Új privát üzeneted érkezett!

Hanyatka!
Patrika hatalmasat fejlődött! És már nézeget is, meg nyulkál!
Csöp-csöp-csöp> tócsa...

Sajó
sajo
 
 


Melánia!
Köszi a kérdésedet jól vagyok-vagyunk.Az uncsik szépen nönek,a nagyobbak ősszel suliba mennek :) Én dolgozgatok.
Nagyon szép a pocikád! Már régebben raktad fel a képet de még megdícsérhetem most is :D

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sajó
Te drága megint olvadozol-vagyis folyamatosan :D :D mert jönnek a babafotók sorban.Jaj csak már lenne Nektek is.
dehát tényleg angyali Patri baba.

szurikáta
szurikáta56
 
 

 
 

sziasztok!
Sajnos csak nagyvonalakban tudok viszaolvasni,és pár szót írok:
csodaszépek a babafotók!!!!!!!Nimóci,Molly és Lili..
Aztán ittvannak a"nagyobbak":Patrika,Domi..
Na meg Robcsi torta-,Lukács combevése.. :lol:
Annyira édesek!!!
Sajnos nekünk elég sűrű napjaink vannak,pa sokat dolgozik,amúgy meg mindig menni kell valahová..
És tetejébe még a munkaviszonyomat is fel akarják mondani,mert elkezdik felszámolni a céget,ezügyben is volt minek utánnanézni,mert nem egészen tiszta a helyzet..
Szóval kicsit elegem van.Ez marhára nem hiányzott!!!!
Puszi nektek.

Kép
cs.andi
 
 


Na hát,és ezek az új vonalzók!!!Csak összezavarnak,úgy megszoktam már a régieket!! :x

Kép
cs.andi
 
 


Na hát,és ezek az új vonalzók!!!Csak összezavarnak,úgy megszoktam már a régieket!! :x

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok, csak gyorsan, mert most értünk haza:

Libus,
Megkaptam a képeket köszönöm, és gyönyörűek! Nagyon édes kislányotok van, ez már most látszik :)
Anyukád mennyire volt meghatva? Ugye ezek után azért lelkesebb picit?
Apukája meg... háááát, ilyen, ő majd akkor fogja imádni, ha kint lesz!

Hanyika,
Patri annyira édes, és tényleg hatalmasat nőtt! Nagyon szép kislány, és olyan édes ahogy nézelődik meg nyúl a dolgok után!

Rencsike,
Hát mit is írjak nektek....:) Kipakoltam a dolgokat, és nem tudom eléggé megköszönni... olyan édesek vagytok!!!!!!! :)
Domiról nem is beszélek, hatalmas nagyfiú, ő lesz Szonja védelmezője :) (lesz köztük vagy 20 cm különbség szeirntem,mire felnőnek:))

Moncsika,
Aranyos vagy hogy izgulsz miattunk :)
De örülök, hogy ilyen jól sikerült megoldani a szopihelyzetet, és hogy bejött Iboly nektek....
És amúgy hogy telik most egy nap, így igény-szopival?
Iboly mit mond a vigaszszopiról?

Andi,
Basszus, ez a munkaviszony felmondás nem jó :(
Remélem azért a juttatásaiddal nem lesz baj!

Velünk minden ok, nagyon sokat (2,5 óra) vártunk Dévisznél, de ma valahogy jobban bírtam. A helyzet változatlan, kicsit kevesebb mint 1 cm a méhnyak, de nincs kinyílva a méhszáj, Szonja nagyon jól elvan. Volt UH is, a kisasszony már kb. 3200 gr :D
Azt hittem születésekor lesz ennyi (én ennyi voltam), de inkább talán 3500 körül lesz. Apukája annyi volt.
Most még inkább úgy érzem, van még két hetünk :)
vjulcsi
 
 


Cukikaim! Annyi dolog van, amire szeretnek reagalni, de most nem fog menni, pedig ugy szeretnek+ koszonom a topankas kedves reakcioitokat!
Szijjja Yamica!!!!!!! :D Cipocsken meg sem lepodom. ;-)
Sajnos mi baranyhimlosek lettunk, ezert az eltunes...
Drukkoljatok, h szovodmenyek nelkul atveszeljuk, legyszi'!!!
Puszikalok Mindenkit!!!

Kép
bodza2005
 
 


Cukikaim! Annyi dolog van, amire szeretnek reagalni, de most nem fog menni, pedig ugy szeretnek+ koszonom a topankas kedves reakcioitokat!
Szijjja Yamica!!!!!!! :D Cipocsken meg sem lepodom. ;-)
Sajnos mi baranyhimlosek lettunk, ezert az eltunes...
Drukkoljatok, h szovodmenyek nelkul atveszeljuk, legyszi'!!!
Puszikalok Mindenkit!!!

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok,

Bodzi, Hanyika,
nagyon szimpi volt a Solymosi doki!! Köszönöm ,hogy ajánlottátok!!
Megvizsgált, uh-t csinált, vért vett , kaptam tőle leírást a magas TSH-ról és odaadta a receptet is, hogy nem kelljen visszamenni érte, amit innentől a háziorvos is kiírhat. A lelet eredményét, szakvéleményt jövőhétre küldi postán :)
Szóval tényleg le a kalappal előtte!
Azt mondta a terhesség megmaradásához 2,5 alatti értéken kell tartani a TSH-t, ami gyógyszerral könnyen megoldható és ez természetes gyógyszer azt tartalmazza ,amit termel amúgy is a pajzsmirigy. Nekem az első lombiknál is elindult valami csak nem maradt meg. És megnéztem már akkor is 4 fölött volt a TSH-m.
Állítólag ez női ágon örökölhető dolog, szóval lányok, ha Ti is ez ügyben voltatok nála, akkor 14 éves kor felett Esztit és Patrit is meg kell nézetni majd, erre felhívta a figyelmem.
Patrika nagyon sokat nőtt ám! Ezen a képen már teljesen más!!

Sajó+ Jucus,
veletek álmodtam :) Kézenfogva mentetek előttem és Jucus nagyon nevetett valamin :)

Szurika,
Nekem nem az volt bajom, hogy panaszkodott a lány a másikon, mert eleve olyan szituban vagyunk, hogy az ember sokkal érzékenyebben reagál ,mint máskor. Nekem az a furcsa, hogy egy már "ismerősökből" álló társaságba berobban és semmi köszönés, bemutatkozás. Nem gondolom,hogy könyörögni kéne, hogy befogadjuk, de pl. én mielőtt először hozzászóltam visszaolvastam, ha nem is egyből az összes akkor még csak 600 oldalt, de egy jó párat. Még akkor is, ha az internetes topikra bárki beléphet és bármit írhat, akkor sem hiszem, hogy nem kéne egy ilyen közösségbe előbb "beköszönni". Ez nem egy politikai oldal, ahol bekiabál az ember valamit az ellentáborból csak úgy bosszantás képpen.

Andi,
tudod, hogy van egy topiktársunk aki munkaügyis?? Régi fórumozó, de most régen nem írt. Hátha olvas , de lehet, hogy ha írsz neki pü-t segít. Ha nem tudod ki majd elküldöm a nevét.

Rencsi,
levél feladva :)

Moncsi,
tudod nem tudok elszakadni tőletek :)))
meg szívom magamba a sok tapasztalatot , hogy nekem majd minden úgy menjen majd , mint a karika csapás.
Kérdezhetek egy nem babásat:
ismered Esztergomnál a Strázsa hegyi tanösvényt? Most olvastam róla és hónap végén elmennénk oda a férjem lányával.
miciona
 
 


Sziasztok!

Édeseim nagyon szépen köszönjük a jelmezes édes aranyos bokjaitokat.Nem akartalak titteket egyből elárasztani képek dömpigjével de kérésetekre rakok föl párat :lol: :

Meláni
igen ő a Noddy a kis sárga autóval :) .

Bodzi
azt kivánom hogy minél könnyebben vészelyétek át a bárányhimlőt,egy jó van benne,hogy tul lesztek rajta?Honnan kapta el,már most?


Andi
sajnálom a meló ügyet,a juttatásoddal nem lehet gond,ugye?
Petike jol van?

Hanyi
Patrika akkorát nőt,nagyon csini azon a szép játszószőnyegen :D .
Nekünk volt pihenőszékünk és nagyon szerettük.Volt neki valami rezgős funkciója is hogyha bekapcsoltam finoman kicsit ringatta a popsiját ezt akkor használtuk amikor nyügösebb volt,és be vált.Jó volt 10kg-ig ugy hogy amikor elkesztük a hozzátápit etetőszéknek is funkcionált egy darabig.Igaz nekünk nem volt járokánk mert nem volt akkor helyünk hová tegyük.A jároka talán azért jobb mert ott jobban tudja fejleszteni a mozgását.

Libus
Nem kaptam képeket :( .Apa reakciojával meg ne törödj majd ha kibujik a kis Anna nem fog tudni ellen állni és teljesen megfogja változtatni a kiscsaj :D .

Mici
örülők hogy szimpi volt a Solymosi doki és most már rendeződik ez a problémád.

Moncsiga
elolvastam amit a másikban irtál,és hát teljesen elérzékenyültem,ugyan igy voltam 2,5 éve mikor a Robcsi megszületet és visszamentem kontrolra.
Iboly mit mondott a vigaszcicire?

Rencsi
nagyon jó hogy már ennyire jol van a Domcsi pocakja,örülők :D.

Julcsika
Szonjababa nagyon ügyes szép kis sulya van,és már csak 2 hét és nálatok is bekövetkezik a nagy találkozás,addig még élvezd ki minden percét ennek a szép állapotnak főleg ha ilyen jól érzed magad.Lehet hogy irtad már de nem emlékszem,apás szülés lesz?

Szurikáta
várják a sulit az uncsik?

Kép
póci
 
 


Na és akkor itt a kép dömping :lol: Kép a varázslóbácsival Kép vonatozunk Kép hol vagyok:-)? Kép ez szupper!!!!!! Kép száguldok:-) Kép szeretem:-)

Kép
póci
 
 


Sziasztok!

Háááát, a kezdeti siker hamar megbukott. A gyerekem egész éjjel enni akart, fél órákat aludt, aztán felébresztette a korgó pocakja, két korty után -ahogy enyhültek a kínok- elaludt újabb fél órára, amikor is kezdődött minden elölről. Most gyorsan fejtem egy adagot, és cumi ide-vagy oda, én bizony jóllakatom a törpét a következő etetésnél. Remélem aztán jön egy nagy szundi és megnyugszanak a kedélyek. Pedig, ha szépen bírna mindkét ciciből szopizni , elég volna neki az adag...
Egyelőre beérem azzal a sikerrel, hogy eldobtuk a bimbivédőt. A többi meg majd alakul lassan...

Iboly a vigaszcicit nagyon támogatja, a legjobb amit tehetünk.
:lol: :lol: Kezdek rájönni,ha a szívemmel gondolkodom, gyakorlatilag nem hibázhatok...

Hú, Libuskám, most betojtam! Alig várom a gyerekdokit, hogy rákérdezzek...
Bodzika átküldte Annát. csodálatosan gyönyörű baba! Gratulálok! Nincs meg az e-mailem? küldöm!

Póci, nagyon cuki a jelmez! - meg a gyerek benne! :lol: Jogos a győzelem.
Lehet, hogy én kicsit kemény voltam odaát, de engem nagyon felháborított a lány stílusa. Meg amit Micike is ír, hogy se puszi, se pá...

Nyafi van, folyt köv...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Megmutatom a pocakom, milyen 16 nappal a császár után. Azt hittem, nekem nem lesz olyan szép lapi, mint Rencsikének -azért a 15 kg,az sok..- de szerintem elég jól haladok.
Kép
Rakok a gyerekről is képet, csak föl kell tenni a gépre, de az elemér kimerült, azt meg tölteni kell...

Micike, akkor most örülünk, hogy így megvilágosodtunk TSH ügyben és hogy ilyen könnyen kezelhető, ugye???

Bodzikám, nem lesz itt gond. Kis galóca lett az Esztili? Nagyon pöttyös?

Andi, nagyon sajnálom ezt a munka problémát...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Andikám,
én is sajnálom, és ilyenkor mit lehet tenni, ha egy cég megszűnik? a jutattások maradnak ugye? sikerült utánajárni a dolgoknak?

Moncsikám,
milyen szuper lett a vonalzód!!!hogy van ez a rendelés?az idézetet is te választottad? nagyon szépen alakul a pocakod!!!! :wink:ne viccelj, nem én vagyok az etalon, ( én brutál sokat fogytam, mert nincs étvágyam, csak a tej miatt erőltetem,már -3kg vagyok a terhesség előtti időkhöz képest is, pedig a cickók 3 számmal nagyobbak mint voltak...)
már a bimbivédő elhagyása is nagyon nagy siker, mi is nagyon nehezen álltunk be, aztán jött a hülye hasfájás, de lekopogom most mintha már nagyjából beállt a "rend". Chilikéről tudsz valamit?Beszéltél vele?

Micikém,
hát akkor most már semmi akadálya nem lesz hogy a baba ott is maradjon 9 hónapig! :wink: olyan jó hogy még vannak ilyen rendes és korrekt dokik.

Bodzuskám,
úúúúúú, kitől kaphatta el? Te voltál már? nagyon szenved a viszketéstől?

Julcsikám,
örülök hogy tetszenek, mi is köszönjük az ajikat!! szuper a micimacis türcsi-kifogó, ma ki is próbáljuk!!! a rongyi egyenlőre rágókakként funcionál, de mindig oda rakom mellé hogy szokja hogy vele aludjon....a filmet meg tudtad nézni?

Libuskám,
ezek a képek, valami csodálatos Annácska!!!!!olyan kis törékeny kiscsajszi lesz mint amilyen az anyukája! :wink:

Póci,
nagyon aranyosak a képek, már van barátnő??? :wink: hűha :lol: :lol:

Kép
rencsi79
 
 


Hanyikám,
Boldog 1 hónapos fordulót!!!!!mennyi most a súlya?

Kép
rencsi79
 
 


Melania! Ok, átküldöm, de jelezz vissza, hogy átment-e, mert Julcsinak-Rencsinek visszadobta.
Családlátogatáskor a legfontosabb, hogy meg lehessen beszélni olyan problémákat, amiket tanácsadáson kinos volna (hallhatják mások). Környezeti megfigyelés is van, ugymint szobaszám, higiénés körülmények (alapvető tisztaság, de nem kell mindent patyolatra takaritani).De nyugi, ezen csak akkor múlik bármi is, ha zűrös családról van szó. Egyébként csak egy rutin.
Inkább arra való, hogy átbeszélhessetek-megkérdezhess dolgokat, amiben nem vagy biztos. (Szülésről, gyerekorvosról, mindenről, ami téged, vagy a babádat érinthet.) Fontos, hogy ha van kérdésed, ami foglalkoztat, akkor tedd fel, mert nem tudhatja a csajszi, hogy mit tudsz-mit nem.
Ha meg meglesz a baba, akkor a látogatás a babával kapcsolatos dolgokról szól.

Andi! Ajjaj, akkor hova mész vissza dolgozni? Végkielégitésre számithatsz legalább?

Julcsi! A vicc, hogy barátnőm hatódott meg igazán, anyu csak "szimplán" örült!
Nem semmi, Szonjának is szép méretei lesznek! És ezek szerint jól érzed te, hogy nem akar még kibújni! Jó neki ott. :wink:

Bodza! Drukkolunk, hogy ne legyen gond, de miért is lenne? :D
És lealább babci védett lesz, mikor oviba mindenki bárányhimlős lesz, ő majd tartja a frontot a csoportban! :wink:

Moncsiga! Irtam, hogy nem kell megijedni!!! Csak figyelni kell, ennyi. Irtam, hogy ugyanilyen problémával vannak gyerekek, akik tökéletesen fejlődnek, pedig semmiféle tornára, meg masszázsra nem jártak! Nem lesz semmi baj, doki megnézi, aztán lehet, ő nem is érzi feszesnek majd, vagy úgy látja, hogy nincs vele teendő. Rengeteg dolgot leirnak a tankönyvek, amik elvileg nem jók, de az élet gyakran igazolja, hogy nincs is semmi gond.
Szépen lement a hasad! :o

Póci! Átküldted az e-mail cimed? Csak akkor tudok küldeni, feltéve, ha a mailer demon nem dobja vissza.

Kép
kislibus
 
 


Itt küldöm nektek a kedvenc énekesemtől a(z egyik) kedvenc dalomat. Tisztán csak szeretetből... :oops: Remélem tetszeni fog.

http://www.youtube.com/watch?v=P0j14GrB ... re=related

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Bodzi,
azt tudod ,hogy a téli báránykáknak sokkal kevesebb pöttye van, mint a nyáriaknak?
A meleg nem jó a pöttyöknek. Többszöri lemosás. Van doki aki a hintőport ajánlja, van aki nem. Én azt láttam, hogy a lemosás bőven megteszi. Láz?

Póci,
nagyon jók a képek :)))
miciona
 
 


Póci!
Köszi a képeket,tényleg nagyon aranyos a Robcsi :) Igen várják a sulit,készülnek nagyon.Volt nyílt nap és nagyon tetszett nekik. :lol:

Micike!
A beírásnál én is hiányoltam a sziasztok,szép napot stb minimum egy köszönést.
Én ugy tudom víz nem érheti a hólyagos stádiumban a kiütéseket. Ha a lemosást vizzel értetted.Mondjuk ennél a betegségnél mindhárom stádiumban levő hólyag egyszerre van jelen. :evil: Így néhány napig nem fürcsizhet a bébi.Csak a viszketést lehet csillapítani külömböző módokon.

Moncsi!
kis deszka :D :wink: tényleg szépen lement a pocikád.
Bodzi!
Már bárányhimlős az Eszti?

Hanyika
Szopcsizás alakul?

Libuska!
De jó akkor csak lett néhány hóvirágod :D :D
Jaj remélem mindenkinek válaszoltam.De még inkább visszaolvasok hogy ne hagyjak ki senkit. :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziasztok!

Póci,
Nagyon jók a képek, Robcsi nagyon helyes volt! :) Gratulálok még egyszer.

Moncsika,
Nagyon szép a hasad, teljesen lement, ügyi vagy! Egyáltalán nem látszik, hogy most szültél...
Kitartás a szopi-helyzethez!

Rencsike,
Nektek meg boldog kerek 12 hetes fordulót :)

Libuska,
Az a lényeg, hogy örült anyukád, és nem maradt közömbös. De hát hogy is maradhatott volna? :)

Bodzika,
Jaj istenem, jobbulást Esztinek, biztos minden rendben lesz!

Chilkéről ki tud valamit? Nagyon eltűnt ez a lányzó... biztos ezer dolgod van Chili, de azért 1-1 mondatra próbálj jönni! :)

Velünk minden ok. Pörgök ezerrel, mintha felhúztak volna. Ma eddig 3 mosás, konyha összepakolás, vásárlás + kimostam, porszívóztam a kocsit belülről, most még a kocsiszőnyegeket fogom kimosni, aztán vacsikészítés, aztán pihi.
Mit is szoktak mondani, nagyon a szülés előtt jön rá az nőkre ez a pucoválhatnék??? :)
vjulcsi
 
 


Szurikáta,
Nekem is nagyon fura volt a stílus odaát, lendületből válaszoltam aztán jól megbántam, minek is szólok bele....
vjulcsi
 
 


Julcsi!
Micsoda???? Te kocsit takarítasz? Irgum burgum :) :)
Vagy esetleg Szonjust noszogtatod ?
De komolyra fordítva, ne hajszold magad. Pihenj drágaság,amíg megteheted. Utána a kis őrmester ugysem fog hagyni :) :)

Elovastam a másikra írt hsz-odat és teljesen igazad van,ne bánd hogy leírtad.
Több kritikát kapott mint megértést.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Julcsi! Én is pörögtem ma. Voltam védőnőmnél, bevásároltam. Összeszedtem a kert többi részében is a szemetet (tavaji növénymaradékok), a rossz diókat a diófa alól. Lenyestem a bokorrózsák vadhajtásait, felkapáltam és gereblyéztem a két nagy virágágyást. Engem ez a jó idő tud nagyon mozgósitani, ilyenkor nem tudok a fenekemen ülni.
Bár szerintem 37 hetesen azért annyira már nem fogok pörögni mint te... :lol: Szonja egyébként hogy viseli az ilyen pörgős napokat?

Szurikáta! Igen lett, sőt azóta néztem a másik virágágyásban is elő bújtak. Egyik napról a másikra! Úgyhogy ezennel nyugodtan merem ajánlani a zacsis hóvirághagymát is! :D

Moncsiga! Köszönjük!!!

Nekem ez az egyik kedvencem:
http://www.youtube.com/watch?v=5yGcttGPMiI

Bár nekem Édes kislányom. :wink:

Kép
kislibus
 
 


Szuri,

Az az érdekes, hogy eszembe sincs Szonust kicsalogatni, azt szeretném a legjobban, hogy végig bent maradjon. De valahogy tele vagyok energiával, és úgy volt kedvem pörögni... De holnap kényeztető kozmetikus program van, úgyhogy kipihenem magam :)

Libuska,
Én is megnéztem hogy kijöttek-e már a tulipánok, de sajnos nem :( Mondjuk ezek még tavalyiak... tavaly tavasszal hajtottak, most nem tudom mit kellett volna tenni velük?

Nagyon ügyes vagy, hogy így kertészkedsz! Szerintem ez nagyon jó tevékenység, mi is általában tavasztól őszig a hétvége egyik napját ezzel szoktuk tölteni :) Azért vigyázz magadra! Simán lehet ám, hogy a 37. héten is ezt fogod csinálni, majd meglátjuk :)Bár ha nagyon meleg lesz, lehet h inkább majd az árnyékban pihengetsz :) (hogyhogy visszament a levél? nekem átjött, reagáltam is rá....)

Tényleg Libus lenne egy szakmai kérdésem: a málnalevél teától, illetve a homeopata bogyóktól elvileg csak könnyebb lesz a szülés, vagy előre is hozhatja azt? Mert én előre hozni nem szeretném, csak a könnyebb szülés (haha) miatt szedem...
vjulcsi
 
 


sziasztok,

na kicsit átadtam apukának a leányzót,hogy nyüglődjön,mert ma egész nap még zuhanyozni sem tudtam elmenni.
Tegnap olyan ügyes volt,3 óránként szopizott egészen délutánig,ma meg 1-1,5 óránként,ha meg nem szopizott,akkor sírdogált amint leraktam,így rajtam lógott.

Most írt az Iboly,Moncsikám köszi az üzit.
Azt írta,hogy valóban igyekeznek elkerülni a bimbivédőt,de a mai szilikonok annyira vékonyak,hogy nem gátolják annyira a stimulálást.
Az éjszakai nyügire,mert azt írta,hogy hordozzuk,dédelgessük,szopiztassam gyakran( ezek megvannak)meg próáljam meg fekve szopiztatni és akkor nem érzékeli azt,hogy utána le van rakva.
Eddig csak a korházban próbáltuk 1x a fekve szopizást,annyira nem volt szimpi egyikünknek sem,de majd most megpróbáljuk újra.

Ja és,hogy valóban annyira vékony ez a szilikon,ezt én is érzem,mert mikor bekapja a szilikonon keresztül eléggé fáj egy pár percig,ahogy rászorít a kis mohó.

Moncsikám,sikerült jóllakatni a törpét? :) megnyugodott a kis pocakja?azóta szopizik szépen?
Csini lettél ;-)

Libuskám,megkaptam Bodzitól a 4d fotókat,nagyon ksözönöm mindkettőtöknek,Anna Katinak egy kis tündér és 100%,hogy leveszi a lábáról a most még kissé érzéketlen apukát.(bocsánat,hogy ezt írom).
Jajj nemsokára te is olyan boldog leszel Libuska,a gyönyörű kislányoddal.

Julcsikám, csak óvatosan a kocsitakarítással stb:) És igen,ezt szokták mondani,hogy a finishben jön rá a kismamákra a takarítás ;-) Háát egyre izgibb a dolog:) Lehet már nem jutsz el indiait enni jövő héten :)

Bodzi,sajnálom Esztikét :( már kijöttek a pöttyök,sok van,viszket,szenved???

Póci,nagyon cuki Robcsika a jelmezben.

Yami,köszi szépen. Ti jól vagytok?

Szurika,aranyos vagy....igyexünk igyexünk a szopizással,remélem lassan beáll valamiféle rend nálunk is.

Rencsikém,köszi a köszöntést.El sem hiszem,hogy már 1 hónapos a kis drágánk.
De hát Domika is már 12 hetes.Örvendek,hogy nálatok már szépen alakulnak a dolgok és nem szenvedtek olyan sokat.

Sajo,köszönjük,ari vagy :)

Micike,annyira örülök,hogy neked is szimpi volt a Solymosi doki és elégedett voltál.Remélem pikk pakk beáll a TSH-d és kezdhettek.

Kép
hanyatka
 
 


Julcsi! Amit én küldtem el, az nem ment át, amit Bodza, az igen. Igy kaptad meg. :D
A tulipán jöhet később, itt is korai még. Azoknak elvileg április közepe-vége fele kell virágozni, tehát még simán jöhetnek.
A szülést ilyen természetes módszerekkel előre hozni nem lehet. Arra csak az infulziós oxitocin képes.
Mit szedsz? Én a caulophyllumot fogom.

Kép
kislibus
 
 


7végén elővettem a nem kismami farmeromat,azt az egy darabot,amit elhoztam nagy ügyesen magammal tavaly :)
na de nem csak elővettem,hanem abban is voltam Cziczukának játszószőnyeget venni :)
Bár nekem még nem olyan szép lapi a pocakom,mint Moncsinak és Rencsinek,de hát sajna előtte sem volt az :oops: Már a stimuk alatt híztam vagy 3-4 kilót a sok hústól.
És este végre sikerült mérleget találni ( gyogyszertárban),rá is pattantam és 3 kilóval vagyok több,mint a várandóság előtt.Örültem :)

Este voltunk gyogyótárba,vettünk köményes pocikrémet,azzal masszíroztam a kis pocakot,meg adtak egy Sab Simplex nevű cseppet,amit kaja előtt kell adni neki.
Nem tudom melyik volt a jó,de egy fokkal talán enyhébb volt a fájdalma a kicsikémnek.

Kép
hanyatka
 
 


Hanyatka! Lehet, ez egy egyszeri nap volt. A babák nagyon érzékenyek a frontokra, ilyenkor tuti dolog nekik anya közelsége. :D
Köszönjük neked is a dicséretet, biztos igy lesz. Nem a baba iránt érzéketlen, csak élből utálja a 4D felvételeket. Most egyébként nagyon igyekszik, sokat simogatja a hasamat, mesél a babának esténként. Úgyhogy azért menthető.. :D

Kivettem a Spock-os könyvet, ami születéstől két éves korig tárgyalja a leggyakoribb problémákat. Nagyon megnyugtató módon ir. Eddig nem olvastam, mert divatkönyvnek gondoltam, de nem hiába szerették a kismamik. Gyakorlati és megnyugtató.

Kép
kislibus
 
 


Anyukák,
Azt akartam írni, hogy láttam ma a DM-ben is Infacolt, ha esetleg patikában nem láttok.

Hanyika,
Nagyon csini lehetsz te is! 3 kiló az semmi, és szuper, hogy rádjön a gatyó :)
Óóó, mi lehetett Patrikával? Azért remélem visszatér az inkább 3 órás etetésre, az azért kicsit mamakimélőbb lenne :)

Remélem még bele fog férni az india, jövő hétfőn megyünk :)

Libus,
Én is azt szedem, Rencsike mondta, hogy mit kell szedni (szülésznőt elfeljtettem megkérdezni).
Irtam neked privit, majd lécci nézd meg!
Nem-nem, Bodziét is megkaptam, de előtte a te leveledet is, ezért is nem értem, neked miért jelezte azt, hogy nem jött át... na mindegy.
vjulcsi
 
 


Akkor nagyon ügyi vagy, ha már bele férsz a régi gatyóba! :D
Örülök, hogy nem fáj annyira a hasikája Patrinak!

Kép
kislibus
 
 


Libuska,
Nagyon aranyos lehet a párod, hogy mesél a pocaknak :) Nálunk ilyen sosem volt, ő valahogy nem is nagyon fogja fel, hogy a pocakomban baba van, simizni sem sokszor szokta. Ő meg pont ezért szeret UH-ra járni (egyet se hagyott volna ki, se Dévisznél, se máshol), mert ő akkor érzékeli, hogy ott a baba, és elvarázsolt fejjel gyönyörködik benne
Hát igen, mindenki másképp éli meg ezt a dolgot gondolom :)
vjulcsi
 
 


Julcsi! Megnéztem, válaszoltam!
Érdekes, hogy mennyire másképp élik meg a férfiak ezt a dolgot. Mi nők, azért egységesebbek vagyunk. :lol:
Akkor nem tudom miért küldte vissza a mailer demon. De minegy is ez a jobbik, ha megvan és elment. :wink:

Kép
kislibus
 
 


itt vagyok 1 percre, bocsika visszaolvastam, de most nem tudok külön irni mindenkinek, köszönöm, hogy hiányoltatok, jól esik.

julcsikám
megy a drukk ezerrel, ügyi vagány kiscsaj vagy, nem kell félteni, minden rendben lesz s zülésnél, ne aggódj. Én mostanában jövök rá, hogy a szülés csak a kezdet... :lol: innentől csupa izgalom, aggódás, féltés az élet.

libus
köszi a képeket, nagyon szép kislányod van, gratula hozzá.
Apuka mit szólt? :wink: Jól összehoztátok, mi?

moncsika
Bocsi drága még nemvolt időm válaszolni, még varrat szedésre se tudtam vissza menni, holnapra tervezem majd a kocsiból dobok egy sms-t, oké?
Figyelj szivem, ne aggonizálj mindenen, én is csomó mindenre rájövök, hogy szart se érnek az elvek(már bocsika) amikor ott van előtted a gyereked és éhes, hogy sir vagy nyűglődik mert fáj a hasa vagy valami, úgysem számit, hogy eddig mit gondoltál, az a lényeg, hogy segits rajta ahogy tudsz. Én például cumi ellenes voltam, de tegnap óta beláttam, hogy mégiscsak jobb mindenkinek ha adok a gyerekeknek cumit. Éjjel , ha egyszerre kelnek, orditanak, senki nem tud aludni(pedig az élet nem áll, meg a nagylány megy suliba, párom amikor tud itthon van., de megy dolgozni is) nem lehet, hogy mindig mindenki felkel, szóval amig elkészitem a kaját vagy az egyiket szoptatom a másik tök nyugodtan elcumizgat.
A kajával ugyanigy vagyok, minden etetést a cicivel kezdünk, aztán adom nekik a lefejt tejet, utánna kapnak tápszert. Én mindig azt mondtam, hogy nem lesz tápszeres a gyerekem, de hiába egyenlőre nincs annyi tejem, hogy elég legyen mindkét babának, éhezni meg nem hagyom őket. Egyébként szépen fejlődnek Llike is több, mint 2500 g, Mollyka 3260 volt múlt héten amikor mértülk őket. Én csak heti 1x mérem őket. A max tej amit fejni tudtam az 100ml volt, de a nagyobb baba, egy étkezésnél megeszik ennyit a kicsi kb 70-et eszik. Én még ezen is aggódtam, hogy elméleitelg 50-70 kéne enniük, de ha egyszer nem laknak jól annyival, nem fogok csak azért annyit adni nekik, mert az az átlagos.
Amit irtál, hogy forog Nimródka az nekünk is van Lilikét nem egyszer az ágy rácsánál találom annyit kavarog az ágyban hogy a végén ott köt ki. Nekem speciál eszembe se jutott, hogy ezen aggódjak. De a gyerekdoki már látta őket mondta, hogy szuper minden feleslegesen én nem aggódom ilyeneken.
Lilike mindig kitolta a popsiját a hasamba, és ugyanigy "bepucsit" most is, tök cuki, én ezt nem veszem ilyen komolyan.

rencsikém
nagyon cuki domika, szépek a képek.


hanyatka
Aggódtam volna érted, ha tudom, hogy beteg vagy :lol:
Nagyon édi partika, ilyen átékokat már érzékelnek a babák? Én még nem akaszgattam fel semmit nekik csak a zenélőt, mert azt hittem még nem látnak el odáig.

tegnap volt a holtpontom, nagyon kibuktam, sirtam meg minden, biztos a hormonok miatt is meg a fáradság miatt, mert nagyon keveset alszom, 2 naponta átlag 1,5 -2,5 órát, de tegnap óta lefekszem korán és egy éjszakai etetést átvállalt a férjem, igy csak hajnalban kell kelnem. Igy azért könnyebb kicsit, hogy pár órát tudok pihenni.

Még nem jöttem rá mi a jó, mivel ha egszerre kelnek úgy gyorsabban végzek, de kapkodás van egyik babára sincs idő, mert a másik már sir, viszont ha egymás után kellnek úgy nyugodtabb a légkör, de elmegy legalább 2 óra, igy már majdnem kezdődik a köv. etetés.
Rendes volt a gyerekdoki, felajánlotta, hogy lakik itt pár utcára egy ikres kismama, elkéri a számát hogy tudjunk beszélni hogy ő hogy csinálja, hátha tud segiteni.

Mollyka péntek óta szipog meg váladékozik a szeme, telefonon beszéltem az orvossal, elmondta mit csináljunk(tengervizes cucc, orrszivózás, szemére neonicini-vagy mi), de ma még mindig be volt dugulva az orra, sokszor emiatt kel fel álmában, kijött megnézni és kiderült, hogy nincs is megfázva, hanem sokat eszik és a többlet ahogy visszajön neki marja a kis garatát, irritálja a nyálkahártyáját, még nem refluxos szerencsére azt mondja ez rövid időn belül beáll, nagyon gyakori a babáknál.
Hát remélem mielőbb elmúllik.
Hallod ezt szurikáta, tiszta apja lánya. :lol:

Lejebb vettük a fűtést 24-re, meg napközben lehozom a járókába őket a nappaliba, csak itt vastagabbra öltöztetem fel, mert hűvősebb van, igy viszont jól ki tudok levegőztetni a szobába. Igy sokkal jobban alszanak. :wink:

sajó
De aranyos vagy, köszönöm a dicséreteket a lányok nevében.,
Ááá, nem semmi ilyen nem kellett, inkubátor vagy ilyesmi, nagyon erős életrevaló kiscsaj Lilike is, sőt még aktivabb is, mint a Mollyka.Egy dekát sem fogyott a kórházba, sőt azóta hizott is.

na megyek mert aludnom kell, legyetek jók, bocsi ha kihagytam valakit mindenkit puszilok melcsi, micike, csomee, bodzi és a többiek...
chilike1
 
 


Libuska,én is olvasom Spock-ot,nekem is teccik.
Persze,nem úgy értettem az érzéketlent,hanem most amíg még nem "kézelfogható" a baba,nem úgy éli meg mint mi nők,meg például az én férjem.
Nálunk amikor elkezdte ő is érezni Patrikát,mindig beszélt hozzá,simogatta,7végenként én még javában aludtam és ők bandáztak stb.
De hát nem vagyunk egyformák,ahogy a férjeink sem,mindenki másképp éli meg,de meg vagyok győzödve,hogy mind egy szálig csodálatos Apukák lesznek.

Julcsika,köszi az Infacolt,megnézem én is,bár lehet itt nincs :(,legalábbis gyogyótárban nem volt.

Na akkor,még drukkoljunk,hogy hétfőn beleférjen egy kis indiai is,aztán várhatjuk Szonjust.
Nekem annyira teccik így,hogy Szonjus.Nem baj?

Kép
hanyatka
 
 


Kép első fürdetés után

Kép
hanyatka
 
 


ja micike még annyit hogy tök igazad volt a nagylánnyal kapcsolatban, el sem tudom mondani hogy milyen ügyes aranyos segitőkész. Képzeld reggel suli előtt még 6-kor bejön felveszi, elringatja, egyik nap is reggel fél7kor még fennt voltam egy percet nem aludtam de már elájultam ő meg suli előtt még visszalatatta a babát, utánna ndult csak el, hogy én tudjak aludni.
hétvégén is rengeteget segitett, tisztába teszi őket, megetetei , stb, úgyhogy nagyon jó igy, nagy segitség. Hétvége az elég könnyű mert mindenki itthon van, jól jön a segitség, tudtam tussolni, végre felöltöztem, mert a hálóingemből nem sűrűn tudok kibújni, még a hajamat is be tudtam csavarni :wink: Igaz utánna etetésnél beleakadt a "tépőzáras" hajcsavrom az ágyunk feletti baldachinba, de hát ez is csak velem fordulhat elő :lol: , én szoptattam, a nagylány meg "tépte" ki a baldachinből, csvaróból a begabalyodott hajamat. :lol:

na megyek aludni
chilike1
 
 


Kép szombati sétálós

Kép
hanyatka
 
 


Kép ilyent is tudok

Kép
hanyatka
 
 


Libus,
Megint írtam :)

Chilike,
De jó hogy jelentkeztél! Hű, hát nem lehet egyszerű két ilyen kis csöppséggel, de nagyon jól bírod a nehézségek ellenére is! Holtpont pedig gondolom mindig van egy kis sírással, még egy babánál is, de a holtpont azért jó mert azon túl lehet lendülni :) Rendes a férjed, hogy átvállalt egy etetést, amúgy is gondolom a sok tapasztalat miatt jó sokat tud segíteni, igaz?
Nagylány mit szól a babákhoz? Ismerkedik velük?
Jó ötlet találkozni a másik ikres mamival, biztos nagyo sokat számít ebben a helyzetben más tapasztalata.

Kitartást neked, és sok örömöt a lányokban, gyere amilyen gyakran csak tudsz!
És kösz a bíztatást, bízom benne én is h minden rendben lesz velünk :)

Hanyika,
Remélem az ottani dm-ben is lehet kapni... itt abban a részben volt, ami le van zárva, és külön az eladótól kell kérni a dolgokat... nem tudom Németo-ban is ilyenek-e a dm-ek...

Dehogy baj hogy tetszik a Szonjus, én is így hívom, meg néha Szonjikának, meg Szonjacicának.... meg még gondolom jó sok beceneve lesz miután megszületett és megismerjük végre :)
vjulcsi
 
 


Hanyi,
Jaj nagy édes Patribaba! Már olyan nagy, hihetetlen, pedig még csak most született! :)
vjulcsi
 
 


Hanyika! Koszi a mailt,orulok,h felvettetek a kapcsolatot! SubSimplex uaz, mint az Espumisan csepp vagy az Infacol! Total azonos hatoanyag! Biztosan az segitett!
Patrika valami ennivalo edesseg! Milyen nagy mar! Annyira mind2toket latlak Benne!
Lanyocskaim! Tegnap Moncsi hsz.-en bogtem, ma pedig azon,hogy milyen kis dragak vagytok,h biztattok es aggodtok a Pipikemert!
Basszus, tuti a kurva (gyerek)korhazban,ahova 2hete be kellett menni egy kontroll uh-ra Esztivel... A Zuram meg mondta is, h menjunk magan uton, nehogy osszeszedjunk valamit...
Szegenykem! Ma mar nagyon kis pottyos baranyka volt. A mai nap volt allitolag a csucs,remelem, hamar meggyogyul a Kicsinyem!
Nagyon jol viseli,a vakarozas elkerulese kicsit nehez, de eddig sikerult. Most laza is lett, remelem ezzel
ki is vegzi a kis rohadek virusokat!!!
Ma Eszti is nagyon kis anyas volt, en a betegseg/elesettsegnek tudtam be, de lehet valami a levegoben is.
Naponta tobbszor is le kell zuhanyozni! Az esti hajszaritasnal elaludt a cicin, mert kivetelesen kapott kozben,ahogy fogtam az olemben es Apa szaritotta a hajat es a kis testet. :-)
Ilyenkor a sebek felulfertozodese a leggyakoribb,nagyon kell vigyazni. Semmit nem szabad ra sem tenni, sem kenni.
Ha ilyen lesz valakinel kesobb, a szodabikarbonas vizzel valo lemosas szuper! Enyhiti a viszketest! Homeo is van tobb cucc. A kis feje a szep suru hajika alatt is tele van sebbel/holyaggal. Ma mar mindenhol kijott sajna. Edes Bogarka megis olyan kis stramm es edestunderke!!!!!! Ma aludt egy 3orasat es egy 2orasat, rengeteget szamitott, teljesen kicserelodott, reggel kis elesettke volt, sirdogalt is, du.mar nagyon jokedvu volt, pedig akkor lett kis laz. Ugy tudom, a hoemelkedest rosszabbul viselik a babak.

Kép
bodza2005
 
 


Moncsika! Ugyi vagy! Rendben lesz, ne felj!!! Eszti mindig csak 50-70eket evett, most is es latod, nem egy alultaplalt. :lol:
Hanyika! Az a fajdalom elmulik nemsokara, nekem is fajt eleinte, a korhazban amikor fejni kellett, ugy szoritotram az agy szelet, h majdnem eltort. Nekem is lett lila folt, sot kis hematoma, de szepen beallt minden es tart a mai napig. Hala az egnek!
Szerintem,amikor szopizza Patrika es mar kifele all, akkor gyorsan tedd kozvetlenul cicire es kifordil az a bimbi szepen vegleg!
Nem probaltad torolkozovel finoman dorzsolni es akkor ratenni?
Mar reg akartam irni, h ne ijedjetek meg, ha majd hozzataplalas idoszakban a szep anyatejes kakiban kis doglott tubifex-seru kukacot lattok, mert az nrm fereg, hanem a banan rostja!! Persze, ha elozoleg banant evett az Gyermekecske. ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Vigaszcici: igy van, szivbol kell tenni mindent, szeresd onfeledten, ahogy a Ranschburg is mondja. 3eves korig /amig alapvetoen meghatarozodik minden/ szerintem ezek az igenyek osztonos, osi, alap dolgok, szuksegletek, ha valaki megkapja, biztonsagban erzi magat, szeretve, torodve, kielegitve. Az ilyen gyermek boldog, kiegyensulyozott es onbizalommal teli felnott lesz. Akit mar ilyenkor nevelnek/idomitanak, az szorongo, serult, boldogtalan, serelmekkel teli felnott lesz szerintem. Szoval hajra! Itt csupa sziv Mami van, jo Veletek lenni!!!

Kép
bodza2005
 
 


Julcsika! Eszmeletlen vagy! Szuper!!!
Jo pihenest a kenyeztetesen! Indiai mikor is? Masnap izgulhatunk? ;-)
Libuska! En Pocinak is kuldtem, nem?
Gyonyoru a pici Lanyod!!!
Rencsike! Kapzeld, en is kerultem uikyen szituba a szoptatasnal. :D
A korabbi sztorid a Csaladban a kisfiuval, onmagaert beszel, mennyit jelent/ad ez egy gyermeknek, az egeszsegen tul.
Mucikam! Marcus valami csodaszep pasi lett!!!! Koszi!
Emerenc! Hazajottel csavargo?
Andikam! Basszus!!!! Drukkolok, h jo vege legyen!
Pocika! Szerintem a fele siker a jelmez, a fele a lakoja!!!
MicccM! Dolgozol? Hogy van a szedules? Fulike? Kepzeld, nem kapok spargat! Azt mondjak, aprilusban lesz...

Kép
bodza2005
 
 


Melike! Hova mesz vegul 4D-re???
Szurika! Puszi Neked is am!
Lszke drukkoljatok meg ertunk, jo? Koszonom szepen!
Muki! Gyere csak ide! Hidd el, ott a Csodad, ne varj semmire! :D

Kép
bodza2005
 
 


Micccc! Ugy orulok, h tetszett Solymosi doki!!!! Szuper, h ez sem lehet mar akadaly!! Cuppp
Basszus, jo sok lettem, mi? :oops:

Kép
bodza2005
 
 


Hali!
Jelentem, becsődöltem... Nem megy nekem ez az etetősdi... pedig olyan egyszerűnek tűnt, mikor az Iboly mondta. Nem elég a tejem...Iboly szerint elég az,csak mivel nem lettek giga nagy cickóim, raktározni nem tudok. Illetve ha elég is volna Nimóca elalszik az első pár perc után és nem tudom felébreszteni. Iboly se tudta, mikor itt volt a mesterfogásaival sem. Így csak a vizes elsőtejet issza mindig, ami nem túl tápláló. Szegény gyerekem 2 napja folyamatosan éhes, álmos... újra hozzátápláltam "ügyesen" cumiból, reggel meg már normálisan szopni se akart úgy cumizta a cicit, mint az üveget, mintha egy éjszaka alatt elfelejtette volna hogyan kell cicizni..
Így most - csókoltatom Ranschburg tanár urat, de- messze vagyunk az önfeledtségtől. Konkrétan hajnal óta csak bőgök...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsika,

Jaj szegénykém, nem tudok mit mondani, nekem ez még később jön, de nagyon drukkolok neked és sokat gondolok rád! Biztosan be fog állni a dolog előbb-utóbb, még ha most úgy érzed nem is. Tudom, ezzel nem sokat segítettem, de sajnos mással nem tudok :(

Légy erős, bírd ki még egy picit, próbálkozz, és nehogy hibáztasd vagy okold magad bármiért is!!!

Puszillak

Bodzikám,
Szegény Esztike, sajnálom őt is nagyon... borzalmas lehet neked is, hogy látod őt szenvedni. Még szerencse, hogy ő ilyen kis kiegyensúlyozott, boldog baba, biztosan hamar túllesz rajta!
Drukkolok nektek!
vjulcsi
 
 


Csak egy gyorsra jöttem! Már pakolunk 1000-rel, ezért nem nagyon van időm írni, de azért minden nap elolvaslak titeket! :) Már haladunk, de még nem az igazi! ErcsiApu ugye dolgozik hajnaltól délutánig, ezért csak az után tudunk újra pakolni, miután ő már itthon van! Mondjuk én nem pakolok, mert már megkaptam érte a lecseszést, de azért szeretnék aktívan segíteni nekik! Már a kis fejemben megszülettek a tervek mind a gyerekszobára, mind pedig a mi szobánkra vonatkozóan, aztán majd meglátjuk mennyire lehet kivitelezni! :)

Hanyi!
Patrika nagyon-nagyon édes! Nekem a kedvenc képen a játszó-szőnyeges kép! Annyira édes! :) És persze igazi Királylány!

Mocsiga!
Kitartást! Tudom, én könnyen beszélek, mert még nem vagyok ebben a helyzetben! De hidd el, megoldódik a dolog! Ha sírsz nem lesz jobb! Nimóci is megérzi! Ügyes vagy, menni fog! Ne tessék feladni! Pozitívan állj hozzá! Ha türelmetlen vagy, akkor még ennyi tejci sem lesz! Fejni sem tudsz miután Nimóci elaludt? Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Chilike!
Le a kalapom előtted, hogy ilyen klasszul bírsz a két lánnyal! Gondolom nem lehet egyszerű a dolog, és azért nektek is szokni kell, hogy nem egy baba, hanem kettő! Az meg külön szuper, hogy a párod is besegít, így tényleg tudsz pihenni! Ha lesz időd szívesen várom a képeket! :)

Melánia!
Hogy álltok Milán szobájával? Dobhatnál pár képet!

Miciona!
Izgulok érted, hogy minél hamarabb kezdhess! Hogy álltok most egyébként?

Most megyek, mert a konyhában rendet kellene tennem, mondjuk nincs hozzá kedvem, de muszáj lesz! A virágaimat is szeretném átültetni még délelőtt amik az erkélyen vannak, de félek, hogy holnap meg megfáznak, mert eléggé sz..r időt mondanak! Hát nem tudom, majd még meglátom! :)
bocsi akinek külön személy szerint nem írtam, de annyit írtatok, és az én trehányságomból le vagyok maradva, mint a borravaló, így nem is tudom kinek mit akartam írni! De azért mindenkinek nagy-nagy PUSZI!

További szép napot, ebben a csodálatos időben!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?