Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
kis helyzetjelentés és tanácskérés. Sárival minden rendben eszik, sír, alszik, amit csak ilyenkor kell, nagyon rendes kisbaba (kop-kop) tényleg csak akkor sír, ha baja van.
viszont én nekem nincs elég tejem, nem tudok rendesen szoptatni. Sári derakasan próbálkozik, 10-10 perceket cicinként, de utána feladja, és kezdődik a nagy kajasírás. a mellem nem durrant be, nem volt tejbelövésem sem.
napi 5 litert iszom, ebben kb 1 liter kecskeruta tea van, a többi ásványvíz, napi 3*1 more milk kapszula (hogy ez milyen drága ?!) 3*5 ricunus homeobogyó, + fejés, de az szinte mérhetetlen, pár csepp, max 10 ml.
nagyon szomorú vagyok emiatt, próbálom nem feladni, de már elmúlt 10 nap a szülés óta.. a védőnő azzal vigasztalt, h ismere olyat, akinek 3 héttel a szülés (császár) után indult be...
még reménykedek....

amúgy meg Sári még nagyon sokat alszik, nem is tudom mitől függ nála ez, h vannak napok, amikor nem alszik el étkezés után van, h már az étkezés végén elalszik.. sok ébren töltött idő még nincs....
most már a pelusozás elég jól megy, a fürdetést az még mindig nem szereti Sári, bár az tény, h ha a vízbe belerakjuk akkor már nem sír, csak előtte, meg utána..

az a baj, h mindig fel kell kell keltenem a fürdetéshez, olyan kis álom meleg a teste... és aztán persze iszonyatosan sérelmezi a vetkeztőtést, tiszta vörös a feje...


a másik dolog a kaki, tegnap egész nap nem volt, ma 1szer volt....
ez normális?

és van olyan, akinek szintén nem indult be a teje?

Andi
bordasa
 
 


Bordas: az egyik NAGYON FONTOS dolog, hogy tejsekentőket nem szabad keverni. Ha more milk, akkor csak more milk, ha homeopátia, akkor csak az. A homeopátia nem hat, ha mellé még szedsz mindenféle más gyógynövényt. Tehát tessék az egyik félét próbálni pár napig és ha nem segített, jöhet a másik, de egyszerre nem szabad! Én nem kelteném fel fürdéshez a picit. Mi eleinte össze vissza fürdettünk, de aztán beállt a csajóca egy kb időpontra. Kaki szerintem normális, ha nem fáj a hasa miatta.

Zsu! Minden rendben nálunk, még 4 hetet szeretnék egyben.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Jaj de izgi, mindjárt mennyi baba lesz megint :)

Márti,
végül nem is lett szavazás? Na mindegy, mert fogalmam sincs mire szavaznék, de már kíváncsi vagyok mi lesz a neve :)

Susy,
ti most hogy álltok éppen névügyileg? Melyik vezet éppen? :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

sziasztok,

Megjöttem a dokitól, egyelőre "kopp-kopp" minden rendben velem a többit pár hét múlva.
Elmesélte a dokim a Kútvölgyis árakat júli 1-től, hát majdnem hátast dobtam:(Kicsit elkeserítő ez a kórház dolog, a dokikat sem irigylem, de hátha lesz valami artelnatív megoldása mert nagyon úgy néz ki ott marad.
Mártival nem találkoztam, úgy volt összefutunk mert nagyjából egy időben mentünk volna a doki bácsihoz.
Kivncsi leszek mikor bújik ki a babóca.

Zsu
kátaizsu
 
 


Bordasa: én is császárral szültem, és nekem ugyan azonnal volt tejem, de kb. három hét múlva hirtelen nagyon kevés lett, és nekem az Urtica Urens 5CH-t ajánlották, ez két nap alatt visszarendezte a tejet. Arra nem emlékszem, hogy 1x5-öt vagy 3x5-öt szedtem, inkább az utóbbi. Ezt szívesen ajánlom.

A fürdéssel kapcsolatban egyetértek Gabival, nem érdemes felébreszteni. Mi egyébként "szabályellenesen" átálltunk arra, hogy szopi után fürdettünk, mert nekünk is mindig sírt, aztán lassan rájöttünk, hogy nem a vetkőzéssel és fürdéssel van baja, hanem éhes. Amióta tele pocakkal fürdettük, nem volt több sírás :)

Kaki szerintem sem gond, majd ha többet fog enni, több lesz a kaki is :)

Kép

Kép
larimami
 
 


Veronika: van/volt szavazás. Ott a link Márti hozzászólásainak alján, az aláírásban!

Zsu: én még azt hallottam a Kútvölgyiről, hogy már a ctg-ért márciustól fizetni kell. Legalábbis az április topikos kútvölgyis mamik ezt mondták

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi, és Te hogy vagy? Bírod még?
Vendég
 


Panndi: még bírom, de a délután már nagyon nehéz, bár pihenek Adéllal. De hiába, hosszú a nap. Még 4 hetet szeretnék egyben. Remélem sikerül, dokihoz jövő héten megyek. A héten a fogaim egy részét teszik rendbe: 2 gyökérkezelés befejezése vár rám holnap. Furcsa lesz, mert jövő héten utoljára megyek magánrendelésre, utána már csak a kórházba.
Voltunk ma játszóházban Adéllal (Mesekert, Dunakeszin). Nagyon élvezte, alig bírtam kihozni.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


sziasztok

sajna nem tudok visszaolvasni, nem hozza be :( :(

bordasa

Én is császáros voltam, és az elején nekem sem nagyon indult be a dolog, a melegvizes borogatás az ami nagyon sokat segített. Meg fejtem sokat, nagyon sokat :) olvastam, hogy a more milk a legdrágább, remélem segít, én laktoherb-et ittam, nálunk nagyon bevált, bár borzasztó íze van. Plusz még ettem jó sok sajtos,tejfölös tésztát :) :)
A fürdetéssel kapcsolatban pedig, én sem ébreszteném fel. Mi ne m is fürdettük minden nap. Nyakacskáját és a hajlatokat áttöröltem popsitörlővel. A kakival kapcsolatban pedig, remélem lesz sok tejed és ha anyatejes akkor előfog fordulni olyan is, hogy egy héten egyszer lesz csak kaki.

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Gabi, voltam én is a dokinknál a héten, gondoltam is Rád, hátha pont akkor mész :)

Mesekert? Az hol van?

Jaj, meg valaki kérdezte (bocsánat, nem tudom ki :( )

Zsüfi Dunakeszin a Kölyökkeszibe jár, szeretjük :)
Vendég
 


Jó reggelt lányok!

Az éjjel sms- t kaptam, kettőt is. 1 óra 22 perckor indultak Mártiék a kórházba.... írom az sms- t amit kaptam.

"Ma, hajnalban 3 óra 27- kor 3700 grammal, 57 cm- rel megérkezett közénk BOROSS DOMONKOS ÁLMOS villámsebességgel és nagy hanggal. Szopizni már most imád. Mindketten jól vagyunk. Márti"

Szívből gratulálunk a szép nagy családnak!

Még jó, hogy nem vettem észre éjjel az sms- t, mert biztos egy percet sem aludtam volna. :)

Veronika
Sajna lemaradtál...
A mi nevünk Nóra Johanna.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Márti! Szívből gratulálok a kisfiúhoz és a szép nagy családhoz. Jó egészséget!

Panndi! A Mesekert a Csermely utcában, a Duna parton van. Voltál dokinál?! :wink: Drukkolok!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


sziasztok
köszönöm a jó tanácsokat, megpróbálkozom a borogatással is, most a bal mellem az nagyobb, mint a jobb, kicsit elkezdtem reménykedni...
és természetesen hatalmas gratula Mártinak Domonkos Álmoshoz:))))))))))
tegnap már 2 kaki volt, úgyhogy megnyugodtam.. hiába ez tök gáz, h mindenen parűzok, de lassan egyre jobb lesz.
megpróbálkoztunk az etetés utáni fürdetéssel is: engem nyaktól hasig lekakilt, majd a fürfővízbe is belekakilt....bár ez asszem a 2. napon volt, amikor még minden etetés után kakilt......lehet, h újra megpróbálkozom vele...

Andi
bordasa
 
 


Mártinak én is nagyon-nagyon gratulálok :) a nevet azt nem találtam el :D
nagyon gyors baba volt :)

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Mártinak nagyon nagyon gratulálok!!!! Szép nevet választottak!! :D

anitapo20
 
 


Nahát! Nagyon szép neve lett ennek a kisfiúnak!
Márti! Nagyon gratulálok Nektek!

Tegnap már nem tudtam írni, mert a gépem nagyon frissíteni akart.
Kuki téma: Még P.nek sem jött fel teljesen. Nekünk a Heim Pálban és a háziorvosnál is ugyanazt ajánlották egymástól függetlenül. Körömvirágkrémmel kell bekenni, és óvatosan hátrahúzkodni, hogy be ne repesszük. (persze csak 1 éves kor után, addig nem szabad piszkálni)

Sajnos szopi témában nem tudok segíteni. Nekem mindig volt, míg P. szopni akart.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Márti, sok szeretettel gratulálok :)
Vendég
 


Na, hát akkor ezt a szavazást tényleg jól elnéztem, ha ott volt Márti aláírásában... :lol:

Gratulálok Márti, jó egészséget Domonkosnak és neked is! :)
Kíváncsi vagyok Kamilla mit szól a babához! :)

Susy,
akkor a Johanna végülis második névként lesz.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Márti, sok szeretettel gratulálunk Nektek itt is :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így betoppanok, de nem tudom Márti hol olvassa előbb a gratulációmat, ezért ha nem bánjátok bemásolom ide is! :roll:

" Márti!

Nagy Gratula Domonkos Álmoshoz! :wink:
Nagyon ügyesek és gyorsak voltatok! És a méretei is szépek! :wink:
Sok tejcsit Nektek és jó egészséget az egész Nagy Családnak! :wink:

Tesómék kisebbik fia is Domonkos....csak Álmos nélkül! :D
Szóval tényleg szép neve van. Nekem mindkettő tetszik! Főleg, hogy az egyik legjobb gyerekkori barátomat Álmosnak hívják! 8)

További szép napot! "



Itt is további szép tavaszias és napsütéses napot Mindenkinek!

Üdv!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Sziasztok!

Márti, nagy-nagy gratula Domonkos babához!

bordasa, a lányok már mindent leírtak :) A More Milk nagyon jó, bár tényleg iszonyú drága. Én már a lányom nagyobb korában használtam (8-9 hónapos volt), és nagyon nehéz volt "lejönni" róla, így szerintem ha működik más, akkor másra álljatok be, mert tényleg horror összeg (persze ha ez a jó, akkor ez kell :)).
Fürdetés: az elején nálunk is egy kb két-három órás időszakban mozgott, csak pár hónapos korára állt be. Róza is sírt előtte-utána (fürdés alatt ő sem), ez elmúlt pár hét alatt. De az öltöztetést-vetkőztetést amúgy sem szerette :)
Ez az első időszak, első babával szerintem mindenkinek parázós (többé vagy kevésbé), majd a hónapokkal ez is múlik, bár tudom, hogy per pillanat ez kevéssé vígasztaló...

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Márti, gratulálok drága kicsi fiadhoz!

Kép

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Márti gratula Domonkoshoz:)

Zsu
kátaizsu
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemsokára szülök a MÁV-ban, Szigeti Katalin doktornőnél, és nem tudom, mennyit szokás adni neki. Ő meg nem mondott fix összeget. Ha valaki esetleg már szült nála, megírná nekem priviben, hogy mennyit adott?
Előre is nagyon köszönöm, és minden jót mindenkinek!
fancsek
 
 


Bordasa
Még egy jó tejserkentő, a görögszéna. Lehet kapni kapszulában is, de az igazi, ha veszel magot és kicsiráztatod. A csírát kell megenni szendvicsbe, salátába és hasonlókba, nagyon jó tejserkentő és pár száz forint.

Veronika
Igen, így egyeztünk ki apával. :)

Gabi
Te vagy a következő? :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Márti!

Gratulálok kisfiadhoz! Szép nevet válsztottatok! Sok pihenést (amíg a kh-ban vagy) utána pedig sok -sok erőt!

Bordasa!

Én úgy tudom a túl sok folyadék fogyasztása ugyan olyan rossz, mint a túl kevés. Azt hiszem a 3 liter is elég, pláne ha hozzászámolod mondjuk az ebédre megevett levesfélét. Nálam a tejszaporítás legjobb módszere a gyakori mellretevés volt. Először szopiztak egy mellből. Ha túl rövid idő telt el a következő szopiig mondjuk egy óra, akkor ugyanazzal a cicivel próbálkoztunk és csak kicsivel később következett a másik.

Fürdetés.. Hát soha nem keltegettem a gyerekeket az első hónapokban. Ahogy sikerült, akkor pancsiztunk... Mellesleg Eszter az első két hónapban minden fürdésnél üvöltött, így gyakran ki is hagytuk. Egyszerűen nem érezte biztonságban magát meztelenül. Felöltözve és hozzánkbújva volt jó neki. Mikor már jobban észlelte és élvezte a körülötte lévő világot, fürdeni is megszeretett. Ma már az egyik kedvenc elfoglaltsága. Pláne hogy a tesókkal a nagy kádban fürdik.

Kép
becsengo
 
 


Márti- nagyon gratulálok kisfiadhoz , sok erőt és boldogságot kívánok a családodnak

Pandi -én kérdeztem a napközit. Hozzánk a csodafenyves van a legközelebb de nem néz ki kívülről valami bizalomgerjesztőnek.

Veronika- ha érdekel pont a napokban kaptam emailt Niki legelső és egyben legjobb óvónénijeitől akik júniusban nyitnak egy napközit a XV. kerületben. Az óvónénik velünk kb egyidősek (én 34 vagyok) de 10 éve legalább dolgoznak. Mi nagyon elégedettek voltunk velük. Ha érdekel kérdezhetek részleteket tőlük??

Kép

Kép
tüni75
 
 


Tüni,
érdekel!
Bár pont ma voltunk egy helyen ai tetszett és azt ígértem 2 héten belül végleges választ adok, így gyorsan érdekelne az infó!
Első sorban, hogy helyileg hol lenne, hogy könnyen oda tudunk-e jutni!

Az jó, ha fiatalok, Pálmi jobban szereti a fiatalokat :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika- a címről annyit tudok hogy a Nádastó és a Gyalu utca sarkán van.(tehát Pestújhely) A másik hely hol volt?

Kép

Kép
tüni75
 
 


Szia!

Nem az az érdekes, hogy hol, hanem hogy hogy tudunk oda jutni BKV-val...

Megnéztem a Nádastó-Gyalu sarkot, végülis oda is eljutunk 1 busszal, csak míg a másik helyhez 1 sarkot kell összesen sétálni otthonról a buszig és a busztól oda összesen, itt 7 viszonylag hosszú sarok lenne...
De azért megnézném, bár akkor ezek szerint még nem nyitottak ki? Mert akkor nem tudom addig megnézni, amíg választ kell adjak a másik helyen...

Írok privit...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szia Márti!
Láttam, hogy be vagy lépve! Remélem, jössz ide is, és írsz egy pár sort!
Még egyszer gratulálok Neked!

Becsego: Nekem azt mondta a védőnő, hogy a 3 l víz a minimum. Én mondjuk nagyon szomjas voltam. Csak császár után valami 4 liter vizet megittam, és másnap már úgy megindult a tejem, hogy folyott.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Nini,
hát abszolút igazad lett :(
A 15 hós oltás után a 8-ik napon belázasodott Pálmi és azóta ma harmadik napja lázas, levert :(
Pedig direkt úgy óvtam a széltől is, mivel az infóidat követően utánanéztem, hogy az oltás miatt legyengült szervezete miatt betegedhet meg ilyenkor.

Szóval most nem tudom eldönteni, hogy ez az oltás mellékhatása, vagy az oltás miatti legyengülés miatt kapott el valamit - bár mondom, direkt óvtam azóta... Holnap hívom a dokit... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika

Nagyon sajnálom, hogy igazam lett :( :( :(
Szegény Pálmi ! Mi még nem kaptuk meg, igyekszem kitolni minnél késöbbre ! Nagyon magas a láza ?
Jobbulást, nektek !!

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Nini,
végül ma kiderült, hogy mégsem az oltás :)))
A három napnyi láz után ma nincs láz, viszont telis-tele lett apró halvány pöttyökkel az egész teste. Úgyhogy ez a 3 napos láz...
A doki is megerősítette, teendő nincs, pár nap és a pötty is elmúlik.

Bár mondjuk annyiból lehet összefüggésben az oltással, hogy az amiatti legyengülés okozta valószínűleg, hogy elkapta... gondolom a családi napköziben, amit csütörtökön megnéztünk, bár a gyerekekhez hozzá sem ért, csak pár játékhoz és összesen negyed órát voltunk bent, ebből vagy 10 percig az ölemben ült... dehát úgy látszik ennyi is elég volt... mert máshol nem voltunk.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika

örülök, hogy nincs baja. múlthónapban nekünk is volt, pedig nem járunk köösségbe, és ha jól tudom a herpesz vírus okozza. a kiütések pedig majd elmúlnak, nálunk előszőr nőtt a számuk majd a 3-4. napon elmúltak

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Boldog Nőnapot lányok !!!!!!!!!

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Niki,
tényleg? A herpesz vírus? Nahát.

Boldog nőnapot neked is és mindenkinek!

Sajna ez nálam eddig nem nagyon boldog, ennyire stresszes napom ritkán van, mint ez a mai, a párommal fél délelőtt veszekedtünk, aztán mentem ügyintézni, hazajöttem, erre anyu tol le... hhhhhhh

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika

én ezt olvastam ...

Hát, nekem is vannak ilyen napjaim. ilyenkor ránézek a kismucira, megölelem adok egy puszit és sokkkal sokkal jobb :)
vagy egyél meg egy tábla csokit :) :)

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Hahó lányok! Az MMR oltás mellékhatásai a 7.-8. napon kezdődnek, és a 3. hét végéig tartanak. (tehát két hétig). Ami akkor jön ki, az az oltástól van, ami ez előtt, vagy után, az más fertőzés. Veronika, ha megkaptad a dobozát, abban le van írva, hogy mik lehetnek a mellékhatások. Szinte az összes ismerősöm gyereke lázas lesz, csak Peti nem.

Nini: Én is mindig Petit nézegetem, ha kicsit nehezebb napom volt. Főleg az tud megnyugatni, ahogy alszik. Nincs békésebb dolog a világon, mint egy alvó csecsemő!

Kép

Kép
nikuc
 
 


Akkor mi is a kivételeket erősítjük az MMR oltással, mert nálunk semmi mellékhatása nam volt.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


nekünk sem volt 15 hós oltás után semmi mellékhatás...

viszont ez a háromnapos láz, háromnapos kiütés nyavalyánk volt... Veronika, Lilla a kiütéssel brutálisan nézett ki, viszont akkor már tök jól volt :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szép kilátások, mi csütörtökön megyünk a 15 hós oltásra és még egy Prevenar emlékeztetőt is be akar adni a dokinéni Kristófnak.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Tüni,
a Prevenár emlékeztetőt mi majd a 18 hóssal kapjuk. Nem tudod megkérni, hogy azzal adja be? Azzal az oltással kapták az első oltásoknál is.

Ildi,
nekünk csak halvány apró pöttyök vannak, úgyhogy nem nagyon feltűnő, csak ha nagyon nézed. Viszont tény, hogy tele van vele az egész teste :) Gondolom akkor holnap van az utolsó napja a pöttyöknek :)
Lénike hogy van?

Nikuc,
hát ez nekünk pont az oltás 8-ik napján jött ki... de aztán lehet véletlen egybeesés is a 3 napos lázzal... ezt már sosem fejtjük meg :lol: Lényeg, hogy jobban van :)

Nini,
igen, jó ötlet :) Bár tegnap még Pálmi is a frászt hozta rám, volt a délutáni alvása alatt egy jó félórás sírása, de olyan hangon, hogy megijedtem, már azt fontolgattam, hogy rohanunk a kórházba, mert ilyet még tőle nem hallottam, mint akinek nagyon fáj valamije.
Hál istennek aztán visszaaludt és azóta nem volt újra ilyen. Most vagy egy fog, vagy megint a tápszer... 1 éves korában próbáltam már adni neki az 1 éves kortól való tápszert, de akkor is csikart a hasa és nem bírta. Most újra próbáltam, lehet megint attól fájt esetleg nagyon a pocija, úgyhogy el is tettem. Csak azt nem tudom nem baj-e, hogy még mindig a 6 hónaposoknak való tápszert issza? :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Márti,
hogy vagytok???

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika,
köszi jól vagyunk :lol: :lol:
Léni jó baba, eszik, alszik, tényleg egy szavam se lehet. Remélem nem romlik el. Lilla holnap fejezi be az antibiotikum kúrát, remélem már ő sem lesz beteg, elég volt ennyi. Kicsit féltékeny még, de nagyon szereti Lénát. Mindig mondja, szia Léna, itt a tesó :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Tüni: Én nem engedtem a dokibácsinak a Prevenar emlékeztetőt (ő szerencsére nem is erőltette, azt mondta, hogy persze, lehet egy hónap múlva is nyugodtan) , beadattam 4 hét múlva. Semmi baja nem lett tőle, csak aznap kicsit többet aludt.

Veronika: Az MMR-től is lehetnek kiütései.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Nikuc,
igen, azért mondtam, hogy ezt már sosem fejtjük meg, hogy melyik volt, a 3 napos láz, vagy az oltás :) Gondolom, ha valaha lesz 3 napos lázunk, akkor derül ki maximum, hogy nem ez volt az :lol:

Peti hogy van? Mekkora? Miket csinál?

Ildi,
örülök, hogy Lilla is gyógyulgat!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: Nekünk valószínűleg volt már 3 napos lázunk... valószínűleg az volt... :lol: Szóval ennyire lehet tudni. :lol: Azt mondta a védőnő, hogy azt tapasztalták, hogy van olyan baba, aki azt is többször elkapja.

Petivel ma megyünk bőrgyógyászhoz. Persze pont elmúlt az arcáról minden, de most a teste van tele ilyen bőrszínő kiütésekkel. Nekem is szokott olyanom lenni kisebb helyeken, a sok krémezés leviszi, de azért megmutatjuk, ha már bejelentkeztünk.
Egyébként olyan 85 centi körül van, és 10,8 kg-nak mértük fürdés előtt. Szóval még mindig elég vékonyka, de minden ismerős csodálkozik, hogy mennyit eszik, viszont iszonyat elven, lemozog mindent. Reggel fél 10 fele kel, nap közben 1 órát alszik, és 10-11-kor hajlandó lefeküdni. Beszélni még mindig nem akar, de most már legalább gagyarászik. Amit mi mondunk neki, azt megérti, meg mutogat, úgyhogy tudjuk mit akar. Szörnyen mozgékony, egész nap futkározik, "táncol", pörög. Szereti még mindig a műszaki dolgokat. A mosógépet meg a mosogatógépet együtt indítjuk el. Segít öltözni is. Adja a ruháit, ha megkérem, tartja a kezét, bele is dugja a ruha ujjába. Nagyon ügyes. :D

Pálmi miket csinál? Ő már beszél?

Kép

Kép
nikuc
 
 


sziasztok!

szeptember 1-n fogok szulni a dokim szerint
az AEK meddosegi kozpontjaban dolgozik igy valszeg ott is szulunk,
probaltam visszanezni regi irasokat szulesno, nover es orvos
penzekrol de nem talaltam semmit..
ha valaki mostanaban szult ott es tudna adni barmi infot , vagy esetleg hogy vannak-e valtozasok az elmult evekhez kepest..pl szulesno valasztas, fontos-e hogy a csoportos foglalkozason reszt vegyunk, szuloszoba milyen..
barmi erdekelne..

elore is koszonom
adeira
adeira
 
 


Nikuc,
akkor ti is még mindig későn kelősek vagytok :)

Nálunk most kicsit korábbra tevődött, 8:30 - 9 felé van kelés (kivéve ma, ma 7-kor kipattant az ágyból :? )

Sokáig 12 óra hosszát aludt éjjel, aztán 1 éves kora körül hirtelen már csak 11 óra hosszát, mostmeg már vagy egy hónapja csak 9 óra hosszát... :shock: Nappal elég változó a 1.5 órától a 3.5 óráig van minden :lol:

Mi is elég későn fekszünk, most próbálgatom, hogy 10-kor ágyba dugom, de még így is van, hogy csak 11-re, néha még későbbre alszik el.

Járni csak 15 hónaposan kezdett, most már elég jól megy, de még nem stabil, és még kint az utcán nem hajlandó, csak a lakásban.

Duma nincs, bár a pápá-t integetéskor már régóta mondja, meg mond egy anyához hasolnó szót, de nem tudjuk, hogy valójában az-e :lol:

Cuppant, ha kérsz tőle puszit, de azt nem tudja, hogy közben a száját az arcunkhoz kellene érintenie, csak cuppant :lol:

Illetve pár napja lett egy új "szavunk", ha azt játszunk, hogy etetjük a játékállatkáit, akkor mondja, hogy hamm :)

Bár sokszor tűnik úgy mintha utánozna szavakat, csak elég érthetetlenül.

Van 5-6 plüss állata, amit a neve alapján már felismer, és ha kérem pl. hogy "kérem a kacsát", akkor odahozza.
A mutatás még mindig nem megy 100%-osan, bár ha mutatok valamire, akkor már arra fordítja a fejét, de még nem mindig látja mire mutatok, ha az a tárgy messzebb van.

Pálmi elég lusti, nem mozog annyit, mint ahogy mondod Peti mennyit nyüzsög. Bár ma voltunk játszóházban, és ott eléggé felpörgött, néha az az érzésem, hogy itthon unatkozik és azért ül csak egy helyben.

Pálmi is vékonyka, 82-83 cm körül van, és nem egészen 9 kg. Bár a lányok gondolom már ilyenkor is más súlycsoportban vannak, mint a fiúk.

Ha jól emlékszem Kamilla sem egy husi csaj, igaz Márti? :lol: Ő van már 9 kg?

Na eldugulok, mert sok lesz belőlem :oops: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?