Új privát üzeneted érkezett!

Hinta:
ebbe a babzsákhintába be lehet kötni őket? Ha nem, akkor nem jó szerintem.
Nekem fisher price van, elemes. Nagyon szeretjük, szerettük, mert lassan kinőjük, ugyanis flóra eléri rajta a játékokat.
Azért jobb szerintem az elemese, mert folyamatosan mozog magától, a lányok nagyon könnyen elaludtak benne. Nekünk csak 1 van, néha jól jött volna 2ő, de elég húzós az ára és igazából megoldható volt eggyel is.
Szerintem te is csak egyet vegyél először és majd meglátod, bármikor tudsz még venni.
Azért is ó volt, mert ha mindenki nyűgös volt, akkor 1 ment a hintába, 1et meg dajkáltam, persze neked van még 1 :wink:
Nekünk a rezgős pihiszék is bejött.
Nekünk ilyesmi van, mint amik itt vannak, csak dzsungeles:
http://www.c-sale.hu/index.php?akt_menu ... =9&limit=9

t-pk
 
 



Este mindenkinek kevesebb a teje! Ez teljesen normális.
Viszont más az összetétele is, sokkal zsírosabb és laktatóbb.
Pótlás nélkül mi van? Sírnak vagy kelnek? És mi van, ha kapnak?
Ha nagyon akarsz adni pótlást, akkor is csak szopi után!

t-pk
 
 

 
 

Elolvastam mindent, reagálni csak részben tudok, bocsánat.

Törpi!
Tejet szerintem semmiképp. Főleg akkor, ha étel-allergiára gyanakszanak. Ha egyéb tejterméket esznek, akkor esetleg ivójoghurtot próbálj adni, hátha ízlik (ismerősöm csajai azt isszák).
Amúgy én nem változtattam, 5kor vacsi, utána táp. Arra figyelek, hogy rendesen vacsorázzon, ne csak pár falatot. Így nem gáz, ha fél deci táp után közli, hogy kész.

Kata!
Nem adnék gyümit-főzeléket. Ha úgy látod, hogy kell a pótlás, Sinlacot megpróbálhatod. Ez nem tejes, és tudod kanállal adni, így a szopóreflexet sem rontja.

Tigriske!
Szépek a lányok.
Hinta: nekünk pihenőszék volt, semmi rezgő-mozgó funkció, csak fapados, de az is bejött. Vagy próbáld őket hordozóban ringatni kicsit.
vovanda
 
 


Vanda, köszönöm az infót!

Tigris, gyönyörűek vagytok. Mind a négyen :P Apa büszke lehet :wink:

Csak egy infó a teáról, olvastam, hogy téma volt. Közeli ismerős tapasztalata volt, hogy a doki a sok betegség kapcsán mindig teáztatást javasolt a beteg babának. Hipp gyümölcsöse egyszerűen pirosra fogta a kissrác fogát. Innentől szerintem nem kérdés, hogy ezeket a granulátumos löttyöket nem árt hanyagolni, vagy csak ritkán adni a babáknak.

Ja, hogy kicsit dicsekedjek én is, bár még nem fogom fel, hogy valóban mennyire tudatos a dolog. De úgy tűnik, mintha Míra fújná az orrát, ha zsepivel meg akarom törölni. Lehetséges ez egy ekkora törpénél? :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Kép Bébicsőszök gyöngye :-)))

Kép Hinta a teraszon

Kép Emma

Kép Míra

Kép Mobilhinta :-)))

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Kata!
Sinlacot szerintem is adhatsz nyugodtan, ha úgy gondolod kevés a tej. Én is kb. ebben az időben kezdtem Nekik estére Sinlacot adni. Nekem mondjuk átaludták az éjszakát, csak este már volt hogy 3-4 óra alatt 4-5x ettek/gyerek. A nagy mellett nem tudtam megtenni, hogy egész este cicin legyenek. Így maradt a Sinlac. Szeretik. Mi is kanalazzuk, így a szopóreflex megmarad. Jah és mindig szopi után adom és eleinte egy negyed adagot ettek meg, majd egy felet, most olyan 3/4 adagnál járnak.

Most csak erre futotta, megyek mosogatni :(

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


t-pk: hát tegnap akartam nekik nem adni. És ugye szopiztak egy órán belül kétszer, és előtte is max másfél órával és fürcsi után hiába volt szoptatás, csak sírtak :( Ezért is adtam nekik pótlást.

Még egy kérdés: SINLAC-ot felirathatom, vagy csak úgy veszem mint a többi tejpépet? Csak mert mintha valaki említette volna hogy íratta, de lehet rosszul emléxem!

Törpi: én Hipp teát csak egy éves kor után adtam Verának, mert szerintem sem másabb, mint a szörpi. Én ezzel tudtam leválasztani magamról, mert már útban volt Johanna :D

Egyébként meggyőztetek, hogy helyesen gondolom, jobb nekik a tápszer, és talán a sinlacot ki is próbálom. Ha bejön nekik, akkor adom azt, ha nem, akkor marad a tápszer. Bár mintha fájna tőle a hasuk :( Nem tudom!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Tigriske,szépek vagytok! :D És nagyon jól híznak a törpék :D

Nekünk ez a hinta van:
http://www.c-sale.hu/index.php?akt_menu ... =reszletek

Ha valakit érdekel,15-ért eladó.

Törpi,annyira édesek :D klassz a hinta.Mennyi volt?Hát,én nem tudom mikortól fújják az orrukat :roll: Hogy vannak?Gyógyuljatok hamar!

Kata,sinlac olcsóbb felírva,mi úgy szoktuk.A milupa ha-s tejpépet is nagyon szeretik.

Timi,melyik chicco?Tudod én is azt néztem.A happy snack?Vagy polly?Új?

Na,nem is tudom mit akartam még :roll:

Zsófi,mit töröltél ki?
Vendég
 


Kata, bocs, de nem tudok én semmi okosat mondani, mert Sinlacot sose kaptak a csajok, a tápszer dolog meg nálunk úgy nézett ki, hogy hiába szoptattam napközben kizárólag, este mindig tápszert kaptak. Valahogy így alakult ki nálunk :?
Tea-leválasztás téma gondolom más, ehhez egyáltalán nem érthetek én. Ebben Te vagy a tapasztalt.

Nyuszi, nem tom az árát, mert a Nyuszi hozta :lol: De az állvány egy padhinta állványa. Könnyű szerkezet, ezt cipeltem ma be a terszról a házba. Fújt a szél (nálunk mindig :evil: ), nem akartam, hogy még carabbul legyenek a csajok. Emma már egész jól van, csak néha köhécsel, Míra viszont láztalanul iszonyú dohányos hanggal nyomja egész nap a hisztit. Mák, hogy apa a hétre szabit vett ki, így nem egyedül kell küzdenem. Persze az alvásuk délután megint elcsúszott, így megtapasztalhatom, milyen, ha az embernek egy gyereke van; egyszerű és szörnyen uncsi :lol: :lol:
Most épp Míra szólózik, Emma alszik. Nem kaptunk a gyógyszertárban más köptetőt, csak Ambroxolt. Azt írja, kis alkoholt tartalmaz. Lehet, hogy ettől van, hogy a gyerek teljesen jól lett, és be nem áll a szája?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Kata: Sinlacot írasd fel, úgy sokkal olcsóbb, mintha csak úgy megvennéd! Mi is Milupa HA-s tejpépet eszünk, meg Sinlacot.

Törpi: nagyon helyesek a csajok, kis vidám ,huncut társaság!

Nyulasz: használt és fogalmam sincs, de nem az a csúcsszuper, amit te is nézegettél.

Úgy néz ki, hogy Alexa a gyümölcsevő, Hanga a zöldséges és persze mindegyik utálja a másikat. Ma sütőtök volt (először) és Hanga bepuszilt kóstolás gyanánt úgy 50-et, Alexa meg nagyon utálta, de éhes volt, úgyhogy egy keveset kanalazott belőle, de minden kanalat heves fintorgás kísért.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi,mi is ambroxollal nyomtuk :lol:
Jó nagy segge lehetett a nyuszinak :lol: :lol: :lol:
Szelet úúúúúúútálom :evil: gyógypuszik :wink:

Timi,amit először néztem az 20ezer újonnan,amit utána,az 20ezer használtan :lol: végül egyik sem lett :roll: Sütőtököt enyémek csak főzve,csirkehusival szeretik.de az nálatok még nem játszik.

Nálunk ma cékla volt,Noémi 4 kanállal,azt is öklendezve,Balázs úgy 100-at,de abból kb 30 a ruháján,mert kicsapkodta a kanálról :evil:
Aki kóstoltatta már,szeretik? :roll: pedig tök finom lett.

Husit mennyit ehetnek?Még mindig 1 jégkockányit?
Vendég
 


Nyuszi: 13 volt darabja. Ja, a husi még nem játszik. Én is főztem egy kis krumplival. Lehet, hogy kellene neki almát beletenni? Mivel mosod ki a céklát a ruhából?

Alexa mekkora hisztit vágott le uzsinál! Kanalaztuk a tejpépet (amit eddíg sem szeretett, de jobb híján eszegette) és egyszercsak nekiállt visítani. Szó szerint visítani és köpködött. Na, mondom itt mese nincs, ebből ő nem eszik, viszont éhes, mint a farkas. Jött a Sinlac, mondván azt szokta szeretni, erre még nagyobb visítás volt. Esküszöm, ha bemérnék decibel-mérővel tuti betiltanák a gyereket, akkora hangja van. A drágámnak táp kellett, most édesdeden szunyál.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nuszi, köszi, akkor megnyugtattál, mert Emma most is úgy ugat, hogy adnom kell neki, de álmában féltem berúgatni :lol: :oops:
Cékla nekünk sem jött be, illetve a szintén más babák által nagyon kedvelt paradicsom se. Aztán a céklát én is megpróbáltam hússal, akkor azért fogyott, de nem vált a kedvencükké. Bármi, ami nem megy simán, próbáld husival. Nekünk a répa is csak úgy fogy. Adagot 1-ről 2 jégkockányira szerintem már emelhetsz, az sincs 40g. Szerintem belefér.
A padhinta saját régi szerzemény, csak a lányok ülőkéi újak. Az meg nem lehetett egy pénztárca-szaggató szerintem.

Timi, hát Neked sem egyszerűek a gyerekeid. De legalább alszanak :wink: Decimelmérőt mi is okkal nem vettünk :wink: :lol: :lol: , már tuti tönkrement volna. Cékla mosása tapasztalataim szerint nem olyan vészes. Én a sárgarépával sokkal többet szenvedek. Szerintem a piros (véresnek tűnő, avagy rúzsnak) foltoknak is a frissen mosás a titka. Mint a kakinak. Jó hasonlat, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


sziasztok

Vélemény
Melyik babakocsi??????????
Nekem kb ezek tetszenek a legjobban (jobban a Hauck) (terepen is használnánk asszem)

http://www.expressz.hu/baba-gyerek/baba ... -19919755/

http://www.teszvesz.hu/item978584175_pe ... jszer.html

Móni
KépKép
reunion
 
 


Reunion: én a hauckra szavazok! Pont a terep miatt! Meg jobban is tetszik!

Törpi: most, hogy mondod a répát! Egyszer ettek (vagyis én kínálgattam, a répa meg mindenhová ment csak a szájukba nem) és ami rajtuk volt, az most is répás, pedig mindent próbáltam. (csak a frissen mosást nem :oops:, de azt már cseszhetem)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Reunion: terepre tuti nagykerekü, az aria twinnél rá kell kérdezni, h uj vagy régi tipusu, az uj tipusnál 60-40es ülések vannak ami azt jelenti, h az egyik kisebb...a réginél 50-50 :wink:
Jol néz ki ez a hauck és ujnak jo az ára is :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


PP-je sok mindenkinek van és szeretik, de mindenki azt mondja, hogy csak az "50-50"-est szabad megvenni.

Én ilyen sóval mosok és szappannal, ez a só kiszedte az előkéből a több napos gyümifoltokat is:

http://www.bambio.hu/egytermek.php?valtozo=883

http://www.bambio.hu/egytermek.php?valtozo=113

t-pk
 
 


Sziasztok!

Már ébrednek,csak gyorsan egy tegnap esti kép Noémiről,úgy altatja magát a pihiszékben,hogy hol egyik,hol másik ujját szopizza,de néha nem tud dönteni: :lol:

Kép


Nekünk a vanish szappan kihozza a foltokat.

Timi,megpróbálhatod,hogy teszel almát bele,vagy barackot,lehet nálatok is az lesz a titka,mint Vandáéknál :lol:
Ismerős a műsor :evil:

Reunion,nekem a pp jobban tetszik.De tény,hogy a nagyobb kerekű terepre jobb.

Törpi,mindent husival adok.Úgy sem kellett :roll: Ma megpróbálom,hogy keverek egy kicsit a sütőtökbe,remélem nem kell kidobni majd az egészet...viszont nagyon egészséges,örülnék,ha ennének belőle.
Szóval mehet 2 kockányi husi?
Álmában berugatni :lol: na ez jó.Ja,és a hintát mutattam apának,aztán meglátjuk.Karámunk is úgy lett,hogy a tiétekbe beleszeretett 8)
Vendég
 


T-pk: megkérdezhetem az árukat? (ha rákattintok nem irja :cry: )

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz: de édes! Az enyémeknél is láttam hasonlót, csak ők ököllel adták elő. :lol:
Mai sütőtökbe tettem almát és Alexa simán ette. Gondban vagyok, mert nem tudom hogyan tovább. Tízórait szívesen kiváltanám, de semmiből nem esznek eleget, mindíg kell utána a táp. Ha nem isznak elég tápot utána, akkor már 1,5 óra múlva nyünyögés van a kaja miatt. :? Most 50 gyümi vagy zöldség és 80-100 tápnál járunk.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Csak pár jó hír ezen a "szép" esős napon!

Tegnap este nem kellett pótlás, mert érezhetően is elég sok tejem volt. Viszont a srácok eszméletlenül nyögtek egész éjjel. Néha megtornáztattam őket, és akkor hatalmas pukik hangozttak fel :D de amúgy szörnyen rosszul aludtak, aludtunk :( Két óránként szopiztak, de úgy, hogy én minden órában keltem. Nem is voltam valami jó formában sajnos :( Nagyon morogtam velük :( ezt szégyenlem is NAGYON!

Amúgy ami jó hír még, hogy reggel Johanna szólt, hogy ott benne kaka, és ráültettem a bilire, mire szépen belepakolt egy jó adag kakát. Aztán örült neki :) Valahogy Vera is így kezdte a szobatisztaságot, hogy örült ha vele örültünk a teljesítménynek :D Szóval talán mégis valamit felfogott a múltkori próbálkozásból.

Reggel volt a helyi kultúrházban kicsi bababörze, és vettem tök jó cuccokat: három body-t a srácoknak és két nadrágot Verusnak, mindezt összesen 2000Ft-ért :) A srácoknak a body-k szinte újak, és ebből kettő Prince Oliver, amit én kif. szeretek :)

No ennyit rólunk.

T-pk: milyen áron vannak ezek a cuccok? Mármint a só és a szappan? Csak mert én mosódiót használok, mosószódát és valami természetbarát fehérítőt, de a foltosabb cuccokkal meggyűlik a bajom :( Jobb szeretnék környezetbarát és antiallergén cuccokat használni, ha már választhatok. Ha ez jó, szívesen használnám én is! A ti ruháitokat is ilyenekkel mosod???

reunion: nekem a peg perego tetszik, de csak ránézésre, semmi egyéb indokom nincs. Én annak idején azért választottam a Chippolino ikerkocsit, mert az sportos kinézetű, és úgy sokáig ki tudom majd használni! Bízok benne!

Cupp

Kata
labkat
 
 


Én ezeket csak folttisztításra használom és ezen a 2 terméken kívül mást nem használtam.
Kattintsatok rá a termékre és állítsátok be, hogy milyen méret kell belőle (csak 1 fajta van :lol: ) és akkor kiírja az árat.

t-pk
 
 


[quote="t-pk"] írta:t-pkn ezeket csak folttisztításra használom és ezen a 2 terméken kívül mást nem használtam.
Kattintsatok rá a termékre és állítsátok be, hogy milyen méret kell belőle (csak 1 fajta van :lol: ) és akkor kiírja az árat.

köszi, látom már :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyuszi, remélem ezúttal is sikerrel járunk, akkor így együtt közösen, és meggyőzzük apát, hogy ez JÓ MÓKA a Bogyóknak :wink:
Te hol veszel most sütőtököt? Piacon? Mert az üveges semmit se ér ízre az igazihoz képest (pláne, ami a saját kertünkbe termett), arról ne is beszéljünk, hogy melyikben mennyi a vitamin :roll:
Édes Istenem, hogy milyen pózokban tudnak ezek a gyerekek aludni? Csak ha belegondolok, Nekem hogy menne a szunya, ha tele lenne a szám tömve? Erre ő önként és dalolva :lol: :lol: :lol:

T-pk, nekem is szimpi ez a szappan! Szóval előmosáshoz használod? Én is wanishezni szoktam, de nem mindig 100% a siker :? :x Lehet, hogy ott is a szappan lenne a hatásos és nem a gél :o

Reunion, én is néztem anno a Hauckot, nekem az nagyon tetszik, különösen hogy ilyen sportos a kinézete, és hát nekem is a terep volt az egyik fő szempont. Bár már nagyok a csajaid, de szerintem ennek nem dönthető vízszintesig a támlája. Vagy tévedek? Bár az én Graco-m első ülése sem dönthető le teljesen, mégis akkorákat horpaszt benne Míra, ha úton vagyunk :roll:

Timi, szerintem még egy ideig nem fogod tudni kiváltani egyik kajájukat sem teljesen. Apránként fogják kérni a nagyobb adagot szilárdból, és egyszer csak nem kérik a tápit utána. Nálunk az ebéd és a vacsi a nagy mennyiségek alkalma, a tízórai és az uzsi csak kisebb adag. Talán próbáld tényleg először a tízórai adagját emelgetni, előtte úgyis jól bereggeliztek gondolom, az ebédig meg csak kibírják. Én eleinte úgy számolgattam, hogy a korábban tízóraira megivott tápi mennyiségéből levontam a megevett szilárd mennyiségét, a különbözetet meg valahogy megitattam velük. Tudom, könnyű mondani, hogy itasd meg velük, ha nem akarják :? Nagy segítség voltam, bocsi :oops:

Kata, gratulálok Johinak!!!!! Menni fog ez, mi szurkolunk! Nem vagy egyedül, ha óránként szivattak a csajok éjszaka engem is, én sem voltam a türelem mintaképe minden alkalommal. Igen, másnap én is szégyelltem magam, és nem győztem bocsánatot kérni az illetékes gyerekemtől. Remélem nem jó a hosszú távú memóriájuk, mert a végén egy otthonban kötök ki 70 évesen :? :oops: Én a rengeteg kapott ruha mellett csakis börzén vásárolok. Nálunk minden évszakban tartanak egyet, van két fix lányos anyám, akiknél nagyon jó cuccokat kapok mindig, csak őket keresem. Amilyen gyorsan most már amortizálják és maszatolják a ruháikat, nem vagyok hajlandó aranyáron újonnan venni. Kivéve persze a cipő.

A csajok még nem igazán lábaltak ki a göthösségből, különösen Míra, majd' meg fullad, annyira köhög, amikor lefekszik aludni. Éjszaka is kénytelenek voltunk magunk közé venni, és most délután is alig bírtam megnyugtatni, annyira sírt, annyira fájt neki a köhögés. Mellette hulla volt, aludni akart, de nem bírt. Végül velem együtt hunyt Szegénykém egy órát. Mi lesz itt éjjel megint :shock: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi,jajj,szegénykéim.Na,én 2 hónap betegeskedés után sajnos tudom mennyire rossz ez :( Mindenkinek.Remélem hamar túl lesztek rajta!
Sütőtököt piacon vettük,és a fagyasztóban van még belőle.
Ma próbáltuk a danon activiát,a szokásos,Noémi 3 kanál,Balázs egész jól ette.

Kata,kaki a bilibe :D Csak ide kell jönni panaszkodni,és máris működik a dolog.
Ja,néha én is mérges vagyok ám rájuk,de én akkor,amikor kicsapkodják a kezemből a kanalat,és minden tiszta trutyi,na akkor van,hogy rájuk "kiabálok" egy idő után,Noémi röhög rajta,Balázs megszeppen.Persze én is megbánom utána.

Timi,az még idő,mire mennyiséget esztek.Addig marad a tápi utána.Bár én azt vettem észre,hogy gyümi után nem kell táp,igaz nem esznek sok gyümit,de tízóraira elég.Igaz utána mi is 1.5-2 óra múlva eszünk. :roll:
Vendég
 


Nyulasz,
szerintem korai még a joghurt (bár Törpiék is elég régóta eszik, ha jól emlékszem), de mi a savanyított tejtermékekre 10 hós koruk után kaptunk "engedélyt" a védőnőtől és a doki nénitől is...
Enyémek csak az üveges sütőtököt eszik...

Bocsi, most többre nem tudok reagálni...

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Törpi: Köhögésre mit kaptok? Egyébként hurutos vagy száraz? Csak mert nem követtem teljesen az eseményekt :oops: Mi pl hurutos köhögésre a hörghurut miatt kaptuk a Ventolint és a Spironpent. Nekem a házidoki azt mondta, hogy addig adjam, amíg köhögnek akár csak egyet is egy nap! Hátha segítek ezzel


AMúgy aranyosak vagytok csajok :) Nyulasz és Törpi, már hogy vígasztaltok. Nehéz azért kettővel!

Kata
labkat
 
 


Törpi: dehogynem segítettél! Jobbulást a csajoknak! Uzsira már egy jó ideje nincs tápszer, csak tejpép vagy Sinlac

Nyulasz: köszi! Lehet az lesz a megoldás, hogy az ebéd előrébb jön és nem 3 órával tízórai után, ami nálunk mostanában 12-kor van, ebéd meg 3-kor, de nincs szívem reggel korábban kelteni őket, mint ahogy ők akarnak kelni, viszont így fél 9-9 körül van csak reggeli.

Ma Sinlac volt az uzsi almával. Alexa bevágott úgy 60-at és égtelen sikításban tört ki. Semmi nem volt jó, köpködött, próbáltam tápszert, az sem kellett, csak úgy volt halkabb, ha a vállamon nézelődhetett. Ott hüppögött a lelkem. Néha a járókában is felsikít, aztán csendben van. A foga lehet? Nagyon rág, már evés helyett is inkább rág. Úgy sajnálom szegénykémet.
Hanga meg köszönte szépen nem evett uzsira egy falatot sem, helyette "énekelt" meg Apával bohóckodott.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jázmin nálam is kihagyta az uzsit: 2kor szopott, utána este fél 7kor. Teljesen kiakaszt a nem evésével a kis csaj...

t-pk
 
 


Hát, akkor ma uzsi mentes nap van a csajoknál. Nálunk is kimaradt. Bár szerintem mi a betegség miatt kicsit nyűgösebbek vagyunk, korábban mentek a délutáni alvásukra, így mikor felébredtek már célszerűbbnek tartottam a vacsit fél órával korábbra hozni. Nem mintha azért is tüntettek volna. Úgy irigylem, akinek jó evő a gyereke :? :oops:

A jó alvásról ne is beszéljünk, ugye Timi? Mikor is fekszenek Nálatok a lányok? Csak hogy egy kicsit sárgulhassak :wink: Isten ments, hogy keltsd őket a reggeli miatt!!!!! Én olyan tapasztalatokat hallottam, hogy vagy reggeli után kérik másfél órán belül a tízórait, vagy a tízórai után éheznek meg hamar ebédre a babák. Hát Nálatok akkor az utóbbi van. Simán ebédeljetek korábban. Lehet, hogy az uzsit nem is fogják 3 óra múlva kérni, és simán kijön a nap a megszokottak szerint.
Szegény kis Alexa, bizti a foga jön. Az elsők általában eléggé megkínozzák őket, mert még nem tudják, mi van. Aztán majd a rágófogak (ahogy hallottam), és mindig valami új, valami más, amin töprenghetünk :roll:

Kata, kimondottan a köhögésre nem adott a doki semmit, eléggé köptető ellenes, csak mi vettünk "önszorgalomból" Ambroxolt, mikor már nem bírtuk hallgatni az ugatásukat éjszaka. Amúgy antibiotikumot :? szedünk. Nem szereti felírni a dokink, így tuti indokolt volt. Elég jól felköhögnek már, nem mondható száraznak, csak épp a cuccal (bocs!!) nem tudnak mit kezdeni, az ingerli hányásra Mírát, és a köhögéstől fájhat a torka, mellkasa, mert nagyon sír olyankor. Most bekentem neki és pelust tettem a hátára, mellkasára is, hogy melegen legyen. Talán jól esik neki.
Ja, Spiropent szedtünk mi is, mikor legutóbb hörghurutja volt a csajoknak. Most nem azt írta a doki :shock:

Nyuszi, joghurtnál is lehet az a titok nyitja, hogy melegen szereti. Bár elég fura dolog lenne. Aztán az is lehet, hogy a savanykás nem tetszik neki. Gyümiset még nem adhatsz, így passz. Esetleg Te tegyél bele valami gyümölcsöt, ami megédesíti, hátha úgy menni fog. Sütőtök a mirelitben? Hát nekem már sajna rég elfogyott. Ugyebár akinek 2 hónapig mást nem fogadnak el a gyerekei :?

Én most a szülinapi tortájukon agyalok. Cukrász ismerős megsütné, csak a hozzávalók szempontjából nem mindegy, mi is legyen. Bár egy évesen nem biztos, hogy túl kéne bonyolítanom. Piskótatészta (cukor, liszt, tojás) mirelitmeggyel feljavítva, bevonatnak meg meggy levével főzött puding tejszínnel (kevés cukorral). Vélemény? Agyonmérgezem a kölkeimet egy éves korukban? Vagy ennyi belefér :?

No megyek, valamelyik épp meg akar fulladni :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: este fél 9-kor fekszenek-csak hogy sárgulhass kicsit! :wink: Csak halkan jegyzem meg, még mindíg alszanak! :D
Na, kipróbálom akkor ezt a korábbi ebédet, hátha bejön. Kíváncsi vagyok mikor fognak reklamálni, hogy ők éhesek. Illetve csak Alexa, mert Hanga szerintem a levegőn is elélne.
Jól hangzik az a torta!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi: nekünk volt 1 ehetö répatorta nagyisütés meg 2 csak belenyalunk csokitorta névvel ellátva cukiból és AnyaApa jol megeszi :wink: :lol: :lol: :oops:
nyami ez a meggyes :wink:
Betegeknek jobbulást :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Törpi!
Nem bizti, hogy az orra, Rékám a szájával fúj, mindenbe, ami zsepire hasonlít.

Kata!
Grat Johinak! Bele fog jönni ügyesen!

Reunion!
Aria Twin, ha 50-50es osztású! Ha nem lenne muszáj az esernyőre csukható, akkor ilyet vennék. Teszteltem egyet ("tartalommal" együtt), szupi könnyű, jól irányítható, kicsi. Nekünk muszáj az esernyő, liftajtón csak úgy fér be, ha megcsukom kicsit a gyerekek alatt, mikroliftünk van...

Összes fotó gyönyörű...

És bocsi, hogy csak ennyi, szét vagyok kicsit csúszva, esküvőn voltunk tegnap (Pomázon, 3 gyerekkel, igazi extrém sport). :lol:
vovanda
 
 


Vanda,extrém sport :lol: :lol: :lol: meghiszem!Szóval 1szálpasiné lettél? :shock: 8) :D

Törpi,én nem hinném,hogy bármi bajuk lesz. :roll: És mi lesz az ajándék?
Aztaaaaa,két hét múlva :shock: Nagyon öregednek a csajok :lol:

Timi,ja próbálgatni kell,a kaja időpontokat,aztán amire kialakul valami,addigra megint változik az alvásuk,és borul minden :lol: Nekem majd a főzeléket kell 4 óráról korábbra hozni,de még nem megy,mert 1 körül még tápizunk,de az alvás elött van közvetlen,és olyan fáradtak,hogy nem akarnak akkor kanalazni.Az üvegen is mindig elalszanak.

Babusok,a répatorta nagyon fincsi.A sógornőm most cékla tortát csinált,Stahl recept,és nagyon finom lett.Ja,és gyönyörű ciklámen színe volt :D

Mi ma apukáméknál voltunk,most először,igaz jó rég senkihez nem mentünk a betegség miatt.Annyira jól érezték magukat a gyerekek,leterítettünk a parkettára jó vastag plédet,és leraktuk őket,vittünk néhány játékot,és kimondottan produkálták magukat :lol: Aztán hazafelé akocsiban nagyot szunyáltak,mi még fagyizni is megálltunk,ők meg aludtak.
Vendég
 


Vanda: ne is mondd! Egy egyszerű séta négy gyerekkel igazi kihívást jelent, nem még egy esküvő. Nem is tudom hogy fogunk elmenni bárhová. Tervezzük hogy veszünk még egy kocsit, hogy ha a férjem vinné az egyiket, legyen egy másik is. Mert hát mi még csak el se tudunk menni sehová...

Reggel rohantam a kocsihoz kint az udvaron, ami le van rakva kicsi kövekkel. Hát jól megbotlottam, és estem egyet. Olyan volt, mintha még pattantam volna is a földön és csúsztam is keveset, szóval lendületből nem volt hiány. Jól beütöttem mindkét tenyeremet és térdemet, de a legrosszabb a jobb térdem lett. Remélem gyorsan helyre jön!

Kata
labkat
 
 


Nyulasz: nekünk ez heti program, kivéve a most hétvégét, mert Párom dolgozott, úgyhogy nem tudtunk lemenni anyuékhoz.

A mei kajánk így alakult: 9.00 táp, 11.30 Alexa 150 alma+ 60 táp :shock: , Hanga 110 táp (almát nem hajlandó enni továbbra sem :cry: ), 14.00 Alexa 75 sütőtök+ 40 táp, Hanga 50 sütőtök+ 90 táp, 17.30: Alexa 100 tejpép, Hanga 40 tejpép

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hú, Kata ez durván hangzik! Jobbulást!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Vanda, igen, elkiabáltam, ma semmi áron nem akart menni a fújás, csak a tutulás mindenért. Ezért az egész napot takonyban áztatva töltöttük :?

Babusok, répatorta? Receptje esetleg? :wink: :roll:

Timi, ez nem hangzik időpontok szempontjából rosszul. Az adagok meg majd alakulnak. Enyémek mióta betegek, elég csehül esznek. Eddig sem voltak hatalmas étvágyúak, de most aztán... :shock: :(
Ja, enyémek is fél9, 9 körül fexenek, és ma fél 9-kor is keltek. De közben volt egy másfél órás műsor, amikor is levegőért küszködtek szegénykéim.

Nyuszi, örülök, hogy sikerült kikapcsolódnotok. Rátok fért, ennyi betegeskedés után. Most már jön a tavasz, és eztán már mindig így lesz!
Ajándék? Kapnak csúszdát, meg egy felfújható árnyékolós pancsolót. Asszem egyenlőre tőlünk ennyi. De még úgyis találok valamit, amilyen shopping őrült vagyok :oops:

Kata, jobbulást :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyuszikám!
1szálpasiné semmiképpen nem lennék, de nyugi, nem én mentem férjhez. Majd ha Pasi előáll egy tisztességes lánykéréssel, elmerengek a kérdésen. :D

Kata!
Jó nagyot estél... :shock: :?

Törpi!
Daninak vettem egy bodyt a piacon. Felirat: "Ne mérgelődjetek. Nekem is lehet rossz napom." :lol: :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Vanda, poló :lol: :lol: Azt most akkor hogy érted, hogy 1szálpasiné semmiképpen nem lennél? Akkor min is merengenél el? Avagy nem a házasság intézménye ellen van a kifogásod, hanem a "né" asszony-név típus ellen?
Amúgy mióta betegek, nekünk egyfolytában rossz napunk van. Míra mindenért hisztizik a már korábban leírtak módjára, Emma meg ül és sírdogál, hogy a szívem szakad meg. Holnap apa megy dolgozni újra, este fél 7-ig szingli leszek. Nem tudom, hogy fogom túlélni, azt hiszem nem lesz elég a telefonos segítség, kénytelen leszek anyósomat elhívni hozzánk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 



Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok!

Timi,szerintem is jó a kajálásotok.Aztán egyre több főzi megy majd,és kevesebb táp.

Törpi,szemét takonykór :evil: sajnálom,hogy ráadásul egyedül leszel.Pórszívózást hogy viselik?
Medence,csúzda,lesz akkor ott minden :D

Kata,ejha,tényleg jó nagyot estél :shock:

Vanda, :lol:

Nekem asszem megint adnom kell Noéminek a citromlé-narancslé keveréket,mert megőrít az evésével.Illetve a nemevésével :( Este ia 80-at evett,félrenyelt,elkezdett köhögni,és utána már csak sírt,ha meg akartam etetni.Persze így hajnal 1.30-kor kelt enni. :evil:

Most reggel is fél7 óta fenn vannak,fél8 után kezdtem etetni őket,és kemény 60-at evett.

Balázzsal ma megyünk egy tüdőgyógyászhoz,még mindig sípol sokszor,kiváncsi vagyok mit mond.Majd holnap írom csak meg,mert 18.15-re van időpontunk.
Vendég
 


Törpi!
Né még akkor sem voltam, amikor férjnél voltam. És nem az intézmény ellen van kifogásom, hanem tudom, hogy mennyit ér egy kapcsolat szempontjából az a darab papír...
Amúgy a -nével annyi a bajom, hogy tanulmányaim okán tudom, mit jelent. Tulajdont, birtoklást. Ugye anno a pasik aszondták: van egy házam, két kutyám, egy lovam és egy NŐM.... 8)
vovanda
 
 


Vanda,akkor én elb@ttam :roll: né lettem :lol: Így utólag a kötőjeles név jobban tetszene,de nem állok neki újracsináltatni a papírjaimat,elég volt 33 hetes ikerterhesen :lol:
Vendég
 


Nyuszi!
Emlékszem ám, mikor lettél Nyulasszonyság! :lol:

Danit ma megnézte még egy szemész, kell szemüveg, de "csak" +4es, nem 5ös. És nagyon jó még, hogy nem lett kancsal (én anno 7es szemüveggel kezdtem 4 évesen, és kancsal voltam). És az is jó hír, hogy egyforma a két szeme. Az enyém soha nem volt az.
vovanda
 
 


Én sem lettem -né, mert van nekem nevem! Mondjuk én a házasság intézményéért sem rajongok, csak muszáj volt összeházasodni.

Vanda: Dani mit szól a szemüveghez? Ez idővel helyreáll? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, erről gőzöm sincs, de érdekel.

Ma megkóstoltuk a körtét (ennyit arról, hogy nem veszek nekik üveges kaját). Alexa elkóstolgatott egy pillanat alatt 70-et belőle. Akkorára nyitja már a száját, hogy csak na! Hangán meg persze jókat nevettünk, fintorgott, még öklendezett is-minden újnál ez van, aztán eszegetett egy keveset.

Törpi: együtt érzek veled, de nekem ma kicsit húzósabb lesz, mert apuka délutános, korábban ment, úgyhogy most fél 1-től egyedül vagyok velük és így lesz fürdetés, vacsi és alvás is. Ebben a mocsadék időben meg sétálni sem tudunk menni. Lesz is nyűglődés!

Tényleg egy (kettő) 5 hónapost mivel lehet lekötni? Miket lehet játszani? Ilyenkor olyan bénának érzem magam, hogy nem tudom mi mindent lehet már csinálni, mi köti le őket egy kicsit!?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata LAssan járj tovább érsz....fránya kavicsok :evil:

én sem vagyok né de azt is megbántam hogy eldobtam a saját nevem nekem is a kötőjeles lett volna jobb

Nekem kezd lelkiismeret furdalásom lenni mert a 3 és fél hónaposokat berakom a játszószőnyegre és elvárom hogy sokáig elbóklásszanak rajta, hogy pl tudjak pelenkát vasalni. Lehet hogy én is leszokom róla???????

Ez reflux dolog (márha az) kezd elmérgesedni Lorka mostmár akárhogy fektetem mindig öklendezik meg köhög (éjjel is) állandóan a közelében kell lenni és van mikor felkapom ilyenkor mert olyan mintha fullákolna
hiába a bukós párna
ott is visszajön neki a kaja és visszanyeli
holnap megyünk dokihoz talán elküldhetne gasztrora
ugy sajnálom már,
ha meg kevesebbet adok neki enni akkor ordít

Móni
KépKép
reunion
 
 


Timi!
Miért volt muszáj az esküvő?
Játék: lehet kendővel/pelussal picit betakarni az arcukat és kukucsolni. Lehet mindenféle csörgő-zörgő kütyüket eléjük tenni, hadd rágcsálják, tapogassák. Nálunk 5 hósan még mindig a bébitrnázó volt a csúcs, ütögették-rugdosták. Na meg a fakanál rágcsálás...
vovanda
 
 


Én kötőjeles vagyok :lol: :lol:
A lányok a férjem vezetéknevét kapták természetesen, de mostanában a férjem azzal jön, hogy változtassuk meg a nevüket és kapják meg úgy, ahogy az enyém van: Ő-Én vezetéknév... nem sok hapsitól hallani ilyet :roll:

t-pk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?