Új privát üzeneted érkezett!

...most éppen egy joghurtot eszek a mécsestartó érdekében Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jut eszembe: képzeljétek kipróbáltam gipszöntéshez a süteményszaggató formát. Nekem csak egy van, fémből készült és szív alakú. Egy Milli krémtúrós doboz aljába öntöttem gipszet, aztán belenyomtam a szaggató formát, és mikor megszáradt, akkor szépen lett egy gipsz szívecském!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Minimaxi!
Te egy zseni vagy ezzel a tejfölöds módszerrelKépKép Megyek és ki is próbálom!

AbbyKép
Én már tegnap megcsodáltam a dolgaidat! Gyönyörűek!!!!!
És igeeeen. Ráismertem a macis keretre..és elképzeltem állítva is..KépKép

JubiKép
"bocs anya" KépKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 

 
 

Na akkor tisztázzuk! Tehát a gesso az egy alapozó festék vagy micsoda, ami megtapad mindenen (üveg, műanyag doboz, pl. szív alakú bonbonos műanyagot is le tudok festeni???)

És mi a plextol??? Azt hol kell venni????

Gyújtsatok már fényt nálam!!!!!
anizs007
 
 


Megettem a joghurtot...már készül is a mécsestartó
Kép

Ánizs!
A plextoll állagát tekintve hasonlíta dekupraghoz, csak egy kicsit hígabb, nekem azt mondták a művészellátóban, hogy ez a dekupraglakk alapja. Én arra használom, hogy gipszöntéskor a vízbe csepegtetek belőle, hogy kevésbé törjön a gipsz, ill. a cserepek belsejét és külsejét is ezzel kentem le, hogy vízállóak legyenek. Biztos jó még másra is...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jó fej vagy Jubi!
Cserébe megoldom Neked valahogy a cserepet! Találd ki miket szeretnél, és én meg kitalálom, hogyan juttatom el Neked! :-))))
Ezt a sütiszaggatós dolgot éppen valamelyik nap mondta az első szülött gyermekem, csak még nem volt időm kipróbálni :-)))) És ezt a plextoll nevű anyagot mennyiért veszed, mert a fazekas aki készíti a "köcsögöket" ajánlott impregnálót is az edényekhez !
minimaxi
 
 


Annál is inkább megoldom, mert a családom most is Debrecenben lakik, onnan származom :-)
minimaxi
 
 


óóóóóóKép Így könnyű..Miskolcon nem lakik ismerősöd Minimaxi?Kép
Nekem is most szárad a tejfölös csodám....Csak én kisebb edénybe tettem.
A plextol kb. 500 ft 2 dl itt Miskolcon.

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Nézd Koda! Konkrétan Miskolcon nem, de a volt férjem jelenleg Sárospatakon lakik, ha akarod megkérem, hogy hazafelé dobja be Neked amit rendelsz :-))
Ha valaki van itt Pécsről esetleg azt is meg tudom oldani :-)))))))
minimaxi
 
 


be lehet már írni ? :-((((((
minimaxi
 
 


Hurrá!!!!!!
Működik! Lehet, hogy végre fel tudom tenni a "köcsögöket"?
Tegnap épp akkor szállt el az egész amikor végre le tudtam ülni. Na akkor most megpróbálom :-))))
minimaxi
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam-nézelődtem az archívban, hát, nagyon szépeket alkottok!!! Kép

Jubi,
szeretnék pasztellkrétát venni, de gyerkőccel+BKV-val elég nehéz innen a város széléről bejárni a hobbyboltokat, úgyhogy áruld el légyszi, hogy milyen márkájút használsz! Jövő héten megyünk Debrecenbe, majd az ottani boltban is körülnézek Kép.

Era,
a 9-es szalvid nagyon tetsz, de nincs cserém... Kép Mennyi pénzért válnál meg tőle?

Paat,
én fém drótot hajtogatnék bele a gipsz mécsestartóba, úgy kevésbé törik.

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Segítség!!!!!!!!!!!!!!
Azt írja a rendszer, hogy túl nagy felbontásúak a képek. Szerintetek mit tudok csinálni? jpeg képekről van szó.
minimaxi
 
 


Minimaxi,
beteszed a Paint-be és nyomsz rá egy Nyújtás/döntés-t. Itt be kell állítani, hogy vízszintes mondjuk 30%, függőleges szintén.
miszike
 
 


Ja, a Kép menüpontban találod
miszike
 
 


Köszi a tanácsot Miszike! Ki fogom próbálni. Nem adom fel, mostmár azért is fel fogom tenni ide a "köcsög" képeket :-))))
Csak kis türelem:-))
Most nem fog menni rögtön, mert dolgoznom is kell néha:-((((
minimaxi
 
 


Ügyi vagy Jubica! Látod, a sütiforma eszembe sem jutott! Majd kipróbálom. Nekem van vagy 10 féle. Akár karácsonyfa dísznek is szuperek lennének. És ha összetörik sem nagy kár!

Maxi!
Azt mondtad, hogy felhívtad Anikót és megbeszélted vele, hogy nem aktuális a fazekas dolog. Most beszéltem vele és azt mondta, hogy nem is hívtad fel! ?????
Na engem nem izgat, csak kicsit furcsállottam. Szóval részemről nincs harag emiatt, csak ezt megjegyeztem!

Ánizs!
A nagyon fontos gyerek szalvik eltéve! Nem is gyerekesek, csak nem tudtam melyik témába is tegyem.

Jajjjj, ma kellett egy konyhai témájú vágódeszkát csinélnom. Annyira jó lett, hogy magamnak is csinálok! Most kivételesen nagyon meg vagyok elégedve magammal! Este mutizom!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Vagyis inkább most teszem fel őket! Este ki tudja, hogy műkszik é az oldal! Kép
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=33993&index=44
http://gportal.hu/picview.php?prt=11759&gid=33993&index=45

Az utóbbi az enyém. Nekem csak ez a formájú deszkám volt. A másik (hagyományosŰ) jobban tetszik!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anykó!
Olyat nem mondtam, hogy felhívtam, csak azt, hogy majd felhívom én, nem bízom rád a "piszkos munkát"!
Az viszont tény, hogy tegnap nem hívtam fel!
:-(
De most azonnal hívom! És azt is mondtam, hogy ez még nem jelenti azt, hogy nem volt értelme annak, hogy felkerültek az ő munkái is, hiszen én nem mondtam senkinek, hogy ne rendeljen tőle, sőt valószínűleg én is fogok, csak van egy másik lehetőség is(nem mellékesen olcsóbbnak tűnik)
Elnézésedet kérem! Nem akartam senkinek rosszat. Az nlc-n indítottunk hasonló kereséseket más témában is és eddig nem volt ebből gond ha valamire több ajánlat is van.
minimaxi
 
 


Na most viszont már beszéltem Anikóval, és neki is elmondtam azokat a dolgokat amit az előbb Neked leírtam, hogy azért az jó, hogy az Ő termékei is fent vannak. Most is olyan aranyos volt, mint korábban. Azért mégegyszer köszi a segítséget Neked is és remélem nem fáradtál hiába, lesz eredménye.
minimaxi
 
 


A deszkák pedig szokás szerint nagyon szépek, nem csodálom, ha magadnak is csinálsz :-)))
minimaxi
 
 


Sziasztok!

Tegnap este nem működött a BabanetKép
Lányok!
Ti hol néztétek meg a fazekas dolgokat?
( Vagy Minimaxi most ezen dolgozikKép ?)
Én is szeretnék! És hát én is debreceni volnék...

Miszike!
Elküldöm neked szívesen azt a szalvit. Nem baj, hogy csak egy fél? Fél szalvinak meg nincs áraKépKép

Na megyek elaltatom a lányom, mert nehéz úgy írni, hogy az ölemben ül, és püföli a bill.-t.

Ánizs, Abby!
Ma postázom a szalvikat.
Bocsi, de zűrös hét volt.

Era

Era
Kép
era75
 
 


Szia Era!
Naggyon jóóóóóóóóó!
Még egy debreceni:-))))
Jubi is onnan rendel :-)))
Egyelőre csak az nlc-n vannak fenn a fotók, mert ide nem tudtam tegnap feltenni, mert ahogy Te is írtad nem ment a net:-(
Ma megint nekiveselkedtem, de most meg nem jó a felbontás. De dolgozom a problémán :-))
Ha is mered az nlc-t, az ottani decoupage-szalvétatechnika topic minimaxi bemoldalon már fent van esetleg ott meg tudod most is nézni.
minimaxi
 
 


Anykó! Nagyon szépek lettek, és köszönöm, hogy lezsíroztad a szalikat! Egyébként nekem meg pont a "nyeletlen" vágódeszka jönne be! Olyat hol és mennyiért lehet venni???
anizs007
 
 


most csak kicsit...Ánizs a nyeletlen vágódeszka itt nálunk most a Tescoban akcióban van és 299 ft!
Hátha mindenütt kipakolták mint kiárusított darabot!Vettem én is vagy 3 db-ot.Kép
abby
 
 


Itt vannak a Minimaxi által ajánlott köcsögök Kép
egyenes kaspó, 15 cm átmérőjű, 11,5 cm magas, 250 ft:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


kaspó minta nélkül, 15 cm átmérőjű, 12 cm magas, 300 ft:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


kis füles kaspó, 10 cm átmérőjű, 8,5 cm magas, 220 ft:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


kis váza, 8 cm átmérőjű, 9,5 cm magas, 200ft:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


kisebb egyenes kaspó, 10 cm átmérőjű, 8,5 cm magas, 200 ft:
Kép
nagy váza(festés nélkül) 10 cm átmérőjű, 18 cm magas, 450 ft:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


nagyobb füles kaspó, 12 cm átmérőjű, 10,5 cm magas, 300 ft:
Kép

talpas kaspó, 13 cm átmérőjű, 11 cm magassága, 350 ft:
Kép

falra akasztható tányér 16,5 cm átmérőjű, 300 ft:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Minimaxi!
Ugyen nem gond, hogy feltettem őket? Csak volt egy kis időm, gondoltam segítek Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Anyko!
Szépek a deszkák!!

Ánizs!
Nyeletlen vágódeszka a Corában 249 ft.

Minimaxi!
Még ma estig kitalálom, hogy miből mennyit szeretnék, jó?

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ánizs!
A nyeletlen vágódeszkát én itt a piacon vettem 150 .-ért!!! Minden vágódeszka ennyibe kerül!!!
Örülök, hogy neked ez tetszik! Kép

Maxi!
Jajjjj, semmi gond. Én nem haragszom! Az árakat már rég fel akartam tenni és még jó néhány dolgot, amit Ancsa csinál! Nem probléma, hogy mást is találtál! Nincs nekem ezzel semmi gondom! Sőt! Egyébként Ancsa mindig ilyen vidám, mosolygós csaj! Na meg ő sem problémázik! Ha kell tőle, szívesen csinál, ha nem, akkor nem!
Rendben?? Kép

Puszi!
Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 


Jubi!

Neked nagy gond lenne, ha együtt rendelnénk kaspókat?
Ezek szerintem nagyon jó árban vannak, és szépek isKép

Era

Era
Kép
era75
 
 


Anykó!
Köszi! Megnyugtattál! Én ezt az egészet azért csináltam, hogy segítsek, nem azért, hogy bárkit is megbántsak :-))))
Úgy örülök, hogy senki sem haragszik:-)))))
A munkám miatt sok forrást is tudomeg leginkább azt, hogy hogyan lehet megtalálni valamit. És annyit tanultam itt, hogy gondoltam talán ezekkel viszonzom, hogy keresek olyasmit amire szükség van.

Jubikám! Te egy tündér vagy :-)))))))))))
Ezer hála és köszönet!!!!!!!!!
Megkíméltél valamitől amihez nem nagyon értek:-(
na csajszik! Jubika jóvoltából itt a pillanatnyi kínálat "köcsög" ügyben. Várom a megrendeléseket! :-))))
minimaxi
 
 


Jajj lányok úgy izgulok. Csináltam képeket ma és a keretet oldószeres diszpivel festettem le, némelyiket spay-vel. Most száradnak mindjárt lefényképezem és azt megpróbálom megint hátha én is fel tudom tenni,(csak meg kell tanulnom nekem is egyszer, nem várhatom mindíg a Jubika segítségét ) érdekelne a véleményetek.
minimaxi
 
 


SZiasztok lehet csatlakozni?
meara
 
 


Hahóóóó!
Újak!
WELLCOME!!! Üdv itt minálunk...

Maxi!
Én meg nyíregyházi vagyok... és nagyon tetszenek a köcsögök... Kép

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


MearaKép
Légy üdvözölve itt nálunkKép Ugye kicsit többet is fogsz írni magadról?KépKép Esetleg valami dekupált munka? lehet látni őket valahol?Kép

AnykoKép
Tök jók a vágódeszkákKép Nekem a nyeles tetszik jobbanKép Mármint formára.

MinimaxiKép
Kíváncsiam várom az alkotásaidat!!Kép

ZsuKép
Igaz én nem vagyok új KépKép De sziaaaa! Azért csak bekukkantasz hozzánk?? nekem is tetszenek a köcsögök, most agyalok rajta, hogy hogy is lenne a legjobb..Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Kedves Koda:-) én még csak most kezdem/temeddig csak egy "alkotásom van" amit nagyrészt igazából anyu csinált :-)
Ja ő Minimaxi:-)
Rólam: 2 hónapja férjes asszony vagyok jelenleg babát szeretnénk arra gyúrunk. eddig inkább üvegfestettem de azt minden szinten:-)
meara
 
 


Szia Zsuzsimanó!
Lassan meg kell állapítanom, hogy országos hálózatot építettem ki :-))))
Gondold át a dolgot, írd meg, hogy mire lenne szükséged és kitalálunk valamit :-))))
minimaxi
 
 


Koda! Hogy tetszett a javaslatom?Küldöd a rendelést ? :-))))

Ja Zsuzsi, mellesleg 10 évig laktam Nyíregyházán, a Krúdyban érettségiztem :-))))
minimaxi
 
 


Na elkészültek a fotók!
Megpróbálom felrakni:-)Kép
minimaxi
 
 


Tök buli :-))))
Sikerült!!!! nem menekültök, rakom a többit :-)))KépKépKépKép
minimaxi
 
 


Tulajdonképpen ebben az csak a fontos, hogy vegyszeres oldású festéket használtam a kerethez, a foltosakat ráadásul spray-vel fújtam (alapszín, aztán rá a foltok)
A szamócás képnél meg még nedvesen ecsettel húztam bele hullám vonalat :-)
Várom a véleményeket! De kíméletlenül, csak az igazat!!!!
Előre is köszi!
minimaxi
 
 


Koda!
Ne feledd, én minden hónapban megyek Miskolcra, vállalok köcsögszállítást Kép

Era!
Persze, együtt, OK!! Kép

Minimaxi!
Mi az az oldószeres diszperzit?? Kicsit homályosan a fotók, de azért el tudtam dönteni, hogy nekem a második teccccik a legjobban!! Kép

Meara!
Hát persze hogy lehet csatlakozni! Kép Szívesen látunk! Kép Ja, és jófej az Anyukád! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ez egy teljesen normális festék, leértékelve vettem a baumax-ban 500Ft/félliteres doboz, meg 800/szóróflakon áron (400ml)
Már korábban is festettem vele, de még nem mertem eddig kombinálni:-)))
minimaxi
 
 


Ja azért írtam, hogy oldószeres, mert nem vizes bázisú
minimaxi
 
 


Köszönöm Juborka de mondjál valami ujat :-)
meara
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?