Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kikocsa!!
az nagyon jó lenne! majd felhívom őket, miután kérek igazolást!!
köszi!

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Cicmerák!
Büszke vagyok rád! Komolyan! Szerintem én is így csinálnék, ha muszáj lenne. De ennyire nem vagyok bátor, inkább megválogatom, hogy mivel megyek. Hál' Istennek megtehetem, mert a belvárosban lakok... De ha rászorulok, biztos én is felállítom majd a népeket. Kép
Tornával kapcsolatban meg azt mondják, hogy ahogy jólesik... asszem ált. 2 v. 2*2 van egy héten, mindenhol, ahol védőnénik szervezik. Szóval ők valszeg 2-t javasolnak, ha jólesik.

kikocska
 
 


Sziasztok, Aura vagyok, csatlakoznék én is a csapathoz. Mi február végén születünk(a baba és én mint mami).
Olvastam a "helyátadós" problémáról, mi most vagyunk a 18. hétben és bár nő a poci szerintem látványra még nem egyértelmű a dolog, ennek ellenére kb egy hete nekem folyton átadják az ülőhelyet, szinte én érzem magam zavarban. Mindezt Pesten! Úgyhogy fel a fejjel, vannak még emberek, akikbe szorult egy kis empátia, illem, jóérzés.
Más, én elég régóta érzékelem, ha csak sejtés szinten is, hogy úszkál a bébim, de egyértelmű rúgást egy hete éreztem először. Két napig vígan rugdalt aztán mintha elvágták volna. Teljes pánikban hívtam az összes babás barátnőmet akik megnyugtattak, hogy csak pihen. Most már ismét ficánkol, és ha nem lesz bújós, hétfőn megtudom lányom lesz-e vagy fiam.
Addig izgulok kicsit, bocsi a regényért, mindenkinek jó babavárást!
aura
 
 

 
 

Cicmerák
Az én férjem is ilyen cikisen érezné magát, ha nem lenne autónk. Tehát ha megyünk valahova, akkor autóval. Különben én járok gyalog, de szerencsére a külvárosban (III. ker. Óbuda) és a munkahelyem 5 megállóra van. Ezt kibírnám állva is, de szinte senki nincs a buszon!

Én járok tornázni (kórházba) hetente kétszer. Kép

Nikcsi
nikcsi
 
 


Katinka
Hát most én sem panaszkodom, sőt, inkább sokszor nem tudok elaludni, annyira ficánkol a kismanó. De nem sajnálom tőle, mert már nem sokáig van helye Kép

Cicmerák
Én heti kétszer járok tornára, szerintem egyszer nem sokat ér. Mondjuk itt fizetni kell, és csak 45 perc, ami kár, de azért jó. Én az első terhesség alatt is egy csomó bnőt szereztem be a tornáról Kép

Aura
Szia! Olyan jó, amikor először érzi az ember a mozgást! Persze utána is Kép Szülés után meg olyan furi, hogy nincs senki a hasamban Kép

bringa (31+3)
bringa
 
 


Bringa, és szabad tudni, hogy mennyit fizetsz egy tornáért? Kép
cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!

A helyátadással kapcsolatban: nekem eddig egyszer adták át a helyet, még valamikor régebben, mikor alig látszott. Annyira meglepődtem rajta, hogy csak bámultam tátott szájjal és leültem. Aztán egész úton idült vigyor ült az arcomon, hogy hurrá hurrá, már ennyire nyilvánvaló a dolog. De azóta sem értek ilyen kellemes meglepetések. Kép Pedig mostmár teljesen egyértelmű a dolod. Aki nem látja, az vagy vak, vagy nem akarja látni. Sajnos én sem vagyok elég bátor hogy szóljak, pedig volt már rá példa, hogy le kellett szállnom, mert rosszul lettem. Dehát ez van.

Mindenkinek gratulálok a kisfiúkhoz/kislányokhoz IRIGYKEDEK ÁM!! Kép Az enyém szégyenlősködött legutóbb, és a következő ultrahang nagyon soká lesz Kép
Bár fenntartásokkal viseltetek ezek iránt! Épp most szült egyik barátnőm, akinek végig, több helyen is azt modták hogy kislány, még a szülés előtt közvetlenül is. Aztán az volt a doki első mondata:ó-ó anyuka, a kislányának fütyije nőtt az ultrahang óta! Kép

Na befejezem a regényem ezen fejezetét, mindenkinek jó pocakosodást meg sok rúgkapálást kívánok!

Puszi: Orbis
orbis
 
 


Sziasztok,

Ti milyen gyakran jártok védőnőhöz? Én nem igazán értem, hogy a nődoki, és a kórházi tanfolyam mellett minek kell még havonta védőnőhöz járnom ? Persze ráérek, meg kedves is a hölgy, csak macera...

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Cicmerák
Nálunk 300 ft egy óra. Okt-től heti 3 lesz.

Zsuzsi
Az a lényeg, hogy aranyos. Én nem járok, eddig 3-szor voltam, de igazából a 3. csak egy beutaló miatt. De hozzáteszem az enyém szakmai tapasztalatára nem adok túl sokat... Csak a kilókkal van elfoglalva, mással nem törődik... És a szoptatáshoz egyáltalán nem ért...

bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Én eddig kétszer voltam védőnőnél, a kiskönyvért meg a gen. UH után. Az előző kölkeccel összesen egyszer. De telefonon bediktáltam minden eredményt, az muszáj nekik.

Helyátadás:
Hálistennek én csak az elsővel jártam Pestre dolgozni, igaz, oda-vissza 3 és fél óra volt az út (1 út = 4 átszállás), és veszélyeztetett terhes voltam. Hát nyáron a tömegben, melegben nem kis dolog!Kép De nekem elég sokan átadták a helyüket, biztos az óriási pocakméretem miatt.Kép Viszont volt olyan is, hogy kértem helyet.
De egyszer jártam úgy, hogy friss agyrázkódással utaztam a villamoson a koponyaröntgen irányába, és volt ott egy csaj, akire ráfért volna, hogy átadjam a helyemet, de tutira elájultam volna (mint előtte már kétszer is), ülve is alig bírtam magamnál lenni. És gondoltam is, hogy most ez biztos mindenfélét gondol rólam, mert az agyrázkódás nem látszik, hacsak az orrom nem volt eléggé bedagadva. Persze nem mondom, hogy nincsenek lusták meg bunkók, de próbálok arra gondolni, hogy biztos nekik is megvan a maguk baja, amiről én nem tudok. Szóval inkább szépen szólok, ha kell valami, nem ugrom mások torkának.

Vica
mvica
 
 


Bringa!

Bocs, hogy belekotyogok, de maximálisan egyetértek Veled!! Most voltam a védőnőnél, és persze szokásos módon ráállított a mérlegre. A mérleg 8 KILÓVAL mutatott többet, mint a kezdő súlyom (20 hetes vagyok). Én csak néztem tátott szájjal. És mi tagadás a védőnő is elcsodálkozott. Azt mondta, hogy nem is látja rajtam. És hát pont ez a lényeg!!! Semmi sem látszik rajtam. Szinte lehetetlen, hogy tényleg ennyit híztam volna. Főleg, hogy mindig is extra módon figyeltem, hogy mit eszek. Szóval a védőnő lazán átlépve a szemmel látható ellentmondást, elkezdte ecsetelni, hogy milyen diétát tartsak be. Na most kérdem én, mi van, ha csak a mérleg volt vacak? Főleg, hogy mivel nem hittem el, újra ráálltam, és akkor már kevesebbet mutatott.
Hát csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a védőnő kérdéshez (és máris egy kicsit nyugodtabb vagyok).
Mindenkinek szép napot.
Flo
flo
 
 


Hello!

Az én védőnőmről csak annyit, hogy engem kb. 1,5 havonta még meg is látogat azon kívül, hogy havonta én is járok hozzá. Tegnap is ott várt a kis cetli a postaládában, hogy ma jönne munka után. Sok értelmét nem látom, de annak pl. nagyon örültem, amikor a vércukor vizsgálattal is házhoz jött.

Katinka
katinka
 
 


Helló mindenkiKép
Ugy látszik védőnő ügyben nekem szerencsém vanKép Én még csak 2*voltam nála és fogalmam sincs róla, hogy mikor lessz a következő alkalom. Azt mondta majd jelentkezik. Eddig is csak a leleteimet nézte meg. Mondjuk mivel 1éve szültem nem igazán tudna ujjat mondani, de akkor sem volt túl szigorú, inkább segítőkész.
Helyátadásról csak annyit, hogy elég változó. Mivel én ráadásul a pocakomhoz babakocsit is cipelek, hát elég nehéz az utazás, de szerencsére majdnem mindig akad valaki aki segít feltenni a kocsit és akkor már a helyet is átadják. Mondjuk én nem utazom csúcsforgalomba.

lányok! Ti nem szoktatok a szülésről almodni? Én néhány napja csak erről álmodok, pedig még olyan messze van. Miért van ez tudja valaki? Pedig egyáltalán nem félek és nem is olyan régen szültem és mégis.
De jó nektek, hogy már ilyen sokan tudjátok, hogy ki van a pocibanKép Én még sajnos nem tudomKép
Na jó most már eldugulok. Bocs a kisregényért.

Brigi
bombomanyu
 
 


Zsuzsi,

En most vagyok a 23. heten es eddig ketszer voltam, jovo heten megyek megint. Elvileg ugy beszeltuk meg, hogy augusztus vegen jelentkezem, hogy menjek, de csak most hivtam fel... szerintem sincs sok ertelme, nalunk mindig van vizeletvizsgalat is ami rogton ad eredmenyt, az nem olyan rossz. Mondjuk nekem eleg kenyelmes, mert pont a hazunk mellett van a gyermekorvosi rendelo ahova menni kell.

Ugy izgulok, szombaton megyunk bababutort nezni Annacskanak - ugy nez ki igy fogjak hivni a kisasszonyt!!Kép

Puszi,
Eszi
eszi
 
 


Flo
Hát nyugi, ne foglalkozz vele. Egyébként engem azért nem cseszeget most annyira, mert nem tudja, hogy már ennnyit híztam ui csak a 12.héten mentem, s addigra már 3 plusz volt Kép
És ha 8 kiló?? Mi van akkor? Semmi. Ha a lelkiismereted tiszta és "jó" dolgokat eszel, ne zavarjon semmi!!!!!!!! A gyermek annál szebb lesz!! Kép

Brigi
Én is nagyon sokszor álmodom szüléssel (én két éve szültem), de szerintem ez normális, főként, h még közel is vanna az emlékek. Neked meg főként! Miylen volt a szülésed? És most hány hetes vagy?

bringa
bringa
 
 


Lányok!
A tescoban lehet kapni nagyon szép rugdalózókat, 1500.- ft, sapkával, kesztyűvel, cipővel!!!!! Nagyon szépek, melegek.

Claudia
claudia
 
 


Sziasztok!

Minden kismamatornához kell igazolás a dokitól? Nem mintha ellenjavallott volna, csak elfelejtettem kérni most kedden és jó soká megyek legközelebb, addig nem akarok várni, csak ezért meg nem akarok odamenni, mert magándoki. Bejelentkezés, időpontkérés, aztán egy csomó pénz. És most minden fillérre szükség van. Ahogy elnézem a babacuccok árát, ráadásul hamarosan esküvőnk lesz, hát az sem két fillér Kép
De persze ez nem nyavajgás, mindkettőt mi akartuk, csak nem tudok mellette súlyos ezreket fizetni feleslegesen.

