Új privát üzeneted érkezett!

Szia Doris!

Én még nagyon új vagyok erre, még a babám is csak pocaklakó státuszban van... Gratulálok a babáidhoz, egyszerűen gyönyörűek!!! Őket látva még türelmetlenebbül várom az enyémet... Kép
Amúgy BP-en lakom, de csak most költöztem vissza. Hét évig éltem Svájcban, Montreux-ben és Genfben. Furcsa hét év után visszajönni, és még friss a dolog...
Puszi mindenkinek
Judit
meglepibaba
 
 


SziasztokKép
Köszönöm a kedves reagálásokatKépKép
KatiKép
Ikreket nevelni különleges élményKépKép Nagyon különbözőek, más a jellemük de külsőre kicsit hasonlitanakKépKép Nehéz a két babával mert sajna csak két kezem van és ugye kicsik még, ha sirnak mindkettő megérdemelné a vigasztalást. Még 10 hónap elteltével is csak körülöttük forog a világ, az időm legnagyobb részét mellettük töltöm ami a háztartás rovására megy de bánja fene...KépKép Lombik babák, hosszú évek várakozása után sikerült végül összehozni Őket és nagyon boldogok vagyunkKép A Férjem magyar és ugyanannál a cégnél dolgozik itt kint mint otthon dolgozott. Kiküldetésben vagyunk és még nem tudjuk meddig maradunk...Kép
Bővebben Rólunk a Margit kh-as topik 2004. aug.24. kedd - 21h 18-as hozzászólásomban olvashatszKépKép

JuditKép
Kár, hogy nem futottunk össze hamarabb itt a neten hisz akkor talán találkozhattunk volna...Kép Mi Svájc német részén - Küssnacht am Rigi-ben élünk. Ez Luzern-től 13 km-re találhatóKép Neked is köszönöm a dicséretet, nagyon jól esik mivel Ők koraszülöttek - a terhességem 31. hetén emelték ki Őket. Szerencsére egészségesek csak némi fejlesztő tornát kell végeznünk és elég gyakran kell hazajárnunk orvosi kontrolokra de hát ez legyen a legnagyobb bajunk az életbenKép
Te mennyi idős terhes vagy? Hol fogsz majd szülni? Muszáj volt hazamennetek vagy már vágyódtatok nagyon?

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris

Még csak az elején járunk a baba-kalandnak, a 10. héten. Nagyon izgulok, ahogy a fedőnév is sejteteni engedi, a baba döntött úgy, hogy most jön, és kicsit felkészületlenül ért a dolog. Kép
Tényleh kár, hogy nem "találkoztunk" hamarabb, jó lett volna összefutni kint! Azért jöttem, ill. jöttünk haza, mert befejeztem a tanulmányaimat, és úgy döntöttem, hogy itthon a helyem. Igaz, hiányzik Genf és a barátok, itthon már nem maradt sok... de a párom velem jött, és most magyarul tanul (ÉDES...!). Lyoni, tehát a magyar tanulás annál inkább nagy dolog; a franciák nem az érdeklődésükről híresek más kultúrák iránt... Kép
A babáidhoz még egyszer gratulálok, stramm gyerekek ha ilyen jól túlléptek a kezdeti nehézségeken. Én a Margitban fogok szülni, Március végén. A te babáid hol jöttek a világra?
Még sokáig lesztek Svájcban? Munka végett vagytok kint? Hú, sok kérdés ez egyszerre, és még annyi van! De azért hagyok belőlük későbbre is! Kép
Judit
meglepibaba
 
 

 
 

Doris
Csak most látom, hogy a Margit kh-ban szültél! Kicsi a világ! Megyek is elolvasom amit írtál azon a topicon.
Pussz
meglepibaba
 
 


JuditKép
Olvasd el amit a Margitos topikban irtam anno, mert egy csomó kérdésedre választ kapszKépKép Este még jövök és akkor irok bővebbenKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Mindenki Kép

Nalunk ma kezdodott az iskola, (vegre Kép). Kinel mi ujsag? Flora holnap kezdi az ovit, kivancsi leszek mit alkot...

Pa
Moni
mon
 
 


Szia Móni!

Lili elkezdett beszélni, tehát 2-3 szavas mondatokat, mindkét nyelven! Csak vigyorgok rá egész nap, olyan büszke vagyok Kép "tánc alá(b)", "kész az ebéd", "down the steps", "daddy gone" stb. stb.
Neveket is kezd mondani, eddig ugyanis mindenki vagy baby volt (ha gyerek), vagy pedig néni (ha felnött, vagy idösebb gyerek) Kép Az kicsit ciki, amikor rámutat valami hapsira, hogy daddy - persze mindig kisbabás hapsikról van szó, hogy ök miért nem értik? Kép Kép

Én pedig jelentkeztem egyetemre, néhány hét múlva kezdödik (distance learning).

