Új privát üzeneted érkezett!

Kata, remélem nem kritikának vetted a két és fél éves kori dilemmámat. Egyáltalán! Na meg a Ti esetetek most tényleg egy "kicsit" extrém. Lelkileg érettnek kell lenni ehhez egy apróságnak, Johinak viszont most biztos más dolgok emésztik fel az erejét. Én sem erőltetném, és nem is fogom a lányoknak, de teszek egy próbát, ahogy anno Ti is. Remélem azért nem egymás pisijében fognak pancsolni :lol: :? :shock:

Nyuszi, az előbb elfelejtettem írni, én már állva pelenkázom Mírát. Egyszerűen nem vagyok képes fekve tartani. Olyan ordítást levág, hogy kénytelen voltam megtanulni, hogy áll a gyerek pelusozás közben :? Attól tartok, Te is előbb-utóbb erre a sorsra jutsz :? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Köszi a privit, válaszoltam!
Nyulasz! Igen , a kép akkor készült, amikor az ikrek egész kicsik voltak,akik most 6 évesek. ilyen friss vagyok fotó felrakásban :-)
Szóval: Ábel fiam 11 éves volt januárban, Dávid 9 volt decemberben, Eszter és Ádám a napokban volt 6, a pocaklakó párossal a 21.hetet taposom.
Rana33! ne érts félre, nem vagyok totál alternatív és csaszi ellenes, csak jobban vonz a természetes út, ha 1 mód van rá. Én az ikreimmel anno ápr 11re, vagy vhogy így voltam kiírva, és ápr 2-án szépen megindultak, és némi oxitocinon és gátmetszésen kívül simán megszülettek. Nyilván azt is tudtuk akkor már, hoigy jól fekszenek.
A Péterffyben lehet, hogy pont azzal a dokival találkoztam, nagyon rendes volt, átküldtek minket egy rendelőből, mert oda nem jött meg a doki, aki az UH-kat csinálta volna, és ez a doki volt az egyetlen, aki normálisan bánt velünk. Azért nem merült fel a Péterffy, mert amúgy elég taszító volt az egész. De hát sose mond, hogy soha. :lol:
claire
claire
 
 


Tigriske!
Jó a tábla!!! :lol: :lol: :lol: (én is ilyet használtam)
Rotát mi se adattuk be. Az ára volt a kisebb érv,a dokink ellenérvei pedig a nyomósabb ok ( ua. mint Vandáéknál)

Törpi!
Megnyugtatlak!! A 3fiú hatására alkult így a gondolkodásom. Nem lehet másképp.Különben megőrülnék. Egyszerűbb velük nevetni. Elég azokon a dolgokon görcsölni és azokat unásig magyarázni,ami veszélyes rájuk nézve.

Kép

Kép
edit73
 
 

 
 

Jó reggelt jó reggelt :D
Kép

Móni
KépKép
reunion
 
 


Törpi!
Újfent csak kismama.hu, keresőbe: szobatisztaság. vannak jó cikkek, remélem, fent van még, amit én olvastam anno, hogy mik azok a jelek, ami alapján már lehet próbálkozni. Gyereke válogatja, nekem a nagyot iszonyatosan nem érdekelte az egész. Kényelmes volt a pelus, nem kellett figyelni.

Rana!
Tudod: nálam spontán indult, aztán mégis szaladni kellett a műtőbe.

Claire!
A Péterfyről irtó jókat hallottam, az egyik Kaális topikból sokan szültek ott (igaz, egyes babákat), de nagyon pozitívan nyilatkoztak.

Móni!
Édesek!

Törpi!
Lehet, hogy abba fogja hagyni a lányod a tápot elég hamar. Védő nénivel konzultáltam a múltkor pont erről, és azt mondta, hogy 1 éves kor utánha egyéb formában (hús, tejtermékek) megy a fehérje, akkor nem baj. Tápozik annyit amennyit. Egyébként nekm balu másfél évesen hagyta abba a tápot. Rékának is gyéren megy már.
vovanda
 
 


Sziasztok

CSak hirtelen olvastam
Rota: mi sem adatjuk be az előző 2 érv miatt, habár nálunk a doki szorgalmazná

Timi: a chamomilla mire való??

Nálunk még mindig alszanak éjjel a lányok hála istennek, csak reggelre mindig tele vannak takonnyal nem tudom már hogy lesz ennek vége

Mi is esszük a cebiont, ( emiatt) eddig kamilla teával, de mióta mondta a védőnő hogy ne igyunk sokat belőle, azóta vízzel isszák és nem fintorognak

Milyen teát ihatnak a lányaim ?? ( nem akarnám cukrosan adni)


Ja felhívtam a pesti védőnőmet, és rájöttem hogy ez a megoldás
ő minden kérdésemre kielégítően válaszolt, nem is tudom miért nem jutott eszembe eddig a kóstoltatás + széklet problémáról is

Most uj helyzet állt elő
Réka akinek eddig 5 naponta volt széklete, sírással, szenvedéssel, tornával,
most a beba ha / ar helyett aptamil ha + nutritont kapott hétvégén, aminek eredménye
NO sírás, :D viszont bogyós kaki napi 3X szinte mosolyogva :shock: szerintetek????

Császár: én az Istvánban szültem ott mindenki szorgalmazza a természetes szülést, én akartam császárt (37 hétre voltam kiirva)
de magától indult be a szülés 36+4 en

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

Reunion,nagyon helyesek :D
Na,akkor megoldódott a kaki?Tök jó :D
Mi csak vizet iszunk,mama szerint kéne mindenféle gyümilé,meg tea,én nem akarom,örülök,hogy megszokták a víz ízét.Így nem kell a foguk miatt sem aggódnom annyira.
akony Noéminél is van,és még mindig sok. :? Február eleje óta :twisted:
És akkor most mi van a kóstoltatással?Mit mondott a védőnő?

