Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Krisztike: megemeltem magam és fáj mindenem főlem a derekam és a hátam, lehetnék jobban is.

Én viszont csináltam fényképet a multkor meg ma is. A korábbiakból most küdök többre most nincs időm kicsinbíteni

üdv kispatak Kép Tavasz
Vendég
 


Kispatak!Gyönyörűek a virágaid!
Primulák úgye ha jól tudom.Én is imádom a kertemet van sok szép virágom clematis,magnólia,rózsa szóval én is imádom őket,szeretem ápolgatni sőt még beszélek is hozzájuk mint a Krisztike babámhoz:)
Mindenkinek szép napot!
Én most dolgozom,ha tudok délután irok bővebben!
Puszi

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Röpcsi:)
Bocsi, h. csak most írok, de eddig nem nagyon volt rá módom.
Tegnap este iszonyatosan módon begörcsöltem, már azt hittem, h. az ügyeleten kötök ki...most is fáj a hasam...:(pé.volt tegnap, de ennyire nem szokott fájni...:S
Futni járok ki, ha az időjárás engedi és a fáradtságom nem szab határt neki...úgy érzem, kimerültem...
sok volt ez mostanság nekünk...
Kicsi:)
7főn én is megyek, csak nem Egerbe, hanem Jászberénybe.Kíváncsi vagyok, mit mond...

mary80
 
 

 
 

Ringass magadnak gyereket
Egy új felfedezés javíthatja a mesterséges megtermékenyítés eredményességét.


„Ha a mesterséges megtermékenyítés után, a visszaültetés előtt gyengéden ringatjuk az egérembriókat, mintha az anyaméhben lennének, 22 százalékkal megnő a terhességek aránya”– állítják a Michigani Egyetem kutatói.

A tudósok egy olyan készüléket építettek, amely utánozza az embrió petevezetékből a méhbe történő utazása során észlelt mozgásokat. A mesterséges megtermékenyítés (IVF) során jelenleg néhány napos embriókat ültetnek be a méhbe, amelyek előtte egy nyugalomban lévő tenyésztőedényben növekednek.

„Ha a sejtek számára ismerős környezetet teremtünk, jobb minőségűek lesznek, ez kulcsfontosságú a meddőségi kezelések javításához” – mondta el Shu Takayama, az Orvosmérnöki Tanszék makromolekuláris tudományok docense, a tanulmány társszerzője, aki a Szülészet-Nőgyógyászati Tanszék docensével, Gary Smith-szel együtt fejlesztette ki a parányi embriók tárolására alkalmas gyűszűnyi, cső alakú eszközt. A cső alsó részében mikroszkópikus csövek találhatók, amelyek biztosítják a tápanyagellátást és a salakanyagok elvezetését, ezek az áramlások olyan mozgásokat hoznak létre, mint amilyeneket az embriók a szervezeten belül tapasztalhatnak. A dinamikus tenyészetben nevelt embriók sejtjeinek száma a vizsgálatban átlagosan 109 volt, szemben a hagyományos módon nevelt módszer 67 sejtjével (az egereken belül fejlődött embriók 144 sejtet tartalmaztak). A dinamikus tenyészet 77 százalékban eredményezett terhességet, míg a hagyományos csak 55 százalékban.

A meddőség minden hatodik párt érint, az IVF kezelés sikeressége jelenleg 35 százalék körül jár. A kutatók már megkezdték a dinamikus tenyészet embereken történő kipróbálását is.

A cikk a Human Reproduction folyóirat online kiadásában jelent meg.

forrás: http://www.napidoktor.hu/babahaz/babava ... -gyereket/
Vendég
 


De vártam már a majálist :lol:
Kolbászsütögetős pecsenyézős majális,mi megyünk!És ti?
Mindenkinek jó pihenést,jó kikapcsolódást!
Puszi

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Sziasztok!

Enyém teszt negatív! :cry: :cry: :cry:

Ma 2 hete volt az inszem! :?

Kép
kicsigesztenye
 
 


Kicsi nagyon sajnálom de ha igy nem is ,lombikkal tuti sikerülni fog!
Még hány inszemed lesz a lombikig?
Vagy ez már az utolsó volt,nem?
Próbálj beszélni a Murberrel hogy lépjetek tovább.
Puszillak!

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


kicsi
Sajnálom én is.De igaza van kamillának próbáljátok meg
a lombikot.Az sokkal eredményesebb.
A lényeg hogy ne add fel.Sikerülni fog.Ha nem most majd
lombikkal. :wink:

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Kicsi,
Én is sajnálom!:(
Majd írok, h. mi volt!

mary80
 
 


Sziasztok!

Remélem Mindenkinek jól telt a május elseje, anyák napja!:)

Kicsi, nagyon sajnálom Kép , hogy "nem sikerült", de azért én még bizakodok, hátha kicsit korai volt még a tesztelés :!: :D

Én múlthéten voltam a klinikán, hát nem volt semmi az a nap! :roll: :oops: Az egész kezelés alatt végig nagyon nyugodt voltam, de akkor úgy felhúztam magamat, hogy az nem igaz. :evil:
A tapaszt amiről már korábban beszéltünk felírták, de mint kiderült egyáltalán nem lehetett kapni :( , így most egy gyógyszert kell szednem! :D
Vendég
 


röpcsi
És a gyógyszer az baj?Rosszabb mint a tapasz?

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Szia Kriszti!
Hogy vagy? Gondoltam Rád, hogy vajon ebben a változékony időben tudtál-e rendesen aludni vagy ismét voltak álmatlan éjszakáid?
Picurka hogy van, rugdos, mozgolódik?

Hát nem, szerintem nem baj ez a gyógyszer! :roll: Sajnos mivel a tapaszt nem használtam, nem tudom, hogy melyik jobb. :(
Szerintem lehet, hogy azokután, hogy ezt a tapaszt nem lehet kapni, ezt a gyógyszert vezetik be átmenetileg vagy véglegesen, ki tudja?!
Azért elég érdekes és váratlan volt ez az egész, mert volt egy orosz csaj, akivel múlthéten és azelőtti kedden is együtt várakoztunk és neki sikerült még kiváltania tapaszt, nekem meg már nem. :oops:
Vendég
 


röpcsi
Hát ténleg érdekes ez a tapasz dolog.Ez olyan mint az én
progeszteron inkjekcióm.Nekem volt utána meg már
szüneteltették a gyártását.Mostmár lehet megint van de
azért fura nem?Olyanok vagyunk mint a kisérleti nyulak.
Köszönöm elvagyok.Aludni rosszul alszom.
Volt egy hét amikor nagyon jól aludtam de mostmár megint
rosszul.Hétvégén beszéltem egy csajszival ő is nagyon rosszul
alszik.Az első kisfiánál is rosszul aludt végig.Most is kisbabát
vár és most is ugyanaz.Úgyhogy nem vagyok egyedül.
Hát ez van.Nem jó de kibírható.Annyira már nem szörnyű mint
a terhességem elején.
Picur rugdos elég aktív a kis drágám.Nagyon szeretem amikor
boxol.Igaz még nem olyan nagyokat rúg de gondolom később
jobban fogom érezni.Most csak olyan lightos box van.
Mikor lehet a beülti napja nálatok?

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Kriszti
Nahát, nem is emlékeztem, hogy Neked is ugyanez volt a progi szuriddal, hogy felírták, aztán kivonták a forgalomból! :roll: :? Tényleg fura, hogy most ismét lehet kapni. :roll:
Igen, ez egy kicsit olyan, mintha kísérleti nyulak lennénk, habár erről nem az orvosok tehetnek, mert nekik az van felírva, hogy ezt-azt fel lehet írni, a gyógyszerészek viszont nem jelentik le nem húzatják ki a dokikkal azokat a gyógyszereket amikből már nem is lesz! :?
Örülök, hogy hogyha sokáig nem is, de legalább egy kis ideig jól tudtál azért aludni. :D
Vendég
 


Kriszti
Nahát, nem is emlékeztem, hogy Neked is ugyanez volt a progi szuriddal, hogy felírták, aztán kivonták a forgalomból! :roll: :? Tényleg fura, hogy most ismét lehet kapni. :roll:
Igen, ez egy kicsit olyan, mintha kísérleti nyulak lennénk, habár erről nem az orvosok tehetnek, mert nekik az van felírva, hogy ezt-azt fel lehet írni, a gyógyszerészek viszont nem jelentik le nem húzatják ki a dokikkal azokat a gyógyszereket amikből már nem is lesz! :?
Örülök, hogy hogyha sokáig nem is, de legalább egy kis ideig jól tudtál azért aludni. :D :D :wink: Sajnálom, hogy megint rosszul alszol, de örülök, hogy azért jobban, mint a terhességed előtt. :( :wink: De jó, hogy rugdos a kisfiad, majd csak bekeményít! :)
Mindjárt folytatom. :)
Vendég
 


Kicsigesztenye,
sajnálom!Van még 1 lehetőség,ugye?Használd ki és ha ne adj'Isten nem sikerül,hajrá lombik!

Röpcsi,
fura dolog.Az én egyik lombikos társamnak kb.1 éve volt fagyija és tapaszt kapott,onnan tudtam,hogy ezt adják.nem tudom,miért vonták ki a forgalomból,de ő nagyon utálta,azt mondta,kényelmetlen volt,folyton lejött a fenekéről.Amúgy más helyeken is gyógyszert szoktak adni,még Decát sem.
Írd már meg légyszi,hogy hívják a tapaszt és a gyógyszert,kíváncsi volnék.
Én szerdán megyek Murberhez uh-ra,és ha minden rendben,pénteken kezdem a Decát.
Vendég
 


Kriszti írok majd a beültivel kapcsolatban holnap! :D

Mmzsó, igen fura dolog ez a tapasz, holnap írok majd bővebben a doki látogatásról és a gyógyszerről is.
Nagyon drukkolok, hogy szerdán minden rendben legyen és elkezdjétek a lombikot! :D :wink:

Többiek mi újság, hogy vagytok?
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Röpcsi mikor lesz a beülti?

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együtt érzést! :wink:

Nekem nem lesz tovább, meg állunk! :( 13 év küzdelem megtette a magáét! :cry: :cry: :cry: Már elvesztettem a hitemet mindenben és mindenkiben(orvosok)!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Már nem tudok talpra állni és már nem is akarok tovább lépni! :? :shock: :oops:


Mmzsó, Mary, Luna, Röpcsi, Rena

Nektek nagyon-nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :D

Puszi! :D

Kép
kicsigesztenye
 
 


röpcsi
Ok
kamilla
Írtam neked privit.Megkaptad?
mmzsó
Nagyon drukkolok neked!!!!!!!!
kicsi
Én azt mondom adj még magatoknak egy esélyt a lombikkal.
Az teljesen más mint az inszem.Ne add fel

Kép
Kép
krisztike54
 
 


kamilla
Ok megkaptam a leveledet.Válaszoltam is.Puszi

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket de ritkán irok, de most kell!

Kicsigesztenye: először is nagyon sajnálom, de kérlek ne add fel!!!!!! Amig van egy kis remény folytatni kellene, nem mondom hogy másik intézmény majd eldöntöd, csak ne hagyd abba! Irom én ezt, bár egy ismerősöm feladta és most örökbebabára várnak,legalább 3 év!

Krisztike: ez a nem alvás - hát nem jó, de ha nagyobb lesz a pocak, sajnos ez még marad. De mindent a kisbabáért! Már hamarosan meglesz és fog még rugdosni bőven! Pocakfotó???!

Röpcsi: nagyon szorítok fog sikerülni

tegnap anyák napján nagyon felemás napom volt - hát mindegy, rám ezt mérte a sors. Ma viszont, lehet kicsit kárpótolt mással, az eredmény hamarosan kiderül - szorítsatok, talán lesz egy jobb állás!?

üdv kispatak
Vendég
 


kamilla
Írtam neked privit.Tegnap is meg ma is.Remélem a mait
megkaptad.Én nem értem miért szórakozik a levelező
rendszer.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Sziasztok!

Jelentem,ma voltam Murber doktornál,elkezdjük a következőt!Péntektől szúrom magam,20-án kontroll!
Vendég
 


mmzsó
Nagyon örülök és drukkolok neked nagyon!!!!!! :D

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Mmzsó nagyon örülök a jó hirnek és nagyon szoritunk neked!

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Mmzsó, drukk!

mary80
 
 


Köszönöm szépen! :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


kamilla
Várom a leveled mi volt ma. :wink:

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Hurrá!!!Lassan vége a munkaidőmnek, leteszem a lantot.Szép hétvégét mindenkinek :!:

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Sziasztok!

Látom Mindenki el van foglalva! :D
Ma voltam a klinikán, jövő héten megyünk a picikért :!: :D
Ma nem volt a prof., elutazott, így Murber dr. vizsgált meg, mondta el a dolgokat :!: :D Annyira örültem, hogy most hozzá kerültem, tök jó fej volt (mondjuk mindig az :D ) :!: Olyan optimistán, boldogan jöttem ki tőle, olyan jól elmagyarázott mindent és úgy biztatott a fagyibabák beültetését, a fagyibabák felébredését illetően :!: :D
Vendég
 


Röpcsike megy a drukkk! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Röpcsi: szorítok minden ok-s legyen,hajrá!

Kriszti: pocakfotó???????

üdv kispatak
Vendég
 


röpcsi
Drukk!!Drukk!!
kispatak
Lesz,lesz :D
Bár tudom mindig ezt írom de rakok fel ténleg.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


adry
Nagyon eltűntél!!Jól vagy????

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok Krisz, csak annyi program van mindig alig bírok gépelé ülni....csinálgatjuk a lakást nappali kész már csak apróságok vannak és nemsoká kezdjük a gyerekszobát :lol:
Amúgy levagyok egyre jobban érzem a babát mozogni ti is :?:
20.-án megyünk dokihoz uh-ra.. :wink: már nagyon várom :wink:
teszek pocifotót +8 kg :roll: :wink:
Krisz mostmár tényleg rakjál :!: :wink:
Mindenkinek mennek a drukkok :!: :!:
Kép

Kép
Adri
badró1
 
 


adry
Jaj nagyon örülök hogy jól vagytok.Igen én is érzem
a kis tökösünk rugdosását.Tegnap nagyon aktív volt
azt hittem kiugrik a hasamból.De ma nagyon nyugodt.
Nekem nagyon változó hogy hogy mozog.
Van olyan nap amikor alig,olyankor mindig megijedek,de
van amikor meg meg sem áll egész nap.Én nem tudom
miért van ez.Most próbálkozunk a pocakfotóval. :D
Párom fotóz ezerrel.Remélem jó lesz mert ha nem nem rakom fel.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Na végre lettek tök jó képekEste rakok fel,mert most
megyünk enni utána sos el kell mennünk a keresztlányomra
vigyázni,meg a gép is lemerült.Addig magához tér.
De este már rakok fel többet. :D
Puszi mindenkinek és SZÉP HÉTVÉGÉT.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


adry
Ari a pocakfotód.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Sziasztok! Benézek egy rövid időre. Mmzsó, de jó, hogy kezdhettek! Szurkolok!
Adri, de szépséges hasad van, csini vagy!
Szép a kislányod neve, gyönyörű!

Ma 4 hónapos a kiscsajom, felteszek fotót, mert most sikerült végre lekapni, hogy milyen szép sötétkék szemei vannak:)

Kép

Bocsi, hogy nem nagyon jövök, de azért érdekel mindenki és drukkolok nektek ezerrel!!!++++
Vendég
 


Twist!Gyönyörűséges kislányod van :lol:

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Twist, nagyon drága a kiscsajod..milyen nagy már :lol: :lol:
Krisz, hol a pocakfotó :?:

Kép
Adri
badró1
 
 


Köszi lányok:)))
Kamilla, te tudod már, hogy kislányod vagy kisfiad lesz-e?

Hogy bírjátok a terhességet? Nektek nem volt cukorbetegség vagy rossz AFP eredmény (mint nekem)? Szóval, ugye, minden rendben veletek?
Vendég
 


Röpcsi, most olvasom, hogy jövő héten kapjátok vissza a babákat! Eszkimó babák? Nagyon-nagyon drukkolok, kapaszkodjanak azok a picúrok, mint az elektromágnes!!!++++++
Vendég
 


Krisztikét megvárni a pocakfotóval egy élet is kevés :lol:

Itt vagyunk mi.Ma készültek.
Krisztike már csak Te vagy hátra!
:wink:
Várunk! Kép Kép

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Jaj csajok szégyellem magam már,de ma már 1000%
rakok fel pocakfotót.
kamilla
Nagyon szép a pocid.
twist
Gyönyörű Dorka.Tündéri szép kislány.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


De mentségemre legyen szólva tegnap elég későn
értünk haza,meg nem is voltam túl jól.
Fájt az alhasam meg szúrt.És hát nagyon megijedtem
hogy mi van velem.De mára már jól vagyok.
Lehet csak rossz helyen volt a baba nyomott valamit nem tudom.
kamilla.adry
Ti éreztetek már ilyet?

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Kamilla,nagyon ari a pocakod..és milyen nagy az enyémhez képest :lol: :wink:
Krisz, akkor ma tegyél képet:!: :!: :wink:
én mindig érzem ugyan úgy mint te mintha feszülne de jobban a jobboldalon alig birom felvenni a zoknit is...pedig a baloldalon szoktam érezni a rugkapát meg a középen a köldököm alatt...
kérdeztem a barátnőimet is nekik is volt ilyen..nől a méhed és a szalagok nyulnak... :wink:

Kép
Adri
badró1
 
 


Nagyon édes a pocitok, és Twistnek Dorkája!

mary80
 
 


Sziasztok Lányok!


Ma még dolgozok, aztán holnaptól otthon leszek!:)


Kicsigesztenye
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült az inszemed :!: :(
Gondolom, hogy hosszú-hosszú évek és sok-sok kezelések, orvos után eleged van ebből az egészből, de talán ha most nem is, de egy kicsit később próbáld azért meg a lombikprogramot, ahogy Krisztike is mondta. :wink: Ha többször nem is, de egyszer ennek a kezelésnek adj még egy esélyt! :D
Sok erőt és kitartást kívánok Neked :!: :wink:

Mmzsó
Szívből Gratulálok itt is, hogy elkezdtétek a második lombikprogramot :!: :D Hogy megy a szurkálás???
Nagyon-nagyon szorítok, hogy sikeresek legyetek és az eredmény babás hírek legyenek :!: :D :wink:

Adri
Milyen szépen kerekedik a pocakod :!: :D :wink: Örülök, hogy a pocaklakó jól van :!: :D
Jó nagy melóba lehettek a lakásátalakítással, remélem vigyázol nagyon magatokra :!: :!: :!: Teszel majd fel képet az átalakításról, babaszobáról :?:
Biztos sokat fejlődött már a picikétek :!: :)

Kriszti
Hogy vagy?
Kíváncsi vagyok a pocakfotódra, biztos sokat nőtt már a Te pocakod is :!: :D Nem mondom, hogy tegyél már fel képet, mert én meg mindig azt mondom, hogy írok, írok, aztán valahogy nem is tudom, hogy de elmarad :oops: .......vagy ha valamennyit írtam is, azt se másolom be. :roll: :oops:
Aludni tudsz, émelygés, hányinger van?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?