Kati

PS Németo.ban mégiscsak kánikula volt, három hétig végig!
kat_ica
 
 


SziasztokKép
MoniKép
Hogy sikerült Flórának az első napja az oviban? MeséljKép
KatiKép
Gratulálok Lilikének a beszédhezKép Milyen jó, hogy kétnyelvű leszKép Neked minden jót és kitartást az egyetemhezKép

JuditKép
Mi újság van, hogy vagytok? Remélem nincs gond csak mert a Margitos topikba sem irtál...

Mi holnap este hazautazunk két hétre (ill. a Párom visszajön dolgozni) mert újra gyógytornára kell hordanom a babákat ill. korházi kontrolokra kell mennünkKép Ha visszajöttem benézek majdKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Kati, gratula a beszedhez Kép Mit fogsz tanulni?

Doris, nagyon jol sikerult az elso nap, vegig vigyorgott, siman elkoszont tolem es ment jatszani. Ma volt egy kis zur, ketszer kapott time-out-ot mert nem figyelt Kép) Es nem akart semmit sem csinalni. Na majd jovo heten Kép Ja es kiderult hogy tud o beszelni is angolul, ha akar Kép Eddig csak bologatott.
mon
 
 


Mon,

A 'daddy'-zés már nem "kicsit" ciki! Meg fogom tanítani az apuka szóra, azt legalább senki nem érti Kép
Tanulás: "International Studies", de lehet hogy még meggondolom magam. Társadalomtudományokkal kezdünk, és egy csomó kurzus ezzel kezd, tehát lehet még váltani. (Nagyon tetszik pl. a "Childhood and Youth Studies")

Hány évesen mennek nálatok a gyerekek suliba?

Kati
kat_ica
 
 


Kati,

a fiam is egy ideig mindenkire mutogatott az utcan hogy 'apa', meg Magyarorszagon Kép Lehet hogy kortunet?

Nalunk az iskola 6 evesen kezdodik, de sok helyen az 5 evesek mar mennek, csak meg nem elsobe, hanem 'kindergarten'-be. Ugy vettem eszre hogy az iskolakorzettol fugg, hogy a kindergarten az mar az iskolaban van, vagy meg az ovodahoz tartozik. Ahol most lakunk, ott meg az ovodaban lesz, ami azert rossz csak mert igy 1 evvel tovabb kell fizetni az oviert, ami eleg huzos, a suli pedig mar ingyenes lenne.

Moni
mon
 
 


Móni,

Aha. Nálunk meg az ovi csak egy évig ingyenes (de lehet, hogy csak part-time helyet kap a gyerek) 3 évesen. Aztán 4 évesen "reception class", az még elég ovis, de az iskolában van. 5 évesen pedig elsö osztály Kép (Lehet otthon is oktatni, de szerintem az iskolát jobban élvezné a kisasszony, csak épp nem olyan korán)
Na de még csak 2 éves...

Szoktál Te otthon time-out-ozni? Én nem, és nagyon kiakadnék, ha ez lenne a suliban. Ezért voltam kíváncsi, hogy hány éves a kisfiad Kép

Kati
Nálunk "apa" poharat jelent = a po(hár) Kép
kat_ica
 
 


Sziasztok!
Információt szeretnék kérni. Barátnőmék egy évre kimennének Stockholmba, a férje dolgozni, ő láblógázni. Arra gondolt ez az év ideális lenne egy stresszmentes magzatkor biztosítására. Viszont semmit nem tud a svéd terhesgondozásról, egyáltalán milyen rendszerben, mennyiért lehet.

Tudna nekem ebben valamelyikőtök segíteni?

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Mon,
Ugyi FloraKép
Mi az hogy time-out-ot kapott mert nem figyelt vagy felre ertettem es a fiad kapta? Matyieknal ezt csak azok kapjak akik tenylegesen zavarjak a foglalkozast vagy eppen "vadulnak"
Erdekes amit irtal a kindergardenrol, nalunk ez szinte mindenhol ingyenes, persze a delutant mar fizetni kell.

Kati,
Szerintem kortunet, enyem fiu is csinalta, lany meg nem kezdte, de ami kesik....

Andi,
Mi van veletek?

Matyinak penteken osszevarrtak a szemoldoket, jatszon a baratja eldobott egy jatekot ami sajna kozben eltort es jol felsetetteKép
Ja egy honapja sincs amikor a homloka kozepen hasonlot alkotott.
Jucus eli vilagat, kezd beszelni, persze meg csak a beavatottak ertik folegKép

Angi
angela2
 
 


Szia Angi,

Flora kapta a time-out-ot, mert nem figyelt, mast csinalt Kép De azota nem volt gond, valszeg csak rossz napja volt aznap.
Pennsylvania-ban is ingyenes volt a kindergarten. Szerintem itt azert nem, mert mivel NH-ben nincs jovedelemado, az ingatlanadobol fedeznek majdnem mindent, ill. azt amit a lakok megszavaznak. Ez reszben jo, reszben nem.
Pl. nincs az utcakon kozvilagitas, eleg fura volt az elejen Kép

Matyi nem semmi Kép

Andy, nalatok erzodott a foldrenges?
mon
 
 


Sziasztok!

Van közöttetek valaki, aki Németországban (Berlinben) él, mi egy hónapja költöztünk ki, a babám 8-án lesz 4 hónapos.

Kriszta

Kép
lujzika
 
 


Szia Mon,
Rossz napja mindenkinek lehetKép Meg szoknia is kell a rendetKép

Furcsa amiket irsz, igy mar ertem miert nem ingyenes. Na azert a kozvilagitast itt sem viszik tulzasba, de legalabb valami van akkor isKép

Kerdezni akartam, nem tudsz valami web oldalt ahol orszagos szinten utanna nezhetek a public schooloknak.
Matyi szeptembertol megy kindergardenbe es jon a kerdes hogy hova.
Kettot ismerek a kozelbe, egyik nagyon jo, de bekerulni lehetetlen es csak 9-12-ig(delutan egyaltalan nem megoldhato).
Masik olyan kozep szinvonalu, elvileg ide tartozunk es itt ingyenes a delutani program is.
Szoval szerinted mennyire fontos a kindergarden a kesobbiekben?

Megint foldrenges volt nalatok?

Andy,
Minden oke?

Szoktatok meg chatelni?

Angi
angela2
 
 


szia Angi,

a public school-ok megnezhetok pl. a www.greatschools.net -en, vagy az allami Department of Education weblapjan. Ezenkivul en meg a rent.net-en is neztem, ott kivalasztod menubol a 'Find a neighborhood'-ot, es azon belul az 'examine school systems'-et. Valahogy a 3 helyen egyutt van meg az osszes info, de eleg indegorlo a 3-at parhuzamosan nezni Kép Nalatok nem csak abba a public school-ba lehet menni ahova tartoztok?
Amugy szerintem nem maga a kindergarten a fontos, hanem hogy milyen tanart kap, az meg lutri Kép)

Ja nalunk nem volt foldrenges csak Californiaban, csak kivancsi voltam hogy Andy-eknal is lehetett-e erezni.

Chat, mar regen nem Kép

Minek oltoznek a gyerekek Halloween-re? Nalunk egy NASA urhajos es egy rozsaszinu lepke lesz, lehet talalgatni hogy melyik lesz Adorjan es melyik Flora Kép)

Moni
mon
 
 


Lujzika,
Én nem, de anyukám Drezdában él, oda szoktunk menni (évente egyszer-kétszer).
Ti mit csináltok Berlinben? meddig maradtok kint?

Kati
kat_ica
 
 


Hello Doris!!!

En svajcban lakom.

Zsuzsa
zsuzscsi
 
 


Kati!

Olyan soká nem jelentkezett is senki, hogy áttértem egy másik topikra (2004. nyári kisbabák). Másfél hónapja költöztünk Berlinbe, a férjem a nagykövetségen szakács, így kb. 4 évig maradunk.

Kriszta

Kép
lujzika
 
 


Sziasztok

Erdekelne hogy van-e koztetek aki Californiaban el???

Koszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Szia ZsuzsaKép
Ha Te vagy az aki irt nekem magánban, akkor válaszoltamKép
Puszi:Doris
doris
 
 


Kataa!!!!

Van egy kedves baratnöm ,aki par honapja
költözött ki californiaba.Decemberre varjak a babat.Ha erdekel tudok bövebb infot adni rola.
Zsuzsa
zsuzscsi
 
 


Kriszta!!

Berlinbe lakik egy baratnöm .Kisfia kb. 11 honapos.Neki sincsenek ott nagyon kapcsolatai.
Ha gondolod irok rola bövebben is.
Zsuzsa
zsuzscsi
 
 


Zsuzscsi

Igen erdekelKép nagyon megkoszonnem ha irnal a profilomban levo cimre.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Szia, Zsuzsa!

Köszi, hogy írtál. Bizony érdekelne, a profilban én is megírtam az email-címem, légy szíves odaküldd az infót.

Előre is köszi!

Kriszta

Kép
lujzika
 
 


Kriszta!!!

Megtelt a postafiokod es nem megy at a levelem.Törölj ki valamit.Kesöbb megint megprobalom jo!? Zsuzsa
zsuzscsi
 
 


Zsuzsa!

Már kitöröltem a felesleget. Köszi a próbálkozást, most már jöhet.

Kriszta

Kép
lujzika
 
 


Sziasztok!
Én Hamburgban élek "túl", befogadtok engem is?
Hat hónapja vagyunk itt, a kisfiam 14 hónapos.
Móni
tengerecki
 
 


Mon,

Koszi az infot! Alt. nalunk is csak oda lehet menni. Szeretnek azert szetnezni a mi sulink milyen, meg nem igazan tudjuk mit hoz a jovo, de Matyi suliba meneseig sok mindent el kellene donteni.....

Matyi tokfej leszKép
Jucus valoszinuleg semmiKép, bar lehet, hogy o is megy este Matyival es Apaval(mostanabam irto anyas es kotve hiszem, hogy Apa ravenne egy esti setara), akkor meg valoszinuleg Bob builderKépKépKép

Ja eppen koltozik a laborunk egy uj helyre, kaosz tokeletesKép De legalabb letudjuk, es utanna pihizek egyet San Diegoban(mar amennyire egy anya pihizhet, ha a gyerkocok nincsennek vele). Azert felek mi lesz a kolkokkel itthon, de Apa ravett, hogy menjek el a konferenciara, legalabb masfel ev utan egyszer vegig alszom az ejszakatKépKépKép

Sokat gondolkodtam nalatok ki minek fog oltozniKépKépKép Csinaltok sajatkezuleg tokfejet???

A haz hogy valt be, szeretitek?
Munkaval hogy allsz?

Andyval mi van?

Udvozlet minden ujnak!!!

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!
Csak nem én fagyasztottam be ezt a topicot? Mindenki máshol fórumozik és
chatel? Pedig jó lenne beszélgetni, ismerkedni, barátkozni veletek még
akkor is, ha új vagyok itt a babaneten.
Angi,
köszi az üdvözlést
Doris,
olvastam mi történt veletek, fantasztikusak vagytok mind a négyen,
nálunk egy távolabbi unokatestvér született tíz évvel ezelött hasonló
körülmények között, mindenhol csak elutasítással találkoztak és minden
orvos lemondott róla, a szülo"k kitartottak, tornáztatással, fejleszto"
gyakorlatokkal, a kisfio" csak kicsit volt lemaradva, de még így is csak
azt halották, nem fog tudni járni, beszélni, értelmi fogyatékos és
hasonlók....ma "rendes" iskolába jár, "normális" gyerekekkel együtt
tanul, ero"s négyes a suliban mindenbo"l, gyönyöru"en rajzol, a legnagyobb
gondjuk az, hogy a kissrác szemüveges lett.
Lujzika,
itt találsz még olyanokat akik Berlinben élnek
http://www.magyaronline.net/forum/index.php
de mi sem vagyunk ám annyira messze...Érdekelne hogyan oldja meg a férjed a túrós kajákat itt a nagy Németországban, ahol én csak quark-ot találtam eddig és ez közel se túró, ugye...
Meglepibaba,
mint jópáran te is ritkán jársz erre, hogy megy a férjednek a magyar?
Az én párom is francia, az igazi nyelvtanulás csak most indult be:
agár, ámbráscet, bárány, cica, csacsi....
Kati, Angi, Mon,
nálatok hogy megy, ment a két nyelvvel a gyerkőcöknél a beszéd? Lassan indult be, milyen tapasztalataitok vannak?
Móni
tengerecki
 
 


Kedves Móni!

Köszi az infót. Amúgy én is sokáig vártam, hogy itt valaki jelentkezzen, de aztán feladtam és átmentem egy másik topikba (gyermekek,magzatok kor szerint - 2004. nyári babák), ott viszont zajlik az élet rendesen. Csak néha szoktam ide bekukkantani. De ha úgy gondolod, privátban is levelezhetünk, a címet megtalálod a profilban.

A férjem üzeni, hogy nagyon egyszerű a megoldás. Hüttenkaese-nek hívják, ez valamivel vizesebb, mint a magyar túró, de már egész jól megközelíti.

Kriszta

Kép
lujzika
 
 


Moni,
Hat nekem a nagyobbik fiu egeszen 3 eves koraig amig oviba ment magyarul beszelt(Apa is magyar), sot volt olyan idoszaka, ha valahol angolul kellett beszelnunk hisztizett. Aztan az oviba egy ev alatt gyonyoruen megtanult angolul, most ha nem ejtunk egy szot jol kijavit, vagy rakerdez mi azKép
Magyarul tovabbra is szepen, folyekonyan beszel, de van akcentusa, ez foleg a nyaron volt feltuno amikor otthon voltunk.
Kicsi meg csak masfel eves lesz, o is magyarul kezdett el beszelni, de mar vannak angol szavai is. Ebben a fiam nagy segitseg neki, mert o mar automatikusan angolra valt legtobbszor ha jatszik, meg ugye a jatszon is az a hivatalos nyelvKép sot a kedvenc kazik/dvd-k egy resze is angol nyelvuKép

Ja, turo itt is borzalmasKép

Angi
angela2
 
 


Kedves Angela!

Turo ugyben szeretnek Neked tanacsot adni.Kép
Gondolom, nemreg koltoztetek csak ide, es nem nagyon ismered meg a lehetosegeket, a boltokat.
A turo egyaltalan NEM borzalmas! Sot, nagyon finom!!!
Amennyiben olyan turot keresel, amit Magyarorszagon megszoktal, akkor

1./ Farmer cheese
2./ Hoop cheese...ezeket nem a nagy elelmiszer aruhazakban talalod, hanem a kisebb boltokban.
3./ Orosz "kozertekben"
3./ Trader Joe`s-ban.

Ha megsem kapsz, akkor a rendes cottage cheeset rakd cheescloth-ba (biztos tudod mi az!), akaszd fel nehany orara, csopogtesd le, es pont ugyanolyan turot kapsz,mint a magyar....mehet a turogombocba, turoscsuszaba, retesbe, Rakoczi turosba!Kép

Ha vannak meg ilyen jellegu "problemaid", csak kerdezz! Szivesen segitek, ha tudok.Kép
saguaro
 
 


Móni,
Lili ma lett kétéves Kép Kép Nem mondanám, hogy lassaban kezdett volna beszélni, mint mások. (Vagyis igen, de megint mások meg önála késöbb kezdik). Két-három szavas mondatoknál tart, magyarul egy picit jobban tud, de angolul is. Szuper nézni, ahogy okoskodik. És persze be sem áll a szája.
Ja, és egy csomó szót "akcentussal" mond, pl a bumm az bam (mintha egy angol olvasná). És ma kapott egy "Thomas the Tankengine" vonatot, és csak hajtogatja, hogy Tamás Kép (Természetesen egy Tamással sem találkozott életében).

Nálunk is cottage cheese van, illetve ritkán kapható quark is. Nekem az utóbbi a túró, csak németes (még angol neve sincs Kép).

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!
Már reggel akartam boldog szülinapot kívánni a lányodnak, láttam a profilodban, hogy ma lett két éves, gyönyörű a kislányod, azt hiszem hozzá illő nevet választottál neki.
Sütöttél tortát a nagyleánynak?
Valahogy elmaradt a levélírás, eltérítettek a "kezdő anyukák gondjai", ott már teljesen elszabadult a pokol...De gondolom benézel oda majd. Ha Tontica nem borul ki a szoptatástól, lassan a topictól fog...
Nálunk igen nehezen indul be a beszéd, és azt hiszem valamennyire a német is vétkes a dologban így harmadik nyelvként. Na, ez van majd beindul egyszer, igaz így is be nem áll a szája, de egyenlúre még az anyai fülem sem hall ki semmit.
Angi ,
megvolt a San Diego-s "pihenés", hogy birja/birta a család nélküled, van egy olyan érzésem ha én megpróbálnál a két fiút itthagyni, hatalmas botrány lenne, mind a kettú durcásan ülne egy sarokban és valószínüleg végre egyszer kapnék egy hatalmas virágcsokrot, hogy ne hagyjam őket mégegyszer sokáig kettesban.
Lehet, hogy ezért is érdemes lenne egy-két napra itthagyni őket? Hmmm...
majd még gondolkozom rajta.
Lujzika,
köszönöm a túrós tippet, már egy hete meleg túrós pogikkal álmodom, jövő héten jöhet a teszt-pogi....Juuuhéééé
igérem összeszedem magam és megpróbálok írni is egy mail-t, de ma is olyan jó idő volt, hogy csak ebédre és egy kis alvásra jöttünk haza, és itt minden esőmentes nap ajándék.
Móni
tengerecki
 
 


Móni,
Hát tényleg elszabadult... Én egy bizonyos hozzászólót okolok ezért, de nem akarok neveket mondani, forr bennem a vér minden alkalommal, ha ír. Csak tudod, ha ott leírnám, ezzel csak tovább bonyolítanám az értelmetlen vitát. (Húú, nincsen valami mérges arc-figura??? Kép) Viszont megyek is mindjárt vissza, hogy Te mit írtál, mert a mai hozzászólásokat bizony nem volt idöm mind elolvasni.

Lukács még csak 14 hónapos! Mi az, hogy nem megy a beszéd?? Oké, bevallom, tíz hónapja én is csak sóhajtoztam, hogy még mindig nem beszélünk Kép
Na akkor konkrétabban válaszolok a kérdésedre. Elsö szava 10 hónapos kora körül (vau-vau), ez néhány hónap alatt bövült öt szóra. Ez az öt szó változott, de nem lett ennél több. 17 hónapos korában munkanélküli lettem, tehát onnantól kezdve egész nap együtt voltunk. No én ekkor láttam nagy lendülést, lassacskán elkezdtek jönni a szavak.
Egyébként ebben (vagy egy másik külföldis) topikban kértem én is tanácsot majd' egy éve. A tanács az volt, hogy CSAK magyarul beszéljek vele. Ezt el is kezdtem, Lili akkor volt 13-14 hónapos (És egy hónap múlva már konkrétan láttam, hogy érti a magyart is).

Szülinap Kép Torta volt (finom!), sok látogató is, köztük az angol nagyszülök, a "volt családom" (akikhez au-pairként érkeztem ma 7 éve), két barátnöm (egy angol, egy német) a kisfiaikkal.
Lili jól ki van, már negyed nyolckor elaludt Kép

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!
Eddig se nagyon ment az alvás, de mostmár ki is verték a szememből...
Mi lett az egyetemből elkezted, milyen szakra mentél, mit szeretnél igazán tanulni, milyen, hogy tetszik, hogy boldogulsz vele a pici mellett?
Hát a beszéd, tényleg sóhajtozok mikor is indul be, igaz az látszik hogy érti mindkét nyelvet, ha kérdezzük hol van valami rámutat akármilyen nyelven is beszélünk hozzá. Az egyetlen, ami kivehető az a "re" a szeptemberi repülőút óta,ha elszáll egy felettünk arra készségesen felh1vja a figyelmemet, ha esetleg én nem venném észre, és hát van itt belőlük jócskán, nincs messze a reptér
Jó éjszakát, hátha neked még összejön
Móni
tengerecki
 
 


Sziasztok LányokKép
Bocsánat, hogy igy eltüntem, csak úgy vettem észre az én környezetemből senki nem irt és véletlenül átsiklottam Móni sorain...bocsánatKép

MóniKép
Köszönöm a leirtakat és nagyon örülök, hogy a Ti családotokban is rendeződtek a dolgokKép Nálunk sajnos még most is elég nehéz az újabb módszereknek teret nyerniük és fontos, hogy az ember kellően rámenős legyenKép A babák tegnap voltak egy évesekKépKép Kúsznak mindketten, elevenek, huncutkodnakKép Négykézlábra állva hintáznak és úgy látom ebből hamarosan mászás leszKép Beszélni sokat beszélnek csak mi egy kukkot sem értünk belőle (a mama-mama-mamán kivül) de ezt sem nekem mondját hanem bármireKép Egymást viszont teljes egészében megértik és élvezik a társalgástKép
A túróval nekem is nehézségeim voltak, de mostanra már megtaláltam a megfelelő tipustKép Tejfölt sajna nem sikerült jót találnom...

Köszi a külföldi fórum cimet, ha időm lesz benézek oda isKép

KatiKép
Boldog szülinapot kivánok Lilinek utólag isKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!
De jol termeltetek az elmult par napban Kép

Moni, a beszed nalunk is ugy ment mint Angieknal, a jatek hivatalos nyelve az angol, de velunk magyarul beszelnek. Nalunk mind a ket gyerek eleg keson kezdett beszelni, 2 evesen. Pedig a fiam meg otthon kezdte, 2.5 eves volt amikor kijottunk, ugyhogy Floran mar meg sem lepodtem hogy 2 eves koraig meg sem szolalt Kép

Angi, arra a kifaragott tokfejre gondolsz? Csinalunk igen, mintha kotelezo lenne Kép
Amugy minden a szokasos, haz jo, melo semmi.
Andyt vagy 2 hete nem lattam, biztos jo az ido naluk Kép
Mi beszereztuk a hocsizmakat, nehogy elfogyjon mire jon a ho.

Pa
Mon
mon
 
 


Doris,

Viccelsz? Az ikreknek tegnap volt a szülinapjuk?? Lili tegnap 2, igen, ikertesóim pedig tegnap óta 20 évesek. Velük sajnos ilyen messziröl nem tudok ünnepelni, és NINCS TELEFONJUK...

Móni,

Alvás Kép. Lili aludt negyed nyolctól háromnegyed ötig. Majd fél hattól kilencig. Én is kilencig, ezért fejfájással ébredtem (nehogy már élvezzem Kép). Lili egész nap nem volt hajlandó aludni, pedig olyan fáradt volt, hogy nem lehetett vele bírni. Nagyon sírós volt, és nagggyon akaratos. Ez már a 3. nap szundi nélkül (a hétvégén ugye túl sok dolga volt). Lehet, hogy egészen abba fogja hagyni, de én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy kétévesen erre megérett. Mármint hogy egész nap alvás nélkül, és éjszaka húzzon le 12 órákat. Az se garantált. [sóhaj]
A fejem még most is fáj, de persze a babanetfüggöség... Kép Kép

Egyetemen voltam csütörtökön, a héten megint egyszer megyek. Azt hiszem, maradok az International Studies-ban. Tetszik ez a kurzus, ami most van, tetszik a tanár, bár tanulni még nem tanultam. Két hét múlva Lili megy egy "childminder"-hez, hétfönként. Az külön tanulónap lesz nekem, de majd esténként is kell.

