Új privát üzeneted érkezett!

zakuszka nyamm, nyamm, de fincsi!!!!
beu
 
 


Sziasztok!

Beu, a Romai Katolikus templomban azert mert ott egyszerubb volt. Fenn voltunk Gallyateton nyaralni amikor ocsemek (a keresztszulok) itthon voltak Belgiumbol. Es ti miert ott?
Hozzank is johetnel latogatoba, de ne gyere, mert Bori lazasan ebredt delben. Semmi baja nincs a lazon kivul Kép
Egyedul pezsgo? Es a mezeshetek? KépKép

Zsuzso, Bori sem eszik szamottevo szilard kajat, ha pl. jon a foga akkor semmit.

Virag, gyorsitott bolcsibe szoktatas Kép

Kangi, dumalo janyka Kép

PSAndi, Kristof szulinapjara vagy kiirva Kép

De, Zsiraf Kép

Elli pakolo Kevin Kép Majd visszasirod meg a mostani rendszeretetet Kép

Ari
ari
 
 


Urszila Kép
Zakuszkáért Apacuka is megostromolna! Kép

Ari Kép
Lázas Bori Kép Klumpában cukor lehetett KépKépKép

PSAndi Kép
Még a múltkorin röhögök, mikor Danid ölelgette a porcelánra omlott anyját Kép Dobogó piciszív KépKépKép Az enyim már a ház oldalát rugdalja, igaz, most hátul van a lepény, jobban is érzem, mint Julisnál.

Beu Kép
Az jó volna, ha ideköltöznétek, de amúgy is jöhettek! Kép

Zulu Kép
Ovis nagyfiad Kép Megértem a bőghetnéket, én a múltkor elképzeltem, milyen lesz majd, mikor anyák napján verset mond (a lányom, nem a te fiad Kép) meg virágot ad, és bőgtem egy jót KépKépKép Szerencsére egyedül voltam éppen, mert Apacuka biztosan nem értékelte volna zokogó Anyamát (ez én vagyok Julis szerint) KépKépKép

Na megyek, mert a párom sorban áll a gépért, én meg ledőlök.

Jó éjt, pussz!

Kangi
kangi
 
 

 
 

Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés.
Dorottya úgy néz ki meggyógyult, remélem egy kis ideig nem lesz beteg.
Ma reggel ő ébresztett 1/25 kor és nagyon örült, hogy megyünk el otthonról, a bölcsibe sem volt sírás.
Egyébként már elég sokat beszél, csak a felét nem értem.
Tegnap takarított, söprögetett, porttörölt.
Apja vasalni akart, de Dorka nem engedte, mert eddig csak anyát látta vasalni...

Jók legyetek
Szép napot.

Manó: ma megy a párom a raktárba ha kell valami, akkor írj, de könyvet hozunk.

Kép
Kép
dorka2
 
 


Egy gyors kérdés: Tud valaki egy olyan sajtos pogi receptet, amit nem kell egész éjjel keleszteni, és utána hajtogatni?
Köszi.

Nelli
hnelli
 
 


Na, ma sem kell értem izgulniKép És rám még a frontok sem szoktak hatni, vagyis a ma este sem hozhat nagy változást...brühühühüKép

Sofka,
nekem eddig nagyon jól ment a türelem, de most teljesen becsavarodtam. Már fáj alul minden és ezt baromi rosszul tűröm konstruktív fájások hiányában. Viszont az indításért sem vagyok lelkes, mert miért kell azt a gyereket bolygatni, ha még maradni akar?Kép Kezd nagyon bonyolult lenni a lelkivilágom, úgyhogy abba is fejezemKép

Többiektől bocs, hogy magammal vagyok itten beborulva, de má' nagyon tele a mamuszom.


Momo
39+2


Momo
momo
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen nem jöttem, de ez a lakás átrendezés-szekrényépítés, nem kis melóval és kosszal járt.
Tegnap egész nap takarítottam, rendezkedtem, de mostmár késznek nyilváníthatjuk.

Beu!
Gratula, nagyon szép mennyasszony voltál!Kép

Momo!
Fel a fejjel, pihenj sokat! Emese biztos készülödik márKép

Dé!
ZsiráfKép Virág: biliKép, betegségKép Ezek szerint benneteket is elért a takonykór? Remélem nem a múlthéten tölünk kaptatok el valamitKép

Elli!
Nem vagy rosszanya! Ilang is legurult úgy a lépcsön, hogy négyen voltunk körülötte felnöttek! Szerencsére nem lett bajaKép

Zulu!
Na, hogy sikerült az ovikezdés? Sírtál? Malacnak, hogy telt a napja? Lécci írjál!!

Miszike!
Nagyon szorítok nektek, hogy rendbejöjjetek, de a leírtak alapján szerintem ez még rendbe is fog jönni!Kép Kitartás!

Kangi!
Nagyon jók a fotók, jó régen nem raktál már fel képet! TaxizásKép

Andy!
Milyen nagy fiú már Márk! A családos is aranyos!Kép

Urszila!
Azta mindenit nem semmi ez az elrakott mennyiség! Mennyi lett ebböl?

Ari!
Borinak jobbulást!

GOmbóc!
Sajnos én nem ismerek ilyen intézménytKép Ha találtál valamit írd meg kérlek, hogy hol van és milyen!

Andi!
Szegénykém! Gondolom a kakás pelus és a tápszeres üveg az, amit nagyon kijátszani nem lehetKép
UhKép

Jaj!
Majd el felejtettem! Íg utólag is minden Zsófinak sok boldog névnapot kívánunk!Kép

Virga!
Húú, nem túl sok idöd lesz a bölcsibe szoktatásra! Nem lehet egy kis idöt nyerni? Vagy ez mér ennyire fix? Bár lehet, hogy Levinek nem jelent ez majd akkora gondot mint nekedKép

Zsuzsó!
Csak annyit tudok mondani, hogy kitartás! Az okosságokat a csajok már leírták elöttemKép
Nem lehetett semmi a 3 gyerek egyidöben egyhelyenKép

Lányok, képzeljétek még anno kaptam Apától egy kosárlabdát. Pénteken fogtam magam, a gyerek a babakocsiban, én meg elmentem dobálni egy pályára, csak úgy magamban. Annyira jó voltKép
KÉsöbb akadtak playmate-jeim(Kép), 10 éves kisfiúk, akikkel tök jót játszottunk. Ennek az idillnek Ilang vetett végett, elege lett a rabságbólKép

Na mostmár lépek mert felébredtKép
Bocs, ha nem reagáltam mindenkinek, de most ennyire futotta.

Puszi Mindenkinek

Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Lányok!

Végül mikor lesz a sörözés???? Eldölt már?

T
tündér
 
 


Ezt még így ajándékba minden gyerköcnek mert olyan aranyos:

Kép

EldugulokKép

Tündér
tündér
 
 


Angi, bocs, nem figyeltem eléggé, valahogy a kicsihez kötöttem a dolgot...4 évesen már tuti lehet!Kép

Zakuszka:az átjött belőle, hgoy valami savanyúságféle lehet, de én sem ismerem, sok dicsérő, irjátok már le mi az!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


halihó,

Beu,
gratulálok az egybekelésetekhez. Kép Alig ismertelek fel a képen,gyönyörű voltál.
figyuka,már ezer éve meg akartam kérdezni,hogy hol csináltattátok Lőrinc ortopéd szandiját? Megkérdezhetem,hogy neki miért kellett? Petra olyan ludtalpas,hogy csuda,és a mi ortopéd dokink csak azt mondta,hogy jó neki a Siesta szandi,de esetleg a Dr.Leo jobb,azt meg sajna nem tudom hol lehet kapni.

lányok,ha valaki tudja,hogy lehet Dr.Leo szandit kapni,irja már meg légyszi. köszi.

még azt se volt lehetőségem elújságolni,hogy miközben nem volt netünk,megszületett bátyámék kisfia,Bence,szept.3-án. Olyan kis pirinyó baba,alig hittem a szememnek mikor megláttam.ők bizton állitották,hogy Petra is ekkora volt,mikor megszületett,de én akkor se hittem el. Kép Na nem beszélve arról,hogy mikor megfogtam,szinte nem is éreztem a súlyát,mintha levegőt fogtam volna.

Virga,
mész vissza dolgozni?!?!?! Ugyanoda visszavettek,ahonnan szülni mentél? Bizti lesz egy csomú új kollégád.Én eddig akárhányszor visszamentem a munkahelyünkre,szinte alig ismertem rá a gárdánkra,olyan mértékű volt mindig a vérfrissités. KépLevi biztosan gyorsan megszokja majd a bölcsit,főleg ha szereti a társaságot,ne aggódj. tényleg és teljes munkaidőre mész vissza?

eddig még nem is irtam lányok,hogy Petrával kb. 2-3 hónapja katasztrófálisak az éjszakák.Sokszor ébred,minimum 1-2-szer és sokszor csak tápival aludt vissza és néha-néha előfordult az is,hogy átjött a mi ágyunka aludni,ha már végképp nem tudtam a kiságyba lefektetni. na szombaton este megszállt az elhatározás,mert nagggyyyon katasztrofálisan aludtunk,vagyis inkább nem aludtunk.
vasárnap este 1 óra sirás-dajkálás felváltva program után sikerült neki kajálás nélkül végigaludni az éjszakát és hozzánk se jött át. És a reggeli 7 óra kelés helyett 3/4 9 -kor kelt.ma este fél4-kor megébredt,megsimiztem a hátát és szunyált reggel fél8-ig.
ezt álmomban se gondoltam volna,hogy ilyen könnyen fog menni,bár még nagyon az elején vagyunk,még csak két kajamentes éjszakánk volt,de ez hatalmas haladás ahhoz képest,hogy mi volt itt hetek óta. néha már nagyon fárasztó volt.remélem megoldódik a problémánk és hamarosan ismét jóalvó lesz Petyu.

puszka mindenkinek
Évi és Petra
Évi24
 
 


Lááááányok!!

Képzeljétek, hogy Ilang nagyon csúnyán elvágta a mutatóujját!KépKépKép

Itt ültem mellette telefonáltam ö meg nyomkodta Apa kiselejtezett magnóját (megjegyzem 1-2 gomb, meg tekerö, semmi veszélyes) ami szétnyílt, gondolom nem bírta a strapát és elvágta a mutatóujját az elsö percénélKépKép

Betadint tettem rá, mevártam míg elállt a vérzés és betekertem ragtapasszal. Most azért sír mert nem tudja hajlítani az ujját emiatt és le akarja szedni.....Kép

Most akkor rosszanya vagyok???? (Elli)

Na megyek mert nyügöske, biztos fáj nekiKép

Tündér

Úgy vérzett, hogy frászt kaptam, meg persze bögtem is vele együttKép
tündér
 
 


Évi! Óbudán, a Flóriánnal szembeni házsorban lehet kapni Dr. Leo cipőt. Nekünk is az kell, mert lányomnak bokasüllyedése van. Ha felkel picur, akkor a szobájában megnézem, van-e valami cím.

Pogi receptje senkinek nincs?

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Gombóc!
Otthont én sem tudok sajna.

Kangi!
Vén krampusz Kép
Tényleg, hova is költöztetek?

Dé!
Zsiráf Kép

Elli!
Gépetek megy rendesen??

Momo!
Drukk a mielőbbi kicsomagolódáshoz. Kép

Ja és egy hír az Őszi cipővásárról:
október 8-17.
Kedvezményes Cipő- és Ruhavásár
Körcsarnok, SYMA Rendezvénycsarnok

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Évi,

XIII. Kerületben a Röppentyű utában is van egy bolt (talán 43. szám alatt, ez rémlik, mindenesetre városba befelé menet a jobb oldalban).

Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Ari!
Apa gyógyszert szed, nem pezsgőzhet, én viszont kivántam. Most, hogy végre megint lehet! Kép
Mi is nyaralás közben fedeztük fel a vidéket (Mátra), és megszerettük.

Évi!
Lőrinc is lúdtalpas, azt mondták mindenféleképpen keménytalpú, magasított kérgű cipő kell, sőt, az is jó, ha belülről döntött kifelé. Dr. Leó van a Városligetnmél a Dózsa Gy. út- Damjanich sarkán, az Elit cipőboltban is. Speckó cipőt egy csomó helyen csinálnak, mi Gazdagrétre mentünk, ott nagy a kinálat kész cipőből is, ami hasonló adottságokkal rendelkezik. De van ortopéd cipész a XVI. kerben, a Király u-ban, az Örsnél, szóval sok helyen.

Beu
beu
 
 


Most látom a tegnapi írásomat. Vaggytok=vagytok.Kép
És a kiván is kíván.
B.
beu
 
 


SziasztokKép

Nem akarok jajongani, de alig-alig tudok benézni ideKép
Itt volt egy barátnőm a kislányával, lementünk sétálni... érdemes lett volna nézni bennünketKép járdán két babakocsi árván, két anyuka rohangál két gyerkőc után... Kép legalább addig sem híztunk.

Évi
Árpád úton van egy üzlet (Elit), mellette pár méterre az Aradi u-ban van egy másik, Veno-Med a neve. Lúdtalpra állítólag nem jó a sima Siesta, de jó a Salus, a Dr Leo, Dr Siesta és a Dr Elit. Ezek mind egyformák, csak a név más. Zsombinak Salus szandija van, most vadászok rá cipőt, talán csütörtökön összejön.

Virág
Elég rövid lesz a beszoktatás, ámbár annak idején Szandinak 5 napot adtak, ebből hármat átaludtKép
Melóhoz gratula

Tündér
Gyógypusssz Ilang ujjára
Kész a kégli, de jóKép
Kosárlabdát nem szeretem, soha nem találok beleKép


Este kezdődik az angol. Van valakinek közületek Trinity vagy Pitman nyelvvizsgája?

Majdnem elfelejtettem, tegnap lemérték Zsombit, ezer éve arra várok, mikor lesz már 10 kilós, erre 11,5(Kép) és 85 cm.

Momonak és Orsolynak megy a drukk a babócákhozKépKép

Már itt sem vagyok...
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Csak roviden birok irni,mert nyuz a csalad... Kép

Beu
Aruld mar el,mikor-hol fedeztek fel Lorincnel a ludtalpat??Jazinak soha senki nem nezte a labat Kép Mar kezdek megijedni...

Finisben varakozoknak drukk! Es keves nyaggatast kivanok! Kép

Kerdes:
Regebben volt tema,de akkor meg nem volt aktualis.Merre lehet ralelni a buvos Rody csacsira??? Jazi kiprobalt egyet Pecsen, es azota ugral es emlegeti Kép Muszaj beszereznem egyet!

Mi egyebkent jol vagyunk, pocaknak meg se hire se hamva, csak a csajom nyuz. Meg mindig beteg Kép Apa penteken megy vegre probanapra,remelem....elegge huzzak-nyuzzak, mar nagyon unom Kép Na nem vagyok am negativ Kép

Pussz
Norka
norkini
 
 


Norka!
Lúdtalp: Pécsett nem volt kötelező ortopédiai vizsgálat? Csípőszűrés? Nekünk utoljára akkor kellett elvinni, mikor elkezdett járni, azaz mikor stabilabn járt. Ne ijedezz, nézesd meg, ha nem voltatok.

Rody: Az Andrássy útról nyílik egyí utca, ott van. Azt hiszem, ez az:
HAPPYLAND Kft. 1064. Budapest, Vörösmarty u. 47/A
Tel: 332-5721, 331-3346 Fax: 312-4649 Internet: www.happyland.hu
Email: happyland@happyland.hu

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Beu,
minket se kuldtek meg el ortopediai vizsgalatra, bar Zsombi nem is tul regota jar. De majd megkerdezem a dokit legkozelebb. Kép

Norka,
Beu mar leirta, tenyleg ott lehet Rody-t venni. Kép
Ferjednek drukk a probanaphoz! Kép

Toffi,
rohangaszas a gyerkocok utan.Kép
Zsombi sulyahoz gratula! Kép

Evi,
en dr. Leo szandit Zsombinak a Florian teren a cikk-cakk hazak aljaban a Scholl boltban vettem. Ott van a bolt, ahol a Florian ter a Vorosvari utba csatlakozik.

En ma egesz nap fajok. Kép Folyamatosan kemenyedek es gorcsolok. Apaja meg is ijedt, rogton kert egy listat tolem, mit kell meg Maszatka szuleteseig megvenni es megcsinalni. Kép Bennem meg alaposan tudatosult, hogy jovo szerdan a 36. hetet kezdem...Kép

Megyek, mert nem esik jol az ules sem.Kép
Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Hát elég zsúfolt két napunk volt, de jól esett, mert csak csavarogtunk GergővelKép

BeuKép
Sok-sok boldogságot nektekKép Télleg nagyon szép menyasszon voltálKép Lúdtalpról nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy csak 3 éves kor körül alakul ki. Most akkor hogy is van ez?

