Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kata!
Már mindenkinek elujságoltam milyen szuperjó macskátok van Kép ha tehetném én is ilyet kérnék Kép(aztán felvilágosítottak, hogy a macskának azért kell a farak, mert azzal egyensúlyzik, tehát jogosan le vagyok szavazva)
Jövőhéten valamikor akkor bemeheténk az oviba játszani amikor mész Raulért.
A párom = Szabolcs Kép annyi idős mint én, vámügyintéző volt aztán EU miatt most raktározással foglalkozik és elvileg logisztikát tanul. Eddig 3 műszakba volt most már csak 2-be van, de pont most nézünk új munkahely után, jó lenne valami pörgősebb jobban fizetősebb meló. Pestre jár Ő is, a vonatok miatt valamikor 2,5 óra az út, bár gondolom te is tudod mostanában hogy járnak...Kép

Mica!
Hát majd próbálok bevágodni akkor Gyuszkónál, mert a kiskakast nagyon szeretném hallani Kép

Kórházi beszámolódba én is belelestem Kép de ezt nem egészen értettem: "gyerekágyon tényleg csak napi 1x vihető ki az ajtóhoz a baba, te nem viheted ki csak a csecsemős"
A szobába (gyerekágyas) nem mehetnek be a látogatók? A folyosóra nem lehet kivinni a babát?
sylva
 
 


Szia Szilvi,

Igy van, a cegledi korhazban egyaltalan a gyerekagyas osztalyra(!) nem mehet be latogato, csak szolnak, hogy kihez jottek, es az kimegy. Gondolom, hogy ha valaki nem tud felkelni, annal van vmi engedmeny, errol nem beszeltunk. A babocat pedig nem lehet kivinni, nem igazan szeretik, hogy ha egy frissen szult anyuka, aki maga is ingatag, cipeli a lurkot. Azert vannak a csecsemosok, hogy ok cipeljek.
Ezt valahogy en nem is banom, mert emlekszem, hogy Szolnokon, ahol csak a szoba ajtoig johetett latogato, es ott mutathatta meg a babat az anyuka a latogatoknak, hat ez nem volt igazan jo rendszer. Kepzeld el, hogy nyugisan szoptatnal, amikor jonnek a latogatok, es folyton arra kell figyelned, hogy szolnak, hogy elhuzzak a fuggonyt az ajton...

A mesehallgatas talan zuros lesz, ma a nagyi se nyert, pedig meg csokival is probalkozott, hogy lekenyereziKép

Kata,
Ma beszelgettunk parommal, es rajottunk, hogy lehet, hogy jot fogok hawaii-ozni a szuleszeten egyedul, ha epp olyankor jon el az idom, amikor senki sincs nalunk pluszban, hogy Gyuszkora vigyazzon, mert akkor marad Apa a gyerkoccel, enmeg szulhetekKép Meg ha el is indul lurkoval Szolnokra, hogy elvigye mamahoz, mire visszaer, en mar talan meg is szulokKép Ha epp van valaki, akkor oke, jon ApaKép
Szoval meg ez is rejtelyKép Viszont ugy nez ki, hogy marad Zoltan a lurko, sogornomnek is nagyon tetszik a nevKép (Nekunk isKép)

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!
Szerintem is nagyon szép név a Zoltán!Kép
Lehet,hogy nálunk is úgy lesz a szülés,ahogy Nálatok:az én Anyukám nem tud egyhamar ideérni.Kép
Még jó,hogy a frissenszült Anyukának kétnaposan le kell vinnie a babát az UH-ba.Akkor ki kérdezi,hogy bírjuk-e,vagy sem?
Nagyon remélem,hogy a következő felkészítőn ott leszek!!!Kép
Milyen volt tegnap a szolnoki ebéd?Kép

Szilvi!
Férjek kivesézve!Kép
Akkor majd egyeztetünk és játszózunk az oviudvaron!
Mit nekünk,hogy nincs játszótér Pilisen?!Kép
Szerencsétlen Cipi macsek egész jól megtanult farok nélkül egyensúlyozni.Kép

Pudzi.
Kata
33+1

Kép
Kép
ruszlána
 
 

 
 

Kata!

Hat, ha nem is ketnaposan, de az igaz, hogy le kell vinni UH-ra.. na de mindegy, nem szorakozom ezen, szerintem ugyis fogjak meg eleget latni lurkot, nem izgat, hogy napi 1x van lathatasKép Addig legalabb velem is torodnek, nemcsak a kicsivelKép

A kovetkezo felkeszitot meglatjuk, hatha ugy jarsz, mint GyoreszKép
Az ebed, koszonjuk, jol sikerultKép Gulyasleves es palacsinta, nyamiKép Gyuszko utana olyan nagyot aludt, hogy nem gyoztuk nezniKép Ma is bejartuk a fel vilagot, delelott Torokbalinton voltunk ismerosoknel, utana pedig Csepelen mentunk be parom rokonaihoz. Igy hat ma se haladtam sokat itthon a munkakkalKép Meg jo, hogy a mosogephez nem kellekKép
Most viszont ugy erzem magam, mint egy felfujt lufi, nesze neked szolozes (parom unokatesojanak sok szoloje vanKép) Azt hiszem, hogy megprobalok agyba bujni es kiheverni a dolgotKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Remélem sikerül kiheverned a mai napot!
Egész nap mostam a babaruhákat és a babakocsi,-hordozó alkatrészeket.
Teljesen igazad van abban,hogy láthatják még eleget a gyerkőcöt,viszont nem találom ésszerűnek a magyarázatot.Mindent fel tudok fogni,ha van benne értelem.Kép
Én már csak ilyen szőrszálhasogató nőszemély vagyok.Kép
Na,megnyugodtam,hogy Te is mersz terhesen szőlőt enni,egy újságban azt írták,hogy ilyenkor tartózkodni kell tőle,de hogy miért,azt nem mondták.Összeírnak minden hülyeséget.Kép
Húúú,nem szeretnék azért a 36.héten szülni,persze nem kívánságműsor,de őszintén szólva nem arra készülök.KépRemélem nem ér ilyen meglepetés.

Na,pihenj jól,Lufika!El ne vigyen a szél!!KépKépKép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

Az utazást most egész jól bírtam, talán azért, mert nem hullafáradtan indultunk neki, hanem pihentenKép
Hasogassál nyugodtan szőrszálat, nekem se tetszik, hogy ezt így oldották meg, nameg az indoklás sem, dehát ez legyen a legnagyobb problémám a gyerekágyonKép
A szőlőtől szerintem pont a tegnap tapasztalt lufi-effektus miatt kell tartózkodniKép Más miatt nem tudom, talán még a cukortartalom és az allergia jöhet szóba..
A szülésnél meg mi készülhetünk bármire, nem mi irányítjuk a dolgot, ebben az esetben élete első komoly döntését hozza meg gyermekünkKép Vagyis, hogy indulKép

Köszi, én jót pihentem, kivéve abban a pár pillanatban, amikor párommal együtt arra riadtunk fel, hogy Gyuszkó nagy csattanással landol az ágya előtt, a földön. Párom ugrott érte, én mozdulni nem tudtam, mert a pocim is reagált.. hálistennek még meg se ijedt igazán, mert felébredt, utána felkúszott kettőnk közé az ágyra, elkobozta a haskitámasztó párnámat, és édesdeden elaludt, miközben megfogta a kezemetKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Szia!