Kati
kat_ica
 
 


Szia Mon és mindenki!
Gyere gyakrabban és többet termelünkKépÉn szinte még mindig úgy kelek mintha szoptatnék, három óránként felülök magamtól az ágyban, még leket, hogy Angival is össze tudnék futni 5.15.kor reggel, na majd csak helyre áll ez is valamikor.
Nekünk még nincs hótaposónk, de valószínüleg itt is kelleni fog, állítólag lesz hó.Viszont van babakocsi "esőkabátunk", ami nélkül itt mozdulni is alig lehet, nem tudom, hogy bírják a hamburgiak, én még nehezen tűröm, hogy a függönyszerű esőben tologasam a babakocst, de valószínüleg csak megszokás kérdése lehet, az ittenieknek fel sem tünik.
Ma valahogy megint sütött a nap(igen gyanús, nyáron 2 hónapig folyamatosan zuhogott, és engem majd megölt az irígység, amikor a barátnőm küldte a fürdőruhás képeket, kérlek ettől kíméljetek meg!) így a túrós pogit is esőnapra halasztottuk....sétálunk, amíg még lehet.
Sziasztok: M.
tengerecki
 
 


Bocs Kati!
Csak most láttam meg, hogy te is megjöttél és szinte egyszerre küldtük az üzenetet, hát igen a babanet függőség.....én már lassan másfél órája szarakodom a profilban lévő képpel mire nagy nehezen le tudtam cserélni, hát eddig is tudtam, hogy nem tudok rendesen úszni sem a Tiszában, sem az elektronikus vízeken, de ettől totál lefáradtam
Lehet, hogy ez a legjobb altató??KépKépKép
tengerecki
 
 


Szia, Móni!

Hát a múltkori chat nem jött össze, mert mint kiderült, nincs Java a gépen, és nem is tudtam letölteni.
Gyönyörű a gyerkőc! Viszont láttam azt is profilodban, hogy dec.3-án születtél. Nekem dec.5-én van a szülinapom, csak hát én már a 38-at töltöm Mikuláskor.
Az esős sétákat én se nagyon szeretem, pedig nekünk is van kocsikabátunk, de Eszter se szereti, ha egy nylon mögé van zárva. Amúgy itt is egész szép az idő, csak egy kicsit hüvi van.

Jövőre majd szeretnénk elmenni Hamburgba, mert most még a leányzó igen picurka a hosszú autózáshoz. Hamburgban még csak egyszer voltam átutazóban, de nagyon szeretném látni.

Kriszta

Kép
lujzika
 
 


Kedves Kriszta!
Köszi a bókot a lurkó nevében is, igaz azóta már vágtuk a fiatalúr haját, mert kissé Jim Morrison-os volt már.(kész kínlódás volt felrakni a képet, és még így sem azt raktam fel amit szerettem volna)
Nincs ám olyan mesze Hamburg, 2-3 óra lehet autóval, szívesen látunk benneteket ha erre jártok, szerintem tetszeni fog nektek a város, igaz párom inkább Budapestre voksol, de itt valamennyivel könnyebb közlekedni babásan, el sem merem képzelni, hogy tudnék Pesten felszállni a 4-6-os villamosra.
Mi valószínüleg Berlinben karácsonyozunk(még ugyan nem biztos), ha gondolod majd összzehozhatunk valami randit, amikor ott leszünk. Mikor teszel fel képet Eszterkéről?
Hát a kor,iiiigenKép.... én 25 után leálltam számolni, Lujzika.Kép
A chat meg nekem se nagyon jön össze mostanában, valahogy a gép igen rakoncátlan és a Netscape meg akkora helyet foglal rajta el, le kellene cserélni az alaplapot vagy kivágni ezt a ....* netscape-et.
Néha bekukkantok a nyári babákba, hogy lássam mi újság nálatok, látom elkezted a hozzátáplálást szépen lassan, majd írd meg hogy tetszik a kicsinek, ha tudok valamiben segíteni, írj nyugodtan, majd én is megpróbálok összehozni mostmár neked egy rendes e-mail-t is .
Móni
tengerecki
 
 


Saguaro,
Koszi a tippeket, en egyebkent csinalom a turot cottage cheesbol (3 eve elunk itt), valahogy nekem ez jott be. Sajna itt nem talaltunk jo turot az orosz boltokban, viszont a Hoop cheeset meg nem fedeztem fel eddig, de ki fogom probalni. De bevallom toredelmesen mikor kijottunk megprobaltam a cottage cheesbol turogombocot csinalni, hat valami borzalmas lett, ezert irtam hogy a turo itt is borzalmas, mert ugye ami eheto azt en csinalom.

