Új privát üzeneted érkezett!

Laptetőt sok szeretettel átadom a következő még nem kismami hozzászólónak :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Én mára elbúcsúzom, mert Danci nem alszik hanem nézi ahogy netezek.

Jó éjt mindenkinek!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó éjt mindenkinek! Én is lépek! Pussz!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

 
 

Monic, Rodi!
A szénsavas gyömbért megjegyzem, ínséges napokra! ;)

LUcuzs!
Nagyon sajnálom! Gyógyulást Boginak!

Monic!
Jó éjt!

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Írom a salit, meg azt, hogy miért léptem le. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Várom! Én még itt vagyok. :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Sali:
Jégsaláta
Uborka
Paradicsom
Hagyma
Maiban volt még 1 egész avokádó

De egyébként csirkemell csíkokat szoktam pirítani, az megy még bele, meg fokhagymás olajon pirított kenyér kocka.

Erre öntet: Kefír, bele vegeta, citromlé, mustár, pici édesítő. Ezzel nyakon önteni az egészet. Kenyér kockák a legtetejére menjenek, mer eláznak könnyen, úgy meg nem az igazi.

Ínyencek tehetnek bele füstölt sajtot is, például parenyicát.

Tudom, nem hiszitek el, de ezzel 5x jobban lehet lakni, mint 1 tányér pacallal. Nálam ez is a baj. Ilyenekkel jól lakom, aztán az emberes kaja meg már nem kell. Ezért nem hízok. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Képzeljétek, kiderült, hogy Aagassi egy kedves ismerősöm. Tudjátok, ő jött az előbb segíteni. Háááát, kicsi a világ. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Kikim!

Te most dolgozol a héten vagy szabin vagy?

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy! Esetleg feltröltenéd a kajásba ezt a sali receptet is meg a tojáskrémet is? Én most jutottam, hogy a tojáskrémet megcsináljam, de nem tudom, melyik oldalon volt... Ha felteszed a kajásba, ott mindig meglesz!! :)
Annyira jó dolgokat csinálsz, ettől a salitól is összefut a nyál a számban! :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Dolgozok. Elvileg a leszívásig, majd meglátjuk. De még nem tudom, hogy hogy intézem el, hogy táppénzen legyek. Vinnem kell igazolást a kaaliból, vagy milyen alapon vesz táppénzre a háziorvos? :oops:

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Moncsikám!

Vérnyomásod hogy áll? Dani még fent van?

Rodi!
Én ma gombapörköltet csinálok, holnap nekem túrógombóc, apinak grízes tészta. Hogy csütörtökre mit csinálok? Még gőzöm nincs, de kitalálok valami jót.

Luci!
Én tuti bőgtem volna, ha ilyent mond a gyerek. Szegény kis csöppség.

KépKépKép
bikfy
 
 


Ja, pénteken szabin leszek, de nem emiatt, hanem mert jönnek bátyámék hozzánk 3 gyerekkel, és velük leszünk. Hát, én úgy beterveztem a húsvétot, váltják egymást a vendégek, remélem jól viselem a szurikat, meg a növő tüszőket, és bírni fogom a vendégeket... :P

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Végül tudod már, hogy hogy próbálod megoldani a mens-t? A régi ismerősöd tanácsát megpróbálod követni? Az elég jónak tűnik nekem. :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Kiki!

Meglesz, holnap felteszem a receptesbe. Ha esetleg elfelejteném, figyelmeztess! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Köszi, köszi!! :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Még nem tudom, mi lesz a Mens-sel, valamit kiókumlálok.

Nem régi ismerős. Csak most óta beszélünk egymással, pedig egy munkahelyen dolgozunk. De nagyon örülök neki. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


De szupi lesz neked! 3 gyerek? Irigy-mirigy vagyok. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Kiki!
Biztos, hogy a doki valamire ki tud írni. Én az inszem óta itthon vagyok. Szóval, biztosan megoldható!

Bikfy!
Nálam is az a baj, mint Monicnál, hogy szeretem a salit, de kell mellé valami tartalmas husi. Ez a sali nagyon jól hangzik. Én a múltkori recepteknél csináltam magamnak egy fájl, ahova betettem Bikfy receptjeit. Most beleteszem ezt a salit is.

Kiki, ha kell a recept, be tudom neked ide illeszteni Bikfy tojásos receptjét!

rodina74
 
 


Rodi!