Szóval ha tud valaki olyan helyet, ahol nem kérnek papírt, és megosztaná velem azt nagyon megköszönném. Igazából csak ideiglenes megoldásnak kéne, mert beutalóval már két helyet is kinéztem amik ráadásul ingyenesek és jók (állítólag).

Mindenkinek további szép napot, kellemes pocaknövesztgetést Kép
Orbis
orbis
 
 


Köszi Bringa!Én is így gondolom. Nem hagyom, hogy paráztassanak a kilókkal. Főleg, hogy tudom, hogy odafigyelek a helyes táplálkozásra!

Orbis!

Terhestorna:
A baross u. 1-ben (azt hiszem Mozgásstúdió a neve), a Kálvin tér közelében tartanak terhestornát. 1 alkalom 60 perc és 700Ft. Hétfőn és csütörtökön 4,5,6 órai, kedden és pénteken 6 órai kezdettel. Kényelmes ruhát kell vinni+zoknit. Tel: 267-4885
És ide nem kell igazolás.
Flo
flo
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!!
Már olyan régen írtam ide!De szorgalmasan követlek titeket!
Nálunk minden oké,most vagyunk a 22.hetünkben.
2hét múlva uh,nagyon várjuk,mert a nemét sem tudjuk még tutira.Meg reméljük,hogy a múltkori "kevés magzatvíz dolog" is rendeződött,habár nem volt kóros.De biztosan jól van ,mert egész nap rúgdos!
A pocim is kerekedik lassan!
Szurkolok nektek Ceniko,írok emailt is!!!
Puszi ildi</font>
ildi10
 
 


<font color="ff0000">Ja,megújítottam a képemet a profilomban,itt vagyok22.hetes!
Puszi mindenkinek!!!
Ildi</font>
ildi10
 
 


Sziasztok!

Flo
Köszi a tippet, lehet, hogy megnézem. Bár így, jobban utánaszámolva 700 Ft, heti két alkalom, 4 hét...bárhogy is számolom, lehet, hogy jobban járok, ha egyszer kiadom a dokinak a pénzt és osztán járok ingyen tornászni. Nem vagyok egyszerű eset igaz?? Kép

A kilók miatt én is ki vagyok akadva!! Én most vagyok 21+3, és mindeddig 3-4 kilót híztam. Szerintem ez igazán nem sok, akárhogy is nézzük. Ennek ellenére a védőnő is felhívja rendszeresen a figyelmemet rá, hogy vigyázzak, erre most kedden a doki is kiselőadást tartott. Azt mondta, 8 az ideális, 10-ig elfogadható de 12 fölött hátraköti a sarkamat. Úgyhogy nagyon figyeljek a súlygyarapodásra. Ezzel csak azt érik el, hogy minden tányér kaja előtt rossz érzés tölt el. SZABAD EZT NEKEM EGYÁLTALÁN??? Persze aztán mindig sikerül elhessegetni a gondolatot, és aztán jóóól befalom az egészet. Néha annyira sikerül az elhessegetés, hogy repetázom is! Kép

Orbis
orbis
 
 


OrbisKép

Ne aggódj a súlyod miatt, egyáltalán nem sok ennyi idősen a 3-4 kg. Egyébként 20 hetesen én is +3 voltam (jó, mondjuk én az első 12 hétben fogytam is ennyit), úgy hogy 150 gr CH diétán vagyok. És a belgyógyász, akihez kéthetente járok teljesen meg volt vele elégedve. Úgyhogy egyél nyugodtan (persze ésszelKép), ha már te megtehetedKép Gergővel én anno kb. 10 kg-t híztam, 75-tel mentem szülni, és 16 hónap múlva, mikor újra terhes lettem 57 voltamKép Szóval a természet megoldjaKép

Védőnő: Eddig kétszer voltam nála, egyszer a kiskönyvet kiállíttatni, egyszer meg 20 hetesen az eredményeimet beiratni. Szerintem max. 1-2-szer fogok még elmenni hozzá, mert semmi értelmét nem látom.

Lányok!
Ti mikor kaptátok meg a hepatitis eredményét? Ezt ugye az AFP-vel együtt veszik le, és az AFP 3 hét múlva kész volt, a hep. meg még mindig nincs meg (és már kb. 9 hete levették)

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Tüni!

Nekem is az AFP-vel együtt vették le a Hepatitist és csak most a 27. héten kaptam meg az eredményét! Az is lehet, hogy a körzeti védőnőhöz küldik! Nekem a dokihoz ment, de mondta, hogy inkább a védőnőhöz szokták küldeni. Ha legközelebb mész hozzá kérdezz rá és náluk van egy telefonszám, amin tudnak érdeklődni az eredmény iránt.
Különben ha gond lenne, már hívtak volna!

Üdv
Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Tüni!
Én is úgy tudom, hogy a hepa eredményt a védőnőhöz küldik, nekem is odaküldték.

Tegnap voltam uh-n. Persze a szülés időpontja megint változott, most jan 14. Már a dokim is vakarta a fejét, mert az előző uh-k mind más időpontot hoztak ki. Aztán megállapodtunk, hogy jan.13 és 20.között valamikor találkozunk.
Nagyon szép és egészséges kis picurkám van aki 24 cm és 655 gramm. Ja és hogy a lényeget se felejsem el közölni FIÚ!!!!!!!!!! Úgyhogy lesz egy Gergő Ádámunk. Marica ha erre jársz ird be kérlek a táblázatba.

Lányos Kismamik!
Lassan elkezdem kiválogatni a gyerekruhákat. Lesznek kislánynak való ruhák. Érdekel majd valakit?

Helyátadás: én naponta kétszer tömegközlekedek, de eddig egyetlen egyszer adták át a helyet. Hihetetlen hogy mennyi "fáradt és beteg" ember van a járműveken, főleg reggel.
Védőnő: én minden hónapban megyek hozzá a doki után. Nem sok értelme van, mert csak beirja az eredményeket meg vérnyomást és súlyt mér. Ráadásul fiatalabb nálam és nincs gyereke. Furi amikor igy adnak tanácsot.

Na puszi mindenkinek!
Sys 24+1
sys
 
 


Sziasztok!

Elég rég írtam, de elolvastalak Benneteket visszamenőleg.
Nekem ilyen helyátadó gondom nincs, mert egy kisvárosban lakom, és a munkahelyem kb. 300 méterre van az otthonunktól. És ami még fontos a páromnak az irodánktól kb 20 méterre van a boltja. Elég jó ez így. Ezért is tervezem, hogy amíg lehet dolgozom.
Ez a védőnős dolog... Az én védőnőm 25 éves, elég fiatal és nincs saját tapasztalata, de nagyon lelkes, eddig nem lehet egy rossz szavam se rá.Rendszeresen érdeklődik telefonon a hogylétemről és a terhestanácsadáson találkozunk is.
Tegnap voltam a dokimnál és arra jutottunk, hogy előreláthatólag elég nagy babám lesz. A kora nem kérdéses az UH-ok alapján, csak a mérete 2 héttel meghaladja. Ez van. Mondta a dokim, hogy 40 hétre születnek babaák 2,6 és akár 4,6 kg-val és a mi picurunk nem a 2,6-os kategória.
Én már 9kg híztam!!!29 hetes vagyok. Csak hogy írjátok ezt a normál 8-10 kg-os súlytöbbletet.Olyan vagyok, mint egy kis dönci, hatalmas pocakkal.
Puszi mindenkinek!
smille
 
 


Lanyok!

En pont ma jottem ra, hogy nem fogom tovabb nezegetni a merleget, mert akarhanyszor raallok mindig egyre csak tobbet mutat...
Most vagyok a 23. hetben es most tartok 4-4.5 kilonal, nem tudom, hogy ez normalis-e. Mindenesetre most kezdett el nagyon latvanyosan noni a hasam az utobbi napokban. Mar idegeneknek is feltunik, hogy nem csak jollaktam Kép

Kepzeljetek tegnap voltunk moziban egy vicces kis filmet lattunk semmi izgalom vagy lovoldozes es kismanoka egesz vegig olyan hevesen rugkapalt!! Nem tudom mi volt vele, de vegig bulizott Kép Lehet, hogy ezeknek a moziknak tul eros a hangja?? Ti tapasztaltatok mar ilyesmit?

Jo hetveget csajok!
Eszi
eszi
 
 


Szerintem ha valakinek nyugodt a lelkiismerete azzal kapcsolatban, hogy mit eszik, ne aggódjon a kilók miatt. szerintem az elhízás miatti stressz jobban árt, mint ha 20 kilót hízik a kismama... egyébként a kolléganőm 18 kilót hízott, folyton piszkálta érte védőnő meg doki is, aztán 1 hónappal szülés után már bele is fért a régi cuccaiba... és szerintem hülyeség a 8-9 kiló + a 9 hónap alatt. mondhat akárki akármit, én ahol olvastam a kilókról bármit, mindenhol 12-14 + volt megadva, mint normális. és a 20 hét körül a 6kg + elfogadható és normális. Én is hízok mint állat, heti egy kiló jön fel 6 hete, előtte semmi. De kevesebbet, és sokkal egészségesebben eszem, mint az első 3 hónapban, mégis. eleinte kicsit megijedtem, de rájöttem, hogy nem most kell fogyózni, szerintem úgyis egész életünkben lelkiismeretfurdalásunk van a repetáktól. Én beérem azzal, hogy nem eszek édességet, ha nassolnék, eszek valami gyümölcsöt, meg délelőtt is csak azt eszek, esetleg egy kakaót. Ha így is jönnek a kilók, akkor annak megvan a maga oka. Innen nem rajtam múlik. Kép
egyébként jó hétvégét mindenkinek, megyünk anyósékhoz pocakmutogatóba Kép

kikocska
 
 


Sziasztok,

Letudtam a védőnőt. Semmi értelme nem volt, csak beírogatta a kiskönyvbe az eredményeket...

Bapalizott, hogy menjek el kismama klubba. Egy pszichológus tartott 2,5 órás előadást a gyerek fejlődéséről. Papírból olvasta és eszküszöm semmi újjat nem mondott. Rendkívül unalmas volt és eléggé felkészületlennek tünt.. Vagy nekem nagyok az elvárásaim ???

Mindenesetre most inkább a Kismama magazinokat és Penelope Leach: Picik és Kicsik című könyvét olvasgatom. Bár nagyon drága de részletesen leír mindent, amit szerintem nekünk tudni érdemes. (pl.: együtt alvás a csecsemővel, különalvás, csecsemőápolás, vígasztalás, stb.)

Ti honnan gyűjtitek az ilyen tipusú infókat ?

zs
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem írtam, aztán nem győztem elolvasni a hozzászólásaitokat!

Üdv minden újonnan csatlakozónak!

Apropó! Maricáról tudtok vm.-it? Mert régen írt, és én meg felajánlottam, hogy átveszem a táblázatot, de van még pár kérdésem előtte!

Meglepő, hogy a védőnőkről miket írtatok! Számomra elég kaotikusnak tűnik ez az egész rendszer!
Nekem szerencsém van! Nem piszkál és korrekt!
Meg azt mondom, hogy szerencsétlenek csak a dolgukat végzik -többé-kevésbé úgy ahogy tanulták (ha szerencsénk van, akkor már gyereket is szültek Kép és tényleg tudnak segíteni!

Zsuzsi!
Én még a csecsemőápolásról nem, de a kelengye listát, azt, hogy mit kell majd a kh-ba vinni, málnalevél tea, szpotatós tea stb...-ről egy barátnőm szedett össze anyagokat! Ő márciusban szülte meg a gyerkőcét és minden hasznos infót tőle kapok, amiért igen hálás vagyok!
Ha ilyen infók érdekelnek vk-it, szóljon!
Nekem nagyon megnyugató, így első babával, hogy tudok kihez fordulni!

Természetesen ezen a topikon is -amint láttam - van egy pár profi anyuka KépKép!

Puszi mindenkinek: Katy
Katy
 


Bringa!
A szülésről jó tapasztalatom van. Nem volt nagyon nehéz leszámítva, hogy végig feküdnöm kellet, mert ha felkeltem lelassult a baba szívhangjaKép Egyébbként csak a kitolási szak volt kemény de az rövid volt. Összességében elég könnyű volt.
én holnap töltöm be a 24. hetet.
Neked milyen volt a szülésed?

Brigi
bombomanyu
 
 


sziasztok
Katy
Úgy tudom, hogy januártól egyébként meg lehet választani a védőnőt, de ez még nem tuti. Az a biztos, ha igen, én átmegyek egy másikhoz Kép
Marica jelentkezett a másik topikban, mindig vacakol a net, ezért nem jön gyakrabban.

Brigi
Én túlhordtam a mensi alapján 1 héttel, bár igazából nem, talán csak 1 nappal. Sajna két centinél burokrepesztés volt, mert mekóniumosnak látta a dokim a vizet, de szerencsére nem volt az. Így - mivel fájások nem igazán jöttek - 2 óra várakozás után oxit kaptam, ami elég brutál volt, főként, h nekem is feküdnöm kellett. Innentől nekem 4,5óra nagyon kemény volt, az utcsó kettő óra pedig kellemes élmény. Összességében sima volt, komplikáció nélkül, de az eleje kemény volt. Amint felállhattam (4 centi után)már pörögtek az események Kép
Most szeretném, ha nem adnának semmi oxit, mert bár gyorsítja a dolgokat, keményebbé is teszi azt, szerintem.

Zsuzsi
Én Hannával való babáskodásom alatt nagyon sok infót gyűjtöttem, s tuti többet tudok, mint a védőnőm Kép Úgyhogy megértem, h uncsi volt az ea. Kép


bringa 31+5
bringa
 
 


sziasztok!
udv a csatlakozóknak!!!
hát hízás témáról....inkább nem is írnék! asszem a 16. héten voltam védőnőnél legutóbb, akkor jól leszidott hogy négy kilót híztam, és hogy eeelvileeeeg az egész terhesség alatt a kezdő súly 10%-át kéne csak hízni!!!! hát, én azt mostanra már egyel meg is haladtam..... utána gyorsan kiegészítette, hogy ez nem teljesen reális, kb 12kg-ig nem vészes. hmmmm
-meg ti írjátok, hogy hívogat titeket a nőci, meg házhoz megy, nálam semelyik, vagy inkább ne is hiányoljam???! Kép

de ez a hízás dolog, amióta rájöttem hogy már 60-ról 67 lettem, minden evés elött a szemem elött a mérleg lebeg, (meg drága párom aki azért szeret ezzel viccelődni-a szemét!!! Kép )

tényleg a hepa meg ezek erdeményét én sem tudom!! meg az én védőnőm csak hetente egyszer van bent, nektek? -így ha szándékomban is állna bemenni hozzá, nem mindig jön össze!!

kikocsa!!
irigyellek hogy mehetsz anyósodhoz pocakmutiba, én inkább behúzni próbálom ha egy légtérben vagyunk!!! már nem vészes a helyzet, de nem igen beszélünk egymással most sem..... nem baj, legalább már elfogadta, és beletörődött....

sziasztok,
bagzer
21+5

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


még egy utsó!!!! nem akarom reklámozni magam, ezért ha valakit érdekel, a profilomban található email címre írjon! -köszi

ESKÜVŐ-re készülők!!!! meg mások, akit éredkel, én profi FOTÓS vagyok, bárminemű FÉNYKÉPEZÉSt vállalok!

így hogy babát várok, én is tudom hogy minden tök drága manapság, így igyekszem kedvezményesen dolgozni a hasonló helyzetűeknek!! Kép

referenciát tudok küldeni, azt is az email címemen kérhettek!

bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok kismamik!

Régen jártam utoljára erre, de betegeskedtünk.
Tüni!
A hepatitis eredményt a kerületi ÁNTSZ kapja, majd továbbítja a védőnőnek.

Védőnő: kétszer láttam, csak azért hogy ne legyek hanyag kismami, de másra nem való(tisztelet a kivételnek).
Kilók: jelenleg 6 kg-nál járok a 25. héten, a dokim még megsem kérdezte mennyit híztam pedig nagyon alapos és lelkiismeretes. Végre egy rendes pasi akit nem a lényegtelen dolgok érdekelnek. Ha valaki nagyon aggódna a kilók miatt ajánlom neki a Bába válaszol című könyvet,részletesen leírja hová kellenek a + kiló, és hogy milyen fontos szerepük van.

Timi
fabrika
 
 


Sziasztok!

Katy: igen, ahogy Bringa irta, megint rossz volt otthon a net, igy nagyon elvétve jutok az iráshoz! A táblázatot szivesen átküldöm, ha beteszed a profilodba az e-mail cimed, vagy elküldöd az én cimemre! Feltenni pedig ugy kell, hogy beirod szóköz nélkül a jelet, majd azt a szót, hogy table, majd egy { jel, aztán egyből beszúrod a táblázatot, majd } jellel zársz.
Nagyon figyelj a és { jelekre, ezeket Alt-tal tudod bevarázsolni. Legalábbis nekem igy sikerült! Kép
De lehet, hogy értelmesebben le van irva a dokumentációban (balra fennt), a formázás alatt!
Ha nem purcan ki ismét a gép, akkor irok hamarosan, várom a kérdéseidet is, hátha tudok válaszolni! Kép
Marica
marica69
 
 


Sziasztok:-)
Olvastam,hogy a kilókról beszélgettetek...
Én így a 26.hétben 7 kilónál járok,pedig nem eszem sokat és vizes sem vagyok. Azt mondták,hogy ez nem vészes még, bár van aki idáig még csak a 4.kilónál jár.Ez hajlam kérdése is nem?

Üdv midenkinek
Edwig
26+5
Vendég
 


Marica!

Úgy néztem, hogy az e-mail címem benne van a profilomban, de lehet, hogy ezzel is csak bénázok Kép !
Inkább leírom ide: kmozsik@freemail.hu
Légyszi küld át a táblázatot, hogy át tudjam venni Tőled!
Persze csak akkor, ha szeretnéd! Nekem úgy tűnt, hogy jól jönne...Csak azért ajánlottam fel!Kép

Végül is kérdésként főleg a táblázat beszúrása merült fel, de ha le van írva, akkor menni fog!

Szóval, ha úgy döntöttél, akkor küld át a táblázatot!

Én megfogadtam ,hogy nem foglalkozom a kilókkal, mert felesleges még ezen is idegeskedni, és különben is le lehet adni a baba után!!! Ettől függetlenül mégsem híztam sokatKép

Edwig! Szerintem tök jól állsz a kilókkal! Nem kell izgulnod!


Üdv midenkinek
Katy
21+3
Katy
 


Sziasztok!
csütörtökön voltam a genetikai UH-án. A babóval minden rendben, a méretei tökéletesek és nagyon jól van! csak nyílik a méhszájamKép Nem vészes egyelöre, de azért eléggé rosszul esett a hír, hiszen még csak a 19. hétben vagyok! 2.1.0.0. a méhszájam, ami azt jelenti, hogy meg van rövidülve és 1 ujjnyira van kinyílva (a külsö)! Dokim írt fel Pipolphent, és magnéziumot. Azt kell szednem, csak hát álmosít, és nem nagyon merem a gyerköc miatt! 2,5 éves és egy örökmozgó kis nyüzsi! Sokat kell pihennem és feküdnöm Kép, de mellette? Lehetetlen!

Remélem mindenki jól van! Kép
Sziasztok!
Enikö
19+4

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Átvettem Maricától a táblázatkezelést! Most beteszem a jelenelegi táblázatot, hogy mindenki lássa! Ha van új infó, vagy akartok rajta változtatni, írjatok!
Aki újonnan csatlakozott, és szeretné, hogy a táblázatba beleírjam, írja meg a fenti adatok alapján az infókat!


<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 35 nov. 9. 2 (Róbert) Mariann Szeged/ Klinika
Márti05 31 nov. 20. 1 Brigitta Bp./ Bajcsy K.
Bringa 29 nov. 22. 2 Bernárd ?
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti ? dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány ? dec. 8. ? ? Bp./ Szent István K.
Smille 23 dec. 10. 1 ? Gyula
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Dorka Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2 ? ?
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Saxi 31 dec. 16. 2 ? Esztergom/ Vaszary K.
Manós 29 dec. 18. 1 Barnabás/Virág v. Lili Bp./ Szent Imre K.
Constanze 28 dec. 20. 1 ? ?
Katinka 27 dec. 23. 1 Lili Székesfehérvár
Zsófi ? dec. 24. ? ? Bp./ Margit K.
Edina 23 dec. 29. 1 Bálint v. Olivér ?
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
TAndi 29 dec. 31. 1 Tamás/ Enikö Bp./ Szent István K.
Rumpusz 26 dec/jan? ? ? Bp./ Schöpf-Mérei
Rita 23 jan. 4. 1-2. Balázs v. Bence/ Emma v. Anna Bp./ Máv K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 ? Bp./ Máv K.
Rékacs 30 jan. 7. 1 ? Bp./ Schöpf-Mérei
Márti 28 jan. 8. 1 ? Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika ? jan. 2 ? ?
Kire 33 jan. 11. 2 ? ?
Szilvia 30 jan. 12. 3 ? Bp./ János K.
Esbib 30 jan. 12. 2 ?kos/ Flóra Bp./ Bajcsy K.
Andi 25 jan. 13. 1 ? Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Sys 29 jan. 16. 2 Réka Petra/Gergő Ádám Bp./ Jahn Ferenc K.
Brigi 30 jan. 18. 3 ? Bp./ Bajcsy K.
Dorye 25 jan. 21. 1 Vilmos/ Johanna Bp./ SZOTE II. Nöi
Anettka 27 jan. 22. 2 ? Bp./ Jahn Ferenc K.
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.
Ildi 27 jan. 28. 1 Martin/ Szimonetta Lia Szeged/ Klinika
Bubborka 29 jan. 30. 2 ? Bp./ Szabolcs u. Klinika
Orbis 23 febr. 1. 1 Botond Merse/ Csenge Borka
Vica 29 febr. 2. 3 ? Bp./ Szent István K.
Bagzer 26 febr. 2. 1 ? Otthon
Katy 27 febr. 3. 1 ?/Leona, Lea Bp./ Schöpf-Mérei
Cicmerák 24 febr. 11. 1 ? Bp./ Szent István K.
Zsuzsi 29 febr. 13. 1 Marcell/ Zsófi, Ágnes Bp./ János K.
Kikocska 26 febr. 13. 1 Réka Ilona/ Áron v. Ábel Bp./ Schöpf-Mérei
Móni 24 febr. 16. 1 Bence/ Dóra Bp./ Máv K.
Enikö 26 febr. 19. 2 ? Szeged/ Klinika
Eszi 30 febr. 22. 1 Anna v. Luca Bp./ Kútvölgyi K.
Böbe 28 febr. 24. 1 Géza/ Lilla Bp./ Margit K.
Zsuzsa 28 febr. 26. 1 ? Bp./ Bajcsy K.
</pre>

Szerdán megyek dokihoz, és remélem most már biztosra meg fogja tudni mondani, hogy kislány vagy kisfiú!Márha a gyerek is ezt akarja! Kép

Üdv mindenkinek!
Katy
Katy
 


Katy! Kép
Nekem annyit módosult, hogy a szülés időpontja 02.08. lett, a neve pedig László Gergő.

Köszi
cic
cicmerák
 
 


SziasztokKép

Köszi mindenkinek a hepatitises infokat, akkor lehet, hogy mégis beiktatok egy védőnő-látogatást, bár kedvem az nincs sok hozzá.

KatyKép
Nekem UH alapján most a hivatalos dátum jan.12.

EnikőKép
Nagyon vigyázz magadra, bár tudom, hogy kicsi gyerek mellett szinte lehetetlen pihenni. Nincs valami segítséged (nagymama, tesó, stb.), aki gyakrabban tudna vigyázni a gyerkőcre, vagy a háztartásban? Sajna ez a kinyílás nem tréfadologKép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Halihó!

Hű, micsoda lelkes társaság, egy-két napig nem voltam internet-közelben, és alig győzöm bepótolni! Csak így tovább!! Kép

Súly: A Kismamák nagykönyvében példaként berakott kismama súlytöbblete a 28. héten 9 kiló!! Nagyon fellelkesített a hír!

A szülés Hete Portál szerint az ideális 8 kiló a következőkből tevődik össze:
a magzat súlya kb. 3400 gramm
a méhlepény súlya 500 gramm
a magzatvíz mennyisége körülbelül egy liter
a méh súlya 1500 gramm
a mellek súlynövekedése 500 gramm
A vérmennyiség nagyjából két literrel lesz több.
De nekem például ha a két mellem összesen csak fél kilót gyarapodott, hát akármi legyek!! Meg ezen kívül szerintem egy kis husi a combon-csípőn elkerülhetetlen. De tulajdonképpen miért fektetnek erre ekkora hangsúlyt mostanság?? Anno anyukámat is diétára fogták (amit persze nem igen tartott be Kép), de 18 kiló után. És se neki, se nekem semmi bajunk, és 3 hónap múlva semmi nem látszott rajta. Mindig mondják, hogy legfontosabb a nyugodt, kiegyensúlyozott élet, erre az összes doki ezzel szekál. Én nem fogok ezen aggódni mostmár, elhatároztam.

És még a végére egy kérdés: szerintetek mikor érdemes elkezdeni aggódni azon, hogy rosszul fekszik a babuci? Az egyém medencefekvéses, de már a kezdetek óta és szemmel láthatólag nagyon jól befészkelte magát, mert esze ágában sincs elfordulni!

Na jó, bocs a regényért, mindenkinek jó pocisodást!
orbis
 
 


Sziasztok!

Katy!
Én nagyon ritkán írok, így kimaradtam a táblázatból:
Mackósajt, 32 éves vagyok, december 15 (UH szerint december 6), 2. gyermek, neve nincs, Bp, István Kórház
Köszi.

Kilók miatt aggódóknak:
Én az első terhességem alatt 20 kg-ot híztam, a szülés utáni 6 hetes vizsgálaton már csak 5 kg volt rajtam, abból a tejtől duzzadt melleim legajább +3 kg-ot nyomtak. 23 hónapig szoptattam és a mostani terhességemet a normál versenysúlyommal kezdtem.
Most a 29. hétben vagyok és 12 kg-ot híztam eddig. Fel vagyok készülve, hogy ismét legalább 20 kg jön rám, de nincs miatta lelkiismeretfurdalásom. A nőgyógyásznőm is azt mondta, nem aggasztja, az előző szülésnél nem okozott problémát.
Ez a terhesség körüli hízás ill. fogyás alkati kérdés.

Orbis!
Anyukám mesélte, hogy én farfekvéses voltam és csak a szülőágyon fordultam be fejjel.

Üdv. Mindenkinek!
Mackósajt
mackósajt
 
 


Sziasztok!
Katy: látom szerencsésen megérkezett a táblázat! Kép Hogy mennyien vagyunk! És én vezetem a sort Kép Kép! Utánam a vizözön!

Orbis: ez teljesen változó, hogy mikor fordul be fejjel lefelé a baba. Nekem a 30. heti uh-n már fejjel lefelé volt, ugy érzem azóta sem változott a dolog és remélem már nem is fog. Ráadásul a feje is elég lent van! Az utolsó hónapban (hetekben, napokban) is megfordulhat még, csak akkor már kisebb az esély, mivel alig van helye. De a gyerekek nagyon kis százaléka farfekvéses, ugyhogy biztosan időben irányba áll a babád! Kép
Súly: én a lányommal 26 kilót Kép hiztam annó, ez iszonyú sok volt, de nem volt semmi bajom. Vérnyomásom is, cukrom is renben volt. Sajnos nem ment le mind, igaz alapból jól hasznositom a táplálékot Kép, meg nem is törtem magam agyon a fogyókúrával. Most a 34. héten még csak cirka 2! kilót hiztam (azaz a tartalékaimat éltem fel). Nem tudom minek köszönhetem ezt, de nagyon örülök neki, hogy tetemes kiinduló súlyomra nem jött fel ismét 10-20 kiló. Szóval még csak azt sem mondhatom hogy fajta kérdése, mert én elég hizós vagyok, most meg??

Marica
marica69
 
 


sziasztok
Katy
Köszi a táblát, ügyi vagy!

Orbis
Szerintem még nagyon sok ideje van, hogy beforduljon. Hányadik héten is jársz? Úgy néztem, hogy február elején szülsz. Nekem pl. mindkét babánál a 30. hét körüli uh mutatta, h már lefelé van (remélem, marad is Kép), de előtte is éreztem a csuklásaiból, meg a rúgásaiból. De egyik bnőmnek a 39.héten fordult pl. be. Biztos befordul Botond/Csenge Kép

Mackósajt
Na az ilyen hozzászólásokat szeretem! Így nyugsom meg én is súlyügybenKép Csak az a rossz, amikor ritkán látott ismerősök, dédik megjegyzik, h látom, étvágyad jó, vagy hogy jó színben vagy Kép Kép

bringa (32+0)
bringa
 
 


Na, megjöttünk a látogatóból. Egész jól telt, Bagzerka, nagyon sajnálom, hogy te nem vagy jóban az anyóssal, csak biztatni merlek, hogy hátha jobb lesz... azért ne hagyd magad. Kép nekem nagyon nagy szerencsém van. Teljesen elfogadja, hogy más vagyok, mint ő, és csak az fontos neki, hogy a fiával boldogok vagyunk. Mondjuk megbeszéltük, hogy az unoka-dologhoz még ők sem szoktak hozzá, de azért várják nagyon. Kép
Marica, a nov. 9 jó nap, én is akkor születtem Kép

kikocska
 
 


Orbis!

Nem hiszem, hogy 8 kg lenne az "ideális" hízás! Szerintem az a minimum, de még talán annak is kevés! 12-14 kg teljesen korrekt, és simán lemegy!Kép
Én az elsővel 20-25 kg körül híztam (a végén már nem mertem mérniKép), és mind lement, pl. szülés után egy héttel már több mint 10! A másodikkal már csak 15-öt, az is pont annyi idő alatt, pont ugyanúgy ment le. A dokim jó fej, azt mondja, hogy akkor most beirányozhatjuk a 11 kg-tKép Jó lenne, csak már most 5-6-nál tartok!KépKépKép

Én csak a lányomnál emlékszem, hogy 32 hetesen be volt fordulva, aztán átfordult popsival, és úgy a 36. hét körül vissza fejfekvésbe. Tök jól éreztem mindkettőt, akkor már elég nagy volt. Most még nálunk nagyon sok helyük van a mozgásra(mi ketten pont egyidősek vagyunkKép), egyik nap lent rugdos, másik nap fent, ne is törődj vele.

Tényleg, te még úgyse választottál kórházat, nem jössz az Istvánba? Lehet, hogy együtt szülnénk! Most már én is inkább elsejére vagyok várható, sőt már volt január végéről is szó!Kép

Csók: Vica
mvica
 
 


Sziasztok!
Szeretnék dióhéjjban bemutatkozni, hiszen eddig csak kivülrôl "figyeltelek" benneteket. 30 éves vagyok, az elsô gyermekünk, a 34. hétben járok, valószín? hogy fiúcska lesz és az Istvánban lesz a nagy esemény. Már baromira izgulok és reménykedem a sima, komplikáció nélküli, gyors szülésben. Nos, egyenlôre más nem jut az eszembe. Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Sziasztok!!

Hát lányok, köszi szépen a megnyugtatást! Remélem úgy lesz. Nagyon sokat mocorog, csak úgy hullámzom néha, de marad ugyanlyan vízszintes helyzetben.

Mvica:
Van már választott kórházam, a Margitban fogok szülni, csak valahogy lemaradt a táblázatról! Mindenképpen oda kell járnom, mert ott kezelik a vesémet, és az urológus ragaszkodott hozzá, hogy minden egy helyen legyen. Ő ajánlott dokit is. Nagyon meg vagyok vele elégedve, ráadásul nagyon sok jót hallottam róla, csak egy gond van vele: magándoki, és csak magánrendelése van.
Január végével már eddig is kecsegtettek, jan 20 és feb. 4 között már mindent mondtak, de a hivatalos időpont a kiskönyvemben február 1.
Azt mondta a doki, hogy akinek végig egy időpontot mondanak, az nem tudhatja, hogy előtte vagy utána lesz egy héttel, így legalább lehet rá számítani, hogy valahol a kettő közöttKépKép
Honnan jársz be az Istvánba? Amúgy ott szült egy barátnőm nyáron és egész jónak tűnt!

Bagzerka:
Kár, hogy ezt csak most írtad, nekünk két hét múlva lesz az esküvőnk, és néhány napja fixáltuk le a fotóst. De talán majd a gyerkőcről később. Bár nem tudom, akkortájt hogy lesz ilyesmire időd. Kép

Na regénynek vége, üdv: Orbis
orbis
 
 


Sziasztok,

Már rég írtam, mert "nyári" szabinkat töltjük, Itáliában jártunk. Nagyon szuper volt minden, az idő is, bár az utazós napok végére elég nyűgös lettem. Viszont pihis napokon nagyon sok kismamás újságot meg mimindent olvastam Kép

A kilók ügyében én sem izgatom magam (bár mindenki szóvá szokta tenni), és mindig gondolom, hogy micsoda előnye van azoknak, akik az elején még fogytak is?! Egyébként már 8 kg-nál tartok a 25 héten.

Katy,
szeretnélek megkérni, hogy írd be az adataimat a táblázatba:
Hanitka-29-jan.10.-1-Hanna-Bp. Nagyon köszi!

Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra,
Hanitka
hanitka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?