Moni,
Utazas jovo heten esedekes, fiut mar felkeszitettem, Apa is es en is voltunk mar egy hetig tavol tole(kulon-kulon), szoval megerti es tudja mirol van szo. Elore gondolkodik milyen ajandekot fog kapniKép Lany razosabb lesz.
Ja felkeles, nalunk megtortent a csoda tegnap ejszaka nem kelt a lanyzo!!!

Mon,
Igen arra a tokfejre gondoltamKép
HotaposoKép
MunkaKép

Kati,
EgyetemKép
Boldog szulinapot utolag is a lanykanak!
Udv a "Thomas" vonatosok taborabanKép Nalunk is hodit, mar jol tudnak veszekedni melyik kie legyenKép

Atkoltozott a munkahelyem vegre az uj helyre, kupi oriasi es az epulet egy kesz labirintus, de remelem meg egy het es minden a regi lesz. Sajna netem nincs meg bent, itthon meg ugye a kis fonokeim nem igazan hagynakKép

Angi
angela2
 
 


Angi,

Mi az, hogy Thomas?! TAMÁS Kép (vagy inkább a német lágy ch-hoz hasonló hangot mond a végén) És ha meghúzza a zsinórt, a vonat elkezd susogni, meg sípolni. Élvezet Kép
Sok sikert a munkahelyeden.

Alvás: Tegnap és ma is ragaszkodtam a délutáni alvásához (el is aludt könnyen). A múlt éjszakát olyan jól átaludtuk, csak egyszer ébredt fel néhány percre.
Nem is az a baj szerintem, hogy nem akarna aludni, csak hát annyi minden van, amit alvás közben nem lehet csinálni. Hát azokat nem lehet ám kihagyni Kép !

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

Nagyon eltuntem de itt vagyok, csak eppen nagyon lefoglalt. Akikkel meg nem "talalkoztam": Ildi, 28 ev, San Francisco, 9 honapos kisfiu, James (illetve igy hivjuk a legkevesbe mert mar annyi bolond beceneve van).
Legutobb asszem utazassal kapcsolatban kertem tanacsot, amire vegulis nem kerult sor. Anyukam jott latogatni, ami hihetetlen jo volt, de mi vegulis nem mentunk vissza vele. Talan Aprilisban sikerul.
Orulok hogy talaltam informaciot a "cottage Cheese" turova valo atalakitasarol, habar en is az "orosz"- ami tulkeppen europai...-boltbol veszem a rendes turot es nekunk nagyon bejott, ferjem pl meg azelott soha nem evett csak ezt a szerencsetlen cottage cheese-t, ami amugy mondjuk gyumolccsel nem is olyan rossz. Egy ezzel kapcsolatos kerdes: szerintetek adhatok mar a neki? Mit inkabb, turot, vagy cc-t?
Boldog vagyok mert holnap megyunk jatszohazba, vegre, szegeny kicsi fiam vegre jatszhat mas babakkal. En mar szerintem unalmas vagyok neki.
Igen Andyeknal tuti hogy jo ido van, en csak egy kicsit vagyok eszakabbra, es meg itt a kodos SF-ban is tombol a nyar mar harom napja!!
Katica, te ugye NB-ban? Imadom!!! Es Nemetorszagot is, habar Hamburgban meg nem voltam, de mar ugy varom hogy papanak es babanak megmutassam Europa azt a reszet.

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!
Üdv Ildi,
nem kommentálom az időt nálatok Kép , itt már a teraszon hűtjük a sör, jobb és gyorsabb mint a hűtő. De ettől eltekintve bármikor szívesen látunk titeket is, mint bárkit, de aki jönni akar jobb ha tudja, hogy nem innen akarunk nyugdíjba menni Kép .
Pontosan fél évvel vagytok idősebbek nálunk Kép !
Mit mondott a doki a mozgással kapcsolatban? A barátnőmék a Petőbe járnak hetente egyszer, igaz nekik komoly gondjaik voltak, kaptak
otthonra is fejlesztő tornáztató gyakorlatokat, amit még mi is kipróbáltunk velük, nagyon szuper volt, különböző kis dalocskákra kellett tortáztatni a babát, az én fiam is hatalmasakat kacagott közben, kérjem el tóle a lapot és küldjam el neked?
De szerintem nem kell aggódnod, az én fiam például hónapokba telt mire rászánta magát, hogy kapaszkodás nélkül meginduljon, most a beszéddel
hasonló a helyzet, ez is lassan beindulósnak látszik.
Köszi Mon, megnyugtattál e téren Kép
Kati, Angi,
beavatnátok ha lehet, nem értem a poént Kép
Móni
tengerecki
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?