Claire,hűha,szóval 4 gyerkőc mellé jönnek még az ikrek? :shock: Na,ezek után két gyerekkel meg sem szólalok,hogy nehéz :lol:
Nekem nem volt bajom a Péterfyvel,alapítványi egyágyas szobában voltam.Igaz szombat délután mentünk be,este születtek,és szerda reggel jöttünk haza,úgyhogy nem sokat voltam benn.Elöttem egy héttel volt abban a szobában Erős Antónia is.Hát nem egy luxuslakosztály,de nincs összehasonlítási alapom.Bár a múltkor anyukám amikor kórházba került,akkor egy új részlegre vitték,és az összes ágy elektromos volt ott,na ez jól jött volna csaszi után,mikor alig bírtam felkelni.Azért legalább alapítványi szobába rakhatnának ilyet.

Törpi,de legalább állva engedi?Én most vettem up and go pelust,az a bugyis,egyszer adtam Bazsira,de fekve az nem egyszerűbb,mint a hagyományos.Talán állva igen.
Majd gyere,hogy mi volt a bőrgyógyásznál!
Okés,buláta :wink: Majd legközelebb.
Natur joghurtot mikortól?A danone activiát?Csak úgy?Kicsit megmelegítetted?

Rana,babakocsi jó?
Vendég
 


Nyulász
csak az alma banánt mondta, szerinte nem kell napra pontosan betartani a 4 hónapot, de hozzátette, hogy általában fogja a székletet, igy most nem történik semmi

Móni
KépKép
reunion
 
 


Labkat, Reunion: gyönyörűek a gyerkőcök!

Reunion: Chamomilla vulgaris C15 fogzásra jó homeopátiás szer. Van akinek bejön, van akinek nem. Nekem pl. sosem jött be semmi homeopátia, a gyerkőcöknek viszont jó.

És nagy hírem van! Alexa ma 9.50-kor hasról hátra fordult! :D Természetesen éppen abban a percben a fürdőszobában időztem, ezért csak azt láttam, hogy a gyerek nem úgy van, ahogy hagytam. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Reunion!
Jó, hogy van egy fix pontod.
Tea: a babateákat felejstd el, cukros mindegyik, mint a rosszbaj. Sima, mezei édesítetlen gyümölcsteát nyugodtan adhatsz.
Kaki: tápszere válogatja, melyik babának mi jön be. Nálunk a kai gondokat Daninál a Beba Aktív oldotta meg.
Az Istvánt dicsérik, ez igaz, nekem egy bajom van vele ikerszülésnél: nincs PIC (tudjátok, vesszőparipám). Szerintem érdemesebb PICes kórházat választani, ha már egyszer váltani kell.

Timi!
Ez általában így van. Legközelebb azt veszed észre, hogy kimentek utánad. :D
vovanda
 
 


Törpi: Áááááááá dehogy vettem kirtikának, inkább érdeklődő volt a gondolatod :)
De megeshet hogy egymás pisijében fognak pancsizni a skacok!

Timi: Nem hátról hasra fordulást akartál írni? Csak mert nekem srácok ha hasalnak, felemelkednek, és kidőlnek egyik oldalra, majd átgurulnak a hátukra már párszor produkáltak ilyet. Most már Bálint tekergeti a csípőjét, hogy hátról hasra forduljon!

Móni: helyesek a csajok :)

Kata
labkat
 
 


Nekem még sehová nem fordulnak a lányok , széles terpeszben van a karjuk fejemelésnél, ugyhogy nem is várható még szerintem

Móni
KépKép
reunion
 
 


Labkat: a hátról hasra a múlt héten már megvolt! :wink: Bár azóta nem csinálta. Most a hasról hátra fordulással lepett meg. Már egy ideje figyelgettem, hogy a térdét maga alá húzza, meg az egyik kezével jobban kinyomja magát olyan féloldalasra.

Vanda: ja, már alig várom, mert jelenleg folyton ugrálnom kell forgatni őket, mert megunják, bár mindíg mondom nekik, hogy nekik is jobb lenne, ha szépen forognának! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, grat a forgolódáshoz!!! Csak így tovább! :D A hátról hasra nehezebb, nekünk is az megy (ment! :) ) nehezebben...

Én is hencegek: Ajsi kezdi behozni a lemaradását, állandóan a hasára pörög, meg nyomkodja ki a fenekét felfelé. Remélem mire jövőhéten eljutunk a habilitációra, már nem is lesz mit habilitálni! :D
Reunion, egyik napról a másikra fognak új dolgokat produkálni, úgyhogy lassan te is várhatod a forgást! ;)

[quote="labkat"] írta:labkatés pár nap kórházasdit ki lehet bírni.


Juj! Na ezzel nagyon-nagyon nem értek egyet!!!! :evil: (Én már attól is sírtam, hogy Ajsikának láza lett az oltástól. Az elgyengült, szomorú kisbabámat látni infúzión lógva, na az betenné nálam a kaput, az biztos. Nem beszélve a plusz szervezési feladatokról, hogy akkor a másik hogy maradjon itthon, és hogy szoptatnám őket, stb.......)

[quote="nyulasz"]
írta:
nyulaszMi csak vizet iszunk,mama szerint kéne mindenféle gyümilé,meg tea,én nem akarom,örülök,hogy megszokták a víz ízét.Így nem kell a foguk miatt sem aggódnom annyira.


Ezzel viszont nagyon egyetértek! :D

Nyulasz, bkocsi száguld, mint a szél! Nagggggyon király! (Az előzőre is ezt mondtuk, talán mert nem volt összehasonlítási alapunk... :roll: Ha most vennénk egy Hartant, talán az még a mostaninál is sokkal-sokkal jobb lenne...... :roll: :roll: Na majd megfűzöm Apát... :lol: :lol: :lol: :lol: )

Tigriske! Milyen tábla??? Lemaradtam! :? (Néha átlózok, ugye, vagy hogy is kell mondani.. :oops: )

Amúgy ma fülészeten voltam, mert egy hétig nem hallottam a jobb fülemre. Féltem, hogy fülgyuszi. De most kimosták, és jelenleg a hangyafingot is meghallom egy km-ről. Úgyhogy ajánlom mindenkinek. ;)

Időgondok:
1. én is hanyagolom a háztartást, jobban, mint eddig. A baj csak az, hogy bár nem vagyok rendméniás, de tök szarul érzem magam, ha nagy rendetlenség vagy kosz van... (Ellenben Apával.... :roll: :roll: :roll: ) Úgyhogy egy ideig bírom, aztán nekiesek, és éjjel kitakarítok, kivasalok meg felnyalom a követ. Hívtunk már egyszer takarítónőt is (Apa kezdeményezésére), de órákig piszmogott azzal, amit én egy fél óra alatt (alaposabban :roll: ) megcsinálok.
2. Ti mindig aktívan játszotok a babákkal, ha fent vannak??? (Mit lehet velük játszani félévesen?) Én néha csak kiteszem a játszószőnyire őket (mint most is, mert hát netezni azért csak kell, ugye... :oops: ), és elvannak. De irtózat lelkiismeretfurdalásom van, amiért nem vagyok ilyenkor ott velük (azért sokszor igen, zenét hallgatunk, énekelek-mondókázok nekik, hancúrozunk). Hogy majd emiatt hátrányosan fejlődnek, vagy ilyesmi.... Még szerencse, hogy ketten vannak, így legalább egymást elcibálgatják, addig sincsenek egyedül....

Na megyek mart gyanús zajok vannak.. (Vagy csak az új fülemmel hallok meg mindent, amit nem kéne.... :lol: :lol: :lol: )

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Most csak gyorsan, le vagyok maradva olvasásilag.

Tigriske!
Mi beadattuk a rotát, ennek ellenére 3 hete elkaptuk. 4 nap fosással megúsztuk, de valószínű, hogy oltás nélkül nem csak ennyi lett volna. Mikor megtudtam, hogy rota volt, akkor dühöngtem, hogy ennyi pénzt kidobtunk, de 3 orvos egymástól függetlenül megnyugtatott, hogy örüljek, hogy ennyi volt. A fodrászom mesélte, hogy a 8 hónapos lánya fél nap alatt kiszáradt és elájult, 2 hétig voltak rotával kórházban. Nekem megérte, hogy nem lett kórház a vége, voltunk mi ott eleget.

Majd jövök bővebben, csak kihasználom, hogy alszanak.

KépKép
zsófikukac
 
 


Rana: no ezzel a véleménnyel azért nem voltam egyedül! Nem értem miért engem kellett kiszúrnod? Mindenki, aki nem adatja be a rotát megkockáztat némi kórházasdit, nem? De bízunk benne, hogy nem lesz belőle kórház, de ha mégis, akkor azzal is megbirkózunk. Persze hogy nem szívesen megyünk kórházba! :?
Egyébként oksa, útálom, hogy szurkálják a gyereket, de szerintem a védőoltás sem mindig a legjobb és van hogy nem is használ Mint minden gyógyszernek, ennek is van mellékhatása.
Emellett az anyatej véd. Szoptatok, és igen, nálunk sem ment a srácok hasa, és nem is hánytak. Sőt mások is mesélték, hogy nem kapta el a gyerek a rotát sem, ami azonban az egész családot megfeltőzte.
Én meg a kötelezőn kívül még kettő más védőoltást be is adattam a lányoknak, és a fiúk is meg fogják kapni.
Mindemellett gyakorló anyukaként bízok abban, hogy ez a drága oltás jobbára pénzhajhászat, és nem más! A két nagylányom sem kapta el a rotát. Ellenben calici vírust elkaptuk, ami ellen nem lehet védekezni - mint sok más hányós hasmenéses vírus ellen sem. (ezt Vanda is említette) Ezért is volt Johi kórházban. Mondhatnám, én azért csak tudom, milyen az, ha az ember négy gyerek között nem tud szétszakadni, és majd meghasad a szíve, mert az egyik kórházba, a másik három meg itthon betegen, vagy épp az ikrek egyikét viszem épp kórházba, míg a másikkal ki tudja hogy mi lesz otthon. Szóval lécci ne rakj nekem ilyen :evil: jeleket azért, amit más is hasonlóan gondol velem együtt!
Mert ezt én most igazán igazságtalan elbírálásnak érzek :cry: :cry: :cry: :cry:

Kata
labkat
 
 


Hozzá fűzném amúgy a rotához, hogy ISTEN ÓVJON mindenkit tőle. Tényleg rossz lehet, de mi még HÁLA ISTENNEK nem kaptuk el. Remélem hogy nem is fogjuk. Viszont én annak idején döntöttem a NEM mellett, és igazságtalannak érezném, hogy egyik gyerekem megkapja, a másik meg már nem. Amikor Vera született, jobbára akkor kezdték el az aktív kampányolást. Igazán azt se tudtam mi ez. Szóval vessen meg érte bárki, de ha mégis bele esnénk, nekem ugyan mindegy, hogy az a kettő megy kórházba, aki már nem kaphatja meg a védőoltást, vagy a másik kettő együtt, mert mindegyik eléggé vacak lenne!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára labkat 2010.04.07 13:58-kor.

Kata
labkat
 
 


Ja és bocs RANA, ha egy kicsit bepörögtem a témán, de igazán érzékeny hangulatomban vagyok, és nagyon rosszul estek a soraid. Bízom benne, hogy én nem bántottalak meg! De ha mégis, bocsánatok kérek!

Kata
labkat
 
 


Reunion,ja,hát ez a legjobb,hogy a banánra például a patika magazin 7 hót írt,az oltási könyvben meg 12 hótól van írva :shock: Úgy tudom alma,őszibarack az első kettő,nem ezt mondta? :roll: Nem egyszerű kiigazodni :evil:

Timi,na,én is ezért vártam,hogy tudjanak forogni,meg helyzetet változtatni,hogy kicsit úgy legyen,ahogy nekik jó.És tényleg sokkal,de sokkal jobban elvannak,mióta "önállók" :D Ügyes Alexa!
Én pont fogorvosnál voltam,mikor apa hívott,hogy nem úgy találta Noémit,ahogy letette...aztán visszafordította,és megint átfordult,és újra,meg újra,annyira tetszett neki :lol:

Rana,reméljük semmit sem kell habilitálni :D
Fülészet...egyszer én is voltam,a velencei tóban apa megforgatott a víz alatt,aztán 2 napig semmit sem hallottam...fülmosás segített rajtam is :lol:
Én sokat hagyom őket,ha elvannak,mert például ha a mama belép,rögtön nyüszít Balázs,mert ugye ő felveszi.Persze játszom is velük,de ők már egymást is szórakoztatják,így jobb nekem is.
Takarításra már megtaláltam a megfelelő időt,amikor már csak fél óra van az alvásig,akkor elkezdek porszívózni.Nézik a karámból,nagy érdeklődve.Amikor a fürdő felé megyek,ahol nem látok rájuk,akkor berakom a székbe őket,és mire végzek,el is alszanak.Akkor be a szobába,és már csak felmosni kell.Fürdőt takarítani,meg egyebek szintén a délelötti alvás alatt.

Kata,én nem akarok beleszólni...na nem is teszem :wink: Persze,hogy senki nem akar kórházba menni.

Balázzsal nem tudom mi van,újabban 3.30-kor sírva ébred.2 napja.Próbálom visszaaltatni,de a vége az,hogy felkeltjük Noémit is,pelenkázás,kaja,és 5 körül újra alvás.Hát,volt már jobb is.És napközben fél óra alvás után sírva ébred.Visszaaltatom,és megint fél óra :evil:
Vendég
 


Rana!
Nem kell mindig ott ülni velük, nyugi. Ha elvannak, hagyd őket lomolni.

Vitába nem szólnék bele. Egy megjegyzésem van: kórházba kerülni bármilyen (akár banálisnak induló) nyavalyával is lehet.

Nyuszi!
Fogat nem látsz készülődni? Nálunk Dani csinálja emiatt a fesztivált, ma is fél 5 óta fent vagyok...
vovanda
 
 


Kata! Ne aggódj, nem haragszom! Pedig először úgy terveztem, hogy fogok! :lol: Na de komolyan: Én nem téged minősítettelek, mint anyát azért, mert nem adatod be a rotát. Sőt, minden elismerésem és csodálatom a tiéd, amiért 4 gyereket nevelsz, azokból kettő iker. Én biztosan nem tudnám ezt megcsinálni. Ráadásul szoptatsz is (igen, rengeteg ellenanyag van az anyatejben, én is emiatt küzdöttem foggal-körömmel, hogy szoptathassak) Ráadásul írtam is, hogy akinek telik rá, az sztem adassa be, akinek nem telik, az meg ne (mi is nagyon vaciláltunk ám!). És úgy gondolom, hogy ha milliomos lennél, akkor beadatnád mind a 4 gyerekednek, nem?? Mert ugye ártani nem árt, akkor meg miért ne? Mi meg nem adattuk volna be, ha 4 gyereknek kellett volna, ahogyan a köldökvért se vetettük le kettőnek, pedig egyszem gyereknek valszeg megtettük volna.
És én sem vagyok 100%-ig biztos abban (nem is lehetek), hogy a gyerekeim nem kapják el a rotát, vagy épp nem egy másik fajtát kapnak el. És abban sem, hogy ez nem csak reklámfogás (lásd H1N1 elleni oltás, köldökzsinórvér, sólámpa és még ki tudja mi, megjegyzem a H1N1-et beadattam!)
De mentegetőzni nem fogok (bár nem akartalak megbántani egyáltalán, sem téged, sem mást itt a fórumon), és még mindig haragszom az olyan kijelentésekre, hogy 1-2 kórházi nap nem árt. Mert egy ilyen pindur kis lényt sztem igenis megvisel a dolog. De talán ha már lettünk volna kórházban, akkor én is ilyen kijelentést teszek, mert lehet hogy azt láttam volna, hogy ez semmiség. De az is lehet, hogy pont ellenkezőleg, 3 db :evil: -t is kiraktam volna. Ezt nem tudom, nem is tudhatom, és remélem sose fogom megtudni. A mostani eszemmel gondolom ezt, és vállalom a vélemyénemet, ami nem csak neked szól, hanem Vandának is meg nem tudom még ki írt hasonlókat (azért neked írtam, mert Vanda hsz-a után nem reagáltam rögtön, csak a tiéd után). Mert más azt mondani (amit te is írtál ám!!!), hogy "azért nem adatom be a rotát, mert nem tudom kifizetni 4 gyerek számára" vagy "azért, mert meggyőződésem, hogy nem használ", mint azt, hogy "egy pár napot ki lehet bírni a kórházban" (vagy ilyesmi, nem akarom kikeresni, hogy szó szerint miket írtatok). Én csak ezen a mondaton akadtam ki, mert elképzeltem az enyéimet kiszáradva, kiszolgáltatottan, infúzióra kötve. (És ezzel nem azt akartam mondani, hogy te mindenképp kórházban szereted látni a tieidet!!! És azt is értem, hogy nem szeretnétek kórházba kerülni, de ha mégis, akkor megbirkóztok vele. Persze, ezzel mindenki így van!! ). Szal sztem ilyet ne mondjon senki. Mert egy pici babát sztem igenis megvisel minden kórházban töltött perc (mondom ezt én, aki, ismétlem, nem tapasztalatból beszél hála a Jó Istennek).
Még egyszer ne haragudj, ha megbántottalak volna (vagy bárki mást), de ez a fórum (meg a többi is) azért van, hogy meghalgassuk egymás véleményét (is).
Most elolvastam megint az egészet, és úgy érzem, szavakon lovagolunk, mert alapjában véve ugyanazon a véleményen vagyunk! No mindegy, már nem törlöm ki, ha már ilyen sokat írtam. ;)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


[quote="vovanda"] írta:vovandakórházba kerülni bármilyen (akár banálisnak induló) nyavalyával is lehet.


Ez így van (sajnos)!!!

Nyulasz! Tényleg, fogukkal mi van? Vagy csak nőnek, mint a gomba. Vhol azt olvastam, az is fáj néha szegénykéknek.
Mondjuk csodálkozom, hogy ébresztitek Noémit. Ha mi össze akarjuk hozni a két gyereket, akkor mindig az alvóhoz igazodunk, és megpróbáljuk lekötni (nem szó szerint, ha-ha-ha) azt, amelyik ébredt. Vagy megetetjük. :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nyulasz: hja a banánt még én sem eszem meg, pedig már 30 is elmúltam
Az olyan kajákat hogy fogom megetetni a gyerekekkel amit én sem eszek meg???
és ami lehet hogy vegyszeres?? (pl szerintem a banán biztos az)
és már a bébiételekben sem lehet bízni (bár én csak univerest vennék)

szerencsére nálunk sokminden terem a nagyim kertjében

Móni
KépKép
reunion
 
 


Jó, azt hiszem tényleg túlpörgettem magam. Ha nem reagáltál volna rá RANA, akkor most épp azért léptem be, hogy töröljem a hszem. Igazán igazad van, mert megviseli a gyereket a kórház, de ahogy ott voltam, eleinte szívem megszakad, aztán már beletörődtem, hogy ott vagyunk, és elfogadtam. Talán ezért nem tartom már olyan "mumusnak" a kórházat, mint korábban!

