Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok, végre megérkeztem!

Spumilla köszönöm a gratulát, nagyon örülök az eredménynek és remélem minden rendben lesz a babómmal. Majd 2 hét múlva megyek UH-ra (örökkévalóságnak tűnik) :cry: Neked pedig gratula a nagy babucohoz :wink: Jól belehúzott :wink:

Bettike83 nagyon édes UH képed van :) irigykedem itt össze-vissza,de persze örülök nektek :wink:

Nlzs nagyon aranyos a te UH képed is, olyan kis babás formája van :wink: Azért nem kicsi a te babód sem, szép a mérete.

Syl100örülök, hogy nálatok is minden rendben és várjuk a te babós képedet is :wink:

Nono visszavárunk és vigyázz magatokra

Batsy szerintem menj orvoshoz inkább még ma, nehogy baj legyen :cry: és pihenj nagyon sokat

Kis-csillag 3 babónál én is úgy gondolom, hogy ezek jó méretek lehetnek. De az olyan aranyos volt, ahogy írtad, hogy az egyiküknek olyan szép szívhangja van :wink: remélem minden rendben lesz veletek :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


Jó reggelt lányok!

Azért számolnak az utolsó mensi első napjától, mert akkor kezd el érni az új pete és hát bizony abból a petéből lesz a baba, már az is a terhesség folyamata hogy megérik. A másik indok, hogy az utolsó mensijét mindenki tudja, de hogy mikor volt a peteérése azt sokan csak gyanítják. A baba születése az utolsó mensi első napjától 40 hét.

Batsy mindenképpen menj el orvoshoz vagy kórházba, valahova, ne menj így neki a hétvégének. Lehet hogy nincs semmi gond, sokaknak van vérzése terhesség alatt és minden oké, de lehet baj is!

Kis-csillag a vizsákhoz egy nagy szekérrel kívánok!!! Mikor lesz a redukálás? Nagyon rossz lehet, milyen nehéz döntés :(

Pitypang az integrált tesztre gondolsz? Tarkóredő mérés+vérvétel a 12. hétben és vérvétel a 16. hétben? Én fogok elvileg menni, pont úgy leszünk otthon hogy meg tudom csináltatni.

T.timi a vonalzóban Bettike az ász, őt kérd meg ha nem jól működik.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok,

batsy, én elég parás vagyok, nem biztos, hogy az én véleményem a mérvadó, de én bármilyen vérzéssel rögtön elmennék orvoshoz. Az én dokimnak a János a kórházi háttere, azt mondja mindig, ha ő nem elérhető és gond van, oda menjek be. Szerintem nem tanácsos keddig otthon várnod, mert lehet hogy segítségre szorulsz. Persze lehet, hogy ártatlan dologról van szó, de egy kontroll nem árthat.

Friss uh-s kismamik, nlzs, spumilla, bettike83,
gratulálok nektek! De jó is lehetett látni a babátokat!
Én is kb. úgy érzem magam, mint spumilla írta, alig várom, hogy hétfő délután legyen, és láthassam, minden rendben odabent.

bettike83, talán te írtad, hogy iszol citromfűteát. Beválik? Érzed, hogy használ? És terhesség alatt valóban nem okoz panaszt?

Üdv mindenkinek, balimamika
balimamika
 
 

 
 

timi 7 hetet és 5év 5 hónap 3 napot, ez jó?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


dalmicsek: igen :oops: akkor nem értem, hogy én miért a keddinek megfelelőt látom?? :?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nekem szokott használni a tea,de nyugodtan lehet inni,azt irták neten.

nálam pl lehet h 1-2 nappal kisebb a baba,de 1 héttel tuti nem,meg hát még olyan pici hogy annyira nem tudja még megmondani pontosan a napokat.

12 hetesre tényleg gáz ha korábban megyünk?az uhs csaj juni 28ra adta az időpontot,mikor is 11hét 6 napos leszek.de ha korábbi akkor 11 hét körül.

az én számitásaim szerint,a pétől eltelt már 43 nap.az is már 6 hét+2,igy is 8 hét.szoval a vonalzoimon számoltakkal lehet nem jó,valószinű h 2-3 nappal fiatalabb,igy jönne ki jól.

KépKép
bettike83
 
 


T.timiszerintem indítsd újra a lapot, hogy frissüljön, mert mi a megfelelőt látjuk :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


jajjjjj, most fedeztem fel, hogy mennyit haladt az én vonalzóm is :D

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


bettike: nekem meg későbbre van 12 hetes Uh-ra időpontom, mert én meg 12 hét 4 naposan fogok menni. de amugy szerintem pár nap ide-oda nem gond. Vicces,hogy van már időpontom 12 hetesre is, és közben még mennem kell vissza az eredményekkel, és még szívhangot sem hallottam :cry: De legalább így nem lesz gond, hogy már nincs akkora időpontra hely :)
Sürgetném az időt, lehetne már 06.29.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Bettike az integrált 12 hetesre gondolsz? Mert ha igen:
"Az ún. Integrált-teszt (Teszt) a Down-kór kiszűrésének leghatékonyabb módszere. A Teszt két vizsgálati lépésben kerül elvégzésre. Az első vizsgálat ajánlottan a terhesség 12. hetében (de a 10. és 13. között bármikor) végezendő, amely alkalmával vérvétel és ultrahang vizsgálat történik. A második vizsgálat újabb vérvétellel jár, ajánlottan 15. vagy a 16. héten, de a terhesség 22. hetéig elvégezhető. "

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


monka1: újraindítottam, de nekem még mindig a régit mutatja, nem értem miért?! :?

bettike: segíts! szerinted mi lehet a baj???

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


itt a terhes görbém:

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/7 ... 09600_.png


ezen is jól látható hol volt pé,meg a pozi lh teszt is bizonyitja.pontosan 43 napja volt.ami 6hét 1 nap +2 hét,igy is 8 hét 1 nap.valahogy igy kell lennie kb.
én nagyjábol pontosan tudom a pé időpontját,lehet 1-2 nap kiesik de 8 hét tuti van.

KépKép
bettike83
 
 


Én úgy tudom, hogy a 12 hetes uh-ra a betöltött 11 és 13 hét között kell menni. Én is 11+4 napos leszek júni 24-én, akkor kell mennem.
És mi is megcsináltatjuk a down szűrést vérből (kombinált teszt), mert mi az előző babánkat down kór miatt veszítettük el a 15. héten. :( :(

Pitypang
Kép Kép
pitypang_
 
 


bettike: jó ez a görbe, én ilyet nem csináltam.. ügyes vagy!
szerinted miért mutat mást a vonalzóm?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nyufó

akkor nem aggódom rajta :) pár nap ide vagy oda nem számit akkor.szupi.

timi hát jó kérdés.

sztem rakd fel őket ujra.lehet elromlottak.

KépKép
bettike83
 
 


pitypang: :cry: akkor most nagyon szorítok, hogy most minden rendben legyen!!!

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


bettike: most nézem, hogy közöttünk pont 1 hét van, a te javadra :lol: Te mikorra vagy kíirva??

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


balimamika lehe citromfűteát inni de mértékkel

http://www.webbeteg.hu/index.php?page=o ... ject_id=42

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


timi

még nem vagyok kiirva.majd mennem kell a védőnőhöz.

te mikorra?

KépKép
bettike83
 
 


sziasztok kismamák

Batsy , nekem a dokim töbször is elmondta amint vérzés félét, mégha rózsaszínű is, tapasztalok rögtön menjek be a kórházba, mert az valaminek az előjele, de nem akarlak megijeszteni, az egyik fiammal úgy emlékszem véreztem én is, aztán mégis minden rendben volt.
Egyébként meg feküdni kell, ha ilyet tapasztalsz.

Avrenim, kis-csillag, Nyufó, t.timi, remélem nem hagytam ki senkit, mindenkinek köszi a gratulációkat, de nem az én érdemem, nekem azis hihetetlen, hogy tényleg ott van benn, ahogy mocorgott az uh-on csak sasoltam :"én ezt miért nem érzem, tényleg bennem van", ez egy olyan megszokhatatlan érzés. Persze aztán éjjel fél egykor, mikor jött a hányinger már kicsit hihetőbb volt, de miért mindig éjjel???

Nekem is mennem kell Donw szűrésre, mivel elmúltam 38 éves sajna, de először kombinált teszt lez két hét múlva, pont tegnap mondta a doki, hogy ha jók a tesztek akkor nem nagyon szokták pártolni az amniócentézist, mert azért veszélyes. Remélem jók lesznek, bár volt olyan 36 éves ismerősöm aki mindenképp megcsináltatta az amniót, mert azt mondta Ő biztosra akar menni. Én még nem tudom mit tegyek, bár szerintem a dokira hallgatok majd.

Kép
nlzs
 
 


pitypang

nagyon sajnálom a picit,ez annyira kegyetlen az élettől :cry:
de ezzel a picivel biztos minden rendben lesz,szoritok.

nekem az uhs nő azt mondta h 12 hetes uh és genetika lesz,megcsinálják maguktól a down szűrést is.

KépKép
bettike83
 
 


köszi lányok a kedves fogadtatást :)

visszaolvasásnál tartok még mindig de nem megy túl gyorsan...

arvenim : akkor tényleg közel vagyunk mert mi Gyál szélén (Pennynél) lakunk :D

nyufó : igen tervezett baba, párom büszke is, hogy első hónapban sikerült...még mindig nem is tudom elhinni
33 vagyok és szívem mélyén még egy kislányt szeretnék. Valahogy nem tudom magam fiús anyukaként elképzelni, persze a lényeg az egészség a többi nem számít :) Párom meg szerelmes a lányába szal neki mindegy.

bettike grat az uh-hoz nagyon édes kis babszemed van :)

syl, nlzs nektek is gratula!
irigy-irigy a sok uh-hoz nagyon várom, hogy hétfőn én is dobogó szívecskét lássak
helenit
 
 


Bettike83szerintem is jól látszik a görbéden.

T.timiezt én se értem, fura. Talán még azt megpróbálhatnád, hogy a vonalzó linkjét újra beteszed a helyére és megint elküldöd. Talán akkor már te is látod.

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


bettike: hivatalosan én sem vagyok még kiírva, csak én számoltam ki a 40. hetet, meg a védőnő is úgyan azt mondta, de még a doki nem erősítette meg, majd ha vissza megyek. De egyébként a számítás szerint 2011.01.21. és akkor te 2011.01.14.-re akkor lesz a 40. heted.

nlzs: nagyon szívesen :) én is már alig várom, hogy lássam a szívecskéjét, én sem hiszem el még mindig, de ráadásul nekem még a rosszul lét sem hitelesíti, mert nincs is... :?

Mostmár engem is kezd foglalkoztatni egy a Down-kór szűrés, mert én nem tudom kell-e mennem vagy valami, nekem még erről nem mondott senki semmit, de a 12 hetes UH is azt szűri.
Vagy ez egy komolyabb, igaz?? Én csak 22 éves vagyok.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


monka1: majd otthonról megpróbálom megcsinálni, de itt melóból nem tudom. Mert most onnan írok nektek ezerrel... :lol: :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


helenit

köszönöm szépen :) annyira jó érzés volt látni :)

még nekem is annyira fura,hihetetlen h akit tegnap láttam a monitoron,bennem nővekszik,nagyon hihetetlen,pedig ideje lesz elhinni és mert ő ott van és jó helyen van,fejlődik úgy ahogy kell.
de mégis olyan fura,soha nem tudtam elképzelni milyen lesz mikor terhes leszek,és most eljött az idő de fel sem tudom fogni igazából :) :) :)

KépKép
bettike83
 
 


bettike: én sem tudom felfogni, pedig te már előnyben vagy már láttad a szívecskéjét, és mondták minden oké...
de én még semmit nem tudok!! csak optimistán bizok benne, hogy jól van és minden oké a pocakban :)
t.timi
 
 


Helenit Mintha csak magamat olvasnám: "Valahogy nem tudom magam fiús anyukaként elképzelni" Én is irtam már korábban ilyesmiket. Mi is lányt szeretnénk megint (apa is), de tényleg az a legfontosabb hogy egészséges legyen. Ráadásul fiúra gyanakszom, mert most teljesen más idáig ez a terhesség.

Pitypang nagyon sajnálom! Szorítok hogy most minden rendben legyen!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


bettike: ne haragudj, hogy ezzel zargatlak mindig, de légyszíves csináld meg nekem újra a vonalzómat, úgy mint elsőnek, mert nem jóóó :?
Mit küldjek hozzá pü-be vagy emlékszel még a jelszavamra? Légyszi segíts, mert Te nagyon vágod ezeket:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nyufó: mi is lányt szeretnénk, igaz nekünk első, de én sem tudom elképzelni, hogy fiam legyen, apa is nagyon lányt szeretne, mert neki 4 fiú tesója van.. ez mindent megmagyaráz:)
nekem nincs tapasztalatom ezzel, hogy milyen a terhesség, mert most van az első. de nekem semmi panaszom nincs a sok pisilést meg egy kis cici fájást leszámítva. se rosszullét, se hányinger, hányás, semmi...

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Helenitaz annyira szuper, hogy már elsőre sikerült :wink: gondolom még nem is számítottál rá :) egy kislányod van? ő mennyi idős?

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


timi

majd megcsinálom nemsokára.megvannak a dolgaid talán pűben.

én kislányt szeretnék,nagyon :)

csináltam ilyen ingázást és a pocakon is kislányt mutat meg csuklón is,meg a páromnak is.nálunk a családban mindenkinek bejött a jóslata :)

KépKép
bettike83
 
 


timi

a kapcsolatosat azért ird meg mert azt nem tudom...

KépKép
bettike83
 
 


Nyufó8, T.timi én is egy kicsi lánykát szeretnék, de hát jöjjön, aminek jönnie kell, csak egészséges legyen :wink:

Bettike83hihetetlenül jó érzés tud lenni, a másállapot. Az ember lánya ilyenkor bármire képes a piciért :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


persze mert ő mostmár az életünk része,még ha ilyen pici is :)

KépKép
bettike83
 
 


timi
gondolom nem panaszkodásként mondod hogy nem hánysz minta lakodalmas kutya?:D hu itt mindenki lányt szeretne:) nekem egyszerűbb lenne 3 fiúval:) talánjobbna össze is tartanának, félek kicsit hogy majd az ikrek annyira együtt lesznek hogy Balót kiközösítik....de ez még kicsit messze van

batsy
szerintem hívd fel a dokid minimum, de jobb ha bemész a kórházba , lehet hogy semmi baj csak a progeszteron szinted nem ok, de mindenképpen meg kellene mutatnod magad! Szorítok hogy minden rendben legyen..ugy egyébként nem most kellene megjöjjön a második mensid? mert úgy halottam az is előfordul hogy szervezeted a berögzül szokásokat folytatja... remélem ez inkább!

én ma voltam az első vérévtelen, hát csajok én kikészültem... valószínű én is birka voltam:S de e ezt a macerát:((( dokitól kaptam egy beutalót amivel el kellet menni a péterfi terhesgondozójába hogy kiadja a beutalót a vérvételre meg ilyenekre... én ezen info felett elsiklottam és azt hittem a kezembe a labor beutaló van...fél7kor bevágtam a zsemlét tejjel és vidáman beálltam a sorba...mire sikerült megszerezzem a papírokat, miután a laboros néni mosolyogva mondta hogy ez nem oda szol fél 9 lett...nem is tudom így a cukorvizsgálatnak vagy bárminek lesz e értelme...és mehetek is vissza hétfőn az eredményekért:((

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi

akkor lehet potyára volt az egész,de reméljük nem...

KépKép
bettike83
 
 


msi az első vérvételre nem éhgyomorra kell menni? nekem a háziorvos azt mondta és így is tettem. amúgy nekem is a Péterfyben vették le azt a rengeteg fiola vért.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


msi22 uh, azért ez durva :( nem is értem minek kell ezt túlbonyolítani. De ha várandós vagy, akkor nem kéne soron kívül fogadniuk?

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


dalmicsek
nekem az ikrek miatt kell már most cukorterhelésre menni, mert ikreknél gyakoribb a veszélye a terhességi cukorbetegségnek. hát a vérvételes néni megkérdezte mit akarok az egyórással ők 2 órára szokták, mondom passz a doki mondta de mindegy is mert már 2 óránál tartunk:)) szóval lehet jó lesz...de tuti nem úszom meg a szirupos cuccot:S

ha éhgyomorra mentem volta tuti beborulok a padsor alá:S így csak kisit voltam szarul, itthon bevágtam egy kávét meg ettem és már béke van:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


én sem birom nagyon a vérvételt.olyankor mindig viszek magammal kiflit meg vizet h gyors utánna tudjak enni.

KépKép
bettike83
 
 


monka
hát a laborba fogadnak is csak előtte a terhesgondozó adja ki a beutalokat:S két lehetőség, vagy bekúszok előtte nap a gondozóba a papírokért és másnap vérvétel vagy éhgyomorra megyek 8-ra mikor is nyit a gondozó kikérem a papírokat és utána megyek vérvételre... ami az alacsony vérnyomásom és szédelgésem miatt nem járható út..de remélem nem minden alkalommal kell ezt végigzongorázni mert én az ikrekkel még többet is megyek vérvételre majd, a vége felé meg kéthetente?:S

na jó nem sírok túléltem és már csak 2,5 nap és látom a manócskáimat:)))))

KépKép

KépKép
msi22
 
 


megőrülök, sehogy egy oldal ahol lehetne hétről hétre követni az ikrek fejlődését, mindenütt egy babára írják, főleg a betegséglexikonba találok infót az ikerterheségről és állandóan azt írják a 24. héttől befektetnek...mért kell ezt annyira hangsúlyozni hogy veszélyeztetett, meg komplikáció:(((

kis-csillag te nem tudsz egy jó ikres oldalt???

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi így már értem. én nagyon rosszul tűröm a vérvételt, nem irigyellek, hogy többször kell menned. :(

nekem is 2,5 fél nap! :D Te hányra mész? én fél6-ra.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


hát nem egyszerű a rendszer :( főleg ez a sok vérvétel :? de hát...mindent a babákért :wink:

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


dalmicsek
én is fél6:))) Neked ki a dokid? Nekem Asbóth, nagyon szimpatikus pasi:) tavaly ő csinálta a műszeres befejezésem sajnos így találkoztunk először, aznap délutánra lettem volna nála magánrendelésbe, de reggel hívtam hogy vérzek, behívott és megnézett pedig még nem is találkoztunk.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi22 neked már volt egy babód, aki elment?

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


msi

akkor nemsokára te is láthatod a piciket,de jó lesz :)

KépKép
bettike83
 
 


msi nekem Lőrincen van a magándokim, de váltani szeretnék a Péterfyben valakire, mert a mostani nem vállal szülést csak terhesgondozást, ami furcsa picit de ez van.

Asbóthról jókat hallani. A magánrendelésére jársz?
Ez a műszeres befejezés szörnyen hangzik :(

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


monka
igen tavaly november 17-én, volt egy nagy myoma a baba mellet és elnyomta 6+6 voltam akkor, ezért is vagyok kicsit parásabb meg persze mert ikreim lesznek...akkor azt hittem belehalok és én voltam a legjobban megdöbbenve magamon hogy 3 hónap múlva "jobban" most juni 30 lett volna a szülés dátuma...igy könnyebb elviselni hogy itt vannak a pocakban a babucik, de azért mniden fura görcsre vagy nyilallásra megfordul a fejembe hogy lehet baj van...

amúgy pozitív vagyok és tudom hogy most minden ok lesz:) lesz két gyönyörű lányom akik az őrületbe fognak kergetni.))) nőuralom lesz:))

KépKép

KépKép
msi22
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?