Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Noémi!

Gratulálok!!KépKép
Ugye azért nem volt nagyon (túl) nehéz a diétát betartani?!!

Ági (Egy diabéteszes, de egyenlőre nem pocakos...Kép)
aszemenyei
 
 


Ági!
köszi KépHát sokmindenről le kellett mondani, de nem ez zavart benne, hanem a vércukor kontroll, az ujjszurkálásKép.De egy babáért ez csöppnyi áldozat.
fantikbaba
 
 


Noémi!

Ugye hogy megérte??!!KépKép

Ági

Ui.: Képet nem raksz fel Helénáról? Mármint babás és nemcsak pocaklakós képet?
aszemenyei
 
 

 
 

Ági!
Van kép az albumban, a H betűnél Heléna baba albuma.Kép
fantikbaba
 
 


Noémi!

Sajnos nem sikerült (eddig még) megnéznem, viszont a weblapod fantasztikus!!! Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Fantik!
A szülészeti kontrol 6 héten után van, akkor kell diab. kontrollt is csinálni (vagy megbeszélni)

Aszem!
Sok jó tanácsot kapsz Vantaltól....
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Köszönöm szépen a válaszodKép

Noémi
fantikbaba
 
 


Doktor Úr!

Ön is úgy látja??? KépKép

Kérdésem: hemoglobin A1c-nél, illetve fruktózaminnál mi a "célkitűzés" (startjel előtt...)? Augusztus végén 6,4, illetve 305 volt...
Előre is köszönöm!
Ági
aszemenyei
 
 


Aszem!
HgA1c: 8 alatt, fruktozamin 280 alatt.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor úr!

Megvan akkor az újabb célkitűzés...

Köszönöm!

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!
Senki sem jar erre ujabban?
Szoval elköszönnek, szombaton megyek Pecsre, es maradok is.
Gyakorlatilag jol vagyok, pöttyet tartok a csaszartol, de hat ez van.
Amint vagyok ujra, jelentkezek. Kép)
pele1
 
 


Pele1
Jó szülést, ha megvan a baba jelentkezz Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!
Sokat gondolok Ratok, Gyurival egyetemben, nagyon sokat segitettetek, amint ujra kint vagyok, azonnal jelentkezek. Kép))
Vigyazzatok magatokra, a prüntyögökre. Kép)
Pele1 Kép
pele1
 
 


Jó napot Doktor úr!

Ha 2 héttel szülés után le kell állni a szoptatással ( Bromocriptin, Rivotril ), akkor a méhösszehúzódások elősegítése céljából nem kellene esetleg valamit szedni ( pl Ergam cseppek ), mivel így nincsen semmi méhösszehúzó hatás. Köszönöm válaszát!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Nem kell leállni a szoptatással...
Ha nincs jelentősebb vérzés, akkor 2 héttel a szülés után már összehúzó sem kell.
gyuri
Szeged
 
 


A szoptatással sajna egyéb okok miatt le kell állnom KépKépKép
Köszönöm a válaszát!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kedves Gyuri!

Van egy furcsa kérdésem: a tofu tényleg szinte szénhidrátmentes? A csomagoláson lévő felirat szerint 0,1mg/100g szénhidrátot tartalmaz, én ezen azért csodálkozom, mivel szójababból készül, és a száraz hüvelyesek ugye meglehetősen szénhidrátdúsak. Nem találtam semmi más forrást, ahol szerepelne a tofu CH tartalma, tudnál esetleg segíteni?
Köszönettel,
Soosoo
soosoo
 
 


Szia Soosoo!

Bár nem nekem szántad a kérdést, bocs, hogy belekontárkodom, de ezt találtam egy oldalon:

Teljes szénhidrát tartalom:
8 fl oz Soy Milk ( szója tej ) 4.4
4 oz-wt Tofu, firm ( sziládr tofu ) 4.9
4 oz-wt Tofu, silken ( lágy tofu ) 3.3
Amerikai oldal volt, át kell váltani a mértékegységeket!!!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kedves Gyuri!
Diétával szinten tartható diabeteses vagyok.Terhesség alatt mennyi az a maximum vércukor,ami még nem igényel insulint?Azt mondta a nőgyógyászom,hogy egy heti szigorú diéta után egy napon keresztül minden étkezés után egy órával vérvétel és ha nem lesz jó,jön az insulin.
Nagyon nem szeretném,de tudom,hogy fogynom kellene ahhoz,hogy rendeződjön a vércukrom és az min.4 hét.(Sajnos a terhességem előtt híztam fél év alatt 10 kg-ot.)Nem kellett volna.
Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!

Soosoo: egy magyar oldalon is van tofus adat:

http://www.altavizsla.hu/kereses/d.pl?url=http:%2F%2Ftext.goliat.hu%2Fcgi-bin%2F kereses.cgi%3FSubmit4.x=28%26Submit4.y=11%26KERESES=tápanyagtáblázat

Egészen a tápanyagtáblázatig másold be a webcímet, ezt már nem volt hajlandó kékkel írni a gép KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Yndi!

Köszi a segítséget, megnéztem néhány táblázatot, egyre kuszább a kép: az egyik szerint 125(!)g-ban van 2 g CH, a másik szerint 100 g-ban 9,1g CH... Itt vannak a linkek, csak nem sikerült rendesen idemásolni:

http://body.builder.hu/kaloriabase.htm4?szint=4&szint1k=VEGETABLES%20and%20LEGUM ES&szint2k=Soybean%20products:&szint3k=Tofu%20(soybean%20curd,%20regular)&szint4k=0&szint5k=0&kaloriaid=1755#TOP

http://www.hazipatika.hu/tools/tt?type=2&csoport=6

Ehhez hozzávéve az amerikai adatot: 4oz az 4*28,35g, azaz 113,4g, ebben van 4,9 illetve 3,3g CH - így már aztán teljes a káosz Kép

Üdv,
Soosoo
soosoo
 
 


Szia Soosoo!

Akkor neked is feltűnt a nem teljesen egyértelműség!!! KépKépKép Mondjuk azt a korábbi adatot, amit még a kérdésednél írtál, nagyon kétlem, márcsak a tofu "származásából" kifolyólag.
Én mondjuk abból kifolyólag, hogy a tofut különböző "keménységűre" csinálják, inkább az amerikai adatokat venném figyelembe. Ott volt eddig egyedül olyan, hogy lágy és kemény tofu megkülönböztetve.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Soo!
Szabin vagyok, jelenleg London.
Első látásra furcsa, hogy egy hüvelyesben nincs CH, de ha ez van ráírva .... Én ilyenkor Juditot szoktam megkérdezni .... 3504760/kp.diab.amb. Bánvölgyiné. Tuti a korrekt válasz!
gyuri
Szeged
 
 


Szia Soosoo!

Nem tudom, aktuális-e még a tofu-téma... Most néztem meg a Wellness Színes kalóriakönyvben, (ez egy olyan tápanyagtáblázat, ahol az általános termékeken, élelemiszereken kívül több gyártó megadja a saját termékeinek szénhidrát, fehérje és energiatartalmát. Na szóval, ott a Biovital tofura 3,3 g CH-t ír 100 grammra és 120 kcal-t.
Ha érdekel a többi (pl. fokhagymás, fügekaktuszos babpástétom és hasonlőak...), szívesen elküldöm Neked az adatokat, mert beszkenneltem!!

Ha már nem aktuális, akkor persze, tárgytalan..

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

A hüvelyesek CH-tartalma is igen érdekes kérdés, de nem tudom, hogy mennyire szoktátok megnézni pl. a light üdítők cimkéit?
Nem is s nullkalóriásokra gondolok, hanem például a .......(ez itt nem a reklám helye!) almalé, melyre rá van írva, hogy karamellel színezve... No comment!!KépKépKép
aszemenyei
 
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.Diétával(natív cukor- mentes)rendben tartott diabeteses vagyok.Terhességem alatt magasak az éhgyomri vércukraim.Dietetikus beállított 150 gr.CH-ra,majd egy hét múlva vérvétel.Minden étkezés után 1 órával.Első 8,4,majd 7,1-6,3-5,9-6,7.Éhgyomri másnap reggel 6,4 mmól/l.A dokim ideges,küldeni akar diabetológushoz.A dietetikus szerint éjszaka hypózom,reggelre ezért lesz magas a vércukrom,mert kompenzál a szervezet.Dagad a lábam,kb 5 kilót híztam(ebből szerintem legalább 2-3 oedema),és 36 éves vagyok.Első terhesség,10 hetes vagyok.Ja,és meg tudnám enni a vasat is!
Mit tudtok mondani?Mi lesz ebből?Kikerülhető-e az Insulin?Van-e összefüggés a cukor és a lábdagadás között?A terhesség további részében még rosszabb lesz-e?
Köszönöm,Gabi.
gabriela
 
 


Nincs ok az idegességre, senkinek, de a dokit nem is értem. Egy orvos nem ideges, hanem tudja mi a teendő... Ha 150 g Cg diéta mellet az étkezés utáni értékek 7 felett vannak, inzulint KELL adni. Pláne ha ez a 10. héten van. Ez ugyanis nem terhességi cukorbetegség.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri Doktor!
Köszönöm a választ.Nem azért ideges az orvosom,mert nem tudja,mit kell csinálnia,hanem azért,mert nincs megelégedve a vércukor értékeimmel.Mondta azt is,hogy be kell állítani Insulinra,de én kisírtam még egy hét diétát.Nem gesztációs diab.vagyok,ezt tudjuk.Mindig csak a reggeli vércukraim magasak.Ha erre Insulint kapok,be fogok hypózni.Nem?A terhesség előrehaladtával számíthatok arra,hogy még magasabb vércukraim lesznek?Szabad-e gyógyfüveket kipróbálnom az Insulin helyett?Tablettát miért nem lehet terheseknél alkalmazni?
Mit okozhat a magas vércukor a babánál?
Köszönettel:Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Tablettával nem lehet "igazi" cukorbeteget beállítani (nem terhest sem). Egy hétnek mi a jelentősége? Viszont okozhat bajt a késés.
Nem tudom ki lesz a diabetologus, aki beállít, de igazi profinál (kevés van!) nem fogsz hypozni...
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri Doktor!
Köszönöm a választ,nem nyugtatott meg.Nagyon félek az Insulintól.Egy heti plusz diétának az a jelentősége,hogy fogyhatok 1-2 kg-t és akkor csökkenhet a vércukrom.Tudom,hogy nem jelentős mértékben,de hátha.Egyébként Baján élek,a diabetológus,akihez menni fogok,dr Csongor Emőke.Nagyon remélem,hogy sikerül úgy beállítani,hogy elkerüljük a szélsőséges vércukor ingadozásokat!Doktor Úr diabetológus,vagy szülész-nőgyógyász?
Gabi.
gabriela
 
 


Szia Gabi!

Az inzulintól ne félj, egyáltalán nem vész, az első szúrás egy kicsit parás, de aztán csodálkozni fogsz, hogy miért féltél tőle annyira. A baba érdekében ne halasztgasd, sokkal könnyebb azzal beállítani a cukrot. Ráadásul szerintem megnyugtatóbb is, hogy azzal szépen minden rendben van.
cseszi
 
 


Köszi Cseszi a vigasztaló szavakat,de én már annyit hypóztam fiatalabb koromban,hogy már csak ezért is félek a szúrástól.Emellett csak a reggeli vércukrom magas,estefelé már majdhogynem alacsony.Tudom,hogy hülye vagyok,nem tehetek róla.Mindegy,ha a diabetológus úgy rendeli,nem tudok tenni ellene semmit,jobban mondva nem is akarok.De csak a baba érdekében!!
Te gesztációs diabeteses vagy?Mennyit szúrsz, és milyenek voltak a vércukraid?
Köszi,Gabi.
gabriela
 
 


Sajnos úgy néz ki már nem gdm-es, mert 'úgy ' maradtam terhesség után. Vagyis azt mondják, sikerült beleesnem abba a 2 %-ba, akinél nem múlik el terhesség után, bár én ezt még mindig nem tudom elfogadni, de hát a remény hal meg utoljára....
Amikor kiderült, 8,3-ra ( reggeli után) egyből inzulinra fogtak a 27. héten.
Viszont nem tudom te hogy vagy vele, de én mindig megérzem a hypo közeli állapotot, gyorsan eszem iszom és hipp-hopp elmúlik! Még örülni is tudok az extra kajának! : )
cseszi
 
 


Gabi! Az inzulintól nem kell félni, a szúrástól sem: megszokja az ember és az életének része lesz. Általában mindenkinek a reggeli értéke a magasabb. Hát igen, a hypozás igen vacak érzés, de azért elkerülhető. Miért hypoztál fiatalabb korodban? Milyen tüneteid voltak? És a diabétesz hátrányai mellett van egy nagy előnye: az ember megtanul okosan táplálkozni, és az inzulin mellett lehet enni is (én soha nem voltam éhes a terhességem alatt, végül már enni is utáltam-utolsó hetekben 9-szer kellett ennem. Ja, és -10 kg volt a szülés után a kiinduláshoz képest)
Fel a fejjel, üdv
Erika
n_erika
 
 


Sziasztok!
Nagyon rendesek vagytok,hogy vigasztalni próbáltok,de amíg magam meg nem tapasztalom,addig úgysem érzem át.
Fiatalabb koromban csökkent glukóz toleranciám volt, és mindig fogyókúráztam.Ekkor is többször rosszul lettem,meg egy párszor Insulin reakciót is csináltam magamnak a koplalás utáni bezabálással.(10 gombóc fagyi).
Egyébként soha nem voltak előzőleg tüneteim,nagy néha egy-egy 6 körüli éhgyomri vércukor.Hypoglycaemia során derült ki inkább az egész.Ma van az ismételt vércukor profilom.Az éhomin már túl vagyok.Szorítsatok!!!!!!!!!(Még mindig úgy érzem,hogy meg fogom úszni,habár az eszemmel tudom,hogy nem lehet).Ma minden kiderül.Köszi a bátorítást.Gabi
gabriela
 
 


Szia Gabi!Kép

Na mi van??? Milyenek lettek az eredmények?Kép
Az inzulintól ne félj, mindenképpen csak jobb lehet Neked is meg a babának (már amennyiben tényleg szükség van rá, no de ezért kell a legjobb szakemberekhez menni, akik megmondják, hogy mi követendő....)

Nyugi!!
ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Sziasztok!
Sajna" ugyanaz,mint eddig.Éhgy.6,6,majd a kaják után egy órával 8,8 -6,6 -8,9 -4,7 -7,1;Péntekre kaptam időpontot a diabetológustól.
Úgy érzem,már beletörődtem!
Erika!
Írtad,hogy fogytál.Az Insulintól?Ezt nem tudom elhinni!Elvileg megnöveli az étvágyat.Nem?
Köszi a törődéseteket!!!!!!!!
Gabi.
gabriela
 
 


KépGabi!

Sajnálom, hogy ilyenek az eredményeid... De tényleg ne aggódj, ne izgulj, a lényeg, hogy időben "elkapták" a cukrodat!!!
A szuri nem vészes (mondom én, aki már 16 éve szúrkálja magát!!!)

Írtad, hogy mész a diabetológushoz.. Kihez? Diétás szakemberrel már beszéltél, vagy már tervbe van véve? Tudnám ajánlani Neked Bánvölgyiné Juditot a Szabolcs utcában!! Igazi profi, nagyon jó szakember.

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Szia Ági!
Köszi a jó tanácsokat,de Baján élek.Itt megyek diabetológushoz.Dietetikusom már van,ő állított be diétára.A cukorbetegségem nem mostani keletű,de nem volt vész,és fogyással normál volt a vércukrom.Sajan terhesség előtt híztam vagy 10 kilót!Pont most nem hiányzott volna.
Gabi.
gabriela
 
 


Hogy lehet ilyen mókás kis emberkéket csinálni?
gabriela
 
 


Gabi!KépKép

Be kell, hogy valljam, ezeket a mókás kis emberkéket nem én csináltam...

Ha látsz ilyeneket, rámész, jobb egér-gomb, kéáp mentése másként és már rögtön Neked is meglesznek, bármikor felhasználhatöd őket!!

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Na persze, ha a technika ördöge közbe nem szól...
Kép

És hogy ne szomorkodj:
Kép
Mindent ezért a kis csöppségért!!
ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Házi vércukormérőről ki tud tanácsot adni? Milyen márkát/gyártmányt érdemes venni? Melyik a leg-megbízhatóbb?
Kunde
kunde
 
 


Szia Kunde!

Nekem volt már többféle is, szerintem az Accu-Chek a legnyerőbb. Viszont nagy hátránya, hogy a hozzá való csík tb támogatásos ára 3x annyi, mint az általában használt D-Cont készülékhez való csíknak. Persze recept nélkül nem nagy a különbség a kettő között.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Kunde!Kép

Yndivel teljesen egyetértek, az Accu-Chek talán valóban pontosabb, valamivel kisebb vércsepp is elég a vércukormeghatározáshoz. Én évek óta a D-Cont Personalt használom, nekem az is bevállt. Sőt, nyáron vettem még egy készüléket, hogy legyen tartalékba (mert éppen a nyaralás kellős közepén döglött be, de hát nem csoda, amióta használom,már jópárat mértem vele...). Szóval TB támogatás nélkül majdnem 15.000 Ft volt (támogatással, hacsak nem vagy közgyógyos, a fele), a tesztcsík (C-Test) támogatással négyszázötven-egynehány,, míg teljes áron bizony 2.900 Ft körül van.

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Kunde!

Még az jutott eszembe (mint információ), hogy egy tesztcsík-dobozban 50teszt van!!
Ez talán valamit segít a számolásban. A TB-támogatás meg sok mindentől függ. (Inzulinos, nem inzulinos, napi hányszori inzulin, terhes cukorbeteg, vagy sem...) mert ennek függvényében írhatnak fel vércukormérőt, illetve X darab tesztcsíkot támogatással.

Jó számolgatást!

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Kunde!

Az Accu-chek 2004. december 31-ig (33 % kedvezménnyel) 12.990 Ft. Ezt most láttam a Szabolcs utcai gyógyászati segédeszköz boltban.
Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Doktor Úr!Kép

Ismert-e a Normodipine, vagy a Hypothiazid olyan hatása, mely a hípoglikémia-érzet csökkenését idézi elő???
Míg korábban a 3 körüli értékeket is megéreztem (sőt!!!), most sajnos az 1,5 és akörüli értékeket sem érzem meg igazán...
Változás pedig csak ennek a két gyógyszernek a szedése volt (mát amiről én is tudok).

Előre is köszönöm,
ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Kedves Doktor Úr!Kép

Ismert-e a Normodipine, vagy a Hypothiazid olyan hatása, mely a hípoglikémia-érzet csökkenését idézi elő???
Míg korábban a 3 körüli értékeket is megéreztem (sőt!!!), most sajnos az 1,5 és akörüli értékeket sem érzem meg igazán...
Változás pedig csak ennek a két gyógyszernek a szedése volt (mát amiről én is tudok).

Előre is köszönöm,
ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Még jó, hogy csak kétszer ment el...Kép
aszemenyei
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?