Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Csak egy pillanatra beugrottam, de még nem olvastam vissza.

Semmire sem volt időm már megint, mint mindig. Mondjuk felástam a kiskertemet, ez már nagy haladás, de a sok vasalnivaló itt maradt. :?
Csak kutyafuttában írok most is.

Remélem mindenki jól van. Én alig érzem a kezem. A derekamról nem is beszélve. Ráadásul úgy eltetem a virágmagjaimat, meg a zöldségmagokat, hogy sehol sem találom. Úgyhogy ültetni nem is tudtam.

Holnap meg biztos nem fogok tudni jönni, mert továbbképeznek majd, hogy még okosabb legyek. :lol: :lol: 8) Csak este jövök haza.

Luczus: Remélem a kislányod már jobban van!

Bikfy: Hajrá, akkor a mai nap mindent bele! :D

Azért ma sem volt nagy forgalom amint látom.

Kedden megyek tüszőnézésre fél 3 -ra drukkoljatok nekünk! :roll:

Mentem, puszi nektek!

Kép
babicsek
 
 


Rodi: Ne aggódj, nincs semmi baj és örülj a hődnek. Ne arra gondolj hogy nehogy megint megtötrénjen, hanem csak a jóra hogy nemsokára babázni fogsz!

Beze: Nagyon jó lehetett nektek! De az is jó hogy megint itt vagy!

Monic: Nekünk is vacakolt a net tegnap, ugyanez volt, mint nálatok. Ha újraindítottuk ment egy darabig.

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Rodi! Ma hogy vagy?

Bikfy! Gondolom ma azért pótoltatok apával! :wink: :lol:

Babicsek! Keddre megadrukkok mennek!!!!

Beze! Szuper lehetett nektek ez a pár nap!!!:D Kicsit azért irigy-irigy!:wink:
Nálunk idén úgy néz ki elmarad a nyaralás is, ha lesz valami kis pénzünk, a tertőtérben szeretnénk még egy szobát megcsinálni.

Nati? Kiki?

Én ma hányi-ügyileg jobban voltam, lehet az is sokat számított, hogy ma elég sokat voltunk az udvaron. És idén először végre kint tudtunk főzni!!! Bográcsban tojásos lecsót. :lol:
Viszont ma egy kicsit megijedtem, mert reggeli után 2-2 és fél órával olyan remegés és szédülés jött rám pillanatok alatt, hogy a vércukromat is alig tudtam már megmérni evés előtt. :?
Éhgyomri 4.7 volt reggel, és evés után kb. két órával meg 4.2. :shock: Gyanús, hogy most már sok nekem ennyi met. Holnap hívom is a menset, de sajnos azt olvastam a honlapon, hogy a Valicskó doktornő 2010-től Debrecenben rendel. :(

Tegnap voltam nőgyógyásznál, hosszú vívódás után választottam végre egyet. Asszem jól döntöttem, szimpatikusnak tűnik, és még a markát sem tartja, mondta, hogy gondozásra járjak a kórházas rendelésére. :D
Megnézte a méhszájat, minden rednben, meg csinált ő is uh-t, van új babóképem. :lol: mindent átbeszéltünk, holnap megyek a védőnőhöz. Nyugodt és boldog vagyok! :lol:

Puszi Mindenkinek!!! És drukk!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

 
 

Sziasztok!

Babicsek!
Én nagyon fogok nektek szurkolni. Ügyesek legyetek!!!
Röhögök nagyon, hogy annyira eltetted a magjaidat, hogy vetni sem tudtál. Kezdesz kismami lenni. Terhességi elbutulás a neve. Tök jó, hogy te máris produkálod a tüneteket. :lol: :lol: :lol:

Lucuzs!
Én annyira elkészültem, mikor megláttam a vonalzódat! Te jó ég! Tökre elment az idő. Már majdnem 7 hetes terhes vagy. :wink: Örülök az új dokidnak. :wink:

Rodi!
Írok privit.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy! És ha tudnád, hogy csak lilypie ír nekem ilyen napot, és valójában az én számításaim szerint ma töltöttem a 7. hetet, holnap már a 8. kezdődik! :wink: De nem tudom átcsinálni... majd ha a doki is megerősít, akkor addig fogom nyektetni, amíg nem járok sikerrel! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Luci!

Mit csináltatok ma? Voltatok sokat a jó levegőn Bogival? Jó, hogy ilyen klassz idő van.

Én most jöttem meg a talpmasszázsról. Olyan jó volt, hogy nem is tudom elmondani. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Babicsek!
Nagyon fogok szurkolni neked keddre, de biztos vagyok benne, hogy szép tüszőid lesznek!

Lucuzs!
Azt hiszem a múltkori parád ideért hozzám! Ma már tök normális a hőm, 36,6-7 fok. Kicsit hányingerem van, de a hasam húzódását nem érzem. Már nem érzem magam rosszul, de sokat és hurutosan köhögök. Végül is szerdán megyünk, hogy tudjuk minden rendben van-e. Most már én is nagyon aggódom.
Örülök, hogy róka család ma elkerült téged. Te, hogy vagy?
Attól, hogy a doktornő már Debrecenbe rendel, attól még tudsz vele beszélni. Bár én is hívtam kedden a Rencz doktornőt, de nem tudtam beszélni vele, mert az asszisztens mindent elmondott. De a te eseted más, úgyhogy próbálkozz telefonon.

Bikfy!
Köszönöm itt is! Ment válasz pü.

Beze, NAti!
Hogy vagytok? Mi van veletek?

Kiki!
Rólad is régen hallottunk! Jól vagy?

rodina74
 
 


Bikfy! Udvaron voltunk délelőtt sokat, délután meg alvás volt sok :lol:, bár csak apa meg az én részemről, Bogi persze csak viribült végig. :lol:
Jaj, képzeljétek, Bogi olyan tündér mióta elmondtuk neki, hogy a pocakomban van a kistesó, azóta gyakran ideszalad hozzám, és a köldökömön keresztül fütyül a babónak. :lol: Hogy honnan veszi, hogy pont a köldöknél kell, és miért pont fütyül? passz. :lol: :lol: :lol: De tündér! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Rodi! Sajnálom, hogy átragadt rád a parám, bocs. :?
Szerintem jó döntés, hogy nem izgulsz tovább, hanem elmész szerdán! Amúgy is minden rendben lesz, de legalább nem tart tovább a várakozás!!!
Hasam húzódik néha, ha sokat állok, vagy ülök, pl most is kezdi, hogy már egy ideje itt netezek.
Te mit szedsz? Terhesvitamin? Magne B6? Mert már mondtam, hogy ezek csökkentik a rosszulléteket! Amúgy meg nem kötelező végig hányni a terhességet! Nekem Bogival szinte semmi tünetem nem volt!!! :shock: 1-2 alkalommal hányinger, azt annyi. :D
Kívánom, hogy hamar elteljen már ez a két nap és végre szerda legyen, hogy láthasd, minden a legnagyobb rendben van!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs!
Azt hiszem ez a para természetes. Nem rosszaságból írtam, de ez a kis köhögés és egyéb dolog hozta rám a frászt, és azóta nem múlik. Szóval nem konkrétan a te parád miatt ragadt át rám az aggódás!
Köszönöm a nyugtatást!

Látod, milyen vak vagyok, nem emlékszem, hogy a rosszullétekkel kapcsolatban olvastam volna, hogy a vitaminok csökkentik. Szedek femibiont, mellé Vas vitalt - ezeket minden nap és időnként Magne B6-ot, és külön Calciumot is.
Hát hányni nem is szeretnék, és nálunk anyunak, mikor minket várt, nem is volt még hányingere sem. Inkább olyan émelygéseim vannak! Remélem, hogy ez a 2 nap hamar eltelik, és szerdán nem kell majd sokat várni.
Bocs lányok, tudom megint önző vagyok! :oops:

rodina74
 
 


Rodi!

Héten valamelyik napon küldöm, de megvárom, hátha a kolléganőm is tud szerezni. Az ígéret megvan rá. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


NAgyon szépen köszönöm neked és a kolléganődnek is!

rodina74
 
 


Meséljetek még magatokról, kismamik. Olyan izgi minden szavatok. :wink:
Jó olvasni titeket.

KépKépKép
bikfy
 
 


NAgyon szépen köszönöm neked és a kolléganődnek is!

rodina74
 
 


Rodika!

Nagyon szívesen, de ne köszönj semmit, ez igazán, tényleg egy semmiség. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Olyan fáradt vagyok, majd leragadnak a szemeim. Lehet, el kell köszönjek, pedig mi ma még meg is kell szeretgessük egymást. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok!

Annyira aranyosak vagytok, köszönöm, hogy hiányoltatok. Képeket majd hozok, de ma már nincs erőm kicsinyíteni. :oops:

Rodi, nyugi, nincs semmi gond, szerdán majd meglátod. Nekem 5+6-on már volt szívhang Lexivel, a hatalmas haematoma ellenére.
Jól vagyunk, köszönjük. Várom remélhetőleg utolsó pirit.

Lucuzs, tényleg jó volt, még idén szeretnénk még egyszer, jövőre úgyis sztornó megint. :wink:

Bikfy, a tojáskrémet ki fogom próbálni, jól hangzik. Ha érdekel titeket egy finom halkrém-recept, holnap leírom.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze!

Holnap nagyon várjuk majd a képeket! Nekünk van még üdülési csekkünk, még nem tudjuk hova megyünk belőle. Amikor jönnek majd haza hugiék, lehet, hogy akkor használjuk fel valahol a Balaton környékén!

Bikfy tojás krémje nagyon finom, érdemes kipróbálni! Jöhet minden jó kis szendvicskrém, mi szeretünk mindent!


Sajnálom, hogy mindig velem van tele ez a topik! :oops: De tudjátok, már ide egyszer eljutottam, de szívhangot még sosem hallottam. Nagyon félek, hogy még egyszer megtörténik velem! Na, és ez volt az utcsó!

Natikám!

Te merre jársz? Hiányzol!

rodina74
 
 


Rodi, igenis lesz szívhang, majd meglátod. :D Ne sajnáld, inkább írd le a kétségeidet, különben nem tudunk segíteni!

Nati, tényleg rég voltál... :roll:

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jó éjt, mindenkinek!

rodina74
 
 


Nekem is el kell köszönnöm, én konkrétan ülve alszom. Kezd durva lenni az álomkórom. Elkezdem megint szedni a Béres cseppet.

No, akkor mindenkinek jó éjszakát!!! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Jó éjt Bikfyke!

rodina74
 
 


sziasztok,
vagyok ám, csak itt a tavasz... :P :P :P

talán holnap kicsit több időm lesz, akkor jövök és teleírom nektek a topicot!!!!!

Lucuzs,
óóóóóóóóóóóóóóóriásssssssssssssi gratula neked a szívhanghoz!!!!!!!!

Rodika,
tessék megnyugodni, minden rendben lesz!!!!!!!!! Majd meglátod.
mi anno mobillal felvettük az eslő szívhangot, ha bemegy veled Apa is, akkor ti is felvehetitek!!! bár az első szívhang annyira lenyügőző, hogy köpni nyelni nem tud az ember, de szerencsére mi többször meghallgattuk már először is.

mindenkinek millió puszi, igyekszem, igyekszem!!!
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Nati,

már 4 kilót fogytál? Nagyon ügyes vagy! Gyere majd ha lesz egy kis időd :wink:
Danika sem akar mostmár megmaradni a lakásban, tegnap is egész délután kint voltunk, szerintem ma is ez lesz.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Ma megjártuk a védőnőt, kaptam kiskönyvet! :lol: Meg millió papírt, mértünk súlyt, meg vérnyomást, hát 80/50 lett :shock: , bár nekem eleve is kevés szokott lenni, max 100/60, de ez mégiscsak durva. Úgyhogy mostantól szigorú sok ivás!!!!

Megjavítottam a vonalzómat, tehát már a 8. hetet tapossuk :shock: :lol: , és akkor a születés tényleg nov.7., ahogy annó Nati is írta. :wink: :lol:

Nati! Gratula az újabb kilóhoz!!! :lol: :lol: :lol:

Pusszantás!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!
Nem volt még időm visszaolvasni, hétvégén a szülőknél voltunk, nagy névnapozást tartottunk. És ha már itt tartunk, Beze, lehetséges, hogy szombaton volt Lexike névnapja? Isten éltesse sokáig! És ha jól emlékszem, Nati is írta, hogy névnapokra készülődnek, ebből azt sejtem, hogy Bence esetleg Benedek? Hát akkor így utólag neki is boldog névnapot kívánok, meg párodnak is, mintha őt is emlegetted volna, hogy mostanában lesz névnapos! És hasonló jókat kívánok Timejka Bencéjének is, ha tegnap ünnepelt!!! Monic, a te férjednek is mostanában volt névnapja? Neki is minden jót kívánok!
Remélem, nem hagytam ki senkit, de ha igen, akkor jelentkezzen az ünnepelt (vagy egy családtagja), és írok neki is! :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Bikfy, Vius!
Nagyon jó lehetett találkozni, beszélgetni kicsit élőben is! Szuper, hogy összehoztátok! A képek nagyon jók, a katicáson jót nevettem! :)

Bikfy!
A felsőd nagyon szuper! Szerintem egyáltalán nem bő, de ahogy az anyagát elnézem, talán picit tud nyúlni is, hogy pár hetes pocakon is jól álljon! ;)
A rosszullétekkel hogy állsz? Úgy tűnik, hat továbbra is a gyógyszer? :) Hátha tényleg nincs már szükség semmilyen vizsgálatra, mert jön a baba spontán! SAjnálom, hogy ilyewn nehéz mindent megszervezni, meg lassan készülnek el a vérvétel eredményekkel, remélem emiatt nem csúszik az átjárhatósági.

Lucuzs!
Boginak gyógyulást, remélem már jobban van! Édes lehet, ahogy a tesónak fütyül... :) Sajnálom a hányingert, de látom, ügyesen megküzdesz vele! :)

Rodi!
Ne aggódj, most minden rendben lesz. Persze,megértem, hogy könnyen megijedsz, de tényleg nincs rá okod, nyugi! Remélem ma már jobb a hangulatod, és nyugodtabb vagy! Drukkolok nagyon neked szerdára, hogy már akkor halljátok azt a gyönyörű szívdobogást!

Babicsek!
Parkettázás, falazás? Ti is nagy felújításban vagytok! Mit csináltok pontosan? Ti is tetőteret?
Drukkolok nagyon neked holnapra! Ennek most sikerülnie kell!!! :)

Monic!
Remélem Danika megússza köhögés nélkül ezt a betegséget! Szuper a terheléses cukor eredményed, gratula! Remélem, hamar meglesz a tetőtér, mert ez most plusz energiákat von el tőled, mennyi van még hátra belőle szerinted?

Beze!
De jó, hogy hazaértél! Hiányoztál ám nekünk! :) Jaj de jó, hogy jól sikerült ez a pár nap! Jó lehetett pihenni egy kicsit!

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Bikfy!
Megértem, hogy már az egy év várakozást is nagyon soknak érzed a babára, és akkor már azt tanácsolod mindenkinek, hogy forduljon orvoshoz. Főleg, hogy látjuk, hogy az orvoshoz fordulás sem jelent sajnos azonnali eredményt. Úgy tudom, hogy az orvostudomány ma 2 év után kezd el foglalkozni egy párral, elvileg, ha fiatal. Az én környezetemben sok olyan pár van, (testvéreim, sogórnőim), akiknél az első baba a második év végén jött kb., de spontán! Persze ettől függetlenül én is inkább azt javaslom mindenkinek, hogy forduljon orvoshoz, ha nem sikerül. Illetve, hogy ne várja meg a legideálisabb időpontot a projekt elkezdéséhez...

Lucuzs!
Drukk a tetőtérhez! ;) Miért kellett új nőgyógyászt választanod? Sikerült időpontot szerezned a mensbe?
A vérnyomásra a sok ivást mondták, vagy mást is tehetsz ellene?
De jó, hogy pontosan mér a vonalzód! :)

Rodi!
Köszönöm, jól vagyok. CSütörtökön veszem be az utolsó fogamzásgátlót, aztán hajrá! :)
Megértem, hogy szerdán elmentek az ultrahangra, az már mindjárt itt van!! :) És nem is vagy önző, csak most nagyon foglalkoztat, hogy mi lesz, mert aggódsz. De hidd el, nem kell! És esetleg nézz egy kis Titkot, hátha segít! :)

Nati, Nati!
De jó, hogy jöttél! Már annyira hiányoztál, kezdtünk aggódni érted! ;) Milyen jó ötlet ez a szívhang felvétel. Biztos megnyugtató érzés volt újra meghallgatni!
És gratula a kilókhoz! :)
Lassan neked is megjön, és kezded a fogamzásgátlót igaz? Jaj de jó!

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Lányok!
Ilyenkor délután én olyan jól elbeszélgetek magammal... Senki se jár erre? :roll:

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Kiki,

hogy te milyen figyelmes vagy :lol: Köszönjük a párom nevében is a névnapi köszöntést :lol:
Jól halad a tetőtér, de mostantól inkább az lassítja majd a munkát, hogy fogy a pénzünk rendesen és csak szépen lassan tudunk mindent megcsináltatni, én nagyon remélem, hogy Dávidka születéséig meglesz minden és a baba már az emeletre érkezhet.
Azt tudod már, hogy milyen protokoll lesz a lombikkor? Rövid vagy hosszú?
Hűha, mindjárt te is kismami leszel

:lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic!
Azt hiszem valami ultra rövidet emlegetett a doki! :) Két féle szurit kell majd beadnom (Suprefact, Gonal F), és az első szuritól számolva a 8. napon megyek az első tüszőkukucsra (vagyis húsvét után kedden). És már próbálom magam elképzelni kismaminak... :)

Hát, egy tetőtér beépítés biztos nem olcsó mulatság. Drukkolok, hogy kész legyetek, mire jön a baba! Most nézem, hogy már 26. hétben vagy! Olyan gyorsan telik az idő!!! :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Kiki.,

ha ultrarövid akkor nagyon hamar kismami leszel :lol: Ez annyira jó :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Kiki most már én is vagyok! Nem maradsz egyedül! :lol:

Igen, mi is tetőterezünk, csak nekünk egyáltalán nincs rá pénz. :oops: :lol: Nekünk már megvan a tetőtér, még Bogi előtt építettük be, de két szobát kihagytunk, mert még nem volt rá szükség. Most az egyiket meg szeretnénk csinálni. :roll:

Új doki kérdés:
Én Boginál egy nagyon lagymatag dokit választottam terhesgondozásra, és nagyon nem jött be. Amúgy meg nem fogadtunk meg senkit, ügyeletben szültem, végül 4 doki keze alatt mentem át, addig voltam bent, de mind normális volt. Akinél végül Bogi világra jött, az a legjobb fej, de sajnos azóta otthagyta a kórházat, most már nem tudok hozzá visszamenni. :?
Így most doki nélkül voltam, ezért kellett újat választanom. :roll: De asszem jól döntöttem! :lol:

A vérnyomásra tényleg a sok ivást mondta a védőnő, azóta megint odafigyelek. :oops:

A menssel meg sikerült beszélnem. Nem kell mennem, hanem telefonon megkaptam minden utasítást. 10. hétig kell szednem a mostani adag gyógyszert, aztán 10-12 hét között fél adagot, és 12. hét után teljesen el kell hagynom. A szénhidrátbevitelt fel kell emelnem, hogy ne legyek rosszul. Aztán majd terheléses cukorra kell mennem a 15. hét körül, és azt a dokinak elküldeni, ő megszakérti majd.
Nagyon kedvesek voltak, és segítőkészek. :D

Kiki! akkor tényleg hamarosan kismami leszel!!!! :lol: :lol: :lol: Készülj is lelkileg!!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, nem tudok visszaolvasni. Nagyon ramatyul vagyok, valószínűleg összeszedtem valamit, fáj a torkom és a fejem. Képeket is csak később hozok. Vigyázzatok magatokra, mindenkinek puszi!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nati!
Jó, hogy jöttél!
Jaj, de jó ötlet ez a szívhang vagy pulzálás hangjának felvétele! Remélem, lesz rá alkalmunk legkésőbb a jövő héten, hogy hallassuk!
Látom, nagyon jól megy a fogyókúra! Nagyon ügyi vagy!

Lucuzs!
Jaj, de jó, hogy már van kiskönyved! Milyen a védőnő? Ugyanaz, aki Boginál is volt? Úúúúú,ez a vérnyomás igen alacsony, mit mondott rá a védőnő? Biztos jól mérte?

Kiki!
Örülök, hogy jöttél, már hiányoltunk! Hú, akkor mindjárt te is kismami leszel! Nagyon szurkolok, hogy minél hamarabb elindulhasson a projekt!

Monic!
A párodnak utólag boldog névnapot kívánok! Gipszkartonnal csináljátok a tetőteret?
Biztos nagyon szép lesz!

Timejka!
Hogy vagy? Minden rendben? Az állásod megmaradt? Írj, hogy mi van veled!

rodina74
 
 


Rodi! És te hogy vagy?

Igen a védőnő ugyanaz, jóba vagyunk. :D És tuti jól mérte, mondta is, hogy igyak sokkal többet. Röstellem, de mostanában nem figyeltem oda. :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Rodina,

a falak téglából vannak, az még a ház építésekor készült, a mennyezet gipszkarton illetve a gyerekek szobája hatalmas és mindkettőből választatok le gipszkarton fallal egy kis gardróbot és játéktárolót egyben. Úgy csináltatom meg a bejáratot, mintha egy szekrény lenne és a szekrényajtón át lehet a gardróbba jutni. De szerintem ez is évek kérdése lesz...
Apukám rengeteget megcsinál nálunk mivel gipszkartonozó és szobafestő, de így is rengeteg pénz.
Van egy építési telkünk amin kész vannak a tervek is, de szerintem soha az életben nem tudunk belevágni ha a csak a tetőtér ennyibe kerül...

Beze,

jobbulást neked!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Hát a közérzetem jó, de elég csúnyán, hurutosan köhögök! Remélem hamar elmúlik, és nem köhögöm ki a babát! :oops: :?

Egyébként jól vagyok, és már nagyon várjuk a szerdát!

Örülök, hogy meg vagy elégedve a védőnővel, mert az nagyon sokat számít! Minden órában igyál meg legalább 2dl vizet, így nem felejted el! Néha én is elfelejtek inni, eddig sem voltam egy nagy ivó, volt, hogy a reggeli kávéval voltam el egész nap, nem is ittam más folyadékot. Most én is odafigyelek rá, hordozom magammal az ásványvizes palackjaimat!

Monic!
Hú, nagyon szép szobájuk lesz a fiuknak. Én nagyon szeretem a gipszkartont, ezért is kérdeztem. Mi a lakást belülről gipszkartonoztuk be, hőszigeteltük, és különleges világítást csináltunk a nagyszobában. A szobák falai nagyon hullámos volt, ezért is csináltuk! A gardróbszoba nagyon jó ötlet, mert így nem kell a szobába olyan sok bútor. Mi nagyon bútor ellenesek vagyunk, nálunk csak alacsony bútorok vannak, így nem veszi el a teret. Bár így kettőnknek is kicsi a 70 nm-es lakás!
Nagyon jó dolgok lesz a fiúknak!

A telekre mit terveztek, családi házat vagy nyaralót?

rodina74
 
 


Rodina,

családi házat szeretnénk, de ha nem lesz ötösöm a lottónk szerintem sosem fog elkészülni. 8)

Lent a nappaliban nekünk is különleges az álmennyezet, rejtett világítással (apukám csak "gyerekcsináló" fénynek hívja és annak is készítette :lol: )
Fent teljesen egyszerű lesz spot világítással, nincs idő bonyolultabbra, mivel apukám akármelyik nap indulhat Hollandiába vissza dolgozni így, hogy beköszöntött a jóidő, így nem merünk bonyolultabb dologba belefogni.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


sziasztok, próbálok felzárkózni :P

Rodi,
stodal szirupot próbáltad már??? vagy valami homeos dolgot köhögésre????
Nekem anno azt mondta a dokim, mikor féltem a koraszüléstől, hogy ne aggódjak, kétszer ugyanoda nem üt a ménykő. Igaza lett, bár beindult a szülés, de aztán megállt :P
Hidd el, minden rendben lesz, most próbáld magad kúrálni!!!! LÁndzsás utifű szirup?? vagy azt babásan nem lehet???

Kiki,
hogy Te milyen figyelmes vagy!!!!!!!!! Köszönöm a fiúk nevében is!!!! Apa Sándor, Bence meg Bence (aug 23. azt hiszem :oops: ), de mivel aug 1-jén született, úgy döntöttünk, hogy Benedek napon ünnepeljük, hogy ne egy hónapon belül legyen neki. Amúgy meg most mondta Anyósom, hogy a katolikus naptárban Benedek napon van Bence is, mint a Benedek egyik szentje. Szóval most már kerek a világ :P
Hát, a csütörtök már mindjárt itt van!!!! Jajjjjjj, de jó, veled együtt fogok izgulni!!!
Nekem szombaton megjött (25.napra), úgyhogy szedem a fogigátlót, 30-án megyek uhura és akkor kiderül, hogy mikor és hogyan tovább :P Addig meg ünneplünk szombat-vasárnap :wink:
Ja, még korábban kérdezted az ikres kérdést, hogy megkérdezheted-e a kismamitól. Szerintem inkább kérdezd meg, hogy többször előfurdult-e a családban??? ez nem tapintatlan egyáltalán, viszont némileg kikerüli a spontán megtermékenyülés kérdéskörét :wink:

Bikfy,
sok van még hátra a suliból???? hogy bírod??? gondolom mennyire jó volt Viussal!!! Nem is tudtam, hogy egy városban laktok!!!!!
Őszintén, én nem értem felétek a laboreredményeket.... nálunk a hormon 4-5 munkanap, a clamidia tesztet meg az antsz-ben csináltattuk ingyen, s egy hét alatt megvolt az eredmény!!!
Mikor mész átjárhatóságira?? Köv hónapban???

Lucuzs,
hogy van Bogi? Mikor mentek vissza??? Tapolcára kell még menni??? Hát, nektek is kitartás a felújításhoz!!!!

Monic,
hogy nektek mennyi energiátok van!!!!! Ez egy régi ház, hogy újat akartok építeni???
Mi 4 éve építkeztünk, rengetegbe került, most meg 1 nap, amíg megpucolom az ablakokat :twisted: annyi van... ezért is nem jöttem, mert csütörötök -péntek csak ezt csinátam.

szombaton meg veteményeztünk, vasárnap meg állatkertben voltunk veszprémben :wink:

Beze,
jajjjj, jobbulást Neked!!! remélem hamar túl leszel rajta!!! Szükségem lenne a halkrémes receptedre :wink:

Oh, Bikfy,
ir-eseknek miért tilos reggel tejet inni??? tudsz valami fincsi, liszt nélküli túrótortát????? hétvégén azt akarok cisnálni :wink:

Babi,
drukk neked holnapra a tüszőkukucsra!!! gyere majd az eredménnyel!!!!

mi megvagyunk, én múlt héten depis lettem, hogy hiába diétázok, mozgok, odafigyelek mindenre, mégsem fogyok, miközben körülöttem mindenkiről olvadnak a kilók... :cry: Eddig heti 1 lement, múlt héten meg csak fél, vagy inkább semmi. De most megint lement 1 (két hét alatt), remélem beindul...
no meg rengeteg tennivaló van most, hétvégén nagy ünneplés, úgyhogy főzök majd ezerrel. Kitaláltam a menüt - hideg előételek leves helyett: tatár bifstek, tojáskrém Bikfy módra, halkrém Beze módra, padlizsánkrém Nati módra és tepertőkrém - majd amilyen receptet találok :wink: . Aztán sajtos, tejfölös karaj, sült kacsa és mustáros tarja :P . Köretnek sült krumpli, bulgur, kuszkusz és talán rizs. Desszertnek túrótorta by Nati, vmilyen rendelős torta a cukiból és még vmilyen édes sütit fogok csinálni, sósban nagyon béna vagyok... hm, csorog a nyálam :P :P megyek is aludni, mieltt felfalnám a hűtő tartalmát :P :P
Jó éjt!!!
Vendég
 


Nati!
Pont a stodalt használom, bár azt írták, hogy terheseknél nem tesztelték. Te is használtad terhesen? Szedek még oscillococcinumot is, mert az is jó köhögésre. Most estére ideért az orrdugulás is, de egyébként semmi bajom.

Boldog névnapot kívánok a férjednek és a fiadnak is, még ha utólag is!

Húú, a kaják amiről írtál nagyon gusztusos hangoznak, összefutott a nyál a számban! Biztos nagyo finom lesz!

Beze!
beteg lettél? Sajnálom, valahogy ezen a bejegyzésen átsiklottam. Úgy tűnik, mostanában ez többször előfordul velem, mert múltkor Lucuzs bejegyzését nem olvastam el rendesen! Biztos ez nálam egy terhességi tünet!

Babicsek!
Nagyon szurkolunk holnapra! Gyere majd mindenképpen és számolj be arról, hogy mi történt!

Bikfy!
Gondolom most pihened ki a hétvégét! Vigyázz magadra, és ha kipihented magad, majd gyere!

rodina74
 
 


Sziasztok,

Nati,

bonyolult ez a ház kérdés nálunk... :?
Több okunk is van amiért szeretnénk elmenni innen.
Először is a házunk épp a vállalkozásunk telephelye mellett van (kamionok), ezáltal párom a hét napból hetet dolgozik, és nem ritka, hogy éjjel is kopogtatnak az emberek az ajtón minden kis dolog miatt amit ha nem itt laknánk egyedül is meg tudnának oldani...
Második: a város szélén lakunk a világ végén, szomszéd alig (sajnos már törtek is be hozzánk, mindent szétrámoltak) és mivel a férjem sokat van úton én félek itthon egyedül. :oops: HA kiflit akarok venni akkor is kocsiba kell ülnöm, ráadásul homokutca van sok gödörrel ezért ha Dancival sétálni akarunk mindig be kell autóznom a városba és ott tudom tologatni. Kábeltv-n is alig van csatorna, ugyanannyit fizetünk mint a városban a 100 csatornáért nekünk meg van kb 15.
Harmadik: az új ház telke anyukámék és testvéremék utcája legvégén van, épp kellő távolságra de mégis közel, hogy tudjunk egymásnak segíteni ha szükség van rá.
Negyedik: a mostani házunkat a párom még a volt feleségével, -nek építette, én 8 éve lakok itt, az ex kb 2-t volt itt, de én a 8 év alatt sem bírom otthonomnak érezni annyira lehetetlen az elrendezése. Nem is értem hogy a párom miért hagyta, hogy a tervező ennyire rosszul csinálja meg a terveket... Pl a fürdőszoba épp az üvegberakásos bejárati ajtóval szemben van, tehát ha én este kiszállok a kádból és nem csukom magamra az ajtót (amihez szerintem jogom van) , akkor kb 10 kamionos tudja végignézni a telepen a hab testemet :? Kerítést akármilyen magasat építhetünk a kamion magasságát nem tudjuk eltakarni. Úghogy most elég parasztosan letarkartam papírral az ajtó üveg berakásait, hogy ne lehessen belátni, el tudod képzelni hogy nézhet ki.

ÉN ezért sem pártoltam a tetőtér beépítését, mert ennyi pénzből a másikat le lehetett volna alapozni, még lehet, hogy a falakra is futotta volna...
A két fiam elférne lent is, de a férjemnek van az előző házasságából egy 14 éves lánya aki 2-3 hetente itt tölt 2 napot és a párom ragaszkodik, hogy neki is legyen szobája, és a 3 gyerek már nem férne el a lenti gyerekszobában. SZóval ezért ez a nagy felújítás....

ROdina,

én is a Stodalt ittam amikor a terhesség elején lebetegedtem, de aztán abbahagytam mert annyi hurut szabadult fel, hogy majdnem megfulladtam tőle. Tényleg nem tesztelték kismamákon, de homeopátiás, nekem és Dávidnak semmi bajunk nem lett, sőt Dancival is kellett innom.
Úgyhogy nyugi. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Lucuzs!
Így már értem az új dokit. Örülök, hogy elégedett vagy vele! Jó, hogy sikerült beszélned a mens-sel is. És már kiskönyved is van! Tök jó!

Beze!
Sajnálom, hogy ramatyul vagy! Gyógyulást neked!

Rodina!
Hogy vagy ma? Holnap mikorra mentek? Megértem, hogy nagyon várjátok már a holnapot! :)

Monic!
Sajnálom, hogy nem látsz esélyt az építkezésre, de azért ne mondj le róla. És hátha a tetőtér beépítéssel egyre barátságosabb lesz ez a ház is. Bár megértem, hogy a munkások zavarnak, és ezt nem oldja meg a gyerekszoba. És érthető, hogy szívesebben költöznél a családod közelébe, hátha sikerül. Ha nem most, akkor pár év múlva!

Nati!
De jó, már meg is jött neked! Ez szuper. ILyenkor olyan bosszantó lenne, ha késne, de látom, inkább gyorsan megjött... :) Jó névnapozást nektek hétvégére! Azért is nem feledkeztem meg a Benedek napról, mert a családban nálunk van egy Benedek-dinasztia (nagyapám, apám, bátyám és a kisfia), így mi hétvégén névnapoztunk. Sajnos nagyapám nem lehetett már velünk, de így is együtt volt 3 Benedek! :)
Hú, nati, ez a menü! Nagyon jól hangzik.
A kilókkal sajnos mindig így van, hogy idővel egy kicsit lelassul a fogyás, de az nem azt jelenti, hogy valamit rosszul csinálsz, sőt, ez így egészséges! Kitartást, nagyon ügyesen csinálod!

Babicsek!
Drukk mára, várunk az eredménnyel nagyon!

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


tnati írta:Ja, még korábban kérdezted az ikres kérdést, hogy megkérdezheted-e a kismamitól. Szerintem inkább kérdezd meg, hogy többször előfurdult-e a családban??? ez nem tapintatlan egyáltalán, viszont némileg kikerüli a spontán megtermékenyülés kérdéskörét :wink:


Nati!
Ez tök jó ötlet tényleg! Köszi!

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Sziasztok!

A kislányom is beteg, Zolinak is fáj a torka. Voltunk ügyeleten, tündérke kapott gyógyszereket, én nem, mindkettőnknek garatgyulladása van. Borzasztó lelkiismeret-furdalásom van, ha nem megyünk el pihenni, senki se beteg... :cry: Ma már lázas is, folyik az orra, és csúnyán köhög. :cry:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nati,

azt is mondják, hogy aki sokat szeretne fogyni annak eleinte nem szabad mozogni, mert a mozgással a zsír izommá alakul, ami nagyon szuper, de a kilók nem csökkennek így.
Boldog névnapot a párodnak és a kisfiadnak is!

Kiki,

mi lesz ma az ebédetek? Vagy ezt előre nem lehet tudni, majd az étkezdében választasz valamit?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Beze!
Nagyon sajnálom! Küldöm a gyógypuszikat az egész családnak! Ne hibáztasd magad, egyébként is megbetegedhettetek volna. Ide el kellett mennetek, pihenni! Gyógyulást nektek!!

Monic!
Ritka alkalom, de épp ma reggel főztem a férjemnek (reggel még sosem főztem neki hétköznap, ha már főzök, akkor azt este szoktam másnapra). Sóskamártást, főtt krumplit, hétvégén meg hoztunk sült húst hozzán feltétnek. Viszont olyan meleg volt, hogy nem akartam eldobozolni, így én azt holnap fogom behozni ebédnek. Így ma meglátom, mi lesz az étteremben. Bár sajnos nem túl nagy a választék... :( És ti mit fogtok ma enni?

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Sziasztok Lányok,

Lucuzs,
örülök hogy találtál rendes dokit magatoknak!

TNati,
én úgy tudom, ha túlságosan diétázol, azzal lelassítod az anyagcserédet ahelyett hogy felpörgetnéd, ezért nem mennek a kilók.

Monic,
most bunkó módon kicsit villogok a sportismereteimmel... :oops: :oops: A sportolás fogyókúrához úgy passzol, ha az egyén pulzusmérővel, közepes intenzitású aerob (oxigénfelvételen alapuló, tehát nem izomerőre alapozó) mozgást végez - gyaloglás tempósan, úszás, lassú kocogás, közepesen erős aerobic, kardiógépes edzés a teremben.
A pulzustartomány 65-70%-ban mozogva a szervezet csak és kizárólag a zsírtartalékokhoz nyúl, anélkül hogy izmot építene, így bekövetkezik a fogyás.
A jobb fitnesztermekben a kardiógépeken van pulzusmérő, amit a fülcimpára lehet csíptetni, ott méri a pulzust. Vagy lehet venni külön órát mellkaspánttal.
Elnézést, ez totál nem ide tartozik, csak TNatit hátha érdekli...
Ugye nem haragusztok?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kiki,

én ma rántott zöldségeket ettem sültkrumplival (ma nem fitness hanem a vega menüt választottam), apa pedig roston csirkecombot rizzsel és almaszósszal.
De ügyes vagy, hogy reggel főztél!

Eclipse,

köszi a felvilágosítást, nagy szakértő én nem vagyok ám sem a fogyókúra sem a sport terén.
:oops:
Mivel Danika után esélyem sem volt fogyózni, mert rögtön jött Dávidka. Max a szülés és szoptatás után, de ez leghamarabb is 1-1,5 év múlva lesz.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Szia Eclipse!
Te miket tudsz! Miért haragudnánk? Igazán érdekes, amit írtál! :) Jaj, nekem is újra kéne kezdeni a kocogást, most már szép idő van...

Monic!
Képzeld, most mexikói nap volt az étteremben (havonta egy nap valamilyen nemzetiségi ételeket is tartalmaz), így valami kimondhatatlan nevű, igazán különleges darált húsos, zöld paprikás krumplis ételt ettem. Nagyon ízlett! :)
Kb. egy hónapja mondta a férjem, hogy sehol nem tud főzeléket enni, így megígértem neki, hogy minden héten egy nap főzök neki főzeléket. Ma ráadásul otthonról kell dolgoznia, így adott volt, hogy mára kéne főznöm. Este viszont elmaradt, így reggel gyorsan megfőztem. Azért is lett sóska, mert az van eltéve üvegben, vagyis már csak be kellett sűríteni.

Kikinda Kép
kikinda79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: