Új privát üzeneted érkezett!

beba ha! mi mindet végig probáltuk, ez a legjobb ízre, és nem a legdrágább! a legolcsobb szinte...

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Bea: mennyit eszik? sokat :oops: no:
reggel 5kor táp, 180ml. aztán 10kor alma-krumpli-répa-csirkemell anya modra (250gr kb). 14kor alma-banán-keksz anya modra (300gr). aztán 18kor megint alma-répa-krumpli-csirkemell (250gr). 22kor táp 210ml.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


ja, két hete én főzök neki, mert bébikajábol heti 7000 pézbe volt a Törpe... de ezt jobban szereti, sokkal szívesebben eszi. reggel legyártom neki az egész napi kaját kb 40 perc alatt. nem sok melo van vele. viszont így heti több ezret spórolok.

Edit

Kép
ézsóné
 
 

 
 

valaki írta, h a tejpépet cumisüvegből adja, mert az ő csemetéje is türelmetlen mint az enyim. bocsánat, nemtom ki volt, de lennél szíves leírni, hogy mennyivel csinálod hígabbra?

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Az elején Réka is Beba HA Start-ot kapott, aztán a bukás miatt Humana Baby Fit 1-t. A bukás megmaradt, de a tápszert nehezebben itta, mert sűrűbb volt, nehezen lehetett összerázni. A Beba nagyon jó volt, soha nem fájt tőle a hasa. Most mindkettőből van itthon, de ha megint kell tápi, akkor mi is visszatérünk a Beba-ra szerintem.

Ági

KépKép
agci
 
 


ja, és köszönjük a dícséreteket :lol:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Sziasztok.
Mi is itt.
Általában olvasó módban vagyok. Bocsi.
Helyzet:
Vivike már 5hónapos, és egy hetes.6900gr, és 65 cm körül(ez itthoni mérés)
Ő is eszi a babakaját rendesen, a kaja ritmusa hasonló Edit ritmusához.
Épp most gondolkodtam én is a saját készítésű ebéden.
Edit:
Te milyen husit, mennyit, és milyen kekszet használsz?

A pépet én is hígítva adom neki, és 200 vízhez 4,5 e.kanál pépet adok, variábilis cumifejjel, hogy tudja rendesen inni.

Kép
bettike830
 
 


Itt egy kép is, ha nem bánjátok. Anya és Vivó
Kép

Kép
bettike830
 
 


Bettike: darált háztartási keksz. meg csirkemell.
alma-banán-keksz: 1 nagy alma, fél banán (közepét kiveszem), kb fél dl babavíz, 2 teáskanál keksz. ez egy evés.
alma-krumpli-répa-cs.mell: negyed alma, 4-5 kicsi ujkrumpli, egy nagyobb répa, és kb 6-8 kocka csirkemell. vegetás vízben főzöm a répa-krumplit, azzal pépesítek. egy kis teáskanállal rakok a főzővízbe, szétforralom, aztán rkom bele a cumot.
turmixolom, aztán a levegőbuborékat kikeverem belőle.ennyi.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


A tápokhoz én nem tudok hozzászólni, eddig úgy tűnik elég a lánynak a tej (kopp, kopp).

Viszont ha nem haragszotok írtam a gmailra a piszkozatok közé valamiről és kíváncsi lennék a véleményetekre!

dalika
 
 


dalika: én csak annyit tudok mondani, hogy nálunk még szarabb a helyzet.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


írtam

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Sziasztok!

El vagyok keseredve...
Az amúgy is súlyproblémákkal küzdő lánykám nem akar enni...Se cici, se cumisüveg, se kanál... se tej, se tápszer nem kell. Jó esetben 50 mg-ot eszik, a 120-140 helyett. 4 fogacskájánál ki van fehéredve az íny, az alsó szemfogainál és mellette, nem is az első fogai jönnek...
Még beszerzek egy csőrös poharat, hátha... Talán a dokinéni mond majd vmi okosat.

Nektek van ötletetek?

Levi, jobbulást!
Vendég
 


Niki,sajna nekem nincs ötletem!Hátha csak átmeneti a dolog,csak ma kezdte el a nem evést?

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Niki: nyűgös is, sír? vagy csak simán nem akar enni?

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Nagyon nyügi, csak kézben van el, és már 3-4 napja fokozódik a helyzet...
Vendég
 


Köszi a választ Edit.

dalika
 
 


akkor gyanus a foga miatt nem eszik. nálunk is volt ilyen, de ő kanállal evett.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Nóri írta:
[quote]F írta:ogcsücsök kint van már!

Nóri,akkor Noi az első fogas baba a topikban,vagy tévedek?Van még valakinek fogcsücskös babája? :)

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Niki, ha tényleg a foga miatt nyűgös, próbáljátok ki a Chamomilla vulgaris 15CH homeós bogyót. Nyugtató, fájdalomcsillapító hatása van. Hátha beválik. Más ötletem nincs :(
zuzmooo
 
 


Sziasztok!
Próbálok megint csatlakozni...biztosan nem fog menni, mert kitört a szünet.

Tápszer: nálunk a második gyereknél kellett, inkább a leszoktatás miatt. Hát, elment rá jó sok pénz, mire kiderült melyik jön be. Most ajánlottam vkinek, hogy kérjen tápszeres anyukáktól egy-egy
adagnyit és próbálja ki, hogy melyik jön be.

Itt meg állandó túlkínálat van, én meg ettől vagyok ki. (folyamatos mellfeszülés. Megfogadtam, hogy nem kezdek el fejni, mert akkor a szoptatáson és fejésen kívül nem marad másra idő, de 2 napja baromi szarul eszik a kis fiacskám és reggelre le kell csapolnom a görögdinnyéket.) (tudom, tudom örüljek, hogy ez van)

Kórházban lévő Leventének gyors gyógyulást!

Melyikben vannak, tudjátok?

A jól sütő-főzőktől kérdezném, hogy hogy a sz..ba kell normális palacsintát sütni???

Most egy ásványvizes verziót csináltunk, de ez sem jött össze.

zojafu
fujazo
 
 


Nori gratula a fogcsucsokhozmakkor mar a neheyen tulvagytok.nalunk csak dagadt az inye,meg almabol felsir.

Nikolett,foggyanus,Noci is ezt csinalja,szopi kozben is felsir,de a cumit elfogadja.

ezsone,nem semmi adagja van a fiadnak :shock: en adtam a tejpepet cumisuvegbol,szemre higitottam hogy olyan hig legyen hogy kijojjon a cumibol.

tapszer.nekunk a millupa nem jott be,a Nestle draga igy mi egy hazai tapsyert hasznalunk,it nincs receptre iras.

Kép
monyo83
 
 


fujazo,liszt, tojas,viz+tej,nagyon pici cukor,ha sok cukrot tezyel bele leragad.kicsi olaj.
en ugy szoktam hogy liszt bele a tojas,egy pohar viz,elkeverem majd egy pohar tej,a lenyeg hogy amennyi viz annyi tej.jogurt surusegure szoktam keverni.

Kép
monyo83
 
 


Fujazo:
a mi palacsinta-receptünk:
kb. 12 palacsintához: 15 dkg liszt, 3,5 dl tej, 1 tojás és SLUSSZ! És teflonos palacsintasütőben sütöm, amiben SOHA SEMMI MÁST nem sütök!


Na, itthon: Humana tápot írt végül a dokker.


A Chamomilla fosat is? Már bocsi a kifejezésért, de a lányomnak ma kétszer is elég híg széklete volt.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


a palacsintát én szódával csinálom, így jó könnyű lesz a tészta
zuzmooo
 
 


Fujazo
Én így csinálom:
20 deka liszt, 2 tojás, 2 deci tej, 2 deci szénsavas víz.

és a lényeg tényleg a jó palacsintasütő. enyém tefal.


Kakti
hát a kamilla elvileg igen

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


humana a keke dobozos tapszer :?: akkor nekunk nem illupa volt hanem humana.
kakti,igen fosat,de ha jon a fog akkor lehetseges naponta tobb higabb szeklet,ezt olvastam.

nekem nincs kulon palisutom :oops:

Kép
monyo83
 
 


Zojafu!

15dkg liszt, 1tojás, 3,5dl folyadék (tej+víz) 1csipet só, 1ek étolaj
Én általában fele tej, fele vízzel csinálom, vagy több tejjel! De a víz ne legyen több a felénél!
Teflonos palacsintasütőben 6db lesz belőle. Értelemszerűen több palihoz ennek a többszörösét csinálom. Általában a háromszoros mennyiséget!

FOG: még nincs kint, de már érzem a keményet, szóval nem kell neki sok! Mit is vártam, ebben elsők szoktunk lenni! Igen többesszám! :lol: :lol: :lol:

Viszont nemtom mivan, de 3óra 15perce alszik!!! :shock: :shock: Luca dél óta.

Majdnem kész a konyha, csak apró csetreszek vannak, mint műanyag pohár és egyebek! Viszont nem találom a bögréket! :lol:

Meg totál álmos vagyok, de ha most ledőlnék, tuti egyszerre kelnének!!! :roll:

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


(Kakti, Luca Humanan nőtt fel és rohadt jó volt neki! Most Bebat veszek, de neKÜNK sose volt bogyós a kakINK tőle! Zöld, ragacsos és büdös igen, de nem bogyós! 8) )

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Judit!

Nálunk olyan volt, amikor apa vigyázott a kb féléves Lucára, amíg valami apróságot csináltam, hogy apa elaludt, Luca mellette ült a kanapén apa hóna alatt, kezében a távirányítóval. Be volt kapcsolva a tv. Monnyuk gyerek is aludt, de simán leeshetett volna onnan! Minek ültet oda egy félévest!!!? :roll: És miért alszik el, ha ő vigyáz! Én csak egyszer bóbiskoltam el! Most terhesen a kétéves mellet pár percre! :lol: :lol:

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Nóri, enyém is 5 perc múlva lesz, hogy kerek 4 órája alszik. az előbb már lecsekkoltam a légzésfigyut, hogy tuti működik-e. Működik. Gyerekhez is berongyoltam, de nagyokat szuszog. :lol:

Kép

Kép
koviki
 
 


enyim szinte egész nap aludt... lehet az idő. vagy megint fejlődési ugrás, és mire legközelebb irok, már 81 cm lesz és 10 kg :shock: :shock: :shock:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Edit :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
koviki
 
 


kaja téma:
én neki álltam VOLNA főzni, ha jött VOLNA doki, és nem vártam VOLNA rá egész délelőtt( nincs itthonalapanyag és ezt nem bízom a szüleimre)még 1 hónap és kipenderítem a dokinkat(csak anyám szerelmes belé...)
azért tanulságos volt az üvegeskaja, mert így tudom, milyen ízekre vágyik(üvegeskajaízre, mint az anyja)de komolyra fordítva, én még sose láttam se közelről se távolról babakaját, így nem tudtam, milyen ízünek kell lennie, bár látom, ebben is vannak eltérések...
ja, répát akarok főzni

és én higítom még az üvegeskaját, először forralt vízzel(tudom:steril szoba....)majd rájöttem h. miért ne raknám bele az 50 ml lefejt tejet :D na az nagyon bejött, finom, is , kaja is tej is..

viszont egy kérdés:
:?: én mindent ami nem táp(az almalevet is)kanállal adom, kicsit unom már a nyakíg kajás ruhákat, de még így is türelmes a Mirc és jól megy ez nekünk.
én ugy gondoltam, ha kaja, akkor kanál...így jött.....
vagy ha már mennyiséget adok majd akkor adjam cumisüvegből?mert sok lesz????
és csak pöcsölés lesz ez is?
és akkor mekkorára vágjam ki a cumisüvegen a likat?
mert még a szűrt almalében is uszkálnak rostok, így ha megakad a kaja...... :?

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Na, Nóri!
Most mondj okosat!
Tápszer (Humana) nem ízlik a kölöknek. Úgy tolja kifelé a szája sarkában, mint aki nem tud nyelni. És próbálkoztam először kanállal, aztán pohárkával, végül cumisüveggel is, de NEM KELL NEKI! (Éhen fog halni ez a kurva válogatós kölök! :lol: :lol: :lol: )

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Zsó:
Szerintem, ha már kaját adsz neki, azt ne cumisüvegből add, hanem kanállal.
Mert az a végcél, hogy előbb utóbb elhagyja azt az üveget.
Ezért, ha nem ellenzi a kanalat, szerintem ne térj vissza a cumihoz.

De ez az én véleményem.

Kép
bettike830
 
 


Zsófi!
Ne akarj kitolni magaddal! Ha megy a kanalazás, ne válts cumisüvegre!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


egyetértek!! enyim kanállal gyorsabban megeszi a kaját mint cumisüvegből, és nem maszatos sose...egy cseppet se hagy kárba veszni!

kakti: probálkozz vele, de a humana a legtöményebb és legédesebb tápszer. a beba pont jo. megkostoltam mindet, amit evett a kölök, és ízre ez a legjobb.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Kakti! Másik fajta tápszer?

Egyébként van egy ismerősöm, egyik napról a másikra szinte teljesen elment a teje, a gyerek sehogy nem fogadta el a tápszert, másfél hétig ordított a baba, szinte folyamatosan cicin volt,de meglett az eredménye, majdnem két és fél éves koráig tudta szoptatni. persze azért idő közben más kaját is kapott :)

Kép

Kép
koviki
 
 


Kakti!
szerintem ugyanúgy lehet a tápszerrel, mint a kajával, hogy hozzá kell szoktatni az ízéhez szép lassan.
Ja, tudom, addig éhen hal, de D. pl a víz "ízétől" is olyan grimaszokat produkált, hogy meg is örökítettem rögvest vidijón. :)

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


Köszi a recepteket!

akkor a következő 10 évben sorra kipróbálom mindet, de az tuti, hogy mostanában többet nem. Minden bűzlik, a gyerekek eszik a tölteléket magában és kezdhetek főzni.

Nikolett: enyém sem eszik...arra tippelek, hogy meg fog jönni, ezért más az íze a tejnek, de lehet, hogy fogyózni akar.

olvasok ám szorgalmasan (kb.4naponta), csak írásban szar vagyok.

Nagyok is itthon, ovinak vége, vagyis összevont csoport van. A lányom, mivel szeptembertől iskolás lesz, nem akar már dedós oviba menni, a fiam meg amúgy sem szeret járni.

Kicsit irigylem az első gyerekeseket, én akkor voltam életemben a legboldogabb...nem volt semmi más csak a baba meg én.

Kérlek, ne haragudjatok, ha csak néha írok és ha már rég lerágott csontokra reagálok.

zojafu
fujazo
 
 


Tápszerből nestlét eszik Barbus. Én a pépes kajákat kanállal adom, egyre szebben eszik. Husit majd csak 6hónapos kortól akarok neki adni. Fűszert meg egyenlőre egyáltalán nem. Csak ami az üvegesbe van. Nátha alalul, orrát kell csak szívogatni. Tegnap volt 5 hónapos Barbus, 5740 gr. és 62,5 cm. Nem egy óriás. De én nem adok neki kekszez vagy húst. Még a tejpépet is csak most írattam ha-sat. Barbus még inkább csak naponta egyszer eszik gyümit, most akarom bevezetni uzsira a tejpépet. Szerintetek mikortól lehet napi kétszer adni neki kaját?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


pcd en a leveket,cumibol adom neki,a surubb kajakat pedig kanallal.ha picit idosebb lesz a levek mennek csorospoharbol.

Kép
monyo83
 
 


Vicky
Szerintem már nyugodtan adhatsz Barbusnak 2x kaját.
Pláne, hogy te is már elég régóta adod neki a gyümölcsöt.

Nekem mikor Vivi meglátja a tányérját, már repked a kis kezével, alig várja a kaját.

Ja!
Boldog hófordulót Barbusnak!

Kép
bettike830
 
 


bettike: Köszi, talán elkezdem a kétszeri kaját.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky adhatsy mar neki naponta 2x,Noci 2het utan mar naponta 2x kap kajcsit,5hosan kezdjuk a yoldsegfeleket.
hus es keksz ugyben egyetertek,majd 6 hosan kap husit.

Kép
monyo83
 
 


Kép
Ezt ma találtam.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


kakti: oké, de akkor magyarázza már meg nekem valaki, hogy mért vannak az 5 hós bébikajákba csirke, pulyka, borjuhus?????? meg a 4 hosba banán, cukkini, zöldborsó, karfiol???

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Edit, hát azért, mert el lehet adni... :roll:

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Mit gondolsz, azért van nátrium glutamát a húsvéti sonkában, mert az a jó és egészséges nekünk, vagy mert az volt olcsó és többet lehet keresni rajta! Elvégre senki nem akarja unalmasan etetni a gyereket! :shock: :shock:

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?