GombócKép
Ez az otthon ugye anyósodnak kéne? Már írtad, de nem emlékszem, hogy pontosan mi baja is van? Csak azért, mert ma reggel láttam a tv-ben, hogy alzheimereseknek nincsen a gondozására semmilyen intézményi háttér, úgyhogy kénytelen őket a család gondozni. Valamiért úgy rémlett, hogy nálatok is ez a gond, és akkor ez azért jócskán megnehezíti a dolgot.
Amúgy meg ne tessék még addig szülni, míg össze nem röffentünk kirúgni a hámbólKép

ÉviKép
Drukk, hogy mielőbb rendeződjenek az éjszakáitok!

NelliKép
Nekem sajtos rúd receptem van, ami tök fincsi, és megfelel az általad támasztott követelményeknek. Küldjem a receptet?

Finiselőknem megadrukk megyKép

TündérKép
Szegény IlangKép Egyszer más velünk is megesett hasonló baleset, és Gergő sem hagyta sokáig magán a ragtapaszt.

Zsófiknak utólag is boldog névnapotKép

Párom ma végre elmondta anyósomnak (aki Hollandiában él), hogy jön a köv. unoka. És tudjátok, mit mondott erre? "Hát, ti tudjátok..." Se azt nem kérdezte meg, hogy mikorra várjuk, se azt, hogy hogy vagyunk, stb. Ilyen reakciót még idegenektől sem kaptam soha, és bár tudom, hogy milyen, azért ez tőle is sok voltKép

Na, eldugulok mára, mert baromi fáradt vagyok.

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Virág,
Okt. 4-én kezdhetsz vagy kell kezdened a munkahelyen? Nem vehetsz ki pár nap szabit?
Nekem azt mondták a bölcsiben, hogy 2 hét a beszoktatás. Lehet, hogy Levi hamarabb "beszokik".

Tündér,
Gyógypuszi Ilang ujjára.

Tüni,
AnyósKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Na minden jó volt eddig a bölcsiben ma volt az első nap, hogy ott kellet hagynom félórára. És teljessen jól birta nem sírt egyáltalán. Visszont megebédeltetni nem tudták, ugyhogy bekellett mennem, és én etettem meg, de olyan pocsék kaja volt, hogy egyik gyerek se ette meg soska volt tojással meg tört krumpli de olyan savanyó volt, hogy nem lehetett megenni. Megkostoltam és nekem se kellett volna nem, hogy a gyerekeknek.

Na most ennyi majd még jelentkezem a többi infóval.

egy kérdés a cipő vásár nem a S.A.P. csarnokba lesz?

Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Lányok!
Hol van a neten, hogy mit lehet szerezni a Nestlé pontokért? Nem találom!!!Kép
Beu
beu
 
 


Zakuszka: nem savanyúság, kenyérre lehet kenni. (asszem reggelit jelent szláv nyelveken). Ilyen formájában nagy népszerűségnek örvendő balkáni kaja. Szóval dinsztelt hagyma, srépa, gyökér, paradicsomlé, sült paprika, sült padlizsán, babérlevél, só bors. van, aki babot is tesz bele. Rettentő sokáig kell főzni, áll. kavarni, mert rögtön odakap. Befőttesüveg, dunszt. Legközelebbi gyerekes talira viszek! És külön Kangi-apának!Kép

Salus van a fóti Corában is, pont a bejárattal szemben van egy cipősbolt. Dr. Leo meg itt Gödöllőn is Kép A döntött sarkúban állítólag az a jó, hogy egészséges lábú gyerekeknek is jó, mert a kölyök az elbillenő cipőt igyekszik visszabillenteni, így áll. a lábfejtorna.

BeuKép tegnap este nem olvastalak, de gondolom, felhívtál volna, ha jössz. Biciklisek jók.

TüniKép az én anyósom a másodiknál kiakadt, a harmadiknál már csak rezignáltan tudomásul vetteKép (neki is 3 van)

MomoKép egyben biztos lehetsz: még 1 gyerek sem maradt bentKép Humor ide-oda, átérzem a helyzetedet.

GombócKép babónak mondd meg, hogy még maradjon 2-3 hetetKép A tv2-n ma reggel pont az Alzheimer-kórról volt szó, és arról, hogy Mo-on nincs intézeti ápolási lehetőségKép

TündérKép puszik Ilang ujjára. Biztosan már a tapaszt is levetted. Vén róka tanács: máskor próbálj meg nem sírni, megijedni, mert ha azt látja rajtad a gyerek, ő is sokkal jobban megijed, és jobban is fog fájni neki.

AriKép mitől lázas Bori? Julka nagyon taknyos, de kop-kop, nem lázas. De holnapra biztosan az lesz, ui beterveztem egy Bp-i csellengéstKép

A mi utcánkban is van eladó ház. Nem szeretne senki ide költözni???????

ToffiKép múltkor lemértem, fix 12 perc alatt jutottam el Őrbottyánba. Igaz, szombat du. volt.

Urszila
urszila
 
 


Sziaasztok!

Urszila, piros a torka, hurutos a tudeje (nem kohog) es szorcsog az orra. Kaptunk orrcseppet koptetot, meg ha csutortokog nem javul antibiotikomot.

Gomboc sikerult telefonalnod? Sorozest meg vardd meg a szulessel Kép

Tunder csatlakozom Urszilahoz gyerek elott nem sirni!

Momo Orsoly varjuk a hireket!

Andy, soska Kép Csak azt nem ertem miert foznek olyan kajkat a gyermekelelmezok amit a kolkok utalnak, en eppen most gondolkozom azon, hogy lemondom Kristof ebedjet az iskolaban mert mindig ehesen jon haza.

Tuni, anyosodKép

Ludtalp, ilyenkor meg minden gyerek ludtalpasnak latszik de az ortopedus mar latja, hogy alakul a labboltozat.

Ma kellemesen csalodtam ocsem anyosaban felhivtam mert korhazban volt, es beszelgettunk dolgainkrol es felajanlotta, ha kell a foglalohoz gyorskolcson akkor o szivesen ad. Eszembe se jutott volna kerni tole Kép

Ari
ari
 
 


Hali Csajok!

Csak röviden: Házura szerencsésen felépült, kölköcök égetnivalók, én egész héten suliba járok (kockásra ülöm a sejhajom), így semmire sincs annyi időm, mint amennyi kéne. Ráadásul szombaton esküvőre vagyunk hivatalosak, és még félig vagyok kész a gobleinnel, amit az "ifjú" párnak szánok...

Minden betegeskedőnek gyors gyógyulást, bibis ujjra gyógypusz! Fájdogáló pocakoknak kis pihit, hátha segít!

Sörözés? Mikor? Hol?

Menek, mert hót koki vagyok
Pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Látom, vannak betegeink! Jobbulást nekik!

Képzeljétek, elvittem Lőrincet a gégészetre, ahol kiderült, hgoy a fogzás miatt fáj a füle. És minek adtak neki antibiotikumot. Jó mérges voltam.
B.
beu
 
 


Lúdtalp. (mi már hónapok óta megyünk erre az amikor már stabilan jár szűrésre, legutóbb ottvoltunk, de mégse volt rendelés, csak épp azután derült nekik ki, miután már kiadták az időpontot. Nem baj, gyerek már stabilan szalad isKép)
Nem vagyok mérvadó, csak gondolkodom. Szóval én olyanokat olvastam, hogy még lúdtalpasnak titulált nagyobbacska (értsd sulis) gyerkőc esetén sem biztos, hogy a lúdtalp a jó megoldás. Túl azon, hogy a viselésekor eleinte fáj a gyerek lába!, megtámasztja a lábat, s ezzel épp az erősitendő izmok nem fognak kellőképpen dolgozni. Ezen irodalmak szerint ilyesmire akkor van szükség, ha nélküle fáj valahol (nem is felt a lába). Szóval klasszikus lúdtalpbetétest tuti nem adnék a gyerkőcre. A döntés már megfontolandó. De én leginkább a tartsa a lábát és puha legyen a talpa szempontokra, a sok-sok tornáztatásra, és a nyáron göcsörtös terepen való sok-sok mezitlábazásra szavazok.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Megint kihagytam egy hetet (anyukáméknál voltunk Lilivel-szupi voltKép) és miket olvasok?-ujabb kismamákKépKépKép

Mindenkinek gratula (neveket már nem is irok mert nem tudom követni) és sok-sok kitartást!Kép

Mi jól vagyunk bár Lili néha igencsak játszik az idegeimmel aztán olyan meglepő dolgokat müvel, hogy pl. hétfőn egész nap takaritottam aztán fürdetés előtt lerogytam az ágyra és meg akartam nézni vmi pár perces müsort. Persze Lili nem hagyott mire mondom neki, hogy egész nap dolgozott anya ennyit talán megérdemel, hogy pihenjen egy kicsit! Erre odajött, átölelt és megpuszilgatottKép
Az evéssel ő is ugy van, hogy ha van kedve eszik ha nincs akkor nem v. csak nagyon keveset-persze ott a cici és az mindent pótol neki és ezt a lehetőséget ki is használja a kis csibészKép
Már nagyon régóta egyedül eszik (kb. egy éves korától, de lehet, hogy előbb) na persze nem én akartam igy hanem egyszerüen nem volt hajlandó elfogadni tőlem a kaját. Akkor fogtam, eléraktam és ugy megette több-kevesebb sikerrel és többnyire kézzel, aztán most már egész ügyes a kanállal.
Pohárból 14-15 hónapos korától tud teljesen egyedül inni.

Jajj nem birom tovább, elnézést amiért nem irtam személyre szólóan, de reggel már fájt a torkom aztán igy estére elkapott a nátha, alig kapok levegőt meg elég vacakul is vagyok.

A betegeknek jobbulást és ugy általában mindenkinek minden jót!

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Meg utolso erommel egy osszesites a sorozes idopontjaval kapcsolatban:

Eddig nem valaszoltak az idoponttal kapcsolatban (szept. 29. vagy okt.8.):
Tüni, Leszter (ot majd felhivom), Magdi, Ari
Egyebkent eddig teljesen dontetlen a ket idopont allasa. Kép

Koszi az infokat a bentlakasos idosotthonnal kapcsolatban! Eddig annyit sikerult elernunk, hogy anyospajtas okt. 1-tol napkozi otthonba fog jarni (ahol van pszichiater is), de ez csak ideiglenes megoldas sajnos. Kép Muszaj talalnunk neki valami helyet zaros hataridon belul, mert mar mi nem birjuk idegekkel. A helyzet mar olyan katasztrofalis, hoyg ejszakara a ferjem kapcsolja ki a lakasunkban talalhato osszes telefont, napkozben meg en menekulok el itthonrol a gyerekkel, mert mindenfele megbeszeles nelkul majdnem minden nap itt all az ajtonkban, es itt ucsorog orakat, es felrebeszel...Kép
(Bocsi az OFF-ert. Kép)

Most mar tenyleg megyek aludni, mert osszeesem.
Joejt,
Gombóc
gombóc
 
 


Psandi! A rosszulléteket nem, de a 12 mm-es babót irigylem ám!  Drukk, hogy hamar múljon a rosszullét!

Zsuzso! Az éjszakai szopik engem is kicsináltak, de mostanra már inkább hajnali egy-kettő maradt belőle, és időnként még az is elmarad, ami nagyon jól tud esni. Én tiszta lelkibeteg voltam miatta, mert a sok kialvatlanságtól pattanásigfeszültanya voltam napokig, és rosszanya érzésem volt  , pedig egyszerűen csak véges az energiám.  Remélem nálatok is hamarosan beáll anyakímélőre. 

Kangi! „vén krampusz” Kép

Virga! Ez aztán a gyors kezdés!  Mi volt a bölcsiben? Levi biztosan jól veszi majd az akadályt!

Gombóc! Törökbálinton is próbálkoztál már? Úgy tudom ott is van 2 ilyen intézmény is, és mintha az egyik egyházi lenne „problémás” esetekkel. Nem 100 %.

Beu! Egyedül? Hát az urad? Kép

Ari! Bori láz.  A klumpás sztori viszont nagyon édi. 

Dorka! Micsoda kis háziasszony! 

Tündér! Nem tőletek, tutira az uszi a ludas. Annnnyira fázott szegénykém az usziban, hogy alig bírtam bepelusozni, mert feszítette a tagjait. Pedig berohantam vele a forrózuhany alá is.  Ma már sokkal jobban volt. Teljesen olyan volt, mint egy egészséges gézengúz. Kép Kosárlabda Kép
Kezecske.  ...és még hány ilyet kell átélnünk! 

Évi! Gratula az átaludt éjszkákhoz!  Teljesen átérzem (lásd, fentebb, Zsuzsonak írtat.) 

Na ennyit az átaludt éjszkáról.... Megyek, mert ordít, a többit holnap..... 

Detti
dé_
 
 


SziasztokKép

Megpróbálok 1-2 képet feltenni Gergőről, amik tegnap készültek a hugoméknál.

Kép
Kép
Kép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


SziasztokKép

Zsombi ollllyan jót játszik..., na de meddig?Kép

Tegnap este főztem tárkonyos csirkeragut, sütöttem mellé csokis-banános muffint, takarítás is volt, most megy a mosógép, én meg itt leledzek.

Beu
Nekem nem fér ki egy bölcsességfogam, ha rájön, hogy próbálkozik, én is a csillagokat látom

Gombóc
Kérj beutalót az ortopédiára! A két vizsgálat kötelező (6 hetes, 4 hós), ezt a "járósat" meg el szokták felejteni...
Pihenj sokat!!! Maradjon még egy kicsit Maszatka a pocidban

Tüni
CsavargásKép
AnyósodKép (ezek szerint jó, hogy messze lakik?)
Gergő-képekKép

Urszila
Kocsival?KépKép (mármint a 12 perc Őrbottyán), nem is mondom enyém Apának, mert akkor neki fele annyi is elég...
Jobbulást Julkának!

Ari
Betegecske Borinak is jobbulást!
Kaja: miért utálják a gyerekek a főzelékeket??? Muszáj nekik olyat főzni... egyébként Szandi sem eszi az ebédet, de ő a reggelit se nagyon és az uzsonnát sem. Azt mondtam neki, hogy csak ebédet fogok fizetni, erre kiakadt, mert "néha olyan van, amit szeret"
Öcséd anyósaKép

Mókuska
Lili-pusziKép
Jobbulást Neked!

Megnézem a mosógépet...
Milyen szép napunk lesz!
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Tüni! Köszi, a sajtos rúd is jó lesz. Küldd el légyszi.

Norka! Én pl. az 5 éves lányomnál magam vettem észre, hogy nagyon befele és csámpásan megy. Kiderült, hogy bokasüllyedése van.
Egyébként azt hallottam az első években még minden kisgyerek lúdtalpas, később alakul ki a láb formája.

Momo, Orsoly! Mi újság?
Beu! Ha nem találod meg a Nestlé ajándékokat, én szívesen leírom még egyszer hány pontért mit lehet kapni. Korábban már leírtam, ha nem találod, szólj!


Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!Kép

Köszönjük a ránkgondolást oviügybenKép. Az első két nap viszonylag könnyen ment, Malacka is jól vette az akadályt, nekem pedig annyi dolgom volt, hogy nem értem rá sajnálni magunkatKép. Ma már kicsit nehezebb, reggel Dávidka közölte, hogy ma inkább ne menjük oviba, de ha már megyünk, akkor én mindenképp maradjak végig, stb. Olyan vacak érzésKép. Ráadásul reggel meg is szidtam valamiért, így még vacakabbKép. Egyébként ahogy látom, élvezi, mikor beértünk, és átöltöztettem , már szaladt is be a gyerekekhez, szóval most olyan ambivalens érzései lehetnek szegénykének, menne is, maradna is... Még az a szerencse, hogy az úszás nagyon csábítja, így mikor elkezdi a nyafit, hogy ne menjünk, elég erre hivatkoznomKép.
Evése továbbra is katasztrófa, remélem, azért ez rendeződik hamarosan.

Tündér,
hogy van a kis sebesült? Nem vagy rosszanya, ld. Ellinek leírtakatKép.

Tüni,
jajj de megnőtt Gergő!Kép Nagyon helyes kis pasi!Kép

Orsoly, Momo,
hajráhajrá!Kép

puszka mindenkinek,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Meg mindig egyben....mar 40+5, de Botond meg sem moccan. Pedig hatalmas, a bpd-je 103....Holnap mehszajpiszka valoszinuleg, hatha arra beindul.

Lab: Lackonak most keszul a gyogycipo. Nekunk valoszinu a hipotonia miatt sulllyedt meg a bokaja, tehat nem klasszikus ludtalp. Supinalo cipot irt a doki, mi csinaltatjuk, de ugyebar a Leo es tarsai azok meg, szal majd nekunkis azok kellenenek. Az Elit rt. gyrtja a leot, ahol elit cipobolt van, abban talalhato leo is. A csinaltatott cipo meg iszonyat draga, nekunk 8400-ba fog kerulni egy szandal...Kép

orsoly
orsoly
 
 


Norka! Nekünk sem nézte senki a lábát, és nem is tudtam, hogy kell. Kép Kiscsajnak jobbulást, apának pedig drukk. Kép

Tüni! Anyós Kép Ne foglalkozz vele! Toll a fülébe!
Gergőképek Kép

Urszila! Julkának jobbulást! Virág is csak másfél napig volt taknyos, és csak hőemelkedése volt az első nap. Szal remélem nálatok is így lesz és mehettek csatangolni. Kép

Mókuska! Jobbulást!

Toffi! Csokis muffin, hmmmm. Kép Hagyd csak, majd én kiteregetek. Kép Úgyis éppen odaindultam. Kép

A tegnapi hozzászólásban a sok krix-krax mosolygó, vagy éppen szomorkodó fejecske. Így jár, aki copy paste.... Kép

Lányok! A 15 hós oltásról mit tudtok? Okt. elején lesz V.-nak aktuális, és megfordult a fejemben, hogy nem lenne -e érdemes még várni vele. Lehet, hogy kinevettek, de olyan kis nyüzüge, és gondoltam, nem árt ha megvárjuk míg eléri a 10 kilót (most 9 körül van).

Zulu! Ovi Kép De jó, hogy úszni is járnak! Mesélt már az ovieseményekről?

Ma már végignéztük az egyszervolt.hu-t oda vissza nem tom hányszor. Új kedvenc az "ipici". Kép Elég jó zsongás van a fejemben, mert közben rezeg alattunk a ház (a szomszéd telkén a markoló kb 3 m-re markol a házfalunktól, tiszta mészkő...) no és a centrifuga se az a legcsendesebb. Na de nem hagyom magam! Akkor is jó napunk lesz! Kép

Drukk a finiseseknek!

Detti és Virág
dé_
 
 


NelliKép
Átküldtem a profilodban levő mail-címre a receptet.

Tüni
tüni
 
 


Kangi,
köszi. Tejpép, husi kombinációt a védőnő is ajánlotta. A súlya miatt egyáltalán nem aggódom, pont két kilóval kevesebb, mint Dana (ugyanis Dana 8,4kg Kép) Úgy tűnik, még Julcsi és Maca is überel minket, pedig bennetel nagyon bízom. Na mindegy, viszon a csajszi egyáltalán nem beteges...

Urszila,
na ezt nem szívesen csinálnám. Eddig úgy képzeltem, hogy egy éves koráig fog szopni, most már látom, örülhetek, ha addigra mást is eszik.
De apája bekeményített, hajnali 4-ig nincs szopi, ami azt jelenti, hogy szegény pasi dédelgeti, cumiztatja stb. éjjel.

Petra,
ez az alvás nagyon jó hír. Kép

Norka,
kitartás! Nem lehet, hogy Jazi allergiás valamire? Tudom az ilyen intoleranciák a mániám, de ezek a végeláthatatlanul ismétlődő betegségek, az asztmás roham. Hátha egyszerűbb a megoldás, mint gondolnánk. Mi az a Rody csacsi?

Gombóc,
próbálj vigyázni magadra, azért még egy pár hét kéne annak a lurkónak odabenn!!! Drukk-drukk meg Kép Kép Tudom, könnyű mondani, szegény ti, ez az ideiglenes megoldás is jobb a semminél, csak találtok addig valamit.

Tüni,
Gergő nagyon kis jóképű.

Mennem kell, összevesztek - a többiekre is gondolok .
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Helló Lányok!!!

Ded alszik, rotyog az ebéd, kiteregetve, mosogatógép kipakolva, tisztaság, szóval minden okésKép
Csak az a fránya vasalnivaló himalája ne lenneKép

Köszi az együttérzést ujjacska ügyben, egész gyorsan gyógyul, szép var van rajta, kicsit duzzadt, de a ragtapasz nem marad meg egy percig seKép
Igen-igen tudom, hogy nem sírunk a gyerek elött, de ez volt az elsö ilyen véres eset, talán másodjára már "edzettebb" leszekKép
Bár remélem nem lesz második eset!!!!!

Tüni!
AnyósKép De kedvesKép Nem csodálom, hogy a párod eddig nem említette nekiKép
Képek nagyon tündériekKép

Gombóc!
Vigyázz magadra! Pihenj amiennyit csak bírsz, a babóka maradjon még odabent!Kép

Dé!
EgyszervoltKép Nálunk is ez megy, bár kétségkívül az alternatív zenei aláfestés nálunk elmaradKép

Norka!
Ez az ortopédiai vizsgálat kötelezö? Én nem is tudtam róla. Ja látom Toffi írta, hogy nem...

Orsoly!
Kitartás!
Meddig vár az orvosod? Azért remélem indításra nem lesz szükség!
CipöKép

Zulu!
Nagyon ügyesek vagytok ovi ügyben!Kép Jó, hogy van úszás az oviban, ez nem jellemzö szerintem általában az ovikra és persze, hogy Malac szeret úszniKép

Toffi!
Na meddig játszott el Zsombi? Kiteregettél? Húú ez a muffin nagyon jól hangzikKép
Milyen volt az angol?

Mókuska!
Ölelös-puszilgatos LiliKép

Ari!
Öcséd AnyósaKép Néha érik az embert kellemes meglepetések isKép
Borinak mielöbbi gyógyulást!

Urszila!
Ez a kakuszka (remélem jól írtamKép) nagyon jól hangzikKép Ha talizunk hozzál, mert nagyon kiváncsi lettem az ízére, még soha nem ettem ilyet!

Momo!
Tud róla valaki valamit? Bár Beu biztos jelez ha fejlemény van....

Na lépek mert nem akarom, hogy odakapjon a kajcsiKép

Ja közben Ilang is felébredt, csak 1,5 órát aludt, de jókedvüKép

Puszi
Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Nem tudom nálatok, hogy van de itt felénk orkán erejü szél van.....Kép

Elég rémisztö....

Na léptem,
T
tündér
 
 


Dé:szerintem meg lehet beszélni a dokival, meg nem tudom, milyen sűrűn jártok, azt is lehet úgy időziteni, hogy későbbre jöjjön ki. Mi 14 hósan megbeszéltük, hgoy majd nyaralás után megyünk csak, aztán ahhoz képest is még vagy két-három héttel később voltunk, szóval kb 16,5 hós volt addigra Ancsi (szomszéd Gergő meg 17, pont egy napon kapták). Ha normális dokid van, és elmondod neki aggályaidat, szerintem megbeszélhető vele. Egyébként súly szerintem nem számit ennyire, inkább az, hogy már túl legyetek a tojásfehérje bevezetésén, meg hogy egészséges legyen épp a baba (ami aztán a közelgő télben egyre nehezebb lesz).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Maci2!
Október 4-én kezdek, szeptembertől szabin vagyok. Szóval most kivettem huszonegynéhány napot és marad még majdnem 10. Egyébként gyerkőc ma is nagyon lelkes volt, alig tudtam hazahozni ebéd után. És még az ebédet is önállóan ette (itthon nem hajlandó!) pedig zellerfőzelék volt, amit itthon tutira kiköpött volna. Gondozónők szerint nagyon önálló, ügyesen játszik egyedül, barátságos kisfiú.

Gombóc!
Azért még tarstd bent a gyerkőcöt 1-2 hétig Kép!
Anyósügyben sajnos nem tudok segíteni Kép.

Beu!
A nestle.hu-n a család és életmód címszó alatt van a babaklub és ott meg lehet nézni a neten is. Ez a pontos cím: http://www.nestle.hu/login.asp?mf=/aloldalak/csaladeletmod/csaladeletmod.asp.

Orsoly!
Ez elég izgin hangzik Kép! Szorítok, hogy ne kelljen indítani, hanem induljon meg magától Kép!

Nna, mennem kell.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!

Nem kell ám annyira keresni, itt vagyokKép
Holnap, ha tetszik a csajnak, ha nem, kibújás vanKép
Majd küldöm a híreket...

Gombóc,
vigyázz magatokra, még marasztald a kisfickót. Csak a végén nehogy úgy járj, mint énKép

Tüni,
anyósod csuda kedves pofaKép
Gergő nagyon helyes kispasi lettKép

Zulu,
állítólag ez a nyafi átmeneti dolog az ovikezdéskor, amikor már elmúlik az újdonság varázsa, és a gyerek rádöbben, hogy neki attól még mennie kell. De nálatok nagy előny az úszás, mint mézesmadzagKép

Dé,
szerintem a súly miatt kár halasztani az oltást, Zsebi se volt kövérebb 15 hósan, de egyáltalán nem viselte megKép

Tündér,
küldök gyógypuszit a bibis ujjacskáraKép
Itt is orkán van, a kutya is tíz körömmel kapaszkodik a küszöbbeKépKépKép

Orsoly,
sorstársKép Remélem, holnap már te is nagy hírrel szolgálsz...na jó, haladékot kaphatsz még hétvégéig, akkor már én is tudok megint olvasniKép

Na megyek, mert kirúgja a csaj az oldalamatKép

Momo
39+3


Momo
momo
 
 


Húúú, Momo, ez nagyon izgi! akkor most holnap megindítják? Muszáj?

Orsoly
Neked is drukk-hegyek, nem semmi, hogy mindjárt 41 hetes leszel, gondolom már nagyon türelmetlen vagy

Andi
psandi
 
 


Andi,
az indítás csak burokrepesztést jelent, mert a kapu már majdhogynem tárva-nyitva, csak a kölök kapaszkodik nagyonKép Nekem az első két szülésnél is a burokrepedéstől indultak be a fájásaim, így valszeg most sem lesz másképp. Azért még reménykedek, hátha lesz annyi esze Emesének is, mint tavaly Zsebinek, vagyis holnap hajnalban magától elindulKép


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,
még nem olvastam vissza, de a tegnapi ortopédia meg egyéb kontrollhoz egy infó:
K ma kapta a 15 hósat,(11,5 kg amúgyKép) rákérdeztem, és a drnéni aszonta, hogy nem kell semmilyen kontrollra menni. Ha lúdtalp vagy ilyesmi lesz, az biztos nem most, hanem 2-3 évesen. Pár hónap járás után még nem alakult ki a talppárna, azt a járás alakítja ki, és az nem 1-2 hónap. Ilyenkor minden gyerkőc lúdtalpas, kacsázik, csámpázik, nem csak, de pl. a pelus miatt is... Ortopédia (csípőkontroll) pár hetesen, ha nincs külön panasz, akkor nem kell ilyenkor az sem. Ő látás-hallásvizsgálatot sem rendel, egy anyuka ilyenkor már látja ha gáz van.
Nekem meggyőző volt, neki is 3 vanKép
Szóval szerintem ez abszolút dokifüggő, nem kell parázni ha valakit nem küldtek. Az újszülött, az más, akkor muszáj.
Na, majd még visszaolvasok és jövök mégKép

Azt azért láttam, hogy Gombóc írt vmit sörözés ügyben, de jó lesz, már nagyon várom a csajbulit!!!KépKépKép

E
ellimami
 
 


Haliho!

Beu, tobbiek
Koszonom a ludtalp valaszokat. Elli en is a dokid velemenyen vagyok...szoval nem fogom eroltetni.

Lanyok
Jol lattam,hogy a csacsi 6000piiz korul van???

Zsuzso
Biztos,hogy ez most nem allergia,mert a csaj kozben taknyos is...De azert koszi a tippet,sosem tudni!

Momo
Akkor mar holnap mindenkepp!Irigykedem...

Orsoly
Vegul Te kit ertesitessz? Nagyon varjuk toled is a hireket!

Tunder
Itt meg most is brrrrr szel van...
Hogy van Ilang ujja?

Tuni
Nagggyon helyes a srac!

Lanyok
Ma miutan Jazi bevagott masfel tanyer babfozeleket...szoval belegondoltam,hogy de jo,hogy mar nem faj a hasa, ha valami baja van mar elmondja...ooolyan furi lesz megint egy picivel! El sem tudom kepzelni...
Norka
norkini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?