Akkor rakj bele pirított csirkemell csíkokat! Hidd el, nem kell mellé más!

Ha lesz egy könyvre való receptünk, kiadhatjuk, aztán meggazdagszunk.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Most hirtelen nem értettem, hogy miből jósolod nekem a 3 gyereket! :lol: Bocs,. a férjem is folyamatosan igényt tart a figyelmemre, így teljesen elfelejtettem, hogy a bátyámékról van szó. 11, 9 és 1,5 évesek a gyerekek! :)

Egy munkahelyen dolgoztok! Az tök jó! És hogy talált ide, honnan tudta, hogy itt neked most segítségre van szükséged?

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Rodi!
Elmondtad a dokidnak, hogy mi a helyzet, és hogy szeretnél otthon maradni, ő meg kiírt? Akkor én is ezt próbálom.
Köszi a receptet, holnap szeretném megcsinálni. Ha addig nem teszi be Bikfy a kajásba, akkor szólok mindkettőtknek... :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Tudtunk egymásról, na de mégsem szólíthattuk le a másikat, hogy helló, te is PCO-s? :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Hú, Lányok!
Nagyon későn van, még ki kell vinnünk a kutyánkat is! Jó éjszakát, szép álmokat nektek!

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Lassan elköszönök, JÓ ÉJSZAKÁT!!!! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Kiki!
Nagyon egyszerre írunk. Jó éjt!

KépKépKép
bikfy
 
 


:)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


jó éjt!

Bikfy tojásos receptje:

Tojáskrém:
Tojást megfőzöd, bele turmixgépbe, hozzá metélőhagyma (sima hagymával is finom) tejföl, pirosarany, vegeta, pici bors, mustár. Jól összekavarni, mehet a kenyérre.

Tényleg nagyon finom!

rodina74
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Kép

KépKépKép
bikfy
 
 


Kiki!

Receptesbe áttettem a dolgokat. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


No akkor az ismeretlen ismerős előmerészkedik.

Zugolvasó vagyok néhány napja. Jómagam is IR, meg egypár egyéb nyavalya tulajdonosa; a topikra a Húgom okán találtam rá. Ugyanis Ő is IR, meg csúnya nagy ciszták tulajdonosa és most kezdték a kivizsgálásokat a BMC keretein belül. Ma éppen a második laparjára készül, remélem, délután valóban megejtik a műtétet, mert nagyon izgul Szegényem.

Amúgy 32 éves vagyok, 3 vetélésen túl, azután találtam rá Tűű dokira és bizton állíthatom, h Ő az első és ezidáig egyetlen orvos, akiben tényleg megbízok.

Igen, Bikfy-vel egy suliban dolgozunk, én speciel egészen addig nem raktam össze a képet, míg visszafelé olvasva meg nem láttam a fotót a kitakart arccal. :lol:

És egy kis húsvéti előzetes:
http://antalvali.com/files/images/husvet.jpg
Vendég
 


Sziasztok!

Aagassi, csatlakozz hozzánk, ez egy nagyon jó csapat! :D Drukk a babóhoz, nekem is 3 vetélésem volt, de már van egy gyönyörű kislányom. :wink:

Kiki, igazolás Kaaliból, a dokid köteles táppénzre venni!

Lucuzs, teljesen egyetértek, ha beteg a gyereked, a te szíved is majd megszakad. :cry: Sajnos ezt nem tudjuk elkerülni. :cry:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap szabit vettem ki, a laborban kezdtem, majd a védőnőhöz mentem. Nagyon közel van a védőnői hozzánk, és nagyon jófej csajt fogtam ki, örülök.
Vérnyomás rendben volt, csinált egy vizelettesztet, ami színes skálán mért kb. 15 értéket, mind tökéletes volt.
Egyedül picit vékonynak talált, kérdezte hány kg vagyok, mondtam 52, ha nem híztam a babával már.
Hát ráálltam a mérlegre, ruhástul 49,5 kg, szóval fogytam. Na de majd bepótolom!!!

Aztán pedig...

No, bevallom töredelmesen, nem bírtam ki még 1 hetet a kontrollig!
Már 4 hete nem láttam a minikét, és pont bejött egy pici extra lóvé, szóval szaladtam a 4D Genezisbe...

Hát, Csajok, 4 hete egy 5mm-es kis pulzáló pöttyöm volt, amiből mára egy 3,1cm-es, teljesen babaforma kis tünemény lett!

Meg van neki két keze, lába, lábán pici lábfeje. Van köldökzsinór, benne szépen áramlik a vér, a placenta jó helyen tapadt. Van kis álla, orrocskája, könyöke, térde, és már nagyon aktívan mozog!

Tudja nyújtogatni a pici kezecskéjét, meg rugdalózni, de persze még min. 8 hétig nem fogom érezni, gyenge még mint a pillangó szárnya. De olyan édesen hintáztatta magát fel és le!
175-ös volt a szívfrekvenciája, tökéletes, mint apjának amikor a szigeten tempót fut.

De tényleg nem szeretik ezek a kicsik az Uh-t, félnek tőle, mert elkezdett csuklani. Ez komoly, a szonográfus is megmondta, hogy csuklik a minike. No, akkor abbahagytuk.

Legközelebb 4 hét múlva megyünk oda, akkor azt ígérte, jó eséllyel meglesz a neme ezen a jó gépen!
Előtte még genetikai UH az sztk-ban, de megbeszéltük, 23 évesen nincs mitől tartanom

Mindezek után, használtan innen a fórumról bevásároltam egy szatyor kismamaruhát, és kismama divatbemutatót tartottam apának, nagyon odavolt!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok,

Bikfy,

tanúsíthatom, hogy a tojáskrém isteni, megkóstoltattam Dancival is és két pofára tömte befelé a tojáskrémes kiflit :lol: Kicsit izgultam a tojás miatt, de semmi gondja nem volt tőle. :wink:
Bezzeg a szamóca, 2 hete adtunk neki pár falatot és 1 hétig csalánkiütéses volt szegénykém. Doktornéni mondta, hogy nem vétettünk, mert ilyen idősen elvileg már ehetne, de a mi gyerekünk allergiás rá, úgyhogy még 1 évig hanyagoljuk.

Aagassi,

üdv közöttünk, milyen kicsi a világ, hogy nemcsak 1 városban laktok Bikfyvel hanem 1 munkahelyen is vagytok :lol:
Én testvérem is cisztákkal küzd, lapar előtt áll, most a tegnapi uh szerint összébb ment a ciszta úgyhogy most várnak, elnapolták a műtétet.

Eclpise,

gartulálok a 3,1 cm-es babátokhoz!
És a kismamacuccokhoz is! Én imádom a kismama ruháimat, annyira de annyira kényelmesek, szívem szakad meg majd ha örökre el kell csomagolnom vagy elajándékoznom őket 8)

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Köszi, h befogadtok! Jó társulatnak tűntök.
A világ már csak ilyen... :wink:

Kinek hogyan fogadták a szülei a dolgot? Miénk Anyu szerint ilyen betegség nem létezik, azért vagyunk gebék a Húgommal, mert nem eszünk se cukrot, se fehérlisztes dolgokat. :evil: Szerintem meg nyilván van vlmi családi terheltség nálunk, ha mindketten "megnyertük" magunknak. Bár mi voltunk anno genetikai vizsgálaton is a Zurammal, ott nem találtak semmi erre utalót.

Mind1, nem is ez a lényeg, hanem h tudjuk, mi a bajság forrása, kezelhető, megteszünk mindent és ennek meg is lesz az eredménye. Uff!
Vendég
 


Aagassi!

Nem tudom, lehet jobban illene magácskára az Agatha Christie megszólítás! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem mondod, hogy a kitakart fejű, katicás képről jöttél rá, hogy ki vagyok. :lol:

Tesódnak millió drukk megy mára, nem csodálom, hogy izgul.

Maradj köztünk, nagyon jó fej a csapat, sok támogatást adunk egymásnak és veszekedni sem szoktunk. :wink:
Ha itt maradsz, rövid időn belül kismami leszel, mellettem eddig még mindenkinek sikerült. Már 2 vagy 3 turnust búcsúztattam magam mellől. A nagy számok törvénye alapján remélem én is hamarosan sorra kerülök.



Moncsi!
Örülök, hogy a pici Danikának ennyire ízlett a tojáskrém. :wink:

Eclipse!
Gratulálok a csodababádhoz, nem is tudod, mekkora hitet kapok tőled. Még futni is hajlandó vagyok. És ez nálam nem is kis szó. :wink:

Bezém!
Csak most tudatosult bennem, hogy neked is 3 vetélésed volt. És mégis van egy csodaszép kicsi lányod. Aagassi, tessék levenni a mintát! Lesz még neked meseszép kislányod. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Aagassi!

Akkor anyócád kezet foghat az én apócámmal, aki szerint igenis mindenből kell enni, mert az úgy normális. Már nem is vergődök vele. Azt sem hitték el, hogy cukorbeteg vagyok. Apám remegő görcsöt kapott, rosszul lett, mert nagyon féltett. Miután kiderült, hogy nem az inzulinos cukros vagyok, hanem gyógyszerrel kezeknek, azt mondta, ja, akkor ez nem is igazi cukor betegség. :lol: Na ez után elcipeltettem magam Pestre, jöttek velem Tüű-höz, hogy ő mit mond. Anyám végig sírta a megbeszélést, mégis azt mondom, jó, hogy ott volt.

Nekem egyébként az a véleményem, hogy senki, de senki nem érti meg, hogy mennyit szenvedek. Még a családtagjaim sem. Se szüleim, se férjem, senki. Csak legyintenek, hogy majd jön a baba, nem kell annyit görcsölni. Mindez azért fura, mert annak idején én is csak 4 év várakozás és 2 vetélés után érkeztem meg anyuékhoz. Mindegy, úgy látszik könnyen felejt az ember.

Férjed hogy áll hozzá a dologhoz?

KépKépKép
bikfy
 
 


Csajok!

Én 28 évesen akartam szülni. De nézzétek az a nyomi repülőt a vonalzómon. Már megint mennyire hátul van, jajaj! Eltelt újabb 1 év.

Sebaj, talán a 29. évem lesz a nyerő. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
aranyos vagy! :D
De neked inkább a statikus, izomalapú tornát javasolnám, ahogy múltkor! :wink: Kell rád az az icipici zsírréteg, vigyázz rá!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse!

Lesz izom alapú is, jól van. Lesz ez is, az is. :lol: Puszikállak! :wink:


Képzeljétek, hogy jártam:
Mondom, megnézem, mikor taliztunk Viussal a játszón, mikor volt a katicás kép, ami alapján Aagassi beazonosított. Megtaláltam, márc. 19. Elolvastam, akkoriban miket írogattam. Hát látom, én aznap rakott krumplit csináltam. Most gondolkozom, hova tűnt az. Vazze, én benne felejtettem a sütőben. Márc 19-e óta ott érik.
Kimentem, megnéztem. Kár volt. :shock:

Még erőt gyűjtök, hogy ki tudjam dobni. Ha nem sajnálnám a jénaimat, menne lábosostól a kukába.

Mindig csak oda lyukadok ki, mint az elején. Azt mondják a kisbabák olyan lelkek, akik kiválasztanak bennünket. Csodáljátok, hogy hozzánk nem akar jönni senki? Kinek kellenek ilyen dilis szülők?

Persze azt már meg sem mondom, hogy hétfő óta nagytakarítok. És nem vettem észre a 2 hete a sütőben rohadó kaját. Égő, mi? :shock: :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Ó, kérem, én 25 évesen férjhez akartam (volna) menni, hát majdnem 27 voltam, mire sikerült.

30 évesen már 3 gyereket szerettem volna...majdnem lett is.

Az Anyun már csak röhögni tudok, mikor Nála ebédelünk és kiteszi a krumplipürét. :wink:

Jó, amúgy elhiszem, h Ő könnyen van, mert mi hárman vagyunk tesók, simán jöttünk 2 és fél évente zsinórban. Nem igazán érti, h a cukornak-lisztnek mi köze a babásodáshoz. De Ő legalább nem izélget heti szinten, h mikor lesz már unokája (anyósom bezzeg...).

A Zuram érti és tudja, mi a helyzet, elfogadott ilyen defektesnek, a helyzetet is elfogadta. Ha lesz baba, lesz, ha nem, nem. Nálunk az inszem, lombik fel sem merült opcióként, mert a leleteim szerint van szép peteérésem, igaz, h tavaly június óta próbálkozhatnánk ismét, de Emberem külföldön dolgozott másfél évig, nem igazán akkor találkoztunk, mikor "aktuális" lett volna. Na majd ezután...
Vendég
 


Na jól van, most már ne tartsatok fel, mennem kell takarítani! :lol:

Kép

KépKépKép
bikfy
 
 


brrrr, nekem ablakot kéne pucolnom, de egyrészt semmi kedvem, másrészt sok ablakunk van, harmadrészt úgyis esni fog az eső, szóval semmi értelme :arrow: tehát nem pucolok ablakot :oops:

Bikfy! Anno Bp-en a koleszban volt olyan szobatársam, aki a közös edényben főzött tejberizst, amit én találtam meg kb. 2 héttel később, szép sötétzöld moharéteg volt a tetején...mutattam neki, h talán az övé, mire simán letagadta, mondván: AZ NEM ÍGY NÉZETT KI! :lol: Edényestől iktattam a kukába.
Vendég
 


Húúúú, Húgomat most tolják a műtőbe. Tegnap estefelé már aggódtunk, mert nem ígérte biztosra a doki, h ma sorra kerül.

No mostan lelépek, mert szalad a ház. Estefelé jövök, ha tudok.

Addig is pusszantás Mindenkinek!
Vendég
 


Bikfy,
ez vicces! :D Nálunk is voltak már csontvázak itt-ott... :lol:
Én ezért soha senkit nem nézek le, nem szólok be.
Csak az öregasszonyok gondolják úgy, hogy ők voltak az egyetlenek, akik mindig, mindent jól csináltak :roll:

Aagassi,
én kakukktojás vagyok ebben a topikban, de a többiek jól megtűrnek, mégis egyetlen dologban bele vau-vau-zok abba, amit írtál.

"Nálunk az inszem, lombik fel sem merült opcióként, mert a leleteim szerint van szép peteérésem"

Sajnos a szép peteérés önmagában nem zárja ki annak lehetőségét, hogy a későbbiekben mégis inszemre, lombikra kelljen sort keríteni. Ezt a többi topiklakó is meg fogja erősíteni.

Ezeregy oka van annak, miért kellhet szép peteérés mellett is ilyen eljárás - például lezárt petevezetők, amikről nem is tud az ember, mert tünete nincs - marad a lombik; apabaj - marad az inszem, lombik (apácskádnál sem árt, ha seregszemlét tartanak), endometriózis, ellenanyag termelés, ami miatt a "hüvelyt ki kell kerülni". stb.

Ezeket tényleg nem bántásnak írom, hanem infónak.

Remélem nincs harag sem felőled, sem a többi lány felől!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Mán moha ezen is leledzik. :lol:


Tesódnak ezer drukk! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy, csúcs vagy. :lol: :lol: :lol: Kis bíztatáskén leírom, én a 29. születésnapom után 6 nappal estem teherbe. Szóval hajrá! :wink:

Lányok, szerintetek penicillin tartalmú antibogyó árt a spermiumoknak? Nem tudom. :oops:

Nati, hol vagy :?: :?: :?:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Eclipse, teljesen egyetértek. Nálunk a fő gond az volt, hogy a szervezetem az alig beágyazódott embriókat kilökte. A peteéréssel soha nem volt gondom, még akkor sem, amikor súlyos tüneteim voltak a pcos miatt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Aagassi! Örülök, hogy maradsz! :lol: Muris, hogy egy helyen dolgoztok! :lol:
Tesódnak mennek a drukkok!!!

Eclipse! Itt is gratula! Olyan szép lehetett látni a babót!!!! :D

Bikfy! Az ilyen salikat én is imádom, de nekem ritkán jön össze, hogy ennyi minden legyen itthon. :oops:

Hát tényleg nehéz éjszakánk volt. :( Bogi 7-kor ment aludni, hát 10 percenként kellett hozzá bemenni, örültem ha fél órát elvolt. Aztán kb. 1 óra felé újra belázasodott 38.0, lázcsillapítás, rohangálás, és kb. 3 körül elnyugodott, bírt aludni 7-ig. De akkor megint lázasan kelt, 38.4 úgyhogy megint csillapítás, lenyomtuk hőemelkedésre. Délelőtt először az ágyában játszott, aztán lejött duplózni, és kb. 1 óra alatt kidőlt, mondta, hogy fáradt, felmászott a kanapéra és most alszik. Nagyon sápadt, és erőtlen szegény. Remélem hamarosan a gyógyulás útjára lép!!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Puszi mindenkinek, majd jövök.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: