Új privát üzeneted érkezett!

Baba!
Kora-terhesen egy zsemlésre nekem még 6.8 is volt. Az úgy kb. 90-100 percre volt, az sem volt gond. Met nélkül biztos elszállt volna a cukrom nagyon. Met nélkül a tiédet szupernek gondolnám, de persze én laikus vagyok.

Kat!
Naja kérem, ha az Anyuka akar együtt csicsikálni az más... :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Szegény Keny! Mi csak drukkolni tudunk, mást nem tehetünk. Azért kicsit összetojtam magam, amikor kezdtem olvasni, hogy a "Szülőszobán vagyok....". Huh, kivert a víz. De szerencsére csak infúziót kap ott és CTG-vel nézik. Biztos minden okés lesz, csak értik a dolgukat azok a dokik :wink:
Vendég
 


tudom, ez most itt marhára nem érdekes, de most hirtelen annyira élesen eszembe jutottak a kb egy évvel ezelőtti események...
u.ezek:szülőszoba, infúzió, tüdőérlelő - igaz kicsit később 26+1 -, csak ugye nekem már vizem nem nagyon volt. szarabbul áltam, ott már nem igazán volt esély.

Kornél, rúgjad anyát, és MARADJ!!

bocsánat :( :oops:

angel37
 
 

 
 

Én is borzasztóan aggódom miattuk.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny drága, minden drukkom a tiéd! Kicsi Kornél, még nagyon korán van, tessék rendesen viselkedni és nem nyomni anya méhszáját. Tessék feljebb csúszni, és ott rendetlenkedni! :D

Baba, ez car hír. A diabetikus cuccoktól nem laksz jól? Valamitől jól kéne lakni. Nem jó állandóan éhesen.

Lois, lassan elkezdek én is kotyvasztani. Gondoltam céklával kezdenék. Mekkora tálcákba hűtöd a kaját? Úgy értem kb. hány gramm kaja van benne?

Angel, én is vettem csirkés tököt. De még nem kóstoltuk.

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Keny! Minden drukkunk a Tiétek!!!!


Angel! Emlékszel a szomszédomra?
Itt egy cikk róluk:
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/73-d ... m-2015330/

Nagyon édesek a bébik!
Betegeknek jobbulást!

Mi ma kapjuk a 15 hós oltást. ááááááá

Ami kimaradt a fórumról:

Leo Lea babájának megkésve ugyan, de boldog első szülinapot!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna,
emlékszem és köszi a cikket!!
hú, nagyon hasonló, szinte minden állomás... na jó, Makilány egy icipicikét nagyobb volt :wink: kb 10 dekával :lol: , de itt minden gramm/nap sokat számít.
csudababa a kis Erik! :lol: hihetetlen...

megviselte Olivért az oltás? :roll:

Lea babának boldog szülinapot! :D
bocsánat, a felejtésért :oops: , Leo olyan keveset jön, nem látom a vonalzót :?

Krisz,
imádja Makicsaj, Esztinek is hátha bejön :wink:
ez már darabosabb. de persze nem rágjuk, csaj nyeljük :roll:

angel37
 
 


Sziasztok,

Keny
mennek a drukkok, nagyon szorítok neked, hogy minden jól alakuljon.

Babym
hát nagyon szar az állandó éhség, én ugyan MÉG nem vagyok terhes, de így IR diéta mellett is vannak napok, amikor a vasszöget is simán bekajálnám!
Vendég
 


ja bocs, Hanna, még nem kapta meg, csak kapja... hátha jól bírja! :wink:

angel37
 
 


Keny drukk!!!!!!!!!!

Baba, figyu, az a gond, hogy ez zsemlés vv és 2 órásat néztek, nem 1 órásat, ebből következik, hogy a 60 perces magas lenne :cry: ha a 120 perces ennyi.Sajnálom a diétát, mettel könnyebb lenne az élet.én ezért intek óva mindenkit, aki abbahagyja a metet.
()megj
nyugaton ilyen esetben adnak metet a kismamiknak, itt mint minden terhes és/vagy hozzátápis témában messze vagyunk nyugattól

Hanna, 15 hóshoz kitartás, ez meg szokta őket viselni!kéne nekem is hívni a dokit lassan oltásért, de időm nulla :?
Vendég
 


Keny, drága nagyon drukkolok, h Kornél még sokáig a pocakodban maradjon! Nagyon ijesztő volt olvasni a soraid, remélem minden rendben lesz!

Baba, ha beszélsz Kenyvel, add át, h puszilom és minden pozitív energiám az övéké.

Sajnálom, h szigorú diétára itéltek! :(

Tegnap voltunk Hajdú doktornőnél, mindent részletesen elmagyarázott és rendben talált. :D 20+1-nek számolták és KISFIÚ. Képet megpróbálok este feltenni ide (a közöshöz nem férek hozzá).

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Hunci: nem zsemlés és nem 2 órás!! Rozsos kenyeres szendvics volt (30 ch, amit előírt a doki) és 60 perces!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bols, szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bols, nagyon szuper, hogy minden okés és hogy kis tökösöd lesz:))))
Mi lesz a neve?
Majd várjuk a fotókat, biztos nagyon cuki! Belenézett a kamerába, vagy elfordult mindig?
Vendég
 


babaimado írta:Megjött a vércukrom leletem:

Glucose 0 perc: 4,18 ref.:4,1-6,00
Glucose 120 perc: 5,66 ???

TSH: 0,287 ref.:0,27-4,2

Valaki tudja, mi a normális 60 perces? Az nincs megadva.

HUNCI, ha olvasod, nézd meg, légyszi te is!



Baba, ezt írtad :D ezért gondoltam.tudom, hogy nem zsemlés, csak megszokásból írtam,kaja utáni vv akkor precízen,követem én azért az eseményeket, csak nem írok :wink: .
ennek fényében akkor csak annyi változás, hogy kissé emelkedett, egy "normál" babásnak semmi jelentősége nincs, egy ires babásnak meg emelkedett kissé, nekem ennyi nem volt sohse, mégis diabosnak minősítettek, nekem 0 perces 3 és 60 perces 4 volt, mégis gest diab-ot diagnosztizáltak az ir miatt.meg hát a méreteim miatt is.nálad ez annyira nem vészes.de mérned kell mindenféleképp a cukraidat!
(azóta már én sem vagyok annyira méretes :lol: 40 kg-t dobtam le :lol: azóta, még 10 kg a cél.T meg sem fog ismerni a szokásos évi kontrollon :oops: :roll: )
Vendég
 


Jajj, én hülye, elírtam!Bocsi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Visszamentem kijavítani :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bols, gratula a kisfiúhoz! :lol:

skrisz72
 
 


Bols,
gartula a félidőhőz, hogy rendben vagytok és a kistököshöz! :lol:
küldök neked hozzáférést a közöshöz, ismerlek! :wink:

angel37
 
 


Angel!
Nekem is eszembe jutottak a veled történtek :(

Hanna!
Én is olvastam a kissrácról a mai újságban :D

Boldog szülinapot Leának!! :D :D


Baba!
Ha meg 60 perces, akkor meg pláne tök jó az eredmény. Most már tök elbizonytalanodtam, hogy vagy én vettem félvállról kicsit az egészet terhesen vagy nemtudom... :oops:

Bolsi!
Gratula a KisFickóhoz!! :D
Tessék mappát csinálni, és lelkiismeretesen pakolni fel a képeket, meg persze itt is szívesen nézegetném :wink:

Skrisz!
250 ml-sbe pakolom a kaját. Ezt a fajtát lehet jól pakolni egymásra.
Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel, köszi itt is, megkaptam. :D (Személyesen ismer Baba és Keny is.) :lol:

Twist, amikor előszőr megláttuk éppen aludt... Doktornő felébresztette, akkor pedig hátat fordított. :? Mikor végre mocorgott, állandóan eltakarta az arcát a kezével (mint egy bokszoló aki védekező állásban van). Kétszer saját magát vágta orrba. Azért nagy nehezen sikerült az arcát lefotózni végül.

Köszönöm a gratukat, kistökös neve Péter lesz.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bolsi!
Szívemhez közel álló nevet választottatok :roll: Széééép!