Ezek szerint az éjszaka is mozgalmas volt.
Gyuszkó nagyon édes lehetett!Kép
Dolgozol ma?
Ruszlán 3 napig itthon lesz,majd kiderül,hogy ez jó,vagy sem.Kép
Holnap jön a védőnő.Nálatok volt már?
Szerencsére most először látogat meg,de szólt előre és mindig jókat beszélgetünk.
Nem tudom mi lehet a többiekkel?
Ha Betti jelentkezik,akkor írok majd Neki mailt,mert lehet,hogy most azt sincs udeje olvasni.
Tök lusta vagyok ma.KépKép.
Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia,

Ááá, nem ez okozza az éjszakai mozgalmasságot, hanem az én félkómában végzett ingajárataim a WCreKépKép Gyuszkó esete max. 5 percet vett el az éjszakából, hálistennekKép
Jaja, melóban vagyok, közben most kapcsoltam, hogy a laborba kellett volna bemennem a leletimért... nah, majd holnap reggel az ovi és a vasútállomás közé megpróbálom beilleszteni a rohanásbaKép
A védőnő, ha más okból ugyan, de pénteken járt nálunk (Gyuszkónak próbáltunk egy hallásvizsgálatot..), de amúgy elég sűrűn találkozunk, meg beszélünk, így nem erölteti, hogy kijön. Majd a vége felé esetleg, ha meg meglesz a baba, akkor tuti, hogy sűrűn jön, ismeremKép Miután nagyon jó fej csaj, így nem is bánomKép
Szerintem a többiek élvezik a jóidőt, amit én se bánok, mert legalább nem kell nagyon beöltözniKép

A lustaság alap dolog nálam is, nade egy dolgozó nőnek ilyet mondani..KépKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Kata!
Sikerült beszélnem az egyik lánnyal játszótérügyben a szervezők közül. Nagyon szimpi volt, vissza is hívott, hogy normálisan tudjunk beszélni. A lényeg, hogy ők lényegébe pénzt gyűjtenek Kép annyira nem akartam belemenni ebbe hagytam hogy Ő beszéljen. Csinálnak rendezvényeket ha jól emlékszem 9.-én lesz 3-5 ig a ' játszótéren ' mindenféle program aminek az összegét erre szánják, meg tök civil az egész csinálnak egy alapítványt és állítólag már vannak vállalkozók akik ' segítenének pénzzel ' . Mondtam neki hogy mi mire gondoltunk, modta, hogy Önkormányzattal semmire sem megyünk nincs pénz duma és leszraják az egészet, de a polgármester elvileg pozitívan áll hozzá meg segít nekik rendezvényeket szervezni meg ilyenek. szóval az aláírásgyűjtésre azt mondta hogy jó ötlet csak nincs értelme (szerinte) mert ismeri a hozzáállást a jegyző meg annyira bunkó hogy az valami bődületes, szóval megmosolyognak és annyi. (a jegyzőtől már mondjuk mi is kaptuk levelet hogy mennyire nem támogatja, építkezésünket, meg hogy a községbe költözünk mert hogy az önkormányzatnak így is van elég kiadása )Na mindegy szóval ennyit tudtam meg szerintem érdemes lenne felvenni velük a kapcsolatot elég lelkes csajnak tűnt, meg megmondta hol lakik meg más téren is szívesen tenne a ' közügyért ' szóval úgy tűnik azért van valami ' mag ' itt pilisen is. Arra gondoltam beszélhetnénk vele meg mi is hogy akkor most mi legyen. Én az aláírásgyűjtés azért egy olyan dolognak érzem, hogy nyomás nehezedik arra az ügyre amit képviselni akar, függetlenül attól hogy van-e értelme vagy nincs. Nem? Holnap, vagy csüt. péntek lenne jó az ovis-játszóterezésre és akkor majd beszéljük meg ezt is Kép Kép
Mica!
Igen mondjuk az annyira nem hülyeség hogy nem lehet bemenni a gyerekágyas szobákba. Bár az kicsit durva hogy a saját gyerekemet nem ' vihetem ' Kép???? Sok helyen kis kocsik vannak (mint az élelmiszerkocsik a bevásárlóközpontba Képmég baldahim is van hozzá Kép) és abba lehet belerakni picurkát és kitolni a folyosóra. Mondjuk én elég rebellis vagyok ilyen téren, a kórházba engem legszívesebben felkoncoltak volna, mert 2 naposan haza mertem jönni Jonathánnal.
Na de végülis azért, ez is apróság tökéletes szülészet pedig biztos nincsen. Ha ilyen szorgalmasan jársz a felkészítőre Kép gondolom már bevágódtál a főnővérnél Kép és nem lesz gond semmivel sem Kép Kép És ha már ilyen otthonos vagy akkor kérdezek még Kép a szülésemet nem akarom már kommentálni, igazából csak az érdekelne: hogy fogod magad nézed az órát hú 5 percesek elindulsz a kórházba beérsz, ügyeletes megvizsgál és utána mi történik ha semmi ' komplikációra ' nincs gyanú? Kapsz infúziót automatikusan? Folyamatosan ctg- vagy? Sétálgathatsz? Ehetsz? Ihatsz? Milyen gyakran vizsgálnak meg? Bocs ha túl sokat kérdeztem Kép Kép de lehet szeretnék végre képbe lenni, hogy is működik ez normál módon.


sylva
sylva
 
 


Szia Szilvi,

Naja, a ceglédi kórház nincs "tescositva" Kép És tényleg nem lehet tökéletes minden, de amit eddig láttam, az mérföldekkel előrébb van, mint a szolnoki 3 éve.. lehet, hogy azóta ott is minden átalakult, úgyhogy nem szidomKép Nekem akkor és ott az is megfelelt, nameg akkor még nem is tudtam annyi mindent a szülésről és a lehetőségekről, most azért jobban utánajártam a dolgoknakKép
Remélem, hogy a bevágódás sikeres lesz, mert ha nem jön össze az apás szülés, akkor csak az ismerettségemre támaszkodhatokKép
Nos, az indulás annyiban más itt, hogy miután 2. baba, nem érdemes kivárni az 5perces fájásokat, mert itt már előrébb lehet a helyzet, érdemes 7-8-10 perceseknél az induláson gondolkodni. Ha a magzatvíz elfolyik, akkor meg fájás nélkül is irány Cegléd. Ha beérsz, akkor felvétel, megvizsgálnak (lehet, hogy nem is a doki, hanem a szülésznő), és ha beindultnak tekinthető a dolog, akkor szólnak az orvosodnak, nálad meg elkezdődik a procedúra (beöntés, fazonigazítás, zuhanyzás). A dokidtól és az állapotodtól függ, hogy lesz-e infúzió, a ctg akkor van főleg fixen, ha a magzatvíz zöldes, mert akkor figyelni kell a baba oxinellátottságát, amúgy járkálhatsz, labdán ülhetsz, és csak időnként néznek ctg-t. Az evés nem igazán megengedett az esetleges császározás miatt, csak talán szőlőcukrot engednek, inni szénsavmentes ásványvizet ihatsz. A vizsgálat gyakoriságát nem tudom, de gondolom, van néhányszor, ami azért engem annó is megnyugtatott (vagy épp felidegesítettKép), hogy mennyire haladtunk Kép
Lehet, hogy erről Betti tudna jobban beszámolni, de neki úgy sejtem mostanában nincs ideje ilyenekre válaszolni.

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Látod,már most azt sem tudom hol áll a fejem:minden nap ott vagyok az oviban,a tel.számról pedig állandóan megfeledkezek.Kép
Sebaj,alég jól hangzik amit írtál,személyesen még beszélünk róla.
Remélem a héten valamelyik napot összehozzuk.Kép

Mica!
Mikor mész a Habonyhoz?
Csak jövő csütörtökön tudok eljutni,pedig a héten kellene mennem.
Mindegy,az az 1 hét nem olyan lényeges.
Szerinted is külön mondani kell a Habonynak,hogy:akkor ugye bejön,ha szülök?
Védőnőm szerint konkrétan érdemes rákérdezni.
Nektek ki a gyerekorvosotok?A védőnő nagyon ajánlott valamilyen Angélát.
Az itteniek nem sokat érnek.Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Habonyhoz 14-én, tehát jövőhét csütörtökön megyekKép Miért nem jutsz el hamarább? Kellene menned..
Szerintem ha már hozzá jársz és a szülésről is beszélgettek, akkor alap, hogy ő a dokid.. de nem tudom, mert én kapásból úgy kezdtem ugye, hogy elvállal-e január 3mas szüléssel, tehát nem kellett külön megbeszélni.

Nekünk a Török Karolina, akit neked ajánlottak, ő a másik, Pécsi Angéla. Nekem mindkettő ugyanolyan, egyik se egy haláli kedves nő, szóval egykutya..

Hmm, megvan a laboromKép A cukoreredmény: éhgyomri 3.93, a tej+zsömle utáni terheléses, 1 órás eredmény 4.96 (a határérték mindkettőnél 3.90-5.80)Kép Hát nem egy cukorbeteg eredménye...

Puszi,
Mica
mica
 
 


Kata,
én pont a másik gyerekdokit ajánlanám neked, őt Török Karolinának hívják...és ha jól tévedek, Micáék is hozzá járnakKép Borzasztó kedves (az aggódó anyához és a csemetéhez is), alapos, és ami nekem számít, nem ad fölöslegesen gyógyszereket.

Mica,
3 éve még itt a ceglédi kórházban sem tetszett a rendszer, szerintem azóta azért Szolnokon is változtattak márKép
Egyébként van némi igazság abban, hogy ha a gyerekágyas osztályon nem folyamatos rooming-in-be dobják ki a gyerkőcöt az anyjának, akkor azért több időd marad magadra és talán a látogatók is foglalkoznak veledKép Az István kh-ban annyira liberálisak, hogy max a szülés utáni 3 órában hagynak pihizni és már hozzák is az anyahiányos babádat, aztán találd ki, mit szeretne. Ez a szoptatás miatt nagyon klassz, viszont ha valakinek olyan a gyereke, mint az enyémek, vagyis cici nélkül folyamatosan üvölt, akkor lőttek a pihenésnekKép Nekem a kórházi napok mindíg fárasztóbbak voltak, mint itthon 1-2-sok gyerekkel.

Sylva,
mi ez nagy érdeklődés kórházügyben? Csak nem fertőz a sok terhes anyuka itt a topikban?Kép

mennem kell, mert lefejelem a billentyűketKép

Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Woww, végre itt, bár az utolsó sorod sokmindenre utal, gondolom kivagy már.. Szólj, ha menjek segíteniKép

Mondjuk az tény, hogy Karolina orvosilag sokkal jobban szimpatikusan, mint az Angéla, és az is tény, hogy több jobb napja vanKép Szóval nem olyan morcosKép Csak néhaKép Nekem eddig beváltKép

Mica
mica
 
 


Mica,
ezek szerint nem ugyanaz a tapasztalatunk a gyerekdokivalKép Talán én azért látom kedvesnek, mert ritkán járunk hozzá?Kép
Vagy hozzám azért ilyen, mert nincs még egy ekkora marha, aki 3 ilyen pici gyereket bevállal?Kép A múltkor is mondta, amikor kijött Emeséhez, hogy gyönyörűek a lányaim, de most azért a darabig nagyon nem irigyelKép

Amíg itt járt a szám, odaégett a pörkölt, de jó feketéreKépKépKép


Momo


Momo
momo
 
 


Rajtam már csak egy fejlövés segíteneKép...de azért túlélem valahogy. Anyukám a hétvégén távozik, most próbálom a jövő hetet a férjemmel egyeztetni (anno még aszonta, akár kettőt is kivesz szabiba miattunk, most meg még az egyért is húzza a szájátKép), utána meg anyósom hivatalos, aki sajnos többet árt, mint használKép
Hát evvan, de nem kesergek itt tovább, mert másik ebéd után kell nézni...


Momo


Momo
momo
 
 


Momo,

jajj, szegény ebéd, szegény te...Kép

Párodat meg tessék fenéken billenteni, miaz, hogy menekülKép Igenis legyen csak segítségedre, együtt vállaltátokKép Azért te se bírsz mindennel egyszerre..
Nah, átugrom hozzátok valamelyik délután, a fiamat most kihagyom a körbőlKép Keress addig munkát nekemKép

Szóval azóta finomítottam a dolgon, Karolinával végülis nincs bajom, tényleg bejött eddig, csak nem az az abszolut gyerekbarát dokinő, de érti a dolgát és tényleg segítőkész. Lehet, hogy 2 gyerekkel már énis másképp látom majdKép Az viszont tény, hogy nekem az Angéla abszolute nem jött be, néha találkoztam csak vele, amikor helyettesített, de inkább kihagyom legközelebb...

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Momo!
Jó,hogy legalább egy kicsit hallok Rólatok is!!!Kép
Viszont az ebédet sajnálom.Kép
Remélem Anyu el tud majd jönni segíteni,lehet,hogy néha még Ő is idegesíteni fog,de Anyósom biztos kiakaszt,ha egyáltalán felbukkan néha-néha.Kép
Viszont van ebéd-házhozszállítás,500 Ft 1 (kiadós) adag,azt valószínűleg többször igénybe fogjuk venni.
Nálatok nincs ilyen lehetőség?Tök jól jön néha.

Mica!
Az,hogy kellene mennem egy dolog,de j.csütörtökig képtelenség összehozni.Kép
Akkor lehet,hogy találkozunk.Kép
Én is mondtam a védőnőnek,hogy felesleges szerintem külön Habonnyal megbeszélni,hogy akkor bejön-e.Kép
Azt szűrtem le,hogy egyenlőre maradok a pilisi gy.orvosnál,szerencsére ritkán látogatjuk.
Gyuszkó barátom hogy van?
Raulék ma a lovardában voltak,nagyon élvezte.Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Remelem, hogy ha mar egy napon megyunk dokihoz, akkor legalabb osszefutunk, bar aznap rohannom kell majd, mert parom nem lesz (csapatepito trening a Balatonnal 2 napig), es ha nem erek vissza idoben, akkor marad a baratnom, hogy osszeszedje lurkot (amit Gyuszko nem is szokott banni, kedveli Beat).

Jajj, a dokis megjegyzesekbol ne viszonyits, esetleg beszelj vele szemelyesenKép

Gyuszko ma irto elenk, es persze ezzel lefarasztott mar mindkettonket, igy kisse morcosak vagyunk raKép Nembaj, par perc es megy aludni, most epp fogat mosKép Elotte viszont az osszes, altala ismert allatot vegig kellett sorolni, hogy o meg ramondja, hogy mikent "beszel" az az allat.. hat a vegen alig gyoztem keresgelni az ismert allatokat.. volt itt nagy hapogas, brummogas..Kép
A lovakat o is imadja, tegnap a szomszed elott allt egy lovaskocsi, ismeros volt, igy paci-simi voltKép

Nah, rangat az agybaKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Tegnap még azt akartam írni,hogy tényleg tök jó a VC-eredményed,az enyém eléggé határeset volt.Kép
Tegnap délután Raul is fárasztó volt rendesen,mostanában valahogy nem tudja kialudni magát.Nappal rendesen kap levegőt,de éjjel kínlódik,hiába cseppentünk.Kép
Azt hiszem lassacskán elkezdem majd összerakni a kórházi motyómat,listát már írtamKép
Nagyjából minden baba-holmit kimostam,pár dolog még hiányzik,aztán nekiugrok a vasalásnak.
Jó lenne,ha Rusz haladna a dolgokkal,mert amíg glettel-fest,stb.addig nem állok neki a nagytakarításnak.
Csütörtökön igyekszem már 2-negyed 3-ra a rendelőnél lenni,jó lenne hamar végezni.

Marika!
Hogy vagy?Nagyon eltűntél!

Momo!
Heppiről tudsz valamit?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Reméltem, hogy jó lesz a cukor eredményem, mert se a diétát, se a még nagyobb lurkót nem kívántam magamnakKép Nameg így "bizonyítok" a dokinak, hogy nálam cukor nélkül is összejön a nagy lurkóKépKépKép

Szegény RaulKép, jobbulást neki! Üzenem, hogy én se állok most jobban, tegnap reggel a ködben jól megfáztam, így zsepi-heggyel közlekedem..
Délután majd rávetem magam a mézesüvegre, jó forró gyümölcsteával Kép
DejóKép Te már tényleg pakolhatszKép Én most jutottam el oda, hogy előszedtem a ruhákat, az első adagot be is raktam a mosógépbe, csak reggel elfelejtettem elindítaniKép Na, majd délutánKép
A vasalásra eléggé úgy gondolok, mint gyújtogató a vizes szalmára...KépKép
Nagytakarítás? Hajajj, az a másik, ami "nagyon" közel áll a szívemhez..Kép Nade majd ha otthon leszek és nem rohanok egész nap, akkor nekiállok rendetrakni és takarítaniKép Addig mindent csak könnyedénKép
Hát a dokinál én is korai kezdést akarok, mert mint írtam, Gyuszkóért kell loholnom.. Mivel mész dokihoz? Én vszínűleg autóval.

Puszi,
Mica
mica
 
 


Szia Kata!
Itt vagyok, olvaslak benneteket, csak nem nagyon tudok hozzászólni. Plusz végre zajlik egy kicsit az életem, pénteken indul be a színjátszó csoportom, arra készülök. A virág körül is elég sok a munka (krizantémot termesztünk). Na jó, egy kicsit rosszul is éreztem magam, ti olyan jól ismeritek egymást, nehéz belezavarni a hülye kérdéseimmel ebbe a klassz légkörbe. Persze tudom, ha nem írok nem is fogtok megismerni...
Igyekszem ezen változtatni, mert tényleg tök jó fejek vagytok.
A párom, Zoli, aki megrögzött természetbarát, mindig odakinn nyüstöl valamit, ha benn kell maradnia az már büntetés neki, már egy fél órája elmélyülten olvassa a babákról szóló könyvet. Ez édes! Biztos jó apuci lesz belőle...
Ja, még el nem felejtem:jobbulást Raulnak!!!Kép
Tényleg (tudom, hogy le van valahol írva,de olyan lusta vagyok) mikor fogsz szülni?
Mica!
Te is gyógyulj meg!!!Kép
Tényleg, ilyenkor nem szedsz semmi gyógyszert, ugye? Sajna jön a megfázós szezon.
Hogy neked is jusson egy lustaságból eredő kérdés: Gyuszkó mennyi idős?

Egy újabb hülye kérdés mindenkihez: Cegléden is alkalmazzák az új csáazármetszést? Azt a kimondhatatlan nevűt + amikor csak pici vágás?

Na, sziasztok! Legyetek jók!
Marika
marica
 
 


Marika!

Nyugodtan kérdezzél,ezzel senkit nem zavarsz,viszont aggódunk érted,ha így eltűnsz!Kép
Színjátszó kör?Mesélsz róla?
Csak krizantémot termesztetek?Nagybani eladásra?
Párod aranyos lehetett,biztos nagyon várja már a babát.
Tudom,buta kérdés,de fiút,vagy lányt szeretnétek jobban?
Köszönöm,Raul jól van,szerintem ez a szokásos őszi-ovis orrdugulás.
November 22.-ére vagyok kiírva,remélem Patrik bent is marad addig,szeretném,ha minél több dologgal el tudnánk addig itthon készülni.
Tavasszal kezdtünk bele a bővítésbe,most már a vége felé tartunk.Ha ennek egyáltalán valamikor is vége lsez.Kép
Cegléden is alkalmazzák az újfajta császármetszést,most már a régi nagyon ritka,szerencsére.
Hogy viseled a terhességed?Nincs már hányingered-ha volt egyáltalán?
Vigyázz nagyon magatokra!Kép

Mica!
Kúrálod magad?Remélem hamar meggyógyulsz!Tessék C-vitamint szedni és rendesen felöltözni reggelente!Irgum-burgum teremtette!Kép
Nem akarlak nagyon elkeseríteni,de itthon vagyok és mégis úgy érzem,hogy semmire nincs időm...
Remélem Te ügyesebb leszel!Kép

Szilvi!
Jó régen írtál!
Az ovi-öltözőben mindenkinek volt téve papír a szombati játszóterezésről.
Jöttök?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Marika,
köszi, már haladokKép Mármint a gyógyulásbanKép Igaz, hogy az éjszakámat áldoztam rá félig, de tegnap délután megittam egy halom mézes teát, és már sokkal jobban vagyok, fájni már nem fáj sehol, csak az orrom van bedugulva.. Az éjszakát meg azért áldoztam rá, mert a szokásos 3-4 wc-kör helyett 6-7x voltamKép
A fiam 3 éves és 4 hónapos (tegnap érte el)Kép Igazi vadócKép Ma épp nagyon jó kedvvel ébredt, mert párom szabin van, és végre ébredéskor (hétköznap) mellett volt. Ebből következett az is, hogy az oviba is apának kellett vinniKép Szegény párom, még nem is járt ott, úgy magyaráztam el mindent nekiKép Nameg mondtam, hogy bizzon a fiábanKép Egész jól ment nekikKép

Kata!
Mint láthatod, kúráltam magamKép C-vitamint gyümölcs formájában veszek magamhoz mostanában, a felöltözés meg megvan, megfázáskor is jó kis polárfölső volt rajtam (délután meg nem győzöm cipelni a levetett holmijaimat, mert meleg van..).
Hát, hogy ügyesebb leszek-e, ha otthon leszek, azt nem tudom, de baromi lusta vagyokKépKép De majd megpróbálom összeszedni magamKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Momo!
Kórházi érdeklődésem kizárólag információgyüjtő jellegű Kép Kép nem készül még utánpótlás Kép
Emese hogy van? Írj majd magatokról, bár gondolom egyenlőre jobb dolgod is van...Kép

Kata!
Igen kéne menni, ti jöttök ?(mi megyünk szerintem, szomszédék is jönnének, csak azt hallottam pocsék idő lesz, de azért jöttök ti is? Kép )
Pont mondani akartam már, hogy menjünk holnap Raul elé ketten és játszózzunk az óvodain, de hallom nincsen holnap ovi Kép akkor bemászunk??? Kép Kép

Mica!
Köszi a friss infókat kórházügyben Kép a 2.-nál majd én is ilyen felkészült szeretnék lenni Kép Kép addig meg gyűjtöm mások tapasztalatait Kép.
Érzéstelenítésen gondolkoztál már? Kéjgáz? ( én olyan szívesen kipróbáltam volna, (civilbe is Kép ) de valahogy elmaradt, szülésfelkészítőn nincs rá lehetőség Kép Kép Kép Kép Kép ?
Nektek egyébként hogy lett játszóteretek Irsán? Csak úgy magától gondolt egyet az önkormányzat és csinált, ill felújított?

Marika!
Jaj engem is nagyon felcsigáztál ám a színjátszókörrel Felnőtteknek csinálod? (írd hogy igen Kép ) mesélj róla!
sylva
 
 


Szilvi!
Örülök,hogy írtál!Hogy vagytok?Jonathán?Kép
Igen,holnap nincs ovi,remélem Raul sokáig alszik
Jó lenne megnézni a Szülőszobát,de olyan későn kezdik!Lehet,hogy felveszem.
Szombaton csak akkor megyek,ha jó idő lesz,most nem szeretnék megfázni.

Mica!
Náthád múlóban?
Holnap,mivel nincs ovi otthon maradsz?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Most csak a szülésztörténetemet rakom fel gyorsan, hogy lássátok, mennyire volt mozgalmas az a bizonyos szeptember 23.-aKép

Már harmadszor futottam neki a szülésnek és még mindig értek meglepetések. Mesinek esze ágában sem volt idő előtt kibújni, hiába utaltak másra a jelek. Így az utolsó dátumként megjelölt napot is feleslegesen vártam. Az utolsó éjjel többször felébredtem és a jól ismert fájásokra koncentráltam, amik ezúttal messze elkerültek, néha elszaladtam a vécére egy kis magzatvíz csorgás reményében, de semmi. Hajnali 5-kor végül beindult az aznapra tervezett forgatókönyv, vagyis összeszedtem magam testben és lélekben a nagy napra, aztán felkeltettük a gyerekeket és megpróbáltuk amúgy álmosan morcosan felöltöztetni őket. Eddig jól mentek a dolgok. Csomagok már rég a kocsiban pihentek, csak magunkat kellett elvackolni és már mehettünk is. Az út nyugisan telt egészen Üllő határáig, ahol belefutottunk a 4-es főúton jól ismert reggeli dugóba. Hogy én miért gondoltam, talán ezúttal kisebb lesz a kocsisor??? Férjem agyvize gyorsan forrpontra ért, kölkök elkezdtek hátul nyüglődni...és én még mindig abban hittem, hogy talán most az izgalomtól csak beindul a természetes folyamat. Tévedtem, ellenben egyéb folyamatok beindultak. A kocsi nem bírta az araszolást és az eddig rejtett hiba (elfelejtették rendesen összeszerelni a gyárban) most előbukkant óriási füstfelleg képében a kocsi motorházteteje alól . Férjem türelme végleg elszállt, közölte, ő max. a kórházig megy egy erősen füstölő autóval, anyukám meg jöjjön oda a gyerekekért és vigye haza őket taxival. Engem felzavart a szülőszobára a pakkommal, mert már így is késésben voltunk. Így egyedül várakoztam a reggeli főorvosi ítéletre, hogy megrepeszthetik-e a burkot, és közben egyre jobban elbizonytalanodtam a sűrűsödő baljós előjelektől. A főorvos késett, amitől nekem egyre inkább nyúlcipő effektusom lett, aztán az utolsó pillanatban mégis befutott és közös megegyezéssel 1/2 10 körül csak megesett a burokrepesztés. Aztán előkerült a párom és kókadtan közölte, anyukám ugyan megjött, de egy fia taxit nem bírnak szerezni, így mégis neki kell a rossz autóval hazafurikázni őket, én meg várjak még egy kicsit azzal a szüléssel...jókor mondja. Szóval továbbra is magányosan ücsörögtem és csak abban reménykedtem, hogy visszaér, mire kibújik a lyány. Szégyen, nem szégyen, bizony pityeregtem egy sort, de a szülésznő azért megpróbálta ápolni a lelkemet. És szerencsére az első komolyabb fájásokkal együtt megjött a férjem is, sikeresen letudva reggeli expedícióját. No akkor most már tényleg "csak" szülni kell - gondoltam megkönnyebbülten. Először egy hagyományosabb szülőszobába költöztettek, aztán a fürdőkádban vajúdás miatt átkerültem az alternatív szobába és végül ott ragadtam. Többen próbáltak meggyőzni az első szülésnél szerzett tapasztalatom ellenére, hogy a kádban ázni milyen jó, de most sem lettem eldobódva a hatástól. Fájni ugyanis egy hajszállal sem fájt kevésbé, a tágulást meg minek elősegíteni nálam, aki melegvíz nélkül is elő tudja adni ezt 1,5 óra alatt? No azért legalább jól megfürödtem, de a vízben szülést már nem vállaltam be, bár a szülésznő felajánlotta. Így 1/2 12-kor még utolsó erőmmel kikecmeregtem a vízből és a függőleges pozíció rádöbbentett, hogy azonnalderögtön találnom kell valami szülőalkalmatosságot, mert baj lesz. És itt jött a képbe a szülősámli, amit elég gyorsan alám bírtak tolni, közben a férjem meg csak poénkodott, hogy milyen hülyén is nézünk mi itten ki rögtönzött Laokón csoportként. Ahogy elhelyezkedtem, felgyorsultak az események, és 11:49-kor a negyedik nyomásra már ki is cuppant Emese. Nem sírt, csak békésen nézelődött rajtam a nagy törölközőbe bugyolálva. A köldökzsinór elvágását átengedtük az orvosomnak, mivel a férjem továbbra is a hátamat támasztotta, hogy ne boruljak el, mint a postamaci, nekem meg úgy remegett a kezem (no meg a szemüveg sem volt rajtam), hogy passzoltam. Pár perccel később a méhlepény is távozott és a doki megejtette az ilyenkor szokásos szemrevételezést. A lepény szerencsére ép volt és ami még jobban megnyugtatott, hogy rajtam se esett sérülés a sietős szülés közben. Gyerkőcömet elvitték mérni, meg kicsit csutakolni, persze, mire visszahozta az apja, már fogalma sem volt a méretekről, csak azt hajtogatta, hogy szép nagyra hízott odabent. Kénytelen voltam hát megkérdezni a szülésznőtől a paramétereket, ha valami értelmes SMS-t akartam szétküldeni a nagy hírrel. A két órás megfigyelés után aztán visszacsüccsentem a kegyetlen valóságba, első csapás az ebédre kapott paradicsomos krumpli volt hidegen.
De az idillinek nem nevezhető kórházi napok a feledés homályába vesznek a nagy élmény mellett, hogy harmadszorra végre sikerült átélnem a szülést a maga természetességében és ezért örök hála mindenkinek, aki ebben segített.

Mennem kell, mert ordiba vanKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!
Kata!
A színjátszókör ma indul 3-5. osztályosoknak, egy kicsit izgulok miatta, remélem jól fogom csinálni. Eddig még csak a színpadon szerepeltem gyerekek előtt...
A krizantémokat főleg itthon adjuk el, de piacra is fog menni a párom. Emellett koszorúkat is fogok gyártani. Ja, és persze mindenféle növényekkel foglalkozunk, ami igazából a párom hobbija. Ő most végzi levelezőn a növénytermesztési mérnökit Szarvason, de januárba sajna halasztania kell egy fél évet anyagi okok miatt. Mi is folyamatosan újítjuk fel a házunkat, a kicsi megérkezése előtt a gyerekszobát mindenképp be kellene fejeznünk. Úgyhogy megértem a kétségeidet, néha én is úgy érzem, hogy ez egy ördögi kör, főleg ha nem vagy milliomos.
A terhességet amúgy jól viselem, eleinte volt hányingerem, de akkor még a műtét utóhatásának tudtam be. Egy kicsit fájni szokott a pocim, amire tegnap a dokim felírt magnéziumot. Jól megvigasztalt amúgy, mert közölte, hogy amikor szülök lehet, hogy ő sielni fog a családjával...Kép
Fúúú...Nov.22. már mindjárt itt van...Karácsonyra akkor már meg lesz az ajándék.Kép
A baba neméval kapcsolatba: érvényes a szokásos szöveg:mindegy, csak egészséges legyen. De én azért titokban úgy érzem kisfiú lesz.

Mica!

Örülök, hogy már gyógyulgatsz! A pisilés ügyben részvétem! Átérzem a problémádat, én van amikor alig alszom emiatt, pedig meg sem vagyok fázva. Ráadásul mindig este vagyok hihetetlenül szomjas.
Aranyos lehetett a fiad, amikor elvitte az apját az oviba...Kép

Szilvi!

Sajna ez a színjátszó most gyerekeknek készül, de örömmel jelentem, hogy nálunk van egy felnőtteknek is. Annak is én vagyok az egyik vezetője, de csak amíg meg nem lesz a baba, utána inkább csak a tagja szeretnék lenni. Ja, hogy mit is keresek én a színjátszás közelébe? Idén végeztem a Gór Nagy Marinál(fújjjj). Hát a pályafutásom nem pont így képzeltem, de azt hiszem anyának lenni sokkal nagyobb kihívás, mint a színpadon jönni-menni. de persze még nem adom fel...


Legyetek jók!!!
Tényleg! Látta valaki a Szülőszobát? Engem elsőre egy kicsit megrémisztett...Kép
Puszi:Marika
Ui:hogy csináljátok a vicsorgó fejet???? :o
marica
 
 


Momo!

Gratulálok és irigyellek! A rossz kezdet ellenére, bár nekem még nincs tapasztalatom, de egy könnyű és élménnyel teli szülés lehetett. Szerintem mindenki ilyen gyors szülésre végyik. De azért én az első babánál ne is reménykedjek ilyenben, igaz?

Puszi: Marika
marica
 
 


Momo!
Köszi a beszámolót Kép
Örülök neked, nagyon tartod bennem a lelket, hogy ilyen szülés is létezik...Kép Szülésznőt is választottál vagy pont olyat fogtál ki aki ennyire szimpatikusan segítőkész volt? Vízbe is lehet szülni? Ez új. Kép Infúziót akkor nem kaptál meg semmi ilyesmit ugye?
Jaj gondolom nem lehettél túl jó lelkiállapotban a reggeli kalandotokat tekintve, azért ez nem semmi (tipikus Murphy Kép ) de azért jó hogy mégis jól végződött minden és a férjed is ott tudott lenni. Kép
Szülőszékes szülés a sima "ágyhoz" képest milyen volt? Még sose beszéltem senkivel aki ki merte volna próbálni. Burokrepesztés után, előtt ctg-re tettek? De nem hagyták ezek szerint rajtad túl sokáig ugye?
Jaj bocs hogy ennyit kérdezek, nem kell gyorsan válaszolni csak belelkesedtem Kép
Emese gömbölyödik erősödik ugye Kép éjszakádi jól telnek azért? A lányok mit szólnak hozzá?

Kata!
Remélem akkor jó idő lesz és tudunk talizni. Ja már akartam kérdezni, amit régebben elküldtél nekem számot az nem ugyanaz amiről a multkor hívtál most 20-s vagy vagy 70-es?

Marika!
Írj nekem a szíjátszóról Kép miket csináltok, adtok elő darabokat is? Állandó tagok vannak? Hány évesek? Gór Nagy Marinál végeztél? Jaj talátam témát amiről írhatsz nekem Kép Kép Kép Kép
A vicsorgó fej majdnem jó, csak utánna az "o" is nagy :o nem így hanem nagy O-val Kép
Névbe gondolkodtok már?
Ja és akkor majd még növényügyben is foglak néha bombázni ha nem baj Kép mi (most?) szóval kertetrendezünk folyamatosan és majd akarunk gyümifákat meg mindenfélét, csak persze semmihez sem értünk Kép Tavasszal ültettünk leylander (ciprust) ezt vissza lehet most vágni, hogy dúsabb lengyen vagy nem szokták még ? (1 m-res már szerintem van)

Pussz mindenkinek
Szilvi
sylva
 
 


Sziasztok,

Egy kis eltunes utan itt vagyokKép Penteken nem volt ovi, es parom is itthon volt, igy az egesz csalad dolgozottKép Az eredmeny: a terasz plafonja lamberiazott allapotban van, szigetelten, foliazottanKép Azert jo latvany lehettem a magasban, tartva a lamberiatKép Ma pedig anyosomek jartak erre, halistennek a fel ebedet hoztak, igy meg orulhettem is a csapatnakKép

Szilvi,
a jatszoter ugyebe nem tudok infot mondani, akkoriban, amikor epitettek, meg nem igazan voltam igazi "irsai", igy nem is foglalkoztam ilyennel. Viszont van egy "rossz" hirem: talaltam megegy jatszoteret AlbertirsanKép Igaz, hogy a regi fajta fem, de egesz gondozott..

Momo,
Enisenisenis ilyet kerekKép A kadat kihagyhatjuk, a tobbi johetKép Szoval gratula, ez gyors menet voltKép
Most egy kicsit hanyagollak benneteket, mert igencsak nathaban vagyok, de ha helyrejottem, akkor megyek latogatniKép
Addigis novogessetekKép

Kata,
Mint irtam, nem volt ovi, igy itthon voltam, nyakig melobanKép Halistennek pocaklako jol turte ezt a 2 napot, semmi kemenyedesKép
Natham maradt, sot meg egy kicsit most mar torokfajos is vagyok, dehat igy jar az, aki az orran nem kap levegot, es a torkat hutiKépKép

Marika,
Hajajj, akkor teged sem kerul el az ingazasKép Elso lurkomnal azert nem emlekszem ennyi ejszakai korutra, de lehet, hogy idovel az emlekek megszepultekKép
Menny idonel is jarsz?

Puszi,
Mica
mica
 
 


Szilvi,
szülésznőt választottam, mert az első szülésnél azért rájöttem, így több törődést kap az ember és persze, a gátvédelem szempontjából se mindegy.
A szüléstörténetet meg nem cenzúráztam, vagyis teljesen jól értetted: a burokrepesztésen kívül semmi beavatkozás, ctg csak reggel egy db, infúzió nem volt, a kádban néha sima kis hallgatóval megfülelték a baba szívhangját és slusszKép Ja, azért időnként természetesen méhszájvizsgálat volt, ezt szívesen kihagytam volna, mivel fájás közben kell csinálni.
A szülési pozíciókból meg lassan már perfekt vagyokKép: Timit sima ágyon szültem, na ez nem igazán tetszett, mert így elég nehéz kinyomni a babát. Zsebivel átalakítható szülőszéket próbáltam, ez már sokkal tutibb, mert kb. 45 fokos szögben megemlik az ember hátát. Most a sámli lett a befutó (mivel más nem is volt az alternatív szobábanKép), nekem bejött. Nem mondom, hogy kényelmes, de a gravitáció rengeteget segít a nyomásban, és hamar végez az ember lánya, ha ügyes.
Egyébként az István kh.-ban nem kötnek ágyhoz sem ctg-vel, sem infúzióval, csak nagyon indokolt esetben, sőt a szülésznők noszogatják is a kismamákat egy kis mozgásra, hogy jobban haladjon a vajúdásKép

Mica,
jobbulást nekedKép A növögetést meg kéretik csak Mesinek kívánni, mert eddig biza én se fogytam egy grammot se, anyukám ugyanis minden nap sütött-főzöttKépKépKép Viszont ma hazamegy, én meg naaagyon el vagyok szontyolodva és kicsit persze félek a káosztól isKép

Marika,
reménykedni mindíg lehet, nekem az első lányom is a szülőszobára érkezéstől számított két óra alatt megvoltKép Tény, hogy én olyan alkat vagyok, hogy gyakorlatilag a vajúdás részből csak a kitolás előtti 1 óra tűnik csak felKép


Momo


Momo
momo
 
 


Szia Momo,

Koszi, a jobbulas ramferne, de ugy laszik, hogy huseges hozzam a betegseg, sot paromat is imadja.. igy ma reggel mindketten torokfajosan ebredtunkKép Most felvaltva latogatjuk a teaskancsot, egy meheszet kellene mar csak mellenk, hogy elegendo mezzel ellasson bennunketKép

Hmm, az anyuka foztje jo, de veszelyes dologKép Viszont most ne akarj fogyni, lesz meg arra alkalmadKép Oke, Mesi hizzon, de meg csak modjaval fogyjalKép
Kitartas, tudom, hogy milyen, amikor elmegy a csaladtag es ott maradsz a babocaval (tudom, te mar 3. alkalommal fogod megtapasztalni..), de fogd be a csajszikatKép Szerintem, legalabbis ahogy megismertelek, ez nem lesz gondKép

Juteszembe:
Lehet, hogy a fiunk is kovetni fog minket a megfazas mezejere, mert ma reggel, mig en a baratnomet fuvaroztam el a monori allatvasarba a cicaival, kiment az apukajaval etetni, eso nem zavarta ebben. Viszont a helyismeretet valami megzavarhatta, mert a libakat etetve tolatasba kezdett a kertbe, es nem emlekezett, hogy a libafurdeto mogotte van, es csobbKépKép Elmeseles alapjan nagyot visitott, amit meg is ertek, mert honaljig elazott a hideg vizben, ahogy belecsucsult. (amugy is fenemod tudja utalni, ha valamilye vizes lesz, kezmosasnal kesz tragedia, ha epp csak egy pici viz racsoppen a pulcsi ujjara)

Nah, puszi mindenkinek, este meg bekukkKép
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Mica!
Nem semmi Gyuszkó libafürdetős kalandja.Remélem nem lesz beteg.Nektek jobbulást.
Ruszlán -milyen váratlan fordulat- beteg,a mandulái nem estek még ki maguktól.
Engem is kerülget a nátha,remélem megúszom.
Raul tartja a frontot.Kép
Kicsit eltűntem,igyekszem utólérni magam a házimunkával,nem egyszerű.Kép
Így estére már nincs kedvem a gép elé ülni,hanem befekszek a TV elé és valamilyen filmen elalszok 5 pere alatt.
Már nagyon kíváncsi vagyok mit mond csütörtökön Habony.


Momo!
Tényleg baljós előjelekkel indult a szülésre kitűzött nap,azért örülök,hogy a vége jó lett.Kép
Na,most már nemsokára én következek,hacsak Heppi meg nem előz.Kíváncsi vagyok hogy vannak.
Kitartást Neked!Kép

Szilvi!
Voltam szombaton a játszón,de nem sokáig,mert már akkor is úgy éreztem,hogy a nátha szeretne ledönteni.
Úgy láttam,nagyon jól meg volt szervezve,remélem sok pénzt tudtak gyűjteni.
A 70-es és 20-as számon is elérhető vagyok,viszont írni arról szoktam,amelyik éppen fel van töltve pénzileg.Kép

Marika!
Minden érdekel,hogy kerültél a színitanodába,milyen volt,stb.
Remélem jól vagy!Kép

Puszi mindenkinek!

Kata
34+1

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

nah, zavard el azt a nathat, ne kerulgessen csak Teged.. ha mar mi benne vagyunk, legyen az eleg Kép
Gyuszko egyenlore ugy nez ki, hogy meguszta a dolgot megfazas nelkul, mondjuk az apja eleg gyorsan behozta es atoltoztette, igy meghulni se volt ideje a gyerkocnekKép
Azt nem is mondtam, hogy tegnap ful-orr-gegeszeten voltunk. Penteken bevittem a dokinohoz, hogy nezze meg a fulet, mert a szept. elejei betegsege ota kicsit nagyothallonak tunt a gyerkoc a jobb fulere. Beutalt a f-o-g-i rendelesre, ahol tegnap ki is takaritottak a lurko fulet. Ugyanis a kis hamis "gyujtogetett" a fulebenKép (eleg keskeny a hallojarata, es nehezen tisztul, es a betegseg meg csak hozzaadott, igy jo adag kemenyedett a fuleben, ami viszont mar magatol abszolut nem johetett volna ki..) Szoval most tesztelesi ido van, remelem, hogy csak ez allt a nagyothallasa mogott.

En a szerdat varom nagyon, megyek UH-raKép Kivancsi vagyok a pocaklako mereteireKép Nameg remelem, hogy minden rendben van. Igy a csutortokot is varomKép
Viszont annyiban nem varom a csutortokot, hogy apa nelkul leszunk.. nade azt az 1 napot majdcsak kibirom valahogy..

Most puszi, megyek, kadbarakom lurkotKép
Mica
mica
 
 


Mica!

Hogy tűrte Gyuszkó a fül-piszkát?
Sajna,nátha megtalált.Kép
Kúrálom magam ezerrel,Raul is tök aranyos,mindent odahoz,amit kérek és hagyott feküdni.Kép
Ruszlán lázasan ment reggel dolgozni,oedig már tegnap mondtam Neki,hogy mondja le a mai nappalt.
Nem tudom csütörtökön összefutunk-e,de megírod majd mi volt szerdán az UH-on?Kíváncsi vagyok én is!Kép
Lehet,hogy jövő héttől CTG-re kell mennem?Rohan az idő.
Ma szépen üldögélve,összekötve a kellemeset a hasznossal-kivasaltam a kisruhákat-közben inhaláltam is egyúttal.Kép
Este biztos Ruszt ápolom.
Puszi.Gyuszkó barátomnak is !!!Kép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

Szerinted hogy tűrte? OrdítvaKép Amikor végeztünk, akkor közölte, hogy Anya, menjünk már innenKép
Amúgy lehet, hogy tényleg ez volt a gond, mert azóta nekem jobbnak tűnik a dolog, még sapkával a fején is érti a dolgokat, nincs annyi He? és Tessék? visszakérdezésKép

Jajj, akkor jobbulást nekedis, nálam most valamennyit enyhült a dolog, de nem akarom elkiabálni. Lehet, hogy a tegnapi Negro-nap segítettKép
Ruszlán is tipikus pasiKép Akár a párom, ő is a munka mártírja akar lenni. Férfi orvoshoz vinni? LehetetlenKép
Szerintem csütörtökön összefutunk, de szerdán este biztos, hogy leírom lurkóca méreteitKép
Olyan jó, hogy már ennyire közel vagy, hogy jön a CTG-s időszakKép Nekem majd decemberben, éljen a hó..Kép
Amúgy ha nappal kellene útnak indulnod, és vinned kellene Rault magaddal, akkor szólj nekem! Akkor már otthon leszek, és akkor el tudok menni segíteni, akár hozzátok, akár a kórházhoz! De tényleg szólj!
Illóolajat tettél a vasalóba?Kép Vmi kamillásat? Úgy az igaziKép

Jobbulást a családnakKép Távpuszi, mert fertőzökKép
Gyuszkópuszit majd átadomKép

Mica
mica
 
 


Mica,
mostmáraztán tessék meggyógyulniKép Gyuszkóval együttérzek, nekem is vannak ilyen fülbajaimKép
Látom, minden beteg pasi olyan, mint a párom...csak eszméletlen állapotban vihető orvoshozKépKép Ja és imádnak lázasan dolgozni járni, mert ugye, azt kell...
Egy kérdés: Timi holnap kapja meg a 3 éves szuriját, gondolom, Gyuszkó már túl van rajta. Tényleg annyira rémesen sántít utána a gyerek??? Csak hogy tudjam, milyen szörnyűségekre készüljek, mert Timi amúgy is minden apró nyavalyának oltári feneket kerítKép

Kata,
látom, már te is biztosan haladsz a végkifejlet felé...csak lesz itt nemsoká még egy gyerkőcKép
Jobbulást neked isKép Ha a természetes gyógymódok nem segítenek, terhesen is nyugodtan használhatod a Bioparox sprayt, vagy a Sinupret nevű gyógynövényes tablettát.

Na teszek fel képeket, ha már olyan ritkán kerülök elő:

A bűvölő kék tekintetKép
Kép

Timi mosoly
Kép

Mesi tűnődikKép
Kép


Momo


Momo
momo
 
 


Momo!
De jó,hogy benéztem:ezt a három gyönyörű csajt!!!Kép
Majd kifaggatom Micát,hogy Neki melyik lesz a menye,aztán Raul is startol!Kép
Nem akarlak elkeseríteni,hiszen Nálatok lehet másként,de Raul nagyon szenvedett a 3 éves oltás után:sántított és lázas is lett.Kép
Szerencsére hamar elmúlt,másnap délután már rohangált.Kép
Köszi,kezdek kicsit jobban lenni(lehet,hogy a tegnapi vasalás-gőzöléstől? Kép ),de holnap megrohamozom a patikát.

Mica!
Puszi jöhet,legfeljebb oda-vissza fertőzzük egymást.Kép
Tök jó,hogy Gyuszkó már sapiban is hall!Kép
Már csak egyet kell aludnod az UH-ig!Kép
Köszi,lehet,hogy "igénybe veszlek"CTG-ügyben!Kép
Habonyt jó alaposan kikérdezem mindenről csütörtökön.Kíváncsi vagyok hogy áll most a méhszáj,-nyak,viszont nem örülök,hogy újra kell csinálni a citológiát.Megint várhatok 2 hetet az eredményre.Kép
Rusz már elég virgonc,ma azért elküldtem antibiotikumot íratni,mert iszonyúan lázas tud lenni.
Szerencsére ma én is jobban vagyok,már kezdem az ízeket is érezni.

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Momo,
Gyuszko halistennek nagyon jol olthatoKép Szoval egy oltasa se viselte meg, a 3 eves meg plane nem, pedig ott sem voltam, mert anyukameknal nyaralt, es ott kapta meg az ottani dokinotol (ho vegen, mert az oltasi idopontban beteg volt, aztan meg elutazott nyaralniKép) Viszont, ha jol emlekszem, a dokino nem is a combjaba adta, hanem a popsijaba, mert o ugy szokta.
Keresztlanyom 1 napig santikalt, aztan meg masnap is huzta a labad, de lebukott, mert amikor jatszani hivtak, elkezdett rohanniKép
Csaszijaid tunemenyesek, remelem hamarosan latom oket eloben is, vagyis meggyogyulok, es eljutok hozzatokKép

Kata,
Na, ne keverjuk az en csikos bacijaimat a te pottyos bacijaiddalKépKépKép
Ugy latom, hogy nem csak en vagyok ilyen "orult" visszaszamlalo, te is igy szoktad UH elottKép A citologiat meg mar reg meg kellett volna csinaltatnod! Tudom, hogy nem jott ossze az atmenetel, de akkoris.. hatha most megsiettetik.
Ruszlan orvoshoz ment?? Uristen, mit csinaltal vele?KépKépKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!
De nagyra vagy a csíkos bacijaiddal!!!Kép
Most már juszt se kapsz pöttyöset-odaadtam őket Anyósomnak,jutalomból,hogy vasárnap itt volt.
Most tudtam meg,hogy ágyban fekszik szegénykém és köhög...
A citológiát esetleg Te is le tudtad volna venni?Kép
37.héten sem késő remélem az eredmény.
Hogy mit csináltam Russzal?Na,találgass hármat.
Ő is,mint minden férfi,megvesztegethető.Kép
Na,jó,bevallom:megfenyegettem.

Pusz.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

KépKépKép Most sajnaljam a pottyoseket, vagy oruljek veled?KépKép
Oke, sokmindenhez ertek, de nodokinak az eletben egyszer sem keszultem, ugyhogy a citologiadrol ennyitKép
Oooo, ez ismeros dologKép Csak en nem megfenyegetni szoktam, hanem vmi mast KépKépKép Altalaban bejonKép Najo, nercbundat meg nem kertemKépKépKépKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Gyors Uh eredmeny, meg epp terek magamhoz..
BPD: 80mm
THQ: 78mm
Terhessegi kor 28het 1nap a hivatalos.. a doki azt hitte, hogy a 31-32 hetes UH-ra mentemKépKépKépKép
Anno Gyuszko 29het 4napnal volt 79mm-es BPDvel..
Sulytippek szuletesre? Kép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Jelentem, Timit tegnap ledöfték, délután közölte, hogy kicsit fáj a feneke és álmos is, szóval bevert egy nagy szunyát, azóta kutya bajaKép Csak nem felejtette el a gyerek, hogyan kell átvészelni az oltásokat, neki ugyanis kicsi korábban se kottyan meg egyik szuri semKép

Mica,
köszi a tegnapi látogatást, legalább nem csak a billentyűk kopnak itthon, néha a számat is jártathatomKép
Ahogy a másik topikban láttam más kismamik 28-29.hetes adatait, nem lettem okosabb. Vagy mindenki óriásbébit vár, vagy a tiéd se lesz kiselefántKép De gondolom, azért Gyuszkó súlyánál alább nem adja a kislegény és lássuk be, már az se semmiKép

Kata,
na mi volt a dokinál?
Betegséggel megkűzdöttél már?

Én tegnap nagyot vétkeztem: a szülinapom alkalmából lehajtottam egy deci pezsgőt...nem kellett volnaKép Éjjel olyan gyomorgörcsre ébredtem, hogy azt hittem, megpusztulok alig 34 évesenKép No azért elmúlt, de nem volt egy álompihenés az éjjelem...


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!!

Momo!
Boldog szülinapot!!! Kép Kép Kép Kép Mit kaptál?
Kiscsajok tényleg szuperédesek Kép (most látom a képeket). Hogy megy a három gyerekes felállás? Éjszaka azért tudsz aludni? Oviba tőletek még senki se jár?
Ja és köszönöm a szülésbeszámódódat Kép jó volt olvasni Kép már csak annyit kérdezek Kép a doki mit szólt a szülőszékhez, ő "vezette" a szülést vagy a szülésznő volt azért ott főleg?

Mica, Kata!
remélem már megygyógyultatok Kép családostul. Elgé ramaty az idő..Kép
Voltam Vecsésen "játszházban" bár csak egy pici szoba volt de jó mert leglább társaságba voltunk és vannak nagyon jópofa játékok Kép
Mica, akkor végső verzióként Zoltánnak grtaulálhatok a mértekhez?

Kata!
Lesz baba-mama kör (újra) én egyszer voltam, állítólag a játszóteresek is benne vannak Kép minden hónap utolsó szerdáján van, van kedved jönni?
Játszótérre sajnos a végén nem jutottam ki Kép most szégyellem magam...Kép csak minden úgy összejött, de komolyan sajnálom remélem tényleg lesz még hasonló rendezvény meg bababörze is Kép

Többiekről tudtak valamit?

ÜDv: Szilvi

Kata, e-mail címedre elküldeném a kérdőívet csak már nem tudom hova írtam be.
sylva
 
 


Sziasztok,

Momo,
Orulok, hogy talalkoztunk, olyan jo pozitiv lelkuletu frissen szult anyukakat latniKép Anno nalam ez nem ment igy, hatha most ragad ram valami jokedvu anyasagKép Nem is mondtad a szulinapotKép Igy akkor utolag Boldog Szulinapot!!Kép Legkozelebb pezsgo nelkul, joKép
Hat nekem se mondtak sokat a meretek, nade a doki is azt mondta, hogy 28 hetig azert nagyjabol egyforman nonek a gyereket, de ime, lehetnek kivetelekKép Miutan minden laborom tokeletes, hizni se hiztam sokat, igy maradt a genetika, vagyis en ilyen tipikus nagybabakat szulo no leszekKép Mar ha a vegeig igy noKép En nem ringatom magam abrandokba, hogy egyszercsak eszbe kap, es atkins-dietat tart odabent a lurkomKépKépKép Mindegy, csak kiferjenKép

Szilvi,
Nos, a Zoltan az elegge fixaltnak latszik, en mar ezt memorizaltam, tehat ha apa nelkul megyek szulni, akkor mar ezt mondomKép
A betegseg meg nem hagyta el teljesen a csaladot, de mar csak alaplangon terhel minketKép

Ma megtudtam Habony forvosunktol, hogy Heppi 2-3 napja be lett fektetve, jol van, csakhat 1 honapja van tan hatra, es az ikresen mar megfigyelest igenyel.
Bettirol nincs hirem.

Kata, te jossz meselesbenKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Momo!
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!KépKépKép
A pezsgő nekem soha nem jön be,inkább nagyon hamar ki.Kép
Na,megünnepeljük a szülinapodat azon a gyerek-férjmentes talin,amire mindenkit meghívunk a topikból.Tudod,már beszéltünk róla.Kép
Köszi,sokkal jobban vagyok.Kép
Timi nagyon ügyes,tök jó,hogy ilyen szépen átvészeltétek az oltást!
Doki mindent rendben talált,jövő héten megyek ctg-re.

Szilvi!
Jó,hogy előkerültél!Kép
Éppen ma hiányoltunk Micával.
Mesélj,mi van Veletek?
Szerintem túl sokáig Jonathánt sem kötötte volna le a játszótéri rendezvény,majd legközelebb meglátjátok,biztos lesz még alkalom.
Az evangélikus baba-mama körről beszélsz?
Mi anno a Mikkamakka játszóházba jártunk Pesten,nagyon-nagyon tudom ajánlani,vidéken is több helyen vannak már.
E-mail címet találasz a profilomban,várom a kérdőívet!Kép

Mica!
Jó,hogy kicsit taliztunk,csak kár,hogy így kellett rohannom.
Nálatok összesen hány gyerkőc van betervezve?Csak azért kérdezem,mert szöget ütött a fejembe a következő mondat:"...én ilyen tipikus nagybabákat szülő nő leszek."Kép
Biztos rossz lehet Heppinek,hogy be kellett feküdni,gondolom Orsi is nagyon hiányzik Neki.
Akkor ugye Gyuszkóért tudtál menni?
Apát valami meglepivel várod haza?Kép

Puszi
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

A csaladi tervezesunk 3 gyerkocre szolt eredetileg, majd meglatom, hogy lesz-e kedvem Zoltan utan szulni megyegyetKép Jah, es azt is csak remelni tudom, hogy nem a harmadik alkalommal ad az elet ikreketKép
Gondolkodtam, hogy kimegyek a korhazhoz, es meglatogatom Heppit, de ez most nem fert bele az idobe, nameg meg o sem valaszolt az sms-re, lehet, hogy nem szeretne, ha meglatogatna vki.
Gyuszko nagyon orult nekem, tunderi volt egesz delutan, es elalvaskor majd' megettuk egymast, annyira szeretgettuk a masikatKép
Hmm, apa meglepijeKép Szerzek szalagot, es a nyakamba kotom, haloruha gyanantKépKépKép Vagy nem ilyenre gondoltal?Kép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Hmmmm...valami finomságra gondoltam,ám gondolom férjednek a szalagos-megoldás is ez a kategória.Kép

Valami nem teljesen világos:úgy emlékszem a szakrendelő az Ady utcában van Cegléden.Van másik is,mert nekem Rákóczi utat mondott a Habony doktor?
Szeretnék először telefonon egyeztetni,de nincs a tel.könyvben ilyen.

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

Szerintem ugyanarról a rendelőről van szó, mert ha jól emlékszem, akkor a Rákóczi-Ady sarkon vanKép

A finomság is meglesz páromnak, tegnap vettem a Sparban goffrit, mogyorókrémetKép Először a nasi, aztan jöhet a szalagKépKép

Puszi,
Mica
mica
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?