Annak idején, ami a rota ellen döntött egyszerű okok voltak. Védőnőnket kérdeztem, és ő mondta, hogy jobbára tavasszal, nyár elején tör ki a járvány. Azt is mondta, hogy az anyatej igen is nagyon véd, és remélhetőleg nem is kapjuk el! Mindemellett persze ott volt az a szemét anyagi indok is!

Téma lezárva részemről!

Mindenkinek szép napot!

Kata
labkat
 
 


Jó reggelt és szép napot mindenkinek!

Látom tegnap zajlott az élet! :wink:
Estére már hulla voltam. Látogatóban, (na meg etetőszéket venni) voltunk egy kedves ikres családnál és úgy elszaladt az idő, hogy mire hazaértünk már fürdetés volt. Babáim idegen környezetben eléggé meg vannak szeppenve. Alexa lenyomott azért pár vigyort, de a kis mimóza Hangám még sírva is fakadt egy idő után. De van végre két szuper etetőszékünk! :D

Tegnap már DM-es tápot kaptak a csajok, semmivel sem eszik jobban és szerintem teljesen ugyanolyan ízre, mint a HA-s Beba.(nekem egyik sem keserű)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Timi,milyen széket vettetek?
Na,nekem keserűnek tűnik a beba :roll:

Rana,régen én sem keltettem azt,amelyik alszik,sokszor még szopis időben örültem is,ha külön keltek,de ha most szétcsúszik egy alvás,akkor az egész nap.Mert már egy fél óra elcsúszás is azt eredményezi,hogy amelyik hamarabb kelt,az pont annyival hamarabb el is alszik,a másik meg még nem álmos,és az evésük is kb az alváshoz van igazítva,így az is csúszik.Lehet rosszul csinálom :roll: Ha egyszerre alszanak,és kelnek,akkor van napirend.Na jó,nem úgy keltem szegényt,hogy hahó,ébresztő,hanem megsimogatom,halkan beszélek hozzá,és általában 1-2 perc alatt már vigyorog is.Még sosem volt nyűgösködés abból,ha nem maguktól keltek.
Balázsnak 2 fog,Noéminek semmi :lol:

Vanda,de biztos az lesz,mert rágja a kezét is.
Vendég
 


Nyulasz!
Múlt héten Málna is ezt csinálta, erre Matyinak jött ki a foga. :lol: :lol: :lol:

Én oltáspárti vagyok. H1n1-ről annyit, hogy lehet, hogy kampányfogás, de mi beadattuk a gyerekeknek (járt nekik, mert korák a babyknek való) és a gyerekklinikán a professzor mondta, hogy volt olyan 6 hónapos csecsemője, aki elkapta és olyan agyvelőgyulladása lett, hogy soha nem lesz ép... :cry: Ez engem meggyőzött. Amúgy Zegen a korás doktornénink is ajánlotta, ott az összes gyerekorvos oltotta a gyerekét. Lehet, hogy így is elkapják, de nem lesz olyan vészes, mint ahogy a rota se volt az nálunk.

Ja rotáról még annyit, hogy azért könnyű benyalni, mi sehova nem visszük őket, csak sétálni, alig jön hozzánk valaki (pont azért, nehogy valamit elkapjanak), ja és szigorú kézfertőtlenítést kell mindenkienk végezni, mégis megfertőződtek.

A héten vettem a piacon sóskát és meg is főztem nekik, nagyon ízlett. Teszek is majd el a mélyhűtőbe.

Vanda!
Pont a babamagazinban van most ilyen cikk, hogy mik a jelei, hogy alkalmas a szobatisztaságra.

Móni!
Hogy vannak a lurkók? Pelenkázás ismerős, azzal megspékelve, hogy Málna rögtön odamászik és nyúlkál Matyi pelusába.

Holnap kilövetjük Málna fülét, bár még most is bizonytalan vagyok, még a doktornéninktől is üvölt, szóval nem tudom kitegyem-e ilyen terrornak...

KépKép
zsófikukac
 
 


Nyulasz!
Nyugi, én is keltem őket. Napközben nem mindig, de Málna többet alszik napközben és kell is neki, így őt szoktam hagyni, de nem sokat. Érdekes, hogy Balázs így megelőzte Noémit fogügyileg.

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Na volt kint a védőnő, és amúgy felettébb kedves, csak hát kissé lusta :?

Nos, a srácok méretei:

Bálint 6650g és 61cm
Gergő 7290g és 63,5cm

A nőci azt mondta, jól híztak, de én azért bizonytalan vagyok, hisz már épp csak meghízták a heti 200g-ot. Elég ez????? Mert mégis úgy érzem, hogy esténként szívesen fogadja azt a kis tápit, ami tegnap épp 150 volt, Gergő meg csak 60-at evett. Egyébként Beba HA-t kapnak, és nincs vele gond. Úgy látom a székletük is rendeződik, már kezd a régi lenni.
Viszotn védőnő azt tanácsolta, hogy kezdjek el esténként nekik valamit adni - gyümölcs vagy főzelék. Szerintetek???? Én hathós kortól kezdtem el a lányok hozzátáplálását! De most ez az infó elbizonytalanított. Jövő héten leszünk négy hósak, és ugye onnantól vannak a bébikaják is. Talán engedjek az elveimből? Gondoltam a Sinlacra is. Mit tanácsoltok jártas anyukák????

Köszi előre is a segítséget!

Kata
labkat
 
 


Ja még annyit akartam, hogy védőnő azzal érvelt a hozzátáplálás mellett, hogy a cumisüvegből való kajoltatás elveszi a kedvüket a szopizástól...

Kata
labkat
 
 


Kata: szép méreteitek vannak! Le is kőröztetek minket! A hízással kapcsolatban szerintem majd más is fogja írni, de egy idő után visszavesznek a kezdeti lendületből, nálunk már jó ideje, a heti 10-20 g hízás van csak meg. Ami persze nem látszik rajtuk, mert kis hurkás husikák. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


A heti 200gr, az havi majdnem 1 kg! Bőven jó! Én nem adnék nekik még mást, főzit és gyümit semmiképpen, de még tejpépet sem.

t-pk
 
 


Sziasztok!

Kata!
Ez a hízás bőven jó!!!Hozzátápi: nem!!! Teljesen ráérsz vele majd 6hós korukban. nyár lesz,mindenből lesz friss és hazai.

Oltás: ellene vagyok bármilyen plusz oltásnak. A nem-hagyományos orvoslás szerint épphogy gyengíti az immunrendszert a sok felesleges oltás. Az enyémek ,mióta homeozunk, tizedannyit betegek és sokkal gyorsabban gyógyulnak.

Zsófi!
Nem gondolkodtál még azon,hogy a kisebbségnél miért olyan egészségesek (effektíve) a gyerekek?
Ekkora gyerekeknél azért már kicsit "soknak" tartom a kézfertőtlenítést.

Timi!
Milyen etetőszéket vettetek?
Beni és Marci nálunk is sokáig "félt" idegen környezetben. Míg kicsik voltak,sírtak,majd nagyobb korukban csimpaszkodtak belém. Szépen lassan elmúlik.Éreztetni kell vele,hogy ott vagytok,de nem kell túllihegni. És az ilyen babáknak nagyon fontos,hogy rendszeresen lássanak maguk körül idegeneket. Nem szabad "otthonülővé" válni azért,mert a pici nehezen tolerálja az újdonágot.

Kép

Kép
edit73
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsófikukac 2010.04.08 12:02-kor.

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi: én megértem, hogy ennyire félted őket, de egyet értek Edittel :oops: Ha "steril" környezetet próbálsz számukra teremteni nem alakul ki az immunrendszerük és később, amikor már nem tudod őket mindentől megvédeni egy egyszerű megfázást is nehezen fognak majd leküzdeni. És ezt nem bántásként mondom, csak a későbbiekre is gondolni kell.

Edit: Chicco, állítható háttámlás, összecsukható, gurulós kerekű és viziló van a huzaton! :lol: Nekem nagyon tetszik! Már kb. 2 hónapja lefoglaltam, csak mostanra lett rá pénz (anyósék jóvoltából)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata!

Teljesen jók a méreteitek!!!! Heti 200???? Mi sosem híztunk annyit... :roll: :roll: :roll: :roll:
Mi jövő héten megyünk mérésre (már két hónapja nem látta Őket se doki, se védőnő)
De saját digis mérleg szerint mi is csak 7 ill. 7.5 kg-osak vagyunk és két hónappal idősebbek.
Ráértek még a hozzátápival.
Mi most kezdtük el, de még mindig csak módjával, mert a pici pocijuk nehezen bírja...

Mi nem használunk etetőszéket :oops: :oops: :oops: :oops: A kocsis bébihordóba teszem Őket, le a földre és eléjük ülök és egy tányérból kanalazom egyet ide egyet oda.

Az oltás jól megosztja a népet. Mi nem adattatuk be. Főleg anyagi okok miatt. De a nagy már átment rajta (oltás nélkül) Nagy odafigyeléssel 1-2 nap alatt át lehet vészelni (kórház nélkül). Arra kellett figyelni, hogy fél napon keresztül 5 percenként!!!! egy kanál jég hideg vizet adtam Neki (így nem jött vissza) és fél nap után már jobban is lett.

Olyan szép idő van!!! Remélem mindenki megmutatja a gyerkőceinek ma a napocskát :wink: :wink: :wink: :wink:

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Edit: tudtam, hogy elfelejtettem valamit! Szóval én azt gondoltam, hogy elég sokat vannak idegenek között, mert mi visszük őket bevásárolni, meg minden felé, heti 2x a nagyszülőknél vannak néhány órát. :? És már a nagyszülőknél is kitör a balhé, ha nem vagyuk ott velük. Egy ideig elvannak, aztán jön a bömbi ott is és alig lehet őket megvígasztalni, mert ha az egyik elhallgat, a másik sírására ismét belelendül. Ezt csak az utóbbi 1-2 hétben csinálják-főleg Hanga.

Manó: ha látnád, hogy az enyémek hogyan esznek azonnal kérnéd az etetőszéket! :lol:

Hanga szereti az őszibarackot! :D

Nekem ma délután nagyon jó dolgom volt-van! Nőgyógyászhoz kellett mennem és Apa bevállalta a lányokat itthon, úgyhogy volt egy jó kis kimenőm egyedül. Én már itthon vagyok, de ők még nem értek haza a sétából! :D Fura is volt hazajönni ebbe a nagy csendbe.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi,
köszönjük, már teljesen jól vagyunk, mára már Fanni is a régi! Pelenkázás nálunk is dettó, de perszer a "belenyúlogatás" csak a kakis pelusba akaródzik, ill. még az a jó, hogy Matyi mindig akkor áll fel a karomba kapaszkodva, ha épp Fanni pelenkájával küzdök...

Kata,
sztem se kell még se gyümi, se főzi a babának, esetleg Sinlac, bár az enyémek nem ették, de mondjuk ők semmiféle tejpépet sem ettek azóta sem. A tejalapú bébidesszert ill. a gyümölcsös joghurt viszont ízlik nekik, natúr Activia nem ment, még gyümivel sem. Érdekes dolgok ezek...

Timi,
mi etetőszékünk is összecsukható, de még egyszer sem csuktam össze :-) Sokszor eszünk egy nap, ill. elég jól elvannak benne, amíg főzök..

Nyulasz,
én bizony nem keltem őket napközben, örülök, ha alszanak! De tényleg, olyan nagy különbség nincs köztük, kb. fél óra, de az evés mindig együtt van, esetleg a délelőtti gyümit kapja előbb, aki előbb ébred.

Mi egyébként egy ideje - mióta rengeteget mozognak - nem is nagyon hízunk, 8600-8800 gramm körül "hintázunk". Mondjuk most betegek is voltak...

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Kata! Tyű, szép méretek! Én nem adok tanácsot, mert mi soványkák vagyunk (mármint én nem, csak a gyerekek..)...

Zsófi, mi az a ... ? Kitöröltél valamit? :roll: (Ha igen, nem ér!)

Na itt a másik vita: fertőtlenít-nem fertőtlenít: :lol:
Sztem ha "normális" világban élnénk (azaz mondjuk tanyán, nagycsaládban, zöldellő réteken csatangolva és harsogó, egészséges, vegyszermentes gyümölcsöket-züldségeket rágva, és a boldogan meghalt tyúkból készült levest szürcsölve, és más hasonlóan csoddálatos dolog most nem jut az eszembe), és nem ebben a túlzsúfolt, túlcivilizált, influenza-mutáns vírusoktól és kutyapiszkos homokozóktól, TBC-s hajléktalanoktól hemzsegő környezetben, akkor talán tényleg tök felesleges lenne mindenfajta kézfertőtlenítés meg ilyen-olyan immunizáció. De amíg egy sima tömegközlekedés vagy hipermarket-látogatás után (atyaúristen, egyszer láttam egy szerencsétlen hajláktalant a buszon, egy óriásit tüsszentett a tenyerébe, aztán a kezét az ÖSSZES kapaszkodón végigcsuszakolva leszállt, na ez örökre bennem maradt) olyan szörnyűségeket lehet hazahurcolni, ami ellen egyszerűen képtelenség felvértezni az immunrendszert, addig sztem nem árt. Mi is fertőtlenítjük a kezünket, és eddig nem is nagyon fogadtunk látogatókat sem. Talán túlparázzuk a dolgokat, de nekünk sem volt zökkenőmentes az út, míg ezt a két gyönyörűszép kicsi babát a kezünkbe vehettük. Az immunrendszerük meg igenis rendben lesz, mert kapják az anyatejcit, és később ugyanúgy kialakul majd a védettség. Mindegy, hogy 2 hónaposan, vagy 2 évesen.

Nyulasz, nehéz dolog ez a keltés. Mindenesetre kivételesen irigyellek a probléma miatt: nekünk egyik se alszik olyan rengeteget (többet, mint a másik), hogy ez a keltés-dolog felmerülne... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ti mikortól használjátok az etetőszéket? Én már rég megvettem, de eddig nem mertem használni, mondván amíg nem ülnek, addig nem. most a pihiszékben eszünk...

t-pk
 
 


Én nem vagyok híve a nagy fertőtlenítésnek. Már az elsőnél is csak a nagymama unszolására fertőtlenítettem ki egy-két dolgot, de most az ikreknél semmit (max kifőztem az első cumit(talán) ).
Az elsőnél soha semmi baj nem volt (kivéve ezt a rotát, de azt is könnyen megúsztuk) immár 3,5 éve. (kop-kop). Pedig mi aztán vittük magunkkal tescoba, én nap mint nap tömegeztem Vele. Oviban eddig szeptember óta 1x hiányoztunk, de akkor is csak köhögött pár napig. Míg egy másik anyuka aki hasonlóan védte a lányát mint Rana, küszködött Vele, mert ÁLLANDÓAN beteg volt. Akkor annyi új bacival találkozott a szervezete hogy nem bírta. Kórházba is voltak több hetet.

De ez ismét csak egy vélemény.
Mindenkinek a saját döntése, hogy hogy csinálja.

Jah a történethez hozzátartozik hogy 1,5 éves koráig szoptattam... Az ikreknél is hasonlóképp tervezem.

Erről még az jutott az eszembe, hogy az ember fia az első gyereknél még vasalja a pelenkát, a másodiknál, már csak mossa és nem vasalja a harmadiknál pedig már csak megfordítja :roll:
:roll: :roll: Na ezzel valahogy én is így vagyok. :oops: :oops:

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Kata: Nálunk is kb 200 gr egyenlőre a heti hízás de szerintem mostmár csökken, mi asszem 5 és fél kiló körül járunk és 100 gr szokott lenni a két gyerkőc között
hmmm ha anyatejesek lennének a gyerkőceim akkor én sem erőltetném a hozzátáplálást

Edit: milyen homeos bogyókat használtok?? Rendszeren adod nekik vagy csak amikor szükséges én is efelé hajlok a későbbiekben
főleg ha visszamegyünk a zsúfolt panelba én sem szeretnék hetente orvost látogatni velük

Nálunk meg nagyon tápszert kellene váltani mert nagyon nyűgösek a lányok kínomban hol ezt adom hol azt de ez a legrosszabb (egyiktől nincs széklet, másiktól meg buknak)

A H1N1-et én kismamaként nem adattam be, és nagyon örülök neki már igy utólag,
most rágnám a kefét hogy okozhat-e valami bajt magzat korban

Móni
KépKép
reunion
 
 


Vanda, köszi az infót, ma beszéltem gyerekdokimmal is, ő is megnyugtatott, sőt, a tejet ajánlotta esténként táp helyett. Hát nem tudom :? És akkor Te Rékának mit adsz tápszer helyett? Vacsi nálatok 5 körül van, ha jól emlékszem, aztán lefekvés előtt még tápszer. És akkor így most hogy alakult a helyzet?
Szobatisztaságnak utánajárok, köszi a címet.

Rana, fülpucolás :lol: :lol: :lol:

Nyulasz, Up and go ha jól tudom, kimondottan erre a típusú gyerekre van. Akit csak állva lehet pelusozni. Szerintem próbáld meg állva. Én költséghatékonyság szempontjából tanultam meg a sima pelust rávarázsolni Mírára állva. Nem nagy ördöngösség ám, csak első hallásra. De persze így is menekül közben, csak kevésbé ordít ellene.
Joghurtot talán 8 hónapos koruk óta eszik. A sima Danone natúrt. Pár pillanatra mikróba, hogy ne legyen hűtő hideg, de ha nem felejtem el, akkor már ebédkor előveszem, és szobahőmérsékletű lesz uzsira.
Bőrgyógyász szerint ételallergia, hagyjam el a banánt elsőnek próbaképp. Én most a hét végéig a habfürdő helyett térek vissza a régi gyógyszertárira. Szerintem ez az ok, és mintha már javulást is látnék a lábikóján. Ami az arcáról nem mondható el. Furi, de tiszta pötty lett. A gyerekdokink szerint az viszont a betegségtől van. Tegnap estére ugyanis Emma belázasodott, 39 fölé ment a hője, két Germicid se vitte le, kazánként fűtötte az ágyunkat. Aztán mikor végre csillapodott Panadol hozzáadásával, Míra sírta át magát 38 és féllel. Neki sem volt egyszerű lehűteni a kis testét. Reggel doki, torokgyuszi :x :( De hogy a fenébe??????? Napközben össze-vissza, felváltva, kézben, babakocsiban, rövidet, hosszút aludtak. Hol nekünk régi jó kis napirend? Emma már csak köhög néha, láza nincs, viszont Míra még lázas, a köhögés hatására kiküldte a gyógyszerét az esti tápszerrel együtt. Most épp küzd az ágyában, nem nagyon kap levegőt, hörög kicsi kincsem. Hiába szívtam az orrát, még nem jön semmi belőle. Talán holnapra felszakad. Asszem a szobájukban alszom ma.
Megyek is, mert szerintem a ma éjszakánkat is a kialvatlanság fogja jellemezni. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Manó, akkor nem lehet, hogy fertőtlenítés ide vagy oda, a kulcs az anyatej? :wink: :wink: :wink:

Törpi, jaj szegénykék.... :cry: JOBBULÁST!!!!!!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


[quote]M írta:anó, akkor nem lehet, hogy fertőtlenítés ide vagy oda, a kulcs az anyatej?


Na ez az ami sosem fog kiderülni. :wink:

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a véleményét a rotával kapcsolatban. (Jól megoszlanak.)

Gratulálok a már pörgös babáknak, ügyik vagytok. Enyémek még csak dülöngélnek.

Törpi! Jobbulást és gyógypuszik!

Rana! Előző oldalon mellékeltem Katának a mi táblánkat, hátha tudja használni. Ebbe írom a csajokkal kapcsolatos dolgokat, pl kaja, alvás, széklet stb.

Anyatej: szerintem szuper ha valaki tud nekik anyatejet adni, vagy még jobb ha csak anyatejet ad nekik. Sajna nekem ez nem megy, pedig nagyon igyekszem, de jelenleg csak napi 1x kapnak anyatejet és a többiben tápszert. (amit mellesleg most kell váltanunk és töprengek, hogy mire)

Dicsekszem én is a csajokról:
Sokat mosolyognak és már kinyomják magukat hason fekve. Reggelente (pl most) beszélgetnek egymással és tök jól elvannak egyedül kb egy órát. Már összerázódtunk és ha időben elkapom az álmos pillanatokat, akkor nincs örült sírás sem. Kivéve:
- ha fúj a szél,
- jön a telihold,
- ha fáj a hasuk,
- valaki túlpörgette,
- felmelegszik a levegő,
- lehűl a levegő stb. :lol: :lol: :lol:
Minden nap 2 órát alszanak a teraszon a közös járókában és éjjel csak egyszer kelnek enni. A súlyuk:
Zita: 5040 g
Kata: 4120 g
Lili: 4240 g
A kicsi lehagyta a középsőt, mert Kata nem nagyon akar enni.

Felvetnék egy újabb kérdést, amiről már szerintem írtatok régebben. A szomszéd kismama esküszik a zenélő elektromos hintára, hát elég húzós az ára, de hasfájósoknak állítólag nagyon jó. Nézegettem használtat, de nem tudom milyet vegyünk, illetve hány darabot. Ugye valószínűleg nem kell 3 darab, mert csaknem akarnak egyszerre hintázni. Illetve találtam babzsák hintát, de az szerintem nagyobbaknak való, ezért gondoltam hátha érdekel valakit, mert nekem nagyon tetszik.

http://teszvesz.hu/item987806000_babzsa ... posta.html

Kép
tigriske1978
 
 


Ja és egy kép Húsvétról:


Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Na még egy, mert nem bírok magammal:

Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Lpemoni: én sem tervezem nagyon csukogatni a székeket! :wink: De kell a tudat, hogy milyen szuper! :lol:

Tigriske: meseszépek vagytok! :D És nagyon jó volt olvasni a soraidat! Ügyesek a lányok és te is kiegyensúlyozottabb vagy, ha jól olvasok a sorok között! :wink:

Manó: nekem első gyerekek, bár kettő egyszerre, mosok, vasalok és sűrűn előfordul, hogy csak megfordítom a pelenkát! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske: annyira szépek vagytok, te is olyan nagyon látszik hogy boldog vagy :) Nagyon szépen híznak a lányok! :)
Azt az elektromos hintát nekem is ajánlották, de én is húzósnak tartottam az árát. Főleg mert elég hamar ki is növik. Itt ajánlották az ADAMO hintát. bár azt hintáztatni kell, de elég szimpi, és az ára is valamivel barátibb, és talán tudnál venni kettőt, hármat is! :)

Este a srácok nagyon nyűglődtek, és adtam nekik 110 pótlást! Meg is itta mindkettő, bár Bálint nagyon vergődött. Viszont az éjszakánk megint rémes volt :( Egyszerűen ha valamelyik mellől el merek mozdulni, akkor felébred. Eddig ezzel nem volt gond, mert ők az ágy közepén aludtak, és én hol az egyik oldalon, hol a másikon aludtam. Lehet hogy akkor egymás közelsége segített??? Nem tudom. De most ugye a két szélére szerkesztett kiságy felé próbálom terelgetni őket sajnos kisebb sikerrel :( Lehet hogy megint berakom őket középre, és akkor talán nem kelnek ilyen sokat. Nagyon keveset alszok :( A védőnő is azt mondta, hogy estére valsz azért van kevesebb tejem, mert elfáradok. Hát lehet benne valami. Mert most is érzem, hogy jócskán van a ciciben tejci! De este bizony sírtak, pedig elterveztem, hogy nem adok nekik pótlást, de 1 órán belül kétszer is szopiztak, és aztán mégis sírtak. Akkor lehet hogy mégis jobb lenne az a kevés tápszer, nem? Bár nem teljesen tudom, hogy hozzátáplálás alatt szerintetek ezt se kéne adnom, vagy ez még belefér?

Kata
labkat
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?