képtelenség ezt egész éjjel csinálni. A nappalok viszont nagyon nyugisak, még ilyen hosszú hozzászólásra is ráérek.KépKép

BesztiKép
A betakarással igazad lehet, mert a kórházban is pólyában voltak. Ma az egyik babánál működött is.KépKép A szopival nincs gond, le is kopogom, mert 3 óránként kérik a cicit, és akkor komoly mennyiségeket szopnak, igény szerint. A mérlegnek én sem vagyok a híve, szükséges rossz. Nem akarom sokáig mérni, hogy mennyit esznek, de az első pár hétben a doktornő és a védőnő is kérte, mert ha nem lenne elég tej, akkor kaphatnánk anyatejcit ingyen az ikerbabák miatt a kerülettől. Szerencsére nincs rá szükség. Persze emellett fejni már nem tudok semmit, de időm sem lenne rá.

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


MeaKép
Mielőbb várunk ebben a topikban Téged is.KépKép

LujzaKép
Olvastam, hogy Te is a tökösök táborát gazdagítod KépKépKép Gratulálok! Az én hozzászólásaimat meg ne olvasd a nehézségekről!KépKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok lányok Kép

Végre idejutottam a gép elé. Na nem Bálint miatt nem ment eddig, mert lekopogom, de kb. 1 hete nagyon jó fiú Kép
Átalussza az éjszakát (kb. 9-től reggel 4-5 ig) és napközben is gügyörészik, alszik, mosolyog. Persze a hasfájása nem múlt el, mert napi 1-2 óra szenvedéses ordítás van, de megpróbálom ezt is kezelni. Már csak 1 hónap és talán elmúlik a pocak fájdalom, ugyanis ma pont 2 hónapos.
Megyünk délben oltásra Kép

Cat Kép Nagyon-nagyon gratulálok nektek. Fantasztikus, hogy ilyen sokáig benntartottad a fiúkat és hogy milyen szép súllyal születtek, valamint azért, hogy szoptatni is tudod őket Kép
Nem beszélve arról, hogy mennyire gyönyörűek Kép
Szóval le a kalappal.
A nehéz első időszakot biztos ti is túlvészelitek, de el sem tudom képzelni milyen lehet ez 2 lurkóval. Rengeteg erőt és kitartást kivánok és ahogy már többen is mondták, ha nappal alszanak, akkor legyen neked is egy ideig a nappal az éjszaka és tessék aludni.
Ezt tapasztalatból mondom, mert az első 2 hétben én vagánykodtam, aztán a 3. héten megzuhantam, szerencsére akkor jött SOS-ben a 200 km-re lakó anyukám és anyósom 1-1 hétre.
Neked van segítséged párodon kívül?

Orsi Kép
Olyan jó olvasni, amikor jó híreid vannak. Rengeteget gondolok rátok. Kívánom, hogy maradjanak még pár hétig a Kismaczkók odabenn.

Na megyek vasalni, mert hozzám sem ért ide múltkor a vasalótündér, akit itt annyian hívtatok Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


at! gyönyörüek a srácok!! Még kérek képeket!

Most nincs idöm olvasni titeket, csak mesélni akartam hogy 1 hete mászik elöre Orsi és a kiskádban feláll. Éjjel meg a kiságyban huzta fel magát, de szerebcsére közben térdelt, nenm állt fel, szoval az ágyat lejjebb kell tenni.
Ja ülni még mindig nem tud 1dül és hasrol se tud visszafordulni.

Orsi szinte meggyogyult, az éjszakák továbbra se jobbak.

Nem szoktam folyton kivenni az ágybol, ez nem tetszik nrki, ilyenkor jön az hogy totál felébred és 2-3 orát elbohockodik az ágyban. Hiába fektetem néha vissza Egyet nem vagyok hajlando megprobálni, higy betegyem a mi ágyunkba, akkor inkább virrasztok

Ja és apa 3 napra elutazott Igy még nehezebb lesz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


EditKép
Köszönöm szépen a méltató szavakat! A párom a legfőbb segítségem, 1,5 hónapot itthon lesz velünk. Aztán munka. Emellett Anyukám tud néha jönni, de állandó segítségem sajnos nem lesz. De remélem addig belerázódom.

AlenaKép
Nagyon izgultam a hétvégén, hogy be ne induljon a szülés a hidegfront miatt. Írj ha van valami !

Pusz
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szia CatKép

Istenem, de nagyon gyönyörűek a fiaitok!
Biztosan könyebb is lesz, kitartást! Jó újra hallani felőled, hiányzol a fenti topikból, de azt hiszem inkább mi jövünk ide! Kép

Puszi
Noémi

(a megint megjöttből)

Elnézést a többiektől.
Vendég
 


Cat!

Óriási gratuláció a kisfiaidhoz! Gyönyörűek!!!

Nagyon sok erőt és kitartást, legfőképpen türelmet kivánok hozzájuk! Csak az első pár hét nehéz, aztán megtanuljátok egymást, utána már könnyebb lesz.

Szerintem nem azért sirdogálnak, mert kevés a tejcsi. Elég sokat szopiznak igy is mennyiségre. Szerintem csak Anyahiányuk van. :-) Édesek!!!!! Szerintem is a bebugyolálás segithet. A lányomnál is az első héten voltak ilyen gondok,hogy sirdogált, le sem raktam, már vehettem is fel. Maraton szoptatások voltak 1-1,5 órásak de aztán a cumi lett a végső megoldás. Próbálkozz minden félével, egyszer úgyis ráakadsz a helyes megoldásra! Kitartás!!!!!!

Katie
katie
 
 


Cat, nagyon helyesek a srácaid. Annyi jó tanácsot kaptál már, próbálj ki mindent, de én sem javasolnám a bőgetést és "betörést", ezzel szerintem csak kiábrándultak lesznek és az egyetlen biztos dolgot vonnád meg tőlük. A tejmennyiség miatt is jó ha sokat cicizteted őket. Te is figyelj oda mit eszel, nem tudom megvan-e neked a lista amit nem ajánlanak szopi idejére. Alig van gyümölcs benne sajnos én azt hiányolom. Szomorúan hallom, hogy nem volt olyna tökéletesen szép császárod mint az enyém, de azért megérte ugye? Kép
Orsi, miért nem maradhatsz sokáig infúzión? Jó lenne ha nem 36 hetesen jönnének ki ha egyszer még jó nekik odabent infúzióval.
Erika
hurki
 
 


Balázs holnap 3 hónapos, 70 cm és 7300 gramm. Tiszta mosoly és be nem áll a szája Kép
Kép
Kép
hurki
 
 


Még egy kép Balázsról Kép
Kép
hurki
 
 


Erika Kép
mar 48 oraja nem kell az "anyag".
Egyebkent a 36. het utan mar azert nem adnak infuziot, mert azert eleg rendes mennyisegu alkohol van benne, es az elony-hatrany merlegelesenek az az eredmenye, hogy jobb nekik kint, mint alkoholos cuccal a verben Kép
de lehet, hogy ugy kell majd kipaterolni oket a 38-39. heten Kép

A dokim azt mondta, hogy LEHET, hogy hazamehetunk a HETVEGEN 2 napra (mert akkor biztosan be tudunk jutni 15 perc alatt, ha barmi van)... de Mate farfekvese miatt, mar nem enged bennunket semmikepp haza... ezzel egyet is ertek vele. A manocskak igy nagyobb biztonsagban vannak.

Ja, voltunk ctgn Kép A fiuk virgonckodtak, nekem voltak 40-50es fajasaim is, 20-25 ala szinte sosem ment a gep...

Azert egyre nehezebb igy mar ekkora pocival. A 2 het szigoru fekves miatt mar mindenem faj. A csipocsontom a legzavarobb, mert csak oldalt tudok fekudni... igy ezt szinte folyamatosan erzem.

Ma reggel eszre vettem, hogy a pocim kozepen megadta magat a bor... eddig egy repedes/csik nem volt rajta. Most a koldokomnel lett Kép

A jovo heten szulni szeretnek!!!!!!!!!!

Orsi + 2 Kismaczko
34+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika (Hurki) Kép
Gyönyörű a fiú, nagyon aranyos. Látszik milyen kis érdeklődő.

Cat Kép
Ha apa másfél hónapig othon van, az szuper, azalatt rengeteget változnak majd a fiúk meglásd és onnéttól egyre könnyebb lesz, saját bőrömön érzem (nem mintha nem lenne így is néha irtó nehéz Kép )

Lányok 2 kérdésem van.
1. Normális az, hogy pár hete Bálintnak nincs mindennap kakis pelusa (csak szopik, semmi tea, semmi víz stb). Általában minden másnap van, de akkor 3-4 pelenkányi mennyiség. Néha pedig 2 nap is kimarad. És olyan szép aranysárga, kicsit folyós mint a nagykönyvben meg van írva.

2. Ma 2 hónapos Bálint, így mentünk az oltásra, de mielőtt megszúrta volna a doktornéni én mutattam neki, hogy az egész teste ki van pattogva. Eddig azt hittem, hogy a tejcitől.
Na erre nem kaptunk szurit, hanem elküldtek a bőrgyógyászatra, hogy véleményezzék oltható-e a baba. Több, mint 1 óra várakozás (B. jól viselte, mert bealudt), aztán fél perces szemrevételezős vizsgálat, mely szerint tudományosan meg lett állapítva, hogy veleszületett allergia. Arra a kérdésemre, hogy na jó, de mire allergiás és különben is ezt így meg lehet mondani vizsgálat nélkül, persze nem kaptam választ, csak annyit, hogy anyuka kenegesse a felírt krémmel és jöjjön vissza egy hét múlva. Na meg persze bekérdezett a doki, hogy ugye van olyan a családban, aki allergiás valamire? Ezt aztán marha nehéz lenne nem eltalálni a magyarországi allergiás arányokkal. Hülye! Na mindegy, kenegetem, aztán kapunk szurit 1 hét múlva.
Nem akarom túlparázni a dolgot, de ha van valakinek olyan bőrgyógyász ismerőse, aki pici babákat is vizsgál és megbízható, nagyon megköszönném az elérhetőségét.
Nem bánom, sőt jobb, ha magánrendelés.

Na lelépek, megamhoz veszem a bébit és a kutyát és megyünk sétálni, mert gyönyörűen süt a nap.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?