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Bols: a neve nagyon ráillik! Kőszikla! Mindent kibír és erős!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois,
aranyos vagy :oops:

ezek sima, fedeles műanyag dobozok? hülye kérdés, kisebb is van? neknük a 250még sok :wink: ezek jobban elférnének a minimál mélyhűtőnkben, mint a 240-es aventes poharak!

Bols,
:D
hűha, be ne törje a saját orrát! :lol:
Péter szép név. lássuk a képeket! :)

angel37
 
 


Angel!
Na többet is írtam, 240-es. Férjem veszi, szerinte nincs kisebb. Ha túl sok, ne tedd tele :wink:
A képen a jobb alsó sarkában vannak a tetők. 25.- tetővel együtt.
Kijön a fagyasztóból a cucc, 1 perc mikro, akkor kijön a dobozból a kaja át egy rendes tálkába, ez meg kuka.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2010.04.08 21:08-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,
na ja, tényleg nem kötelező telerakni :lol: csak kisebb azért is jobb volna, mert irtó szűkös a mélyhűtőnk :roll:
még egy hülye kérdés: hol veszi Clarkod? :wink:

angel37
 
 


KENY MÁR JOBBAN VAN. ÁTVITTÉK A VÁRANDÓS OSZTÁLYRA. KORNÉLKA JÓL VAN, 660 GRAMM, RUGDOS.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


NEM ENGEDI PIROSSAL ÍRNI, BOCSI, HIÁBA PRÓBÁLOM.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny-híreknek örvendezem!!!!!!!!!!! :D :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Örülünk a jó híreknek!:)
Jaj istenem, 660 g, milyen picike még.
Vendég
 


Baba, köszi a híradózást! Nagyon örülök a jó hírnek! :D

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Sziasztok csajok,

Köszi a köszöntéseket, nem nagyon van időm még olvasni se mostanában, de most benéztem és nagyon-nagyon drukkolok Keny-nek, hogy bent maradjon a babája!!!!!!

Még egy hír, amit szintén nem írtam meg, csak halkan mondom egyelőre...sikerült a fagyis beültetés, jövő csütörtökön megyek UH-ra a Kaáliba :D

Mindenkit puszilok!!!!!!

Kép

Kép
leo50
 
 


Keny :D :D
Baba, köszi, legalább ilyen jókat hozz mindig :wink:
hazamehet majd vagy bent kell maradni mostmár végig? :roll:

Leo,
hűha, gratu halkan! :lol: drukk csütörtökre!

angel37
 
 


Leo!
Csendes gratula :D :D :D

Angel!
Igazából mi úgy hozatjuk, de ahol lehet műanyag poharakat, evőeszközöket, alátéteket kapni, ott mindenhol van.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Leo!Ez szuper!!Nagyon halk: grt!! Majd Uh után nagyon hangos!!!!

Angel, többet nem tudok.

Ma én is megyek a dokimhoz. Túl sok a görcs és a keményedés és már hetek óta ezen aggódok Kenyvel együtt és nem szeretnék úgy járni, mint ő, hogy kórházba menjek. Inkább nézzenek hülyének, hogy parázok. :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, tuti nem fog hülyének nézni a dokid. Ez gyakori probléma és el is kell vele menni a dokihoz. Engem ezzel az indokkal írtak ki betegállományba és nem dolgozhattam tovább. Szóval, a keményedésre oda kell figyelni és szegény Keny példája miatt én is rohannék a dokimhoz. Drukkolok, hogy neked ne legyen ilyesmi gondod+++++

Leo gratula az eszkimó akcióhoz, sok örömet kívánok az UH-on!

Dorci egész éjjel nem aludt, 1,5 óránként keltett. Jaj, de rossz volt, most is ébredezik. Kemény éjszakánk volt....
Vendég
 


Sziasztok!

Leo halk gratula!! :wink:

Keny mennek még a drukkok de nagyon örülök, hogy jobban vagytok csak így tovább!!!

Baba persze szerintem is menny el dokihoz ha ilyen van jobb a biztonság bár tuti nem lesz semmi gond!

Lois nagyon guszta a kaja amit csináltatok KisZének!! :wink:

Nekünk egész jó éccakánk volt!
Gyerek kb fél 9 kor elaludt és csak fél 5 kor kelt.
Aztán kajci 5 ig és kelés fél 8-kor!
Egy szavam se lehet!
Ja és most volt ugye az első kiscilős szunya háááát szegény gyerek nem lehet valami kényelmes! :?

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Sikeresen elszállt amit írtam! :evil:

Keny,
nagyon szorítok, hogy Kornél baba bent maradjon ameddig csak kell!!

Baba,
köszi a híreket! Szerintem is menj el a dokihoz. Biztos ami biztos!! Gyere a hírekkel.

Leo,
halk gratu! :lol:

Nálam szerencsére minden rendben a vizesedést leszámítva, de ez vele jár. Tegnap voltunk dokinál és CTG-n. Domika 2800 gramm. Várható súlya 3800 gramm. :shock: Megtudtam azt is, hogy Cegléden nincs érzéstelenítés, csak fájdalom csillapítót adnak injekció formájában fenékbe. Szép kilátások. Még nem félek a szüléstől de majd eljön annak is az ideje hamarosan. :wink:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Baba,
drukk a dokihoz! reméljük csak normál keményedés, edz a méhed! :wink:

Lili,
ja jól mondod, elég, ha cska akkor félsz, minek előre! :)
a súlyok azért jócskán becslések, majd ha kibújt, az a biztos!

Rani,
nem zavarja őket a cipő egyáltalán! :wink: látod meddig húzta benne! :wink:


Makilány is korán kelt magához képest, még 6 előtt, jól bekakált, biztos az zavarta fel. evett, után még szórakoztatni kellett, de visszaalukált még két órát.
most meg nyűglődik :roll:

angel37
 
 


Szijjjjasztok Csajszik!
Nagyon köszönöm a bíztatást!!!!!!Velem elég sok minden történt.Tegnap reggel a szülőszobán kezdtem kaptam magnesiumot vénásan mert görcsöltem keményedtem.Antibiotikumot is kaptam 3x vénásan penicillint, mától pedig 4x2 Semicillin+2x1 Zinnat mindkettő antibiotikum, azt már szájon át.Magnesium tovább 4x2.Mától hüvelykúp 5 napig megelözésre, nehogy befertőződjön a burok.Ma dokim azt mondta nem akkora nagy a baj, még bőven húzhatom ha szigorúan fexem.Méhszájam:C 1000, szerencsére a burok ép!!!!!Nem lesz könnyű de mindent megteszek a én kis drágámért.Tegnap volt uh is 660gr a kis pöcsösöm.Ja a tüdöérlelőt is megkapta a baba minden eshetőségre felkészülve, de nem lesz esemény megbeszéltem vele, hogy még benn marad sokáig!!!!!!A nyitott méhszájamra éjjel szívem minden szeretetéből szőttem hálót ami megtartja a babám:))
Nagyon köszi nektek a kedves sorokat jól esett!Babának a tudósítást.Látogatni csak 16-18 között lehet elég szigorúak :( ,és ki se mehetek a szobából, csak pisilni kelhetek fel+zuhanyozni.Amúgy nagyon szar éccakám volt, nem tudok aludni, 2-kor kértem nyugtatót az kicsit segített.A szobám jó 4 ágyas fürdövel.

Baba mikor mész a dokihoz?(((Skypeon vagyok.)))

Bols!
Gratu a pöcsöshöz :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Kenykém!
Akkor sok türelmet kívánok, vigyázz magatokra!!
Szuper hogy tudsz netezni :wink: Így te leszel itt a legaktívabb a sok ráérő időddel :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hali!
Két ablakban vagytok megnyitva, így talán nem marad ki semmi.

Baba!
Ha nyugtalan vagy a méhszj miatt, szerintem menj el a dokidhoz táncrenden kívül. Magnéziumot mennyit szedsz (mármint hány milligrammot/nap)?

Szöcsi!
Nekünk tuti lesz hám, ha elhagytuk a babakocsit. Nincs is annyi kezem, hogy az összeset fogjam. Majd jó hülyének fognak nézni, meg jönnek a cuki megjegyzések, de leszarom.

Angel!
Van, aki egy babához is megveszi, ha hajlamos a kölök az autók közé rohanni. Ne tudd meg, milyen erővel tudják kitépni magukat.
Ami a Kenyvel kapcsolatos gondolataidat illeti: Poronyton húsvét előtt engedték haza az extrém kora "bébinket", nekem kapásból ő ugrott be Kenyről, 24 hétre született karácsony előtt és KUTYA BAJA!

Bols!
De jó hírek! Szép nevet választottatok, nővérem legnagyobb gyereke (a keresztfiam) is Péter, a jelek szerint ritka szép fiú lesz belőle (nem a levegőbe dumálok, látszik, 11 éves :wink: )

Leo!
Hajrá UH!!! :)

Keny!
Most olvaslak, drukk a kislegénynek, maradjon bent minél tovább!!!!

Rólunk: szemészet letudva, Daninak +6 körüli dioptria-eltérést mértek, szemüveget írtak. Én meg megnézetem még egyszer, másik dokival. Merthogy ő még nem jelez vissza, ha nem jó a szemüveg, egy életre tönkre tehetem a szemét. Dokisógornak már veszünk valami nagyon szépet, állandóan őt nyúzom, intézi nekünk az újabb szemészt.
vovanda
 
 


Keny!
Ha vagy msn-en: vovanda@freemail.hu
vovanda
 
 


Keny,
de jó, hogy írtál :D , hogy tudsz netezni! (már azt hittem, otthonról :oops: )
vigyázz magatokra,Kornél okos fiú, biztosan hallgat anyára! :wink:
C1000, akkor ez nincs is nyitva, 1cm-re rövidült :oops:
kitartás, nem a legjobb épp kórházban húzni végig, de legalább szem előtt vagy!

Vanda,
képzelem :roll:
6 dioptria?? az marha soknak hangzik! :shock:
nézesd meg tényleg máshol is!

angel37
 
 


Vanda!
A 6 dioptria az jó soknak tűnik nem?? :shock:
Bp.-n tudok übertuti gyerekszemészt :roll:
Enyém unokaöcsim is Péter, dettó a nővérem kölke, és ő is 11 éves :wink:

Keny!
Engem mindkettőn megtalálsz, skype-on a rendes nevemmel, msn-en, megnemtudomhogy :oops: Öööö, nemtom ott hogy kell keresni :oops:
Diskurálok veled szívesen, ha egy éjszakai baglyot keresel :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


A C 1000 -t sem értem, akkor hogy lehet látható a burok?
Akkor külső és belső méhszáj is zárt még :shock: Nekem akkor volt érezhető a burok, mikor már kinyílt mindkettő. (Mondta is a dokim, hogy most a buksiját simizi :shock: )

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda, hú, elég erős szemüveget írtak fel. Igazad is van, hogy másik dokival is megnézeted. Tényleg már 1 éves babának is felírnak szemüveget? De hát még csak most tanult meg nemrég járni, eleshet vele, megsérülhet.
Nekem még anno 1. osztályos koromban írtak fel először szemüveget. Nem örültem neki, mert az akkori udvarlómnak már nem tetszettem szemüvegesen. Szenya egy srác volt, hát nem?
Vendég
 


Vovanda 3*1 Mangnerot, de tegnaptól emelte 3*2-re és ma este megyek hozzá.

Keny: csak most olvastam.Bejelentkeztem, ha itt vagy esetleg.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois,
ugye fura ez szám most így? :oops:

Twist,
hát nem is ő lett Dorka apja! :wink: :lol:

angel37
 
 


Angel!
Igen, ez nem lehet ennyi szerintem :shock:
1111, ha ki van nyílva teljesen. és le van rövidülve a méhnyak 1 ujjnyira. Mert ugye elő szám a méhnyak hossza, optimálisan 3, köv. a külső méhszáj, 0 jó eseteben, azután a belső, az is 0. A negyediket már nem tudom.
Mikor én már ki voltam nyílva teljesen, akkor 2111 volt, ezt "hazudtuk" le 2100-ra, hogy ne kelljen befeküdnöm. De a 36.-ik héttől már hivatalosan is 2111 lett.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: