Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

még mindig két kis betegem van.Remélem lassan majd visszarázódom közétek,egyenlőre nincs időm :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Baba,
gratulálok a kislányhoz! :lol: Fanny nagyon szép név, és már milyen sok lovagja van. :lol:

Keny,
Ti is nagyon szép nevet választottatok!!!!! Tetszik nagyon!! :lol:

Rani,
kitartás!!!! Már én is előre tartok ezektől a dolgoktól, mert szegénykék úgy tudnak szenvedni. Mi pedig nem tudunk nekik segíteni.

Lois,
Akkor a súly miatt megnyugodtam. 3-3,5 kg még jó, csak 4 kg-tól félek.

Krisz,
nagyon édes Eszti baba! :lol:

Bols,
örülök, hogy minden rendben van.

Angel,
Párologtató :twisted:

Szöcske,
nagyon cuki a bilis kép. :lol:

Tegnap bevásároltunk. Azt lehet mondani, hogy szinte minden megvan. Szobáról nem tudok képet dobni sajnos, mert nem sikerült beköltöznünk így még anyukáméknál lakunk, de ha felállítjuk az ágyat a kis sarokról dobok képet. :lol: Ti mennyivel a kiírt időpont előtt készítettétek el a kiságyat?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Nyulasz,
jobbulást a kis betegeknek!!

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 

 
 

Céklát mi is simán feldarabol és megfőz. Turmix és kész. Nagyon finom, szeresse a Ded. Ma almával ette, de tök finom simán magában is.

Skrisz!
nagyon jó ez a hinta, én is nézegettem őket korábban, de sajna egyszerűen nem tudom hova feltenni. Általam ismert össze gyerek, akinek van mind imádja. Olvastam gyógytornász véleményét is, a komptól tüzet okádott ugye, de ezt tökre pártolta.
Én is csak akkor szoktam alá textilpelust tenni, ha teljesen levetkőztetem, vagy fürdés után, mert csak maga alá gyűri, a nagy ficergés közben.

Baba!

Fanni név nagyon bájos :D

Bols!
És már ennyire rugdos? De jó.... :D

Angel!

Pároló kütyü még új nem? Van amúgy értelme egy ilyennek? Nálunk csak főzés, és egyszerű moulinex turmix :roll:
Dokinál mi volt?

Szöcske!

Hűű, nem is láttam még ilyet, nagyon komoly!! :shock:

Kat!
Kívülről mindenki naggyon okos, de te vagy vele egész nap.
Most épp nyűgösebb korszaka, de elmúlik. Zé is tud bazira nyüszögni utánam, de igazából csak addig amíg lát. Meg ha újra megpillant. Tegnap leléptem itthonról, tök jól elvoltak.
Ja, nem is írtam, megvolt az első ágyról leesésünk. Szépen fejest ugrott a Pizsi ágyába, mert nekünk az ágyunknál is van egy Pizsi fekhely :oops: Átvetődött simán a szopipárnán, rajta egy 4-be hajtott takarón, és 4 díszpárna volt még odatornyozva. Ja és én közben ott feküdtem mellette :oops: És nagyon tetszett neki, vigyorgott közben a büdöskölke... :shock:

Vanda!
Áááá, de bosszantó, egyszer nekem is leloptak kettőt :? Ideg szétvágott.

Lili!

Ja és a fejecske 84 mm volt ekkor. Oszt' mégis kibújt ügyesen :) Ágyát én csak pár nappal előtte csináltam meg, az ágyneműjét csak akkor mostam-vasaltam ki. Pelusokat pedig aznap mikor szültem :oops:

Nyulaszkám!
Mostaztánmáténylegjobbulást!! :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Voltam a laboreredményemért... :? Az Anti-TPO-m eszméletlen magas, a többi nagyjából elfogadható. Láttam babánkat uh-n, szívhangját is meghallgattuk. Egy héttel fiatalabb terhességi kort állapítottak meg a méreei alapján. :oops: Lehet, h picike, de lényeg, h egészséges. Kalimpált, járt keze, lába. :wink:

Vovanda, ez bosszantó tényleg. Egyik reggelre nekünk a visszapillantó tükröt és az ablaktörlőt törték le. :twisted:

Nyulasz, mostmár tényleg sok a betegeskedésből! :x Gyógypuszik!!!

Lois, igen kis ficánka, :D persze csak ha aludni szeretnék.

Angel, mi volt mumus néninél?

Keny, Baba, pocaksimi!!!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bols, az mitől lehet magas? Mit mondtak rá?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


helló!
megjártuk, ügyesek voltunk :D
két órát kellett várni, tartottam tőle, hogy nyűgös lesz, ki is dőlt, de jól csinálta a dolgokat! igaz a felülést csak akkor volt hajlandó, mikor már ki lett nyomtatva a záró :roll:
na sebaj, nem találtak semmi kivetnivalót :lol:

annyi "feladatot" kaptunk, hogy ne ültessük, ne állítsuk, ne járassuk, bébikomp eszünkbe ne jusson - mindezt amúgyis tudtuk és így csináljuk továbbra is :wink:

Vanda,
dísztárcsa :roll: vágnám le a kezét :x

Lois,
nekem tetszett így ez a kütyü. alig egy hónapja vettem :?
így egyszerűbb volt, hogy mi, mennyi ideig.

hű, még jó, hogy van egy Pizsitek és Pizsikosaratok az ágy mellett :lol:
Makicsajnak sem akadály semmi tornyosulás. ha kinéz vmit magának nincs megállás, eljut odáig - ha engedjük :wink:

angel37
 
 


Bols,
mi ez az érték? :oops: és mit jelent?

méretbe ennyi tévedés belefér :wink: lényeg, hogy megy a rugabuga odabent és jól van! :D

angel37
 
 


Pajzsmirigy probléma. Eddig nem volt gondom a pajzsmirigyemmel, a lombikok alatt 2x is nézték. Nem tudom mitől lehet. :roll: Jövő héten majd személyesen megbeszélem a dokimmal.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Angel, ügyes kiscsaj Makilány! Gratula!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Angel!
Ügyes a Makilány!

Bols!
Akkor mi még egész jól megúsztuk... :shock:
vovanda
 
 


Bols:Nekem is nézték a TSH-val, T3 és T4-gyel együtt még akkor, amikor kiderült, hogy a pm. nem jól működik és azóta szedem is az L-Thyroxint, sőt most emelve.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Angel, úgy döntöttem, hogy nem érdekel a sorrend. Ami rá van írva az üvegre, hogy 5-6 hótól lehet adni, azt én adom. Gondolom ezekre nagyon vigyáznak. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne ettől Esztinek. :D

Lois, nem semmi ugrást produkált a fiad! Tornász lesz belőle?

Kat, én a teszvesz-en vettem a hintát 10.700 Ft-ért. Jót tesz az egyensúlyérzéknek és erősíti a lábakat. 12 kg-ig jó. Szerintem érdemes venni, mert a fekvést annyira unják már ebben a korban. Beteszed egy fél órára, és máris jobb a gyerek kedve. Aztán vissza a földre, hadd tanuljon meg mászni is. :wink:

Baba, Keny, Lili, pocaksimi nektek!

Szöcsi, nem semmi klotyó! Tetszik. :D

Nyulasz, jobbulást a picikéknek!

skrisz72
 
 


Amit kihagytam:

Angel, ügyes kis Makilány! :D

Bols, gyógyszeresen bizti rendbehozzák!

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Angel:


Nagyon szuper , ügyesek vagytok nagyon. Kicsi Diónak nagyon nagy gratula! Hú nemsokára itt az első szülinap. :D :D

Nyulasz:

Jobbulást nektek!

Skrisz:

Nagyon szupi a hinta és nagyon cuki Eszti baba, milyen nagy már ő is.

Szöcsi:

Csúcs ez a klotyó! :D :D :D

Vanda:

Jól eltörném mind a 2 kezét annak aki elvitte.

Ízlett a paradicsom krumplival Grétinek de pöttyös lett a háta nem biztos, hogy attol de nem adom neki egyenlőre. Ma brokkolit fog kostólni krumplival.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, te kotyvasztasz? Vagy üveges?

skrisz72
 
 


Bili tényleg jó, belefér a fiúk fütyije is, mert elől magasított.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Skrisz:

Üveges, eddig egyszer kotyvasztottam répát mást nem.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Csajok, mi a tudományos magyarázata annak, hogy pl. nem adhatok még tejterméket a gyereknek? Ez is az emésztéssel van kapcsolatban? Vagy az allergia kialakulásának a veszélye miatt? Ma kinézte a számból a túrórudit. Nem adtam belőle, de kíváncsi lettem volna, hogy ízlik neki az édes túró. :lol:

skrisz72
 
 


Krisz,
Diána már evett joghurtot és túrót is. (védőnő mondta)
sztem egy icipicit adhatsz Esztinek, ha leszeded a csokit róla. de lehet, hogy kilöki, mert darabos. arra még nálunk is pofavágás van, magában nem biztos, hogy megenné.

kaját egy idő után mindent kinéznek a szánkból :D nem feltétlen, mert bejönne nekik, csak kíváncsiak.

én nem adtam mindent, amit a bébiétel cimkéje engedett volna, láttam 4hós marhahúst is. igaz valamit meg adtam, amit későbbre mondanak, vki a banánt is későre teszi, mi elsők között próbáltuk, tetszett is, baja se lett.


Makilány köszöni mindenkinek! :D

angel37
 
 


Angel!
Köszi a fosatós tippet! :lol:
Akkor nálunk is lehet szepszó?! Apának nagyon teccik ez a tudományos magyarázat, dicsekszik vele, hogy nekünk még ilyen is van. :D

Vandus!
Az marhára bosszantó tud lenni! Ölelés.


Szöcsi!
Köszi a tippet, teszveszen már nézelődök.

Nyulaszka!
:( Jól elhúzódik az a dolog. Jobbulást neked meg sok energiát!

Lili!
Nálunk be lett állítva a helyére időben a kiságy, de csak aznap lett felcicomázva mikor hazajöttünk a kórházból. Kedves barátaink segítettek páromnak, aki nyugodtan feküdt az ágyban, mikor felhívtam, hogy jöhet értünk. Volt is nagy riadalom. :D

Lois!
Kis Zé nem semmi akrobata! :lol:

Bols!
Szerintem a méretek ilyenkor nem számítanak annyira, nekem azt is mondta a doki hogy +- egy hetet tévednek is. A lényeg a lényeg, egészséges a kicsike.
Pajzsmirigyhez javulást! (Szedsz jódot?)

Angel!
Akkor ezt a feladatot is sikersen vettétek. :)

Skrisz!
Már nézegetem, csak még nem volt olyan ami tetszett ennyire mint a tiétek.
Nekem aszondta védőnő az allergia csak 4-5 éves korban jön elő, ezért kell óvatosan adni a tejterméket. (Litti már evett egy doboz tejpépet, ettől semmi baja nem lesz, de inkább maradjunk a HA-s nál. )

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Hali!
Ma a párom feljelentést tesz dísztárcsa ügyben, hátha megtalálják...
Balu itthon, tegnap ment a hasa... :?

Skrisz!
1-2 falatot adhatsz neki, joghurtba, túróba ilyen idősen az enyémek is belemásztak, a "natúr" tejjel kell vigyázni, elég nehezen dolgozza fel a szervezetük. Balum csak a tejre volt pl. allergiás, egyéb tejtermékektől soha nem volt semmi baja.

Angel!
Az ikrek 2 hónapja gyakorlatilag egy koszton vannak velünk, babásítva főzök, mert ha nem azt eszik, amit mi, botrány van. :D
vovanda
 
 


Skrisz!
A tejjel én nagyon óvatos leszek, a barátnőm 1 éves kortól adta a kisfiának, eltelt egy darabig, míg rájöttek, hogy a tejre allergiás, csóri gyereknek hónapokig egyfolytában gyulladásban volt az egész bélrendszere. Most 4 éves, alkalomszerűen már kap tehéntejet, korábban csak rizstejet ivott. Neki pl. azt mondta az orvos, hogy ha később kezdte volna el (2 év kora körül), akkor nem lett semmi gond.
De persze ez csak egy kiragadott eset, de mivel ez a szemem előtt történt, én ebben extrán óvatos leszek.
A savanyított tejtermékeket mi kezdjük már lassan.

Bols!

Ennyi idősen Zét is mindig kisebbnek mérték, aztán a harmadik trimeszterben már folyton nagyobb volt, és tök átlag lett a végére. Tudod egy fél millivel arrább kattintja be a keresztet, és máris 10 nappal "öregebb" a gyerek :)
Pajzsmirigygond :(

Angel!
Ügyes KisCsaj!! Kütyücsere, bosszantana :?
Ja, Pizsi a megmentő, de most már még jobban résen leszek :roll:
Kerülöm a veszélyes helyeket, pl. sosincs a kanapén etc. de ezt mégis benéztem :oops:

Nikó!
Én egymás után következő nap nem vezetnék be különböző kajákat, így nem derül ki, ha valamit nem bír Gréti. De brokkoli meg a paradicsom sem első körös kaja tudtommal. Vagy az üvegesnél ezeket nem nézitek, nem kell?

Kat!

Ez a "szepszó" :arrow: vagyis mindig bazira nyüszögünk anya után, ha 82 cm-nél távolabb megy :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel:hurrá jó hírek!

Bols, eleinte mindig fiatalabbnak nézték az enyémet is, most meg ott tartunk, hogy vagy annyi, amit mensi szerint számolunk, vagy 1 nappal kevesebbre kalkulálják. (Pedig én tutira tudom, hogy nem a 14. hanem a 16 vagy a 17. napon fogant, tehát jogosan fiatalabb!)


:lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nikó,
jaja, Lois jól mondja, 3-4 napot javasolt kihagyni az új kaják között.

ezért nem jutottunk még mindig a csirkemájig, valami mindig közbejött :roll: :lol:

Lois,
nem is mondtad, hogy mentőkutyátok van :D
ágyon mi se hagyjuk egyedül, de néha úgyis pillanatok műve, hogy a szélén van :roll:
tegnap elengedtem a lakásban a kiscsajt (eddig csak a szobájában mertem), marhára tetszett neki :D olyan cuki, ahogy igyekszik ott lenni, ahol én, csak hát egyelőre gyorsabb vagyok :wink: mennyi koszt összeszedett :oops: :oops:

na vmi ilyesmit próbáltam makogni az előbb hsz-ben, hogy az üvegbe is "belenézek" cimke kevés :wink:
paradicsommal pl várok, hiába mondta a védőnő is.

amúgy szt elég jól használható táblázat, ami az Gyerekegészségügyi kiskönyv közepén van. (bár azt se feltétlen minden esetben)

tegnap evett joghurtos tököt :)
(voltak kétségeim, de lecsúszott :wink: )

Katerina,
nem kifejezett fosás, de hatalmas adag "jó állagú" cucc :lol:

angel37
 
 


Nikó,
jaja, Lois jól mondja, 3-4 napot javasolt kihagyni az új kaják között.

ezért nem jutottunk még mindig a csirkemájig, valami mindig közbejött :roll: :lol:

Lois,
nem is mondtad, hogy mentőkutyátok van :D
ágyon mi se hagyjuk egyedül, de néha úgyis pillanatok műve, hogy a szélén van :roll:
tegnap elengedtem a lakásban a kiscsajt (eddig csak a szobájában mertem), marhára tetszett neki :D olyan cuki, ahogy igyekszik ott lenni, ahol én, csak hát egyelőre gyorsabb vagyok :wink: mennyi koszt összeszedett :oops: :oops:

na vmi ilyesmit próbáltam makogni az előbb hsz-ben, hogy az üvegbe is "belenézek" cimke kevés :wink:
paradicsommal pl várok, hiába mondta a védőnő is.

amúgy szt elég jól használható táblázat, ami az Gyerekegészségügyi kiskönyv közepén van. (bár azt se feltétlen minden esetben)

tegnap evett joghurtos tököt :)
(voltak kétségeim, de lecsúszott :wink: )

Katerina,
nem kifejezett fosás, de hatalmas adag "jó állagú" cucc :lol:

angel37
 
 


Sziasztok!

Angel, Skrisz!

Köszi, hogy írtátok de nem is adtam neki mert közbe meggondoltam magam és tejpépet kapott azt eszi rég óta. Pont az jutott eszembe amit írtatok.
Mivel 6 hósok vagyok és brokkoli meg a pari is 4 hótól van a bébikajás üvegen így gondoltam adok neki. Azt hittem akkor lehet adni, most aztán jól elbizonytalanodtam. De én ezt nem is értem ha ráírják, hogy 4 hótól akkor most adhatom vagy nem. Annyira nem tudom mikor csinálok jót és mikor nem.

Ráadásul és lisztérzékeny vagyok és nem tudom mikortól kaphat Gréti gluténost. Nagyon nem szeretném ha ő is az lenne. Heim Pálba nem akarom vinni mert ott havonta kapna glutén terhelést és vérvétel lenne ha jelét mutatja a lisztérzékenység akkor meg gyomortükrözéssel vennének mintát , hogy kiederüljön tényleg lisztérzékeny vagy sem.
Valaki ebben nem tud tanácsot adni.?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó,
lisztérzékenységben nem tudok segíteni :?
egy gyomortükrözés nem hiányzik :roll: gyerekorvos mit mondott?
sztem ami bébikaját láttam, az mind gluténmentes.

angel37
 
 


Ezt most találtam:


A hozzátáplálási táblázatban található ételek ennek megfelelően fokozatosan vezethetőek be, a hónapokat sem kell nagyon szigorúan venni a zöldségek-gyümölcsök esetében, inkább csak az első két hónapban kell fokozottan óvatosnak lenni.
Amire viszont vigyázni kell, azok az ételféleségek, amik allergiát, súlyos allergiás tüneteket okozhatnak:

* tejtermékek (sajt, túró, kefír stb.) – csak 8 hónapos kortól adható
* tej – 1 éves kor után adható, 2 éves korig ne adj csökkentett zsírtartalmú tejet a babának!
* méz – 1 éves korig a botulizmus fertőzés miatt kerülendő
* kifli, kenyér – csak 8 hónapos kortól adható
* tojás – 10 hónapos kortól adható
* aprómagvas gyümölcsök (eper, szeder, áfonya, ribizke stb.) – ha éppen szezonja van, már 1 évesen megkóstolhatja, de inkább várj vele másfél éves korig
* mogyoró, dió – csak 1 éves kor után (allergizál és félre is nyelheti), az amerikai mogyorót 2 éves kor után adhatod, mert súlyos fulladásos allergiás reakciót okozhat!!!


Fontos, hogy a tejtermékeket, tejet, kenyeret, kiflit, gabonaféléket csak akkor vezessük be a táblázatban előírt időpontokban, ha a családban nem fordult elő tejallergia vagy gluténallergia, egyéb esetben konzultáljunk a gyermekorvossal a bevezetés időpontját és módját illetően.

És most álljon itt a részletes hozzátáplálási táblázat:

6 hónapos kortól adható
alma, őszibarack, meggy, gesztenye
burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla
gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica

7 hónapos kortól adható
banán, körte, narancs, citrom
paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,
fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),
passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék
hús: csirke, pulyka
étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma

8 hónapos kortól adható
kenyérhéj, kifli
szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye
zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,
vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,
sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab
hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal
Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,
natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként
árpa, rozspehely
bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán
gyümölcsteák

10-11 hónapos kortól adható
káposzta, padlizsán, zöldbab, rebarbara, mángold
főtt tojássárgája heti 1-2 alkalommal

1 éves kortól adható
uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve), retek,
vöröshagyma és fokhagyma nyersen,
szójatofu, szójatej, csicseriborsó, szójabab, paprika
tehéntej, vaj, tejszín, tejföl, kecsketej, és kecskesajtok,
juhtúró, juhsajt
teljes kiőrlésű gabonák, köles, hajdina
méz, tojásfehérje, mandula, napraforgómag,
tökmag és egyéb olajos magvak
gyógynövényteák (menta, cirtomfű, csalán)


Másfél éves kortól adható
kiwi, ribiszke, feketeribiszke, szeder, egres,
csipkebogyó, áfonya, som, málna, eper, szamóca,
déligyümölcsök (ananász, mangó, grapefruit stb.)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Angel:

Egyik azt mondta adjam neki 6 hósan a másik azt, hogy ne.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Mentőpizsi: :D Éljen soká, ügyes kutya!

Paradicsom: enyémeknél nem volt vele gond, mind a 3an utálják. :lol: :lol: :lol:

Lisztérzékenységhez nem értek sajna.

Bébiétel: a gyártónak az a biznisz, ha minél hamarabb, minél több félét vesztek, ezt mindig tartsátok szem előtt.
vovanda
 
 


Nikó,
szt vedd a szigorúbbat, abból baj nem lehet...

Vanda,
ja, biznisz :roll:

angel37
 
 


Legjobban allergizálók: citrusfélék, tej, méz, aprómagvas gyümik, tojásfehérje: ezeket érdemes 1 éves korig kerülni.

Barátnőm lisztérzékeny, külön főz magának és így a család vele együtt étkezik. Gyerekek 1 éves korig gluténmentes kaját kaptak. Állítólag öröklődhet.

Tejügyben kitudományosítottam magam: idegen fehérjét tartalmaz, nem tudják feldolgozni. Színtejet nem adtam nekik, viszont főztem mát tejjel besamelmártást, nem volt gond, de ez ritka alkalom. Tejallergia később jöhet ki, Loisnak igaza van.

Lencse, bab: felnőttet is felfújja, kicsit óvatosan vele. 8 hósan? Hát, nem tudom...

Korábban én is megkérdőjeleztem minden hozzátápis irományt, ma meg már nézem a kajákon, mennyi szennyet megeszünk.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Ma nem volt kíváncsi Eszti a gyümölcsökre és zöldségekre. Pedig próbáltam többfélét, hátha valamelyik ízlik neki. De ma semmi. Kifogytunk az őszibarackos kajákból. Bár a tápszerből is csak fele adagot evett. :roll: Na mindegy, majd ordít, ha éhes. :wink:

skrisz72
 
 


Skrisz, nyugi, nem lesz gond.Most nem kellett neki és kész. MAjd eszik, ha megéhezik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Én is a kiskönyv hozzátáplálási kronológiáját veszem alapnak :roll:
Zé, nem kapott még semmi olyat, amit későbbre írnak, de elég sok minden kimaradt abból, amit már kaphatna. Ma répás-almás-husi volt a menü, és kisült egy nagy tepsi sütőtök is, ki lesz porciózva.
Elfogy mindjárt az uzsira adott Sinlac, most ezen töröm a fejem, hogy hogyan folytassuk ezután. Másfajta logikát kövessek, és délután is kapjon most már rendes kaját vagy ne, esetleg valami tejpép féle... :roll: Ez utóbbitól idegenkedem, nem is akarnék valami ennyire kalóriadúsat adni neki, plusz még mindig kerülném a tejalapúakat. Bár lehet a túlzott óvatosságnak már nincs értelme, ha úgyis elkezdjük a joghurtot és társait.

Angel!

Nálunk szabad a vásár az egész kégliben, mehet amerre lát. De most is itt molyol mellettem, és egy joystick-ot rág épp :roll:

Ja az üvegre ráírt hóba bele van kalkulálva a korán hozzátáplált baba is stb. nekem azt mondták bő 2-3 hónapot rá kell számolni, ha 6 hósan indult a hozzátápi.
Szerintem felesleges amúgy rohanni, mi nagyon ráérősen csináljuk. Kb. hetente kóstol valami újat, és szívesen esszük az eddig már jól beváltakat.

Nikó!
Lisztérzékenységet passzolom. De egy gyomortükrözés nem vicces, (tesómnak most volt hétfőn), miért kell már most terhelni gluténnel??

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ez a kiskönyv a Devics féle szakácskönyv?

skrisz72
 
 


Változtattatok valamin? Nem férek hozzá a gmailes cuccainkhoz

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Mérted már a hasad?Én az előbb lemértem:84 cm.

KépKép

Kép
keny
 
 


Mostanában nem. Mindjárt.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


94 cm most épp.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
gratula a nunishoz!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Keny,
Neked gratu a kukishoz!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Katerinám,
ölelés!!! :oops:

Nyulaszka,
gyógypuszik!!!!!

Lois,
próbáltátok a Humana Almapépet? Tescoban kapható, abszolúteb tejmentes. Mi ma kóstoltuk, ehető :wink:

Raniko,
kitartás!!!!!!!!!!!!!!

tillidian
 
 


Baba, azta, mekkora pocak. Mennyi sört ittál ma? :wink: :wink:

skrisz72
 
 



Skrisz,
Eszter gyönyörűűűű!!!!!! :D

tillidian
 
 


Skrisz :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Skrisz!
A sörös én vagyok, Baba kolbászos :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok!
Vissza vissza olvasgattam.

Lois nem semmi Zé, hogy ennyire ügyes.
(anyát gondolom a frászt kerülgette)

Tilli köszi.

Hintát én is szeretnék venni de sajna még mindíg nem lehet kapni! :(

Mi jól vagyunk tegnap csináltam 30ml tápit és ahogy a védőnéni a lelkemre kötötte kanálkával adtuk a gyerekek.
Hát a gyerek nem csak, hogy fintorgott az egésszet kiköpte. :shock:
Még az is látható volt, hogy össze szedi a szájában lévő utcsó cseppet és azt is kinyomja. :lol:
Apával szét röhögtük magunkat fel is vettük kamerával.
Annyire nem izlik neki, hogy sajna utána jött egy nagyobb adag sugárba is. :roll:
Na akkor már nem volt röhögés.
Ez van nem hiszem hogy nagyon tápis lesz. :roll:

Ja még egy lányok normális ha megint nagyon fáj a mellbinbóm?Kenem kenem és nincs is seb rajta csak fáj baromira. :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


(((((((((((((Rani))))))))))))))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny, alig ettem belőle. Szerintem te jóval többet eszel, mint én.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: