Új privát üzeneted érkezett!

Szavaztam a csöppökre :D :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hibernia most ovasom, hogy jún 12-n menek..azta kiváncsi leszek az utatokra, hogy bírja majd Peti....
Na meg Ti is persze

Akkor a tali legyen júli 12 előtt? Vagy majd mikor megint jöttök haza?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


szerintem lehet később is, csak mondom, nem tudom, mikor jövünk, talán október, de ez nem tutter még. :)

hibernia
 
 
 

 
 

A rotavírus oltásról azt mondta a védőnő, hogy csak kétéves korig véd. Hááát... Ahhoz képest 34ezerért... Azért még nem döntöttük el, de nem hiszem. Ha tovább tartana a hatása, tuti beadatnám. Nehéz kérdés...

Tegnap elfelejtettem írni, hogy jót röhögtem Nadi 11:20-as "Jó reggelt!" bejelentkezésén... :lol:

Zsu, akkor Te is szenvedsz... :( Én sem tudok éjjel hogy feküdni, hogy ne érjen hozzá semmi fájdalmasan. Ugye háton utálok aludni, oldalt pedig a fölső karom nyomja a fölső didit. :) Sehogy sem jó... Már alig várom a 6 hetes kontrollt, hogy rákérdezzek a dokinál... Ha megtudsz valamit, légyszi írd le! :) Tisztellek, hogy még így is képes vagy óránként mellre tenni. Én elhatároztam, hogy a hosszabb éjszakai alvás és a több tej kedvéért 2 óránként felkeltem enni, de nem visz rá a lélek. Már előre görcsölök a szoptatástól néha. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba, ma voltunk dokinál, de sajna olyan zűr zavar volt meg sok gyerek hogy nem tudtam érdemben beszélni erről a dologról. Egyedül az óránkénti 40 grammos evést kérdeztem meg, azt mondták sok kismama panaszkodott rá, és az idő miatt lehet, hogy ilyen zaklatott.
Ez a szoptatás meg..mint a messiást úgy várom a 6. hónapot, hogy hozzátápláhassam és ne kelljen óránként szoptatnom..remélem nem gondoltok rossz anyának de sajna én ezt az idillikus részét nem kaptam meg ennek a dolognak.. sebaj... ég változhat..talán :?
Nekünk is tommie tippie cumisüvegünk van és nagyon szeretem és kipróbáltam és nehéz belőle inni :oops: :D


Na akkor kinek milyen tippje van még a talira???

Amúgy nem tudom ma mi lelteGabit de elég nyugodt volt és sokat aludt..remélem nem éjszaka lesz a böjtje...

NA csók

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Halihó

Mi jól.bár Balunak szájpenésze lett:(
Most volt doki írt ecsetelőt neki.Viszont azt mondta hogy nagyon kezdeti még a dolog,így tényleg hamar el fog múlni.Időben észrevettük.Először anyum hívta fel rá a figyelmemet,aztán figyeltem hogy terjed-e mert először azt hittük hogy csak kajamaradék.Aztán ma néztem és már oldalt is láttam a szájába mikor ásított,ezért hívtam is a dokit,hogy még ma elkezdjük kezelni.Tudom hogy a leghigiénikusabb családban is előfordul ez,mégis van kis lelkifurim miatta.Minden este vagy reggel sterilizálom az összes cumit meg a cumisüvegeket is.Remélem hamar elmúlik neki.

Kicsit elkiabáltam a jó estéket,de mondjuk a mai se volt vészes.Fél 2kor úgy gondolta Balu hogy nem akar kaja után aludni.Sírdogált 6-8 percet aztán elkezdett gügyögni és elvolt magával.Biztos a világító bárányokkal dumált.Kb 3kor aludt el,és 3/4 7kor kelt.
De ehhez az is hozzátartozik hogy napközben nem tudott aludni,mert felébresztettem öltözni mielőtt indultunk dokihoz,aztán a dokinál is fel kellett ébresztenem,aztán a gyógyszertárnál,mert nem hagyhattam kint,be meg nem fértünk volna.Aztán felébresztettem párom anyukájánál,mert megmutogatta kollegáinak.Szóval utána bevágta a szunyát és csak 9kor kelt,majdnem 5 órát aludt egyhuzamba,9 kor kelt és evett és aludt 1-ig,az megint 4 óra..Aztán kajolt,és kezdte a nyügit.Szerintem legalábbis e miatt lehetett.

Oltások,mi a kötelezőn kivül egyet adatunk be,nem tudom pontosan mi a neve,de most ingyenes,egyébként fizetős lenne.Rota vírus ellenit nem adatjuk be,mert nem véd minden törzs ellen,és ahhoz képest meg 34 ezerbe kerül.

Aranyosak a csöppök,mindjárt szavazok rájuk.Lehet én is nevezem Balut.Megkísértem a szerencsét :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Helloka!!!

Lányok,ha ennyire gázos a szoptatás,akkor miért nem fejtek inkább?Én csináltam kb 2 hétig,de utána visszaszoktunk a cicire és nem volt semmi gond,sőt,volt ideje a cicimnek is pihenni(nyaralni :lol: ) ,rendbe jönni.

Taliról én sajna nem tok nyilatkozni. :cry:

Kati,a piros pöttyök Kendra arcán nem lehet,hogy tejpöttyök?Bálintnak is voltak,csak azért írom,hátha.

Az éjszakai alvásnak is megvan a hátulütője,Gyermek egész nap ébren, és persze most már szórakoztatni kell.Na és mi neki a szórakozás?Repülőzni,robotozni vele,azt élvezi,mosolyog,mint állat.Szóval reggel 9-től reptetem a Csöppöt,karom leszakad.Kb 1 órája aludt be ma először.Mindjárt fürcsi,lesz üvöltés,ha felkeltem.Amúgy Bálint is úgy visít fürdés közben,mint akit ölnek.Szomszédok nem tom mit gondolhatnak rólunk... :oops:

Ma meg tegnap kétszer is kifosott a pelenkából a gyerek,nemcsak a háta,még a haja is szaros volt. :? Na ezt hogy hozza össze?Ja,és még 60fokon se jön ki a ruhájából.Jó,mi?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,sajnálom a szájpenészt,de lelkifurkád ne legyen,szerintem minden babánál előfordul.Én már "várom" ,hogy Bálintnak mikor lesz. :roll:

Oltás:amit a dokinéni mond és ingyen van,azt csókolom.

Nevezés:már kb 600szor nekiálltam,de ennyire lusta vagyok,meglátom a kitölteni valót és el is ment az életkedvem.De ha még ez nem lenne elég,képet is kell keresni.Az meg nálam fél nap... :oops: :roll:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sehol senki?Akkor léptem fürdetni.

Kép

KépKép
mayday
 
 


A haja???!!! Az kemény! Ügyes fiú. :D A kaki nekem caola mosószappannal jött ki. Nem is tudom, 200-300.-ért vettük talán... Szóval nem nagy kiadás.

Én egyelőre még kivárok, hátha jobb lesz a szoptatás. Attól tartok, hogy ha hosszabb pihenőt hagyok, akkor minden kezdődik elölről. Azért éjjelente 1-2 kaja cumiból megy, hogy addig is pihenjenek az "ikrek". :D

Milyen az a robotozás? Nálunk lebegés van. :D

Zsu, a hozzátáplálást én is várom. Néha olyan késztetést érzek, hogy megkóstoltassak vele valamit. :) Rossz anya... Apám, aki ilyet gondolna, az próbálja végigcsinálni azt, amit Te... Azért én még reménykedem, hogy idővel enyhülni fog a fájdalom. Két hét múlva 6 hetes kontroll. Majd rákérdezek, hogy ez normális-e. De előfordulhat, hogy addigra már nem is fog fájni... De jó lenne! :)

A szájpenészt én is állandóan figyelem. Gáz, hogy még a sterilizálás sem elég... :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is! Jelentem a szájpenészes gyerkőcök táborához szeretnénk csatlakozni! Bár nem vészes, mert a dokinéni mondta, hogy ha benyúlok a szájába és valamennyi "lejön" akkor nem vészes! Még jó, hogy a tesóm mondta, hogy vegyek a gyógyszertárba hogy legyen itthon! Hát volt! Így nem kellett rögtön rohanni, hogy vegyünk! Egyébként tesóm mondta, hogy csak anyatejes babáknál fordul elő a szájpenész! Hát reméljük hamar rendbejövünk mi is, és minden baba! :D

Mayday!
Kendra arcán a pöttyök tényleg tejpöttyök! Úgyhogy már nem agyalok, hogy mit is ehettem ami nem tetszett neki! Remélem hamar elmúlik majd! Bálintnak mennyi idő alatt múlt el? Kented valamivel?

Zsófesz!
Én csak ajánlani tudom a Tommee Tippee cumisüvegeket, mert nálunk nagyon beváltak! :D Ha vesztek, remélem Samunak is beválik majd! :D Azért ha tényleg vesztek, írd majd meg, hogy Samunak mennyire jött be!

Csöpplány!
Azt hiszem mi is csak a kötelezőket adatjuk be Kendrának, bár majd beszélek tesómmal, hogy ő miket adatott be a gyerkőcöknek! Végül sikerült Kismaminak írni sms-t?

Zsu!
Egyébként nem értem Kendrát, sokkal jobban szeret a cumisüvegből enni, mint a ciciből. Pedig tényleg igazad van, elég nehéz belőle inni, a ciciből meg ugye csak egyszer megszívja és már "ömlik" is a tejcsi! Gabi egyébként szereti a Tommee-s üveget?

Nekem a tali időpontja mindegy, de szeretnék azért a lehető legtöbbetekkel találkozni! Egyébként a helyszín már adott? Vagy maradunk az eredeti verziónál? Valaki belinkeli nekem újra azt a szupi helyet?

Most megyek, lehet még felnézek ha lesz itt valaki! Holnapra jobb időt mond, remélem el tudunk menni majd sétálni!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Halika...nekem a fejés még durvábban fáj, bár néha kellene...
De nálunk az esték is ciciből mennek... mert it is elrontottam a gyereket.. tők megnyugtatja a cici, így kajcsi ált. kaja alatt cicin bealszik, beteszem az ágyba aztán annyi.. pedig azt olvastam ezt nem lenne szabad :oops:
Persze már előfordult, hogy nem aludt be a cicin csak bekómált, és sikerült elringatnom...
Na de innen a kérdés..ki hogy altat?
És mikor cumiból megy a kaja hogy tarjátok a picit? A karotokban pólyatartásban?
Mayday: az előbb írtam miért nem fejek meg cumiztatok de a lényeg ha fáj ha nem ez kell..jót tesz a kapcsolatunknak, megnyugtatja a törpit és hát nincs vele macera..előveszem aztán ott van mégha anya néha meg is könnyezi a dolgot...
Amúgy kitartást neked, és örülök, hogy tudtál jönni!!!

Ez a robotozás engem is érdekelne...
Nálunk tárlat vezetés van + van éneklős óra de a tárlatvezetést jobban élvezi :D

Azon filózom amúgy hogy mit találjak ki játéknak neki, így minden érdekel kinek milyen trükjei vannak :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ercsikati, Téged még nem láttalak mikor írtam :D
Tommie Tippie-s üveg igazából bejön Gabinak is de először mindíg nagyot néz hogy ez most mi és jé jön belőle valami :D Mert hogy nálunk nagyon ritkán van cumisüveg..legesleginkább az én kényelmességem miatt... nem kell sterilizálni/melegíteni stb.

Persze ha nagyobb kiruccanás van viszünk tejcsit biztonság kedvéért de eddig nem kellett. Viszont megyük az esküvőre júliusban na ott majd tuti bevetjük :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hahó

peti ma mintagyerkőcöt játszott, olyan édes volt egész nap. most itt horkol a karomban... :lol: nagyon nyomja...

szájpenésztől én is fosok, ezt akartam is kérdezni, ti milyen gyakran fertőtlenítitek a cumisüvegeket? én minden kajcsi előtt, ma jöttem rá, hogy talán ez túl gyakori, de most beparáztattatok a szájpenésszel..

és halljátok: irtó hosszú baba, ma láttam. mint egy gyufa... :lol: :lol: kis cingárka, vékony és hosszú. :roll:

én úgy cumiztatom, hogy ráül a combomra és úgy. küldök fotót róla. :) ma SEMMI nem jött ki a szája mellett, tök örültem. máskor a nyakába folyik egy csomó cucc... (mondom, hogy mintababa volt)

sajnálom a cicifájlalókat... :? mi még a mennyiséggel küzdünk... :( szokás szerint. este tuti pótlás kell. napi 400 milinél nincs több, ha meggebedek, akkor sem... :( semmi nem használ, de már nem izgat...

mit akartam még...

nálunk a fő játék a plafon... ne röhögjetek. úgy tudja bámulni, mintha nem tudom, mi lenne. mi meg fetrengünk a röhögéstől... még ez az izgalom, amit egy plafon jelent... :lol:

hibernia
 
 
 


Kati,a tejpöttyökkel sajna nem sok mindent lehet csinálni,nekünk a dokinéni azt mondta,hogy hagyjuk,elmúlik magától.Így is lett,olyan 1 hétig voltunk katicabogarak.Csak az a sz@r,hogy pár hónapos koráig akármikor előjöhet.

A robotozás úgy fest,hogy röptetem Bálintot a szobába,elindulunk mondjuk balra,aztán egyszer csak "üzemzavar" címszóval hirtelen megállunk és irányt váltunk.Vagy apa felé fordulunk és "célpont bemérve,apa puszi indul,sok-sok apa puszi".Persze Bálint "mondja" aranyos robot hangon.Kaja előtt pl "tank kifogyott,tank újratöltés indul",és már repülünk is a mérleg felé.Szóval ez nálunk a robotozás,lehet lökött sport,de a fiam megbolondul érte.Akkorákat mosolyog,hogy hihetetlen.És ha Ő happy,anya is az. :wink: :D

Zsó,köszi a Caolás tippet.

Zsu,altatás változó.Valamikor uccsó etetésnél bekómál cicin,máskor ringatni kell,nagyritkán csak beteszem a kiságyba és már alszik is.Cumis etetésnél ágyon fekszik a Csöpp,és csak úgy a szájába van adva.Amúgy igazad van,jó a szopizásnál az anya-gyerek kapcsolat.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hibernia!
Azt hiszem tudom miről beszélsz amikor azt mondod, hogy a plafont bámulja! Kendra is olyan erőteljesen tudja nézni, és mintha beszélni akarna hozzá...... hát tényleg eléggé nevetséges! Én is jókat szoktam röhögni rajta! :D De annyira édes! És amikor még "integet" is a plafonnak! De ami igazán tetszik neki az a VIVA tv. Főleg amikor valami klassz ritmusos zene szól! Annyira tud figyelni! :D
A cumisüvegeket és a mellszívót minden használat után fertőtlenítek! A cumikat pedig "alkalom szerűen"! Szerintem a szájpenészt akkor is elkapja a gyerkőc, ha folyton csak fertőtlenítesz, ha hajlamos rá, ha lehet ilyet mondani!

Mayday!
Az előbb még akartam írni, csak kiment a fejemből! :(
Egyszer Kendra is úgy összekakilta magát, hogy a kókuszmatrac huzatát is ki kellett mosni, mert annyira kakás volt! De hogy mit alkotott alvás közben, ne kérdezd! Egyébként az egész háta olyan volt a kiscsajnak! Aztán amikor csomagoltam ki, és próbáltam volna megtisztítani persze összepisilte a pelenkázót, és közben jól kiröhögött! Annyira édes volt, majdnem megzabáltam! :D:D:D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


ercsikati, hát igen és ilyenkor az apja kommentálja, hogy húúúú micsoda érdekes is a látvány én meg szakadok a röhögéstől... :) de a fal is izgi... :lol:

hibernia
 
 
 


Zsu!
Altatás! Én olvasni szoktam neki! Vettem még a terhesség alatt egy csomó könyvet amibe tökre klassz mesék vannak. Azokat szoktam olvasni neki! Olyan édes! Figyel egy darabig, aztán bekómál közben! Pelenkázás alatt meg mondókákat mondok neki! Vannak ilyen könyveim is, de egy csomót letöltöttem már a net-ről is! Amikor esik az eső arról mondókázok neki, amikor süt a nap arról, de mindig találok valamit csak hogy az érdeklődését felkeltsem, általában sikerül! :D:D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hibernia,mit nem adnék,ha a plafon és hasonló izgalmak lekötnék a fiamat... :oops: Peti nagyon nagy arc!!! :D

Kati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Akkor Kendra is tud alkotni!!! :lol: :lol:
Vivát Bálint is néz,a Comet kifejezetten tetszett neki.Nekem már kevésbé...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Jaj,el is felejtettem,altatás!!!Az én fiam alvás közben előszeretettel hallgat Deep Purple-t,Ozzy-t vagy mondjuk AC/DC-t.Pedig egyikőnk se nagy rajongó.

Kép

KépKép
mayday
 
 


sziasztok anyucik,

csak egy pár sor erejéig pofátlankodnék be Hozzátok.
Igazság szerint heti 1x,ha időm engedi,átpörgetem a hsz-eiteket,mert Katáról és Kendráról szeretnék tudni,sajnos valamiért úgy alakult,hogy már nem vagyunk napi kapcsolatban,de azért engem érdekel,hogy mi van velük,hogy boldogulnak stb.

Örvendek,hogy Kendra ilyen nyugis baba és végre Ti is a kezetekben tarthatjátok.Múltkor is eszembe jutott a tavalyi fagyizós beszélgetésünk,hogy könnyek szöktek a szemedbe és lám már te is boldog Anyuci vagy.Nagyon örülök Nektek.

Amit feltétlenül szerettem volna neked megjegyezni,hogy a mikrózást felejtsd el,semmilyen babaételt nem szabad mikrózni,főleg nem az anyatejet.
Az első hetekben mikor mi éjszaka Patríciának tápot adtunk és közben megbüfiztettem, a táp meg kihült,akkor vízet forraltam és abba állítottam a cumisüveget,úgy melegítettem újra picit.
Szóval ez csak egy jó tanács.

Ami a fejést illeti sztem lassan el kellene felejtened,hisz a Kendra egyre erősebb,sokkal jobban fog tudni már szopizni és enni fog annyit ciciből ami neki elég.
Az,hogy a cumisüveg cumije olyan mint az anyamell...háát véleményem szerint minden üvegből kényelmesebb szopizni a babáknak,azt nem kell olyan erőteljesen szívni,mint a cicit.

És,hogy elhigyjétek mennyire kis ügyesek a babáink és mennyire kell nekik szívni a cickót,hogy jól lakjanak,elmesélek egy történetet.

Kb. két hónapja egyik este nagyon bedurrant a jobb mellem,de mivel a kislányom azelőtt aludt el jóllakottan,gondoltam várok 1,5 órát majd felkeltem és szépen kiszívja.
Másfél óra múlva próbáltuk felkelteni,mindent bevetettünk,de egyszerűen olyan mélyen aludt,hogy képtelenek voltunk szopizásra bírni :)utólag vicces volt,de akkor nem,hisz majd szétdurrant a mellem,majd az éjszaka közepén kértünk kölcsön egy mellszívót (nekem akkor még nem volt) kb. egy órán keresztül próbáltuk kiszívni,de hiába, a nagy kemény csomók maradtak,így vártam a reggelt,mint a messiást,hogy a kislányom felébredjen.
És láss csodát kb. 15 perc szopizás után minden csomó eltünt a mellemből és úgy megkönnyebültem,hogy csoda.
Szóval egy mellszívó sem képes úgy és annyit kiszívni ,mint a csöpp kis szájacska!!!

Azóta van elektromos jófajta mellszívóm és az sem képes kiszívni,ha néhanapján kicsit becsomósodik a mellem.

És még valami: ha már a mellszívó nem szív semmit,nem jelenti,hogy üres a cici,ugyanis a tej folyamatosan termelődik,soha nem ürül ki teljesen.


Ahogy az s.orsi is írta mindnyájatoknak el kellene felejteni a fejést és méricskélést.
Utóbbival csak magatokat stresszelitek és ez nagyban befojásolja a tejtermelődést is.
Németországban szinte megtiltják az anyukáknak,hogy mérleget vegyenek otthonra.Semmi szükség rá,ha a pici éhes kéri és ha igény szerint szoptatod baj nem lehet.
Ha napi 5-6 pisis pelus van,nincs ok aggodalomra.
A kötelező vizsgálatokon meg úgyis mérik és láthatjáok,hogy szépen fejlődnek.

A másik meg a víz vagy tea: anyatejes babáknak nincs szükségük ilyesmire.Ha éhes vagy szomjas,csak anyatej.
Ráértek majd hozzátáplálás után itatni őket.

Barbazso-nak szeretnék írni,olvastam,hogy nagyon fáj a melled, az első hetekben kb. hasonlót éreztem én is,amíg rá nem jöttem,hogy nem bírta a mellem a melltartóbetétet.
A szülésznőm mondta,hogy ő úgy látja begombásodott a bimbóm,ezért van az a durva fájdalom,hozott is mindenféle szuper krémeket,de nem lett jobb,majd nem is tudom,honnan jött a gondolat,hogy a melltartóbetét lesz a ludas,de kidobtam a fenébe és kb. 2-3 nap múlva megszünt minden fájdalmam.
Talán egy próbát megér nálad is,ha használsz betétet.
Remélem mielőbb kellemes élmény lesz a szoptatás,csakúgy,mint Nekem.
Ráadásul én bimbóvédővel szoptattam 2,5 hónapig,mert lapos a bimbim,aztán egyik napról a másikra próbaként ráraktam annélkül és akkor már annyira ügyes volt,hogy tudta tartani a bimbót.

Azóta egy öröm a szoptatás.Kívánom,hogy Nektek is mielőbb rendeződjenek a problémák és sikerüljön kipihenni a kezdeti fáradalmakat.

Ja és még egy ötlet,ha isztok tejserkentő teákat,csak óvatosan azokkal is,mert nálunk pl. az okozott iszonyat pocifájást Patríciánál.

Hibernia,ne aggój a repülés miatt,mi is most repültünk a kis csibémmel (jelenleg Németo.ban élünk,voltunk otthon pár napot) és semmi gond nem volt.
A visszafele út este volt és átaludta az egész repülést:)
Arra figyelj csak,hogy fel és leszállásnál szoptasd,hogy ne fájjon a kis füle.

Remélem nem bántottam meg senkit,gondoltam pár jó tanács,tapasztalat nem árt senkinek.
Az elején több dolgon paráztam én is,mint minden kezdő anyuka,de 4,5 hónapnyi anyasággal a hátam mögött :D,hátha segítek 1-2 gondolatommal valakinek ;-)

üdv.
H
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hanyatka 2010.06.22 23:48-kor.

Kép
hanyatka
 
 


Barbazso,amit még esetleg érdemes megvizsgálni,hogy un. gótikus szájpadja van-e Samunak,mert attól is fájhat a szopizás vagy hogy szopi közben a teljes testével feléd legyen fordulva és helyesen kapja be a bimbót,vagyis alulról ölelje át a nyelvével.
De ha már sok szakirodalmat átlapoztál,gondolom ezekkel már te is találkoztál és helyesen szopizik.

Ha gondolod van egy nagyon profi szoptatási tanácsadó,én is úgy kaptam az elérhetőségét és nekem sajna csak emailban és telefonon tudott segíteni,de még úgy is nagyon megérte és hálás vagyok neki.
Igazából neki köszönhetem,hogy ma már imádjuk a szopizós perceket Patríciával,pedig az elején voltak kínkeserves szoptatások nálunk is.
Azóta 2 ismerősnek is ajánlottam otthon és nekik is tudott segíteni.Házhoz megy,nem vészes a díjja.

üdv.
H

Kép
hanyatka
 
 


Ercsi:mi csak tápszerezünk és mégis előjött.Doki mondta hogy ez bármitől lehet.Attól is ha valami rákerül a cumira és a gyerkőc bekapja,vagy ha a szájába veszi a kezét.De mondta doki hogy pikk pakk el fog múlni, és hogy a babák 99%-a átesik rajta.Védekezni ellen nem lehet,hiába sterilizálsz mindent,akkor is elkaphatja.
Banyek.... :S nem küldtem,megint elfelejtetem.Holnap délelőtt szólj hátha akkor nem felejtem el :D Most már nem foghatom a kismamaagyra :oops:

Játékok:tök jó hogy ezeket leírtátok.Én tornáztatni szoktam Balut,az nagyon tetszik neki,meg énekelek neki,mondókázok neki.Tárlatvezetés nálunk is van.Erkélyen nézzük a kilátást meg ilyenek.Bár Balu keveset van fent.Doki mondta hogy nincs ezzel semmi baj,annyit alszanak amennyit akarnak.Nincs megszabva mennyit kell ébren lenniük.

Hibernia:én napi egyszer fertőtlenítek mindent.Doki azt mondta hogy az elég is.Nem kell teljesen steril környezet a babának mert nem fog rendesen fejlődni az immunrendszere.Minél többféle hatás éri annál ellenállóbb lesz.Tudjátok vannak akiben nem üt a menykő,pedig némelyik olyan körülmények között neveli a gyereket hogy csak lesek hogy egyáltalán hogy vihette oda haza a gyereket.
Cumisüvegeket minden kaja után mosószeres vizzel elmosom,de csak napi egyszer sterilizálok mindent.
Nálunk Balunak a lámpa jön be nagyon :D

Annyira hozzá szoktam hogy az elején Balu nem akart ilyentájt aludni,hogy egyszerűen beállt erre a szervezetem.Pedig Balu 10 kb 3 ig alszik már 3 hete lassan.Na mindegy majdcsak visszaállok én is :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok jó tippet :D

9re jön a babamasszázsos néni tök jó 5 alkalom 2e ft/alk és házhoz jön :D

Majd beszmolok róla, azt mondják jó pocakfájásra... meglássuk.

Puszika

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hanyatka köszi a biztatást, remélem, ügyesek leszünk... :)

mayday a robotozás nem semmi... :lol: nálunk apa ügyesebb ezekben, én inkább az altatásban jeleskedem, dúdolok, motyogok, ringatok... apa a nyigázás királya... én mindig szétröhögöm magam rajta, táncoltatja szegényt, vagy múltkor vízszintesben feküdt a karján és mindenfelé benéztek, az ágy alá, ajtó mögé, közben szegény peti meg csak pislogott tök vízszintesben... egyik éjjel kitalálta a fúró-nyugtatást is, függőlegesen fogja és így jobbra-balra mozgatta + lefelé. halálosan nézett ki... :shock: :lol: :shock:

ja küldök még egy képet, nálunk hogy szeret elaludni... hátha segít... :)

s. orsi, mi újság nálatok?

hibernia
 
 
 


Na megvolt a masszázs...thai masszázs, de tetszik, és Gabi is lenyugodott tőle..remélem majd beválik. Na meg remélem majd jöttök :D

Ja, mayday, nekem nagyon bejött a robotozás, szerintem írtó jó :D

Nálunkis a plafon nagy dolog főként, hogy tetőtér és lamériás.. na meg a lámpák.... :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Szép jó reggelt!
Bár látom vannak nálam korábban kelők is! Bevallom már régóta fent vagyok, de mivel most nálunk ilyen klassz az idő, egyből mostam is már egy adag ruhát! Most Kendra fürdőlepedői vannak a gépben, aztán meg Laci vett egy nagyon édes Disney-s takarót azt akarom még kimosni! Aztán meg is telt az erkély! Remélem holnap a fehér ruháinkkal tudom folytatni a mosást!

Hanyi!
Örülök, hogy itt voltál és pár szót írtál nekünk! Köszönjük a sok-sok jó tanácsot is! :D Annak meg kifejezetten örülök, hogy azért néha-néha benézel hozzánk, és mindez Miattunk! :D Hát dagad a mellem! :D Jó, hogy azért van még akit érdekel, hogy mi van velünk a régi topikból! :D De mesélj veletek mi van?! Azt tudom, hogy most voltatok itthon. Mesélj a szülők el voltak ájulva Patrikától? Milyen volt a tali? Mert azért az is érdekel!

Zsu!
Szupi lehetett a masszázs. Lehet én is befeküdtem volna a csajszi keze alá a helyedben! :D Örülök, hogy Gabi élvezte, remélem a pocak gondokra is jó lesz egy kis masszázs!

Csöpplány!
Remélem azért ma már számíthatunk a szavazatodra! :D
Én mindent folyton és állandóan sterilizálok! Látod, mégis szájpenésze lett Kendrának! Szerintem ezt nem nagyon tudjuk elkerülni! :( De még jó, hogy nálunk nem annyira kritikus a helyzet, hogy sírjon, mert fáj neki! Mert már utána olvastam, hogy van olyan stádium amikor a gyerkőc sír, mert már annyira fáj neki! De azért Kendra azt is élvezi amikor a szájába nyúlok a Glicerin Borax-os ujjammal! Úgy rá tud harapni, pedig foga sincs a drágámnak! :D

Mayday!
Kendrának a Comet zenéje jön be, de az nagyon! Annyit tud rajta mosolyogni! Amikor meghallja, kikerekednek a szemei és már vigyorog is! Olyankor meg tudnám zabálni!

Legyen szép napotok! Szerintem ma már ki is lehet menni sétálni, mert annyira klassz az idő! Azt hiszem Mi is lesétálunk majd anyukámhoz! Meglátogatjuk őket! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Végre itt a jó idő, tudunk menni sétálni délelőtt és délután is!! :lol:

Tegnap járt nálunk a doki néni és örömmel fogadta a jó hírt, hogy Krisz több, mint 4 kg! Gratulált, hogy milyen sok tejem van! :shock: Én meg éppen panaszkodtam neki, hogy alig jön a mellemből tejecsek, Krisz mindig éhes. Erre nézett nagyot a doki és mondta, hogy ha ennyit hízik a gyerek és még naponta le tudok fejni 80 ml-t, akkor nekem van tejem! :D
Szóval lányok: a more milk tényleg hatott!!!!

Kérdeztem, hogy mivel töltsük azokat a perceket mikor ébren van? Válasz, hogy sétáljunk és beszéljünk hozzá, úgy mintha értené szavainkat. Nem kell úgy külön foglalkozni vele, mert ő fülel egésznap, és ami neki fontos azt úgy is megjegyzi, figyel rá! :wink:

Ja, a védőoltások! Szeretné a doki néni, ha mindegyiket kérnénk, még a rótát is. Körbe kérdeztem sok ismerősömnél és senki nem kérte ezt. :roll:
Úgy érzem, ha nemet mondok, akkor a doki néni megharagszik rám. Az meg nem lenne jó! tiszta terror! :?

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Most nem írom, hogy "jó reggelt" :lol: bár én nemrég keltem, mert az utóbbi napokban amikor kis szabad időm van alszom. Mert hát ki tudja mit hoz az éjszaka...általában üvöltést :? Szerencsére holnap megyünk a dokinénihez, mert már jó lesz, ha ránéz erre a gyerkőcre, hogy mi a fenéért üvölti át az est nagy részét.... amúgy jól vagyunk, ezt leszámítva.
Szavazok ám én is a porontyokra, csak jussak el odáig.

Barba, nekem is iszonyat fájt a mellem a szoptatás elején, sőt néha még mindig fáj. Ajánlottak egy jó krémet: Lansinoch, picit kell csak kenni a bimbóra, a sebesedést seperc alatt elmulasztotta. A másik meg a szellőztetés, én gyakran mászkálok itthon egy szál mellben :D Az viszont hogy az egész cicid fáj, arra nem tudom mi lenne a megoldás. Nem lehet, hogy be van gyulladva? Én tettem az elején meleg vizes borogatást rá, nekem elmulasztotta, de annyira azért nem is fájt.

Szerintetek van olyan, hogy a jobb mellemben alig van tej? Abból alig tudok fejni szopizás után, és a babuci is mindig kevesebbet eszik belőle, sőt talán már észre vettem, hogy azután sír is gyakrabban, lehet, hogy akkor még éhezik :shock: Próbálom nem méricskélni szerencsétlent állandóan, dehát valahogy ki kell derülnie, hogy van -e benne elég tej!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Ercsikati, Kendra nagyon édi a fotókon! És tényleg hasonlítanak kicsit Grétivel egymásra :D Már várom a talit, kíváncsi vagyok élőben a babákra nagyon!!! Tali időpont nekem is szinte mindegy mikor lesz. Egyedül augusztus 20-ai hétvégén nem érünk rá, esküvőre megyünk. Esetleg lehetne abban a parkban, amiről már régebben szó volt? Vagy valami jó ötlet?

Zsu, ez a thai masszázs tök jó lehet, és akkor már Te is tudod alkalmazni? Kíváncsi vagyok pocifájásra hatásos-e Gabinak. Ha igen, akkor azt hiszem mi is kipróbáljuk. A maszírozós néni esetleg Pesten is járatos? Vagy ide nem jönne ki házhoz? Bár kereshetek a neten valamit a közelben is.

Hibernia, ezeken a nyugtató pózokon én is röhögnék :lol: De mondjuk, ha hatásos, akkor bármi jöhet... mi egyenlőre nem vagyunk ennyire kreatívak, csak hordozzuk a vállunkon a lakásban felváltva.

Többiekkel mi van? Kismami? Anita? Meg még egy páran jól eltűntek!

Sajnálom, hogy ez a szájpenész ennyi mindenkinél kijött. Most néztem meg nálunk a helyzetet, hát nem látom, hogy lenne...de majd holnap a doki! Viszont Gréti feje kezd kicsit hámlani, olyan, mintha a koszmó kezdene kijönni rajta :? Meglátjuk holnap mit mond rá a szakértő.
Na megyek mert ébred. Pedig még akartam írni valamit...na majd később benézek, ha tudok.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadina van olyan, hogy jó mell-rossz mell... nekem a jobb a jobb...

voltál már hasi uh-n? mi ma voltunk és azzal kezdte a doki, hogy hasfájós ugye? mert teli volt széllel, látszott... :? :? örülünk. :(

szóval lehet este azért megy a bömb nálatok is, mert fáj a poci.
gripe watert próbáltatok már?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Kati:bocsika,de tegnap mikor még írtam,már nem volt erőm szavazni,pedig nem tartott volna sokáig,de ma bepótoltam.Írtam kismaminak,várom a válaszát,ha ír akkor megirom mit válaszolt.

Jók a játszós dolgok,ki fogom én is próbálni,kiváncsi vok Balu mennyire fogja értékelni :lol:

Szájpenész:nem is tudtam hogy ez fájhat is neki.Nekem nem sírt még ilyen miatt,gondolom az már akkor fáj amikor nagyon el van terjedve.Nekünk kevéske van hálistennek.Nálunk apa csinálja,Balu is folyton nyalogatja,főleg hogy kaja előtt csináljuk,volt hogy elkezdte szopni apa ujját :D

Charlott:ne hagyd hogy érzelmileg "zsaroljanak".Csak azt csináld amit jónak tartassz.Nekem a gyerekdoki mondta hogy a rotát be kellene adatni,de körbekérdezősködtem és arra jutottam hogy nem adatjuk be neki.

Na most ennyi,majd még jövök

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj még annyit,hogy én is neveztem Balázst,most még csak az újszülött kategóriába,de a cumimanóba is fogom,csak még át kell varázsolni a képet a telóról a gépre.
Megteszitek hogy ti is szavaztok ránk? :wink: Előre is köszike! :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia,
koszi jol vagyunk. elovettem a kendot és imadja a kicsi, mint a testvérei anno. Te kiprobaltad mar? Gratula a minta-naphoz! ilyen egyre gyakrabban lesz, meglatod!

Hanyatka,
annyira orulok, hogy te is leirtad, amit én, pont ugyanigy gondolkodom. jo tudni, h nem csak én okoskodom itt a messzi tavolbol.

Jaték,
nalunk a legérdekesebb jaték a testvérek és apa és anya arca. rengeteget beszélgetunk a kicsivel. az éneket is szereti.
cserélgessétek gyakran a felakaszthato cuccokat a baba korul és probaljatok ki, ha felvesztek vmi szokatlant, pl szemuveg, rogton észreveszi a kicsi!

Oltas,
csak a kotelezoket adjuk. itt mar a bcg sem kotelezo!
s.orsi
 
 


Sziasztok!
Sétáltunk ma egy nagyon, és a legnagyobb meglepetésre, Laci is hazaért időben, és jött velünk! Anyához menet bementünk a doki nénihez, mert azért nem hagytak nyugodni azok a fránya pöttyök! :roll: :x :shock: Hát valóban tejpöttyök, de kaptunk rá valami klassz kenőcsöt! Remélem segít! Bár azt mondta a doki néni, hogy magától elmúlik majd! Megnézte a nyelvén a szájpenészt, azt mondta nem vészes, de azért kenegessem továbbra is! A szemére is kaptunk szemcseppet, mert folyton becsipásodott, de csak az egyik. Már kezeltem kamillával is, valamennyivel jobb lett, de ha már ott voltunk, azt is megmutattuk! Jövő héten szerdán megyünk az 1. hónapos méricskélésre. Meg is lettünk dicsérve, hogy szépen növekszik Kendra az utolsó látogatása óta a dokinéninek! Mondtam, hogy már a 130-at nyomja! Mondta, hogy szuper, csak így tovább!

Csöpplány!
Kíváncsi vagyok, hogy Kismami írni fog-e vissza, és ha igen, akkor mit! Sajnálom, hogy sajnos ilyen "kevesen" vagyunk, de megértem, hogy mindenkit lefoglalnak a csöppök! :D Egyébként Kendra is van, hogy elkezdi szopizni az ujjam, mert azt hiszi jön belőle valami! Annyira édes! :D

Nadina!
Én is nagyon várom már a talit! Kértem, hogy linkeljék be nekem újra a helyet ahová szeretnénk menni, de eddig még nem tette meg senki! :(:( Mondjuk nekem szimpi volt a hely, és ha jól emlékszem, akkor nem is volt túl bent a városban! :D

Az oltásokkal kapcsolatban csak annyi, hogy a tesómmal beszélgettünk, és ő is azt mondta - így két gyerkőc után - hogy a rota elleni oltás nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen mint ti is írtátok több alfaja van, és nem biztos, hogy éppen azt kapja el a gyerek, ami ellen oltva van! Az agyhártya-gyulladás ellenit viszont én be fogom adatni, Mikey és Benedek is megkapta, és most már ingyen van! Amikor tesóm Mikey-nak adatta be, az első kettőért fizetnie kellett - darabja 16.000,-Ft-volt! Mire az utolsót adatta be, addigra már nem kellett fizetnie! Szóval nekem úgy mond "könnyű" mert tesóm a "mankóm"!

Remélem 7végére jó idő lesz, mert kerti buli lesz tesóméknál, megtartjuk Lászlót - 2 is van - meg Tenci szülinapját is! :D

Most megyek, nézek valami kajcsit magamnak, aztán jövök, ha jöttök Ti is! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Kati, csipa Samunak is volt a bal szemén, és azt mondta a védőnő, hogy könnycsatorna-elzáródás, és csak vizes vattával töröljem le, és masszírozzam óvatosan ujjbeggyel az orrnyergét bal oldalon. Két nap alatt elmúlt. De a kórházban szemcseppet adott neki a nővérke rá. Akkor másnapra el is múlt, de itthon újra előjött.
A várva várt link: http://www.obol.hu/park.html :)

Hanyatka, köszi! Ki is pakoltam a melltartóbetétet. :) Amúgy a gombára én is gondoltam, mert az antibiotikum kúra óta fáj (volt egy mellgyulladásom), és attól valakinek hüvelygombája lesz. :? Csak azt nem értem, miért belülről fáj. Meg nem is igazán a mellbimbóm, és nem is szoptatás alatt (na jó, az első néhány szívás...!), hanem két szopi között és az egész mellem. Ég, bizsereg, szúr, de nagyon durván. :( Eddig állandóan hordtam melltartóbetétet, csak a szopik után szellőztettem egy darabig, de igazából mostanra már alakul a kereslet-kínálat dolog, már nem kéne annyira tartanom az elázástól... Legalábbis itthon biztos nem. :D

Ma voltunk fülészeten és csípőszűrésen. Nagyon gyorsan ment mindkettő. A fülészetet Samu átaludta. :D A lábát pedig tornáztatni kell, mert kötöttek az izmai.

Tényleg Zsu! A masszőr csak Ürömön jár? Nem tud ajánlani valakit Bicske felé? Ma már moshatóztunk, de csak egy betéttel, hogy ne legyen túl nagy a pakk. Ti mindkettő réteget bepatentoljátok?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csöpplány, légyszi küldd el a linket, hol keressem Balut!

Charlott, szerintem se a doki döntse el, mit adattok be... Nem tudom, mit képzelnek magukról... Tanácsolni lehet, de ne éreztessék már azt velünk, hogy ha másképp csináljuk, akkor rosszat teszünk!!!

Arc, lámpa, fény, plafon hosszas nézése nálunk is megy. :)

Most megyek, segítek Apának szerelni. :) Van új konyhabútor... Hurrá! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sziasztok,

igen,Kata kiváncsi voltam,hogy hogy zajlott a szülés meg milyenek az első hetek :)
és örvendek,hogy jól vagytok,van tejci és Kendra szépen fejlődik.
A T.T-es üveggel meg cumival kapcsolatosan még annyit fűznék hozzá,hogy bármennyire is úgy tünik,hogy olyan mint az anyamell és Kendra imádja azt szopizni,azért nem mindegy ám,hogy egy szilikont szopizik vagy az anyaillatú pihe-puha fincsi cicit.
Meg ahogy nőnek,egyre okosabbak,ügyesebbek és hidd el a cicinél jobb nincs.
Mostanra Patrika annyira élvezettel szopizik,hogy közben "dudolgat",meg látszik rajta,hogy olyan nagy boldogsággal ül az ölemben,simogat,ölelgeti a mellem-ezt ne hagyd ki ;-)

A csípás szemikére meg van egy homeopátiás szemcsepp (nem jut eszembe a neve,de a gyogyótárban biztos fogják tudni),az nagyon jó,meg az orrnyereg masszírozása naponta többször.
Ilyen picin én más cseppet nem csepegtetnék neki ,meg a pöttyökre a krémet se erőltesd sztem.elmúlik az magától.
Ez mindenkinél van és ha nem muszáj nem kell ám kenegetni mindenfélével a kis finom bőrűket.

Remélem nem haragszol meg,hogy leírom a tapasztalataimat!?

Barbazso,hátha nálad is a melltartóbetét a ludas és pikk pakk megoldódik a probléma.
Olvastam egyébként,hogy nagyon kevés nőnél nem jön be,de sajna vannak/vagyunk páran.
Én azóta egyszer sem raktam be és szerencsére napközben eddig 1x áztam el :)
Az,hogy reggelre rendszerint elázok és naponta cserélek pizsifelsőt,már megszoktam:),de ez azért van,mert a drága kis Patríciám 6 hetes korától átalussza az éjszakát és reggelre igen-igen megtelnek a cickók.
Havonta 1x be is durran valamelyik.

Lányok,ami még nálunk bejött az első időkben,hogy este az utolsónak vélt szoptatás,az fekve zajlott,a végén szépen bealudt a kis drága és nem mozgattuk,mert előtte ahogy próbáltam karból letenni rögtön felébredt és jött a hiszti,újra cici igény stb.
Ha már jó mélyen bealszanak,akkor lehet áttenni a kiságyába.
Ha gondoljátok próbáljátok ki,mert biztos,hogy van akinél hasonló a szitu,mármint "felébred,ha lerakom".

Kép
hanyatka
 
 


Nem emléxem már, ki írta (bocsánat),hogy a csapba megy a lefejt tejci....ezt nem nagyon értem,vagyis,ha nem tárolod,akkor egyáltalán miért a fejés?
Miért szeretnéd,hogy több termelődjön,ha a babádnak nincs szüksége annyira?
A fejéssel is stimulálódik a mell és egyre több termelődik.Persze jó,ha sok van és a baba ki is szívja mind,de ha neki nincs szüksége annyira,akkor az csak neked rossz,mert ki kell fejned,esetleg begyullad stb.

Ahogy az orsi írta ez csak otthon van,hogy a kismamákat így "tanítják",hogy szopi után fejni kell. Akkor szükséges kifejni,ha nagyon túltelítődik a mell és nem szívja ki a baba vagy éppen gyűjteni szeretnél későbbre.Utóbbival meg az a gond,hogy mire elkezded a hozzátápit és a főzelékeknél esetleg felhasználnád,már nem biztos,hogy jó lesz,ugyanis nem minden esetben lesz iható felengedés után.Ezt mindig meg kell kóstolni,de már az állagán is látszik,ha megromlott.

Kata,szavaztam ;-)

Köszi mi jól vagyunk,hétfőn megkaptuk az utolsó kötelező oltást erre az évre,volt sírás,zokogás,de szerencsére hamar megvigasztalódott :)
Voltunk otthon,nagyon jó volt,bár sokat rohantunk,ügyintéztünk,ott volt nálunk mind a 4 nagyszülő,volt teltház meg minden,de hát imádták az unokát,teljesen odáig voltak Tőle :)
Ő már 6700 gr és 64 cm,szóval nagyon kis ügyeske,minden nap levesz a lábunkról valami ujdonsággal.2 hete folyamatosan ülni akar,nem érti meg,hogy ez még túl korai neki.Hát ezek vannak velünk.

van pár érdekes,hasznos cikk,ha gondoljátok olvassatok bele:
http://www.lll.hu/node/63
http://www.lll.hu/node/266
http://www.lll.hu/node/121
http://www.lll.hu/node/115
http://www.lll.hu/node/114
http://www.lll.hu/node/112


üdv.
H
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hanyatka 2010.06.23 20:11-kor.

Kép
hanyatka
 
 


u.i.: megkerestem neked, Euphrasia szemcsepp.

Kép
hanyatka
 
 


Hali!!!

Annyit írtatok,alig győzöm olvasni,bár ma én is extra fáradt vagyok,Bálint is elég nyügi ma. :cry:

Hanyattka,én alapból fekve etetek,az első napokban így evett először Bálint és maradtunk is ennél.Nekem is jobb és persze neki is.

Fejés:én fejek minden este,engem megnyugtat,ha tudom,hogy van plusszba tejci.Mélyhűtőbe is van.Lehet én vagyok a hülye,de mi van,ha menni kell valahova és nem tudok etetni.Társáságban amúgy se akarok.Szerintem jó ha van mihez nyúlni,de ez már az én heppem.

Most többre nem vagyok képes,elteszem magam,jó éjt!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Helló!!!!

Csak egy szóra jöttem
Majd holnap reagálok,meg végig olvaslak titeket.Nagyon sokat írtatok.

Márkot beneveztem mégegy versenyre!!

Küldöm a linket:
http://palyazat.picibaba.hu/201026-heti ... robanapok/

Léci arra is szavazzatok!!!

Előre is köszike!

Csöpplány,Kati szavaztam Kendrára!!

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Mayday,nem vagy hülye,félre ne értsetek,nem akarok én okoskodni,csak egyszerűen nincs értelme felgyűjteni sem,mert nem tárolhatod a végtelenségig.
Az,hogy van valamennyi lefagyasztva azzal nincs semmi gond,mert adódik olyan,hogy el kell menned,a babát meg valakire bízod és megeteti a lefejt tejet,deee azt a tejcit,akkor is lefejheted indulás előtt és frisset kap a baba,nem a fagyasztóból,amit lehet,hogy nem is fog szeretni,ugyanis a fagyasztással teljesen más íze lesz és általában nem isszák meg a babák.

Nekem is van lefagyasztva 2x 150 ml,de egyelőre többre nem is törekszem.
Patrícia most napi 6-7x szopizik és szerencsére van annyi tejem,amennyire szüksége van.
Az első 6 hétben nekünk sem volt egyszerű,hisz naponta 14-16x kért cicit,konkrétan egész nap rajtam lógott,de nem bántam,mert közben meg jókat durmolt az ölemben ,ha felébredt,ott voltam,újra megetettem és hiszem,hogy ez meghozta gyümölcsét,mert mostanra boldog,mosolygós,kiegyensúlyozott baba.Napok telnek el úgy,hogy egyáltalán nem sír.

ja sírás:
nemtom ti,hogy vagytok vele,de én nem bírom hallgatni,ha sír a gyerek.Mondjuk én soha nem hagytam sírni,rögtön felvettem,hordoztam,babusgattam,megetettem és ezzel nem "rontottam el",ahogy sokan mondogatják.Ha az ismerősök próbáltak inteni,hogy el fogod rontani,csak szóltam,hogy majd én eldöntöm,hisz meg voltam győzödve,hogy egy újszülöttet nem lehet elrontani,ha karodba veszed minden percben,mikor ő igényli és szüksége van rád.

Na nem ragozom tovább,de NE HAGYJÁTOK SÍRNI!
(csak tedd fel a kérdést magadban,hogy te hogyan éreznéd magad,ha sírsz és a körülötted levők rád sem hederítenek,nem próbálnak megvigasztalni,meghallgatni a bajodat? )

jó éjt Nektek.

Kép
hanyatka
 
 


én is fekve szoptatok. legalabb olyankor tudok pihenni. és aki tobb honapos szoptatasra készul, annak meg nagyon oda kell figyelni, h igazan kényelmes pozicioban szoptasson.
Az elso par napban éjjel velem egy agyban aludt a kicsi, éppen ezért a "felveszem, lerakom, felébred" miatt. de most mar persze a sajat agyaban (mozeskosar) alszik vagy 10 napja.

Hanyatka, igen én is ismerem ezt az érzést, amikor a nagyobb babak szopnak. Mosolyogva néha kikopi, beveszi a cicit, aztan majd olyan is lesz, amikor mar kuszni maszni tud, hogy (még tarsasagban is) egyszeruen odamegy és emeli fel a polodat, mert eszébe jut, h szopni szeretne.

én soha nem mertem (de nem is akartam) a cumisuveget kiprobalni, se a cumit, nincs is itthon egyetlen egy sem. Mi a cicirol rogton a kiskanalra és a csoros poharra alltunk at. és ennek koszonhetoen roviddel egy éves koruk utan mar onalloan (is) tudtak enni, ha kello suruségu volt az étel.
Cumi helyett pedig az egyik fiam szopta az ujjat. az mindig kéznél van, ha kiesik a szajabol, egyedul megtalalja. de itt is kulonbozo nézetek uralkodnak. én ezt is a gyerekre hagytam, igény szerint. A masodiknal mindent ugyanugy csinaltunk, de csak 3-5 honaposan szopta az ujjat, utana meg semmit.

és még valami, mindenféle borproblémara (kiutések, pelenkakiutések, stb berepedezett mellbimbo) kivalo gyogyir az anyatej. Korlatlan mennyiségben. és mellékhatasa nincs.
s.orsi
 
 


Hanyatka, egyszerre irtunk.

én sem hagyom SOHA sirni. szerintem sem lehet egy ujszulottet elkényeztetni. éppen ezért szeretem annyira a kendot is. mindenkinek lehet rossz napja, egy babanak is.

egy csecsemo csak egyet tanul meg abbol, ha sirni hagyjak: "hiaba sirok, nem érdekel senkit"

aztan majd par honaposan, amikor tényleg hisztibol sir, akkor fogjatok latni, hogy ujszulott koraban az nem hiszti volt, hanem egyszeruen kozelségre vagyik, akkor is, ha nem éhes és minden mas ok...
s.orsi
 
 


Szép jó estét!

Szerintem ez direkt azért egy nyitott fórum mert mindenki leírhatja a véleményét.Aztán aki akarja megfogadja aki nem az nem.Én nem írok semmit,mert abból csak vita lenne.Én sok mindent másképp látok,bár túl sok tapasztalat nincsen,csupán a családban előforduló hibákból tanulva cselekszem másképp.A lényeg nem az hogy ne hagyjuk sírni a babát,hanem hogy MINDENKI ÚGY NEVELI A SAJÁT GYEREKÉT AHOGYAN AKARJA!!!!Ezt sose felejtsük szem elől.Nem biztos hogy ami egyik babánál beválik az a másiknál is be fog.Ki kell tapasztalni.Nem tudom engem ez a téma mindig felidegesít :lol: Ne haragudjatok érte lányok,de olyan mintha rá akarnátok tukmálni a saját tapasztalataitokat másra.Nem azzal van a probléma hogy leírjátok,az jó,csak nekem a hangvétel kicsit ráerőltetősnek tűnik.Legalábbis bennem ezt az érzést keltette,hogy ahogy neveljük a gyereket az rossz avagy nem jó.Jó,gondolom nem így gondoltátok,csak nekem így jött le.
Bocs a kifakadásért.

Kismami nem írt még vissza,remélem nincs baj :?

Tettem fel Balázsról új képeket picasara,elküldöm a linket gmailre.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szarakszik a hotmail,belinkelem ide.

http://picasaweb.google.com/tahirak.mon ... gerkezett#

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok

csöpplány nyugi, mindenki úgy nevel, ahogy akar, ez tök így van. :) Én sem hagyom sírni Petit, na jó, max. 5 percekre, mikor egyszerűen ki kell mennem pisilni, meg kell melegítenem a tápszert stb stb. Nálunk sajna elkerülhetetlen, hogy ne sírjon kicsit egyedül, mert minden etetésünk úgy zajlik, hogy szopizik, aztán tápszer, de ugye az idő, mire e, lkészül... Előre nem csinálok tápit, mert néha elég a tejem, akkor minek szarakodjak meg minek csináljam meg 2-3 órával hamarabb? Szóval vannak sírás idők sajna, de én kihagynám őket... :?

Amúgy engem ami hasonlóan felidegesít az az, ha vki azzal jön, hogy teje mindenkinek van elég, hogy kereslet-kínálat miegyéb... Basszus minden lószart próbáltam már, tök szeretném, ha nem kéne izélgetni a tápszerrel, de ha 1 óra alatt kiszív 40-et és üvölt, akkor vajon mit tegyek? Utána adok tápit és 120-at simán benyakal. Persze, hogy 160-as igényre semmi az én 40 milim... És lógattam magamon a gyereket napokig, mondom, egy szopi nálunk úgy 1,5 óra és semmivel nem termelődik több, mint egy fix 400 mg / nap. Mégis mindenki azt mondja, hogy dede, van ott tej és ne adjam fel... Hát de hogy ne adnám fel, mikor látom, hogy bekapja a cicim és sír, mert nincs benne semmi... Egy 6 hetes babát nem lehet már hülyére venni, hogy legyen neked elég 20-40 mg / alkalom... Amikről itt írtok, hogy sírásra beindul a tej, hogy kifolyik stb - nekem ismeretlenek... Sosem tudtam még fejni egy milit sem, sosem volt még tejcsepp a cicimen reggelre...

Bocs a hosszas írásért csak én meg ezt a tej dolgot látom ilyen erőltetőnek, ha nem szoptatsz szar anya vagy - én mindenhol ezt hallom, pedig mondjuk Írországban a 6. hónapban megkérdezték, akarok-e szoptatni vagy tápszer... mikor mondtam, hogy szeretnék, tök örültek neki, de ha nem-mel válaszoltam volna, azt is elfogadják. Ezzel szemben itthon mindenképp szoptatni KELL, különben jön az ítélet... :? :? Eh... Na mindegy...

Nekünk amúgy tegnap ismét ultraszar napunk volt, egy percet nem aludt Peti reggel 7-től kb este 9-ig, szerintem egy Terminátor, bár annak elég nyűgös. Ha nem evett (cicin), üvöltött, ez alól kivétel volt az az 5 perc, amíg orvosnál voltunk, uh-n, mert ott nézegetett, fütyürészett... Az uh-nk amúgy okés, csak a hasi uh is jelezte, hogy irtó szeles... :(

Fülészetre ti hogyhogy kaptatok beutalót?? Az is kötelező?? Mi egyébként fizetős uh-n voltunk, mert szeptemberre olt csak időpont... Ti hogy szereztetek időpontot 6 hét körülre??

hibernia
 
 
 


Szép napot!!! 8)

Csak egy gyors,nagyon gáz volt az éccaka,semmi nem volt jó Bálintnak... :cry: :?

Ahány ház,annyi szokás,nincs két egyforma anya,mindenki csináljon úgy mindent,ahogy neki és a babának jó.Amúgy meg szerintem kellenek a tapasztalatok,akár jó,akár rossz.Én speckó attól megyek falnak,ha valaki feljön pár órára és kőkeményen kioktat,hogy nem jó amit csinálok,mert ő ezelőtt pl 30 éve máshogy csinálta. :evil: :x És ki nem sz@rja le?!?!?!?Csak azt felejti el,hogy ő max 3 óra múlva elmegy a gyerekkel meg én maradok,nekem üvölt,nekem fáj,ha nem tom mi a baja.Ennyi.Ő meg alszik otthon a kényelmes ágyában amíg én virrasztok a fiammal.És pont azért,mert az ÉN FIAM!!!!Ne értsetek félre(és senki ne vegye magára) a tanácsot nagyon szívesen meghallgatom,ha úgy találom,meg is fogadom,de ha valaki mindenáron rám akarja eröltetni az ő igazát azt nagyon rühellem. :twisted: :evil:

Én is beneveztem Bálintot a picibabára,ha arra jártok netán légyszike... :oops:

Még jövök!!! :D Bocs a rinyáért,és SENKI nem szaranya,na!!!! :wink:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,Balázs kész férfi!!! :D Nagyon édes, a farmeres szereléstől kész vagyok,olyan jól tud állni Nekik a felnőttes cucc!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?